PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 22. Hafta l Trabzonspor 0 - 1 M. Başakşehir l Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6]

Euzjad
18.02.2018, 19:53
Yusuf niyemi yuhalanıyor yusuf tam 1 senedir topun T sini oynamıyor. Saç uzatıp boyatmaklan futbolcu olunmuyor hele yıldız hic olunmuyor.Yusuf futbolcu olmak istiyorsa gitsin hamiyi,ogunü ünalı tolunayı abdullahı soneri izlesin yotube maçları var biraz izlesin yıldız nasıl olur yenilgiye üzülmeyen bu yaşında hırsından kudurmayan adamdan hicbir halt olmaz seneye kayserispora gider.
agzina saglik, alt yapidan cikip sahip cikmak farkli, adami durtup uyandirmak farkli. Bisey yaptigi yok, pozisyon almiyo, kafa toplarina cikmiyo, sosanin hirsinin yuzde 10u yok adamda. ben sahada olup geberene kadar kosmazsam ne oliym. milyonlari alip mactan sonra instagramda kim hakkimda ne yazmis bakiyolar.

Semih58
18.02.2018, 19:56
Burak transferi ,diğer futbolcuların moralini bozmuş.Her hafta bir enkaz, Geçen hafta Uğur,bu hafta Onur.

Erkan A.
18.02.2018, 20:01
TS fizik olarak eksiği yok hatta artısı var yalnız teknik-beceri olarak rakiplerinin üç tık gerisindesin.

Onur-Hubocan-Durica-Onazi-Kucka-Uğur gibi toplu oyunda aksayan adamları tercih edersen organize olamazsın.

Kanatlara da Castillo değil de haftalardır sırası ile Olcay-Ndoye-Bero'yu oynatırsan üretken olamazsın.

Yapacağın iş basit. Baskı altında top kullanmayı bilen, topu öne taşıyan oyuncular seçmek.

Ne yazık ki Rıza-Ersun gibi isimlerle bunu yapman çok zor. Abdullah Avcı gibi zeki teknik direktöre sahip olmalısın.

... aynen renktasim sen daha iyi dile getirebildin bende aslinda bunlari anlatmaya calistim

Doğan BULAT
Bişey sormak istiyorum başkan bugün statta mıydı?

Tsli31
Bugün Kamil Ahmet en iyilerindendi bana göre

Semih58
18.02.2018, 20:05
Orta saha oyuncularımız kimler ?

erenslash
18.02.2018, 20:09
Takımın ilacı belli nevzat aydın iyi futboldan anlayan yöneticiler,altyapı,şenol hoca veya çok sağlam bir yabancı hoca ile yanında sağlam bir teknik ekip

şuanda sezon çöpe gitti

sezon sonu olur bunlar

hocanın istifa etmesi etmemesi değil problem çözüm değil bir kaç maç gene alırız gene yeniliriz böyle olur sezon

tabi kadroda eksiklerimiz olduğu belli saadece hoca değil problem bunu herkes biliyor

eksik olan bölgelerimiz var onların tamamlanması lazım

diri iki stoper ,defans hattu ,ortasaha iki sağlam adam bir de forvet beş transfer yapar nevzat başkan yanına da iyi bir hoca uçar gideriz

halilaziz61
18.02.2018, 20:12
Takımın ilacı belli nevzat aydın iyi futboldan anlayan yöneticiler,altyapı,şenol hoca veya çok sağlam bir yabancı hoca ile yanında sağlam bir teknik ekip

şuanda sezon çöpe gitti

sezon sonu olur bunlar

hocanın istifa etmesi etmemesi değil problem çözüm değil bir kaç maç gene alırız gene yeniliriz böyle olur sezon

tabi kadroda eksiklerimiz olduğu belli saadece hoca değil problem bunu herkes biliyor

eksik olan bölgelerimiz var onların tamamlanması lazım

diri iki stoper ,defans hattu ,ortasaha iki sağlam adam bir de forvet beş transfer yapar nevzat başkan yanına da iyi bir hoca uçar gideriz

Gelecek senenin kurtarılması için o yabancı hocanın şimdi gelmesi lazım, sezon sonu değil

katre-i.matem
18.02.2018, 20:15
Bir teknik direktörün istifa etmesi için daha ne olması gerekiyor

Aklım almıyor yaaa

Bunlar gerçekten haysiyet yoksunuBasinda hesap vermesi gereken bir yonetim olmasi lazim. Var mi?

