PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gökdeniz (Tam saha dergisi röportaji)

CeSS
05.12.2004, 12:00
Turgay Renklikurt 04.12.2004 Aksam Gazetesi

<TABLE borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="98%">
<T>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" width="100%" bgColor=#00004a>
Güle güle Gökdeniz </TD></TR>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" width="100%">
<DIV align=center>
<TABLE borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" bgColor=#336699>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#c0c0c0> </TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#ffffff> </TD></TR></T></TABLE></DIV></TD></TR>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" vAlign=top width="100%" height=514>

GÖKDENIZ KARADENIZ ülkemizin son yillarda yetistirdigi önemli ve gelecegi en parlak futbolculardan birisidir.

Futbol Federasyonu'nun yeni yayin organi TamSaha dergisinin Aralik ayi sayisinda Gökdeniz'le yapilan bir söylesi beni gerçekten derinden etkiledi.

Gökdeniz diyor ki; '... Bir Kiev maçi yasadik, açikçasi futboldan nefret ettim. Maçtan sonra küfür yiyen benim, esimin arabasina saldirildi, ayni sekilde arabama zarar verildi. O gece eve gidemedim. Niye?

Bence Türkiye'de profesyonel futbol oynarken zevk alamazsin. Izleyen de zevk alamaz, oynayan da zevk alamaz. Çünkü IZLEYEN, KÜFÜR ETMEKTEN OYUNUN KEYFINE VARAMIYOR, OYNAYAN DA KÜFÜR YEMEKTEN BIKIYOR. BU DA FUTBOLUN KEYFINI KAÇIRIYOR...

... AÇIKÇASI BEN AVRUPA'YA GITMEYI ÇOK ISTIYORUM. ÇÜNKÜ, DEMIN DE DEDIGIM GIBI, BURADA FUTBOLDAN ZEVK ALMIYOR INSAN. Ben bu oyundan zevk almak istiyorum.

... Futbol zevk oyunu, gösteri amaçli oyun. Oynayan da zevk almali, izleyen de. Ama biz bunu beceremiyoruz .'

Gökdeniz'in dile getirdikleri, onun 'is futbolu' oynadigini ortaya koyuyor. Oysa futbol, içgüdülerin tatmini dogrultusunda yapilan neseli, keyif alinan ve isteyerek oynanan bir oyun türü, diye tarif edilir. Eger yapilan etkinlik insanda bu duygulari uyandirmiyorsa, o etkinligin isteyerek ve içtenlikle yapilmasi mümkün degildir. Bu durumda o etkinlik, yapilmasi zorunlu olan bir is hüviyeti alir ve eger etkinlik futbolsa, ortaya konanda 'is futbolu' olur. Endüstrisi gelismis ülkelerde yapilan tüm islerin bile oyun haline getirilmek istenmesinin nedeni budur. Çünkü insan bir isi keyif alarak ve isteyerek yaparsa, beyin o is için gerekli olan sayidaki 'Yap!'.. emrini dolu dolu ilgili organlara gönderir. Aksi durumda ise bu sayi ve buna bagli olarak isin kalitesi azalir..

Gökdeniz, Türk futbolunda kalite düsümünün nedenlerinden birisini çok iyi süzmüs ve fotografini çekmis. Kendisine tesekkür ederim.

Hristiyan ulularindan birisi, '..Isteyin, vereceklerdir; arayin, bulacaksiniz; kapiya vurun, size açacaklardir; Çünkü, isteyene verilir, arayan bulur ve kapi ancak çalana açilir' der.

Gördügüm kadariyla Gökdeniz kafasinda birseyleri halletmis ve bir yerlerin kapisini çalmaga baslamis. Simdi bütün bu anlattiklarim dogrultusunda tutup; GÜLE GÜLE GÖKDENIZ ! yakinda baslayacagin Avrupa serüveninde basarili olmani cani gönülden dilerim, desem yanlis mi olur acaba!..

Sevgili Gökdeniz zamansiz bir açiklama, seni röportajlarinla degil futbolunla konusmak istiyoruz.

