PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 13.Hafta | Demir Grup Sivasspor 1 - 2 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4 5

Mustafa ÖZDEMİR
19.11.2017, 18:31
Başarılar takım

Ozan Yılmaz
19.11.2017, 18:35
Kayseri deplasmanı gibi geriye yaslanabilir bu maç takım.

selcuk
19.11.2017, 19:02
tam kadro olacagimiz bir mac

artik özür kabul edilmez

Arda'
19.11.2017, 19:22
Sivas kazandı bile

halilaziz61
19.11.2017, 19:31
kazanırız diyemiyorum

Rıza hoca çok formsuz

takımda savaşan orta saha onazi dışında yok

birde sosa ve burak gibi iki karın ağrısı var.

Burak iki gol attı diye kimse ona bir şey demiyor ama rezil bir top oynadı

Ahmet Kara
19.11.2017, 19:34
.jp......uğur.....durica.......mas
.........onazi.....kucka(okay)
.abdüş........yusuf..........castillo
.................burak

artvints
19.11.2017, 19:49
deplasmanda pasla oynamak zorundayız çünkü tempo yapamayız. o yüzden kanatlarda hızlı top taşıyan oyuncularla oynamak zorundayız. tudor gibi yapma rıza hoca allah aşkına, şu durumu ayırt et de rahat maç izleyelim.

Timur Bey
19.11.2017, 19:59
Göztepe ve Alanya'ya karşı yenilmeseydik, şimdi bu maçla zirve hesabı yapacaktık. Yandı gülüm keten helvası.

Maça gelirsek kompakt futbol oynamak dışında seçeneği olmayan ve lige yeni çıktığı için süper lig maratonuna adapte olmaya çalışan bir rakip olacak karşımızda. Malatyaspor'un bir tık üstü ile karşılaşacağız. Fazla abartmadan ve küçümsemeden rakibi yenebiliriz. Yapmamız gereken ise pas yaparak topu ayağımızda tutmak olacaktır. Sivasspor'un öyle defansımızı dağıtacak ölçüde hücum silahları yok. Baskı kurmaya kalkarsak yine bol bol gol yiyebiliriz. Sakin oynamak ilacımız başka çaremiz yok. Kayserispor maçındaki gibi de topu onları verip de kahretmezler umarım.

Erkan A.
19.11.2017, 20:09
tam kadro olacagimiz bir mac

artik özür kabul edilmez

olcayin cezasi bitiyormu

Erkan A.
19.11.2017, 20:13
sikecilerin sivasla macini izliyorum hakemin sikeci formasi eksik adam elinden gelse kendisi sivasa gol atacak ...

gercekten süperlige uefa fifa artik el atmali rezalet akhisari da hakem durdurdu iyi oynayan kazansin sözü süperligde gecerli degildir

selcuk
19.11.2017, 20:17
olcayin cezasi bitiyormu

onun 1 maci daha var

tRaiNer
19.11.2017, 20:28
Mecnun O. : "ŞB'yi yeneceğiz diye bir iddiamız yok. !?? ŞB son zamanlarda sıkıntılı günler geçiriyor. İnşAllah bize patlamaz"

Bu maç için vereceği demeci sabırsızlıkla bekliyoruz...

Hakan
19.11.2017, 20:45
Onur
Kamil Uğur(Okay) Hubocan Mas
Onazi Kuco
Abdülkadir Yusuf Castillo
Burak(Hugo)

Onazi'yi beğenmem de atletizm şart.

halilaziz61
19.11.2017, 20:54
beraberlik maçı bizde iki adım ileri bir adım geri adettendir

Uğur Kalyoncu
19.11.2017, 21:01
Bifouma kırmızı gördü bizim maçta yok.. Hızlı etkili bir adam çok zorlayabilir diye ben sevindim..Auremir de muhtemelen cezalı ve daha da kart görecekler gibi duruyor.

Doğukan Uçan
19.11.2017, 21:01
sivas yener

Faruk BERBER
19.11.2017, 21:02
Bifouma ve Kone hücum hattının en önemli oyuncuları Sivas'ta. Bifouma'nın cezalı olması bizim adımıza avantaj.

Ben buna rağmen zorlu deplasmandan galibiyetle döneceğimize pek ihtimal vermiyorum maalesef. Çok zor maç. Bu maçın havası bile yenilgi kokuyor :)

halilaziz61
19.11.2017, 21:04
o bu diil de 2 de maç mı olur
oldu olacak sabah namazına koysalarmış

selcuk
19.11.2017, 21:14
Bifouma ve Kone hücum hattının en önemli oyuncuları Sivas'ta. Bifouma'nın cezalı olması bizim adımıza avantaj.