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erenslash
18.02.2018, 20:15
bulabiliyorsa gelsin benim için sıkıntı yok bulsunlar getirsinler zamandan kazanırız şimdi şenol hoca gelir gelmez bilemem ama iyi bir yabancı hoca varsa gelsin şimdi. başkan da gitsin sezon sonu hatta en erken zamanda gitsin iyi bir yabancı hoca şimdi gelse ne yapar bilmiyorum soru işareti...bu iyi yabancı hoca şimdi geldiği zaman sezon sonu bana bu bu lazım diyecek bunu nevzat aydına demesi lazım muharreme değil
Gelecek senenin kurtarılması için o yabancı hocanın şimdi gelmesi lazım, sezon sonu değil

halilaziz61
18.02.2018, 20:18
Basinda hesap vermesi gereken bir yonetim olmasi lazim. Var mi?

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesinlikle

halilaziz61
18.02.2018, 20:19
bulabiliyorsa gelsin benim için sıkıntı yok bulsunlar getirsinler zamandan kazanırız şimdi şenol hoca gelir gelmez bilemem ama iyi bir yabancı hoca varsa gelsin şimdi. başkan da gitsin sezon sonu hatta en erken zamanda gitsin iyi bir yabancı hoca şimdi gelse ne yapar bilmiyorum soru işareti...bu iyi yabancı hoca şimdi geldiği zaman sezon sonu bana bu bu lazım diyecek bunu nevzat aydına demesi lazım muharreme değil

Bu seneden ümit kesmedim iyi bir hoca ile 4. Luk hayal değil ama o hocayı kim getirecek

Gurpas
18.02.2018, 20:20
Trabzonspor a yazık oluyor. Bunları hak etmiyor bu klüp

serdaracıl
18.02.2018, 20:20
Biliç ile şimdiden anlaşmalıyız.

Semih58
18.02.2018, 20:23
Onur; Servet Çetin'e resti çektiğinde bu iş bitti.Rıza kaybedeceğin ne var,sen de resti çek, bildiğin gibi oynat.Ne kaybedersin?

Kemence_61
18.02.2018, 20:27
Kazım Ahmet'i kazandığımız için mutlu ve umutluyum..

Ibrahim Gaygusuz
18.02.2018, 21:05
Ayni seyi yapip farkli sonuc bekliyoruz :)

Süper Golcü
18.02.2018, 21:10
arkadaşlar umutları gelecek sezona taşıyalım bekleme olmasın :)

sadri şener başkan , nevzat aydın ceo futbol direktörü , şenol güneş teknik direktör, oyuncular kim olursa olsun

cebcare
18.02.2018, 21:20
Sırf Novak transferi bile Yönetim ve hocanın istifa etmesi icin gecerli bir neden bence

Ozan Yılmaz
18.02.2018, 21:58
Şikeciler tuğla tuğla delil ve ispatlara rağmen kendi kulüplerine şike lafını kondurmuyor ve kendilerini bir yalana inandırıp avutuyorken, bizim taraftar bu saçma şike ithamını nasıl bu kadar kolay ve altı bomboş bir şekilde klavyesinden buraya savurabiliyor???

Anlayan beri gelsin!

kartal61
18.02.2018, 22:39
Şikeciler tuğla tuğla delil ve ispatlara rağmen kendi kulüplerine şike lafını kondurmuyor ve kendilerini bir yalana inandırıp avutuyorken, bizim taraftar bu saçma şike ithamını nasıl bu kadar kolay ve altı bomboş bir şekilde klavyesinden buraya savurabiliyor???

Anlayan beri gelsin!

Bizim camiada ki boş adam hiç bir kulüpte yok.
Gram beyni olmayan insanlar bu tarz sacma sapan yorumlar yapıyor.
Sorsan herşeyin en iyisini bilirler

Gurpas
18.02.2018, 22:41
Yusuf denen kamil şu sosyal medyayı kullanmadaki ustalığını futbolunda da görebilsek keşke.

serdaracıl
18.02.2018, 22:54
Başakşehir karşısında bu kadar pozisyona giren başka takım var nıdur bilmiyorum

erenslash
18.02.2018, 23:11
dostum bu puan durumuyla çok zor evet fener maçını alsaydık bgugünkü maçı da alsaydık ikincilik bile mümkün derdim ama bu yönetim ve hocada stratejik bir zeka yok bu yüzden değişmez bu durum ligi 8. bitiririz
Bu seneden ümit kesmedim iyi bir hoca ile 4. Luk hayal değil ama o hocayı kim getirecek

David_LuiZ4
18.02.2018, 23:21
Rıza'ya 24 gün Başakşehir maçı izlet gene bu takımın nasıl oynadığını idrak edemez...Geçen hafta Başakşehir'i izlemeye gitti güzel..Bu hafta maçtan önce Başakşehir'in fener maçındaki kadroyla çıkmayacağını söyledi güzel..Herkese göre doğru kadro çıkarmış o da güzel...Eee peki biz neden 70 dakika topun peşinden koştuk?

