PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 16. Hafta | Trabzonspor 1 - 0 Bursaspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

Karadeniz6116
16.12.2017, 21:56
[emoji981]Rıza Çalımbay: "En büyük sıkıntı, fazla arkadaşımız vardı, oynatamadığımız oyuncular vardı. Bugün Rodallega'yı son 3 dakika almak zorunda kaldık ihtiyaçtan dolayı, inşallah devre arası onu da iyi bir noktaya getireceğiz"

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gurur6134
16.12.2017, 21:57
Hakeme ragmen alinan 3 puan cok iyi oldu penaltilardan birini verse mac cok erken kopacak farka gidecekti ozellikle 2.yari da oynanan futbol icin tebrikler takim tebrikler hoca tebrikler stada giden taraftar..

katre-i.matem
16.12.2017, 21:57
rodellaga direk soyunma odasına gitti. şu adamı bir türlü kazanamadık yahu. daha önce al adamı onu da motive et. öyle yada böyle 5 te 5 yaptık ama rıza hoca çok geç değişiklik yaptı bence ..Kimseyi mutlu etmek zorunda degiliz. Rode parasini catir catir alan en cok ihtiyac duyacagimiz hafta kupada kirmizi goren bir oyuncu. Once o bizi mutlu etsin.

Enaldo61
16.12.2017, 21:58
Futbolcuların hareketlerini, tepkilerini çok büyüten kişiler bence hiç futbol oynamamıştır. Halı saha maçı yapan bile anlayabilir bence bu tepkileri.

katre-i.matem
Kucka yi inanilmaz begendim. Onazi de cok top kapiyor ama kucka da muazzam pres yapiyor rakip saha da ozellikle

Bilall61
Olcay-Yusuf-Abdülkadir-Sosa(kendine gelirse) birlikte oynamalı.Bu dört oyuncu birbirini tamamlıyor.Bu oyuncularla üretkenliğimizi çok artırırız.

Ogün YAZICI
16.12.2017, 21:59
60'dan sonra fazlasıyla gol şansı buldu Bursa.
Gereksiz yere kapandık gerekli hamleler gelmedi kenardan
Onazi Castillo veya Rodallega hamleleri olmalıydı
O baskı dakikalarında golü yeseydik ve kazanamasaydık yangın yeriydi buralar.
Hatalardan ve yanlışlardan beslenmesek de ışık tutsak keşke

ozzy!
Arkadaşlar liderler aramızda 4 puan var. Saha da iyi bir oyun vardı, direkten dönen toplar verilmeyen penaltılar.
4 puan kaldı nereden nereye önce bir sevinin yahu! :)

CEMEFKER
TRTSpor TS taraftarı mesaj atmış " hakemi konuşun.penaltılar verilmedi" diye.
Spiker adeta " bırak bu ayakları, kazandınız işte,kutlayın" diyo.

Tipik bi örtbas tiyatrosu.Medya bu kaosu pek sevmez.

Haksız bi rekabet ortamı lanse etmek, seyirci ve rantı düşecek bir futbolun faydası yoktur çünkü.( bkz. Şije sonrası düşen seyirci sayısı)

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Fatih Silik
Bir parantez de taraftarlara açmak lazım.

Bugün görevini yerine getirip stadı doldurdular.

Ayrıca Izlanda'nın Avrupa Şampiyonası' da ki tezahüratı alıp Bordo-Mavi ile çok güzel harmanlamışlar :)

Enes Başkaya60
16.12.2017, 22:00
Uğur DEMİROK: 2010-2011 sezonu Yani Şampiyon olduğumuz sezondan sonra ilk defa 5 de 5 yaptık adamsın adam sen...

My
16.12.2017, 22:00
Uğur: "Uzun süredir böyle seri yapamıyorduk, en son 2010 2011 şampiyonluğumuzda..." :)

Ogün YAZICI
16.12.2017, 22:01
Yahu Rodallega'ya fb maçında yaptığı trip için kızarsın da bugün kim olsa aynısını yapar.
Takım son 30 dakika bitmiş tükenmiş Burak sahada yürüyor sen adama hakaret eder gibi 93'te alıyorsun oyuna
Burak oyundan çıkmayacak performans mı sergiliyor Allah aşkına
Yakalarsa atıyor
Ezdiği bitirdiği pozisyonları geçiyoruz zaten yakalarsa atıyor
Bırakalım da bari 20-30 dakika Rodallega oynasın

memozcan
16.12.2017, 22:02
maçı dijitürk playdan izliyorum.. uğur demirok: "2010-2011 şampiyonluğumuzdan beri 5 maçlık seri yapamıyorduk." dedi; hemen yayını kapattı şerolar..

bilgehan83
uğur çok kötü stoper yalnız es geçmeyelim.. hubocan sağ stoper daha iyi acil bir sol stoper almamız lazım yunan ligindeki moledo bize sınıf atlatabilir alsak iyi olacak..

katre-i.matem
Sansa bu hafta da rakipler hep kolay takimlarla oynuyor. Puan kaybetmeleri buyuk surpriz olur

Turgay Atalay
Bursa nebgol sansi buldu Allah askina. Toplasaniz 3 tane yari bucuk pozisyonlari var.Onurun kurtarisi yok kenardan cekilen ciliz sut disinda. O pozisyonlar da olmazdi da sari formali it, takimi da taraftari da gerdi kararlariyla, oynayacagimiz seyi de oynayamadik. Burakin sanssizligi da cabasi

carantinas
16.12.2017, 22:03
Çok enteresan yorumlar var hakkaetten. Takım makine gibi inanılmaz bir pres ve mücadele var. Takımda çok hırslı oyuncular var bunun başında da Burak. Adam gol atamadığı için çimleri yiyecek kıvama gelmiş takıma olan bir tepkisi değil hırsından gol atamadığından kafayıo yedi. Penaltı pozisyonları olunca adama çileden çıktı.

Ndoye bence haftaya 11 de olmaz. Büyük ihtimal Roda - Burak olabilir. Okay-Kuçka-Yusuf değişmez. Haftaya Uğur yok. Hoca macera aramıyor. Yapacak bir şey yok. Millet oynasın diye de kurguyu takımı bozamaz şu dakikadan sonra. Artık kupada oynayacak bekleyenler. Okay-Kuçka zaten kart çok gören oyuncular Onazi-Kuçka-Okay yeteri kadar şans bulur. Roda'da gereken dakikayı ve 11'i bulur. Hatta haftaya oynar. Castillo-Bongonda-Volkan rotasyonda bile zor yer bulur çünkü Abdüş'de fena değil. Ya hoca tek forvetli sisteme dönecek ya da böyle olacak. Tek Burak'lı sisteme dönersek o zaman Castillo-Volkan-Olcay_Abdüs rotasyonu işler. Çok karştı neyse bence Rıza hoca'nın dediği gibi bir kalabalık var.

CEMEFKER
ekşiden alıntı: eğer sadece orta hakem hata yapıyorsa bu bir hatadır ya da orta hakemin şahsi münasebetidir diyebiliriz. lakin bu olaya yan hakemler de katılıyorsa burada büyük bir ibnelik vardır deriz. Açıkcası tüh-fe-fe talimatı vermiş.hakem de yancılara " top bende, karışmayın" demiş.

Bugün bir kez daha" lige ayarın/şikenin soğuk nefesi " sahada esti adeta.
Bunu gündemden uzaklaştırmak asıl eyyamcılık.

Karadeniz6116
60'dan sonra fazlasıyla gol şansı buldu Bursa.
Gereksiz yere kapandık gerekli hamleler gelmedi kenardan
Onazi Castillo veya Rodallega hamleleri olmalıydı
O baskı dakikalarında golü yeseydik ve kazanamasaydık yangın yeriydi buralar.
Hatalardan ve yanlışlardan beslenmesek de ışık tutsak keşke60-75 arası.
Bence de değişikleri yapamadık ama Yusufun sutu ile Kubilayin disari attığı pozisyon dışında da tehlike yaşamadık kalemizde.
3 puan ve hakem konusu irdelenmeli bugün.
3 hakemde aleyhimize herseyi yaptı.
Bu durum sıkıntılı.

batugol
Federasyon ugura ceza versin
Vermezler ise ayıp ederler
2010 2011 şampiyonu Trabzonspor

Ogün YAZICI
16.12.2017, 22:04
Maç öncesi gereksiz yere maç final havasına sokuldu
Bursa haddinden fazla büyütüldü
Teknik direktör gergin çıktı
Oyuncular gergin çıktı
Tribündeki taraftar afyon yutmuş gibiydi

Allah aşkına ne gerek var ?
Normal şartlarda şu maçı ilk yarıdan bitirirdin
Bu ambiansı atmosferi aleyhimize çevirmeyi nasıl başarıyoruz
1 ay sonra fenerbahçe maçı var.Bu sıınavı veremiyorsak o maçın gerginliğini nasıl kaldıracağız

Enaldo61
16.12.2017, 22:04
2. yarılarda özellikle son dakikalarda akın akın gole gidiyoruz, bunu yapabilen fazla takım yok. Pek pozisyon da vermiyoruz. Takım iyi yolda.

Umarım haftaya Damdoy'la başlamayız. Yedeğe çekilmeli.

Nazim Can
16.12.2017, 22:05
Rodellega Sosa ve Bongonda süre almali Riza hoca yanlis yapiyor, özellikle Bongonda kalsin mi gitsin mi net birsey yok kimsenin kafasinda yillil 3.5 m verdigin adam takima katki yapmali bunun icinde oynamali Rodellega Ndoye dan daha fazla hak ediyor formayi.

ilelebeTS
16.12.2017, 22:05
Damdoy hariç takımın hepsi de iyiydi. Farka gidecek maça hakem engel oldu. Yine de son paslara az dikkat etsek daha farklı olabilirdi.

ozzy!
16.12.2017, 22:06
2. yarılarda özellikle son dakikalarda akın akın gole gidiyoruz, bunu yapabilen fazla takım yok. Pek pozisyon da vermiyoruz. Takım iyi yolda.

Tebrik ederim bunu göremiyor bazıları. Sahada yürüyecek halde olmayan umursamaz takımdık biz haftalar önce.

ccd6167
16.12.2017, 22:06
Ersunun ne kadar yavşak olduğunuzu anladık mı şimdi...

neyse.. rıza ya da çok bel bağlamamak lazım.. şimdilik iyi..

Adem Akyüz'
16.12.2017, 22:07
Galip gelmek çok güzel. Hele ki üst üste alınan 5. galibiyetse. Bütün takımın ayağına sağlık.

Şimdi geri yaslanıp rakiplerin puan kaybetmesini bekleme vakti.

Enaldo61
16.12.2017, 22:07
Ne kadar beğenirsiniz beğenmezsiniz ama ben Fatih-Gökdeniz-Yattara'lı hücumlara benzetiyorum bu 2. devredeki kontra ataklarımızı.

Karadeniz6116
16.12.2017, 22:08
Tum foruma sormak istiyorum.
Penaltı pozisyonlari hariç ( bana göre 2 net tartışmasız penaltimiz vardi ) hakemi nasıl buldunuz ?
Maç içinde takdir hakları ve faul kararları nasıldı ?

ÖmürKaradeniz61
Maç öncesi gereksiz yere maç final havasına sokuldu
Bursa haddinden fazla büyütüldü
Teknik direktör gergin çıktı
Oyuncular gergin çıktı
Tribündeki taraftar afyon yutmuş gibiydi

Allah aşkına ne gerek var ?
Normal şartlarda şu maçı ilk yarıdan bitirirdin
Bu ambiansı atmosferi aleyhimize çevirmeyi nasıl başarıyoruz
1 ay sonra fenerbahçe maçı var.Bu sıınavı veremiyorsak o maçın gerginliğini nasıl kaldıracağız

Konyayı yenersek ki bence bu şekilde puan kaybetmemiz sürpriz olur,fener maçında zirve yarışında bende varım deriz.

trbzonsporlu
bursa geçen hafta fenere karşı seyirci destegiyle oynadı aynı skorla yenildi ama o macta fener bursaya top göstermedi.
bu macta ev sahibi avantajı bizdeydi buna rağmen bazı pozisyonlarda yüregimiz agzimizda izledik maçı ki bursa bizim maca cok eksik oyuncusuyla cikti.

bizim macta biz yuzde 55 le topla oynadik 369 pas yaptık bursa ise yuzde 45 le topla oynayıp 251 isabetli pas yaptı.

bursa fb macinda ise, fb deplasmanda olmasina ragmen yüzde 62 ile topla oynayıp 467 isabetli las yaptı bursa ise fb ye karşi 239 pas yapmiş.

yine bursa bize karşı 21 orta yaparken fbye karşı 14 orta yapmış.

sözün özü büyük takım gibi oynamiyoruz. devre arası umarim duzelir bunlar.

Mert Oğuzlu61
Halis Özkahya icin Muharrem Usta dan "ince ayar" bekliyorum. Bu adamdan hesap sormazsak kaybederiz, bunlarin devami gelir.

Penalti ve kirmizi kart verilmedi. Maci koparacak 2. net penaltimiz da verilmedi. Terbiyesizlik pesindeydi, tetikci gorevini yapmaya calisti basarisiz oldu. Bunun bir bedeli olacagini onlara gostermezsek devami gelir. Yonetim Halis in uzerine gitmeli.

Sadettin_
16.12.2017, 22:10
Uğur demirok kendi çapını biliyor . oynayabilecegım en buyuk takım trabzonspor . Bulmuşum kaybetmeyeyım dıyo . elinden geldıgınce kendını taraftara sevdırmeye calısıo

carantinas
Arkadaşlar Rıza hoca fizik olarak yeterli ve temaslı kora kor ouyncularla oynamayı seviyor. Pres yapacak vs. Sosa Bongonda Castillo şu halleriyle hayatta oynayamaz. Devre arası yükleme yapılırsa belki. Ama bu haliyle oynatmaz. 11 tane Bero oynatır yine oynatmaz. Bizim ligin hakkı bu arkadaşlar kora korda iyi oyuncun olacak. kucka-okay adam yiyyor. Tek eleştirdiğim nokta artık Ndoye tamam. Bence aynı 2 forvetle çıkacaksa RODA-BURAK yapabilir.

artvints
Bence sadece ikincisi penaltiydi. El pozsiyonunda kural değişti. Oyuncu düşerken yere koyduğu ele top çarpiyorsa penalti vermiyorlar. İlk pozisyonda burak da kaleci çok içe içe kalmiş çarpişma gibi. Zor posizyon, emin olmadan çalmasi doğru değil.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ertan OKUMUŞ
16.12.2017, 22:11
Rıza devre arasını bekleyeceğine önce Burak'ın saha içinde oyunu bırakıp yaptığı terbiyesizliklere önlem alsın...
son düdük çalarken kamera zoom yaptı sevinçten eser yok hele gol sevinci esnasında Yusufun tepkisi çok ilginç..testi kırılmadan önlem alınmalı..

Gümüshane
16.12.2017, 22:11
Uğur demirok kendi çapını biliyor . oynayabilecegım en buyuk takım trabzonspor . Bulmuşum kaybetmeyeyım dıyo . elinden geldıgınce kendını taraftara sevdırmeye calısıo

Alakası yok.. benimsiyor demek.. adam benim icimdekileri dedi gecenki gs macında.. senin böyle düşünmen nekadar saçma ya.. uyuz oldum sana şimdi

jairzinho
16.12.2017, 22:13
rıza hoca ligin ikinci yarısında hügo dan daha fazla yararlanacağının işaretini verdi basın toplantısında bence.

muhtemelen damdoy satılacak ve bongonda geri yollanacak.sosa da sözleşme yenileme olmaz.çünkü rıza hocanın sisteminde tek ön libero yok.okay onazi kucka üçlüsünden ikisini oynatıyor.

muhtemelen devre arasında sol kanat forvet ve 1 stoper transferi olur.hügo ve burak yılmaz değişmeli oynarlar duruma göre.ileride tek forvet olarak.

kanat açıklarında castillo olcay ömür ve 1 transfer şeklinde kadro mühendisliği yapılır.

bide volkan şen var tabi.

