PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Şimal" Sevgili Günlük

Sayfa : [1] 2

CeSS
06.01.2007, 13:42
Merhaba ;

Meğer ne kadar uzun süre olmuş görüşmeyeli , bayağı bir tozlanmıssın. Yıllar senide eskitmiş. Ama yinede biraktiğim gibisin. Beni sorarsan yıllar benide yipratti. Fakat bende senin biraktigin gibiyim. Hala Trabzonspor için çarpiyor yüreğim. Şu anki yönetim daha çok yıpratiyor beni.

Taraftarın sesine kulak vermiyorlar. Üstüne üstlük bir kaç bozuk ses diyorlar. Fatih Akyel Trabzona geldi düşünebiliyormusun ? Taraftar tepki verdi ama yinede getirdiler , sonuç şu an kadro dişi.

Oğluma bir futbolcu nasil olmamalı konusunda örnek gösterdigim fb'li Serkan'ı transfer etmeye çalişiyorlar şu an. Ve bu transfer için Başbakan'ı devreye sokmuş bizim Başkanımız. Başkan takıma siyaseti bulaştirdi bulaştirmasınada , Başbakan bu işlere niye karişir oda ayri bir bilmece. Ama eminimki Trabzon'un şuanki durumu pek bir hoşuna gidiyordur. O yüzden serkan'ı da Trabzona kazandirirlarsa hiç şaşirmam. Onunda sonu F.Akyel gibi olacaktir gelirse.

şimdilik böyle bir başlangiç yapalim. Yine görüşecegiz , bu yönetim oldukça...

CeSS
06.01.2007, 13:52
Sevgili Günlük

Birde BMN'de S&G kankalar var. Gıpta ile bakiyorum. Çok iyi arkadaşlar , ama birisi digerinden önce gideceğim diye hazirliklar yapiyor. diğer garibimin bundan haberi yok , olmasınıda istemiyorum. Araları bozulacak...

Faik Yılmaz
06.01.2007, 13:52
Sevgili günlük,
f. akyel gitti hatalıydı gitti.. fatih tekke gitti hatalıydı gitmek istiyordu gitti.... symek gitmek istiyordu gitti. lee iyi oynuyordu bi neden yoktu gönderildi. takım çok kötü bir halde tarihimizibn en kötü dönemini yaşıyoruz. ama nedense bu yüzsüz ve beceriksiz yönetim hala burda. onlar bi türlü gitmiyorlar....yapıştılar koltuklarına gitmek bilmiyorlar. sevgili günlük etraf kasvetli karanlık her yer...

maalesef bi ışıkta görünmüyor ilerde. ene yapacaz bilmiyorum. umutlu olmak istiyorum ama olamıyorum.

TSelif
06.01.2007, 14:10
Sevgili günlük.
Adı üstünde günlük işte.Yani yaşadığın günü yazacağımız bir sayfa.Ama sanırım kısa mazide yaşadığım bir olay var ki hala etkisi üzerimde.Ne mi ? Tahmin edeceğiniz gibi TRABZONSPOR'umun bel kemiği , beyni , omurgası tescilli kralı Fatih Tekke'min 15 trilyon gibi fahiş bir fiyata belki de adını hiç duymadığımız bir takıma satılmasıydı.Çoğu kişi kızdı kralımıza .Bizi istemeyeni biz de istemeyiz diye.Kimse düşünmedi niye bu hale geldi.Ona küfrederken kimse düşünmedi bizi TEK başına uçurduğu günleri.Ameliyatlı iken çıkıp attığı golleri.....neyse şimdi eskiyi deşmenin alemi yok dimi.Ama konu SEVGİLİ GÜNLÜK olunca ve geçmişe dair bişilerin yazıldığını görünce dayanamadım:(
TRABZONSPOR'um seni haketmeyen çok kişi var .Hem yönetimde hem kadronda

CeSS
06.01.2007, 15:30
Sevgili Günlük ,

Bu Berat süperman gibi. Hemen yetti görüyormusun. Bir kaç sayfanı kopardi gerçi ama iyide oldu. Kirlenmeni engelleyip özüne döndürdü.

İyi çocuk , yakışıklıda hayirlisiyla birde evlendirseydik . Harunu bekliyorum diye tutturdu. Harunun da evlenmeye hiç niyeti yok. İşi gücü yemek , nerede yemek organizasyonu Harun orada. En son Ankara'ya göz dikti. bilmiyorum ondan gizli yapabilecekmiyiz ama sanmıyorum...

LazAnisT
07.01.2007, 00:39
Sevgili günlük hala bu yönetimden başarı bekleyen bazı arkadaşlarımız

var.Aslında yönetimin içersindeki kişilerin daha önce ne iş yaptığına baksalar

olay kendiğiniden çözülecek.Özellikle transfer komitesine dikkat etmek

lazım.Verilen transfer paralarının büyüklüğü inanılmaz derecede.Bunları

denetliyecek hiç kimse yok.Trabzonsoprumuz elden gidiyor günlük

CeSS
22.01.2007, 09:24
Sevgili Günlük

Uzun bir aradan sonra , Bugün yeniden Trabzonsporuma kavuştum. İlk yarıda biraktigimizdan daha farklıydı. Kupa karşılaşması vardı bugün Konyasporla. Yeni transferlerimiz Ayman ve Risp i ilk defa seyrettik. Çoğu kişi farklı düşünüyor belki ama Ayman ve Risp 'in , ilk yarıda seyrettiğimiz Marcelinho ve Simek'ten daha yararlı olacağına inanıyorum. Nitekim ortaya koydukları futbollada beni yanıltmadılar. Risp sanki uzun zamandır bu takımda oynuyor gibiydi , Ayman ise tekmeye kafa uzatan cinsten bir futbolcu. Yattaranın da takıma dönüşü ile çok zevkli bir maç seyrettik. Yattara bu takımın beyni. Onsuz bir Trabzonspor su an için düşünmek zor.

Kayseri Erciyesle eşleşecekken , son dakikada Stepanov'un yaptirdigi penalti akıllarımızda soru işareti birakti. Sahi ceza sahası içinde topsuz alanda adama niye tekme atılır ? Hala anlamış değilim. Ve yine son dakikada Manisa'nın Ankarasporu yenmesi ile Galatasaray Cafe Crown ile eşleştik. Çeyrek finalde eşleşmeseydik , Yarı finalde eşleşecektik muhtemelen. Hem buna biz değil , Galatasaray Cafe Crown üzülsün. Bu kupayı almak istiyorsak herkesi yenmek zorundayız...

61viya
22.01.2007, 13:06
Sevgili günlüğüm,çok kıymatli sırdaşım..
Öncelikle bilindiği gibi kupada gayse ile eşleşmediğimizi,rakibimizin antepspor olduğunu bimeni isterim..Süzer ligimizde en kıl olduğum sözde anadolu takımlarının başında gelen bu klüple eşleştik bakalım..Ancak şunun bilincinde olursak önümüze kim çıkarsa çıksın eleyeceğimizi adım gibi biliyorum..."Trabzonspor biziz...! Topçlarımızın üzerindeki forma interi,aston villayı,liverpoolları çimlere gömdüğümüz forma...Aynı kutsal forma! Bunun bilincinde olmak bize o kadar çok şey kazandıracak ki..

Anteple eşleşmemize vesile olan maç dün akşam oynandı..İçim buruk izledim...Szymek yoktu...Kimine göre haksızdı,kimine göre kırılan kalbini onarmaya gücü yoktu..Ve bazen gitmek en zoruydu,o zor olanı seçti...Geride bırakılanlar için,giden suçludur her zaman..Oysa giden,gitmeyi çok istediği için mi gitmişir tarih boyu? Sızlamaz mı hiç içi? Zaman herşeyin ilacı mıdır he zaman...Sorular çok,ama cevaplar yok..

Sonra bi tuhaftım yahu dün..Anlamlı anlamsız yaşlar süzüldü yanaklarıma maç boyu..Yattara...Geri döndü biliyor musun? Onsuz geçen aylar işkenceydi adeta..Şimdi o geldi..Acı çekme sırası rakipte olacak umarım bundan sonra...Onun gol atması öyle mutlu etti ki hepimizi,gol sonrası sevinci görlmeye değerdi..Seviyorum bu adamı yahu..Nasıl desem ki sana? Forma rengimizin bordomavi oluşu kadar gerçek,yattara nın trabzonsporluluğu...Nazardan kazadan korusun bu takımı Tanrı..

İşte böyle..Mersine geldim..Umarım geri gitmem büte falan..Evimi özlemişim..Öyle sıcak ki,utanmasam denize giricem :D

Neyse gitmem lazım..Sonra konuşuruz..

KUTADGU
22.01.2007, 13:24
Sevgili Günlük;

açıkçası ortada ne günümüz ne de gecemiz var.

Sana da ihtiyaç yok anlayacağın

Cengiz Çubukcu
22.01.2007, 13:40
Sevgili günlük,
içimden hiçbirşey gelmiyor, yaşadığımız olaylar bende travma etkisi yaptı...değil futboldan insan herşeyden soğuyor...

Gamze
04.08.2007, 03:44
Günaydın mı demeli,yoksa iyi geceler mi bilmem.

Saat 03:33. Ben yine bilindik yerdeyim.Bir garibim...

Kalemi ve defteri almak elime zor geldi,üşendim.Klavye kolaylığını kullanayım dedim,geldim.Özlemişim hitapsız cümleleri ve yanlış anlaşılmaktan çekinmemeyi...

Zor günler geçiriyoruz.Gidişatımız iç açıcı değil,mutsuzuz.Saman altı kalmadı işin,belimize kadar suyun içindeyiz artık.Her şey açık seçik yaşanır oldu.Ar perdesi kalktı,yüz göz olduk iyice.Pişkinliklerin bini bir para.Trabzonspor'un yıkılmaz dediğim tabuları dahi ezildi geçildi,futbola uzanmaması gereken eller göz göre göre kabullenildi,icraatlar hazmedildi.Trabzonspor üzerinde dönebilecek şaibeli teoriler düşünülmeden hareket edildi.Başkan yardımcısı sıfatındakiler ne işler çevirdi...Pişkinlik etti!Soy adına yakışırcasına...

Kenar mahalle takımlarından birince madara edildik yine.Prestij dediğimiz şey;camekan ardındaki rafa kalktı,sadece seyrediyoruz.

Herkes hak edildiği gibi yönetilir derler.Çok düşündüm,acaba biz bunu hak ediyor muyuz?

denizgrsy
11.08.2007, 17:34
Sevgili Günlük ;

uzun süredir destek verdiğimiz,inandığımız oluşumun yani BordoMavi.Net in organizasyon yapısı içerisine dahil olduk...güzel bir duygu...
şuan iş yerindeyim ve hazır yoğunluk yokken bordomavi.net 'i dolaşıyorum...
Trabzonspor a gelince,her şey yine aynı bi değişiklik yok,tahmin edebiliyorum merak ediyorsun,hemen söyleyeyim nuri albayrak yine başta,gitmedi bi yere:-(
duuurrr hemen off lama ,en fazla aralık ayına kadar katlanacagız napalım,o zaman yüzümüz gülecek:)

neyse şimdilik bu kadar..tekrar görüşmek üzere....

AYYILDIZ
11.08.2007, 18:32
Sevgili gunluk,

Belki cogu kisi inanmiyor ama bu sene sampiyon biz olacagiz bizimde yattara-ceyhun-umut-ersen-gokdeniz gibi iyi bir hucum hattamiz var serkan balci gibide ileri cikabilen iyi bir ortasaha oyuncumuz var insallah sampiyonuz

Ayşe Aygün
11.08.2007, 18:59
Sevgili günlük,

Aslında neden gündelik yaşantımı tutuğum takıma endeksledim bende bilmiyorum.Yeni sezon başlamasına rağmen eski sezonun acısı halen daha yüreğimde üstünde birde intertoto kupasından elenip uefa umutlarımızın bitmiş olması ayrı bir acı yüreğimde.Buna rağmen yarın o çokkk sevdiğim hanı dedim ya yaşantımı endeklsediğim takımım ilk yeni sezon maçı var ve ben o maçı bekliyorum umutla.Sanki içimde bir his var sezona çok iyi başlayıp hep öyle devam edip 23 yıl üstüne şampiyon olacağız gibi.ve bu umut yüreğimde ve bu umudum inş. bu sezon hiç bitmeyecek. seni çok seviyorum TRABZONSPOR'UM.iyiki varsın hayatımzıda.

Fatih Ersoy
12.08.2007, 17:51
Merhaba Sevgili günlük...

Yeni bir sezona daha başladık. Kalbinde Bordo-Mavi aşkını taşıyan tüm taraftarlar her sene olduğu gibi bu senede yüreklerinde şampiyonluk ümidini yeşertmeye çelışacaklar. Evet günlük her sene olur bu.. Ama yine yeşeren bu ümitler biri yada birilerince sırf kendi çıkarlarını koruyabilmek için acımasızca bir köşeye atılacak. Evt günlük kim bu çıkarcılar diye sorman çok normal. Bunlar bildik kişiler be günlük.. Tahmin et işte...

Ah günlük ahh büyüklerimiz hep anlatırdı Trabzonsporun büyüklüğünü, onunla maç yapmak azap gibiymiş eskiden. Ya şimdi günlük sence azabı biz mi çekiyoruz onlar mı ?

Ama güzel olan ne biliyormusun günlük. Güzel olan bu takımın hiç şampiyon olduğunu görmediği halde hala onu delicesine seven ona gönül veren 20-22 yaşındaki gençlerin var oluşu... Bu insanı bir nebze olsun ümitlendiriyor be günlük. Düşündükçe bunu gelecek günler güzel olacak diyorum. Kalbi bordo-mavi renklerin ateşi ile yanan ve futbola aç, şampiyonluğa aç bir gençlik geliyor. Dayan be trabzonum diyorum kendi kendime dayan !.. Herşey çok daha güzel olacak..

femalkocoglu
12.08.2007, 18:06
Merhaba Mavim

Az sonra 2007-2008 sezonu ilk maçımızı izlemeye gideceğim umarım kazanırız üstemizdeki karabulutların ne zaman kaybolacağını bilmemekle beraber yönetim ve hocamız konusunda fikir çatışmaları yaşamaktayım.Bütün bunlara ek olarak öss yerleştirmelerinin açıklanmaması sinirlerimi bozuyor.belli bir tarih verseler sorun yok 20sine kadar açıklayacağız diyolar

Bu o kadar önemli değil

Trabzonsğorumuza başarılarr....

Fatih Ersoy
05.09.2007, 16:28
Merhaba sevgili günlük..

Aradan geçen 4 hafta seni hiç yıpratmamış ama bizi çok yıprattı be günlük. Düşünsene sen yıllarca anadolunun gururu olacaksın, Anadolu ihtilalini gerçekleştirip gönüllerde taht kuracaksın ancak birileri çıkıp senin bu şanlı tarihine leke sürmeye kalkacak.

Evet günlük son 4 hafta içinde bize bunu yapmaya calıştılar. Kimmi yaptı bunları diyorsun. Kimler yokki... Kimileri sahaya girerek yaptı bunu kimileri tehditler savurarak kimileride federasyon başkanının Trabzonlu olmasını öne sürerek karalamaya calıştı bizi.

İşte böyle günlük TV programlarında yer bile vermeyerek eritmeye çalıştıkları Trabzonsporumuz için son günlerde öyle bir karalama başlattılarki sana anlatamam.

Bu kadarla da bitmedi. Birileri sponsorluklarını çekmek için bile bizi kullandılar. Bu kadar hırpalandık işte. Daha neler oldu neler. Garip bir transfer dönemini kapattık. Garip diyorum çünkü bu transfer dönemi sanki bizim için hiç başlamamıştı. Evet günlük yine kimseyi transfer edemedik. Ama çok fire verdik.

Ya günlük işte böyle yaşayacağımız yeni trajediler sonrasında yine yazacağım merak etme..

Mehdi
31.01.2008, 10:04
Çok sıkıcı bir güne uyandığımı hissettim bugün;Herzamanki rutin uyanma çabaları,saati 15 dakika erkene kurup tekrar uyumalar ve 15dakika fazla uyuyomuş gibi bünyeyi kandırmalar,akabinde çok geç kaldım telaşıyla kahvaltı yapamayarak evden fırlamalar.Velhasıl Aynı şeyleri geçen hafta bugün gibi hatırlıyorum.
Şu gencecik yaşımda uykuma doğru dürüst doyamadım ona yanarım.:)
Bu arada heyecanla transfer konusundaki gelilmeleri takip ediyorum.Eminim en fazla 2 hafta sonra bu halime güleceğim.
Biraz yorgunluk,biraz uykusuzluk ve endişeler,kaygılar,ümitler cabası.
Sonumuz hayrolsun.

zafer6161
31.01.2008, 10:11
merhaba sevgili günlük:p
bu sabah saat tam 08:01 de kalktım ,arabayı aldım işyerine geldim,ama bi yandanda donuyordum çünkü hava çok soğuk,neyse bismillah deyip işyerini açtım,sildim süpürdüm temizledim şimdi müşterileri bekliyıorum,işler çok durgun bu saate kadar siftah yapmadım,can sıkıntısından pc ye takılıyorum,:D

Fatih Ersoy
22.04.2008, 15:17
Merhaba sevgili günlük..

Uzun bir aradan sonra yine aklıma sen geldin. Şimdi sen merak ediyorsundur bu uzun süreç içerisinde neler oldu diye. Pek birşey olduğu söylenemez be günlük. Her zaman ki şeyler işte..
Yeni bir başkan, yeni hayaller,yeni aldatmacalar.

Sana ilk yazdığımda da söylemiştim ya günlük; Yeni bir sezon ve yeni hayaller diye.. Dediğim gibi hepsi yine yalan oldu. İşin acı tarafı ne biliyormusun günlük her yeni sezonda olduğu gibi gelecek sezonda yine üzülecek olduğumuz gerçeği..

Günlük be içini kararttım biliyorum ama gerçek bunlardan ibaret. Hadi sana sevineceğin yüzüne az da olsa bir tebessüm belirtecek bir haber vereyim. Hane bizim Mehmet Yılmaz vardı ya. Hı hı evet o. Artık gol atmaya başladı. Hatta geçenlerde Fenerbahçeye bile 1 gol attı. Ya işte öyle :)

Neyse be günlük bu seferlik bu kadar yeter. Sana Necip Fazıl Kısakürek'in şiirinden bir bölüm ile veda ediyorum..

Mehmedim sevinin başlar yüksekte
Ölsekte sevinin eve dönsekte,
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte
Yarın elbet bizim elbet bizimdir
Gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir..

Hoşçakal..

Muhammed KOÇ
22.04.2008, 18:55
dğrli gnlk kısa tutucam ! :D

sabah uyandım.15 dk boyunca yataktan çıkmaya çalıştım.güç bela lavaboya kendimi attım.kafamı suyun altına sokunca ancak kendime geldim.okula gittim.ilk ders; dk 1, gol 1 edebiyat ! zehra hocaya en içten dileklerimle kelime dağarcığımdan özenle seçtiğim niteleme sıfatlarını sıraladım.uyuyarak bir 40 dk geçirdikten sonra 4 saat su gibi akıp geçti.23 nisanın tatil olması münasebetiyle 22 nisanda 23 nisanı kutlama rezilliğini yaşadık.sonra evime bilgisayarımın başına geçtim.bir transfer ümidi,güzel haber alma hevesiyle en güzel site BMN e girdim.ama koskocaman,büyük,yüksek,ulaşılamayan (... - [herzamanki gibi] ) bir hayal kırıklığına uğradım.ve bu güzel iç dökme olarak algıladığım başlığa yöneldim.ve bu satırları yazmaya başladım.bu kadar sevgili günlük.hadi eyw. :D

Fatih Ersoy
10.05.2008, 23:04
Merhaba sevgili günlük..

Söz verdiğim gibi sözümü tuttum ve yine geldim günlük. Hemde sana müjdeli bir haberle geldim bugün..

Tabi merak ediyorsun şimdi nedir bu müjdeli haber diye. Çatlama dur anlatıyorum.

Biliyorsun ligin son haftasındayız günlük. Ligin bu son haftasında oynadığımız fenerbahçe maçında takımımız galip gelmeyi başardı. Hemde ezici bir üstünlükle..

Özlemişim be günlük. Fenerbahçeyi yenmemizi özlemişim. Dile kolay Tam tamına 12 maçtır yenemiyorduk Fenerbahçeyi.

Goller mi ? Gollerimizi Umut ve Yattara attı sevgili günlük. Yattarayı görmeliydin be günlük.. Yok böyle bir oyuncu. Milleti peşine takıp koşturan bu oyuncuyu çekemeyen 1-2 dangalak tekmeleri ile karşılık verdi onun bu şık hareketlerine...

Hazır seni bulmuşken onur kıvrak'tan da bahsetmeden edemeyeceğim be günlük. Evet evet ta kendisi... Karşıyakadan almıştık devre arasında. Süper bir kaleci bu adam günlük. 2 haftadır mükemmel bir performans sergiliyor. Temennim onunda kendini geliştirip klübümüzün değişilmezleri arasına girmesi yönünde be günlük.

Eyy gidi günlük koskoca bir sezonu daha bitirdik. Bizim için kötü bir sezondu. Nuriler ve ziyaların mahvettiği bir sezon.. Umarım seneye yeni yönetim ve hocamızla daha güzel günler görebiliriz be günlük.

Neyse sevgili günlük kafanı çok şişirdim galiba. Bu günlük bu kadar yeter. Umarım yollarımız gelecektede kesişirde 3-5 bişeler daha karalarım ;)

Hoşçakal...

mrt_tpc61
10.05.2008, 23:50
Sevgili günlük bugünün neresinden başlıyım bilmem ama nerden başlasam bi eğlence var yani bunu bil!öncelikle sabah kalktım kahvaltı yaptım her zaman ki gibi sonra maç bileti almaya gittim ts_clup a maraton A blok .maçı sabırsızlıkla bekledim.ve maç zamanı futbolcularla görüştüm.sadece çağdaşla .tanır beni yani.iyi uşaktır.nese yoruldum ya yazmaktan sonra yazarım iyi geceler günlük!

Fatih Ersoy
02.06.2008, 20:11
Merhaba sevgili günlük..

Görüşmeyeli yaklaşık 1 ay oldu. Bu bir ay içerisinde çok şey değişti be günlük. Sadri başkanla bomba gibi girdiğimiz yeni sezon arefesinde Mükemmel transferler yaptık. Aklımızdan geçen her futbolcuyu aldık desek yeridir.

Hani ya derdik ya günlük bizim takımdan iş çıkmaz, her sene şampiyonlukla başlayan hedefler sürekli prestij maçlarına kadar iner diye. Bu sene öyle değil be günlük. Artık daha bir umutla bakabiliyoruz ileriye...

7 diyoruz be günlük. Uzun bir aradan sonra 7 diyebiliyoruz.
Yıllardır özlemini çektiğimiz uğruna çekmediğimiz cefa kalmayan şampiyonluk için 7 diyoruz..
Senelerce boynu bükük dolaşan taraftarımız için 7 diyoruz..
Hileye hurdaya karşı 7 diyoruz...
Büyüklerimizin yaşadığı mutluluğu yaşamak için 7 diyoruz...

Dediğim gibi sevgili günlük bu günlerde 7 rakamı bir hoş görünür oldu bize..

