PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BordoMavi.Net Kamuoyu Bildirisi | Hatada Israr, İhanettir

Yiğit Gayretli
18.02.2018, 23:28
15237

İLK MESAJI KÜÇÜK GÖRÜNTÜLEYENLER İÇİN;

Deniz bitti!

Söylenecek çok şey varken, ifade etmekle uğraşacak zaman kalmamıştır. Atılan iyi niyet adımları, verilen sözler, umutla çıkılan yol çıkmaz sokağa varmıştır. Yıllardan bu yana başarı için hasretle bekleyen büyük Trabzonspor taraftarına yaşatılanlar reva değildir.

Daha önce de gerek bu sayfalardan, gerek yapılan toplantılarda gerekse de kişisel görüşmelerde tutulan yolun ve izlenilen yöntemlerin yanlışlığı konusunda defalarca uyarılar yaptık. Gelinen noktada görüyoruz ki görev sahipleri bizim gibi dertlenmemiş, bizim kadar önemsememiştir Trabzonspor'u.

2,5 yıldır yaşanan birçok olumsuzluk, artık dayanılmaz bir noktaya gelmiş, tabiri caizse bardağın dolu tarafı kalmamıştır. Camianın en önemli konusu olan şike davasında gösterilen zafiyet, vaadedilmesine rağmen gelmeyen başarılı saha sonuçları, verilip tutulmayan sözler... Tüm bunları alt alta sıralamaya kalkarsak, sayfalarca yazmamız gerekir. Konu, artık malumun ilamıdır!

Ne yazık ki ortada bir "yönetim" kalmamıştır. Trabzonspor böyle bir acizliğe kurban edilemeyecek kadar büyüktür. Yönetimsel ve teknik-idari bazda gösterilen eksik ve hatalı tutum bu büyük camiaya eziyet etmektedir. Biz bu eziyeti reddediyoruz!

BordoMavi.Net olarak bugüne dek hiçbir yönetimi istifaya davet etmediğimiz gibi, mevcut yönetimi de istifaya değil kongreye davet ediyoruz... Bir işi becerememiş olmak ayıp değildir; ama hatada ısrar ayıptır. Ötesinde gaflettir... Ve de böylesine kutsal görevlerde gaflet ne yazık ki ihanettir! Ne yazık ki bu iş ihanet boyutlarına varmıştır.

Trabzonspor yöneticiliği/başkanlığı koltuğu, aylarca bir PR firmasıyla anlaşmayı becerememe, Lucescuvari hocalar arasında seçim yapmaya çalışma, 50. yılda şampiyonluk sözü verip sezonun henüz ortasında hedefsiz kalma, yarı bütçesine sahip olmayan takımlardan tarihi farklar yeme, onlarca söz verip yerine getirmeme, "bile isteye" Avrupa Ligleri'nden vazgeçme makamı değildir.

Bu noktadan sonra Trabzonspor yararına alınabilecek tek karar "olağanüstü seçimli genel kurul" kararıdır! Bugünden tezi yok, yarın çok geç!

Borcu 1 milyar TL'ye dayanmış bir kulübün, yanlışlar ve zayıflıklarla kaybedecek tek bir dakikası bile kalmamıştır!

Bizler, Trabzonspor taraftarları! Akıllı taraftarlık, samimi fedakarlık diyen BordoMavi.Net Ailesi, başka çıkış yolunun kalmadığını görmekte ve bunu tüm gücü, samimiyeti ve haklılığıyla haykırmaktadır!

Lütfen! Trabzonspor'u daha fazla meşgul etmeyiniz!
Lütfen! Trabzonspor'u daha fazla dibe çekmeyiniz!

Lütfen! Trabzonspor'u daha fazla hatalarınıza alet etmeyiniz!

Lütfen! Bu camiaya kaderini tayin etme fırsatını veriniz ve kongreye gidiniz!

BordoMavi.Net Yönetim Kurulu

erenslash
18.02.2018, 23:31
:yattara2:

Bize lazım olan localı adamlar.Keşke yabancı bir zengin locası olan bir adam gelse klubu ona satsak keşke...Yabancı bir adam gelse ligi parsellesek ama hayal işte..

Trabzon şehrinin kaderi bu fakir bir şehiriz... soylular lazım soylu bir zengin başkan ve yönetimler lazım seçilmiş sınıf gibi..

Adaylar belli çıkacak olan adaylardan ne olur acaba? Muharrem Usta iyi bir bürokrat ve konuşmacı olur buna lafım yok ancak Klupten ve Futboldan anlamıyor kafasına göre hareket ediyor

Mert Oğuzlu61
18.02.2018, 23:34
Trabzonspor yöneticisi Ali Rıza Egemen: "İstifa falan yok. Herkes aklını başına alsın." (Ajansspor)

Enes Ünal Kaya
18.02.2018, 23:35
50. YIL hedefi koydun yapamadın düş yakamızdan . 6 7 yedin sabretti bu taraftar.. daha neyin sabrı olmadı işte olmadı.

My
18.02.2018, 23:37
Harika. Çok güzel. Sanırım bu bildiri tvitırdan felan da yayınlanacak.

Mert'
18.02.2018, 23:39
Elinize sağlık.
Karşımızdaki çete muhtemelen iplemeyecektir ama olsun, hadlerini bildirmek şart oldu.

Berke6198
18.02.2018, 23:40
Bir söz vardı hani...

Heh, evet...

Bıçak kemiğe dayandı!

Nazim Can
18.02.2018, 23:41
Bmn veya Bmn deki Yöneticiler veya Eski üyeler Usta giderse kimin gelecegini arastirip bizi de aydinlatmalilar körü körüne Ustayi istifa ettirip Iho ya Wellcome demek de var bu isin sonunda.

Timur Bey
18.02.2018, 23:42
Twitter'da bu yazıyla birlikte neden resmî sayfayı mentionlamıyorsunuz acaba?

esra61
18.02.2018, 23:45
Tebrikler yine ve yeniden iyi ki BMN.Hatada ısrar ihanettir!

My
18.02.2018, 23:45
Twitter'da bu yazıyla birlikte neden resmî sayfayı mentionlamıyorsunuz acaba?Onu da biz yapalım kardeşim. Ben yaptım bile. Hatta fazlası.

<s>@</s>Trabzonspor (https://twitter.com/Trabzonspor) <s>@</s>ahmetcubukcu61 (https://twitter.com/ahmetcubukcu61) <s>@</s>AlirizaEgemen (https://twitter.com/AlirizaEgemen) <s>@</s>GokhanSaralTS (https://twitter.com/GokhanSaralTS)

a.fındıkoğlu
18.02.2018, 23:48
Bmn veya Bmn deki Yöneticiler veya Eski üyeler Usta giderse kimin gelecegini arastirip bizi de aydinlatmalilar körü körüne Ustayi istifa ettirip Iho ya Wellcome demek de var bu isin sonunda.

Bir üyenin yorumu : İhonun kravat takmışı .

tanjugunduz
18.02.2018, 23:49
Elinize sağlık bir hastag çalışması olacak mı ? #denizbitti veya #kongreistiyoruz gibi

Yönetim istifa.

Nazim Can
18.02.2018, 23:50
Bir üyenin yorumu : İhonun kravat takmışı .

O kadar da degil iho Trabzonspor tarihinde apayri bir yere sahip bence.

Yiğit Gayretli
18.02.2018, 23:51
Bundan aylar önce "ağam bizimlan eğleniy" demiştik. O zaman çok eleştirildik ama bugün yönetime geç tepki vermekle suçlanıyoruz. Halbuki biz bu günleri çok öncesinden işaret etmiştik...

Canınız sağolsun...

Yiğit Gayretli
18.02.2018, 23:51
Elinize sağlık bir hastag çalışması olacak mı ? #denizbitti veya #kongreistiyoruz gibi

Yönetim istifa.

#DenizBittiUsta bunu kullanabiliriz.

David_LuiZ4
18.02.2018, 23:52
Devlet Bahçeli'nin prompterden okuyarak yaptığı açıklamalara benziyor bu açıklama...Bunlar boş laflar ya...Usta istifa ederse ne olacak yerine başka bir Usta gelecek kongreye gitsen ne olacak kongre üyelerinin hali ortada...

Trabzonspor nasıl kurtulura dair çözüm önerileri koyun ortaya...Başkan ne yapmak istemektedir nereye varmak istemektedir bıçak kemik falan bunlar içi boş laflar...