ÖmürKaradeniz61
16.12.2017, 22:13

Yanılıyorsunuz bence,Uğur bizi benimseyen 3-4 oyuncudan birisi takımda.

Yıldıray Emanet
16.12.2017, 22:14
Beyler ne bu komplo teorileri ona bakarsanız gol attığındada kendini yırtıyo sevinçten burak demek ki takımı en çok seven sahiplenen Burak o zaman sizin gözle bakarsak

Enaldo61
16.12.2017, 22:15
Bence sadece ikincisi penaltiydi. El pozsiyonunda kural değişti. Oyuncu düşerken yere koyduğu ele top çarpiyorsa penalti vermiyorlar. İlk pozisyonda burak da kaleci çok içe içe kalmiş çarpişma gibi. Zor posizyon, emin olmadan çalmasi doğru değil.

Yalnız el pozisyonunda hakem el yok dedi futbolcuya :) Yani görmesine rağmen el yok dedi.

M.ALİ ÇOKLUK
16.12.2017, 22:16
Onur formda.Hücum hattı etkisiz bursanın.Tek gollü bir galibiyet görüyorum akşam.Maç sonu burdayım :)

Ne dediysek O :))

Sadettin_
16.12.2017, 22:16
Alakası yok.. benimsiyor demek.. adam benim icimdekileri dedi gecenki gs macında.. senin böyle düşünmen nekadar saçma ya.. uyuz oldum sana şimdi

Yanılıyorsunuz bence,Uğur bizi benimseyen 3-4 oyuncudan birisi takımda.
Benzer şeyleri salih dursun yapardı . bilmesem can ciğer trabzonlu sanarım

Arda'
16.12.2017, 22:18
Benzer şeyleri salih dursun yapardı . bilmesem can ciğer trabzonlu sanarım

Osmanlıda kiralıkken de Uğur böyleydi o zaman tekrar geleceği garanti değildi.

artvints
16.12.2017, 22:18
Yalnız el pozisyonunda hakem el yok dedi futbolcuya :)Penaltiyi gerektirecek birşey yok demek istemiştir, yani kural yeni değiştiği için hakemler rahat bu konuda, medyada da tartişilmişti gs fb maçindaki pozisyon vesilesiyle, açiklama yaptilar.

CEMEFKER
16.12.2017, 22:19

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[emoji106]

İ. SARAL
16.12.2017, 22:20

el pozisyonu da %100 penaltı.

Sadettin_
16.12.2017, 22:20
bizim önümüz verilmeyen penaltılarla değil, aleyhimize verilen penaltılarla kesilecek .
Bu iyi günlerimiz gibime gelıyo.

Enaldo61
16.12.2017, 22:21
El kuralını bilmiyorum da, futbol kuralları içerisinde el yasaktır. Orada futbolcu kaymasaydı o top orta olmuştu içeri girmişti. Ama oyuncu kayıyor ve öyle ya da böyle eliyle topu kesmiş oluyor. Bu %1 milyon penaltı cezası gerektirir.

memozcan
16.12.2017, 22:22
bursa geçen hafta fenere karşı seyirci destegiyle oynadı aynı skorla yenildi ama o macta fener bursaya top göstermedi.
bu macta ev sahibi avantajı bizdeydi buna rağmen bazı pozisyonlarda yüregimiz agzimizda izledik maçı ki bursa bizim maca cok eksik oyuncusuyla cikti.

bizim macta biz yuzde 55 le topla oynadik 369 pas yaptık bursa ise yuzde 45 le topla oynayıp 251 isabetli pas yaptı.

bursa fb macinda ise, fb deplasmanda olmasina ragmen yüzde 62 ile topla oynayıp 467 isabetli las yaptı bursa ise fb ye karşi 239 pas yapmiş.

mantıklı taraftar görmek beni sevindiriyor..

Enaldo61
16.12.2017, 22:23
Yalnız ben geçen hafta Bursa-Fener maçını izledim fener bizim bulduğumuz pozisyonların p'sini bulamadı.

sasone
Halis Özkahya icin Muharrem Usta dan "ince ayar" bekliyorum. Bu adamdan hesap sormazsak kaybederiz, bunlarin devami gelir.

Penalti ve kirmizi kart verilmedi. Maci koparacak 2. net penaltimiz da verilmedi. Terbiyesizlik pesindeydi, tetikci gorevini yapmaya calisti basarisiz oldu. Bunun bir bedeli olacagini onlara gostermezsek devami gelir. Yonetim Halis in uzerine gitmeli.

Kesinlikle,Muharrem Usta akıllı adamdır,bu olayı es geçerse hiç bir şey kazanamayacağını en iyi o bilir.

hos_cocuk61
Her galibiyetten sonra Ersun ve avarelerine olan öfkem gün yüzüne çıkıyor. Bir yandan galibiyete sevinirken bir yandan da Ersun ve avarelerinin ihaneti aklıma geliyor, sevinçle öfkeyi aynı anda yaşıyorum.

Adem Akyüz'
16.12.2017, 22:24
2. Yarı gayet iyi oynayan takım hakemin vermediği 2 penaltıyla oyundan düştü. Bir nevi hakem hızımızı kesti. Oyuncularin çoğu o pozisyonlarda kaldı. Bursa'nın baskısını buna bağlıyorum ben. O penaltılar verilse, hatta o pozisyonlar hiç yaşanmamış olsa bu kadar baskı yemezdik.

Ahmet Kara
16.12.2017, 22:25
O değil de Casper Yusuf'tan iyi kurtulmuşuz. Fena para da kazanmadık.

Tekke
16.12.2017, 22:26
El kuralını bilmiyorum da, futbol kuralları içerisinde el yasaktır. Orada futbolcu kaymasaydı o top orta olmuştu içeri girmişti. Ama oyuncu kayıyor ve öyle ya da böyle eliyle topu kesmiş oluyor. Bu %1 milyon penaltı cezası gerektirir.

Özellikle gözü önünde ele çarpan penaltıyı vermemek asla açıklanamaz, o kadar net ki😳

Şerefsizlik başladı, potaya girdik ya😡😡😡

Kamil Çakmak
16.12.2017, 22:26
Torunlarımda seni sevecek

Enaldo61
16.12.2017, 22:27
Özellikle gözü önünde ele çarpan penaltıyı vermemek asla açıklanamaz, o kadar net ki😳

Şerefsizlik başladı, potaya girdik ya😡😡😡

Hakemler önümüze kesmeye başlıyorlar. Önlemimizi almalıyız. Yoksa 2. devre ortalık yine karışacak.

olcay_61
16.12.2017, 22:28
Damdoydan maksimum verimi aldık bitti tamam, karabük maçına artık onsuz çıkarız diye düşünüyorum

bir de hoca Bero değişikliğini çok mantıklı yapsa da aynı dakika burak-rodallega değişikliği de yapmalıydı

My
16.12.2017, 22:29
Bundan çok daha iyi oynayabiliriz. Hala N'Doye sol açık çıkıyor. Şaka gibi.

Semih58
16.12.2017, 22:32
Burak , hırslı,golcü, fakat bencil.Bu maçta goller yiyebilir ve bütün emeğimiz boşa gidebilirdi.Rıza Hoca iyi niyetli,çalışkan fakat
en ufak yenilgi de,hele de ikinci yarıda Konya ve şb maçında alacağı olumsuz sonuç olursa,Rıza yalnız adam olup,istifaya davet edilir mi? Bana şimdi tepki verip kızmayın,fakat Trabzonspor hepimiz için önemli, hepimiz iyi olmasını istiyoruz.Bu sebeple en kötü senaryo ları yazıp, çözüm üretilmesi ne olumlu katkı sağlamalıyız.

Semih58
16.12.2017, 22:33
Arkadaşlar hakemleri de yenmeyi öğrenmeliyiz.

My
16.12.2017, 22:36
Yattara: Trabzonspor da 1 şampiyonluk gördüm, onu da vermediler,O kupayı bekliyorum. :)

orhan42
16.12.2017, 22:37
İkinci yarı gayet iyi oynadık. 60-70 arası bir kaç pozisyon verdik ama çok da pozisyon bulduk.Sadece kaleye şut atma anlamında değil az adamla yakaladığımız pozisyonlarda son pas tercihlerini uygun yapsak , kaçan gollerle beraber en az 5-6 fark atardık..Gol yemiyoruz 3 haftadır..Bu ayrı bir gelişme..Devre arasının gelişini hiç istemiyorum , takım kazanmaya alıştı bu ritmin bozulmasını istemiyorum şahsen..Rıza hoca ile bu başarıyı şahsen bekliyordum.Umarım konsantrasyon kaybı yaşamaz , şampiyonluk hayal ama ilk 3 ve şikebahçe galibiyetine ek olarak Türkiye Kupası beni sevinçten deliye döndürür bu sezon sonu :)

halilaziz61
16.12.2017, 22:38
Burak , hırslı,golcü, fakat bencil.Bu maçta goller yiyebilir ve bütün emeğimiz boşa gidebilirdi.Rıza Hoca iyi niyetli,çalışkan fakat
en ufak yenilgi de,hele de ikinci yarıda Konya ve şb maçında alacağı olumsuz sonuç olursa,Rıza yalnız adam olup,istifaya davet edilir mi? Bana şimdi tepki verip kızmayın,fakat Trabzonspor hepimiz için önemli, hepimiz iyi olmasını istiyoruz.Bu sebeple en kötü senaryo ları yazıp, çözüm üretilmesi ne olumlu katkı sağlamalıyız.

Takımın tamamını verimli kullansa kimse bise demiycek.
Şimdi bu gün damdoy yerine rodellaga oynasa
Diğer değişiklikleri zamanında yapsa hatta sonlara doğru onaziyi oyuna alsa burda kimse memnuniyetsiz ifade kullanmaz.

Tarihin en geniş kadrosu var ama hoca inatla kullanmamaya odaklanmış. Bu durum kellesini götürür.
Abdülkadir hamlesi ne kadar doğru ve gerekli ise damdoy yerine rodellaga hamlesi hatta sonlara doğru bongonda hamlesi de gerekli idi.

Ama bunu yapamıyor yapmıyor
Yenilgiler başlayınca homurdanma başlar
Şimdi yendik herkes sineye çekiyor

Enes Başkaya60
16.12.2017, 22:38
Torunlarımda seni sevecek

Torunlarımın çocukları da Kamil abi seviliyorsun...

halilaziz61
16.12.2017, 22:39

Bu mantıkla maç kazanamayiz

Hakemi yenemezsin

Eyyam yapmasına izin vermiycen masa başında güçlü olacaksın

Mehmet BAŞ
16.12.2017, 22:40
Kardeşim abartıyorsun. Yusuf performans ile yukarı çıkan bir oyuncu. Talisca muamelesi yapma yersiz. Ben form tutmasını bekliyorum hala. Geçen sen gördüğüm Yusuf'u istiyorum ben. Aşırı özgüvenini sevmiyorum. Eskiye göre çok fazla şut düşünüyor.

Fatih kardeşim, Yusuf elbette bir Talisca değil. Lakin Talisca'dan çok çok geri de değil.
Burada bazı arkadaşlarımız yerden yere vuruyor. Ben o arkadaşlara yönelik yazdım.
Fazla da bir şey yazmadık. Yusuf yıldız bir oyuncudur dedik. Kötü oynarken bir şut ile maçı değiştirebiliyor.
Şut tehdidi var. Ve ayrıca Abdülkadir'den sonra mental kapasitesi en yüksek futbolcumuz.
Tüm bunları söylerken Yusuf'un son haftalarda bir form düşüklüğü yaşadığını da günlerdir söylüyorum.
Fakat tüm bunlara rağmen sahada tutulması gerektiğine inanıyorum.

Bir de unutmamamız gereken şey şu: Yusuf forvetin hemen arkasında oynadığında çok etkili oluyor.
Bu sezon çocuğu her yerde oynattık. Kanat, orta saha, on numara vb. oynadı. Bunların hiç biri esas mevkisi değil.
Bence Yusuf'un en etkili olduğu mevki sahte dokuz numaradır. Bugün ikinci yarı bu işi gayet iyi yaptı.
Umarım burada oynatılmaya devam eder.

artvints
16.12.2017, 22:40
Hemen mağduriyet yaratmayalim bizim futbolcularimiz merakli zaten. Maç sifir sifir olsa burak'in pozisyonunu çalardi da biraz aksiyon istedi işte, bence düzelme var halis'te ama ayni direnci istanbul takimlarina da koysun. Elinde düdükle hemen imdada yetişmesin. Kolay faul çalmamasi, durdup dururken faul yaratmamasi yeterliydi benim için. Burak düşünce ben de killaniyorum. Sadece müdahale ile düşmüyor çünkü ekstra atiyor kendini. İkinci pozisyon net penalti tabi çalmasi gerekiyordu.

Oruç
16.12.2017, 22:43

Bu ligde bizden başka hakemleri yenme ihtiyacı hisseden takım yok. Yönetim açıklama yapmalı. Daha bu kadar gerideyken düğmeye basmaları tesadüf olamaz.

David_LuiZ4
16.12.2017, 22:45
Ne komplo teorisi lan kafa mı buluyorsun bizle herif her pozisyondan sonra küfür ediyor hakeme takım arkadaşlarına...Burası babasının ocağı değil herkes haddini bilecek...Manalı manalı bakışlar yere tepkili tükürükler kimsin sen...Bunların hırsla ne alakası var...Takım arkadaşlarına bağırır çağırırsın şöyle oynayalım böyle yapalım bunlar olur eyvallah...Takımı attığı gollerle taşıyor diye bunları konuşmayacağız mı pozisyonun üstünden 5 dk geçmiş Bursa korner kullanıyor hala hakemle vıdı vıdı yapıyor...Geç lan adamına diyecek orada hoca...

Suç bunda değil ama takımı tek bir kişinin kıçına bağlar başka şekilde hücum varyasyonun olmazsa Hugo'yu maç biterken oyuna alıp adama küfredersen Burak da takım için kendini lüks görüp terbiyesizliklerine devam eder...

Kamil Çakmak
16.12.2017, 22:46
Eyvallah Abisinin güzel kardeşi. sende seviliyorsun

Zurawski
Hemen mağduriyet yaratmayalim bizim futbolcularimiz merakli zaten. Maç sifir sifir olsa burak'in pozisyonunu çalardi da biraz aksiyon istedi işte, bence düzelme var halis'te ama ayni direnci istanbul takimlarina da koysun. Elinde düdükle hemen imdada yetişmesin. Kolay faul çalmamasi, durdup dururken faul yaratmamasi yeterliydi benim için. Burak düşünce ben de killaniyorum. Sadece müdahale ile düşmüyor çünkü ekstra atiyor kendini. İkinci pozisyon net penalti tabi çalmasi gerekiyordu.

kesinlikle. futbolcuları mağdur duruma düşürmek de çok tehlikeli.ilerde sorun yaratabilir

A.Gökhan AKIN

bu anlayış Benim garibime gidiyor peki o muhteşem fener kaç pozisyon yakalamış bursa karşısında bugün o beğenmediğimiz takım penaltılar verilse 5 lerdi bursa’yı o minvalde bunları gene yazılırmıydı acaba bir ara bizde 65 a 35 topla oynarken kaleye şutumuz yoktu. kısacası istatistikler takımları hiç biryere taşımıyor. şuan defansif sorunlarını biraz daha aşmış maçtan kopmayan çok iyi oynamayan ama kötüde oynamayan bir takımız. Asıl iş ikinci yarıda başlayacak bana göre

Mehmet BAŞ
16.12.2017, 22:49
Topu aldığında olumlu kullanıp dikine oynadı.
Bütün hava toplarını aldı neredeyse.
Burağa 2 ya da 3 ara pas attı. Bir de uzun pas attı. Burak ofsayta kalmasaydı hepsinde kral gibi asisti olacaktı.
Orta sahada direnç gösterip top oynatmaya çalışan sıkışıklığı açmaya çalışan nadir oyuncuydu.
Siz nasıl izlediniz maçı bilemem ama..