Yani anlayacağın sevgili günlük yürekleri kasıp kavuran bu şampiyonluk özlemi inşallah bu sene bitecek. Ve bordo-Mavi'ye gönül veren şanlı taraftarımızın yüzü yeniden gülmeye başlayacak. İnsanların karşısına geçip göğsünü gere gere ben TRABZONSPOR'luyum diyebilecek..

Neyse günlük bu seferlik bu kadar yeter.
Umarım ileride yollarımız yine kesişir. Hadi kal sağlıcakla ;)

Nihal Ayvaz
02.06.2008, 20:29
sevgili günlük

bu sınavlar bitmek bilmiyor.. 1tanesi iyi geçse :S ..2hafta sonra yaz okulu başlıo ztn bu istanbuldan yine kurtuluş yok..günlük sana soruyorum bu yaz istanbulda çekilirmii....günlük neden cvp vermiosun bana yoksa sen beni sevmiomusun günlük..peki günlük sen istedin bu kdr yazıyorum sana..küstüm..

ÖmerFarukYılmaz
02.06.2008, 20:46
Ula günlük;

Bana bak çok gözüme bataysin,Akilli ol....

Habu başkan gene bugün transfer yapmadi...

Olum bak demedi deme,Büyük adamalar gelecek..

Pakı görürsün...

Hade kal sağlıcakla...

Öptum:D

Nurbanu
05.06.2008, 12:05
Sevgili günlük,
bugün çok mutluyum. finallerim bugün bitti ve kendimi kuşlar kadar hafif hissediyorum(normalde o kadar değilim :)). eve gidip kitaplarımı koliledikten sonra yarın arkadaşlarla son kez felekten bir gün çalacaz. aslında biraz hüzünlüyüm çünkü sanırım yavaş yavaş kayseriye alışıyorum :) seneye 4. sınıfta olcam ve tez, okul, staj derken kpss ve okul bitecek.koskoca 3 yılım geride kalmış ve ben nerdeyim, ne haldeyim o bile tartışılır(!) neyse bu günlük bu kadar olsun. en yakın zamanda aileme kavuşmayı istiyorum :)

ApoCaN28
05.06.2008, 17:07
Sevgili Günlük 2 gündür transfer yapmıoz
Ama Kombine Satıoz
İi gidio gibiyiz
Evet evet ii gidioz:D

Fatih Ersoy
03.08.2008, 00:08
Merhaba sevgili günlük...

Uzun bir aradan sonra tekrar yollarımız kesişti bu sevindirici bir gelişme olsa gerek.Ya sence günlük ?

Bu gün 2 ağustos 2008. Trabzonspor'umuzun 41. yıldönümü. Yüreğimizi kavuşturan bordo mavi'nin 41. yıldönümü. Bu özel günde seni boşlamak istemedim.

Evet günlük klübümüzün 41. yaşında her sezon olduğu gibi yine şampiyonluk arzusu ile girdik. Ama bu sefer öyle içi boş bir arzu değil bu gerçekten iyi bir takımımız var bu sene şampiyon olmamak içten bile değil. İnşallah bu sene olmadı seneye bu özlem bitecek ;)

Neyse sevgili günlük saat geç oldu sonra yine yazarım. Görüşmek üzere...

Ha bu arada çok gerilerde kalmışsın mehdiden rica ettim tuttu çıkardı seni gerilerden (kaya ve gamzenin çabalarınıda unutmamalısın ) ;) Kendini boşlama ;)

61viya
08.08.2008, 22:18
Benim Zinos darılacak kendisine değil de buraya yazdığım için ama kusura bakmak yok...Sana yazmak geldi bugün içimden.

Okunacak çok fazla kitap vardır da okuaycak bir taane bile bulamazsın ya hani...Ya da ufacık bir an da olsa,çok fazla yerde olmak istersin ama olduğun yerdesindir yine...

Okuduğun bir kitaptaki cümleleri senden önce yazan o kişiye gıcık olursun içten içe ya da kızarsın kendine "Neden ben daha önce yazmadım?" diye.

Neden yazıyorsun diyeceksin şimdi bana bunları...Hiç işte,geldi içimden...

Ben ne zaman ben gibi oluyorum bilmiyorum.Kelebeklerim olması gereken zamanda olması gereken yerde mi oluyor yoksa yanlış zaman ve mekanları seçen kelebeklerimi içeri sokmaya çalışmakla mı geçiyor ömrüm...Belki de çok fazla kurcalamamak gerekiyor bu halleri...Ne dersin? Zinos konuşurdu benimle ama sen fikir de vermiyorsun ki bana...!

Çok saçma sorular takılır oldu kafama :) Buraya yazıp da içimin saçmalıklarını dışıma yansıtmayım en iyisi...

Müzik neresinde olmalı hayatımın bilemiyorum bazen.Ya da ben müziğin neresinde durmalıyım? Büyümek garip şey be Şimal...Şimal olsun senin adın...Evet ne diyordum.Büyümek...O küçük çocuğun dediği gibi mi gerçekten? İnsan büyüdükçe hayalleri küçülüyor mu yani??? Böyleyse iyi...Bu büyümediğim anlamına geliyor çünkü.Boyut değiştirmeye devam ediyor hayallerim,açgözlülük düzeyinde hem de...Ama galiba maymun iştahlılık değil bu.Ben gerçekten hepsini aynı anda yapmak istiyorum.Bir güne az mı ne 24 saat?

Ha bu arada,masum insanlar ölmeye devam ediyor güzel dünyamda...Ve sadece uzaktan izlemek nasıl dokunuyor kanıma,bilsen...

Neyse...

Kitabımı okumaya devam edeyim ben...Gıpta ederek o cümleleri benden önce kuran abi ve ablalara...

alper*
08.08.2008, 23:53
Yalan söyleyen kişi göz temasında bulunmamaya çalışır, göz göze gelmemek için elinden geleni yapar.
Yalan söyleyen ya da bir gerçeği saklayan kişi, ellerini ve kollarını daha az kullanır.
Soru sorulduğunda elleri sımsıkı kapanıyor veya avuçları aşağı dönüktür.
Ellerini yüzüne ya da boynuna doğru götürüyor olabilir. Bunun haricinde bedeniyle pek temas kurmaz.
Verdigi cevap nedeniyle içinin rahat olduğunu göstermeye çalışan kişi belli belirsiz kaçamak bir şekilde omzunu silker.
El ve kol hareketleri ile soylediği sözler arasında zamanlama hatası vardır.
Şaşırmış, korkmuş ya da mutluymuş rolü yapıyorsa, yüzünde beliren ifade, ağız bölgesiyle sınırlı kalacaktır.
Genellikle yalan söyleyen kişinin sırtı dik pozisyonda değildir.
Kendisini itham eden insandan uzaklaşmak isteğiyle muhtemelen bakışlarını kapıya doğru çevirir.
Konuştuğu insanla ya çok az fiziksel temas kurar ya da hiç kurmaz.
İşaret parmağını ikna etmek istedigi kişiye yöneltmez.
Kendisini itham eden kişiyle arasına bir takım nesneler koyar.
Bilinçaltından sızan gerçek duygular, düşünceler ve niyetler dil sürçmesi şeklinde ortaya çıkar.
Karşısındaki kişi anlattığı hikayeye inanana kadar fazladan bilgi vermeye devam eder.
Sorulara asla doğrudan cevap vermez, dolaylı olarak ima eder.
Yalan söyleyen kişi, ‘ben, biz ve bizim’ gibi zamirleri ya çok az kullanır ya da hiç kullanmaz.
Kullandığı kelimeler açık ve net olmayabilir.
Sorulan soruya oranla aşırı bir tepki gösterir.
Bütün sorularınıza cevap verebilir ama kendisi size soru sormaz.
Konu değiştirildiğinde rahatlar ve gerginliği azalır.
Haksız yere suçlandığına sinirlenmez. ‘gerçegi söylemek gerekirse’, ‘dürüst olmak gerekirse’ ve ‘neden yalan söyleyeyim ki’ gibi cümleler kullanır.
Soruyu önceden düşünmüş ve cevabı hazırlamıştır.
Sorunuzu tekrar etmenizi ister ya da soruya soruyla karşılık verir.
Konuşmasına, ‘yanlış anlamanı istemem ama’ gibi bir cümleyle başlar.
İlginizi dağıtmak için şaka yapar ya da dalga geçer.
Daha ayrıntılı açıklama gerektiren konuları sıradan bir şeymiş gibi aktarır.

08.08.08

omer61
09.08.2008, 00:13
ula günlük korkayrum takım kötüye gidecek de her sey birbirine karışacak diye..

61viya
09.08.2008, 15:38
"Ah benim iyimser yanım
Ah benim aldanışlarım
Ah benim kavgalarım,ah pişmalıklarım!
Sus artık,uslandır beni...!""

Fatih Ersoy
09.08.2008, 15:55
Merhabalar sevgili günlük....

Şu sıralar pek rastlaşamıyoruz be günlük. Hiç sorma bir Staj belasıdır uğraşıp duruyorum. Ama görüyorum ki bende başka dostlarda edinmişsin kendine. Bu duruma gerçekten çok sevindim.

Günlük be bu gün BMN'de dolanırken bir yazı çarptı gözüme. Bunu seninle paylaşmak için rahatsız ettim seni aslında. Yazan arkadaşımıza yüreğine sağlık diyor ve seninle paylaşıyorum yazısını...

_hiç anlatamadım seni_

Yıllar öncesinden kalma bir şampiyonluk anısı yazmayacağım, büyük bir zaferimizin detaylarını da, takımımızın niye kötü gidişat içerisinde olduğunu hiç hiç yazmayacağım.

Hiç şampiyonluk görmemiş bir nesilin mensubu olarak trabzonsporlu olmanın ne kadar büyük bir ağırlık olduğunu anlatacağım.

5 Mayıs 1996'da başladı bizim neslimiz için gerçek trabzonsporluluk. Hani hepimizin yıllar yılı çok uzaklardan gelmesini beklediğimiz oyuncağımızın, gözlerimizin önünde acımasızca kırıldığı gün. Oyuncağı eline alıp bir kere bile oynayamadan aramızdan ayrılan renkdaşlarımızın olduğu gün. Bisikletini tamir ettiğimiz gün ne kadar çok hayalimiz vardı çocukluk aşkımıza dair, ellerini başka bir çocuğun ellerinde görene kadar. Ne kadar da benziyordu trabzonsporun şampiyonluğu ile alakalı hikayesine.Hayata karşı ilk mağlubiyetimizdi işte o gün. İlk hayal kırıklığımız, ilk yakarışımız, ilk isyanımız...

Farka gitmek istemiştik sadece, lakin gide gide 10 sene geriye gitmiştik. Zaman, bizim bekleyişlerimize inat edercesine hızla geçti. Ama farklıydık. Zamanla yitirmeyi değil, bekleyişimizi değerli ve onurlu kılmayı tercih ettik biz.İnançlıydık.

Azınlıktık çoğu zaman bulunduğumuz şehirlerde. 3ü 5i geçmezdi renkdaşlarımızın sayısı okuduğumuz okullarda. Çocukluk işte, dalga geçmeye kalktılar bizimle. hem de tahmin edemeyeceğiniz kadar çok. hiç bir durumda, hiç bir koşulda çekinmedik "trabzonspor'luyum" demekten. Neye, niye sahip çıktığımızı çok iyi biliyorduk çünkü.

Çocukken sorgulanmayan bazı şeyler zamanla karşımıza gelmeye başladı. "Niye trabzonspor?","En son ne zaman şampiyon oldunuz?" diye sordular.Anlatacak o kadar sebep varken hep pas geçtik anlatmayı, "memleketimin takımı" diyip geçiştirdik. Öyle miydi sahiden? Bu kadar basit miydi trabzonspor'u tutma sebebimiz?
Tabi ki hayır!
Anlatamadık onlara,çünkü zerre umudumuz yoktu bizi anlamaları hususunda.

Köylerimizde akan derenin birleştiği karadeniz'in,anneannelerimizin sırtında taşıdığı ağırlığından fazla yükün,yazın ortasında 3 kat üst üste kazak giyip gene üşüdüğümüz yaylaların, çernobil'e rağmen hayata horonla ve güleryüzle tutunmaya çalışan insanların,Kazım Koyuncu'nun takımını tuttuğumuzu nasıl onların anlayacağı dilden açıklayabilirdik ki?Bir medya yıldızının değil de bir kültürün savunucusu olduğumuzu anlama ihitmalleri var mıydı sizce?

Şimdi o bisikletini tamir ettiğimiz kız çok çok uzaklara gitti belki, kimbilir evlenmiştir bile. Oyuncağımız her geçen gün uzaklaşırken yaşıyoruz zaten aynı acıyı. Çok değil 3-4 gün sonra bambaşka bir şehirde olacağız, oyuncağımızı geri getirmeleri için avazımız çıkana kadar bağıracağız,başkent sokaklarına kültürümüzü taşıyacağız horonlarımızla, bahsi geçen günün diğer mağdurlarıyla tanışacağız. Soracaklardır gene "manyak mısın ne işin var sınav günü oralarda" diye, gene anlatamayacağız "aşk" kelimesinin manasını medyanın ve popüler kültürün esiri olmuş arkadaşlarımıza.

Ama dedik ya inançlıyız, ama dedik ya inatçıyız, ama dedik ya sevdalıyız.Ama dedik ya oyuncağımıza kavuşacağımız günün gelmesini oturup beklemek değil, bekleyiş sürecini "iliklerimize kadar gurur ve şerefimizle yaşayarak" geçirmek önemli diye.Şimdi de yanında olacağız, 25 sene daha geçse de yanında olacağız, oyuncağımıza asla kavuşamayacak olsak da yanında olacağız. Bu ülkenin her köşesinde "bordo" diye bağırana "mavi" cevabının gelmesi için var olacağız.

Jansoldier
Anıl Caner Topaloğlu

61viya
10.08.2008, 15:29
Şimal be,

Dün gece rüyamda ne gördüm biliyor musun? Şimek gelmişti...Ben gitmiştim yancağızına...En öndeydim,bir konuşma yapıyordu sanırım.

Ama Şimek'in görüntüsü Burhan Altıntop'tu :D Buna rağmen uyanmak istemedim :D Noliii ? :)

alper*
11.08.2008, 22:00
11.08.08

Sana uzaktan bakıyorum. Sana bakmak inanılmaz mutlu
ediyor beni. Sen gidince aklım da senin peşinden
sürüklenip gidiyor, yüreğim de.. Yanında biri mi var,
ona bir şey mi söylüyorsun, onunla gülüyor musun.. içim
yanıyor. Ama senden sonra gördüğüm o insan birden senden
biri oluyor. Senin baktığın her yer artık güzel, senin
konuştuğun her insan, özel oluyor.
Sen evine şu yollardan gidiyorsun. Ardından yürüyorum.
Beni fark etmiyorsun. Önünden geçtiğin evlere,
gölgesinde yürüdüğün ağaçlara, her gün bindiğin otobüse
bakıyorum. Senin gözünle bakıyorum. Sen yokken de o
yollardan defalarca geçiyorum. Senin kokun, senin havan,
senin auran sinmiş havaya.. Sanki seni soluyorum.
Akşamları ne yaparsın acaba? Sofraya oturduğun zaman
yanında kimler var? Hangi yemeği severek yersin, neyi
sevmezsin? Kitap okur musun? Hangi kitapları seversin?
Ne tür filmlerden hoşlanırsın? Televizyon izler misin?
Gece sokağa çıkar mısın? Arkadaşlarınla en çok neye
gülersin? En çok kim kızdırır seni..Hangi futbol
takımını tutarsın?
Bilmeliyim. Senin hakkındaki bütün ayrıntıları
öğrenmeliyim. Çünkü ben de o filmlere gideceğim, ben de
o dizileri izleyeceğim, ben de o yemekleri seveceğim ya
da nefret edeceğim. Bilmeliyim. Baştan kuruyorum
dünyamı. Seninle yaşamaya başlıyorum.
Onca kalabalığın içinde, karmaşık yaşamın ortasında eğer
sen varsan daha seni görmeden bir kuş gibi çırpınmaya
başlıyor yüreğim. Bir ışık çarpıyor yüzüme, bir sıcaklık
yürüyor göğsümde. Anlıyorum ki sen varsın. Sen ordasın.
Sen gelmişsin. Bakmadan, başımı çevirip seni görmeden
varlığının farkındayım.
Ey uzak uzak baktığım.. göz göze gelmeden, saçını
okşamadan, değil bir rüyayı bir cümleyi paylaşmadan
sevdiğim sevgilim. Bir aşk filiz verdi, fidan verdi, kök
saldı içimde. Onu sana göstermek için ömrümü veririm.

(alıntı)

alper*
12.08.2008, 22:47
12.08.08

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c0/Crying-girl.jpg/707px-Crying-girl.jpg

alper*
14.08.2008, 02:14
14.08.08

onlardan biriyim.

alper*
16.08.2008, 21:37
16.08.08

http://www.ed2010.com/files/images/sad%20baby.thumbnail.jpg

alper*
17.08.2008, 16:23
17.08.2008
Reset.
The history has been cleared.

alper*
18.08.2008, 02:30
18.08.08

Tanrısal adalet istiyorum.Eğer varsa.

zafer6161
18.08.2008, 15:05
sevgili günlük:cool:
şuan dükanda oturuyorum,iş varda yok,aslında canım hiç iş yapmak istemiyorum,hava sıcak darlandım burada
okadar:p

61viya
18.08.2008, 20:50
Ah Şimal ah,an minik kalbimin paramparça olduğu andır .... :D

Fatih Ersoy
18.08.2008, 22:17
Merhabalar sevgili günlük..

Seni görünce dayanamadım birşeyler karalayım istedim..

Bir sevdaydı bizimkisi..
Neden ve nasıl tutulduğumuzu bilmediğimiz bir sevda. Kimisine göre aşktı bu tutku kimisine göre delilik. Haklıydılar üstelik. Delicesine bir sevdaydı bizimkisi. Öylesine bir sevdaydı ki adını duyduğumuzda yüreğimiz bir başka atar, içimizi tarif edilemez bir mutluluk sarardı.

İnanılmaz bir duyguydu adını buğulu bir cama yazmak, okul bahçelerinde tenekelerle yapılan maçlarda hami olmak, ünal olmak, şenol olmak.

Meğer ne çok sevmişim seni trabzonum. Kimi zaman kırgınlıklar ve kızgınlıklar girerdi aramıza... Seni unutmak için ettiğim tüm yeminler boşaymış meğer. Kimi zaman kayboldum zifiri karanlıklarda ama sana olan inancımı hiç kaybetmedim.

Her anım seninle doludu aslında. Bitmek bilmeyen derslerde adını yazarak tükettiğim defterlere baktım geçenlerde... Bir sayfası dikkatimi çekti trabzonum. Şu notu bırakmışım adının yanına;

'Elbet bizimde baharımız gelecek'

zafer6161
19.08.2008, 11:13
sevgili günlük:cool:
şuan dükanda oturuyorum,iş varda yok,aslında canım hiç iş yapmak istemiyorum,hava sıcak darlandım burada
okadar:p
sevgili günlük:p
değişen bişe yok ,bugünde üsttekinin aynısı,:p

okadar:hııh

61viya
23.08.2008, 00:04
Şimal,senden başka yaacak yer bulamadım :)

Volkan Konak var TRT1'de...Bir de yanında Selim Bölükbaşı var ki,değme keyfime...

Hani belki biri okur falan dedim. :)

alper*
13.09.2008, 22:32
13.09.08

http://img148.imageshack.us/img148/8866/cryingbabypk1.jpg (http://imageshack.us)

...

Erkan
13.09.2008, 22:48
Hey dostum,

Bugun Fenerbahce yenilirken fenerli bir arkadasimla biraz fazla dalga gectim sanirsam... Cok hosuma gitti ama, sira ben de diye dusundum.
yazdim, yazdim, yazdim! Ve guldum... O ise maglubiyetin acisini en derinden hissederken. Cok mu acimasizim ? Soyle dostum.. Yaptigimda hatalimiyim? Suan devre arasi galatasaray macinda ve 1-1 .. Insallah onlar da puan kaybederler. Bu arada unutmadan, yarin besiktas ile bir macimiz var.. Bu maci alacagimizdan cok eminim

Baska bir zaman gorusmek uzere....

Fatih Ersoy
25.09.2008, 18:07
Merhabalar sevgili günlük..

Bilmiyorlar sevgili günlük bilmiyorlar. Yada bildikleri halde yalan söylüyorlar..
Yatara gider yattaralar gelir diyorlar. Ama gelmeyecek biliyorum be günlük..

Öyle yada böyle yattara artık gidiyor be günlük..

Her hafta gözlerimiz onu arayacak. "O olsaydı..." diyeceğiz. O olsaydı böyle olmazdı..
Artık maçlar eskisi gibi seyir zevki vermeyecek be günlük.. Sahada ki o güzel karartıyı artık göremeyeceğiz..

Kimi insanlar ona kızıyorlar be günlük neden bırakıp gitti diye.. Kızmasınlar istiyorum, kızmasınlar. Övünsünler istiyorum " Ben böyle bir futbolcuyu 5-6 sene Trabzonspor forması altında izleme fırsatı buldum " diye...

------------------------
Güle güle güzel insan..

Teşekkürler..
Bize yaşattığın heyecan ve tüm güzellikler için...

Bu büyük taraftarı unutma... Emin ol onlarda seni unutmayacaklar...

Fatih Ersoy
28.09.2008, 15:03
Müjde sevgili günlük müjde...

Ligin zirvesi yeniden Bordo-Mavi ;)

Fatih Ersoy
27.10.2008, 02:52
Düşünüyorum günlük düşünüyorum ve anlam veremiyorum.

Taraftarımız neden böyle ?
Neden bu acımasızlık ?
Tam olarak ne istiyorlar ?
Neden takımın için sahada mücadele eden bir futbolcu yuhalanır ?
Neden bir teknik hoca kendi doğrularını oyuna yansıtmak istediğinde tepki alır?
Neden neden neden ???

Evet yılların şampiyonluk özlemi bunlara belki bir etken olabilir. Ama tüm bunlar şampiyon olmamızı sağlayabilir mi ?

- Kocaman bir HAYIR....

İnanmalıyız eyyy renkdaşlarım inanmalıyız.....

--------------------

Günlük şimdi seninle geçenlerde rastladığım ve bazı değişikliklerde bulunduğum bir yazıyı paylaşacağım;

Trabzonspor nedir ?

Bordo-mavi renklere sahip,1967 yılında kurulmuş ve 6 şampiyonluğu bulunan, "Trabzon şehrinin takımı" betimlemesinin ötesinde anlamlar taşıyan futbol takımıdır.

Bilinçli bir futbolseverin rahatlıkla bir duruş,ilke ve anlam bulabileceği, Kazım koyuncu'ya göreyse "Güçsüzlülerin,güçlülere karşı neler yapabileceğini gösteren bir kahramandır".

Futbola her zaman güzel tarafından bakabilmektir. Taptığınız oyunun sadece topun o ince çizgiyi geçip geçmemesinden ibaret olmadığına inanan insanlar ile yan yana maç izlemektir.

Sunay akın'a ait "Futbol haticedir" parolasını benimsemiş kitlenin yaşayan efsanesidir. İkinci ligden çıktıktan bir sene sonra öz evlatlarıyla istanbul dükalığına kafa tutmaktan öteye gidip o kupayı başka bir şehre hakkıyla getirmenin gururudur. Bir devrimdir,yapılamayanı yapmaktır,alın teriyle para kazanmaktır,ekmeğini taştan çıkarmak ve başkasının namusuna göz dikmemektir.