1-Başakşehir bu ligde topun oyunda kalma süresinin en yüksek olduğu lider takım.

2-Trabzonspor bu ligde topun oyunda kalma süresinin en düşük olduğu sonuncu takım.

3-Bu iki istatistik ne demektir? Top oyunda ne kadar kalırsa Başakşehir o kadar avantajlıdır çünkü tempoya alışkın olmayan bizim takım bir müddet sonra oyundan düşer ki nitekim düştü de..Bu burda dursun

4-Yusuf'a Sosa'ya Abdülkadir'e önde bastırıyorsun güzel de senin geri dörtlün öne çıkıp 3. Bölgeyle aradaki mesafeyi darlaştırmıyor ki..Bunu gören başaksehirliler de kolayca Mossoro'ya Adebayor'a Visca'ya topu ulaştırdılar..

5-Ulaşınca ne oldu bu adamlar topla bizim sahaya dalıp önde basan adamlarımızı sürekli geri koşturdular sürekli geri koşan ve sürekli oyunda kalan top sebebiyle üçü de oyundan düştü Sosa yine de iyi dayandı.

6-Rıza da bu durumu farkedince elini sallayarak stoperlere çıkın öne diye bağırıp dururken güzel güzel güldüm..Sen hocaysan kendi takımının ve rakibin ne mal olduğunu bilir hafta içi ona çalışırsın zaten maçı önceden kafanda oynar iki bölgedeki alanın darlaştırılmasını çalıştırırsın..Maç oynanırken o adrenalinde futbolcu dediğini anlamayabilir.

7-Sosa başlığında bir ulema şöyle diyor:"Efendim Talisca gol atıyor ceza sahası içine giriyor Sosa neden girmiyor"...Talisca'nın arkasında Atiba Tolgay Medel gibi üç teknik hamal ve top saklayan adam bekliyor Talisca efor sarfetmiyor Sosa ise pas oyunu oturmamış takımda içgüdüsel olarak oyunun savunma yönüne de katılıyor.Ayrıca Burak da Sosa'yı bozuyor çünkü Burak topu savunma arkasına atsın diye bekliyor asla duvara ikiye bire girmiyor..Bunları öğren..

8-Onur yine her zamanki gibi zayıf ayaklarıyla topu bizim sahaya düşüre düşüre vasat stoperlerimizi hataya zorladı da zorladı fanboylarına topu versen Onur'dan daha uzağa vururlar diyeyim de seslerinj keserler belki...

Sonuç olarak rakip bizden daha oturmuş bir düzene sahip olsa da girdiğimiz net pozisyonlar var atabilseydik maçı alabilirdik...

Bülent Yıldırım güzel maç yönetti Arda'nın golü haricinde...

Yusuf arkadaşımız da City'nin topçularına twit attırmak yerine yardıra yardıra oynayarak tanıtımını yaptırsın..Boş lafla futbolcu olunmaz...

erenslash
18.02.2018, 23:27
değerlendirmene katılıyorum ve ekliyorum castillonun pozisyonu vardı orada gol olaydı bitmişti iş belki maçı çevirebilirdik de.ancak şunu farkettim geçen rıza geldiğinden beri ilk yarıya göre sonuç yok ama geçen sezona kıyasla top oynuyoruz en azından bir mücadele görüyorum sahada sonuçlar bizden yana değil ama top oynuyoruz saçma sapan kadememiz olmasaydı kolay goller yemezdik onurun golden sorumlu olmasından ziyade stoperlerimizin yetersiz olmasından dolayı yan toplardan çok kolay yiyoruz.gelen giiden vuruyor zaten yanlardan .en büyük sorunumuz çok kolay yememiz.zaten rızanın rodeyi 90 da oyuna alması ayrı bir komedihoca bu takıma şut çalıştırmıyor onu da anlamış olduk şutlarımız berbat çok zayıf cılız şutlar çekiyoruz evet kaleyi yokluyoruz ama yok sosa gibi adam cılız şut çekmemesi lazım demek ki teknik ekip berbat şut bile düzgün çalıştırmıyor öyle düşünüyorum artık.bugün şutlarımız isabetli değildi sosanın o basıp kaptığı pozisyon gol olmalıydı ah be dedim içimden gol olsa bitirmiştik işi.
Rıza'ya 24 gün Başakşehir maçı izlet gene bu takımın nasıl oynadığını idrak edemez...Geçen hafta Başakşehir'i izlemeye gitti güzel..Bu hafta maçtan önce Başakşehir'in fener maçındaki kadroyla çıkmayacağını söyledi güzel..Herkese göre doğru kadro çıkarmış o da güzel...Eee peki biz neden 70 dakika topun peşinden koştuk?