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vallahi Hocam, nadiren aldığı topları dediğiniz gibi oynadı. Haklısınız.
Fakat Kucka'da beğenmediğim şey; saha içerisinde sorumluluk almaması...
Maalesef Kucka hala ''Ben Milan'dan geldim'' havalarında sahada geziyor. Artist artist sahada dolaşıyor.
Sanırım bu dediklerimi de siz izlemediniz(?)

Demem o ki; Kucka kaliteli bir futbolcu fakat böyle artist şekilde orta sahada oynarsa iyi şeyler olmaz.
Kucka'yı orta sahada sorumluluk alsın, gerektiği yerde liderlik yapsın diye aldık. Fakat pek fazla sorumluluk almıyor.
Bugün de kötü müydü? Hayır. Fakat bazı arkadaşların ifade ettiği gibi ilk yarının en iyisi değildi. Bence vasattı.
Sonuç olarak ilk yarı sizin kadar beğenmedim. Fakat ikinci yarı daha iyi bir Kucka vardı. Yine de daha fazlasını yapmalı diyorum.

POYRAZ
16.12.2017, 22:50
Helal olsun Trabzonsporuma beaaa.

Kamil Çakmak
16.12.2017, 22:51
Hakemleri de bir yere kadar yeneriz. 2011 de Eskişehirde ki yoğun teşvik verilen maçta hakemde ayarlanmıştı. 2 golumuz güme gitti. maçta berabere bitti. Biz İddialı olduğumuz sezonda Hakem olayına çözüm bulunması lazım.

Ozan Yılmaz
16.12.2017, 22:52
Barış diye bir yıldız çıkardık yine

erenslash
16.12.2017, 22:52
bir çok üst düzey stoper ve çok üst düzey kanat alırsak işi bitiririz

Arda'
16.12.2017, 22:54
Damdoydan maksimum verimi aldık bitti tamam, karabük maçına artık onsuz çıkarız diye düşünüyorum

bir de hoca Bero değişikliğini çok mantıklı yapsa da aynı dakika burak-rodallega değişikliği de yapmalıydı

Aynen öyle Bero ile Rodallega da girmeliydi Burak çıkmalıydı.

Ogün YAZICI
16.12.2017, 22:54
Bu maçın başlığı ;
Puan kazanmalara oyuncu kaybetmelere devam...

Mehmet Fatih Yavuz
16.12.2017, 22:56
Taş gibi top oynadık.
Üretkenlik sıkıntısı var, evet. Bunu da Burak’la çözmeye çalışıyoruz.
Ama çok şükür maçtan kopmuyoruz, deli divane gibi koşuyoruz...

Yusuf ve Abdülkadir bu takımın kesilmemesi gerekenleri. Abdülkadir dayak yemeye biraz alışınca-kuvvetlerince daha iyi olacak inşaallah...

Hakemi Allah’a havale ettim. Maçın içine etti. Çoktan kopması gereken maçı sündürdü sündürdü...

Hakemi de yendik elhamdülillah ...
Haftaya devam inşaallah.

Varlıbaş61
16.12.2017, 23:01
bize acilen sol bek lazım. mas ile olmuyor maalesef. perreira ise iyi ama onun da yaşı ilerledi ..

ALDENİRO
16.12.2017, 23:02
roda geç girdi. 70 de falan girseydi daha farklı kazanırdık. formda olan topçuyu oynatacan.

ÖmürKaradeniz61
16.12.2017, 23:05
Bizim pozisyon olduğu için mi 1 gecede kural türedi anlamıyorum.Madem bu kural yeni 17 haftadır nerdeydiniz itoğulları.

wien_ts
16.12.2017, 23:06
Mas aldığı her topu rakibe attı ve dönen pozisyonlar tehlikeli oldu. Bence takımın en çok aksayan oyuncusu idi. Kamil Ahmet sol bek oynamayaz mi acaba? Devre arası acil bir sol bek stoper ile beraber.

Mehmet BAŞ
16.12.2017, 23:08
Bugünün en olumsuz ve gereksiz hareketini Kucka yaptı.
Gereksiz yere Yusuf'u itmesi çok rahatsız edici bir görüntü oluşturdu.
Kariyeri belli bir oyuncunun gencecik bir futbolcuya bu şekilde yaklaşması Kucka adına büyük bir eksi oldu.
Kaldı ki bu ittiği isim de bu takımın en iyi orta yapan, en iyi şut atan ismiydi. Ben Kucka'ya yakıştıramadım.

Antonio
16.12.2017, 23:08
bir dzudsakı kiralasak sol kanata iyi olur. babel etkisi yapar.

Kamil Çakmak
16.12.2017, 23:09
Birde bizim topcuların boşa kaçmaları iyi idi. paslar daha isabetli idi. Okay Yusuf Abdulkadır koşuyor. Olcay olmasa da olur mesela. Kuçka da iyi idi bugün. Damdoy boş sözleşmeye imza atsa da nafile derim.

esra61
16.12.2017, 23:09
Oyun kötü giderken oyuncu değişikliği yapmayan Rıza hoca,biran bana Ersun yanal’ı Anımsattı.Bu akşamki değişiklikler hem geç hem de yanlışdı.Kazanmak güzeldi.
Abdülkadir ‘e bir parantez açmak lazım,”tü tü maşallah nazar değer diye çok korkuyorum”.
Kucka yanlış yaptı ama konuyu uzatmamak gerekir. Şans bu akşam yanımızda değildi Yusuf’un güzel golü ile galibiyet geldi.1-0 olsun bizim olsun.
Rodeaga ya haksızlık yapılıyor . Forma hak edene verilmeli.

Semih58
16.12.2017, 23:10
Ceza alanı karşısına yaklaştığımızda şut ta atmalıyız.Stres bize iyi geliyor.

My
16.12.2017, 23:12
https://pbs.twimg.com/media/DRMM36_WkAAsChn.jpg

Semih58
16.12.2017, 23:15
Kazandıysan , haklısın.

Kadir
16.12.2017, 23:16
Kumpasçı hakemin gücü yetmedi..

Kamil Çakmak
16.12.2017, 23:18
Oyun kötü giderken oyuncu değişikliği yapmayan Rıza hoca,biran bana Ersun yanal’ı Anımsattı.Bu akşamki değişiklikler hem geç hem de yanlışdı.Kazanmak güzeldi.
Abdülkadir ‘e bir parantez açmak lazım,”tü tü maşallah nazar değer diye çok korkuyorum”.
Kucak yanlış yaptı ama konuyu uzatmamak gerekir. Şans bu akşam yanımızda değildi Yusuf’un güzel golü ile galibiyet geldi.1-0 olsun bizim olsun. Kesinlikle öyle. Oyuna müdehalede geç kaldı. Burak Kazanın etkisindenmidir nedir bence 70 lerde oyundan çıkmalı idi. çok ofsayt da kaldı ve güçsüzdü. Yerine girecek Golcüde az buz değil hani.

Mehmet BAŞ
16.12.2017, 23:20
Trabzonspor'un hücumda en büyük güçlerinden biri de Pereira oluyor.
Hemen her maçta toplu veya topsuz şekilde ileri çıktığı anlarda inanılmaz etkili oluyor.
Sakince top sürmesi, pas oyunu oynayabilmesi ve en önemlisi ince paslar atabilmesi takımımıza büyük güç katıyor.
Keşke sol bekte Mas'ın yerinde de bir Pereira olsa diyorum. İşte o zaman bizim takım uçardı.

61_Hasan_69
16.12.2017, 23:21
Bu arada y32 den Allah kurtarmış bizi

-Samet
16.12.2017, 23:22
Maçı izleyenlere bir sorum olacak , geçen özellikle 2 haftada Yusuf kötü performans sergilemişti özellikle ben de geçen hafta dinlendirilmesi gerektiğini savunanlardandım.

Bu maçı izlemedim , gol dışında oyunun içinde miydi Yusuf nasıldı ?

Kamil Çakmak
16.12.2017, 23:27
Yusuf tan ve Abdüş gibi öz evlat varsa beri gelsin derim.

Zurawski
16.12.2017, 23:28
Maçı izleyenlere bir sorum olacak , geçen özellikle 2 haftada Yusuf kötü performans sergilemişti özellikle ben de geçen hafta dinlendirilmesi gerektiğini savunanlardandım.

yusuf ikinci yarının açık ara en iyisiydi.ilk yarı bence nütün takım vasattı

Kamil Çakmak
16.12.2017, 23:29

İlk yarı pek değildi ama ikinci yarı iyi idi bence.

B.Yiğit
16.12.2017, 23:30
Mas çok kötüydü.

Uğur Ö.
16.12.2017, 23:31
Mas çok kötüydü.

Resmen Bero gibi top geldimi sapıtıyor artık. Fifa'da ilk seviye seçilmiş rakip gibi oynuyor. Beyini bıraktı kaç haftadır.

Yavuz KÜÇÜK
Çok iyi bir 3 puan daha. Çok mutluyum be aynen devam ederiz İnşallah.

PortoDeGalinhas
Arkadaş bir takım kazanırken bile taraftarını kahreder mi? Göztepe,Alanya,Yeni Malatya maçları diyorum. hatta şikebahçe ve bjk maçları diyorum. Eğer gerçekten başımızda adam gibi bir hoca olsaydı bu sene ilk yarı lig tarihinin rekor puanını toplayabilirdik. Sene sonu da ya ipi göğüslerdik ya da daha büyük şike yaptırırdık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kamil Çakmak
16.12.2017, 23:32
Yusuf bir ara Abdüş için fön makınası arıyordu.

-Samet
16.12.2017, 23:37
yusuf ikinci yarının açık ara en iyisiydi.ilk yarı bence nütün takım vasattı

İlk yarı pek değildi ama ikinci yarı iyi idi bence.

Çok teşekkür ederim.

------------------------------------------------

Yusuf'u Talisa ile kıyaslayanlar olmuş.Aslında hem benziyor hem benzemiyor.

Şöyle ki , Talisca bence çok çok ekstra bir oyuncu , Yusuf'ta olmayan kafa vuruşu yapabilme , ki bu özelliğiyle birçok gol buldu , ve serbest vuruş özelliği var bence.Bence ikinci bir sahte forvet olarak oynuyor.Onun dışında vuruş stilleri benziyor bence.

Yusuf ise bu özelliklerinin eksik olmasının(kafa vuruşu ve serbest vuruş) yanında Talisca'dan artı olarak yeri geldiğinde ortasaha merkeze bile çekilebilecek bir oyuncu çünkü pas oyununa ve ikili mücadelelere de giriyor.Ancak geçen haftalarda olduğu gibi skora katkı yapamayınca , zaman zaman kaybolunca da eleştiriyoruz.

Bugün de onun için sordum aslında gol dışında oyunun içinde miydi diye.Çünkü Talisca mesela en beğenildiği maçlarda bile sadece gol attığı dönemde çıkabiliyor sahneye ve taraftarları tarafından da eleştiriliyor bu nedenle.

Kamil Çakmak
16.12.2017, 23:41
Halis mülis 1-0

El Cordobes
16.12.2017, 23:43
psikolojik eşiği çok zor bi maçı kazandık. en önemli kısmı burası. tribünler full, yenersen zirve yarışındasın. oyunculardaki gerginliği anlayabiliyorum. çok şükür kazasız atlattık.

sezon başındaki Okay-Kucka ikilisinin verimsizliği ile bugünkü bu ikili arasında fark vardı. en önemlisi Kucka nın performansı. çok daha dinamik oynuyor. her yere basıyor. aldığı topları da efektif oynamaya çalışıyor. dikine oynayan birkaç futbolcumuzdan birisi. ceza sahasına da topsuz çok fazla koşu attı. iki yönlü oyunda çok daha iyi gördüm Kucka yı.

Yusuf -Kucka mevzusunu yeni gördüm tv de. evet hiç hoş durmamış. umarım uzamaz bu mesele. şu süreçte en son isteyeceğimiz durum takım içi kargaşa. bu manada Burak a da laf ediliyor. orada haklılık payı var ancak Burak bu. gs de drogbaya da trip atıyordu. gol atamadığı zaman çıldırıyor adam. atarsa attırmaya çalışıyor. antalya maçında Yusuf a Olcay a attırmaya çalışmıştı. Hoca nın bu mevzularla yakından ilgilenip dengeyi sağlaması lazım.

hala tarla ektirecek kadar iyi değiliz fakat artık tehlike olarak görülmeye başladığımız aşikar. ilk yoklamayı bu akşam çektiler. bu durum sertleşerek devam edecek. hazırlıklı olalım. bu ülkede hakemlerin büyük bir kısmı tetikçi.

orhan42
16.12.2017, 23:52
Hakemler yine devreye girmeye başladıanlaşılan ilk yarıdakini bilmem ama Burak'ın düşürüldüğü pozisyon ve Pereira'nın pasındaki pozisyondaki el kesinlikle penaltıydı..Hayır , ele çarpan top meselesinde daha ne isteniyor , futbolcunun topu tutması mı ?

Kamil Çakmak
16.12.2017, 23:53
Oğur Demirok Trabzonludan fazla Trabzonlu gibi. Bize çekecek. Trabzonlu olmadan.

cyberentalpi
16.12.2017, 23:53
Oldukça iyi oynasakta topu Bursa ya verdiğimiz zaman heyecan yaptık. Kucka nın Yusuf a hareketi kötü niyetli degil ama sert oldu. Özür dilemesi gerek. Genç adam.< Gönlünü almakta kolay olur ama kolay etkilenebilir de

Semih58
16.12.2017, 23:57
Bu hafta, Başakşehir ve Beşiktaş hatta GS puan kaybedebilir.

nuri45
16.12.2017, 23:58
Macdan sonra biletimizi aldik 26-29 ocakda Trabzondayim sikecilere karsi. Akyazida siftah zamani

artvints
17.12.2017, 00:00
Bursaspor'un en iyi iki oyuncusu yoktu. Kembo ve badu. Özellikle kembo baya zorlardi. Golü attiktan sonra resmen teslim olduk adam gibi pas yapmadiğimiz için. Mesela fener gol atmakta zorlandi ama topu hiç bursa'ya vermedi üstelik deplasmanda. Pozisyon yemeden maçi bitirdi, gol attiktan sonra da baski yemedi. Biz çok yaslandik geriye.

-Samet
17.12.2017, 00:01
Maçı 90 dk. izleyebileceğimiz bir yer varsa bilen arkadaşlar özelden ulaştırırsa sevinirim..

Gurpas
17.12.2017, 00:08
Kucka nın Yusuf a yaptığı hareket çok canımı sıktı.

Enaldo61
17.12.2017, 00:14
Maç anındaki stresten olmuştur, çözülür o. Gergin bir maçtı. Kucka olgun tecrübeli, Yusuf'la halletmiştirler.

artvints
17.12.2017, 00:18
Golde yusuf'a basmayip geri çekilen stoperi iyi azarlardim hoca olsam. Golü çağirmiş.

Muhammed Ayaz
17.12.2017, 00:30
Allah nazardan esirgesin.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan
17.12.2017, 00:35
Golde yusuf'a basmayip geri çekilen stoperi iyi azarlardim hoca olsam. Golü çağirmiş.