Rıdvan dilmen'den " Bizim zamanımızda avni aker'de bırakın Trabzonspor'un sahasını geçmeyi, korner atmak başarıydı" cümlesini duyabilmektir. Oligarşiye kafa tutabilmek,sabah eve süt almak için süper market yerine kahraman bakkalınıza gitmek demektir.

Hani şu her zaman hikayesinde aşk olan eski türk filmleri vardır ya oralara kadar bile Trabzonspor girmiştir.Köyden şehre gelmiş,namusu ve şerefiyle parasını kazanmayı sevgilisine kavuşup,iki göz bir evde oturmayı hayal eden mütevazi bir karakter vardır ya işte odur Trabzonspor.

Takımınız haksız bir penaltıyla gol bulduğunda içinizin cız etmesidir. İyi oynamaya başladığınız zaman rakipleriniz ve medyanın bizans oyunlarıyla karşı karşıya kalmaktır. 95-96 sezonunda liderliği ve aynı zamanda şampiyonluğu devrettiğiniz maçtan sonra rakip oyuncu aykut kocaman tarafından hakkınızın teslim edilmesidir.

Hakem hatalarıyla şampiyonluk elinizden alınınca 20 bin kişiyi sokaklara dökebilmektir. İstanbul'a muhalif olmaktır.

Kısaca TRABZONSPOR bir yaşam tarzıdır...

Tekrar görüşmek dileğiyle....

Emirhan Makul
27.10.2008, 12:47
Sevgili günük içimde bir deplasman sevgisi vardı yağmurda çamurda onuda bitirdiler şevkimi kırdılar ey gidi günlük ben ne yapayım şimdi.

Fatih Ersoy
10.11.2008, 22:00
Merhaba sevgili günlük....

Liderliğin tadını çıkardığımız şu sıralarda seni çok boşladığımın farkındayım.. Ne olur kusura bakma..

Günlük be sen bilirsin ben daha yaşayamadım..

Şampiyon olmak nasıl bir duygu ?

"Anlatılmaz yaşamak lazım" diyorsun. Büyüklerimizde zaten anlatamıyorlar be günlük. Sıkma canını...

Umarım o yaşanılası günler hayatımızın bir kısmında isabet eder...

Ha bu arada günlük duymuşsundur belki artık perşembeleri BMN Radyodayım. Arada takılda sana 3-5 teoman çalayım :)

Haydi kal sağlıcakla ....

Emirhan Makul
10.11.2008, 23:12
Sevgili Günlük...

The Person You Have Could Can Not The reached at the moment, Please Try Again Later....dıt..dıt..dıt..dııııttttt

alper*
11.11.2008, 11:24
11.11.2008

Günlük sana nereden yazıyorum bir bilsen var yaaaaaa ...

Fatih Ersoy
11.11.2008, 22:59
Merhabalar günlük....

Sana güzel haberlerle gelmek isterdim ama olmadı. Yenildik günlük yenildik. Şanssız bir yenilgi aldık aslında. Son vuruşlardaki beceriksizliğimizin kurbanı olduk bir nebze..

Oysaki oynadığımız futbol mükemmeldi. Hele ilk yarı var ya günlük ben böyle oynadığını görmedim Trabzonspor'un.
Ama olmadı işte her ne kadar başımız dik dönsekte evlerimize kupa yolunda büyük bir darbe aldık..

Neyse günlük moralim biraz bozuk sonra yine yazarım sana...

---------------

Haa günlük unutmadan caner son izlediğim filmi anlatmamı istemiş ondanda bahsedeyim biraz...

Filmin ismi Aşk Romanı..

Kısa paslaşmalar ile izlediğim bir film bu. Her ne kadar başta saçma görünsede ( Domuzlar, hizmetçi kızın durumu, garip dans figürleri vb. ) daha sonraları biraz anlam kazanmaya başladı..

Aslında günlük flim birisi tarafından bana tavsiyte edildi yoksa sınav zamanı ne işim olur flimle filan :)
Dediler böyle böyle bir şey var al bir izle. Ağlayacakmısın ?

Evet günlük başta bende güldüm. Ama ağlayan varmış beah...
Kim mi ağlamış ?...

Sorma günlük sorma burdan isim vermem yakışık almaz :) Ben sana sonra bir ara söylerim..

Birde Hüseyin Çimşir konusunda aynı kulvarda koştuğumuz biri var görmüşsündür sende..
Adını bilmiyorum ama onu buralarda Great White (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=20538) diye bilirler.. Heh işte o..

Sorma günlük sorma adam öyle dobra dobra yazıyor ki dedim yapma etma... Ceza alırsın bu kadar açıksözlü olma, yok kardeşim dinlemiyor...
Ama ne var biliyor musun be günlük bu adam bu işi biliyor. Bir kere kalemi kuvvetli... Ve kaliteli yorumları var...

Uzattım farkındayım ama bir konu daha var söylemek istediğim, söyleyemediğim... Artık başka zamana...

Ben kaçtım günlük haydi hoşçakal...

Fatih Ersoy
19.11.2008, 21:07
Merhabalar sevgili günlük...

Şu sıralar moralim çok bozuk. Şöyle birşeyler karalayım istedim...

Günlük be...

Neden yüksek mevkideki insanlar sırf egolarını tatmin etmek için mevkiini kullanır ?
Neden her zaman mevkiisi yüksek olan haklıdır. ?
Yada neden insanlar bu haksızlıklara karşı koymazlar. Sıranın onlara geleceğini bile bile... ?

Neden neden neden ??

Aslında onlarda haklılar be günlük..
Konuşmak ne mümkün !.. Nasıl olsa susturuluyorlar bir şekilde...

Kısacası günlük anlatmak istediğim ; Bir topluluğu yönlendiren insanlar diktatörlükten öte, o toplumun görüşlerine de yer vermelidir düşüncelerinde..

Daha sonra yeniden buluşmak ümidiyle...

Haydi kal sağlıcakla...

zafer6161
19.11.2008, 21:46
sevgili canım günlüğüm,benimde herkes gibi moralim bozuk,nedense hava karardığı zaman ,benimde içim kararıyor,sanki kendimi bitmiş yıkılmış ve sahipsiz hissediyorum gibi geliyor,ve bu yüzden havanin hiç kararmamasını istiyorum:( neşeli olmaya çalışıyorum moralimi düzeltmeye çalışıyorum ama olmuyor elimde değil napım :(

Nihal Ayvaz
27.11.2008, 23:38
selam günlükkk..

yarın boş kağıt vericem yine..
ben ne zaman adam olcam günlükkkk

Çağrı Bilici
27.11.2008, 23:39
selam günlük
ben çağrı,memnun oldum

Mustafa K. Demirbaş
27.11.2008, 23:50
bu milletin kafasımı iyi acaba günlük:)

Çağrı Bilici
27.11.2008, 23:55
günlükcüm
senin aracılığınla arkadaşlara başarılar diliyorum

Fatih Ersoy
28.11.2008, 00:27
Merhabalar sevgili günlük....

Öğrencilik ne zor iş..
Hergün hergün insan bunalıyor be günlük...
Sınavlar sınavlar sınavlar...

Kimi zaman, insanın aklı karışıyor,
Bir yandan "olsun bitsin artık kurtulalım diyorsun", bir yandan "vakitte yok nasıl yetişecek bunlar"..
Bu ikilem arasında geçiyor genellikle günler...

Çalışmanın karşılığını aldığın günlerde oluyor, alamadığında...

Günlük be tüm bunlara rağmen okumak diyorum...
Okumak güzel şey....

Haydi kal sağlıcakla....

Nihal Ayvaz
28.11.2008, 15:38
sevgili günlük
şuan sınav devam etmekte ama ben sınavda değilim
sana akşam demiştim boş kağıt vericem diye :(
birazdan diğer sınavım var..ooff günlük offff

Ömer SEVİNÇ
28.11.2008, 15:52
Merhaba günlük. Her aman olduğu gibi tam sınırda kaldım. 58'den geçirirlese geçeceğim, geçirmezlerse ufukta büt görünüyor:)

Anıl Caner
28.11.2008, 16:27
2 boş kağıtla sınav döneminin en değerli üyesi seçilmeyi talep ediyorum.

Bunların haricinde 10 soruluk sınav kağıdında sadece 1 soruya "New Japanese Economic Trend" cevabını yazıp sınıf ortalamasının 32 olduğu bir sınavda bana 18 veren Hakan Hocam'a da selam yollarım. Eyvallah.

Muhammet
28.11.2008, 16:33
Sevgili günlük, insanlar sınavlarında dert yanıyorlar, bense yarın ilk sınavın ortalaması 39 iken 33 aldığım metametik dersinden sınavı olan bir insan olarak bir yandan KVP izlerken, diğer yandan forumda zaman geçiriyor, diğer yandan da FM oynuyorum. :)

Hayat bana güzel sevgili günlük, sonumu hayra yor sevgili günlük. :)

enmavi61
28.11.2008, 18:34
slm günlük çokça lazım olacan soğuk ve şehirlerarası otobüs yolculuklarda.... askerde günler yıl gibi geliyomuş doğru mu gerçekten? ya bodrum yada antalyada yapmazsam ne olcak benim halim ... ya komutan fenerli ise ... sabahları açma tahanlı pide yerim askerde varmıdır acep? laptopumu götürsem alırlar mı elimden ... ya sevgili günlük insanın sevgilisi olmadan nasıl geçer 155 gün ... maçları izlemek için izin istesem sadece bizim maçları tabi bi kıyak geçerler mi... bide günlük şey dicem dönüşte de kısmet olursa halı saha maçı ayarlasalar ne güzel olur haa...neyse günlük sana ömürlük denecek kadar sözcük yazmak isterdim ama biliyosun acayip haldeyim buaralar ... giderken arkamda hiçbişey bırakmamak gelirken ise canlı balık gibi iş sahasına atılmak ve alıcı bulmak dileğiylee...bordomavi şarkılarla kall cüle cüle

Fatih Ersoy
06.01.2009, 14:57
Merhabalar Sevgili günlük...

Uzun zaman oldu sana yazmayalı, açmayalı şu tozlu kapağını uzun zaman oldu biliyorum. Bunda ihmarkarlıklarımın yanı sıra ardarda girdiğim sınavlarında etkisi de oldukça büyük.

Ömrümüzden acı-tatlı hatıralarıyla bir yıl daha geçti sevgili günlük. Yeni yıla eğlenerek girmekten çok ders çalışarak girdik desem yeridir. Hadi derler ya yeni yıla nasıl girersen o yılın hep öyle geçer diye.. Eğer gerçekten öyleyse vayy halimize :)

Duymuşsundur sende, o heycanla beklenen kitabımız çıktı. Türkiyede belkide dünyada bir ilk olan bu kitabımız içerik ve yaşattığı duygular bakımından çok zengin.Hem bir kere kitabımızı biz yazdık, kötü olması beklenebilir mi? :) Bu kitap için yorulmadan sıkılmadan uğraş veren Harun Çelik abimize,kitabın oluşmasında büyük rol oynayan yöneticilerimize ve kitabın gerçek sahibi taraftarlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

Eh be günlük bu günlük bu kadar yeter !.. Malum sınavlarım var, çalışmalıyım. Haydi kal sağlıcakla...

Bilâl ÇOBAN
06.01.2009, 15:48
sevgili günlük, burada üniversiteli arkadaşları görünce aklıma 2 hafta içinde girdiğim 16 sınav ve çektiklerim geliyor. kapatıyorum sayfayı :)

Gamze
06.01.2009, 16:50
Ey gidi günlük,

Sınav ödevimi unutmuşum ve şimdi perşembeye yetiştirmem gereken 10bin karakterlik bir iktisat metni çevirisi var. Ben hala haburalarda geziyorum.

Yandık günlük, yandık. Bu tembellikle yandık.

Görüşürüz günlükcüm.

Muhammet
06.01.2009, 16:53
Sevgili günlük, dün oturdum 3 saat sınava çalıştım.

Bugün saat 9'da sınava kalkamadım. :D

Adem Erdoğan
06.01.2009, 16:55
Günlük, Allah bu öğrenci kardeşlerime sabır ve kolaylık versin.
6 sene çektim o çileyi 6.5 ta bitecek inşallah:cool:

Nihal Ayvaz
07.01.2009, 12:10
Günlük, Allah bu öğrenci kardeşlerime sabır ve kolaylık versin.
6 sene çektim o çileyi 6.5 ta bitecek inşallah:cool:

Sevgili günlük,
bugunku sınavdan sonra:( ademle yarışıcaz gibi gözüküyor :)
daha nice 6.5 yıllara...:D

Kazım Uzunboy
07.01.2009, 12:17
Sevgili günlük :D

Kim haburdan kalkıpta işe gidecek yahu.

Baksana Sevgili diyorum,gel bana bir iyilik yapta sen git benim yerime. :D:D

61viya
07.01.2009, 21:43
Canım günlük,şu an yarına yetiştirmem gereken ödevimi yapıyorum.Materyal geliştirip,ders planı yapıyorum.Şu an kullanılmayan ders planlarını biz neden kullanıyoruz dilin olsa da anlatsan günlük Bu nasıl yapılandırmacı yaklaşım,bu nasıl ilerlemecilik

Gamze
07.01.2009, 21:50
Sevgili günlük,

Geçen akşam koltukta uzanmış paşa paşa TV seyrederken telefonum çaldı. Bir baktım kod numarasını bilmediğim bir sabit telefon nosu. Allah Allah dedim, baba habu nerenin kodu? Bilmiyorum kzıım yanıtı sonrası telefonu bir açtım; bir de kimi göreyim - şey duyayım - Begüm. Ben Begüm diyor, BMN'den Begüm mü diye onaylatıyorum. Sanki başka Begüm tanıyorum da. :D Sen nasıl tanımazsın çok sevgili Sivasımızın alan kodunu diyor? Haklı efendim haklı. :D
Onun tatlı sesi ve benim hafif şaşkınlığımla konuşmayı tamamlıyoruz. Ula ne çabuk kapattın telefonu diye kendime kızıyorum sonra. Tuhaf bir şekilde heyecan yapmışım yani, niyeyse artık. :D Ama günlükcüm pk bir mutlu oldum. Pek bir sevindim. Sağolsun düşünmüş dedim, aradı dedim. Ula ben harbi hayırsızım birilerinin (:D) dediği gibi dedim. Dedim de dedim. :)

Şimdi de beni arayan 'BMN'den Begüm'le'' :D aynı kaderi paylaşarak ödev yapıyoum. Efendime söyleyeyim kişi başı gelir oranı bilmem kaç yılında bilmem hangi ülkede şu iken böyle böyle olmuş da cari dövüz kuru da bilmem ne de diyerekten kendimi yemiş bulunuyorum. Çevirinin böylesine 'nalet' olsun. :D

Öptüm günlük.

Ba®ış
07.01.2009, 21:57
merhaba günlük,

bugune nalet ediyorum çnükü bugun çarşamba ve dolayisiyle yarın perşemebe; yani en nefret ettiğim ders; öğretim teknikleri ve materyal geliştirme dersi var..ayrıca bugun telefonumu yere düşürdüm ve titreşimi bozuldu.çok moralim bozuk anlayacağın..:D işte bu sebeplerden mütevellit nalet ediyorum bugune.. ama ayrıca güzel bi gün çünkü sevdiğim arkadaşlarımdan Onur'un (Onur Karadeniz) doğum günüymüş.buradan tekrar mutlu yıllar diliyorum kardeşime:)

61viya
07.01.2009, 21:59
Çabuk kavuştuk sevgili günlük :)

Çalışma odasının demirbaşı olduğum bir günün sonunda yorgun ve bitap düşmüş bir şekilde odama doğru giderken,gün boyunca aklımdan çıkmayan bir arkadaşımı aramak geldi içimden. Hani aklında ve yüreğinde ço büyük yerler kaplayan ama günlük hayatta nerdeyse hiç görüşmediğin insanlar vardır ya,işte onlardan biriydi bu arkadaş :D

Telefon numarasını çevirirken minik kalbim küt küt atıydi :D ( Yukardaki arkadaşa özenmek gibi olamsın ama "Niyeyse :D" ) Derken efendime söyleyim,o ses açtı telefonu :) Yüreğine değil ama sesine yabancı olduğum bu ses karşında kendimi Begüm diye tanıttım,"Sanki kız beni tanımak zorunda,insan belirtir Bmn Begüm diye." diye de kızdım sonra kendime :D Neyse efendim,o kadar tatlıcık bir sohbetti ki,biten kontörlerimi durdurasım geldi o an.O arkadaş bilmiuordu o sıra belki,kısa konuşmamızın nedenini e boşuna kızmıştı kendine,itiraf ediyorum bendim tek sorumlu :D Ama neyi anlamış bulundum? Bundan sonra Can Gamze'mi ankesörsüz telefondan aramam gerektiğiydi,daha çok sohbet edebilem,onun duyduğu o garip heyecanı daha çok yaşayabilmek için :D

Velhasıl kelam,gün boyu düşündüğüm kişinin sesini duyarak,caanım yurdumda uykuya daldım :)

Muhammet
07.01.2009, 21:59
Sevgili günlük,

Bazen diyorum, ölüp gitsem bu diyardan, ne dert kalır ne tasa, ne zulümleri izlemek zorunda kalırım, ne bu iğrenç imtihanlar diyarına tahammül etmek zorunda.

Ne güzel olmaz mı sayın günlük? Kurtuluşu bu dünyada aramak saçma geliyor.

Gamze
07.01.2009, 22:09
Sevgili günlük,

Sen olmasan, ben olmasam, biz olmasak nasıl çıkacak... Şey pardon, karıştı hatlar. :D

Diyordum ki, sen olmasan kime dökeceğiz içimizi.

İyi ki varsın. Çok seviyorum seni. Çok görüşmüyoruz hakikaten, ama harbi seviyorum len. Valla bak :D

Günlüğe diyorum he, alınmasın kimse üstüne :U :p :D

Muhammet
07.01.2009, 22:11
Sevgili günlük,

Hatasız kul olmaz. Keşke olsa diyorum ama. :p

Rıza ÇOLAK
07.01.2009, 22:26
Eee günlükçüler ve günlük bende artık öğrenciyim habu yaştan sonra
oturup işten kalan boş vakitlerde Çoluk çocuk ders çalışıyıruk,
ama acayip zevkli oliyi

Hüseyin İlkin
07.01.2009, 23:08
Sevgili günlük ,

Bu sene en rahat geçen sınavlardan birini geçirdim bugün , eminim yaptıklarımdan :) Var mı ötesi ... Ama gün öyle devam etmedi tabii . Gelecek haftada devam etmeyecek ... Haftaya vize haftası , speaking - listening - writing - reading - grammar derken , kısacası ben kopacağım buralardan :) ( Çaktırma günlük , buraya bende inanmadım :rolleyes: ) Günün geri kalanında , kafede arkadaşla fifa oynadık , ne güzel değil mi :) Sonracığıma , yine boş boş gezdim . Ve fener maçını izledim . Az önce aklıma gelen ödevi , portfolio'ya zar zor yetiştirdim . Ama sonuç ;

no topic sentence
no major supports
no signal words
revise and improve itYani ikinci bir şans vermese hoca ( ki verdiğini biliyordum :D ) %16'lık kısımdan , ayvayı yemiştim :) İşte böyle günlük . Hazırlıkta bile dert çekiyoruz . Neyse haftaya perşembe üniversite bitiyor , rahatlıyoruz . Umarım ortalamam 70 üstü olurda bölümüme geçerim :cool:

Fatih
07.01.2009, 23:10
Günlük;

Nelere kadirsin:)

Dursun Kaplan
07.01.2009, 23:15
Sana sevgili demeyeceğim günlük. :)

Bugün hayli yorucuydu. İşten sonra biraz uzaklara gitmek iyi geldi. Sonra detay yazarım. Yorgunum günlük yatacağım.. :)

Adem Erdoğan
07.01.2009, 23:18
Günlük, nedir bu, bu akşam herkes ödevdir sınavdır isyanlarda.Öğrencilik gibisi varmı bee dersem inanma öğrencilik berbat, o günleri özledim dersem yine inanma aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor.:D

Gamze
07.01.2009, 23:32
Ey gidi günlük,

Ödevi sonunda bitirdim. Ama okumaya yüzüm yok, çünkü rezil durumda. Okursam düzenlemek zorunda kalırım, düzenlemek demek saatler demek, düzenlemezsem de utanırım bu ödevi vermeye halini gördükten sonra ki bu da daha kötü bir sonuç demek. İyisi mi bu haliyle ver gitsin.

Ey gidi günlük, bu dersi seçerken aklım nerdeydi sence?

Muhammet
07.01.2009, 23:34
Sayın günlük, sayın diyorum çünkü, sabır taşı olmuşsun sen. Dersler, sınavlar, komiteler vs vs. Türbe olmuşsun. :D

61viya
07.01.2009, 23:35
Can günlük,ödevimi bitirmiş bulunmaktayım :D Sadece planımın bir parçası olan dart yapma işlemini yapacağım.Dartımın orta yerine Bush'un mu Aziz Yıldıvım'ın mı resmini koysam bilemedim,nasip :D

İşte öyle,yarın düzenlemem gerekecek sabah erkenden :)

Mehmet Fırat
07.01.2009, 23:37
Sevgili günlük;

Bir zahmet 61viya kullanıcı adlı üyemize söylesen de dartın ortasına israil bayrağı koysa. :)

Sonra da aynısından bana da gönderse. :p :D

61viya
07.01.2009, 23:43
Sevgili günlük,içimden bir ses bunu okuyanların ortaya İsrail bayrağını koymamı isteyebileceğini söyledi.Onu da düşündüm.Ama tek değiller ki maalesef bu ülkede o ve onun gibiler...Neyse,yaparsam okuyan arkadaşlara yollarım,bilesin :)

Coloradoydu
07.01.2009, 23:45
Bitti galiba günlük, sonu gözüktü... Az önce haberini aldım, bu cuma, olmadı pazartesi açıklanıyormuş sonuçlar. Hayırlısı olsun... Onca sene, 12+4 yıl, üstüne 1,5 yıl da cepten...

Tahta sıralar yine var ama üstlerinde öğrenci olarak oturmak yok günlük... Önümde duran dağ gibi kitaplara bakıp "sizi devirecem ama..." derdim. Evet, ne kadar zor da gelse, elinden geleni yapıp zamana sununca yaşanmışlık oldu hepsi günlük.

Şarkı, kesilmeyecek kadar güzel: "ah bu çalan şarkımız...", o yüzden yazımı kesiyorum günlük. Yoksa daha da söyletecek...

Fatih Ersoy
08.01.2009, 00:12

Teoman eşliğinde patoloji çalışıyorum.

Evet evet gerçekten zor oluyor... :D

Çağrı Bilici
08.01.2009, 00:27
selam günlük
pazar akşamı Ankara'ya geldim ama sen ortalarda yoktun,yeni görüşebiliyoruz. hoşgeldin sen de:)

Muhammet
08.01.2009, 16:29
Sevgili günlük,

Nedir bu Fatih Tekke aşkı?