</TD></TR></T></TABLE>

Guests
05.12.2004, 12:06
bence gökdeniz avrupaya gidemez. gitsede birsey yapamaz. sezon basinda çok iyi paraya verebilirdik. simdi kimse parada vermez.

ama bunlari konusmak simdi çok erken 5 yillik sözlesme imzaladi. artik kendini toparlasin. küfür her yerde var. ve her yerde olucak. ama sunu unutma gökdeniz. gerçek taraftar senin her zaman arkanda. azizenin yillik 3 milyon dolarina nasil sirtini döndügünü ne fedakarlik yaptigini gerçek taraftar biliyor.

neyse gerçek taraftar her zaman senin arkanda.

selçukabi
05.12.2004, 12:13
gökdenizin attigi imzanin gerçekten bizim için önemi büyük ama bu dönemde bunlardan bahsetmesi yanlis, hepimiz onu çok seviyoruz basarili olmasini bekledigimiz için de tepkimiz çok olabiliyor.insanlar dogan çocuklarina gökdeniz ismini veriyor.insallah uzun dönem bizde top oynar.bu arada gökdeniz formsuzsa dinlendirirsiniz..aaa pardon yeterli oyuncu kadrosunuyönetimimiz kuramamisti dimi pardon çok paardon

CeSS
05.12.2004, 12:23
gökdenizin attigi imzanin gerçekten bizim için önemi büyük ama bu dönemde bunlardan bahsetmesi yanlis, hepimiz onu çok seviyoruz basarili olmasini bekledigimiz için de tepkimiz çok olabiliyor.insanlar dogan çocuklarina gökdeniz ismini veriyor.insallah uzun dönem bizde top oynar.bu arada gökdeniz formsuzsa dinlendirirsiniz..aaa pardon yeterli oyuncu kadrosunuyönetimimiz kuramamisti dimi pardon çok paardon

smileys/smiley32.gif

fenerin her sene yapmis oldugu bir sey var. kendisine rakip gördügü takimlarin dengesini bozmak, bunu nasil yapiyor ? rakibinin en önemli oyuncularina ya transfer teklifi yaparak ya da medya araciligi ile transfer teklifi yaptirarak. Ben fenerin Gökdeniz'i transfer etmek istegine ciddi bakmadim. Burada yapilmak istenen suydu ; Trabzonspor'un mali dengelerini bozmak ve üzülerek söylüyorumki bunuda basardilar. Sözlesmesi olmasina ragmen yeni bir sözlesme ile fiyatlari artirildi.

Helal olsun, kazanacaklar , alacaklar. Bu taraftar kendi cocugunu daha cok seviyor. Daha cok sahip çikiyor. Sana verilen destegide görüyorsun Gökdeniz. ama su zamanda böyle bir açiklama yapman çok yanlis çok...

ozcilingir
05.12.2004, 13:10
Fenerden aldip geri verdigi parayi açikladimi .Yosa para almamismiydi. Bedavami oynuyor. Minübüsle sahaya geliyordu. SIMDI JEEP'E binip taraftara yukaridan asagiya bakiyor. Sana bu maddi olanagi saglayanlarinkim olduklarini iyi biliyorsun herhalde, taraftar seni vezirde yapar rezilde .saygisizlik yapilmiyormu* yapiliyor. ama sen çok büyük saygisizliklar yaptin. SU anda senin yaptigin tambir provakasyon .SEnol Hocayimi istemiyorsunuz , takimin düze çikmasinimi istemiyorsunuz. top oynamaktanz evk almiyorsan,oynamayacaksin o zaman. evinde yatacaksin. TRABZONSPOR taraftariyla kimsenin dalga geçmeye hakki yok. BU kim olursa olsun.

Saygilarimla

Saygilarimla

Analyzer
05.12.2004, 17:53
Asil Trabzonspor taraftarinin futbolcusuna küfretmeye hakki yok. Taraftarin görevi destek olmaktir. Gökdeniz gibi futbolcular tarlada yetismiyor. Gökdeniz'in kendine küfreden taraftarlara tavir koymasini ben üstüme alinmadim. Simarik Trabzonspor taraftarlari önce kendine çeki düzen versin Gökdeniz'e laf atip duracagina. Trabzonspor'un önündeki en büyük engellerden biri bu simarik taraftar grubudur. Bizim takim deplasmanda, kendi sahasinda oynadigindan daha iyi oynuyor. Bunun tek nedeni de Avni Aker seyircisinin takim üzerinde olusturdugu baskidir.

ozgur
05.12.2004, 18:56
Bencede taraftar futbolcusuna kufur etmemeli.Ancak dun gelen haberlerde (bordomavim'in yazsinda) gokdenizin hocaya el kol hareketi yaptigi ve bunun seyiryici rahatsiz ettigi yaziyordu. Bu dogruysa bu arkadas kimki teknik direktore hareket yapiyor. Adam uc macligina orada diyemi simariyorlar.Gokdeniz Trabzonspordan buyuk degildir, kuruma saygi gostersin.

