PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Teknik Direktörü Nasıl Olmalıdır?

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

halilaziz61
19.02.2018, 01:44
Artık zerre hükmü kalmamış bir kişiden bahsediyoruz.
TS'nin gelecek sene bir iddiası olması için an itibariyle kaliteli bir hoca ile sözleşme imzalanması gerekmektedir.
Erdal Hoş'un da dediği gibi bu hocanın çalışacağı-çalışmayacağı kişiler ya da oyuncular şimdiden belirlenmelidir. Belki böylesi bir hoca gelir ise Avrupa kupası şansımız olabilir.

HOPA'LI TS'Lİ
19.02.2018, 07:55
kARİYER'Lİ YABANCI hOCA

celaledtin
19.02.2018, 08:15
ŞENOL GÜNEŞ den başkası bizi paklamaz.

şerefsiz tinerciler hep "güneşli günler göreceğiz" diye anırıyorlardı hakkaten gördüler güneşli günleri.

OrkHun
19.02.2018, 08:40
saplantısız, iyi eğitimli, yeniliklere açık/son gelişmeleri takip ede/kendisini sürekli güncelleyen herhangi bir yabancı hoca.

İ. SARAL
19.02.2018, 09:08
Şenol Güneş'ten başka bir hocanın başarılı olma olasılığı maksimum %10.

bkandil
19.02.2018, 09:18
Önce kulüp yönetmeyi, takımı idare etmeyi, hoca çalıştırmayı bilenlerden kurulu bir yönetim olmalı, sonra hoca bulunur.

halilaziz61
19.02.2018, 10:47
Daha önce de yazdım yine yazıyorum

Denenmiş şeylerden nefret ediyorum.

Şenol gelsin diye bas bas bağıranların tecrübeyle sabittir aynı adamı 6 ay sonra teneke bağlayıp göndermek için buraları yıkacağını biliyorum.
O yüzden şu an Şenolcuları ciddiye almak mantıklı değil.

Altyapıya da göz atacak ordaki cevherleri işleyecek ekibi olan yabancı hoca lazım.

Diğer türlü Şenol ölene kadar git gel yapar.

Almanya ve Hollanda ekolü olabilir, bu kadronun 4. lük şansı hala iyi bir hoca ile yakalanabilir.

Son olarak ŞenolunTS hakkında çirkin ifadelerini sindirmek her taraftarın harcı değil bana da öğretin ben de hızlıca bu yola devsıreyim de stres yapmayalım

Harun-61
19.02.2018, 10:51
Bundesliga tecrübesi olan Alman Hoca sart!

İ. SARAL
19.02.2018, 10:54
Çok eminim yabancı falan bize çare olamaz. Sadece bizde de değil bu ligde başarılı olma olasılığı çok düşük. Şenol Güneş'ten başkası yalan, umarım bir mucize olur da bu kadroyu çalıştırma imkanı bulur.

Faik Yılmaz
19.02.2018, 10:58
Bu takım Ziya Doğanla bile şampiyonluğa oynadı , şampiyonlar liginin kapısından döndü...... Türkiye Kupası aldı.....

Sorun Hocada değil sorun yönetimde.....

Önce Yönetimin değişmesi gerekiyor başarı için.....

halilaziz61
19.02.2018, 11:06
Bu takım Ziya Doğanla bile şampiyonluğa oynadı , şampiyonlar liginin kapısından döndü...... Türkiye Kupası aldı.....

Sorun Hocada değil sorun yönetimde.....

Önce Yönetimin değişmesi gerekiyor başarı için.....

Faik abi yönetim en başında Ersun yerine akıllı bir hoca getirse idi kariyerli bir yabancı mesela bütün bunlar yaşanır mıydı ?

Faik Yılmaz
19.02.2018, 11:10
Faik abi yönetim en başında Ersun yerine akıllı bir hoca getirse idi kariyerli bir yabancı mesela bütün bunlar yaşanır mıydı ?

Takım iyi yönetilmedikten sonra kimi getirirsen getir kardeşim...... Farketmez.....

Aynı Ersun Yanal ile 10 sene önce takır takır top oynuyorduk. Hatta Kupa bile almıştık....

alperdemirel61
19.02.2018, 11:20
Türkiye'den sadece Şenol Güneş.. eğer o olmazsa Alman Tuchell.. Yabancı tercihi olacaksa gerçekten iyi bir proje sunup sabretmemiz şart...

alperdemirel61
19.02.2018, 11:24
Türkiye'den sadece Şenol Güneş.. eğer o olmazsa Alman Tuchell.. Yabancı tercihi olacaksa gerçekten iyi bir proje sunup sabretmemiz şart...
ama tabiki bu yönetim ile aslaaaaaa !!!

Ozan Yılmaz
19.02.2018, 11:38
Şu anda boşta olanlardan:

- Myron Markevych

- Michel Preud'homme

- Thomas Tuchel

Şu anda aktif olarak çalışanlardan:

- Gurban Gurbanov

- Kurban Berdyev

- Marcelo Gallardo

- Jorge Sampaoli

Seç, beğen, ikna et, en uygun ve ideal olanını getirin artık. HAYDE!

katre-i.matem
19.02.2018, 11:55
Hayirdir hoca birakmis mi? Sorun daha buyukken enerjimizi buna harcamayalim bence.

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fethi kaleli
19.02.2018, 12:25
Ah ah keşke sarri hoca gibi bi seçeneğimiz olsa...

halilaziz61
19.02.2018, 13:12
Ah ah keşke sarri hoca gibi bi seçeneğimiz olsa...

O kim ki?

halilaziz61
19.02.2018, 13:14
Hayirdir hoca birakmis mi? Sorun daha buyukken enerjimizi buna harcamayalim bence.

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocanın geleceği olmadığı kimsenin planında yeri olmadığı malûm.
Bu seneyi kurtarıp gelecek sene Avrupa da olmak adına yeni hocayla şimdiden anlaşılmalı

Yönetim gitse bile kaliteli hoca devam etmeli

Tsli31
19.02.2018, 13:18
Yabancı hoca olsun tanınır olsun vede elinde iyi maddi imkanı olacak hocanın

Alp Yavuz 13
19.02.2018, 13:20
Şenol Güneş efsane dönecektir inşallah

fdemir
19.02.2018, 13:30
yeni hoca konusundan önce kulüp ivedi şekilde kongreye gitmelidir. mevcut yönetim yıllardan beri süregelen borçlanmayı 2 kat arttırdı ve sonuç alamadı. bunun anlamı yönetemiyorlar ve yönetemeyecekler. muharrem bey hastanelerinin peşinde koşturmakla meşgul, Trabzonspor planlarının içinde yok gibi duruyor. Hal böyle olunca kulüp sahipsiz kalıyor. ilk adım yönetim değişikliği ve sonrasında hoca değişikliği. mevcut durumda trabzonsporu incelediğimiz zaman oyun içinde topu ayağına alan sağa sola bakıyor anlamsızca, top ayaktayken diğer takım arkadaşlarına bakıyoruz onlar da aynı anlamsızlıkla sağa sola bakıyor. yani Trabzonsporun oyun şablonu yok, saha içinde ne yapmak istediğini bilmiyor adeta kimliğini kaybetmiş vaziyettedir. tamamen futbolcuların bireysel yetilerine bağlı olarak puan almaya çalışıyoruz. işin en üzücü tarafı şu ki bu senenin kadrosu son 20 yılın ilk 3 üne girer. trabzonspor 400 küsür milyon para harcadı kadro kurdu lakin 3 milyon verip hoca getirmedi ve sonuç ortada hüsran. trabzonsporun kurtuluş reçetesi nevzat ve sadri beyin önderliğinde yeni bir yönetim ve mümkünse Thomas tuchel değilse onun kalitesinde yabancı hoca getirip yanına Ünal hocamızı monte etmektir.

kayseriliyiz
19.02.2018, 15:18
Nevzat aydin veya sadri sener baskanliginda senam günes malesef.

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant Tapatalk

must61
19.02.2018, 15:24
Slaven Bilic.

Mesut
19.02.2018, 15:31
Şenol Güneş dışında kim gelirse gelsin başarısız olacaktır örnekleri tarihimizde mevcuttur.
Sadri Şener veya Nevzat Aydın yönetim de olursa Şenol Güneş gelmez onlarda getirmez zaten .
Sadri Şener Ünal Aysal'in sinyor terime yaptığının benzerini Şenol Güneş'e yaptı araları yok diye biliyorum

halilaziz61
19.02.2018, 15:44
Slaven Bilic.

Slaven Biliç in menejar kardesi varmış bjk den de bu yüzden dalavare döndüğü söyleniyor ayrılmış

halilaziz61
19.02.2018, 15:45
Bence kulübü Şenol güneş in üstüne yapalım
Git gel yapmasına gerek kalmasin böylece.

Boşuna tartışıyoruz,

Adam TS'nin cibilliyetine küfür etse, yine TS başına gelsin diyecek taraftar güruhu var.

Sizce de neden başarılı olamıyoruz açık değil mi?

Zerre toplumsal hafızamız yok. Bu sadece sporda değil ülkenin her yerinde ...

ALDENİRO
19.02.2018, 15:55
aramızdan birini hoca yapalım. yeterli fikir tecrübemiz var.

61Firtinasi61
19.02.2018, 16:01
Trabzonspor yeni Hocasiyla anlasdi.....!

15239

Teknik direktör Riza Calimbay'ın sözleşmesini tek taraflı fesheden Trabzonspor'un Thomas Tuchel ile prensip anlaşmasına vardığı bildirildi.

Böyle bir Haber gelse.......güzel olmaz mi!?:cool:

ALDENİRO
19.02.2018, 16:03
Thomas Tuchel bize gelir mi??

selcuk
19.02.2018, 16:05
bosta oldugu sürece peter bosz tek adaydir

böyle bir hoca bir daha bulamayiz, yüzyilin firsati

selcuk
19.02.2018, 16:09
sportif kurtulusun recetesi

https://www.zdf.de/assets/bosz-bvb-bundesliga-100~1920x1080?cb=1503077917489

61Firtinasi61
19.02.2018, 16:14
Niye olmasin.......:cool:

halilaziz61
19.02.2018, 16:18

15239

Teknik direktör Riza Calimbay'ın sözleşmesini tek taraflı fesheden Trabzonspor'un Thomas Tuchel ile prensip anlaşmasına vardığı bildirildi.

Olur da nerdeee??

Ogün YAZICI
19.02.2018, 16:25
Yabancı ama nasıl yabancı ?
Vakit kaybetmeden getirilip gelecek sezona kadar şehirin yapısı ,ligin yapısı ,ülkenin yapısı öğretilmeli
Otoriter ve başarıya ac kişiliği ile duygusal komaya girmiş Trabzon camiasının kalkanlık yaptığı futbolcuları elimine ederek başarıya ac takımı olusturmalı ve kendi takımıni kurmalı

Travelair
19.02.2018, 16:25
Bence kulübü Şenol güneş in üstüne yapalım
Git gel yapmasına gerek kalmasin böylece.

Boşuna tartışıyoruz,

Adam TS'nin cibilliyetine küfür etse, yine TS başına gelsin diyecek taraftar güruhu var.

Sizce de neden başarılı olamıyoruz açık değil mi?

Zerre toplumsal hafızamız yok. Bu sadece sporda değil ülkenin her yerinde ...

Katılıyorum. Ha, Şenol hoca yanlışken, şu anki yapımız, içimizdeki insanlar doğru mu? Hayır, onlar da yanlış. Bizim doğru insanları bulmamız lazım

Enaldo61
19.02.2018, 16:26
Preud'homme, Tuchel vs.

Hasan Habip Özbay
19.02.2018, 16:34
kim olursa olsun artık önemi yok nasılsa düşmanımız çok içimizde artık sıradan bir takıma döndük malesef buna çanak tutan herkesi şiddetle kınıyorum.Artı kimin olduğu değil bizim sabırlı olmamız önemli iddia ediyorum Morinho gelse kim bu artist derler offff offf .

Sefaenes
19.02.2018, 16:36
asla yerli capsiz korkak hoca istemiyorum. bizimkiler yapanci diye gider en olmadik yerden birini bulur. Basta yönetimle capsiz riza gitmeli

Giallorossi
19.02.2018, 17:55
Burda yabanci, kariyerli hoca diyen her biriniz 3 ay sonra o hocaya sövecek. Bundan adim gibi eminim. Kimse yok sabir yok sistem felan demesin. Trabzonspor taraftari bu iste artik kabullenmek lazim.

Arda'
19.02.2018, 18:04
Fatih Tekke ya da Yalçın Koşukavak

halilaziz61
19.02.2018, 18:32
Burda yabanci, kariyerli hoca diyen her biriniz 3 ay sonra o hocaya sövecek. Bundan adim gibi eminim. Kimse yok sabir yok sistem felan demesin. Trabzonspor taraftari bu iste artik kabullenmek lazim.

Şenol diyenler de 6 ay sonra sovecek

Değişmeyen şey sovecegiz

Ama bizimkisi de iyi narsistlik illa kendi adamimiza (!) Sovecegiz...

Uluhan
19.02.2018, 18:59
- Daha once yonettigi takimlarda genc oyuncularin gelisimin CIDDI katkida bulunmus ve onlara sans vermis
- Taktik bilgisi yuksek; elindeki yeteneklere ve oyunculara gore sistem belirleyebilen ( Tek bir taktige saplantiyla bagli olmamali)
- Daha once calistigi takimlarda sampiyonluk yasamis yada sampiyonluk mucadelesi vermis ; bu kalibrede takimlarin beklentilerini sahsen tecrube etmis
- Ofansif futbolu tercih eden
- Idealist ve hirsli bir kisilik sahibi

Bu ozelliklere sahip hoca yerli hoca bilmiyorum ben. Belki bu potansiyelde birkac isim olabilir ancak potansiyel ile risk alacak durumda olmadigimiz da cok acik.
O yuzden bu ozelliklere uygun yabanci bir hoca belirlenip "DERHAL" takimin basina getirilmeli. ikinci yarinin kalan suresinde ve yaz kampi boyunca takimla calisma sansi yakalamali

Faruk BERBER
19.02.2018, 18:59
Fatih Tekke ya da Yalçın Koşukavak

Yalçın hocaya bir şey demiyorum. Farklı bir hava katabilir. Sistem ve proje hocası. Biz camia olarak ona bu imkanı sunacak gibi değiliz. O yüzden kısa vadede bizde başarılı olması oldukça zor. Uzun vadeye de biz izin vermiyoruz zaten :). Fatih Tekke için çok erken.

Ben yabancı bir hocayı tercih ederim.

selcuk
19.02.2018, 19:08
- Daha once yonettigi takimlarda genc oyuncularin gelisimin CIDDI katkida bulunmus ve onlara sans vermis
- Taktik bilgisi yuksek; elindeki yeteneklere ve oyunculara gore sistem belirleyebilen ( Tek bir taktige saplantiyla bagli olmamali)
- Daha once calistigi takimlarda sampiyonluk yasamis yada sampiyonluk mucadelesi vermis ; bu kalibrede takimlarin beklentilerini sahsen tecrube etmis
- Ofansif futbolu tercih eden
- Idealist ve hirsli bir kisilik sahibi

Bu ozelliklere sahip hoca yerli hoca bilmiyorum ben. Belki bu potansiyelde birkac isim olabilir ancak potansiyel ile risk alacak durumda olmadigimiz da cok acik.
O yuzden bu ozelliklere uygun yabanci bir hoca belirlenip "DERHAL" takimin basina getirilmeli. ikinci yarinin kalan suresinde ve yaz kampi boyunca takimla calisma sansi yakalamali

http://geiletore.de/wp-content/uploads/2017/09/GettyImages-844893736.jpg

tanjugunduz
19.02.2018, 19:21
Peter bosz

Yönetim istifa.

kayseriliyiz
19.02.2018, 19:27
Yabanci hoca getirmek sorun degil.
Sorun o hocaya sunacak bir yapimiz yok ya da hocanin istekleri karsilayabilecek profesyonnelligimiz.
Kulüp günlük yönetiliyor.

tonya55
19.02.2018, 19:31
Preud'homme, Tuchel vs.
tuchel ancak sehrin üstünden gecer oda ucakla.

tonya55
19.02.2018, 19:32

15239

;);) degerli hemserim nurgul abla yaparsın böyle haberler bak renkdasımız bekliyor.

sasone
19.02.2018, 19:59
Yeni Hocamız kesinlikle Osman Özköylü olmalı,bu yaşa kadar her seviyede takım çalıştırdı,her tecrübeyi yaşadı,sorunları,Türk futbolcusunun karakterini,neyi yapıp neyi yapamaycağını biliyor.
Bazı proje Hocalar gibi streril ortamlarda,seçilmiş düzgün karakterli oyuncularla iş yapmak mesele değil,önemli olan genç yaştan itibaren sürekli tecrübe edinecek her ortamda bulunmak ve sorunları anlamak.