Ya ben ya o! :D

Harun Karadeniz
08.01.2009, 17:29
selamınaleyküm günlük nbr nasılsın işallah ii sindir sana yeni silgi ve yumuşak uçlu kalem aldım inşallah beyenirsin

:D:D:D:D:D:D:D

Muhammet
08.01.2009, 20:53
Sevgili günlük,

Umut Bulut'u çok seviyorum. :) :D

Gamze
08.01.2009, 21:36
Ula günlük,

O kadar çalıştık, uğraştık, didindik ödevi bitirdik abidik gubidik bir şey çıksa da ortaya.
Gel gör ki bugün ödevin son teslim günü değilmiş.
Bana son gün diyen arkadaşlarıma ne desem bilmem ki?

Neyse günlük, sonra yine gelirim.

Nihal Ayvaz
08.01.2009, 22:41
Günlük;
Bugn senin için acı bişeyin farkına vardım..söylüyorum hazırmısın.....
eyy günlük final dönemi olmasa kimse sana yazmıcak :D:D

Recep Çaltepe
08.01.2009, 22:50
Sevgiili Günlük,

Bugün, evde top oynarken kardeşime yeni çalım atma teknikleri buldum.
Gayet de başarılı gidiyor şimdilik.
Evet biraz dışarı çıkıp hava almam lazım. :D

kndn ii bk çk optm bys...

Bülent Şirin
08.01.2009, 23:24
Arkadaşlar, aramızda gerçekten günlük tutan var mı?

Selman
08.01.2009, 23:28

Hayatımın atraksiyonu bol olan yıllarında tutmuşluğum var abi:)3 sene kadar.

Gamze
08.01.2009, 23:32

7 yıldır var evet. :))

Kaya
08.01.2009, 23:34
7 yıldır var evet. )

İyi sakla... :D

Helal vallahi... :)

Fatih
08.01.2009, 23:36
Günlük ;

Yusuf Bjk'ye gitti :)

Adem Erdoğan
08.01.2009, 23:38
En son orta 1. sınıfta tutmuştum o da hocanın zoruyla.

Nihal Ayvaz
08.01.2009, 23:40
Orta1den lise3e kdr yazdığım bi günlüğüm vardı.. sonraa noldu..
okudum hepsini , yırttım attım çöpe :D

Bülent Şirin
08.01.2009, 23:47
Arkadaşlar lûtfen yanlış anlamayın, bir tane bile evet diyen çıkmasaydı şaşırmayacaktım. Çünkü gerçekten çok meşakkatli ve yorucu bir meşgale bu. Fakat netice itibariyle fazlasıyla değiyor.

Acizane bendeniz, 19 Haziran 1986'dan beri tutmaktayım. Ara sıra ufak tefek kesintiler oldu olmasına ama bu dünyada günlük kadar vefalı ve anlayışlı arkadaş yoktur. Yıllarca bile ihmal etseniz yine sizi aynı sıcaklıkla karşılar.

Gamze, aman bırakma devam et. Dediğim gibi, faydasını göreceksin, görüyorsun da...;)

Nihal, ne yaptın? Günlük yırtılıp atılır mı? :D

Ba®ış
08.01.2009, 23:50
Bülent Abi,dün okullarını polis aradı ya belki de delil bırakmamak için yok etmiştir :D

Gamze
08.01.2009, 23:57
Bülent abi maşallah. :) Allah ayırmasın. :)

Günlük enteresan hakikaten. Nihal gibi benim de bazen yazdıklarımı çok saçma bulup üç beş attığım oldu. Ama atarken not da alıyordum, bu da ilginç tabi. :D Ama son 3,5 - 4 senelik günlüklerim tam ve sağlam, biraz daha akıllıca doldurmuşum bunları. İnsan büyüdüğünü görüyor okurken, sizin bunu fark etmeniz zor günü yaşarken. Ama nasıl ki yıllar önce söylediğiniz bir söz yahut yaptığınız bir şeyi düşündüğünüzde şimdi ya çok gülüyor ya utanıyor ve çocukmuşuz diyorsunuz, o zaman anylayabiliyorsunuz büyümüş olduğunuzu. Günlük de böyle. Geç de olsa, arkanıza bakıp kendi kendinizi eleştirmenize yarıyor. Nankör de değil. Çok dürüst. :D Her şey ortada, kaçamıyorsunuz yani, siz yazmışsınız çıkarı yok. :D

Günlük güzel şey özetle. :))

melâl
09.01.2009, 00:02
sevgili günlük...
bu başlığı yeni farkettim.özür dilerim :D

lise 1 de tutmaya başladığm bu günlük olayı beni bayaa bi sarmıştı zamanında :D hadda ajandalardan birinin bir sahifesine " arduk dicitalleri çıksa şu künliklerun " demişdum..

dualarum kismen gabil olmiş :D

sevgili günlük... pazartesi finaller başliymiş :D yaşasın okilimuz :D
okul uzadi valla tellu guymak peyniri gibin :U needeceğum bilemeyrum :D

ben biraz senun eski sayfalaruna göz atayum :D kim bilir ne anilar vardır haurda :D

döneceğum tekrardan :d

kal sağlıcakla günlük :d

Yılmaz
09.01.2009, 00:05
Ulan günlük ;

amma da çok sevenin varmış

Fatih Ersoy
09.01.2009, 00:16
Merhaba sevgili günlük..

Vakit geçmemekte yine günlük..
Her sabahın sınavlara gebe olduğu şu günler, bir türlü geçmek bilmemekte...

Yazılanları okuyorumda, kızıyorum kendimce...
İzin verme be günlük izin verme...
Sayfalarında insanların muhabbet etmesine izin verme...

Nihal Ayvaz
09.01.2009, 09:24
Bülent Abi,dün okullarını polis aradı ya belki de delil bırakmamak için yok etmiştir :D

Susss çaktırma şimdi bmnyide basar polis,burdan bulurlarsa beniii :( :D

sevgili günlük
sanırım ergenekondan aranıyorum :D

Dursun Kaplan
09.01.2009, 10:10
Susss çaktırma şimdi bmnyide basar polis,burdan bulurlarsa beniii

sevgili günlük
sanırım ergenekondan aranıyorum

Sende mi ? :eek:

Bizim burda kazı yapıyolar,bulacaklar gizli günlüklerimizi. :D

Günlüğün keyfini kaçırmayalım. :cool:

Fatih Ersoy
09.01.2009, 15:57

Bugün 09 Ocak 2009...

Okulum yarım dönem uzadı .... :S

Çağrı Bilici
10.01.2009, 08:14
naber günlük;
günlük bu nedir ya öğlene kadar uyuyan ben sabahın 7sinde alarm bile kurmadan kalkıyorum? :(

Hüseyin İlkin
10.01.2009, 20:43
Sevgili Günlük ,

Cuma'ya kadar dört vizem var , ne yapmam gerekiyor söylermisin bana :o

Muhammet
10.01.2009, 20:46
Sevgili günlük,

Çok canım sıkıldı. :S :) :p ;) :U :rolleyes: :D

Ali Tunahan Güllü
10.01.2009, 20:47
sevgili günlük,

sence rogeri mi leonardoyu mu alalım:D

melâl
10.01.2009, 22:47
sevgili günlük...
az önce cafe ankaraya da yazdığım üzre sınav dönemleri BMN ye daha bir bağlandığımı farkettim :D

pazartesi günü topoloji sınavım var günlük..
top vizesinden "okulda nihat genç paneli olduğu için" ilk 20 dakika sonunda kağıt teslim edip panele koştuğum için 20 aldım... :(

finale bakarız bişiler dedim... bakamayrum :(

sevgili günlük..itiraf ediyoru yusufa içim hiç ısınmamıştı :U
o seftali kurtlarundan oyinci almayi istemiydum :U
damam cümlelerim profesyonelce olmayabilur ama needelum :U içgüdisel bi durum işde :D

sevgili günlük... meşhur kitabımızı tekrar okumaya başladım... dalga geçenler oldii "ilk okiyişta anlamadun mi " diye ama verdum cevaplaruni... :U

güzel bir cumartesi akşamından sevgi sayg ve selamlar günlük... has pak kendune :U

Veysel Tomruk
10.01.2009, 23:03
slm günlük...

dünya mı karanlık?
yoksa ben mi görmüyorum???

ÖmerFarukYılmaz
10.01.2009, 23:07
Ula pide günlük teruk saa!!!

Niye hatırlatmaysin bugün randevun,var kak git haburdan tiye...

Kırk yılta pi işe yaracaktun, ondada görevini unuttun..Ne tiyeyim saa

Mustafa K. Demirbaş
10.01.2009, 23:08
sevgili günlük

düşünüyorum da şampiyon olduğumuz gün buraya yazılacakları tahmın bile edemiyorum

bence sığmaz zaten buraya:)

Ba®ış
10.01.2009, 23:21
:D:D

http://img119.imageshack.us/img119/9329/gnlkru1.jpg (http://imageshack.us)
http://img119.imageshack.us/img119/gnlkru1.jpg/1/w550.png (http://g.imageshack.us/img119/gnlkru1.jpg/1/)

000061
10.01.2009, 23:27
sevgili günlük;
niye şampiyon olamıyoruz söyle bana

Arif Timurcioğlu
10.01.2009, 23:47
Hep günlük tutmak ve orta yaşlarda okumak istemişimdir ama üşengeçlikten dolayı hiç başlayamadım çocukluk yıllarında. Gençlik yıllarında ise bunun bir tehlike olduğuna karar verdim ilerde eşimin çocuklarımın vs. kişilerin okuma olasığı pekte iyi olmaz diyerekten. Bu başlığı gömüşken ara ara burda yazmak geçti içimden böylece ben geçmişte istediğim birşeyi çok azda olsa yapmış olacağım geleceğede birşey kalmayacak.

Sevgili günlük bugün erkenden kalktım ders çalıştım tam bilgisayar başına geçtiğimde telefon çaldı, arayan memoş adlı arkadaştı. Bana ne yaptığımı ve meydana gelmemi kızların olduğunu söyledi. Bende memoşun yanında kızlar var diyerekten evden çıktım. Meydana vardığımda memoş çıka geldi tek başına, kızlar nerde dedim oda bak işte etrafımızda bir sürü kız var uzun sokak bugün kız kaynıyor diyerekten cevap verdi. Bende memoşa sen ne mal adamsın dedim ve konuyu kapattım. İş gene başa düşmüştü meydana bu hayallerle gelmedim ben diyerekten kapağı bir kafeye attık. Ben lavobaya kadar uğradığımda olan olmuştu ve memoş o salaklığıyla en ölü bölgöye erkeklerin arasına oturmuştu. Banada karşısında oturup duvara bakmak kalıyordu tabiki. Derken amacın boşa gittiğini fark ettim ve artık bu günü başka yönlerde değerlendirmeye karar verdim. Birşeyler atıştırıp içeceklerimizi yudumlarken hafif bir muhabbet eşliğinde farklı bir ses geldi ama bu ses farklı bir kişiden değil karşımda oturan memoştandı, arif kızlar bizi kesiyor. Nerde dedim arkanda diye cevap geldi. Tabiki hanzoluk olmasın diye bakamadım. Sen bak dedim kanka belki tanışırız diyerekten ben muhabbetime devam ettim. Bir süre sonra peçete isteme bahanesiyle kızlara baktım ama tam göremedim. Aradan yarım saat geçti, memoş arif kızlar kalktı dedi ve kızlar bizim yanımızdaki masaya oturdu. Oturdu ama o an içimden keşke buraya hiç gelmeseyik keşke evden hiç çıkmasaydım dedim çünkü kızlar hiç tarzım değildi çirkin demem hiç bir kıza ama tam bir faciaydılar. Memoşa güzel bir küfür ettim senin ben zevkine diye başlayaraktan. Memoş ne varki dedi. Bende hadi kalkalım artık evde dersler beni bekliyor dedim. Memoşsa e kızlar dedi. (hala utanmadan ve sıkılmadan) Neyse kalktık günlükçüğüm eve geldim ve karar verdim çapkınlık olaylarında bundan sonra tek bir kardeşim vardır oda alper gerisi hikaye günlük. Her gün olmasada zaman zaman görüşmek dileğiyle sevgili günlük.

Dilara
11.01.2009, 01:11
Sevgili günlük;

Bugün dershaneye gittim. İtiraf etmeliyimki matematik dersinden hiç bişey anlamadım coğrafya dersi süper geçti. Sözelleri anlıyorum ama sayısal derslere kafam basmıyor Dershanenin bir gezi düzenlediğini Mart ayında Eskişehir ve Ankara'ya gideceğimizi öğrendim ve çok sevindim ODTÜ ' nün festivalleri varmış. Neyse dershaneden cıktım eve doğru yürürken hep aynı tarz kızları gördüm. Özenti özenti giyinenler ve içimden hepsine üzüldüm. Boş işlerle uğraşıyor, boşa kafa yoruyolar.. Ama gel görki ilgi onların üstünden eksik olmuyor. Neyse eve geldim yemek yedim Kavak yellerini izledim. Artık dizilerde saçmaladı. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Kardeş gibi büyüyen insanlar birbirlerine aşık oluyor. Olacak iş değil, onada sinirlendim Şimdi sana yazıyorum yaşadıklarımı ve birazdan uyucam. Görüşmek üzere sırdaşımm ...

Recep Çaltepe
11.01.2009, 03:00
Sevgili Günlük,

Bu akşam Valencia-Villarreal maçını seyredeyim dedim. Şimdi söyle bana günlük, onların oynadığı futbolsa bizim ülkemizdeki ne? Yok eğer bizimki futbolsa onlarınki ne?

kndne ii bk çk optm byss...

000061
11.01.2009, 09:28
sevgili günlük,
bugün yine "trabzonsporun hali ne olacak?" diyerek uyandım. acaba şampiyon olabilecek miyiz? feneri yenebilecek miyiz? şampiyon olursak...... bunu her yere duyurabilecek miyiz?

61viya
12.01.2009, 13:50
Sevgili günlük,
Adın üstünde günlüksün sen "dün"lük değil lakin sana dünden bahsetmem icap edecek çünkü dün nete giremedim ve bugün de yazacak başka bir yer bulamadım bunu...

Gökdeniz'in doğumgünüydü dün...Ve ben bugün oteli basmıştım.Pasta üflemişti burnumun dibinde...

Özlüyor insan...

İyi ki var be günlük...

Görüşmek üzre...

Yasin Berber
12.01.2009, 14:55
Sevgili günlük senden önceki günlük kaç günlük dü..........

melâl
12.01.2009, 15:04

Bugün 09 Ocak 2009...

+1

Bugün 12 Ocak 2009...

+1 imi ekleyerek kahrolsun topoloji sloganı eşliğinde sahneden iniyorum :(

Semih
12.01.2009, 15:04
Sevgili günlük, bugün yeniden internet bağlantısına sahibim...
Böylece yeniden Bmn saflarında yerimi alabilecek olmanın mutluluğu sardı beni...

Nihal Ayvaz
12.01.2009, 17:46
+1

Bugün 12 Ocak 2009...

:(

Sevgili günlük

Bugün 12 Ocak 2009..

ve son 5dkdır bildiğim bişey var..benim de okulum uzadı :(

Selim Turan
12.01.2009, 18:29
sevgili günlük

Gregoryen esasınca Kabul edilen Miladi Takvime göre 2009'un Ocak ayının 12. günündeyiz...

ilk kez sayfalarında göz gezdirdim. Bir sürü anı, hikaye, serzeniş, isyan ve benzeri kombinasyonları gözlemledim.
Her neyse herkesin acısına mutluluğuna ortak bir şekilde devam günlük.
İnşallah şampiyon olduğumuz zaman buraları yıkıp geçireceğiz günlük! o günün gelmesinden kork günlüüük!

Selim Turan....

Fatih Ersoy
12.01.2009, 18:47

Görüyorum ki bir ben değilmişim okulu uzayan..
Ama günlük diyorum ya onlar daha şanslılar.. En azından uzattıkları okul Ankara ve İstanbul'da. Ya van'da olsaydı ??..
Sevinin arkadaşlar sevinin hayatın zorluklarından bir sene daha uzaklaştınız demek geliyor içimden ama diyemiyorum...

Tekrar görüşmek üzere günlük...

(Arkadaşlar yazarken günlüğe yazıyormuş gibi yazarsanız sevinirim )

ÖmerFarukYılmaz
12.01.2009, 19:00
Sevgili Günlük;

Bizim Lato her işte bir hayır var demeyip,Okulu uzatmayı(hemde vanda) kafasına o kadar takmış ki..Bu akşam bana ''İçelim be abi'' diyecek diye korkuyorum...

Ona durmadan''Olum her işte bir hayır vardır...Takma kafana...Düzeltirsin..Olacağı varmış olmuş...Kalıncak ders, programdan çıkmaz'' dedim...İnşallah beni anlarda..

Neşeli adam geri döner...

Bye bye happiness demekle olmuyor, Gel gel happiness

Kanka böle yazma kendi aldığım nota sevinemiyorum takma la:( Takılmıcak gibi değil diceksin ama her işte bir hayır ara...

Ba®ış
12.01.2009, 19:05
merhaba günlük,

haftaya finaller başlıyor ve daha hiç çalışmadım,niyetimde yok.ne olacak bu halimiz bilmiyorum.galiba sayfanın başındaki görsel yazımdaki materyallere yöneleceğiz.hakkımızda hayırlısı:)

Adem Erdoğan
12.01.2009, 19:11
Günlük, arkadaşlara her işte bir hayır olduğunu hatırlat.Filistinde yaşananları hatırlat.
Aynı sıkıntıları çeken birisi olarak sağlıktan daha önemli birşey yok be günlük.

Fatih Ersoy
12.01.2009, 19:17
Tekrar ben sevgili günlük..

Ömerfaruk diye bir uşak var bilirsin belki..
Arada sırada o da yazar sana.. Heh evet evet o..

Çok değil daha 5-10 dk. önce yazdığı bir yazıyla tebessüm etmemi,gülümsememi sağladı.. Teşekkür ediyorum kendisine be günlük...

Hee.. Birde günlük tebessüm demişken geçenlerde okuduğum bi yazıyı paylaşayım senle...

Gelin herkese ve herşeye gülümseyerek yaklaşalım..
Çünkü;düşmana gülerseniz sizi güçlü görür
Dosta gülerseniz size daha sıkı sarılır,
Annemize gülersek, doğum anında çektiği acıların hepsini unutur..
Gelin aynada da kendimize gülelim,hayat ta bize gülsün...
Sloganımız ne olursa olsun "GÜLÜMSEYİN HAYATAAA..." olsun..

Görüşek üzere...

Adil ÖZGÜR
12.01.2009, 19:26
Gazze'de ıztırap çektirden, bize güzel ve hoş görünen günlük, Merhaba,

Üstte Latocan anlattı Gülmeyi; Hepsine katılmamak fıtrata aykırı,
Bize gülen günlükte şahid'dir, Gazzedeki soykırımlar fıtrata aykırı,

Gülmek prensip, hep iyi niyetle bakmak, zalimleri vicdanda hapset,
Gülmeyi unutan mazlumlara selamlarım ile besliyorum muhabbet...

Dilara
20.01.2009, 20:27
18 ocak 2009Sevgili günlük,
Bugün belkide son zamanlarda tek teselllim olan bir gündü. Okulun sonu geldi ve karneleri alıcaz. Alışık olmadığım bi durum var ve 2 zayıfım gelicek :S Allahtan ikiside 40'dan geliyo. Böylece orta öğretim puanımı fazla etkilemiyor.. Neyse şimdi bu konuyu kapatayım.. =) Telefonumun saatini 8:20 ye kurmuştum ancak heyecandan saat 8:10 da kendiliğimden uyandım.. =) Adam akıllı katıldığım çoğu kişiyle tanışma fırsatı yakalayacağım ilk BMN organizasyonu idi. Hemen giyindim hazırlandım. ama saat bu seferde 8:20 yi gösteriyordu. Kuzenim livera61 yani Cem ile 9 da binanın altında buluşacaktık. Zaman geçmek bilmiyordu. Bende son çare Tv izlemeyi akıl ettim =D Böylece zaman kolayca geçti. Hemen Cemlerin ziline bastım ve aşağıya indi. İlk yürüyelim dedik ama sonradan ani karar değişikliği ile taksiye atladığımız gibi Bahçelievler Yaren Cafe'de soluğu aldık. İçeri girdiğimizde forumdan yalnızca 2 kişi vardı. Birisi Kaya abi diğerini hatırlayamıyorum :S Neyse oturduk Cem ile sahneye en yakın masaya :D Gerçi ben hep tek bıraktı Selman abim olmasa tek başıma sıkıntıdan patlıcaktım =)=) Şimdi 4 gözle Yasin ( Todoron ), Selman abi, Selman abinin kuzeni Gamzeyi, ( tanışmak amacıyla), Ahmet abiyi ( Ahmet Kuru ) Bekliyordum =)Vee sonunda geldiler... İlk Selman abi ve kuzeni Gamze geldi. Gamze ile tanıştım ve çok sevdim. Hemen sohbete başladık dakka 1 gol 1 hesabı =) Sonra bi baktım Yasincuğum gelmiş=) Çok mutlu oldum. Her şey harika başlamıştı. Öyle süreceğinide düşünüyordum. İlerleyen vakitlerde T-siralardan Hilal abla, Nihal, Cubukcu ailesinin kızları ve yanılmıyorsam Ebru ablayla tanıştım. Hepsi birbirinden cana yakın birbirinden tatlı insanlar... Bu arada hoş bir süprizler kahvaltıya Ankara'dan Selami ile Kazım arkadaşımızda katıldı. Kahvaltı olarak pek memnun kalmadık Bmn Ailesi olarak, ama zaten bizim oraya gitmekteki amacımız zeytin, peynir ekmek değil, sohbet etmek, tanışmak, kaynaşmaktı. Bunuda başardığımızı düşünüyorum =) Yemek faslından sonra sıra geldi Horona... İlk çekimser davrandım ama dayabilceğimi sanmıyordum. Hemen bende girdim ve başladım oynamaya =)=) Daha ne mümkün horon bitene kadar cıkarmıyım =)=) Ama tabi her güzel şeyin sonu olduğu gibi horonunda sonu geldi ve oturduk yerlerimize. =) Şimdi Kazım'ın telefonundan seslendirilen kolbastı ile yasin, emirhan, selami,harun,kazım arkadaşlarımız kolbastı marifetlerini ortaya döktüler.. Demişdim ya her güzel şeyin bir sonu vardır diye, evet kahvaltınında sonu gelmişti... Ayrılık vakti çattı.. Kimse gitmek istemiyodu ki zaten yarım saatte kafenin cıkısında bekledik ççç. Ama süper bir fikirle en azında bi kısım arkadaşlar ile kahvaltıdan sonrada vakit geçirebileceğimizi duyunca sevindim=) Herkes dağıldıktan sonra 16 kişilik arkadaş grubumuz ile Sultanahmet tarafına geçtik. Hepimiz açlıktan ölüyorduk =) Yürümeye halimiz kalmamıştı. Ve sonunda bi kafe bularak içine hücum ettik =)=) Karnımızı yarım yamalakta olsa doyurduk =) oturduk, sohbet ettik, güldük eğlendik... Asıl şimdi ayrılık vakti gelmişti. Anadolu yakasına geçecek arkadaşlarımızla ayrıldık. Sonuç olarak ben, Cem, Selami, Ömer Faruk kaldık. Z.burnunda onlardanda ayrıldık. Bugün çok güzeldi. Gerçek bir aile yemeği duygusunu hissedebildiğim için çok mutlu oldum. İnşallah sık sık bu tür organizasyonlar olur ve bende katılabilirim diyerek bu günlüğü burda noktalıyorum =)

Muhammet
20.01.2009, 20:37
Sevgili günlük. Trabzon ne gada da güzel. :D

Dilara
20.01.2009, 20:44
Sevgili Günlük

20 Ocak salı günü, yani bugün okula gitmedim hep gezdim :):)

Fatih Ersoy
21.01.2009, 15:32

Evet yine ben. Sorularım olacak bu sefer sana.
Cevaplarını bulamağım sorular..

