PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Katar Emirine Ait Bir Şirketin Trabzonspor'u Satın Alacağı İddiası

Sayfa : [1] 2

ibrahim
23.02.2018, 09:02
Dünden beri sıkça dillendiriliyor. İddianın El Cezire kanalına ait olduğu ve o ailenin hisselerimizin yüzde 49'unu satın almak istediği iddia ediliyor.

Eğer böyle bir şey varsa IHO'dan başlayan ve Usta tarafından yapılan harcamaların bilinçli bir şekilde yapıldığını çıkarırım ben bundan. Şike meselesindeki suskunluk, QNB sponsorluğu, o malum güruhun Katar ile olan ilişkileri ve tüm bunların üzerine 15 Temmuzdan sonra azizin vatan sevdası pozları ile o güruha yakınlaşmaları gibi son senelerde yaşanmış şeyleri hesaba katınca her şey rayına oturuyor.

Sistematik bir şekilde dize getirilmeye çalıştığımız ayan beyan ortada.

Yiğit Gayretli
23.02.2018, 09:32
Bana sıcak gelmiyor bu fikir... Trabzonspor'un sahibi taraftardır.

Faik Yılmaz
23.02.2018, 10:05
Kesinlikle yanlış bir karar olur bence.....

Hep iyi örneklere bakıyoruz ama Porstmuth gibi kötü örnekleride var.....

1.sınıf Araplar bize gelmez diğerleride çok faydalı olmaz....

Trabzonspor'u ancak ve ancak takımı puan kaybettiğinde bundan ızdırap duyan , üzülen insanlar yüceltebilir......

Fatih Çelik
23.02.2018, 10:35
Adam batmayacak vizyoner biri ise satsınlar. Malaga'yı da sattılar rezil oldu kulüp. Kulüplerin kimi hakları saklı olmak koşuluyla satılmasın en doğru hamle.

Çünkü kendine ait bir şeye orada geçici olmayacak biri daha çok değer verir. Kulüp bu bakımd mutlaka doğri birine satılmalı. Trabzonspor o eski sivil toplum organizasyonuna sahip değil bari düzgün bir şirket hüviyetine bürünsün. Tamamı olmaması koşuluyla satılması şart ve büyük kulüpler olarak yaptığımız döviz harcamasıyla ülkeye büyük külfet durumundayız.

Fatih Çelik
23.02.2018, 10:40
Kesinlikle yanlış bir karar olur bence.....

Hep iyi örneklere bakıyoruz ama Porstmuth gibi kötü örnekleride var.....

1.sınıf Araplar bize gelmez diğerleride çok faydalı olmaz....

Trabzonspor'u ancak ve ancak takımı puan kaybettiğinde bundan ızdırap duyan , üzülen insanlar yüceltebilir......

Abi ülke içi organizasyon kurduğun sürece hiç böyle kaygıların olmasın . Adam kar amaçlı bir şirket alacak. Kulübü oyuncak etmediği müddetçe faydalı olur

Travelair
23.02.2018, 10:54
Trabzonspor satılık değildir

riv riv riv
23.02.2018, 10:56
Yıllardır eziyet çeken, kahrolan biri olarak bence gayet yerinde olur. İnşallah satılır. Başka türlü düze çıkacağımız yok....

Fatih Çelik
23.02.2018, 10:59
Trabzonspor satılık değildir

Takım borsada işlem görüyor. Her şeyi haciz altında ismi dahi Trabzonspor A.Ş ama satılık değil öyle mi :)

Travelair
23.02.2018, 11:02
Evet, Trabzonspor taraftarın kulübüdür.

Fatih Çelik
23.02.2018, 11:03
Evet, Trabzonspor taraftarın kulübüdür.

Evet evet öyledir.

Travelair
23.02.2018, 11:08
İnsan uyuşturucuya nasıl başlar? Önce çek bir fırt derler, bir şey olmaz ne olacak ki? Sonra sen alıştıkça dozunu arttırırlar, gittikçe daha kuvvetlisini verirler. Ta ki kendinden geçene, kendini inkar edene, kendinden vazgeçene kadar

Bakalım bu örnekle durumumuz arasında bağlantı kurabiliyor musunuz?

matrixx61
23.02.2018, 11:12
Türk futbolunun kurtulmasının ve yükselişinin tek çaresi kulüp satışıdır..Aslında kulüpler yasası çıksa satmaya gerek yok ama nasıl olsa çıkarmayacaklar..yöneticiler gelecekler reklamlarını yapacaklar, siyasi menfaatlerini sağlayacaklar, menajerler ile birlikte istedğini alıp satacak, taraftar kahrolacak ve hesap vermeden defolup gidecekler..düzenin değişmesi için kulüpler satılmalı..eğer teklif varsa hemen satt hemennnnn satt..

İlker Yazıcıoğlu
23.02.2018, 11:12
Yılların getirmiş olduğu başarısızlıklara, yönetim ve teknik ekip beceriksizliklerine bakınca, satılsın arkadaş diyorum.Satılsın da belki başarı gelir diyorum...

Ama bir taraftan da biz devrim takımıyız, bu tarz yaklaşımlar bizim ruhumuza, geçmişimize aykırı diye düşünüp, satılmasın diyorum...

Ama gerek yöneticilerde gerekse de camiada, özellikle de Trabzon şehrinde,o eski devrimci ruh kalmamış...

(Devrimci lafım lütfen ideolojik polemiklere çekilmesin,üzülürüm, konu o değil...)

İki ucu sivri değnek...

Ama şu da var, bu camianın acilen bir sportif başarıya ihtiyacı var,çok acil...

Fatih Çelik
23.02.2018, 11:16
Yılların getirmiş olduğu başarısızlıklara, yönetim ve teknik ekip beceriksizliklerine bakınca, satılsın arkadaş diyorum.Satılsın da belki başarı gelir diyorum...

Ama bir taraftan da biz devrim takımıyız, bu tarz yaklaşımlar bizim ruhumuza, geçmişimize aykırı diye düşünüp, satılmasın diyorum...

Ama gerek yöneticilerde gerekse de camiada, özellikle de Trabzon şehrinde,o eski devrimci ruh kalmamış...

(Devrimci lafım lütfen ideolojik polemiklere ekilmesin,üzülürüm, konu o değil...)

İki ucu sivri değnek...

Abi geleneklerine bağlı kalarak yenilikere açık olmak ayıp değil. Çağa ayak uyduramayan yok olmaya mahkum olur. Endüstriyel futbolun getirisi bu ben başarılı olmak için buna mecburuz, taraftarı olduğum kulübü peşkeş kimseye peşkeş çeksinler istemiyorum elbette.

İlker Yazıcıoğlu
23.02.2018, 11:18
Abi geleneklerine bağlı kalarak yenilikere açık olmak ayıp değil. Çağa ayak uyduramayan yok olmaya mahkum olur. Endüstriyel futbolun getirisi bu ben başarılı olmak için buna mecburuz, taraftarı olduğum kulübü peşkeş kimseye peşkeş çeksinler istemiyorum elbette.
Dediklerine itirazım yok Fatih'im, sadece başlığı açan İbrahim'in dile getirdiği tesadüfler zinciri biraz düşündürücü...

Bakalım...

Travelair
23.02.2018, 11:22
Evet evet öyledir.
Bana böyle cevap verirsen ben de sana evet evet derim. Ne elde ederiz? Birbirimizin düşüncelerine saygılı olmalıyız. Ne demek istiyor, anlamaya çalışmalıyız

Fatih Çelik
23.02.2018, 11:24
Dediklerine itirazım yok Fatih'im, sadece başlığı açan İbrahim'in dile getirdiği tesadüfler zinciri biraz düşündürücü...

Bakalım...

Abi bu tesadüfler zinciri değil. Hükümetin bu işin önünü açmaya çalıştığı açık ama bu kozu veren de kulüplerden ve bizden başkası değil. Büyük bir cari açığı olan üretimi olmayan bir ülkenin sürekli döviz çıkışı yapan kurumlarıyız. Devlet bu gözle bakıyor bize. Çok da para ediyor satın ne ala diyorlar elbette.

Fatih Çelik
23.02.2018, 11:27
Bana böyle cevap verirsen ben de sana evet evet derim. Ne elde ederiz? Birbirimizin düşüncelerine saygılı olmalıyız. Ne demek istiyor, anlamaya çalışmalıyız

Abi ben sana normları söyledim. Sen katılmadın ben de sana katılmadığımı ifade etmek için böyle yazdım.

Travelair
23.02.2018, 11:33
Abi ben sana normları söyledim. Sen katılmadın ben de sana katılmadığımı ifade etmek için böyle yazdım.
Kardeşim kusura bakma o zaman. Kulübü taraftardan koparmaya çalışıyorlar. Satılırsa taraftardan kopmuş bir kulüp olacak. Birilerinin malı haline gelecek. Baştan beri belki de amaçlanan buydu. Kontrol altında, aganın marabaları. Trabzonspor satılık bir kulüp değil derken, maneviyatına vurgu yaptım. Satılırsa asıl maneviyatı satılacak ve asla kontrol dışına çıkamayacak kölelerden farkımız kalmayacak. Borç varsa proje üretsinler, kulübü satmasınlar, kulüp satmak proje değil, kulüp onların malı değil.

Fatih Çelik
23.02.2018, 11:37
Kardeşim kusura bakma o zaman. Kulübü taraftardan koparmaya çalışıyorlar. Satılırsa taraftardan kopmuş bir kulüp olacak. Birilerinin malı haline gelecek. Baştan beri belki de amaçlanan buydu. Kontrol altında, aganın marabaları. Trabzonspor satılık bir kulüp değil derken, maneviyatına vurgu yaptım. Satılırsa asıl maneviyatı satılacak ve asla kontrol dışına çıkamayacak, kölelerden farkımız kalmayacak. Borç varsa proje üretsinler, kulübü satmasınlar, kulüp onların malı değil.

Abi ben şartları belirttim zaten. Dünyanın dev kuluplerin de bir çoğunun sistemi böyle. Kulübü işletip hem para hem başarı kazanmak isteyen kişilerin varlığı bize zarar vermez. Dediğim gibi kulübu birilerine peşkeş cekelim demiyorum. Birileri gelsin kulübün finansal işletmeciliğini alsın bundan kar veya zarar etsin. Kulübü organize hale getirsin. Yoksa ömrümüz Özkan Hoca bir daha gelsin, Sadri Şener bir daha gelsinler ile geçecek.

Travelair
23.02.2018, 11:43
Kardeşim şunu da söyle o zaman. Atletico Madrid'in %20'lik hisseleri 45'e,50'ye € giderken senin %50'in nasıl 250'ye $ gidiyor... İllüzyon kardeşim illüzyon. Niyeti anlayın

Faik Yılmaz
23.02.2018, 11:46
Trabzonspor Paraya karşı emeğin savaşını veriyordu......

Demekki savaşı kaybetmiş...... :(

nbay
23.02.2018, 11:53
koskoca psg , city ,milan ,monaco gibi takımlar satıldı,onlarınki taraftar değilmiydi . değişen bişey oldu mu taraftar açısından bakınca ? hiç değilse yatırımı yapan adam şirketi gibi göreceği için saçma sapan yönetimlerden kurtulmuş oluruz . adam gibi bir organizasyonun olur.

Fatih Çelik
23.02.2018, 11:53
Kardeşim şunu da söyle o zaman. Atletico Madrid'in %20'lik hisseleri 45'e,50'ye € giderken senin %50'in nasıl 250'ye $ gidiyor... İllüzyon kardeşim illüzyon. Niyeti anlayın

Rakamlar uydurma olabilir orasini bilemiyorum.

Ozan Yılmaz
23.02.2018, 11:58
Tutar düşük, bu teklif değerlendirmeye bile alınmamalı.

Ayrıca satılacaksa bile bu pay oranı %49,9'un altında kalması şart koşulmalı.

Travelair
23.02.2018, 11:59
Koskoca kulüplerin satılması gerçeği değiştirmiyor. Koskoca şirketler dünyaya neler yapıyor, ne planlar geliştiriyor biliyor muyuz? Dünyanın bir yöne gitmesi o yönü doğru yapmaz. Sadece Matrix'in içinde yaşamaya kuvvet kazandırarak devam ederiz

Oruç
23.02.2018, 12:02
Bir yanda romantizm diğer yanda realizm. Aşk karın doyurmuyor diye bir söz geldi aklıma.

gurur6134
23.02.2018, 12:04
Dünden beri sıkça dillendiriliyor. İddianın El Cezire kanalına ait olduğu ve o ailenin hisselerimizin yüzde 49'unu satın almak istediği iddia ediliyor.

Eğer böyle bir şey varsa IHO'dan başlayan ve Usta tarafından yapılan harcamaların bilinçli bir şekilde yapıldığını çıkarırım ben bundan. Şike meselesindeki suskunluk, QNB sponsorluğu, o malum güruhun Katar ile olan ilişkileri ve tüm bunların üzerine 15 Temmuzdan sonra azizin vatan sevdası pozları ile o güruha yakınlaşmaları gibi son senelerde yaşanmış şeyleri hesaba katınca her şey rayına oturuyor.

Sistematik bir şekilde dize getirilmeye çalıştığımız ayan beyan ortada.

Elbette tesaduf degil bunu daha once burda 3 5 sefer dile getirdim amac klubu muhtac duruma getirmek kaldiki basaksehir ornegi mevcut son yillarda devlet destekli onu aciliyor alahlerine hakem hatasi ligin en az olan takimi kesinlikle proje satilcak o da demistim bu sene kendi agizlariyla itiraf ettiler zaten..keza anadoluda bircok klubun borclandirilip buna goz yumdukdan sonra yerlerine belediye takimlarinin destek ile cikarilmasi poh pohlanmasi da sirf bu yuzden antep ordu erzurum bunun ornekleri samsun da valilige birakilmisdi en son sayiyi ve ornekleri arttirmak mumkun ozellikle 2.ve 3 ligde bu ve benzeri olaylar cok..ayni sekilde umrunayeyi de basaksehir orneginde oldugu gibi simdi lige cikaracaklar yeni bir takimlari daha olacak ligde turk futbolu son 15 yildir siyaset tarafindan bilerek ve kasitli dizayn ediliyor cunku rant cok buyuk rantin oldugu her yerde siyaset vardir..sadece bizim degil turkiyede bir cok klubun bu kadar kotu yonetilmesinin ve buna goz yumulmasinin baska bir nedeni olamaz..dusunun bakalim kendi tesislerimizin satisi neden istenmiyor her firsatda siyaset buna kostek oluyor neden dersiniz sizce cunku rahat nefes almamiz islerine gelmez tekerlerine comak sokulur.. sonumuz malesef bir arap seyhine satis demistik olacak gibi de gozukuyor, gorunen koy klavuz istemez bunu seneler oncesinde burada benimle birlikde dile getiren ve tartisan arkadaslari zaman hakli cikardi..hayirlisi olsun artik is isden gecti cokdan yapacak birsey yok..belediyelerin artik futbol faliyetleri olmayacakti profesyonel olarak kanun cikmisti ankara belediye ibb isimleri bu yuzden degismisti hatda eee ne oldu da son 4 yilda belediye takimlari mantar gibi cogaldi profesyonel liglerde yedirirler mi pastayi baskasina..

murmut
23.02.2018, 12:07
Takimi deplasmana gidebilsin diye Esinin bileziklerini satan Dozer Cemil'e ihanettir, Seyh parasi ile basari aramak...

Travelair
23.02.2018, 12:09
Eğer Katar'ın bu teklifi gerçekse, şu andaki amatör yönetimlerin anlayışının profesyonel halleri başa gelecek. Düzen değişmeyecek, aksine kuvvetlenerek içine daha çok çekileceğiz.Hiç hayal ettiğiniz gibi düşünmeyin. Yarın öteki gün satın alanın başına bir şey gelirse de bu sefer gerçek manada kapıya kilit vurulur, milyonlar yüzüstü bırakılır gidilir, adamın malı, kim karışır? Adam ümüğünü sıkıp servetine konuyor, o parayla savaş destekleniyor, silah ticareti yapılıyor. Sonra az yandan Trabzonspor'a 250 milyon $. Kara kaşımız için...

Bir yanda romantizm diğer yanda realizm. Aşk karın doyurmuyor diye bir söz geldi aklıma.

Bir de iki gönül bir olunca samanlık seyran olur var. Realizmi politika geliştirir aşarsın, aşkı, birlikteliği korumak lazım

Semih
23.02.2018, 12:12
Fikrimce kulüp kapatılmalı.

Şöyle dört başı mamur bir manifestoyla, dünyada ve türkiye’de futbolun geldiği noktaya itirazlarını sıralayarak, benim bu endüstriyle zıtlaşmayan hiçbir kıymetim yok diyerek, tarihim beni bu son harekete mecbur ediyor diyerek, real madrid’den arsenal’e kadar tek tek kral çıplak diyerek, son ve en büyük şampiyonluğumuz işte bu harekettir diyerek kapısına kilidi vurmalı, tarihteki yerini almalı.

Sonra şehir isterse yeni bir takım kurar. Biz de onu destekleriz, yeni oyuna yeni yaklaşımlarla adapte oluruz.

bkandil
23.02.2018, 12:14
Trabzonspor yönetiminin elinde Katarlılara satacağı iddia edilen %50 hisse var mı?

Elindeki bu %50 hisseyi satınca Trabzonspor’un elinde ne kalıyor?

castillo61
23.02.2018, 12:22
Bakan çıkıp Trabzonspor eksiklerini tamamlayacak dedikten sonra yapılan transferler, ödenen paralar ihanet değil de Şeyh/Rus/x y parası mı ihanet olacak? Biz o faslı çoktan geçtik.

Mevcut iddia bana hikaye geliyor. Bir holding El jezire'ye TS'yi alacağını duyurdu. Kim izledi kim gördü? Yayın tekrarından haberle ilgili niye görsel düşmüyor? El jezire gibi büyük bir ajansa açıklama yapan holding başkanının/ sorumlusunun vs. niye adı geçmiyor?

Haber dediğim gibi inandırıcı değil ama böyle bir satış şart.

Mert Oğuzlu61
23.02.2018, 12:22
Ali Koç fener başkanı olamazsa ona satalım, bari yabancıya gitmesin.

adiloş bebe
23.02.2018, 12:34
Haberin etkisi bile hisselere %4,5 yaptırdı.

Götüren götürdü yine. Neden böyle bir haber ortaya atıldı az çok belli oluyor.

El Cordobes
23.02.2018, 12:39
Tesadüfler! zincirine ülke politikalarını da eklerseniz daha büyük anlam kazanıyor bu iş. En çok içimi acıtan da bu doğrultuda Trabzonspor un arada meze yapılması.

Qnb sponsorluğunun karşılığını Katar milli marşı eklenerek stadımızın açılışıyla, katar emirinin portresinin aylarca Trabzon sokaklarından inmemesiyle, iki ülke devlet başkanlarının şovuyla, hemen ardından da Sürmene de ormanlarımızın yakılmasıyla yapılaşmaya açarak verdik. Bu sadece Trabzon özelinde yaşananlar. Arap turizmi vs. sebeplerle. Yani para gelsin de nasıl gelirse gelsin.

Körfez ülkeleri ambargosu karşısında ülke olarak verdiğimiz açık destek ilişkilerin daha da derin olduğunu göstermişti.

Vahşi kapitalizmin sermayenin önündeki sınırları kaldırmak adına dinleri, mezhepleri, etnik kökenleri, etik değerleri sömürmesinin yanında anlaşılan sıra Trabzonsporumuza geldi.

ccd6167
23.02.2018, 12:41
Dortmundun sahibi kim mesela??? Ya da a madridin

buradan yola çıkabiliriz

Adem CAKIR
23.02.2018, 12:50
Önce bir tespit yapmak lazım.
Trabzonspor'un mazisindeki tüm başarılar kulübün değil şehrin, kültürünün, değerlerinin, ilkelerinin, ortak aklın bir başarısıdır. Şehrin bir kulüp üzerindeki birleşmesinin, birlik olmasının getirdiği muazzam bir başarıdır. Bugün ki bölünmüşlüğe bakınca, başarısızlıkların sürekli tekrarına şaşırmamak gerekir.

Trabzonspor o günlerde bu birlikteliğin adıydı bugün ise şehir ekonomisinin. O gün kimsenin bu kulüpten mücadeleden başka bir beklentisi yok iken, bugün kimileri için direkt, kimileri için ise dolaylı bir rant kapısı.

O gün başkanı, yöneticisi, futbolcusu olmak bir şerefti bu gün ise ateşten bir gömlek. Hal böyle olunca başkanı da, yöneticisi de, muhalefeti de, futbolcusu da şerefe değil paraya, reklama, etikete talip.

Biz önce bölündük sonra popülize edildik. Şahsi menfaatleri için başkanlık/yöneticilik makamına talip olan insanlara kaldık. Üstüne onları doğrulara değil, kolaya kaçmaya teşvik ettik. Taraftar transfer dönemlerinde, elindekileri değersizleştirip benzerlerine milyon avroları saçtıran bir güce, yönetimler ise bu gücü kendileri için reklama, paraya, kulüp için ise borca tedavül ettiren bir makama dönüştü.

Hata yapan futbolcumuzu teselli etmeyi, sırtını sıvazlamayı, yüreklendirmeyi beceremedik, ama onları yerin dibine sokmayı, dizlerini titretmeyi, sonra da istemediğimizi göndermeyi çok iyi becerdik. Arsız ve aç gözlü bir güce dönüştük. Sonrada biz yapmadık yöneticiler yaptı deyip kenara çekildik.