Aşağıdaki röportaja vakit ayırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Genel Koordinatör Mustafa Reşit Akçay
Sportif direktör Hüseyin Cimşir ile birlikte 3 yıl verin,size şampiyonluklar getirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=TCN1wvr3Vxo&t=161s

pazarkapılı
19.02.2018, 20:01
takımın hali hazırda bir teknik adamı varken bu tür bir başılk acılması oncelikle dogru degil diye düsünüyorum....

yahu bırakın insanlar isini yapsın, ersun hoca icin yapılanlar bugun tekrardan uygulanmaya başladı....kim gelirse gelsin aynı seyler olacak siz insanların işine saygı duymadıktan sonra....

Cafer KILIÇSOY
19.02.2018, 20:07
Önce sağlam ve güçlü bir yönetim.. Hoca ondan sonraki iş.

İ. SARAL
19.02.2018, 20:36
Burda yabanci, kariyerli hoca diyen her biriniz 3 ay sonra o hocaya sövecek. Bundan adim gibi eminim. Kimse yok sabir yok sistem felan demesin. Trabzonspor taraftari bu iste artik kabullenmek lazim.Kesinlikle öyle olacak. Max 10 maç ömrü var.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tuğrul
19.02.2018, 21:46
Çapsız yöneticilerin ufku düşük olduğundan Lazaroni, Vahid gibi yetersiz isimleri getirdiler.

Daha sonra da yabancı teknik adam bizde başarılı olmuyor demeye çalıştılar.

Çare Roger Schmidt. http://www.mackolik.com/Antrenor/5494/Roger-Schmidt

Yerli olarak da Abdullah Avcı

Uluhan
19.02.2018, 21:49
Yeni Hocamız kesinlikle Osman Özköylü olmalı,bu yaşa kadar her seviyede takım çalıştırdı,her tecrübeyi yaşadı,sorunları,Türk futbolcusunun karakterini,neyi yapıp neyi yapamaycağını biliyor.
Bazı proje Hocalar gibi streril ortamlarda,seçilmiş düzgün karakterli oyuncularla iş yapmak mesele değil,önemli olan genç yaştan itibaren sürekli tecrübe edinecek her ortamda bulunmak ve sorunları anlamak.

Aşağıdaki röportaja vakit ayırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Genel Koordinatör Mustafa Reşit Akçay
Sportif direktör Hüseyin Cimşir ile birlikte 3 yıl verin,size şampiyonluklar getirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=TCN1wvr3Vxo&t=161s

Osman`in cabalarini takdir ediyorum ancak daha PTT 1. Ligde rustunu ispatlamis sayilmaz. O ligde Ankaraspor (Osmanli) , Sivas , Elazig , Erzurum , Adanaspor gibi iyi kadrolara sahip takimlarla pek basarili olamadi.

Her seviyede takim calistirdi denemez , ancak umuyorum ilerleyen donemde daha basarili olur.

Ertan OKUMUŞ
19.02.2018, 22:16
Yönetimin kesinlikle bir hoca tasarrufu olamaz haa eğer pazar günü veya bundan sonraki dönemde sansasyonel bir skor hezimet olmadıktan sonra yönetim hocayı göndermez istifasına mani olur,olduğu durumda da sezon sonuna kadar idare edecek birilerini getirirler,Şuan yeniden göreve talip olmayı bile düşündüklerini sanmıyorum ☹️

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

halilaziz61
19.02.2018, 22:37
takımın hali hazırda bir teknik adamı varken bu tür bir başılk acılması oncelikle dogru degil diye düsünüyorum....

yahu bırakın insanlar isini yapsın, ersun hoca icin yapılanlar bugun tekrardan uygulanmaya başladı....kim gelirse gelsin aynı seyler olacak siz insanların işine saygı duymadıktan sonra....

Takımın başında gerçekten hükmü kalmış bir hoca olduğuna inaniyorsaniz dediklerinizde haklısınız

serdaracıl
19.02.2018, 22:53

Alakası yok bence. Yabancı kariyeri tartışılmayacak biri gelirse sorun hocada diyemeyeceğiz. Herkes gerçeklerle yüzleşecek. Yönetim ve futbolcular eksiklerini görecek. 6 ayda 1 hoca değiştirmenin manasız oldupu anlaşılacak. Bize bazı kimseleri kariyeriyle ezecek biri lazım

Fethi kaleli
19.02.2018, 22:56
O kim ki?

Napolinin hocası

Mesut
20.02.2018, 00:34
Alakası yok bence. Yabancı kariyeri tartışılmayacak biri gelirse sorun hocada diyemeyeceğiz. Herkes gerçeklerle yüzleşecek. Yönetim ve futbolcular eksiklerini görecek. 6 ayda 1 hoca değiştirmenin manasız oldupu anlaşılacak. Bize bazı kimseleri kariyeriyle ezecek biri lazım

Rijkaart
Del bosque
Tigana
Mancini
Prandelli
Shuster
Löw
Hiddink
Aragones
Aklıma gelmeyen bir çok kariyerli isim ne olarak geldi nasıl gittiler kimi şampiyonlar ligi şampiyonu kimi hem Avrupa hem dünya kupası şampiyonu kimi İngiltere kimi İtalya ligi şampiyonları sonuç ?
Yabancı hayranlığına son vermek gerekiyor
Türkiye Ligi'nde en son yabancı teknik direktör olarak şampiyonluk yaşayan kim Lucescu 20 yıl incelense belki 3u geçmez

cyberentalpi
20.02.2018, 00:36
valla bu sene ye yazık oldu
Ersun buyuk maclardan yenilgi almadan çıktı. kazanacagı maclarda kah 3-0 dan mac verid kah 6 yedi.
Ona ragmen rıza nın eline o kadar sans gecti kiç

Resmen kendi kuyumuzu kazdık. basaksehir yenilgisine de kızmıyorum. karabuk e puan kaybına. göztpe ye bir gol atamamamıza, feneri elimizden kaçırmamıza konyada uzatmada gol yemeye. yazık gerçekten bu sezon şampiyonluk hayal degildi. yahu bizden kotu oynayan fener liderden sadece 2 puan geride. onlar beceriyor kötu oyunla kazanmayı biz beceremiyoruz.

kah sosa ya takılı kalıyor teknik direktor kah defasn yapim derken hucuma cıkamıyor. Ugur un boyuna bir mac ihtiyacımız vardı ondada yedek bıraktı rıza.

cyberentalpi
20.02.2018, 00:37
saglam idealist bir yabancı olabilir ama yerli olacaksa kesinlikle bizim içimizden birisi. Hami Fatih degil ama.

Timur Bey
20.02.2018, 00:45
Şenol Güneş olmayacağına göre -Ormancı çakal laga luga etmesine rağmen yeni bir hoca arayacak kadar cesur değil.- Preud'homme getirebileceğimiz en ideal yabancı isim. Bize gelen yabancı hocalar ptt ligi takımlarını zor idare edecek güçte iken Ersun Yanal'a iki yıl bel bağlamış takım Preud'homme gibi birine rahatça sabreder ve sabretmeli de. En azından yalan söyleyecek birisi olacağını sanmam Ersun ya da Rıza gibi.

Mesut
20.02.2018, 00:58
Timur Bey
Doğruluk ise Vahid en açık sözlü hocamızdı adam açık açık kadro için bu takım şampiyonluğa oynayacak kalitede değil en az 10 transfer gerekiyor demişti
Ama oda başarılı olamadı doğrulukta yetmiyor hocam

Timur Bey
20.02.2018, 01:06
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> @Timur Bey (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=51597) <!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->
Doğruluk ise Vahid en açık sözlü hocamızdı adam açık açık kadro için bu takım şampiyonluğa oynayacak kalitede değil en az 10 transfer gerekiyor demişti
Ama oda başarılı olamadı doğrulukta yetmiyor hocam

İyi hoca olmanın faktörleri de tabii ki çok geniş. En azından sorumluluktan kaçan, takımı umursamayan ve heyecanını kaybetmiş bir Türk hocayı görmek istemiyor bu taraftar. Sevmem etmem ama Terim, Paşa maçından sonra sorumluluk alıyor. Bizim beyzademiz sırf başkanımız gibi bizden ayrılınca afilli afilli konuşabilmek adına suçu yönetime ve oyunculara atıyor. Allah aşkına kendi kaptanlığını yaptığı takımda böyle bir kepazelik yapabilir miydi? Görünen o ki tam anlamıyla yönetim zihniyeti olarak sıradan bir takım olduk. Başkan da yönetim de takımı umursamadığından Rıza işkembeden sallıyor. Hani bir söz vardır ya aslında tam bu durumdayız: "Kurt kocayınca köpeğin maskarası olur."

İşte başımızdaki "efendimsi" hoca da bizi takmayarak ve gizli gizli ihanet ederek bu sözü tatbik ediyor. Ona göre 17 maç beraber kalsak da 15. olsak da sorun değil. Sonuç kral çıplak...

Mehmet Fatih Silik
20.02.2018, 02:46
Kisa vadede takimi adi sani ve kalitesi belli olan ve iyi futbol oynatacak ve uzun vadede hayal satmayan bir yönetim ile gelecek her hocaya varim.

Luis Enrique, Laurent Blanc, Preud'homme, Scolari vs.

Gurbetçi_TS
20.02.2018, 03:00
Rijkaart
Del bosque
Tigana
Mancini
Prandelli
Shuster
Löw
Hiddink
Aragones
Aklıma gelmeyen bir çok kariyerli isim ne olarak geldi nasıl gittiler kimi şampiyonlar ligi şampiyonu kimi hem Avrupa hem dünya kupası şampiyonu kimi İngiltere kimi İtalya ligi şampiyonları sonuç ?
Yabancı hayranlığına son vermek gerekiyor
Türkiye Ligi'nde en son yabancı teknik direktör olarak şampiyonluk yaşayan kim Lucescu 20 yıl incelense belki 3u geçmez

en son zico şikecileri 2007de sampiyon yapmisti, yanlis bilmiyorsam. onda sonra hep yerliler sampiyon oldu.
2008 gs - cevat güler
2009 bjk - m. denizli
2010 bursa - e. saglam
2011 TS - ş. güneş
2012 gs - f. terim
2013 gs - f. terim
2014 şb - e. yanal
2015 gs - h. hamzaoglu
2016 bjk - ş. güneş
2017 bjk - ş. güneş

Gurbetçi_TS
20.02.2018, 03:03
Abdullah avcinin ismi neden hic gecmez, gercekden merak ediyorum.

memmedaga
20.02.2018, 03:12
beyler bi sakin olun bu hoca ve yönetim kolay kolay gideceğe benzemez

Mert Zaman
20.02.2018, 05:46
Sebastiao Lazaroni, Hugo Henry Broos

asilhamsi
20.02.2018, 09:19
Peter Bosz ismi cok mantıklı duruyor.Bize genc kadro ile iş yapacak bir teknk direktor gerekli.Ve mutlaka bu sene bitmeden gelip,takımı tanımalı.

Ama cok daha onemlisi onumuzdeki sene maliyetli ve fiyat-performan acısından kotu olan tum oyunculardan kurtulmalıyız.

Ayrıca 25 yas ustu en fazla 3-4 oyuncu olmalı.

------------onur-------------

jp-----***--------novak--------****

------abdulkadir----okay----sosa------

yedekler : ugurcan,arda,kamil,huseyin,rahim,aytac,cafer

diger tum isimlerle vedalaşmalıyız.Genc,dinamik,yetenekli bir kadro ile uzun surecek bir baslangıc yapmalıyız.

As takım icin 5 ,yedek kadro icin 3 isim yeterli.

r9emre
20.02.2018, 10:00
Once yonetimi degistirmek icin adimlar atilmali. Boyle basliklar acinca yonetim saniyor ki hoca degisince 1 yil daha kazanir, bunlari yine keriz yerine koyariz. ONCE YONETIM ISTIFA EDECEK!

halilaziz61
20.02.2018, 10:09
Peter Bosz ismi cok mantıklı duruyor.Bize genc kadro ile iş yapacak bir teknk direktor gerekli.Ve mutlaka bu sene bitmeden gelip,takımı tanımalı.

Ama cok daha onemlisi onumuzdeki sene maliyetli ve fiyat-performan acısından kotu olan tum oyunculardan kurtulmalıyız.

Ayrıca 25 yas ustu en fazla 3-4 oyuncu olmalı.

------------onur-------------

jp-----***--------novak--------****

------abdulkadir----okay----sosa------

yedekler : ugurcan,arda,kamil,huseyin,rahim,aytac,cafer

diger tum isimlerle vedalaşmalıyız.Genc,dinamik,yetenekli bir kadro ile uzun surecek bir baslangıc yapmalıyız.

As takım icin 5 ,yedek kadro icin 3 isim yeterli.

Kesinlikle,
Takım dediğin bu şekilde kurulur ama bunu plansız yaparsa TS mali olarak uçuruma sürüklenir

Gidecek sozlesmeli oyuncularin hepsinden para kazanmali

burak89
20.02.2018, 10:51
bize paul le guen gibi taktiği olan hoca lazım bursada o kadroyu bile oynatabilen adam bizde neler yapar hayal edemiyorum

İ. SARAL
20.02.2018, 10:56
bize paul le guen gibi taktiği olan hoca lazım bursada o kadroyu bile oynatabilen adam bizde neler yapar hayal edemiyorum

Max. 10 hafta sonra kovulur.

burak89
20.02.2018, 10:56
ha tabi herşeyden önce bizim değişmemiz lazım her gelen hocanın ömrü en fazla 10 maç sonra istifaya çağırıyoruz gönül isterki şenol baba gelsin ama onuda artık bırakmazlar o da gelmez zaten en az 3-5 sene daha kim gelirse gelsin önce bizim değişmemiz lazım herşeyi abartıyoruz sevgiyide nefretide orta yolu bulmamız gerekiyor

burak89
20.02.2018, 11:01
Max. 10 hafta sonra kovulur.

şenol güneşten başka bi hoca ismi varmı taraftarın 10 hafta içinde istifaya davet etmeyeceği

reisoğlu61
20.02.2018, 11:12
Besiktas Bayerne karsi iki macta en az 10 gol yer. Ligede havlu atti sayilir, Kupadan zaten fenere elenir. Senol Güneste bu sayede takimimizin basina gecer.

Travelair
20.02.2018, 11:19
Şenol hocanın bizi beğenmediğini, hatta bizden kurtulmaya çalıştığını anlamamız için daha ne yapması lazım

halilaziz61
20.02.2018, 11:26
Evet renkdasların isteklerinden anladığım kesinlikle bu kulübü Şenol Güneş'in üstüne yapmamız gerektiğidir.

Hatta ismini de değiştirip Şenol güneş spor yapılmasını oylamaya sunmalıyız.

Zira ölüm geldiğinde kulüpten zorunlu ayrılma durumunu bir şekilde bertaraf etmeliyiz.

Şunu anladım geç de olsa
Şenol Güneş>TS

Kimse bana demesin maaşıyla kulübe hizmet eden bir calışandır diye.

Hele ki Beşiktaş başarısız olsun, ordan kovulsun da bize gelsincileri görünce, zihniyet olarak ne kadar küçüldüğümüzü, kulübün bir kaç isme muhtaç olmaktan öteye gidemeyen bir amatör yapı olduğunu idrak ediyorum.

Hayırlı olsun ...

TS den kovulup tekrar geri döneceği günü şimdiden görür gibiyim. Yoksa çok mu hayalciyim????

reisoğlu61
20.02.2018, 11:38
Gs dara düsünce fatih terime sarilir, bizde Senol Günese. bu böyledir, gercekci olalim.
Senol günesten baska bir teknik adam bizde basarili olamaz.
tolunay,hamil,ünal vs. denedik, ama bunlarla olacak is degil bu.

Mehmet Fatih Silik
20.02.2018, 11:44
ha tabi herşeyden önce bizim değişmemiz lazım her gelen hocanın ömrü en fazla 10 maç sonra istifaya çağırıyoruz gönül isterki şenol baba gelsin ama onuda artık bırakmazlar o da gelmez zaten en az 3-5 sene daha kim gelirse gelsin önce bizim değişmemiz lazım herşeyi abartıyoruz sevgiyide nefretide orta yolu bulmamız gerekiyor

Biz coktan degistik ama bazi insanlar bizi iyice tepkisiz yapmaya calisiyor.

Iki senede aldigimiz imkansiz gibi görünen sonuclardan sonra ne yönetim, ne futbolcu ne de teknik direktör kalirdi. Ama iddiasiz bir ligde gündüz macina 20 bin insani (ki bu Avni Aker'de sadece derbilere has birseydi) toplayabiliyorsa bir takim, orada taraftara bok atmayi birakalim artik.

Taraftar tabikide basari isteyecek. Hicbir karsiligi olmadan bir takimin arkasindan gitmek delilik degil de nedir?
Öyle 5 sene 10 sene bir teknik direktöre sabir gösteremeyiz göstermiyoruz da. Ne diye zorlayalim ki?

asilhamsi
20.02.2018, 16:10

Merakımdan soruyorum bursasporun maclarını izliyormusunuz?