Manu61
18.02.2018, 23:53
İHO'nun adaylığı kesin gibi. Karşısına çıkacak en büyük aday Hekimoğlu olacaktır. Sürpriz bir aday çıksa bile yarışın bu iki isim arasında geçeceğini düşünüyorum. İstanbul'dan gelecek bir adayın kazanma şansı şu an için yok. Özellikle Usta'dan sonra.

Nazim Can
Devlet Bahçeli'nin prompterden okuyarak yaptığı açıklamalara benziyor bu açıklama...Bunlar boş laflar ya...Usta istifa ederse ne olacak yerine başka bir Usta gelecek kongreye gitsen ne olacak kongre üyelerinin hali ortada...

Trabzonspor nasıl kurtulura dair çözüm önerileri koyun ortaya...Başkan ne yapmak istemektedir nereye varmak istemektedir bıçak kemik falan bunlar içi boş laflar...

Usta bugün gitsin 1. Baskan adayi Hekimoglu 2. Iho bu ikisi icin mi Ustayi gönderelim ?

champions
Nerede yayınlandı? Bmn ana sayfasında göremiyorum? Ayrıca üzerine tıklayınca büyümüyor.

Nazim Can
18.02.2018, 23:55
İHO'nun adaylığı kesin gibi. Karşısına çıkacak en büyük aday Hekimoğlu olacaktır. Sürpriz bir aday çıksa bile yarışın bu iki isim arasında geçeceğini düşünüyorum. İstanbul'dan gelecek bir adayın kazanma şansı şu an için yok. Özellikle Usta'dan sonra.

Bilmedigimden soruyorum Sadri Baskan Trabzon kanadindan mi Istanbul kanadindan miydi ?

Yiğit Gayretli
18.02.2018, 23:55
İLK MESAJI KÜÇÜK GÖRÜNTÜLEYENLER İÇİN;

Deniz bitti!

Söylenecek çok şey varken, ifade etmekle uğraşacak zaman kalmamıştır. Atılan iyi niyet adımları, verilen sözler, umutla çıkılan yol çıkmaz sokağa varmıştır. Yıllardan bu yana başarı için hasretle bekleyen büyük Trabzonspor taraftarına yaşatılanlar reva değildir.

Daha önce de gerek bu sayfalardan, gerek yapılan toplantılarda gerekse de kişisel görüşmelerde tutulan yolun ve izlenilen yöntemlerin yanlışlığı konusunda defalarca uyarılar yaptık. Gelinen noktada görüyoruz ki görev sahipleri bizim gibi dertlenmemiş, bizim kadar önemsememiştir Trabzonspor'u.

2,5 yıldır yaşanan birçok olumsuzluk, artık dayanılmaz bir noktaya gelmiş, tabiri caizse bardağın dolu tarafı kalmamıştır. Camianın en önemli konusu olan şike davasında gösterilen zafiyet, vaadedilmesine rağmen gelmeyen başarılı saha sonuçları, verilip tutulmayan sözler... Tüm bunları alt alta sıralamaya kalkarsak, sayfalarca yazmamız gerekir. Konu, artık malumun ilamıdır!

Ne yazık ki ortada bir "yönetim" kalmamıştır. Trabzonspor böyle bir acizliğe kurban edilemeyecek kadar büyüktür. Yönetimsel ve teknik-idari bazda gösterilen eksik ve hatalı tutum bu büyük camiaya eziyet etmektedir. Biz bu eziyeti reddediyoruz!

BordoMavi.Net olarak bugüne dek hiçbir yönetimi istifaya davet etmediğimiz gibi, mevcut yönetimi de istifaya değil kongreye davet ediyoruz... Bir işi becerememiş olmak ayıp değildir; ama hatada ısrar ayıptır. Ötesinde gaflettir... Ve de böylesine kutsal görevlerde gaflet ne yazık ki ihanettir! Ne yazık ki bu iş ihanet boyutlarına varmıştır.

Trabzonspor yöneticiliği/başkanlığı koltuğu, aylarca bir PR firmasıyla anlaşmayı becerememe, Lucescuvari hocalar arasında seçim yapmaya çalışma, 50. yılda şampiyonluk sözü verip sezonun henüz ortasında hedefsiz kalma, yarı bütçesine sahip olmayan takımlardan tarihi farklar yeme, onlarca söz verip yerine getirmeme, "bile isteye" Avrupa Ligleri'nden vazgeçme makamı değildir.

Bu noktadan sonra Trabzonspor yararına alınabilecek tek karar "olağanüstü seçimli genel kurul" kararıdır! Bugünden tezi yok, yarın çok geç!

Borcu 1 milyar TL'ye dayanmış bir kulübün, yanlışlar ve zayıflıklarla kaybedecek tek bir dakikası bile kalmamıştır!

Bizler, Trabzonspor taraftarları! Akıllı taraftarlık, samimi fedakarlık diyen BordoMavi.Net Ailesi, başka çıkış yolunun kalmadığını görmekte ve bunu tüm gücü, samimiyeti ve haklılığıyla haykırmaktadır!

Lütfen! Trabzonspor'u daha fazla meşgul etmeyiniz!

Lütfen! Trabzonspor'u daha fazla dibe çekmeyiniz!

Lütfen! Trabzonspor'u daha fazla hatalarınıza alet etmeyiniz!

Lütfen! Bu camiaya kaderini tayin etme fırsatını veriniz ve kongreye gidiniz!

BordoMavi.Net Yönetim Kurulu

kayseriliyiz
19.02.2018, 00:04
Önümüze bir lider alip BMN'nin de büyüklerinin olacagi bir yönetim gelmeli.
Artik taraftar devrim yapmalidir Trabzonspor zerre umrunda olmayan yöneticilik devri artik bitmeli.
Kisisel çikarlari Trabzonspor'dan önemli olan insan bu külüpte olmamali.
Önemli olan zengin baskan degil parayi dogru kullanan baskan getirmek.
Profesyonel yöneticiler olmali külüpte maasli bile olsa.
Usta iho batirdi kulübü hiç kimse hesap soramiyor bu devir kapanmali artik.
Herkes verdigi zarari mn bedelini ödemeli.

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant Tapatalk

David_LuiZ4
19.02.2018, 00:04
Usta bugün gitsin 1. Baskan adayi Hekimoglu 2. Iho bu ikisi icin mi Ustayi gönderelim ?

Ben de onu diyorum zaten Usta gittiği zaman değişen bir şey olmayacak ki :D Bu kulüp satılmadan hiçbir başarı gelmez...

30 sene önce bir bakkal açmışsın bu bakkal 30 senedir zarar ediyor bunu ya kapatırsın ya da devredersin uzatmanın ne manası var...30 senedir şu takımın taraftarının yüzünü güldüremeyen vasıfsız yönetici ordusunun olduğu şehirden aykırı hırslı becerikli bir adamın çıkmasını beklemek boş hayaldir...

Trabzonspor'u hiç bilmeyen yabancı bir adama de ki şu kulüp 30 senedir saha sonucu alamıyor ama arkasında da milyonlar var buna ne diyorsun diye sor cevabı sizin kulübü beceriksiz adamlar yönetiyor der...

Fethi kaleli
19.02.2018, 00:06

Sadri şenerle nevzat aydının birleştiği açık açık konuşuluyor hatta nevzat aydın bugün tweeterdan sadri şenerle fotoğrafını paylaştı eğer o ikisi beraber başkan adaylığını koyarsa ne iho nede hekimoğlu oy sayımlarında yanlarına yaklaşamaz diye düşünüyorum...

Berke6198
19.02.2018, 00:11
Bugün, Üsküdar Yaşam Merkezi'nde Trabzonsporun efsane hocası, başkanı, yöneticisi Özkan Sümer ile günlerdir duyurduğumuz faydalı bir panel düzenledik.

Panelimizin adı "Altyapıdan Üstyapıya Trabzonspor"du. E, Özkan Sümer'i bulunca kolay bırakmadık tabii. Trabzonspora dair her şeyi konuştuk. BordoMavi.Net de etrafına ışık tutup, camiaya düzlüğe çıkabilme konusunda bir nebze yardım edebilmek için kendini geliştirme çabası içinde. Bizler nihayetinde bir insan topluluğuyuz. Trabzonspor için alıp-vermemiz gereken çok fazla bilgi ve deneyim var.