Pereira koşuyu sürdürdü savunmanın arkasına, Yusuf'a vurma şansı tanıdı. Stoper'in çok da büyük suçu yok bence Pereira'nın başarısı var. Bugün çok istekliydi. Lige kötü başladı Ersun döneminde ama son haftalarda çok faydalı oynuyor.

sasort
17.12.2017, 00:39

Pozisyonu bir daha bak derim

Orda benim futbolda çok değer verdiğim bir olay var

Abdüş ün topsuz koşusu

O koşu defansın dengesini bozuyor

Kamil Çakmak
17.12.2017, 00:44
Öz evlat gibi Uğur Demirok'un, Öz evlat Abdulkadır'İ omzuna almasıdır bu gecenin başka anlamı.

sasort
17.12.2017, 00:44
Yorumlarda pereira nin pozisyonuna penaltı değil dedi
Nedeni uefa nezninde destek kolu olarak nitelendirilmesi dedi

Böyle bir kararı varsa bana saçma geldi
Bu olay çok şu istmimala açık bence

O kolu ben istediğim yere koyarım rakibin önünü keserim

Anlamadım valla

Oğuzhan
17.12.2017, 00:45
Pozisyonu bir daha bak derim

Orda benim futbolda çok değer verdiğim bir olay var

Abdüş ün topsuz koşusu

O koşu defansın dengesini bozuyor

Koşuyu Pereira yaptı abi yanlış görmediysem :)

Mehmet Cihan Kocaman
17.12.2017, 00:45
Kucka ve Pereira geri döndü resmen, Uğuru da beğendim.
Haftaya Kucka ve Uğur yok galiba.

redbul
17.12.2017, 00:50
bu maçı almamız çok iyi oldu önümüzdeki haftaki karabük maçınıda kazasız atlatırsak ikinci yarıya daha istekli daha hırslı gireriz ama devre arası sağlam bir stoper şart golü bir şekilde atıyoruz gol sorunu yok gibi savunma olayınıda çözersek takım yavaş yavaş rayına oturacaktır.

sasort
17.12.2017, 00:53
Koşuyu Pereira yaptı abi yanlış görmediysem :)
Ikisi de tıfıl yanlış görmüşüm doğru

Abdüş kanatta kalmis

Oğuzhan Fidan
17.12.2017, 00:55
tek değineceğim noktalardan birisi bu kucka ve burak niye bu şekilde davranıyolar bu yusufa ? hayır çocuğu itip kakmak nedir ? ileri uçtaki bencilliğimizden maç skoru açılmadı açılamadı bi türlü. herkesde bi kasvet iyi giderken böyle saha içi olayların olması çok üzücü. umarım haftaiçi bu sorunu çözer hoca

sasort
17.12.2017, 00:56
Birde şu konu var takım kazanıyor eyvallah ama

Her topu buraka atma sistemi kanat oyununu ve takım oyununu
Topa sahil olmayı güçleştiriyor

Doğal olarak baskı yiyoruz

Oğuzhan Fidan
17.12.2017, 01:00

tek aklımda kalanlardan burakta yanlış yaptı çok üzücü herşey güzel giderken böyle şeylerin olması takım içi huzursuzluk yaratır.çocuk o halde çıktı sırtladı takımını sahip çıkması lazım taraftarın

ilelebeTS
17.12.2017, 01:02
Beyler Yusuf sorun yok dedi, olayı ne deşiyorsunuz. Prim vermeyin yiyicilere.

Gürkan Asma
17.12.2017, 01:03
Şu Burak'ı Yusuf'u Kucka'yı rahat bıraksanız onlar gayet iyi anlaşacak, sahada olur böyle şeyler.

CİVELEK.61
17.12.2017, 01:07
Trabzonspor'un hücumda en büyük güçlerinden biri de Pereira oluyor.
Hemen her maçta toplu veya topsuz şekilde ileri çıktığı anlarda inanılmaz etkili oluyor.
Sakince top sürmesi, pas oyunu oynayabilmesi ve en önemlisi ince paslar atabilmesi takımımıza büyük güç katıyor.
Keşke sol bekte Mas'ın yerinde de bir Pereira olsa diyorum. İşte o zaman bizim takım uçardı.
Mas'ta ilk geldiğinde aşağı yukarı benzer ozelliklerdeydi
pas oyunu orta bindirme şut kafa golü herşeyi yapmıştı
Geri donuslerdede sıkıntı yaşamıyordu
Fakat biz mas'ın bu özelliklerini gecen yıl İlk 7-8 maçta gorebilmistik
Devamını halen bekliyoruz

Sefer A.
17.12.2017, 01:17

çok gerilerden geliyorum, yavas yavas...
Bunun ana nedeni, hatta tek nedeni : Baris Yardimci'nin geçen hafta Tayfun Cora gibi, bugün ise Pereira gibi oynamasindan kaynakli...
Geçen hafta karsilasma oynanirken baska baslikta yazmistim : "ya fblli ve bilerek saçmaliyor, ya da birileri onu ayarladi berbat oyna diye"
Izleyin, ya da izleyen aklina getirsin, daglar kadar fark var... bizim Yusuf'un ya da Onazi'nin bile en berbat ve en iyi oyunlari arasinda bu kadar fark yok, yuh diyorum Baris'a, geçen hafa böyle oynasaydi bir sekilde karambol marambol gol bulurdu Bursa kendi evinde

zafercalikoglu
17.12.2017, 01:18
kanatlar fena değildi,bugün sahanın en kötüsü ndoye idi ,hocada haklı olarak onu aldı.

Sefer A.
17.12.2017, 01:25
Birincisi kesinlikle penalti degil, Harun müdahalesinde basarili, sonra Burak'a çarpip aut oluyor, ne penalti ne de aldatmaya yönelik sari... Harun orda bir anda kaybolacak çekilecek hayâlet olacak degil ya, topu elinde tutsa da yine penalti mi diyecegiz sirf devâminda Burak düstü diye ? olmaz....
Ikincisi penalti gibi de, tekrârina birkaç kere baktiktan sonra karar verebildim, çünkü ayaga müdahale yok gibi, dizinin oralara darbe aliyor Burak sanki... rakip ayagini atinca Burak da düsüp penalti alayim dedi, alamadi...
Üçüncüsü bence kural mural bilmem net penalti olmali.. eskiden gelen ortaya kayip yerde olan topçunun vücûda çarpip sonra eline geldiginde penalti sayilmiyordu, simdi hepten bir yere çarpmadan ele gelse bile penalti yok, bence biraz saçma gibi... ama kural öyleyse penalti degil...

Yâni 2 penalti verilmedi diyeni az çok anlarim da, 3 tâne net penalti verilmedi diyen abartiyor, çogu da tekrarlari izlememistir.. yakismaz bize bu, fbli isi bu...

Amaaaaaa,,, o yan hakemler, hele bir tânesi var yaa,, resmen bizi biçmeye çikmis, tam serefsiz, çikan topa ragmen oyunu devâm ettiriyor, bizim 3cmlik ofsayti görüp rakibin 2 metrelik ofsaytini görmemis gibi yapiyor.... en büyük sorun zâten yan hakemlerdir, yillardir derim bunu...
Eskiden beri dedigim bir sey de, söz konusu Trabzonspor olunca 1cmyi bile fark ederler görürler, eger Trabzonspor aleyhineyse 0,1 cm bile görülür bu pustlar tarafindan

My
17.12.2017, 01:34
Abdülkadir çok iyiydi. Neredeyse her seferinde boşa kaçarak pas istedi/bekledi orta sahada.

ersn.alparslan
17.12.2017, 01:51
Su an macin tekrarini izliyorum 60. Dakikanin ortalarinda oyuna daha bi kac dakika once giren olcayin nasil adam takip ettigi (?) Dikkatimi cekti

bordoylamavi
17.12.2017, 01:51
ersun bak böyle takım olunuyor

Gürkan Asma
17.12.2017, 01:52
Burak hep kendine atılsın istiyor diye eleştirenler neyi eleştiriyor anlamadım. Top istemesin mi bu adam? Bana atmayın siz çıkın atağa mı demesi lazım ?

Ayrıca yusufta ve diğer oyuncularda Burak a atma baskısı diye saçma sapan bi durum yok. Kim neresinden uyduruyor bunları anlamıyorum. Burak her pozisyonda koşusunu yapıyor Yusuf veya başkası atar atmaz ona kalmış ki bugün bi çok pozisyonda kendi denedi Yusuf.

Şaka gibi ya.

My
17.12.2017, 01:55
Pereriya da :) bence maçın gizli kahramanlarından. Müthiş bir enerji.

yorumsuz6117
17.12.2017, 02:14
Maçın tamamını nerden izleyebiliriz ?

yorumsuz6117
17.12.2017, 02:24
Özete baktım 3 tane penaltımız verilmemiş resmen..

artvints
17.12.2017, 02:25
Maçın tamamını nerden izleyebiliriz ?
şimdi bitti ligtv 2'deydi. bir site var ama yarın yüklenir maç.

Armağan Dere
17.12.2017, 02:34
Alanya ve akhisar
allah belani versin ersun yanal..

Sefer A.
17.12.2017, 02:43
Yalnız el pozisyonunda hakem el yok dedi futbolcuya :) Yani görmesine rağmen el yok dedi.
Öyle mi dedi, yoksa kural degisti diye buna penalti verilmez mi demek istedi, anlamadim ben de tam...

David_LuiZ4
17.12.2017, 02:48
Sefer Asan

Ya Sefer kardeşim başlarım kural değişikliğine topu o şekilde elle kesmek penaltıdır desene :D

Penaltı kullanırken oyuncular ceza sahası dışında olmalı kuralı da var ama oyuncular ana baba günü gibi içerdeler hakemler takıyor mu o kuralı bu meselede böyledir :D

Sefer A.
17.12.2017, 02:50
Yalnız ben geçen hafta Bursa-Fener maçını izledim fener bizim bulduğumuz pozisyonların p'sini bulamadı.
Hah iste, bunu da yazmak gerek... fb Bursa'ya top göstermedi yazildi, katilmiyorum... ha ama Bursa o zaman evdeydi, fb de deplasmanda, biz içerde, çok da kiyaslamamak gerek yâni...
Ama bugünkü BarisYardimci geçen hafta ayni sekilde oynasaydi, isler bence farkli olurdu fb kazanamayabilirdi, hatta kopkolay bir penalti aldi fb, o olmasa 0-0 bitecekti...
geçen haftaki Baris bugün olsaydi, ilk yari en az 2 firsat daha yakalardik, Bursa sahasindan çikamadi... herif geçen hafta resmen katletti takimini yaa, bizim Mas'tan berbatti, o derece lan

Bir de hakemler, o yan hakem var ya hele o, cesâret verdi resmen rakibe, ilk yari Abdülkadir'e nasil verdi faulleri hayret dogrusu... asiri tepkiden korkmus olabilir, hâlis de epey ilgileniyordu Abdül ile her faul sonrasi, bu bir +'dir iyi kullanmamiz gerek, Abdül'e yapilan fauller Burak'a Yusuf'a yapilinca zerre çalmiyorlar çalmazlar düdügü...

Sefer A.
17.12.2017, 02:54
Sefer Asan

Ya Sefer kardeşim başlarım kural değişikliğine topu o şekilde elle kesmek penaltıdır desene :D

Penaltı kullanırken oyuncular ceza sahası dışında olmalı kuralı da var ama oyuncular ana baba günü gibi içerdeler hakemler takıyor mu o kuralı bu meselede böyledir :D
Kurali bir tarafa koyalim, penaltinin babasi, arkadan müdahale kadar penalti hattâ =)
Ama o kural gerçekten degismisse, yapacak bir sey yok, bundan sonra ayni seylere ayni kararlar verilecek mi ona bakmak gerek, yeter ki sitandart midir ne fuskidur oni tuttursunler :D
En penalti, 2. penalti ... ilk penalti kesinlikle degil bence yaa, farkli degerlendiren var midir bilmem ama orada Harun iyi is çikartti, öyle penalti olmaz, Harun topa müdahale edemese ilk hamlesinde, o zaman penalti

artvints
17.12.2017, 02:56
el pozisyonu da %100 penaltı.
kural değişti ama titi de kaleci gibi atlamış resmen iyi niyet yok gibi. hakem zaten kural var diye yırtma peşinde. bunun bir daha tartışılması lazım. düşerken refleks olarak elini yere koyuyorsun top o ele çarparsa doğal pozisyon sayılır ki bence adil bir kural. yalandan kolları göğüse toplayıp yan dönen ve vücudunu büyüten futbolcuların penaltıdan yırtmasından daha adil. bence iyi ayırt edemiyorlar türk hakem ve yorumcuları el pozisyonlarını.

Sefer A.
17.12.2017, 02:59
Ne komplo teorisi lan kafa mı buluyorsun bizle herif her pozisyondan sonra küfür ediyor hakeme takım arkadaşlarına...Burası babasının ocağı değil herkes haddini bilecek...Manalı manalı bakışlar yere tepkili tükürükler kimsin sen...Bunların hırsla ne alakası var...Takım arkadaşlarına bağırır çağırırsın şöyle oynayalım böyle yapalım bunlar olur eyvallah...Takımı attığı gollerle taşıyor diye bunları konuşmayacağız mı pozisyonun üstünden 5 dk geçmiş Bursa korner kullanıyor hala hakemle vıdı vıdı yapıyor...Geç lan adamına diyecek orada hoca...

Suç bunda değil ama takımı tek bir kişinin kıçına bağlar başka şekilde hücum varyasyonun olmazsa Hugo'yu maç biterken oyuna alıp adama küfredersen Burak da takım için kendini lüks görüp terbiyesizliklerine devam eder...
Kismen katiliyorum... biraz uyarilmali Gral, yoksa indiririz onu tahttan, olmaz öyle

David_LuiZ4
17.12.2017, 03:13
Kurali bir tarafa koyalim, penaltinin babasi, arkadan müdahale kadar penalti hattâ =)
Ama o kural gerçekten degismisse, yapacak bir sey yok, bundan sonra ayni seylere ayni kararlar verilecek mi ona bakmak gerek, yeter ki sitandart midir ne fuskidur oni tuttursunler :D
En penalti, 2. penalti ... ilk penalti kesinlikle degil bence yaa, farkli degerlendiren var midir bilmem ama orada Harun iyi is çikartti, öyle penalti olmaz, Harun topa müdahale edemese ilk hamlesinde, o zaman penalti

İster ayakta ister yerde olsun bir oyuncu elini açmışsa top eline çarpmışsa kaleye ya da arkadaşına gitmesine engel olmuşsa o pozisyon net penaltıdır...Hakemler doğal pozisyon değerlendirmesi yapamaz çünkü o anda onu düşünecek vakti yok o yüzden standart tutturamazlar...Çağatay Şahan'ın vermediği için IHO'nun odaya kitlediği pozisyonda penaltı değil o zaman böyle kural olur mu :D

Bu arada ben video hakem gelse de bizim hakemlerin videoya bakıp yine yanlış karar vereceğini düşünüyorum mutlaka biri yapacak :D

Sefer A.
17.12.2017, 03:24
Su an macin tekrarini izliyorum 60. Dakikanin ortalarinda oyuna daha bi kac dakika once giren olcayin nasil adam takip ettigi (?) Dikkatimi cekti
Olcay kötü, o yedigi kirmizi sonrasi aldigi cezâ bozdu onu... oynamayi hak etmiyor... ama sonlara dogru güzel bir çalimla topu sahamizdan çikarip rahatlatti bizi, çok begendim o yaptigini, kirdi Baris'in belini...
Castillo olmuyorsa Bongonda oynasin, olmadi Rodallega oynasin Damdoy'un yerine

Sefer A.
17.12.2017, 03:34
kural değişti ama titi de kaleci gibi atlamış resmen iyi niyet yok gibi. hakem zaten kural var diye yırtma peşinde. bunun bir daha tartışılması lazım. düşerken refleks olarak elini yere koyuyorsun top o ele çarparsa doğal pozisyon sayılır ki bence adil bir kural. yalandan kolları göğüse toplayıp yan dönen ve vücudunu büyüten futbolcuların penaltıdan yırtmasından daha adil. bence iyi ayırt edemiyorlar türk hakem ve yorumcuları el pozisyonlarını.
Tekrar bakinca bana da öyle geldi, kaleci gibi atlamadigi kaldi herifin... eski kural daha iyiydi bence
Ya bir de isi bilince dogruyu yazariz da, demek farkli düsündügümde isi bilmiyorum he mi :D :p

İster ayakta ister yerde olsun bir oyuncu elini açmışsa top eline çarpmışsa kaleye ya da arkadaşına gitmesine engel olmuşsa o pozisyon net penaltıdır...Hakemler doğal pozisyon değerlendirmesi yapamaz çünkü o anda onu düşünecek vakti yok o yüzden standart tutturamazlar...Çağatay Şahan'ın vermediği için IHO'nun odaya kitlediği pozisyonda penaltı değil o zaman böyle kural olur mu :D

Bu arada ben video hakem gelse de bizim hakemlerin videoya bakıp yine yanlış karar vereceğini düşünüyorum mutlaka biri yapacak :D
O penaltiydi kural degismemisti, onu demek istiyorum ben :D he yoksa bence net penalti olmasi gerek, bugünkü de ayni yâni, ama kural degisti dendi onuun için verilmiyor dendi, gs-fb karsilasmasinda aynisi oldu, h.a kaldirim hirtosunun eline "devam" demisti cücü çakir ve yan hakem (Tarik Ongun sanirim)
Video hakem yine de bâzi seyleri azaltir, ayni sekilde çizgi teknolojisi de olmali...