Cunku bursaspor hicbir sey oynamıyor.

asilhamsi
20.02.2018, 16:12
yahu Trabzonspor gibi bir zirve takımının 10 hafta galibiyet alamaması sizce normal mi?

Bizi buna alıstırmaya calısıyorlar.

erenslash
20.02.2018, 16:14
stratejik düşünen ve modern ileri görüşlü biri olmalıdır.Ve beraber getireceği ekibi şut çalıştırıcısı trainerları da üst düzey olmalıdır çalıştığı ekip çok iyi olmak zorundadır.

Yabancı olmalıdır çünkü yerli bu tarz olabilen bir iki hoca olduğu için kesinlikle yabancı olması avantajdır ancak yönetimi de baz alarak konuşursak çok iyi bir öğretmen için üst fdüzey bir yönetim de şarttır ki istekleri yerine getirilsin.Bu konu da çok önemlidir.

burak89
20.02.2018, 16:47
Biz coktan degistik ama bazi insanlar bizi iyice tepkisiz yapmaya calisiyor.

Iki senede aldigimiz imkansiz gibi görünen sonuclardan sonra ne yönetim, ne futbolcu ne de teknik direktör kalirdi. Ama iddiasiz bir ligde gündüz macina 20 bin insani (ki bu Avni Aker'de sadece derbilere has birseydi) toplayabiliyorsa bir takim, orada taraftara bok atmayi birakalim artik.

Taraftar tabikide basari isteyecek. Hicbir karsiligi olmadan bir takimin arkasindan gitmek delilik degil de nedir?
Öyle 5 sene 10 sene bir teknik direktöre sabir gösteremeyiz göstermiyoruz da. Ne diye zorlayalim ki?

peki şu anda Şenol Güneşten başka kim gelse sabredebiliriz ?

burak89
20.02.2018, 16:51
Merakımdan soruyorum bursasporun maclarını izliyormusunuz?

Cunku bursaspor hicbir sey oynamıyor.

izliyorum ben bursada yaşıyorum kardeşim evet şu anda kötü bursa ama bi sistemi var en azından anlatmaya çalıştığım bu sadece yenilmemek için çıkmıyo sahaya yada her maçtan sonra suçu oyuncularına atmıyo eğer bursanın kadrosu uygun olsa 3-5-2 ye devam etseydi şu anda çok farklı bi yerde olacaktı eminim

Mehmet Fatih Silik
20.02.2018, 17:09
peki şu anda Şenol Güneşten başka kim gelse sabredebiliriz ?

Senol Günes dahil hic bir hocaya 2 sene sabredemeyiz. Biz böyleyiz. Senol Günes gelince sampiyon olacagimizin garantisi yok. Bizi sampiyon yaptigi halde yedik adami. Yerli yabanci farketmez. Büyük takimda bir teknik direktörün ömrü en fazla 3 yildir.

PortoDeGalinhas
20.02.2018, 17:15
Daha öncede bahsedilen ama son zamanlarda iyice popüler olan bir saçmalık var. "Trabzonspor takımında antrenör olmak çok zor, taraftar çok fazla baskı yapıyor" saçmalığı. Saçmalık diyorum çünkü bunun bir operasyon olduğunu, Trabzonspor taraftarının sindirilmeye çalışıldığını ve bu saçmalığı destekleyecek hiç bir argümanın olmadığını düşünüyorum.
Ya bu ülkede Lucescu Galatasaray dan şampiyon olmasına rağmen takımı fazla gol atamadı diye gönderildi, yine Tudor lige müthiş bir başlangıç yapıp, liderin 1 puan gerisindeyken gönderildi. Şikebahce şampiyonlar liginde en büyük başarıyı yakaladığı Teknik direktörü ligde şampiyon olamadı diye gönderdi, yine son 15 yılda her sene ilk 3 te yer almasına rağmen 15 tane teknik direktör değiştirdi. Beşiktaş a tarihinin en iyi dönemlerinden birini yaşatan şenol güneş in 2 mağlubiyette koltuğu sallanmaya başlandı.

Şu bizde taraftar baskısı olduğunu iddaa eden teknik direktörler hadi gitsin istanbul takımlarında bir sezon 10. olsun yada 6 maç kazanamasın bakalım ne oluyor. Sadece teknik direktör değil başkanından futbolcusuna, stat sorumlusundan çaycısına kadar alayını göndertir taraftar.

Bu yüzden arkadaşlar bu taraftar sabırsız palavralarına kimse itibar edip ılımlı olmaya çalışmasın, biz zaten bu hallere her şeye kafa sallayarak geldik. Artık kangrenli yere neşter vurma zamanı.

Hoca olarak ise Abdullah Avcı nın bize gelmesini isterim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ogün YAZICI
20.02.2018, 17:27
Bugünden tezi yok yabancı hoca...
Lig tanıtılacak,ülke tanıtılacak,şehir tanıtılacak

Kabul edebileceğimiz tek yerli senaryo ;
Fatih-Hüseyin-Gökdeniz koalisyonu

burak89
20.02.2018, 17:32
Senol Günes dahil hic bir hocaya 2 sene sabredemeyiz. Biz böyleyiz. Senol Günes gelince sampiyon olacagimizin garantisi yok. Bizi sampiyon yaptigi halde yedik adami. Yerli yabanci farketmez. Büyük takimda bir teknik direktörün ömrü en fazla 3 yildir.

evet sonuna kadar haklısın kardeşim ama benim söylemek istediğim rıza iki maç kazandı göklere çıkardık hemen işte aranan kan bilmem ne sonra böyle sonuçlar alıncada hemen istifa istiyoruz evet haklıyız ama devamlı teknik direktör değiştirmek bi çözüm değilki her giden arkasında yığın bırakıp gidiyo mali olarak ta işin içinden çıkamıyoruz gerçekten Trabzonun büyüklüğünü anlayabilecek kapasitesi yüksek yerli bi hocayla yola devam etmemiz gerekiyor kesinlikle o kişi rıza değil bunu iyi biliyorum ama gerçekten şunuda biliyorum kim gelirse gelsin 3 maç sonra başka şeyler konuşmaktan sıkıldım her nolursa olsun arkasında durabileceğimiz bi hocaya ihtiyacımız var bu da Şenol Güneşten başka biri değil

halilaziz61
20.02.2018, 17:44
evet sonuna kadar haklısın kardeşim ama benim söylemek istediğim rıza iki maç kazandı göklere çıkardık hemen işte aranan kan bilmem ne sonra böyle sonuçlar alıncada hemen istifa istiyoruz evet haklıyız ama devamlı teknik direktör değiştirmek bi çözüm değilki her giden arkasında yığın bırakıp gidiyo mali olarak ta işin içinden çıkamıyoruz gerçekten Trabzonun büyüklüğünü anlayabilecek kapasitesi yüksek yerli bi hocayla yola devam etmemiz gerekiyor kesinlikle o kişi rıza değil bunu iyi biliyorum ama gerçekten şunuda biliyorum kim gelirse gelsin 3 maç sonra başka şeyler konuşmaktan sıkıldım her nolursa olsun arkasında durabileceğimiz bi hocaya ihtiyacımız var bu da Şenol Güneşten başka biri değil

Ne olursa olsun arkasında duracaksanız 2012'de duracaktanız.
TS Şenol beyin git gel yapacağı bir oyuncak değil.

Ya adam gibi bir hoca bulur arkasında dururuz ki böyle Turk hoca olmadığında hem fikiriz o zaman yabancı kaliteli bir hoca aramaliyiz

Mehmet Fatih Silik
20.02.2018, 17:45

Yerli olmasi sart degil. Önemli olan teknik direktörün icimizden cikmis önemli degerleri yardimci olarak vermek.

Ersun Yanal ve Riza Calimbay'da bu hataya düsüldü ve tek adam olarak takim yönettiler/yönetiyorlar.

Teknik direktöre sirasi geldi mi hatasini söyleyecek insanlar lazim. Özellikle yabanci teknik direktör gelecekse icimizden bir deger yardimcisi olmasi lazim.

odyseuys
20.02.2018, 18:02
taktiksel repertuvarı geniş, yaşı ve heyecanı itibariyle futbol güncelinden kopmamış, elindeki malzemeden optimum fayda sağlamayı başarı olarak gören, mümkünse altyapı tecrübesi olan ve genç oyuncu psikolojisinden anlayan bir teknik direktöre ihtiyacımız var. ben ersun sonrası rıza ile anlaşılmadan önceki dönemde de m'gladbach'daki ilk dönem performansından çok etkilendiğim andre schubert'i önermiştim. bence bizim takım için uygun bir profil. tuchel, favre, bielsa vs. hayalleri yerine, schubert gibi gerçekleşme ihtimali olan isimleri tartışmalıyız.

Mert Oğuzlu61
20.02.2018, 18:27
Bu yönetimi yeterince tanıdık, aynı numarayı bu kez yediremezler. Muharrem Usta'nın ''Bjk başarısız olsun da sezon sonu Şenol Güneş'i kovsunlar ben de Rıza'yı gönderip hemen onu kapayım'' diye düşündüğüne eminim. Sırf bu yüzden taraftar tepkilerine kulak asmıyor. Ortada fol yok yumurta yok, yine kendi kendine gelin güvey oluyor aynı senaryoyu izletiyor.

Başkan olduğu sezonda da aynısını yaptı. Takımın Avrupa kupaları umudu varken gitti koca yarım devreyi Sadi, Hami ile çöpe attı bize 6-0, 7-0 gibi ebediyen unutulmayacak kara lekeler bıraktı. Biz burada ne diyorduk, ''sabredelim, vardır bir bildikleri demek ki Lucescu sözleşmesi bitince gelecek onu bekliyoruz'' ...

Yalan mı, bunlar olmadı mı ? Şenol Güneş beklentisi için bizi 2. kez ateşe attıkları düşüncesine kim saçma diyebilir ? Buna itirazı olan ya da haksızsın diyebilen var mı ?

s.ayaz
20.02.2018, 22:22
Bence şu dönemde gençlerle çalışmayı seven bir hoca ile anlaşmak akıllıca bir hamle olur. Hazırcı hoca bize yaramaz şuanda kim olursa olsun. Taktiksel acidan alan savunmasını iyi uygulatan ve kompakt oynatan herhangi bir hoca ligimizde başarılı olabilir. Bu sene lig bunu gösterdi.

Uyruk olarak ya yabanci ya da yerlinin yerlisi olmalı.

Trabzonspora yabancı yerliler iyi bir başlangıç yapsa da süreç içinde dağılıyorlar. Ziya doğan ve samet aybaba bu açıdan istisna 2 isim. Bunların dışında genelde hüsran. Ziya ile samet hoca tabi günümüzün gündemi olmazlar, 2 sene önce tercih edilebilirlerdi belki. Şuan dediğim gibi yabancı veya yerlinin yerlisi başka yolu yok bana göre

s.ayaz
20.02.2018, 22:39
Tabi en önemli faktör kadronun yeterliliği. Kötü yapılmış kadro mühendisliği her hoca için zorluğu arttiriyor. Günümüzde futbol çok geçişken taktiksel olarak. Savunma hücumdan, hücum savunmadan başlıyor. Buna uyum sağlamak lazım. Onun için bize çok iyi 2 stoper ve 1 tane üst düzey önlibero elzem. Sistemi oynatan oyuncular bunlar. Onun disinda Burak satılırsa 1 komple forvet. Ve her durumda 1 sağ iç forvet lazim. 5 tane 11 oyuncusu. Bunlar öncelikle bonservissiz tercih edilmeli. Ek yük getirmemeli. Kadroda maliyeti yüksek oyuncular satılsin. Hayalim maaş kotası en yüksek 1.7-1.8 bandında bir takım. Bir kolej takımı. Ve yukarda dediğim bir hoca. Çok iyi olurdu bence.

sasone
20.02.2018, 22:43
Osman`in cabalarini takdir ediyorum ancak daha PTT 1. Ligde rustunu ispatlamis sayilmaz. O ligde Ankaraspor (Osmanli) , Sivas , Elazig , Erzurum , Adanaspor gibi iyi kadrolara sahip takimlarla pek basarili olamadi.

Her seviyede takim calistirdi denemez , ancak umuyorum ilerleyen donemde daha basarili olur.

Şimdi şöyle bir şey,Osman Özköylü eğer istese 10 yıl Trabzonspor'da oynamış olmanın veya Milli Takım futbolcusu olmanın ekmeğini yerdi birçokları gibi ama o en alt seviyeden başladı,başardıkça üst lige takımıyla birlikte geldi.
Elazığspor'u yenilgisiz şampiyon yapıp1.lig'e çıkardı,orada da şampiyonluğa giderken 5 hafta kala ayrıldı çünkü ilkeleri olan biri,sonra Kayseri Erciyes'i Süper Lig'e çıkardı ama maalesef takımla birlikte Süper Lig'e çıkamadı.O imkan verilmedi.

Osmanlıspor'da kurduğu ve sezon başı kampını yaptırdığı takım şampiyon oldu,Kayserispor maçı sonrasında tartışma yaşadığı bayan gazeteci yüzünden ayrıldı,yoksa o takımı da çıkarıyordu.
Sivas'ın kadrosunu da o kurdu,sezona hazırladı.Yani kurduğu takımlarda bir sorun yok ama ilkeleri olan insanların Türk futbolunu yönetenlerle geçinmesi zor.
Adana Demirspor da ayrılırken bıraktığı takım şampiyonluk potasındaydı3.sıradaydı,liderler arasında iki puan vardı,yine kurduğu takım play-off finalinde kaybetti.
Küme düşmesine kesin gözü ile bakılan Denizli,Şanlıurfa ve geçen yıl ki bence en zorlusu Samsunspor'u ligde tuttu.
Yani aslına bakarsan adam takımları hedefe taşımış ama kendini taşıyamamış.
Bu sezon Erzurum'un kadroyu kurdu,benden şampiyonluk veya play off hedefi istemeyin,sağlıklı bir kulüp yapısı için 1.ligde bir sezon geçirelim dedi ama dinletemedi,ayrıldı.
Adanaspor ile bakalım ne yapacak.
Ama oynattığı oyuna bakın,asla günü kurtarayım tarzı bir adam değil,futbol neyi gerektiriyorsa onu yapıyor tek sorun çok kaliteli futbolcular olmadığı için özellikle hızlı stoper sorunu nedeniyle istediği kompakt futbol defo veriyor,daha üst ligde eline geçecek kaliteli adamlarla bu işi kotarır.

Sergen Yalçın,Okan Buruk,Ümit Özat gibi bir şey başaramadan üst lige gelip,daha iyi adapte olan kişilerin yanında Osman Özköylü bir futbol dehasıdır,Rıza Çalımbay gibi çok düz bir çalıştırıcı ile kıyaslandığında futbol üstadıdır.

Ama adam şansız bunu rahatlıkla söyleyebilirim,sadece bu sezon ikinci yarıdaki Adanaspor maç özeterini izlerseniz ne demek istediğimi çok rahat anlarsınız.
Eksi ile eksinin çarpışmasından doğacak bir artıya ihtiyacımız var Osman Özköylü'nün şansızlığı ile Trabzonspor'un şanssızlığı belki artıya dönüşür.

Mustafa Reşit Akçay'ın tüm Trabzon futbolunun koordinatör,Hüseyin Cimşir'in sportif direktör olduğu üçlü bir yapı ile üç sezon içinde şampiyonluk garanti derim.
Oynatacağı futbolla da taraftarın sevgilisi olur,Akyazı kapalı gişe oynar,o kadar iddialıyım.

Bir de not olarak düşelim,Trabzonspor'da hiç bir yabancı Hoca başarılı olamaz şu şartlar altında,çok idealist bir tip gelip,ben kendimi buraya adadım derse belki.

selcuk
20.02.2018, 23:34
Gs dara düsünce fatih terime sarilir, bizde Senol Günese. bu böyledir, gercekci olalim.
Senol günesten baska bir teknik adam bizde basarili olamaz.
tolunay,hamil,ünal vs. denedik, ama bunlarla olacak is degil bu.

coh enteresan, ünali ne zaman denedik

Mesut
21.02.2018, 00:56
Şenol Güneş hayırlı olsun diyelim mi

Timur Bey
21.02.2018, 01:06
TFF'deki bilgiye göre Şenol Güneş'in 2019'a kadar sözleşmesi görünüyor. Bu opsiyon mu?

Uluhan
21.02.2018, 03:15
Şimdi şöyle bir şey,Osman Özköylü eğer istese 10 yıl Trabzonspor'da oynamış olmanın veya Milli Takım futbolcusu olmanın ekmeğini yerdi birçokları gibi ama o en alt seviyeden başladı,başardıkça üst lige takımıyla birlikte geldi.
Elazığspor'u yenilgisiz şampiyon yapıp1.lig'e çıkardı,orada da şampiyonluğa giderken 5 hafta kala ayrıldı çünkü ilkeleri olan biri,sonra Kayseri Erciyes'i Süper Lig'e çıkardı ama maalesef takımla birlikte Süper Lig'e çıkamadı.O imkan verilmedi.