Guner_Ahmet
05.12.2004, 20:20
Aklinizi basiniza alin.

Gokdeniz bu konuda sonuna kadar hakli. Hic bir futbolcu tum maclarda iyi oynayamaz. Bizlere dusen de o futbolcuya her zaman destek olmaktir. Unutmayin ki o kufur edilen futbolcu sirtinda Trabzon sehrini tasiyor(61) , sizler ondan daha fazla mi Trabzonlusunuz, sizler ondan daha fazla mi kazanmak istiyorsunuz?

Bi mac guzel oynamadim , ana avrat duz gittiler , namusuma saldirdilar soylemediklarini birakmadilar sonraki gun de ozur dilediler. Sonraki mac yine ayni seyler. Kusura bakmayin ama elimde olsa da oyniyamam!!!!

Anlasilan Gokdeniz gibi a sinifi futbolcular Trabzona fazla(TRABZONSPORA degil) . Stada giden cekirdekci tayfasi , takimi desteklemedigi gibi , oyuncuma kufrediyor ve bizler onlari tutup yaka paca disari atamiyoruz , oyle mi? Birakin Allah askina yaaa!

Aklinizi basiniza alin diyorum tekrar!!!! Futbolcumuza sadeceiyi gunde( serefsiz basi bile destek oluyor) degil , kotu gununde de destek olmaliyiz. Unutmayin ki onlar BORDO-MAVI icin ter dokuyor , kufreden de o formaya kufrediyor. herkes haddinin bilsin ve ona gore davransin , yarin cok gec olabilir.Nice Gokdenizler elimizden kacar gider(sonrada serefsiz ve nankor ilan edilirler).

Fazla soze gerek yok , anliyan anlar.

Kalin saglicakla

Oğuz
05.12.2004, 21:15
Greek_Ts dogru yazmis. gözkdeniz trabzona fazla.

bizim neyimize yildiz futbolcu. biz en iyisi tansellerle, nesimlerle, abdulkadirlerle, selimlerle dolu bir takim kuralim. hem onlar transfer sezonu büyük paralar da istemezler. veririz 300-500 milyar yillik. oynarlar. biz de maçtan önce onlari çagiririz tribüne uefa kupasina katilmak için son sansimiz olan malatya maçinda. düsünsenize abdulkadir soldan bindiriyor, içeri dolduruyor, genç tansel kendini unutturmus top bekliyor. atmosfere bak, heyecana bak.

hem onlar istanbul takimlarinin futbolcularina verdigi paranin neredeyse yarisina yakin bir ücret de talep etmezler. her maç heyecan dolu olur. düsünsenize birbirine denk 14 rakibimiz daha var. her maça final havasiyla çikiyoruz. ah o trabzondaki gs maçindan da puan alsaydik keske. durum 1-0ken direkten dönen topumuz olmasaydi maç 4-0 bitmezdi. maçin kirilma noktasi o dakika oldu. olsun, saglik olsun. malatyayi yen, git rizeden bir puan al 5. ol, uefaya git.

biz bosuna ugrasiyoruz gökdeniz gibilerle. adam bak ya. fbde oynayan fabiano kadar para istiyor neredeyse. utanmaz adam. bir de top oynasa bari. 12 maçta attigi gol sayisi topu topu sadece 8. neymis trabzonsporluymus. neymis efendim babasina demis ki trabzonun 500.000 dolari fenerin 5milyon dolarindan daha degerli demis. niye diyorsun kardesim. niye atiyorsun 12 maçta 8 gol. neden milli takimda direkt oynuyorun? taraftar hakli. yaziklar olsun sana gökdeniz. bu taraftar sana ne kadar küfretse yeridir.!!!

ozgur
06.12.2004, 03:45
Zaman zaman kurumlarin alacaklari kararlar zor ve yikici olabilir. Benim anlamadigim bu adam bazi arkadaslarin yazdiklari gibi hocaya el kol hareketleri yaptimi yapmadi mi? Eger yapmamissa, gerci yapmissada kufredilemezde,bende kendisine kufur edenleri agir sekilde kiniyorum.