1-Başakşehir bu ligde topun oyunda kalma süresinin en yüksek olduğu lider takım.

2-Trabzonspor bu ligde topun oyunda kalma süresinin en düşük olduğu sonuncu takım.

3-Bu iki istatistik ne demektir? Top oyunda ne kadar kalırsa Başakşehir o kadar avantajlıdır çünkü tempoya alışkın olmayan bizim takım bir müddet sonra oyundan düşer ki nitekim düştü de..Bu burda dursun

4-Yusuf'a Sosa'ya Abdülkadir'e önde bastırıyorsun güzel de senin geri dörtlün öne çıkıp 3. Bölgeyle aradaki mesafeyi darlaştırmıyor ki..Bunu gören başaksehirliler de kolayca Mossoro'ya Adebayor'a Visca'ya topu ulaştırdılar..

5-Ulaşınca ne oldu bu adamlar topla bizim sahaya dalıp önde basan adamlarımızı sürekli geri koşturdular sürekli geri koşan ve sürekli oyunda kalan top sebebiyle üçü de oyundan düştü Sosa yine de iyi dayandı.

6-Rıza da bu durumu farkedince elini sallayarak stoperlere çıkın öne diye bağırıp dururken güzel güzel güldüm..Sen hocaysan kendi takımının ve rakibin ne mal olduğunu bilir hafta içi ona çalışırsın zaten maçı önceden kafanda oynar iki bölgedeki alanın darlaştırılmasını çalıştırırsın..Maç oynanırken o adrenalinde futbolcu dediğini anlamayabilir.

7-Sosa başlığında bir ulema şöyle diyor:"Efendim Talisca gol atıyor ceza sahası içine giriyor Sosa neden girmiyor"...Talisca'nın arkasında Atiba Tolgay Medel gibi üç teknik hamal ve top saklayan adam bekliyor Talisca efor sarfetmiyor Sosa ise pas oyunu oturmamış takımda içgüdüsel olarak oyunun savunma yönüne de katılıyor.Ayrıca Burak da Sosa'yı bozuyor çünkü Burak topu savunma arkasına atsın diye bekliyor asla duvara ikiye bire girmiyor..Bunları öğren..

8-Onur yine her zamanki gibi zayıf ayaklarıyla topu bizim sahaya düşüre düşüre vasat stoperlerimizi hataya zorladı da zorladı fanboylarına topu versen Onur'dan daha uzağa vururlar diyeyim de seslerinj keserler belki...

Sonuç olarak rakip bizden daha oturmuş bir düzene sahip olsa da girdiğimiz net pozisyonlar var atabilseydik maçı alabilirdik...

Bülent Yıldırım güzel maç yönetti Arda'nın golü haricinde...

Yusuf arkadaşımız da City'nin topçularına twit attırmak yerine yardıra yardıra oynayarak tanıtımını yaptırsın..Boş lafla futbolcu olunmaz...

trbzonsporlu
19.02.2018, 00:55
seneye maalesef okay, abdulkadir ve sosanın etrafına 8 tane üst düzey oyuncu lazım.

My
19.02.2018, 01:59
Coskun Bulbul†@BulbulCosk (https://twitter.com/BulbulCosk)
Yarın sabah itibariyle küfür,hakaret ve iftira edenler hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağımı kamouyunun bilgisine sunarım.

HOPA'LI TS'Lİ
19.02.2018, 07:56
Okay
Sosa
Abdülkadir
Kamil Ahmet

Bu oyuncular seneye kemik kadroda olmayı hak etti.

45+1'de Burak önüne nefes aldığı topu gol yapsa maçın sonucu değişik olabilirdi.

Onun da kimyası bozulmuş gibi ve dün çok yalnız kaldı

Hoca'nın 88'de Hugo'yu oyuna sokmasını biri bana izah etsin.

asilhamsi
19.02.2018, 08:32
kamil ahmet iyi diyoruz da visca ikinci devre otobana cevirdi.

Murat Keçeci
19.02.2018, 08:49
İyi başladığımız maçta nefesimiz yetmeyince avrupa ligi için önemli bir üç puanı daha saha da bıraktık.