Sıradanlaştık ve her geçen gün bayır aşağı yuvarlanan top misali biraz daha bölündük, kendi kültürü, ilkelerini terk edip, değersizleşmeyi seçtik.

Bu iklimi değiştirmek mümkün mü? Elbette mümkün! Tüketen değil üreten, sıradan değil yarışmacı bir takım ortaya çıkarmak için gerekli sabır, hoşgörü ve adanmışlık kapsama alanı dışında olmasaydı pek tabii ki mümkün ama bu değerler hem camiamız da hem de güzelim memleketim Trabzon'da öleli çok uzun zaman olmuş. Bunu sağlayacak insanlar yok değil ama onlarda ya şehrin ve taraftarın gazabından korkularından, yada bu etkiyi sağlayacak mevkilere gelecek desteği bulamamaktan sorumluluk almıyor, alamıyor.

Hal böyle olunca benim fikrim varsın yarısı değil tamamı satılsın. Varsın benden sonrası tufan deyip, o çok nemalandı birazda ben götüreyim, kendimin, şirketimin reklamını yapayım diyenlerin, başa gelince de aman günü kurtaralım, aman taraftarla ters düşmeyelim, aman şunu bunu küstürmeyelim deyip kulübü bu noktaya getiren şirinlik abidelerinin yerini, patrona hesap verme korkusu olan profesyoneller alsın. Yeter ki bu adamlardan alınacak tek şey para olmasın. Hedefleri vizyonları planları programları önce bir tartışılsın, sorgulansın.

Adem CAKIR
23.02.2018, 12:54
Fikrimce kulüp kapatılmalı.

Şöyle dört başı mamur bir manifestoyla, dünyada ve türkiye’de futbolun geldiği noktaya itirazlarını sıralayarak, benim bu endüstriyle zıtlaşmayan hiçbir kıymetim yok diyerek, tarihim beni bu son harekete mecbur ediyor diyerek, real madrid’den arsenal’e kadar tek tek kral çıplak diyerek, son ve en büyük şampiyonluğumuz işte bu harekettir diyerek kapısına kilidi vurmalı, tarihteki yerini almalı.

Sonra şehir isterse yeni bir takım kurar. Biz de onu destekleriz, yeni oyuna yeni yaklaşımlarla adapte oluruz.
Aradığını cesaret te kapsama alanı dışında!
Senin benim gibilerin vicdanının da ki sinyal, bu yüzden kimseye ulaşmıyor...

celaledtin
23.02.2018, 12:57
kesinlikle masa başı haber. ama gerçek olmasını dilerdim. birde kulüp satıldı diyelim. başkan kim olacak , delege ne iş yapacak , geri almak isteyince kaça alacağız hepsi muamma.

nbay
23.02.2018, 13:02
Trabzonspor yönetiminin elinde Katarlılara satacağı iddia edilen %50 hisse var mı?

yönetimin böyle bir yetkisi olduğunu zannetmiyorum . genel kuruldan muhtemelen bir yetki alması gerekir .

Travelair
23.02.2018, 13:02
Patron alınca bir şey değişmeyecek, düzen daha da derinleşecek. Örneğin Bein aldı da ne oldu?

Hani bir hikaye vardır, iki adam karşılaşır, birisi diğerine senin kız ne oldu der, o da, o kadar iyi patronu var ki diye başlar, ona ev aldı, araba aldı, yanından ayırmıyor.. Öteki de bunu duyunca der ki benimki de kötü yola düştü ama senin kadar "Güzel" anlatamıyorum

anth
23.02.2018, 13:04
Doğru değildir, ama keşke olsa... Hiç değilse profesyonel yönetilir.

40 yıl önceki beyinlerle, dost ahbap ilişkileriyle yönetiliyoruz sonuçları malum...

pazarkapılı
23.02.2018, 13:06
oncelikle ticaretin temel sartı; alacak verecek dengesi....

trabzonspor bu ticarette para ile ne satıyor....cok daha derin tarihsel ve siyasal analizle degerlenebillir bu soru....trabzon yada trabzonspor bu ilişkide neyi para ile degerliyor?....

parası olan arap, dünyada herhangi bir karsılıgı olmayan ligde neyi amaclayıp trabzonspor gibi bir klubu satın almaya calısıyor yada bu tur fikirler ortaya cıkıyor....ingiltere almanya italya ispanya tamam da bahsettigimiz türkiye ligi yahu....

ayrıca, araplar satın almasın yabancıya gitmesin diyebilmenin- boğazına kadar siyaset oldugu belli olan bu soylentide- sizi karsılayacak iki problemi var; birincisi itiraz treni kactı, ikincisi ise itirazınızı ülkenin tek karar merciine yapabilecek cesaretiniz var mı?....

Ozan Yılmaz
23.02.2018, 13:09

Ortaklık Yapısı

Ortağın Adı, Soyadı/Ünvanı Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.
Hisse Adedi 51.000.000
Payı (%) 51.00

Halka Açık Kısım
49.000.000
49,00

Toplam
100.000.000
100,00

İmtiyazlı Paylar

Tertip 1
Grup A
Nama/Hamiline Olduğu NAMA
Ortağın Adı,Soyadı/Ünvanı Trabzonspor Futbol İşletmeciliği ve Ticaret A.Ş
Pay Nominal Değeri(TL) 1
Toplam Nominal(TL) 51.000.000
Sermayeye Oranı(%) 51,00

İmtiyazlı Hisse Senetlerinin Özellikleri:

Şirket yönetim kurulu üyelerinin tamamı (A) grubu pay sahibinin göstereceği adaylar arasından Genel Kurul tarafından seçilir.

Ayrıca Genel Kurul'da aşağıdaki konularda karar alınabilmesi için (A) grubu hisse senetleri malikinin olumlu oyu aranacaktır.

Genel Kurul’da Şirket Esas Sözleşmesi’nin 23. maddesinde belirtilen konularda karar alınabilmesi için (A) grubu hisse senetleri sahiplerinin olumlu oyu gerekmektedir.

Fatih Öztürk
23.02.2018, 13:11

(Devrimci lafım lütfen ideolojik polemiklere çekilmesin,üzülürüm, konu o değil...)

İki ucu sivri değnek...

Devrimler sancılıdır fakat kesin ve keskin çözümdür.
Fransız devrimi ya da Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı gibi Cumhuriyet devrimi şart oğlu şart. Yemişim ideolojisini, idrolojiyse ideoloji aga.
Selam olsun benim gibi düşünen anarşist dostlara :)

Mustafa YILMAZ
23.02.2018, 13:14
vay be cidden başardılar.

Trabzonspor'un içini boşalttılar, bir kültürümüz yok artık (satılsın diyenler için)

yönetimler kulübü kötü yönetti zarar ediyoruz borç 1 milyar çözüm satılsın. ne kadar kolay asıl sorunu çözmek yerine neden kötü yönetiliyoruz bunları düzeltmek yerine satılığa çıkarmak.

çok sağlam operasyon yaptılar kulübe iho 47 transfer yapmıştı galiba sonra usta geldi borç 1 milyarı aşmış tabi kendi kültüründen de uzaklaştı kulüp değerleri umursamıyor artık insanlar.

şimdi tek kurtuluş satılsın he. he canım sen getir üstünü demiş şair.

Gurpas
23.02.2018, 13:14
Satılırsa sıçrama yapabiliriz. Aksi halde bu kafayla sürekli geriye gideriz...

Enaldo61
23.02.2018, 13:15
Hadi inşallah gerçek mi bu ya süper çok sevindim :sevinç:

Enaldo61
23.02.2018, 13:17
Taraftar olarak zaten her zaman destekliyoruz ve kimse bizi sallamıyor, o yüzden sahibi Katarlı olsa da fark etmez, biz yine aynı konumda kalmaya devam ederiz. Endişeniz buysa eğer...

Ayrıca, bulunduğumuz aciz durumdan kurtulmanın tek yolu budur. Aksi halde tarihe gömüleceğiz.

angraf
23.02.2018, 13:24
Keşke satılsa da kaynak olsa biz yine takımımızı desteklerdik.

Enaldo61
23.02.2018, 13:26
Ayrıca, Türkiye'deki lobi mevzularını düşünürsek Katar Emiri'nin takımına kimse eyyam yapamaz kolay kolay.

Kenan Berber
23.02.2018, 13:30
Belli ki bugün olmazsa yarın, olmaz ise öbürgün... Bu kulübü bir gün satacaklar, ne yazık ki satacaklar.

Travelair
23.02.2018, 13:33
Onu bırak, Katar takımı da derler mi?

İlker Yazıcıoğlu
23.02.2018, 13:39
Devrimler sancılıdır fakat kesin ve keskin çözümdür.
Fransız devrimi ya da Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı gibi Cumhuriyet devrimi şart oğlu şart. Yemişim ideolojisini, idrolojiyse ideoloji aga.
Selam olsun benim gibi düşünen anarşist dostlara :)

Ve aleykümselam yoldaşım:)

Faruk BERBER
23.02.2018, 13:41
Onu bırak, Katar takımı da derler mi?

İnşallah pozitif ayrımcılık görürüz ve derler.

Daha zevkli bir hâl alır lig bizim için :)

Öyle saça böyle tarak.

Hakem hatası ile maç kazandığımızda ben daha çok mutlu oluyorum.

tristram
23.02.2018, 13:50
ilk etapta boyle abuk subuk yonetimler gelecegine satilsin daha iyi diyor insan..en azindan paralarinin karsiligini almaya calisirlar ve belki de bu sayede basarili oluruz.ama satilmadan esas kalici cozum borc yapan baskanlarin yargilanmasi olmali.neredeyse sifir basari ile 5-6 sene icerisinde 1 milyara yakin borc yapmayi basaran iho ve usta butun zarari ceplerinden versin.
ulan kendi paralari olsa uc kurusun hesabini yapacak olan adamlar baskanliga gelince bonkor kesiliyor..hem ihonun hem ustanin ortak noktasi felaket derecede ayni yalanlari soylemeleri.iho'da sozum ona kuculmeye gidecekti,usta'da..basta bir kac ay boyle takildilar sonra milyon eurolar havada ucusmaya basladi..
bugun sosa+burak+kucka'nin toplam bonservis bedelleri 12 milyon euro, alacaklari maas 9 milyon euro civari..bonservis+maaslar= 21 milyon euro..turk parasi karsiligi 100 milyon lira'ya yakin.bide bunlar kisa vadeli borclar.takima bakiyorsun ilk bes bile sakata girdi.
boyle yonetildigimizi gorunce insanlar tabii ki satilmasina sicak bakar.bugun 1 milyara yakin borcu olan trabzonspor'da iyi bonservis getirebilecek uc tane bilemedin dort tane topcumuzun olmasi da durumun vehametini gosteriyor.abdulkadir,yusuf,okay ve belki bunlara eklenebilecek castillo..bunlardan ikisinin alt yapidan ciktigini dusunursek bu bile paralarin nasil bosa harcandigini gosteriyor.5 kurusluk esya aliyorsun 1 sene sonra senin bes kurus verdigin urune kimse 3 kurus bile vermiyor.
vee bu utanmaz arlanmazlarin(iho,usta) hala insan icine cikabilmeleri tamamen bizim rezilligimiz.yalan yok usta'yi bende desteklemistim ama basimizda sikebahceli baskanlar olsa iho ve usta kadar bize zarar veremezdi..maddi manevi kulubun kanini emdiler.

oflubektas
23.02.2018, 14:00
Satın alacaksa taraftarını da Katar'dan getirsin o zaman. Ha benim işime gelir; futbolu takip etmeyi tamamen terk eder, desteklediğim takımın halini, oyuncusunun hocasının psikolojisini, "kerhen" yaptığı şike mücadelesini, borcunu harcını, osunu busunu düşünmeyi bırakır da biraz rahat ederim.

eraytaskin61
23.02.2018, 14:01
Trabzonlu olmak, Trabzonsporlu olmak herhangi bir şeye değişilmez bir gururken (herşeye rağmen) ;
Arabın pahalı oyuncağı olmayı, böyle anılmayı ben kaldıramam.

ts_tuncay_ts
23.02.2018, 14:11
Konuyu açan arkadaş aslında önemli bir şeye parmak basmış...

Muharrem Usta dönemi resmen Trabzonsporun araplara satılması için ön ayak gibi duruyor.Usta dönemindeki 500 milyonluk borç ve bu borçla beraber hiçbir başarının elde edilemeyişi bu kanıyı güçlendiriyor...

Yurtdışındaki satılan kulüpleri bilmem ama Trabzonsporun Araplara satılması taraftar nezdinde kötü etki yaratacaktır.Böyle dalaverayla, Trabzonsporun borç batağından kurtaralım laflarıyla Araplara satılıyorsa eğer bilinki asıl hedefleri Trabzonspor değildir.

Trabzonsporun satılması, diğer planlarının altyapısı da olabilir.

alone_6161
Katarlı şeyh satın alınca klübü profesyoneller yönetecekmiş, başarılı olacakmışız, satılsın daha iyiymiş vs. vs.

Klübün son yıllarda borcunun bu kadar artması ve/veya arttırılmasının hiç mi hiç masum olduğunu düşünmemekle beraber alacak kişinin görünürde Katarlı şeyh, arka planda başka biri olacağına inanıyorum. Klüp satıldıktan sonra o profesyoneller çıkıp şike davasını kapattık, Fifa başvurumuzu geri çekiyoruz, fener bizim dostumuz dediklerinde satılsın diyen arkadaşların yüzlerini çok merak ediyorum.

Kendinizi Katarlı bir petrol milyarderi yerine koyun. İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya liglerinden, yıllık geliri Trabzonspor'un 3-5 katı, elindeki oyuncuların değeri Trabzonspor'un 3-5 katı, marka algısı ve imajı çok daha yüksek bir ligde mücadele eden, şikecilerin at koşturmadığı bir ligde olan, çok daha adil bir düzenin olduğu ligde mi klüp alırsınız, yoksa şikecilerin ceza almadığı, aksine el üzerinde tutulduğu, ülkedeki adalet kavramının hızla erozyona uğradığı, tüm ilişkilerin siyasetin emrinde ahbap-çavuş ilişkisiyle yürüdüğü bir ligde mi yer almak istersiniz?

Fatih Çelik
Sorun arap olmasıysa Kazakistan Azerbaycan da olur benim için.

alone_6161
23.02.2018, 14:18
Sorun arap olmasıysa Kazakistan Azerbaycan da olur benim için.

Sorun milliyeti değil, sorun asıl alıcı, perde arkasındaki alıcı hangi milliyetten?:)

Fatih Çelik
23.02.2018, 14:28
Sorun milliyeti değil, sorun asıl alıcı, perde arkasındaki alıcı hangi milliyetten?:)

Kulüp sivil toplum örgütü yapısını tamamen yitirmiş durumda. Şu an başarısız bir şirket olarak duruyor gözümün önünde. Bir de kulüp bilinçli borçlandırıldı gibi bir komploya niye giriyoruz ben onu anlamıyorum. Taraftar özenmedi mi bu işe Trabzonspor bizim elimizle böyle borçlandı. Şimdi kimseye yıkmaya gerek yok. Yarışmak için alındı alındıkça borclanıldı. Trabzonspor'un kapısına kilit vurulamayacağına göre bu saatten sonra "money talk".

Biz başarı için kupa için secmedik diyenler -samimi olanlar da vardır- yemesin beni hele ki yeni nesil. Tüm olayı bir teneke ve para kazanmak olan bir sporda şampiyonluk bizim için önemsiz deniyor. Ya öyle olsa 8 senedir biz niye bu tenekenin peşindeyiz mesela :)

Arda Yavuz
23.02.2018, 14:29
Hani biz tüm olanaksızlıklara rağmen ayakta durmayı bilendik ?

Hani biz özgündük?

Hani biz kendi kavgamızı kendimizle verir,dışarıya birliktik?

Hani biz şampiyon olsak da düşsek de Trabzonsporluyduk?

Hani iyi günde kötü günde birdik?

Hani biz paraya karşı emeğin savaşını verendik?

Ne ara sırf başarı için bizim olanı başkasıyla paylaşır hale geldik?

Ne ara şu konuları tartışabilir hale geldik?

Uğur KÜÇÜK
23.02.2018, 14:36
Klübun satılması taraftarıyım.
Ancak ve ancak kurtuluşumuz bu.
11 genc yüreğin yarattığı efsane ile binlerce insan servetine servet katti.
Hep biz üzüldük.
Biraz da onlar üzülsün ve bizim yüzümüz gülsün.
Hekimoğlu başkan olup servetine servet katamadan kulüp satilacak diye ağlamaya başlamış bile...
Taraftar olarak kulubun satılması bizim yüzümüzü güldürür. Buna emin olun.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

signal
23.02.2018, 14:37
An itibariyle borsada sert yükseliş var. Günlük bazda %17 artış ile ilk sıradayız.

Fatih Çelik
23.02.2018, 14:37

Hani biz özgündük?

Ne ara şu konuları tartışabilir hale geldik?

Yahu Barcelona kutsal dediği formaya reklam.almış, Coutinho'ya Dembele'ye milyonlar saymış adamlar bir toplumun milli takımı hüviyetinde bu kadar ajitasyon yapmadılar be kardeşim.

tanjugunduz
23.02.2018, 14:38
Satiliyormusuz hayırlısı olsun ne diyelim bari satarken kurallarını ortaya koysalar rengi arması değiştirilemez , İstanbul'a taşınamaz vs gibi

Yönetim istifa.

Arda Yavuz
23.02.2018, 14:41
Buradaki herkesin Trabzonspor'u sevme nedeni farklı.Kimisi renklerini seviyor , kimisi başarılı bulup seviyor , kimisi de benim gibi güçlüye kafa tutan yapısını seviyor. Satılmasındansa alt kümelerde başarısızlığımıza devam etmeyi yeğlerim. Alt kümelerdeki maçlarımızı izlerken yaşayacağım tutku satıldıktan sonra Şampiyonlar Ligi'ni kazanmamızdan bile daha çok olacaktır.Ayrıca bana boşuna vasat sevici demiyolar...

Fatih Çelik
23.02.2018, 14:43
Buradaki herkesin Trabzonspor'u sevme nedeni farklı.Kimisi renklerini seviyor , kimisi başarılı bulup seviyor , kimisi de benim gibi güçlüye kafa tutan yapısını seviyor. Satılmasındansa alt kümelerde başarısızlığımıza devam etmeyi yeğlerim. Alt kümelerdeki maçlarımızı izlerken yaşayacağım tutku satıldıktan sonra Şampiyonlar Ligi'ni kazanmamızdan bile daha çok olacaktır.Ayrıca bana boşuna vasat sevici demiyolar...

E o zaman hoş geldin Maxim Romaschenko

Faruk BERBER
23.02.2018, 14:43
Arda Yavuz Selam kardeşim. Güçlüye karşı kafa tutan, paraya karşı emeğin savaşını veren takımın borcu nasıl diğer kulüplerden fazla artış gösteriyor ?

Kağıt üstünde durum yazdığın kadar romantik ve duygusal olabilir, ama realitesi yok.

Gören de kadromuzu köyden yeni yetme oyunculardan kuruyoruz sanacak :)

Yani senin şuan da bir heyecan duymaman gerekiyor normal şartlar altında.

Kalecin 2,5 M € maaş alıyor, hangi para hangi emek bu nasıl bir savaş :)

tanjugunduz
23.02.2018, 14:44

Hani biz özgündük?

Ne ara şu konuları tartışabilir hale geldik?Katılıyorum ancak günümüzde futbol kulüplerinin finansmana ihtiyacı var ve yine rakipler eğer bu şekilde finansman sağlıyorsa yarışma şartlarını eşitlemek adına tabi ki ilkeler ortaya koyarak satış yapılabilir . Bu şuna benziyor biz başkasına benzemiyoruz deyip yayin gelirlerini kabul etmemek gibi birşey . Maalesef gunumuz futbolunda hersey paraya dayalı hale geldi yani olay spordan sporculuktan çıktı . O yüzden ben ilkeler koyarak AŞ olunmasindan ve bir kısmının satılmasından yanayım en azından kimse çiftlik gibi gelip kulübümüzü sorumsuzca soyup gidemez . Bakiniz son 4-5 yönetime hepsi nasıl.olsa kendi ceplerinde çıkmıyor diye dağa taşa milyonlar döktü sonuç koca bir sıfır . ( 2011 hariç )

Yönetim istifa.

Travelair
23.02.2018, 14:46
Ben diyebileceğimi dedim. Sonuna kadar dedim, ötesini de dersem artık ayıp olur. Ama kimse dinlemiyor, herkes bildiğini okuyor. Parayla saadet olmaz, olursa en tepedeki için geçerdir, gerisi de anca saadet zinciri olur

Faruk BERBER
23.02.2018, 14:50
Ben diyebileceğimi dedim. Sonuna kadar dedim, ötesini de dersem artık ayıp olur. Ama kimse dinlemiyor, herkes bildiğini okuyor. Parayla saadet olmaz, olursa en tepedeki için geçerdir, gerisi de anca saadet zinciri olur

City taraftarı düşme hattı civarlarında gezen takımı destekliyorlardı. CL'de turlar atlarken, şampiyonluğa ambargo koyarken gayet mutlu görünüyorlar.