Osmanlıspor'da kurduğu ve sezon başı kampını yaptırdığı takım şampiyon oldu,Kayserispor maçı sonrasında tartışma yaşadığı bayan gazeteci yüzünden ayrıldı,yoksa o takımı da çıkarıyordu.
Sivas'ın kadrosunu da o kurdu,sezona hazırladı.Yani kurduğu takımlarda bir sorun yok ama ilkeleri olan insanların Türk futbolunu yönetenlerle geçinmesi zor.
Adana Demirspor da ayrılırken bıraktığı takım şampiyonluk potasındaydı3.sıradaydı,liderler arasında iki puan vardı,yine kurduğu takım play-off finalinde kaybetti.
Küme düşmesine kesin gözü ile bakılan Denizli,Şanlıurfa ve geçen yıl ki bence en zorlusu Samsunspor'u ligde tuttu.
Yani aslına bakarsan adam takımları hedefe taşımış ama kendini taşıyamamış.
Bu sezon Erzurum'un kadroyu kurdu,benden şampiyonluk veya play off hedefi istemeyin,sağlıklı bir kulüp yapısı için 1.ligde bir sezon geçirelim dedi ama dinletemedi,ayrıldı.
Adanaspor ile bakalım ne yapacak.
Ama oynattığı oyuna bakın,asla günü kurtarayım tarzı bir adam değil,futbol neyi gerektiriyorsa onu yapıyor tek sorun çok kaliteli futbolcular olmadığı için özellikle hızlı stoper sorunu nedeniyle istediği kompakt futbol defo veriyor,daha üst ligde eline geçecek kaliteli adamlarla bu işi kotarır.

Sergen Yalçın,Okan Buruk,Ümit Özat gibi bir şey başaramadan üst lige gelip,daha iyi adapte olan kişilerin yanında Osman Özköylü bir futbol dehasıdır,Rıza Çalımbay gibi çok düz bir çalıştırıcı ile kıyaslandığında futbol üstadıdır.

Ama adam şansız bunu rahatlıkla söyleyebilirim,sadece bu sezon ikinci yarıdaki Adanaspor maç özeterini izlerseniz ne demek istediğimi çok rahat anlarsınız.
Eksi ile eksinin çarpışmasından doğacak bir artıya ihtiyacımız var Osman Özköylü'nün şansızlığı ile Trabzonspor'un şanssızlığı belki artıya dönüşür.

Mustafa Reşit Akçay'ın tüm Trabzon futbolunun koordinatör,Hüseyin Cimşir'in sportif direktör olduğu üçlü bir yapı ile üç sezon içinde şampiyonluk garanti derim.
Oynatacağı futbolla da taraftarın sevgilisi olur,Akyazı kapalı gişe oynar,o kadar iddialıyım.

Bir de not olarak düşelim,Trabzonspor'da hiç bir yabancı Hoca başarılı olamaz şu şartlar altında,çok idealist bir tip gelip,ben kendimi buraya adadım derse belki.

Dediğim gibi alt liglerde balşayıp kendi çabalarıyla geldiği noktayı takdir ediyorum. Bazıları gibi sırf eski futbolcu olduğu için Trabzonspordan direk görev beklemek yerine hakkını vererek kariyer yapıyor. Ancak vaktinden önce sans vermenin doğru olmayacağını düşünüyorum.

Mutlaka süperligde 2-3 sene çalışıp teknik direktör olarak hem taraftar hem de camiadan kredi kazanmalı.

Mustafa Reşit Akçay'dan altyapı koordinatörü olabilir. Hüseyin Çimşir iyi bir insan olabilir ama iyi bir sportif direktör olabileceğini sanmıyorum

HOPA'LI TS'Lİ
21.02.2018, 08:04
yahu Trabzonspor gibi bir zirve takımının 10 hafta galibiyet alamaması sizce normal mi?

Bizi buna alıstırmaya calısıyorlar.

Kabul edilir bir durum değil
Alıştıramazlar
Geldikleri gibi giderler
Bu büyük taraftara bu eziyet reva mı?

asilhamsi
21.02.2018, 08:45
Nasıl olmalı kısmı ilk olarak genc oyunculara katkı saglayabilmeli,belli bir sablon ve taktik anlayısa sahip olabilmeli.Cesitli set hucumu fikirleri olabilmeli(Su andaki teknik direktorumuz gibi tek bildigi burak a top atmak olmamalı)

preudhomme
bosz
Tuchel

bu adamlardan herhangi biri olabilir.Ve mutlaka bu sezon bitmeden takımın basında olup,onumuzdeki senenin planını yapmalı.

BERBATOV61
21.02.2018, 09:04
Önümüzde 3 örnek var Rıza,Ersun,Şenol bunlar gibi olmamalı

Rıza gibi vizyonsuz
Ersun gibi Ruhsuz, işine saygısı olmayan
Şenol gibi parayı seven, Yıllardır savaştığı bir davayı anında satan

Bunlar muhtemelen istifa etmezler seneye bizim geldikleri günden beri söylediğimizi yapacaklar yabancı bir hoca getirecekler. ( şenolu kovarsalar kesin başımıza bela eder bunlar çünkü şenol dilosu bir başkanımız var )

Ama şöyle bir durum var ilk geldiklerindeki gibi değil durum.Bu takımdan Onur ve Burak gitmeden bu takımda yabancı hoca başarılı olamaz önceden sadece Onurdu şimdi ondan daha baskını Burak geldi bu ikisi gelen hocayı istemezse 6 ay sonra yine hoca ararız.

reisoğlu61
21.02.2018, 11:15
coh enteresan, ünali ne zaman denedik

ünali benden cok takdir eden yoktur belki ancak demek istedigim senol günes var oldukca baskasiyla zirveye oynamamiz imkansiz.
demekki takimi fazla takip etmiysin hemso
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=219&antID=7925

(http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=219&antID=7925)

HOPA'LI TS'Lİ
21.02.2018, 11:18
Kariyerli bir yabancı Hoca olmalı artık

cewat
21.02.2018, 11:25
ünali benden cok takdir eden yoktur belki ancak demek istedigim senol günes var oldukca baskasiyla zirveye oynamamiz imkansiz.
demekki takimi fazla takip etmiysin hemso
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=219&antID=7925

(http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=219&antID=7925)

Hocam yalnız o 1 haftalık bir şey. Yanlışlık olmasın :)

----------------------------------------------------

Sezon başında Rudi Garcia'yı çok istemiştim ancak tabii ki düşünülmedi yada akla bile gelmedi.

Şimdi izliyorum da, mükemmel bir ilerleme kaydediyor Marsilya ile ve sene sonunda UEFA kupasını kazanmış şekilde tekrar kalbur üstü bir takıma geçeceğine eminim. Sosa'ya, Burak'a, Kucka'ya tonla para vereceğine gidip Rudi Garcia'ya verseydin parayı, şuan belki de ilk 3'de olacaktık.

Nasıl bu kadar başarısız olunabiliyor acaba çok merak ediyorum.. Tamam kimseden mükemmellik beklemiyoruz ancak en azından doğru tercihler yapılabilirdi.. Tabii artık hiç bir ümidim yok.

HT61
21.02.2018, 12:58
Teknik direktör yabancı hücum seven statik değil sürekli dinamik Yusuf’u özelliğine göre Abdülkadir’i yerine becerilerine göre kullanan Okay’a çabukluk kazandıran Burak’a ara toptan başka takıma kanat organizasyonlu hücum planı kazandıran defansta top yapıp rakibi üstüne çekip topu uzaktan uzağa ayağa oynamaya alıştıran takıma soğukkanlılık ve disiplin getiren Bero’ya teknik top kontrolü kazandıran Castillo’ya ara top ve beynini kullandıran hatta ve hatta Onazi’ye pozisyon bilgisi aşılayan bir adam olsa bile bu maharetlerinden dolayı yiyecek adamlar mevcut kadroda çünkü o disiplinde çalışacak ve o koordinatları yerine getirecek profesyonel sayısı çok az Trabzonspor’da çalışmayı sevmeyenlerin ülkesi burası kendi insanımız hele becerisinin üstüne gitmediği sürece varolmayan bir şeyi çalışarak elde etmez etmek istemez.. Uğur-Esteban-Durica-Onur-Burak-Olcay bunları çalışmaya yeni varolmayan sisteme adapte edemezsin çünkü yaşından dolayı veya diğer baskın özelliklerinden dolayı yeteri kadar gelişime kapalılar.. 2010-2011’den sonra otorite ve disiplin hep oyuncular ve diğer menajer bozuntular tarafından bozuldu adamcı ve benci oldu bütün oyuncular ve şuan bir yönetim olmadığı için yine Burak kalkıp toplantıda verilen sözler tutulsun diyor Kasımpaşa’da bile oyuncular çıkıp şunu demiyor diğer 4 takımı saymıyorum bile oyuncu kendini takımdan büyük görüp kim oynar kim oynamaz karar verirse yönetim kalkıp hop ne oluyor sen oyuncusun diyemezse nasıl kalkıp disiplin sağlayacaksın şu kulüpte bu disiplini sağlayacak bir yönetim yok bu yüzden Şenol’dan başkası düzeltemez diyoruz çünkü Şenol o baskın oyuncuları bir şekilde dilinden konuşuyordu Ersun Vahid diktir yönetim arkasında durduğu sürece oynayanı oynatır. Ersun hain midir bir çok cevabı var hain vs değil ama ben suna eminim oyuncular suçsuz değil bu takımda kadronun değerini bilen işlemeye çalışan her teknik direktörün önünde koalisyonlar adamcılık mevzuları durdu söylemeselerde çok kuvvetli ihtimalle böyle durum bu olduktan sonra esaslı bir yönetim lazım oyuncu taleplerine boyun eğen değil disiplin sağlayan otorite kuran bir yönetim uçakta 6 yediğini görünce İpad’i kapatan değil kalkıp hesap soran bir yönetim...

halilaziz61
21.02.2018, 14:52
https://twitter.com/DrBaykan61/status/965669716743393281

Şu floodu okuyun lütfen sorunlar ve çözüm önerileri

Gurbetçi_TS
21.02.2018, 15:37
TFF'deki bilgiye göre Şenol Güneş'in 2019'a kadar sözleşmesi görünüyor. Bu opsiyon mu?

opsiyon degil bildigim kadariyla. sezon basi direk 2 yil uzatildi sözlesmesi. yanliz bu gidiste sezon sonu gönderilir diye düsünüyorum, bjk'liler bu sezon baya tepkili hocaya

Faruk BERBER
21.02.2018, 15:42
İnşallah kovularak ayrılır, sözleşmesi bitmeden.

Kafasına tekrar ayakkabı yese o da fena olmaz :)

must61
21.02.2018, 18:54
Tek referansi gecmisteki basarilari olmali.

Bu basarilar hocalik kariyerine dair olmali, futbolculuk donemine degil.

Su takimda su seriyi yakalayip su kupayi almistir, su kadar sure su takimda gorev alip takimi suraya tasimistir, futbol anlayisi sudur ve bunu su takimda gostermistir, galibiyet yuzdesi su kadardir vs gibi somut basarilari olmali.

Eski efsaneler, gecmiste hicbir basarisi olmayan tecrubesiz ozevlatlar, kendini hocalik kariyeri anlaminda gelistirmeyip futbolculuk doneminin ekmegini yeme cabasinda olanlar uzak dursun.

Mesut
21.02.2018, 19:48
Büyük düşünmek lazım Bayern Münih bile Ancelotti başarısız olunca Heynckes getirdi şimdi nasıl oynuyor yanına da Salihamidzic yetiştirsin diye bunu dünyanın en büyük kulüplerinden biri yapıyor

selcuk
21.02.2018, 19:52
Büyük düşünmek lazım Bayern Münih bile Ancelotti başarısız olunca Heynckes getirdi şimdi nasıl oynuyor yanına da Salihamidzic yetiştirsin diye bunu dünyanın en büyük kulüplerinden biri yapıyor

salihamidzic orada yardimci degil, heynckesin patronu, bayern münihin sportif direktörü

Uluhan
22.02.2018, 06:54
Eduardo Berizzo olur mu selcuk ?

Bu arada Marco Silva da yeniden boşa çıkmış ama pek mümkün olmaz sanırım

selcuk
22.02.2018, 14:40
Eduardo Berizzo olur mu <!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@selcuk (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=347)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> ?

Bu arada Marco Silva da yeniden boşa çıkmış ama pek mümkün olmaz sanırım

ben berizzo yu pek begenmiyorum, özellikle son sevilla macerasi kötüydü

marco silva konusuluyor gercekten, bence henüz yetersiz, sisteminde cok eksik var

Ozan Yılmaz
22.02.2018, 16:19
https://www.youtube.com/watch?v=HqfEc9U37oU

İşte böyle :)

Ibrahim Gaygusuz
22.02.2018, 16:23
Riza hoca daha haftalik basin toplantisi yapmiyor :(

Tsli31
22.02.2018, 17:49
Ülkemizde sistem futbolu bilmeyen nice taraftarım diye geçinen kişiler var
Onlar ki skora aldanıyorlar.Sistem futbolu takımımıza kazandıracak ve kendisine gerekirse uzun zaman verilecek bir yabancı hoca derim

castillo61
22.02.2018, 18:04
Deneme yanılma bitti/bitmeli. Fatih'ler Gökdeniz'ler Hüseyin'ler kendilerini kanıtlasınlar sonrasına bakarız. Eldeki kadro tecrübesiz isimler için fazla lüks.

Şenol Güneş veya yukarıda da yazıldığı gibi bir şeyler başarmış, oyun anlayışı belli yabancı hoca.

Erkan A.
22.02.2018, 18:12
fatih tekke biliyorum tecrübesiz teknik direktör konusunda fakat getirilsin suan hedefimiz kalmadi gibi gelsin sezon sonuna kadar calistirsin takimi belki yönetimi ve taraftarlari ikna eder yola devam ederiz , veya ünal karaman suan bosta bildigim kadariyla gelsin sezon sonuna kadar kalsin basarili oldugu sürece devam edebilir senol günes diyoruz senol günesle ünal karaman yillarca birlikte calismis ünal karaman ayrica trabzonda cok seviliyor kendiside trabzonsporludur ..aklima gelen suan birde mustafa resit akcay var kesinlikle gelebilir bu yazdigim hocalar riza calimbaydan iyidir diye düsünüyorum yabanci teknik direktöre gerek yok suan yok ilerde olabilir ......kendi düsüncelerim bu ünal fatih veya mustafa resit akcay tolunay kafkasada yok demezdim son olarak trabzonsporumuzu calistiracak adam trabzonsporlu olmali trabzonu bilmeli trabzonlu olsun demiyorum trabzonsporlu olsun diyorum riza calimbayin akli besiktasda oldugu sürece basarili olamaz olamayacak basin toplantisinda herzaman ben büyük takim calistirdim besiktasin efsanesiyim demecler bize yakismiyor beraberlikle maglubiyet artik dur dememnin vakti gelmis heleki yardimcisi servet cetin de var bize hic yakismiyor servet cetin futbolcuyken trabzonspor teklif yapsaydi iyi zamanlarinda gelirmiydi birde böyle düsünün...trabzonspora gelecek teknik direktör yardimcilari ilk önce trabzonsporun büyüklügünü kabul edecek 2010/11 sampionu benim icin trabzonspordur diyebilecek kusura bakmayin renktaslar bu benim düsüncem böyle ..

Harun
22.02.2018, 18:38
Soru zor cevabı basit.Bu sadece Trabzonspor ile alakalı değil.Şampiyonluğa oynayan her takımın tek adamı riski sevmeli,arayış içinde olmalı.
Bu arayış süresinde hucum gücü yüksek bir takım oyunu oynatmalı.

celaledtin
23.02.2018, 09:38
böyle olmamalı

https://galeri13.uludagsozluk.com/672/teknik-direktor_1220907.jpg

sasone
23.02.2018, 14:35
Dediğim gibi alt liglerde balşayıp kendi çabalarıyla geldiği noktayı takdir ediyorum. Bazıları gibi sırf eski futbolcu olduğu için Trabzonspordan direk görev beklemek yerine hakkını vererek kariyer yapıyor. Ancak vaktinden önce sans vermenin doğru olmayacağını düşünüyorum.

Mutlaka süperligde 2-3 sene çalışıp teknik direktör olarak hem taraftar hem de camiadan kredi kazanmalı.

Mustafa Reşit Akçay'dan altyapı koordinatörü olabilir. Hüseyin Çimşir iyi bir insan olabilir ama iyi bir sportif direktör olabileceğini sanmıyorum

Sorun da burada işte,belli bir noktaya geliyorsunuz kendi çabanız ve emeğinizle ama oradan sonra ilişkiler çetrefilleşiyor araya hatırlı kişiler giriyor Yılmaz Vural hangi takımla neyi başarmış ama öyle bir medya desteği ve popüleritesi var ki,bu Ziya Doğan'a nasip olmadı,ondan daha başarılı bir Hoca olduğu halde.
O sebeple bu işlerde biraz arkanda destek olacak,Tolunay Kafkas,Ünal,Hami,Şota bu desteği buldular ama içlerinde en çok çabalayan Osman Özköylü'ye kimse bu fırsatı vermedi,şampiyon yaptığı takımla bile gelemedi.Yaşı 46,bu sezon inşallah artık birileri Osman Özköylü'nün değerini anlar.