Maçın geneline bakarak konuşursak oyunun büyük bölümüne hükmeden,sahaya daha iyi yayılan,daha yüksek konsantrasyon ile oynayan başakşehırdi,bizde kaliteli bireysel oyuncularımız sayesinde pozisyon bulsak da maçı kazanacak bir oyun oynamadık.

Kadro seçimi bence çok doğru değildi,ben olsam son maçlardaki defans kurgusunu bozmazdım.sol kanadı visca çok güzel işledi.O kanadı novak ve olcayla kapatmak daha mantıklı olurdu. Ayrıca rakibin uzun boylu forvetine karşı iki kısa stoperle oynamakta yanlıştı belkide uğurun en lazım olduğu maç bu maçtı.

Orta sahada onazi okay tercihi doğruydu.Onazi düşündüğüm seviyede bir oyuncu değil ama göbekten hücuma dönük pas vermeye çalışan tek oyuncu kuckada Okayda bunu yapmıyor.O mevkide oynayan oyuncuların pas kalitesi daha yüksek olmalı,örneğin penaltı pozisyonundaki göbekten çıkan pas güzel bir pas idi o işlerin sayısını arttırmalıyız ve o şekildeki pozisyonlara sadece burak girmemeli,Abdülkadir ve diğer oyuncularda o girişleri yapmalı.

Sosa istekliydi ama bu yaştan sonra çok yüksek tempoda oynayabilecek bir oyuncu değil kendisinden alacağımız verim bu oyun görüşünden faydalanmaya devam.

Maçtan önce burak hazırsa bizi bir adım öne geçirir demiştim çünkü kalitesiyle bir şekilde pozisyona girmeyi başarabiliyor yine öyle oldu pozisyon yakaladı ama hazır olmadığı için bitiremedi.

Ben özellikle bu hafta ilkonbirde banko castilloyu bekliyordum,castilloyu çok beğendimden değil geçen hafta gördük ki topu hücuma getirme konusunda zorlanıyoruz ve bizde bu işi yapabilen iki oyuncu var castillo ve abdülkadir,o yüzden oyuna daha erken girmeliydi.

Yusufu eleştirecek bir durum yok 20 yaşındaki çocuğa kurtarıcı gözüyle bakanlar kendilerini eleştirmeli.Yusuf ve Abdülkadir ligde genç oyuncu grubu içinde takımına en fazla katkı veren oyuncular.Diğer takımlarda katkı vermeyi bırak ilkonbirde olan genç bile yok.

Sonuç olarak bu maç bize neden şampiyonluk yarışında olamadığımızı gösterdi.Bu yıldan dersler çıkartmalıyız.Bazı mevkilerde oyuncuya ihtiyaç var,sene sonu verimi düşük oyuncularımızı iyi pazarlamalı transfer bütçemizi yükseltmeliyiz.

7can61
19.02.2018, 09:47
Coskun Bulbul‏ @BulbulCosk (https://twitter.com/BulbulCosk)
Yarın sabah itibariyle küfür,hakaret ve iftira edenler hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağımı kamouyunun bilgisine sunarım.

Adamın twetter hesabına baktım, bunların trabzonspor ile en küçük bir dertleri yok. Ne dertleri oldukları herkesçe malum çevreler bunlar.

Yazık ki yazık. Bitmişiz de haberimiz yok. Bu adam şimdi Trabzonspor yöneticisi midir?

UĞUR DURTAŞ
19.02.2018, 09:58
Dün maçı stadımızdan canlı izledim.

kızmayım diyorum ama yapamıyorum.
rıza hoca geçen hafta canlı başakşehir- fb maçını yardımcın la izledin.
notlar aldın,çok merak ediyorum ne notu aldın acaba?
fb ne yaptı 4 kişiyle 5 kişiyle pres yaptı
başakşehirin defanstan paslaşarak oyunu kurmasına izin vermedi,
dengelerini bozdular,vede net bir skorla galip geldiler.
dedim ki içimden rıza hoca aynı taktiği uygularsa başarılı oluruz diye düşündüm...