Bu bağlamda "bunlar boş iş ya, prompterdan mı okunuyor bunlar, bunlarla uğraşacağınıza yol gösterin yol" diyenleri, bu panelde görmeyi çok isterdik. Kendileri de bizim nasıl ilerleyeceğimize dair prompter kelimesinden daha derin bilgiler verebilirlerdi. Özellikle İstanbul lokasyonunda ikâmet eden arkadaşlarımızın, bu panele katılmak için Ankara, Kocaeli ve Bursa'dan gelen üyelerimiz kadar çaba sarf etmemeleri başka bir üzüntü verici ayrıntı.

Bunca çabaya rağmen halen hiçbir katkı sağlamayıp her yapılan işe de "bunlar boş iş boş!" diyenlere de; "Davulun sesi uzaktan hoş gelir" diyorum.

kuçko
19.02.2018, 00:14
Aklın yolu bir en güzeli kulübü satmak ta hangi enayi alır ki böyle leş bi takımı,şöyle zengin abi arap ya da rus almadan bu takımdan bi cacık olmaz gerçi ona da bizim romantikler itiraz ederler.

Fethi kaleli
19.02.2018, 00:16
Bugün, Üsküdar Yaşam Merkezi'nde Trabzonsporun efsane hocası, başkanı, yöneticisi Özkan Sümer ile günlerdir duyurduğumuz faydalı bir panel düzenledik.

Panelimizin adı "Altyapıdan Üstyapıya Trabzonspor"du. E, Özkan Sümer'i bulunca kolay bırakmadık tabii. Trabzonspora dair her şeyi konuştuk. BordoMavi.Net de etrafına ışık tutup, camiaya düzlüğe çıkabilme konusunda bir nebze yardım edebilmek için kendini geliştirme çabası içinde. Bizler nihayetinde bir insan topluluğuyuz. Trabzonspor için alıp-vermemiz gereken çok fazla bilgi ve deneyim var.

Bu bağlamda "bunlar boş iş ya, prompterdan mı okunuyor bunlar, bunlarla uğraşacağınıza yol gösterin yol" diyenleri, bu panelde görmeyi çok isterdik. Kendileri de bizim nasıl ilerleyeceğimize dair prompter kelimesinden daha derin bilgiler verebilirlerdi. Özellikle İstanbul lokasyonunda ikâmet eden arkadaşlarımızın, bu panele katılmak için Ankara, Kocaeli ve Bursa'dan gelen üyelerimiz kadar çaba sarf etmemeleri başka bir üzüntü verici ayrıntı.

Bunca çabaya rağmen halen hiçbir katkı sağlamayıp her yapılan işe de "bunlar boş iş boş!" diyenlere de; "Davulun sesi uzaktan hoş gelir" diyorum.

�������� kesinlikle katılıyorum ağır eleştirilerde bulunanlar bugün gelip özkan sümerede fikirlerini sorularını sorsaydılar ki şayet salondada bissürü yer vardı....

David_LuiZ4
19.02.2018, 01:05
Kimse bana Özkan Sümer'i yani hocayı tanıtmaya kalkmasın..Trabzonspor'un tarihini kişiliğini misyonunu çok iyi bildiğimiz için bu konuyu es geçiyorum..

Yıl 1996...Kongre...MAY başkan oldu kürsüye çıktı ve şöyle dedi:" Becerip takımı şampiyon yapamadılar (F.Ö'ye atfen) Trabzonspor'un bundan sonra rakipleri Real Madriddir Bayern Münihdir Barcelonadır" ...MAY aynen bunları söyledi...Yıl 2000 Trabzonspor 4 senede bitirildi kadrosu dağıtıldı borç tavan yaptı...Sadece Rune Lange sözleşmesini genç taraftarlar okusa gülmekten ölür...Ve Özkan Sümer kimsenin yapamadığını cesaret edemediğini yaptı MAY'ın karşısına çıktı ve kazandı...Kazandığına pişman etmek için tvler kuruldu temlikler koyduruldu kayıtsız alacaklılar kulübe üşüştü...Özkan hocayı en zor günlerinde destekledik ve daha yazarak uzatmayacağim birçok sıkıntıyı yaşattılar ona ve hepsini aştı...Trabzon limanını bu kulübe kazandırmak için çabalarken bu şehrin bazı zenginlerinin nasıl önüne set çektiğini gördük...Limanın kulübe verilmesine karşı çıkan eski başkan ve eski kurucu başkan vardı bu şehirde...Evet bu şehirden çıktı o adamlar...Özkan Sümer'in bu takımı karşılıksız çıkarsız sevdiğini at hırsızı olmadığını en iyi bilenlerdeniz...Onun yaşadıklarını ve reçetelerini de en iyi bilenlerdeniz...Hem futbolcu hem hoca hem başkan olarak Trabzonspor'un Beckenbauer'idir ve entelektüel bir adamdır...Kendisiyle ilgili yazacaklarım çok zaman alır bu konuyu da burada kesiyorum...

Benim için Trabzonspor tarihinde vazgeçilemeyecek 4 isim vardır...

1-Şamil Ekinci
2-Özkan Sümer
3-Şenol Güneş
4-Kenan İskender

Bu dördünün dışında hiçbiri umrumda değil hiçbiri beni ilgilendirmiyor...Bu 4 adam karşılıksız çıkarsız işini yaparak bu kulübe hizmet etmiştir kimseyle tartışmam...

O yüzden kimseden bir şeyler öğrenecek değiliz bilakis öğretecek kişileriz...Futbol ve Dünya çok değişti artık ve bu kulüp bu şehirden bu şehirliler tarafından yönetilemez inancındayım...Altyapı konusunda istersem kitap yazarim ve Özkan hocanın da altına imzasını atacağına eminim ancak bu kulübün Sümer methoduyla değil yabancı satışı ve şirketleşmeyle ayağa kalkacağına inanıyorum...Özkan hocanın da methodu geçeelidir fakat çok zaman alır bizim iki yöntemi de yapabileceğimiz sisteme ihtiyacımız var...

Bu forum "istifa et" naralarının değil çözümün adresi olmalıdır diyoruz...Üç beş bilgisizin gazıyla hareket etmeyin bugün istifa diye bağıran adamlar yarın da istifa diye bağıracaklar geçmişte de bağırdılar...Seçerken hiç düşünmediler...Usta uzaydan gelmedi kardeşim...Usta dedi ki şuraya bina yapacağım...Kimse çıkıp NASIL yapacaksın diye sormadı...Bina yapacaksın da bunun asansörü kazanı balkonu elektrik tesisatı nasıl olacak diye soran olmadı...Bundan sonrakilere de sorulmayacak bundan öncesindeki gibi..Bina yapacağım demekle bina yapılmaz...

Biz meseleyi kökten halletmekten bahsediyoruz günü kurtarmaktan bahsetmiyoruz...Kafanız çalışıyorsa ve samimi Trabzonsporluysanız geçmişe değil geleceğe yönelik proje panelleri düzenleyeceksiniz..50 yıl sonra Trabzonspor nerede olacak bunlar konuşulacak yoksa bu kulübuun ilerde 5 bin taraftarı olmaz...Sabaha kadar yazmayalım yani, bazı şeyleri yüzeysel yazarak geçiştiriyoruz anlayan anlasın...

Mert Acar
19.02.2018, 01:16
Trabzonsporun geleceğini kurtarmak taraftrın elindedir.
Sezon sonuna kongre kararı aldırmalıdır bu yönetime.

celaledtin
19.02.2018, 01:21
İho denen odun tekrar gelecekse usta kalsın daha iyi.

5361
19.02.2018, 01:29
Siyaette girenler illerde özellikle hep siyasetten anlamayan ama iş adamlari, büyük esnaf şirketleri olan kişilerdir. Siyasete girip kendini tanıtmak, ihaleleri kolay almak, daha iyi ticaret yapmak için.

Muharrem usta içinde en kolay yolu trabzonspor. Hastenesi var ve yeni açılan üniversite. Başkan da sırf bu üniversite için oldu. Siyaset ve devlet e yakın olmanın yolu trabzonspor du. Darlanmayin ama muharrem ustanın öyle ahım şahım trabzonsporlu olduğuna da inanmıyorum.. Trabzonspora siyasetten beklentisi olmayacak ,kaybedecek birşeyi olmayan başkan lazım..yanı paralı büyük holding şirketi olan biri değil..

