PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 20. Hafta l Trabzonspor 0 - 0 Göztepe l Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6]

BlackPanther
05.02.2018, 23:25
Bazı yorumlara bakıyorum yüzeysel ve cahilce.

Rıza Hocayı eleştirenler, 6-1 yenilen Ersunun takımını devraldığını unutuyor.

Her hocanın OYUN TARZI vardır. Ersun dahi kötü hoca değildi ama kötü insandı.

Rıza Hoca, az gok yiyen bir takım oluşturur. Azıcık beyni olan bir yönetim olsa, Rıza hıcaya LİGİN EN İYİ FORVETİ yanına LİGİN EN İYİ KANAT OYUNCUSUNU alır.

Bu adamın taktiği %90 TRABZONA UYAR.

Tarihin en iyi kontratak takımıyız, her şampiyonluğumuz AZ GOL YEDİĞİMİZ sesonda

Demek ki SORUN; HOCA veya FUTBOLCU sorunu değil. SİSTEM sorunu

Sistem Rıza hocanın sistemi olacaksa, 1 tane GOLCÜ KANAT alsan(Lens-Talisca-Visca gibi) şu an en azından 2. İdik.

RIZA HOCAYI ANLAYAN TEK ADAM OLSA YÖNETİMDE, şampiyonluk bu yıl bile gelirdi...

Senin Rıza hangi takımda başarılı olmuş ki? Hangi oyun planı var? Antalyasporda bile Ersun Yanal ona ders verdi. Yani beğenmediğin Ersun Yanal.

Bırak bu Rıza Hoca yı övmeleri. Adam 10 kişi kalmış Konyaya bile tek forvetle oynuyor. İkinci forveti gol yedikten sonra oyuna sokuyor. Ben bile Rızadan daha iyi top oynatırım bu takıma.

Gürkan Asma
05.02.2018, 23:26
Hüseyin genel olarak maçı iyi yönetti, bir kusurunu göremedim.

Kucka 75-85 arası kontraatağa çıkan Gillas'ı düşürmüştü, ikinci sarıdan yırttı.

Rodallega'nın pozisyonu için penaltı çok ağır karar olur, devam kararı doğru

Şaka mı :D

Fatih Çelik
05.02.2018, 23:27
Net pozisyonumuz yoktu. Beto konsatre olmuş bir kalecinin çıkaracağı tüm şutlari çıkardı. Aman aman bir performans değildi bence. Iyi bir cizgi kalecisi için siradan bir maçtı. Oyun kötü değildi ama net pozisyon bulamadık.Çok süratli bir bek bir kanat lazım banko

Mehmet Sarigül
05.02.2018, 23:29
Net 3 kirmizi kart (bir aleyimize), 2 penalti çalmayan, fifa kokartli trafik polisi Hüseyin Göçek!!!

BlackPanther
05.02.2018, 23:29
Net pozisyonumuz yoktu. Beto konsatre olmuş bir kalecinin çıkaracağı tüm şutlari çıkardı. Aman aman bir performans değildi bence. Iyi bir cizgi kalecisi için siradan bir maçtı. Oyun kötü değildi ama net pozisyon bulamadık.Çok süratli bir bek bir kanat lazım banko

Çok süratli top oynattıran ve kanattan hücum ettiren bir hoca bulsak olmaz mı? Rıza Hocayla nereye kadar. Haftaya mağlup. Benden söylemesi..

Tuğrul
05.02.2018, 23:32
Bazı yorumlara bakıyorum yüzeysel ve cahilce.

Rıza Hocayı eleştirenler, 6-1 yenilen Ersunun takımını devraldığını unutuyor.

Her hocanın OYUN TARZI vardır. Ersun dahi kötü hoca değildi ama kötü insandı.

Rıza Hoca, az gok yiyen bir takım oluşturur. Azıcık beyni olan bir yönetim olsa, Rıza hıcaya LİGİN EN İYİ FORVETİ yanına LİGİN EN İYİ KANAT OYUNCUSUNU alır.

Bu adamın taktiği %90 TRABZONA UYAR.

Tarihin en iyi kontratak takımıyız, her şampiyonluğumuz AZ GOL YEDİĞİMİZ sesonda

Demek ki SORUN; HOCA veya FUTBOLCU sorunu değil. SİSTEM sorunu

Sistem Rıza hocanın sistemi olacaksa, 1 tane GOLCÜ KANAT alsan(Lens-Talisca-Visca gibi) şu an en azından 2. İdik.

RIZA HOCAYI ANLAYAN TEK ADAM OLSA YÖNETİMDE, şampiyonluk bu yıl bile gelirdi...
Ersun-Rıza aynı dönemde, aynı takımlarla 3 maç yaptılar.

Ersun 4, Rıza 3 puan kazandı. Al birini, vur ötekine.

Bu takımda Babel olsa da birşey değişmez çünkü teknik direktörün pas devamlılığı, pas temposunu hızlandıracak taktiksel vizyonu yok.

Kontra-atak yapman için pasla hızlı-organize çıkman lazım. Bunu yaptıracak hoca yok. Uzun topla gol arayışına giriyorsun.

Öte yandan Sosa ve Yusuf'u yedek tutacak lükse sahip teknik direktörün var. Sen Visca, Lens vs.. bahsediyorsun.

Rıza'yı değil futboldan anlayan bir TD olsa şu an zirve yarışında olabilirdik.

Timur Bey
05.02.2018, 23:34
Hocanın ve yönetimin pasifliği hakemin eyyamını unutturuyor. Bir yönetici de çıkıp hakemi eleştirmez mi be?

serdaracıl
05.02.2018, 23:35
Rodeyega nasıl bir leş çıktı deli olcam

Semih58
05.02.2018, 23:36
Bu beraberlik ile büyük fırsat teptik.Dem BaBA gibi kaleyi görünce neden şut atmıyoruz?

Varlıbaş61
05.02.2018, 23:37
Rodeyega nasıl bir leş çıktı deli olcam

Bence leş olan o değil hoca. Sonuçta takımın 2. Forveti. Adamı oynatmayarak çürütmüş resmen. Güzel bir hoca ile bir sonraki senenin temelini atmalıydık. Rıza ile olmaz olmaz olmazzzz !

homosapiens
05.02.2018, 23:40
Hocanın transferini istediği ikinci skoreri aradık bugün. Burak'ı aradık demiyorum zira o olsaydı böyle bir oyun izleyebilir miydik emin değilim. O varken ona oynamak zorundasın

Ben maçtan memnunum. Oyun oynamaya çalışmayı topu rakibe verip hatasını beklemeye veya kim olursa olsun bir kişiye mecbur olmaya tercih ederim

serdaracıl
05.02.2018, 23:42
Bence leş olan o değil hoca. Sonuçta takımın 2. Forveti. Adamı oynatmayarak çürütmüş resmen. Güzel bir hoca ile bir sonraki senenin temelini atmalıydık. Rıza ile olmaz olmaz olmazzzz !

Hocam karşı tarafta demba ba ölümcül bi sakatlık geçirdi. Aylarca top oynamadı. Sahaya cıktı olmayacak pozisyonlarda iki tehlike yarattı. Kaleyi gördü vurdu onur çıkardı. İçeriye bıraktı adam dokunsa gol. Rode ne yaptı 90 dakika sahada saklandı. Önüne düşen toplara dokunamadı. Hoca leş o ayrı ama bu durum rode'nin yeteneksizliğini açıklamaz

Mehmet Sarigül
05.02.2018, 23:43
Evet, mesele KAPASITE MESELESI!...

Hüseyin Göçek'in kapasitesi bu, ancak trafik polisi olur. Durur bir kavşakta trafiği yönlendirir, tabi becerebilirse.

Riza hoca'nin kapasitesi de ancak bu kadar...

yavuzbaha
05.02.2018, 23:48
Yorumları okuyorum şaşıp kalıyorum arkadaş..hemen hoca hemen hoca...bu kafayla bişey olmaz sizden...bugün Trabzonspor mükemmele yakın oynadı..kazanmak için herşeyi yaptı,Kim ne derse desin Rıza hocadan sonra Trabzonspor ezilen takım olmaktan çıktı..Tamam çok üstdüzey hoca olmayabilir eksileri vardır ama artıları daha fazla..Bugünkü pas trafiği enfesti...Ersun döneminde 3 pas üsütüste yapamıyorduk ne çabuk unuttunuz..Takımda sağ ve soldan bindirmeler yok çünkü kanatlarda o özellikte oyuncu yok..Castillo felan demesin kimse o adam tırt

Uğur Kalyoncu
05.02.2018, 23:50
Elimizden geleni yaptık olmadı .. Böyle oynayıp yenilmeye razıyım ben ..Zaten böyle oynarsan da kolay kolay yenilmezsin..Bugün gösterdi ki Okay Sosa ve Abdulkadir üzerine bir takım inşaa etmek lazım. Uzerimizden yükleri atıp doğru hamleleri yaptığımızda seneye iddialı olabiliriz.

Mehmet Sarigül
05.02.2018, 23:51
Maçın kahramani kim?

1. Hüseyin Göçek

2. Riza Çalimbay

3. Göztepeli kaleci

Tuğrul
05.02.2018, 23:52
_______Stoper____Stoper_____

___Orta saha__Orta saha__Orta saha___

Oyun içindeki bütün pas örgüsü, istasyonu bu beş oyuncudan geçiyor.

Bu bölgeleri yetenek seviyesi üstün oyunculardan kurgulaman lazım.

Aksi halde oyunun organize olmaktan öte pas hatasına meyilli doğaçlama futbol tarzına döner.

________Onazi_____Batuhan_______

____Sosa______Okay______Abdülkadir

Fatih Çelik
05.02.2018, 23:52
Ben çok iyi oynadığımızı düşünmüyorum. Yetersizdik.

yavuzbaha
05.02.2018, 23:53
Okay ne edilip ne yapılıp elde tutulmalı,öyle birini avrupadan 10 milyon dolara zor bulursun resmen savaştı bugün..ben santraforum diyen adamın zor yapacığı birbirinden güzel 3 kafa şutu vardı ama rakip kaleci bugün çok konsantreydi

serdaracıl
05.02.2018, 23:54
Kanat oyuncun yoksa çok kolay önlem alınabilir bir takım haline gelirsin. Ortadaki yetenekli oyuncuların da verimi düşer. Bize üst düzey kanat oyuncuları lazım. Hem sağa hem sola. Abdüş ve sosa o zaman uçar

El Cordobes
05.02.2018, 23:54
Okay ın para ederken satılması taraftarıyım. İyi bir epl oyuncusu olabilir, oraya pazarlayabiliriz.