Ama eger hocaya el kol hareketleri, fatih ile ikisinin (ergun ata'nin dun yazdigi gibi) takimdaki gruplasmalarinin bir uzantisysa isterse parasiz oynasin bu takimdan birsey olmaz. Kisiler kurumlardan one cikmaya basladigi an durumunuz su anki turkiye'nin haline doner. Umarim ben yaniliyorumdur ve takimda oyle ayri gayri yoktur.

kutoz
06.12.2004, 13:48
Gökdeniz bu açiklamayi, dergiye ne zaman yapti bilen var mi? O derginin ilk sayisi yayinlandi. Aylar önce alinmis bir röportaj gibi geliyor bana.

Ama yinede Rize maçinda, Gökdeniz'e yapilanlari esefle kiniyorum. Biz malesef degerlerimize sahip çikmiyoruz. Bu böyle sürdügü sürece de sampiyonluk hayal olur.

ts20
06.12.2004, 14:23
BU NASIL TARFTARLIK :

BU KÜFÜR ETTIGINIZ GÖKDENIZIN TRABZONSPOR IÇIN YAPTIGI FEDAKARLIKLAR UNUTULMUS HEPIMIZE YAZIK .GÖKDENIZ BASKA KULUPLERIN VERDIGI PARANIN 3 TE 1 BIRINE OYNUYOR SU ANDA .BENCE GÖKDENIZ HEPIMIZDEN DAHA FAZLA TRABZONSPORLU ...

HERKES KENDINI GÖKDENIZ YERINE KOYSUN .3 TE 1 FIYATA BU TAKIMDA OYNUYORSUN.( 3 SENEDE KAZANACAGIN PARAYI 1 SENEDE KAZANACAKSIN FB DE 3SENEDE 9 TRILYON KAZANACAKTI, BIZDE 3 SENEDE 4.5 TRILYON KAZANACAK ZARAR 4.5 TRILYON )

ÇOGU MAÇTA KÜFÜR YIYECEKSIN .ÜSTÜNE BIRDE ESININ ARABASININ ÖNÜNÜ KESILIP ESINDE BIR SÜRÜ AGZA ALINMAYACAK KÜFÜR YIYEYECEK. SORUYORUM SIZE SIZIN ESINIZIN ÖNÜNÜ KESIP KÜFÜR ETSELER NE YAPARSINIZ...

HALA TRABZONDA GÖKDENIZIN ALDIGI PARAYI ÇOK GÖRÜYORLAR .BJK DEKI ÇAGDAS KADAR ALIYOR ANCAK ,AHMET YILDIRIM KADAR BILE ALAMIYOR...

GÖKDENIZ GIBI YILDIZLAR KOLAY YETISMIYOR BI DE BIZIM IÇIMIZDEN ÇIKMIS ALTYAPIMIZDAN GELMIS BIR OYUNCU GÖKDENIZ GIDERSE KIMLE DOLDURACAGIZ ONUN YERINI .SATSAK BILE GELECEK PARAYLA THIJS GIBI OYUNCULARI ALIP SIRADAN BIR ANADOLU KULUBU OLURUZ HER SENE UEFA YA KATILABILMEK IÇIN UGRASIR DURURUZ...

ayoga
06.12.2004, 15:25
biz burada takim için herseyi yapmaya haziriz ve kendimce yaptigima inaniyorum. her zaman sunu derim trabzonsporumuzu istanbula tasiyalim hem biz.m için hem de futbolcular için iyi olur

bello
06.12.2004, 17:51
gökdeniz kendince hakli tabiki ve bencede hakli ama orda bi kaç kendini bilmezin yaptiklarina takilip kalmamasi lazim.

En azindan mesela forum'un bu sayfasina girip bu baslik altinda yazilan yorumlara baksa fikri degisir,diye düsünüyorum.

Guner_Ahmet
06.12.2004, 22:03
Sizin icin bilmem ama Istanbula tasinmasi futbolcular icin her bakimdan cok iyi olur.