maç başladı,sosa ve okay heyacanlandırdı bizleri , sonra gel gör ki bizim takım başakşehirin oyununu kabul etmiş,
adamlar defansta volkan epureanu caicra attamah clicchy birbirlerine veriyor alıyor,bizimkiler izliyor...
burak yürüyerek oynuyor...
kaçırdığı, özellikle 45.dakikadaki hiç yakışmadı kendisine laubali oynamanın sonucudur.
sosa bjk de oynarken iğne deliğinden goller atıyordu,
alda at asisler yapıyordu..
bizde rakip kaleye isabetli şut çekemiyor.
yazıcı şaşkın ördek misali koşuyor koşuyor ama boş koşuyor.
nerde ne yapacağını bilmiyor,
pereira dün çok fazla pas hatası yaptı ,inanamadım gözlerime
ahmet kamil yüreğiyle oynuyor iyi oynuyor ama yanlış alanda oynuyor
dün soldan indiriyor ortaları karavana...
dün bir kez daha düşüncemi teyit etme şansım oldu.
duricadan hubocana,
onaziden castilloya
periradan burak'a
ndoyedan rodaya
dün oynamayan,olcaydan kunkaya beroya
hepiniz,
her maçta canını dişine takarak oynayan
18 yaşındaki abdülkadire kurban olun.

UĞUR DURTAŞ
19.02.2018, 10:26
korner atılıyor,
1 metre boyundaki arda kafa vuruyor.
sonrasında kafa golü yiyoruz,
bütün ceza sahamıza gelen toplara rakipler kafa vuruyor
rıza hoca açıklama yapıyor,
hafta içi bu pozisyonlara çok çalıştık ama gol yedik.
şaka gibi gerçekten,
hele son dakikada rodayı oyuna sokması tam bir sinir bozucu hareketti.
maçı izliyoruz onazi yoruldu,yanlış paslar atmaya başladı
niçin bir iki dakika içinde oyun dışına almaz hoca da
15 dakika sonra alıyorsun rıza hoca.

El Cordobes
19.02.2018, 10:43
Yusuf özelinde birkaç şey söylemek lazım. Ne oldu da bu çocuk yuhalanır hale geldi? Asıl sebep bence saha içi performansı değil. Saha içi gelişimi için doğru hoca yok başımızda evet ancak saha dışı yönetiminde ise doğru çevresinin olduğunu düşünmüyorum. Burda da kabahatli Yusuf değil.

Yusuf çıkış yaptığından beri dikkat edin yönetiminden, alt yapı hocalarına, Erdoğdu lisesindeki hocalarından menajerine, menajerinin diğer oyuncularına kadar nerdeyse her gün açıklamalar okuduk. Teklifler var değeri 20 milyon değil 30, yok 30 da değil 40, avrupanın en büyükleri takip ediyor, şöyle böyle derken her gün bir haber. En can alıcı kısım ise hepsinin ağız birliği etmişçesine "şuan avrupa için erken, gelisimini tamamlayıp gitmeli." cümlesi. Hepsinin dilinde bu cümle var. Trabzonsporu tamamen ikinci plana atan, orta sıra bir belçika takımıymış gibi oyuncusunu pazarlamaya çalışan, Trabzonspor un Yusuf için değil Yusuf un Trabzonspor için bir lütuf olduğunu ima eden anlayış. Sanki yapılması gereken Yusuf u nasıl geliştirir de lider bir oyuncu yapar ve Trabzonspor a hizmet eder bir duruma getiririz değil de nasıl "en karlı şekilde parlatıp satarız" mış gibi diye pompalandı. Bu söylemler birikti birikti ve Yusuf bir türlü taraftarın gözünde Trabzonsporlu Yusuf olamadı. Buna izin vermediler. Yarın zaten gidecek diye gözüyle bakılıyor. Başkanı "yakışıklısın,seni beckham gibi görmek istiyorum." derse gider saçını sarıya da boyatır beyaza da. Bu çocuk 20 yaşında. Futbolu geçtim hayatın bile daha başında. Ciddi şekilde yönlendirilmeye ihtiyacı var. Önceden Fatih e Gökdeniz e bir teklif geldiği zaman ilk ağızdan şunu duyardık. "Trabzonsporu şampiyon yapmadan bir yere gidemezler." Ana fikir önce hizmet edecekler idi. Burası gençlerbirliği, kayserispor filan degil. O anlayış artık değişti.

Biz neden altyapı altyapı diye yırtınıyoruz. Sadece maliyet yüzünden mi? Bu çocuklar bu yörenin çocukları, aidiyet hissi gelişmiştir, formaya bir taraftar kadar saygı gösterip sahiplenirler, sahada para dışındaki kavramlar için de mücadele ederler diye değil mi? Ama tüccar başkan önderliğinde tüm kesimler ilk fırsatta nasıl satarızın hesabını yapıyor.

