PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Başkanı Nasıl Olmalıdır?

erenslash
18.02.2018, 20:18
Bana göre en yakın zamanda Nevzat Aydın başkanı olmalıdır.

Nasıla gelirsek :Düzgün,kültürlü ,demokratik,karakterli,yenilikçi,gerçek vizyon sahibi,cömert,insan ilişkileri iyi olan,akıllı ve felsefi ve stratejik düşünen biri olmalıdır.Tabi parası ve locası da olursa şahane olur.
Yanına kimi alır almaz bilmem ama önerisini olan varsa yazabilir.
(Yeni başkan kim olmalıdır derken bunu hemen olsun anlamında değil ama en yakın zamanda anlamında kullanıyorum ayrıca yanındaki yöneticiler de başkan kadar önemli.

Efendim futbol şehri efendim teknik ekip önemli eyvallah da önce baştakiler önemli ,ama ondan önce tabi ki şehir de yani çekirdek daha önemli.

Buradaki soru yönetici kim olmalıdır ve çevresindeki kişiler de kim olmalıdır diye çoğaltılır ama konumuz en baştaki kim olmalı

birde ek olarak kendisi twitterda şöyle yazmış nedeni bazı faktörler kendisi açıkça söylememiş

https://twitter.com/zagortenay76

https://pbs.twimg.com/profile_images/567951170/zagor_cr_bigger.pngNevzat Aydın†@zagortenay76 (https://twitter.com/zagortenay76)<small class="time" style="font-size: 14px; color: rgb(101, 119, 134); margin-right: 5px; white-space: nowrap;"> 57m57 minutes ago (https://twitter.com/zagortenay76/status/965267508390440961)</small><button class="ProfileTweet-actionButton u-textUserColorHover dropdown-toggle js-dropdown-toggle" type="button" aria-haspopup="true" style="color: rgb(101, 119, 134); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 16px; line-height: 1; font-family: inherit; margin: 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 2px 9px; transition: box-shadow 0.15s ease-in-out; position: relative;">More
</button>

Çok çok zor hem de. ;)

Sefa
18.02.2018, 20:21
İyi bir Trabzonsporlu iyi de parası var ancak kötü bir futbol yöneticisi.

Sadri Şener de batırdı gitti bugün hala Sadri Şener gel kurtar diyenler var anlamak gerçekten güç bugün camiada takımı kurtaracak kişi göremiyorum en fazla umut bağladığımız Usta bile bir başarı elde edemedi..

Manu61
18.02.2018, 20:22
Nevzat Aydın seçimi kazanamayacağını bildiği için aday olmaz.

TS-Tiryaki
18.02.2018, 20:25
Nevzat Aydını siyasi görüşünde ötürü başkan yapmazlar..

DeAgLeMaNyAq
18.02.2018, 20:27
Nevzat Aydın seçimi kazanamayacağını bildiği için aday olmaz.

Aynı fikirdeydim hem siyasi görüş itibariyle hem de Trabzon kanadının kendisine olan antipatisi nedeniyle mevcut delege ile hiç şansı yok. Kaldı ki camia salt maddi güçle başarı yakalanamayacağını Usta örneğiyle net olarak gördü...

halilaziz61
18.02.2018, 20:30
TS yi bugün kurtaracak güç Hakan Kulaçoğlu anlayışından başka bir şey değildir

Maalesef ben de küçülup amatör anlayışla profesyonel işler yapmalıyız diyen tayfadan evrildim.

Zira bu takım her ne kadar profesyonelim demisse de ne yönetim olarak ne de futbol olarak amatörlükten arpa boyu uzaklasamamıstir.

O yüzden kimseyi kandırmayalım, amatörüz ama profesyonel işler başarmak için cabalayacağız diyen yönetimi başa getirmeliyiz

Mesut
18.02.2018, 20:30
Parali başkanın faydası yok arkadaşlar bunu anlamanız gerekiyor başkan kulübe para verse bile misliyle geri alıyor bjk-demiroren örneği var M.Usta'da verdiyse para bunu başkanlığı bittikten sonra isteyecektir.
Trilyonlar harcayıp 5-6 oynayacağına gençlerle yada orta halli oyuncularla büyük para harcamadan 4.luk yarışında olacağız yoksa gidişat Kocaelispor Gaziantepspor Eskişehirspor vs

Manu61
18.02.2018, 20:32
Aynı fikirdeydim hem siyasi görüş itibariyle hem de Trabzon kanadının kendisine olan antipatisi nedeniyle mevcut delege ile hiç şansı yok. Kaldı ki camia salt maddi güçle başarı yakalanamayacağını Usta örneğiyle net olarak gördü...

Aynen öyle hocam. Ben bu seçim özelinde İstanbul'dan çıkıp gelecek bir adayın şansını çok az görüyorum. Hekimoğlu aday olursa büyük favori olur. Hekimoğlu - İHO dışında bir aday çıkacağını pek sanmıyorum. Yarış bu iki isim arasında geçecektir.

erenslash
18.02.2018, 20:40
halilaziz61 Bence nevzat olmalıdır hakanla da olmaz o iş ben şuna varım

Hakan Kulaçoğlu ile Nevzat beraber gelsin bu daha güzel

Mert Acar
18.02.2018, 20:42
İkinci adam olmalı.Henüz erken başkanlığa.

Enaldo61
18.02.2018, 20:45
Bundan kötü başkanlık yapma ihtimali yok valla.

tanjugunduz
18.02.2018, 20:47
Bir önceki seçimdeki duruşu ile celil bey bir şansı fazlasıyla hak ediyor ancak kendisi aday olmaz gibi olursa yeni başkanımız zaten Nevzat bey bildiğini okur takımı antipatik hale getirebilir bir akıl koyar mutlaka ancak çevresi ne kadar futboldan anlıyor soru işareti ama ne olur eski başkanlardan birini istemeyin Hakan bey de fırsatı hakediyor keşke hakan bey celil bey ve Nevzat bey güçlerini birleştirip tek liste ile girseler seçime bugün panelde ifade edildiği gibi Özkan Sümer başkanımızın zamanındaki gibi birliktelige ihtiyaç var herkes elinden geleni yaparsa bu kulüp ayağa kalkar

Bu senede heba oldu.

Enaldo61
18.02.2018, 20:48
Bence Celil Hekimoğlu Hakan Kulaçoğlu Nevzat Aydın ve bu tarz adamlar birleşip yönetim oluşturmalı.

selcuk
18.02.2018, 22:28
cocuk elini ocagi uzatir, babasi tiss der alip odasina götürür

2 dakika sonra yine mutfaga gelip elini ocaga uzatir...

kartal61
18.02.2018, 22:35
Şu tabloda fazla başkan adayımız yok.Herkesin gelipte başkan adaylığını koyabilecegi bir durumda değiliz.Bizi bu durumdan çok yetenekli kişiler çıkartabilir.
Şuan camiada Fenerbahçe'de ki gibi Ali Koç etkisi yaratabilecek isim yok.
Ama Nevzat Aydın eski yönetimdeki hatalarından ders cikardiysa olabilir.Direk başkan olmaktansa Sadri Şener in başkanlığında yönetimde olabilir.

ts_tuncay_ts
18.02.2018, 22:36
Daha çok beklersiniz siz...Adamların hedefi hiçbir zaman Trabzonsporun başarılı olması olmadıki...

Hep ceplerini doldurmak oldu.Hal böyle olunca, gözlerini para bürüyen böyle insanlara ne desen vız gelir tırıst gider...

Bir dahaki kongreye kadar duracak gibiler...

Hasan61
18.02.2018, 23:29
Kendisinin Trabzonsporluluğundan şüphem yok, şuan ki başkan gibi değil kesinlikle ancak hem Şener dönemi hem Usta dönemi gösterdi ki gram futbol bilgisi yok.

Timur Bey
18.02.2018, 23:34
Fm ya da Pes oynayıp on atışından biri yarı yarıya tutan birisini başkan yapmak demek, İho'nun şehirli ve entelektüel halini getirmekten farksızdır. Tek farkı bilinmeyen futbolcu avcılığı olur.

Ibrahim Gaygusuz
18.02.2018, 23:38
Nevzat Aydin kac kere ben oynamiyorum kustum diyip gitti.

Mithridates
18.02.2018, 23:40
Nevzat Beyden bize başkan olmaz.
Olursa da Muharrem Ustadan fazla bir farkı olacağını sanmam.
Zaten her iki yöneticilik dönemi de ortadır biraz araştırma yapan ortada bir fark olmadığını görür.
Bize kendi işinde başarılı olmuş iş adamı lazım değil Türkiye'de futbolda dönen pisliklerin farkında bu işin içinden gelmiş birileri lazım.
Yoksa isimler değişir olaylar ve sonuçlar değişmez.

Nazim Can
18.02.2018, 23:42
Ahmet Agaoglu der susarim.

erenslash
18.02.2018, 23:42
hocam bir daha düşün adamın farklı zekası var doğru yönecitilerle bize katkısı olur https://www.youtube.com/watch?v=_FiyzYG3Hdg
Nevzat Beyden bize başkan olmaz.
Olursa da Muharrem Ustadan fazla bir farkı olacağını sanmam.
Zaten her iki yöneticilik dönemi de ortadır biraz araştırma yapan ortada bir fark olmadığını görür.
Bize kendi işinde başarılı olmuş iş adamı lazım değil Türkiye'de futbolda dönen pisliklerin farkında bu işin içinden gelmiş birileri lazım.
Yoksa isimler değişir olaylar ve sonuçlar değişmez.

Fethi kaleli
18.02.2018, 23:43
Klübe sahip çıkıcak klübün haklarını davasını sonuna kadar savunup kendi menfaatini düşünmeyip sadece trabzonspor diyecek ve trabzonsporu iyi yerlere getirmek için varını yoğunu ortaya koyacak herhangi biri olsun bu asla farketmez eski bir futbolcumuz yada trabzonsporlu bir iş adamı yada trabzonsporlu nüfuzu karakteri güçlü herhangi biri olsun yeter abi x kişisiymiş y kişisiymiş umrumda değil yeterki trabzonsporu sahiplensin sahiplendiği süredede haddini bilsin yeter...

Bilal Karadeniz
18.02.2018, 23:51
Suk bero onazi ıbanez gibi çöpleri görmek istiyorsanız buyrun seçin adam hala twitterda bunları övüyor. Muharrem usta da vizyonerdi gördük vizyoneri

Ozan Yılmaz
18.02.2018, 23:53
Ahmet Agaoglu der susarim.Strese gelmez golfte rahat ve huzurlu nasıl geri çekildiğini hatırlamak lazım en güçlü adayken zamanında

Ibrahim Gaygusuz
18.02.2018, 23:56

asla elini tasin altina sokmaz.

Albayraklar
Ustalar
Hacilar (saliholgu ve osmanoglu)
Agalar olmasin.

Someone
18.02.2018, 23:57
Nevzat Aydın gitsin havuz partilerine katılsın ne başkanlığı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nazim Can
18.02.2018, 23:58
Strese gelmez golfte rahat ve huzurlu nasıl geri çekildiğini hatırlamak lazım en güçlü adayken zamanında

asla elini tasin altina sokmaz.

Albayraklar
Ustalar
Hacilar (saliholgu ve osmanoglu)
Agalar olmasin.

O zaman Hekimoglu gelecegine Iho gelsin yarim kalan isini bitirsin :)

Fethi kaleli
18.02.2018, 23:59
O zaman Hekimoglu gelecegine Iho gelsin yarim kalan isini bitirsin :)

Yarım kalan işi derken klübü batırmaktanmı bahsediyorsunuz ��

Ozan Yılmaz
19.02.2018, 00:00
O zaman Hekimoglu gelecegine Iho gelsin yarim kalan isini bitirsin :)Yeni yüzlere ihtiyacımız var.