Ben buna rağmen zorlu deplasmandan galibiyetle döneceğimize pek ihtimal vermiyorum maalesef. Çok zor maç. Bu maçın havası bile yenilgi kokuyor :)

cok iyi oldu bu

Faruk BERBER
19.11.2017, 21:38
Anlayış olarak Yeni Malatya deplasmanına nasıl çıktıysak o şekilde çıkıp, oyunu kilitleme üzerine oynamalıyız.

Aksi takdirde bol gollü, rahat yenilgi alırız. Ligin en kolay gol yiyen 2-3 takımından biriyiz çünkü.

artvints
19.11.2017, 21:42
.......................onur
Pereira....uğur...durica.....mas
.......................onazi
................okay.....sosa
....a.ömür.......ndoye.......castillo..

Efendi gibi kontra atakla kanatlardan akarak rahat bir galibiyet alalim.

Ozan Kara
19.11.2017, 21:54
Osmanlı maçında pas yapayan orta sahayı görünce ortaya banko Okay yazılır. Her ne kadar o da yetersiz olsa.

Nadir Bekar
19.11.2017, 22:11
ben ilk defa çok rahat galip geleceğimizi düşünüyorum...

Faruk BERBER
19.11.2017, 22:13
ben ilk defa çok rahat galip geleceğimizi düşünüyorum...

Çok yanlış maçta düşünüyorsun bence abi, nacizane :)

ALDENİRO
19.11.2017, 22:16
bero oynarsa yenilirz net

farozlufatih61
19.11.2017, 22:17
Durica Pereira kadroda olursa çok gol yeriz...

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 22:40
Anadolu derbisi.

Pereira, Durica, Onur, Sosa gibi oyuncular korkutuyor.

Kadir
19.11.2017, 23:07
Zivas 1-3 Trabzonspor

arsinli_akrep61
19.11.2017, 23:10
Anadolu derbisi.

Pereira, Durica, Onur, Sosa gibi oyuncular korkutuyor.
Senin gibi bir truvayı nasıl görüp banlamıyorlar anlamıyorum ?

cebcare
19.11.2017, 23:25
iki mac üst üste kazanamıyoruz bayagı zamandır.

redbul
19.11.2017, 23:28
ben rıza hocanın beraberlik parolası ile maça çıkacağını düşünüyorum beraberlik kokan bir maç kayseri maçı gibi olur

Fatih Öztürk
19.11.2017, 23:57
Çok zor maç, berabere biter gibi ya da tek fark kazanırız.

exelans_25
20.11.2017, 00:00
Riza hocam korkmadan oyna kapaniyosan da mantikli adamlarla kapan Bero falan bos.Sonucta karsimizda lige yeni cikmis derme catma bir takim var.

..................onur............................
Jp........Durica......Ugur............Mas
.............Onazi........Kucka..............
Castillo...........Yusuf.............Abdulkadir
........................Burak..................... .

Fatih Öztürk
20.11.2017, 00:06
Okay'ın yokluğu net olarak anlaşılmıştır umarım.
Orta alanda bir tane ikili mücadele kazanan ve hava topu alan oyuncumuz yok Okay dışında.
Okay'sız kadro yazmayın efendim, tabiri malumdur Okay varsa Okay oynar :)

Numan Yerlikaya
20.11.2017, 00:22
Sivas biraz daha avantajlı duruyor

DeAgLeMaNyAq
20.11.2017, 00:25
Üst sıralara çıkmak için seri galibiyet şart. Bu maçı alırsak büyük ihtimalle içerdeki Antalya maçını da kayıpsız geçeriz. Lâkin FB maçındaki Sivas'a aldanırsak da beklemediğimiz bir sonuçla karşılaşabiliriz. Rıza Hoca N'Doye ve Burak'ı birlikte oynatarak başına iş aldı. Osmanlı maçındaki performansıyla N'Doye'u keserse sürpriz olur. Dua edelim de hiç değilse Burak'ı kanatta oynatma düşüncesinden vazgeçsin...

Numan Yerlikaya
20.11.2017, 00:50
Hoca'nın maçtan sonra gösteriş olsun diye Saraçoğluna gitmemesini kınıyorum gerçekten.

Mert'
20.11.2017, 01:06
Beraberlik iyidir.

yorumsuz6117
20.11.2017, 01:13
Trabzonspor'un yukarıya tırmanabilmesi için seri galibiyetler alması gerekir ancak takımda böyle bi ışık hiç yok..

yorumsuz6117
20.11.2017, 01:28
Trabzonspor Kucka - Onazi ya da Okay - Onazi ile çift ön libero oynamalı yoksa 3'ten aşağı yemesi mucize oluyor..

David_LuiZ4
20.11.2017, 01:46
Hep teknik açıdan bakmayalım bu işin psikolojisi de var.

Maçın deplasmanda olması maç saatinin 2'de olması beyaz formayla çıkacak olmamız gibi faktörler değerlendirildiğinde yüksek ihtimal puan kaybedeceğimiz bir maç...