Bu sene 3. sezonu sanırım bizde. Artık yavaş yavaş kendisinin de bu takımda misyonunu tamamladığını düşündüğünü zannediyorum. Kalan haftalarda bugünkü gibi top oynadığına sıkça şahit oluruz. Kötü oynadı demiyorum artık çoğunlukla kendine oynuyor. Basit oynamayı kesinlikle düşünmüyor. Atabileceği fantezi pasları kovalıyor. Topu ayağından çıkarmak ancak son seçenek kaldığında aklına geliyor. Bugün yine saçma sapan bi çalım sevdasından kontra yedik. Hep zor olana odaklanıyor. Önündeki adama tek hamlede pas atıp oyunu hızlandırmak yok maalesef. Topu iki üç kez dürtmeden, çalım kovalamadan iş yapmıyor artık. Ekici den bu tavırları az çok hatırlıyoruz. Sahada canlı izleseniz biraz daha net anlaşılabilir bu durum.Artık bu saatten sonra önemi yok. İstediğini yapabilir, tümüyle kendini parlatmaya oynayabilir. Yaş aldıkça ve fizik olarak geliştikçe daha hantallaştığını düşünüyorum. O yüzden para ederken satmak lazım. Bizim orta sahanın orta ikilisi daha atletik daha dinamik oyunculardan kurulu olmalı.

Sadettin_
05.02.2018, 23:56
Bence genclerbirligi maciyla galibiyet serisine başlicaz

hos_cocuk61
05.02.2018, 23:58
Ben çok iyi oynadığımızı düşünmüyorum. Yetersizdik.

Kanat yok kanat yetersizliğin sebebi bu.

Berke6198
Abdülkadir daha fazla insiyatif alıp, daha fazla topla haşır neşir olmalı ve ceza yayının etrafındaki varlığını artırmalıdır. Aksi takdirde skor katkısı veremeyecektir. Çoğu pozisyonda yüzünü dönmekten imtina ediyor. Halbuki yüzünü dönse ve ilerlemeyi amaçlasa, muazzam nitelikleri onu sahanın en tehlikeli oyuncusu haline getirecek.

Kesinlikle mental bir destek almalı ve muhakeme yeteneğini geliştirmeli. Burak olduğunda Burak'a, Sosa olduğunda Sosa'ya bir an önce pas atmak zorunda değil.

yorumsuz6117
Okay ne edilip ne yapılıp elde tutulmalı,öyle birini avrupadan 10 milyon dolara zor bulursun resmen savaştı bugün..ben santraforum diyen adamın zor yapacığı birbirinden güzel 3 kafa şutu vardı ama rakip kaleci bugün çok konsantreydi
6 Milyon Euro'ya serbest kalma maddesi var deniyodu , bence doğrudur boşa böyle bi söylenti çıkmaz.. O paraya İngiltere'den 10 tane kulüp sıraya girer Okay için..

serdaracıl
Okay ın para ederken satılması taraftarıyım. İyi bir epl oyuncusu olabilir, oraya pazarlayabiliriz.

Bu sene 3. sezonu sanırım bizde. Artık yavaş yavaş kendisinin de bu takımda misyonunu tamamladığını düşündüğünü zannediyorum. Kalan haftalarda bugünkü gibi top oynadığına sıkça şahit oluruz. Kötü oynadı demiyorum artık çoğunlukla kendine oynuyor. Basit oynamayı kesinlikle düşünmüyor. Atabileceği fantezi pasları kovalıyor. Topu ayağından çıkarmak ancak son seçenek kaldığında aklına geliyor. Bugün yine saçma sapan bi çalım sevdasından kontra yedik. Hep zor olana odaklanıyor. Önündeki adama tek hamlede pas atıp oyunu hızlandırmak yok maalesef. Topu iki üç kez dürtmeden, çalım kovalamadan iş yapmıyor artık. Ekici den bu tavırları az çok hatırlıyoruz. Sahada canlı izleseniz biraz daha net anlaşılabilir bu durum.Artık bu saatten sonra önemi yok. İstediğini yapabilir, tümüyle kendini parlatmaya oynayabilir. Yaş aldıkça ve fizik olarak geliştikçe daha hantallaştığını düşünüyorum. O yüzden para ederken satmak lazım. Bizim orta sahanın orta ikilisi daha atletik daha dinamik oyunculardan kurulu olmalı.

Misyonunu tamamladı derken? Bizde biraz sivrilen oyuncu misyonunu tamamlıyor nedense. Okay gibi adamı elinde tutamazsan şampiyonluk hayal olur. Misyonunu tamamlayan bişey varsa o da şu misyonunu tamamladı çümlesi

yorumsuz6117
05.02.2018, 23:59
Muharrem Usta sezon sonu kaliteli futbolcuları iyi paraya satıp yerlerine vasat oyuncular alıp şampiyonluk vaad edecek..

Fatih Çelik
06.02.2018, 00:03
Abdülkadir daha fazla insiyatif alıp, daha fazla topla haşır neşir olmalı ve ceza yayının etrafındaki varlığını artırmalıdır. Aksi takdirde skor katkısı veremeyecektir. Çoğu pozisyonda yüzünü dönmekten imtina ediyor. Halbuki yüzünü dönse ve ilerlemeyi amaçlasa, muazzam nitelikleri onu sahanın en tehlikeli oyuncusu haline getirecek.

Kesinlikle mental bir destek almalı ve muhakeme yeteneğini geliştirmeli. Burak olduğunda Burak'a, Sosa olduğunda Sosa'ya bir an önce pas atmak zorunda değil.

Tac çizgisine paralel top taşıması lazım ki takım da onunla gelsin 18 ile taç çizgisi arasindaki bölgeye bir tane kanat adamımız girmiyor. Topu karşı kaleye dikine taşımıyor Takımda hep bi içe sokulma isteği... Sonra elde roda rakip de defansı öne çıkarsın akşama kadar pas yap rakip yarı alanda. Bir tane net pozisyonumuz yok yahu. Paso duran top arayışı.

samway
06.02.2018, 00:03
Biraz iğneyi kendimize batıralım haydi gelin sol açık dan başlayalım olcay şahan gerçek mevkii neresi bilen var mı ? Yoksa şiketaşın sonradan devlirme yaptığı sol açık olarak mı biliyosunuz ? Yanlış sağ açık oynar ama sol oynamaz onlarda da mecburiyetten oynadı bizde de öyle yani sol açığın yalan gelelim sol bekte mas gitti gelen adam danimarka liginden adını iddaacıların bile zor bildiği takımdan novak !!! Yürüyerek geçebilinecek kadar ağır ve tacı uzun attığını düşünecek kadar dar görüşlü ... yani sol taraf felç gelelim sağ kanada peirera bence takımın tek olur dediğimiz yeri sadece oluru deil hırsıda onda yaşıyoruz sağ açık mı ? Buyrun yine devşirme süper bücür abdüş geleceğin yıldızı ama sağ açıkla uzaktan yakından alakası yok yani navas sağ açık olarak abdüşü görse bu mevkii yi kaldırım derdi (nokta) defansı anlatmıyım isterseniz 3 adım kenara pas bile atamıyorlar ortada kucka sadece top çalabiliyor dikine gidemiyor şut atamıyor asist yapamıyor kafa vuramıyor hüseyin cimşir e neden kızdık ? Okay evet defansıf yonu kuvvetli top kapıyor ama ileriye oynayamıyor dikine gidemiyor vasat olarak yine diğerlerinden 1 adım önde sosa takımın 2 yıldızından biri ne yaptığını biliyor tam anlamıyl topçu Burak Yılmaz o bir kral adı gol yani onsuz gol yok yani 2 kişi ve diğerleri ve hersene butun sorunlara göğüs geren kaptanımız Onurumuz ... 3 kişi ile şampiyon olamayız maalesef . Heee genç yetenek Yusuf mu ? Daha cok yolu var cok calışacak çooook !!! Yani soyle soylıyım bu başkan bu hoca bu beyinlere bu takım fazla bile

Mehmet BAŞ
06.02.2018, 00:04
Rıza Çalımbay haftaya Kamil Ahmet'i kesip Novak'ı oynatirsa ağır küfür ederim.

Varlıbaş61
06.02.2018, 00:04
Hocam karşı tarafta demba ba ölümcül bi sakatlık geçirdi. Aylarca top oynamadı. Sahaya cıktı olmayacak pozisyonlarda iki tehlike yarattı. Kaleyi gördü vurdu onur çıkardı. İçeriye bıraktı adam dokunsa gol. Rode ne yaptı 90 dakika sahada saklandı. Önüne düşen toplara dokunamadı. Hoca leş o ayrı ama bu durum rode'nin yeteneksizliğini açıklamaz

sen de haklısın ama o arkaya koşu yapacak cinste bir forvet degil. pozisyon hazırlamak lazım ki işi bitirsin. hızlı biri değil zaten maalesef..

David_LuiZ4
06.02.2018, 00:05
Tabi canım Okay'ı da gönderelim ki oraya 1 adet daha kazma alıp bizim misyoncu futbol cahilinin gözlerinin pası silinsin...

serdaracıl
06.02.2018, 00:08
U 21'de stoper ayberk var. Keşke denense.

Mehmet Sarigül
06.02.2018, 00:18
Hoca yetersiz olduğunu maç konuşmasinda kendisi söylüyor!...
Bu maç organize ve mükemmel ne gördü acaba???

Beto çoğu üzerine gelen toplari uçarak kurtarmasi mi?

En tehlikeli pozisyonumuzun orta olarak kesilen topun direkten dönmesi mi?
Cok memnun kaldiğin (mükemmel) maçda forvetin tek bir top alamadi!

Full HD
06.02.2018, 00:19
Bir mac iyi oynariz diger 10 maclari kötü e bizde devamlilik olmadigi icin iyi oynanan maclara pek sevinemiyoruz.Genclere karsi gene hüsran olabilir cok dikkatli olmamiz lazim!

Mehmet BAŞ
06.02.2018, 00:20
Bugün Trabzonspor evire çevire Göztepe'ye futbol dersi vermiştir. Hoş net pozisyonlar yok lakin duran toplardan çok güzel fırsatlar yakaladık. Bugün bir gol atmış olsak belki de maç farka gidecekti. Nasip olmadı...

Bence bugün sahanın en iyileri başta Okay, Abdülkadir ve J.Sosa olmak üzere Kamil Ahmet de şahane futbol oynadı. Bu çocuğa ne oldu bilmiyorum ama inanılmaz olgun ve ofansif oynuyor. Helal olsun.

Bugün Burak olsa belki de farklı kazanırdık. Ya da Beto olmasa yine fark olurdu. Takım boyle oynasın canımızı yesin. Bir parantez de Rıza Hocaya açmak lazım. Uğur tercihini yanlış buldum. Onun dışında oyuncu değişiklikleri yerinde ve doğruydu. Fakat Uğur tercihi çok hatalıydı.