Ibrahim Gaygusuz
19.02.2018, 00:02
Atay Aktug gibi bir isim olabilir

Mesut
19.02.2018, 00:29
Bu kulübün kurtuluşu küçülmek başka çaresi yok .
Buraklar Sosalar Kucka vs bu tarz külfetli transferler bizi batırır Hekimoğlu aday olmayacağını belirtti.
Nevzat Aydın ne başarısı var kaç yönetime dahil oldu ne yapmış da başkanlığa layık görüyorsunuz bugüne kadar sürekli istifa edip durmaktan başka ne yapmış .
İşin zor Trabzon'um iyi günler beklemiyor

Karmam
19.02.2018, 01:22
Nevzat Aydın başkan olacak kapasitede bir adam değil. Benim gözümde daha ziyade Gökhan Saral seviyesinde kendisi. Başarılı ve fedakar biri ama o öte yandan çocuk gibi. Başkan olursa iki Twitter küfürüne hevesi kırılır.

Sadri Şener benim için tarihin en kötü başkanlarından biri. Kulübü Galatasaray altyapısına çeviren, şampiyon takımı her sezon batırdıkça batıran, bütün efsanelerimizin arkasından hakaretler yağdıran, hem dış hem iç transferde muazzam başarısız olmuş seviyesiz biri. Bugün Ersun'u, Rıza'yı getirdi diye Usta'ya sövenler ne çabuk unutmuş Sadri Şener'in Samet Aybaba'yı getirdiğini, taraftar karşı çıktığı için de görevi bıraktığını. 82 puanla şampiyon olan takımı 11-12'de 56, 12-13'te 46 puana düşüren, çözüm olarak da Samet Aybaba'yı getirmeye çalışan, Trabzonspor'a "Galatasaray'ın altyapısı" kimliğini kazandıran, Fatih Tekke'nin, Gökdeniz'in, Yattara'nın, Şenol Güneş'in arkasından yalanlar ve hakaretler yağdıran, 5 yıllık görev süresinde 60'ı aşkın transfer yapıp takımı 9. sırada bırakan, 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'un haklarını koruyamayan, Bilbao maçı biletleri ve Fatih Tekke'nin çok para istemesi hususunda taraftarı aptal yerine koyup yalanlar yağdırırken yüzü bir kez olsun kızarmayan Sadri Şener'in ta kendisidir. Bu adamı isteyenlerin heralde Abdüş ve Yazıcı'yı ücretsiz Galatasaray'a gönderesi gelmiş. Ya da Rıza yerine Samet Aybaba'yı istiyorlar. Başka bir açıklama bulamıyorum. İlk iş Burak'ı da gönderir sayın Sadri, tam olur.

Muharrem Usta'yı çok destekledim ama öyle ya da böyle saha sonuçları alınamadı. Menajer, hastane ve siyaset konularında yerel medyadaki mahlukatlarının attığı çamurların izleri de fazla kaldı. Aslında 2-3 yerinde transfer, bir de Preud'homme kalitesinde bir hocayla güzel şeyler olabilecek seviyedeydi ama olmadı. Bu saha sonuçlarının bir bahanesi olamaz. 1 değil, 2 değil, 3 değil.

Gelecek başkan yeni biri olmalı. Üstteki iki isme zerre tahammülüm yok. Hekimoğlu çıkar heralde aday olursa. GS Mustafa Cengiz'i seçtiğinde GSli arkadaşlar adamın tek özelliği Dursun Özbek olmaması diye gülüyorlardı. Hekimoğlu'nun da seçilmesi benzer olur. Neyse, ne yapalım. Kazanacaksın şu maçların birazını. Yoksa olmuyor. Lamı cimi yok.

5361
19.02.2018, 01:33
Holding sahibi olmayan .Başkan olayım da şirketim değeri kazansin devlete yakın olayım büyüyeyim demeyen , kaybedecek birşeyi olmayan. Sadece ve sadece trabzonspor başarısı için gelecek biri olması lazım.. Varmı öyle biri? Yok.

erenslash
19.02.2018, 02:28
kapasitede değil mi? :)) Türkiyede bunu kim düşündü? https://www.youtube.com/watch?v=_FiyzYG3Hdg yanına düzgün ekip alsa gayet de güzel işler yapabilir
Nevzat Aydın başkan olacak kapasitede bir adam değil. Benim gözümde daha ziyade Gökhan Saral seviyesinde kendisi. Başarılı ve fedakar biri ama o öte yandan çocuk gibi. Başkan olursa iki Twitter küfürüne hevesi kırılır.

Sadri Şener benim için tarihin en kötü başkanlarından biri. Kulübü Galatasaray altyapısına çeviren, şampiyon takımı her sezon batırdıkça batıran, bütün efsanelerimizin arkasından hakaretler yağdıran, hem dış hem iç transferde muazzam başarısız olmuş seviyesiz biri. Bugün Ersun'u, Rıza'yı getirdi diye Usta'ya sövenler ne çabuk unutmuş Sadri Şener'in Samet Aybaba'yı getirdiğini, taraftar karşı çıktığı için de görevi bıraktığını. 82 puanla şampiyon olan takımı 11-12'de 56, 12-13'te 46 puana düşüren, çözüm olarak da Samet Aybaba'yı getirmeye çalışan, Trabzonspor'a "Galatasaray'ın altyapısı" kimliğini kazandıran, Fatih Tekke'nin, Gökdeniz'in, Yattara'nın, Şenol Güneş'in arkasından yalanlar ve hakaretler yağdıran, 5 yıllık görev süresinde 60'ı aşkın transfer yapıp takımı 9. sırada bırakan, 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'un haklarını koruyamayan, Bilbao maçı biletleri ve Fatih Tekke'nin çok para istemesi hususunda taraftarı aptal yerine koyup yalanlar yağdırırken yüzü bir kez olsun kızarmayan Sadri Şener'in ta kendisidir. Bu adamı isteyenlerin heralde Abdüş ve Yazıcı'yı ücretsiz Galatasaray'a gönderesi gelmiş. Ya da Rıza yerine Samet Aybaba'yı istiyorlar. Başka bir açıklama bulamıyorum. İlk iş Burak'ı da gönderir sayın Sadri, tam olur.

Muharrem Usta'yı çok destekledim ama öyle ya da böyle saha sonuçları alınamadı. Menajer, hastane ve siyaset konularında yerel medyadaki mahlukatlarının attığı çamurların izleri de fazla kaldı. Aslında 2-3 yerinde transfer, bir de Preud'homme kalitesinde bir hocayla güzel şeyler olabilecek seviyedeydi ama olmadı. Bu saha sonuçlarının bir bahanesi olamaz. 1 değil, 2 değil, 3 değil.

Gelecek başkan yeni biri olmalı. Üstteki iki isme zerre tahammülüm yok. Hekimoğlu çıkar heralde aday olursa. GS Mustafa Cengiz'i seçtiğinde GSli arkadaşlar adamın tek özelliği Dursun Özbek olmaması diye gülüyorlardı. Hekimoğlu'nun da seçilmesi benzer olur. Neyse, ne yapalım. Kazanacaksın şu maçların birazını. Yoksa olmuyor. Lamı cimi yok.

Rahmi Akkurt
19.02.2018, 02:51
dırabzonsibor sevdalılarıyız.

HOPA'LI TS'Lİ
19.02.2018, 07:54
Hakan KULAÇOĞLU

celaledtin
19.02.2018, 08:03
Daha önce adı sanı duyulmamış biri olmalı. En azından bir beklentimiz olmaz kafamız rahat olur.

OrkHun
19.02.2018, 08:32
hakan kulaçoğlu olabilirdi ama 4-5 sene önce. şimdiki maddi yükün altından kalkması zor. cebinden ödeme anlamında değil, finansal yönetim açısından tecrübeli durmuyor.
nevzat kendisi yapmasa da iyi profesyonellerle çalışabilir.

ama kongrenin nevzat'ı seçmesi çok düşük ihtimal. hekimoğlu da aday olmam diyor.
inşaatçı-rantçı vs diğer hormonlu sektörlerde büyüyen bir sonradan görme iş adamı olmasın yeter ki.

İsa Gündoğdu
19.02.2018, 08:37
isim önemli değil
kim gelirken 3-5 sene şampiyonluk kimse beklemesin sözüyle gelirse ona inanırım

HOPA'LI TS'Lİ
19.02.2018, 08:43
Duyduğum kadarıyla Celil Bey bu kadar çok borç yükünün sorumluluğunu almak istemiyor.

Sahipsiz kaldık.

Ne bitmez çilemiz varmış

gurur6134
19.02.2018, 11:35
Hakan kulacoglu keske olsa ama zor..

Kaya
19.02.2018, 11:40
Nevzat Aydın mı?

Sadri Şener döneminde hiçbir şey yapmadı...
Muharrem Usta döneminde hiçbir şey yapmadı...

Futbolu çevresinde futbolu bildiğini sanan tiplerin bilgisine göre yönetmeye çalışan "çok paralı" olmakla birlikte "liyakat"ı son derece zayıf biri...

Zaten hem Sadri Şener hem de Muharrem Usta gibi 2 farklı başkan altında görev yapacak kadar kriteri ve ilkesi olmayan bir futbol adamı...

Neyse, bu camia kimler büyük bir destekle göreve getirmedi ki?

Nevzat'ı da bu kafalar başkan yapar, yarın da istifa çeker...

Ben o yüzden şimdiden Nevzat gibi birinin başkanlığına karşıyım ama bu camia yapar mı yapar arkadaş...

Orkun 61
19.02.2018, 11:47
Bu forumda kongre üyesi olanlar var. Onlar daha doğrusunu söyleyecektir diye düşünüyorum. Yada eklemelerde bulunacaklardır diye tahmin ediyorum.

Mesele çoğunluğun yeterli göreceği bir başkan adayı mıdır sizce ?

Aktif olarak içinde bulunmasam da gördüğüm kadarıyla kongrede seçilmek için başkanlar çeşitli çevrelerden oy potansiyeli olan isimleri isteyerek yada istemeyerek listelerine eklemek durumunda kalıyorlar.

Bu durum beraberinde iki sorun getiriyor.

1.si futbol camiasında işlerin nasıl yürüdüğü hakkında bilgi sahibi olmayan, kulüp yönetiminde tecrübesiz kişilerin yönetiminde yer alması

2.si başkanın oy kaygısıyla kafasındaki yönetim kadrosunu kuramaması. Nitekim yarı yolda yönetimde guruplaşmalar,kopmalar ve istifalar başlıyor.

Bu açmaz Türkiyede Futbol Kulüplerini yönetmeye aday olan tüm yönetimlerinin İLK KONGREDE karşılaştıkları bir sorun. İlk dönemlerini bir şekilde atlatan ve başarı yakalayan başkanlar 2.seçimlere

çok daha elleri kuvvetlenerek giriyor.

Bu açıdan bakınca başkanın kim olduğu kadar , kafasındaki isimlerin ne kadarıyla beraber çalışabileceği ve ne kadar rahat bırakılacağı da önem kazınıyor. Mikro miliyetçilikten tutun da siyasete ve

çıkar savaşlarına kadar uzanan dış etkenler silsilesinde hangi başkan nasıl bir ekiple ne kadar başarılı olur varın siz düşünün.

katre-i.matem
19.02.2018, 11:54
Nevzat Aydin isminin dillendigini gorunce su halimize sukrediyorum.