Magnolia
08.12.2004, 10:41
Futbolculara küfür etmek sadece Trabzonspor taraftarina has bir davranis degil.Sevgili Gökdeniz neden bu kadar tepki aliyor acaba hiç kendine sormus mudur?
Fenerbahçe taraftari Rüstü'yü arabasinin içinde dövüyor.Esine küfür ediliyor.Ve daha birçok hakaret içeren olaylar.Sonuç;Rüstü çikip "dayak yerim ama gol yemem.Fenerbahçe evimdir.Gitmeyi asla düsünmem" diyor.
Alin size iki futbolcu örnegi.Biri taraftarina el hareketleri yapiyor.Gazetelere,dergilere röportajlar veriyor.Digeri ise herseye ragmen bu takimdayim gitmem diyor...
Türkiye'de insanlarin ekonomik durumlari belli az çok.Kisi basina düsen GSMH belli.Ekmek için ugrasan futbolcular(!)a soruyorum.Hangi ekmegin fiyati trilyon ediyor?
Düsünün para verip bir esya ya da yiyecek aliyoruz.Çürük,bozuk çiktiginda bunu satan kisiye distan olmasa bile içten kim küfür etmiyor açikça söylesin?
Yagmurçamur demeden maçlara gidiyoruz.Evine ekmek götürmeyip bilet alan taraftarlar taniyoruz.Hep birseyler feda ediyoruz futbol için.Peki onlar bize ne veriyor?Koskocaman bir hiç!
Ha küfür edelim,dövelim,hakaret edelim demiyorum ancak Gökdeniz'in öncelikle kendi içindeki problemi çözmesini istiyorum.Bunca emek verdigimiz bir futbolcu kalkip benim taraftarima el kol hareketi yapamaz!Bir de üzerine klübü ve taraftari zor durumda birakacak açiklamalar var tabi!
Sevgili Gökdeniz , biz senin gibi on tane buluruz.Ki bu takimdan çok Gökdeniz'ler geçti.Ama sen böyle taraftari bilmiyorum Avrupa'da bulabilir misin?
Vefa borcu varsa bizim Gökdeniz'e degil,onun bizedir!Trabzonspor gibi bir takimda oynuyorsan haddini bileceksin!
Ali Kemal Denizci röportajinda "Fenerbahçe'ye imza attigimda para umrumda degildi.Saatlerce yan odada agladim" demisti.Gökdeniz bunu diyebiliyorsa helal olsun derim , ne yazikki "Trabzon" ruhu tasimayan futbolcular çenelerini tutamiyor!
Su ana kadar hiçbir futbolcu hakkinda böyle konusmadim.Kaldi ki,Gökdeniz'e destek verenlerden biriydim.Ama zamansiz öten horozlarin sonu hep aynidir!Ya aklini basina toplar,ya da gittigi yerde zaten toplarlar.10-15 taraftarin küfürünü de tüm Trabzonspor taraftarina kimse mal edemez.Hele Gökdeniz hiç!

enesmalik1987
08.12.2004, 13:38
bence sezon basinda gitmesi gerekiyordu iyide para veriyolardi zaten gitstde bir dahaki sene geri gelir türkiyeye o trabzondan baska takimda rahat rahat oynayamaz

Emin
08.12.2004, 14:18
Sevgili Gökdeniz küfür yememe ve siddete magruz kalma eylemlerin için çok üzgünüm. Yapanlari tasvip etmiyor aksine kiniyorum. Ancak futbolu zevk almak için oynadigin ve artik zevk almak istedigin yönündeki cümlelerde çok mantikli gelmiyor. Madem futboldan zevk almak istiyorsun ve bunun için futbol oynuyorsun transfer döneminin en sikintili futbolcusu niye oldun. Daha fazla para kazanmak için degil mi?. Futboldan ancak izleyen zevk alir sevgili Gökdeniz. Seninkisi kuru laf. Sen para kazanmak için oynarsin seyirci zevk almak için. Ve senin aldigin paranin hakkini vermek gibi bir de sorumlulugun var. Önce kendi sorumluluklarini yerine getir sonra taraftara akil verirsin. Kendine gel ve Fenerbahçeden alamadigin paralari artik aklindan çikar. Uyariyorum... Kredin bitiyor. Batacaksin...