Mert Oğuzlu61
06.02.2018, 00:26
Bursa maçından sonra hakemler ile alakalı yönetimden dikkat çekecek açıklamalar gelmeli yoksa başımıza iş açacaklar demiştim. Haftalardır ince ince doğrandık yönetimden kimsenin sesi çıkmadı, bugün verilmeyen %100 penaltı var, kırmızı kart var ama yine susuyorlar.

İho gibi hakem kitlesinler demiyorum ama vur ağzına al lokmayı modunda takılacak camia da değiliz, bu zayıf görüntü bize yakışmıyor. Bursa maçından sonra şampiyonluk hayali kuran takım şu an 6. sırada ve 4. ile arasında 5 puan fark var. Kupada da yokuz ve orada devam etmeme sebebimiz yine ilk maçta verilmeyen %100 lük penaltılar. Başkanı geçtim herhangi bir yönetici tepki koydu mu ?

ersn.alparslan
06.02.2018, 00:29
bir okayın sosanın kamilin abdülün çabalarına bakıyorum bir de olcay ve kuçunun sahada gezinip durmalarına. ancak saçlarıyla oynasınlar. bir elinde cımbız bir elinde ayna umurunda mı dünya ?

Kemal Öztel
06.02.2018, 00:30
Bir sol açığımız olsa forvette de Burak, bu takım şampiyon olabilirdi

Mehmet Sarigül
06.02.2018, 00:31
6 Milyon Euro'ya serbest kalma maddesi var deniyodu , bence doğrudur boşa böyle bi söylenti çıkmaz.. O paraya İngiltere'den 10 tane kulüp sıraya girer Okay için..

Bizim gibi olaya duygusal bakmadiklari için, Okay'in cok eksiklerinin olduğunu görüyorlar. Topu gereksiz tutmasi, pozisyon hatasi yapmasi gibi...Zamam zaman cok iyi, zaman zaman cok kötü olmasi gibi...Maç icinde ve sezon boyu performansi cok dalgalaniyor olmasi, istikrarli olmamasi.
Okay cok yetenekli ama malesef hala gelişimini tamamlayamadi.

Fatih Çelik
06.02.2018, 00:31
Bursa maçından sonra hakemler ile alakalı yönetimden dikkat çekecek açıklamalar gelmeli yoksa başımıza iş açacaklar demiştim. Haftalardır ince ince doğrandık yönetimden kimsenin sesi çıkmadı, bugün verilmeyen %100 penaltı var, kırmızı kart var ama yine susuyorlar.

İho gibi hakem kitlesinler demiyorum ama vur ağzına al lokmayı modunda takılacak camia da değiliz, bu zayıf görüntü bize yakışmıyor. Bursa maçından sonra şampiyonluk hayali kuran takım şu an 6. sırada ve 4. ile arasında 5 puan fark var. Kupada da yokuz ve orada devam etmeme sebebimiz yine ilk maçta verilmeyen %100 lük penaltılar. Başkanı geçtim herhangi bir yönetici tepki koydu mu ?

Totem de yaramadı Mert. Betoyu katmayı unutmuşsun :)

David_LuiZ4
06.02.2018, 00:42
Bu maç bu sezon futbol oynadığımız ilk maçtır...Bizim burada aylardır söylediğimiz "top sende olursa topla sen oynarsan" gol yeme riskini düşürürsün stoperlerinin yetersizliği sırıtmaz ilkesinin ne kadar geçerli olduğunu da aleme göstermiş maçtır aynı zamanda...Gol gelmeyebilir başka maçlarda gelir o sıkıntı değil...Önemli olan topu rakibe vermemen verdiğin zaman da çabuk geri kazanabilmen basarak...

Bugün takım bunu yaptı...Bekler rakip sahaya sürekli girdiği için alanı genişlettiği için Abdülkadir serbestliği ve alanı buldu sahayı sağdan sola sürekli gezdi Sosa ile birlikte ve o yüzden yeteneklerini gösterdiler Olcay'ın da biraz etkili görünmesi beklerin oyuna katılmasından...Ikinci toplarda da Okay çok doğru döndürmeden baskı yaptı çoğunu kazandı yanındaki Kucka'nın hareketsizliği Okay'ın pas isabetini düşürdü dar alana girmesine yol açtı buna rağmen topu 3. Bölgeye servis etme azmi çok iyiydi başka maçlarda daha iyi olacaktır...

Yusuf'u Okay'ın yanına çekebilirsek sahayı daha net görüp oyun yönlendirme görevine büründurebilirsek topun bizde kalma topla oynama süresini ve oranını daha çok yükseltebileceğiz..Yani Okay Sosa Yusuf Abdüş'ün olduğu takım daha iyi paslaşma daha çok topla oynama demektir...Yusuf Okay ile oynayınca Yusuf'dan ikili mücadele kazanma hava topuna çıkma beklemeyeceğiz geriden oyunu takip eden Yusuf top 3. Bölgeden rakibe geçince sadece baskı yapacak Okayla beraber ve kazanılan topu sağa sola yönlendirecek görevi bu kadar sol ayaklı merkez orta saha bütün rakip oyunculara arıza çıkarır çünkü rakiplerin sağ ayaklı merkez orta saha adamlarına ters gelir sol ayaklı oyun bunu avantaja çevireceksin...Havadan oynamayı yasaklayacan bu takıma...

Hüseyin Göçek'in 1 tane olaysız vukuatsız yönettiği maç görmedim adam tam bir felaket..Zorla adamı hakem yapacaklar bugün gene basketbol hakemliği yaptı Hugo'nun pozisyonu net penaltı adam orta sahada basketbol hakemliği yapıyor ceza sahası içinde amerikan futboluna oyna diyor tutarsız beş para etmez bir hakem.

Elbette Sosa'yı da konuşacağız daha çok tükürük yalatacak ve sözleşmesindeki yarım yılı oynatmadan yemenin pişmanlığını herkese yaşatacak...Bu adamın olmadığı idmanı bile tatil edeceksin Sosa yoksa futbol yok bunu beyninize yerleştirecek Sosa başliğındaki kazma yorumlarınızı düzenleme yoluna gideceksiniz hadi bakim...

Sefa Toyer
06.02.2018, 01:08
......................Onur........................
...........xxxxxx.........Tomas..............
Joao.........Okay......Kuçka.......xxxxxx
..........Ömür.....Sosa......xxxxxx........
......................Burak.......................

My
06.02.2018, 01:22
<code class="language-css">Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Göztepe maçı sonrası şöyle konuştu:

</code><code class="language-css">“Öncelikle takımımı tebrik etmek istiyorum. Maçın başından sonuna kadar mükemmel oyun oynadık. Birçok pozisyon yakaladık, sahanın her yerinde biz vardık. Pozisyonların hepsinde organize geldik. Ölü topları mükemmel kullandık ama maalesef gol bulamadık. Futbolcularımın mücadelesinden memnunum. Önümüzde bir sürü daha maç var. Önemli olan ligde diğer maçlara bu oyunu yansıtmamız. Bizi üzen bugünkü oyunun karşılığı bu olmaması gerekiyordu. Maçı 3-0, 4-0 kazanmamız gerekiyordu. Arkadaşların isteyerek yaptığı şey değil tabii ki; ama kale önünden bir türlü golü atamadık. Kalecileri çok iyi performans gösterdiler. Her zaman olmaz, bazen kalecilerin şansı iyi gider, şanslı gün yaşar. Rodallega'ya yapılan bize göre yüzde yüz penaltıydı. Herhalde hocanın dalgınlığına geldi. Oyundan memnun, skordan memnun değilim. Rahat galibiyet almamız gereken maçtı. Oyuncularımı tebrik ediyorum.”</code><code class="language-css">

</code>

trbzonsporlu
06.02.2018, 01:28
okay bunca top kesmenin top kapmanin ikili mücadele kazanmanin yanında o bir iki pas hatasida yapmasa zaten casamironun yerine modricin yanında oynardı.

abdul, sosa ve okay bu takımin deve disı oyuncularidir.

ilk sosaya deginmek istiyorum sezon basindan beri sosanin 10 numara mevkinde oynamasi gerektigini istanbul takimlarinda sosa kalitesinde oyuncu olmadigini savundum durdum, sosanin oynadigi maclarla ognamadigi maclardaki topla oynama yuzdemiz basarili pas sayimiz gibi istatistikler arasindaki devasa farkı paylaştım. ersun hoca ve riza hoca sagolsun sene basindan beri sosa gibi takimi oynatan oyuncuyu ya defansin önune koyup pasifize ettiler yada yedek oturttular. bjk macindan sonra ilkkez lig macinda forvet arkasinda ilk 11e cıktı oynadikca dahada iyi olacak daha bjkdeki sosanin yuzde 60 ı değil. sağında abdulkadir önunde burak varken izlettirmediler sosayı bize sağolsunlar.

okay misyonunu falan tamamladigi yok sözlesmesi 5 yıl uzatılsın adamlar 2 yildir ligde sampiyon oluyor sampiyonlar liginde gruptan lider cikıyor misyonunu tamamlamiyorda okay neden tamamliyor daha bize verecek cok şeyi var ki orta saha oyuncusunun en verimli zamani 26 yaş civaridir o yaşlari bizde gecirmeli selcuk gibi o yaşlarda başka takimda izlememeliyiz okayı.

abdul için bişey demeye zaten gerek yok 18 yaşında bir oyuncu bundan daha iyi oynayamaz zaten, biraz daha şut çalışırsa ve top örnegin sosada iken ve rakibi eksik yakalamışken taç cizgisine dogru degilde kaleye dogru hareketlenirse daha tehlikeli olacaktır.

rodellega harıç bugün ilk 11 çıkan herkes elinden geleni yaptı
gençlerbirligi maçının ikinci yarısindan sonra ilkkez mac boyu rakip kalede oynadik top rakipte iken boş alan birakmadik kora kor sert oynadık keşke devre arası kampinda hoca bu oyun şablonu üzerine calışsaydı konya kupa maciyla birlkte bu oyun uzerine bu oyuncu grubuyla oynasaydık. yenileceksekte böyle oynayıp yenilseydik orta sahayi gecemeyip burakin attigı mucizevi gollerle nereye kadar gidecektikki.

macın ilk yarısinda bir ara sanki 3 yıl önceki oguzhanli sosalı barcelona golleri atan bjk gibi oynadik kısa seri paslarla rakibin başını döndürdük (tamer hocanin dedigi gibi anca faul yaparak buna engel olabildiler) sadece o takımdan tek eksigimiz hem pas alisveris icerisinde olup hem son vuruş ustası mario gomez gibi forvetti.

trbzonsporlu
06.02.2018, 01:30
......................Onur........................
...........xxxxxx.........Tomas..............
Joao.........Okay......Kuçka.......xxxxxx
..........Ömür.....Sosa......xxxxxx........
......................Burak.......................

boş biraktığin yere 3 tane deve dişi gibi oyuncu alip kampin ilk günune yetistirseydiler bugün cok farklı konumda olurduk.