Karmam
19.02.2018, 01:59
Benim iki tane itirazım var, lütfen okuyun.

Birincisi şu, benim bu foruma kaydolma ve bu forumda yazma sebebim çok basit. Burada birçok Trabzonsporlu var ve görüş alışverişi yapılıyor. Burası bir siyasi parti değil, siz seçimle gelmediniz, bir hiyerarşi veya emir komuta zinciri de yok. Yine aynı şekilde birçok zıt görüşten bir sürü insan var. Neden benim adıma bildiri yayınlanıyor? Yazınızda söylenenlere bazısı katılır, bazısı katılmaz, bazısı kararsızdır. Gelgelelim siz bmn.net adına bir bildiri yayınlamaya karar verdiğinizde bütün üyelerinizi zorla sizin görüşlerinize ortak etmiş oluyorsunuz. Size katılmayan üyeleriniz çıksın mı forumdan? Bir görüş ve tartışma platformunun kamuoyuna bildiri yayınlaması ne demektir? Bu yazıyı kim yazdıysa altına imzasını atmaya davet ediyorum. Ondan sonra isteyen destekler, isteyen paylaşır. Yoksa katılmayan üyeliğini şuradan sildirebilir deyin, biz de yerimizi bilelim.

İkincisi, şu anda kongreye gidilemeyeceğini herkes gayet iyi biliyor. Emin olun yeni başkan kim olacaksa o bile şu an kongreye gidilmesini istemez. Sezon sonu ister çünkü şu an yapacağı hiçbir şey yok zaten. Bu kadarı netken, boş boş konuşmak yerine, iki gün önce 20 milyon euroya satılacak diye isyan çıkaran ve 20 milyon euroya satma ihtimali olan kişileri hain ilan eden taraftarın, bugün 21 yaşındaki Yusuf Yazıcı'yı yuhalamasına iki çift laf etseydiniz de şu yapılan hayvanlığa karşı oyuncumuza bir destek vermiş olsaydık. Belki şu saatten sonra baskı altında hissetmek ve taraftardan nefret etmek yerine biraz moral motivasyonu yerine gelirdi de, bir işe yaramış olurduk forumcak.

Bundan aylar önce "ağam bizimlan eğleniy" demiştik. O zaman çok eleştirildik ama bugün yönetime geç tepki vermekle suçlanıyoruz. Halbuki biz bu günleri çok öncesinden işaret etmiştik...

Canınız sağolsun...
Oradaki itiraz tepkiye değil, seviyesizliğe ve yukarda bahsettiğim birinci maddeye istinadendi.

DeAgLeMaNyAq
19.02.2018, 02:15
Hatada ısrar vurgusu gerçekten nokta atışı bir tespit. Bu yüzden zararın neresinden dönülürse kârdır düşüncesi çok yerinde. Lâkin aylardır doğru düzgün yönetilemeyiş olmamızla pek fazla ilgilenmeyen, sadece saha sonuçlarına bakarak istifa çağrısı yapanların Usta'nın gidişiyle her şeyin düzeleceğine inanmaları büyük bir yanılgı ve pişmanlık doğurur kanaatindeyim.

Hacıosmanoğlu döneminde bundan daha kötüsü olmaz deniliyordu, şimdi aynı şey Usta için söyleniyor. Ve ne acıdır ki birileri tekrar Hacıosmanoğlu'na dönüş fantezisiyle, yeni bir bataklığa sürüklenmemize zemin hazırlamaya çalışıyor.

Bu yüzden istisnalar haricinde taraftarın büyük bölümünün yaptığı istifa çağrısının sadece saha sonuçlarına binayen yapılmasını çok yanlış buluyorum. 5 maçlık galibiyet serisi varken de bu sesler çıksaydı, bugün belki başka şeyler konuşulurdu. GS camiası, öyle veya böyle şampiyonluk yarışı içerisindeyken bunu başarabildi.

Keşke her şey menajerlik oyunu gibi sıfırdan başlayabilse. O vakit zaten ortalıkta adaydan geçilmez. Ama ne yazık ki tablo çok acı ve o yüzden herkes de bu yükün altına girmez. Girmeye cesaret eden aynı yanlışlara devam ederse, onlar da altında kalır. Olan yine bize olur...

mete61bordomavi
19.02.2018, 04:29
Kısa ve net geçeyim:
Bazı arkadaşların yazdıklarına katılıyorum. Mevcut başkan adaylarının ve şimdiki başkanın başarılı olacağını asla düşünmüyorum!
Bence yeni bir vizyon geliştirmeliyiz! Ya ekonomik hedefleri önceleyip, parlattığımız yabancı oyuncuları satmak ve büyük bütçeler oluşturmak yoluna gitmeliyiz, ya da altyapıya önem verip, tüm dünya çapında yetenekli olanları takıma kazandırmalıyız.

Sadece yaşlı futbolcuları veya hırsı, heyecanı kalmamış futbolcuları sırf anlık başarı için transfer etmekten vazgeçmeliyiz. Buna ne bütçe ne de klüp dayanır!
Eskiden iyi bir takımımız vardı ve fena da futbol oynamıyordu. Sadece hakkımızı arayamıyorduk, şimdi ise hiçbir olumlu parametreden bahsedemiyoruz!

Bir kere her şeyden önce, takımın futbol kurulu olmalı ve hafta hafta nasıl futbol oynanmış, neler yapılmış neler yapılamamış bunları tespit edip, gerekli eksiklik veya hataları gidermeye yönelik çalışmalar yapacak bir ekip kurulmalıdır!
Nihayetinde Trabzonspor bir futbol kulübüdür! Ve herkesin başarısı kim ne derse desin saha içi sonuçlara bağlıdır! Sadece futbolcu transfer edip, bir de hoca alıp, gerisine hiö karışmamak ve izlemek YÖNETMEK demek değildir!

selcuk
19.02.2018, 05:33

Canınız sağolsun...

o tepkide tepkiden cok sekil elestirilmisti, ben halen yanlis oldugunu savunuyorum
ayni hastane önünde acilan pankart gibi

biz ist. kulüp taraftarinin verecegi ucuz tepkilerden uzak durmaliyiz, verdigimiz tepki buram buram kalite kokmali, ayni bugünki gibi, macin öncesinde keske bu yazi yayinlansaydi etkisi daha büyük olurdu

belkide bir zamanlar bu tepkileri tunga liman gibi kalemlerden okudugumuz icin bu kaltede takintiliyizdir, su baslik var ya bmn e önerileri soran, 1 no kalite ve kalitenin korunmasi...

HOPA'LI TS'Lİ
19.02.2018, 07:42
50. yılda şampiyonluğa söylemi ile yola çıkanlar gelinen noktada bu işi ehil kişilere devretmelidir.

Bu taraftar bu kadar üzüntü ve acıyı hak etmiyor.

Rıza'nızı da alın gidin.

İlk 4 içinde bile yer alamıyoruz, sıradanlaştık, bittik.

Bunu içinize nasıl sindiriyorsunuz?

Başkan ve yönetim haftalardır ortalarda yok. Ne maçlarda oluyorsunuz ne bir açıklama yapıyorsunuz.

celaledtin
19.02.2018, 07:57
Gelen gideni aratır. Bugüne kadar öyle oldu.

HOPA'LI TS'Lİ
19.02.2018, 08:11
Çocukluğumun süper kahramanı olan Trabzonspor'umu bana acilen geri verin.

Oğuz ZEYTİN
19.02.2018, 08:29
o tepkide tepkiden cok sekil elestirilmisti, ben halen yanlis oldugunu savunuyorum
ayni hastane önünde acilan pankart gibi

biz ist. kulüp taraftarinin verecegi ucuz tepkilerden uzak durmaliyiz, verdigimiz tepki buram buram kalite kokmali, ayni bugünki gibi, macin öncesinde keske bu yazi yayinlansaydi etkisi daha büyük olurdu

belkide bir zamanlar bu tepkileri tunga liman gibi kalemlerden okudugumuz icin bu kaltede takintiliyizdir, su baslik var ya bmn e önerileri soran, 1 no kalite ve kalitenin korunmasi...