Aşk güzel şey diyorlar be günlük...
Peki güzel olan birşey insana neden acı verir ?

Yoksa aşk'ın güzelliği çektirdiği acılarda mı gizli ?
Yada günlük
Aşk bile bile bir amaç için acı çekmek midir ?

Biraz önce okuduğum dizeleri bırakıyorum sayfalarına yazarına müteşekkir halde...

Yakamoz...

Vur beni mühür gözlüm,
Ardına saklandığın yalanların, kahpe kurşunlarıyla..
Ya da as beni istersen,
"Aşk" denilen yağlı ilmekle, gönlünün darağacında..
Ne yaparsan yap elimde değil,
Seviyorum seni...
Alacakaranlıkta denize vuran yakamoz misali...

Şiir'in yazarı: Charmed

Ba®ış
21.01.2009, 15:36
selam günlük,

finaller başladı ve ben ders çalışıyorum.evet,yanlış duymadın ders çalışıyorum.ben bile inanmakta zorluk çekiyorum.aramızda kalsın,kimya dersini ve de kalıpçılığı icad eden her kimse 2 elim yakasında.burdan muhteremlere sevgiler!..

EyüpKILIÇ61
21.01.2009, 15:44
Sevgili günlük

Bugün yine öğle üzeri uyandım. Neden bilmiyorum ama bir boşlukta gibiyim yine. Sınavlar bitti, rahatladım belkide ondan.Ama bu boşluk niye? Evden dışarı çıkasım gelmiyor. Ankara'nın soğuğundan mı acaba?

Yine canım sıkılıyor be günlük.

En iyisi dalgaların sesini dinlemek.Bunun içinde Trabzon'a gitmek tabiki...

Yarın görüşürüz be günlük...

Kazım Uzunboy
21.01.2009, 15:49
Sevgili günlük

Habu Eyüp'ün canı niye sıkılır anlamıyorum ki.Sınavları da bitmiş ne güzel, bir mesaj atması yetmiyor mu yoksa okey oynamaya gitmemiz için ?

Neyse sevgili günlük herhalde sıkıldı buralardan da Trabzon'u özledi, memleket hasretindendir bu sıkıntısı. :)

Koray
21.01.2009, 15:55
Selam günlük,

Hastayım işten izin aldım eve geldim pc'nin başına oturayım dedim biraz,millet daha da çok hasta etti beni...
Devamlı yanlış anlaşılmalar baydı artık :s

Fatih Ersoy
23.01.2009, 10:31
Günlük be hiç düşündün mü hayat nedir ?

Keşkelerle sınırladığımız, günü ve geleceği umursamadığımız zaman dilimi mi ?

Bir annenin yavrusuna beslediği muhabbet midir hayat veya bir babanın ciğerlerini çürüten sitem dolu nefes tazeleyişi midir ?

Yoksa hayat Kazım Koyuncu'nun da dediği gibi düşenin hep yerde kaldığı acımasız bir sonsuzlukmudur ?

Cevap ver eyy günlük cevap ver !..

Hayat sadece nefes almakmıdır ?
Doğumla ölüm arasındaki süreçmidir yoksa ?
Bir masal, bir oyunmudur?

Yada yada bir aşk, bir görev, bir amaç, bir yolculuk mudur ?

Bildin günlük bildin... Bencede hayat bunların hepsine birden verilen isim olmalı ...

Yine ve yeniden karşılaşmak üzere
Haydi kal sağlıcakla...

MehmetGÜRSOY61
23.01.2009, 11:30
selam günlük ;

bugün çok güzel bir gün çünkü CUMA günleri içim huzur dolu oluyor :)

61viya
23.01.2009, 21:14
Merhaba güzel günlük,

Dün sabah,ders çalışırken aklıma birden kendi ölümüm geldi...İnsanalr nasıl hisseder kendini,kim ne düşünür filan...Tanıdığım simalar geldi geçti gözümün önünden.Her biri için yorumalr yaptım onların adına benim için...

Sonra BMN geldi aklıma.Dedim "karanti" bir başlık açılır "61viya'yı kaybettik,başımız sağolsun..." şeklinde.Yorumlar yapıldı o başlıkta.Pek çok kişi yüzyüze tanışmadığımızı söyledi burada,çok az bir kısmı tanıştığımızı,çok üzüldüklerini filan...

Gözlerim dolmuş bir ara :D Öyle kendime geldim...

Sonra bu hislerimi Burçin'e açınca -can arkadaşım,sınıf arkadaşım- o da kendisinin amansız bir hastalığa yakalandığını ve benim ne hissedeceğimi düşündüğünü söyledi ders çalışırken :D

Yarın gece yola çıkıyorum.Bugün de gün boyu bunu düşündük Burçin'imle.Amansız hastalıktan ziyade İkimiz beraber ölüyoruz güya yarın gece.Yanıma günlüğümü özellikle almam konusunda hemfikir olduk,hayatımıza dair ipuçları bulabilsinler diye...Tayfun Talipoğlu yapacak bizim haberimizi: "Onlar henüz 23ündeydiler" diye başlayacak olan cümleler topluluğu,vadeleri bu kadarmış meğer ile bitecek :D

Çok enteresan bir ruh halimdeyim,ailelerimiz dışında herkesin,uzatılan mikrofona neler diyebileceğini sesşendirdik kendimizce.Süper eğlendik yalnız,bilesin...

Ha buraya yazayım dedim,ne olur ne olmaz.Belki yarın acı bir fren sesiyle sonlanan hayatlarımızın ardından,burada bir şeyler yazarsınız:D

Ay Allah'ım korusun kazadan beladan...Acaip triplere girdik,bilesin...

Belki maçtan önce adıma saygı duruşu bile yapılır.Kitap atkı forma bere herbir şey gösteriyor Trabzonsporluluğumu...Özellikle diğer atkımı da en üstüne koydum valizin,açılınca görülsün diye:D

Belki Gökdeniz bile gelir duyarsa...:)

Vasiyetimdir,Trabzona'a gömün beni,mümkünse Avni Aker civarı bir yer olursa çok seviirim...

Allah'a emanet olun :)

Hayrolsun...

Seviyorum hepinizi :)

Gamze
26.01.2009, 14:56
Sevgili günlük,

Günlerdir sana yazmak var aklımda, yazacak kadar duramıyordum pc başında. Bugüne kısmetmiş.

Günlük, geçen pazar çok güzel bir organizasyon geçirdik İstanbul'da. Sabahıyla akşamıyla çok eğlenceli, dolu dolu bir gündü. Ama sanırım aynı gün devamında gelecek olan bir haftada beni bir hayli yoracak olan şifayı da kaptım.

Ertesi günü, yai tam bir hafta önce 2 adet sınava girdim sıfır çalışmayla. Neticesinde çok başarılı olduğumu söyleyemeyeceğim. Ertesi günü bir sınav daha... Malum finaller. Onu da pek iyi geçirmedik. Bahanelerimiz vardı. Ama anladım o gün, hasta olacaktım. Hava mis gibi, ben üşüyorum... Normal olmadığı belliydi.

Derken akşam oldu... Evet artık hastaydım. saat 9:30 sularında yattım, yatış o yatış. :) Çarşamba sabahı nasıl becerdim bilinmez, kalktım, giyindim, çıktım, tıkış tıkış bir otobüse bindim, halimi gören bir Allah kulu yer vermedi, ayakta gittim okula kadar, sınava girdim, 2 dakika sonra çıktım. Bütünleme 1.

Eve döndüm ve yine yatış... Bu sefer cidden yatış o yatış. :)

Devamındaki iki gün, ikişer sınava giremedim ve bütünleme sayısı oldu sana 5. Ki pazartesi ve salı günkü sınavların sonuçları da belli değil daha... Demem o ki, bu garip Gamze'yi çok yoğun günler bekliyor, finaller sil baştan... :)

Staj düşünüyordum halbuki bu ara tatilde. malum, bizim okulun tatili 40 günü buluyor. Benim bu yaz yapmam gereken 40 iş günlük stajım var. 20 gününü çıkarırım bu arada diyordum. Ama şimdi pek mümkün görünmüyor bu, kısmet diyorum artık, ne diyeyim.

Öyle işte günlük, hastalık çok fena. Adına grip diyorlar... Her türlü nezle ve soğukalgınlığına grip demeyi alışkanlık haline getirmişlerden biriyimdir bendeniz. Ama yanılgımı yaşayarak gördüm. :)
Ki ben öyle çabuk hastalanan biri değilimdir. İlaçlar, içecekler, sürekli yatmalar vs. bana göre değil. Alışkın değilim. Yabancıyım. Baya yordu beni o yüzden.. Sıkıldım. Bunaldım. Abartısız söyülüyorum günlük, 4-5 senedir böyle hasta olmamıştım ben. Her yıl muhakkak bir kere üşütür ve 1 gece-1 gün yatarım. Ama o kadar da zor geçmez o 1 gece 1 gündüz. Ama işte bu sefer nefes yollarımla hiçbir ilgisi olmayan tuhaf bir griple günlerce yattım. 'Nalet' bir şey 'nalet'.

Hastalık bir garipmiş günlük. İlgi bekliyor insan sürekli, birileri arasın sorsun istiyor ki öyle telefonla haşır neşir olmayı da sevmem ben hiç. Ama bekliyorsun işte. iyaretçin olsun istiyorsun sonra. tuhaf.

İnsan boş boş yatakta yatınca da bin bir türlü şey düşünüyor. Hayatın anlamını aramaya çalışı yorsun falan. :D Deli deli düşünceler de doluyor aklına. Boğuşuyorsun paranoyalarla. Sonra saçma sapan kabuslar ve rüya mı gerçek mi belli olmayan görüntülerle uğraşıyorsun. Çok sevimsiz...

''Allahım'' dedim, "Allahım, insanlar ne hastalıklar yaşıyorlar, insanlar ne tür ağrılarla cebelleşiyorlar. Kimbilir ne kadar zordur onların yerinde olmak? Şurda bir grip olduk, sanki kanser! Ya gerçek anlamda 'hasta' olanlar... Acil şifalar hepsine... Acil şifalar..."

Zor şey, çok zor. İnsan "hık" diye gitmeli aslında. :) Aniden... Bir seferde, acısız, sancısız... Ya da uykuda... Uğraşmasa insanlar hastalıklarla keşke. Acı çekmese hiç.

Tüm hastalara acil şifalar versin Rabbim.

Neyse işte günlük... Yapacak bir şeyi olmaması insanın, kötü... Ve tehlikeli bence.

Düşünmek yani.

Düşünmek çok tehlikeli bir şey aslında.

Öyle.

Günlük, arkadaşlıklar da bir tuhaf... Ama bunun için başka bir zaman yazarım yine. değer kaybı, değer bilme, değer biçme, değer verme, değer düşme vs. gibi çok geniş çaplı tartışma konuları var aslında "değer" etrafında dönen. :) Karışık.

Neyse işte günlük... (2)

Bugün güzel uyandım ama yau... Bomboş ama tuhaf düşüncelerle dolu günlerin ardından bomboş düşünceler içeren ama dolu günler geçirmeye karar verdim. Boşlarla boşlukları doldurup, doluları bir kenarda unutup, dopdolu yaşadığını düşünme halini özlemişim. Normal hayata dönüyorum yani...
Mutluyum.

Sevgili günlük,

İyi bak kendine.

Sağlıcakla.

Gamze
29.01.2009, 02:47
Len günlük,

Hani senin Lato'n?

:)

Günlük kız, biz ölmemeye karar verdik. Hakkat. Ölürsek de kısmet be günlük. Vardır bir hikmet. :)

Bugün gördüm O'nu.
Görmediğim kadar varmış... :))
Sandığım kadar...
Kadar sandığım (Anladın onu :D)

Valla günlük, doping almış gibi oldum bugün. Doyamadım gül cemaline ya, yine de çook iyi geldi be. Türkü çığıramadık gerçi, içimize oturdu ama olsun. Bir dahaki sefer yaparız onu da.
Onun serinde bu çılgınlık, e kolunda da ben oldukça, yaparız yaparız. :)

La yalnız bunu yazarken kulağımda ''mezarımın taşı...'' türküsü var, nenem la ilahe illallah. Tesadüf mü desem ne desem yau? :))

Neysem.

Günlük yau, gene gelsin. N'olur gene gelsin ya?
Bakma suratıma öyle, medet ummuyoruz senden, mesaj yolluyoruz sadece. Belki duramaz tezden gelir gene. Sivas ellerinden çıkagelir, İstanbul ellerinde gezeruk. Sinemaya da gidicez, Selman abi ödeyecek. :D

Kız günlük, eldivenimi bile tanıyor. Valla. :D

Neysem. (2)

Öyle işte.

Bu akşam gazla çok da güzel bir yayın yaptık. Özlemişim. Alışkın olduğumdan daha çok dinleyici vardı, ben de alışkın olduğum kadar çok gevezelik yaptım. İyi anlaştık galiba. :)

Ama günlük sınavları ne edicem ya? Akıl ver.
Ne demek ben anlamam?
Ne işe yararsın ki zaten be!
:U

Ya günlük, baydın beni. Bitiriyorum yazımı.
Fazla durmaz yazar O da zaten yakındır.

Ha bu arada, hatun kişi duygusallığından kurtulup normalleşmeye doğru adım atıyor.
Vallaha...
Bak inanmıyor ya. Lan yalan borcum mu var sana?
Gerçi sırdı bu, milletin psikolojisini bozmayalım dedik ama tutamadım çenemi.
Valla bu akşam pollyannacılık yapamadı. Ben o ışığı gördüm, bu kız bizim gibi insanların duygusallık seviyesine inmeye meyilli. Ahan da buraya yazıyorum. Yarın öbür gün söyledi dersin.

Neysem. (3)

Ben gittim. Bak keyfine.

Hami_41
29.01.2009, 02:58
sevgili günlük
Malum şuan ki kriz ortamından dolayı işsizim tadım tuzum yok.
Bu aralar tek mutluluğum alanzinho transferi oldu :S

Gamze
29.01.2009, 03:06
Ula günlük,

Begüm'e izlesin diye yolladığım slaytı ben izledim, ağlamaktan bir hal oldum gene.
Yarın gece de içeriğiyle ilgili yazacağım sana slaytın.
Ölümle ilgili yani...
Ama ciddi bu sefer.
Çok ciddi...

Hadi görüşürüz.

Adil ÖZGÜR
29.01.2009, 03:13
Ben hasta oldum bu günlerde günlük,

Nedenini sorma, küçük kızım karnesini almadan yanıma geldi, babacığım yazılım yok nolur, Annemle bizi Samsuna gönder, kıramadım, git kızım, beni unutma sakın dedim ve bana ustalıkla biletlerini aldırdı.

Ne arayıp ne de sordu, ablası evde, baba onlar bizi unuttu herhalde dedi.

Bugün (saat farkıyla dün) dayanamayıp telefon ettim, kızım halin hatırın nasıldır, dedim.

Ya baba bi izin ver de Trabzona gideyim, nasıl olsa tatil işte.

Şart koştum, dedim MSN den bir görüşelim, fizana git, hala MSN arıyor yaramaz, halbuki MSN yanında bana dargın mı ne? Halbuki zayıfı da yok, teşekkür aldı yaramaz. Cilve yapıyor aklı sıra.

Sonra karar verdim, bu sayfa gözümün önüne geldi,

Bu günlük esasen kızımı bana unutturdu, kavgaları bile başka, kırılmak yok, rencide etmek yok, ders almak çokça bir birliktelik. Bu sayfalara Hakemlik Müessesi kurulsa, ben şöyle derim sana günlük;

Bu sayfada herkes hakem günlük.

Fatih Ersoy
29.01.2009, 13:00
http://img204.imageshack.us/img204/5144/siyonizmnazizim36go2.jpg

Duyuyor musun günlük ?

Duyuyor musun ?

Bir çığlık yükseliyor gazze'den..
Yürekleri dağlayan , ciğerleri parçalayan bir çığlık...

Anaların feryatları sarmakta tüm semayı işitiyor musun sende...
Burkuluyor mu seninde yüreğin..
Boğazının o dar yerinde titrek, içli, kısık bir hıçkırık diriliyor mu seninde ?

Yoksa günlük..

Yoksa sende biz insanlar gibi duymamazlıktan mı geliyorsun tüm olanları..
Gözlerini kapatıp başını çevirdiğinde seninde mi içini yalancı bir rahatlık sarıyor...
Yüreğini bu feryatlara kapatıp her doğan güne "merhaba hayat" mı diyorsun sende..

Hayır hayır !..

Sen, tüm bu olanları yok sayacak kadar cani olamazsın...
Bırak hayallerini gerçekleştirmeyi, belki hayal bile kurmaya vakti olmamış bu yavrucakların hüzünlü şarkısına kulak kapatacak kadar katı yürekli olamazsın..

Duyuyorsun değil mi şimdi hıçkırıkları..
Sanki sanki daha bir net geliyor yavrucakların feryatları, figanları..

Biliyorum sende benim gibi hep o soruları soruyorsun kendine....

Neden !...

Neden ölüyor insanlar..
Neden bir hayat, daha can bulmadan yok oluyor..
Neden ağlıyor analar..
Neden kan'a bulanmış bu topraklar..

Neden
Neden
Neden...

Gamze
30.01.2009, 00:08
Geldim günlük.

Biraz erken geldim bu gece keza erken uyumayı planlıyorum. Yarın, liseden arkadaşlarla gelenekselleşen toplantılardan birini yapıcaz, yatıp dinlenicem biraz. Ayaklandık diye iki gündür dışarıdayım, şifayı tekrar kapmamak için çabalıyorum, bari vücut da dinlensin. :D

Neyse günlük, ne demişiz dün gece ( aslında bu gece ); slayt...

Evet, hemen açıklayalım.

Can Dündar'ın bir yazısıyla ilgiliydi bu slayt. ''Kendi Cenazenizi Hayal Edin'' temalı, vurucu bir yazı...
Bazılarımızın belki de gece başını yastığa koyduğunda yaptığı bir şeydir bu - yapanlar varsa birbirimize biraz olsun benziyoruz demektir. :)

İnsan tuhaf bir yaratık. İlgi, sevgi bekliyor ve sanırım birilerinin hayatında merkez konumuna geçmek yahut geçtiğini sanmak haz veriyor insana. Her ne kadar ''en sevmediğim şeydir...'' diye nitelendirsek de içten içe ''acındırma''yı severiz hepimiz... Klasik anlamdaki acındırmadan söz etmiyorum elbette, insanların bizim için üzüldüğünü görme hali hani... İnsanların bizim için belki ağladığını düşünme hali. Ve bundan garip bir haz alma durumu. Acındırma bu. Bir tür çevrendekilerin sana olan sevgilerini ölçme yöntemi gibi bişi :)

Evet, hepimiz severiz bu tür bir acınmayı, bu tür bir gösteriyi...

Çok dolandım lafın çevresinde farkındayım günlük, toparlıyorum.

Demem o ki; Can Dündar da işte tam bu acındırmanın en derinine, en vurucusuna değinmiş. Ancak farklı açılardan yaklaşarak... Ölümü koklamış ve ölümü yaşama uyarlayarak sizde bir 'farkındalık' yaratmaya çalışmış.

Aslında bunu yapan Dündar'ın kendisi değil, vaktiyle okuduğu bir psikoloji kitabının yazarı... Dündar, konu üzerinden yola çıkarak kendi yaşadığı zihinsel ve duygusal süreci aktarmış okuyucusuna. Ve mesajını vermiş;

Ölüm kapınızı çalsın, düşünün. Ve cenazenizi getirin gözünüzün önüne. Aileniz, okul arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız, tanıdıklarınız... Herkes... Herkesi yerleştirin cenazenizde bir yerlere. Onların hallerini düşünün, en gerçek hallerini ama... Onlar için ne ifade ettiğinizi, siz gidince nasıl bir boşluk oluştuğnu hayal edin hayatlarında. Konuşturun onları. En samimi duygularını öğrenmeye çalışın zihninizde. Neler dökülecek dudaklarından, dinleyin... Ve kurun kafanızda evet; kimin hayatında ne tr bir boşluk yaratacak artık yokluğunuz?

Düşünün.

Can yakıcı bir süreç, ama bir o kadar faydalı olsa gerek. Çok gerçek hem...

Özetle; denedim ben de ilk izlediğimde ve dolayısıyla okuduğumda yazıyı... Çok ağladım. Herkesi tek tek arayasım geldi gcenin bir yarısında. Hayal ettiğim, yani cenazesini kafamda kurduğum kendimdim. Ama sadece ben ölmeyecektim ya! Peki ya sevdiklerim? Onlardan birini yerleştirmeyi denediğimde o tabuta, başaramadım. Darmadağın oldum bir anda... Hayır! Olamaz. Yakışmıyor!

Fark etmiyor ama. Yakışsa da yakışmasa da herkes girecek o tahta kasanın içine... Herkesin üzerine atacağız bir avuç toprak. Ve bir gün senin de üzerine atacak başka birileri. İşte o zaman, geri dönüşü olmayacak hiçbir şeyin. pişmanlıkların için geri dönüp, düzeltemeyeceksin hiçbir şeyi... Yahut geri getiremeyeceksin az önce toprağa verdiğin sevdiğini, bir kere daha sarılamayacaksın ona. Ve özür dileyemeyeceksin belki yaptıkların için, teşekkür edemeyeceksin ya da yaptıkları için.

Ölüm; dönüşü olmayan bir bilet 'sessiz gemi' den alınan. 'Hiç yolcusu yokmuş gibi yol alır' o gemi, ve sen 'gözleri nemli' bakarsın ardından... Bir daha dönmez yolculadıkların. Ve bir daha yaşayamazsın hayatı onunla... Ya da yaşayamaz hiç kimse seninle! Gitmiştir ve gitmişsindir... Hem bitmiş hem de yarım kalmıştır her şey... Noktalanmıştır cümle orta yerinde. Özne bitap, yüklem bitap, sen bitap...

Evet, ölüm böyle bir şey işte.

Diyor ki Dündar kısacası; ölüm sana gelmeden ya da sen gitmeden ölümün ziyaret ettiği bir dostunun ayağına, yolculamadan ve yolculanmadan önce yap yapacaklarını. Söyle. Yaşa. Sarıl. Sımsıkı.

Ama önce şükret. Şükret Yaradana. Şükret her şey için. Şükret şu yazıyı okuyabildiğin için. Ve şükret en sevdiklerin belki de yan odada mışıl mışıl uyuduğu için. Ya da uzakta da olsa, nefes aldığını bildiklerin için şükret. Şükret, her şey için...

Dündar güzel söylemiş.

Etkilendim işte.

Anladın mı günlük?

Gerçi ne anlayacaksın sen. Senin ölümün başlığın tarafımızdan silinmesi gibi bir ş ey. :) Yarın öbür gün bir başkası gelir yine açar; Sevgili Günlük diye başlar. Ve yeniden doğarsın. İşin iş. İnsan olmak zor ama gördüğün gibi günlük... Harbi zor. :)

Neyse.

Gittim.

Gamze
30.01.2009, 00:28
Günlük,

Üşenmedim, bahsettiğim slaytı yükledim bir siteye. İsteyen indirsin diye.