PortoDeGalinhas
06.02.2018, 01:52
Eve yeni geldim, gerçekten çok üzüldüm ama uzun süre sonra gerçekten Trabzonspor gibi oynadığımız içinde sevindim. Bugün sahada hem iyi organize olan hem de rakibi sürekli ısıran ve kendi yarı sahasından çıkarmayan bir Trabzonspor vardı. Rıza nın bu takımın hocası olmadığını düşünüyorum ama bugün Rıza yı hiç bir şekilde eleştiremem, çünkü tam aklımdan geçen kadroyu çıkardı ve doğru zamanlarda da oyuna müdahale etti.
Bugün ayrıca birşeyden daha emin oldum. O da Rodellegga nın hiç bir zaman bu takımın forveti olamayacağı gerçeğidir. Yani bir forvet oyuncusu maç içinde ancak bu kadar pasif ve pozisyon almakta beceriksiz olur. Şu maçta Burak olsa en az 3-4 tane daha net pozisyonumuz ve en az 2 golumuz vardı. Kimse ama Rodellegga ya pas atmıyorlar demesin. Çünkü özellikle takip ettim bugün, rodellegga nın pozisyona girmek gibi bir çabası yok resmen. Burak ise Rodellegga nın aksine sürekli defansı zorlayan, sürekli pozisyon arayan bir yapıya sahip. o yüzden de takım arkadaşları isterr istemez onu besliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Berke6198
06.02.2018, 01:53
Hüseyin genel olarak maçı iyi yönetti, bir kusurunu göremedim.

Kucka 75-85 arası kontraatağa çıkan Gillas'ı düşürmüştü, ikinci sarıdan yırttı.

Rodallega'nın pozisyonu için penaltı çok ağır karar olur, devam kararı doğru

Katılmıyorum, rakip direkt olarak Rodallega'nın kafasına müdahale etti. Topla karışık bile değil, direkt müdahale.

Mehmet Sarigül
06.02.2018, 02:02
Maçın artılar bence;

Kamil'in tutkulu oyunu.
Kamil 2 maç iyi oyun cikariyor.
Haftaya oynamayi hak ediyor.

Abdulkadir'in sagda cok daha iyi performans göstermesi.
Ceza sahasina cok daha yakin oynamali, kaleyi düşünmeli.

Sosa'nin iyi pas alisverisleri.
Sosa daha cok sorumluluk almali, golü düsünmeli.

Okay'in (topu cok tutmasi ve basit top kayıplari dışında) çalışkan oyunu...Okay ne kadar basit oynarsa, o kadar daha cok etkili olduğunu bilmeli.

Gökhan Balcı
06.02.2018, 02:08
bu maç ile birlikte artık bir on bir oluşturmamız gerekiyor. kamil bence artık formayı hak etti. pereria hubo novak kamil denenebilir diye düşünüyorum. pererianın kanat desteği azımsanacak bir şey değil nihayetinde dolayısıyla sağda kullanmak doğru olmaz ama solda denensin bence. okay kucka evet ağır defansif ben de abdülkadiri orada görmek istiyorum ama şu anki şartlarda yadırgayamıyorum. ileride abdül sosa castillo mu olur yahut yusuf mu olur bilmiyorum ama artık bu dörtlü değişerek oynamalı. ileride de burak alternatifsiz zaten. bu konuda bir istikrar sağlarsak artık belli başlı bir oyun sistemimiz de olur oturaklı bir futbol izleriz

My
06.02.2018, 02:29
İbrahim Yattara, Göztepe maçını Medical Park Stadyumu’nda takip etti.

https://pbs.twimg.com/media/DVS5jmFWkAAYNg0.jpg

:)

s.ayaz
06.02.2018, 04:12

Ben bu yoruma katılıyorum. Guzel bir analiz yapilmis burada. Okayin türkiyede şuanda oynadığı oyundan ötesine gidecegini ben de düşünmuyorum. Okay vazgeçilmez değildir çünkü 6 numara değildir. Kucka gibi 8 numaradır. Birbirine yakın iki 8 numaran var. 1 tane 6 numaran yok. Teklif varsa satılması bence hiç kayıp olmaz, ek kaynak gelir esas eksiklerini tamamlarsin. İlla okay dursun istenirse o zaman kucka satılmali bence. kucka olayı şu: okay kalırsa yanlış,okay iyi bir paraya satılırsa doğru transfer.

erenslash
06.02.2018, 05:35
okay böyle oynarsa ve daha da gelişirse sezon sonu ingiltereye 20 ve 30 milyon euro rahat diyorum çok rahat satarız. helal olsundur.

bunun dışında stoperlerin zayıflığını şurada gördük rakip kalemize geldiğinde değerlendiremediği 0-0 iken bir pozisyon vardı başak olsa o goldü.

rakip de iyi mücadele etti penaltımız verilmedi bunu zaten çocuk bilir. dedik diyoruz..

en önemlisi sol açığımız olmadığı için kapalı savunmayı açamadık.ve daha da önemlisi burak olsa bile gene gol atamazdık hatta belki herkes burağa top şişirirdi bu tarz bir oyun ortaya çıkmazdı.

rodegella iyi oynadı bir kaç pozisyonda rodeye daha iyi kafa topları atılabilirdi.babael tarzı oyuncu eksikliğini hissettiğimiz bir maçtı.

damdoye değişikliği kontradan gol yememize sebep verecekti sıkıntılı.
solbecke çok yük biniyor+novak çok akıllı bir oyuncu.

Karmam
06.02.2018, 05:58
Okay'ın serbest kalma maddesi varsa acilen sözleşme yenilenmeli. Ben böyle yükseliş görmedim. Bugün hataları olmasının tek sebebi de takım bir şeyler yaratabilsin diye ekstra çalımlar denemesiydi. Eğer önde olsaydık o top kayıplarının hiçbirini yapmazdı. Ben Okay'ı hep çok beğenirdim ama bu sezon bir başka.

Yusuf'un Sosa'nın dibinden ayrılmaması lazım. O kadar güzel ve hızlı oynuyor ki Sosa o tek dokunuşlarla. Oynanan futbolun bütün rengi değişiyor. Yusuf her topu ezer oldu. Başlarda hiç böyle değildi. Sürekli sırtı dönük top almaya çalışıyor, oyunu boş alana yaymıyor, iyice sıkıştırıyor. Nereden geldi bu huy anlamadım. Sanırım fazla havaya girdi.

Henüz 3 hafta öncesine kadar bütün taraftardan küfür yiyen Sosa bugün bir anda takımın vazgeçilmez, en iyisi haline geldi. Yusuf'u kesecek diye çok şikayet eden olmuştu, bugün aynı adamlar Yusuf'a küfredip Sosa'yı istiyor. Komik.

Bu arada bunu söyleyeceğimi çok düşünmezdim ama maçın bir yerinde Bero girsin istedim. Bugün kapanan takımlara karşı ligin en iyi iş yapan takımı Galatasaray. Bunun sebebi de önde müthiş bir baskı kurmaları. Topla iyi olmasa da Bero gibi adamlar bu tür maçlarda rakibi boğuyor. Genel algı Castillo gibi adamların düğüm çözeceği yönündedir ama ben bunu Yattara dışında yapan çalımcı hiç görmedim. Aksine bu tür oyuncular en kötü kapanan takımlara karşı oynarlar.

Mesela Beşiktaş bu tip oyuncuların zirve yaptığı takım. Quaresma, Talisca, Lens, Babel, Negredo adamlar saf hücum gücü. Gelgelelim kaç tane maçta Beşiktaş kapanan takımlara karşı hiçbir şey yapamadı. Öte yandan Belhanda, Tolga Ciğerci, Rodrigues gibi yetenek fakirleriyle dolu Galatasaray kapanan takımlara karşı şaha kalkıyor çünkü bunların hiçbiri topla oyalanmıyor. Tık tık paslaşıp hızlı hücum edip hop baştan baskı kuruyorlar. Kaotik oynuyorlar yani. Castillo, Quaresma 5 tane adamı çalımlayacak da çizgiye inecek de bilmem ne. Her 5 top kaybına karşılık 1 kere çizgiye inse bu adamlar zaten rakip 10 kişi ceza alanında karşılıyor seni. Kısacası hep ama hep hazırlıklı yakalanıyor rakip. Bence bizde bu seviyede bir baskı kuran bir tek Bero var. Zaten önde basıp hücum edersen topla çok yetenekli olmana gerek yok. 11 kişiyi karşına alıp topun sibobunu ararsan Yusuf, Castillo, Quaresma, Babel gibi o zaman daha zor gol atıyorsun işte.

Cengiz Çubukcu
06.02.2018, 07:17
her şey nasip kısmet, mesela maçın başında direkten dönen top gol olsa bugün beto'yu konuşmuyor olacaktık belki de...

Onur Erçetin
06.02.2018, 07:41
maçın ilk devresinde 0-2 olurdu muhtemelen.
eldeki tüm iyi oyuncuları 11e düzenli bir şekilde yerleştirince doğru kadro olmuyor.
Bugün çıkan 11 çıkabilecek en iyi 11di, Roda tercihi hariç diyebiliriz ancak muhtemelen dandoy 11de olsaydı küfür kıyamet gırla olacaktı.
Trabzonspor 45 dakika doğru Sosa Abdüş Olcay 3lemesiyle uzun bir aradan sonra iyi oyun oynamıştır. taa ki prens hazretleri oyuna girene kadar, abdüş sol kanada atılana kadar.

Duran toplar dışında net bir pozisyonumuz yok.Rodellega dışında cezasahasına ikinci bir adam sokamadık.Damdoy ve Rodelleganın beraber oynaması gereken bir maçtı.Savunmanın dengesini başka türlü bozmamız mümkün değildi.Çok pas yaptık ama pozisyona girmekte çok zorlandık.Kanatlardan en az birinin forvet özellikli olması şart aksi taktirde önümüzde ki haftalarda da puan kaybetmeye devam edeceğiz bunu çok rahatlıkla söyleyebilirim.Risk almak zorundasın aksi taktirde maç boyu pas yaparsın ama sonuç elde edemezsin.Yerleşik savunmayı sadece pas yaparak açmak mümkün değil.Cezasahasını zorlayacak ikinci bir oyuncu kesinlikle şart.

Faik Yılmaz
06.02.2018, 08:07
Vermezse Mabud , neylesin Mahmud.....

TSelif
06.02.2018, 08:17
Rıza hocam, gene oyuna çok geç müdahale ettin .

Yiğit Gayretli
06.02.2018, 08:29
Şanssızlık, hakem, beceriksizlik, rakip kaleci... Bir de Rıza Çalımbay!

r9emre
06.02.2018, 08:44
Riza Calimbay bizi basariya götürecek hoca kapasitesinde degil, katılıyorum da bu mac niye ihale Rıza Calimbay'a kaldı? En günahsız maciydi adamin. :)

Şanssızlık, hakem, beceriksizlik, rakip kaleci... Bir de Rıza Çalımbay!