Şekil filan değil o uyarılarımıza karşı düpedüz "Yerel basın gibisiniz", "Sabırsızsınız", "Bu yönetime sonuna kadar güvenilip arkasında durulmalı" vb. tepkiler gelmişti. O tepkileri verenler, bugün kendilerine tercüman olması için BMN yönetimine çağrı yapıyor. Kısacası söz konusu BMN değil tercihlerine ilişkin günlük görüş değiştirenlerdir. Herkes şapkasını önüne koysun, öz eleştiri/değerlendirmesini yapsın.

Yiğit Gayretli
19.02.2018, 08:37
Benim iki tane itirazım var, lütfen okuyun.

Birincisi şu, benim bu foruma kaydolma ve bu forumda yazma sebebim çok basit. Burada birçok Trabzonsporlu var ve görüş alışverişi yapılıyor. Burası bir siyasi parti değil, siz seçimle gelmediniz, bir hiyerarşi veya emir komuta zinciri de yok. Yine aynı şekilde birçok zıt görüşten bir sürü insan var. Neden benim adıma bildiri yayınlanıyor? Yazınızda söylenenlere bazısı katılır, bazısı katılmaz, bazısı kararsızdır. Gelgelelim siz bmn.net adına bir bildiri yayınlamaya karar verdiğinizde bütün üyelerinizi zorla sizin görüşlerinize ortak etmiş oluyorsunuz. Size katılmayan üyeleriniz çıksın mı forumdan? Bir görüş ve tartışma platformunun kamuoyuna bildiri yayınlaması ne demektir? Bu yazıyı kim yazdıysa altına imzasını atmaya davet ediyorum. Ondan sonra isteyen destekler, isteyen paylaşır. Yoksa katılmayan üyeliğini şuradan sildirebilir deyin, biz de yerimizi bilelim.

İkincisi, şu anda kongreye gidilemeyeceğini herkes gayet iyi biliyor. Emin olun yeni başkan kim olacaksa o bile şu an kongreye gidilmesini istemez. Sezon sonu ister çünkü şu an yapacağı hiçbir şey yok zaten. Bu kadarı netken, boş boş konuşmak yerine, iki gün önce 20 milyon euroya satılacak diye isyan çıkaran ve 20 milyon euroya satma ihtimali olan kişileri hain ilan eden taraftarın, bugün 21 yaşındaki Yusuf Yazıcı'yı yuhalamasına iki çift laf etseydiniz de şu yapılan hayvanlığa karşı oyuncumuza bir destek vermiş olsaydık. Belki şu saatten sonra baskı altında hissetmek ve taraftardan nefret etmek yerine biraz moral motivasyonu yerine gelirdi de, bir işe yaramış olurduk forumcak.

Oradaki itiraz tepkiye değil, seviyesizliğe ve yukarda bahsettiğim birinci maddeye istinadendi.

BMN bir kurum. Bu kurumu yöneten bir Yönetim Kurulu var. Bu kurumun bir de Forum sayfası var. O forumu da yöneten Forum Yöneticileri var.

Tüm bu olguların doğal sonucu olarak kurum kimliği, kurum hafızası ve kurum politikası var... Bu kurumu yöneten insanlar kurum politikalarına, yıllar içinde oluşan kurum hafızasındaki tecrübelerine ve kurumun dahili bileşeni olan üyelerinin ortak eğilimine göre nasıl açıklama yapamaz?!

Biz hiçbir üyemize "şunu söyleyeceksin" baskısı yapmıyoruz.

"Bizim BordoMavi.Net olarak duruşumuz budur. Bu duruşu haklı bulanlar arkamızda durur/durmalıdır." diyoruz sadece. Yaşanan veri kaybıyla birlikte 40 bin üyesi ve sosyal mecralar aracılığıyla da yüz binlerce takipçisi var BMN'nin. Her birini tatmin edecek, her birinin onaylayabileceği bir iş yapmak mümkün müdür?

Bu eleştiri gerçekçi değil ne yazık ki...

HOPA'LI TS'Lİ
19.02.2018, 08:44
Mayısta olağanüstü kongreye gidilerek TS daha fazla erimeden bu kötü gidişata bir son verilmelidir.

Mert M.
19.02.2018, 08:47
Elinize, kaleminize, klavyenize sağlık Yiğit. Umarım bildiri muhattabı kişiler bunu dikkate alır ve bir an önce gereğini yapar, yapmalıdır. Aksi halde ben de sonumuzu iyi görmüyorum.

Mollasalihoğlu
19.02.2018, 08:54
Kongre değil “Trabzon nasıl kurtulur” hakkında fikirler gerekli demekle bildiri eleştirilmiş.

Sıkıntı zaten bu!

Bu yönetim vaat ettiklerini yapmıyor. Ve bundan zerre utanmıyor, gocunmuyor.

Verdiği 10 sözden 11’ini yapmayan bir yönetime “kongreye gitme ama x çözümü uygula” demek ne kadar rasyonel bir yöntem?

Bir de “bu giderse iho gelir”, “bu giderse Hekimoğlu gelir” denmiş. Ne yapalım yani? Demek ki kalibremiz iho’ya düşmüş diyeceğiz o zaman.

Bu kanser olan adama “sen kemoterapi yapma bağışıklığın zayıflayabilir” demek gibi. Ondan ölme bundan öl.

Yiğit Gayretli
19.02.2018, 09:03
Kongre değil “Trabzon nasıl kurtulur” hakkında fikirler gerekli demekle bildiri eleştirilmiş.

Sıkıntı zaten bu!

Bu yönetim vaat ettiklerini yapmıyor. Ve bundan zerre utanmıyor, gocunmuyor.

Verdiği 10 sözden 11’ini yapmayan bir yönetime “kongreye gitme ama x çözümü uygula” demek ne kadar rasyonel bir yöntem?

Bir de “bu giderse iho gelir”, “bu giderse Hekimoğlu gelir” denmiş. Ne yapalım yani? Demek ki kalibremiz iho’ya düşmüş diyeceğiz o zaman.

Bu kanser olan adama “sen kemoterapi yapma bağışıklığın zayıflayabilir” demek gibi. Ondan ölme bundan öl.

Metin'ciğim. Özellikle koyulaştırdığım kısımdan bildirinin başında zaten bahsettik. Çözüm önerilerini sunduğumuzu izah ettik. Bunu daha önceki dönemlerde ara ara ilan da ettik hatta!

Ama çözümü uygulama beceri, niyeti ve kapasitesine sahip olmayanlar için fazladan mesai ziyanlıktır. Kongre kararı alınsın hele. Muhakkak ki ona yönelik bir planımız da var.

Burada herkes şampiyonluk hesaplamaları yapmaya bile başlamadan önce, bizler toplantılarımızda sonraki kongre için plan ve programlar yapıyorduk.

alone_6161
19.02.2018, 09:40
Başkan acilen istifa edip, sponsorluk anlaşmasını da özkan doğanını da alıp gitmeli.

Yerine gelecek kişi de acilen scout sistemine geri dönmeli, kendisini klüpten büyük gören, takım arkadaşlarını azarlayan, el kol hareketi yapan, teknik kadroya, yönetime saygısı olmayan, saygısız futbolcularla yolları ayırmalı, hazır yabancı sayısı da yüksekken potansiyelli, genç önü açık oyuncularla, hem borcun ciddi manada azaltıldığı, hem de Yusuf, Abdülkadir ve altyapıdan beklenen 2-3 oyuncu üzerine iskeletin oluşturulduğu bir yapılanmaya gidilmeli. Bu süreçte de disiplinli, taktik bilgisi yüksek bir yabancı hoca ile uzun süreli kontrat yapılmalı. Şike davası konusunda da göstermelik değil, ciddi adımlar atılmalı.

Bu süreçte de taraftar sabırlı olmalı, destek olmalı, günlük kötü sonuçlar üzerinden moral bozmamalı.

Bu profile en yakın gördüğüm isim Nevzat Aydın, ikinci sırada Celil Hekimoğlu gelmekte. İHO falan Allah korusun, Allah yazdıysa bozsun diyeyim sadece.

Yiğit Gayretli
19.02.2018, 09:43
Başkan acilen istifa edip, sponsorluk anlaşmasını da özkan doğanını da alıp gitmeli.