İçleri kan ağlıyor mu diyorsun ? :)

Arda Yavuz
23.02.2018, 14:51
Kendi gelirinin farkında olmadan , rakiplerin kadar harcama yaparsan borç artışın oranın daha yüksek olur haliyle.
Abilerim , hepimizin bildiği gibi yanlış yönetiliyoruz.Hem ekonomik hem sportif açıdan. Borcumuz da git gide artıyor.Ama bunun çözümü satmak mı? Karadeniz insanı inatçı diyoruz. Nerede bizim pes etmeyen,inat eden yapımız? Kulübü satmak benim gözümde pes etmekten başka bir şey değildir.

Romantizm kağıt üstünde kalıyorsa da bu da tamamen bizim hatamız. Kulübün geleneklerini bizim canlı tutmamız lazım. Demek ki taraftar olarak biz sahip çıkmıyoruz geleneklerimize?

selcuk
23.02.2018, 14:51
Tutar düşük, bu teklif değerlendirmeye bile alınmamalı.

Ayrıca satılacaksa bile bu pay oranı %49,9'un altında kalması şart koşulmalı.

sacma bir kosul

kulübün %49 u zaten borsada satildi

elinde kalacak olan %1,01 ile ne yapmayi amacliyorsunuz

castillo61
23.02.2018, 14:53
Böyle bir durumda şike süreci ne olacak haklı bir kaygılanma ama 250-300 milyona alım sonrasında kulübü döndürecek meblağ derken şikeyi kapatmak için yarım milyara yakın para harcayacaklarını/harcatacaklarını düşünmek çok uçuk bir komplo teorisi.

Faruk BERBER
Konuya anket eklenmiştir.

tanjugunduz
Takimi deplasmana gidebilsin diye Esinin bileziklerini satan Dozer Cemil'e ihanettir, Seyh parasi ile basari aramak...Katılıyorum.renktas ancak o zaman yokluklar ve dezavantijli şartlar içerisinde mekan verilmiş ve kazanılmış ama İstanbul adileri normal sportif yolla TRABZONSPOR umuzu yenemeyeceklerinden ama.hakem ama TFF ama yasa ama şike ama şirketleşme ve ekonomi yönünden vurma şeklinde yenmeye çalışıyorlar yani şartları değiştiriyorlar sende yok ben parasız onaltı genetik diyorsan olmuyor maalesef .çok geri gitmeyin bizim para sevdalısı Mehmet Ekici nerede kulübümüzü mu dusundu parayı seçti . Dolayısı ile eğer bu bir profesyonel takım yarısı ise finansman sağlamak yada mali açıdan düzgün yönetilmek için kulübün yüzde 49 Luk kısmı satılabilir bence.

Yönetim istifa.

Arda Yavuz
23.02.2018, 14:55
E o zaman hoş geldin Maxim Romaschenko

Takımı parayla yarışabilir hale getirdiğimiz bir sezon hatırlıyo musun?

Faruk BERBER
23.02.2018, 14:56

2010-2011.

Fatih Çelik
23.02.2018, 14:57

Şimdi söyle bir durum var.

Malaga satıldı battı
City satıldı ihya oldu

Para da olmalı organizasyon da... İkisi olmadan bu iş olmaz.

Travelair
23.02.2018, 14:57
City taraftarı düşme hattı civarlarında gezen takımı destekliyorlardı. CL'de turlar atlarken, şampiyonluğa ambargo koyarken gayet mutlu görünüyorlar.

City taraftarı değiliz diyorum. Ayrıca kullanılıyorlar diyorum. Burasının İngiltere olmadığı da açık

Ozan Yılmaz
23.02.2018, 14:59
sacma bir kosul

kulübün %49 u zaten borsada satildi

elinde kalacak olan %1,01 ile ne yapmayi amacliyorsunuz

%50+ imtiyazlı pay senedi teslim edilirse kulübün her hakkı gider, çoğunluk yüzde karar aldığı takdirde kimseye söz hakkı kalmaz.

Şöyle güncelleyelim mevcut duruma göre o halde oran olarak %25,5 satılabilecek pay en fazla yarı yarıya bırakılmalı.

Arda Yavuz
23.02.2018, 15:00
2010-2011.
Abi yapma o kadroda Alanzinho hariç inanılmaz para döktüğümüz kimse yok nerdeyse. Kendimizi döndürebilecek ekonomimize zarar vermeyecek rakamlarla transfer edildi diğer oyuncular.

Onur,Serkan,Cale,Colman,Yattara,Burak bunların maliyeti yoktu nerdeyse.

Faruk BERBER
23.02.2018, 15:01
Abi yapma o kadroda Alanzinho hariç inanılmaz para döktüğümüz kimse yok nerdeyse. Kendimizi döndürebilecek ekonomimize zarar vermeyecek rakamlarla transfer edildi diğer oyuncular.

Onur,Serkan,Cale,Colman,Yattara,Burak bunların maliyeti yoktu nerdeyse.

6,5 Milyon Dolar ile transfer rekorumuz değil mi ya ?

Gökhan Ünal.

Birkaç yıl öncesi de olsa alınmıştı. O paraya forvet alan takımın emek&para&savaş üçgenine dahil olmaması gerek diyorum ben.

Ayrıca paraya karşı emeğin savaşını lügatımıza katan adam para kesmeye devam ediyor İstanbul'da. Biz birbirimizi yiyoruz :)

sasone
23.02.2018, 15:03
Yozlaşıyoruz,aslında şehrin ve o şehir insanının zeka,estetik,zerafet ve birlikte hareket etme,sosyal katmanlar arası iletişiminin göstergesi,o şehir insanını potansiyeli,yetişmişliği ve zenginliğinin yansıması olan sanat,spor ve benzeri etkinliklerde yetersiz kalmanın sebeplerini aramak yerine taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışıyoruz.
Şehrin veya o bölgenin eğlence ve sosyalleşme amaçlı,bölge insanının daha kaliteli bir hayat sürmesi,sosyalleşmesi için araç olması gereken bir kurum nasıl olur da o şehrin ve bölge insanının sorunu haline gelir,şehrin en borçlu ve sorunlu kurumu olur bunu anlayabilen var mı?

Her olaya politik olarak yaklaşanlar için sorun ve çözümü çok basit,birisi var,onun amacı zaten bu ülkeyi batırmak,araya Trabzonspor'u da katmış,bir eksik veya bir fazla ne fark eder?
Bu plan doğrultusunda 1984 yılında bizi özümüzden koparmak için Mehmet Ali Yılmaz'ı görevlendirmişler ve 33 yıl sonra nihayet emellerine ulaşmışlar.

Konuda çok söylenecek laf var da yazları transfer başlığında deli gibi transfer bekleyen yeni transfer zombileri ile Trabzon alt yapısından çıkan her çocuğu yemek için bekleyen öz evlat yiyici zombileri çözüm önermiyor mu,asıl ona gülüyorum.

El Cordobes
23.02.2018, 15:04
Realist baktığını iddia eden arkadaşlar dünyada satışı yapılan kulüplerin satış sonrası başarı durumlarını da paylaşırsa seviniriz. Başarı garanti mi? Kötü örnekler yok mu?

Bir de başarı kriterimiz ne olacak? Mesela bir oyuncuya 400 milyon euro yu çat diye verebilen psg başarılı mı? Satış sonrası ligde her sene şampiyon olamadılar, cl şampiyonlugu diye yola çıktılar yarı final gördüler mi bilmiyorum. Bu sene de elenecekler. Ya da city nin cl şampiyonlugu var mı. Kaç tane lig şampiyonluğu var. Hadi orda lig kalitesi yüksek, rakipler de güçlü. Ancak guardiola geldikten sonra rakiplerini ezen futbol oynamaları ( o da 2. sezonunda) bu işin sadece para değil sistem ve organizasyon olduğunu göstermez mi? Sivasın zirveye oynadiğı, bursanın şampiyon olduğu, bizim ise mütevazı kadrolarla bile yıllarca zirveyi zorladığımız bu ligde başarılı olmanın yolunun paralı bir patrona satılmak olduğunu iddia etmek realistlikten uzaklaşmaktır.

Arda Yavuz
23.02.2018, 15:05

Gökhan Ünal.

Birkaç yıl öncesi de olsa alınmıştı. O paraya forvet alan takımın emek&para&savaş üçgenine dahil olmaması gerek diyorum ben.

Tamam o zaman şu konuda anlaşalım abi , şuan kulübü satmadan akıllı bir yönetimle düzlüğe çıkabilir miyiz sence?

Oruç
23.02.2018, 15:05
Linç etmeyin ama ben yıllar öncesinden kulübün bu tarz bir ilişki içerisine girmesi gerektiğini yazanlardanım. Tabi o zamanlar Arap sermayesi futbola bu kadar meraklı değildi. Ruslar bu işi götürüyordu. Ta o zamandan fikrim belli. Öbür türlü kısır çekişmelerle, yapılmayan transferlerle, dibe vurmuş marka değeriyle ömür tüketmeye devam edeceğiz. Karşıt görüşte olan arkadaşlara saygım var. Konu gündeme gelmişken hazır biz de görüşümüzü yazmış olalım. Bunu istememin amacı kulübün yerelden kurtarıp, profesyonellere emanet etmekten geliyor. Öbür türlü İho'suyla, Usta'sıyla, Çalımbay'ıyla uğraş dur.

selcuk
23.02.2018, 15:07
son 10 yilda 8 kez dernek tarafi yönetilen kulüp, 2 kez mal sahibi birey tarafindan yönetilen kulüp sampiyonlar ligini kazandi, yani dernekler kulüpleri daha basarili , bunun en büyük etkeni dernekler oyuncularini okadar yipratmiyor para icin

yani daha az saha disi etkinlik...

Türkiyede altyapi anlaminda üreten tek gercek kulüp oldugumuz icin teklif ilk bize gelmesi gayet normal, para kazandirmasi en muhtemel kulübüz

yani bir spor kulübünün maddi getirisi olan 4 dalda´da oyundayiz

teklifin katardan gelmesi portsmouth, malaga gibi kötü örnekleri siler, bireysel bir angajman degil bu

büyük ihtimallen psg nin kardesi gibi yönetirler

yani bir salzburg, new york city emsali

sansen ben dernek ciyim, satima karsiyim

ama genel kurulda cogunluk satim karari alirsa kulübüme sirtimi cevirmem

Trabzonspor her daim Trabzonspordur

Ozan Yılmaz
23.02.2018, 15:08

Gökhan Ünal.

Ayrıca paraya karşı emeğin savaşını lügatımıza katan adam para kesmeye devam ediyor İstanbul'da. Biz birbirimizi yiyoruz :)

bir önceki sezon devre arası Burak takasıyla fenere gitmişti o

Fatih Çelik
Tamam o zaman şu konuda anlaşalım abi , şuan kulübü satmadan akıllı bir yönetimle düzlüğe çıkabilir miyiz sence?

Bu kadar berbat bir lobi ile ve az gelirle çok zor. Gelip başkan olup para koyacak adam varsa zaten satılmasın kulüp. Var mı öyle birisi ama akıl da koyacak.

Muhammed Kambur
KAP Spor†@kap_sportif (https://twitter.com/kap_sportif)<small class="time" style="font-size: 14px; color: rgb(101, 119, 134); margin-right: 5px; white-space: nowrap;"> 1 min1 minute ago (https://twitter.com/kap_sportif/status/967008450994634752)</small><button class="ProfileTweet-actionButton u-textUserColorHover dropdown-toggle js-dropdown-toggle" type="button" aria-haspopup="true" style="color: rgb(101, 119, 134); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 16px; line-height: 1; font-family: inherit; margin: 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 2px 9px; transition: box-shadow 0.15s ease-in-out; position: relative;">Daha fazla
</button>

#Trabzonspor (https://twitter.com/hashtag/Trabzonspor?src=hash)Medyada çıkan 'Katarlılar Kulübü Satın Alıyor' başlıklı Haber ve Söylentiler Hk. Açıklamahttps://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/662013 … (https://t.co/95lzSAKiHj)

Faruk BERBER
23.02.2018, 15:09

Mutlaka vardır bir yöntemi. Ama en fazla düzlüğe çıkar :). Mevcut durumda başarı çok çok uzaklarda.

Satış durumunda hayali kurulan başarı beklenenden çok kısa sürede gelebilir.

halilaziz61
23.02.2018, 15:10
koskoca psg , city ,milan ,monaco gibi takımlar satıldı,onlarınki taraftar değilmiydi . değişen bişey oldu mu taraftar açısından bakınca ? hiç değilse yatırımı yapan adam şirketi gibi göreceği için saçma sapan yönetimlerden kurtulmuş oluruz . adam gibi bir organizasyonun olur.

Taraftar açısından zerre bir şey değildir.

Taraftarlik zaten gönül işidir. Hesap kitap, kar-zarar, ya da alışveriş işi değildir.

Başarı hedefi belirlenmek kaydı ile sonuna kadar destekliyorum.
Yıllardır aradığımız profesyonel yönetimi de bu şekilde buluruz belki.

TS nin sahibi taraftardi bir zamanlar ama bir milyar borcumuz olduğu söyleniyor, o kadar borcu olan takım zaten satılmıştır

Sezai abi diyordu ya

Sat sat sat sat aynen öyle

Ozan Yılmaz
23.02.2018, 15:11
selcuk çünkü dernek tarafı sahip tarafından kat kat fazla durumda son 10 yıl için.

selcuk
23.02.2018, 15:12
%50+ imtiyazlı pay senedi teslim edilirse kulübün her hakkı gider, çoğunluk yüzde karar aldığı takdirde kimseye söz hakkı kalmaz.

Şöyle güncelleyelim mevcut duruma göre o halde oran olarak %25,5 satılabilecek pay en fazla yarı yarıya bırakılmalı.

adama sen %24,5 satarsan borsada satilmis olan %49 dan gerisini toplar

hatta %15i alan o ingiliz bankasiylan yarisa girer

bugün dernek heran gibi bir pay satiminda egemenligi elden verir, bu konuda ucurumdayiz

Ozan Yılmaz
https://pbs.twimg.com/media/DWuBD3iXkAAErh_.jpg

sasone
Linç etmeyin ama ben yıllar öncesinden kulübün bu tarz bir ilişki içerisine girmesi gerektiğini yazanlardanım. Tabi o zamanlar Arap sermayesi futbola bu kadar meraklı değildi. Ruslar bu işi götürüyordu. Ta o zamandan fikrim belli. Öbür türlü kısır çekişmelerle, yapılmayan transferlerle, dibe vurmuş marka değeriyle ömür tüketmeye devam edeceğiz. Karşıt görüşte olan arkadaşlara saygım var. Konu gündeme gelmişken hazır biz de görüşümüzü yazmış olalım. Bunu istememin amacı kulübün yerelden kurtarıp, profesyonellere emanet etmekten geliyor. Öbür türlü İho'suyla, Usta'sıyla, Çalımbay'ıyla uğraş dur.

Futbolu para kazanmanın amacı haline getirmiş kim varsa bu takımın etrafından kopar,eskiden olduğu gibi babasından,annesinden çekinerek futbola gerçek manada tutkulu beyinleri kulübe doldur,dünyada sayılı bir futbol genetiğine sahip şehrin ve bölgenin çocuklarına sonsuz destek ver,adam gibi bir Hoca bul,üç sezon sonra şampiyon olmazsa bir şey bilmiyorum.

Sorun çok basit ama zor olan bu basit işi yapacak güç ve cesarette adamımız yok.

Fatih Çelik
23.02.2018, 15:13
selcuk çünkü dernek tarafı sahip tarafından kat kat fazla durumda son 10 yıl için.

Bir de Real Madrid Barça vs. de dernek sanırım :) Parayla da hiç işleri yok. Burada Arda Turan Lassa muhabbeti yapıyoruz. Sonra takımı oyuncak ettirmeyiz diyoruz. Sponsor olup parayı akıtınca oluyor. Hisseyi alınca olmuyor demek iyi iş :)

selcuk
23.02.2018, 15:15

Gökhan Ünal.

degil
7,5 milyon avro, yani 15 milyon mark la rune lange

Faruk BERBER
23.02.2018, 15:15
degil
7,5 milyon avro, yani 15 milyon mark la rune lange

Daha kötü o zaman :)

sasone
23.02.2018, 15:17
son 10 yilda 8 kez dernek tarafi yönetilen kulüp, 2 kez mal sahibi birey tarafindan yönetilen kulüp sampiyonlar ligini kazandi, yani dernekler kulüpleri daha basarili , bunun en büyük etkeni dernekler oyuncularini okadar yipratmiyor para icin

yani daha az saha disi etkinlik...

Türkiyede altyapi anlaminda üreten tek gercek kulüp oldugumuz icin teklif ilk bize gelmesi gayet normal, para kazandirmasi en muhtemel kulübüz

yani bir spor kulübünün maddi getirisi olan 4 dalda´da oyundayiz

teklifin katardan gelmesi portsmouth, malaga gibi kötü örnekleri siler, bireysel bir angajman degil bu

büyük ihtimallen psg nin kardesi gibi yönetirler

yani bir salzburg, new york city emsali

sansen ben dernek ciyim, satima karsiyim

ama genel kurulda cogunluk satim karari alirsa kulübüme sirtimi cevirmem

Trabzonspor her daim Trabzonspordur

Daha az imkanlar,daha iptidai ortamlarda İstanbul gibi devlet büyüklüğünde bir hegemonyaya tamamen kendi bilgi,beceri ve yetenekleri ile galip gelmiş,yetmemiş dünya devlerini yenip,en azından başa baş mücadele etmiş şehrin geldiği nokta Katar gibi futbolla uzaktan yakından alakası olmayan bir akla sırf parası var diye yanaşmak.

Bu sayede gelecek şampiyonluk kimi tatmin edecek?

selcuk
23.02.2018, 15:19
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@selcuk (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=347)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> çünkü dernek tarafı sahip tarafından kat kat fazla durumda son 10 yıl için.

degil

gruplardan cikan cogu kulüpler birey sahibi

örnegin ingilizlerin tamami, italyanin bütün büyükleri vs...

real, barca, bayern
4 kati fazla para üreten ingilterede olmamalarina ragmen dernek yönetiminde daha basarililar

Enaldo61
23.02.2018, 15:19
Öyle yorumlar yapılıyor ki sanki kulübün sahibi Katarlılar değilken çok matah bir durumdaymışız gibi. Kulübü adamlar istediği gibi yönetiyorlar zaten, en azından birileri bu işi sermaye koyup ciddiye alırsa başarılı olunur belki de. Üstelik yabancı bir sermayenin bizim kulübümüze talip olması söz konusuysa bence gurur duyulacak bir şey.

Trabzonspor'un resmi olarak bir sahibi olmasa da yönetenler istediği gibi kullanıyor önce bunu kavramanız lazım. Üstelik bu şahıslar bir de ibra ediliyor, geri kalan her şey boş kimse kusura bakmasın.

İster kabul edin ister etmeyin bu başkan veya yerine gelecek herhangi biri isterse tillahı olsun, bu kulübü başarıya ulaştıramayacak...

special one
23.02.2018, 15:20
Ee kaç paraya sattiniz TRABZONSPOR u ?

Ederi nedir bir sonuca vardiniz mi ?

selcuk
23.02.2018, 15:28
Ee kaç paraya sattiniz TRABZONSPOR u ?

Ederi nedir bir sonuca vardiniz mi ?

Trabzonspor satilirsa zaten paraya satilmayacak

ilk önce bunu anlamak gerek

sahib olmak isteyen borcu üstlenecek

asil anlamda bir satis olmayacak, bundan taraftar icin rakam tartismak abtalca bisey

gercek konu

Trabzonspor devam olarak non profit dernegi tarafindan mi yönetilsin?

yada profit amacli bir sahis tarafindan mi?

rakamlar göz boyamadan baska bisey degil

must61
23.02.2018, 15:32
Bu saatten sonra Trabzon'u, Trabzonspor'u siyasetten soyutlayabilir misin?

Kupani calan siyasetin kulubu yonetmesinde sorun yok, Katarli yonetince mi sorun?

Sen sehirde adim basi rastladigin araplara tepki verebildin mi? Sehir parsel parsel araplasirken sesin cikti mi?

Bu araplarin o kadar cefasinj cekiyorsunuz zaten, birakin sicak parayla uc bes yil sefasini cekin.

Trabzon taraftarin takimidir romantizmi guzel bir hikaye.

Faik Yılmaz
23.02.2018, 15:33
Bence Araplara değil İsraillilere satılsın......

Hem daha çok paraları var.....

Hem parayı yönetmeyi daha iyi biliyorlar.....

Nasılsa "Trabzonspor Ruhuna" El Fatiha dedik bitti gitti......

Travelair
23.02.2018, 15:36
Amerika ile savaşa girsek, Amerika bizim komutanlara dese ki, biz buraya demokrasi getireceğiz, al sana şu kadar para, devletin de başına geçeceksin, ama bize karşı savaşma. Tepkimiz ne olur?

Trabzonspor da öyle işte. Mal değil, satılamaz

must61
Bence Araplara değil İsraillilere satılsın......

Hem daha çok paraları var.....

Hem parayı yönetmeyi daha iyi biliyorlar.....

Nasılsa "Trabzonspor Ruhuna" El Fatiha dedik bitti gitti......

Varsa bi teklif degerlendirilebilir, hangi İsrailli Trabzon'un dokusuna, demografik yapisina araplar kadar zarar verdi?

Hangi israilli kupani çaldi?

Hangi israilli bir sezonda borcunu iki katina cikardi?

selcuk
Bu saatten sonra Trabzon'u, Trabzonspor'u siyasetten soyutlayabilir misin?

Kupani calan siyasetin kulubu yonetmesinde sorun yok, Katarli yonetince mi sorun?

Sen sehirde adim basi rastladigin araplara tepki verebildin mi? Sehir parsel parsel araplasirken sesin cikti mi?