Magnolia
08.12.2004, 16:18
Sevgili Gökdeniz küfür yememe ve siddete magruz kalma eylemlerin için çok üzgünüm. Yapanlari tasvip etmiyor aksine kiniyorum. Ancak futbolu zevk almak için oynadigin ve artik zevk almak istedigin yönündeki cümlelerde çok mantikli gelmiyor. Madem futboldan zevk almak istiyorsun ve bunun için futbol oynuyorsun transfer döneminin en sikintili futbolcusu niye oldun. Daha fazla para kazanmak için degil mi?. Futboldan ancak izleyen zevk alir sevgili Gökdeniz. Seninkisi kuru laf. Sen para kazanmak için oynarsin seyirci zevk almak için. Ve senin aldigin paranin hakkini vermek gibi bir de sorumlulugun var. Önce kendi sorumluluklarini yerine getir sonra taraftara akil verirsin. Kendine gel ve Fenerbahçeden alamadigin paralari artik aklindan çikar. Uyariyorum... Kredin bitiyor. Batacaksin...

Ya sükürler olsun , birileri beni anliyor herhalde bu sitede!

Tandogan
08.12.2004, 16:50
Gökdeniz'e ya da ailesine yapilan küfürleri hiç kimse tasvip etmez.Ama bu örnekle bütün taraftarimiz da lekelenemez.Bugün Fenerbahçe taraftarinin da maç esnasinda zaman zaman Servet'e,Deniz'e... tepkisi oluyor.Rüstü'ye yapilanlari söylememe bile gerek yok sanirim.Gökdeniz'i seviyoruz, tamam ama; onun da aklinin biraz havada oldugunu, kendini bazi seylerin üstünde gördügünü düsünüyorum.Bu benim sahsi fikrim.Kimse katilmak zorunda degil.Ben hemen hemen her maça giden bir taraftarim ve gözlemyebildigim kadariyla Gökdeniz saha içinde biraz basina buyruk.Ha "onu böyle olmaya taraftar itti" diyenler varsa orasi da tartisilir.

Zaten su asamada beni asil ilgilendiren konu bu olayin sonunun nereye gidecegi???Açikçasi gönlüm hiç istemiyor ama görebildigim kadariyla Gökdeniz bu gidisle uzun vadede bize faydali olamayacak.Her an gitmeye meyilli bir futbolcu profili çiziyor.Taraftarimizin da çogu böyle düsündügü için en ufak olumsuz harekette "senin aklin zaten disarida" mantigiyla hemen tepki veriyor.Bence Gökdeniz eger gerçekten uzun vadede bu takima hizmet etmek istiyorsa taraftarin bir çogunda onun hakkinda var olan yukarida yazdigim imaji silmek için çaba göstermeli.

ozcilingir
08.12.2004, 19:51
GÖKDENIZ yaptigi davranislariyla ,TRABZONSPOR'a zarar vermeye baslamisdir. Aklini basina alacak seyirciyle barismali, küfür olayi çok kötü bir durum ama futbolda var,profosyenel futbolcu bu isin psikolojisinide bilecek, yaptigi hareketlerle tribündekileri çileden çikartmayacak, verdigi demeçler ile tüm taraftari günlerce konusturmayacak, gündem kongre, teknik direktör iken birden GÖKDENIZ krizi varmis gibi gündemi degistirmeyecek kulübe zarar vermeye basladi.Akilli olacak , topunu oynasin ondan fazla birsey istemiyoruz, çik sahaya zevkine top oyna bizede zevk yaptir kardesim daha ne istiyorsun hem zevk yapacaksin hem para alacaksin , nerde böyle çiftlik, avrupa , mavrupa ,fb , mb hadi git sen benim küllahima anlat GÖKDENIZ su durumda seni KAYSERI, bile almaz . Kriz yaratma

SAYGILARIMLA

JuaN_JuaN
08.12.2004, 19:51
gökdenize yapilan küfürler çok üzücü! proteso edilmesi dogal ama küfür edilmesi hos degil.

yalniz bir gerçek var; gökdeniz eski günlerinden çok uzak. bunun farkinda olmali! ayrica futboldan zevk almak istiyorsa OYNASINo zaman! bence aldigi paranin hakkini vermiyor! insallah bu formu geçicidir! yoksa taraftarla yildizi barismiyacak gibi.