Dereli
06.02.2018, 08:47
Takımın ileri kurgusu mantıklı değil diyemiyorum çünkü öyle birşey yoktu.
Takıma nasıl hücum edeceği anlatılmamış.
Topu kaleye kadar getiriyoruz sonra pas verecek kimse yok.
Tamam golcümüz yok ama bi alternatif oluşturmalıydı hoca. ( Şanssızlık da vardı. Takımın çokta hakkını yemiyim. )

Yiğit Gayretli
06.02.2018, 08:50
Riza Calimbay bizi basariya götürecek hoca kapasitesinde degil, katılıyorum da bu mac niye ihale Rıza Calimbay'a kaldı? En günahsız maciydi adamin. :)

Maçı öyle izleyecekse bir hafta bizim evde misafir edelim hocayı Emre. Kulübede durmasına gerek yok. En azından biz de "kulübede hoca var" diye umut beslemeyiz...

Devre arasında yapması gereken değişikliği 60'ta, 60'ta yapması gerekeni de 80'de yapıyor. Son hamleyi kullanmadan maçı bitiriyor falan...

Oyuna Damdoy alıyor -çok belli ceza sahasına top şişireceğiz- ama Damdoy sol kenarda çizgiye basıyor. 75 dakikadır stoperlerin şefkatli kollarına kendini bırakmış Rodallega'yı çiftlemiyor ya da Domdoy'u göbeğe atıp Roda'yı sola çekmiyor.

Bir adım daha ileri taşıyorum; oyun sıkışmış. Göbekten delmek için çok kalabalık yaslanıyorlar. KANAT ADAMIN YOK! Novak'ı stopere çekip geriyi 3 leyerek tamamıyla risk de alamıyor.

Mert M.
06.02.2018, 08:52
Haftalar sonra nihayet keyifli bir maç izledim. Bu güzel iç saha futbolunu gol veya gollerle sonuçlandırabilseydik keyfimiz iki katına çıkacaktı ama sürpriz yumurtadan bize Beto çıktı. Yukarıda ve önceki sayfalarda okuduğum eleştirilerin bir çoğu doğru eleştiriler fakat maçın sonucu galibiyet olsa bu yazılanların hiçbirisi klavyelere tuşlanmayacak. Dedim ya işte, Beto! Haftaya beş gol birden yemesin de...
Ayrıca, Sosa oynamalı. Ben o adamı taraftar olarak sahada görmek istiyorum. Karizmatik, soğukkanlı, akıllı, lider ruhlu... Aynı şekilde Abdülkadir'i, gelecek hafta cezalı olsa da Yusuf'u ve Okay'ı da sürekli Sosa'nın etrafında, yanında veya ekibinde görmek istiyorum. Merkezi bu adamlar yönetebilirler. Madem kanatlarımız kırık veya buruk, bu bölgeleri işçi profilli oyunculardan oluşturabiliriz. Nasıl olsa hareket merkezi, merkez üssü Sosa'nın içinde olduğu beyin takımı... Bir de tabii golcü... O da bizim ekibin içerisinde yer alan Burak Yılmaz isimli personel. Diğerleri vasat...
Tabii ben de istemem Sosa ve Burak'a bağlı kalalom ama ne yapacaksın? Bu seneyi bence bu şekilde idare etmeliyiz.
Kalede Onur; defansta da Pereira, Hubocan, Novak ve kendini son iki maçta iyice gösteren Kamil Ahmet olabilir. Biliyorum, yazdığım defansın göbeği iki sol ayaklı oyuncudan oluşuyor ama Durica artık tabir-i caize bir "Sessiz Gemi" yolcusu gibi.
Ben olsam bu sezonu böyle idare ederim. Bakalım kim şampiyon olur ve oldurulur, göreceğiz.

İ. SARAL
06.02.2018, 08:53
Hala maçın etkisinden çıkamadım. Neden böyle saçmalıklar hep bizi bulur? Hüseyin Göçek denilen futbol katili nasıl Fifa kokartı alır? Avantaj kuralını bilmeyen hakem mi olur? Gözünün önündeki penaltıyı gör(e)miyor."Rodallega'nın Trabzonspor santraforu olmadığını göreceğimiz bir maç daha" diye yazmıştım, sağ olsun yanıltmadı beni. Kesinlikle son 15-20 dk. falan oyuna girmeli. Kucka ve Uğur'un olduğu takımın dünkü oyunu oynaması da mucize.

Faik Yılmaz
06.02.2018, 09:00
Bu arada maçın sonucuna direkt etki edecek 1 penaltı + 1 kırmızı kartımızda güme gitti......

Doğukan Uçan
06.02.2018, 09:05
kamil ahmet oynadığı her maç takımın en iyisi

Kamil Çakmak
06.02.2018, 09:07
Bu maçın etkisinden hatta travmasından çıkmak bir haftamı alır o derece yani.

burak89
06.02.2018, 09:15
tamam güzel oynadık ama yenmemiz lazımdı kimse haftaya hatırlamayacak bunlar çok güzel oynuyo bi puan daha verelim muhtemelen haftaya rıza hoca yine garip bi kadroyla çıkacak bence volkan şen gönderilmemeliydi bu tarz maçlarda son yarım saat çok iş yapacak oyuncu daha önce şikecilerde de bursada dad çok iş yaptı farkında mısınız olcay geldi yusuf erdoğanı göndertti volkan şeni göndertti bu arada ben size çok net söylüyorum bu adam olduğu sürece şampiyonluk hayal nefret ediyorum ondan

burak89
06.02.2018, 09:17
puan kaybetmeyen kimse kalmamış haftaya lider şikecilerle oynuyo ya herşey burak mı bi kaleye sokamadık topu yazık günah ya beto iydi ama çoğu top üzerine geldi zaten şov olsun diye uçtu

r9emre
06.02.2018, 09:20
Onceki maclarda elinde malzeme olmasina rağmen müdahale etmemesi konusunda haklisin hatta muhtelen bu maçta da elinde malzeme olsa yine oyuna düzgün etki edemeyecekti ama en azından elinde malzeme olmadıgından bu maçlık masumdu. :)

2 kanat oyuncusu yollanmış, diger kanat da Allah'a emanet bir var, bir yok. Transfer yapılmadı, büyük ihtimalle de yapılmayacak. Kimi alsın kanada oynatsın?

Yedekten gelip bireysel becerileriyle bu maçı çevirebilecek hiç bir oyuncu yoktu kulübede. Yusuf'un oyuna girdikten sonra katkidan çok Sosa - Abdülkadir dengesini bozduğunu düşünüyorum. Bence Yusuf'tan önce N'doye alınıp çift forvete dönülmeliydi.

Bu takim ligi maks 5. bitirir. Fazla strese girmeye gerek yok. Abdülkadir'i izleyip keyif almaya bakmalı. :)

Maçı öyle izleyecekse bir hafta bizim evde misafir edelim hocayı Emre. Kulübede durmasına gerek yok. En azından biz de "kulübede hoca var" diye umut beslemeyiz...

Devre arasında yapması gereken değişikliği 60'ta, 60'ta yapması gerekeni de 80'de yapıyor. Son hamleyi kullanmadan maçı bitiriyor falan...

Oyuna Damdoy alıyor -çok belli ceza sahasına top şişireceğiz- ama Damdoy sol kenarda çizgiye basıyor. 75 dakikadır stoperlerin şefkatli kollarına kendini bırakmış Rodallega'yı çiftlemiyor ya da Domdoy'u göbeğe atıp Roda'yı sola çekmiyor.

Bir adım daha ileri taşıyorum; oyun sıkışmış. Göbekten delmek için çok kalabalık yaslanıyorlar. KANAT ADAMIN YOK! Novak'ı stopere çekip geriyi 3 leyerek tamamıyla risk de alamıyor.

Enaldo61
06.02.2018, 09:28
Novak stoper değil beyler olmaz o iş, hiç boşuna yazmayın. Olursa pişman oluruz.

Ibrahim Gaygusuz
06.02.2018, 09:33
2 mac oncesine kadar Okayin duz futbolcu oldugununu savunan arkadaslar vardi.

Bugun Okay gibi bir yabanci bul getir bakalim kac para veriyorsun. Yerli olarak yerini tutabilecek adam zaten yok.

Mahallede top oynayan kucuk cocuklarin arasina giren abi gibi.

signal
06.02.2018, 09:35
Bu maçta hoca eleştirisi yapmak çok insaflı değil.
Şansızlık , kaleci performansı , hakemin vermediği penaltı ve kırmızı kart oyunun kaderini etkileyen temel faktörlerdi.

İ. SARAL
06.02.2018, 09:43
2 mac oncesine kadar Okayin duz futbolcu oldugununu savunan arkadaslar vardi.

Bugun Okay gibi bir yabanci bul getir bakalim kac para veriyorsun. Yerli olarak yerini tutabilecek adam zaten yok.

Mahallede top oynayan kucuk cocuklarin arasina giren abi gibi.

Gerçekten müthiş.

Gurpas
06.02.2018, 09:49
Bu sene olmayacağı anlaşıldı arkadaşlar. Kadro korunup, önümüzdeki yılın planlarını yavaş yavaş yapmamız gerekiyor. Kadro korunup nokta iki veya üç transferle şampiyon oluruz diyorum. Kucka keşke hiç alınmasaydı kötü adam demiyorum ama yüreğiyle oynamıyor, takıma konsantre olamıyor.

Bu maç iyi oynamaya çalıştık fakat rakibe ceza sahası içinde ve çevresinde bocalatacak bir baskı kuramadık. Bakın Gaysaray-Göztepe maçında gaysarayın attığı ilk gole kadarki baskı ve beceriyi biz yapamadık yapamayacağızda en azından Rıza ile bu kadar diyelim.

Rodallega yı hiç beğenmedim sorunlu bir tip sanki. Keşke Ndoye oynasaydı yerine. Yusuf Abdül ve Sosa orta saha kurgusu denenmeli ve bu şekilde devam etmeli.

Olcay'ıda yetersiz buluyorum iyi bir yedek olabilir. Sezon sonu Okay gibi futbolcularımızı satmamak gerekiyor eğer başarı istiyorsak.

Son olarak da akşam Hüseyin göçek maçı yine inceden doğramıştır. Yüzde yüz penaltımızı vermeyip, rakibe bir kırmızı kartı da vermemiştir. Penaltı ile kazansaydık bugün farklı bir psikolojide olacaktık. Ne yapalım kısmet artık inşallah Gençlerbirliği'ni yenip yolumuza devam ederiz..

Murat Keçeci
06.02.2018, 09:54
Oyun anlamında zaman zaman güzel işler yaptığımız ama bunu sonuca yansıtamadığımız bir maç oldu.