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Faik Yılmaz
19.02.2018, 11:59
Millet sadecesonuca göre eleştiriyor.....

İho'ya oy verdik..... Niye Usta'ya vermedin... İho'ya oy verilirmi dediler ?

Usta'ya oy verdik niye Hekimoğlu'na vermedin diyorlar....

Hekimoğluna versek niye Usta'ya vermedin deyip yine eleştireceklerdi....

Milletin işi kolay elini taşın altına koymuyor kimse olmadan değil , olduktan sonra istediği gibi yorum yapıyor....

Şimdiden sonra ;

Seçim zamanı gelince listelere bakarım....

Gerçekten klübü yönetecek olan varsa oy veririm.....

Yoksa oy pusulama Şaml Ekinci , Dozer Cemil , Ahmet Suat Özyazıcı yazar seçim sandığına atarım....

Arkadaşlarımı bilmiyorum ama şahsen ben Bir daha böyle vebal altına girmem.... giremem....

Mert Oğuzlu61
19.02.2018, 12:23
https://www.youtube.com/watch?v=ycxOPXdzKjo

Yeni başkan ve yönetimi. İho'yu kongrede devirebilecek, saha içi ve saha dışı saçmalıklara son verip doğru düzgün bir hedef koyup o hedef doğrultusunda TS için çalışacak tek yönetim, tek güç.

Zengin, egosu yüksek, kimse tanımazken seçim dönemlerine doğru ''aniden ortaya çıkan'' İstanbullu proje aday devri Usta ile bitti.

erolizmts
19.02.2018, 12:24
Üzerimize bir adet Faruk Özak atılırsa şaşırmamak gerek. Erdoğan Bayraktar da süpriz aday olabilir.

katre-i.matem
19.02.2018, 12:26
Atanmis degil secilmis olursa daha iyi olur tabi

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Travelair
19.02.2018, 12:53
Herkesin gözünden kaçan bir isim var. Kim olmalıdır sorusuna cevap mı bilemem ama kim olabilir sorusuna cevap olabilir

Travelair
19.02.2018, 13:20
Mehmet Atalay

http://www.haberturk.com/yazarlar/mehmet-atalay/1678071-trabzonspor-nasil-kurtulur

Alp Yavuz 13
19.02.2018, 13:27
Akp'li olmasında.

matrixx61
19.02.2018, 13:47
Bize iş adamı olmayan, siyasi rantı olmayan ticari kaygı taşımayan sadece ve sadece futbolu bilen ve kafası biraz çalışan adama ihtiyaç var..Futbol basit bir oyundur..yapman gerekenleri yap yeter..

Travelair
19.02.2018, 13:48
Bana Mehmet Atalay olabilir gibi geliyor. Olmalıdır diyemem ama bu ortamda ön plana çıkabilir. Gönlümden geçen; tek amacı Trabzonspor'un çıkarı olan, çalışkan, bilgili, samimi, dürüst, çevresi olan bir başkan

Yiğit Gayretli
19.02.2018, 13:49
İsimlerin önemi yok.

Trabzonspor'a başkan olması gereken kişi profilini çizelim. O kalıba uygun kişileri cesaretlendirelim...

fdemir
19.02.2018, 13:52
Sadri Şener ve nevzat aydın önderliğinde olmalıdır yeni yönetim.

El Cordobes
19.02.2018, 14:06
Volkan Canalioğlu nun 3-4 aydır nabız yokladığı konuşuluyor. Ne kadar ciddidir bilemem.

Fatih Öztürk
19.02.2018, 14:16
Öncelikle yalanı yakalanan biri olmamalı.
Camianın tabandan tavana saygı duydığu isim olmalı.
Mutlaka Trabzon'da ikamet etmeli.
Siyasi nüfuza hakim olmalı.
Evveliyatında kamu, özel vb kurumlarda önemli mevkilere gelmiş liderlik ruhu taşıyan biri olmalı.

Kamil Çakmak
19.02.2018, 14:19
Futbolun içinden işi bilen profesyenel bir yönetim olsun. İsterse Kominist olsun.

İ. SARAL
19.02.2018, 14:41
Bana Mehmet Atalay olabilir gibi geliyor. Olmalıdır diyemem ama bu ortamda ön plana çıkabilir. Gönlümden geçen; tek amacı Trabzonspor'un çıkarı olan, çalışkan, bilgili, samimi, dürüst, çevresi olan bir başkan

O da siyasetin kulu, kölesi.

Travelair
19.02.2018, 14:46
Evet siyasete yakın bir isim. O yüzden önplana çıkabilir diyorum. Yani hazırlıklı olalım gibisinden. Ama köle midir bilemem.

halilaziz61
19.02.2018, 14:53
Volkan Canalioğlu nun 3-4 aydır nabız yokladığı konuşuluyor. Ne kadar ciddidir bilemem.

Ne alaka, volkan canalioglu ve başkanlık?

Bir kez de futbolu bilen biri başkan olsun yaa.

Bakın bu süreçte futboldan ve ekonomiden anlayan bir kişi geliyor aklıma
Ahmet Ağaoğlu. Masa başında da nispeten güçlüdür
Ama aday olmaz

Tsli31
19.02.2018, 14:57
Trabzonspor'un kaderini değiştirecek vizyon sahibi birisi olmalı
Taraftarında sabırlı olması gerekir

halilaziz61
19.02.2018, 15:14
Renkdaslar seçim olursa iki aday çıkacak gibi duruyor

İho ve Usta
Bu şartlarda usta yine seçilecek gibi duruyor akıllı her üyenin yapmasi gereken gibi
Umulur ki listesi kaliteli adamlardan olur, yaptığı hatalardan ders çıkarır iyi bir hocayla anlaşır ve yiğit düştüğü yerden kalkar. Yiğit TS yanlış anlaşılmasın.

Ustanın başarılı olmasını isterdim ama çok amatörce hatalar yaptı. Erdil hos un da dediği gibi bir sportif direktör şota gibi pek çok sorunu çözebilirdi. Tabi kaliteli bir hoca

İskender Çakmak
19.02.2018, 15:16
Siyasi yalaka olmayan başkan ve yönetim istiyorum.

kayseriliyiz
19.02.2018, 15:23
Sadri sener liderliginde Nevzat aydin, Mehmet Yigit Alp ve hakan kulaçoglunun olcagi bir yönetim bizi düzlüge çikaracaktir.
Tabi Sadri sadece baskanlik yapip transfere karismamasi sartiyla.

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant Tapatalk

Travelair
19.02.2018, 15:39
Sadri Şener bir tv röportajında "Ben en olmadık zamanda bir yerlerden para buluyorum ama genç yöneticilerimiz (Nevzat...) hiç bu para da nerden çıktı diye sormuyorlar, karışmıyorlar, öğrenmiyorlar" demişti diye hatırlıyorum. Pek uyum yakalarlar mı şüpheli

Mesut
19.02.2018, 15:44
Ne Sadri Şener ne Nevzat Aydın bunlar denendi ve olmadı ne çabuk unuttunuz M.Usta Özkan Doğan'i ihya ettiyse
Sadri başkan da Mithat Halis kusura bakmayın aynı fuskinin laciverti.
Bize Özkan Sümer lazım küçülmek gerekiyor milyon eurolar harcayıp 5-6 oynuyoruz bari bir kaç sene ekonomik olarak rahatlayana kadar gençlerle yada düşük bütçeli oyuncularla da biz 5.lik 6.lik için oynarız durum vahim bence ekonomik olarak git gide daha beter gidiyor Hekimoğlu'nun dediği gibi uçuruma gidiyor hani öyle Tofaş sahin ile kartal ile değil Ferrari ile gidiyor

celaledtin
19.02.2018, 15:49
Evveliyatında kamu, özel vb kurumlarda önemli mevkilere gelmiş liderlik ruhu taşıyan biri olmalı.
İş ilanı gibi olmuş.

oflubektas
19.02.2018, 15:51
Metin Korkmaz

Futbol şubesi sorumlusu Özkan Doğan, mali sorumlu Ali Cansun, asbaşkan Sedat Yeşilkaya, basın sözcüsü ve dış ilişkiler Mithat Halis. Çevresini de Ofli Hayratli Pulathaneli Ağasarli Gugudali Arsenli ağır abi yöneticilerle donattık mı işlem tamamdır...

chener
19.02.2018, 15:53
Trabzonspor,bu borç yüküyle, sıradanlaşan hedefleriyle, şehir yaşamında kaybettiği öncelikleriyle ancak ve ancak birçok şahıs ve kurumun biraraya gelerek oluşturacağı yeni yapılanma mantığı güdecek yönetimle kurtulabilir. Trabzonspor için bundan başka kurtuluş yok.Yok olmak üzereyiz ve yok olacağız.

celaledtin
19.02.2018, 16:04
Bu takımı istanbula taşımaktan başka çare yok.

alone_6161
19.02.2018, 16:39

40 yaşıma geldim, 20'li yaşlardan beri TFF başkanlığına Mehmet Atalay gelebilir, asbaşkanlığa Mehmet Atalay gelebilir, TS başkanlığına Mehmet Atalay gelebilir. Emekliliğim gelecek nerdeyse Mehmet Atalay hala bir yerlere gelemedi :).

Demem odur ki, bunca yıldır ismi sürekli gündemde olup da bir yerlere gelemediyse demek ki daha da gelemez.

Ogün YAZICI
19.02.2018, 16:46
1-En önemli kriter paralı ya da parası olduğu iddia edilen bir başkan olmamalı.
2-Göz boyamak için 1-2 yıldır maçlara gitmeye başlamış birisi olup bir de 5-6 yıl önce şansa tribünde bulunduğu bir maçın fotoğrafını servis edip ben tribünden geliyorum imaji vermemeli ,hayatı trabzonspor olmalı

Ertan OKUMUŞ
19.02.2018, 17:24
1- Özkan Sümer
2- Atay Aktuğ
3-Hakan Kulaçoğlu

halilaziz61
19.02.2018, 17:32
1- Özkan Sümer
2- Atay Aktuğ
3-Hakan Kulaçoğlu

İlk ikisinin yaşı 70 e dayandı geçiniz

Ertan OKUMUŞ
19.02.2018, 17:48
İlk ikisinin yaşı 70 e dayandı geçiniz

Pardon ,başkanlıkta aranılan ilk kriter yaş mı[emoji848]

Ertan OKUMUŞ
19.02.2018, 18:17
Trabzonspor,bu borç yüküyle, sıradanlaşan hedefleriyle, şehir yaşamında kaybettiği öncelikleriyle ancak ve ancak birçok şahıs ve kurumun biraraya gelerek oluşturacağı yeni yapılanma mantığı güdecek yönetimle kurtulabilir. Trabzonspor için bundan başka kurtuluş yok.Yok olmak üzereyiz ve yok olacağız.

%100 katılıyorum,bunun dışında şahıslar hep yıpranacak,ister istemez eleştirilere maruz kalacak ve tüm sorunları göğüslemesi ve çözüme ulaştırması neredeyse imkansız olacaktır,aslında bu anlattıklarımı normalde bir yönetimin içindeki kadro görev paylaşımıyla yapması gerekirken,kulüplerimizde genellikle kurumsallaşma yerine bir lider ön planda olduğundan, hele söz konusu Trabzonspor ise artık şehrin ve kulübün dinamikleri gerçek anlamda yönetimde söz sahibi olmalıdır,bunun formülü mutlaka bulunmalıdır,şahıs odaklı seçimler bizi kurtaramayacak çünkü bizim İstanbul takımları gibi arkamızı kollayan-toplayan ne işadamlarımız ne siyasilerimiz var☹️

halilaziz61
19.02.2018, 18:29
Pardon ,başkanlıkta aranılan ilk kriter yaş mı[emoji848]

Yaşınız benden büyük iyi hatırlarsınız buna rağmen yazmissiniz ama Atay aktuğ gerçekten kötü bir başkandi. TS sayesinde 2011 e kadar belini dogrultamadi. İki kez salakligi bakın tam bu kelime açıklar durumu şampiyonlar ligi kapısından döndük.

Özkan Sümer bence de olur ama gerçekten yaşı ileri başkanlık biraz dinamizm ister bunu başarabilir mi emin değilim.

Hakan bey bence en ideal olanı ama onu seçecek delege anlayışı maalesef bizde yok

Mustafa YILMAZ
19.02.2018, 18:29
zengin bir iş adamı olmasın.

en önemlisi siyasete yakınlığı falan değil ama siyasetin atadığı bir başkan olmasın.

bu kulübün değerlerine en çok yakışına özkan sümer'dir ama bu saatten sonra zor gibi görünüyor en azından gelecek olan kişi onu üst akıl olarak görmeli.

kayseriliyiz
19.02.2018, 19:32
Özkan Sümer ikna edilebiliyorsa en iyi seçim olur.
Yoksa dedigim gibi bir koalisyon olabilir.
BMN Özkan Sümer'i bit yoklasa aklinda varmiymis?

Numan Yerlikaya
19.02.2018, 19:33
Futbolu bilen hırslı bir başkana sonra da teknik adama ihtiyaç var

kartal61
19.02.2018, 19:40
Futboldan fazla anlamasına gerek yok.Sadece bir yönetici olarak yapması gerekenleri yapsın.Futbol teknik ekibin işi
Fazla zengin olmasına da gerek yok.Dedigim gibi futbolun dogrularini yapsın yeter
Bugunumuzu değil yarınlarımızı kazanmaya yönelik hamleler yapsın

sasone
19.02.2018, 19:52
Yeni başkan kim olacak?
Çözüm mü?
Şunu sor,Trabzon Futbolu nedir,nasıl başarılı olmuştur,neden başarıya hasret kalmıştır.

Bu konularda bir bilgin olmadığı,günlük yaşadığın için gelip buraya yeni başkan istiyorsun,çabucak eskitip,başka bir yenisinin heyecanının,onun sana vereceği başarı ve kupa söylemlerinin uyuşturucu hazzına ihtiyacın var.

Yeni başkan çözüm değil.
Futbol aklımız kayboldu,Trabzon gibi ülkede futbol denilince ilk akla gelen şehrin takımının nasıl bir futbol oynayacağına kulüple anlaşan Hocalar karar veriyor.
Trabzon gibi futbolun kültürünün oluştuğu,başka şehirlere ilham veren yer günlük yaşıyor.

Sorunu görmek lazım,biz artık günü bile kurtaramıyoruz,geleneksel her sezon başa baş mücadele ettiğimiz İstanbullu rakiplerimizle başa çıkamadığımız gibi başka takımların bir yıllık başarılı olma heveslerine bile karşı koyamıyoruz.

Cafer KILIÇSOY
19.02.2018, 20:03

İmkansız der susarım :)

İzin vermezler, getirmezler, zaten kendiside gelmez.

Arkadaşlar Trabzonspor son yıllarda yönetilmesi çok zor bir kulüp haline geldi. Borç çok, gelir yok. Bu, gelecek olanın, gelmek isteyenin elini kolunu bağlayacaktır.

Ve son olarak; Nevzat Aydın'a değil oy, günahımı vermem.

Tayfun
19.02.2018, 20:06
Trabzonspor'un son dönemlerde görüp görebileceği en iyi başkanlardan biri Sadri Şener'di . Stadyumda adama küfür edildi yüzüne karşı. Yeniden göreve geri gelmeyeceğini açıkladı zaten.

Bu kulübü düzlüğe çıkartacak kimse yok etrafta, burada yazılan isimlerin hepsi çuvallar .

Cafer KILIÇSOY
19.02.2018, 20:11
Trabzonspor'un son dönemlerde görüp görebileceği en iyi başkanlardan biri Sadri Şener'di . Stadyumda adama küfür edildi yüzüne karşı. Yeniden göreve geri gelmeyeceğini açıkladı zaten.

Bu kulübü düzlüğe çıkartacak kimse yok etrafta, burada yazılan isimlerin hepsi çuvallar .
Yazdıklarına katılmakla birlikte şunu da es geçmemek lazım kardeşim. Sadri Şener geldiğinde kulübün önü açıktı ekonomik anlamda. İyi kadro kurdu ve şampiyon oldu. Şimdi borç çok ama gelir yok. Ama yinede şunu rahatlıkla söyleyebilirim kendi açımdan; Sadri Şener çeketini assın genel kurula, düşünmeden oy veririm.

Travelair
19.02.2018, 20:41
Sadri Şener şike sürecinde Tff'de Mecliste kanunlar kurallar değişrken nasıl hareket etti? En iddialı sezonumuzda transfer diye ikizleri getirdi, Alanzinho transferi, Hırvat transferi vs. vs. Pek sağlam başkan mıydı ki?

nakzo
19.02.2018, 21:28

Öncelikle futbolcu maliyeti anlamında mecbur küçülmeye gidecek bir yönetim olmalı.Bu olmazsa olmaz .menejerlerle digil bizzat gidip izlenip futbolcular ucuz hırslı doğu avrupa ve brazilya kökenli olmalı yabancı hırslı bir hoca olmalı ve hedef lig 4. Lüğü olarak belirlenmeli en az 5 seneki taraftar strese girmemelli.Trabzonsporbu şekilde bir yapılanmayla 5 sene sonra tekrardan zirveye gidebilir.

nakzo
19.02.2018, 21:32
Acı bir recete olacak ama kuculerek buyuyecegiz pahalı KAZMALAR, RUHSUZLAR ,VURDUMDUYMAZLARI ACİL SATIP UCUZ HIRSLI ADAMLARLA BIR KOLEJ TAKIMI HAVASI YAKALANMALI TIPKI 2004 TEKI GIBI BASKA CARE YOKTUR.

nakzo
19.02.2018, 21:35
Kendidini hic sevmesemdeBU ŞERAİTTE BU KULUBÜ DÜZLÜĞE ÇIKARTACAK TEK ADAM ÖZKAN SÜMERDİR.ACİL İKNA EDİLİP BAŞKAN OLMALIDIR.MUHARREMİN KALFDIGI HERGÜN KULUP KAPANMAYA DOGRU GİDİYOR.

cyberentalpi
19.02.2018, 21:36
Özkan Sümer in başkan olması ile Hami nin Teknik direktör olması aynı şey.
Mevcut yönetim kadro konusunda başarılı ama onu yönetebilecek kapasitede adamı bulamadı

ha akıl mantık felan biri olsun dersek Hoca olsun. Hakan Kulaçoğlu yani.

Fatih Çelik
19.02.2018, 21:46
Özkan Sümer ikna edilebiliyorsa en iyi seçim olur.
Yoksa dedigim gibi bir koalisyon olabilir.
BMN Özkan Sümer'i bit yoklasa aklinda varmiymis?

Paylasilan yayını izledeydiniz keşke. Özkan Sümer'in böyle bir düşüncesi yok. İkna etmek gibi bir durum da mevcut değil :)

kayseriliyiz
19.02.2018, 21:49
Paylasilan yayını izledeydiniz keşke. Özkan Sümer'in böyle bir düşüncesi yok. İkna etmek gibi bir durum da mevcut değil :)
Olmaz diye birsey yok.
Bazen elini tasin altina sokmak gerekir.

Fatih Çelik
19.02.2018, 21:53
Olmaz diye birsey yok.
Bazen elini tasin altina sokmak gerekir.

Artık yeni Özkan Sümerler'i çıkarma zamanı :) Kendisi istemiyor.

Fatih Öztürk
19.02.2018, 21:55
Öncelikle futbolcu maliyeti anlamında mecbur küçülmeye gidecek bir yönetim olmalı.Bu olmazsa olmaz .menejerlerle digil bizzat gidip izlenip futbolcular ucuz hırslı doğu avrupa ve brazilya kökenli olmalı yabancı hırslı bir hoca olmalı ve hedef lig 4. Lüğü olarak belirlenmeli en az 5 seneki taraftar strese girmemelli.Trabzonsporbu şekilde bir yapılanmayla 5 sene sonra tekrardan zirveye gidebilir.

Aynen olay budur.
3 senedir gidemediğimiz avrupa kupalarından 30 milyon euro'dan fazla zararımız var. Nihai hedef kesinlikle avrupa kupasına katılmak olmalı.

kayseriliyiz
19.02.2018, 21:56
Artık yeni Özkan Sümerler'i çıkarma zamanı :) Kendisi istemiyor.Orasi öyle tabide ne bilim iste Özkan hoca orda canli kanli dururken.
Insallah baska özkan hocalar çikar.

Ertan OKUMUŞ
19.02.2018, 21:57
Biz bir imza kampanyası başlatsak,en azından kulübün bir şahıs veya aday etrafında değil de,bir oluşum bir ortak girişim veya adını siz koyun isterseniz onun etrafında birleşmek ve yönetime talip olması veya denetiminde olması,kulüplerin tüzüğü,yapısı bu tür şeylere imkan sağlıyormu bilemiyorum ama bildiğim bir şey var sa artık tek kişi etrafında birleşilmesi ve güçlü bir yapının ortaya çıkması hayal ☹️

Ertan OKUMUŞ
19.02.2018, 22:06
Bu arada aklıma geldi [emoji848]bizim bir taraftar derneğimiz varmı, yani baktığımda 4-5 tane var görünüyor ama basında bir BMN kadar yer almıyorlar [emoji35]bir demeçlerini bir önerilerini duymadım hatırlamıyorum,bu dernekler ne işe yarar,amaçları nedir

Fethi kaleli
19.02.2018, 22:49
Paralı olan biri başkan olsa ne olur kendi mal varlığından bi paramı veriyor aksine trabzonsporun gelirinden çalıyor kendi reklamını yapıp para ödüyor getiriceklerse trabzonun temel taşlarını trabzonsporun geleneğini temel taşını bilen adam gibi yönetebilen sahip çıkan sahip çıkarkende kendi haddini bilen çıkıp yönetse klüp yine ayağa kalkar

Mesut
19.02.2018, 22:56

Hayat bu insanların önüne neleri çıkaracağı bilinmez olmazlar olunur makul olanlar imkansız olur.
Şenol Güneş her gittiğin de kötü ayrılıyor gelmek istemiyor ama Trabzonspor'a hayır diyemediğini kendisi söyledi görev düşünce hepsi geri gelir gelmeli de .
Yoksa çok sevdikleri Trabzonspor uçuruma doğru hızla ilerliyor

serdaracıl
19.02.2018, 22:56
Sadri Şener şike sürecinde Tff'de Mecliste kanunlar kurallar değişrken nasıl hareket etti? En iddialı sezonumuzda transfer diye ikizleri getirdi, Alanzinho transferi, Hırvat transferi vs. vs. Pek sağlam başkan mıydı ki?

Sadri şener son dönemde gördüğüm en başarılı yöneticiydi.