Ahan da linki;

http://www.speedyshare.com/797477259.html

Fatih
30.01.2009, 00:35
Günlük;

Davos benim için de bitmiştir.:)

a d bacan
30.01.2009, 02:33
günlük; bir kezde beni dinlesen,bu gece o kadar gururlandınm ki anlatamam..

saat 02:30 gözüme uyku girmedi heyecanımdan
ALİYYE-İ OSMANİYYE nin torunları tekrar haklının hakkını alıp haklıya verecek cesaretini gösterdi,zalimin yüzüne haykırmak istediklerimi TÜRKİYE CUMHİRİYETİ BAŞBAKAN ı sille gibi yapıştırdı ...
kanayan yaramıza henüz çare olmasada yüreğimizdeki acıları azda olsa hafifletti...

Bu saatte paylaşacak kimsem olmadığı için seninle paylaştım,sende sevinesin diye.

uğrayanlarına sende haber ver emi!!
sağlıcakla kal...

hAtes
30.01.2009, 02:39
mrb günlük,
varlığından yeni haberdar oldum varlığından :) gerçi sitede de yeni sayılırım ya
söyle bir inceledim de dün radyo programını da dinlediğim renkdaşımız hasta olmuş sanırım
tüm foruma tavsiyem:
1.Sudafed tablet (hastalığı geçirmesi için)
2.Aspirin plus C (burun akması baş ağrısını falan keser...
1günde kendinize gelmezseniz bileeemi keseerim :D

ayrıca günlük çok ters zamana geldi bu transfer falan yaa, ders çalışamadım bu senede işim zooooor :(
neyse hayırlısı diyelim....
kal sağlıcakla

Ba®ış
30.01.2009, 17:51
selam günlük,

finaller başladı ve ben ders çalışıyorum.evet,yanlış duymadın ders çalışıyorum.ben bile inanmakta zorluk çekiyorum.aramızda kalsın,kimya dersini ve de kalıpçılığı icad eden her kimse 2 elim yakasında.burdan muhteremlere sevgiler!..
merhaba günlük,

bugun itibariyle geçen yazımda sitem ettiğim derslerden geçmiş bulunmaktayım.Muheterem emicelerin ellerinde öperim:D bugunkü sınavımda bomba gibiydi.yani anlayacağın keyif 1500,moral zirvede..:cool:

ApoCaN28
30.01.2009, 17:58
Ula Günlük moralim bozuk hiç sorma neden...

Sadullah KAPICIOĞLU
30.01.2009, 18:10
Günlük adın bu kadar basit olmamalı bence.

Fatih Ersoy
30.01.2009, 18:37

Düşündümde sadullah'ın dediği gibi sana bir isim gerek artık :)
Begüm sana nasıl hitap ediyordu ?
Evet evet .. "şimal"

Senin adın artık "şimal" olsun be günlük :)

Haydi kal sağlıcakla...

SDanışmaz
30.01.2009, 18:51
Merhaba Günlük,

Bu aralar canım çok sıkılıyor, bazı şeyleri çözmeye çalışıyorum bir bakıyorum ki daha kötü bir duruma getirmişim. Düşünüyorum düşünüyorum bunun sebebini bulamıyorum..

Acaba arkadaşlarımın yanımda olmaması mı? Çok hayalperest olmam mı? Anlamadan, istemdışı dışarıdan baskı yemem mi?

Bazen kendimi düşünüyorum, nerelerde hata yaptım, niye bazı şeyler tekrar tekrar önüme geliyor diye.. Sonra fark ettim ki, geçmişteki hatarımı yine yapıyormuşum. Ama bu sefer hatalarmı azaltmışım bu iyi bir haber :)

Bazen soruların içine gömülmüş olarak buluyorum kendimi: Acaba şöyle olsaydı ne olurdu? böyle olsaydı ne olurdu? Bu soruları da deşince karşıma daha çok soru çıkıyor, sonra da bir bakmışım dönmüşüm ilk soruya.. Yahu madem durum böyle niye yoruyorum ki kendimi, anlamak mümkün değil..

Bazen içimdeki fırtınayı dışa vurayım, rahatlayayım diyorum ama ne mümkün. Hep bir bahanem oluyor. Yahu insanın kendi kendisine bahanesi olur mu?

Günlük aklıma ne geldi biliyor musun? Hemde gelenlerin en acısı.. Bu içimde kopan fırtınaları birine anlatmak istiyorum, rahatlamak istiyorum ama bunuda yapamıyorum.. Bir insan bu kadar mı aciz olur..

Ama günlük kafaya koydum, bütün bu sorunların üstesinden geleceğim, pes etmek yok.. :)

Şimdi bunları bana niye yazıyorsun, sorunlarını kendin çöz deme.. Belki sana yazarsam rahatlarım diye düşündüm :p

Kazım Uzunboy
30.01.2009, 18:53
Selamun aleyküm günlük.

Bugün öyle güzel ama yorucu birgündü ki ne sen sor ne ben anlatayım.

As takımı karşıladık, arkadaşalrla eğlendik, Paf takımın yanına gittik..

Daha neler neler..Fazla merak etme sende. :D

fetih aydın
30.01.2009, 19:25
Merhaba günlük;

Can sıkıntısından senin eline düştük.:) Ne yapıcağını şaşırıyor insan.Baksana başbakan bile sataşacak yer arıyor kendine....Hele Kılıçtaroğlu yok mu? Her dakika birini bi yere davet ediyor...:) Her gün değişiyor gündem ama değişmeyen tek şey kaldı...!Kriz,ergenekon,savaş, davos,yemekteyiz:D derken geçip gidiyor günler...

Adil ÖZGÜR
31.01.2009, 01:40
Günlük...,
İnasana insan olduğunu belli ettiren...
İnsanı bazen çizgisi dışına çıkartan günlük...

Bu akşam günlüğü düşüneceğim, nedir günlük?

Bir boş hafıza mısın ?
Yoksa boş kağıtmısın ?
Belki de tam teşekküllü, donanımlı gemi, uçak... gibi misin?
Yoksa duvarmısın sesin hiç çıkmıyor ?
İşte böyle düşünürken, sana yazılanları okuyorum, demekki duvar değilsin ?
Biricik çocuğuma beslediğim şevkatı alıp kabul eden ?
Sevgi ile baktığım düşüncem ?
Yoksa sen çok kızdığım, haksızlık yapan zalim misin?
Kaybedip te arayıp bulduğum emanet yerine de benzersin ?
Belki özlemle buluşma yeri ?
Yok olamaz, sen manaya hal verirmisin ?
Parlak bir plazma televizyon musun ?
Belkide Ankara-Keçiören arası dolmuş minübüsü ?
Obamanın seçim meydanımısın?
Yok ya, Davos'tan hava tahmini yapan meteoroloji memuru olabilirsin ?
Sizi bir zamanlar 12 adalarda çirit atarken...
Bir zamanlar Kıprısta paraşütle atlarken...
Bazen pazarlarda işportacılık yaparken,
Belkide banka önünde bekleyen acemi müşteri ?
Düşünüyorum bulamıyorum, dur kafamı bir duvara vursam yararı olurmu ?
Oldu be,
Sen bukalemun gibi kılıktan kılığa giren, şekilden şekil alan, ne canlı ne de cansız bi şey sin,
İşte bunun gibi....
Sen yarın benimle Ankaraya, gelecek misafir koltuğunda oturup, ahkam kesen kader arkadaşımsın...

Gamze
31.01.2009, 18:37
Merhaba günlük,

Adını değiştirdik farkındaysan.
Bundan sonra sana 'Şimal' adını koyduk, bir farkın olsun istedi seni sevenler. Biz de uygulamaya geçtik.
Bu adı senin için ilk Begüm kullanmıştı. Hakkını vermiş. :)
Şimal'sin sen artık.
Ama benim için günlük olarak kalmaya devam edebilirsin.
Emin değilim.
Şimal demeye alışana kadar günlüksün, sonra sını düşünürüz.

Ha bu arada Şimal günlük, kazandık yine!
Kolbastı kolbastı kolbastııııııııı!!!!!

Mayls
31.01.2009, 18:47
Sevgili günlük,
yeni adın hayırlı olsun, hoşuma gitti :)

Emre Bekar
31.01.2009, 18:47
Sevgili şimal

Buraya yazıyorum,bu sene şampiyonuz.

Sezon sonunda bunu alıntılarım artık:D

Sadullah KAPICIOĞLU
31.01.2009, 18:52
Şimal böyle daha güzelsin. Narinsin...

Çok mutluyum. Hamdolsun. Takımımız çok iyi yolda. Yattaranın durumu bile etkilemiyor bu mutluluğumu. Hayat mı. Trabzonumla çok güzel. Kal sağlıcakla. Aklıma geldikçe sana yazarım... Onun için artık adın değil günlük... ;):)

Fatih Ersoy
31.01.2009, 19:49
Merhabalar sevgili günlük diyesim var..
Alışkanlıktan mı nedir :)

Şimal..
İsmini sende beğenmişsindir umarım.

Gecenin ilerleyen vakitlerinde buluşmak üzere şimdilik hoşçakal....

61viya
31.01.2009, 20:00
Aman da aman,Şimal mi olmuşsun sen başka insanlar için de...

İlk ben demiştim sana Şimal diye,doğacak çocuğa isim aranırken,teklif ettiğin ismin kabul edilmesinin verdiği mutluluktayım şu an :)

Biliyor musun Şimal,şu an Çorlu'dayım.Ancak daha dün İstanbul'daydım.

Anlatacaklarımsa 29'uyla ilgili ayın.Gördüm onları be günlük...En az bir yıldır hayatımı paylaştığım insanların orjinallerini gördüm,üç boyutluyduk hepimiz 29'unda ayın...

Bitmesin istedim o üç saat.Ama bitti be Şimal.Oysa bir önceki güne kadar nasıl geçeceğini düşünüyordum koca üç saatin...Zaman akarsuydu,kıyı bizdik,farkımızda olmadan geçti dibimizden.Bilseydi o anı ne çok beklediğimi,bir kıyak yapar geçmezdi belki böylesine...Alelacele,bir yere yetişecekmişçesine...

Önce birisinin çalıştığı yere gittim ben,birbuçuk yıla yakışır bir "ilk" karşılaşma oldu :) Anladı o :) Birbuçuk yıldır,hayatımın en önemli olaylarını bilen birisinin orjinalini ilk kez görmek...Anlayamadığım kadar hızlı geçen ve hiç ama hiç susmadığımız iki saat...O anlattı,anlattıkça ben açıldım.Ben anlattım anlattıkça o açıldı...Çokça güldük...Güzeldi be,yanyana olmak :)

Sonra yaklaşık iki saat,bir diğerini bekledik meydanda...Bir el dokundu omzuma,hiç beklemediğim bir anda...Bir çift güzel göz,en sıcağından bir sarılış...İnsan üç boyutlusuna yıllardır sarıldıklarına sarılmaz öyle...İlk ne diyeceğini bilememe anları,taş çatlasa beş saniye :) Sonra ver elini hakkını veren "kanka"lık...Koluma giren kol,en yakınımın koluydu,tuttuğum el en sıcağıydı belki...Türkü söyleyemedik O'nun da belirttiği gibi,ama en güzel türkülere yelken açma sözü verdik birbirimize...Sokak çalgıcılarının melodileri kulağımda hala,birlikte dinlediğimiz...Akşamında bir mesaj attım telefonuna,en duygusal üye,kelimeler karşısında çaresiz şu an diye...:)

Sonra ekip tamamlandı,diğer ikisi girdi devreye :) Görüşeli üç ay olmuştu ikisiyle de,ama özlemişim çokça be...Benim için kalkıp geldiler,yanlarında bordomavi bir ciciyle...O cici dolaşıyor şu an gezdiğim her yeri benimle.Onunla beraber bu bahsettiğim dört kişi de kalbimde:)

Teşekkürler be Şimal hepsine.Analamadın muhtemelen,kimbilir ne hissediyorsun hergelen bir eşy yazıyor diye sana amaolsun be Şimal.Ortak oluyorsun hayatımıza...

Seviyorum hepsini.İyi ki varlar be yav..:)

Adil ÖZGÜR
01.02.2009, 02:02
Dün sana bir mana bulup yakıştıramadığım günlük,
Bugün yoldan geldim, biraz uykusuz biraz yolgun olsamda, oldun Şimal,
Düşündüm, eskiden ne edin, şimdi ne olmak istiyorsun...,
Yoksa akşam sana söylediklerimden mi alındın, sanki bir kelebek misali kanatların Şimal'i süslü göstermiş,
Veya dizilere konu olup, kimine göre paspas, kimine minnoş olanın alımlı tüylerini ıslatmışken, kurutmuş işte,
Olmadı desem olmuş işte, Gold marka desem yakışır, zira söylenmemiş güzel sözlerin hamiliğini üstlenmişsin,
Bak sanki bana bir remiz veriyorsun, işte değişme neticeye aksetmiş, galip getirdim sizi gittiğiniz yerde diyorsun,
Ancak sen yinede hedef büyütmüşsünya, neticeye nasıl aksetmez, etki tepki meselesi yakalattın öndeki Kangal'ı,
Bugün senin sayende ince demirciler bayram yaptı, niyemi, Kangal'a kafes getirmişsin, haberin yokmu?
Bilmiş olki ben hala dinç ve mukavemetliyim, yeminliyim çünkü, hedef Şimal'e Şampiyon dedirtmekse...?
Yeminin teyidini yazıyorum, statda haykırıyorum, belkide TV'den gözlüyorum.
Bir gün, gerçekleşecek hayal, değil Kangal, Demirkırat dahi önümüze çıksa, binek yapacağız onu...

Fatih
01.02.2009, 02:15
Günlük;

Umut ve Gökhan vardı ya hani iyiler merak etme:)

melâl
01.02.2009, 11:06
sevgili şimal...
isimleirmizin son hecesi aynı oldu boyleyce... melal şimal
buna çok sevindim
begümün fikrine sağlık.. ama tabi fatihin de emekleirni unutmamak lazım :U güzel olmuş böyle güzeeell..

şimdi sevgili şimalcim... 3 gündür annemin rahatsızlığıyla cebelleşiyorum... :D
tansiyon neden birdene fırlar..sonra birden düşer...sonra yine fırlar bilmiyorum -vallahi ben bişe yapmadım... :D -
istersen fatihe bir soralum.. uşak kaç gündür dahiliye çalişiy... belki bi bilgisi vardır ççç

annemin bu 3 günlük süreçte bana neler ettiğini nasil nazlandığını tahmin bile edemezsin sevgili şimal :U

ekinezya lı çay bile aradım onun için ççç ki hala ekinezya nın ne olduğu konusunda bi fikre sahip değilim

ayrıca şimalcim bizim ev bir aktar prototipi olma yolunda emin adımlarla ilerliyo... eve bir kez bile elinde çiçek gelmeyen babam elinde poşet poşet kurumuş değişik çiçek dalları yapraklari ile gelir oldu :D

papatyanın sapı...bilmemneyin kökü civan perçemi..keçiboynuzu...
durmadan kaynatıp meditatif bir şekilde onlari içiyorlar :D

ahh ah alternatif tıp böyle bişey olmamalıı

şimalcim senle bişey daha paylaşmak istiyorum :rolleyes:

yarın öğretmenliğe ilk ciddi adımımı atacağım biliyor musun...hocamın kurmuş olduğu bir dersanede yaş ve hız problemleirni anlatacağım uşaklara

daha önce özel ders ve birebir etüd tarzı şeyler yapmıştım ama bir sınıf karşısında tahta başına geçmek..bambaşka bişey...accaip heyecanlıyım
inşallah elime yüzüme bulaşmaz

görüşürüz yine bi ara..
kal selametlee...

dipin notu : şu her mesajda 10 similey kısıtlaması ne sinir bişe yaa :p

Fatih Ersoy
02.02.2009, 18:35
Mehabalar günlük merhaba...

Kötüyüm bu gün...
Başarışızlığın emareleri var yüzümde, bedenimde..

Evet.. Seninde tahmin ettiğin gibi hüsranla biten bir sınav ardından yazıyorum sana..
5 gün be şimal 5 gün dile kolay..

Demekki herşey çalışmakla olmuyor..
Hani şans diye bir faktör var ya... Kimi zaman ona ihtiyaç duyuyor insan.

Tam herşey bitti bu sefer olacak diyorsun.
Yine yeniden hüsrana uğruyorsun..

Neyse be şimal seninde kafanı şişirdim...

Daha güzel bir günde karşılaşmak dileğiyle...

Hee birde unutmadan..
Melalin annesine geçmiş olsun dileklerimi iletirsen sevinirim...

Haydi kal sağlıcakla...

melâl
04.02.2009, 21:02
sevgili şimalim :U merhabalar...

hayadum nolcak bu benim halim yaa
okulun en baba dersinden BB ile geçtim :rolleyes: en kıytırık dersten DC ye kaldım...
nasil bir bünyeyim..ya da "O" beni nasil sınıyor bilemiyorum
kaldık mı kaldık.. aslolan bu :U

3 gündür örtmenliğin tadını çıkarıyorum... hayat muhteşem gitmekte... annem iyileşti...-bu arada fatihe teşekkür ediyorum
hah hazır parantezi açmışken belirteyim :D annemin tansiyonu tetiklyen şeyi buldum
Trabzon kelimesini duyunca kalp atışlari hizlaniy katunçağuzin :D damam parantezi kabattık ççç
babamla ilişkilerimiz gayet güzel gitmekte
mod: minimum muhabbet maksimum anlayış :D

kuşlar börtüler böçekler... herşey daha bi güzel görünmeye başladı gözüme..

tatil hiç bitmesin noluur noluurr nooluurrr

ya da neyse vazgeçtim :U bitsin

2 dönem dehşet pilanlarımız var
bi an önce bizim uşaklar paçiler dönsünler ankaraya

ne zamandır Trabzondalar..samsundalar
ayıp yaa... giden var gidemeyen var :(

şimalcim... hayadum
bu sıralar dolmuş yolculuklarına daha bi ehemmiyet vermeye başladım :rolleyes:

"metro"ya ;mahalle bakkalıyla dedikoduya alişmiş mahalle sakininin süpermarkete beslediği düşmanlıktan besliyorum ardık

dolmuşlar... insanın ruhunu temizlemek- ya da her neyse işte- için gittiği meditasyon merkezlerinden daha etkililer bence
yoga pilates... hey yavrum hey

yenimahalle keçiören hattını şiddetle tavsiye ederim

radyoda damardan çalan park fm..dolmuşçunun aracına F-16 muamelesi yaptığına bizzat şahit oluşun filan...

adrenalin desen var... kültür desen alası... felsefe bilgelik..tamam... metroda hangi biri var bunların ha

damam damam anliyorum..send e etrafımdaki her 10 kişiden 8 inin yaptığı gibi boş gözlerle bakıyosun bana...

derdim anlamlandırılamamak

sen bu fiilimsiyi eklerine köklerine ayıra dur ben başka bi ara yine gelip yazarım sana

hayde selametle

-ders arası molaları-3 -

Semih
04.02.2009, 21:11
Sevgili günlük...

Bugün Ankaragücü maçına bilet almak için sıraya girdim.
Gel gör ki , bana 3 kişi kala biletler tükendi:S

Muhammet
04.02.2009, 22:08
Sevgili günlük, bana bilet bul. :D

Gamze
08.02.2009, 00:09
Şimal merhaba,

Bugün iyi bir korku yedim, sağolsun bizim ebeveynler.

Dün gece korkunç geçti bir kere önce onu söyleyeyim. Kabuslarla uyudum, 20 defa uyanmışımdır herhalde. Sabah desen tedirgin bir uyku, her an tel çalabilir, aman işim var telaşı... Kötü bir uyku serüveniydi anlayacağın.

Neyse, sonuçta uyandık. Daha önceden verilmiş söz gereği hazırlandım, başımdaki şiddetli ağrıya rağmen evden çıktım.
Önce bankaya uğrayıp ATM'der kredimi çektim. Ahh ah, öğrenci hali.Bir kontörüm bile yok idi, o ihtiyacı giderdik önce. :) Ama ben artık ciddi bir şekilde maaş almak istiyorum, onu fark ettim.
Neyse.

Eminönü otobüsüne atladım. 5 dakika kadar sonra annemden gelen telefon sonucu ilk durakta indim.
Nefes nefese eve döndüm.
Babaannem ciddi bir ameliyat geçirmişti biliyorsun. İyi bir korku yemiştik o dönemde, neyse ki sağlığına kavuştu. Tehlike geçti, ancak ağrıları ara ara yokluyordu onu.
Bugün de ağrısının tutması haberiyle annemler çıkmışlar hemen evden, beni de arayıp çağırdılar. Önce eve uğramam gerekti. Ordan geçtim ben de yanlarına.
Neyse ki doktora da gerek kalmadan ilaçlarıyla geçirdi sancısını. Çok şükür ki iyi.
Bir de benle dalga geçti tabi, onu hiç söylemiyim. :))
Yediğimiz korkuyla kaldık, ama iyi ki 'korku'da kaldı.
Çok şükür.

Akşamsa eve dönünce klasik mesaimizi yaptık tabii ki - maçlar.
GS'ın beraberliği günün güzel yanı oldu.

Dün geceden kalma uykusuzluk, üstüne bir de içtiğim ballı süt şu anda fena halde uykumu getirmiş durumda. Ama direneceğim! :)

Ha bu arada, bizim Beyhan kız İngiltere'lerde sürtüyor çok afedersin. :) Bir de nispet yapıyor bana ordan. Hele bir gelsin, gösteririm ben ona o havaları. :)
Ama ne okullar var be günlük!
Münazara turnuvası diyip paralarını ceplerine koyup yolluyorlar öğrencileri İngiltere'lere.
Azıcık cesur olabilseydim, ben de Beyhancıkla beraber okuyor olacaktım Hacettepe'de belki.
Ve bugün hanımefendinin Londra'da müze müze gezmesine engel olabilmek için binbir yola başvuracaktım. :))
Neyse artık, kısmet diyeceğiz.
Can kardeşimiz bizim yerimize de gezer gelir. Bir gün birlikte de gitmek nasip olur inşallah.

Erasmus'a başvuracağım zaten. Kararttım gözümü. Okul uzarsa uzasın amaaan... Annemlere de açtım konuyu zaten, dedim ana, okul uzayabilir ama ben göze aldım, siz destekliyor musunuz?
Kızım sen bilirsin en doğrusunu, biz niye desteklemeyelim, her fırsatı değerlendir öğrenciyken dedi.
Hobaa, beni tutan kim.
Koydum aklıma... Bismillah diyelim. :)

Öyle işte günlük. Tuhaf bir günü geride bıraktık.
Ha bu arada, Trabzonumun galibietini çoktan duymuşsundur değil mi?
Genel'deki komşu başlıkların anlatmıştır sana olan biteni. E ne de olsa aynı forumun sakinlerisiniz. Pek git gel yapamasanız da, öyyle camdan cama haberleşmişsinizdir.
Aferin aferin.
Başlık başlığın içeriğine muhtaçtır derler.
İyi yapıyorsunuz.
:)

Neyse günlük, döktüm içimi. Kaçayım ben.

Gittim.

Fatih Ersoy
08.02.2009, 12:34
Arıyorduk şimal...

Arıyorduk geçmişte kaybettiklerimizi ve gelecekte kazanacaklarımızı..
Arıyorduk bize mutluluk verecek olan herşeyi..
Arıyorduk hayellerimizi..