Bu araplarin o kadar cefasinj cekiyorsunuz zaten, birakin sicak parayla uc bes yil sefasini cekin.

Trabzon taraftarin takimidir romantizmi guzel bir hikaye.

araplarin cefasini mi cekiyorsun

adamlar sehire milyonlar akitiyor cefasini cekecek ne yapmislar

must61
23.02.2018, 15:47
araplarin cefasini mi cekiyorsun

adamlar sehire milyonlar akitiyor cefasini cekecek ne yapmislar

Akittiklari tek sey o para. Faydalari bir tek maddi. Onun disinda kalan her sey zarar. Safii zarar.

Kultur yoksunu, nezaket gorgu yoksunu, anlayis, egitim, medeniyetten uzak bir toplumla icice yasamanin etkileri zamanla ortaya cikar.

Bu degisimin, bunlari kabullenmenin de bi bedeli olmali degil mi?

Akittiklari para az bile.

Enaldo61
23.02.2018, 15:48
Akittiklari tek sey o para. Faydalari bir tek maddi. Onun disinda kalan her sey zarar. Safii zarar.

Kultur yoksunu, nezaket gorgu yoksunu, anlayis, egitim, medeniyetten uzak bir toplumla icice yasamanin etkileri zamanla ortaya cikar.

Yani akittiklari para az bile.

Şu dediğin o kadar doğru ki. Ülkeyi yönetenlerin de mesela insanların özel hayatına dair yaptıkları ufak müdahaleler, medya önünde yaptıkları açıklamalarla yarattıkları algılar uzun vadede insanların bilinçaltına yerleşip etki yapıyor. Aynı bu bahsettiğin gibi.

murmut
23.02.2018, 15:49
Umarim kulüp satilir ve 1860 München'in düstügü durumlara düser, bakalim kulüp satilsin diye bagiranlar o günleri gördüklerinde ne diyecek.

Tahminimce "Trabzonspor'u yediniz bitirdiniz, baskasina satin kulübü" gibi birseyler zirvalarlar :)

special one
23.02.2018, 15:51
Trabzonspor satilirsa zaten paraya satilmayacak

ilk önce bunu anlamak gerek

sahib olmak isteyen borcu üstlenecek

asil anlamda bir satis olmayacak, bundan taraftar icin rakam tartismak abtalca bisey

gercek konu

Trabzonspor devam olarak non profit dernegi tarafindan mi yönetilsin?

yada profit amacli bir sahis tarafindan mi?

rakamlar göz boyamadan baska bisey degil

Ben gayet net anlıyorum

ama sen ne demek istediğimi pek anlayamamissin dostum

Para ve miktarı umrumda değil bilmem anlatabildim mi

Derin bir soruydu aslında farklı anlamda sormuştum

Yektaa
23.02.2018, 15:52
trabzonspor taraftarındır argumanı çok komik . bırakın da işini bilenler alsın kulübü üst seviyelere çıkarsınlar . sat gitsin sat sat sat

castillo61
23.02.2018, 15:54
CL karnesi üzerinden kıyaslama yapmanın mantıklı yanını göremiyorum çünkü seviyeler yakın harcanan paralar yakın farkı belirleyen ise maç günü formu, deplasman golü, erken gelen gol gibi küçük detaylar.

Şöyleki Bayern Barça'yı 7'lik yapıp ertesi sene Madrid'ten 5 yedi. Bu 3 takım arasında bu sonuçlar çıkacak kadar bariz fark mı var? Kesinlikle hayır.
Psg Barça'ya karşı 2 kez deplasman golüyle gitti. 21. yy'ın en başarılı kulüplerinden birine gol eşitliğiyle elenmek başarısızlık mıdır?
Chelsea'nin şampiyonluğu para mevzu edilip hafife alınır hep. Sanırım rakibi Bayern oyuncularını çiftçilik yaptırarak gelir elde ediyordu...

CL'de özellikle çeyrek finalden sonra haksız rekabet göremiyorum dolayısıyla hani City ve Psg ne elde etmiş sorusu yanlış bir soru.

selcuk
23.02.2018, 15:56

Yani akittiklari para az bile.

yav ne ic ice yasamasi

adamlar turist, turistler her yerde ayni

ayni yazdiklarini biz gurbetciler icinde yazilabilir

gurbetcilerin cogunlugu 1. dünya savasinda büyüklerini kaybetmis ve bunun neden oldugu yoksulluk yüzünden gurbete cikti

gurbette ne okul nede aileleri vardi medeniyet ve kültürünü ögretecek...

bugün Trabzonun beste biri gurbetci Trabzonlularin, sera gölü gibi önemli tesisler, kent hotel gibi en cok dügünü yapilan mekan gurbetcilerin
hatta yattaranin bonservisini bile bu gurbetciler ödemisti

bence sizin sorununuz daha cok irkci, yoksa turist turistir

ha gurbetci ha arap bir farki yok

art(w)in
23.02.2018, 15:56
Burada dahi bu kadar satılsın diyen varsa zaten Trabzonspor bitmiş demektir. Derhal satılsın bence de. Param olsa ben alır takımı İstanbul'a taşır şike mücadelesini tamamen kapatır sikebahce ile de dost olurum. Sonuçta mal benim malım.

Travelair
23.02.2018, 15:59
Kulübü var eden taraftardır. Dolayısı ile kulübün sahibi taraftardır. Taraftar gönül verir ve kulübü yaşatır. Yani kulübü yaşatan maneviyattır. Ruhtur, para değil. Baştakiler yanlış yönettiyse, doğrusunu bulalım. Sat gitsin ne demek? Ne satıyorsunuz? Siz borçlarınızı nasıl ödüyorsunuz?

cewat
23.02.2018, 16:02
Duygusalız evet ancak gerçekleri görmemize engel olmamalı.. Bende satılmasını istemem ancak ne fark eder ki?

Usta ilk geldiğinde ne demişti? ''Bir bahçıvanı işten çıkartmak istiyoruz, hemen millet vekilleri dahil 40 yerden telefon geliyor!!''

Yapmayın arkadaşlar, Trabzonspor zaten uzun zamandır taraftarın değil ki, neye üzüleceğiz?

Zira bugün baktığınızda, şike ile mücadele var mı? Hakemlere tepki var mı? Federasyon ile mücadele? Para kazandıracak proje üreten? Kulübe destek olan Trabzonlu iş adamları var mı? Başımızda Rıza hoca var ve dünya kadar hata yapıyor ama çıkıp yinede biz çok iyiyiz diye ahkam kesiyor. Buna müdahale edebilen var mı? Başarısızlık durumundayız ancak masaya yumruğunu vuran var mı? Yönetimi istifa ettirebilen var mı? Aldığın oyunculara ödenen paralarda sürekli dedikodular çıkıyor, bunları gün yüzüne çıkartabilen var mı? Yumlu diye bir adamı takımdan göndermemek için tüm gücünü kullanan siyasilere ses çıkartabilen? Neredeyse yıllardır altyapının torpilliler yüzünden zarar görmesine engel olabilen var mı? 1461 kulübünün bile yönetimine artık Trabzonspor yönetiminin müdahale edememesine engel olabilen var mı? Başkan seçilmek için oy pazarlığı karşılığında yönetime alınan insanlara engel olabilen?

Oy satanlara, akrabalarını üye yapanlara, bedava bilet peşinde koşanlara, yönetimde dışarıdan söz sahibi olanlara, alt yapıya akrabalarını vs. sokanlara engel olabilen var mı? Her şeyi geçtim bakım halindeki çimlerin üzerinde sivri burun ayakkabıyla şov yapanlar var ve ona bile engel olamıyorum ya!!! Kulübün %90'ı torpilciliğe geçti kabullenelim artık.

Tabii ki bunları sadece taraftarlar olarak biz yapmak istiyoruz ama yapamıyoruz, çünkü artık taraftarı takan yok. Zira kafa kaldıran taraftarda kalmadı halihazırda.

O yüzden bir Katar'lının gelip kulübü alması hiç bir şey değiştirmez bugün, hatta belki de daha iyi bile olabilir. 40 yılda bir, bir başkan çıkarda eski günlerimize döneriz diye beklemektense en azından sırf parası için kulübe sahip çıkan bir Katar'lı iyi bile olabilir. Torpiller, Trabzon'lu olduğu için kulübün her yerine girenler biter filan rahat ederiz belki azcık..

selcuk
23.02.2018, 16:03
Burada dahi bu kadar satılsın diyen varsa zaten Trabzonspor bitmiş demektir. Derhal satılsın bence de. Param olsa ben alır takımı İstanbul'a taşır şike mücadelesini tamamen kapatır sikebahce ile de dost olurum. Sonuçta mal benim malım.

bu yanlis, satilmasi icin yari oylar yetmiyor genel kurulda

ayrica bmn genel kuruldan her zaman daha yenilikciydi

yani bmn de %50 satilsin diyorsa bu gercekte en fazla %30 dur

yani satilmasi bu durumda söz konusu bile olmaz

must61
23.02.2018, 16:04
yav ne ic ice yasamasi

adamlar turist, turistler her yerde ayni

ayni yazdiklarini biz gurbetciler icinde yazilabilir

gurbetcilerin cogunlugu 1. dünya savasinda büyüklerini kaybetmis ve bunun neden oldugu yoksulluk yüzünden gurbete cikti

gurbette ne okul nede aileleri vardi medeniyet ve kültürünü ögretecek...

bugün Trabzonun beste biri gurbetci Trabzonlularin, sera gölü gibi önemli tesisler, kent hotel gibi en cok dügünü yapilan mekan gurbetcilerin
hatta yattaranin bonservisini bile bu gurbetciler ödemisti

bence sizin sorununuz daha cok irkci, yoksa turist turistir

ha gurbetci ha arap bir farki yok

Çok fark var ama o baska bi dersin konusu. Konudan sapmamak adina uzatmiyorum.

Kulup ve taraftar icin hayirlisi olsun.

art(w)in
23.02.2018, 16:06
Gerçekte satılmasına engel bitakim mevzuat olduğunu ben de biliyorum. Benim anlatmak istediğim şey başkaydı.

art(w)in
23.02.2018, 16:10
Bir de bu satılmamasi durumuna romantizm diyenlerde critical thinking denen naneden zerre eser yok. Arkadaşım asıl gerçekçi bakarsanız olaya neden satılmamasi gerektiğini anlarsınız. Aslında satilsin daha İyi olur diyenler tam bir romantizm içinde ama klup satılmadan anlamayacaklar.

selcuk
23.02.2018, 16:15

city diyelim sehirde taraftar kaybetmis

stadini dolduramiyorda cogu macta

ingilterede sahiplik politikasina en ters bakan taraftar toplulugundan biri aslinda...

Travelair
23.02.2018, 16:15
Trabzonspor'a kıvama getirme operasyonu çekiliyor. Çok kişi de bu oyuna düşüyor, düşmekte sakınca görmüyor

Mehmet Fatih Silik
23.02.2018, 16:18
Bu konu neden bugün konusuluyor? Borc artik girtlagi astigi icin dimi?

Yani kulübün bu durumda olmasi öncelikle maddi durumumuz iyi olmadigi icin.

Bu durum kulübü satarak düzelir mi bilemem ama satmadan da cözümü var elbette.

Önemli olan kulübü yönetecek akillarin biz taraftarlara ve kendilerine karsi dürüst olmalaridir.

Kulübü kendi ciftligi gibi görüp yönetecekse satin alacak kisi, o zaman burada ben bir fayda görmem zira bu durum zaten mevcut.

Kaldi ki kendimizi büyük bir camia olarak görüyorsak tüm dinamiklerinin birlesmesi lazim. Basari ancak böyle gelir.

Sadece futbolcu üreteceksek Porto gibi olalim ama basari istiyorsak bunun yolu kulübe sadece para aktarmakla olmaz.

Acilen üst akillar toplanip kulübün gelecegini kurtarmalari gerek. Gectigimiz hafta Divan kurulu yapildi ve tam olarak ne konusuldu bilmiyorum ama kulüp bu tip yönetimlerle elden gitmeye cok büyük adaydir.

Kredi karti borcun var ise bu borctan kurtulmanin yolu baska bir kredi karti almak olamaz. Gelir-gider planina dürüstce uyarsin. Bir iki sene sabredersin ve düzlüge cikarsin. Veya elinde satabilecek birsey var ise onu satip borcunu kapatirsin.

Fazla gitmez bizden sonra gelenlere birakacak bir TRABZONSPOR olmayabilir. "oglumda seni sevecek!" lafi da sadece sarkilarda kalir.

Kim Bilir belkide UEFA Fair Play'den okkali bir ceza yiyince zaten köklerimize dönmek icin bir sebep olur.

cewat
23.02.2018, 16:20
Bir de bu satılmamasi durumuna romantizm diyenlerde critical thinking denen naneden zerre eser yok. Arkadaşım asıl gerçekçi bakarsanız olaya neden satılmamasi gerektiğini anlarsınız. Aslında satilsin daha İyi olur diyenler tam bir romantizm içinde ama klup satılmadan anlamayacaklar.

Sanırım bende dahilim bu mesajınıza. Bilgi paylaşıyoruz neticede tabii ki saygı duyuyorum bu mesajınıza. Ancak tabii ki sizinde neler için satılmaması gerektiği ile ilgili düşüncelerinizi duymayı çok isterim.

Not: Laf sokarak vs. gibi yazmadım, öyle algılamayın lütfen. Malum forum artık çoğunlukla laf sokarak konuşanlarla dolu, onlar gibi görünmek istemem..

Trabzonspor'a kıvama getirme operasyonu çekiliyor. Çok kişi de bu oyuna düşüyor, düşmekte sakınca görmüyor

Akın Abi inan bu kulübü kimse almaz ve buna inancım çok yüksek ama sizin bu şekilde düşünmeniz beni şaşırttı. Şu zamanda gördüğüm en bilinçlilerden ve kulübün bazı güruhların eline geçtiğini defalarca dile getirmiş olan kişilerdensiniz.

Hani tabii ki satılmaz ancak satılması ile satılmaması arasında hiç bir fark olmayacak durumda değil mi kulüp? Satılırsa kaybedilecek bir şey kaldı mı?

şenol.08.borçkalı
23.02.2018, 16:27
kesinlikle satılmamalı..

Mehmet Fatih Yavuz
23.02.2018, 16:29
Gidip oy vermek, başkan seçmek dışında tüm taraftarlık vazifem ve haklarım devam edecek mi? Evet.
Seçimler olmayınca siyaset olmayacak, siyaset olmayınca kirli ilişkiler, menfaat beklentileri bitecek mi? Evet.
Mevcut kurum yapısı ile birlikte, nasıl yönetilirse yönetilsin, kulübün dönem şartlarına ayak uydurup büyümesi ve yarışan bir hale gelmesi mümkün mü? Zor, hatta şehri ve insan yapısını düşününce, imkansız.

Dernekler yasasının getirdiii bir sonuç olan yönetenlerin sorumsuzluğu sonucu, zaten hiçbir şey kaybetme ihtimali olmayan başkanların, 2018 senesinde bırak avrupa’yı türkiye’de sanayileşmiş şehirlerle boy ölçüşme ihtimali var mı?
Sadece altyapı gücü ile başa mı güreşeceğiz.

Başarısız diye taraftarlığımızdan vazgeçmedik hiçbirimiz.
Ama seçenek sunulduğunda, başarı şansı daha fazla olan tarafa meyletmek suç değil.
Romantizmi anlıyorum da, başkan seçebiliyoruz diye kulübün sahibi olmuyoruz ki!!

Vkgz
23.02.2018, 16:30
satın gitsin mevcut haliyle birşey olduğu uok

Berke6198
23.02.2018, 16:30
Öncelikle kulübün satılması durumunun realiteye dökülmesi ne kadar olağan bilemiyorum. Bilgisi olan varsa aydınlatsın. Sonuçta Türkiye'de kulüp satma hamlesini ilk düşünen kulüp biz değilizdir herhalde.

Trabzonspor, maalesef kulüp yönetme konusunda bir kültüre ulaşamadı. Ülkemizde yıllardır tezahür eden siyasi yönetilme şekli, dolayısıyla bu sınırlar içerisinde büyüyen insanları da etkiliyor ve bu çerçevede geliştiriyor. Türkiye siyasi tarihi "karizmatik lider"lerden ibaret olduğu için, siyasetle futbolun iç içe geçtiği durumda yöneticilik yapan/yapmak isteyen insanların da pek farklı olduğunu söyleyemeyiz.

Gönül isterdi ki kulüpte bir gelenek oturtulsun, bu gelip-giden her başkanca düstur edinilsin ve bir usta-çırak ilişkisinde Trabzonspor yöneticileri yetişsin. Ancak olmuyor. Her yeni gelen başkandan sonra her şeyi 0'dan almak durumunda kalıyoruz ve bu tekrar bir yapılanma demek oluyor. Yani taraftarların ve kulübün ekstra yorgunluğu.

Satılsın mı satılmasın mı tartışmasına kesin bir hüküm koymak tehlikeli ve yanlış bir davranış çeşidi. Özellikle dünyanın en büyük takımları bu sistemi seçmiş ve kulüp hisselerini satmayı seçmişken, bunların arkasındaki nedenleri, getiri ve götürülerini iyi derleyip öyle düşünmek lâzım. Paris, M.City, Everton, Chelsea, Arsenal, Leicester vs. gibi takımların temsil değerlerine ve bulunmaları gereken noktalara baktığımızda Trabzonspor gerçeklikleri ile ayrışan noktaları olduğunu görmek zor değil.

Trabzonspor direkt taraftarlarının kimliğini yansıtan bir şehir takımıdır. Bunun 2. bir örneği Napoli'dir. 3 ve sağlam bir örnek neredeyse günümüzde yok denecek kadar azdır.

Arkalarına güçlü yatırımcılar alan kulüplerin, Premier Lig ve dünya futbolunda geleceği değiştirecek hamleler yaptıklarını söylemek mümkün. Örn: Leicester, Chelsea, M.City.

Şimdi, bu kadar yatırımcı, neden Leicester, Chelsea ve City'e para dökmüş olabilir ? Cevabı basit, Premier Lig markası. Bu markanın, arkasına alamayacağı bir güç yok. Premier Lig, hepimizin de bildiği gibi sadece bir lig olmanın çok ötesinde, futbolun NBA'i adeta. Şöhret, dedikodu, magazin, şov dünyası vb. tanımlar = Premier Lig.

Şimdi, Trabzonspora dönecek olursak kulübün hisselerini satarak ve arkamıza büyük yatırımcıları alarak büyüyüp, global anlamda yarışan bir takım olacağımız kesin. Bunda şüphe edilecek bir durum yok çünkü bu mali güçle Türkiye'de karşınıza kimse çıkamaz. Ancak bir yatırımcı Trabzon'u satın almak istiyorsa, sizce tek amacı "TSL" markası mı olacaktır ?

Yani bu marka sadece kendi adıyla bile birkaç milyarderi yatırım yaptırmaya itecek popülerlikte midir ? Bence hayır. Bir yatırımcının Trabzonsporu alması demek, (özellikle Araplar) o yatırımcıya Trabzon'un tüm imkanlarının sunulması ve peşkeş çekilmesi anlamına gelecek. He, buna cevap olarak zaten bu durumun içersindeyiz, Araplar Trabzon'u parsel parsel satın alıyorlar derseniz, buna da diyebilecek bir şey yok çünkü ülkemizdeki her karışı değerli toprak parçasının akıbeti bu yönde maalesef.

Oturduğumuz yerden, geleceği kestirmek pek kolay olmuyor arkadaşlar. Burada sabaha kadar farklı görüşler belirtip, duyarlar kasabiliriz ancak olayın getireceği gerçeklikleri kestirmek çok zor çünkü önümüzde örnek yok. İstanbul menşeili kulüplerin bu işe girmemeleri çok enteresan mesela. Ellerinde İstanbul gibi bir marka var ve yönetmekte oldukları kulüpler de global bazda gerçekten karşılığı olan kulüpler.

Bizim, bütün bu parametrelerin sonucunda herkesten fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü uluslararası anlamda yarışacak bir kulüp ortaya çıkarmak isterken bazı değerlerimizi cidden yok edebiliriz. Bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Bu konuda, bence şu anlık kimse kesin bir hüküm vermemeli. İlk önce tabii ki çıkış yollarının formüllerini hep birlikte kendi içimizde aramalıyız ancak kulüp çok zor durumda kalır ve gerçekten elini taşın altına sokacak akıllı bir yönetici boy göstermezse, sonumuz kulüp hisselerini satmaya kadar çıkacak gibi duruyor. Sonuçta bu kulüp bir şirket ve kar/zarar dengelerini bir şekilde oturtmak gerekiyor. Aksi takdirde her kuruluş gibi batarsınız ve yok olursunuz.

Ozan Yılmaz
23.02.2018, 16:32
Trabzonspor artık gelen her başkanına satılıyor zaten.

Kulübün borçları sürekli artarken, başarı namına bir gram ilerleme yok, hatta hep bir geriye gidiş söz konusu,

Başkanların hiçbir sorumluluğu olmuyor, hesap soran sorgulayan yok,

Bunun önüne geçmek için bir şeyler yapmak şart artık daha fazla geç kalmadan.

Travelair
23.02.2018, 16:33
Sanırım bende dahilim bu mesajınıza. Bilgi paylaşıyoruz neticede tabii ki saygı duyuyorum bu mesajınıza. Ancak tabii ki sizinde neler için satılmaması gerektiği ile ilgili düşüncelerinizi duymayı çok isterim.