Bugün Dortmund-Hoffenheim karsilasmasinda durum 1-1'ken dk 86 mi ne (Dortmund 2-3dk sonra 2-1 yapti) Hoff'un penaltisi verilmedi, bizim olaydan farkliydi ama net penaltiydi, o ele nasil peno çalmadilar anlamadim...
Bir de Suk Troyes ile gol atiyordu, hakem önce verdi sonra bekletti sonra baktirdi falan, megersem sistemde skinti olmus, top tam çizgiyi geçmese de saati mi ne gol diye titremis... yaklasik 5-10dk oyun durdu, sonunda önce verdigi golü iptal etti hakem... bence de top tam geçmemisti çizgiyi

selcuk
17.12.2017, 03:42
Trabzonspor - Bursaspor taraftar sayısı: 31.043

https://pbs.twimg.com/media/DRLt8MfXcAAwdLx.jpg

1600 + loca

yani nerden baksan 2400 biletli maca gelmedi

6. kategorideki son biletide bir türlü kimse almamis

lazminator61
17.12.2017, 04:34
Ve yazmaya devam, son 7 mac 19 Puan :tsbayrak:

Enes Başkaya60
17.12.2017, 07:51
Koya Koya geliyoruz...

Şahin Yılmaz
17.12.2017, 09:22
Sevgili Dostlar,

1- Kazanmaya devam ediyoruz bu güzel.

2- Savunma işini öne geçtiğimiz anlarda biraz fazla gömülmek dışında halletmiş görünüyoruz. Takım savunması yapıyoruz. Geriye koşmayan oyuncu yok gibi. Solda Mas hücumda etkisiz ama bir şekilde orayı idare ediyor. Oraya bu mali durumla transfer yapmamız zor.

3- Yavaş oynuyoruz. Senkronize olamıyoruz. İleride hızlı çoğalamıyoruz. Sanki Burak hakettiğinden daha fazla top alıyor. Devre arası bu konularda çalışıp bir değil iki tık üstüne koymamız lazım.

4- Kazanmanın getirdiği öz güven ve taraftar desteği ile takım ruhu oluşmaya başladı.

5- Herkesin ortak görüşü NDoye artık solda olmuyor. Onun yerine kim oynarsa kabul. Ancak Hocanın oynayacak oyuncudan en büyük beklentisi o oyuncunun sürekli geriye gelip Mas a destek vermesi. Tıpkı Sağ kanat oyuncumuzun yaptığı gibi.

6- Ziya Hoca dün TRT ye verdiği röportajda mali durumdan bahsetti ve benim için elimizdeki oyuncuların mutlu olması önemli minvalinde bir şeyler söyledi. Benim anladığım kadarıyla futbolculara ödeme yapılmış deniliyor ama hala yüklü bir alacakları var ve Hoca önce futbolcuların alacakları ödensin paramız varsa transfer yapalım diyor. Sanırım Hocanın istediği şartlar oluşursa bir stoper alınacak başka transfer olursa diğer mevkiyi tahmin edemiyorum.

7- Hakemlere helal olsun bir iki maç kazanınca hemen devreye giriyorlar.

8- Hocaya sallarken insaflı olalım. Hepimizin kadroya yazacağı 9 oyuncu var. Hoca bizim düşündüğümüz harici iki oyuncu yazıyor ilk onbire. Şurda iki kişi onbir yazalım desek anlaşamayız aramızda. Bırakalımda Hoca da bizim düşündüğümüzden farklı bir iki oyuncuyu yazsın. Kişisel fikrim Sol da NDoye ısrarı ve Son onbeş dakika da Rodegalla değişikliği yapmaması taraftar olarak beni üzüyor.

9- Son olarak Trabzonspor kazanınca mutlu oluyoruz. Dünyamız güzelleşiyor. Yediğimizden içtiğimizden zevk alıyoruz.

Okuduğunuz için Teşekkürler.

İ. SARAL
17.12.2017, 09:33
kural değişti ama titi de kaleci gibi atlamış resmen iyi niyet yok gibi. hakem zaten kural var diye yırtma peşinde. bunun bir daha tartışılması lazım. düşerken refleks olarak elini yere koyuyorsun top o ele çarparsa doğal pozisyon sayılır ki bence adil bir kural. yalandan kolları göğüse toplayıp yan dönen ve vücudunu büyüten futbolcuların penaltıdan yırtmasından daha adil. bence iyi ayırt edemiyorlar türk hakem ve yorumcuları el pozisyonlarını.Halis Ozkahya'nin bu sene çıktığı baska bir mactan pozisyon gosterdiler. Birebir ayni ama ceza sahasi disinda. O pozisyona el vermiş mesela. Baska hakemler de ceza sahasi disunda el vermis. Bu nasil kural? Bize gelince mi akillarina geliyor? Bülent Tumurlenk guzel acikladi nasil penalti oldugunu. Diyor ki; savunma oyuncusu ziplarken eli açıksa penalti oluyor da kayarken neden olmuyor? Sonucta ziplarken de eli yapistirip ziplamak imkansiz gibi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halilaziz61
17.12.2017, 09:37
Hocanın kadro mühendisliğini hiç beğenmiyorum.
Her açıklamasında elimizde çok fazla oyuncu var açıklamasını çok gereksiz ve banel buluyorum.

O kadroda formda oyuncuyu oynatmakla mükellefsin.
Damdoy bu haliyle oynarken Rodellaga yi 93 ye oyuna sokmak rezilliktir.
Yıllardır taraftar olarak yedek kulübesinde oyuna direkt katkı edecek oyuncumuz yok diye ağlayıp durduk.
İlk defa böyle bir kadro kuruldu.

Bu kadro Rıza hocanın kaprislerine kurban edilemeyecek kadar değerlidir.

Bir daha elimizde çok fazla oyuncu var diye dert yanarsa başka şeyler soyleyecegim.

Bir teknik adam düşünün, elinde fazla iyi oyuncu var ve bundan rahatsız.

Kusura bakmayın ama Ersuna bizi mecbur edenler rıza ile avutuyorlar.
Umarım bu zihniyetini düzeltir.

Zira iki maç kaybetsin, en çok eleştirilen kendisi olacaktır.
Ve takımdan ilk gönderilecek olan...

cubido
17.12.2017, 09:53
Rıza Hoca geldikten sonra GS maçıyla birlikte bu maç İyi oynadık diyebileceğimiz maçlardan biriydi.
Ancak hala çok eksiğimiz var.
stoperde Hubocan oldu gibi, yanına bir seri ve ayağı düzgün oyuncu lazım. Ağır ortasahamızı da gözönünde bulundurunca seri olması öok önemli.
Mas çok kötü. Hatta ligin en kötü sol beklerinden biri.Ne hucumda var ne savunmada. Oraya kesinliklePereira tarzı bir oyuncu alınmalı devre arası.
Okay-Kucka ağır bir ikili ama Onazi de çok top kaybediyor ve güçsüz.
Kucka beklentimin çok çok uzağında. Umarım toparlar.
Sosa tutmadı maalesef. Tarihimizin en pahalı ortasahası Kucka-Sosa ama ikisi de vasat.
Belli ki hoca Sosa ve Bongonda’ya şans vermeyecek. Yusuf dün fena değildi ama genelde çok kötü bu sezon. Onarağmen Sosa şans bulamıyorsa yapacak bir şey yok.
Yedeklerde 4 kanat oyuncusu varken N’doye kanat olmaz Rıza Hocam, zorlama artık.
Abdüş müthiş yetenek ama sağ kenarda topu alıp içeri attığı çalımı çözdü rakipker hemen ikili sıkıştırma geliyor. Dün çok top ezdi. Biraz daha geliştirmeli oyununu. Keşke onu 8 numaraya çevirebilse hoca. Şu çocuk Guardiola’nın elinde olsa 1 yıl sonra bütün dünya onu konuşur.
Burak; atsan atılmaz satsan satılmaz. Gerçekten kral golcü ama sahada da kral olmak istiyor.
Tavırları çok itici.Takım oyununu bozuyor.
Ve görünen çok net, Rıza Hoca ona diş geçiremez. Girdiği her maç gol atan Rodallega Burak rezil oynada da şans bulamıyor.
Sözün özü; Rıza Hoca fikstür avantajını iyi kullandı. Ama hala kompakt bir takım oyunu oynamıyotuz. Hala takım boyu çok uzun, hatlar arası ciddi kopukluklar var.
Bir stoper ve bir sol bek transferi şart.
Sonrasını devre arasında göreceğiz. Benim Rıza Hoca ile ilgili ciddi soru işaretlerim devam ediyor.
Herşeye rağmen kazanmak ve kazanma alışkanlığı çok güzel.

Enaldo61
17.12.2017, 09:56
Ben olsam devre arası bir sol bek alırım, stoper almam.
Hubocan, Uğur, Durica ve Akbaş var elinde. Üstelik kadro şişkinliğinden bahsediyorsun. Sol bekin alternatifi yok ve çok formsuz.

ffırtına
17.12.2017, 10:02
O değil de gerçekten de kaliteli kadromuz var Fatih Atiklerden, Sefa Yılmazlardan, Soner Aydoğdulardan, Aytaç Karalardan nerelere geldik.. Sosa, Castillo, Rodegalla bile yedek kalacak düzeye geldi.. Kadromuz geniş şampiyonluğa oynayabilecek düzeyde, diğer takımlardan eksiğimiz yok..

Enaldo61
17.12.2017, 10:07
Bu arada Batalla'nın Abdülkadir'e vurduğu diz darbesiyle ilgili yorumları izledim aspor'da. Kart yok falan dediler, yok Batalla kendini korumak için ayağını kaldırdı yok Abdüş'ü görmedi falan dediler. Abdülkadir altta kalıyor falan filan dediler. Alakası yok. Abdülkadir'in geldiğini fark ediyor ve bilerek diz darbesi vuruyor. En az sarı kart verilmeliydi.

oksoholu
17.12.2017, 10:30
Hubocan, Uğur, Durica ve Akbaş var elinde. Üstelik kadro şişkinliğinden bahsediyorsun. Sol bekin alternatifi yok ve çok formsuz.
Bence Akbaş sol tarafta oynayabilir bize acil stoper lazım hem de sağlam 2 stoper neden biliyor musun
Akbaşı solda oynatırsan 4 lü savunmadan 3 lü savunmaya geçip orta sahayı güçlendirebilirsin

Murat Keçeci
17.12.2017, 10:30
Altın değerinde bir 3 puan daha hanemize yazdırarak hem geceyi hemde puan tablosunu güzelleştirdik.

Maça geçersek dirençli bir rakiple oynadık dolayısıyla pozisyon bulmakta zorlandık böyle rakipleri açmak için orta saha da topu daha organize şekilde dolaştırmamız gerekiyor.

Her ne kadar kazanan haklıdır görüşüne katılsamda kendimce sahada bazı yanlışlar gördüm.Öncelikle ilk eleştiriyi Rıza hocaya yapacağım kasımpaşa maçında fena işler yapmayan kucka,onazi ikilisini bozması yanlıştı yapması gereken onlarla başlamaktı kötü oynayan olursa o zaman Okayı sahaya sürerdin bu şekilde taktik gereği oynatmadım diyerek önceki maçta iyi oynayan oyuncuyu kesemezsin,böyle yaparsan forma rekabetinden bahsedemezsin ve forma adaletini sağlayamazsın.

İkinci eleştirim kuckaya seni buraya gençlere örnek olasın diye getirdik gençleri ite kakasın diye değil hareketlerine dikkat et.İdmanlarda belkide o pozisyonu kuckanın vurması şeklinde çalışılmıştır belkide pozisyonda kendi kafasına göre hareket eden yusuf hatalıdır ama hiçbirşey takım arkadaşını sahada rencide edecek hareket yapmanı gerektirmez.Haklıyken haksız duruma düşme.

Gelelim gecenin güzelliklerine öncelikle gecenin en güzeli taraftarımızdı üzerine düşeni fazlasıyla yaptı oyuncularımızı sürekli diri tuttular.Gol yemediysek bunda futbolcusunun konsantrasyonununu yüksek tutmasını sağlayan taraftarın payı büyük.

Bir başka güzel şey ise yusufun golüydü iki hafta önce goller kaçırdığında söylemiştik bugün atamadı ama yarın atacaktır diye çünkü kumaşı kaliteli, skora etki eden oyuncu önemli oyuncudur.

Takım halinde iyi işler yaptık hubocan savunmada iyidi.perreira form grafiğini her geçen gün arttırıyor.Uğur ve mas da üzerlerine düşeni yaptılar.orta saha da Okay ve kucka iyi mücadele etti,Yusuf iyidi,Burak gününde değildi fakat yine de çalışkandı.Abdülkadir ise sahanın en genci ama oyun görüşü olarak sahanın en tecrübelisi gibiydi.Ndoye biraz etkisiz kaldı ama onun bi suçu yok sprinter özelliği olmayan oyuncuya hem hücuma çık ceza sahasına gir hemde orta saha çizgisinde alanını kapat görevini yüklersen bu performansı normal.

Uzun zamandır hakemlerden bahsetmiyorduk anlaşılan o ki birilerini yavaş yavaş tedirgin etmeye başladık sahadaki maşa, maçı berabere bitirtmek için elinden geleni yaptı bursayı oyunun içinde kalmasını sağlamaya çalıştı asıl amaç belliydi bursa Trabzon siz kardeş kardeş 4.lük ile 6.lık arasında dolaşın,İstanbul takımlarının arasında ne işiniz var der gibiydi.Yönetim bu konu da üzerine düşeni yapmalı.

Son olarak Karabük maçına yönelik oyunculara birşeyler söylersem gerginlikten uzak olun aşırı şekilde maçı kazanma isteğiyle sahada birbirinizi kırmayın üzmeyin sahanın içinde herkes eşittir.Birbirinize sahip çıkın o zaman başarı kendiliğinden gelir.

Enaldo61
17.12.2017, 10:38
Bence Akbaş sol tarafta oynayabilir bize acil stoper lazım hem de sağlam 2 stoper neden biliyor musun
Akbaşı solda oynatırsan 4 lü savunmadan 3 lü savunmaya geçip orta sahayı güçlendirebilirsin
Bence tam tersi Akbaş-Hubocan ikilisi stoper oynamalı. Ben iyi olduklarını düşünüyorum ikili olarak. Akbaş bekte çok aksıyor. Sol bek de Perreira gibi çalışsa çok etkili bir hücum daha izleriz. Mas çok pasif.

Doğukan Uçan
17.12.2017, 10:40
http://tr.beinsports.com/lig/super-lig/ozet/2017-2018/16/trabzonspor-1-0-bursaspor-mac-ozeti

baby_face_
17.12.2017, 10:55
Herkese mutlu pazarlar, takım yendikten sonra güneş bir başka doğuyor. Herşey iyi güzel gidiyor ligi GS'nin üzerinde tamamlayacağımıza eminim. Bu haftadan sonra tüpçünün oyunları başlayacaktır. Rakiple birlikte aynı dün akşamki gibi 15 kişiyle mücadele edeceğiz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet Taşçı
17.12.2017, 10:59
Opet Davasından 50 milyon TL'e mahkum etmiş mahkeme bizi. Bir tane transfer yaparsak şükredin bence. Bir stoper yeter bize zaten, Ama ne yapıp edip sosa, bongondo ve Volkan, ve Batuhan da kiralık olmak üzere mutlaka oyuncu yollanmalı ve kadro şişkinliği azaltılmalı diye düşünüyorum.