Ama hayat zordu..
Birsürü engeller çıkaracaktı karşımıza..
Kimi zaman takılıp düşecektik, kimi zamansa bir kahraman edasıyla aşacaktık tüm engelleri...

Amaçlarımız, aşklarımız ve farklılıklarımızın peşinden koşacaktık.
Gerçek olanı bulup hep doğru olanı yapacaktık hayatta..

Elbette şimal elbette...
Herşey istediğimiz gibi gitmeyecekti biliyorduk..

Ama şimal ne var biliyor musun ?
Her ne kadar düşlerimize, arzularımıza erişemeyeceğimizi bilsekte onlar için çabalamak çok güzel...

Kal sağlıcakla..

alper*
09.02.2009, 09:28
Tanrım gene sana işim düştü.

Fatih Ersoy
09.02.2009, 14:56
Merhabalar şimal...

Bu gün garip bir duyguyla doğruldum yatağımdan..
Uzun zamandır böyle bir duyguya kapılmamıştım.
Buna öğrenciler arasında SSS ( sınav sonrası sendromu ) diyorlar..

Ellerim terliyor, donuk gözlerle etrafı seyrediyorum, olaylara garip tepkiler veriyorum.

Ve sonra kendi kendime sınav olmalıyım diyorum.
Sınav olmalıyım.. :)

Ya işte böyle şimal. Dört aydır kesintisiz girdiğim sınavlar beni ne hale getirmiş görüyorsun değil mi ? :D

Şaka bir yana döenmin bitmesine inanılmaz dercede sevindim. Artık önümdeki bir aylık tatilin tadını çıkaracağım..

Haydi kal sağlıcakla..

TAHSİN 61
09.02.2009, 15:32
Şimal Hafta sonu bjk maçı var ben oraya gitmeye çalışıyorum. İstersen sende Gel :D dicem ama sen bana kızarsın şimdi dalga geçiyorum diye ...
Şimal hatta sana başka biş daha diyim mi? sen Şampiyonluğu nasıl kutlicam :D hehehe Şimal sen yanmışsın şimdi bu şimal Kızmı Erkek mi tartışmaları başlayatım mı? Şimal sen naber :D

61viya
12.02.2009, 16:51
Şimal be,

Böyle pat diye gireceğeim mevzuya ama ben feciyim be Şimal...İçim kıpır kıpır,herhangi bir zamanda,dalmışken böyle derinlere,pat diye yokluyorum kendimi.Ne düşünüyorum o an diye...Aklımda,fikrimde,ruhumda,aldığım nefeste her şeyde o var be Şimal...

Her gün kaç defa dualar ediyorum onun için bir bilsen...

Nerde esti şimdi,açıklayım: Kolbastı videosu izliyorum...Gözleirm dolacak az izin versem,direniyorum...Tek başına zaten inanılmaz güzel güzel olmasına ya,onu oynayanlar üzreinde BordoMavi forması olanlar olunca,dünyanın en güzel gösterisine değişilmez oluyor bu oyun be Şimal...

Allah'ım lütfen...Yalvarıyorum sana...Şampiyonluk kolbastımızı oynayalım bu sene,yalvarırım...!

Gözlerimiz doluyor aşkımızın şiddetinde ve biz o an gelsin ağlayalım istiyoruz delicesine be Şimal...Mutluluk gözyaşlarımızla dolsun tüm ülke istiyoruz...!

Allah yardımcımız olsun Trabzonum!

İyi bak kendine Şimal.
Verme kendini ele.
Geçme kimsenin eline.
Geçip de çıldırtma adamı!

Sevgiyle...

Tuğba ÖZTÜRK
12.02.2009, 17:22
sevgili günlük

bjk-trabznspor maçına gidebilecekmiiyim acaba diye bir kaç gündür heyecanla beklemekteyim :)

Selim Turan
12.02.2009, 19:56
sevgili şimal günlük... bjk-TS karşılaşmasının hakemi adil yönetecekmi acaba maçı? Soruyorum boşluğa doğru kayboluyor bu kelimeler ama içimdeki kuşku şüphe gün geçtikçe artıyor. Üç puanla ayrılırsak İnönü'den şüphe de kuşkuda parçalanıp çoşkuya dönecek...

melâl
13.02.2009, 21:40
şimal naber kıss

tatil bitiyo şimal... içimizde derin bir hüzün var :( 1 aydır yatışta olduğum söylenemez tabi ama... yine de okulsuz iyiydi be... şimdi yine başlicak meşhur ineklemelerim...sabahlamalarım akşamlamalarım

yok yok bu dönem çok kasmicam.. girmicem derslere filan... bi de böyle deneyelim..

zaten gözümüzü kararttık.. 6 yıl + 1 dönem de btecek bu okul :D

21 şubata gün sayıyoruz be şimalim...şu etkinliklere bi erişseydik hayırlısylan

aklıma geçen yıl bu zamanlarım geldi... sanırım şu günler benim foruma üye olma yıldönümüm :rolleyes:

evet evet şimdi baktım
geçen yıl 11 şubatta üye olmuşum öncesinde bir yıldır takip ettiğim BMN ye :U

iyi ki de olmuşum bea... anlatılmaz yaşanır bişey :D hayattaki az ve öz " iyi ki" lerimden biridir hau dicital platform :D

tamam tamam olayı duygusala bağlamayacağum hayadum :D adımız çıktı zaten duygusal Trabzonsporluya :p

şimalim... nedendir bilinmez nüfus cüzdanımın doğum yeri hanesi -bir yıl öncesine nazaran- daha çok acıtmaya başladı canımı... acaba kaçak olarak bi sahte kimlik filan ayarlayamam mı kendime :rolleyes: düşünüyorum

yapmadığım bi o delilik kaldı onu da yaparım belki

taamaaamm ..annem gibi bakma bağa :U gidiyrum

selametle

Sadullah KAPICIOĞLU
13.02.2009, 21:54
Acayip moralim bozuk. Maça bilet bulamama endişesini yaşıyorum... Daha da konuşmuyorum. SOnra alırım gönlünü. Hadi dua et.

ÖmerFarukYılmaz
14.02.2009, 00:48
Şimal;

Bugün öyle bir satış yedim anlatamam..Halimi kelimelere dökemiyorum...Senin bu beyaz sayfalarınıda kirletmek istemem:DŞimdi anlatıp seni sıkmakta istemem..

Haberin olsun yeter...

Sen satma tamammı Şimalim...Hep yanımda kal...Yalnız bırakma beni...Emi Şimalim..

Yarın sana süprizimde var..Senin almana gerek yok,Zaten mürekkepti falandı filandı çok masrafa giriyorsun..Beni sevdiğini zaten biliyorum..Benim içimden geldi..Kabul edersen tabi..Neden bugün dediysem...

Neyse yarın akşam görüşmek üzere..

Vay be benden bu kelimeler çıkarmıymış:D

Nihal Ayvaz
14.02.2009, 00:50
Şimalcik

Allah bizi satış yapan arkadaşlardan korusun...:D
Aminnnnn dediğini duyar gibiyim...:rolleyes: :D

Adil ÖZGÜR
15.02.2009, 23:33
Öf öf öf, bıktım şu klasikleşmiş Derby maç beraberliğinden,

Lazinyo vasat altı, çoklarının prformansı kötü, bakalım hangi günlükte gülmeye çalışacağız.

Adem Erdoğan
16.02.2009, 13:23
Sonunda bitti be günlük!

Ba®ış
16.02.2009, 13:43
Merhaba günlük,yukarıdaki arkadaşı tebrik etmekle kalmayıp kendisine "ne zaman ıslatıyoruz" diye bir soru soruyorum :D:D

Halil Atalay
16.02.2009, 14:19
soğuk bir pazar günü maça gitmek için gece yarısı bilet bulmakmı güzel yoksa nedir anlamatım kendimi yağmurtan korumak için evten gelirken temir çöp poşet altım ve turgay abi ile buluştuk statda hava hafisten yağmur vartı bir çakma yağmurluk turgay abiye verdim ve girtik maç giriş kuyruğuna ula bu ne hal böyle taraftar kendi arasında bile kavga etiyor içeri girmek için

neyse maç başlatı kötü oynuyor bizim uşaklar kafayı yeceğim sonra bir baktım beklenmetik bir anda gollllllllllllll geliyor birten kendimi 3 sıra aşağıya inmiş olarak bultum nasıl aoldu anlamatım ???

sonra ilkn yarı bitti oh dedik ama ikinci yarı 8jk atakları çoğalmaya bende bunalmaya başlatın aman allahım filan terken hakem sayesinde goll yetik saol be hakem allahım ne olursun ikincisi olmasın diye dua ederken maç bitti o allahım bitti

sonra 8jk statda bulan direkdeki Trabzonspor bayrağını almak için bir operasyon düzenletim gittim memur'a söyletim bayrak bizim bayrağı almam lazım diye oda çık al ozaman dedi bayrağı tam altım inecem ulan hayırsız heris geldi statda görevlisi bayrağı ver dedi ah dedik ne de güzel olacaktı bizim direk için bu bayrak

neyse stat kapıları açıldı ve çıkmaya başlayınca bir baktım bmn mustafa,melek ve ismini hatırlayamadığı 2 arkadaş onlarda dışarı çıkıyorlar neyse mustafa ile kısa bir maç sohbeti terken dışarıda buluyoruz kendimizi ve polisler melek e atkını sakla diye uyarıyorlar ama melek ne saklayacağım be diyor nete olsa laz kızı polisler görürsün ozaman diyor ozaman korumalık yapın diyor melek dışarda kısa bir vedalaşma ve ben ve melek atlıyoruz bir taksiye doğru metrobüs e gitiyoruz metrobüsten ilk olarak melek sefaköy de iniyor bende b.çekmeceye gitiyorum ama metrobüsde gelirken iyi bir sohbet melekle Trabzonspor maceraları filan bayı meleğin kafasını şişirtim neyseki onun durak yaklaştı ve tüm ısrarlarıma rahmen eve bırakmamı istemedi bende kendisini allaha emanet ettim

sonra benim yolculuk devam etti ah ulan şu metrobüs ne zaman b.çekmeceye kadar gitecek metrobüsten intikten sonra yaklaşık 20 dakika bizim otobusü bekletim hem hava soğuk hemde yağmur neyseki otobüs geliyor ve atlıyorum gitiyorum eve, eve vartığımda evdekiler bir maçı alamatınız diyorlar olsun yenilmetik daha ne olsun bu kadar buz gibi 1 puanın üstüne ateş gibi bir çay içtikten sonra yatıyorum çünkü iş var bugün diyerek.

bu buz gibi 1 puanı bize armağan veren takımıza teşekkurler

Adem Erdoğan
16.02.2009, 15:11
Günlük 2 üstteki arkadaşa tşk ettiğimi söyle.Islatma mevzusunu akşam konuşacağımızı ekle.:)

Nihal Ayvaz
16.02.2009, 20:41
Sonunda bitti be günlük!

Merhaba günlük,yukarıdaki arkadaşı tebrik etmekle kalmayıp kendisine "ne zaman ıslatıyoruz" diye bir soru soruyorum :D:D

Günlükk adem61626364656667'e Hayırlı Olsun dileklerimi ilet..:alkış::alkış:

Mühendis olmak kolay değil en kısa zamanda bekliyoruz bişeyler,bilmem anlatabildik mi ?:):)

Gamze
19.02.2009, 00:45
Selam günlük,

Senin orjinalini, yani bildiğin ağaçtan kotarılmış kağıtlardan oluşan defterini dün gece bitirdim.
Bugün gidip bir yenisini aldım hemen.

Günlüğümün son sayfaları hep o günlük boyunca olan biten önemli olaylara ayrılır.
Muhakkak bir özet geçerim yani son sayfalarda.
Dün de öyle yaptım.
8 ayda bitmiş bu seferki.
8 ay içinde de neler olmuş neler...

İlkler yaşamışım.

Örnek vereyim;

İlk defa kahvehanede maç izlemişim mesela!
Benim için büyük olay. :))
Süperdi ama bea.

Bunun dışında çok ciddi ilkler de mevcut. Yazmayalım tek tek ama gülümseyelim düşündükçe.
Bunların belki en önemlisi kitabımız.
Ah o kitabımız yok mu kitabımız!
Neler yaşatmış bize neler...

Neyseler. :)

Günlük işim başımdan aşkın.
Sınavlarım var.
Çözülmesi gereken sorunlar var.
Halledilmesi gereken işler var.
Forum ödülleri toplam ödüllerini hesap edip koyamadım mesela hala o sayfaya.
Bir an önce bitirmek lazım.
Söz verip kenara çekilmek olmuyor.

1 Mart'ta Marmara kahvaltısı varmış.
E artık katılmalıyım. Bu kaçıncı oldu gidemedim. Ayıptır. Güzel geçeceğinden adım gibi eminim.
O günü bekliyorum bir yandan şimdi.

Off, kafam ağrıyor gene günlük.
Yatsam mı ne yapsam bilmem ki.
Acayip de yorgunum.
Bugün boşu boşuna okula gittim zaten.
Lanet ediyorum bizim okulun işleyişine!
Giremedim sınavlardan birine, kaldım resmen. Seneye alttan almayla uğraş. İşe bak yahu!

Vardır bir hayır diyeceğim artık ne yapayım.
Neyse be Şimal günlük, gittim ben.

ÖmerFarukYılmaz
19.02.2009, 01:48
Şimalim...

Son günlerde abinin başına gelmeyen kalmadı...Ne oldu diye karşılık verme şimdi..Sınav bunlar....Rabbim benim taşıyabileceğim yükü verir bana...

Sesimi daha iyi duyar böyle...Şükürler olsun halimize...

antagonist
19.02.2009, 01:55
Günlük sana ilk defa yazıyorum. Kısa yazacağım.

"Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi." sözünü bugün daha iyi anladım...

Adil ÖZGÜR
19.02.2009, 16:11
Ah, Ah, çok kızgınım,

Bu yaşıma geldim, onca musluk tamir ettim, çonta değiştirdim, kısaca sıhhi tesisatçılığı ev içi amatörce yaparım.

Ne de olsa, yıllar yılı, şehir şehir dolaştık, her gittiğimiz yerde tesisatçı getiricek değildimya.

Yahu klozetin vanalarında arıza oldu, bende modern vanaları almayı kafaya koymuştum zaten,

Ahmet abi, iyisinden olsun, çonta sıkıntısı olmasın, tamam dedi, (bunlarda çonta olmaz iyisi) al.

Aldık, eve geldik,

Ulan niye bu kadar öfkeliyim, banyonun içi su doldu,

ikisinden biri tamam da diğerini kırdım.

Tekrar iyisinden bir daha aldım,

Montaj hatalı, onu da yamultmuşum, o da ariza, ariza...

Şimdi kim gidecek Ahmet abiden bilyeli vana alacak.

Gelde kızma, hay benim ustalığıma yanayım.

Islanmamda çapası.

melâl
20.02.2009, 21:47
Sevgili şimalcan

yarın benden 3 tane olsa ne güzel olurdu :rolleyes:

birini Trabzon etkinliklerine yollardım
diğer ben i Trabzonspor maçına...
3. ben i de yarınki yayınevi işkencesini çekmeye...

pofff ki ne poff be günlük... haftasonu çalişmaktan nefret ediyorum :(

yarın Trabzon etkinlikleri başlıyor :rolleyes:
alnımızın akıyla çıkarız inşallah hau işin içinden :D

selametle kal şimlayus... selametle kal :D

Mustafa K. Demirbaş
21.02.2009, 21:45
sevgili Şimal

içim yanıyor be şimal içim yanıyor bu maçta kimin aklına gelirdi puan kaybedeceğimiz bize gülmek haram mı ne
biz ne zaman gülecez be Şİmal ne zaman şampiyonluk diye heveslensek olmadık yerden bişiler çıkıp moralimiiz bozuyor ama biz bu sene her zamankinden fazla inandık bu sene olacak herhalde Şimal ,olacak desteğe devam ediyoruz boğazlarımızı patlatırcasına bağırmaya devam ediyoruz ama bize bazıları tarafından verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle tribünde sayımız az be şimal ama yinede elimizden geleni yapıyoruz ne olur normal seyircide azcık gayret gösterse ara sırada olsa bize katılsa bu tribünleri böyle görmek içimi acıtıyor inşallah bu sene olmazsa bile seneye düzelir şampiyonlar liginde böyle olmaz çünkü .
inşallah bizde güleceğiz bizde ölmeden önce şampiyonluk kupası göreceğiz inşallah şimal inşallah

Adil ÖZGÜR
22.02.2009, 01:32
Yine içliyim,
Nedeni çok,
Takımım yenildi,
Karnım açıktı,
Lokanta'da menü hep içli idi.

İçli pilav,
İçli köfte,
İçli skor,

Bu günde böyle geçti.

Tuğba ÖZTÜRK
22.02.2009, 01:37
ah be şimal birileri yazmasa senin yerini unutup gideceğiz...

yatmak gerek yani yatmam lasım uykum gelmedi ama uyumak gerek :)
ama haböle içimde ya depres yada böle bir his uyuyamıyorum bugünki maç nedenii ilemi bilinmez ama sanırım yatmam gerek
bugün iistanbulda sürekli yağmur vardı be şimal yağmur berekettir derler büügün bitti yarının bereketli birgün olması dileğiyle şimal hayde allaha ısmarladık :)

Misina
22.02.2009, 02:23
Çile dolu bir hafta var önümüzde günlük :S

Tuğba ÖZTÜRK
23.02.2009, 20:38
şimal bugün okul başladı ya sonunda okula girerken okulun bakısında okulun ilk günü trabzonspor atkılı birini gördüm o kadar mutlu oldum ki anlatamam :) bu perşembe günü bizim okulda trabzonsporluları toplamaya çalışacağız bir araya gelme zamanı geldi ee herkez tatilden anca döndü daaa :)

ders programın çok garip şimal, yarın sadece 4 de dersim olur mu böyle yaa :D

bakalım bu hafta neler olcak...

Selman
23.02.2009, 21:17
Bende mi başlasam günlüğe sorular sormaya acaba?

Aman, nasılsa cevaplamayacak, birsürü soru sormaya gerek yok.Zaten fotoğraf netleşti.

Günlük, 30 saattir uyumuyorum muhtemelen 48 saate çıkacak bu süre, kafam bozuk, asabiyim, yaklaşma bana:)

Ömer SEVİNÇ
23.02.2009, 21:24
Dostum günlük; bu ara Nirvana dinlemeye başladım Allah sonumu hayır etsin:)

Mustafa Ayazoğlu
23.02.2009, 21:49
Bu aralar Trabzonspor delisi oldum,, ne yapmalıyım doktora mı gitsem,, ya doktor fenerbahçeli çıkarsa,, en iyisimi 94 gün daha sabredeyim,, ara ara hastalığım hakkında not düşerim sana..

Benden başka bu hastalığa yakalanan varsa ,, ne yapıyor Trabzonspor'u aklından çıkarmak için ?

61SOYTÜRK61
28.02.2009, 04:43
günlük nbr nasılsın sende heycanlımısın yenermiyiz yenilirmiyiz kimse net bişy demiyo bana bari sen söyle :D:D üsteki arkdaşada söyle malesef çaresiz bi hastalık ama mutluyum tek değilmişim ççç ççç iyimi kötümü bilmiyorum ama bu frm sayesindede iyice uykularım kaçtı daldım gittim bazen yazdıgım konuyu bile bulamıyorum kayboluyorum günlük arada bul beni :D

Adil ÖZGÜR
07.03.2009, 01:06
Yine uyku tutmadı, yarın Konya'ya mı gitsem şimal.

61SOYTÜRK61
07.03.2009, 01:28
oo günlük nbr ya yine bir maç zamanı birlikteyiz ne tesadüf :D görüşmeyeli bi değişiklik yok valla yrn yine maç var yenecez umuduyla bekliyoruz hadi bakalım:D

Fatih Ersoy
19.03.2009, 17:13
18 Mart 1915 ...

Hatırladın değil mi şimal ?

Toprağa dökülen kan ve gözyaşı ile bir milletin tekrar diriliş tarihini..
Hatırladın değil mi yokluğun varlıkla olan onurlu savaşını..
Vatan uğruna verilen canları..
Seyyid onbaşı'yı, kınalı hasan'ı, mehmet çavuş'u, şefika hanım'ı...

Değilmiydi Koca seyid 276 kiloluk yüküyle 28'lik topun altı basamağını çıkan... Mermiyi topun ağzına yerleştirip ocean zırhlısını vuran..

Değilmiydi Kınalı Hasanın anacağızı ; “Haydi oğlum, haydi git! Ya gazi ol, ya şehit!” diyen..

Güzel insan M.akif Ersoy

Ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer;
O ne müdhiş tipidir: Savrulur enkaaz-ı beşer...
Kafa, göz, gövde, bacak, kol, çene, parmak, el, ayak,
Boşanır sırtlara vâdilere, sağnak sağnak.

Derken ne kadar da net özetlemişti vuku bulan vahşeti..

Ve vatan için can veren bedenlere seslenerek son mısralarında...
Mutluluk ve müjdeci bir tebessümle şu kelimeler dökülmemişmiydi kaleminden..

Sen ki, a'sâra gömülsen taşacaksın...Heyhât,
Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât...
Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
Sana âğûşunu açmış duruyor Peygamber.

Son olarak Mithat cemal kuntay'ın satırları ile veda ediyorum sana..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Hoşçakal...

Gamze
19.03.2009, 19:47
Şimal günlük mutluyum bugün...

Adil ÖZGÜR
20.03.2009, 00:37
Yine şehitler haftasında anlamışımki en hakiki İMAN davasının en üst kademesinde duran onlar,

Yine anlamışımki, şehiti anlayamayanların İMAN'dan yoksun bir zavallı olduğudur.

Adil ÖZGÜR
21.03.2009, 23:31
İştahsızım,

Nedenini bilmeyen varmı?

Herkesin bildiğini biliyorum, şarkı dinlemeye çalışıyorum, neşeli ritimler neşesiz,

Yağmurda ıslanmış gibiyim hafiften titriyorum, havada bulut yok, dumanlar dağın zirvesine çekilmiş güneşsiz,

Doruk altında sürünen salyongoz cisil cisil yağan yağmura aldırmıyor, tam yol ileri gitsede istikametsiz rotasız,

Temel kıç başından dümeni bırakmış, TAKA dalgaların viyasına ritim tutarken sigaranın külleri rüzgarla gözüne gözüne giriyor, hemen önündeki SARGANA SÜRÜSÜNÜ göremiyor, önündeki balık ağını denize atası gelmiyor,

Faroz'da bir sesizlik, Ganita üzerinden martılar Faroz'a şahitlik etmek istemiyor, hepsi deniz kenarındaki kayalara çekilmiş, kanatlarındaki kirlerini gagaları ile temizlemek istemiyorlar,

Gazetelerin yine malzemesi bol, menüde semiz semiz, karnütür bu kez fıstık olmuş,

Bir martı kadar iştahsızım bugün,

İnanın, inanmaya devam edin....

Coloradoydu
22.03.2009, 01:19
Sevgili günlük,
takım çok kötü bir halde tarihimizibn en kötü dönemini yaşıyoruz. ama nedense bu yüzsüz ve beceriksiz yönetim hala burda. onlar bi türlü gitmiyorlar....yapıştılar koltuklarına gitmek bilmiyorlar. sevgili günlük etraf kasvetli karanlık her yer...

maalesef bi ışıkta görünmüyor ilerde. ene yapacaz bilmiyorum. umutlu olmak istiyorum ama olamıyorum.