Bu maçta neyi farklı yaptık da iyi oyun ortaya çıktı sorusuna verilecek cevap pas oyununda bugün daha başarılıydık.İstatistikleri maç sonunda görmedim ama büyük ihtimalle isabetli pas sayısı ve yüzdesi buna bağlı olarak topla oynama yüzdesi takımın iyi olduğu izlenimini maçı izlerken edindim.

Defans hattı yine iyi maç çıkardı bireysel hata yapmadılar.Kamil ahmet,novak ve hubocanın oyuna katılma çabası,ayağa pas yapma çabaları iyidi.Orta sahada Okay kucka benim kafamdaki pas oyununu oynayacak bir ikili değil ama onlarında kendi sitilleri var ve o sitilleri doğrultusunda değerlendirirsek iyi işler yaptılar.

Sosa özellikle ilk yarı güzel oyun çıkardı,ikinci yarı kucka ile beraber biraz oyundan düştüler.O mevkilerdeki oyuncuları daha dengeli kullanmalıyız yıpranmanın en yüksek olduğu mevkilerde oynuyorlar ve genç oyuncu da değiller.

Abdülkadir yine çok iyidi hareketli oyun tarzı yüksek pas yüzdesi ile takıma pozitif enerji katmaya devam ediyor.

Bu maçtaki en büyük eksikliğimiz forvet oldu.Rodellega kendi çapında iyi bir oyuncu fakat Trabzonsporun çapı daha büyük.Özellikle iç saha maçı olduğu için forvette Ndoye ile başlasak duvar olma ve pas alışverişi bakımından daha güzel şeyler ortaya çıkartabilirdik.

Okay ve Uğur onbirdeki duran toptan gol atma ihtimali olan iki oyuncumuz ama onların daha fazla vuruş çalışması lazım doğru yere koşuları var fakat daha köşelere ve daha darbeli vuruşlar yapmalılar.mehmet topal bu işi iyi yapıyor mesela.

Maçın hakemine de bir iki paragraf ayırmak lazım çünkü maçın sonucuna bir penaltı bir kırmızı kart ile doğrudan etki etti,yönetimimiz konunun takipçisi olsun kaç maç dinlenmesi gerekiyorsa gereken cezayı alsın.

Takıma pas mantalitesini yerleştirebilirsek ve zaman içinde hem yetenekli hemde pasör oyuncularla takıma takviye yapmaya devam edersek başakşehirin 5-6yılda ulaştıkları sonuca biz bir iki yılda ulaşırız çünkü biz büyük bir kulübüz.Bizim ihtiyaçımız olan şey doğru yapılanma.

OzcanHan61
06.02.2018, 10:09
Pas oyunumuzu ve oyuncularimizin performansini begendim. Fakat özete bir kac kere baktiktan sonra gol vuruslarimizin kalitesinin düsük oldugunu sezdim. Bu sekilde Beto macin yildizi oldu. Okay mesela kafa toplarina iyi cikiyor vuruyor ama etkili degil. Burak olsa cok farkli bir mac olurdu o zaman görürdüm ben Beto'yu. Keske bir hafta önce dedigim gibi Jahovic veya Eto'o ikilisinden birini becerip biz alsaydik, bu ikiliden biri olsaydi Burak'in yoklugunu hissetmezdik. Yazik oldu. Pas oyununun devam etmesini diliyorum, üstüne gol becerimizi yükseltirsek etkili oluruz.

Erhan Sezer
06.02.2018, 10:16
Beddualı olduğumuza kesin kanaat getirdiğim bir maç oldu...

Mehmet Fatih Yavuz
06.02.2018, 10:56
Aslında son derece kısır bir oyundu. Duran top dışında hiçbir hücum organizasyonu becerilemedi. Son çizgiye inmek, göbekten kısa paslarla savunmayı zorlamak vs... Hiçbirini beceremedik. Zaten sevmesem de Burak dışında hücum hattında fark yaratan biri yok. Rodellega'ya da kızmıyorum. Bu adam tek başına Burak gibi "tek adam" olması beklenecek bir oyuncu değil. İyi takımda iyi oynar. Takımda ama.
Biz takım mıyız?

Kanat oyuncularının hangisi Rodellega'ya destek vererek ceza sahasına girmiş veya yaklaşmış?
Takım savunması o kadar geride duruyor ki, orta saha oyuncuları savunma-orta saha bağlantısını koparmamak için rakip ceza sahasına gidemiyor. Giderse arkası boşalıyor.
Sen savunmanı orta sahaya yaklaştırmadan, oyun alanını daraltmadan hücum zenginliğini sağlayabileceğini mi sanıyorsun?

Burak gibi "tek adam" olmayı seven oyunculara gebe oynarsın her daim.

Duran top dışında, belki oyunun son bölümünde 1-2 pozisyon dışında ceza sahasında Trabzonsporlu oyuncu yok arkadaş!
Anlamsız bir oyun var. Yusuf'u oyuna aldığında aynı düzeni devam ettirip, Yusuf'u sol tarafta Olcay'ın yerine koyup oraya dinamizm getirir diye düşündüm.
Gitti Yusuf'u ortaya koydu, takımın bütün pas düzenine tecavüz etti.

Takım iyi oynadı diyor herkes... İyi oyun ne usta?
Duran top dışında tekrar tekrar yazalım organize tek bir atak yok. Sonuca ulaştırılmış, ceza sahasında tehlike yaratmış organizasyon üretmeden oynadığın topun....
Girersin pozisyonlara da gol olmaz. Sağlı sollu döversin top sevmez. Ben 96 da Trabzon'da Van maçını Fener maçını hatırlarım. Girmedi. Ne yapacaksın?

Dünkü maçı da sanki bu maçlar gibi görmenin anlamı yok.

Kör döğüşü var bizim takımda.
Takımı 60-70 metrede top oynatıp, iyi top oynattım diyecek beyin özürlü bir futbol anlayışını da kabul etmiyorum.

oksoholu
06.02.2018, 11:37
Pas oyunumuzu ve oyuncularimizin performansini begendim. Fakat özete bir kac kere baktiktan sonra gol vuruslarimizin kalitesinin düsük oldugunu sezdim. Bu sekilde Beto macin yildizi oldu. Okay mesela kafa toplarina iyi cikiyor vuruyor ama etkili degil. Burak olsa cok farkli bir mac olurdu o zaman görürdüm ben Beto'yu. Keske bir hafta önce dedigim gibi Jahovic veya Eto'o ikilisinden birini becerip biz alsaydik, bu ikiliden biri olsaydi Burak'in yoklugunu hissetmezdik. Yazik oldu. Pas oyununun devam etmesini diliyorum, üstüne gol becerimizi yükseltirsek etkili oluruz.

Ben Burak eksikliğini bek hissetmedim
Maç boyunca Rodelekanın Olcayın önüne attığı ve onun kontrol edemediği top hariç kaleciyle karşı karşıya kaldığımız pozisyon yok yani Buraklık pozisyonumuz yok Okayın vurduğu pozisyonların hiç birine Burak çıkmazdı ayrıca Burak olsaydı orta saha bu kadar top çeviremezdi her topu kendine istediği için

OzcanHan61
06.02.2018, 11:38
Ben Burak eksikliğini bek hissetmedim
Maç boyunca Rodelekanın Olcayın önüne attığı ve onun kontrol edemediği top hariç kaleciyle karşı karşıya kaldığımız pozisyon yok yani Buraklık pozisyonumuz yok Okayın vurduğu pozisyonların hiç birine Burak çıkmazdı ayrıca Burak olsaydı orta saha bu kadar top çeviremezdi her topu kendine istediği için
Burak olsa bir sekilde ne yapar eder kaleye vurur o gereken golü atardi.

Uğur Kalyoncu
06.02.2018, 11:39
Aslında son derece kısır bir oyundu. Duran top dışında hiçbir hücum organizasyonu becerilemedi. Son çizgiye inmek, göbekten kısa paslarla savunmayı zorlamak vs... Hiçbirini beceremedik. Zaten sevmesem de Burak dışında hücum hattında fark yaratan biri yok. Rodellega'ya da kızmıyorum. Bu adam tek başına Burak gibi "tek adam" olması beklenecek bir oyuncu değil. İyi takımda iyi oynar. Takımda ama.
Biz takım mıyız?

Kanat oyuncularının hangisi Rodellega'ya destek vererek ceza sahasına girmiş veya yaklaşmış?
Takım savunması o kadar geride duruyor ki, orta saha oyuncuları savunma-orta saha bağlantısını koparmamak için rakip ceza sahasına gidemiyor. Giderse arkası boşalıyor.
Sen savunmanı orta sahaya yaklaştırmadan, oyun alanını daraltmadan hücum zenginliğini sağlayabileceğini mi sanıyorsun?

Burak gibi "tek adam" olmayı seven oyunculara gebe oynarsın her daim.

Duran top dışında, belki oyunun son bölümünde 1-2 pozisyon dışında ceza sahasında Trabzonsporlu oyuncu yok arkadaş!
Anlamsız bir oyun var. Yusuf'u oyuna aldığında aynı düzeni devam ettirip, Yusuf'u sol tarafta Olcay'ın yerine koyup oraya dinamizm getirir diye düşündüm.
Gitti Yusuf'u ortaya koydu, takımın bütün pas düzenine tecavüz etti.

Takım iyi oynadı diyor herkes... İyi oyun ne usta?
Duran top dışında tekrar tekrar yazalım organize tek bir atak yok. Sonuca ulaştırılmış, ceza sahasında tehlike yaratmış organizasyon üretmeden oynadığın topun....
Girersin pozisyonlara da gol olmaz. Sağlı sollu döversin top sevmez. Ben 96 da Trabzon'da Van maçını Fener maçını hatırlarım. Girmedi. Ne yapacaksın?

Dünkü maçı da sanki bu maçlar gibi görmenin anlamı yok.

Kör döğüşü var bizim takımda.
Takımı 60-70 metrede top oynatıp, iyi top oynattım diyecek beyin özürlü bir futbol anlayışını da kabul etmiyorum.

Sonuna kadar katılıyorum abicim..

Kaliteli bir oyun yoktu ama uzun zaman sonra istekli arzulu bir oyun olunca hoşumuza gitti sadece..

BlackPanther
06.02.2018, 11:45
Beddualı olduğumuza kesin kanaat getirdiğim bir maç oldu...