Futbol şansı yanımızda olsun...

Mesut
20.11.2017, 02:15
Zor maç Kone iyi oyuncu Uğur'a iş düşüyor biz bir şekilde gol atıyoruz oyunun defans kısmını halletmek gerekiyor

Karmam
20.11.2017, 02:27
şu ana kadar ligin ilk 6 sırasındaki takımın hepsiyle oynadık, 5'i de deplasmandı. 1 galibiyet 5 beraberlik aldık yenilmedik.

ilk yarıda kalan maçlarımız:

sivas (d)
antalya
kasımpaşa (d)
bursa
karabük (d)

kolay maç yok.

takım nasıl her maç bu kadar kolay goller yiyor anlamıyorum. pozisyon da vermiyoruz ki o kadar. dünyanın verdiği pozisyon başına en çok gol yiyen takımı olabiliriz.

devre arası bir karıştırılması lazım takımın.

Timur Bey
20.11.2017, 02:34
Şu rezil defans hattımız taraftarı öyle bir psikolojiye itti ki asansör hüviyetindeki Sivasspor'u bile Benficavari bir takım gibi görür olduk. Şu evlere şenlik takımı gidip üç dört farklı yenemeyip, ligde zirveye oynayamazsak hayıflanıp hayıflanıp dururuz ancak.

HOPA'LI TS'Lİ
20.11.2017, 07:43
12 maçta 26 gol nedir yahu
Kendi sahamıza 5 gol attık 12 maçta
Çok atıyoruz çok yiyoruz, adamlar dün 2 kornerden 2 gol buldu
Sahamızda geriye düştüğümüz bu kaçıncı maç
Bu savunma psikolojimi bozdu
Savunmaya çare bulunamazsa işimiz çok zor

HOPA'LI TS'Lİ
20.11.2017, 07:43
12 maçta 26 gol nedir yahu
Kendi kalemize 5 gol attık 12 maçta
Çok atıyoruz çok yiyoruz, adamlar dün 2 kornerden 2 gol buldu
Sahamızda geriye düştüğümüz bu kaçıncı maç
Bu savunma psikolojimi bozdu
Savunmaya çare bulunamazsa işimiz çok zor

Ahmet Taşçı
20.11.2017, 08:24
Trabzonspor Kucka - Onazi ya da Okay - Onazi ile çift ön libero oynamalı yoksa 3'ten aşağı yemesi mucize oluyor..

Kesinlikle en doğru dizilim bu. Her ne kadar çok defansif kalsa da kanatlarda savunmaya yapamayan castillo ve Ablkadir oynayacaksa Kucka ve Okay ikilisi de oynayabilir fakat göbekten gidemeyiz, oyun hep kanatlara yönelir. Burda hep yazdım yine yazıcam bu takımda öyle ya da böyle 8 numarayı oynayabilen tek adam Onazi ve sürekli sorumluluk alarak oynuyor bu Onazi satılırsa tabiri caizse .ıçarız net.

HOPA'LI TS'Lİ
20.11.2017, 08:38
Kesinlikle en doğru dizilim bu. Her ne kadar çok defansif kalsa da kanatlarda savunmaya yapamayan castillo ve Ablkadir oynayacaksa Kucka ve Okay ikilisi de oynayabilir fakat göbekten gidemeyiz, oyun hep kanatlara yönelir. Burda hep yazdım yine yazıcam bu takımda öyle ya da böyle 8 numarayı oynayabilen tek adam Onazi ve sürekli sorumluluk alarak oynuyor bu Onazi satılırsa tabiri caizse .ıçarız net.

Onazi bir harika. GS maçında performansı tavan yapmıştı. Dün de iyi işler yaptı.
Adam neredeyse gidiyordu.

Doğukan Uçan
20.11.2017, 08:45
kone 2 tane felan atar asıl mesele biz 3 tane atar mıyız :D

Yiğit Gayretli
20.11.2017, 09:05
Kadıköy'de yatışa geçen sivas'ın "bağzı" futbolcuları, haftaya aslan kesilir!

Onları da yenebilmemiz gerekecek.

carantinas
20.11.2017, 09:12
Sezon başından beri malesef ideal 11 ı bulamıyoruz. Sorun bence burada. Herkes aynı anda oynayamaz ama oynayabilmek için abuk subuk şeyler yapıyoruz. Bakalım hayırlısı.

İ. SARAL
20.11.2017, 09:25
.......................onur
Pereira....uğur...durica.....mas
.......................onazi
................okay.....sosa
....a.ömür.......ndoye.......castillo..

Efendi gibi kontra atakla kanatlardan akarak rahat bir galibiyet alalim.

Sosa? Ciddi misin? Hava soğuk, paşa üşür oralarda.