Yuhalamak yanlış, onu konuşmaya gerek yok. Ancak sebep sadece saha içi performans değil, saha dışında yaratılan imaj. Bu noktayı atlamayalım.

bosver61
19.02.2018, 10:49
Dün yedek oyuncuların ısınması sırasında bir şey dikkatimi çekti. başakşehirli oyuncuların başında yardımcı hoca ısınıyorlar bizimkilerse saldım çayıra mevlam kayıra modunda maç izliyorlar

Oruç
19.02.2018, 10:52
Maçtan önce yazdım. İlk devreyi heba edersek sonuç hüsran olur diye. Öyle de oldu. Oyunu okuyamayan hocamız da tuz biber ekti olanlara. Maçtan sonra yaptığı açıklamalar yüzünden bile kovulmalıdır bu takımdan.

Oruç
19.02.2018, 10:54

Anlayan beri gelsin!

Şike imasında bulunan isimlerin forumda yazmaması lazım aslında. Ama sorsan forumda demokrasi yok, çok seslilik yok vs.

Harun-61
19.02.2018, 10:57
Ilk 15 dakika gercekten baskili oynadik. Yani biraz da sans olmasi lazim be.
Sosa'nin kaptigi pozisyon gol olsa mac büyük ihtimal farkli gececek.

Yazik oldu.

Riza istifa ! Rodelga'yi 90 da oyuna alan adam, yaziklar olsun!!

UĞUR DURTAŞ
19.02.2018, 11:09
Dün yedek oyuncuların ısınması sırasında bir şey dikkatimi çekti. başakşehirli oyuncuların başında yardımcı hoca ısınıyorlar bizimkilerse saldım çayıra mevlam kayıra modunda maç izliyorlar
*
Aynı yazıyı ankaradaki gençler maçında bende gördüm ve yazdım.
6 tane yardımcı hoca olmasına rağmen,dediğiniz gibi dünde aynı görüntüler
ufak tefek gibi görünüyor bu tür şeyler ama bunlar olmayınca başarı gelmiyorr
*

Enaldo61
19.02.2018, 11:16
Maçın özetini izledim sanki Burak inanılmaz saçmalıklar yapmış gibi algı yaratılıyor. Sakatlıktan çıkan oyuncu bu tarz fizik güçsüzlükler yaşayabiliyor. Oynatmasaydı hoca o zaman.

Asıl sorgulancak şeyler Arda Turan'ın ceza sahasında vurduğu kafalar ve Onur'un yediği gol.

Doğukan Uçan
19.02.2018, 11:18
burak yilmaz in ilk yarida topu onune alip karsi karsiya kaldigi pozisyonda kendini yere atmasina akil veremiyorum o pozisyon nasil gol olmadi. yanimda maci izlemeyen 50 kisi vardi toplam herkes sasirdi kaldi

7can61
19.02.2018, 11:25
Maç izlerken Yusufa yapılanlar denilenler geliyor aklıma gerçekten diyecek söz bulamıyorum. Acınacak haldesiniz. Bırakın çocuğa destek olmayı laf etmeyin köstek olmayın yeter, bu çocuk topçu olur.

Yusufu defansa gönderip top çıkarmasını bekleyen hocanız olsun, her topu burağa atın, o da yesin topları. Sonra bu çocuğa ne oldu diye sorun.

Yusuf ceza sahasına bile giremiyor artık burak yüzünden, en son ne zaman ceza sahasında gördünüz bu çocuğu?

7can61
19.02.2018, 11:49
Maçı katleden baş aktörün burak olmasına rağmen, t.direktörümüz olacak müsvette bir tek burakla olmaz diyebiliyor. Adam ruh hastasıymış yahu.

İskender Çakmak
19.02.2018, 12:07
Rıza Çalımbay'a Anadolu kulüpleri yeter artar bile.
Gerçekten hiçbir şey katmadı takıma.

Dakika 88 olmuş Rodellaga'yı sokuyor oyuna. Maç sonunda da risk aldık diyor. Sen bütün forvet yedeklerini sokman lazım oyuna ama futbol görüşün maalesef bu kadar.

Ozan Yılmaz
19.02.2018, 12:18
kamil ahmet iyi diyoruz da visca ikinci devre otobana cevirdi.

demek ki iyi değil,
en azından bizim için asla yeterli bir bek oyuncusu değil.

Fethi kaleli
19.02.2018, 12:33
Bence dünki maçta hiç bir futbolcunun suçu yoktu teknik ekip o kadar kötüki bu kadroyada kapasiteleri bukadar etki ediyor ben maçtaki tek taktik olarak 65 e kadar abdulkadiri sol kanada hapsedip 65 den sonra yusufla kanat değişikliğini gördüm ki bunada takitik diyebilirsek...