PEREKLİ
17.12.2017, 10:59
Trabzon mutlu ettiBir müddet ABD'den izleyebilme fırsatını bulduğum Trabzonspor'u daha derli toplu gördüm. Aldığı sonuçlar ve topladığı puanlarla Trabzonspor hem ligde eski itibarına ulaştığını hem de puan tablosundaki yeri beni mutlu etti.
Rıza Çalımbay'ın takıma kazandırdığı moral motivasyon ile oyundaki dengeli adam değişikliğinin meyvelerini yavaş yavaş aldığını bundan sonra da bu grafiğin giderek yükselebileceğini gözlemledim. Dünkü maça dönersek;
Anadolu'nun süper ligde şampiyonluk kupası kaldırmış iki takımı arasındaki maçın zevkli ve kaliteli olduğunu söylemekten zevk alıyorum. Hele ikinci yarıda ortaya konulan mücadele dolu ve diğer yandan pozisyon zenginliği seyredenleri keyiflendirdi.
Trabzonspor attığı bir golle aldığı üç puanı ve performans farkı ile bu puanı bu skorla hak ettiğini söylemeliyim.
Trabzonspor geri dörtlü savunma hattı sağlam bir yapı gösterirken sağ ve sol bekte Pereira ve Mass ilk geldikleri günlerdeki performansı yakalamışlar.
Orta bek ikili Uğur ve Hubocan doğrusu oyunda savunma prensiplerinde senkronize bir görüntü ortaya koymakla savunmanın sağlam ellerde ve doğru tertipte olduğunu gösterdi.
Yusuf-Abdulkadir- Pereira ve Okay sadece sağ tarata çok iyi fakat bunların sahadaki simetriği sol parselde aynı kombinasyonu ve senkronizasyonu sağlıyamadıkları için takım biraz topal görüntü verirken Yusuf'un ve Abdulkadir'in fazla yorulduklarını biz fark ederken Rıza hoca da bunları görüp gerekli değişiklikleri yapıverdi. Üç pozisyondan ikisini penaltı mı değil mi diye tartışabilirsiniz ama biri mutlak penaltıydı!
Artık beşte beşi gören Trabzonspor'un gelecek hafta altıncı galibiyetle yarı kapatması çok yerinde olacaktır.
. (https://www.fotomac.com.tr/yazarlar/necmi_perekli/2017/12/17/trabzon-mutlu-etti)

Necmi Perekli

Oğuz ZEYTİN
17.12.2017, 11:13
Takım kazanınca "Ersun'un kurduğu kadro" diye ortalığa dökülenlerin olmaması, en az galibiyet kadar güzel. Maymun üçüncüde gözünü açtı galiba.

Karadeniz6116
17.12.2017, 11:47
Takım kazanınca "Ersun'un kurduğu kadro" diye ortalığa dökülenlerin olmaması, en az galibiyet kadar güzel. Maymun üçüncüde gözünü açtı galiba.Bu saatten sonra Ersun'u kendi öz oğlu bile destekleyemez Trabzonspor konusunda..
O derece takıma zarar verdi.
Belki Rıza hoca da sampiyonluk hedefi için uygun bir profil değil ama en azından çalışkan ve gerçekten adaletli.
Burak'i da biraz kötü oynadı mi oyundan alabilse, o zaman hiç kızmayacağım kendi adıma.
Sezon sonuna kadar görelim.
Rıza hocanın da eşik maçları içerde oynayacağımız Fener, Bjk ve Basaksehir müsabakaları olacak.
Eğer o maçlarda bize gelecek adına umut verirse, seneye de yola devam edilmesi taraftarıyım.
Yok kötü geçerse ve oyunumuz yine çoğu kesim tarafından begenilmezse, seneye bir çılgınlık yapıp Sumudica ile anlaşılmasını isterim.
Ben çok beğeniyorum Kayserinin hocasını. Gercekten Lucescunun gençliği gibi. O adam büyük bir takımla bu ligde büyük başarılar kazanır.

CEMEFKER
17.12.2017, 11:48
Takım kazanınca "Ersun'un kurduğu kadro" diye ortalığa dökülenlerin olmaması, en az galibiyet kadar güzel. Maymun üçüncüde gözünü açtı galiba.Güzel yerden yakalamışsın.Evet yılların değiştiremediğimiz gerçeğiydi...

Buna ilişkin şu da söylenebilir."İnsan yönetmek,karakter,iş ahlakı..."

Şimdi Beinsports Haber'de Tofaş Basketbol Başantrenörü Orhun Ene' yi izliyorum...:" Sporcularımızda mental sorunlar var. Tofaş olarak ilk haftalarda alınan başarılı sonuçlar üzerinden tüm sezon heba ediliyor.Başarılı birkaç maçtan sonra sporcu adeta tüm sezon yatıyo...Bu birkaç maçlık sonuçlar üzerinden başarı hikayeleri anlatılıyor...halbu ki Tofaş olarsk çok daha farklı noktalara gelebiliriz..." minvali insan psikolojisi,mental yapısı üzerine bir eleştri / özeleştri getirdi.

Orhun Ene doğru tespit yaptı Bu birçok Anadolu klubünde böyle.Bizde de...

Peki İstanbul takımlar? Onların farklı,ekstra motivasyon kaynakları ( şehir,yönetim,hakem,medya...) var.

İşte bizde Hoca' nın,yönetimin önemi bir kat daha ortaya çıkıyo...

EY gibi sallamayanlar ile Rıza Çalımbay gibi " gayret" edenler.( kapasite yetmeyebilir.farklı mevzu)

Sporcuyu bizim gibi klüplerde motive çok daha zor,ekstra efor gerektiriyor.

Mustafa ÖZDEMİR
17.12.2017, 11:55
Yeniden dünya gündemine gelen şike davası ve dünkü rezil hakem .

exelans_25
17.12.2017, 12:02
Ah be Goztepe Alanya Akhisar maclarindan 5 puan bile alsaydik simdi buralarda şampiyonluk konusuluyordu Allah seni bildigi gibi yapsin Ersun

pReN@_61
17.12.2017, 12:08
Trabzon kazanınca hayat bir başka güzel..
Tebrikler TAKIM.

Bu arada A.Ömür;
Ula saa helal olsun.
İleride geride..
Top çalıyor top dağıtıyor.
Kafa topu...
Adam heryerde

Sırf seni izlemek için bile kahveye gidebiliyor insan...

umitçebi
17.12.2017, 12:19
Birde şu konu var takım kazanıyor eyvallah ama

Her topu buraka atma sistemi kanat oyununu ve takım oyununu
Topa sahil olmayı güçleştiriyor

Doğal olarak baskı yiyoruz
Şuan ki defans oyuncularının yetersizliğinden ötürü biz buna zorlanıyoruz

umitçebi
17.12.2017, 12:22
Ah be Goztepe Alanya Akhisar maclarindan 5 puan bile alsaydik simdi buralarda şampiyonluk konusuluyordu Allah seni bildigi gibi yapsin Ersun
Zaten şampıyonluk konuşuyoruz.Başka bırşey mı konuşuyoruz..Leş fb ve gs..Kafası şampıyonlar lıgınde olan ve şuan altımzıda olan bjk nın yanında tabıkı bız şampıyonluk konuşucaz.Bu kadroyla favorıyız

trbzonsporlu
17.12.2017, 12:29

bana göre durica kesinlikle ilk 11 e girmemeli bir daha. unutamiyorum o alanya ve akhisar maçlarini, bunun yaninda her maçta yaptigi inanilmaz hataları, hakemin görmedıği rakibe yaptigi penalti pozosyonlari, yine hakemin gormedigi kirmizilik pozisyonlar say say bitmez bu adam defansta tam bir canlı bomba olmuş bu yıl. zaten o sakatlandıgindan beri takim gol yemiyor aman diyim.

Mehmet Cihan Kocaman
17.12.2017, 12:31
Antalya Başakşehir'e, Malatya Galatasaray'a, Osmanlı da Beşiktaş'a çelme taksa, hayat bayram olsaa :)

Karadeniz6116
17.12.2017, 12:32
bana göre durica kesinlikle ilk 11 e girmemeli bir daha. unutamiyorum o alanya ve akhisar maçlarini, bunun yaninda her maçta yaptigi inanilmaz hataları, hakemin görmedıği rakibe yaptigi penalti pozosyonlari, yine hakemin gormedigi kirmizilik pozisyonlar say say bitmez bu adam defansta tam bir canlı bomba olmuş bu yıl. zaten o sakatlandıgindan beri takim gol yemiyor aman diyim.Maalesef bazi taraftarımız bu durumu kabullenemese de emekli olmuş Durica.
Bir stoper alıp, sezon sonuna kadar hamle oyuncusu olarak kulübede olmalı. Kart ve cezalı durumuna göre süre almalı.
Sezon sonu da zaten futbolu bırakır.

farozlufatih61
17.12.2017, 12:35
Durica denen futbol katili olmayınca gol yeme alışkanlığımızda kendiliğinden ortadan kalktı inşallah bundan sonra takımda yer bulamaz bizde rahat rahat maçımızı izleriz...

Enaldo61
17.12.2017, 12:38
Antalya Başakşehir'e, Malatya Galatasaray'a, Osmanlı da Beşiktaş'a çelme taksa, hayat bayram olsaa :)
Bir tanesi takılsa bile kardır, umarım 3'ü de kazanmaz.

Ertan OKUMUŞ
17.12.2017, 12:45

O zaman hala başımızda olurdu öyle de bir durum var [emoji16]hayır varmış bazı şerlerde [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enes Başkaya60
17.12.2017, 13:04
Malatya vuracaktir inşallah Gayseye...

Diğerleri puan kaybetmez gibi...

seçuk
17.12.2017, 13:10
Hocanın tercihlerini beğenmeyebilirsiniz ancak yaptıkları için saygı duymaniz gerekir.
Ndoye rodallega kiyaslamasi yanlış bence çünkü farklı tipte oyuncular. Rodallega ancak burağın yerine merkeze çekilebilir. Ndoye ise daha çok kanatta ve takıma direnç katan pas alışverişi yapan bir oyuncu. Ndoye yerine Olcay castillo olabilirdi onlar ne kadar hocanın istediklerini verebilir bunlara bakmak lazım.

Onur Akyüz
17.12.2017, 13:12
Durica denen futbol katili olmayınca gol yeme alışkanlığımızda kendiliğinden ortadan kalktı inşallah bundan sonra takımda yer bulamaz bizde rahat rahat maçımızı izleriz...
Millete sorsan savunma bakanı orgeneral durica paşa.

Yediğimiz gollerin yarısının müsebbibidir paşamız!

Gurpas
17.12.2017, 13:14
Devre arası Castillo yu şutlamak kazım. Bongondamı, Castillomu kalsın? Tabi ki Bongonda kalmalı.

Gürkan Asma
17.12.2017, 13:25
Mas ın kötü görünme sebeplerinden biri damdoydu dün. Mas ın önünde abdulkadir gibi biri yok ne yazık ki.

ucurum
17.12.2017, 13:31
Yusuf Yazıcı bu takımın yıldızı, bunu bir kenara yaz

Ama unutmadan Abdüş = Yazıcı X 3

CEMEFKER
17.12.2017, 13:39
Hala değişmeyen gerçek
"müdahale" zinde güç olarak dün saat:19:30-21-15 arası sahada kendini gösterdi ama bi türlü puanlar paylaştırılamadı...

Bunu teğet geçtikleri için ekstra 1 maç daha " aleyhe niyet" li olarak birileri sahada olacak. Bursa maçı seçilmişti ama olmadı,Karabük hesapta yoktu muhtemel ama şimdi var.

tüh-fe-fe nin böylesi sezonun gidişatına göre ayarlarınmış " her takım" için özel maçları var ve bu tür ayarlı maçlar " Bilderberg" benzerş gizli zirvelerde ayarlanır,zira telefon ile olacak iş değil.

Dün gece bana hiçbirşeyi değişmediğini gösterdi.
Siyasetin de " onca sıkıntılı konjonktürde" ayıracak vakti zaten yok ki fincancı katırlarını ürkütmek hiç ama hiç işlerine gelmez. ( örn.3 Temmuz ve sonrası)

bingolts
17.12.2017, 13:53
Yusuf ile Abdülkadir arasındaki bağ bütün futbolcularda olsa bu takım her şartta şampiyon olur. Bana gökdeniz ile Fatih Tekke ikilisini anımsattı. Yusufun abdulkadirin yüzündeki toprağı temizlemesi muazzamdı .

ÖmürKaradeniz61
17.12.2017, 14:09
Antalya öne geçti Allahım noluyor.

Ahmet Almacı
17.12.2017, 14:11
https://twitter.com/maslamas11/status/942342336276770817

maçla ilgili çok güzel flood herkesin izlemesi lazım

Vkgz
17.12.2017, 14:23
Usta nasıl özkahya hakkında konuşmaz anlamak çok zor

pReN@_61
17.12.2017, 14:27
Bursa taraftarıyla herhangi bir elektriklenme olmadı sanırım, değil mi ?

Enes Başkaya60
17.12.2017, 14:30

Güzel olmuş cidden iyi iş çıkarmış...

Arda'
17.12.2017, 14:32

Şu an elimizdeki yerli iskeleti sağlam bjk ile en iyi takımız yerli konusunda. Bu adamları kolay kolay bir araya getiremezsin hem yetenekli hem mücadeleci adamlar başarı gelmek zorunda artık yoksa elden uçar giderler.

pReN@_61
17.12.2017, 14:37
Gol yememeye alıştık, hem de çok fena alıştık. Erzurum maçında yiyince moralim bozuldu mesela :)

Ayağınıza sağlık takım, tebrikler tekrardan...
:ts:

uzungöllü
17.12.2017, 15:31
Rıza hocanın geldiğinden beri en verimsiz maçı bence. İşi zor çünkü oynayamayan çok kaliteli oyuncularımız var. Bu kadar kaliteli oyuncunun var olması zor bir durum. Bu oyuncuların küstürülmeden takıma her an katkı verecek düzeyde tutulması gerekmekte. Castillo,Bongonda,Sosa,Onazi,Bero,Olcay,Volkan. Yedeklere bak be.

El Cordobes
17.12.2017, 15:32
Bursa taraftarıyla herhangi bir elektriklenme olmadı sanırım, değil mi ?

stadda karşılıklı tezahürat bile oldu. tertemiz şampiyon şeklinde. yeni bir kardeşlik başladı diyebiliriz. bursalılar formalarıyla maç öncesi şehirde çok rahat geziyorlardı. sıkıntı yok yani.

alınan galibiyetler ister istemez Ersun Hoca dönemini sorgulatıyor. ancak ben hala Ersun Hoca nın bir takımı büyük takım refleksinde oynatabilecek nadir yerli hocalardan biri olduğunu düşünüyorum. Okay dan stoper yaratma çabası, orta ikiliyi Kuco-Sosa ikilisinden kurma çabası oyuna hükmetme adına yapılan hamlelerdi. fakat hocanın en büyük problemi ezelden beri bilinen oyuncu yönetimi ve ilişkileri. fenerden de bu yüzden gönderildi. oyuncular kendisine cephe almıştı. soyunma odasında ettiği küfürler basına sızdırılmıştı. bizde de aynı durum oldu anlaşılan. takım içi dengelerde ipleri eline alamadı ya da almak istemedi. sonucunda da huzursuz bi ortam oluştu. hocanın saha dışı yönetimi berbat olması herşeyi mahvetti. alanya maçında ilk yarım saat şiir gibi top oynayan takım ne oldu da maçı ordan verdi benim için hala büyük nir muamma. sadece hoca yetersizliği mi tartışılır.

dünkü maç bana başakşehir maçını anımsattı. geç gelen değişikler, takım geri yaslanmasın ama dinamızm de kazansın diye Yusuf-Bero değişikliği. Rodallega ya yapılan muamele. tek fark bu maç gol yemedik. şu maç takımın başında Ersun Hoca olsaydı yazılacakları düşünemiyorum.

velhasıl artık şuydu buydu diye geri dönüp sövmenin bi manası yok. gayet iyi gidiyoruz. Rıza Hoca takıma biraz ciddiyet kazandırdı olanları gördük. kadro kaliteli çünkü. yetenek anlamında bu takımın oyuncusu değil ,gitmesi lazım, çöp vs. ilan edeceğimiz futbolcu sayısı çok az. ben oyun anlamında hocanın etkisini görmek için ikinci devreyi görme taraftarıyım. şuan denemeler yapıyor. gol yeme sorununu halletmek üzereyiz. sıra akıcı oyunda.

pReN@_61
17.12.2017, 15:43
stadda karşılıklı tezahürat bile oldu. tertemiz şampiyon şeklinde. yeni bir kardeşlik başladı diyebiliriz. bursalılar formalarıyla maç öncesi şehirde çok rahat geziyorlardı. sıkıntı yok yani.Eyvallah.

cubido
17.12.2017, 15:44
Hubocan’ın şu performansını gördükten sonra Okay’ı bile stoperde deneyip Hubocan’a şans vermeyen Ersun Yanal’a ve sakatlıklar olmasa yine şans vermeyecek olan Rıza Hoca’ya hayret ediyorum.

İlyas Özdemir
17.12.2017, 17:16
bursalılarla barışmamız eski kavgalı gürültülü ortamın geride kalması sevindirici ama yinede Ts forması üzerine bursaspor kaşkolu takılmamalı dün çok sayıda böyle giyinmiş renktaş gördüm bence çok abartıyoruz

artvints
17.12.2017, 17:18
bursalılarla barışmamız eski kavgalı gürültülü ortamın geride kalması sevindirici ama yinede Ts forması üzerine bursaspor kaşkolu takılmamalı dün çok sayıda böyle giyinmiş renktaş gördüm bence çok abartıyoruz

bizim taraftar tadında bırakmaz, ya küfür kıyamet olur ya da yılışık cıvık cıvık bir durum. gösteriş meraklığından kaynaklı bir durum.

Oğuz ZEYTİN
17.12.2017, 18:53
Altın değerinde bir 3 puan daha hanemize yazdırarak hem geceyi hemde puan tablosunu güzelleştirdik.

Maça geçersek dirençli bir rakiple oynadık dolayısıyla pozisyon bulmakta zorlandık böyle rakipleri açmak için orta saha da topu daha organize şekilde dolaştırmamız gerekiyor.

Her ne kadar kazanan haklıdır görüşüne katılsamda kendimce sahada bazı yanlışlar gördüm.Öncelikle ilk eleştiriyi Rıza hocaya yapacağım kasımpaşa maçında fena işler yapmayan kucka,onazi ikilisini bozması yanlıştı yapması gereken onlarla başlamaktı kötü oynayan olursa o zaman Okayı sahaya sürerdin bu şekilde taktik gereği oynatmadım diyerek önceki maçta iyi oynayan oyuncuyu kesemezsin,böyle yaparsan forma rekabetinden bahsedemezsin ve forma adaletini sağlayamazsın.

İkinci eleştirim kuckaya seni buraya gençlere örnek olasın diye getirdik gençleri ite kakasın diye değil hareketlerine dikkat et.İdmanlarda belkide o pozisyonu kuckanın vurması şeklinde çalışılmıştır belkide pozisyonda kendi kafasına göre hareket eden yusuf hatalıdır ama hiçbirşey takım arkadaşını sahada rencide edecek hareket yapmanı gerektirmez.Haklıyken haksız duruma düşme.

Gelelim gecenin güzelliklerine öncelikle gecenin en güzeli taraftarımızdı üzerine düşeni fazlasıyla yaptı oyuncularımızı sürekli diri tuttular.Gol yemediysek bunda futbolcusunun konsantrasyonununu yüksek tutmasını sağlayan taraftarın payı büyük.

Bir başka güzel şey ise yusufun golüydü iki hafta önce goller kaçırdığında söylemiştik bugün atamadı ama yarın atacaktır diye çünkü kumaşı kaliteli, skora etki eden oyuncu önemli oyuncudur.

Takım halinde iyi işler yaptık hubocan savunmada iyidi.perreira form grafiğini her geçen gün arttırıyor.Uğur ve mas da üzerlerine düşeni yaptılar.orta saha da Okay ve kucka iyi mücadele etti,Yusuf iyidi,Burak gününde değildi fakat yine de çalışkandı.Abdülkadir ise sahanın en genci ama oyun görüşü olarak sahanın en tecrübelisi gibiydi.Ndoye biraz etkisiz kaldı ama onun bi suçu yok sprinter özelliği olmayan oyuncuya hem hücuma çık ceza sahasına gir hemde orta saha çizgisinde alanını kapat görevini yüklersen bu performansı normal.

Uzun zamandır hakemlerden bahsetmiyorduk anlaşılan o ki birilerini yavaş yavaş tedirgin etmeye başladık sahadaki maşa, maçı berabere bitirtmek için elinden geleni yaptı bursayı oyunun içinde kalmasını sağlamaya çalıştı asıl amaç belliydi bursa Trabzon siz kardeş kardeş 4.lük ile 6.lık arasında dolaşın,İstanbul takımlarının arasında ne işiniz var der gibiydi.Yönetim bu konu da üzerine düşeni yapmalı.

Son olarak Karabük maçına yönelik oyunculara birşeyler söylersem gerginlikten uzak olun aşırı şekilde maçı kazanma isteğiyle sahada birbirinizi kırmayın üzmeyin sahanın içinde herkes eşittir.Birbirinize sahip çıkın o zaman başarı kendiliğinden gelir.

Elinize sağlık, her hafta değerlendirmelerinizi takip ediyorum. Onazi konusunda bir ekleme yapmak istedim.

Malumunuz Onazi üç sarı kartlı. Kucka gibi o da cezalı duruma düşse Karabük maçında sıkıntı yaşayabilirdik. Hoca bunu göz önünde bulundurarak, oyuncusunu korumak adına yerinde bir tercih yaptı bence.

Şanlı SanMarino
17.12.2017, 20:46
Herşeyi geçin, unutun da,

Abdülkadir'in MAVİSİ MÜCADELE ETMEKTEN YEŞİLE DÖNMÜŞ formasını görüp de bu renklere tekrar aşık olmadıysanız. Boşverin gidin.

TRABZONSPOR ULAN!!!

Hala aklından çıkmayanlar burda :)

Şanlı SanMarino
17.12.2017, 21:49
Bu arada şimdi izledim. Erman Toroğlu 3 pozisyondan son 2 tanesine penaltı demiş. Gerçi bana göre isimlerden bağımsız olarak 3'ü de penaltı.

Destek eli diye bir hikaye yok, olamaz. Bunu kim uydurmuş? O zaman destek eli diyerek herkes kaleci gibi elle oynasın. Burak'a yapılan müdahaleler her oyuncuya penaltı. Ayrıca biri de son adam.

Tuğrul
17.12.2017, 22:15
Güzel olmuş cidden iyi iş çıkarmış...
Paylaşımı güzel de anlık hareketlerden çıkarım yapması, oyuncuları yermesi ve üste çıkarması yanlış olmuş.

Onazi takımın pas kurgusunda Okay-Kucka'dan net daha üstün.

Olcay'ın girmesi ile 5-10 dakikalık iyi ritim tutturduğumuzdan bahsetmiş ama 65-80 arası çıkamamızdan söz etmemiş.

Bunun birinci sebebi yorgunluk olsa da ileriye doğaçlama pasla gitmemiz ve Olcay delici özelliğinin olmaması.

Haftaya Olcay 11 olursa kazanma kültürümüzü kaybederiz. Oyun anlamındaki defektleri ile birlikte uğursuzluğu da var.

alper*
17.12.2017, 22:18
Devre arası iyi transferlerle neden şampiyonluk olmasın?

Mustafa ÖZDEMİR
17.12.2017, 22:27
16 puan geridemiydik ne gsden şimdi resmen geri döndük .

Tuğrul
17.12.2017, 22:28
Devre arası iyi transferlerle neden şampiyonluk olmasın?
Fatih Terim'in Sneijder'i sol çizgiye attığı gibi.

Rıza Çalımbay'da Sosa'yı sol tarafa çekerek kullanmalı. Biraz daha akıllı ve yaratıcı olmalı.

Sosa içe katederek takımın pas bağlantısına inanılmaz katkı yapar.

Hem rakip ceza sahası çevresinde Yusuf-Abdülkadir ile iyi bir iletişim ve organizasyon kurabilir.

Sosa'nın yedeği de Castillo olmalı. Sol kanat transferini böyle atlatabiliriz.

Şu an için takımı öne itecek, topla katedecek ve hücumda etkinlik sağlayacak sol bek lazım.

Bu sol bek bizi savunma anlamında hem baskıdan kurtaracak, hem de hücum anlamında level atlatacaktır.

GS'nin talip olduğu Asamoah kalibresinde oyuncu bulmalıyız.

Stoper de şart ama öncelikli olarak sol bek alınmalı.

Harun-61
17.12.2017, 22:55
Malatya vuracaktir inşallah Gayseye...

Diğerleri puan kaybetmez gibi...

:)

Sefer A.
18.12.2017, 01:18
Bu arada şimdi izledim. Erman Toroğlu 3 pozisyondan son 2 tanesine penaltı demiş. Gerçi bana göre isimlerden bağımsız olarak 3'ü de penaltı.

Destek eli diye bir hikaye yok, olamaz. Bunu kim uydurmuş? O zaman destek eli diyerek herkes kaleci gibi elle oynasın. Burak'a yapılan müdahaleler her oyuncuya penaltı. Ayrıca biri de son adam.
Burak'in penalti bekledigi ilk olayda bir sey yok, penalti degil... digerleri evet... 3.sünde kural degisikliginden bahsediliyor olsa bile... haydi o da tamam, 1 tânesi net kere net yâni, "hakem uzakta kaldi" deniyor, kalmayacak arkadas...

Ahmet T.
18.12.2017, 01:27
Fatih Terim'in Sneijder'i sol çizgiye attığı gibi.

Rıza Çalımbay'da Sosa'yı sol tarafa çekerek kullanmalı. Biraz daha akıllı ve yaratıcı olmalı.

Sosa içe katederek takımın pas bağlantısına inanılmaz katkı yapar.

Hem rakip ceza sahası çevresinde Yusuf-Abdülkadir ile iyi bir iletişim ve organizasyon kurabilir.

Sosa'nın yedeği de Castillo olmalı. Sol kanat transferini böyle atlatabiliriz.

Şu an için takımı öne itecek, topla katedecek ve hücumda etkinlik sağlayacak sol bek lazım.

Bu sol bek bizi savunma anlamında hem baskıdan kurtaracak, hem de hücum anlamında level atlatacaktır.

GS'nin talip olduğu Asamoah kalibresinde oyuncu bulmalıyız.

Stoper de şart ama öncelikli olarak sol bek alınmalı.

Tüm sahayı kullanabilecek bir sol bek alırsak rahatlıkla Sosa'yı bu şekilde oynatabiliriz. Hem Yusuf etkili olduğu bölgeye , ceza sahası yayına daha yakın oynamış olur. Sosa'nın defansif açığını da Kuco'yu sol iç kullanarak kapatırız.

Gürkan Asma
18.12.2017, 02:45
Burak'in penalti bekledigi ilk olayda bir sey yok, penalti degil... digerleri evet... 3.sünde kural degisikliginden bahsediliyor olsa bile... haydi o da tamam, 1 tânesi net kere net yâni, "hakem uzakta kaldi" deniyor, kalmayacak arkadas...
Şu diziyle Burak'a vurdukları pozisyonu diyorsan, yeminle tribünden çok net gördük hem de hakemle aynı açıdaydık, kimse boş yapmasın uzakmış cart curt diye. ipneluğunden vermedi :)

Sefer A.
18.12.2017, 03:38
Tüm sahayı kullanabilecek bir sol bek alırsak rahatlıkla Sosa'yı bu şekilde oynatabiliriz. Hem Yusuf etkili olduğu bölgeye , ceza sahası yayına daha yakın oynamış olur. Sosa'nın defansif açığını da Kuco'yu sol iç kullanarak kapatırız.
Sakib Aytaç gerek... Sosa ona ne güzel paslar atar, Sakib bindirir gider...
Bugünkü karsilasmanin özeti,, savunmada biraz skinti olabilir Sakib ama Mas da öyle ve hücumda hiç yok, Sakib en azindan hücuma iyi çikiyor...
Burada yaptigini, Mas, yok efendim MusaNizam falan filan bunlar hayatlarinda bu sekilde temiz bindiremezler... Mas o paslari 36 kere sektirerek verir...
https://youtu.be/jBTZ24Rc3_4?t=45
Attigi pas da gol pasi olacakti, EmreGüral atsaydi, hem de 0-2 öne geçip isi bitireceklerdi...

Şu diziyle Burak'a vurdukları pozisyonu diyorsan, yeminle tribünden çok net gördük hem de hakemle aynı açıdaydık, kimse boş yapmasın uzakmış cart curt diye. ipneluğunden vermedi :)
Yok yâni uzak olsa da uzak kalmayacak, ve en "penalti gibi penalti" oydu, diger tartisilanlarin biri zâten degil, digeri de kural degisikligi saçmaligindan kurtariyor gibi.. ama kurala ragmen o penaltiyi verse kimse çitini çikaramaz... pipneluk var dabi :D

HOPA'LI TS'Lİ
18.12.2017, 08:09
Şike davasını tekrar canlandırdık diye tff Halis'e fitili vermiş.

2 penaltımızı vermedi şerefsiz

Berabere bitse yazık olmayacak mıydı?

Rıza Hoca maç sonu iyi giydirdi: Burak çok özel bir oyuncu. Hakemler Burak'a önyargılı yaklaşmasınlar, onu hareketlerine dikkat edip iyi süzsünler. Berabere bitse emeklerimize yazık olacaktı.

HOPA'LI TS'Lİ
18.12.2017, 08:09
Sosa eski Sosa olarak devreye girse şahane olacak takım için

Mustafa ÖZDEMİR
18.12.2017, 08:10
2011 deki hatayı yapmamak lazım .gereken takviyelerle bu ligi şampiyon bitiririz

HOPA'LI TS'Lİ
18.12.2017, 08:22
2011 deki hatayı yapmamak lazım .gereken takviyelerle bu ligi şampiyon bitiririz

Ama Hocaya transfer sorulduğunda, kulübün maddi imkanlarını zorlarsa yapmayabiliriz dedi. Bu beni düşündürüyor?

