PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekrari Olmasin

kuzey_lee
05.12.2004, 18:19
evet daha hafizalarimizdan silinmemis bir liman ihalesi olayi var..bildiginiz üzre trabzonspor kulubu trabzon limani ihalesine girmis biraz acemiliginden biraz da masa basi oyunlardan dolayi ihaleyi kazanamamisti..

önümüzde trabzondaki Trabzon çimento fabrikasinin uzanlardan tmsf'ye devredilen trabzon çimento fabrikasinin satisi için ailacak ihale var..

simdi bazi arkadaslar ne isi var trabzonsporun çimento fabrikasiyla diycekler..önemli olan fabrika degil fabrikanin bulundugu üzerine kurulu oldugu büyük arazi..o arazi konum itibariyle trabzon sanayisinin en can alici noktasinda sayilir..limana çok yakin bir yerde..

tahmini olarak 5 milyon dolara satilacak bu araziyi trabzonsporumuz kesinlikle almalidir..5 milyon dolar lafini gören arkadaslar da hemen sasirabilirler..bu 5 milyon dolar 2 yil vadeli taksitler halinde odenecek..yani paranin hepsi simdi verilmeyecek..ayrica su andaki degeri 10-20 milyon dolar arasinda degisebilir deniliyor(duruma göre üzerine yapilacak ismerkezi fln olursa fiyatinin artip azalacagi soyleniyor)..yani ilerisi için çok iyi bir gelir kaynagi olacak..

burda en önemli is trabzon kamuoyuna düsüyor..neden derseniz ihale için hazirlanan firmalara karsi trabzon kamuoyu trabzonspor üzerinde birlesmeli..trabzon kamuoyu eger trabzonsporun bu ihaleyi almasi gerektigini iyi anlarsa kulubun ihaleyi almasi daha kolaylasacaktir....

umarim 2.liman vakasi olmaz..

yakup midi
05.12.2004, 19:41
en önemli konular bunlar aslinda ama ben trabzonsporun o bedeli ödeyecegini zannetmiyorum liman ihalesindeki gibi armut pis agzima düs diye beklerler....

#10 Fietra
05.12.2004, 23:25
Elbette alinirsa çok iyi olur sirketlesme denilen sey adina bir adim atilmis olunur en azinda hem kendi çimentomuzu üretiriz hemde ürettigimiz çimentoyu satariz...Stad için gereken çimentoyu da ucuza mal ederizsmileys/smiley1.gif

Punisher-61
05.12.2004, 23:49
ne güzel....millet spor ile ilgileniyor bizimkilerde senelerden beri liman pesinde...Bu Liman bir futbol takimi icin cok önemlidir

Harun-61
05.12.2004, 23:52
futbol sadece spor degil artik, endüstri oldu...

güzel fikir aslinda, ama liman isi gibi olmaz ins...

batugol
06.12.2004, 00:18
Büyük kulüpsek büyük düsünmemiz lazim. Bu sekilde kaynaklar bularak Trabzonsporumuzun gelecegini parali kisilere degil ehil yöneticilere birakabiliriz. Böylece her kongre öncesi parali baskan aramak zorunda kalmayiz.

Guests
06.12.2004, 08:05
bencede bunu kesin almamiz lazim. ama bu sefer sade para ile degil diger yönlerdende agirligimizi koyup erdoganinin istedigi yere vermesini engelliyelim.

Emorfo
06.12.2004, 10:47
tayyep yine yalakasi olan Albayraklara peskes çeker o araziyi...

Sonra da bu Albayraklar sülalesi Trabzonluyuz diye ortalikta gezer...

tigin
06.12.2004, 10:57

aynen öyle..smileys/smiley7.gif

kuzey_lee
06.12.2004, 12:32
o zaman tüm is dedigim gibi trabzon kamuoyuna düsüyor...koy simdiden tepkini bak bakalim noluyo ondan sonra..

bu arazi çok ama çok önemli..ne yapip edip alinmasi lazim

My
06.12.2004, 13:03
Açikçasi ben pekte ümitli diilim. Bu tip ihalelerin kazanilabilmesi için güçlü bir lobin olacak. Liman ihalesinde de gözktüü üzere Albayrak lobisi bile koskoca Trabzonspor lobisini rahatlikla ekarte ediverdi. Ha o zaman yönetim farkliydi.! Bana sorarsaniz bugünki yönetiminde peksesii solu çiktii söylenemez. Isteyen istedii gibi hakkimizda atip tutuyor bizden kimsenin giki çikmiyor. GAY-se' lere araziler peskes çekiliyor diger Istanbul düdüklerinin vergi borçlari meseleleri malum, bizde ise basinda '' bizde isteriz '' sesleri biraz yükseldi sonrasi hikaye. Güçlü lobi demek saglam yönetim demek. Bunuda olusturabilmek birlik beraberlikten geçer. Gerisi hikaye. Senelerdir birlik beraberliimizi kuramadiimizdan kaybetmiyormuyuz zaten.!? Buda ilginçtir, herkes bunun farkindadir ama yine bildiimiz yoldan sasmayiz.

ts20
06.12.2004, 20:31
çok güzel bir konuya dikkat çekmissin kuyez lee. bende çimento fabrikasinin trabzonspor tarafindan alinmasini düsünmüstüm.hatta bu konu için genel müdür burak gürdala mail atacaktim.

bu fabrikanin kapatilmasi biraz zor görünüyor çünkü bir çok isçi çalisiyor orada hem bu fabrika trabzonun en büyük sanayi kurulusu ben fabrikanin kapatilmasindan yana degilim .bir mühendis gözüyle bakiyorum fabrikaya ; çok fazla kar saglayan bir fabrika degil ama çok genis bir pazari olan fabrika . dogu karadenizde baska bir çimeto fabrikasi yok benim bildigim .birde ülkemizde tek yok olmayacak sektör insaattir.bu yüzden fabrikanin arazisinden degil kendisinden yararlanilmali diye düsünüyorum.

benim bildigim kadariyla fabrika çok düsük bir verimle çalisiyor yani teknoloji yatirimi gerekiyor trabzonspor bunu tek basina basaramaz .bence bu ihaleyi baska bir çimento fabrikasiyla ortak girmeli.buda nuh çimento olabilir .sahibide trabzonlu türkiyedeki en büyük ikinci çimento fabrikalari bunlarin. isi bilen biriyle sektöre girmekhem maliyeti azaltir hemde tecrübe kazandirir .kara geçme süresi kisalir...

Oğuz
06.12.2004, 20:59
güzel bir topic.

umarim aliriz..

Emin
08.12.2004, 14:32
5 milyon dolar fiyat biraz az mutlaka bir hata olmali. O arazi ve o fabrika bundan fazla eder. Limanin dibinde hatta içinde. Trabzonspor için iyi bir yatirim olur. Bence alinmali...

Kaya
08.12.2004, 15:25
"Futbol sadece futbol degildir". Kesinlikle bu cümleye katiliyorum. Bu tür yatirimlar kulübe çok büyük getiri getirecek hadiselerdir. Futbolun yaninda kulübümüz baska yatirimlarada yönelmeli. Bunlarin amaci zaten sportif basariyi daha rahat ve daha kolay getirmektir.

Umarim istedigimiz sonucu aliriz. Ama çokda fazla umutlu degilim. Etraf bu kadar çikarci insanlarla dolu iken.

Guests
08.12.2004, 15:28
birsey sorucam kartalda bir benzin istasyonu falan açilicakti 2 sene oldu durum nedir? geseye falan arsa veren hükümet bize izinmi vermiyor.

Emorfo
08.12.2004, 15:32
hala açilacak. o araziyi de yanilmiyorsam Faruk Özak kulübe kazandirmisti.

Trabzonspor kulübü istanbuldaki yatirimlarin yarisi kadar Trabzon'da yatirim yapmiyor. Bu gün Liman olsun meydandaki isletmeler olsun. Çimento ve tekstil sektörü olsun Trabzonspor simdiye kadar kendi kentinde bu yatirimlari yapmak zorundaydi.

kuzey_lee
23.12.2004, 15:07
hala açilacak. o araziyi de yanilmiyorsam Faruk Özak kulübe kazandirmisti.

Trabzonspor kulübü istanbuldaki yatirimlarin yarisi kadar Trabzon'da yatirim yapmiyor. Bu gün Liman olsun meydandaki isletmeler olsun. Çimento ve tekstil sektörü olsun Trabzonspor simdiye kadar kendi kentinde bu yatirimlari yapmak zorundaydi.

su ana kadar camia içinde aktif rol alan kisilerden hiçbirinden bu fabrika olayiyla ilgili bisey duyamadik malesef..yine elimizden uçup gidecek..

kuzey_lee
09.01.2005, 19:37
tekrari olmasin dedik ama tekrari oldu..çimento fabrikasi ihalesi için trabzonda bi grup kuruldu..basbakana yerel gazetelerden çagri yaparak burayi almak istediklerini belirttiler..helal olsun..

My
09.01.2005, 20:31
Yazik, çok yazik smileys/smiley13.gif

Berk Akçay
09.01.2005, 21:27
fatih dediklerinde çok haklisin su limanin ihalesini alabilseydik trabzonspor için ne kadar güzel olurdu rahatlardik birde ama napalimçimento fabrikasini alirsak daha güzel olur

kuzey_lee
09.01.2005, 21:35
fatih dediklerinde çok haklisin su limanin ihalesini alabilseydik trabzonspor için ne kadar güzel olurdu rahatlardik birde ama napalimçimento fabrikasini alirsak daha güzel olur su ana kadar çimento fabrikasi için hiç bir girisimde bulunulmadi kulup tarafindan..trabzonda bu ihale için baska bi ortak girisim grubu kuruldu

Berk Akçay
09.01.2005, 21:43
fatih dediklerinde çok haklisin su limanin ihalesini alabilseydik trabzonspor için ne kadar güzel olurdu rahatlardik birde ama napalimçimento fabrikasini alirsak daha güzel olur su ana kadar çimento fabrikasi için hiç bir girisimde bulunulmadi kulup tarafindan..trabzonda bu ihale için baska bi ortak girisim grubu kuruldu

fatih ben ilk senden duydum bunu ya bilmiyorum böyle birsey yapsak çok gügzel olucak ama bakalim bir girisim yapicaklar mi abicigim

of-lee
09.01.2005, 22:57
bir daha ki ihaleyi aliriz insallah

My
19.01.2005, 14:27
<TABLE height=121 width="100%">
<T>
<TR>
<TD height=28>
<DIV align=center>http://www.karadenizhaber.com/haberresim/19ock/cimentoda.jpg</DIV></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top height=141>Trabzonspor da talip
Çimento Fabrikasi'ni almak için sirket kuran 30 çimentocuya destek verilmesi istendi. Çimento A.S. adina konusan Ferhat Çergel, Trabzonlular'dan destek istedi. Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Simsek de Trabzon-
spor'un fabrikaya çok ciddi bir sekilde talip oldugunu söyledi. </TD></TR></T></TABLE> Sanirim bu sefer tekrari olmayacak smileys/smiley32.gifZaman neyi gösterecek bakalim hadi hayirlisi. Son zamanlarda ciddi adimlar atilmaya baslandi. Eer bu olay fiiliyatada yansirsa çok güzel olacak smileys/smiley32.gifBu arada haber Karadeniz Haber gazetesinden arkadaslar...

baris_aykan
19.01.2005, 14:35

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifdogrusu budur smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

mahir_kuzey
19.01.2005, 15:44
lobi dediginiz sey ne ki zaten. trabzonlu olmakla övünen zenginler çiksinlar bakalim ortaya. memleketleri için 40 yilin basi bi hayir islesinler.

yok arkadas yok bizim kodamanlar hiyar. biraz adamlik olsa bu durumlarda olmazdik. gidip baska kulüplere yalakalik yapilacagi zaman bizimkiler en basta kosar. bize hayirlari dokunacagi zaman bi tanesini ortada bulamazsin...

kuzey_lee
19.01.2005, 16:48
evet cimento fabrikasi için açilacak ihaleye kulubumuz de katilma karari aldi..insallah ihaleyi kulup alir..bu arsa çok iyi bir gelir olur

#10 Fietra
19.01.2005, 18:02
Insallah güzel bir gelir kapisi olursmileys/smiley1.gif

Berk Akçay
19.01.2005, 18:48
evet cimento fabrikasi için açilacak ihaleye kulubumuz de katilma karari aldi..insallah ihaleyi kulup alir..bu arsa çok iyi bir gelir olur

inssallah hayirlisi olur gerçekten

of-lee
19.01.2005, 21:28

ihaleyi aliriz

baris_aykan
19.01.2005, 22:31
ulan o cimento fabrikasinda dayim kac sene calisti be hey gidi degirmendere

Aniketus
19.01.2005, 23:21
Kuzey_lee'nin dedigi gibi bu fabrikanin arazisi çok degerli bence de, üstündeki fabrika önemli degil.. Bu açidan bakildiginda, tabii böyle bir ranti Trabzon'dakiAKP yalakalari Trabzonspor'abirakir mi ondan ciddi biçimde süpheliyim ama, bence Trabzonspor bu ihaleyi eger gerçekten alacaksa, alabileceksegirsin bu ise. Yoksa liman ihalesinde oldugu gibibirilerine yan teklif verip ihaleyi mesrulastirmak amaciyla Trabzonspor kullanilacak ya da kullandirilacaksa hiç girilmesin bu ise..

Trabzonspor, kurumsallasma sürecini lafta birakmayip toparlayabildigi tüm sermaye birikimini kisa sürede garanti sicak para sirkülasyonu saglayabilecek, rekabet gerektirmeyen, hazirrant yatirimlarina kanalize etmelidir. (Benzin istasyonu, Otopark, Döviz büfesi vs.) Trabzonspor'un gelecegi açisindan en acil konu budur bence. Bu arazi de, bir tür rantkomleksi olarak dizayn edilebilir ve zaten miyadini doldurmus olan, tozdan dumandan baska bir numarasi olmayan o köhne fabrika yikilarak, yerine, TS akaryakit istasyonu, (limandaki kamyon trafigini bidüsünün..) TS yikama yaglama vs..(buralarda TS taraftari ögrenciler gönüllü olarak çalisir ve örnegin 200 araba yikayana bedava kulüp üyeligi verilir, kimse param yoktu üye olamadim diyemez..) akaryakit istasyonunun yaninda küçük biralisveris merkezi açilir, market shop, döviz büfesivs. yaninda TS CLUB, hatta yine ayni araziiçine sehirler arasi otobüsler için küçük bir konaklama tesisi bile sikistirilabilir.. Asfaltin kenarinda dalgalanan dev birTrabzonspor bayragi, Sürmene, Of, Rize ve Artvin tarafindan gelip bizans istikametine gitmekte olan tüm Trabzonsporlulari buraya bi bes dakika ugramaya ikna etmek için yeter de artar bile.. Burada böyle bir tesisini oldugunu bilentüm Trabzonsporlu insanlar uzun yola çikmadan depolarini kesinlikle burada doldururlar, yolluklarini hediyeliklerini buradan alirlar, arabalarini yikatirlar, yaglatirlar vs.. tüm bu satis ve gelirleriTrabzonspor'un kasasina yillik en az, en kötü ihtimalle 4-5 milyon dolar sicak para birakir..yatirim arazi ile birlikte 2 sene içinde kendini amorti eder.. 3 sene sonra dapara basmaya baslar.. Her sene don degistirir gibi yildiz futbolcu aliriz.. Ya da kazanilan parayla ayni tesisten Istanbul'a da yapariz.. Keyfimize kalmis..

Bunlar nasil mi olur, büyük düsünenyöneticilerle tabii..

Benimbile, su anda, 5 dakika içinde gözlerimi kapatip hayal kurdugumgibi, korkusuzcahayal kurabilecek yöneticilerle olur bunlar.. Hayal kuramazsak, baskalarinin gerçeklesen hayallerine figüran olmaya devam ederiz.. (Ne demek istedigimi, hergün saraçoglu stadinin önünden geçenler bilir)

Peki, bizde var mi acaba obüyük düsünenyöneticilerden?..

Görecegiz.

irfanparlak
20.01.2005, 01:14
fatih çok güzel bi konuya deginmissin saolasin isallah ihale kazanilir çünkü dedigin gibifabrikadan öte o arazi çok iii bi alan

esmerfirtina
25.01.2005, 11:34
Bencede ihale isi iyi olur her alanda adimimizi atmamiz lazim. Bence geç bile kaldik böyle ataklar yapmamiz lazim. Sessiz sessiz ama derinden olsun...

kuzey_lee
25.01.2005, 12:04
albayraklar bu ihaleye de girme karari aldi..bakalim ne olacak

lukluk61
25.01.2005, 12:06
Tayyip de bastasmileys/smiley5.gif