Karadenizli takımların ahı olmasın? Rize, Ordu ve Samsun gibi???

oksoholu
06.02.2018, 11:47
Yusuf topçu olsun diye Sosayı yollayalım diyenler bu günde Okayı pazarlıyor
Niye çünkü Trabzonsporda iyi giden bir şeylerin olmasına tahammül edemeyen bir kitlemiz var
Futbolu bilenler farkında biz Yusuf Abdülkadir le oyalanırken takımda sessiz sedasız vitrine Okay oturdu inanılmaz bir fizik gücü hava toplarında inanılmaz bir istatistiğe sahip Liverpool'da Emre Canın yerine koy asla sırıtmayacak bir topçu bu foruma bir çok kez yazdım bu adamı tutma şansımız yok sene sonunda premier ligde seyrederiz gerçekten iyi bir topçu oldu Allah yolunu açık etsin

gurur6134
06.02.2018, 11:51

Itin duasi kabul olsa gokden kemik yagardi!!! Istanbul usakligi yapmaya devam etsin onlar hakettikleri yerde surunsunler azili tabzonspor dusmanlari..

zekeriyya
06.02.2018, 11:54
yahu bir türlü anlayamıyorum
ne yapmışızda ah almışız
şimdi hemen kısır bir döngüye girip
(aramızda olan Trabzon ili dışındaki renktaş larıda üzmeden bir tartıima yaşanmaz)

Oruç
06.02.2018, 11:58
İbrahim Yattara, Göztepe maçını Medical Park Stadyumu’nda takip etti.

https://pbs.twimg.com/media/DVS5jmFWkAAYNg0.jpg

:)

Yattara’dan sonra kanatlarımız koptu. Yıllardır kanat oyuncusu olmadan oynuyor bu takım. Bunca yönetim, hoca geldi ama hala böyle bir futbolcu alamadık, alamadılar. Yazık cidden.

gurur6134
06.02.2018, 12:12
Trabzonsporun mevcut kadrosu dunkunden iyi oynayamaz kandirmayin kendinizi her ne kadar elestiriyor olsakda burak olmasa dipdeydik..sezon basi inanilmaz kadro planlamasi hatasi yapildi..devre arasi stoper bek kanat istedi hoca 1 bek alip transferi kapattin..kanatda olcay var castillo var ikisi de koy verip gitmis adamlarin yerine damdoy oynasa vay efendim o orda olur mu olmaz ama castillo olcayla da olmuyor napcaz simdi , sag kanat desen apoyu devsirmisiz oraya cocuk yirtiyor kendini pereira falan destek verince soldan daha iyi isliyor ama yetersiz orasi da..kucka onaziden yeteri verimi alamiyorsun vasat oynuyorlar yusuf desen kac haftadir yok sahada kaliyorsun sosanin aponun buraga atacagi uzun paslara ara toplara arada bir de okay oynadigi yerden cikacak kafa vuracak da pozisyona gircen skor bulacaksin, stoper isine hic girmiyorum zaten hubonun yaninda oynayan ugur olsun durica olsun ayak uyduramiyorlar ona yetersizler alinan novak da celustka cale tarzi bir bek duz adam kisacasi ..sizin anlayacaginiz isimiz cok zor 5.likden oteye gidemez bu kadro yapisi kadroda fark yaratacak adam sayisi 4 bilemedin 5 , bunlarla kafada ki takimlara karsi mucadele edemezsin..apo burak okay hubo hadi gunundeyse bir de sosa diyelim diger adamlar vasat ve alti adamlar bu kadar oluyor en fazla..

Ozan Gözaçan
06.02.2018, 12:14
Dün izlediğim maç uzun zamandır keyifle izlediğim yenemediğimiz için sinirlensemde krizler geçirmediğim bir maç olacaktı ki oyuna Yusuf girdi. Kimse kusura bakmasın yeteneklerini veya becerilerini eleştirmiyorum. Yusuf da ben dünki maçta şunu gördüm. Sosayla kavga ediyor kafasında . Kendisini Sosadan daha ileri görüyor ben bunu hissettim. Yoksa yanında sosa varken saçma sapan çalımlar en kenarda 2 kişi makajında olan kamil e falan pas vermez bu çocuk. Bu çocuk oldum diyor ne yazıkki ... Yazık olacak ... BU maçdaki gibi devam ederse bir kaç yıl sonra "lan yusuf diye bir uşak vardı ne oldi ona " diye konuşuruz. Belki selçuk bize yine onunla ilgili haberler verir ama bu tavırla ilerlemesi yanlış.

Yeteniğini doğru kullandığın sürece Egon görünmez Örnek olarak İbrahimoviç ...

Erhan Sezer
06.02.2018, 12:15

Bizim bedduamız niye bize patlar onu anlamıyorum, biz müslüman değil miyiz, bizim hakkımız yok mu? Tövbe estağfurullah çok saçma sorgulamalara itti beni habu takım :( neyse gençlerbirliği maçına odaklanıp hayaller kurmaya devam ...

Orkun 61
06.02.2018, 12:16
Yanıltıcı bir oyun vardı sahada.Topa hakim olmamız iyi ancak göz boyayan cinsten bir sahip olma.Taç çizgisi yakınında al ver yaptık çok fazla.

Takım boyunu biraz kısaltınca neler oluyor gördük.Kaybettiğimiz topları geri kazanmada etkiliydik.

ANCAK hücum organizasyonlarımız eksik ve yetersiz.

Sıfıra inip tehlike yaratacak orta yapamıyoruz.

Derinlemesine paslarla verkaçlarla defansın dengesini bozup pozisyon üretemiyoruz.

Haftaya Gençler maçında da aynı şekilde bir oyun beklemek biraz hayal gibi geliyor bana.Göztepe de çok kötü günündeydi.

Rodallega yapılan her ortada stoperin arkasına kaçıyor. Dolayısıyla ona yapılan tüm ortalar duvara çarpmış gibi geri döndü.

Burak'ı sadece defans arkasına koşuyor diye değerlendirmenin ne kadar hata olduğu görmüşüzdür sanırım.

Rodallega gibi stoperlerin arasında saklanmıyor.Baskıdan çıkıyor geliyor alıyor veriyor.

Hücum varyasyonlarımızı çoğaltmamız lazım

Numan Yerlikaya
06.02.2018, 12:52
Göztepe açık futbol oynarken dün oynamadı. Böyle takımları çizgilere inerek yenebilirsin ancak dün kanatlar çok etkisizdi. Belki Castillo olsa farklı olabilirdi

Mert Acar
06.02.2018, 12:54
Bu arada Yusufa yapılan saygısızlıktır..Bu kadar baskıya alarak çoçuğu kaybedeceğiz.Rahat bırakın uşağı..Bu kadar eleştiri fazla.Yapıcı olmak lazım.Kendide farkında zaten form düşüklüğünün.

tristram
06.02.2018, 13:05
kucuk esnaf riza hoca geldiginden bu yana en iyi topumuzu oynadik..boyle maclardan acayip etkileniyorum, direkt 96daki vanspor maci aklima geldi..o lanet mactada top bir turlu girmemisti.girmeyincede girmiyor.neyse boyle buyuk takim gibi oynayalim varsin puan kaybedilsin.o tukurdugumun topu elbet oradan girer.kac haftadir maclarimizi seyrederken basim agirmaya basliyordu uzun bir zamandan sonra ilk defa keyif aldim.
bu arada sosa-abdulkadir-okay,bu ucu bir baska oynuyor arkadas.olcay'in yerine castillo'yu da bu gruba ekleyebilirsek guzel gunler goruruz..

Ogün YAZICI
06.02.2018, 13:08
Olcay oyundayken daha aklı başında bir takım vardı
Yusuf oyuna girdi dön babam dön ön bölgede eksildik resmen
Sosa'yi da bitirdi Abdüş'u de
Yeni Mehmet Ekici hayırlı olsun

MİSSE_MİSSE
06.02.2018, 13:10
macin ikinci yarisinda abdusu sol kanada alip sosadan uzaklastirdigi icin ilk yaridaki guzel oyunu devam ettiremedik. abdus ilk yaridaki gibi sosaya yakin oynamali, ver kacalara girmeli, son pas yapmali.
olcay cok vasat, takimda yeri yok. sol beki begenmedim. mucadele ediyor ama oyun zekasi eksik. kamil ahmet fena degil olacak gibi, uzerinde durulmali.
------------------burak-------
------------sosa----okay--------abdus----
------bero-------kucka --------onazi-------kamil
----------hubocan-----ugur-------

4-5-1 de hatta okayi ceza alanina daha yakin kullanmaliyiz. dar alanda topu saklama yetenegi cok yuksek, ekstra hareketi yapabilecek akli ve cesareti oldugunu da gorduk ki rakip savunmayi en cok bu zorlar. sirti donuk top alir, donup kisa dripling yapabilir veya abdus veya sosaya cikarabilir. zatek savunma ona yoneleceginden onlar da daha rahat is bitirirler.

Gürkan Asma
06.02.2018, 13:14
Abdulkadir ilk yarıdaki gibi serbest oynamalı, ortada solda sağda her yerdeydi, çok da etkili oldu. Yusuf girdikten sonra solda kalınca iyi olmadı.

Enaldo61
06.02.2018, 13:21
Buraklık pozisyonumuz yok yazmış birisi, çok güldüm. Burak olmadığı için zaten o pozisyonları bulamadık...

champions
06.02.2018, 13:51
Mesele Burak meselesi değil, Konya ve Fb maçlarındaki net pozisyonları kaçıran da Burak. Mesele bu takımın neden gol atabilen kanat oyuncularına sahip olmadığı. 20 maçta Burak dışında 5 gol atan adamımız yok!

Ozan Yılmaz
06.02.2018, 14:05
https://pbs.twimg.com/media/DVWFVlwW4AAfyc2.jpg

Trabzonspor'un Göztepe karşısındaki ortalama pozisyon grafiğinde kaleci Onur Kıvrak dışında sadece iki oyuncu bordo mavililerin kendi yarı sahasındaydı.

ilelebeTS
06.02.2018, 14:13
İlk defa Okay ve Kucka'nın ikisi birden bu kadar etkiliydi. Genelde orta ikilimizden sadece biri iyi oynardı. Bu sefer ikisi birden rakibi adeta ezdiler. Bunda da oyun anlayışımızın ve Sosa'nın etkisi büyük.

Gurpas
06.02.2018, 14:15
Yusuf u tabi ki eleştireceğiz. Doğru tespitleri var arkadaşların yukarıda ki yorumlarında. Maalesef Yusuf ben oldum diyor. O iş öyle olmuyor işte Yusuf bey.

Tabiri caiz ise köpek gibi çalışacaksın, senden tecrübeli futbolculara saygı duyup, onların iyi özelliklerini alacaksın.

Yusuf ile bir Milli maç sonrası yapılan röportajını dinledim resmen bencillik ve ben oldumculuk akıyordu adamın sözlerinde.

Neymiş efendim milli takım artık bize emanet biz milli takımın yeni jenerasyonuyuz, milli takımı iyi yerlere götürmek bizim görevimiz falan filan gibi şeyler söylüyordu Yusuf efendi röportajında.

Senin milli takımda yerinin garanti olduğu nereden çıktı bu özgüven nerden? cahilliğine mi bağışlanmalı anlayamadım.