UĞUR DURTAŞ
18.12.2017, 10:09
takım kazanınca nasıl mutlu oluyoruz değil mi?
şehrimize huzur geliyor,bereket geliyor....
pazar günü karabük maçının değeri daha değerlendi düşüncesindeyim.
ağzımızın tadı kaçmasın inşallah.
*
bursa maçında stad dolu,
takım niçin coşkulu oynamaz,bursa atak yapmıyor..
bizim takım kanı gibi al gülüm ver gülüm oynuyor,
pereria,abdülkadir,hubucan az buçukta yazıcı dışında kimse hızlı oynamıyor,
hızlı oynamanın yanında bu oyuncuların hırsınıda diğer oyuncularda göremiyorum.
*
okay kardeşim gençsin dirisin,mlli oyuncusun,
buradan defalarca yazdım,
ön liberoda veya orta sahada topu alıyorsun sana en yakın rakip oyuncu 5 metre ötende
veya 10 metre ötende.. bu mesafeyi niçin hızlı bir şekilde depar atarak aşmıyorsun
bunun yerine sağına soluna veya geriye pas atarak takımı iyice yavaşlatıyorsun.
lütfen şu eksikliğini gider.
*
rıza hocam iyisin hoşsun ama şu ndoye sevdanı anlamış değilim,
nasıl dayanıyorsun şu ndoye,çıkana kadar takımı eksik oynattımı oynatmadımı?
yüzde yüz takımı eksik oynattı,
oynadığı sol açıkta,ölü castilloyu oynat bundan daha verimli olur,
hiç bişe yapamadı rakibe korku verir rıza hocam,
lütfen ndoye sevdandan vazgeç.
*
pereria dedimya her maçta aynı hırsla oynuyor
golden önce ileriye çıkışı,yazıcıya topu verişi(başkası olsa topu verdikten sonra sabit durur)
verdikten sonra depar atarak yazıcının önüne geçiyor önünü açıyor,
rakibi sağ çekiyor,yazıcıya alan açıyor,
yazıcının golü ne kadar değerliyse,ne kadar klassa
pereira nın hakkınıda verenlendenim.
aferin sana pereira herşeyini vererek oynuyor.
*
belki çoğu arkadaşımız karşı çıkabilir,
benim ilk tercihim,burak ve ndoye dan önce
roda diyorum....
rıza hocanın roda yı 90+4 oyuna almasını ve ayağına top gelmeden sahadan çıkışını
rıza hocaya yakıştıramadım.
rıza hoca demişken golden sonra bursa nın golü geliyorum diye bağırıyordu...
allahtan atamadılar. bu esnada rıza hoca oyuncu değiştirmemesine çok kızdım çokkkk.
*
hubucan kimsenin beklemediği yüksek performansla oynuyor,
aferin diyorum,böyle oynamaya devam ederse,formasını bırakmaz diyorum.
*
burak şu bedavadan penaltı alma düşüncesinden vazgeçmeli,
kardeşim ilk çalımı atıyorsun kaleci karşında direk niçin vurmuyorsunda
kaleciyide geçmeye çalıyorsun,sonra kendini yere atıyorsun,ondan sonrada
yüzde yüz penaltımızı vermiyorlar senin yüzünden,lütfen şu işlerden vazgeç,
bizim böyle bedavadan penaltıya itiyacımız yok.
birde final paslarındaki acemiliğini anlamış değilim,
biraz daha dikkat lütfen.
*
kucka efendi 6 ay boyunca gözlerimiz yollarda kaldı senin için,
ha bugün gelecek ha yarin gelecek diye o kadar değer verdik sana,
ne ümitlerle istedik ve aldık seni,
ilk yarı haftaya bitiyor hala bir tane ağırlığını koyduğun bir maç hatırlamıyoruz...
sen ne akla neye hizmet ederek en değerli oyuncumuza,senden 10 yaş küçük bir oyuncumuza
kameraların çekdiği anda nasıl olurda iteklersin,rencide edersin sen kimsin?
sadece yazıcıya değil kimseye bu hareketi yapamassın,bir daha böyle disiplinsiz,terbiyesizce bir hareket yaparsan
bizlerin tavrı sana karşı farklı olur,aklına başına al,son olsun bu hareketin.
*
şimdi bakıyorum yorumculara,1-2 ay önce yüzde yüz şampiyonluğu unutsun diyenler
bugün farklı konuşuyorlar.
*
Halis efendi,dua et 3 puanı aldık,
fazla üzerinde durmadık,
2 tane yüzde yüz penaltımızı vermedin.
*
devre arasında alınacak rıza hocanın deyimiyle
mevcut oyunculardan daha kalitei bir stoper,bir sol bek alınırsa
ikinci yarı çok güzel günlerin bizleri bekliyeceğini söyleyebilirim.

Doğan Şahin
18.12.2017, 10:25
Maç ile ilgili köşe yazım:
https://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=7498

cakalkerem
18.12.2017, 10:45
iyiydik skor daha farklı olabilirdi...Ndoye uzun zamandı ilk kez bu kadar etkisizdi..
Takım iyyidi Bursa jkötüydü...

S.A. Biz geldik:)

Faik Yılmaz
18.12.2017, 11:46
3 penaltı pozisyununun 1.hariç 2 ve 3.sü %100 penaltı idi......

1. tartışılabilir ama......

Geçen hafta Cenk Tosun'un pozisonuna penaltı çalındı ise ise o pozisyon penaltı ise 1.pozisyonda penaltı idi.....

Yani en az 2 verilmeyen penaltıya ve direkleri bolca dövmemize rağmen yinede yendik ise sadece Bursayı değil....

Makus talihimizi
ve tabi 4 hakemide yendik sahada.....

Ha futbol çok üst düzey değil ama mücadelemiz güzeldi doğrusu......

Faruk BERBER
18.12.2017, 11:50

Geçen hafta Cenk Tosun'un pozisonuna penaltı çalındı ise ise o pozisyon penaltı ise 1.pozisyonda penaltı idi.....

Yani en az 2 verilmeyen penaltıya ve direkleri bolca dövmemize rağmen yinede yendik ise sadece Bursayı değil....

Makus talihimizi

Verilmeyen 2 penaltı konusunda hemfikirim. Lakin Cenk Tosun'Un pozisyonu ile Burak Yılmaz'ınki arasında herhangi bir benzerlik yok.

Faik Yılmaz
18.12.2017, 11:57
Verilmeyen 2 penaltı konusunda hemfikirim. Lakin Cenk Tosun'Un pozisyonu ile Burak Yılmaz'ınki arasında herhangi bir benzerlik yok.

1-Umutun arkası rakibe dönük topa müdahalesi var...görmeden vurduğu söyleniyor...... Vurduğu belli değil.... Üstelik Cenk bomba yemiş gibi kendini yalandan yere atıyor.... bu penaltı

2-Rakip oyuncu Burak'ı görüyor ( bence ) vuruyor...... Burak sadece yere düşüyor.... Penaltı değil..... öyle mi ?

Bence yanlış düşünüyorsunuz.....

Faruk BERBER
18.12.2017, 12:13
1-Umutun arkası rakibe dönük topa müdahalesi var...görmeden vurduğu söyleniyor...... Vurduğu belli değil.... Üstelik Cenk bomba yemiş gibi kendini yalandan yere atıyor.... bu penaltı

2-Rakip oyuncu Burak'ı görüyor ( bence ) vuruyor...... Burak sadece yere düşüyor.... Penaltı değil..... öyle mi ?

Bence yanlış düşünüyorsunuz.....

1- Umut direkt Cenk'in ayağına vuruyor.

2- Burak'ın Harun ile karşı karşıya olduğu pozisyondan bahsediyorum. Bursa maçındaki diğer iki pozisyonumuz da penaltı bence.

emrahtuna
18.12.2017, 12:43
maçın ikinci yarısını izleyemedim..genel olarak iyi yoldayız rıza hocayla kan uyuştu. inşallah böyle devam eder..bahsettiğimiz seriyi yakaladık. bunu devam ettirmek önemli..yüzümüzü güldürdünüz. helal olsun.

Tolga Okumuş
18.12.2017, 12:56
Valla ben hala takım oturdu,istediğimiz futbolu oynuyoruz vs. diyemiyorum.

Haftaya Karabük maçının garantisi yok mesela.

Takımda rakibi eksiltecek ve dikine gidecek adam eksikliği var. Ayrıca hücuma çıkarken çok yavaş,pasif ve sabit kalarak çıkıyoruz. Haliyle, özellikle içeride kapanan takımların ekmeğine yağ sürüyoruz.

Gol attıktan sonra anlamsız bir şekilde takımda oyunu rakibe bırakma isteği oluştu. Haliyle Bursaspor gibi top yapamayan bir takım bile biz gol attıktan sonraki 15-20dk lık bölümde hatırı sayılır baskı yaptı. 2-3ü bulmaya oyunu kontrol ederek değil,rakibin bıraktığı boş alanlardan kontrayla çıkıp çalışıyoruz.

Yusuf'u attığı gol kurtarmamalı. Oyun içinde çok pasif. Gol bölgelerinde çok geride kalıyor. Daha fazla inisiyatifle orta sahadan top alıp ileriye dağıtmalı,ayrıca çalım özelliğini de geliştirmeli.
Abdülkadir ise çok kolay kendini yere bırakıyor. Üst seviye olması için ayakta kalması lazım.

Sefa Murat Dokuz
18.12.2017, 14:06
Burak'ın Harun'la girdiği mücadele de penaltı çok ağır karar olur. Bir karar verilecekse oyunun devamı dolayısıyla aut kararı çok daha makul. Kaleci topu kesmiş ve Burak topu kendisinden kurtaramamış.

Burak'ın rakipten önce topa dokunup rakibin gelip sağ dizi ile Burak'ın baldıra vurduğu pozisyonda ise penaltı kararı daha makul. %100 penaltı diyebileceğim bir pozisyon yine değil ama topla alakasız bir şekilde hücum oyuncusuna belli bir müdahele var. Bence yeterliydi penaltı için.

Rakibin atlayıp eline çarptığı pozisyon için, bana göre kol doğal konumda yani birisi topa atlarken kollarını arkaya koyup atlayamaz, bunun bir benzeri pozisyon bir maçta aleyhimize olmuş ve rakip takım lehine penaltı verilmişti. O günde penaltı olmadığını düşünüyordum bugünde, evet çok bariz elle oynama gibi gözüksede sol elini yere koyabilmek için o şekilde yere dik olarak açmak bence vücudun doğal hareketi. Yine tartışmaya açık bir pozisyon. İki kararı da savunacak kişiler kendisini haklı gösterecek argümanlarla gelebilir.

Burak'ın 2.pozisyonuna penaltı verilseydi hakem geçer not alabilirdi ama böyle arada olan tüm pozisyonlarda takdir hakkını aleyhimize kullanmış olduğu gözüküyor.

Gurpas
18.12.2017, 16:43
Erman a göre o el pozisyonu yüzde yüz penaltı.

pReN@_61
18.12.2017, 16:53
Abdülkadir ise çok kolay kendini yere bırakıyor. Üst seviye olması için ayakta kalması lazım.
Adamı yerden kaldırmıyorlar ki ayakta sağlam durabilsin. Bariz çok sert markajda Ömür.

Sefer A.
18.12.2017, 17:08
Ama Abdül degil de baskasi, atiyorum Yusuf olsa, o bâzi müdahalelere faul falan çalmazlar... Yusuf da genç ama çocuk gibi durmuyor, Abdül biraz öyle oldugu için en pust hakem bile az çok sâhip çikiyor ona, kiyamiyor mu desem ne desem bilmem ama bizim için bir + yâni :)

celaledtin
18.12.2017, 17:24
Sıralamada üstümüzde olan başakşehir , beşiktaş ve fenerden daha çok gol atmışız !!!

Bahadır Şimşek
18.12.2017, 17:37
Sıralamada üstümüzde olan başakşehir , beşiktaş ve fenerden daha çok gol atmışız !!!

Ama son sıradaki Karabük'ten de çok gol yemişiz.

Son 3 hafta gol yemememize rağmen.

selcuk
18.12.2017, 17:40
Ama Abdül degil de baskasi, atiyorum Yusuf olsa, o bâzi müdahalelere faul falan çalmazlar... Yusuf da genç ama çocuk gibi durmuyor, Abdül biraz öyle oldugu için en pust hakem bile az çok sâhip çikiyor ona, kiyamiyor mu desem ne desem bilmem ama bizim için bir + yâni :)

bence dahada cok korunmali

asier del hornonun messiye yaptiklarini hatirladikca tüylerim diken diken oluyor

https://www.youtube.com/watch?v=KrlR1JrN8qA

6 ay gitmisdi

ve bu tek degil
bundan önce yine deniyor

https://www.youtube.com/watch?v=xRc8V7Wm5Zw

artvints
18.12.2017, 18:10
morinho şu maç için barcelon'da çok güzel tiyatrolar var, messi de çok iyi öğrenmiş demişti, hey gidi.

selcuk
18.12.2017, 18:32
morinho şu maç için barcelon'da çok güzel tiyatrolar var, messi de çok iyi öğrenmiş demişti, hey gidi.

aynen öyle

bunlar ingiliz tarafindan sl de yapiliyorsa Türkiyede neler yapilir

alperrr
18.12.2017, 18:36
Bu Yusuf mu ingiltere liginde oynayacak yapmayın Allah aşkına.Bana soracak olursanız gitsin erdoğdusporda oynasın sertlik istemiyorsa.Ağlamayla bu işler olmaz adam senin dişlerini döker avrupada.

Yusuf Yazıcı ingiltere Premiere liginde top oynayacak öylemi? Adam hastanelik olur orada. Yusuf ancak Premier Lig futbolcularının kramponlarını temizler. Başka birşey yapamaz!!!

tamda sizinki gibi sert eleştiri olsun ama hakarete varan düzeyde olmasın bence bu çocuktaki ve diğer oyuncularımızdaki yeteneği göremiyorsanız inşallah ikinci yarıki tutumu bunu ispatlamıştır..

yav nedir bu her zaman oyuncu fisleme, birilerini kötüleme digerlerini yüceltmek icin

hepsi bizim ve hepsi önemli

beraber olamadik mi messi bile olsa bi ise yaramaz

oyuncularin arasinda olur bunlar, nabiz orada 180

yüzde yüz katılıyorum..

Sefer A.
18.12.2017, 18:51
del horno topçu mu yaa... bunu bilmiyordum ama chelsea'ye gittigi an sansima sövmüstüm (her zaman söverim sansima ztn)
herifi bilbao'dayken bizim Yattara yatirip kaldiriyordu onu, oradan chelsea'ye falan gitmesi tam rezillik... hiçbir zaman iyi topçu degildi o hiyar.. onun kadar ben de oynardim
tam kâtil mk, kirmizi bile yememistir kesin

selcuk
18.12.2017, 18:58
agir cecalandirildi ama neye yarar böyle bir 19 yasindaki yetenegi 6 ay sahalardan sildiysen

Sefer A.
18.12.2017, 19:00
topa kaysa geç kalsa da bu hâle getirse tamam da, bu ne, resmen kasapliktan da öte... KamilZayatte vardi, onu da geçti bu del horno salagi, miçtigimin torpillisi

erenslash
18.12.2017, 19:29
ayar çekme başladı çünkü.baktılar Trabzonspor gümbür gümbür geliyor şimdi bizim kanat ve stoper hattımız üst düzey olmalı bunları devre arsında alırsak bizi hakemler de durduramaz buna göre silahlarımızı kuşanmalıyız. yoksa fener bunu kullanır hakemler şuyla buyla alavere dalavere yaparlar .

Yusufun bireysel becerisiyle gol attık ama skor 1-0 riskli bir skordu.hakem durduramadı ama bir ara maç gitti geldi işte penaltılar verilmedi maç 1-1 bitse hakem daha çok konuşulurdu

ayar çekme işe yaramadı yusufun bireysel çabası sayesinde ama bu her zaman işe yaramaz bizim yapmamız gereken devre arası üst düzey paraya kıyıp stoper ve kanat almak fener ve hakem de bizi durduramaz çünkü biz işimize bakmış ve zayıf halkalarımızı kapatmış olacağız bunları kapatmassak bunu kullanacaklar
başkann devre arası kolları sıvaması lazım transfer konusunda ve fenerin hakemleri etki altına aldığını gördüğünde de arada konuşması lazım ve gerekli önelemleri alması lazım gene yapacaklar çünkü

Makus talihimizi

seçuk
19.12.2017, 09:40
Bence zor maç olacak. Kazanmamız şart ama zor. Puan kaybını aklıma dahi getirmek istemiyorum. Alırsak ilk2 inancım artacak. Alınan 5 galibiyetin anlamlanacagi kritik maç bu işte. Rakip asla basit değil. Ciddi bir şekilde çıkıp mücadele edilmeli 3 puan bu maçta çok şey..

celaledtin
19.12.2017, 12:03
Bu hafta göztepe sivas ve konyayı tutuyorum.

Hasan Habip Özbay
20.12.2017, 21:19
Bursadan maça gittim atmosfer süper fakat bu klabalık taraftardan ses çıkmıyor bu ne saçmalık herkes kendi kafasında tezahüret yapıyor birliktelik şart bide halis var bu kadar provake etti ama ceza almadık amacı belliydi seyirci bişey yapsın ve şikebahçe maçı cealı olsun ama bu sefer şikebahçeyi yeneceğiz hemde farklı herkes rahat olsun