Aşağı yukarı 2 yıl önceydi, ve sana düşülen 3. yazıydı bu...

'Artık yeter!' mi desem, 'desteğe devam' mı desem ikileminde olan taraftar için ufak bir muhasebe...

Ayrıca, gayret vesilesi olmasını umarak, o günleri çabuk unutmuşa benzeyen oyunculara da ithaf olsun. Ve bir de teknik ekibe özgüven vesilesi olsun, bu zor ama umut veren yolculukları için...

Ba®ış
22.03.2009, 01:23
merhaba günlük;

Kocaelispor 3-1 yendi çok mutluyum nokta,bitti.

melâl
22.03.2009, 01:37
sevgili günlük...
bir zamanlar G.Ü demişti ki
bu lig artık böyle biter...

dediği gibi de oldu...

şimdi her 3 kişiden 2 si bir ikilem içerisinde... fazlaca karıştı kafamız..

olan oldu..giden puan gitti....
boşverelim bunu da...ben birşey paylaşacağım senlan..

yarın çok ağır misafirlerim olacak BMN den... inanılmaz heyecanlıyım... inanılmaz mutlu... inşallah eksiksiz ağırlarım onları...

yeter habukadar... selametle...

Koray
22.03.2009, 15:14
Dün bazı ..nelerin yüzünden 5 milyarlık senetin altına imza attım şimal...
Bunların hesabı sorulacak şimal...
Alem ..t olmuş Şimal...

Selami Gürpınar
22.03.2009, 15:21
Sevgili Günlük Merhaba,

Sana ilk defa yazıyorum be günlük, o kadar mutluyumki dün çok istediğim birşey oldu 2 ay sonunda ve çok sevindim.

Açıklamaya gerek yok bilen biliyor ben sadece senle paylaşmak istedim olurda bidaha olursa yine buraya yazıcam günlük söz veriyorum..

Fatih Ersoy
26.03.2009, 01:56

Şöyle sayfalarını kurcaladımda kimler yazmış kimler dertlerini, mutluluklarını seninle paylaşmış, kimlerin haykırmak isteyipte dillendiremediği şeylere lisan olmuşsun...

Son olarak selami aktarmış yüreğindekileri kalemine " Mutluluk "...

Bir hikaye ile anlatmaya çalışayım istedim mutluluğu...

--------------

Dört kelebek ateşin gerçek sırrına ulaşmaya karar verdiler…
İlk kelebek ateşin uzağından geçip gelir ve şöyle der;
“Ateş aydınlatan bir şeydir.”
Bu gerçeğin tam bilgisi değildir…

İkinci kelebek ise biraz daha yaklaşıp döner ve şöyle der;
“Ateş ısıtan bir şeydir.”
Bu da gerçeği anlatmak için eksiktir.

Üçüncü kelebek ateşe iyice yaklaşır, alevler kanatlarına değer geçer ve döndüğünde, “işte ateşin gerçek bilgisi” der. “ateş yakıcı bir şeydir.”

Dördüncü kelebek bununla yetinmez.
Ateşin çevresinde döner,dolanır,kavrulur ve birden bire ateşin içine dalarak bir an parladıktan sonra, alevlerin içinde görünmez olur…

Ateşin gerçek bilgisini anlayan tek kelebektir o…
Ancak bunu diğer arkadaşlarına anlatacak durumda değildir…
Anlatmasına gerekte yoktur…
Hiç kimse ateşin ne olduğunu başkasının anlatmasından öğrenemez… Ateşe ancak dokunarak öğrenilir, onun ne olduğu…

Hepimiz bu öyküdeki dördüncü kelebek olmayı düşlüyor ama ömrümüzü diğer üç kelebek gibi tamamlıyoruz.

Selami sanırım dördüncü kelebek olmayı başarmış...

Şimdilik hoşçakal şimal...
Görüşmek üzere..

Gamze
26.03.2009, 01:58
Sevgili Günlük,

Ne böyle kelebek melebek deniyor sitemizin delikanlılarına.
Ayıp denen bir şey var.
Şu yakandan düşmeyen Van'lıya söyle, yakıştırmalarına tikkat etsin :D

Anıl Caner
26.03.2009, 02:11
Günlük bana hoca gay dedi lan bugün. Ohoo.

EyüpKILIÇ61
26.03.2009, 02:18
Sevgili günlük

Haftaya sınavlarım başlıyor ama ben hala mecnun gibiyim :) Ders çalışmaya nasıl konsantre olacağım. Hele de bu kadar organizasyon arasında :)

Selami Gürpınar
26.03.2009, 14:13
Sevgili Günlük,

Ne böyle kelebek melebek deniyor sitemizin delikanlılarına.
Ayıp denen bir şey var.
Şu yakandan düşmeyen Van'lıya söyle, yakıştırmalarına tikkat etsin :D

Fatih düşüncelerin için çok sağol Teşekkükr ederim Toprağum. :)

Gamze vallaha bende anlamıyorum bi alaşağa etmek lazım ama stadımızıda koruyalım bu arada. :D

SDanışmaz
26.03.2009, 14:18
Sevgili Şimal

Ben böyle şansın içine edeyim..

Adem Erdoğan
26.03.2009, 14:35
Günlük; insanlar başarısızlıklarını neden hep şanssızlık olarak değerlendiriyorlar.:rolleyes:

Adil ÖZGÜR
27.03.2009, 01:55
Bu tarihi kayda geç günlük;

BMN Radyo sınırlarını aşıyor,

Linki verdiklerinde, kulaklara seslenmiş,

Naklen yayın başlıyor !!!

Bu gece Halil YAZICIOĞLU, bilinmeyen hücrelerdeki şifaları BMN vücuduna aşılamış,

Bu gece çok dengeleri sarstığını, sempatisi ile anlatmış,

Peki şimdi adama sormazlarmı ileride???

Eline kalemi alan, aslında yerel'de yazar olmayıpta, kol-baş oynatanlar,

Not defteri ile BMN radyo başında gazetecilik şutunu oynayan olacak onlar,

Sonra BMN sayfalarından aylarca hakikati Karadenizde bir savaş timsali olan YAVUZ gibi serhat yazanlar,

Şimdi aslı konuşunca daha iyi anlaşılıyor Yavuzlar,

Şimdi BMN Radyodan daha net duyulmuyor mu Şirin'ler

Peki yarın;

Daha marka, daha yetkili, daha popüler, daha karizmatik, daha babacanlar bir bir yayına çaktığında,

O günlerde bu tarihi hatırlamak isteyenler için kayda geç,

Canlı canlı kayda geç günlük,

Şimdi geceler güneşlik ve günlük,

Kıskanma emi???

SDanışmaz
28.03.2009, 21:13
Sevgili günlük :)

Nasılsın görüşmeyeli? Biliyorum seni sık sık ziyarete gelmiyorum, sadece canım sıkkın olduğunda geliyorum. Bunun için senden özür dilerim. Ama şunu unutma, canım sıkkın olduğunda sana uğruyorsam bil ki beni rahatlatıyorsundur. Yani kıymetini bil =)

Yağ çekmeyi bırak da derdini anlat dediğini duyar gibi oldum ama ne yapalım kalem tutan elim bir türlü yazamıyor dertlerimi..

Hiç dinledin mi bilmiyorum, belki benim yanımda kulak misafiri olmuşsundur, Kazım Abi bir şarkısında şöyle diyor: “Oy dumanlar, dumanlar hep dağlari sardunuz / Yüreğimin derdini bilsenuz ağlardunuz”.. Şarkıyı dinlemesen bile derdimi anladın dimi? Aşk…

Şu üç harflik kelime bu yaşıma kadar canımı o kadar acıttı ki anlatamam sana.. Yahu bir insan hiç ara vermeden 4,5 senede 3 kez peş peşe aşk acısı çeker mi? Gördüğün gibi çekiyormuş.

İlk ikisini biliyorsundur, anlatmama gerek yok. Sonuncuyu anlatayım sana..
Üniversitedeki sınıf arkadaşıma aşık oldum. Nasıl aşık olduğumu ben bile anlamadım, o yüzden sana tam olarak anlatamayacağım. Merak etme yine de anlatmaya çalışacağım.

Bu kızı hazırlık okurken görmüştüm. Dikkatli dikkatli bakıp incelememiştim. Benim gözümde diğer öğrenciler neyse bu da aynıydı. Zaten farklı da olamazdı ki, leylaydım o aralar =) Bir gün bu kızın benimle aynı bölümü kazandığını öğrenmiştim. Sonra bunu unutup bölümümü okumaya başladığım ilk gün Aysu’yu görünce “Vay be, bu kız bizim bölümdeymiş” dedim. Karadenizlilik bu olsa gerek.. Bu arada adı Aysu demeyi unutmuşum, kusuruma bakma =)
Birinci sınıfın ilk döneminde pek muhabbet etmedik desem yeridir: “Merhaba”, “Merhaba”.. İkinci dönemin sonlarına doğru kaynaşmaya başladık, hatta okey oynamaya bile gittik. Gerçi birkaç kez ektiği var, bunu her fırsatta yüzüne vururum. Çok mu büyüttüm ne :D Şu fuzuli şeyleri niye anlatıyorsun diyip durma, içimden geldi anlattım.. Arada böyle ufak şeyleri anlatayım da neşenelim diyedir =)

Birinci sınıf öyle geldi geçti. İkinci sınıta olanları anlatmaya başlayayım, yani her şeyin olup bittiği bu seneyi..

Sene başında çok güzel arkadaş ortamımız oldu. 11 kişiydik ve hepimiz birbirimize yeterdik. O da bu gruptaydı ama benim gözümde normal bir arkadaştı. Zaman ilerledikçe aramızda şakalaşmalar felan olmaya başladı. Bir gün O’na takıldım, bana kızar gibi yapıp “Bana bak” dedi. Bende gözlerinin içine baktım. İlk defa bir kızın gözlerine hiç çekinmeden bakmıştım. İçim bir garip olmuştu. O an içimde bir kıvılcım büyümeye başlamış haberim yok, bende salak gibi anlamazlıktan gelmişim.. Tabi sonunda O’ndan hoşlandığımı bende kabul ettim. Yalnız cümle alem Aysu’dan hoşlandığımı anlamıştır, bunların içine Aysu’da dahil.. Artık bu nasıl işse..

Bir gün üniversitedeki kankam anlamış bu durumu, bana soruyor “Selami hoşlandığın biri var mı?” çok net cevap veriyorum “Var” Ardından “Kim?” sorusu geliyor. Verdiğim cevap “Düşündüğün kişi” tekrar ediyor “Kim?” Bende “Aysu” diyorum. “Aysu hee” diyor. Sonra konuyu kapatıyoruz.
Bu konuya biraz ara verip sana üniversitedeki kankamı anlatayım. İleride neden anlattığımı anlayacaksın..

Adı Tarkan. Benim için yeri bambaşkadır. Yediğimiz, içtiğimiz ayrı gitmez. Beraber nargile içeriz, beraber eğleniriz, beraber üzülürüz. O’nun evinde çok rahatımdır hatta O’ndan bile rahat hareket ederim. Arkadaşlar bile beraber takıldığımızı bildiklerinden beni tek gördüklerinde hep “Kankan nerede?” diye sorarlar.

Tarkan’ın da aşk hayatı benim gibi berbat geçmiştir. Ben düzeldiğim zaman Tarkan’ı teselli ederdim “Bu da geçecek merak etme”. Neyse ki bu düzeldi ama daha kötüsü oldu. Kankasıyla aynı kıza aşık oldu ve kankası O’na ilk söyleyendi. Ne yapacağını bilmiyordur.. Bir tarafta arkadaşı, bir tarafta aşk..
Aysu’dan hoşlandığını bana bir türlü diyemedi. Tabi ben bunu fark etmiştim. Tarkan’ı üzgün gördükçe ben daha çok üzülüyordum ama bunu O’na yansıtmamaya özen gösterdim, yansıtmadım da. Bir yandan da bu durumu bana söylemesi için O’na cesaret veriyordum ama o anlamayıp söyleyemiyordu..

Aslında dışarıdan bakarsan ikimizin de Aysu’ya aşık olmamız normal. Aysu koca üniversitenin en güzel kızlarından. Nerede nasıl davranacağını bilir, iyi niyetli olan biri. Bir de aynı ortamda olunca gel de aşık olma =)

Aysu ile aynı ortamda çok takıldık. Bu ortamlarda sevinçli olan ben, üzgün olup kaçmaya çalışan Tarkan. O’nla mesajlaşan ben, görüp gözleri dolan Tarkan.. Kısaca sevinen tarafta ben, üzülen tarafta Tarkan oluyor.

İnsan kankasıyla aynı kıza aşık olunca ve kankasını bu yüzden üzgün görünce dengesi bozuluyor. Dengem bir bozuldu ki sorma, durup dururken Aysu’yla aramı soğuttum. Artık bende çok üzülüyordum, bende aşkın acı yönünü her zamanki gibi yaşamaya başlamıştım. Sonra kendi kendime “Ben ne yapıyorum?” diye sorup, durumu kurtarmaya çalışsam da başaramadım. Zaten en başından beri Aysu ile aramızda tatlı bir mesafe vardı. Bu mesafeyi anlatmak için kelimeler bulamıyorum, kafamda canlandıramıyorum ama arada tatlı bir mesafenin olduğunu hissediyordum.

Benim yaptığım soğukluktan hemen sonra Aysu araya hiç anlamadığım bir mesafe soktu. Bundan sonra bu soğukluk meselesini hiç aşamadım, ilk günler ki gibi olamadım. Ve en sonunda acı sonu görmeye başladım: “Olmaya duaya amin denmez..” İçimi umutsuzluk kapladı, canım acımaya başladı.. Üstüne her gün kankasının üzüntüsünü görünce düşün artık halimi. Ama günlük biliyor musun, bunların hiç birini dışarıya yansıtmadım, sadece ara sıra durgunluk oldu. O kadar da olsun, insanız hoş..

Benim günlerim böyle geçerken kankam daha da çok üzülmeye başlamıştı. Artık dayanamıyordu, bunu görebiliyordum. Bir gün cesaretini topladı söylemeye çalıştı ama bir türlü diyemedi. En sonunda dayanamadım “Niye söyleyemiyorsun? Bana söyle işte, ben Aysu’dan hoşlanıyorum de” dedim. “Nasıl diyim, 2 sene sonra birini sevmişsin, bende o kızdan hoşlanmışım, bunu demek kolay mı? Dedi. Böyle düşünmesinde sonuna kadar haklı ama günlük ben O’na o kadar cesaret verdim o yine diyemedi. Bunlar olurken gözleri doldu, o an ağlamak istedi. Benimde içimden hıçkıra hıçkıra ağlamak geldi ama ben inadına daha fazla gülümsedim, gülümseyeme çalıştım. Çünkü ben ağlasam o daha fazla yıkılacaktı.. “Ne yapayım” diye sordu, verdiğim cevap çok netti “Başladığın işi yarım bırakma”

SDanışmaz
28.03.2009, 21:14
O gün ayrıldıktan sonra gidip konuşmuş, hoşlandığını söylemiş, Aysu da olumlu bakmış ve artık sevgili oldular..

Günlük biliyor musun, sevgili olmalarından çok kankamın bana olan tutumu canımı çok acıttı. Sınavlarım bitene kadar bana söylememe kararı almışlar. Ben o gün Tarkan’ın Aysu ile konuşacağını biliyordum çünkü Tarkan’ı çok iyi tanıyorum, atacağı adımı nereye atacağını O’ndan önce görüyorum ama o bunları fark etmedi, beklide fark etmek istemedi..

Şimdi ikisi de görüyorum, ikisi de beni görünce yüzlerini asıyorlar, benim yüzümden mutluluklarını doya doya yaşayamadıklarını görünce ölüyorum, ölüyorum, bir kez daha ölüyorum.. Bu konuyu kankama açınca “Sen üzülme diye bizi yan yana göremeyeceksin” dedi ya beni bin kere öldürdü, paramparça etti..

Beni üzen şeylerden biri de bizim ortamın eskisi gibi olmayacak olması.. Aysu’nun bir başkasının –bu kişi kankam bile olsa- sevgilisi olduğunu düşününce kendimi beynimden vurulmuş gibi hissediyorum.. Ama en çok ne acı veriyor biliyor musun, eskisi gibi her istediğim zaman Tarkanla zaman geçiremeyecek olmam. Bu ne zaman aklıma gelse kendimi tutamıyorum, gözlerim doluyor.. Ahanda doldu.. Şükret odaya annem girdi, yoksa ıslanmış olacaktın..

Ey gidi günlük, ikimizin de bakış açısını anlattım sana o da kendince haklı, bende.. Ne yapacağımı, nerde nasıl davranacağımı inan ki bilmiyorum. Tarkan beni üzmemek için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Çünkü biliyor ben dağıttım mı sittin sene toparlanamam, ne bu okul biter ne de ortada Selami kalır..
Bir aşk daha böyle geldi, bakalım nasıl geçecek..

Saatlerdir beni dinlediğinin farkındayım, sağ olasın. Yalnız günlük senin adını haftalık, aylık hatta yıllık olarak değiştirsem iyi olacak. Baksana ara sıra yanına geliyorum: D

Bak sana bir şeyi anlatmayı unuttum, şimdi aklıma geldi.
Tüm bunlar olduktan sonra beni gülümseten bir şey oldu. O da Allah’ın ettiğim duaları kabul ettiğini görmek. Yalnız hepsini kabul etseydi iyi olacaktı :D
Neyse günlük bugünlük bu kadar yetsin, sabah sabah başını iyi ağarttım. Tek beni dinlesen yine iyi, benimle beraber sende Rammstein ve Metallica’yı sende dinledin :p

Son olarak ben her şeye rağmen gülümsemeye çalışıyorum, hem kendime hem de kankama moral vermeye çalışıyorum. Ulen O’nun bana moral vermesi lazım ben O’na moral veriyorum.. La havle vela.. Bana destek olabilecek birini bulsam iyi olacak, yoksa buna daha fazla dayanamayabilirim..

Yeni bir gün, yeni bir sayfa, yeni bir gülümseme.. –Nerey kadar bu yenileri ben yapacağım merak ediyorum-

Hayata selam, gülümsemeye devam..

C’est la vie..

Tamam kayboldum, sağlıcakla kal.. =)

Not: İsimler değiştirilmiştir, günlükten birebir geçirilmiştir..

Gamze
29.03.2009, 14:11
Günlükçüm,

Senin içeriğine uygun olmayan mesajları silmek zorunda kaldım.
Arkadaşlar anlayşla karşılayacaktır.

Ben de birazdan oy vermeey gidiyorum günlük.
Hadi hayırlısı.

innocence
29.03.2009, 14:19
Sevgili günlük

saat kaç oldu ben hala oy kullanmaya gitmedim.bmn de takılıp günlük yazıyorum.birde şarkı tutturdum hem çalıyor, hem söylüyorum.

İki gündür havalar çok güzel.bak ben dün havaya aldandım grip oldum.sen benim yaptığımı yapma sakın birde senin hastalığınla uğraşamam.kendine çok dikkat et günlük

görüşmek üzere :)

SDanışmaz
29.03.2009, 22:43
Merhaba Şimal

Naber, bu aralar sık sık geleceğim gibi hadi iyisin yine :D

Yarın çok önemli sınavım olmasına rağmen hiç ders çalışmadım, çalışmamamın iki sebebi var: birincisi notlardan hiç birşey anlamamam :D diğeri ise malum yaşadığım olay.. Ben bu kafayla bu dersi bu senede veremeyeceğim gibi. Allah sonumu hayır etsin..

Bugün ne yaptığın diye sorarsan, hava çok iyiydi. Abimlerle sahile indim yürüdüm, fotoğraf çektim, batak oynadım (:D), cüzdanımı kaybettim ve buldum.. Bana göre günüm iyi geçti. Birde şu ders çalışmadığım için vicdanım sızlamasa çok iyi olacaktı :)

Malum konu hiç aklına geldi mi diye sorarsan, gelmedi değil. Geldi ve canımı sıkmayı başardı. Ben yinede gülümsemeye çalışıyorum, İnşallah en kısa zamanda bu durumu atlatırım.

Şimal bugün anlatacak pek birşeyim yok galiba, iyi akşamlar diyerek vedalaşayım seninle..

Görüşmek üzere.. =)

Nihal Ayvaz
29.03.2009, 22:47
Off günlük herşey kötü gidiyor..Yine gülecek bi neden lazım artık..

Güle güle günlük.

Tuğba ÖZTÜRK
29.03.2009, 23:05
sevgili günlük sence bir özür dilemek yapılan bir şeyleri geri getirirmi? özür dileyince herşey düzelicekmi?

bugün oyumuzu kullandık günlük bakalım en hayırlısı ne ise o olsun. Yarın ödev teslimii var şu saat olmuş ben hala yapmadım en iyisi ben gidim de yapim artık :) görüşmek üzre...

Fatih Ersoy
29.03.2009, 23:43

Çok canım sıkkın günlük çok..
Bu gün yerel seçimler yapıldı ve Van Dtp'nin eline geçti..
Gelecek 5 yıl çok zor olacak burada yaşayanlar için...

Murat Hızal
30.03.2009, 01:32
Hem kırgın hem üzgünüm ,böyle olmamalıydı.

Fatih Ersoy
30.03.2009, 18:03
Merhaba Sevgili günlük...

Yeni bir sezona daha başladık. Kalbinde Bordo-Mavi aşkını taşıyan tüm taraftarlar her sene olduğu gibi bu senede yüreklerinde şampiyonluk ümidini yeşertmeye çelışacaklar. Evet günlük her sene olur bu.. Ama yine yeşeren bu ümitler biri yada birilerince sırf kendi çıkarlarını koruyabilmek için acımasızca bir köşeye atılacak. Evt günlük kim bu çıkarcılar diye sorman çok normal. Bunlar bildik kişiler be günlük.. Tahmin et işte...

Ama güzel olan ne biliyormusun günlük. Güzel olan bu takımın hiç şampiyon olduğunu görmediği halde hala onu delicesine seven ona gönül veren 20-22 yaşındaki gençlerin var oluşu... Bu insanı bir nebze olsun ümitlendiriyor be günlük. Düşündükçe bunu gelecek günler güzel olacak diyorum. Kalbi bordo-mavi renklerin ateşi ile yanan ve futbola aç, şampiyonluğa aç bir gençlik geliyor. Dayan be trabzonum diyorum kendi kendime dayan !.. Herşey çok daha güzel olacak..

Şimal be 2007'de bırakmışım bu yazıları sayfana..

Ama 2007'den 2009'a değişen onca şeye rağmen kimi zihniyetler hala aynı.
Hala aynı kişi yada kişilerce tomurcuklanan dallarımız kırılmaya çalışılıyor.

Batıyoruz !! diyorlar günlük batıyoruz..
Bir yerde haklılarda.

Malum yakaladığımız bu güzel hava birilerine gerçekten batıyor olmalı...

Dayan Trabzon'um...

Selami Gürpınar
30.03.2009, 18:32
Çok kötü 2 gün geçiyorum günlük yardım et..

Selami Gürpınar
30.03.2009, 19:28
Cidden günlük yardım mı ettin herşey eskiye dönüyor sağol be günlük. :)

Ömer SEVİNÇ
30.03.2009, 19:32
Bilgisayar başında oturmaktan bıktım.

Günlük bana bi meşgale bul lan Allahsız:)