Not: Laf sokarak vs. gibi yazmadım, öyle algılamayın lütfen. Malum forum artık çoğunlukla laf sokarak konuşanlarla dolu, onlar gibi görünmek istemem..

Akın Abi inan bu kulübü kimse almaz ve buna inancım çok yüksek ama sizin bu şekilde düşünmeniz beni şaşırttı. Şu zamanda gördüğüm en bilinçlilerden ve kulübün bazı güruhların eline geçtiğini defalarca dile getirmiş olan kişilerdensiniz.

Hani tabii ki satılmaz ancak satılması ile satılmaması arasında hiç bir fark olmayacak durumda değil mi kulüp? Satılırsa kaybedilecek bir şey kaldı mı?

Cevat kardeşim, bence de satılmaz. İlk mesajlarımdan birinde Atletico'nun %17,%20 hisselerinin yaklaşık 45 ve 50 milyon €'ya satıldığını söylemiştim. Bu durumda 250 milyon $'n %50 hissemize verileceğini düşünmemiz mantık dışı olur. Burda başka bir iş var. Fakat aynı zamanda burda mevzubahis olan camianın ruhunun da satılabilir hale düşmüş olması. Bu beni sinirlendiriyor. Başkası ne alaka diyebilir, ben buna böyle bakıyorum. Kulübü satarak sahiplenemeyiz. Satanlara hesap sorarak sahiplenebiliriz, buna yöneticiler de dahildir

Mert Oğuzlu61
23.02.2018, 16:35
Vah benim Trabzon'um vah. Vah benim rotasını kaybetmiş taraftarım vah.

İlyas Özdemir
23.02.2018, 16:35
Trabzonlular Trabzonlu olmayan ama Trabzonsporlu olan bir başkan adayına oy verirmi ?

Faruk BERBER
23.02.2018, 16:36
Trabzonlular Trabzonlu olmayan ama Trabzonsporlu olan bir başkan adayına oy verirmi ?

Ben veririm. Hatta Trabzonlu olmaması daha iyi :)

cewat
23.02.2018, 16:40
Cevat kardeşim, bence de satılmaz. İlk mesajlarımdan birinde Atletico'nun %17,%20 hisselerinin yaklaşık 45 ve 50 milyon €'ya satıldığını söylemiştim. Bu durumda 250 milyon $'n %50 hissemize verileceğini düşünmemiz mantık dışı olur. Burda başka bir iş var. Fakat aynı zamanda burda mevzubahis olan camianın ruhunun da satılabilir hale düşmüş olması. Bu beni sinirlendiriyor. Başkası ne alaka diyebilir, ben buna böyle bakıyorum. Kulübü satarak sahiplenemeyiz. Satanlara hesap sorarak sahiplenebiliriz, buna yöneticiler de dahildir

Kesinlikle haklısın abi, onda sıkıntı yok. Ancak benim demek istediğim ve sitem ettiğim konu sizin son cümleniz işte. Biz bitmişiz abi, ne satanlara hesap sorabiliriz nede önlerine geçebiliriz. O yüzden kulüp bugün satılsa da artık bir şey değişmez demek istiyorum ben. Zira kulübün tamamına yakını belli bir güruhca kendi aralarında paylaşılmış gibi duruyor ve buna ses edebilen kimse yok. Taraftarda artık yoruldu ve kafa kaldırmıyor ancak farkında bile değil.

Oruç
23.02.2018, 16:40

Trabzonspor bittiği için belki de satılsın istiyordur taraftar ?

Numan Yerlikaya
23.02.2018, 16:52
Akıllı birine satılabilir. 5 sene daha orta sıralara oynamak istemiyorum

Travelair
23.02.2018, 16:54
Kesinlikle haklısın abi, onda sıkıntı yok. Ancak benim demek istediğim ve sitem ettiğim konu sizin son cümleniz işte. Biz bitmişiz abi, ne satanlara hesap sorabiliriz nede önlerine geçebiliriz. O yüzden kulüp bugün satılsa da artık bir şey değişmez demek istiyorum ben. Zira kulübün tamamına yakını belli bir güruhca kendi aralarında paylaşılmış gibi duruyor ve buna ses edebilen kimse yok. Taraftarda artık yoruldu ve kafa kaldırmıyor ancak farkında bile değil.
İşte bunu ya istiklal ya ölüm olarak algılar, mücadeleye de kalkabiliriz, manda yönetimine biat edip kurtuluşumuzu da umabiliriz

cewat
23.02.2018, 17:03
İşte bunu ya istiklal ya ölüm olarak algılar, mücadeleye de kalkabiliriz, manda yönetimine biat edip kurtuluşumuzu da umabiliriz

İnşAllah öyle bir şey olur diyeyim abi. Saygılar..

oflubektas
23.02.2018, 17:06

Yapılmışı var: Kırşehirli Şamil Ekinci - 4 Şampiyonluk.

Travelair
23.02.2018, 17:09
İnşAllah öyle bir şey olur diyeyim abi. Saygılar..
İnşAllah, sağolasın saygılar benden

Enaldo61
23.02.2018, 17:18
Kapitalizm gerçeğini kabullenmeden bir yere varamayız...

Mert M.
23.02.2018, 17:33
Enaldo61
ve futbola yansıması "Endüstriyel Futbol" kavramını...

Travelair
23.02.2018, 17:39
Beni geçin, Özkan Sümer de mi anlatamadı, "Büyük olmak için büyüklerle sevişmeyeceksin, onlarla savaşacaksın" diyerek. Sosyeteye gireriz belki he? Bakın benden tavsiye o zaman, şike davasını çekin, kulübe para yağsın. Nasıl?

Çok üzücü çok...

Pshycologist41
23.02.2018, 17:43
Sadri'ye,iho'ya ve Usta'ya hergun sovmuyormusuz gibi,sanki Usta'dan sonra geleninde farkli bisey yapmayacagini bilmiyormusuz gibi

Transfer donemlerinde aman en iyisi gelsin diye yirtinip gucumuzun yettigini alinca isyan edip rakip takimlarin transferlerine gipta edip ardindan 'paraya karsi emegin savasi' diyerek komik duruma dusmuyormusuz gibi...

Kulup aciklama yapmis satis yok diye meraklanmayin,paraya karsi emegin savasina devam :)

Sonucta guzide kulubumuzun iho gibi ilkokullu birini adam etmek,hastaneleri ve universitesi olan bir baska adamin reklaminin yapilmasi,birilerinin hamuduyla paralari goturmesi ve zengin olmasi ve bundan sonra gelecek olan yeni yiyicilerin de iskembelerini doldurmasi gibi onemli misyonlari var.

Bilâl ÇOBAN
23.02.2018, 17:46
Azerbaycan'lı kardeşlerimiz alsın, arap da neymiş.

Ege Kum
23.02.2018, 17:56
Trabzonspor yıllar önce satıldı arkadaşlar birde arapların elinden geçsin çok mu?

Gurpas
23.02.2018, 18:03
Beni geçin, Özkan Sümer de mi anlatamadı, "Büyük olmak için büyüklerle sevişmeyeceksin, onlarla savaşacaksın" diyerek. Sosyeteye gireriz belki he? Bakın benden tavsiye o zaman, şike davasını çekin, kulübe para yağsın. Nasıl?

Çok üzücü çok...

Masal anlatma arkadaş. Koskoca liverpool, chelsea, manchester, vs. satılıyor, sen satılsan ne olur hem o kulüpler satıldı kötü mü oldu?.

Travelair
23.02.2018, 18:11
Masal anlatma arkadaş. Koskoca liverpool, chelsea, manchester, vs. satılıyor, sen satılsan ne olur hem o kulüpler satıldı kötü mü oldu?.
Başlığın başından beri yazıyorum. Önce o yazdıklarımı okursan sevinirim

Mustafa YILMAZ
23.02.2018, 18:15
birde başka pencereden bakalım işin kültürel, kimlik kısmı hariç

araplar takımı satın alacak neden ? kar yapmak için mi ? kafayı mı yediniz siz yahu bu adamların para derdi yok klozetleri bile altın işi gücü yok gelecek Trabzonspor'u kar yapmak için satın alacak vay kara kaşlım kara gözlüm :D

satılsın diyenler için satılsın diyorum sonra canı sıkılsa şu arabın takımı ptt'ye olmadı amatöre düşürsün ordan bi daha başlayacağım desin kim ne diyebilir ki satın almış sizi parasını vermiş gıkını çıkaramazsın çıkarırsan parasıyla değil mi kardeşim der susar kalırsın.

hele birde ingiliz kulüpleri ile kıyaslayanlar var :D onların geliri ne kadar biliyor musunuz siz ? onlar futbol dünyasının merkezinde Türkiye nerde ?

ah ulan özkan sümer ah yaşlanmasan iyiydi.

kulüp açıklama yapmış haberi yalanlamış demek doğru olay bu kadar borçlanmamızın sebebide ortaya çıktı millete kötüyü gösterip işi kolaylaştırdılar.

champions
23.02.2018, 18:18
Böyle bir imkan varsa derhal satılsın.
Bu kulübün bu kafayla başarılı olması tesadüfidir, 10 yılda bir kafamızı kaldırır 9 yıl sürünürüz.
Ne başkan olarak Usta, İho, Sadri, Nuri, Atay gibiler ne hoca olarak Rıza, Ersun, Şenol, Vahid gibiler, ne altyapıdan çıkan Trabzonlu kazmalar ne de "yıldız" adı altında 3-5 milyon eurolar döktüğümüz pili bitmiş adamlar bu kulübü bir adım ileri taşıyamadı, taşıyamayacak.

emrahtuna
23.02.2018, 18:33
borcu 1 milyar tl ye yaklaşan bi şirketi neden almak isterler bunu anlayamadım..bu şekilde satın alınan diğer takımlar içinde geçerli tabi..

AhmetG.
23.02.2018, 18:40
'Satılma' kelimesi haklı olarak çoğunluğun zoruna gider.

Yıllardır gelen başkanlar har vurup harman savurup kimseye hesap vermeden çekip gittiler. En son Usta başkanlığındaki ekip İhoyu mali kongrede onaylamıştı ilk dönemlerinde hatırlarsak. Adam çekti gitti.
Keza Ustadan sonra gelecek yönetimde büyük ihtimal Ustayı mali yönden ibra edecek ve o da hesapsız çekip gidecek.
Bunlardan öncekilerde ekseri aynıydı.

Bu kötü yönetimler Trabzonspor'un borcuna borç katarken, takımın sahibi olduğu söylenen taraftarımız bunun hesabını kimden sorabilmiştir. Mali ibralar dahil.

Kulübümüzün %49'luk hissesi, denetim mekanizmaları işletilmek kaydıyla ve Trabzonspor'un güncel borcunun tamamen ödenmesi karşılığında almak isteyen ciddi iş adamlarına (ki Katarlılar deniyor) devredilebilir. Tabi böyle bi külfetin altına girmek isteyen kişi veya kuruluşlar bulunubilirse.

Hayırlı forumlar.

Vkgz
23.02.2018, 18:52
Satılır umarım ve bi hareketlilik olur. anadolu takımına döndü iyice rakım. ingiliz kulüpleri araplarda ruslardada ne oluyor kupalar gene adaya gidiyor.

tristram
23.02.2018, 18:54
borcu 1 milyar tl ye yaklaşan bi şirketi neden almak isterler bunu anlayamadım..bu şekilde satın alınan diğer takımlar içinde geçerli tabi..

kuluplerden daha iyi getirisi olan yatirim sekli var mi?inanilmaz paralar donuyor.kici kirik ligde bile donen paralar ortada.yani kulup uzerinden hem istediginiz markayi buyutebilirsiniz hemde kulubu basarili yaparsaniz muazzam getirileri olur..bugun iyi bir takim kurulsun ligde iki uc sezon sampiyon olunsun,cl'de basarilar elde edilsin kasaya girecek paralari tahmin bile edemeyiz.ki buyuk turk takimlarinin avrupa takimlarina nazaran daha buyuk bir taraftar kitlesi var.bu dedigim basarilar gelsin bu kulup maddi manevi ucar gider.
bugun neredeyse tum is adamlarinin klup baskanligina soyunmasi tesaduf degil.ilkokul mezunu dedigimiz iho baskan olmadan once hangi isleri yapiyordu,turkiye'de hangi isimlere ulasabiliyordu baskan olduktan sonra hayatinda neler degisti bir incelemek lazim.keza paraya ihtiyaci yok dedigimiz muharrem usta bile kulup uzerinden universitesinin,hastanesinin reklamlarini yapip duruyor..belki maddi olarak verecegini veriyordur ama kendisinin bu isten daha karli ciktigini dusunuyorum.bu devirde reklam neredeyse hersey.
trabzonspor artik siradanlassada iyi kotu bir marka degeri var.siyasi partilerde olmayan guc futbol takimlarinda var.yani bu potansiyeli kullanabilen maddi manevi ihya olur.

Tekke
23.02.2018, 18:55
Trabzonspor yıllar önce satıldı arkadaşlar birde arapların elinden geçsin çok mu?

Hemşo doğru söylüyor

Halka açık şirket, ne Malaga ne başka örnek gibi kötü olmaz.

Taraftar-futbolcu-yatırımcı mutlu olan bir TRABZON bildiğin dünyada her klüple savaşır.

Yaw yabancı kuralı var, GÖRMÜYOR MUSUNUZ ülkede en çok yerli bizde!

Biz TRABZONUZ, başkasına benzemeyiz, ayrıyız.

18 lik Abdülkadir hiçbir klüpte 11 oynayamaz, imkan vermezler, ama biz risk alırız!

TEK EKSİK PARAYA KARŞI EMEĞİN ZAFERİ İDİ, yetmiyor. El oğlunun emeği artık UÇMUŞ SERMAYEYİ yiyemiyor.

EYYYYYY KATAR, gel bizeeeeeeee👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻😊👍🏻

Veysel
23.02.2018, 18:59
Bizim taraftar bir şeyden anlamaz, satılmasın diyorsa yarın satın

Ben de dahil seçtiğimiz adaylar bizi nerelere götürdü hep birlikte gördük.

Reklamını yapıp , cebinden 5 kuruş para çıkarmadan kulübü zararlara uğratanlar devam ettikçe bir de ibraz edilmeye devam edecekse

Satın gitsin

emrahtuna
23.02.2018, 19:03
renktaş tespitlerin gayet makul mantıklı..sanırım benim idrak edemediğim kısım ortada dönen rakamların büyüklüğü..yani 1 milyar tl (1 katrilyon) sade bi vatandaş olarak bu paraları aklım almıyor..
kuluplerden daha iyi getirisi olan yatirim sekli var mi?inanilmaz paralar donuyor.kici kirik ligde bile donen paralar ortada.yani kulup uzerinden hem istediginiz markayi buyutebilirsiniz hemde kulubu basarili yaparsaniz muazzam getirileri olur..bugun iyi bir takim kurulsun ligde iki uc sezon sampiyon olunsun,cl'de basarilar elde edilsin kasaya girecek paralari tahmin bile edemeyiz.ki buyuk turk takimlarinin avrupa takimlarina nazaran daha buyuk bir taraftar kitlesi var.bu dedigim basarilar gelsin bu kulup maddi manevi ucar gider.
bugun neredeyse tum is adamlarinin klup baskanligina soyunmasi tesaduf degil.ilkokul mezunu dedigimiz iho baskan olmadan once hangi isleri yapiyordu,turkiye'de hangi isimlere ulasabiliyordu baskan olduktan sonra hayatinda neler degisti bir incelemek lazim.keza paraya ihtiyaci yok dedigimiz muharrem usta bile kulup uzerinden universitesinin,hastanesinin reklamlarini yapip duruyor..belki maddi olarak verecegini veriyordur ama kendisinin bu isten daha karli ciktigini dusunuyorum.bu devirde reklam neredeyse hersey.
trabzonspor artik siradanlassada iyi kotu bir marka degeri var.siyasi partilerde olmayan guc futbol takimlarinda var.yani bu potansiyeli kullanabilen maddi manevi ihya olur.

Travelair
23.02.2018, 19:08
Her başlıktan olduğu gibi bu başlıktan da bir ders aldım, bazı şeylerin bize müstehak olduğu. Kendi açımdan büyük ders oldu. Bunlar başımıza neden geliyor diye düşünürken artık bunu da aklımdan çıkarmayacağım

chener
23.02.2018, 19:19
Bugünün Türkiyesinde şirketler borçlandırılarak el değiştiriyor.
Futbol sektöründeki kulüplerin durumu da benzer.biz satarmıyız satmazmıyız bilmem ama istanbul takımlarını da bu son bekliyor.Futbolda deniz bitti.Borç yükü nedeniyle büyük kulüpler el değiştirecek.bakalım kime kim nasip olacak.

6Şafak Aydın1
23.02.2018, 19:35
1860 münih oluruz, hep negatif demeyin bizden birsey cikmaz. cözüm: satin almak, transfer yapmak degil üretmek hatta geberene kadar üretmek; oyuncu antrenör yönetici kondisyoner scout.

Enaldo61
23.02.2018, 20:02
Ya siz anlamıyorsunuz galiba bu gidişle Konyaspor falan ezeli rakibimiz olacak, hala satılır mı TS'yi de sattınız falan ta ta va bilmem ne.

Yarın bir İstanbul takımını alırsalar ve o takım inanılmaz seviyelere çıkarsa bakalım ne diyecek bu karşı çıkanlar.

tRaiNer
23.02.2018, 20:03
Kimin kulübünü kime satıyor bu "satıcılar" ?

Gerçi doğru...Davası uğruna şerefini, haysiyetini, gururunu onurunu satan, Trabzonspor'u mu satamayacak...

"Eksper arkadaşlar" eğer: Kulüp gerçekleşecek satışın ardından borç yükünden kurtulacak, bırakın armaya 2. 3. yıldızı takmayı Avrupa da bile tarih yazacağız diyorlarsa tabiki satılsın.

Timur Bey
23.02.2018, 20:16
İstanbul takımlarının muhalefetine takılır bu durum varsa bile.

Manu61
23.02.2018, 20:26
Herkes City ve PSG'nin büyüsüne kapılmış bunu anlayabiliyorum. United ve Glazer ailesi arasında olanları gördükten sonra bir futbol takımının satışına hiç sıcak bakmıyorum. United taraftarı daha önce takımın satışını engellemeyi başarmıştı ancak 2005 yılında Glazer ailesine karşı verdikleri mücadeleyi kaybettiler. Hatta daha sonra taraftarlar Glazer'e 1.2 milyar dolarlık bir teklif yaptılar ancak bu teklif kabul edilmedi. Sonuç olarak o taraftarlar FC United adında yeni bir kulüp kurdu daha önce hikayesini burada paylaşmıştım. Portsmouth ve QPR gibi kotü örnekler var yine ancak United olayı bence bu satışa neden karşı çıkmamızı göstermesi açısından en iyi örnek.

Tekke
23.02.2018, 20:51
Ya siz anlamıyorsunuz galiba bu gidişle Konyaspor falan ezeli rakibimiz olacak, hala satılır mı TS'yi de sattınız falan ta ta va bilmem ne.

Yarın bir İstanbul takımını alırsalar ve o takım inanılmaz seviyelere çıkarsa bakalım ne diyecek bu karşı çıkanlar.

Anlamazlar. Cahillik baki

Dünya nereye gidiyor haberleri yok

sasort
23.02.2018, 20:54
Bir deneme yaptılar kannimca sıkıştılar çıkış yolu arıyorlar
Bir tepkileri görelim dediler

Bugünde yalanladilar

selcuk
23.02.2018, 21:16
Bir deneme yaptılar kannimca sıkıştılar çıkış yolu arıyorlar
Bir tepkileri görelim dediler

Bugünde yalanladilar

alakasi yok

araplar teklifin hazirlandigini haberde belirtti, yani kulübe daha böyle bir teklif gelmedigi dogru.

Enaldo61
23.02.2018, 21:18
Kulübü alırsalar verilen para nereye gitmiş oluyor?

El Cordobes
23.02.2018, 21:29
Şu süreci ve özellikle buradaki tartışmayı Usta nın seçildiği seçim sürecine benzetiyorum. Usta ve yönetimi bizim için son şanstı, Usta bizim için büyük lütuftu, o konuştuğu zaman burada ağlamak isteyen arkadaşlar vardı, Usta profesyoneldi, vizyonerdi, çok başarılı iş adamıydı bu yüzden kulübe de çağ atlatacaktı, hele yönetimdekiler uf uf uçuracaktı bizi, kulüp artık kurumsallaşacaktı. Öbür tarafı seçenler küçük düşünen, kulübe yamanmaya çalışan cahil cühela takımıydı. Burası seçilirse kulüp kocaelispora dönecekti, artık büyük takım olamayacaktık, belki de kulübün kapısına kilit vuracaktık. Bu yazıyı uzatabilirim ancak geçmişte yazılanlar ilgili başlıklarda duruyor.