Neyse demem o ki Yusuf daha çok çalışmalı ve henüz yolun çooook başında olduğunu anlamalı ya da bu adama anlatılmalı.

Ozan Yılmaz
06.02.2018, 14:19
Forvet oyuncumuz orta saha içinde kalmış, gitsene ceza sahasına doğru arkadaş.

İskender Çakmak
06.02.2018, 14:34
Burak'ı çok ama çok aradık. Rodellaga çok etkisizdi.
Sosa - Abdulkadir çok iyi ikili oldular. Okay'da katıldı bunlara. Yalnız şunu da görmek lazım ikinci yarının 75. dakikasından sonra Sosa'da bir düşüş oldu.

Ne kadar yazsak çizsek de yine bir galibiyet kursağımızda kaldı.

cebcare
06.02.2018, 14:49
Rodagella'nın da kötü olacağı tuttu normal formunda olsaydı dün çok farklı bir maç olurdu bir şansızlığımız var hayırlısı

Emre İskender
06.02.2018, 15:43

onlardan ah alacak bir durum yok...

OFLU
06.02.2018, 15:50
Yusuf Yazıcı oyuna girene kadar ağzımdan tek bir tane bile küfür çıkmadı.

odyseuys
06.02.2018, 15:59
selçuk-poko-castro gibi standardın çok üzerinde bir ortasahaya sahip takıma soluk aldırmadık bu maçta. maçı başından sonuna domine ettiğimiz bir maç oldu. ben dünkü oyundan skora rağmen çok memnunum. bu pratiği geliştirdikçe skorun gelmeme şansı yok.

bir de kamil ahmet'in dünkü performansı sonrası haftaya kesinlikle ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. kesinlikle 11 başlamalı gençler maçına. pereira bekleyecek artık, yapacak birşey yok. o da bu profesyonelliğe sahip bir oyuncu zaten sorun çıkaracağını sanmıyorum.

İlyas Özdemir
06.02.2018, 16:15
maçı izleyemedim izleyen taraftarlar oyunu beğendiklerini yazmış buna sevinmelimiyim bilemiyorum 2 haftadır kendi evimizde galibiyetimiz yok tepedekiler puanlar kaybetmişken

Ibrahim Gaygusuz
06.02.2018, 16:37

Trabzonspor'un Göztepe karşısındaki ortalama pozisyon grafiğinde kaleci Onur Kıvrak dışında sadece iki oyuncu bordo mavililerin kendi yarı sahasındaydı.

Bunu devam ettirebilirsek Riza hocadan umitlenmeye baslarim.

Cok yakindik birbirimize. Buda oyuna yansidi

trbzonsporlu
06.02.2018, 16:39

biz 75 dk 10 kisi oynayan takima karşi bile böyle baskın oynayamadik hem rakibi sahasina hapsettik hemde kalemizde pozisyon vermedik ki göztepe orta sahası bu ligin ortalmasinin uzerinde olan bir takım. bu oyun büyük takım oyunudur haftaya yenilsekte devam etmeli bu oyun sablonu.

rakip takim teknik direktöru roportajina kalecisinin basarisi ile baslayip 1 puan aldiklari için şanslı olduklarini rakibin 1 puana uzülmus oldugundan bahsederek sosa ve abdilulkadirin hizli oyununun ancak faullerle durdurabildiklerini bununda rakibe haddinden fazla duran top firsati verdigini bein roport roprtajinda bizzat söyledi adam kisaca diyorki futbol olarak ezildik rakibi ancak faullerle durdurduk ve sansında yardimiyla 1 puan aldik.

hal böyle iken oyunun halen begenilmemesi skordan ötürü olduğunu düşünüyorum dün gece bizim adimiza sezonun en iyi oyunu oynandı. geç kaldık ama dogru oyuncu grubunu ve oyun sablonunu bulduk

sasone
06.02.2018, 16:41
Bu şekilde rakip kaleci ve defansın ritmini bulduğu ve iyi yerleştiği anlarda rakibin dengesini bozacak ekstra işleri yapacak bir şeyler değiştirecek aksiyonu bir türlü yapamadık.
Yeni stadın bu konuda bize avantajı Avni Aker'de bir kontra veya kornerden golü yer iyi oynadığımız maçı verirdik.
Buna da şükür artık.

Mehmet Fatih Yavuz
06.02.2018, 17:51
hal böyle iken oyunun halen begenilmemesi skordan ötürü olduğunu düşünüyorum dün gece bizim adimiza sezonun en iyi oyunu oynandı. geç kaldık ama dogru oyuncu grubunu ve oyun sablonunu bulduk

Skor değil vallahi üstadım!
Bana organize tek atak gösterin ki pozisyona dönüşmüş olsun.
Yok!
Bir tane uzak şut gösterin ki kaleciyi yere yatırsın?
Pozisyon olarak kimin pozisyonu daha net Göztepe'nin mi bizim mi?
Çok daha uygun pozisyon ürettiler hareketli toplarda, biz de duran toptan şansımızı denedik!

Şimdi bu kadar kısır bir hücum organizasyonunda oyunun beğenilecek neyi var?
Rakip topu orta sahada çevirtti bize!
Maşallah o zaman. Önümüzdeki maça kadar top çevirelim. Belki 1-2 pozisyon daha faul alıp üretiriz duran toptan.

Oyun pozisyona, pozisyon skora döner.
Biz daha pozisyon üretemedik ki!
İstatistik kasıyoruz sanki! Topa sahip olalım, orta sahada dönelim. :)

Puan olarak da hak ettiğimiz yerdeyiz.
Kel başa şimşir tarak... Tam adamını bulduk.

Not : Bu maçın hırsının çoğunluğu 10 kişilik Konya ve Fener maçlarından da geliyor. Ona katılırım bak!
80 dakika 10 kişi oynayan takıma o oyunu oynatan adamı ve ekibini hangi kelimelerle ifade edeyim ki? Bugün orta sahada %70 topla oynasalar kime ne fayda?

Doğan Şahin
06.02.2018, 17:55
Henüz okumayanlar için bu haftaki Köşe Yazım: https://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=7575

Murat Engin Akyüz
06.02.2018, 19:31
Rodallega ceza sahası içerisinde çok yanlız kaldı bu maç, Okay, Kucka ya da atak yönününe göre ters kanattaki oyuncularımız Abdülkadir, Olcay ve girdikten sonra Damdoy'u ceza sahası içerisinde hiç göremedim. Bence bu kadar baskın oynamamıza rağmen galip gelemememiz ve duran top harici az pozisyona girmemizin sebebi buydu. Kaldı ki Rıza hoca geldiğinde bana göre takımda en çok göze çarpan değişim akan oyunda ceza sahası içerisinde çoğalabilmemizdi.

Sefer A.
07.02.2018, 03:36
Rodallega bilerek iyi oynamıyor, ama haklı ama haksız...
Bir golcü nasıl top istemez yaa ? Bekliyor salahana gibi, el kaldırıp top istemek yok bir şey yok...
Karşısındaki lalak savunmacıların arasına top isteyip onları zor durumda bırakmaya çalışmayan çakma golcü gitsin başka yerde oynasın...
Rodallega'yı Konya'ya satıp Jahoviç'i Göztepe'den biz alsaydık daha iyiydi, en azından istekli bir topçumuz olurdu... top tutan golcümüz yok o da o açığı kapatırdı...
Roda tam bir hayal kırıklığı...
Novak da iyi değildi, bindiren sol bek dedik hızlı kanat dedik 2'si de olmadı, olmazsa da bu kadar işte ah ulan aahhh

İlker Yazıcıoğlu
07.02.2018, 09:17
Yemişim iyi oyunu afedersiniz,puan lazım bana puan,gol lazım....

Sanki her yıl kafaya oynuyoruz da iyi oyun bizi tatmin etsin, geçiniz...

Şu teptiğimiz fırsatlara bak!

Sefer A.
07.02.2018, 09:39
Yemişim iyi oyunu afedersiniz,puan lazım bana puan,gol lazım....

Sanki her yıl kafaya oynuyoruz da iyi oyun bizi tatmin etsin, geçiniz...

Şu teptiğimiz fırsatlara bak!
Gel de anlat... belki 3-5 hafta daha herkes puan kaybederse ve biz de fırsat tepmeye devâm edersek o zaman akıllanır "iyi oyun" miyi oyun meraklıları...
Hiç kusura bakmasın kimse, ama fuşki yesun iyi oyununuz... yine şampiyonluk ya da ikincilik için kolay bir sene, yine saçma sapan işler, tepeden tırnağa yanlışlar, bir de puan değil de iyi oyun diye tutturanlar... kakayim iyi oyuna.. bütün hafta size iyi "beto değil beton" dinlemeler...

Şampiyon olup sevincini yaşayalım, sonra 10 sene iyi oyun peşine düşün, ama şu an değil, hiç mi hiç değil... iyi oyun güzel oyun göz pası silen oyun isteyenler gitsin barcelona mancity psg izlesin bol bol.. başlayacam iyi top oynama işine haa,, yeter bee vallahi... şimdi bu kesim başlar "6.bile olamayız" demeye, iyice kafa yedirtirler

UĞUR DURTAŞ
07.02.2018, 10:36
iyi bir roda,kendinde olan bir roda,
hiç bir şey düşünmeden sahada olan roda önünden geçen toplara dokuna bilirdi.
maça odaklanamadığı için bu toplara vuramadı demiyorum,dokunamadı
çok etkisiz olmasına rağmen net penaltı yaptırdı,ama
hüseyin göçek;
konya maçındaki durica ve pereira ya göstermediği kırmızıların intikamını aldı.
okay her geçen hafta üzerine koyaral oynuyor maşallah
şu bizim takımda abdülkadir in sahaya koyduğu yüreğinin çeyreği kadar
mücadele etseler,her maçımız farklıve rahat biter.

B.AKDEMİR
07.02.2018, 12:33
Kaç gün geçti halâ daha son 4 beraberliğin verdiği sinirini atamadım.İyi oynadık atamadık.Kötü oynadık atamadık.Penaltı kart vs verilmedi avantaj kaybettik.Adam gibi bir sistem izlemek bize haram sanırım. Kaç haftdır sinirden ne yapacağımızı şaşırdık

emrahtuna
07.02.2018, 13:20
maçın özetini izledim..beto vs trabzonspor olarak geçiyo özet..malesef olan 2 puana oldu..çok değerliydi ve biz yine değerlendiremedik..

pReN@_61
08.02.2018, 00:17
Gitti gül gibi fırsat uşaklar.Yazık oldu ama sağlık olsun ne yapalım...

O değil de N'doye un göğüs kafesine atılan tekme de neydi öyle ya :S

Oğuzhan Fidan
10.02.2018, 17:50
Allah'ın çapsızları! Uğur demirok sen hiçbişey değilsin futbolcu hiç değilsin.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi