PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 İle Bu Sezonun Kıyaslaması

TsYusuf61
13.12.2017, 01:11
herkese merhabalar, uzun zamandır okuyucu olarak takip etsem de bu benim forumdaki ilk mesajım.

Bu sezonki puan cetveli bana 2008-2009 yılını hatırlıyor, sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Açıkçası ben çok takip etmemiştim, o sezonu detaylı hatırlamıyorum ne olup bittiğini ancak puan durumundaki benzerlik dikkatimi çekti.Daha yakından takip edenler ne düşünür acaba beşiktaşın yaptığını bu sene biz yapabilir miyiz?

O zamanda yine zirvede çok sayıda takım birbirine yakın puanlarla yer alıyordu.
Beşiktaş 2. yarı önündeki 5 takımı geçerek şampiyon olmuştu ve sezon sonu takımların ulaştıkları puanlar normalin altında kaldı denilebilir.
İddası olan takım sayısı fazla olmasına rağmen 2. yarı Beşiktaş harici puan olarak başarılı performans sergileyen olmamıştı. (biz 2. yarı evimizde 9 maçta 14 puan toplamıştık :( ve bizimde o sene derbi galibiyetimiz olmıştı, Bu sezonki Gs gibi)
Sizce bu senede bir benzeri olur mu? Bu kadar takımın ligde birbirine bu kadar yakın olmasının kazanılan toplam puanların düşmesinde payı ne kadardı?
Beşiktaşın takımlar içerisinde öne çıkmasında önemli faktörler nelerdi?
Bu sezonda biz aradan sıyrılamaz mıyız?

<tbody>
2008-2009
O
P
O
P
Sezon sonu
O
P
Fark 17-34

1.SİVASSPOR
15
31
17
37
bjk
34
71
40

2.TRABZONSPOR
15
31
17
35
sivas
34
66
29

3.GS
15
30
17
33
TS
34
65
30

4.FB
15
29
17
33
Fb
34
61
28

5.ANKARASPOR
15
29
17
33
Gs
34
61
28

6.BEŞİKTAŞ
15
28
17
31
Bursa
34
58
33

7.KAYSERİSPOR
15
24
17
27

8.GAZİANTEPSPOR
15
22
17
26

9.BURSASPOR
15
22
17
25

</tbody>

Şuanki durum

Galatasaray 15 32
M.Başakşehir 15 30
Fenerbahçe 15 29
Beşiktaş 15 27
Kayserispor 15 27
Göztepe 15 27
Trabzonspor 15 25
Bursaspor 15 24
DG Sivasspor 15 22

Gürkan Asma
13.12.2017, 01:53
Bence her türlü sıyrılırız, kadro kalitemiz ve derinliği bunun için yeterli. Özellikle devre arasında nokta atışı 2 transfer yaparsak aradan sıvışırız her türlü.

arsinli_akrep61
13.12.2017, 02:38
Ben umutluyum. Neden olmasın ?

Oğuz ZEYTİN
13.12.2017, 06:26
Sivas'ta taçtan gol yiyip yarıştan düştüğümüz sezon degil mi?

"Teknik direktör değiştirerek şampiyon olunur mu?" sorusuna cevap veren bir sezondu. E. Sağlam yerine gelen Denizli ile sonuca gitmişti Bjk.

Enes Başkaya60
13.12.2017, 06:47
Ligin ilk yarısındaki Son iki maçımızı alırsak ikinci yarıya da ise konya ve sikebahceyi yenerek başlarsak neden olmasın ama çok zor bir ihtimal maalesef...

zekeriyya
13.12.2017, 08:13
benim de aklıma bunun gibi şeyler geldi
derbi almadan şampiyonluk
fuan farkı , kapatılarak ile şampiyonluk
şike ile şampiyonluk

oluyor bunlar futbol da

bizde iyi bir seri yapalarsak rüzgarı arkamıza alırız

neden olmasın
TsYusuf61 iyi tespitler , yaz dostum yaz , hep misafir hep misafir olmaz buranın sahibi sizsiniz

Yiğit Gayretli
13.12.2017, 08:34
Açıkçası çok zor ama böyle şeyler olmuyor değil. Yine 2008-09 sezonunda yanılmıyorsam Wolfsburg'un böyle bir hikayesi vardı.

Şahsen inanmıyorum, inanmak istemiyorum ama fb maçı dahil kayıpsız gidersek; evet bu ihtimal gerçek anlamda belirir.

Bursa maçı başlığında da yazdım. Bursa, Karabük ve Konya maçlarını kazanmak demek fb maçının kırılma maçı olması demek.

Mehmet BAŞ
13.12.2017, 09:17
Futbol bu, her şey mümkündür.
Fakat söz konusu Trabzonspor olunca gizli güçler devreye alınıp bir şekilde önü kesiliyor.
Arap atı gibi sonradan açılıp şampiyonluk iddiamız olsa bile bize bu pastayı yedireceklerini sanmıyorum.
Başakşehir, Fenerbahçe gibi siyaset tarafından bazen açıkça bazen de gizli gizli korunan takımlar varken bize bırakırlar mı?
Bence bırakmazlar!

Ülkenin vaziyeti böyleyken Trabzonspor ne yapabilir?
Aslında yapılacak olan belli, çıkıp çatır çatır oynayıp hakeme rağmen herkesi dümdüz edip geçeceksin.
Peki bu Trabzonspor bunu yapabilecek güçte mi? Şu an için hayır! Fakat bir ritm tutturursak mümkün olabilir.
Zira elimizdeki kadro gerçekten güçlü bir kadro! Kanat oyuncularımızın yetersizliği dışında ciddi sıkıntımız yok!
Rıza Hoca'nın iyi gidişatı, oyuncuların moral bulması güzel...

Ancak açık konuşmak gerekirse bu takım şampiyon olması J.Sosa'nın ezberimizdeki gibi oynaması ile mümkün olabilir.
Bu çocuk mevcut kadroda Abdülkadir ile birlikte pas oyunu ve oyunun zeka kısmını en iyi bilen futbolcumuz!
Abdülkadir & Sosa ikilisine bir de Yusuf'u ekleyebilirsek önde Burak ile zaten işi bitiririz.
Her şey iyi giderse şampiyon olmamak için bir neden göremiyorum.
Hele ki dolu bir Medical Park'ta rakipleri boğarız! Yeter ki şu dediklerim bir olsun.

UğurB
13.12.2017, 12:20
Olabilir mi? Olabilir...
Zor mu? Zor...
Mac mac bakalim...
Baski altina almadan, beklenti olusturmadan...
Maksimum taraftar destegi ile...
Her sey guzel olabilir...

TsYusuf61
13.12.2017, 12:33
Bence 1-2 takım hariç yine 2.yarı toplanan puanlar düşecek ve 40 puan civarında toplayan takım şampiyon olcak, biz mi oluruz burdan karlı çıkan yada fb-bjk mı bilmiyorum,
gs kırılgan hocaları sürekli tartışılıyor, sıkıntı ile karşılaştıklarında toparlanmakta zorlanıp seri puan kayıpları yaşamaya müsaitler gibi

yukarıda 2008-2009 özellikle 2 .yarı toplanan puanlar düşük yani beşiktaş öle çok efsanevi bir performans sergilememiş, eğer anormal sayıda sakatlıklar gibi şansızlıklar yaşamazsak 1-2 takviye ile biz olabiliriz yada fener olur gibi geliyor,
başakşehir taraftar desteği olmadan kritik mücadelelerden ekstra puanlar çıkaramaz ,kadrolarıda nispeten yaşlı etkisini görcektirler, yarıştan kopma şansı en fazla olan onlar bence

beşiktaşta oyuncularda yeterli istek yok ligde,motivasyonda zorlanıyorlar bu şekilde sürpriz kayıplarla onlarda şampiyon olamaz gibi

Ama yükselmeye devam edersek bu takım üstünde olumsuz anlamda çok baskı yaratılmamalı özellikle buna dikkat edilip önlem alınmalı, evimizdeki maçlar dezavantaja dönmemeli , yoksa 1-2 takviye(özellikle stoper) ile birlikte bence ilk 2 şansımız var özellikle şu ilk 7 hafta zorlu fixtür avantaj olabilir, maçlar evimizde ve takım sene başına göre oturmuş durumda, az kayıpla geçme şansımızda var ki o zaman işler değişir.

Arda'
13.12.2017, 13:12
O sezon bjk ligin ilk yarısında 31, 2. yarısında 40 puan almış toplam 71 puanla şampiyon olmuş çok düşük bi puan aslında.

Karadeniz6116
13.12.2017, 13:22
1 - Gs
2 - Fb
3 - Trabzonspor
4 - Bjk
5 - Başakşehir

Sezon sonu en iyi ihtimal bu olur.
Başlık güzel ama 1 mağlubiyetle tüm hayaller yıkılır.
Bizim icin sampiyonluk treni Akhisar maçı ile kaçtı.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TsYusuf61
13.12.2017, 13:26
O sezon bjk ligin ilk yarısında 31, 2. yarısında 40 puan almış toplam 71 puanla şampiyon olmuş çok düşük bi puan aslında.
kesinlikle ona dikkat çekmek istiyorum. birde biz 6 maçta 4 mağlubiyet 2 beraberlik almamıza rağmen sıralamada çok keskin düşüş yaşamamışız, geçen yılın antalyası yada biz gibi keskin yükseliş yada düşüş sıralamada olmaz, şuanki puan farklarıda bu durumda daha az önemli ama seri galibiyet ve puan kayıplarıda çok daha önemli olabilir şampiyonun belirlenmesinde.

Yiğit Gayretli
13.12.2017, 13:46
Puan kaybı yapmamamız gerekiyor o kesin. Bunun yanında, direk rakiplerimizle olan 6 hatta o haftanın fikstürüne bağlı olarak 9, 12 puanlık maçları kesinlikle kazanmamız gerekiyor.

Yani; Bursa, fb, bjk, Kayseri, gs, Göztepe ve başakşehir maçlarını yüzde yüz kazanmamız gerekiyor. Diğer maçlarda yaşayacağımız olası puan kayıplarında da rakiplerimizin puan kaybı yapması için dua edeceğiz.

Ayrıca Bein Sport ile TFF'nin, bu kadar çok takımın yarışın içinde olduğu bir yılda ligi heyecanlı kılmak adına dengede tutmak için göstereceği çabadan da -geriden geldiğimiz için- faydalanabiliriz. Medyayı iyi yönetmeliyiz. Doğru önlemler almalı, doğru adımlar atmalıyız!

Sadri Şener gibi ilk yarıyı 9 puan önde kapatınca "sezon sonu şampiyonluk kutlamaları için otel bakma" işleriyle oyalanmamalıyız.

Neyse! Hele şu önümüzdeki 4 maçtan kayıpsız çıkalım da...

Ahmet Kara
13.12.2017, 13:57
Bursa , Karabük ve Konya maçlarını kayıpsız geçersek , Fener maçı bizim için final maçı olur. Eğer o maçı da alırsak o zaman şampiyonluk konuşabiliriz.

alper*
13.12.2017, 14:26
Kendi evinde 6 gol yiyen takım şampiyon olamaz.

Koray
13.12.2017, 14:31
Fikstürümüz o kadar müsait ki ama söz konusu Trabzonspor arkadaşlar uyandırayım.

ceday99
13.12.2017, 14:49
o sezon devre arasinda Yusuf simsegi de besiktasa kaptirmistik. denizlinin gelisine bu psikolojik ustunluk eklenince o sezonu devre arasinda kapatmistik aslinda.

homosapiens
13.12.2017, 15:14
19 da 19 ile 82 puan yapabiliyoruz.Ligde son 5 sezonun sampiyonluk ortalamasi 75,6. Bu sezon cekismeden dolayi ortalama bir iki puan dusebilirse ancak sampiyonluktan bahsedilebilir. Bu sene su an liderin puan ortalamasi 2,13;sene sonunda 72,53 yapiyor. Biz bu ortalamaya en erken 23. Hafta sonunda 49 puandayken ulasiyoruz. Sene sonunda 2, 13 ortalama icin ise 48 puan daha gerekiyor; 19 macta 15g 3b 1m gibi yani. Cok zor belli, ama ümitsiz de izlenmiyor bu oyun

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yiğit Gayretli
13.12.2017, 15:22
19 da 19 ile 82 puan yapabiliyoruz.Ligde son 5 sezonun sampiyonluk ortalamasi 75,6. Bu sezon cekismeden dolayi ortalama bir iki puan dusebilirse ancak sampiyonluktan bahsedilebilir. Bu sene su an liderin puan ortalamasi 2,13;sene sonunda 72,53 yapiyor. Biz bu ortalamaya en erken 23. Hafta sonunda 49 puandayken ulasiyoruz. Sene sonunda 2, 13 ortalama icin ise 48 puan daha gerekiyor; 19 macta 15g 3b 1m gibi yani. Cok zor belli, ama ümitsiz de izlenmiyor bu oyun

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Basit ve güzel bir analiz... Tabi bu işin içinde insan faktörü ve öngörülemez birçok olay var. En büyük avantaj üst tarafın çok karışık olması.

ilelebeTS
13.12.2017, 15:30
2008-2009'da bjk şampiyon olmadı, yapıldı. gs-fb gerideydi bjkya yol verildi.

Yarışta çok takım olması iyidir. Bazıları birbirini yerken aradan sıyrılabilirsin. İki takım kalınca maçlar, hakemler anormalleşiyor.

Bu sene 70 puana düşer şampiyonluk barajı. Belki de daha altına. Çünkü ikinci devrede kazanmak daha zordur, takımlar can havliyle oynar ve kapanmaya başlarlar, kitlerler oyunu. Hava da soğuyunca hepten zorlaşır kazanmak.

Arda'
13.12.2017, 15:42
Ligin 2. yarısında fb, göztepe, başakşehir, bjk, kayseri ile içerde oynuyoruz bunlar tepedeki takımlar şu an. Deplasmanda gs maçı var o maçı kaybetmeyiz zaten adamlar büyük maç kazanamıyor ve arenada biz genelde zor kaybediyoruz. İlk 3 yeterli benim için hatta ilk 4 başarıdır.

champions
13.12.2017, 15:51
Transfer sezonu bittiğinde 3-5 arası gidip geleceğimizi düşünüyordum. Bu şartlarda berbat sezon başlangıcından sonra 3.lük kesinlikle başarıdır. 4 ve 5 de kabul edilebilir bir sonuç olur. İlk 2 kesinlikle büyük sürpriz olur. Kadromuz hem yetersiz hem dengesiz. Rıza Çalımbay kötü hoca değil fakat bizi ileriye taşıyacak bir hoca da değil. Ancak şöyle bir şansımız olabilir, son 2 maçı kazanırız, kritik mevkilere 3 tane kısa vadede yüksek performans alabileceğimiz oyuncu alırız, 2. yarıya da iyi başlar Konya'yı ve ardından Fb'yi yeneriz, işte o zaman ilk 2'yi ciddi bir şekilde konuşabiliriz.

Mehmet Fatih Silik
13.12.2017, 16:02
O sezon basi transfer rekoru kirilmisti. Egemen, Selcuk, Gökhan Ünal gibi oyunculari transfer ederek lige baslamistik.
Önde baskili oyun ve taraftar destegi ile ilk yariyi 35 puanla toplayip ara transfer döneminde akil edip Yusuf'u kaptirmasaydik sampiyon olmak icten bile degildi.
Alanzinho'ya servet ödeyip takimin asil gerekli olan oyuncu(lari) almayarak zaten yönetimsel olarak bitirmistik sampiyonluk yarisini.
Bu sezon o sezona benzememesi icin ara transferde tüm eksikliklerimizi gidermemiz lazim.
Sezon basinda belirttigim gibi benim bu yilki tek gercek hedefim Ziraat Türkiye Kupasi!

O sezondan aklimda kalanlar
- 61. dakika sovlari
- mac sonu kolbasti
- 3-0 yenildigimiz Gs maci ve Lincoln'un köse bayragi ile dansi ve Servet Cetin'in eliyle attigi golden sonra Arda Turan'in ona göz kirpisi
- 3-2 evimizde aldigimiz Antalya maci ve Hüseyin Cimsir'in kafasinin yarilisi
- 2-2'lik Alanzinho'nun ilk macinda Gs'ye 7. dakikada cektigi muazzam vole
- 3-0 yenildigimiz ve Ersun Yanal'in istifa ettigi Sivas deplasmani
- Kocaelispor'u 3-1 yendigimiz macta Alanzinho'nun asirtma vurusunda spikerin cildirmasi ve taraftarimizdan birisinin maraton tribünün catisina cikmasi
- Bursa'yi evimizde uzatma dakikalarinda Gökhan Ünal'in frikik golüyle yikisimiz

Of...darlandim!

Uğur Ö.
13.12.2017, 16:25
O sezon basi transfer rekoru kirilmisti. Egemen, Selcuk, Gökhan Ünal gibi oyunculari transfer ederek lige baslamistik.
Önde baskili oyun ve taraftar destegi ile ilk yariyi 35 puanla toplayip ara transfer döneminde akil edip Yusuf'u kaptirmasaydik sampiyon olmak icten bile degildi.
Alanzinho'ya servet ödeyip takimin asil gerekli olan oyuncu(lari) almayarak zaten yönetimsel olarak bitirmistik sampiyonluk yarisini.
Bu sezon o sezona benzememesi icin ara transferde tüm eksikliklerimizi gidermemiz lazim.
Sezon basinda belirttigim gibi benim bu yilki tek gercek hedefim Ziraat Türkiye Kupasi!

O sezondan aklimda kalanlar
- 61. dakika sovlari
- mac sonu kolbasti
- 3-0 yenildigimiz Gs maci ve Lincoln'un köse bayragi ile dansi ve Servet Cetin'in eliyle attigi golden sonra Arda Turan'in ona göz kirpisi
- 3-2 evimizde aldigimiz Antalya maci ve Hüseyin Cimsir'in kafasinin yarilisi
- 2-2'lik Alanzinho'nun ilk macinda Gs'ye 7. dakikada cektigi muazzam vole
- 3-0 yenildigimiz ve Ersun Yanal'in istifa ettigi Sivas deplasmani
- Kocaelispor'u 3-1 yendigimiz macta Alanzinho'nun asirtma vurusunda spikerin cildirmasi ve taraftarimizdan birisinin maraton tribünün catisina cikmasi
- Bursa'yi evimizde uzatma dakikalarinda Gökhan Ünal'in frikik golüyle yikisimiz

Of...darlandim!
En zevk aldığım sezonlardan biriydi. Muhteşem geri dönüşler yapıyorduk. O takımın şampiyon olmaması için hiçbir sebep yoktu ancak dar kadro yüzünden şampiyon olamamıştık bence.

Oruç
13.12.2017, 16:28
70 puan civarı şampiyon yapar. Kim olur orası ayrı konu. Fikstürümüz buna müsait aslında. Ama şu aşamada şampiyonluk konuşmak için erken. Önce şu iki maçı kazanmamız lazım. İlk 3'e girip kupayı almak da beni mutlu eder.

Yukarıdaki takımların puan olarak birbirine yakın olması işimize gelir. Öbür türlü ayak oyunları başlıyor ve çaresiz kalıyoruz. Göztepe ve Kayseri 25. haftaya kadar alabildiğine puan almalı. Geriden gelmemiz de üzerimizdeki baskıyı minimum seviyede tutar.

Karadeniz6116
13.12.2017, 16:36
2008-2009 sezonu sampiyon olamamizin nedeni 16 gol atan Gökhan ve 12 gol atan Umut Bulut ikilisidir.
Icerde puan kaybettiğimiz en az 4-5 maçta gol kaçırma rekorları kırarak, bizim sampiyonlugumuza mani olmuşlardır.
Yoksa en rahat şampiyon olacağımız yıl o seneydi.
Ama bu hesaplar için erken.
Önce Fener maçına kadar bir durumumuzu görelim, daha sonra bu başlık aktif hale getirilebilir.
Maç maç gitmek için, futbolcuları ve teknik ekibi baskı altına almamak için sikecilerle oynayacağımız maç sonuçlanana kadar bu başlığın kapatılmasını rica ediyorum forum yöneticilerinden.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefer A.
13.12.2017, 17:07
Sivas'ta taçtan gol yiyip yarıştan düştüğümüz sezon degil mi?

"Teknik direktör değiştirerek şampiyon olunur mu?" sorusuna cevap veren bir sezondu. E. Sağlam yerine gelen Denizli ile sonuca gitmişti Bjk.
O seneyi Yusuf Simsek transferi çözmüstü, biz alsaydik biz sampiyon olurduk salak ersun hâinine ragmen

alone_6161
13.12.2017, 17:13
- bjk şampiyonlar ligi sebebiyle ligde kötü bundan sonra da ne kadar vites arttırırlar muamma
- gs fırtına gibi başlayıp, zor maçlarla düşüşe geçti, daha önemlisi de tudor tartışılıyor, terim sesleri yükseliyor, başkana büyük bir nefret var, her an çökecek durumdalar
- fb kötü başlayıp, son haftalarda forma girdi ama görünen son maçlarda kendi sahasında çok gol yiyorlar, deplasmanlarda da 1-0, 1-0 güç bela gidiyorlar ki özellikle deplasmanlarda bayağı şanslı olduklarını düşünüyorum.
- başakşehirin şampiyonlukta bir aday olabileceğini düşünmüyorum. Sakatlıklar vs. düşüşe geçecektir.

Biz Rıza hocayla sezona başlasaydık, şu an rahat 7-8 puan daha fazla toplamış, rüzgarı arkasına almış, tek vücut olmuş olurduk. Bundan sonra ne olur? Tamamen futbolcu kadrosu ve Rıza hocanın performanslarına bağlı. Rıza hoca bu havanın kalıcı olmasını sağlarsa, kafa olarak bizle olmayanları ve fayda sağlayamayacağımız futbolcuları sessiz sedasız ayıklayıp, kalanlar tek vücut olursa küçük bir ihtimal de olsa neden olmasın.

Uğur Kalyoncu
13.12.2017, 17:30
O sezon ile bu sezon kıyaslanamaz..

Ersun Yanal yönetiminde Ankara galibiyeti ile başlayan sezonda bayağı bayağı önde gidip içerde ardarada Konya ve Denizli'ye kaybederek şampiyonluğu elimizle verdik..

O sezon Konya 15.olup ligde kalirken Denizli 16.olup küme düşmüştü..

Mehmet Cihan Kocaman
13.12.2017, 17:42
Önümüzdeki maçlarda şöyle şöyle yaparız diye analiz yapmak keyifli ve güzel ama bir o kadar da tehlikeli.
Şampiyonluk sadece aklımızda olsun, fazla dillendirmeyelim derim ben.
Takımı baskı altına almaya gerek yok.
Taraftar olarak üzerimize düşeni yapalım, evimizde maçın başında iki gol de yesek takıma destek vermeliyiz, homurdanmalar ıslıklar olmamalı.
Evimizde sürekli puan kaybetmemeliyiz. Gelen takımlara burdan çıkışın zor olduğunu hissettirecek bir oyun ve galibiyet serisi yapmalıyız. Canımı en çok sıkan durum bu. Herkes “Trabzonspor’u yeneriz” diyerek geliyor Trabzon’a.
Ayrıca son haftalarda olduğu gibi göze batan iyi bir oyun oynamadan kazanmak bizim lehimize, fazla dikkat çekmeden geliyoruz. TV yorumcularının bizi aday görmemesi benim için daha iyi. Ligin 27-28. haftası geldiğinde herkes bir anda Trabzonspor’u zirvede görebilir.

artvints
13.12.2017, 17:47
O sezon ile bu sezon kıyaslanamaz..

Ersun Yanal yönetiminde Ankara galibiyeti ile başlayan sezonda bayağı bayağı önde gidip içerde ardarada Konya ve Denizli'ye kaybederek şampiyonluğu elimizle verdik..

O sezon Konya 15.olup ligde kalirken Denizli 16.olup küme düşmüştü..Beşiktaş 31 puanla ilk yariyi 5. bitirdi hatirladiğim kadariyla ikinci yari 71 puanla sampiyon oldu. O açidan benzesin. Şu iki maçta kaza olmasin gs de puan kaybetsin yeter. Devre arasinda daha sıkı ve çoşkulu oynayan bir takima dönüşebilirsek birşeyler olur. Ligi taşiyacak golcülerimiz var bu çok önemli.

Fatih Çelik
13.12.2017, 18:08
Wolfsburg'un buna benzer bir hikayesi var o sezon Dzeko ve Grafite takımı sirtlamıştı inanılmaz gol istatistikleri vardı. Misimovic de ciddi katkı vermişti.

Uğur Kalyoncu
13.12.2017, 18:41
Beşiktaş 31 puanla ilk yariyi 5. bitirdi hatirladiğim kadariyla ikinci yari 71 puanla sampiyon oldu. O açidan benzesin. Şu iki maçta kaza olmasin gs de puan kaybetsin yeter. Devre arasinda daha sıkı ve çoşkulu oynayan bir takima dönüşebilirsek birşeyler olur. Ligi taşiyacak golcülerimiz var bu çok önemli.

Bütün kilit bu 2 haftada inşallah kazanalim da şu planları yapalım..

Bu 2 hafta gecmeden o planlari yapmak istemiyorum.

Giallorossi
13.12.2017, 19:18
Wolfsburg'un buna benzer bir hikayesi var o sezon Dzeko ve Grafite takımı sirtlamıştı inanılmaz gol istatistikleri vardı. Misimovic de ciddi katkı vermişti.
4-4-2 önde Burak ve Rodallega. Arkalarinada Sosanin yerine Sosa tarzinda iyi bir oyuncu aldikmi sampiyonuz yani :)

Fatih Çelik
13.12.2017, 19:21
4-4-2 önde Burak ve Rodallega. Arkalarinada Sosanin yerine Sosa tarzinda iyi bir oyuncu aldikmi sampiyonuz yani :)

Teorikte öyle. :)

Salih Kara
13.12.2017, 19:22
O sezon Mersin'de öğrenciydim ve Denizli ile Konyaspor mağlubiyetlerini unutamıyorum.Hele Denizli maçında 90 dakika baskılı oynayıp yanlış hatırlamıyorsam Roman Kratocvilin kornerden gelen golüyle yenilmiştik. Mersin'de pozcu semtinden eve gidene kadar sahil boyunca ağlamıştım. Hayatımın en kötü günlerinden biriydi

Mehmet Cihan Kocaman
13.12.2017, 19:35
Yanılmıyorsam Denizli’de Gineli Bangura diye bir oyuncu vardı. Avni Aker’de boş kaleye topukla gol atmıştı. O iki maç mahvetti bizi, biz ne çekiyorsak evimizdeki saçma sapan mağlubiyetlerden çekiyoruz.

alperrr
13.12.2017, 21:59
Yanılmıyorsam Denizli’de Gineli Bangura diye bir oyuncu vardı. Avni Aker’de boş kaleye topukla gol atmıştı. O iki maç mahvetti bizi, biz ne çekiyorsak evimizdeki saçma sapan mağlubiyetlerden çekiyoruz.

kesin forum yine bu maçlardan önce çalkanıyordur..
kesin yeneriz , fark atarız lafları vardır..

Koskoca TS küme düşecek konya ile denizliyemi yenilecek..
hadi canım..

.......................
geldiğimiz yer yine aynı , değişen birşey yok..
rakipler hep küçük ama elimizde hiçbirşey yok..
istanbul çocuklarına madara oluyoruz..

bu kafa nasıl değişecek ben onu merak ediyorum..

Mehmet Cihan Kocaman
13.12.2017, 22:03

hadi canım..

.......................

Beşiktaşın yaptığı gibi. Evinde maç kaybetmeyeceksin, büyük takım olmak böyle bişey. Evinde kolay maç kaybetme şansın yok. Biz ne yapıyoruz? Alanya’ya 3-0’dan maç verip bir başka ilçe takımı olan Akhisar’dan evimizde 6 gol yiyoruz.

arsinli_akrep61
14.12.2017, 01:18
Şu iki maçtan birini beraberlikle bitirsek bile bu hava ortadan kaybolur . Bursa maçını kazanacağımızı düşünüyorum ama o Karabük deplasmanı varya işte orda ligin kalanı bizim için belli olur çünkü biz o maçı alırsak makûs talihimizide yıkmış olacağız , İnşallah.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UğurB
14.12.2017, 08:30
Riza Hoca geldiginden beri ligde 7 macta 16 puan topladik. Ortalamasi 2.29.
Kalan 19 macta ayni ortalamayi surdursek - 43 puan eder (13g-4b-2m).
Mevcut 25 puanla birlikte sezon sonu 68 puan olur.
Bence bu puan bize ucunculuk, ust taraf karisirsa belki ikincilik getirir. Bence sampiyon 72-74 puan arasinda olacak.
O da 19 macta 49 puan demek (15g-4b ve ya 16g-1b-2m), bence bu imkansiza yakin...

Yiğit Gayretli
14.12.2017, 08:46

hadi canım..

.......................

İlgili iki maçın başlıkları...

Konya maçı; https://forum.bordomavi.net/showthread.php/12599-TRABZONSPOR-0-1-Konyaspor

Denizli maçı; https://forum.bordomavi.net/showthread.php/12168-TRABZONSPOR-0-2-Denizlispor

David_LuiZ4
14.12.2017, 14:04
Ersun düşmanlığımın başladığı sezondur...Sanıldığı gibi şampiyonluğu Konya Denizli maçlarında değil Bursa ve Sivas maçlarında kaybettik...Bursa'ya 2-1 Sivas'a 3-0 yenildik her iki maçta da rezalet futbol oynadık zaten Bursa maçından sonra liderliği kaybetmiştik...Ayrıca İstanbuk takımlarından hiçbirini yenemdiğimiz nadir sezonlardandır...

Sefer A.
14.12.2017, 15:02
Riza Hoca geldiginden beri ligde 7 macta 16 puan topladik. Ortalamasi 2.29.
Kalan 19 macta ayni ortalamayi surdursek - 43 puan eder (13g-4b-2m).
Mevcut 25 puanla birlikte sezon sonu 68 puan olur.
Bence bu puan bize ucunculuk, ust taraf karisirsa belki ikincilik getirir. Bence sampiyon 72-74 puan arasinda olacak.
O da 19 macta 49 puan demek (15g-4b ve ya 16g-1b-2m), bence bu imkansiza yakin...
68 puan bizi sampiyon yapar... 70'i gören takim olmaz bence

Yiğit Gayretli
14.12.2017, 15:18

Ligde 3 puanlı sisteme geçildikten sonra 92-93 sezonunda (lig 16 takımlı yani 4 hafta eksik oynanıyor toplamda) gs'nin 66 puanla kazandığı şampiyonluk hariç, hiçbir takım 70 puan barajının altına düşmemiş Sefa.

Bahsettiğin şey büyük bir mucize yani.

Sefer A.
14.12.2017, 15:24
Ligde 3 puanlı sisteme geçildikten sonra 92-93 sezonunda (lig 16 takımlı yani 4 hafta eksik oynanıyor toplamda) gs'nin 66 puanla kazandığı şampiyonluk hariç, hiçbir takım 70 puan barajının altına düşmemiş Sefa.

Bahsettiğin şey büyük bir mucize yani.
:D :D :D

Ya bu sene farkli, hiçbir zaman 6-7-8 takimli sampiyonluk yarisi olmadi ki...
69 Bayburt plakasiyla sampiyon oluruz

Yiğit Gayretli
14.12.2017, 15:27
:D :D :D

Ya bu sene farkli, hiçbir zaman 6-7-8 takimli sampiyonluk yarisi olmadi ki...
69 Bayburt plakasiyla sampiyon oluruz
Yine o kadar takım yok zaten yarışta. İkinci yarıda ciddi kopmalar yaşanacaktır. Göztepe, fb ve bjk'nin yarıştan (sırasıyla) kopacağını düşünüyorum. Önemli olan bu süreçte yukarıya verdikleri hasar. Eğer kopanlardan olmazsak; işimize yarayacak şey bu olacak.

Sefer A.
14.12.2017, 15:31
fb ve bjkyi tutarlar bence ama belli olmaz tabi... Göztepe ve Kayseri epey daha gider, Bursa zorlanabilir arkada kalabilir

halil ibo
14.12.2017, 15:35
Ortada ne yazık ki futbol yok.Amma ve lakin futbolun meyvesi gol ve goller bunun neticesinde de puanlar puanlar var.
Herşey böyle yolunda gider ve katkısını şu ana kadar göremediğimiz Sosa ve Bongonda tam kapasite ile takıma omuz verirse herşey mümkün.
Bir şey eksik;kararlı-dengeli ve şuurlu bir yönetim.İyi bir yönetim engeli dışında:
En büyük engelimiz her zaman olduğu gibi şikeci takımın ve diğerlerinin hakemler tarafından korunup kollanması,takviye edilmesi ve hırsızlık için gözlerini budaktan sakınmamaları.

selcuk
14.12.2017, 15:38

komik olan 84 yili, yani tarihin en negativ sampiyonlugu olarak tarihe gecen sampiyonlugumuz 3 puanli sistemde oynansaydi 68 puanla sampiyon olmus olurduk

yani dedigin bencede imkansiz, baraj 74 olur bence

Sefer A.
14.12.2017, 16:48
komik olan 84 yili, yani tarihin en negativ sampiyonlugu olarak tarihe gecen sampiyonlugumuz 3 puanli sistemde oynansaydi 68 puanla sampiyon olmus olurduk

yani dedigin bencede imkansiz, baraj 74 olur bence
Olamaz 74... diger takimlar neredeyse hiç takilmayacak demek bu...

70'i bulan kutlamalara baslasin :D

celaledtin
14.12.2017, 16:52
bjk lige havlu attı bile. Yarış gs fb arasında geçer. Siyasiler kimi seçerse o şampiyon olur. Bize de kaçıncılığı layık görürlerse artık. Fikstür falan hikaye.

selcuk
14.12.2017, 16:59

matemaikín pek güclü degil sanirim

gs nin bugün daha 90 puana erisme sansi var, bütün büyük maclari + basaksehir derbisini kaybetse halen daha 78 puan

yani lderin daha 4 maglubiyet+ 2 beraberlik hakki oluyor, yani 3 macta 1 kez takilmasi halinde bile 74 puana erisebiliyor

biz ayni puana erisebilmemiz icin en fazla 3 maglubiyet hakkimiz var
yani 6 macta 1 takilma hakki

diyorum ya, sampiyonluk mucize

Sefer A.
14.12.2017, 17:23
:D :D
ya âbi geç onlari sen geeeççç :D

Göztepe, Kayseri, Bursa, bunlarin çogu çelme takacak ona buna... biz çogunu evimizde oynayacagiz, gs hâriç... dis etkenleri kenarda tutuyorum, bizim sansimiz yüksek... gs falan çok puan kaybeder disarda, haaa içerde çok iyiler o ayri mesele...
tabi bizim bu kalan 2 karsilasmayi 6puanla kapatmamiz gerek, ondan sonra her sey olur... sonra git Konya'yi bir sekilde yen, fbyi içerde öyle böyle puansiz yolla, bak bakalim mûcize mi yoksa kutlama planlari mi :)

havalanmamak gerek, hele hele erkenden, ama inanmak gerek, basindan beri inaniyorum, yazilarimdan da belliydi...
Paris'in göbegine dev bayrak asmak istiyorum, hele sampiyon olalim, Dünya gündemine oturacagiz :D
Nasil Bogaz köprüsüne asiliyorsa, benzerini yapmak var aklimda... sonra cezâ mi yerim ne olur bilmem ama neyse :p

selcuk
14.12.2017, 17:51
:D :D
ya âbi geç onlari sen geeeççç :D

Göztepe, Kayseri, Bursa, bunlarin çogu çelme takacak ona buna... biz çogunu evimizde oynayacagiz, gs hâriç... dis etkenleri kenarda tutuyorum, bizim sansimiz yüksek... gs falan çok puan kaybeder disarda, haaa içerde çok iyiler o ayri mesele...
tabi bizim bu kalan 2 karsilasmayi 6puanla kapatmamiz gerek, ondan sonra her sey olur... sonra git Konya'yi bir sekilde yen, fbyi içerde öyle böyle puansiz yolla, bak bakalim mûcize mi yoksa kutlama planlari mi :)

havalanmamak gerek, hele hele erkenden, ama inanmak gerek, basindan beri inaniyorum, yazilarimdan da belliydi...
Paris'in göbegine dev bayrak asmak istiyorum, hele sampiyon olalim, Dünya gündemine oturacagiz :D
Nasil Bogaz köprüsüne asiliyorsa, benzerini yapmak var aklimda... sonra cezâ mi yerim ne olur bilmem ama neyse :p

eyfel kulesine mi yoksa:D ?

bence zaten gercek rakip 8jk

ayrica gs uefa ffp cezasina cok yakin, yani 3 sira bile sampiyonlar ligi icin yeterli olabilir...

onun icin her türlü savasmaliyiz...

Sefer A.
14.12.2017, 18:55
eyfel kulesine mi yoksa:D ?

bence zaten gercek rakip 8jk

ayrica gs uefa ffp cezasina cok yakin, yani 3 sira bile sampiyonlar ligi icin yeterli olabilir...

onun icin her türlü savasmaliyiz...
Hepsi rakip, fbyi da tutarlar üst siralarda, basaksehir de ayni sekilde...
Eiffel biraz zor yaa :D alt kismina bile zor

selcuk
14.12.2017, 19:02
Hepsi rakip, fbyi da tutarlar üst siralarda, basaksehir de ayni sekilde...
Eiffel biraz zor yaa :D alt kismina bile zor

champs elysee de bi köprünün altida yeter

Sefer A.
14.12.2017, 19:10
champs elysee de bi köprünün altida yeter
ahahahaha :D

alperrr
14.12.2017, 19:38
İlgili iki maçın başlıkları...

Konya maçı; https://forum.bordomavi.net/showthread.php/12599-TRABZONSPOR-0-1-Konyaspor

Denizli maçı; https://forum.bordomavi.net/showthread.php/12168-TRABZONSPOR-0-2-Denizlispor

kabaca baktım..
baya inşallah diyende olmuş..

ama yinede birçok değişik üye de var ama genel itibariyle tavırlar ve sonuç aynı..

konya maçı bile diğer maç bitmeden açılmış , yani sabırsızlığa devam..
o zaman konyadan sonra gs varmış..gs maçına kadar puan kaybetmeyelim söylemleri..
konya o hafta rakibi olan gsden puan alsın bize rahat gelsin söylemleri..

hiçbiri tutmamış..komik ve acı..

ne yazıkki birçok taraftarımız gerçekçilikten uzak..

bunları yazarken millet güçsüz bir klup , kötü bir takım olduğumuzu düşündüğümü sanmasın..
bide bize o gelmez bu gelmez ,onu yenemeyiz bunu başaramayız gibi ezik düşüncelerdede olduğumu sanmasın..

ne sansın , ne düşünüyorum..

önce rakibe saygı..
kendi klübüne saygı ve sevgi..
kendi oyuncularına saygı ve inanç..
onlarında insan olduğunu unutmamak..

her maçın ve her rakibin hikayesinin farklı olabileceği..
en kolay gibi görünen takım sana 1 gol atar ölümüne defans yapar ve seni yener..
eğer rakibi küçümsersen gerekli ciddiyeti ve motivasyonu göstermezsen cezasını çekersin ve yıllardır böyle oluyor..

eğer biz rakipleri bu kadar kolay yenebiliceksek oynamaya ne gerek var anlamıyorum ki..her yıl şampiyon olmamız lazım))

(örnek veriyim bursanın çok eksiği var zaten karabük sonsırada ikisini yeneriz fener maçını kazanırsak şampiyonluğa oynarız..
işte zehirli düşünce bu..tamda bu..
bizim bursa maçımız var kardeşim.. ve bursa kollektif oynayan ciddi bir rakip..eksik yerlerine oynayacak oyuncular kendilerini göstermek için fırsat bulmuş olacak..Yusuf Erdoğan kendini göstermek isteyecek..Pereria hücuma çok çıktığı için bu hafta hastalıktan yeni çıkan Uğur onun açıklarını kapatmak için sağ kanada gider mi gitmelimi..vs ..vs.. vs.. )

~UniCef~
14.12.2017, 20:59
Arkadaslar cok fazla ümitlenmeyin. Ilk 3 iyi bir sonuc olur.

Ahmet Almacı
14.12.2017, 21:09

Bence de bu yıl şampiyonluk 69-73 puan arasında olcak. İyi ki gs geçen sene şampiyon olmamış bu sene fenerle kapışır kedi köpek gibi saha dışı bizim aleyhimize aman aman etki etmesin aradan sıyrılabiliriz.

alper*
14.12.2017, 21:12
Bu sene Trabzonspor şampiyon olamaz.

Kupayı ise garanti aldık diyorum.

İçimdeki sese güvenirim.

Sefer A.
14.12.2017, 21:28
Bence de bu yıl şampiyonluk 69-73 puan arasında olcak. İyi ki gs geçen sene şampiyon olmamış bu sene fenerle kapışır kedi köpek gibi saha dışı bizim aleyhimize aman aman etki etmesin aradan sıyrılabiliriz.
"geçen sene gs olsaydi, bu sene fb birakmazdi bir sekilde" diyorsun ? dogrudur da, Bursa sonrasi da aynisini yaptilar serefsizler.. yâni ha gs ha bjk olmus çok farkli degil sanki, bence :) .. ama teke tek kalmamamiz iyi, simdi yapsinlar bakalim ayar mayar, gs baskaniyla arasinlar birbirlerini, "bunlar havalandi, bizden biri sampiyon olsun" desinler bakalim... yiyorsa... serefsizler

Ahmet Almacı
14.12.2017, 21:40
"geçen sene gs olsaydi, bu sene fb birakmazdi bir sekilde" diyorsun ? dogrudur da, Bursa sonrasi da aynisini yaptilar serefsizler.. yâni ha gs ha bjk olmus çok farkli degil sanki, bence :) .. ama teke tek kalmamamiz iyi, simdi yapsinlar bakalim ayar mayar, gs baskaniyla arasinlar birbirlerini, "bunlar havalandi, bizden biri sampiyon olsun" desinler bakalim... yiyorsa... serefsizler
tamam işte aynısı dediğin şey biz ve f*ener vardık sadece o sezon olanlar oldu. geçen seneki gsnin ligin başı ve sonuyla yaşadığı hezimet bu sene harcadıkları fahiş para ancak ve ancak şampiyonlukla atlatabilirler o dar boğazı.

Onun için gs nin bir süre üst tarafta olması işimize gelir. Şu muhabbetleri dahi özlüyor insan yaa :)

sason
14.12.2017, 23:43
O sezon devre arası Yusuf Şimşek hamlesi şampiyonluğu getirmişti Bjk ye.Büyük oyuncuydu.Sonra Denizli'de Fener'in şampiyonluğunuda elinden almıştı:)

Bu sezon adaylar arasında en kötü biz oynuyoruz.Ama diğerleride uçmuyor.Devre arası defans alıp, ilerletirsek oyunumuzu potaya gireriz.

Yalnız herkesin unuttuğu bir şey var.Gs ve bize söylenen fikstür avantajı, aslında çok avantaj değil.Büyük maçlar genelede berabere biter.Bunları evinde kazanamazsan, berabere biterse asıl avantaj rakiplere geçer.Yenilgiden bahsetmek bile istemem.Seyircimizin baskısının rakibe değil, bize olduğunu düşünürsek pek avantajlı sayılmayız.