Bu işe yine aynı argümanlarla destek ve karşı çıkanlara aynı küçümseyici tavırlar. Kibirli bilgeliğinizde boğulun e mi?

memozcan
23.02.2018, 21:30
Kulübü alırsalar verilen para nereye gitmiş oluyor?
borçlara:)

Gurpas
23.02.2018, 21:32
Maalesef kulüp yalanladı

adiloş bebe
23.02.2018, 21:55
Kulüp satılsın veya satılmasın konusunda fazla keskin çizgilere sahip değilim.

nakzo
23.02.2018, 22:03
Ha keşke olsaydı bu iş... kulup iş bilmez asalakardan tamiyle temizlenir gerçek bir bir isletme gibi yönetilir borcu kapanır vs.Ama yasalar geregi bu ülkede olmuyor .Olsa ilk etapta gs kendini hemen araplara satar 5 dakika bile düşünmezler.

nakzo
23.02.2018, 22:13
Çok komik adamlar var harbiden .Adam çıkmış yok paraya karşı emeğin savaşı hemserim 1978 yılında değiliz 2018 yılındayız.Dünya degisti .O zaman bir futbolcu tofaş şahin parasına imza atıyordu.Simdi araba fabrikası kuracak paraya imza atıyor.Sen liverpool efsanesinden büyük takımmısın koca liverpool satılmış..Kimsenin şampiyon yaparlar bizi diye kulubu satalım derdi yok asalaklardan cahil cühaladan ayak takımından kulup tamen kurtulur.Kapıdan iceriyede giremezler adam kendi sermayesi oldugu icin kılı kırk yarar vs vs vs.Biz o kadar şanslı insanlar olmadıgımız için Bu kulup HAYATTA SATILMAZ.İho gider ,muhammer gelir o gider abuzittin gelir biz yine burda sövmeye devam ederiz.

Gurbetçi_TS
23.02.2018, 22:16
Ha keşke olsaydı bu iş... kulup iş bilmez asalakardan tamiyle temizlenir gerçek bir bir isletme gibi yönetilir borcu kapanır vs.Ama yasalar geregi bu ülkede olmuyor .Olsa ilk etapta gs kendini hemen araplara satar 5 dakika bile düşünmezler.

kendini satacak ilk kulüp gs, para icin bir tarflarini bile verirler fetösaraylilar.

Doğukan Uçan
23.02.2018, 22:33
trabzonspor bir isyan ve devrimin öncüsüdür. böyle bir şey olduğu an çok net takımı bırakırım.

erenslash
23.02.2018, 23:04
Psg paris çıkışlı klup değil mi? Sahibi nereli? katarlı? aynı zamanda beinsportun sahibi benim için problem yok geniş düşünmek lazım.

Zengin bir başkanımız olsun ama akıllı da olsun.Klubun devredilmesi satılmasına karşı değilim belli bir hisse şubu olsun sorun değil.Mali denge önemli.Eğer varlıklı locası olan biriyse yüzde yüz de satabilirler.

rus veya yahudi de olabilir.alan kişilerin parası maddi kaynağı önemli borcumuz varken şahane olur.

saçma sapan duygusal davranmayı da bırakın.altyapıyla zenginleşelim diyorsak yılları alır

Trabzonsporu varlıklı biri alacaksa neden olmasın? satalım zaten bu şehre ait takım değil geçelim Trabzon şehri takımı küçültüyor zengin başkan lazım bize düşün takımın yakasından Trabzon şehri ve artık geri düşünceli taraftar yüzünden klup iyice fakirleşti

bence satılabilir psgnin kaç milyon euroluk kadrosu var ? katarlı sahibi neymarı bile aldılar.

geri kafalı düşünmemek lazım

bakın ingilizlerin sahiplerine kluplerin kimmiş?

bakın liverpoola ameirkan şirketleri var başında.manchester city ingiliz saömürgesi ve güdümlü arapların.

alın liverpoolun sahibi şirket

http://www.fenwaysportsmanagement.com/portfolio/#liverpool-fc

arsinli_akrep61
23.02.2018, 23:11
İnşallah satılır Trabzonspor . Şu forumda bazı tiplerin ne kadar boş olduğunu bir kez daha anladım

tsukru61
23.02.2018, 23:32
Kulübün, lülüklerin elinde oyuncak olmasına tepki göstermeyip satılmasını kabullenmemek ilginç. Tipitiplerin elinde rezil olmasındansa varsın satılsın.

batuhan249
24.02.2018, 00:17
+1461
Aynen hissettiklerimi kaleme dokmussun kardesim
Keske adam akilli zengin biri alsa kulubu
Bu camia ve biz taraftarlar rahat bir nefes alsak

Tsli31
24.02.2018, 00:26
Man.City gibi olacaksak neden olmasın

beratika
24.02.2018, 01:01
Haber61 kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış.

sasone
24.02.2018, 01:03
Bazı insanlar halen olayı anlamamak için diretiyor,bizim başarısız olma sebebimiz ısrarla doğru çözümü uygulamamak,doğru olan yolu denemediğimiz için bu noktadayız.
Önce bir doğru olanı yap,eğer gerçekten rekabet edemiyorsak alternatif yollara girelim.Özkan Sümer de batmış bir kulübü aldı adam gibi yapılması gereken neyse onu yaptı ve başardı.

CaptanBarbosa
24.02.2018, 02:05
Kendi sermayesi ile klubün haklarını satın alıp işletilmesine karşı çıkanlar, muharrem iho gibi kendi reklamını yapıp el altından menajerlerle bu klubün paraların söğüşlenmesine göz yumanlarsınız.
Biz bu kafayla batarız. Gelen başkanlar düşene bi tekme de ben vurayım kafasında. Kimsenin bizim gibi trabzonsporu düşündüğü falan yok.
Niye karşı çıkılıyor? Gelecek olanlar para yiyemeyecek artık diye mi? Torpilli tipler klüpte kol gezecek diye mi? Onun bunun yakını menajerler para yiyecek diye mi?
Gözünüzü açın.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erenslash
24.02.2018, 02:18
eğer satacaklsak yüzde 80 veya tamamı satılsın ve araya beinsport sahibi girebilir öyle gerçekten zengin bir akatarlıysa satalım yüzde 50 düşük ama ilk başta yüzde 50 alıp sonra yüzde 80 yüzde yüz olacaksa sıkıntı yok verin gitsin

Trabzon şehrine ait takımın ne kadar battığını gördük taraftarlar olarak bu yüzden duygusallığa gerek yok mantıklı da düşünsek duygusal da düşünsek satılması gayet mantıklı olur ancak doğru kişiye satılmalı ve yüzde 50 den daha fazla bir paya satmalıyız

haberi de ekleyerek yazarksak tabi doğruysa :

"El Cezire televizyonu, Katar Emiri Ailesine ait bir holding'in Trabzonspor'un yüzde 50'sine 250 milyon Dolar teklif edileceğini duyurdu. Turkfutbol'un haberine göre; Katar'ın zengin iş adamlarından Muntag Al Gafy, 1.5 yıldır gerek Trabzon'u gerekse de Trabzonspor'u inceliyor ve takip ediyor."

muntag al gayf kimdir hangi holdinge ait bunu bilmiyoruz ne kadar zengin bunu da bilmiyoruz keşke tamamını alsalar

Muharrem usta buna karşıysa yönetimi kovsunlar 300 milyon dolara anlaşalım katarlılarla olmadı yüzde 80 i alsınlar Trabzon şehrine ait bu klup gene zengin başkanımız olur mühim değil katarlı olsun ingiliz ve fransız kluplerinin başında hep yabancılar var.

nevzat aydın ortak olsun derdim ama yok katarlılar kadar zengin değil parasını o kadar sokağa atmaz biliyoruz ortak olsa iyi olur tabi

Süper Golcü
24.02.2018, 02:29
taraftar şimdiye kadar kulübe sahip çıkmayı başarabildi mi de kulüp satılırsa takım taraftarın takımı olmayacak

erenslash
24.02.2018, 02:31
eğer taraftar taraftarsa Trabzondakiler için konuşuyorum Türk başkanlarının sadece kendini zengin ettiğini takıma bir halt vermediğini görür satmamız kesinlikle hayrımıza olur hala dar kafalı insanlar yok satılmasın bilmem ne psg gibi takım ki fransızlar milliyetçi olur ama elmayla armutları karıştırmamız lazım mantıklı düşünmesi lazım herkesin.demek ki futbol modern geniş açıdan her alan da geniş açıdan bakmamız gerekiyor
taraftar şimdiye kadar kulübe sahip çıkmayı başarabildi mi de kulüp satılırsa takım taraftarın takımı olmayacak

Süper Golcü
24.02.2018, 02:32
kulüp yüzde yüz bir holdinge satıldı diyelim, taraftar ne kadar başarıya aç olur baskılar takımı yükseğe çekmeye çalışırsa yatırımcı da transferlerini hedeflerini ona göre belirler, fakat şu anda biz zaten düzgün bir başkan seçemediğimiz için, gelen başkanlarda borçlarla, yanlış transferlerle uğraşmak zorunda kalıyor, şu anki durumdan daha kötü veya trabzonspor elden gidiyor gibi bir durum olmaz diye düşünüyorum

erenslash
24.02.2018, 02:35
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Süper Golcü (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=46799)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> Trabzonsporun ayağına fırsat gelirse bunu değerlendirmeli ve satılmalıdır.Trabzon şehrinin dar görüşlü taraftar ve baskıdan kurtulması için zengin ve modern başkan şart.Bir halt olmaz bizden yoksa.

eğer gerçekten bir fırsat varsa düşünmeye bile gerek yok Muharrem usta kendi üniversite reklamlarını yaptı ve amacına ulaştı artık gözünüzü açın

tabi gönlümden geçer İsrail veya Ruslar ama kolay kolay almazlar özellikle İsrailliler içinYahudi ayrımı yapan ve bağnaz bir ülkemiz olduğu için

Şu klubu Yahudiler alsa neler yaparlardı keşke...

Şanlı SanMarino
24.02.2018, 02:54
Trabzonspor satılık bir mal, meta veya ürün değildir. Trabzonspor kimsenin "bir tur da ben bineyim" oyuncağı hiç değildir. Herkes aklını başına alsın. Trabzonspor bir ruh, devrim ve birçok değerin temsilinin vücut bulmuş halidir.

Siz bugün bu kulübü satarsanız değil 8 milyon 8 bin taraftar bile bulamazsınız. Gidin hastanelerinizi, arabalarınızı, evlerinizi, dükkanlarınızı ve hatta donlarınızı satın. Ama milyonlarca insanın sevdası Trabzonspor'a dokunmayın. Bunu teklif dahi etmeyin.

Çok yakın bir dostum Trabzonspor için "benim oğlum" diyor. O denli seviyor. Allah bağışlasın 2 de kızı var. İnsan oğlunu, anasını, babasını satar mı?

Trabzonspor ne satılıktır ne alınık. Bu kaygan zeminden istifade edip farklı hayaller kuranlar başka kapıya.

Kaldı ki tüzük gereği ve dernekler kanununa göre bu yasal bir suçtur. Bunu teklif eden, konuşan ve destekleyen de bu suça ortak olur.

memmedaga
24.02.2018, 03:12
Çok fark var ama o baska bi dersin konusu. Konudan sapmamak adina uzatmiyorum.

Kulup ve taraftar icin hayirlisi olsun.

kendisi son zamanlarda forumun ordinaryüsü seçildiğinden mütevellit her şeye sosyolojik tespit yapıyor,
her şeyin ama her şeyin uzmanı; transferin kadronun,futbolun,altyapının,stadyumun scoutun trabzon sosyolojisinin
her başlıkta ahkam kesiyor

üstelik bütün bunları Türkiye de bulunmadan yapıyor anladığım kadarı ile
mutlaka her şeyin doğrusunu ve iyisini bilir kendisiyle anlaşmanızın yegane yolu görüşlerini tasdiklemenizdir.

Kendisinin başkasını onayladığı nadiren yanlış/hatalı yorum yaptım dediği görülmemiştir

kısadan hisse eskiden az çok saygı gösterirdim ama kaale almayınız vesselam...

mete61bordomavi
24.02.2018, 03:45
Dağını, taşını, deresini, tepesini, denizini, sahilini, yaylasını, merasını, yokuşunu, inişini velhasıl güzel memleketimizin herşeyini sattığımız araplar, ''Trabzonspor''u da satın alırsa O GÜN BENİM TRABZONSPOR ile bağım,ilgim, alakam, sevgim, herşeyim biter!
Gelmesin isterse şampiyonluk, isterse borç sarmalında kıvranalım. Bir şekilde öderiz borçlarımızı!
Bu algı ameliyatına bence kanmayalım.

Elimizde memleketimiz kokan bir Trabzonspor'umuz var. Satmayalım! Bazı şeyler iyi para etse de satılmaz çünkü! Hatırası, değeri, anlamı vardır. Dedenin dedesinden kalan antika saat gibi...
Sadece bu yönetim, mali tabloyu düzeltip gitsin yeter!
Elbette sevdamız devam eder.

erenslash
24.02.2018, 04:02
Trabzonsporun borcu manevi mi? basit bir soru? borç eşittir para para eşittir business buna cevap verin
Borçlarımızı duygularımızla mı ödeyeceğiz? satılık değildir diyerek mi ödeyeceğiz? bu soruma cevap verin daha kaç görmemiş ,fakir Türk başkan üzerimizden reklamını yapıp para kazanacak?
tekrar soruyorum Trabzonsporun borcu var bugün borcu olan yarın satılır da.Klubu ilahlaştırmanın anlamı yok manevi değerlerimiz altyapıdır.

altyapıyla beraber güçlü bir ekonomisi olan başkana neden hayır diyelim bu dar kafa duygusallığını geçmek lazım

prensiplerimiz var diyorsak o zaman borç da almayacağız ,bu kadar basit.

evet bir manchester city veya psg olmayız ama zengin birine klubu satsak en azından bir dormund olma şansımız var.

fakir bir Trabzon şehri var bunu anlamak için sosyolog olmaya veya Trabzonda yaşamaya gerek yok doğru karadeniz insanının bakış açısı belli dar değişiklik sevmez hemen dar görüşlülüğünü ortaya koyar.

evet satmayalım klubu başkanlar gelsinler klup üzerinden reklamını yapıp bizi borca soksunlar hani başarımız? nerde başarı? ama di mi? başkanların hepsi iş hayatında bizim üzerimizden reklamını yapsınlar çok safsınız.

Borçlarımızı Trabzonspor satılık değildir diyerek ve fakir görmemiş Türk başkanlarına emanet edip ego savaşlarını izleyip taraftarı kandırmasını mı izleyerek mi ödeyeceğiz?

kafayı çalıştırın az.düşünce sıfır azcık bilinçlenin

<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Şanlı SanMarino (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=49138)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> basit bir soru satılık olmayan şey neden borçlanır? :)) mantık önemlidir bunu unutma. Transferi parayla yaparsın duyguyla değil eğer Trabzon zengin bir şehir olsaydı satılmasın derdim şehir problem ancak gelecek olan kişi paraya doymuş kayıptan korkkmayan bir katarlı olur.Yahudi gelse daha iyi olur ama önyargıdan dolayı yapmazlar bunu. Yahudi bir başkan olsa altyapıdan çok para kazanırdık.

Trabzonsporun çıkarları söz konusuysa evet satılmalıdır.

mete61bordomavi
24.02.2018, 04:22
Trabzonspor satılsın diyenler bir fikri savunuyorlar. Fikirlere saygım sonsuz. Onlar da elbette Trabzonspor için iyi olanın Trabzonspor'un satılması olduğunu düşünüyorlar.

Fakat, göz ardı ettikleri bir nokta var: Trabzonspor, tüm Türkiye çapında taraftarları olan bir kulüptür! Buna neden olan en büyük faktör, geçmişteki şampiyonlukları ve aldığı kupalar değil, daima ''zayıfın güçlüye diş geçirme'' ''para ve sermayeye karşı, emeğin, alınterinin mücadelesi'' felsefesi olmuştur.
Trabzon şehrinde doğan veya Trabzon'lu olan birinin Trabzonspor'u tutması normaldir ve beklenendir. Fakat Türkiye çapında baktığımızda inanılmaz bir şekilde taraftar kaybederiz! Tüm ülkede bizi tutanlar, sadece başarılı olduğumuz için tutmuyorlar! Güncel ve trend olan anlayışlara kapılıp, Trabzonspor'u satarsak, 50 yıllık efsaneyi mahvetme ihtimali de pek uzak değildir!

Zaten Türkiye'de takım tutma olayına baktığımızda, ekseriyetle İstanbul takımlarının tutulduğu bir gerçektir. Bunun nedeni de Anadolu'da yaşayan vatandaşlarımızın, kendi illerinin bir takımının olmaması veya olsa bile bir iddiasının olmamasıdır! Bu kuralı bozan tek istisna ''Trabzonspor''dur!
Sadece bir şampiyonluğu olan Bursaspor'u bile diğer şehirlerden kaç kişi tutuyor? Ya da diğer Anadolu kulüplerini? Demek ki, bizim farkımız, bu ligde varoluş misyonumuz, güçlüye karşı daima zayıf, zengine karşı daima fakir olan tarafı temsil etmektir!

Manevi değer deyip geçmeyeceksin! Sadece başarı hedefi -ki bu maddiyatla olsa bile- seni sen yapan değerlerden daha evla değildir ve olamaz!

Benim bakış açım budur.

erenslash
24.02.2018, 04:30
mete61bordomavi işte sorun şu Tüm Türkiyede taraftarı olan klup başarılı olmuyor çünkü merkezi fakir bir şehirde.

Bu yüzden bakıç açın güzel ancak manevi değerlerimiz altyapıyı koruyup Trabzonsporu dünyaya yaymak istiyorsak zengin bir başkana paraya ihtiyacımız var ki iyi olan hocalara ve sisteme daha iyi yatırım yapalım.manevi değerler eizilip geçildi klup satıldığında gene Trabzonda olacak malesef keşke İstanbulda olsaydı bu klup diyorum.Paraya ihtiyacıumız var Trabzon bu takımı maddi olarak kalkındıramaz paramız olursa daha çok taraftarımız olur.yani bu maddi güçle daha kısa zamanda avrupaya açılma ve başarı şansımız olur.geçmişe takılmamak lazım altyapına yatırım yap zengin başkanın olsun hem parayı altyapıya göm hem transfere göm denge güzel şeydir.

must61
24.02.2018, 04:42
kendisi son zamanlarda forumun ordinaryüsü seçildiğinden mütevellit her şeye sosyolojik tespit yapıyor,
her şeyin ama her şeyin uzmanı; transferin kadronun,futbolun,altyapının,stadyumun scoutun trabzon sosyolojisinin
her başlıkta ahkam kesiyor

üstelik bütün bunları Türkiye de bulunmadan yapıyor anladığım kadarı ile
mutlaka her şeyin doğrusunu ve iyisini bilir kendisiyle anlaşmanızın yegane yolu görüşlerini tasdiklemenizdir.

Kendisinin başkasını onayladığı nadiren yanlış/hatalı yorum yaptım dediği görülmemiştir

kısadan hisse eskiden az çok saygı gösterirdim ama kaale almayınız vesselam...

"Farkli bir dersin konusu" tabiri yanlis anlasilmasin lutfen. Kaliplasmis bi ifade neticede, ders vermekten bahsetmiyorum kesinlikle, bunu anlamis oldugunuzu varsayiyorum. Ayni zamanda konunun farkli yere gitmemesi adina da uzatmamayi tercih ettim.

Bu zamana kadar forumda kirici bi sekilde kimseyle polemige girdigimi hatirlamiyorum. Ne zaman, nerde bu denli rahatsiz edici bir sekilde ahkam kesmisim cidden farkinda degilim.

Fikirlerimi ifade ederken belki uslubum nahoş gelmistir size. Kale alip almamak elbette kendi tercihiniz. Lakin bu kadar biriktirmeyi beklemek yerine keske daha once bi iki mesajda uyarida bulunsaydiniz da hangi hususta ne kadar konusabilecegim noktasinda haddimi bilseydim.

Sonucta hepimiz ayni taraftayiz. Artniyetliler veya farkli takim taraftari troller disinda birbirimize bilenmek yerine rahatsiz oldugumuzda uyarmayi daha dogru buluyorum.

Zaman zaman tartisma hararetiyle birbirimize karsi kullandigimiz sivri dil, attigimiz gollerde birlikte sevindigimiz gercegini degistirmiyor. Bunu unutmamak lazim.

memmedaga
24.02.2018, 04:44
"Farkli bir dersin konusu" tabiri yanlis anlasilmasin lutfen. Kaliplasmis bi ifade neticede, ders vermekten bahsetmiyorum kesinlikle, bunu anlamis oldugunuzu varsayiyorum. Ayni zamanda konunun farkli yere gitmemesi adina da uzatmamayi tercih ettim.

Bu zamana kadar forumda kirici bi sekilde kimseyle polemige girdigimi hatirlamiyorum. Ne zaman, nerde bu denli rahatsiz edici bir sekilde ahkam kesmisim cidden farkinda degilim.

Fikirlerimi ifade ederken belki uslubum nahoş gelmistir size. Kale alip almamak elbette kendi tercihiniz. Lakin bu kadar biriktirmeyi beklemek yerine keske daha once bi iki mesajda uyarida bulunsaydiniz da hangi hususta ne kadar konusabilecegim noktasinda haddimi bilseydim.

Sonucta hepimiz ayni taraftayiz. Artniyetliler veya farkli takim taraftari troller disinda birbirimize bilenmek yerine rahatsiz oldugumuzda uyarmayi daha dogru buluyorum.

Zaman zaman tartisma hararetiyle birbirimize karsi kullandigimiz sivri dil, attigimiz gollerde birlikte sevindigimiz gercegini degistirmiyor. Bunu unutmamak lazim.

yahu kastettiğim siz değildiniz size cevap yetiştiren arkadaştı

ayrıca cevap verme tarzınız çok hoşgörülü işte örneğin sizin bu tutumunuz bile örnek ama kastettiğim arkadaşta bu tarz yaklaşımlar göremezsiniz üzücü olan bu yoksa yanlış anlaşıldıysam özür dilerim...

TSKara61
24.02.2018, 07:07
Trabzonspor satilacagina kapatilsin daha iyi.

Bu isi beceremedik, basit bir is olan, butce yapmak, gelir-gider dengesini ayarlayamayi halledemedik. Simdi disardan buyuk bir miktar para gelsin, butun borclari kapatsin. Bu rezaleti yasamaktansa kulubu kapatin gitsin.

Turkiye ligi o kadar ust kalitede bir lig degil. Basaksehir bile fazla para haramadan 2-3 sene icinde sampiyonluk kovalar oldu. Kimse siyaset miyaset demesin, adamlarin transferleri son sene haric bizden cok ama cok ucuzdu.

Farz edin ki Katarlilar Trabzonspor'u degil de Bursaspor'u satin aldi. Ne farki oluyor? Hic bir farki yok. Taraftar olacaganiz sey Trabzonspor degil, 250 milyon euro'dur. Degisen tek sey o paranin hangi kasaya girecegi.

selcuk
24.02.2018, 07:24
dernekler kanununda bir delik var, bunu degerlendirip 1461i satin almisdik...

herzaman diyorum sabahci bmn ile aksamci arasinda dünyalar kalite var, 1-2 sayfa geriyi okusalar herseyin cevabi verilmis...

Ibrahim Gaygusuz
24.02.2018, 07:53
Takimlarin derneklikten cikmasi sart.

Yoksa bu deli rakamlar bir sonraki baskanin sirtina yuk oluyor.

TSKara61
24.02.2018, 08:00
35 yaşındaki topçulara yıllık 4 milyon euro verirken burda yırtındık. Millet dalga geçti.

Şimdi borç odenilmeyecek miktardaymıșta, vs vs.

Olmayan paranı fuzuli menejer transferlerine yedirirsen, sonra da o takımı beceriksizlere emanet edersen olacağı budur.

Sonra beklersin, Araplar gelsin de kurtarsın bizi. Zihniyet değişmesin, kimse bedel ödemesin. Gökten zembille insan dolarciklar, gelsin yıldız transfercikler, şampiyoncuklar.

Aslında bir nevi ülkenin durumunu özetleyen vahim bor tablo.

pazarkapılı
24.02.2018, 08:38
türkiyede gündem yaratma üzerine ciddi bir tez yazılsa dünyaca populer olur....kişiler kendi isteklerini sosyal medya üzerinden duyurmayı baska türlü bu kadar kolay yapamazlar....on hazırlıgı yapmak, tartısmayı uygulama anında degil de onceden tamponlamak, basarısızlıgın üzerini ortmek, olumu gosterip sıtmaya razı etmek vs vs....

tartısma iyi güzelde, yonlendirilmiş istikametlerde ve enerji kaybına sebebiyet verecek sekilde olması kaderimiz olmamalı, takımı nasıl düzeltiriz ile enerji harcasaydık ülke nasıl düzelir ile enerji harcasaydık keske....

cok üzülerek soyluyorum geri kalmıslık veya geri bırakılmıslıgın okumanın arastırmamanın cezasının bu kadar agır olacagını kimse bilemezdi sanırım....

tonya55
24.02.2018, 08:48
malesef tüm takımların kaderi bu olacak bizim borc 1 milyar ödeme sansımız malesef yok cogu takım bu sekilde satılacak.keske ffp hep olsaydı.

Travelair
24.02.2018, 09:42
İnsan uyuşturucuya nasıl başlar? Önce çek bir fırt derler, bir şey olmaz ne olacak ki? Sonra sen alıştıkça dozunu arttırırlar, gittikçe daha kuvvetlisini verirler. Ta ki kendinden geçene, kendini inkar edene, kendinden vazgeçene kadar

Bakalım bu örnekle durumumuz arasında bağlantı kurabiliyor musunuz?

Kardeşim kusura bakma o zaman. Kulübü taraftardan koparmaya çalışıyorlar. Satılırsa taraftardan kopmuş bir kulüp olacak. Birilerinin malı haline gelecek. Baştan beri belki de amaçlanan buydu. Kontrol altında, aganın marabaları. Trabzonspor satılık bir kulüp değil derken, maneviyatına vurgu yaptım. Satılırsa asıl maneviyatı satılacak ve asla kontrol dışına çıkamayacak kölelerden farkımız kalmayacak. Borç varsa proje üretsinler, kulübü satmasınlar, kulüp satmak proje değil, kulüp onların malı değil.

Koskoca kulüplerin satılması gerçeği değiştirmiyor. Koskoca şirketler dünyaya neler yapıyor, ne planlar geliştiriyor biliyor muyuz? Dünyanın bir yöne gitmesi o yönü doğru yapmaz. Sadece Matrix'in içinde yaşamaya kuvvet kazandırarak devam ederiz

Eğer Katar'ın bu teklifi gerçekse, şu andaki amatör yönetimlerin anlayışının profesyonel halleri başa gelecek. Düzen değişmeyecek, aksine kuvvetlenerek içine daha çok çekileceğiz.Hiç hayal ettiğiniz gibi düşünmeyin. Yarın öteki gün satın alanın başına bir şey gelirse de bu sefer gerçek manada kapıya kilit vurulur, milyonlar yüzüstü bırakılır gidilir, adamın malı, kim karışır? Adam ümüğünü sıkıp servetine konuyor, o parayla savaş destekleniyor, silah ticareti yapılıyor. Sonra az yandan Trabzonspor'a 250 milyon $. Kara kaşımız için...

Bir de iki gönül bir olunca samanlık seyran olur var. Realizmi politika geliştirir aşarsın, aşkı, birlikteliği korumak lazım

Patron alınca bir şey değişmeyecek, düzen daha da derinleşecek. Örneğin Bein aldı da ne oldu?

Hani bir hikaye vardır, iki adam karşılaşır, birisi diğerine senin kız ne oldu der, o da, o kadar iyi patronu var ki diye başlar, ona ev aldı, araba aldı, yanından ayırmıyor.. Öteki de bunu duyunca der ki benimki de kötü yola düştü ama senin kadar "Güzel" anlatamıyorum

Amerika ile savaşa girsek, Amerika bizim komutanlara dese ki, biz buraya demokrasi getireceğiz, al sana şu kadar para, devletin de başına geçeceksin, ama bize karşı savaşma. Tepkimiz ne olur?

Trabzonspor da öyle işte. Mal değil, satılamaz

Kulübü var eden taraftardır. Dolayısı ile kulübün sahibi taraftardır. Taraftar gönül verir ve kulübü yaşatır. Yani kulübü yaşatan maneviyattır. Ruhtur, para değil. Baştakiler yanlış yönettiyse, doğrusunu bulalım. Sat gitsin ne demek? Ne satıyorsunuz? Siz borçlarınızı nasıl ödüyorsunuz?

Çok üzücü çok...

Gördüğünüz gibi her şekilde anlatmaya çalışmışım. Biz yöneticilerimizi doğru seçmeliyiz. Para sorunlarınızı çözmez. İnsani yönleri paraya değişiyorsunuz ama farkında değilsiniz. Biz Trabzonspor'u kimsenin güdümüne girmediği için seviyoruz. Ama satılsın diyenler, birinin güdümüne girsin diyorlar. Bunu anlamak güç. Trabzonspor'umuzu namusumuz gibi görüp her konuda mücadele ederken, parayı görünce birden satılsın diyoruz. Allah büyük, bakın o haber de yanlış çıktı, kendimizle başbaşa kaldık

selcuk
24.02.2018, 09:50
Gördüğünüz gibi her şekilde anlatmaya çalışmışım. Biz yöneticilerimizi doğru seçmeliyiz. Para sorunlarınızı çözmez. İnsani yönleri paraya değişiyorsunuz ama farkında değilsiniz. Biz Trabzonspor'u kimsenin güdümüne girmediği için seviyoruz. Ama satılsın diyenler, birinin güdümüne girsin diyorlar. Bunu anlamak güç. Trabzonspor'umuzu namusumuz gibi görüp her konuda mücadele ederken, parayı görünce birden satılsın diyoruz. Allah büyük, bakın o haber de yanlış çıktı, kendimizle başbaşa kaldık

yanlissin, bir yalanlama yok

https://pbs.twimg.com/media/DWuBD3iXkAAErh_.jpg:large

suan böyle durum olmadigi deniliyor

zaten arap basinida teklif vermek icin karar alindi dedi, teklif verildi demedi

yani degismis bisey yok, sadece Türk medyasinin haberi carpitmasi düzenlendi...

Travelair
24.02.2018, 10:00
yanlissin, bir yalanlama yok

https://pbs.twimg.com/media/DWuBD3iXkAAErh_.jpg:large

suan böyle durum olmadigi deniliyor

zaten arap basinida teklif vermek icin karar alindi dedi, teklif verildi demedi

yani degismis bisey yok, sadece Türk medyasinin haberi carpitmasi düzenlendi...
"Gerçeği yansıtmamaktadır" diyor. Haber yanlış çıktı dedim. Ne diyecektim? O kadar yazıdan buna takılmamanız lazım. Benim takıldığım nokta ise bu kararlar yönetim kurulunda alınır diyor. Yani Muharrem Usta'nın yönetim kurulu Trabzonspor'un satışına karar verebilecek mi?

selcuk
24.02.2018, 10:03
"Gerçeği yansıtmamaktadır" diyor. Haber yanlış çıktı dedim. Ne diyecektim? O kadar yazıdan buna takılmamanız lazım. Benim takıldığım nokta ise bu kararlar yönetim kurulunda alınır diyor. Yani Muharrem Usta'nın yönetim kurulu Trabzonspor'un satışına karar verebilecek mi?

hayir
yönetim kurulunda kabul edilirse genel kurulda tüzük degisimine gidilir, bunuda genel kurul oylar.

gercek karar genel kurulun

Travelair
24.02.2018, 10:05
hayir
yönetim kurulunda kabul edilirse genel kurulda tüzük degisimine gidilir, bunuda genel kurul oylar.

gercek karar genel kurulun
Anladım, teşekkürler

halilaziz61
24.02.2018, 10:35
1 milyar borcun anlamı şu;

Kulüp batmıştır ya kapısına kilit vurulacak
Ya da satılacak.

Eğer bu seyir sporuysa taraftar olarak parasını verip egleniyorsam şike ahlaksızlık yapmadiktan sonra kulübü kimin yönettiği önemli değil. Keşke bu kadar borç olmasa idi ama futbol artık eşittir para.
Barselona bile yıllar yılı göğüs reklamı almadı ama o da yelkenleri indirdi.
Herşey para olacak futbolcular bir yılda senin benim ömrüm boyunca çalışıp kazanamayacagimiz parayı kazanacak ben sadece seyir Edip kahrolacam başarısız sonuçlardan ama sıra kulüp satışına gelince bu kulübün sahibi taraftardir.

Yok ya
O zaman o pahalı transferleri yapmayacak gerçekten kendi yaginla taraftarın dondurebilecegi bir kulüp olacaktin.

Eğer bu kulüp taraftarinsa bütün taraftarinin gelirinden fazla bütçeli transferler yapamazsın.

Sonuç başarılı olduğumuz seneler hariç son 20 yıldır bu kulüp zaten taraftarın değil...

Aksini iddia eden çok gerçeklerden uzaklaşmış haldedir.

Satılmasını istemeyenler kulübün kurtulması için çözüm önerisi getirmeliler.

Yarın kongre olsa başkan adayı çıkaramıyorsun borçlardan dolayı.
Bu kadar tehlike büyük.
Bir süre sonra TS nin ismi bile kalmayacak...

Travelair
24.02.2018, 10:44
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> @halilaziz61 (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=2694) <!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> O zaman size şöyle bir soru sormak isterim: Amerika'daki insanlar bizden daha demokratik, daha komfor içinde yaşıyorlarsa, biz Türkiye'yi Amerika'ya satar mıyız? Şöyle dermiyiz; böyle yaşarsak kimin yönettiği önemli değil. Diyemeyiz. Kurtuluş Savaşı böyle kazanılmadı. Olaya sadece hobi açısından bakarsanız haklı olabilirsiniz, ama Trabzonspor kendimizdir, böyle sahipleniyoruz. O yüzden konunun anlaşılması adına yukarda onca cevabı yazdım

Oğuz ZEYTİN
24.02.2018, 11:10
Kendi yalanlarina inanan garip bir topluluk olduk. Kaba hatlar üzerinden basamak basamak gidelim:

1) "Pahalı transfer yapmayın" uyarılarına "Bir sey olmaz. İki gol atsa ücretini çıkarır. Forma sattirir." diye cevap verilirdi.

2) "Paralı (!) başkan seçelim. Bu Trabzonspor'un son şansı!"

3) "Ama borç artıyor"...

"Yahu amma geri kafalısin. Şimdi 2008 küresel krizi piyasalar üzerinde çarpan etkisiyle bizi teğet geçince falan da filan da..."

"Eee?"

"Eesi, döviz kuru farkından o sağdaki sıfırlar cahil herif. Sorun yok. Yap transfer..."

4) "Akyazı bitince müthiş gelirimiz olacak. Zaten konumu süper. Dünyada eşi yok. Kombineler, localar yok satacak."

(Bir süre sonra)

"Abi deli trafik var, kimse gitmez oraya. Ama yıldız transfer olursa gideriz..."

5) "Siz transfer yapın, bak o zaman nasıl bitiyor formalar!"

*

Ne oldu, deniz bitti mi? Arap sermaye sahipleri de çare olmayınca şehri komple satılığa çıkarırız. Oldu olacak benlik, kimlik ne varsa satıp kurtulalım.

"50. Yılda Şampiyonluk"tan, "50. Yılda Tükeniş"e...

"Eze eze kupa Karadeniz'e"den, "Ezile ezile kulübün anahtarı Körfez'e"...

"Paraya karşı emeğin savaşı"ndan, "paraya karşı daha çok para"ya...

"Fırtına İhtilal Efsane"den, "Samyeli Metamorfoz Pespaye"lige...

İnsan utanır.

gurur6134
24.02.2018, 11:25
Klup her ne kadar yalanlamis olsada Allah bir derse inanirim bundan sonra mevcut yonetime ..eninde sonunda malesef bu olacak , cikan haberlerle yoklama cekiliyor da olabilir..

Fatih Öztürk
24.02.2018, 11:39
Öncelikle Sadri Şener, İbrahim Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta'yı bu fahiş borçlanmadan ötürü yargıya götürmeyi becerelim.

Enaldo61
24.02.2018, 11:49
Olacak bu iş inşallah :)

Umarım başkaları araya girip TS'yi değil de başka bir kulübü almalarına sebebiyet vermez.

Mert Oğuzlu61
24.02.2018, 12:12
Avrupa'da maksimum 150-200 bin euro yıllık ücrete oynayacak olan Olcay'a 1.7 milyon euro maaş ver, Hasan Batuhan'dan hiçbir anlamda fazlası olmayan ve 2 metre önüne pas atmaktan aciz vasat yabancılara bedava oyuncular dururken kafana silah dayamışlar gibi 5 milyon bonservis ver. Sonra kulübü satalım, başka çare yok (!)

Hastanesi varmış, ticari zekası mükemmelmiş. Gördük ticari zekayı, İho'dan beter borç yaptı. Adam kulüp için değil kendi için gelmiş, üst üste 2. başkanda da ''kandırıldık'' diyelim. O zaman zengin koca arayan kadın modundan çıkıp 3. başkanda hata yapmamak için şurada gerçekleri konuşalım, olması gerekenleri konuşalım. Eğer 3. başkanda da sürpriz yumurtadan çıkan ne olduğu belirsiz siyasi uzantılı birini seçersek o zaman biz camia olarak gerizekalıyız bunlar bize müstehak derim.

tristram
24.02.2018, 12:21
topculara 100 milyon liranin ustunde maas verip paraya karsi emegin savasini veriyoruz demek de iyiymis.paraya karsi emegin savasi 70lerde 80lerde verildi gitti,artik herkes mevcut sistemin bir parcasi.bugun senin en cok maas alan uc bes topcunun parasi akhisar takiminin tum personel maasini karsiliyor artaniyla transfer yapiyor..senin uc macta yenmeyi beceremedigin konyaya dun uc tane atan akhisar..simdi onlar mi paraya karsi emegin savasini veriyor sen mi?bir topcuya 10 milyonun uzerinde para verilen yerde ''paraya karsi'' ile baslayan cumle kurulmaz.

Furkan
24.02.2018, 12:26
Avrupa'da maksimum 150-200 bin euro yıllık ücrete oynayacak olan Olcay'a 1.7 milyon euro maaş ver, Hasan Batuhan'dan hiçbir anlamda fazlası olmayan ve 2 metre önüne pas atmaktan aciz vasat yabancılara bedava oyuncular dururken kafana silah dayamışlar gibi 5 milyon bonservis ver. Sonra kulübü satalım, başka çare yok (!)

Hastanesi varmış, ticari zekası mükemmelmiş. Gördük ticari zekayı, İho'dan beter borç yaptı. Adam kulüp için değil kendi için gelmiş, üst üste 2. başkanda da ''kandırıldık'' diyelim. O zaman zengin koca arayan kadın modundan çıkıp 3. başkanda hata yapmamak için şurada gerçekleri konuşalım, olması gerekenleri konuşalım. Eğer 3. başkanda da sürpriz yumurtadan çıkan ne olduğu belirsiz siyasi uzantılı birini seçersek o zaman biz camia olarak gerizekalıyız bunlar bize müstehak derim.Bunlarda gerçeklerin bir diğer tarafı. Olcay gibi Kucka gibi adamlara elimizde az çok aynı işi yapan adamlar varken böyle yıllık ücretler, böyle bonservisler verilemez. "Ee ama başka türlü getiremiyorsun" diyenler oluyor her zaman ama Olcay gelse ne olur gelmese ne olur. Olcay yerine herhangi birini birkaç yüz bin euroya alsak hatta hiç kimseyi almasak (Olcay suan takım için o kadar gereksiz bence) ne kaybederdik?

Ben sabah 7 den akşam 6 ya kadar çalışıp kulüp Olcay kazmasinin maaşını ödesin diye ürün mü alayım şimdi? Taraftarlık arkasını düşünmeden saf saf desteklemek midir sadece ?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Travelair
24.02.2018, 12:26
topculara 100 milyon liranin ustunde maas verip paraya karsi emegin savasini veriyoruz demek de iyiymis.paraya karsi emegin savasi 70lerde 80lerde verildi gitti,artik herkes mevcut sistemin bir parcasi.bugun senin en cok maas alan uc bes topcunun parasi akhisar takiminin tum personel maasini karsiliyor artaniyla transfer yapiyor..senin uc macta yenmeyi beceremedigin konyaya dun uc tane atan akhisar..simdi onlar mi paraya karsi emegin savasini veriyor sen mi?bir topcuya 10 milyonun uzerinde para verilen yerde ''paraya karsi'' ile baslayan cumle kurulmaz.
Verilmemesi için uğraşalım, verilmesi için değil. Kulübü satalım demenin benim gözümde (Mantık olarak) eleştirdiğiniz fahiş transferlerden farkı yok

Ozan Yılmaz
24.02.2018, 12:43
Verilmemesi için uğraşalım, verilmesi için değil. Kulübü satalım demenin benim gözümde (Mantık olarak) eleştirdiğiniz fahiş transferlerden farkı yok

1461 kadrosuyla düşme mücadelesi veririz ancak o şekilde, oyuncular ligde kimin ne kadar maaş kazandığından haberdar.

Gelen hepsine yetkili menajerleri tarafından anlatılıyor, ikna etmek çok zor.

Travelair
24.02.2018, 12:51
1461 kadrosuyla düşme mücadelesi veririz ancak o şekilde, oyuncular ligde kimin ne kadar maaş kazandığından haberdar.

Yetenekli, para, eğreti hayat peşinde koşmayan, kariyer, aile peşinde koşanları bulalım. Her problemin bir çözümü vardır. Ama niyet var mı?

Ozan Yılmaz
24.02.2018, 12:58
Yetenekli, para, eğreti hayat peşinde koşmayan, kariyer, aile peşinde koşanları bulalım. Her problemin bir çözümü vardır. Ama niyet var mı?
Şu lig ortamında ve oyuncu temsilcilerinin alacakları pay ile transfer düzeninde, Oyuncular ne kadar tarif ettiğiniz gibi olsa bile çok çok zor düşük paralara imzalar,

Yani bizzat kulüp yetkilisi kendi izleyip birebir oyuncu ile görüşüp anlaşsa dahil mantar gibi menajerleri türüyor bir anda ve rakamlar direkt uçuşa geçiyor ne yazık ki.

beratika
24.02.2018, 13:02
Kaynağı belli olmayan uydurma bir haber. Güya El Cezire söylemiş. Videosu yok bir şeyi yok.

Travelair
24.02.2018, 13:05
Şu lig ortamında ve oyuncu temsilcilerinin alacakları pay ile transfer düzeninde, Oyuncular ne kadar tarif ettiğiniz gibi olsa bile çok çok zor düşük paralara imzalar,

Yani bizzat kulüp yetkilisi kendi izleyip birebir oyuncu ile görüşüp anlaşsa dahil mantar gibi menajerleri türüyor bir anda ve rakamlar direkt uçuşa geçiyor ne yazık ki.
Şöyle diyeyim; Akhisar eğer bize o futbolcularla 6 atıyorsa, biz de zirve kulübü olarak, bizi zirveye taşıyacak kalitede ama dediğim özelliklerde futbolcular bulabilme kudretindeyiz, buna inanıyorum. Hala bulamayız deniyorsa (Genel konuşuyorum), satmayalım, demek satsak da kaderimiz aynı olacak, millet cebini doldurmaya devam edecek, direk kapatalım

Ozan Yılmaz
24.02.2018, 13:17
Şöyle diyeyim; Akhisar eğer bize o futbolcularla 6 atıyorsa, biz de zirve kulübü olarak, bizi zirveye taşıyacak kalitede ama dediğim özelliklerde futbolcular bulabilme kudretindeyiz, buna inanıyorum. Hala bulamayız deniyorsa (Genel konuşuyorum), satmayalım, demek satsak da kaderimiz aynı olacak, millet cebini doldurmaya devam edecek, direk kapatalım

Akhisarın bize 6 gol attığı kadroyla biz küme düşeriz yüksek olasılıkla mesela, önce bu sorunun neden yaşandığı ve nasıl çözülebileceğinin yolları araştırılmalı, ayrıca onlarda o maçtan sonra uzun bir müddet galibiyet yüzü görememişti zaten.

Başakşehir gibi içi boş bir kulüp ne kadar zamandır hem puan, hem sıralama, hem de oyun ve oyuncu olarak üzerimizde yer alıyor bunu bile dert eden kimse yok kulüpte sonra şampiyonluk masalı ile seçim kazanma yalanları...

Travelair
24.02.2018, 13:27
Ben Akhisar'ın kadrosunu bulalım demiyorum ki. Başakşehir mesela. Fazla para harcamadan, doğru futbolcuları bulup, hatta oyuncu satıp, üst sırada yer alıp buralardan gelecek paralarla daha yeni bir kulüp olmasına rağmen güzel yönetiliyor. Demek yapılabiliyormuş. Trabzonspor onun yanında dev gibi bir kulüp. Ama herkes kolay yoldan kazanma peşinde olunca, olmuyor, olmayacak da. Satalım demek de kolaycılık. Kolaycılıkla gerçeğe ulaşılmaz. Ancak aldanırız. İşin gerçeği bu. Yoksa görüşlerimi romantik bulanlar karşısında onlar realistse, aslında ben onlardan daha realistim

emesenbisi
24.02.2018, 13:34
Ben Akhisar'ın kadrosunu bulalım demiyorum ki. Başakşehir mesela. Fazla para harcamadan, doğru futbolcuları bulup, hatta oyuncu satıp, üst sırada yer alıp buralardan gelecek paralarla daha yeni bir kulüp olmasına rağmen güzel yönetiliyor. Demek yapılabiliyormuş. Trabzonspor onun yanında dev gibi bir kulüp. Ama herkes kolay yoldan kazanma peşinde olunca, olmuyor, olmayacak da. Satalım demek de kolaycılık. Kolaycılıkla gerçeğe ulaşılmaz. Ancak aldanırız. İşin gerçeği bu. Yoksa görüşlerimi romantik bulanlar karşısında onlar realistse, aslında ben onlardan daha realistim

İBB nin harcadığı parayı küçümsemeyin. Emreyi getirdiğinde ucuza getirmedi, adebayor, clichy, visca, frei, mevlüt, arda bunları biz almaya kalksak alamazdık. Şunuda unutmayın ardaya İBB nin verdiği parayı versende sana gelmezdi. Çünkü orası istanbul, heleki elin yabancı bi trabzonu geziyor bi istanbulu geziyor, istanbul takımlarında arkadaşıda varsa direk İBB gider. Taraftar baskısı yok birşey yok. Arda 10 maç sakatım diyip yatsa kimse birşey demez ama bizde 2 maç üst üste gol kaçırsa çöp deriz.

Travelair
24.02.2018, 13:38
Anlatmak istediğim ne Akhisar, ne Başakşehir ne de Trabzonspor'un şu anki özel durumu. Kurtuluş Savaşı yokluklardan kazanıldı. Manda diyenlere inat. Ama madem öyle, yapamıyorsak niye satıyoruz, kapatalım diyorum işte

Mert Oğuzlu61
24.02.2018, 13:43

Tamam verene gitsinler o zaman, Konya'ya Başakşehir'e gitsinler. Biz Olcay'a 1.7 milyon değil 700 bin euro versek gelmeyecek miydi ? Yaw bu adama son maçta ana avrat sövdüler kadro dışı kaldı, ya maksimum 200-300 bine Almanya 2. liginde bir takımla anlaşacaktı ya da Akhisar'a Kasımpaşa'ya falan gidecekti. İşin içinde Muharrem Usta'nın dostu olan menajer varsa o oyuncu yüksek ücretlere bize transfer oluyor, İho döneminde de aynı menajerlerle çalıştık. Sebebi tamamen siyasi ilişkiler. Nevzat Aydın'ı yollatan da aynı menajer ikilisi.

Bizim belli bir maaş politikamız yok, sadece maaş değil hiçbir konuda net tavrımız yok. Gelene gidene milyonları basmak zorundaymışız gibi bir hava yaratılıyor. Ramil'i kaç paraya aldın, o niye 1.5 milyon maaşa gelmedi ? 1.7 milyona oynayan Ndoye'dan daha mı kötü ? Geleceği olan ucuz forveti kiraladık, pahalı olanlarına kulübede para yediriyoruz sonra ekonomimiz kötü, oyuncular bizden fazla para istiyor diyoruz. Bizim transfer politikamız Aurelio, Yattara, Da Silva, Stepanov, Szymkowiak olmalı. Olcay, Ndoye, Kucka, Cardozo, Constant değil.

halilaziz61
24.02.2018, 13:47
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> @halilaziz61 (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=2694) <!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> O zaman size şöyle bir soru sormak isterim: Amerika'daki insanlar bizden daha demokratik, daha komfor içinde yaşıyorlarsa, biz Türkiye'yi Amerika'ya satar mıyız? Şöyle dermiyiz; böyle yaşarsak kimin yönettiği önemli değil. Diyemeyiz. Kurtuluş Savaşı böyle kazanılmadı. Olaya sadece hobi açısından bakarsanız haklı olabilirsiniz, ama Trabzonspor kendimizdir, böyle sahipleniyoruz. O yüzden konunun anlaşılması adına yukarda onca cevabı yazdım

Amerika ile ülkenin satılması ne alaka
Bu seyir sporu değil mi ?

En nihayetinde bir oyun değil mi ?
Trabzonspor kendimizdir felsefesi 90 li yıllarda kaldı
Hangi futbolcu kendisini TS ye ait hissederek paradan hariç oynuyor.

Bunu borçsuz bir kulüp olsak deseniz sizi sonuna kadar desteklerdim.

Ama bu borç yönetilebilir bir borç değildir

TS şirket olarak batmıştır ve bunu taraftar olarak telafi edemeyiz
Gerçekler acıdır ama bunu realist olarak soylemeliyiz

nakzo
24.02.2018, 13:51
Trabzonspor satılık bir mal, meta veya ürün değildir. Trabzonspor kimsenin "bir tur da ben bineyim" oyuncağı hiç değildir. Herkes aklını başına alsın. Trabzonspor bir ruh, devrim ve birçok değerin temsilinin vücut bulmuş halidir.

Siz bugün bu kulübü satarsanız değil 8 milyon 8 bin taraftar bile bulamazsınız. Gidin hastanelerinizi, arabalarınızı, evlerinizi, dükkanlarınızı ve hatta donlarınızı satın. Ama milyonlarca insanın sevdası Trabzonspor'a dokunmayın. Bunu teklif dahi etmeyin.

Çok yakın bir dostum Trabzonspor için "benim oğlum" diyor. O denli seviyor. Allah bağışlasın 2 de kızı var. İnsan oğlunu, anasını, babasını satar mı?

Trabzonspor ne satılıktır ne alınık. Bu kaygan zeminden istifade edip farklı hayaller kuranlar başka kapıya.

Kaldı ki tüzük gereği ve dernekler kanununa göre bu yasal bir suçtur. Bunu teklif eden, konuşan ve destekleyen de bu suça ortak olur.

Sen ctiyden,liverpooldan,machester unt.dan chelsea den büyük takımmısın adamlar ful türübüne oynur hepside satıldı.Ha kulupten ayak takımının defolup gideceginden mi yiyici takımının defolup gideceginden mi yada torpille Trabzonspora kapaklanan kazmaların gideceginden midir sıkıntınız ha keşke olsa ama OLMAZZZZ.

Oğuz B.
24.02.2018, 13:54
Başkan seçileli iki yıldan fazla oldu.

Takım henüz ekonomik ve sportif alanlarda başarılı olamadı. Onun anlayacağı dilde konuşursak şirket zarar ediyor.Basit bir denklem kursun ve düşünsün iki yıl üst üste zarar eden bir yönetimi kendi şirketinde barındırır mıydı? Cevap belli geçelim.

Seçilen yönetimde "zengin", "başarılı" onlarca isim oluyor lakin kendi şirketleri, işleri Trabzonspor'dan çok daha değerli olduğu için ya kolayca istifa edebiliyorlar ya da yüzsüzce taraftar çok sabırsız, akıllarını başlarına alsınlar vb. samimiyetsiz cümleler.

Bundan önceki başkan çok daha kötüydü. Ve işin tuhaf yanı bir sonraki seçimde seçilme ihtimali hiç de zayıf değil. Seçilebilir. Bu tehlikeli bir durum. Mevcut delege yapısı ile olmaz deme şansımız yok. Bu sorun çözülmeli.

Sonuç olarak tek derdi Trabzonspor olacak. Başarısızlık durumunda hesap verebilecek. Tüm mesaisini Trabzonspor için harcayacak profesyonel kadrolara ihtiyacımız var.

Artık Trabzonspor yönetimleri hobi olarak kullanılan bir zengin aktivitesi olmaktan çıkarılmalıdır. Bunu sağlayacak yapı ne ise o olsun.

nakzo
24.02.2018, 13:55
Geçen faruk Süren tv de canlı söyledi bu adam gs nin eski başkanı bjk ve gs hersene şampiyon olsa dahi bu borcun ödenmesine imkan yok diyor.Kuluplerle ilgili yasanın acil değisıp butun tskımların satılması gerekiyor.Sampiyon olursun veya olmazsın bjk gs fb ve Trabzonspor batmıstır.

Mustafa YILMAZ
24.02.2018, 13:55
denize düşen yılana sarılır o hesap buda.

bi düşünün be kardeşim kendinizi kulübü alacak kişinin yerine koyun neden almak istiyorsun ?

şikeden hüküm giymiş kişiler hala futbolun içinde, asker kaçağı kişinin mehmetçiği ziyarete gidip şov yapmasına izin veriliyor, dopingten madalyaları alınmış kişi yarışma programlarında halkın önüne koyuluyor (gençlere müthiş örnek), hakemler,federasyon,medya yayıncı kuruluş maçların sonuçlarını tayin ediyor v.s yani herkes bir çıkar peşinde ve doğal akışında oynanmıyor futbol neden almak istiyorsun bu kulübü ? city,psg gibi saçma örnekler vermeyin onların hikayesi bambaşka. bu iklimde kulübü almak isteyen kişi ya kafayı yemiştir, ya para aklayacaktır yada başka bir şey.

iho'da hata yaptık, usta'da hata yaptık ve ikisininde ortak özelliği popülist söylemlerdi biri kupayı hemen getireceğim dedi diğeri 50. yılda şampiyonluk v.s dedi sonuç olarak dibi gördük. hala mı akıllanmadık ?

Ozan Yılmaz
24.02.2018, 13:56
Mert Oğuzlu61

Ramil örneği vermişsin de o da hiçbir fayda sağlayamadığımız bir oyuncu olarak pahalıya geldi hesap yaparsak, onun potansiyeline verdik parayı tıpkı Bero gibi ne olacakları belli değil belki de hiç faydalanamayız, o bile belli değil. Bence nDoye kadar bile olumlu katkı yapamazdı şu takıma.

Olcay konusunda Başakşehir, Kasımpaşa, Osmanlı, Konya, Göztepe, Antalya, vb. takımlar belki o kadar değil ama ona yakın bir paraya alırdı, onun altında farklı Ekici transferi kaynaklı oyunlar vardı ve ilk geldiği dönemde olumlu etki etmişti takıma yani tamamen bir ziyan söz konusu olmadı (maaşı yüksek onda hemfikirim).

Maaş politikamız vardı aslında fakat o da bozuldu 50. yıl şampiyonluk transferleri politikası uğruna Sosa+Kucka+Burak üçlüsüyle bozmak zorunda kaldık o politikayı da fakat bence de bir limitlendirme getirmek şart o konuya, yine de çok zor ikna etmek.

Travelair
24.02.2018, 13:57
Benim için en nihayetinde bir oyun değil. Şunu demek işin en kolayı: Satın kardeşim, temaşa edelim...

Borçsuz bir Trabzonspor olunca 90'lı yıllar, borçlu olunca kendimiz değildir, orda kaldı demek doğru değil.

Taraftarı hafife almayın, taraftar demekten kastım camiadır. Taraftar camiadır

"BMN'ye Ne Oldu" başlığındaki sıraladığım tespitlerden bir şuydu: Tutkunun hobiye dönüşmesi

Artık kanunlarda bile tecavüzcüsüyle evlendirme kaldırıldı, ama biz hala sorunun çözümünü parada arıyoruz

Ozan Yılmaz
24.02.2018, 14:02
Travelair

Adebayor, Elia, Caiçara, Clichy ve son olarak "Barça"dan Arda Turan transferlerini yapan bir takım için fazla para harcamadan takım oluşturdu demek imkansız.

he o transferlerden önce de başarılı bir kulüptü fakat bu seviyeye kalite transferle ve onlara yüksek paralar vererek çıkabiliyorsunuz mecbur olarak.

Travelair
24.02.2018, 14:09
Ben yoruldum. Anlatmak istediğimi bunca mesajda anlattığımı düşünüyorum. Sevgiler saygılar

tristram
24.02.2018, 14:12
Anlatmak istediğim ne Akhisar, ne Başakşehir ne de Trabzonspor'un şu anki özel durumu. Kurtuluş Savaşı yokluklardan kazanıldı. Manda diyenlere inat. Ama madem öyle, yapamıyorsak niye satıyoruz, kapatalım diyorum işte
niye kapatalim .iyi yonetildikten sonra yoneten arap olmus ugandali olmus farkeder mi..abuk subuk uc kagitci adamlar yonetince oluyor ama elin oglu satin alinca olmuyor. forumda cok romantik adam gordum ama hocam sen olayi asmissin..80lerde takilip kalmissin.saniyorsunuz ki tek sikinti yonetim anlayisi.evet kismen dogru ama en buyuk problemimiz mevcut delege yapisi.bu yapidan bagimsiz bir baskan cikmadi,cikmayacak.her seferinde gelenin gideni aratmasi veya giden gibi olmasi tesaduf degil.bugun kimse cebinden para vermedigi icin egitimliside cahilide kulubu somurup duruyor.emek alinteri gibi kavramlar futbol icin artik gercekci degil.bogaz tokluguna oynayan topcular yok artik..bugun en dusuk ucret aliyor dedigimiz adamin kazandigini forumdan kac kisi kazaniyordur..hal boyle iken paraya karsi emek savasi zaten ortadan kalkmis oluyor.
herkes corbasinin pesinde,herkes daha fazla nasil kazanirimin pesinde..ben kongre uyesi olarak kulupte herhangi bir soz hakkimin oldugunu dusunmuyorum.cunku bana uc tane curuk elma icinden en az curuk olanini secmem soyleniyor.son secimdede cogunlugumuz kanarak usta'yi secti ama olmadi.genel olarak benim hayat gorusume,dunya gorusume uygun adamlar zaten bu kulube baskan olamaz,olamiyor.bu kulube su dakikadan sonra siyasetten uzak bir baskan secilme imkani var mi?bence yok.
borc fazla oldugu icin degil ben artik abuk subuk adamlarin trabzonspor ustunden prim yapmasindan,kulubu somurmelerinden sıkıldım.bir bakiyorsun adam ilkokul mezunu iki kelimeyi bir araya getiremiyor tak baskan oluyor..bir bakiyorsun egitimli diyorsun paraya ihtiyaci olmaz diyorsun sonra o da kendi markalarini trabzonspor ustunden buyutmeye calisiyor..kime sarilsak curuk cikiyor.
dolayisi ile bu ayak takimindan bu kulubun kurtarilmasi gerekiyor.satin alan arap olur,azeri olur,rus olur farketmez yeter ki herkes kendi mali gibi trabzonspor'u korusun,basarili yapmaya calissin..simdi maaslardan sikayetciyiz ya, iho ve usta paralari kendi ceplerinden verse bu kadar bonkor davranirlar miydi?abuk subuk riskleri alirlar miydi?
yahu gelen 3 sene agzimizin icine ediyor sonra ceketini alip gidiyor birsey yapamiyoruz.yani simdi usta gitse yerine gelecek x kisisi yine ayni seyleri yapacak o da gidecek.

Mert Oğuzlu61
24.02.2018, 14:19
Mert Oğuzlu61

Ramil örneği vermişsin de o da hiçbir fayda sağlayamadığımız bir oyuncu olarak pahalıya geldi hesap yaparsak, onun potansiyeline verdik parayı tıpkı Bero gibi ne olacakları belli değil belki de hiç faydalanamayız, o bile belli değil. Bence nDoye kadar bile olumlu katkı yapamazdı şu takıma.

Ramil'i sadece örnek olarak verdim. Adamı TS formasıyla sadece hazırlık maçında izledik, f/p olarak bence çok temiz transferdi ve katkı sağlardı. Kulübede 1.7m euro maaş alan pili bitik forvet yerine 21 yaşında potansiyeli olan genç ve ucuz forvetimiz olsun isterdim. Yazık değil mi kulübede oturttuğumuz pili bitik forvete giden paralara ? Ramil 2 gol atsa piyasa yapar, her türlü kazandırır. Ben bu tarz transferleri önemsiyorum. Mesela Ndoye akşam Alanya'ya 2 gol atsa ne olacak ? Geleceği yok, f/p olarak resmen fazia.

Kulübede 1.7 milyon alan forvetleri oturtuyoruz da ne oluyor yine 5. liğe oynuyoruz, ilk 4 bile değil bak 5. liğe oynuyoruz ve maaş bütçemiz 30 milyon euro, normal şartlarda bu maaş bütçesiyle direkt şampiyonluk adayı olmamız lazımdı. Dövizin çıldırdığı ortamda inanılmaz bir rakam. Borç tabii 1 milyar olur, bizi resmen batırmak istiyorlar ben bunun bilinçli yapıldığını düşünüyorum. Kulübü düşünen adamın yapacağı iş değil. Bunlar ya hesap kitap bilmiyor ya da ihanet ediyor, başka bir ihtimal yok.

Travelair
24.02.2018, 14:22
Biriniz 90'lar diyor, biriniz 80'ler. İkiniz de bilemediniz. Kurtuluş Savaşı dedim, diyorum...

Oruç
24.02.2018, 17:25
Senin olmayan parayı har vurup harman savurursun. Bu hayatın temel kurallarından biridir. Bu durum Trabzonspor tarihinde değişmedi son yıllarda. Önceki başkanlar dağ gibi borç bıraktı. Hesap sorduk mu ? Borcu tazmin edebildik mi ? Ellerini kollarını sallayarak çekip gittiler. Borcu konuşan, borcu dert eden kim oldu ? Bilet parası bulmak için kırk takla atan taraftar oldu. Bu devran hep böyle gidecek. Maalesef durum bu. Başkan kendi şirketini nasıl da güzel yönetiyor. Parasına para katıyor. Helali hoş olsun. Ama konu Trabzonspor olunca her geçen gün borcumuz, derdimiz, tasamız büyüyor. Ortada sportif başarı var mı ? O da yok. Bu döngüden zevk alan arkadaşlara saygım var. Usta seçildiği zaman ben de bir şeylerin değişeceğini düşünenlerdendim. Artık hiç kimsenin bu kulübü düzlüğe çıkaracağına inanmıyorum.

Yerel zihniyet Trabzonspor'u ele yar etmez zaten. Etinden, sütünden yararlanıyorlar ne güzel. Trabzonspor giderse kimi yiyip bitirecekler ki ? Ofspor'u mu ?

Şanlı SanMarino
24.02.2018, 17:34

Siz sanıyorsunuz ki diyelim 1 MİLYAR paraya kulübü sattınız. O para doğrudan borçlara gider. Hayır kardeşim. Sizin kankanızdan 50 lira borç almanız gibi değildir ticari borçlar. Öncelikle bu borçlar zaten üçe ayrılır; kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli. Bir de temlikli olan yani girdilerinin tümünün kısa vadeli borca gittiği bir gelir haneniz vardır.

Yani sizin anlayacağınız Trabzonspor'un derdi kısa vadeli borcunu ödemektir. Kulübün ticari olarak 5 yıl sonrasına vadeli borcu da var. Sıcak para teknik olarak oraya gitmez/gidemez. Ayrıca Trabzonspor kendi kaynakları ile dönüşebilecek ve başarılı olabilecek bir kulüptür. Aksini düşünen bu kulübün taraftarı ve bireyi olmayı asla haketmiyor.

Evinizi satın, dükkanınızı satın, arsanızı satın ama Trabzonspor'a dokunmayın. Milyonlarca insanın sevincini, hüznünü, sevdasını ve derdini bir daha aynı kalplere koyamazsınız.

Not: Trabzonspor'un kısa vadeli borcu 300-400 milyon civarında. Gelir kalemlerini 250 milyona çıkardığında bu kulüp kendini çevirir. Yeter ki milyonları havaya, etmeyecek hayvanlara saçmasın.