Yerine gelecek kişi de acilen scout sistemine geri dönmeli, kendisini klüpten büyük gören, takım arkadaşlarını azarlayan, el kol hareketi yapan, teknik kadroya, yönetime saygısı olmayan, saygısız futbolcularla yolları ayırmalı, hazır yabancı sayısı da yüksekken potansiyelli, genç önü açık oyuncularla, hem borcun ciddi manada azaltıldığı, hem de Yusuf, Abdülkadir ve altyapıdan beklenen 2-3 oyuncu üzerine iskeletin oluşturulduğu bir yapılanmaya gidilmeli. Bu süreçte de disiplinli, taktik bilgisi yüksek bir yabancı hoca ile uzun süreli kontrat yapılmalı. Şike davası konusunda da göstermelik değil, ciddi adımlar atılmalı.

Bu süreçte de taraftar sabırlı olmalı, destek olmalı, günlük kötü sonuçlar üzerinden moral bozmamalı.

Bu profile en yakın gördüğüm isim Nevzat Aydın, ikinci sırada Celil Hekimoğlu gelmekte. İHO falan Allah korusun, Allah yazdıysa bozsun diyeyim sadece.
Nevzat Aydın ahbap-çavuş ilişkisi yürütmeyi seviyor ne yazık ki... Bu bakımdan o profilden uzak.

alone_6161
19.02.2018, 09:51
Nevzat Aydın ahbap-çavuş ilişkisi yürütmeyi seviyor ne yazık ki... Bu bakımdan o profilden uzak.

İkisiyle de tanışıklığım, samimiyetim yok. Basından, medyadan takip ettiğim kadarıyla. Celil Hekimoğlu belki daha iyidir bilemem.

TekfurÇayır 61
19.02.2018, 09:52
BMN, Yönetimi kongreye dâvet etme bildirisi yerine:

1. FIFA’dan gelen yazının orjinal tam metnini paylaşmaya dâvet etmeliydi,

2. Ne edip edip Usta’dan randevu alıp, yüzyüze görüşüp, şike süreciyle ilgili bizlerin taleplerini iletmeli, baskı kurmaya çalışmalıydı.

Şike sürecinde; Yönetimden illallah, bundan daha kötüsü olmaz denilerek gidilen bütün seçimlerde daha kötüsü geldi. Kongreye gidilirse muhtemelen aynı şey bir kez daha yaşanacak. Trabzonspor’da en azından bir 5 sene daha “görevli” yönetimler iş başı yapacaktır çünkü tehlike - adâletin yerine gelmesi - geçmedi.

7can61
19.02.2018, 09:55
Çocukluğumun süper kahramanı olan Trabzonspor'umu bana acilen geri verin.
Kahramanlar da ölürmüş sevgili hopalı abi. Benim ki öldü yazık!

İ. SARAL
19.02.2018, 09:56
Başkanın çok bir önemi yok artık. Doğru hocayla çalışırsan iyisin yoksa kötüsün. Tabi iHO hariç, o kategori dışı.

Yiğit Gayretli
19.02.2018, 09:57
Metin'ciğim. Özellikle koyulaştırdığım kısımdan bildirinin başında zaten bahsettik. Çözüm önerilerini sunduğumuzu izah ettik. Bunu daha önceki dönemlerde ara ara ilan da ettik hatta!

Ama çözümü uygulama beceri, niyeti ve kapasitesine sahip olmayanlar için fazladan mesai ziyanlıktır. Kongre kararı alınsın hele. Muhakkak ki ona yönelik bir planımız da var.

Burada herkes şampiyonluk hesaplamaları yapmaya bile başlamadan önce, bizler toplantılarımızda sonraki kongre için plan ve programlar yapıyorduk.
...

BMN, Yönetimi kongreye dâvet etme bildirisi yerine:

1. FIFA’dan gelen yazının orjinal tam metnini paylaşmaya dâvet etmeliydi,

2. Ne edip edip Usta’dan randevu alıp, yüzyüze görüşüp, şike süreciyle ilgili bizlerin taleplerini iletmeli, baskı kurmaya çalışmalıydı.

Şike sürecinde; Yönetimden illallah, bundan daha kötüsü olmaz denilerek gidilen bütün seçimlerde daha kötüsü geldi. Kongreye gidilirse muhtemelen aynı şey bir kez daha yaşanacak. Trabzonspor’da en azından bir 5 sene daha “görevli” yönetimler iş başı yapacaktır çünkü tehlike - adâletin yerine gelmesi - geçmedi.

Travelair
19.02.2018, 10:01
Güzel yazı ama kamuoyuna ulaşmadığı, dolayısı ile televizyon kanallarında yayınlanmadığı sürece bir önemi yok. Sırf bildiri de yetmez, toplanıp protesto gösterisi düzenlenmesi lazım. Yoksa bir tesiri olmayan, kendi kendine konuşup duran, sanal bir oluşum olarak kalırız

TekfurÇayır 61
19.02.2018, 10:04
Yine yeni bir hüsrâna doğru yelken açıyoruz.

Yiğit Gayretli
19.02.2018, 10:04

Güzel yazı ama kamuoyuna, dolayısı ile televizyon kanallarında yayınlanmadığı sürece bir önemi yok. Sırf bildiri de yetmez, toplanıp protesto gösterisi düzenlenmesi lazım. Yoksa bir tesiri olmayan, kendi kendine konuşup duran, sanal bir oluşum olarak kalırız

Protesto ortak bir hareket olmalı... Camianın niyeti varsa destek oluruz. Tek başımıza yapmamızın anlamı yok.

Travelair
19.02.2018, 10:07
Yiğit, taraftar grupları herhangi bir konuda birleşebiliyor mu? Nasıl ortak hareket? Biz kendimiz harekete geçmeliyiz, bu bildiri ancak o zaman anlam kazanır

Mustafa YILMAZ
19.02.2018, 10:10
en çokta ihanet kelimesi yakışmış bildiriye usta ve ekibinin üstüne oturacak.

gitmiyoruz akıllı olun demiş yöneticinin biri madem öyle twitter'da bu akşam yada farklı bir zamanda tag çalışması yapılsa gözlerine sokulsa yönetimin ?

Travelair
19.02.2018, 10:15
Protestolar gerçeğe taşınmadığı sürece taraftarın sindirilme süreci devam edecektir

Yiğit Gayretli
19.02.2018, 10:19
Yiğit, taraftar grupları herhangi bir konuda birleşebiliyor mu? Nasıl ortak hareket? Biz kendimiz harekete geçmeliyiz, bu bildiri ancak o zaman anlam kazanır

Akın abi, camianın ortak bir değer üretmediği ortamda bireysel ya da belli kitlenin üstüne düştüğü çabalar da heba oluyor. Yıllardır bunu yaşıyoruz. Bunu anlatıyoruz.

Örnekleri de var, anlatsam biliyorum ki konu bambaşka yerlere gidecek ama sürecin bize öğrettiği en net şey bu!

Travelair
19.02.2018, 10:22
Yiğit kardeşim, benim dediklerim de açık. Lütfen bir daha değerlendirin, taça atmayın. Öğrenilmiş çaresizliğe mahkum olmayalım. Oturup beklenildiği sürece atı alan Üsküdar'ı geçer, geçiyor, geçti

DKaraduman
19.02.2018, 10:31
Akın abi, camianın ortak bir değer üretmediği ortamda bireysel ya da belli kitlenin üstüne düştüğü çabalar da heba oluyor. Yıllardır bunu yaşıyoruz. Bunu anlatıyoruz.

Örnekleri de var, anlatsam biliyorum ki konu bambaşka yerlere gidecek ama sürecin bize öğrettiği en net şey bu!

Yiğit kardeşim, benim dediklerim de açık. Lütfen bir daha değerlendirin, taça atmayın. Öğrenilmiş çaresizliğe mahkum olmayalım. Oturup beklenildiği sürece atı olan Üsküdar'ı geçer, geçiyor, geçti

Travelair abiye katiliyorum. Sanal tepki her zaman sonucsuz kaliyor maalesef. Henuz ne ulke olarak ne de Trabzonspor camiasi olarak o olgunluga ulasmis durumdayiz.

Verilecek emegin sonunda yipranacak olsak da, beklenen karsiligi bulamayacak olsak da tepkinin sanaldan oteye gitmesi gerekiyor.