UĞUR DURTAŞ
19.02.2018, 12:56
Rıza hoca rıza hoca diyoruzda
bi rıza hoca kadar hatalı futbolcularda var.

beyinleri duruyor.
adamlar sahamızda galip,
oyuncu değişliği oluyor,çıkan adamlar sallana sallana saha dışına çıkıyor,
bizler ıslıklıyoruz,bu ağır hareketleri,hakem bunu duyuyor saati gösteriyor,
bir tane oyuncumuz gelip te sallana sallana çıkan oyuncuya uyarı yapmıyor,
hakemi baskı altına almıyor,çıkan oyuncuyu sırtından iteklemiyor hızlı çık diye..

belkide çok ama çok basit gibi görünebilir veya düşünülebilir.bence önemli bir ayrıntıdır.

biz takım olamadık,a dan z ye(bizlerde varız)

maç bitmeden rıza hocaya,futbolculara,yönetime sallamalar çok yanlış.

top toplayıcı çocuklar bile ner de ne zaman topu vereceklerini bilmiyorlar.

vs vs

Tsli31
19.02.2018, 13:02
Sezon sonuna kadar böyle gidecek bitirebileceğimiz en iyi yerde bitirmek için mücadele edilecek sonrası yeni sezonda yine aynısı

SALDIRAY
19.02.2018, 13:17
Maç hakkında konuşmaya gerek yok. Çok kötü bir oyun olmadı.

Baktığımız zaman kağıt üzerinde gerçekten iyi kadromuz var. En azından ilk 3 için yeterli. Baktığımız zaman ilk yarı derbilerde hatırı sayılır sonuçlarda alındı. Yani bizden iyi kadrolarla başa baş maçlar çıkardık. Sistemde sıkıntı var. Yapılması gereken transferler ara dönemde ne yazık ki yapılmadı. Burak yoksa veya gününde değilse asla gol atmayı beceremiyoruz.

Castillo ilk 11 de sürekli oynamak için daha ne yapması gerek anlamıyorum. İyi bir ortasaha oyuncusu takımı şampiyonluğa bile taşır dedik ama bu Sosa bildiğin elimizde patladı. Aynı şekilde Kucka. Üzülerek söylüyorum ki ikisi de emekliliğe gelmiş. Gram umurunda değil adamların.

İkisinin maaliyeti korkunç. Hadi Burak öyle ya da böyle maaliyetini çıkardı.

Başkan bir şeyler için çabalıyor ancak teknik adam konusunda bir türlü istenilen sonucu alamadı. Ekonomi yüzünden fazla da hareket şansı yok. Bu konuda kendisine hak veriyorum. Ama verdiği sözleri de tutmayınca, üstüne gelen kötü sonuçlar kendi kaderini çiziyor. Eğer ki Sezon onunda başkan herkesin onay verebileceği bir hoca ile anlaşıp bu kemik sayabileceğimiz kadronun üzerine adam akıllı transferler yapabilirse devam etsin. Yoksa bu takım daha da vahim durumlara gelecek.

Bana kalsa şahsi fikrim, tüm kalbur üstü yabancıları ve maaliyetli yerlileri gönderip, %80'i alt yapı ağırlıklı genç bir takım kurmak olur. Yani takım orta sıralara oynayacaksa bu şekilde de oynar. En azından 4-5 sene kendimizi toparlarız ekonomik olarak.

reisoğlu61
19.02.2018, 14:34
yusuf u israrla kanatta oynatmak takima ihanettir. illa sosa ve yusuf ayni anda sahada olacaksa ozaman
Okay-Yusuf
Abdülkadir-Sosa-Castillo denenmeli.
kanatlarda kanat oynama becerisi olanlarin oynamasi sart.

6Şafak Aydın1
19.02.2018, 14:45
basaksehirden banane ama adebayor adebayor gibi oynamaya devam ediyor. abdulkadir ile ayni takimda olsalardi keske.

bingolts
19.02.2018, 17:51
Kadroyu görünce umutlandım. ancak oyuncuların oynadıkları pozisyonlar maçın kaderini tayin etti. Onazi dışında takımda sırıtan da olmadı. Ancak bizim yan top zaafiyetimiz tamamen Onur'dan kaynaklandı. buda çizgi kalecisi olmasından dolayı. çıkıp alabilcekleri topları almaya cesareti yok bunu biri ona anlatmalı hatada yapabilirsin ancak sen çıkacaksın toplara denmeli. Hiçbir yan topa çıkmıyor kalecimiz.