Hüseyin Cimşir'e gelince 8 yıl boyunca bir futbolcuya kazma,odun vs sıfatını verdiğinde o futbolcunun canına okuyan Trabzonspor taraftarını idare eden adamın dünyada yapamayacağı çok az şey vardır.
Bursa ile şampiyonluk da yaşadı,yakından tanıyanlar çok zeki ve insan ilişkilerinde çok iyi diyorlar.

Mustafa Reşit Hoca'nın tüm Trabzon Futbolunu yönlendiren bir koordinatör olması da çok şey fark ettirir.

tristram
23.02.2018, 18:31
soylemekle oluyorsa;zehir gibi oyunu okuyabilen,gecesini gunduzune katacak,dunya futbolunu yakindan takip eden, onemli hocalarin oyun sistemlerini incelemis,disiplinden taviz vermeyen,genc oyunculara rol model olabilecek ve son olarak insan yonetme konusunda basarili bir teknik direktor gerekiyor.
son yillarda bu ozelliklerin sadece ucunu ayni anda barindiran hoca gelmedi.gecmiste ferguson'un bir roportajini okumustum.bulursam buraya koyarim.adam oyle bir anlattiki o gun bugundur hicbir turk hocaya guvenim kalmadi.elin oglu nelerle ugrasiyor biz nelerle vakit kaybediyoruz dedim..
idmanlarda nasil calistirdigini,neleri yaptiklarini anlatiyordu.mac oynanmadan once idmanlarda ayni maci 99 kez oynuyoruz demisti.rakibin neler yapabilecegini,macta hangi taktikle oynayacaklarini,geriye dustuklerinde keza hangi formata gececeklerini falan idmanlarda topcularin kafasina vura vura ogretiyoruz demisti..
mesela son 15 dakikaya 1-0 geride girdiginde hangi oyun sablonuna gececeklerini idmanlarda 15 dakikalik mac yaparak uygulamaya calisiyoruz gibi seyler soylemisti.istediklerini yapamayan topculara ozel ekstra idman koyuyoruz demisti.bizim turk hocalarina bakiyorum mal degnegi gibi saha kenarinda beklemekten baska birsey yaptiklari var mi?
simdi mevcut durumumuza bakalim.riza hoca geldi sunu daha iyi yapiyoruz dedigimiz bir olay var mi?savunma?hucum?oyunu sogutma?geriye dustugunde rakibi bunaltma?duran toplar?pas oyunu?
ben bizim maclari izledigimde goztepe maci haric basi kesilmis tavuk gibi sahada dolanan adamlari goruyorum.tamamen topculara bel baglamis durumdayiz.yani onlar iyi gununde olursa kazaniyoruz degilse puanlar kaybediyoruz.

bu takimin kurtulusu senol gunes degil yukarida saydigim ozelliklerden bir kismina sahip olan yabanci bir hocadir.mesela genc alman hocalarin cogunda bu ozelliklerin neredeyse hepsi var.adamlar bu ise profesyonel baktigi icin sadece mac gunu degil her gun bu islere kafa patlatiyorlar.10.dakika oynanirken 30.dakikada takimin neler yapmasi gerektigini dusunen adamlar..
simdi riza hoca geldiginden bu yana neredeyse ilk yarilarin hepsini bosa oynamisiz,her hafta ayni sey oluyor..oraya bir tane kabzimal diksen en sonunda dayanamayip idmanlarda futbolcularina der ki,arkadaslar bu oyun yanlis soyle soyle yapmaliyiz,bu taktikle oynamaliyiz,mac 45 dakika degil 90 dakika vss.ama kuvvetle muhtemel herhangi bir oyun plani olmadigi icin sadece 11leri tahtaya yazip hadi koclarim deyip topculari sahaya saliyor.sadece riza hoca degil, ozellikle ligdeki kasarlasmis yerli hocalarin alayi ayni..gram kendimi gelistireyim,yeni seyler ekleyim,idman sekillerini mac taktiklerini yenileyeyim yok anca ay basini bekleyen devlet memuru gibi her hafta ayni seyi yapalim diye bekliyorlar.yahu arkadas bu kadar kazandiginiz ise biraz sayginiz olsun,bu ne odunluktur bu ne vizyonsuzluktur..

halilaziz61
24.02.2018, 21:08
Başlıktaki soruya binaen:

RIZA ÇALIMBAY gibi OLMAMALIDIR!!!

Fatih Çelik
24.02.2018, 21:10
Başta lider karakterli ve cesur olmalıdır.

Emre.
24.02.2018, 21:20
Üçüncü değişiklik için 80den sonrayı beklemek zorunda hissetmemeli.

TSezgin61
25.02.2018, 11:45
Yabanci, gelecek vaadeden genc, deli, kenarda yerinde duramayan, „saldirin ulan“ kafasinda bir hoca olmali...

halilaziz61
25.02.2018, 23:43
Eziklik psikolojisi, acizlik göstergesi:
Şenol hoca bjkde başarısız olsa da bize gelse!

Biz ne zaman bu kadar küçüldük ey halkım ?

halilaziz61
05.03.2018, 21:55
istifa etmezse ahlaksızdır Rıza

Yeter artık

serdaracıl
05.03.2018, 23:55
Nefes alsın yeter

Berkedogan
06.03.2018, 00:00
Gs psikolojik olarak bitmisti terimi getirdiler duzeldiler. Biz Rıza efendiyi getirdik hikaye okumaya basladi takimi ben kurmadim diye. Sadi hocayi getirsinler bari iki uc genc kazandirir belki.

My
06.03.2018, 00:05
Haysiyetli olsun yeter artık bu saatten sonra.

sasone
06.03.2018, 00:10
Trabzonsporlu olsun,şaka yapmıyorum en az benim kadar Trabzonsporlu olsun.En azından paramız gidecekse bir taraftarımıza gider.

Başımızda eğer bir yönetim varsa hafta sonuna kadar Rıza Çalım bye der,getirir oraya Mustafa Reşit Akçay veya Sadi Tekelioğlu-Osman Özköylü ikilisini.

Ahmet Faruk
06.03.2018, 08:10
Yabancı olmalıdır. Gavur. Ecnebi.
Trabzonda yaşayan hiç bir eski futbolcuyu tanımamalıdır. Kendisine akıl vermeye kalkacaklara, bize niye sormuyor diye ağlayacaklara “Lan bi git” diyecek birisi olmalıdır.

Kaya
06.03.2018, 09:11
Mesleğini iyi bilen ve hakkını veren biri olmalıdır. Aklımda hiçbir isim yok ama Türkiye'de sıradanlaşmış isimlerde uzak durulmalıdır...

OrkHun
06.03.2018, 09:52
allahsız kitapsız olmalı. kaza ve kadere iman etmemeli. tüm yapıp ettiklerinden kendisini sorumlu tutmalı. suçu kadroya, yönetime, hakemlere, zemine, hava şartlarına, önceki akşam yemeğine, stadda çalan müziklere, ulu manituya, tapınak şövalyelerine, masonlara, 5000 yıllık siyonizme, ku klux klan'a, kate upton'un ciciklerine, karadenizde dağların denizlere paralel uzanmasına, sürekli yaz saati uygulamasına, nişasta bazlı şekerin zararlarına ve takımımızı kıskanan almanlara atmayacak, sorumluluğu üzerine alacak KARAKTERLİ birisi olmalı.
böyle birisi teknik olarak da kendini geliştirmiş olacaktır kuvvetle muhtemel.

Ertan OKUMUŞ
06.03.2018, 10:15
allahsız kitapsız olmalı. kaza ve kadere iman etmemeli. tüm yapıp ettiklerinden kendisini sorumlu tutmalı. suçu kadroya, yönetime, hakemlere, zemine, hava şartlarına, önceki akşam yemeğine, stadda çalan müziklere, ulu manituya, tapınak şövalyelerine, masonlara, 5000 yıllık siyonizme, ku klux klan'a, kate upton'un ciciklerine, karadenizde dağların denizlere paralel uzanmasına, sürekli yaz saati uygulamasına, nişasta bazlı şekerin zararlarına ve takımımızı kıskanan almanlara atmayacak, sorumluluğu üzerine alacak KARAKTERLİ birisi olmalı.
böyle birisi teknik olarak da kendini geliştirmiş olacaktır kuvvetle muhtemel.

:alkış::alkış::alkış::alkış:

halilaziz61
06.03.2018, 16:40
Rıza neden hala takımın başında bizi şampiyon mu yapacak???

jairzinho
06.03.2018, 17:03
güzel bi soru.

sorunun cevabı gayet basit: kaostan beslenen bir teknik adam olmalı.mülayim olmamalı.duygusal olmamalı.yerel basından etkilenmemeli.

teknik yönden bakacak olursak bence gençlere önem vermeli.

bide mümkünse usta yönetimi ile çalışmamalı.net

odyseuys
06.03.2018, 18:21
Rıza neden hala takımın başında bizi şampiyon mu yapacak???

yerine getirildiği adamdan hiç haz etmiyorum, bilen biliyor. ama o dengesizin 8 puan aldığı ilk 9 haftada zorluk derecesi yüksek büyük ve küçük şikecilerle yapılan maçlar, başakşehir ve hatta göztepe maçlarını deplasmanda oynadı bu takım. göztepe hariç her hangi birinden alınacak bir mağlubiyetin sürpriz karşılanmayacağı maçlar oynadık.

çalımbay yukarıda saydığım maçların tamamını iç sahada oynamak üzere akhisarı yenmemiz durumunda aynı periyodun sadece 1 puan üzerine çıkabilecek.

şimdi cevap vermek gerek, ersun dengesizini saha içi başarısızlık nedeniyle geç de olsa gönderen yönetim bu adamla hangi mantıkla devam edebiliyor?

bu sezonu zaten kaybettik, önümüzdeki sene planları içerisinde rıza çalımbay'a yer olmadığı, olamayacağı çok açık. neden sezonu bu kadroyla bitirip önümüzdeki sezon için takımı zaafları ve artıları noktasında analiz edebilecek aklı selim bir teknik direktör getirilmiyor takımın başına?

mantık çerçevesinde verilecek tek cevap var bu soruları. yönetilmiyoruz. yönetim zaafiyetimiz had safhada. hamleler geç. hamleler yanlış. sonuçları doğal olarak olumsuz.

ben açıkçası önümüzdeki sezon için de umudumu kaybettim. rıza ile devam edilen her saniye umutsuzluğum ve karamsarlığım daha da artacak mevcut futbocuların büyük kısmında ve binlerce taraftarda olacağı gibi. bu yılı değil yılları kaybediyoruz, umursayan yok.

Furkan
06.03.2018, 20:02
Öncelik yönetimde olmalı. Ersunu da Rızayıda getirenler, ekonomiyi düzeltemeyenler, takım içi dengesizlikleri gideremeyenler baştayken sadece hoca değiştirmek aynı filmi tekrar tekrar izlemekten başka bir işe yaramiyor.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CEMEFKER
06.03.2018, 21:34
Adam, madam... efendi, kabadayı fark etmemeli...

Önce kariyerim demeden her maça aynı parola ve cesaret ile çıkmalı.

"Aman bu haftaki rakip zor, iki DM yapim, önce defans, beraberlik iyi" ;)))

batugol
06.03.2018, 21:40
Atları olan
Karizmatik
Trabzonda oynamış biri olmalı
Hem o da bir beşiktaşlı

selcuk
06.03.2018, 22:35
bakisa bak

acligin ifadesi, bu kez olmadi ama alacagim seni diyor

https://ichef.bbci.co.uk/onesport/cps/480/cpsprodpb/487C/production/_96365581_bosz_reuters.jpg

halilaziz61
09.04.2018, 20:48
Var mı akıllardan geçen bir aday,
Şenol güneş harici tabi

yasinylmz
09.04.2018, 21:09
Thomas tuchel

Özkan Şentürk
09.04.2018, 21:20
Birisi şu başlığın girişine Tuchel olayının hayal olduğunu sabitlesin artık. Adami psg, bayern Münih ve üst seviye İngiliz takımları istiyor ama her hoca lafı geçen yerde tuchel gelsin yazıları görüyorum.

A.Ali Karanis
09.04.2018, 21:31
Tuchel tarzı isimleri konuşabilmek için önce kulübü Tuchel tarzı hocaların çalışmaktan keyif aldığı takımların klasmanına sokabilmek lazım.

Öncelikle futbolcunun hocasından çekinmesi lazım.Otoriter bir hoca görmek istiyorum ben Trabzonspor'da,lakayıt oyuncuları izlemekten çok sıkıldım.Kaybetse bile savaşan bir hale bürünmesi lazım bu kulübün oyun mantığı olarak.Kayseri maçını 4-0 kazandık ama bu bizim iyiliğimizden çok rakibin kötü olmasından kaynaklıydı malesef.

edimurphy_61
09.04.2018, 21:39
Alman olsun taştan olsun

Arda'
09.04.2018, 22:56
Peter Bosz, Preudhomme ya da Bilic

Fatih Çelik
09.04.2018, 23:02
Peter Bosz, Preudhomme ya da Bilic

Bosz'u boş verin :) Preud iyi ... Bilic Tudor'un genişleme paketi :)

redbul
09.04.2018, 23:03
benim adayım şuan shaktarın hocası paulo fonseca bu yıl sözleşmesi bitiyor tam aradığımız adam genç hırslı başarıya aç zaten gelecek yıllarda mutlaka ingiltere premier ligine gideceğine kesin gözüyle bakılıyor şimdiden kafalamak lazım.

Arda'
09.04.2018, 23:25

Ben Tudor'un da kötü bi TD olduğunu düşünmüyorum ki :) Adam gayet iyiydi Fatih Terim lobisi yedi adamın başını. Tudorun gelmesine hayır demem şahsen :)

yasinylmz
10.04.2018, 11:15
Beyler tuchel yazdik soylemedigiilniz kalmamis :) ben en azindan onun gibi birisi genc disiplinli belli bir oyun tarzi olan hocayi isterim ornek olarak onun ismini yazdim :)

Numan Yerlikaya
10.04.2018, 12:03
Tolunay Kafkas haberi gördüm twitterda

El Cordobes
10.04.2018, 12:11
Tuchel önümüzdeki sezon Wenger in yerine Arsenal için düşünülüyor sanırım. Görüşüyorlar diye haberler okumuştum.

Tolunay haberi üfürüldü bir yerlerden ben de okudum. Denilene göre kongre öncesinde bu ekip Tolunay üzerinde uzlaşmış. Şu ara ortalık bulanık herkes birşey atar ortaya. Beklemek lazım. Gerçi bu hamlelere alıştık. Gel çalış davanı da geri çek. Temiz iş.

Hakan
10.04.2018, 12:18
Tolunay Kafkas yönetimin aklının ucundan bile geçmişse başarı hayal demektir.

castillo61
10.04.2018, 12:31
Emery hocam karizmayı çizdirdi, 1-2 yıl piyasadan çekilip gelsin Türkiye'ye 4-3-3 öğretsin.

Realiteye dönersek bunlar Şenol Güneş'in durumu netleşmeden kılını kıpırdatmaz, Şenol Güneş'in ise şampiyonluğu kaçırsa bile ayrılmayacağını düşünüyorum. Tolunay, MRA isimlerine yavaş yavaş alışmak lazım.

CaptanBarbosa
10.04.2018, 12:34
Sezer özkan ne derece güvenilir bir tip bilemiyorum ama gerekirse futbolcu tokatlayan alman hoca getircek yönetim falan demiş.
Altın da felix magath yorumları yapılmış..

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Serdar A
10.04.2018, 12:39
Teknik yönetim Özkan Sümer'in tasarrufunda olan bir konu olacaktır. Tahminleri bu doğrultuda yapmak daha isabetli olur.

TSLIEMRE
10.04.2018, 12:51
Yabancı teknik adamların Trabzon'da başarılı olacağını sanmam yerli bir teknik direktör gelmeli ve uzun vadede takımımızda yer almalı..

castillo61
10.04.2018, 13:07
+Yabancı hoca Trabzon'da yapamaz
-Niye?
+Trabzon'un dinamikleri
-Başka?
+Şimdiye kadar gelenler ortada
-Şenol Güneş dışındaki yerli hocalar diğer Anadolu takımlarında da görülen kısa süreli çıkışlar hariç ne başarmış?
+ıııı, Trabzon'da yabancı hoca yapamaz
-...
+Trabzon'un dinami...

Harun-61
10.04.2018, 13:13
Thomas Schaaf'i umarim düsünürler.

selcuk
10.04.2018, 13:25
Tuchel önümüzdeki sezon Wenger in yerine Arsenal için düşünülüyor sanırım. Görüşüyorlar diye haberler okumuştum.

Tolunay haberi üfürüldü bir yerlerden ben de okudum. Denilene göre kongre öncesinde bu ekip Tolunay üzerinde uzlaşmış. Şu ara ortalık bulanık herkes birşey atar ortaya. Beklemek lazım. Gerçi bu hamlelere alıştık. Gel çalış davanı da geri çek. Temiz iş.

denilene göre psg de imzayi basti bile, yakinda aciklanacakmis

bizim alabilecegimiz en iyi hoca peter bosz

21 yas ortalamali ajaxi europa league`de final oynatti

dogu ülkelerinde calismisligi var, sportif direktörlük tecrübesi var

yani sadece antrenör degil, böyle bir organizasyonu insa edebilecek tecrübeyede sahip biri

altyapidan üst yapiya gecisde lider teknik direktörlerden

ve en önemlisi hucum futbolu delisi

peter bosz varsa ilk aday peter bozs olmalidir

BERBATOV61
10.04.2018, 13:30
denilene göre psg de imzayi basti bile, yakinda aciklanacakmis

bizim alabilecegimiz en iyi hoca peter bosz

21 yas ortalamali ajaxi europa league`de final oynatti

dogu ülkelerinde calismisligi var, sportif direktörlük tecrübesi var

yani sadece antrenör degil, böyle bir organizasyonu insa edebilecek tecrübeyede sahip biri

altyapidan üst yapiya gecisde lider teknik direktörlerden

ve en önemlisi hucum futbolu delisi

peter bosz varsa ilk aday peter bozs olmalidir
Böyle idealist adamların gelmesi için takımdaki yerli çeteyi dağıtmak lazım yoksa yazık olur

Yiğit Gayretli
10.04.2018, 13:32
Konuya Özkan Sümer karar verecek.

Şenol Güneş'in durumunu kolladıklarından ise neredeyse eminim :)

selcuk
10.04.2018, 13:32
Böyle idealist adamların gelmesi için takımdaki yerli çeteyi dağıtmak lazım yoksa yazık olur

cete mete yok

o sizin gibilerin fantezisi

Konuya Özkan Sümer karar verecek.

Şenol Güneş'in durumunu kolladıklarından ise neredeyse eminim :)

bence kollanacak bir durum yok

özkan hoca caksin bir telefon, evlat yuvana dönüyormusun sorsun, bu is tamamdir

ne isi var oralarda

tabi döndümü önce yaylaya cikip icine cektigi su kirli havayi temizletsin, su an izledigim kisi senol günes degil, olamaz

böyle devam edecekse uzak dursun

BERBATOV61
10.04.2018, 13:36
cete mete yok

takımın kendi istemeden değiştirilemeyen, arkadaşlarını rica ile takıma transfer ettiren hatta oyuncu değişkliğinde hocasına akıl veren bir forveti var. Sence bu adam bunları tek başına mı yapıyor ?

Yiğit Gayretli
10.04.2018, 13:40
cete mete yok

bence kollanacak bir durum yok

özkan hoca caksin bir telefon, evlat yuvana dönüyormusun sorsun, bu is tamamdir

ne isi var oralarda

tabi döndümü önce yaylaya cikip icine cektigi su kirli havayi temizletsin, su an izledigim kisi senol günes degil, olamaz

böyle devam edecekse uzak dursun

Kollamaktan kastım, ne yapacak acaba diye beklemesi değil. Zaten Hayri bey çok yakın arkadaşı. Aynı şekilde Özkan Hoca da sürekli iletişim halinde. Ama sonuçta bir kulübün teknik direktörü ve sözleşmesi var.

selcuk
10.04.2018, 13:48
takımın kendi istemeden değiştirilemeyen, arkadaşlarını rica ile takıma transfer ettiren hatta oyuncu değişkliğinde hocasına akıl veren bir forveti var. Sence bu adam bunları tek başına mı yapıyor ?

hehe

su sacmaliklardan bir vaz gecemediniz

bir oyuncu ricasiylan transfer oluyorsa bu baskanin basiretsizligidir

bir oyuncuyu cikaramiyorsa veya kararlarina karismasina izin veriliyorsa bu da hocanin karektersizligidir

bu konulardan cete üretmek, oyunculara suc bulmak artniyettir

sen hükm edemiyorsan sana hükm ederler

bunlar genc, zengin, simartilmis oyuncular... bütün dünyada bu sektör böyle. zamaninda messiyede göz yumuldugunda takimin basina tata yi teknik direktör yapmisti, sonra otoriter kisiler geri dönünce messi gibi biri bile yerini kabullendi...

bu tür insanlar icinde otorite eksikligi gösterirsen bundan oyuncular suclu olamaz, buna göz yumacak kadar beceriksiz olan yetkililerdir sucludur

bu her zaman böyledir

Ahmet Kara
10.04.2018, 13:52
Getirin Tolunay'ı getirin, bizim camia akillanmayacak. 8 ay sonra Ağaoğlu gider bu kafa ile.

selcuk
10.04.2018, 13:54
Kollamaktan kastım, ne yapacak acaba diye beklemesi değil. Zaten Hayri bey çok yakın arkadaşı. Aynı şekilde Özkan Hoca da sürekli iletişim halinde. Ama sonuçta bir kulübün teknik direktörü ve sözleşmesi var.

demba ba da bir kulübün sözlesmeli oyuncusu

bu konuda etik metik tanimam, sg bu camianin cocugu, acacan teli kararini ver diyecen

bu konuda zaman kaybedecek bir lüksümüz yok

ben Trabzonsporun ta kendisiyim diyor orada sözlesmesi varken

bursada td iken jimnastiklen görüstügüde ortaya cikmisti...

dedigim gibi vaktimiz yok kollamak icin

BERBATOV61
10.04.2018, 13:57
hehe

su sacmaliklardan bir vaz gecemediniz

bir oyuncu ricasiylan transfer oluyorsa bu baskanin basiretsizligidir

bir oyuncuyu cikaramiyorsa veya kararlarina karismasina izin veriliyorsa bu da hocanin karektersizligidir

bu konulardan cete üretmek, oyunculara suc bulmak artniyettir

sen hükm edemiyorsan sana hükm ederler

bunlar genc, zengin, simartilmis oyuncular... bütün dünyada bu sektör böyle. zamaninda messiyede göz yumuldugunda takimin basina tata yi teknik direktör yapmisti, sonra otoriter kisiler geri dönünce messi gibi biri bile yerini kabullendi...

bu tür insanlar icinde otorite eksikligi gösterirsen bundan oyuncular suclu olamaz, buna göz yumacak kadar beceriksiz olan yetkililerdir sucludur

bu her zaman böyledir

Herşeye bir kılıfınız var o sebeple tartışma gereği bile görmüyorum. Sizin gibi saçmalamayan taraftara şenoldan hoca, buraktan forvet, onurdan kaptan, kartal penceli olcaydan da takımın abisi ideal

bu kafaları ersun geldiğinde de görmüştük yine saçmalıyorduk bazılarına göre

Yiğit Gayretli
10.04.2018, 14:04

bu konuda etik metik tanimam, sg bu camianin cocugu, acacan teli kararini ver diyecen

Anlatamıyorum sanırım. Şenol Güneş'le zaten görüşülüyor(dur). Aksi söz konusu bile değil.

Ama Demba Ba olayı da yanlış örnek. Düpedüz terbiyesizlik o.

selcuk
10.04.2018, 14:04
Herşeye bir kılıfınız var o sebeple tartışma gereği bile görmüyorum. Sizin gibi saçmalamayan taraftara şenoldan hoca, buraktan forvet, onurdan kaptan, kartal penceli olcaydan da takımın abisi ideal

bu kafaları ersun geldiğinde de görmüştük yine saçmalıyorduk bazılarına göre

olcay disi kesinlikle dogru

Anlatamıyorum sanırım. Şenol Güneş'le zaten görüşülüyor(dur). Aksi söz konusu bile değil.

Ama Demba Ba olayı da yanlış örnek. Düpedüz terbiyesizlik o.

bende diyorum ki görüsülmemeli, artik karar verilmeli

BERBATOV61
10.04.2018, 14:08
olcay disi kesinlikle dogru

bende diyorum ki görüsülmemeli, artik karar verilmeli

sizden daha fazlasını beklemiyorduk zaten bu saydıklarımla tencere kapak olursunuz

burak89
10.04.2018, 15:40
paul le guen benim beğendiğim bi hocaydı bi taktiği vardı en azından ilk devre ama tazminatını alabilmek için bursasporda yapmadığı kalmadı bu yüzden olmaz

yasinylmz
10.04.2018, 15:43
Kalan maclarimiz kolay kazanabilecegimiz maclar. Riza hocanin tekrar bir seri yapmasi muhtemel. Bu yapacagi serinin kontratina bir faydasi olur mu bilmiyorum lakin Tolunay vs turevleri gelecegine Riza kalsin daha iyi

halilaziz61
10.04.2018, 16:03
Bu yazıyı çıkarırsınız
Şenol gelsin büyük hayal kırıklığı olacak ve burda gelsin diye bağırıp çağıranlar en başta gitsin diye haykıracak
O yüzden çok da şey yapmaya gerek yok.

Ölene kadar fahri degnig tiregtorumuz hayırlı olsun

halilaziz61
10.04.2018, 16:05
Kalan maclarimiz kolay kazanabilecegimiz maclar. Riza hocanin tekrar bir seri yapmasi muhtemel. Bu yapacagi serinin kontratina bir faydasi olur mu bilmiyorum lakin Tolunay vs turevleri gelecegine Riza kalsin daha iyi

Rıza kalacaksa kulübü kapatalım daha iyi
O salakça açıklamaları bile tekme vurulması için yeterli sebep idi

Sefer A.
10.04.2018, 16:18

ahahhaahah :D
bu arada tuchel zu psg ? deniyor, bizimle isi olmaz onun, psg olmaz baska yer olur, bize gelmez o hirbo

Sefer A.
10.04.2018, 16:26

ben kendisini hiç istemem ama etik metik olayi da hikâye bence de.. hele o kadar bizim câmiâmizin çocuuu denilen biri için... gelecekse de naz yapamdan gelecek... buradakiler de yaziyor yok kollaniyor yok iletisim hâlinde... utanmaliyiz bu durumdan...
ulan Senol efendi bjkye gidecekken bjkye bu kadar naz yapmis midir ?? bize gelince mirin kirin (kesin öyle yapacak gelse bile, bundan emînim)
"2sene kendimi ispatladim, artik yeter, memleketime dönüp orada da kendimi ispatlayacagim" diyorsa, bu cesâreti gösteriyorsa, gelsin sonuna kadar destekçisi olacagim... ama yok baa eyi gadro verun, yok bilmem ne, binbir türlü naz yapacaksa, gibtrsn gitsin....

Geçtim Hacisalih'i, Sümer'den de sogudum yaaa, tutturdular Senol diye, yeter yaa

halilaziz61
10.04.2018, 16:30
ben kendisini hiç istemem ama etik metik olayi da hikâye bence de.. hele o kadar bizim câmiâmizin çocuuu denilen biri için... gelecekse de naz yapamdan gelecek... buradakiler de yaziyor yok kollaniyor yok iletisim hâlinde... utanmaliyiz bu durumdan...
ulan Senol efendi bjkye gidecekken bjkye bu kadar naz yapmis midir ?? bize gelince mirin kirin (kesin öyle yapacak gelse bile, bundan emînim)
"2sene kendimi ispatladim, artik yeter, memleketime dönüp orada da kendimi ispatlayacagim" diyorsa, bu cesâreti gösteriyorsa, gelsin sonuna kadar destekçisi olacagim... ama yok baa eyi gadro verun, yok bilmem ne, binbir türlü naz yapacaksa, gibtrsn gitsin....

Geçtim Hacisalih'i, Sümer'den de sogudum yaaa, tutturdular Senol diye, yeter yaa

Kendisi ölene kadar git gel yapacak
Ses etma
Çünkü bu kulüp Şenol undur

Isko6161
10.04.2018, 16:39

Hollanda futbolunu yakindan takip ettigim icin, Bosz'u ve Preudhomme tanirim. Bosz her anlamda ustun bi TD

Arda'
10.04.2018, 16:52
Le Guen kim ya Rıza devam etsin daha iyi o adam geleceğine.

Sefer A.
10.04.2018, 16:59
Kendisi ölene kadar git gel yapacak
Ses etma
Çünkü bu kulüp Şenol undur
sorma :D sâdece onun degil, Hacisalihoglu ve Sümer'in de ayni zamanda :) AhmetSuat hocayi takan bile yok, ayip gerçekten yaa ayip

Hollanda futbolunu yakindan takip ettigim icin, Bosz'u ve Preudhomme tanirim. Bosz her anlamda ustun bi TD
Preud orada da görev aldi mi ? hollanda'da yâni...
üstünlük olayina gelince, o da önemli ama hangisi daha çok "bize uyar" konusu da önemli, Preud'ün eskiden sikeye karismis olmasi hâriç tam bizlik adam, Bosz bence burun kivirir bize, en ufak sorunda basla isini sallamamaya, Preud öyle biri degil gibi, teklif alsa bayilir bize, Bosz pek ciddiye bile almaz

tristram
10.04.2018, 17:04
senol gunes disinda bizi calistirabilecek bir hoca yok mu arkadas.temcit pilavi gibi nedir bu tek adami saplanti haline getirmek..kaldi ki iyi kadro kurulup o kadro kendini ligde ispatlamadigi surece senol gunes buraya gelmeyecek kadar akillidir..kurulu duzenini bozup neden gelsin.
tarihte dibe vurmusken,kadro lesken sorumluluk alip bize geldigini gordunuz mu?goremezsiniz cunku senol gunes boyle bir sorumlulugu almaz..onumuzdeki sene kadromuza ciddi takviyeler yapilip bjk tarafindan sutlanirsa her turlu gelir..hali hazirda bjk kendisini kovmadigi surece ayrilmaz..bjkli samet aybaba'nin bjkye yapmadigi yalakaliklari yapiyor bizim bazi senolsporlular adamin ciddi ciddi orayi birakip gelecegini dusunuyor..hele bazilari senol gunes'in trabzonspor'u senden benden daha fazla dusundugunu saniyor..yok guzel kardesim turkiyede fatih terim dahil herkes corbasina bakiyor..profesyoneller yani.bu kadar paranin dondugu yerde duygusallik olmaz.al fatih terim zamaninda cinconu satip milli takima gecti.al senol gunes demedigini birakmadigi istanbul takimini calistiriyor..
bunlar futboldaki bir nevi kanaat onderleri..

Cengiz Çubukcu
10.04.2018, 17:15
tayfun korkut

Sefer A.
10.04.2018, 17:17
kesinlikle öyle... hele Senol'un bizden fazla Trabzonspor'u düsündügünü sananlar ahahahahaha :D reziller...
yine fatih terim sâdiklik konusunda senol'a bin basar,, herif tam bir gs "köpegi" , "bizimki" ise yanar döner menfaatçinin önde gideni

DeAgLeMaNyAq
10.04.2018, 17:20
Son günlerde basın yayın organlarında, teknik direktörümüz Rıza Çalımbay ile yolların ayrılacağı hatta bazı futbolcularımızın gönderileceği yönünde haberler yapılmaktadır.

Bu haberlerin hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Yönetim Kurulu olarak gerek kişisel duruşundan gerekse mesleki kalitesinden şüphe duymadığımız teknik direktörümüzün ve kadrodaki tüm futbolcularımızın istisnai durumlar haricinde sonuna kadar yanındayız. Bunlar, kamuoyunun da takdir edeceği gibi sezon sonu değerlendirilecek hususlardır. Saygılarımızla…

Başlık geçici süre kilit...

ucurum
10.04.2018, 17:42
Biz bir futbol şehriyiz

Napoli 1

Biz 2

Buna canigönülden katılıyorum

Ancak anlamadığım bişe var

50 yıldır bu şehir hala yıldız oyuncu yetiştirebiliyor da teknik adam olarak bir tek Şenol Güneş'i mi üretebildi?

Yani futbolcuyla medyayla iletişimi iyi

Rakibi izleyen farklı taktik analizleri yapabilen

Hatasıyla sevabıyla çalışıp çalıştırabilecek aklıselim genç dinamik bir teknik direktörümüz olmayacak mı?

Mesela Gökdeniz?

Bi şevçenko Ukrayna'yı bak ne yaptı?

Bizden çıka çıka bi Tolunay mı var?

halilaziz61
10.04.2018, 17:48
sorma :D sâdece onun degil, Hacisalihoglu ve Sümer'in de ayni zamanda :) AhmetSuat hocayi takan bile yok, ayip gerçekten yaa ayip

Preud orada da görev aldi mi ? hollanda'da yâni...
üstünlük olayina gelince, o da önemli ama hangisi daha çok "bize uyar" konusu da önemli, Preud'ün eskiden sikeye karismis olmasi hâriç tam bizlik adam, Bosz bence burun kivirir bize, en ufak sorunda basla isini sallamamaya, Preud öyle biri degil gibi, teklif alsa bayilir bize, Bosz pek ciddiye bile almaz

Şahsi kanaatim Özkan Sümerle başarılı olacağımız yönündedir,
Ancak bu başarı kısa vadede gerçekleşecek sürdürülebilir bir başarı olmayacaktır.

Sümer çok saygı duyduğum biri ama kulübü bir Atletico Madrid zihniyetine getirme potansiyelinden uzaktır.

Altyapıda kaliteli oyuncularımız var ama altyapımız iyi işlemiyor islese idi 15 yılda bir futbolcu çıkmazdı, bunun çözümü altyapıya kaliteli yabancı hocadan geçmektedir, yabancı hayranı değilim ama bizde yerli olarak bu işi bilen yok keşke olsa.

Diğer yandan Şenol güneş gelince herşey güllük gülistanlik olacak algısı yaratılmaya çalışılıyor ki bu çok tehlikeli, iddiam o dur ki Usta'nin başını yakan Ersun ısrarı Ağaoğlu'nda Şenol'a devsirecektir. Futbol oyun olarak artık başka bir şeye evrildi, bunu Liverpool, city, Napoli ye (hocalarina) bakarak anlayabiliriz. buna ayak uyduramayan hocalar gidecek maalesef öyle bir Türk hoca yok olmayacak da...
Şenol geldiğinde kazanacağı 5-6 maç sürdürülebilir olmayacağı için ve altyapı köklü bir dönüşümle işler hale getirilmediginde yine biz bu başlıklarda geceleyecegiz.

Usta kısa vadede başarısız oldu, ama uzun vadede başarı şansı yüksek idi. Sanırım biz Ağaoğlu ile sil baştan yaptık, ama tam tersi yöntem izleyerek.

Umarım herşey TS için iyi olur..
Biz destek sonuna kadar destek vereceğiz

halilaziz61
10.04.2018, 17:50
Biz bir futbol şehriyiz

Napoli 1

Biz 2

Buna canigönülden katılıyorum

Ancak anlamadığım bişe var

50 yıldır bu şehir hala yıldız oyuncu yetiştirebiliyor da teknik adam olarak bir tek Şenol Güneş'i mi üretebildi?

Yani futbolcuyla medyayla iletişimi iyi

Rakibi izleyen farklı taktik analizleri yapabilen

Hatasıyla sevabıyla çalışıp çalıştırabilecek aklıselim genç dinamik bir teknik direktörümüz olmayacak mı?

Mesela Gökdeniz?

Bi şevçenko Ukrayna'yı bak ne yaptı?

Bizden çıka çıka bi Tolunay mı var?

Hami Almanya ya gidip tek kelime Almanca öğrenmeden hocasından tek taktik birikim kazanmadan döndüğünü gururlanarak söylüyordu.
Tekke de benzer ama Gökdeniz'den umutluyum hem yaşı itibariyle disiplinli oluşu ve de öğrenmeye çalışmaya aç yapısı ile ilerde çok iyi bir hoca olacağını düşünüyorum

zafer6161
10.04.2018, 18:15
kesinlikle öyle... hele Senol'un bizden fazla Trabzonspor'u düsündügünü sananlar ahahahahaha :D reziller...
yine fatih terim sâdiklik konusunda senol'a bin basar,, herif tam bir gs "köpegi" , "bizimki" ise yanar döner menfaatçinin önde gideni

tam bunu yazmak için girdim aynısı yazmıssın,hani derler ya taş yerinde ağırdı.gecen Usta söyle cümle kurmuştu (fatih hoca özel nedenlerden dolayı olmadı )özel neden ne .adam diyorki ben '' galatasay ve milli takım dışında türkiyede takım çalıştırmam''
önününe milyon eurolarıda döksen çalışmıyor.en nefret ettiğim hoca olmasına rağmen Fatih terim diğerleri gibi dansöz değil,bu ülkede takımına sadık iki anrenör vardır,Ftaih terim ve diğerleri,
şimdi şenol hocaya gelelim.
terim ile aynı yaşta,ikiside takımlarında efsane biri gs diğeri ts nin efsanesi,farkındaysanız bu iki takım dışında hiç bir takımın efsane hocası yok,
biz şenol güneşten şunu beklerdik.madem bizi seviyorsun,gel vefa borcunu öde .bu sene opsiyonunu kullanma.deki arkadaş ben trabzona gidiyorum.bu takımı buy halde görünce hiç mi için sızlamıyor,yada milli takım dışında hiç bir takımı çalıştırma.çok eminimki.sözleşmesi bitse bjk bizden yüksek para verse yine bjk yı çalıştırır.

emrahtuna
10.04.2018, 18:22
teknik direktörümüz şenol güneş olmalıdır..Allah gecinden versin o öldükten sonra başka birilerini konuşuruz..unitedın ferguson dan sonra hali ortada..

Gökhan Balcı
10.04.2018, 18:41
Hiyerarşinin var olma sebebi insanların arada seviye farkı olmadığında kendilerini diğerleri ile eş görmesini engellemek içindir. Bir yerde baş yoksa kıç da gövde de oynamaya mahkumdur. İnsan yapısı bu. Koca bir takımın abdül gibi masum biri olmasını beklemek doğru değil. O da bir insan türü Burak da. Takım denilen olgu her tür adamı bünyesinde barındırabilen ve bundan maksimum verim alabilmeyi temsil eder. Eğer bu takımda ciddi bir yönetim olsa sosa bu şekilde transfer olmazdı Burak devre arası o açıklamaları yapmazdı Olcay gs maçından sonra o açıklamaları yapamazdı. Rıza hoca bu yüzden ısrarla sakıbı istedi. Efendi sadece topunu oynayan adam arıyor o. Ama büyük takımlar imparatorluklar gibidir her tür adamı barındırır. Buralarda her şeyle karşılaşma ihtimalin var. Ortada bir yönetim olsa beraberlikler abartılıyor dediğinde seni kovmaları gerekirdi. Bu takımın ciddi olarak bir ağırlığı yok. Fatih Terim etkisi yaratacak adam yok bizde. Hoca konusunda en ufak önerim yok. Bir tek şundan emin gibiyim eğer çok disiplinli bir hoca gelirse bu herifler bu takımı sabote de eder. Oynamamazlık eder. Antrenman sürelerini beğenmezler. Burada iş yönetime düşecek işte. O oyuncular o hocanın söylediği her şeyi yapmak zorunda olduklarını bilecekler. Bu olmadıktan sonra kim gelirse gelsin fayda etmez.

Şanlı SanMarino
10.04.2018, 19:24
Bu yönetimin en üst alacağı isim Şenol Güneş.

Diğer adaylar;
Samet Aybaba
Ziya Doğan
Tolunay Kafkas
Sadi Tekelioğlu
Mustafa R. Akçay

ve son olarak Rıza Çalımbay

Şenol hoca olmazsa Rıza devam eder. En çok konuşulan isim de Tolunay.

Geçmiş olsun :)

Yönetimin hedefleri ve ortaya koyduğu strateji ile sizin hayalgücünüz farklı yerlerde. Açın Özkan Sümer'in hangi hocalarla çalıştığına bakın. Yabancı şu durumda neredeyse imkansız.

omondoles
10.04.2018, 19:49
Zeki olsun, bir sistemi olsun. Maçtan önce nasıl oynayacağımızı bileceğim bir takım olsun ama ayrıca taktisyende olsun. Maçına göre taktik uygulasın. Futbolu satranç oynar gibi oynatsın.

Arda'
10.04.2018, 19:50
Tolunay geleceğine Rıza devam etsin daha iyi

selcuk
10.04.2018, 20:05
tayfun korkut

stuttgartta tutturdu, sira bayernde

simdi cüss diyeceksiniz

malesef sozon icinde bayern münih efsanesi ve altyapi kordinatörü michael rescke stuttgartin sportif direktörlügüne gecti...

bu ikili böyle basarili devam ederse 3 sene sonra bayerne beraber gecerler

zaten reschke bayern kulüp baskani höhnesin en yakin dostlarindan biri...

chener
10.04.2018, 20:05
Bütçe kısıtı ve transfer yasağı elimizi kolumuzu uzunca bir dönem bağlayacağından, Özkan SÜMER'in koordinesinde Trabzonsporlu eski futbolcuların iki veya üçü ile oluşturulacak teknik kadro olur.Buna da mecburuz gibi.Belki de feda adına güzel başlangıç bile olur.Tüm bunlar Menejerlere teslim olmamak şartıyla tabiiki.

Bedri Sertkaya
11.04.2018, 16:12
Cesur olmalıdır. Tutarlı olmalıdır. Don Kişot olmamalıdır. 6-0 7-0 fark yedirmemeli galibiyet oranı fazla olmalı. Rakibe baskı yapan defans yapan ezik futbol oynatan bir tip olmamalıdır...

sasone
11.04.2018, 18:15
Benim adayım Osman Özköylü ama tabi kimseyi ikna edemiyorum,o zaman Kemal Özdeş diyelim,en azından bu işi seviyor,kafa olarak bitirmemiş.
MRA da olabilir ama o da kendisini çok baskı altına alıyor,onun için altyapı biçilmiş kaftan.

Ozan Yılmaz
11.04.2018, 18:50
Trabzonspor Teknik Direktörü Nasıl Olmamalıdır:
Benim adayım Osman Özköylü ama tabi kimseyi ikna edemiyorum,o zaman Kemal Özdeş diyelim,en azından bu işi seviyor,kafa olarak bitirmemiş.
MRA da olabilir ama o da kendisini çok baskı altına alıyor,onun için altyapı biçilmiş kaftan.

nakzo
11.04.2018, 19:00
Sakın ha yok Tolunay yok ünal yok Mra yok osman yok fatih tekke SAKIN HAAAAA.Trabzonspor kimsenin kendini tatmin yeri değildir.Kimsenin eğitim yeri değildir .Trabzonspor utanç verici oynattığı futbol ile saçma sapan felsefik düsüncelerini segileme yeride değildir.Madem ucuz bir kadro kuracaksın madem gerçek manada feda diyeceksin.Türk hoca getireceksen Samet Aybabadır bu Nokta.Şenol şenol diyenler şenol şu bjk nin mevcut mükemmel kadrosuna bile ağız eğiyor saçma sapan konuşuyor.Trabzonsporun kapısından bile geçmez kurarsan 50 milyon avroluk kadro ha o zaman şenol uça uça gelir sana.

sasone
11.04.2018, 19:16
Sakın ha yok Tolunay yok ünal yok Mra yok osman yok fatih tekke SAKIN HAAAAA.Trabzonspor kimsenin kendini tatmin yeri değildir.Kimsenin eğitim yeri değildir .Trabzonspor utanç verici oynattığı futbol ile saçma sapan felsefik düsüncelerini segileme yeride değildir.Madem ucuz bir kadro kuracaksın madem gerçek manada feda diyeceksin.Türk hoca getireceksen Samet Aybabadır bu Nokta.Şenol şenol diyenler şenol şu bjk nin mevcut mükemmel kadrosuna bile ağız eğiyor saçma sapan konuşuyor.Trabzonsporun kapısından bile geçmez kurarsan 50 milyon avroluk kadro ha o zaman şenol uça uça gelir sana.

Samet Aybaba'yı en son Sadri Şener getirmeye çalışmıştı ama camia ayaklandı,Şota bile taraftardan onay alabilir ama Samet Aybaba zor,çünkü baskı altında verimli olamıyor,tıpkı Rıza Çalımbay gibi bir seviyeye kadar geliyor,sonrası yok.Sivas ölçü olmaz.

Trabzonspor Teknik Direktörü Nasıl Olmamalıdır:

Tamam.

jairzinho
11.04.2018, 20:13
zor bir soru fakat baskılardan yılmayan rahat yerel basından etkilenmeyen sorulan saçma sapan sorulara zekice cevaplar veren (mourinho tarzı cevaplar)alınan olumsuz sonuçlardan sonra kendini defansa çekmeyen sadece takımına odaklanan bir teknik adam lazım.

olayın teknik tarafına gelirsek.gençlere yatırım yapılacağı için eğitmen bir hoca şart.skordan çok oynanan oyuna bakan bireysel yetenekleri takım oyununa dahil eden ve bu şekilde bireysel yeteneği daha da parlatan bir hoca

mümkünse 4-4-2 sistemi olsun.yazıcı iki forvetten biri olsun.yazıcının yanında bero bile olabilir.

burak efendiyi defansın arkasına sarkıtmaktan başka şeylerinde olabileceğini bize göstersin.

katre-i.matem
12.04.2018, 09:57
Denenmişi tekrar denemeyelim. Yerli olmasın. En azından yerli oyuncu ayak oyunlarına müsaade etmeyecek kadar disiplini olsun. Geçmişi başarılar şampiyonluklarla dolu olmasın. Oyun sistemi oynatmak olan birisi olsun işte. Benim böyle zamanlarda aklıma hep Eric Gerets gelir. İyi bir kariyeri yoktu ama kotu gs kadrosunu iyi oyunla şampiyon yapmıştı.

İsa Gündoğdu
12.04.2018, 10:46
saygılı,bilgili,tecrübeli,adaletli,kibirsiz,yenili kci

hakankurt1967
12.04.2018, 11:55
Kaliteli ve yetenekli oyunculara sahibiz. Takım da eksik olan disiplin ve biraz da karakter. Böyle bir malzemeyi ancak usta biri güzel bir şaheser ortaya çıkarabilir. Biz taraftar olarak sabırlı değiliz. Yeri gelecek biz taraftara da direnecek. Ama herşeyden önemli bir anlayışı bir mantalitesi olacak. Takım sahaya çıktığında dağınık bir oyun oynamayacak sistemi olacak.

halilaziz61
12.04.2018, 12:25
Biz yıllardır belli bir sistemde oyun oynamiyoruz karambol ve şahsi yeteneklerle gol atiyor maç kazanıyoruz.

Bana bır kişi diyebilir mi ki bu 4-4-2 dir ve kanat organizasyonu bu takımın olmazsa olmazidir, bunun gibi bir taktik varyasyonu yok. O yüzden bu takımda sosa ve kucka tukaka ilan ediliyor.
Adamlar hayatları boyun böyle bir şey görmedi ki.

Yapılması gereken bir sistem dahilinde futbol oynatacak hoca ile anlaşmak ve o sistemi alt yapı maçlarında da oynatacak ekibi altyapıya getirmek.

O sisteme göre oyuncu transfer etmek.
O zaman deriz şunu şunu oynadık şunu denedik ama olmadı gol atamadık. Ama denedik deriz, başı kesik tavuk gibi sahada dolanıp Burak ya da Yusuf un eline baktık demeyiz

Sefer A.
12.04.2018, 13:26
Kurban Berdiyev
Gurban Gurbanov

çok da yabanci sayilmazlar, yari yerli derim ben bunlara, hele Gurbanov tam yerli sayilir...

Agaoglu Gökdeniz'le iyi arkadas, gitsin ona hocasini sorsun, sonra da teklif yapsin berâber gelsinler, Berdiyev hoca, Gökdeniz yardimci hoca...
al sana plan, al sana proje, al sana 3 sene sonra avrupa ligini kazanacak takimin temelleri....

halilaziz61
12.04.2018, 13:44
Kurban Berdiyev
Gurban Gurbanov

çok da yabanci sayilmazlar, yari yerli derim ben bunlara, hele Gurbanov tam yerli sayilir...

Agaoglu Gökdeniz'le iyi arkadas, gitsin ona hocasini sorsun, sonra da teklif yapsin berâber gelsinler, Berdiyev hoca, Gökdeniz yardimci hoca...
al sana plan, al sana proje, al sana 3 sene sonra avrupa ligini kazanacak takimin temelleri....

Güzel proje
Zaten Ağaoğlu ve ekibinin teknik direktör hamlesi görev süresi boyunca ne yapabileceklerinin en büyük göstergesi olacak.

Bir de sosa ve kucka nin gönderilmesi taraftarı değilim.
Okay sene sonu kesin gider kucka yerine oynayacak en iyi alternatif.
Yusuf'un da bir sene sonra gideceğini düşünürsek sosa nin da kalmasi taraftariyim.
Anacak 500 bin Euro indirim yapmaları şartıyla

kayseriliyiz
12.04.2018, 13:45
Selam Sefer.
Zorla getircen Gurbanlardan birini .

gurur6134
12.04.2018, 14:14
6 da 6 gelirse riza hocayla devam edilir..olmazsa agaoglunun ve ozellikle hacisalihoglunun aciklamalrina bakilirsa yerlinin yerlisi bir hoca gozukuyor..dusundukleri isimler tolunay tekke mra olur bu durumda..hacisalihoglunun gonlunde her daim kankasi senol efendi yatar lakin mevcut durumda sozlesmesi var ustelik kendisininde bu topa girecegini dusunmuyorum elde duzgun takim olmadan..