Yiğit Gayretli
19.02.2018, 10:33
Yiğit kardeşim, benim dediklerim de açık. Lütfen bir daha değerlendirin, taça atmayın. Öğrenilmiş çaresizliğe mahkum olmayalım. Oturup beklenildiği sürece atı olan Üsküdar'ı geçer, geçiyor, geçti
Taca atmıyorum Akın abi. Olacak bir hareket varsa tabandan genele yükselmeli diyorum. Camianın bütünsel olarak sahiplenmediği bir hareket anca saman alevi olabilir. Yıllardır bunun acısını çekmiyor muyuz?

Dün düzenlediğimiz panelde Ergin Kulaçoğlu Şamil Ekinci yönetiminin nasıl seçildiğini aktardı bize. Birbiriyle çatışan iki listeyi birleştirme hikayesini anlattı. Zeminin buna uygun olması gerek. Tabanda karşılık bulmayan işler havada kalmaya, başarısız olmaya mahkumdur.

Kolektif bilincin ürünü olan bir işi ortaya koymazsak, rüzgarın estiği yöne doğru savrulmaya devam edeceğiz.

Ben demiyorum ki hiçbir şey yapmayalım. Tabi ki yapalım... Protestoysa protesto. Baskıysa baskı... Tüm bunlara yönelik de plan programımız var ayrıca. Ama karşılık bulmayacak bir işi yapmamaya da özen gösteriyoruz.

Bu iş gazlı içecek gibidir. Kapağını içeceği içmen gereken vakitten önce açarsan gazı kaçar.

alone_6161
19.02.2018, 10:34
Ali Rıza Egemen "İstifa falan yok. Herkes aklını başına alsın” diye buyurmuş. Azarımızı da işittik, oh rahatladık, herşey düzelir hemen.

Travelair
19.02.2018, 10:42
Protesto edilirse karşılık bulur, yani zemin bulur Yiğit kardeşim. Kimse memnun değil bu durumdan. Demin Ali Rıza Egemen'in 2016'daki bir röportajına rastladım. Çin atasözü varmış da, kuyunun dibini görmeden ışığı göremezmişiz de...(http://www.karadenizmanset.com/haber/1117/ali-riza-egemen-milyon-eurolar-harcamayacagiz.html). Böyle mantık olmaz. Bekleyelim uygun zamanı? Uygun zaman ne? Kusura bakma dost acı söyler. Bu konudaki fikrinize katılmıyorum. BMN önder bir oluşum, öyle davranmalı. Organize etmeli, ön almalı, sadece ön alacaklara destek olmamalı

Yiğit Gayretli
19.02.2018, 10:44
Protesto edilirse karşılık bulur, yani zemin bulur Yiğit kardeşim. Kimse memnun değil bu durumdan. Demin Ali Rıza Egemen'in 2016'daki bir röportajına rastladım. Çin atasözü varmış da, kuyunun dibini görmeden ışığı göremezmişiz de...(http://www.karadenizmanset.com/haber/1117/ali-riza-egemen-milyon-eurolar-harcamayacagiz.html). Böyle mantık olmaz. Bekleyelim uygun zamanı? Uygun zaman ne? Kusura bakma dost acı söyler. Bu konudaki fikrinize katılmıyorum. BMN önder bir oluşum, öyle davranmalı. Organize etmeli, ön almalı, sadece ön alacaklara destek olmamalı
Ben anlatamıyorum sanırım kendimi. Neyse abi...

Doğukan Uçan
19.02.2018, 10:50
Sadri pasa don gel be

Oruç
19.02.2018, 10:50
Usta'nın tonla yanlışı var. Onda hemfikiriz. Ama İho bir daha bu kulübe başkan olursa ben umudumu tamamen yitireceğim. Ne günah işledik de Trabzonspor'lu olduk ? Ne günah işledik de böyle isimlere mahkum olduk ?

Travelair
19.02.2018, 10:51
Ben anlatamıyorum sanırım kendimi. Neyse abi...
Kusura bakma kardeşim, sizleri incitmek gibi bir niyetim yok

Bu arada BMN Twitter mesajında yanlışlıkla "Kamoyu Bildirisi" yazılmış

Yiğit Gayretli
19.02.2018, 10:56
Kusura bakma kardeşim, sizleri incitmek gibi bir niyetim yok

Bu arada BMN Twitter mesajında yanlışlıkla "Kamoyu Bildirisi" yazılmış
O tweet bir hayli yürüdü. Hata olmuş ama çok geç fark ettik ne yazık ki... Düzeltme şansımız kalmadı...

Uyarı için teşekkürler.

TekfurÇayır 61
19.02.2018, 11:06
Bu bildiri yönetimin isteğini yönetime altın tepside sunmak...

Yönetim ne ister; Başarısız olduk, hadi bize müsaade.

Oysa yönetim zâten süreci başarılı şekilde başarısızlığa ulaştırmak için gelmemiş miydi?
Yapılacakları ! yaptıktan sonra,yapılanların gündeme gelmemesini mümkün olduğunca sağlayıp işi başarısızlık gibi mâsum bir nedene bağlayıp elde edilen ganimetle çekip gitmek.
“Başarısız olduk, işi yeni bir yönetime devredelim” işin içinden sıyrılmak için çok başarılı, ideal bir mâzeret.

Yiğit Gayretli
19.02.2018, 11:11
Bu bildiri yönetimin isteğini yönetime altın tepside sunmak...

Yönetim ne ister; Başarısız olduk, hadi bize müsaade.

Oysa yönetim zâten süreci başarılı şekilde başarısızlığa ulaştırmak için gelmemiş miydi?

“Başarısız olduk, işi yeni bir yönetime devredelim” işin içinden sıyrılmak için çok başarılı, ideal bir mâzeret.

Peki... Niyeti, isteği, bilgisi, ilgisi, becerisi olmayan bir yönetime doğruyu yapmayı nasıl öğütleyeceğiz? Nasıl sağlayacağız?

Kalemi tutmayan bir çocuğa yazmayı nasıl öğreteceğiz?

Gözünü kapatan bir çocuğa okumayı nasıl öğreteceğiz?

Silahı tutmayan bir askere nasıl ateş ettireceğiz?

Düz yolda yürüyemeyen birini nasıl cambaz yapacağız?

Enaldo61
19.02.2018, 11:12
İHO'yu tekrar seçecek kadar salak yoktur herhalde.

TekfurÇayır 61
19.02.2018, 11:21
Bu yönetimin - doğrudan Usta’yı kastediyorum- bilgisinin, becerisinin olmadığını düşünmek hatâ, Usta bizi suya götürüp susuz getirir. Ne hedefliyorsa hedefine başarılı şekilde ulaşıyor. Takımın durumuyla neden ilgilensin, yeniden seçilmeyi hedeflemiyor ki.

Usta’ya baskı yaparak doğru şeyleri - doğru şeylerden kasdım şike sürecinden ibâret - yaptırmak çok zor ama imkânsız değil. Elde de başka bir alternatif zâten yok. Diyelim olmadı, yaptıramadık, o zaman Usta’nın ihânetinin altını kalın, daha kalın, daha kalın, daha da kalın ve somut olarak çizmeden göndermemek... Olan bitenin beceriksizlik, bilgisizlik nedeniyle olmadığını açıkça kanıtlamak. Uygulanacak baskı sonuç vermese bile en azından bunu sağlar! Bu, aynı zamanda seçilecek yeni yönetimin şimdi olduğu gibi elini kolunu sallaya sallaya, rahat rahat hareket etmesinin de önüne geçer.

Elde bunlar var, seçime umut bağlarsanız hüsran yaşarsınız.

Kenan Berber
19.02.2018, 11:29
En kötüsü de koskoca camianın sarılabileceği , umudunu bağlayabileceği biri YOK. Ne yazık ki YOK

gurur6134
19.02.2018, 11:31
Az kaldi gidecek hele siyaset tarafindan kendisine verilen gorev olan şike davasini sonlandirsin sonra birakip gidecek birdaha da trabzona ugramayacak cunku trabzonspor zerre umrunda degil..

celaledtin
19.02.2018, 12:26
İHO'yu tekrar seçecek kadar salak yoktur herhalde.
Bi yüzlüğe bakar o iş. Cem Uzan denen dürzü bile döner ekmek dağıtmayla yüzde yedi oy almıştı bu ülkede.

Tsli31
19.02.2018, 12:38
Hangi başkan sözünde durdu ki takımımızda
Sezon sonu yine bi ton transfer yapılır göz boyanır biz yine en büyük başkan deriz

Kamil Çakmak
19.02.2018, 14:17
Ben aklımı başıma almam lazım. Hatta "yönetim istifa"diye bağırılırken ıslık çalmam lazım. Hatta rant peşinde koşmam lazım.