Nazim Can
19.02.2018, 22:57
Sadri Senerin viski sisesini iho cöpe atmisti:(

Berke6198
19.02.2018, 22:59
Türk insanının en büyük sorunu, kendi sınırını çizemeyip, duracağı noktayı bilememesidir. Eğer hangi noktada yeteneklerimizin sınırlandığını bilir ve aklımızın,imkanlarımızın el verdiği noktalarda yükselmeye yoğunlaşırsak her birimiz yaptığımız işlerde muhakkak çok iyi olacağızdır.

Bu bağlamda, benim için önemli olan Trabzonsporun başkanı olacak o kişi değil, etrafına topladığı kişilerdir. Eğer yine ve yeniden kulübün tüm işlerini tek bir akıl üzerinden yürütmeye kalkan bir kişi aday olur da vasıfsız insanları listesine dahil ederse anlayın ki orada başarı gelmeyecektir.

Trabzonsporu kalkındıracak, en azından bu yolda çaba harcayacak samimi insanlar kendileri futbolun içinden gelmeseler bile belli başlı konuları futbolun içinden gelmiş ve o parametrelere hakim kişilere devretmelidirler. Eğer bir başkanın tek olumlu özelliği insan ilişkilerini doğru kullanmak ise bunu sonuna kadar doğru kullanmalıdır ve kulüpte direkt etkisi olacakt tek iş bu olmalıdır. Şampiyonluklar için önemli olan ilk faktör, kulüp içinde kurulacak doğru iletişim ağıdır. Doğru iş bölümü, başarıya yürüyüştür.

Trabzon gibi bir şehir, 1967 yılında ortaya çıkardığı Trabzonspor kulübü ile 100 küsür yıllık İstanbul kulüplerine kök söktürüp bir sürü şampiyonluk elde etmişse, bunu tekrar yapabilir. Dışarıdan müdahaleleri konu dışında tutarsak, kendi içimizdeki yönetimsel sorunları aştığımızda ilk 3 dışına çıkmayacağımız güzel ve istikrarlı günler yaşayabiliriz/yaşamalıyız.

serdaracıl
19.02.2018, 23:04
Ne Sadri Şener ne Nevzat Aydın bunlar denendi ve olmadı ne çabuk unuttunuz M.Usta Özkan Doğan'i ihya ettiyse
Sadri başkan da Mithat Halis kusura bakmayın aynı fuskinin laciverti.
Bize Özkan Sümer lazım küçülmek gerekiyor milyon eurolar harcayıp 5-6 oynuyoruz bari bir kaç sene ekonomik olarak rahatlayana kadar gençlerle yada düşük bütçeli oyuncularla da biz 5.lik 6.lik için oynarız durum vahim bence ekonomik olarak git gide daha beter gidiyor Hekimoğlu'nun dediği gibi uçuruma gidiyor hani öyle Tofaş sahin ile kartal ile değil Ferrari ile gidiyor

Sadri şener nasıl olmadı. Adam şampiyon ysptı. Daha ne yapsın. Fakat trabzonspor'un durumu tek kişinin aşabileceği aşamayı geçti. Güçlü bi koslisyon yönetimi şart. Bencillik ve ego kasma sşamasını geçtik

serdaracıl
19.02.2018, 23:07
Sadri Senerin viski sisesini iho cöpe atmisti:(

Allahın sopası yok. Kendisi de kumar masasında yakalandı:) bu tip adamlardan kimseye fayda gelmez

Enaldo61
19.02.2018, 23:15
Futbolu bilen biri olması lazım ilk olarak.

Mesut
19.02.2018, 23:37
Sadri şener nasıl olmadı. Adam şampiyon ysptı. Daha ne yapsın. Fakat trabzonspor'un durumu tek kişinin aşabileceği aşamayı geçti. Güçlü bi koslisyon yönetimi şart. Bencillik ve ego kasma sşamasını geçtik

Detaya girmek istemiyorum ama kendisi de bu kulüpten pek iyi ayrılmadı hatta ibra edilmedi . Şu an nasıl kulüp menejerlerin elindeyse o dönemde mithat halisin elindeydi
Gittiği dönemi iyi hatirlamanizi tavsiye ediyorum.

tanjugunduz
19.02.2018, 23:49
Daha öncede dile getirmiştim yine dile getireyim bmn oluşumunda kongre üyemiz yok mu aday olmaları için önlerinde bir engel var mı ? Sakın paralari yok demeyin bu tez 10 sene önce çöktü kimse cebinden bir kuruş veremez bir kere uefa kuralları müsade etmiyor dene o ki taraftarların içinden çıkan bir oluşum acaba yönetemez mi kulübü çok mu hayalperest bu düşüncem .

Yönetim istifa.

memmedaga
20.02.2018, 04:08
sadri şenerin da vardı günahları hataları, mithat halis vs

öyle yada böyle nevzat aydın ve sadri şener nabız yokluyor kongrede aday olma ihtimalleri yüksek.

(edit basına 1461 başkanı olurum demesine rağmen)

asilhamsi
20.02.2018, 08:55
Özkan Sümer in başkan olması ile Hami nin Teknik direktör olması aynı şey.
Mevcut yönetim kadro konusunda başarılı ama onu yönetebilecek kapasitede adamı bulamadı

ha akıl mantık felan biri olsun dersek Hoca olsun. Hakan Kulaçoğlu yani.

bu kadro muhendisliğinin neresi basarılı?

Skor yapacak adam yok takımda.Burak oynayınca da sadece ona top sisirerek oynuyoruz.

asilhamsi
20.02.2018, 08:56
BMN olarak bir aday cıkarmak akla yatkın geliyor.
Beş senelik bir programla kuculerek buyumek zorundayız.Tek kurtuluş recetemiz bu.

tonya55
20.02.2018, 09:18
sadri sener basarılı olamaz.

Yiğit Gayretli
20.02.2018, 09:20
BMN olarak bir aday cıkarmak akla yatkın geliyor.
Beş senelik bir programla kuculerek buyumek zorundayız.Tek kurtuluş recetemiz bu.
İlk kısım belki mümkün ama ikinci kısım olmaz. Trabzonspor'un herhangi bir sebepten dolayı "küçüleyim yine büyürüm" demesi gibi durum olamaz. Trabzonspor daima kafaya oynamak, yarışmak zorundadır.

Tabi bu en tepeye oynama işi hep yüksek meblağlar harcamak olarak algılanıyor ama bu da yanlış. Doğru yönetim, akılcı planlama ve samimi çabayla bugünkü tablo hem sportif hem de ekonomik olarak tersine çevrilebilir.

**

Artı olarak şunu söylemek istiyorum. Hem bu başlık hem de bu başlığın teknik direktörlü versiyonunun açık kalması aslında doğru ve hoş değil ama taraftarın hezeyanı büyük.

Normal şartlarda BMN olarak takımın halihazırda bir başkanı ve hocası varken bu tarz başlıklara müsaade etmemiz de çok doğru değil açıkçası. Belki ilkesel bir zafiyet olarak bile adlandırılabilir; ama taraftarı da anlamaya çalışıyoruz bir yandan. Zira ne yönetim ne de teknik direktör taraftarı asla ve asla dikkate almıyor. Camiaya yok muamelesi yapıyor.

Karşılık olarak, taraftarın da kendilerinin şahsına (Trabzonspor Başkanlık ve Teknik Direktörlük makamına asla değil) bu muameleyi yapması haktır diye düşünüyorum ve umut ediyorum ki artık isimleri tartışmayı bırakırız. Bizim ideal bir başkana değil, ideal bir başkan profiline ihtiyacımız var. İdeal bir teknik direktöre değil, ideal bir teknik direktör profiline ihtiyacımız var.

Bu kalıpların içini, kendi yetiştirdiğimiz değerler ile doldurmamız gerekir.

Özkan Sümer, pazar günü düzenlediğimiz panelde konuşmasının bir kısmında dedi ki; "Trabzonspor'un kupalara ambargo koyduğu dönemde futbolcularımızın diğerlerinden yetenek farkı yoktu. Ama Trabzonspor onların takımıydı. O şehrin sokaklarından çıkmış çocukların takımıydı. Sahiplenerek oynadılar. Trabzonspor onlar için bir kimlikti."

Bizim bulmakta ve geliştirmekte yükümlü olduğumuz şey de bu kimliğe sahip insan kaynağıdır. Artık (yine Özkan Sümer'in söylemiyle) "Trabzonspor'un adamlarını" bulup, görevi onlara emanet etmenin vaktidir.

İ. SARAL
20.02.2018, 09:47
"Benim hocam Şenol Güneş" diyen kimse o olmalı.

Enaldo61
20.02.2018, 10:13
Camiada adam mı yok ya Sadri Şener'in de şike döneminde verdiği kararları biliyoruz bırakın bu işleri bu Sadricilik nerden çıktı durduk yere. Tff'nin değişikliğini kabul etmişti unutanlar vardır kesin.

Travelair
20.02.2018, 10:15
Gelen başkanlar fahiş transferlerden şikayet ederek geldiler, sonra da fahiş transferlerin kralını yaptılar. Şimdi de hiçbir şey olmamış gibi başa dönelim deniyor

İskender Çakmak
20.02.2018, 10:19
Bence de Hakan Kulaçoğlu zamanı. Herkese şans verdik. Kaybedecek bir şeyimiz yok.

Travelair
20.02.2018, 10:22
Lider partisinin kölesi biri gelmesin, ama lider partisine körü körüne inat eden birisi de gelmesin. İkisi de zarar. Bizim, siyaset üstü bir kurum olmamız lazım. Bu da akılcı bir politika ile olur

İsa Gündoğdu
20.02.2018, 10:35
Şenol Güneş den başkan olmaz mı ?
benim başkan adayım Şenol Güneş

İ. SARAL
Lider partisinin kölesi biri gelmesin, ama lider partisine körü körüne inat eden birisi de gelmesin. İkisi de zarar. Bizim, siyaset üstü bir kurum olmamız lazım. Bu da akılcı bir politika ile olur

Katılıyorum.

İ. SARAL
Şenol Güneş den başkan olmaz mı ?
benim başkan adayım Şenol Güneş

O, hoca olarak gelip takımı düzlüğe çıkarmalı.

Mert Acar
20.02.2018, 11:01
Aslında ben Mehmet Yiğit Alpde o ışığı ve cevheri görüyorum..

Mert M.
20.02.2018, 11:18
"Siyasete bağlı olmasın" mı?
Güldürmeyin beyler adamı! O iş çoktan geçti artık. Siz de ben de biliyoruz ki köküne kadar siyasete batmış durumdayız. Siyasete bağlı olmaması için ondan soyutlanmış bir yapının olması gerekir, onu %70 ile ödüllendiren bir "akıl" değil.

Fatih Özkan
20.02.2018, 11:24

Katılıyorum.
Sadece ve sadece Trabzonspor'u düşünecek biri gerekli.
Kimseden korkmamalı.
Yaptırım yiyecek hiçbir zaafı olmamalı.

İsa Gündoğdu
20.02.2018, 11:44
O, hoca olarak gelip takımı düzlüğe çıkarmalı.

bu saatden sonra Trabzonda hocalık yapamaz

Oğuz ZEYTİN
20.02.2018, 11:53
Olayı kişiselleştirmeden nasıl izah edeceğimi bilmiyorum. Çünkü kimseyi kırmak derdinde değilim. Bugünün müsebbiplerinin sanki hiç sorumlu değilmiş gibi yine geçmişteki hataları tekrarlarcasına tek bir kişiyi suçlayıp yeni kurtarıcılar araması (En hafif tabirle) saçmalığın daniskası.

Hayret ediyorum: Sanki 2015'te Muharrem Bey için "Son şansımız" diyenler siz değildiniz? O son şans tutmadı, yeni "son şanslar" mı arıyorsunuz? Bir nevi piyango: Kim çıkarsa! Ayıp gerçekten. Önce şunu anlayın: Kimse "son şans", kurtarıcı vs. değil. Bu çaresizlikten kurtarın kendinizi.

İki: Her dönem farklı profiller üretiliyor. Bir dönem vuracak, kıracak, asacak, heyt höyt diyecek başkan... O tutmazsa paralı, vizyoner, soft power başkan... O tutmazsa Trabzon'dan yönetecek başkan... Vay anam vay!

Üç: İsimleri geçtiği için yazıyorum. M. Yiğit Alp, Celil Bey, Nevzat Aydın, Adnan Çebi, İbrahim Usta, Abiş Hopikoğlu... Trabzonspor'un o unuttuğumuz veya bilmediğimiz tarihine bakın, İstanbul dükalığına karşı ihtilal yapan ruhun yöneticileri, küçük şehrin büyük tüccar sınıfı. Ulusoylar, Dedeoğulları gibi... Yakına geldiğimizde Mehmet Ali Yılmaz, Atay Aktuğ, Sadri Şener gibi siyasete dalıp çıkanlar... Şimdinin modası da sektör farketmeksizin patronlar, CEO'lar galiba. Ortada model yok ama "yine" para var. Olsun! Yani daha çok transfer yapabileceğiz. Yine Milan'dan oyuncular alacağız. Yine menajerlere hortum bağlayacağız... Sorun değil. Ruhumuz şenlensin.

Bir kişi de çıkıp demiyor ki uyumlu ve işin ehli yetenekli insanlar olacak mı? Ülkenin iyi profesyonellerini Trabzonspor için çalışırken görecek miyiz? Daha çok soru var, onları da zamanı gelince sorarım...

*

Şimdi resmen görevinin başında olan ancak fiili kabiliyeti hepimizce malum iyi kötü bir yönetim var. İnşallah sezonun kalan bölümünü olabilecek en iyi şekilde tamamlarlar.

Mesut
20.02.2018, 13:27
Benim adayım Özkan Sümer gelir gelmez bilmiyorum ama gerçekten takımın hedeflerini küçültmesi gerekiyor en az 2-3 sene kimse şampiyonluğun ş'sini ağzına almayacak her yıl Avrupa kupalarına katılmak için mücadele edecek düşük bütçeli oyuncularla yola devam edilecek diğer başlığa yazdığım gibi biz Yumlu Zeki Yavru M.Akbas Özer vs gibi oyuncularla da 5.lik için oynuyorduk Burak Sosa Kucka gibi yıldızlarla da 5.lik için oynuyoruz gerek yok en azından ekonomik olarak düzlüğe çıkana kadar bu yolu benimsememiz gerekiyor başka yolu yok

Mert Acar
20.02.2018, 13:33
Ahmet Agaoglu bir daha bu işlere girmez sanırım.
Erol Tuna ismi geçiyor ama bilgi sahibi olan var mı ? Eski asbaşkanımızmış,başarılı bir iş adamı.Ama pek bilgim yok kendisi hakkında.

alone_6161
20.02.2018, 14:14
Ahmet Agaoglu bir daha bu işlere girmez sanırım.
Erol Tuna ismi geçiyor ama bilgi sahibi olan var mı ? Eski asbaşkanımızmış,başarılı bir iş adamı.Ama pek bilgim yok kendisi hakkında.

2013 tarihli demeci bilginize sunulmuştur:)

Olağanüstü genel kurul kararı alan Trabzonspor'da, eski asbaşkan Erol Tuna yeni gelecek yönetimin Fenerbahçe ile arasını düzeltmesi gerektiğini söyledi.
Eski asbaşkan Erol Tuna, Sadri Şener yönetiminin hatasının bedelini ağır ödediklerini söyledi.
Başarısızlığın sorumlusunun ne futbolcular, ne teknik heyet olmadığını tek suçlu olarak yönetimi gördüğünü kaydeden Tuna, “Trabzonspor’un yeni yönetiminin ilk işi fenerbahçe ile olan ilişkileri düzeltmek olmalıdır” dedi. Tuna, olağanüstü kongrenin önemli olduğunu kaydetti.
Erol Tuna, “Bugünkü durumu yol kazası olarak görüyorum. Kurumsallık, takım ve ekonomik değerler masaya yatırılmalı” dedi.

cewat
20.02.2018, 14:16
Profesyonelliği dibine kadar kulübe sokacak bir Başkan olmalı. Başkan futbol bilgisi taşımak zorunda değil, yönetim ve idare bilgisini en yüksek derecede taşımak zorundadır. Futbolu profesyonellere emanet edeceği gibi, muhasebesinden tutunda finansçısına, sekreterine ve hatta bahçıvanına kadar profesyonellere emanet etmesi gerektiğini bilmelidir. İyi bir sportif direktör ile çalışıp, kendini kanıtlamış scoutlara güvenecek ve transferin sadece görüşme ve pazarlık kısımlarında ''belki'' olmalıdır. Uyumlu teknik kadro ve futbolcular seçilmesine karışmaması lazımdır. İşler ters giderse o zaman sazı eline alıp müdahale etmelidir. Çıkıp sürekli demeçler verip hava atmak yerine geri planda kalıp futbolcular yada teknik kadro ile yüz göz olmamalıdır. Hukuki ve idari konularda taraftarı ve şirket yatırımcılarını tatmin edecek düzeyde resmi siteden ara ara bilgiler paylaşmalıdır. Siyasi görüş vs. gibi konularını tamamen kulüpten uzak tutmalıdır. Birleştirici ve insanlar ile iyi geçinen ancak yeri geldim mi ağırlığını koyup masaya yumruğunu vurabilecek bir karakter olmalıdır.

İşte benim istediğim başkan profili budur. Peki böyle bir profil var mı Trabzonspor'lu olan? Vardır tabii muhakkak. Ancak böyle bir başkanı kulübün kapısından dahi geçirmeyecek o kadar çok vampir var ki çevremizde, hayal bile edemiyorum ben şahsen. Ki bizim kulübümüzde çoğunluğun bildiği gibi torpil en büyük sorunlardan biridir.

Kim gelsin diye tek tane yorum bile yapmayacağım artık. Zira çok çok büyük ihtimalle başarılı olacak başkan sadece şans eseri başımıza gelecektir veya başarılı olacağını tahmin bile etmeyeceğimiz biri olacaktır..

halilaziz61
20.02.2018, 14:20
Olayı kişiselleştirmeden nasıl izah edeceğimi bilmiyorum. Çünkü kimseyi kırmak derdinde değilim. Bugünün müsebbiplerinin sanki hiç sorumlu değilmiş gibi yine geçmişteki hataları tekrarlarcasına tek bir kişiyi suçlayıp yeni kurtarıcılar araması (En hafif tabirle) saçmalığın daniskası.

Hayret ediyorum: Sanki 2015'te Muharrem Bey için "Son şansımız" diyenler siz değildiniz? O son şans tutmadı, yeni "son şanslar" mı arıyorsunuz? Bir nevi piyango: Kim çıkarsa! Ayıp gerçekten. Önce şunu anlayın: Kimse "son şans", kurtarıcı vs. değil. Bu çaresizlikten kurtarın kendinizi.

İki: Her dönem farklı profiller üretiliyor. Bir dönem vuracak, kıracak, asacak, heyt höyt diyecek başkan... O tutmazsa paralı, vizyoner, soft power başkan... O tutmazsa Trabzon'dan yönetecek başkan... Vay anam vay!

Üç: İsimleri geçtiği için yazıyorum. M. Yiğit Alp, Celil Bey, Nevzat Aydın, Adnan Çebi, İbrahim Usta, Abiş Hopikoğlu... Trabzonspor'un o unuttuğumuz veya bilmediğimiz tarihine bakın, İstanbul dükalığına karşı ihtilal yapan ruhun yöneticileri, küçük şehrin büyük tüccar sınıfı. Ulusoylar, Dedeoğulları gibi... Yakına geldiğimizde Mehmet Ali Yılmaz, Atay Aktuğ, Sadri Şener gibi siyasete dalıp çıkanlar... Şimdinin modası da sektör farketmeksizin patronlar, CEO'lar galiba. Ortada model yok ama "yine" para var. Olsun! Yani daha çok transfer yapabileceğiz. Yine Milan'dan oyuncular alacağız. Yine menajerlere hortum bağlayacağız... Sorun değil. Ruhumuz şenlensin.

Bir kişi de çıkıp demiyor ki uyumlu ve işin ehli yetenekli insanlar olacak mı? Ülkenin iyi profesyonellerini Trabzonspor için çalışırken görecek miyiz? Daha çok soru var, onları da zamanı gelince sorarım...

*

Şimdi resmen görevinin başında olan ancak fiili kabiliyeti hepimizce malum iyi kötü bir yönetim var. İnşallah sezonun kalan bölümünü olabilecek en iyi şekilde tamamlarlar.

Ülkenin iyi profesyonellerini TS için çalışırken görmek güzel söz ancak maalesef öyle bir profesyonel grup yok...

Enaldo61
20.02.2018, 14:45
En büyük suçlular bu iho'yu ibra edenler.

champions
20.02.2018, 15:01
Avrupa ve Dünya futbolunu bilmeli, ekonomiden anlamalı, iyi niyetli ve samimi olmalı. Bunların dışındaki özelliklerin pek önemi yok.

Fatih Özkan
20.02.2018, 15:06
Avrupa ve Dünya futbolunu bilmeli, ekonomiden anlamalı, iyi niyetli ve samimi olmalı. Bunların dışındaki özelliklerin pek önemi yok.

Ayrıştırıcı değil, birleştirici olmalı.
Yeri geldiği zaman Trabzon sokaklarında rahat rahat gezebilmeli.

BlackPanther
20.02.2018, 15:25
Vizyon Vizyon diye diye Rıza gibi çapsızları getirmesin.

Erkan A.
20.02.2018, 15:28
baskan adayim kim olur bilemem umarim genc dinamik birisi olur

yeni baskan secildikten sonra elimizde futbol kalitesi yeterli olmayan trabzonspor icin gönderilmelidir acil olarak bunlarin basinda onazi novak kucka durica castillo rodalega esteban pereira olmali

sosa ve hubocan elde tutulmali bu ikilinin yanina genc yildiz olmaya aday üc dört yabanci alinabilinir alinmali ..

elimizdeki yerli kadrosundada kücülmeye gidilmeli mesela batuhan var 25 yasinda kalitesi bilinen bir oyuncu ptt liginde ilk onbire giremez büyük ihtimal böyle oyunculari elde tutmamaliyiz artik genc skora katki verebilecek genc alt yapi oyuncular gelmeli

skora katki verebilecek oyuncular süperligden toplanmali bunlarin basinda kerim frei gibi oyuncular olmali

hoca konusuna gelince senol günesin artik gelmeyecegine göre ben öyle düsünüyorum ünal karaman basta olmak üzere tolunay kafkasda gelebilir mustafa resit akcay da olabilir böylece sabirli olmaliyiz transfer döneminde gereksiz oyuncular alinmamali artik gerekirse hic transfer yapilmamali gerek tüm oyunculari süperligden toplanmali sonra noktalamali transferi bir zaman icin

ekonomi diyoruz hersey ortada böyle bir planlama yapmaliyiz bosa umutlar dagitarak yok böyle yok söyle diyerek yola devam edersek herzaman hüsran yasariz yasiyoruzda örnekler cok var ,bende isterim trabzonsporum ronaldoyu alsin messiyi getirsin malesef olmuyor bu gercekleri genclerimiz kabulenmeli uzun bir zaman

trabzona böyle büyük yildizlar para icin geliyorlar dogal olarak tabiki fakat geldikleri zaman bunalima giren oyuncular var , bakiniz trabzonda bu yabancilar veya yerli kaliteli oyuncular eglenemiyorlar trabzon artik canlanmali trabzon aksam 18 den sonra karanliga bürünmemeli trabzon cok güzel bir sehir daha güzel olmali isiklar lambalarla donatilmali stadimizin yaninda eglence merkezleri kurulmali billardo gibi dart oynama yerleri yapilmali artik bunlari yapacak cok büyük is adamlari var ...

ben trabzonsporda futbolcu olsaydim millionlar kazansaydim trabzonda cok büyük bir eglence yeri actirirdim hem is imkanlari dogar genclerimiz icin 24 saat acik olan bir eglence merkezi olmali böylece kadromuzdaki millionerlerde paralarini trabzonda birakirlar gereksiz yere istanbula veya baska ülkelere giderek trabzonspordan aldiklari paralari baska yerlerde harcamaslar ..trabzon ileri gitmeli geriye degil parklar yaparak olmuyor bu isler sonuc olarak trabzon huzur evi degil huzur evi olmamali trabzon yasamali eglence sehir olmali 24 saat islemeli ...mesela yeni stad yapildi ? maclardan sonra veya önce hic bir eglence yeri yok mac bitiyor stad kapaniyor isiklar sönüyor ...stadin etrafinda ayrica sahil kenarimiz neden yok ?? cok seyler var yazacak cizecek

EROS87
20.02.2018, 15:33
nevzat aydın ismine karşı oluşan karşıtlığın sebebi nedir?

trabzonsporluluğu tartışılmaz herhalde. iş hayatı desen babadan gelme veya siyaset destekli bir başarısı yok. sıfırdan kendi başına gelmiş bu noktaya. 3-4 transfer yanlış yapıldı mı diye tüm bu tantana.

herkesin hemfikir olduğu scouting sistemi, makul oyuncu maaşları, menajerlere teslimiyetten uzak anlayış bizim için tek ve en doğru yoldu. oyuncu tercihleri yanlış oldu diye eski sisteme geri dönüp menajerlerin ağzının içine bakıp, 2-3 milyon euroları savurmak iyi mi oldu. ben doğru hocayı takımın başına getirirse başarılı olacağını düşünüyorum nevzat aydının. ayrıca futbol direktörlüğünün de tekrar aktif hale getirilmesi lazım. futboldan sorumlu bir profesyonel. erdal hoş gibi bende şotayı yakıştırıyorum bu göreve.

Ozan Yılmaz
20.02.2018, 15:59
1- Bilge olmalı. Bilgelik, bilgi edinme, idrak, görgü, sağduyu ve sezgisel anlayış ile birlikte bu özellikleri özümseyebilme ve uygulayabilme kapasitesidir.

2- Dürüst olmalı, doğruluktan ayrılmamalı ve adil olmalı. Sözü doğru olmalı, tavır ve hareketi itimat telkin etmelidir ki, halk ona inansın ve huzur içinde yaşasın.

3- Fazilet sahibi olmalı.

4- Sözünde durmalı ve verdiği sözden dönmemeli.

5- Yumuşak huylu, alçak gönüllü, himmet ve hayâ sahibi olmalı.

6- Uyanık olmalı.

7- Aceleci değil, sabırlı olmalı,

8- Zalim olmamalı ve kin gütmemeli.

9- Merhametli ve şefkatli olmalı.

10- Yalancı olmamalı ve yalandan hoşlanmamalı.

11- Dili yumuşak (tatlı dilli) olmalı.

12- Mağrur ve kibirli olmamalı.

13- Harama el uzatmamalı. Dünya malına değer vermemeli, dünyaya aldanmamalı ve varlığının fani olduğunu unutmamalı.

Yusuf Has Hacib 11. Yüzyılda Kutadgu Bilig'de bunları yazmış. Hepsi doğru. Fakat bir sorun var. Çağımızda bu özelliklerin hiçbirine sahip olmayan birisi de sandıktan çıkıp yıllarca hükmedebilir.

Cengiz TEKİN'in yazısından alıntıdır;
http://www.gozlemgazetesi.com/HaberDetay/251/153348/devlet-baskani-nasil-olmalidir.html

BlackPanther
20.02.2018, 16:06
trabzona böyle büyük yildizlar para icin geliyorlar dogal olarak tabiki fakat geldikleri zaman bunalima giren oyuncular var , bakiniz trabzonda bu yabancilar veya yerli kaliteli oyuncular eglenemiyorlar trabzon artik canlanmali trabzon aksam 18 den sonra karanliga bürünmemeli trabzon cok güzel bir sehir daha güzel olmali isiklar lambalarla donatilmali stadimizin yaninda eglence merkezleri kurulmali billardo gibi dart oynama yerleri yapilmali artik bunlari yapacak cok büyük is adamlari var ...

ben trabzonsporda futbolcu olsaydim millionlar kazansaydim trabzonda cok büyük bir eglence yeri actirirdim hem is imkanlari dogar genclerimiz icin 24 saat acik olan bir eglence merkezi olmali böylece kadromuzdaki millionerlerde paralarini trabzonda birakirlar gereksiz yere istanbula veya baska ülkelere giderek trabzonspordan aldiklari paralari baska yerlerde harcamaslar ..trabzon ileri gitmeli geriye degil parklar yaparak olmuyor bu isler sonuc olarak trabzon huzur evi degil huzur evi olmamali trabzon yasamali eglence sehir olmali 24 saat islemeli ...mesela yeni stad yapildi ? maclardan sonra veya önce hic bir eglence yeri yok mac bitiyor stad kapaniyor isiklar sönüyor ...stadin etrafinda ayrica sahil kenarimiz neden yok ?? cok seyler var yazacak cizecek

Yüzde yüz katılıyorum.

Murathan
21.02.2018, 02:49
Takım puan kaybedince sırıta sırıta poz veren Nevzat mı başkan olacakmış ?
16 maçta 17 puan toplayan takımın mimarı mı bizi bu durumdan kurtaracakmış ?
Her cümlesinde olsaydı, gerçekleşseydi minvalinde kelime kullanan basiretsiz sıradan bir kulüp yöneticisi olan, tek özelliği zengin olmak ve sosyal medyada şov yapmak olan bir adamdan mı medet umacağız ?
Özkan Sümer ne derse o olsun, bu işler bizi aşıyor. Kulübün ileri gelenleri makosenlerini giymeli, biz de ağzımızı kapatım buyurulanlara uymalıyız.
Önce Trabzonspor başkanlığını işgal eden herifi aşmalıyız tabii ki.

BERBATOV61
21.02.2018, 09:10
Siyasetten uzak ve Trabzonsporu en az buradaki insanlar kadar kendine dert eden biri olmalı. Başkan olup Trabzonspora hizmet etmek dışında ikinci bir beklentisi olmamalı

Ozan Yılmaz
01.03.2018, 15:03
Loading ... Mehmet Yiğit Alp ???

HOPA'LI TS'Lİ
01.03.2018, 15:53
TS yenildiğinde en az taraftar kadar üzülüp kahrolmalıdır.

nakzo
01.03.2018, 15:58
TS yenildiğinde en az taraftar kadar üzülüp kahrolmalıdır.

Abi bu kulup satıldığındaki mecburen satılacak iste o zaman ne idigü belirsiz hoca ve oyunculardan kurtulacaz ve kulupte profesyonel olmayan hic kimse tekkurus maaş alamayacak o zaman bizimde yuzumuz gulecek sampiyon olurmuyuz bilemem ama artık REZİL OLMAYACAĞIMIZA EMİN OLACAĞIM.

katre-i.matem
06.03.2018, 10:14
Atanmış değil seçilmiş olsun. Siyasete değil camiaya karşı sorumlu olsun.

Travelair
06.03.2018, 10:29
Utanma duygusu olsun

İlyas Özdemir
06.03.2018, 11:33
iho ve ustam gibi olmamalıdır

kayseriliyiz
06.03.2018, 11:51
Siyasete eyvallahi olmayan tek derdi Trabzonspor olmali.
Adam olmali.

My
06.03.2018, 13:08
Siyasete eyvallahi olmayan tek derdi Trabzonspor olmali.
Adam olmali.

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant TapatalkOnu da yumruk atmıyor, zengin para babası değil, Soylu ve Albayrak'tan icazet alamaz diye seçmiyorlar. Devam...

alperrr
07.03.2018, 07:57
https://i.hizliresim.com/jyrRzJ.png (https://hizliresim.com/jyrRzJ)

Murat Aydın
08.03.2018, 19:33
En az 30 yıl Trabzon'da yaşamış olmalı, şehirin havasını ruhunu bilmeli. Hayallerle değil gerçekler ile kulübü yönetmeli. Trabzonspor tribünlerini tanımalı, altyapının takım için en önemli birim olduğunu bilmeli. Eleştiriye açık olmalı, eski başarılı yöneticiler ile sürekli fikir alış verişi yapmalı. Vasıfsız tüm kulüp çalışanlarından kurtulmalı ki ne yazık ki çoğu öyle. Çok konuşmadan fazla iş yapmalı. Daha bir çok şey var da bu kadarını bile yapsa takım bu bataklıktan kurtulur.

erenslash
08.03.2018, 19:35
nasıl olsun klubu güzel paraya satın alsın güzel yönetim kadrosu olsun Türk olması şart değil

zengin olsun güzel bir ekip kursun güzel hocalar alsın teknik ekibi güzel oluştursun ve güzel oyuncular alsın altyapıya da yatırım yapsın futbolcu geliştirsin dışarıya oyuncu pazarlasın

tonya55
08.03.2018, 20:48
gercekleri konussun baska takım baskanlarına ve baska takımlara yanlamasın bütce neyse onu kullansın sov yapmasın.

muratt
08.03.2018, 21:27
Amacim ben demistim demek felan degil, veya konuyu carptirmak da degil. Amacim yonetimden once camia olarak "Trabzonspor camiasi nasil olmalidir" sorusunu kendimize sorabiliyor muyuz bunu anlatmak. Bakin asagidaki postu, Riza Hoca ilk geldiginde seri galibiyetler aldiginda camia olarak gaza geldigimizde ligi kacinci sirada bitiririz basliginda yazmistim. Hatta tepki de almistim o donem. Dedim ya amacim ben demistim demek degil, ama iste anlik yasadigimiz surece, iki transferle, iki galibiyetle gaza geldigimiz surece yonetimler de bize ayak uydurmak zorunda kaliyorlar. M.Usta bile ilk geldiginde boyle bir yonetim tarzi benimsemiyordu, o da camia baskisiyla biraz kendisiyle celisir isler yapmaya ve sacmalamaya basladi. Yani diyecegim o ki, bizim camia boyle oldukca yonetimler de hep boyle olacaktir. Ne zaman camia bakis acisini degistirir (hicbir zaman) o zaman belki farkli yonetimler gorebiliriz. O yuzden bence ya IHO gelsin takimi tamamen batirsin yarim biraktigi isi tamamlasin, ya da Katar'a mi satiliyor, kulubun kapisina kilit mi vuruluyor ne oluyorsa olsun artik cunku bu is her gun biraz daha aci verici hal aliyor...

Muhtemelen 4. veya 5. bitiririz, çok kafa yormaya gerek yok. 3.lük hayal olacağı gibi 6.lık da olacağını sanmıyorum.