My
12.04.2018, 14:23
Valla MRA ve ya Tolunay olursa küçük kıyamet kopar haberleri olsun :) Rıza ile de sezon sonuna kadar devam edilecek, belli. Yalağuz kulaklarını biraz çekerlerse iyi olur iyice taraftarla dalga geçmeye başladı.

Rıza Çalımbay: "Giderken bembeyaz bir şey bırakırım, kimse arkamdan konuşamaz" :D

Gökhan Balcı
12.04.2018, 14:34
mra tolunay vs getireceksek rızayı niye gönderiyoruz ? bizim sorunumuzun ben liyakat olduğunu sanıyorum memleket değil. böyle bir şey olmaz olmamalı. dahası özkan sümer madem bu kadar açık fikirli ki ben de katılıyorum buna neden ısrarla denenmişi deneyip başarısız olmayı göze alsın. hem de bu yaşta.

ibrahim
12.04.2018, 14:52
mra tolunay vs getireceksek rızayı niye gönderiyoruz ? bizim sorunumuzun ben liyakat olduğunu sanıyorum memleket değil. böyle bir şey olmaz olmamalı. dahası özkan sümer madem bu kadar açık fikirli ki ben de katılıyorum buna neden ısrarla denenmişi deneyip başarısız olmayı göze alsın. hem de bu yaşta.

Özkan Sümer kesinlikle MRA'yı getirmez. Tesislere bile sokmaz

Gökhan Balcı
12.04.2018, 14:55
Özkan Sümer kesinlikle MRA'yı getirmez. Tesislere bile sokmaz
o derece yani

halilaziz61
12.04.2018, 15:02
Yerlinin yerlisi diye bir tabir var
Türkçesi niteliksizin niteliksizi..

Bize layık görülen bunlar.
Gerisini var siz düşünün

halilaziz61
12.04.2018, 15:06
6 da 6 gelirse riza hocayla devam edilir..olmazsa agaoglunun ve ozellikle hacisalihoglunun aciklamalrina bakilirsa yerlinin yerlisi bir hoca gozukuyor..dusundukleri isimler tolunay tekke mra olur bu durumda..hacisalihoglunun gonlunde her daim kankasi senol efendi yatar lakin mevcut durumda sozlesmesi var ustelik kendisininde bu topa girecegini dusunmuyorum elde duzgun takim olmadan..

6 da 6 gelirse rıza ile devam etmek bu takıma en büyük ihanettir

halilaziz61
12.04.2018, 15:14
Rıza Burak'in oyuncu değiştirme sürecine karışması hakkında benim olduğum yerde bu iş olmaz demiş.

Sivas'ta şike olayında da aynı söylemi geliştirmişti.

Burak'ı oyundan cikaramayacak kadar basiretsiz adam kalkıp boyundan büyük laflar ederek cürmünün her tarafı yakacağını iddia ediyor ya sinir oluyorum.

Bir kişi de buna sen kimsin seni takan mi var şike yaparken sana soracak diyemiyor.

Karmam
12.04.2018, 15:50
Valla MRA ve ya Tolunay olursa küçük kıyamet kopar haberleri olsun :)
Ne kıyameti? Adam başından beri özevlat aşağı özevlat yukarı diyor. Hedefim de yok param da yok diyor. Tabii ki bu isimlerden biri olacak. Ha MRA bu taraftar varken asla bir daha bu takımda teknik direktör olmam diye söyledi zaten. Şenol Güneş'i zorlayacak, Şenol Güneş'in aklı olduğu için gelmeyecek. Tolunay, Fatih Tekke filan gelecek. Bu ismin Fatih Tekke olması da yüksek ihtimal bu sezonki başarılarından sonra. O da Aralık kongresini görmeden gider zaten.

Ayrıca zaten hedefim yok diyor adam. Kim gelirse gelsin ne fark eder?

Ben size net söylüyorum, ilk aşamada maliyeti yüksek Burak, Sosa, Kucka, Olcay, Durica, Hubocan ve getirisi yüksek olacak Okay ve Onazi gönderilecek. Ondan sonra 1 yıl içinde Yazıcı, sonraki yıl ise Abdüş yolcu. Cafer ve Sefa'yı çıkartır oynatır. Birkaç da şu Konyaspor'un yaptığı gibi Afrika'dan Ontepuru Monteparo filan 24 yaşında zenci getirir. O kadar. Böyle yapılanmanın başına Tuchel'i getirecek hali yok. Gayet tabii ki Tolunay, Fatih Tekke filan olacak. Başından beri kendi de bunu söylüyor zaten.

Çok itiraz edesiniz gelirse dinlersiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=1UXozFR2A4Q

My
12.04.2018, 17:13
Ne kıyameti? Adam başından beri özevlat aşağı özevlat yukarı diyor. Hedefim de yok param da yok diyor. Tabii ki bu isimlerden biri olacak. Ha MRA bu taraftar varken asla bir daha bu takımda teknik direktör olmam diye söyledi zaten. Şenol Güneş'i zorlayacak, Şenol Güneş'in aklı olduğu için gelmeyecek. Tolunay, Fatih Tekke filan gelecek. Bu ismin Fatih Tekke olması da yüksek ihtimal bu sezonki başarılarından sonra. O da Aralık kongresini görmeden gider zaten.

Ayrıca zaten hedefim yok diyor adam. Kim gelirse gelsin ne fark eder?

Ben size net söylüyorum, ilk aşamada maliyeti yüksek Burak, Sosa, Kucka, Olcay, Durica, Hubocan ve getirisi yüksek olacak Okay ve Onazi gönderilecek. Ondan sonra 1 yıl içinde Yazıcı, sonraki yıl ise Abdüş yolcu. Cafer ve Sefa'yı çıkartır oynatır. Birkaç da şu Konyaspor'un yaptığı gibi Afrika'dan Ontepuru Monteparo filan 24 yaşında zenci getirir. O kadar. Böyle yapılanmanın başına Tuchel'i getirecek hali yok. Gayet tabii ki Tolunay, Fatih Tekke filan olacak. Başından beri kendi de bunu söylüyor zaten.

Çok itiraz edesiniz gelirse dinlersiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=1UXozFR2A4QKarmam niyetin üzüm yemek olsa amenna da kardeşim sen bağcıyı dövebilmek için ciddi ciddi diş biliyorsun. Ne diyeyim. Kişiler değil kulüp ve ilkeler. Asıl olan bunlardır.

halilaziz61
12.04.2018, 17:17
Karmam niyetin üzüm yemek olsa amenna da kardeşim sen bağcıyı dövebilmek için ciddi ciddi diş biliyorsun. Ne diyeyim. Kişiler değil kulüp ve ilkeler. Asıl olan bunlardır.

Abi benim de başkanın söylediklerinden umudum yok, ama herşey teknik direktör seçimi ile belli olur.
İyi hoca getirirlerse ben iddialaiyim demek
Vasat altı birini secerlerse ben 7. lige oynayacağım demek

jairzinho
12.04.2018, 17:45
olay sadece öz evlat olayı değil.bu yanlış anlaşılıyor.yetenekli ise öz evlata öncelik verilecek.yoksa sırf özevlat diye torpil olmayacak.

yazıcı ve ömür yetenekleri doğrultusunda çıktılar.ve bu en kötü senaryoda oldu.şimdi ise daha fazla izlenecek taranacak genç yetenekler.

My
12.04.2018, 17:52
Abi benim de başkanın söylediklerinden umudum yok, ama herşey teknik direktör seçimi ile belli olur.
İyi hoca getirirlerse ben iddialaiyim demek
Vasat altı birini secerlerse ben 7. lige oynayacağım demekValla ben de buna benzer düşünüyorum Halil ama arkadaş mevzuyu Usta'yı istifa ettirdiniz de ondan bunlar'a getiriyor :)

Enaldo61
12.04.2018, 17:53
Ben hala yabancı bir hoca istiyorum, isimleri hep söylüyoruz zaten, gençlerle takımı şaha kaldıracak bir hoca.

sasone
12.04.2018, 17:56
Ben hala yabancı bir hoca istiyorum, isimleri hep söylüyoruz zaten, gençlerle takımı şaha kaldıracak bir hoca.

Özkan Sümer ve Hayrettin Hacısalihoğlu'nun olduğu yerde birinci tercih ikna edilirse ŞG'dir.
Olmazsa yönetebilecekleri bir yerli ama asla bir yabancı Hoca olmaz,olmasın da zaten biz yabancılara çalışacak sağlıklı bir ortam sunamıyoruz,adamlar da belli bir yerden sonra işi savsaklıyor.
Futbolcular da böyle oluyor.

Enaldo61
12.04.2018, 17:58
Özkan Sümer ve Hayrettin Hacısalihoğlu'nun olduğu yerde birinci tercih ikna edilirse ŞG'dir.
Olmazsa yönetebilecekleri bir yerli ama asla bir yabancı Hoca olmaz,olmasın da zaten biz yabancılara çalışacak sağlıklı bir ortam sunamıyoruz,adamlar da belli bir yerden sonra işi savsaklıyor.
Futbolcular da böyle oluyor.
Ben Şenol Güneş'le tekrar başarı yakalacağımıza inanmıyorum açıkçası. Başka bir seçenek bulunmalı ama öyle Tolunay falan filan değil.

angraf
12.04.2018, 18:00
özkan sümer genel menajer olacak teknik direktör hami olacak diye bilgi geliyor ama ne kadar doğru bilmiyorum.

sasone
12.04.2018, 18:03
Ben Şenol Güneş'le tekrar başarı yakalacağımıza inanmıyorum açıkçası. Başka bir seçenek bulunmalı ama öyle Tolunay falan filan değil.
Yıl olmuş 2018 halen ŞG peşinde koşuyorlar derdim eleştirmek için ama Özkan Sümer ve Hayrattin Hacısalihoğlu riskli bir durumdalar,zor günde takımı düze çıkarmak için en risksiz kişiyi getirmek isterler.ŞG ikna olur,Rıza Çalımbay'ın aldığı paraya gelirse bulunmaz fırsat onlar için,her ne kadar nefret ettiğim birisi olsa da bu karara saygı duyacağım.
Kimsenin bu zorlu süreçte saçma nedenlerle bir şeyleri eleştirme lüksü yok.Taraftarın hiç yok,transfer başlığını da kaldırırım bu forumdan,yıllarca yazdık ikna edemedik,şimdi acı reçete zamanı.

Benim adayım Osman Özköylü,gelsin bu takımı şampiyon yapar ama buna inanan yok maalesef.

özkan sümer genel menajer olacak teknik direktör hami olacak diye bilgi geliyor ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Hami'den TD olmaz,Özkan Sümer onu orada kendi taktiklerini uygulaması için getiriyorsa da Hami'de olan ego eninde sonunda çatışma getirir.
Osman Özköylü teklifini ileten olsa bari Özkan Sümer'in işi daha kolay olur.

Mert Oğuzlu61
12.04.2018, 18:33
Muharrem Usta, Akhisar'a Rodallega'nın borcunu ödeyemeyecek durumda bir kulüp bıraktı. Durumun özeti budur. Böyle bir takıma yabancının iyisi gelir mi ? Ne diyeceksin yabancı hocaya, ''hozam gel transfer bütçemiz yok takım ortada, ilk 4 içinde bitirmek istiyoruz başarabilir misin?'' Yabancı adam bunu kabul eder mi ?

Seriye bağlayıp Avrupa'ya götürürse Rıza ile devam edilmesine kızarım ama az kızarım :)) Yapacak bir şey yok. Yabancı gelse ne yapacak ? Rıza Avrupa'ya oynatıyor, yabancı da Avrupa'ya oynatacak. Sanki zirveye oynayacağız... Al işte Fransa'da şampiyonluklar yaşayan Le Guen geldi Bursa küme düşüyor...

Emirhan Çorumlu
12.04.2018, 19:36
Zorluklari ve Projeleri kabul eden birisi lazim bize... En önemlisi bu...

Yoksa begendigim TDler mevcut:

1. Michel Preud'homme
2. Gurban Gurbanov
3. Hüseyin Eroglu
4. Tamer Tuna
5. Okan Buruk

DeAgLeMaNyAq
12.04.2018, 21:18
Muharrem Usta, Akhisar'a Rodallega'nın borcunu ödeyemeyecek durumda bir kulüp bıraktı. Durumun özeti budur.

Eksik özet. Doğrusu;

Sadri Şener Henrique'nin, Hacıosmanoğlu Mbia'nın paralarını ödeyemeyecek bir kulüp bıraktı...

Tahir61
12.04.2018, 22:47
İkinciy üçüncüye gelecek birisi olmasın bundan bir tek şota istisnadır.

BERBATOV61
13.04.2018, 08:50
İkinciy üçüncüye gelecek birisi olmasın bundan bir tek şota istisnadır.

Onuru morali bozulabilir şota gelirse

halilaziz61
13.04.2018, 10:35
Konuşulan isimlere bakınız şota, hami, Tolunay, Sadi, rıza, tekke, samet
Teknik direktörlük kariyerlerinde zirvede olan bu isimlerle başarı yakındır

Bizi bu zihniyet küçülttü.
Şenol dan başkasi bizde başarılı olamaz zihniyeti küçülttü.
3. Sınıf bile olmayan yabancı teknik direktörleri takımın başına getirip yabancı TS de başarılı olamıyor diye ağlayan zihniyet küçülttü.

Mustehak bize...

sem61
13.04.2018, 10:52
kim olur bilmiyorum ama geleceğe yatırım-başarıya aç-hedefleri olan biri değil gayet başarılı, başarı nasıl kazanılır bilen biri gelmeli.

oflubektas
13.04.2018, 11:13
Kendini kanıtlamak ve zor bir camiada rüştünü ispat etmek isteyen, başarıya aç, mütevazı, oyun okuması ve müdahale yetisi yüksek, insan ilişkileri olumlu, saygın ve saygılı bir isim;

Kemal Özdeş'e ne dersiniz ?

artvints
13.04.2018, 13:35
abdullah avcı'ya teklif yapalım, ölene kadar başakşehir'in başında mı kalacak bu adam? bütün sistemini kurmuş, aynen taşır trabzon'a. bu tip hazır işleyen sistemler lazım. gelmezse bile fikret orman'ın kafası karışır,o da istiyor avcı'ı. şenol hoca boşa çıkar belki.

alper*
13.04.2018, 13:48
Çare Conte.

Ahmet Kara
13.04.2018, 13:50
Sene sonuna kadar Şenol Güneş'i bekliyorlar, lakin gelmeyecek. Biz de zaman kaybedeceğiz. Çalımbay ile geçen her gün boşa.

Sefer A.
13.04.2018, 13:55
Kurban Berdiyev ve Gökdeniz ikilisi

olmadi mi ?

Karabag ve Azerbaycan ile iyi isler yapan, kendisini kanitlamak istedigine inandigim, genç, futbol delisi Gurban Gurbanov...

Sefer A.
13.04.2018, 13:58
Kurban Berdiyev ve Gökdeniz ikilisi

olmadi mi ?

Karabag ve Azerbaycan ile iyi isler yapan, kendisini kanitlamak istedigine inandigim, genç, futbol delisi Gurban Gurbanov...

plan program bilmem 3 seneden bahsediliyorsa, bunun basina istemesem de yerli olarak ancak SenolG getirilir, olmadi A.Avci, yoksa GKGurban hocalar bu isi için tam biçilmis kaftan...
Kemal Özdes yazildi, bilemiyorum kaldirabilir mi bizdeki baskiyi...

Hiç mi hiç olmadi bunlar ??

Yerli/yerlinin yerlisi olarak, takimda da birçok topçu tarafindan mecbûren saygi gösterilecek olan, gerçek gral Fatih Tekke

Ozan Yılmaz
13.04.2018, 14:03
Kendini kanıtlamak ve zor bir camiada rüştünü ispat etmek isteyen, başarıya aç, mütevazı, oyun okuması ve müdahale yetisi yüksek, insan ilişkileri olumlu, saygın ve saygılı bir isim;

Kemal Özdeş'e ne dersiniz ?

ErsunY.V.2.0.1 olur gibi aynı ekolden geliyorlar, yerli yeterli bir t.d. yok bence, A.Avcı işte en sivrilen hoca.

oflubektas
13.04.2018, 14:09
ErsunY.V.2.0.1 olur gibi aynı ekolden geliyorlar, yerli yeterli bir t.d. yok bence, A.Avcı işte en sivrilen hoca.

Bırak ekolü eski yardımcısı, 2008-2009 sezonu Ersun bizdeyken de yardımcısıydı, Trabzon ve Trabzonspor'u bilmeyen bir adam değil.

Ersun'un yükselmesinde yardımcılarının etkisi hep konuşulmuştur. Rahmetli Tevfik Lav, Mesut Bakkal, Kemal Özdeş. Ersun'un son başarısızlığında ise yardımcısı Volkan Kazak'ın yetersizliğinin etkisi olup olmadığını bilemiyorum. Belki tüm eski yardımcılarından iyidir de Ersun'da kayış kopmuştur, kimsenin günahını almayalım.