Herkez isim ve rant peşinde cebini doldurma peşinde yazık oluyor Sevgiliye.

Manava61
19.02.2018, 15:33
Yazanların eline sağlık

Enaldo61
19.02.2018, 15:59
Bu kulübe transfer lazım değil, sistemli, disiplinli ve istikrarlı bir yönetim lazım.

alperrr
19.02.2018, 22:00
Kimse bana Özkan Sümer'i yani hocayı tanıtmaya kalkmasın..Trabzonspor'un tarihini kişiliğini misyonunu çok iyi bildiğimiz için bu konuyu es geçiyorum..

Yıl 1996...Kongre...MAY başkan oldu kürsüye çıktı ve şöyle dedi:" Becerip takımı şampiyon yapamadılar (F.Ö'ye atfen) Trabzonspor'un bundan sonra rakipleri Real Madriddir Bayern Münihdir Barcelonadır" ...MAY aynen bunları söyledi...Yıl 2000 Trabzonspor 4 senede bitirildi kadrosu dağıtıldı borç tavan yaptı...Sadece Rune Lange sözleşmesini genç taraftarlar okusa gülmekten ölür...Ve Özkan Sümer kimsenin yapamadığını cesaret edemediğini yaptı MAY'ın karşısına çıktı ve kazandı...Kazandığına pişman etmek için tvler kuruldu temlikler koyduruldu kayıtsız alacaklılar kulübe üşüştü...Özkan hocayı en zor günlerinde destekledik ve daha yazarak uzatmayacağim birçok sıkıntıyı yaşattılar ona ve hepsini aştı...Trabzon limanını bu kulübe kazandırmak için çabalarken bu şehrin bazı zenginlerinin nasıl önüne set çektiğini gördük...Limanın kulübe verilmesine karşı çıkan eski başkan ve eski kurucu başkan vardı bu şehirde...Evet bu şehirden çıktı o adamlar...Özkan Sümer'in bu takımı karşılıksız çıkarsız sevdiğini at hırsızı olmadığını en iyi bilenlerdeniz...Onun yaşadıklarını ve reçetelerini de en iyi bilenlerdeniz...Hem futbolcu hem hoca hem başkan olarak Trabzonspor'un Beckenbauer'idir ve entelektüel bir adamdır...Kendisiyle ilgili yazacaklarım çok zaman alır bu konuyu da burada kesiyorum...

1-Şamil Ekinci
2-Özkan Sümer
3-Şenol Güneş
4-Kenan İskender

Bu dördünün dışında hiçbiri umrumda değil hiçbiri beni ilgilendirmiyor...Bu 4 adam karşılıksız çıkarsız işini yaparak bu kulübe hizmet etmiştir kimseyle tartışmam...

O yüzden kimseden bir şeyler öğrenecek değiliz bilakis öğretecek kişileriz...Futbol ve Dünya çok değişti artık ve bu kulüp bu şehirden bu şehirliler tarafından yönetilemez inancındayım...Altyapı konusunda istersem kitap yazarim ve Özkan hocanın da altına imzasını atacağına eminim ancak bu kulübün Sümer methoduyla değil yabancı satışı ve şirketleşmeyle ayağa kalkacağına inanıyorum...Özkan hocanın da methodu geçeelidir fakat çok zaman alır bizim iki yöntemi de yapabileceğimiz sisteme ihtiyacımız var...

Bu forum "istifa et" naralarının değil çözümün adresi olmalıdır diyoruz...Üç beş bilgisizin gazıyla hareket etmeyin bugün istifa diye bağıran adamlar yarın da istifa diye bağıracaklar geçmişte de bağırdılar...Seçerken hiç düşünmediler...Usta uzaydan gelmedi kardeşim...Usta dedi ki şuraya bina yapacağım...Kimse çıkıp NASIL yapacaksın diye sormadı...Bina yapacaksın da bunun asansörü kazanı balkonu elektrik tesisatı nasıl olacak diye soran olmadı...Bundan sonrakilere de sorulmayacak bundan öncesindeki gibi..Bina yapacağım demekle bina yapılmaz...

Biz meseleyi kökten halletmekten bahsediyoruz günü kurtarmaktan bahsetmiyoruz...Kafanız çalışıyorsa ve samimi Trabzonsporluysanız geçmişe değil geleceğe yönelik proje panelleri düzenleyeceksiniz..50 yıl sonra Trabzonspor nerede olacak bunlar konuşulacak yoksa bu kulübuun ilerde 5 bin taraftarı olmaz...Sabaha kadar yazmayalım yani, bazı şeyleri yüzeysel yazarak geçiştiriyoruz anlayan anlasın...

kesinlikle katılıyorum , arkalarda kalmasın..

eğer saha sonuçları iyi olsaydı kahraman ilan edilecek ne kadar kaliteli bir kadro kurdu denilecekti..

1 ay önce Sosa ya bu kadar para verilirmi ,bu adam takımı sattı(ymalatya maçı)neden aldılar bu adamı diyenler ,kadrolarına ilk sosayı yazmaya başladı ,hatta hocaya kızıyorlar oynamadığı maçlar için..

oyuncuyu istemedikleri , hain ilan ettikleri zaman biz savunuyorduk oyuncu kaliteli uyum denilen bişey var veya oynadığı yer vs..
ne oldu dediğimize geldiler..

başkan mevzusuda böyle bence elinden geldiği kadar, akıl aldığı kişilerden şu oyuncuları al dediler aldı ama uyum ve takım oyunu sağlanamayınca sonuçlar kötü oldu..
....................

ihanet ediyorsun demek bir fikir tabiki aynı şeyi ben Yazıcı ve Abdülkadirin satışının düşünülmesinden dolayı demiştim..
hatta başkan dahi sürekli avrupa takımlarının transfer isteğini dillendiriyordu..
ne oldu bazılarının köylü dediği bir akıl çıktı ve benim öngörümü tekrarlayarak (Rıza Hoca) başkana ve camiaya dediki bu çocuklara zarar veriyorsunuz , böyle konuşmayın..ne oldu başkan bu söylemleri bitirdi..

.................
şuandada hatayı yanlış yerde arıyoruz bence..
davidluiz mükemmel söylemiş

Bu forum "istifa et" naralarının değil çözümün adresi olmalıdır diyoruz...Üç beş bilgisizin gazıyla hareket etmeyin bugün istifa diye bağıran adamlar yarın da istifa diye bağıracaklar geçmişte de bağırdılar...

Yiğit Gayretli
20.02.2018, 07:37
Bir kapıyı bir anahtar açar arkadaşlar.

Başka anahtarlarla kapıyı açmaya çalışınca kapıyı, kilidi, diğer anahtarları yıpratıyoruz.

Bu anahtar yanlış anahtar. Çözümün ilk adımı doğru anahtarı bulmaktır.

Cengiz Çubukcu
20.02.2018, 07:48

1-Şamil Ekinci
2-Özkan Sümer
3-Şenol Güneş
4-Kenan İskender

yazdıklarınızı şahsen ben önemsedim, ama geçmişe dönük panel yaptıysak ki geleceğe ışık tutsun diye ileri dönük paneller de yaptık ve yapmayı düşünüyoruz...çözüm konusundaki önerilerinize de sonuna kadar katılıyorum.....

gurur6134
20.02.2018, 07:52
Yeni secilecek adam yine siyasetin isaret ettigi bir kukla olur degisen hicbirsey olmaz delegelerin kafa yapisi degismeden..trabzonspor elbirligi ile bir proje olarak bitirildi burda ki donum noktasi 2011 şike sureci oldu kim nasil bitirdi herkes biliyor yakinda da adi trabzon buyuksehir belediye olur projenin son halkasi da takilir..

Emre İskender
20.02.2018, 10:39
52. yılda hayal satacak değil 56. yılda rahat edecek bir takım vaat eden birilerine ihtiyaç vardır.

Peki anket yapalım 52. yılda 5.liğe 53. yılda 4.lüğe 54.yılda 3.lüğe şeklinde bir yol haritası çizecek yönetim ve başkanı kaç günde yeriz taraftar olarak...

seçilme ihtimali nedir?

BMN nin üzerine düşen bu ciddiyette yaklaşabilen yönetim adayları varsa desteklemektir bence....