Ben burada başka bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Ersun Yanal ile Rıza Çalımbay kıyaslaması. Baştan söyliyim amacım hocaları yermek veya yüceltmek değil. İki hoca da saygıyı hak ediyor ama iki hocanın da eksi yönleri var. Bununla beraber Rıza Hoca geldi, takım uçuşa geçti, demekki Ersun Hoca bu işi bilmiyormuş algısı da yanlış. Şimdi tekrar ediyorum, bunu söylememdeki amaç Ersun Hoca'yı övmek veya Rıza hocanın başarısını gölgelemek değil, ama süreci doğru anlamazsak sezon sonu tahminlerimizde saçma beklentilere gireriz ve de bu sadece hayal kırıklığı ve takım üzerinde olumsuz psikolojik etki yaratır, başka bir şey değil.

Bakın şöyle bir durum var. Trabzonspor son 7 maç çıkışa geçti. Yani genel olarak Ersun Yanal gittikten ve de Rıza Hoca geldikten sonra. Buraya kadar tamam. Ama başka birşeye daha dikkat çekmek istiyorum. Bizimle beraber çıkışa geçen bir takım daha var. Fener. Onlar da son 7 hafta çıkışa geçti. Zaten lig o kadar zayıf ki, 5 maç çıkış yapan takım zirveye ortak oluyor. Muhtemelen 70 puan alan şampiyon olacak bu sene (biz olsak 82 puan yetmiyor)

Hem fenerin hem de bizim çıkışa geçmemizin dışında bir ortak noktamız daha var, nedir ? Aynı takımlarla oynamış olmamız. Biliyorsunuz, fenerle oynayan sonraki hafta bizimle oynuyor. Aslında daha açık konuşmak gerekirse, Fener de bizde zorlu fikstürle başlayıp kolay fikstürle tamamlıyoruz. Yani bizim fikstürler sonradan çıkışa geçmeye imkan veren fikstürler.

Ama fener ile bizim aramızda bir fark var. Kırılma zamanında fener hocasını kovmadı, biz kovduk. Tabi fener bizimki gibi sindirmesi ağır sonuçlar almadı, Alanya ve Akhisar maçlarının sonuçlarını yok sayamayız. Bu anlamda Ersun Hoca'nın gönderilmesi doğruydu, itiraz etmiyorum. Ama söylemeye çalıştığım, Ersun Yanal takımda kalsaydı da bu çıkış olabilirdi. Nasıl ki Aykut Kocaman kalmasına rağmen çıkış geldi, Fener de Aykut Hoca'yı gönderseydi de yine de çıkış olabilirdi, bu sefer hoca değişti çıkış geldi denilecekti.

Oysaki, fenerbahçe ve bizim durumumuz için yaşanan çıkışın sebebi hocalarla alakalı değil, öncelikle fikstür ile alakalı, sonrasında da psikolojik kırılımlar. İşte futbolun biraz da güzelliği burada. Basit bir olay takım üzerinde psikolojik kırılım yaratabiliyor bu da takıma farklı bir momentum getiriyor. Peki nedir bu kırılım ? Bizde hocanın kovulması, fenerde ise Aykut Hoca'nın istifanın eşiğine gelmesi. Bu kırılım anları kolaylaşan fikstür ile birleşince her iki takım da bir anda zirveye yaklaşmış oldu.

Buradan ben bir adım daha ileri gidip başka bir kırılıma gelmek istiyorum. Alanya maçında 3-0 önde olduğumuz ve Wagner Love'un orta sahada topu aldığı ana geliyorum. Wagner Love elini kolunu sallaya sallaya geliyor ve golünü atıyor. Bizi bitiren, o maçı ve sonrasındaki Akhisar maçını kaybettiren, Ersun hocanın ipini çeken kırılım o andı bence. Takımın ruhu çekilmiş gibiydi. Çok enteresan bir andı. Belki olacağı varmış bilemiyorum, Sosa dışında ne oluyor diyen bir savunma anlayışımız da yoktu. ve o gol takımı bitirdi. O gole birisi mani olsaydı takım yine de o maçı verir miydi, yoksa Rıza hocanın gelişiyle başlayan çıkış Alanya maçında mı başlardı bunu hiçbir zaman bilemeyiz. Ama şunu da görmek lazım, Ersun Hoca'nın ciddi hataları olmakla beraber, ligin ilk yarısında bir çok zorlu maçta çok güzel oyunlar oynadık ve şanssız puanlar kaybettik. Wagner Love'un o golü olmasaydı bugün Trabzonspor yine aynı çıkışı yakalayabilir (geçen sezon ikinci yarı başı gibi) bugün de Ersun Hoca ile 35 puanda ilk yarıyı tamamlayabilirdik.

Bu yazdıklarımdan bir çoğunuz Ersun Yanal'ı savunduğumu, Rıza Hoca'nın etkisi olmadığını vs. söylemeye çalıştığımı düşünebilir, amacım o değil. Amacım süreci doğru görmek. Trabzonspor kolay fikstürü ve hoca değişikliği etkisi ile sezonun ilk yarısını toparladı. Ama ikinci yarı yine zorlu fikstürle başlarken aynı kötü sonuçlar geldiğinde ne olacak ? Yine hoca değişikliğine giderek şok etkisi mi yapılacak. Hayır, bir sezonda 3 hoca çok olur. O yüzden ligden koptuğumuz anda kongre kararı alınır, daha sonrasında ise hoca kendisi bırakır belki (istifa çağrılarına dayanamayarak) ve sonrasında Hami veya Sadi hoca ile son haftalarda yakaladığımız çıkışla beşinci oluruz.

Olacak olan şey bu yukarıda yazdığımdan farksız. Yaşayıp göreceğiz.

Öte yandan işte insan merak etmeden de edemiyor. Wagner Love'a orada birisi dur diyebilseydi, acaba süreç nasıl gelişirdi. Burada Ersun Yanal'ın da çok hataları var ve kariyerindeki en önemli şansı bence kaçırdı. Fener'i şampiyon yapmak Ersun Yanal'ı büyük hoca yapmıyor (bakınız Hamza Hamzaoğlu) ama Trabzonspor'u şampiyon yapmak Ersun Yanal'ın tüm kariyeri boyunca ulaşmaya çalıştığı yere taşırdı onu. Ama olmadı, yapamadı. Belki kendi hataları etkili oldu, belki de yeterince takıma odaklanamadı bilemiyoruz.

Rıza Hoca'ya gelirsek. O da kariyerinin en önemli fırsatını yakaladı. Ya büyük hocalığa terfi edecek ya da kulüp kulüp gezen, takımları küme hattından kurtaran Anadolu takımlarının hocası ünvanını pekiştirmiş olur ve kariyerini Sivasspor-Malatyaspor-Gençlerbirliği çizgisinde devam ettirir. Peki Rıza Hoca'nın kariyeri nereye kırılacak ? Açıkcası düşüncem, Rıza Hoca'nın genel oyun felsefesiyle ligin ikinci yarısındaki zorlu fikstürden çıkmasını zor görüyorum. Umarım başarır tabi ama rakibi oynatmamaya dayalı bol faullü ve Burak'a uzun paslar üzerine kurulmuş bir oyunla başarınız Burak'ın başarısına endeksli olur sadece. Bir futbolcu ile Türkiye liginde bile başarınız bir yere kadar olur. Zayıf anadolu takımlarına karşı maç kazanırsınız ama dişli rakiplere karşı bu mantaliteyle zor görüyorum ben. Temponun olmadığı, üretkenliğin kısır olduğu bir futbolla ne yapabilirsiniz. Ha defans güzel, gol yemeyiz pek, sonuçta karşı tarafı oynatmayan sert bir futboldan bahsediyoruz. Ama bu sizi sadece orta sıra takımı yapar.

Rıza Hoca'nın en önemli ilk sınavı transfer dönemi. Evet çok fazla transfer yapmayacak ama aldığı oyuncuların profili bize çok şey anlatacak.

Sonuca gelirsek ve topic sorumuzu cevaplarsak. 4. veya 5. bitiririz ligi, sene sonunda veya daha öncesinde de hoca istifa eder, yönetim de kongre kararı alır. Sonra İHO gelir (bkz. 13 no'lu sandık ve soyadı Hacıosmanoğlu olan yüzlerce üyemiz) sonrasında da batarız gideriz zaten. Çok mu karamsar oldu bilemiyorum ama gerçekçi gidişat böyle...

Mert Acar
08.03.2018, 21:37
Dürüst olsun.
Futbolu bilsin.
İçinde gerçekten Trabzonspor sevgisi olsun ve tek amacı Trabzonspora fayda sağlamak olsun.
En önemlisi de hükümete uzak olsun.
Yeter.

Son 2 başkan beklentileri bu derece düşürdü.

TekfurÇayır 61
08.03.2018, 22:15
Amacim ben demistim demek felan degil, veya konuyu carptirmak da degil. Amacim yonetimden once camia olarak "Trabzonspor camiasi nasil olmalidir" sorusunu kendimize sorabiliyor muyuz bunu anlatmak. Bakin asagidaki postu, Riza Hoca ilk geldiginde seri galibiyetler aldiginda camia olarak gaza geldigimizde yazmistim. Hatta tepki de almistim o donem. Dedim ya amacim ben demistim demek degil, ama iste anlik yasadigimiz surece, iki transferle, iki galibiyetle gaza geldigimiz surece yonetimler de bize ayak uydurmak zorunda kaliyorlar. M.Usta bile ilk geldiginde boyle bir yonetim tarzi benimsemiyordu, o da camia baskisiyla biraz kendisiyle celisir isler yapmaya ve sacmalamaya basladi. Yani diyecegim o ki, bizim camia boyle oldukca yonetimler de hep boyle olacaktir. Ne zaman camia bakis acisini degistirir (hicbir zaman) o zaman belki farkli yonetimler gorebiliriz. O yuzden bence ya IHO gelsin takimi tamamen batirsin yarim biraktigi isi tamamlasin, ya da Katar'a mi satiliyor, kulubun kapisina kilit mi vuruluyor ne oluyorsa olsun artik cunku bu is her gun biraz daha aci verici hal aliyor...

Ortaklaşa yaşadığımız "söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil" hâli...

Enaldo61
08.03.2018, 23:41
Hasan Tüncelâ€Onaylanmış hesap @hasantuncel61 (https://twitter.com/hasantuncel61)<button type="button" class=" EdgeButton EdgeButton--primary EdgeButton--medium button-text following-text" style="color: rgb(255, 255, 255); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: bold; font-stretch: inherit; font-size: 14px; line-height: 20px; font-family: inherit; margin: 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background: rgb(255, 135, 75); border-width: 1px; border-style: solid; border-color: transparent; padding: 6px 16px; transition: box-shadow 0.15s ease-in-out; border-radius: 100px; box-shadow: none; position: relative; white-space: nowrap; display: block; min-width: 105px;">Takip ediliyor
@hasantuncel61 adlı kişi takip ediliyor</button>

<button class="ProfileTweet-actionButton u-textUserColorHover dropdown-toggle js-dropdown-toggle" type="button" style="color: rgb(101, 119, 134); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 16px; line-height: 1; font-family: inherit; margin: 0px 0px 0px 9px; overflow: visible; cursor: pointer; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 2px 9px; transition: box-shadow 0.15s ease-in-out; position: relative;">Daha fazla
</button>

Trabzonspor Nisan’da olağanüstü kongreye gidiyor

23:41 - 8 Mar 2018

a.fındıkoğlu
09.03.2018, 00:02
Trabzonsporu sirketinden ve siyasetten ustun goren kim varsa o olsun.