unutmamasi gereken birsey var o güzel oynamadikca hiçbir zaman seyircini gönlünde taht kuramaz! formayi giymek yetmiyor çatir çatir oynayacaksin!

gökdeniz görevini yaptiktan sora desin ben zevk almiyorum diye biz utanalim!!!

trapezus61
08.12.2004, 20:13
Futbolculara küfür etmek sadece Trabzonspor taraftarina has bir davranis degil.Sevgili Gökdeniz neden bu kadar tepki aliyor acaba hiç kendine sormus mudur?
Fenerbahçe taraftari Rüstü'yü arabasinin içinde dövüyor.Esine küfür ediliyor.Ve daha birçok hakaret içeren olaylar.Sonuç;Rüstü çikip "dayak yerim ama gol yemem.Fenerbahçe evimdir.Gitmeyi asla düsünmem" diyor.
Alin size iki futbolcu örnegi.Biri taraftarina el hareketleri yapiyor.Gazetelere,dergilere röportajlar veriyor.Digeri ise herseye ragmen bu takimdayim gitmem diyor...
Türkiye'de insanlarin ekonomik durumlari belli az çok.Kisi basina düsen GSMH belli.Ekmek için ugrasan futbolcular(!)a soruyorum.Hangi ekmegin fiyati trilyon ediyor?
Düsünün para verip bir esya ya da yiyecek aliyoruz.Çürük,bozuk çiktiginda bunu satan kisiye distan olmasa bile içten kim küfür etmiyor açikça söylesin?
Yagmurçamur demeden maçlara gidiyoruz.Evine ekmek götürmeyip bilet alan taraftarlar taniyoruz.Hep birseyler feda ediyoruz futbol için.Peki onlar bize ne veriyor?Koskocaman bir hiç!
Ha küfür edelim,dövelim,hakaret edelim demiyorum ancak Gökdeniz'in öncelikle kendi içindeki problemi çözmesini istiyorum.Bunca emek verdigimiz bir futbolcu kalkip benim taraftarima el kol hareketi yapamaz!Bir de üzerine klübü ve taraftari zor durumda birakacak açiklamalar var tabi!
Sevgili Gökdeniz , biz senin gibi on tane buluruz.Ki bu takimdan çok Gökdeniz'ler geçti.Ama sen böyle taraftari bilmiyorum Avrupa'da bulabilir misin?
Vefa borcu varsa bizim Gökdeniz'e degil,onun bizedir!Trabzonspor gibi bir takimda oynuyorsan haddini bileceksin!
Ali Kemal Denizci röportajinda "Fenerbahçe'ye imza attigimda para umrumda degildi.Saatlerce yan odada agladim" demisti.Gökdeniz bunu diyebiliyorsa helal olsun derim , ne yazikki "Trabzon" ruhu tasimayan futbolcular çenelerini tutamiyor!
Su ana kadar hiçbir futbolcu hakkinda böyle konusmadim.Kaldi ki,Gökdeniz'e destek verenlerden biriydim.Ama zamansiz öten horozlarin sonu hep aynidir!Ya aklini basina toplar,ya da gittigi yerde zaten toplarlar.10-15 taraftarin küfürünü de tüm Trabzonspor taraftarina kimse mal edemez.Hele Gökdeniz hiç!

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Baska söze gerek var mi?

grandiose
09.12.2004, 14:57

sadece küçük bir paragraf; Ebru'nun yazdiklarina imzami attiktan sonra :

Trabzon'daki gerçek taraftarlar,sizler her firsatta küfüre,sözlü ya da direkt saldiriya maruz kalan futbolcularimiza yapilan bu tür olaylarda,isin içinden''bunlar birkaç kendini bilmez çapulcu'' deyip çikmaya devam edip onlari ayiklamazsaniz,daha nice gökdenizler forma sevdasini bir kenara birakip,5 yillik sözlesmesinin üzerindeki mürekkep daha kurumadan,salyalarini akitmis bekleyen sahte basina bu tür açiklamalari bir farz bilecek...dövünmek ise gurbet ellerde hayatini bu sevdaya adamis bizlere kalacak!!!!!!