İ. SARAL
20.11.2017, 09:31
http://www.footballuser.com/formations/2017/11/1642510_Trabzonspor.jpg

veya;

http://www.footballuser.com/formations/2017/11/1642511_Trabzonspor.jpg

cebcare
20.11.2017, 09:32
-------------kuçka-----onazi---
--------------Yusuf veya Sosa--
abdulkadir------------------------------castillo
------------------Burak----------

Bir kere de şu dizilişle oynayalım diyeceğim ama bu hafta okay oynar bero'yu da oynatır onazi kuçka yedeğe çeker.

ANAOKULU TERK
20.11.2017, 09:45
-sivas üstüste asla yenilmez .
hele de baş düşmanına karşı .
onlar için bu maç onur ,haysiyet ,kişilik maçı olur .
2011 in acısını mutlaka çıkarmak isteyeceklerdir .
mecnur takımı ultra motivasyonla maça hazırlayacaktır .

-ayrıca kone hayvanını tutacak insan evladı , bizim takımda bulunmuyor .

-sosa intiharla , okay veremle, kucka sıtmayla , önazi migrenle eş değerdir .

-köpek gibi koşanların maçı olur . bero ve olcay'ın arayıp ta bulamadığı maç .

-kayseri maçının birebir kopyası olur . 1 puan büyük başarı olur .

artvints
20.11.2017, 09:46
Sosa? Ciddi misin? Hava soğuk, paşa üşür oralarda.Ne tepki gelecek merak ettim :) ama ciddiyim. Yusuf'un cok kötü oynayacağini düşünüyorum nedense. Biraz defansta kalip hizli ataklarla oynayabiliriz. Sosa'nin uzun toplarla takimi atağa kaldirma kabiliyeti var. Arkasinda iki önlibero sol içe yakin yerlerde topu alir kanatlarin önüne güzel toplar atar, ndoye'a uzun oynar. Yusuf böyle oynamaz.

Son bir şans verelim sosa'ya. Önde basan top tutan ndoye varken, kanatlar hizliyken okay ve onazi de varken sosa'yi taşiyabiliriz. O da bu ortami bulunca oynamak ister. Gol bulacağiz diye sonradan sokulmasindan iyidir.

asilhamsi
20.11.2017, 10:07
bu saatten sonra ndoye yedek kalması teklif dahi edilemez.Gercek bir 4-4-2 sahada olmalı.

---------------onur----------------

kamil----hubocan----durica----mas

---------onazi------kucka------------

abdus/bongonda--------------------castillo

----------burak----------ndoye---------------

bu takımla rahat bir galibiyet alırız.Oyunun gidisine gore yazici,roda,okay oyuna girer.

cakalkerem
20.11.2017, 10:27
valla sivas bizi yenerdi..forvetleri atıldı iyi oldu ama taş gibi takım....

Doğukan Uçan
20.11.2017, 10:43
şu maçtan sonra her şey belli olur yenersek antalya maçını 30 35 bin kişiye oynarız

İ. SARAL
20.11.2017, 10:48
Ne tepki gelecek merak ettim :) ama ciddiyim. Yusuf'un cok kötü oynayacağini düşünüyorum nedense. Biraz defansta kalip hizli ataklarla oynayabiliriz. Sosa'nin uzun toplarla takimi atağa kaldirma kabiliyeti var. Arkasinda iki önlibero sol içe yakin yerlerde topu alir kanatlarin önüne güzel toplar atar, ndoye'a uzun oynar. Yusuf böyle oynamaz.

Son bir şans verelim sosa'ya. Önde basan top tutan ndoye varken, kanatlar hizliyken okay ve onazi de varken sosa'yi taşiyabiliriz. O da bu ortami bulunca oynamak ister. Gol bulacağiz diye sonradan sokulmasindan iyidir.

Dediklerin mantıklı ama Sosa olunca mantıksız :D

İ. SARAL
20.11.2017, 10:49
http://www.footballuser.com/formations/2017/11/1642518_Trabzonspor.jpg

Biri şunu hocaya versin.

katre-i.matem
20.11.2017, 10:50
Şu sosa yı izleyip te kadrolarına yazanlar kıymetli kadrolarına volkan şeni neden yazmıyorlar çok merak ediyorum.

Doğukan Uçan
20.11.2017, 10:58
hava büyük ihtimal kar yağışlı ya da buz gibi soğuk olur. Bu hafta sıcaklıklar düşecekmiş. Dönüşte de erzuruma gidiyoruz şans yok.

Fatih Özkan
20.11.2017, 11:13
Zor maç.

ÖmürKaradeniz61
20.11.2017, 11:15
Kazanma şansımız bence çok düşük,Kayseri maçının kopyası olur ve büyük ihtimalle 0-0 gibi bir skor ortaya çıkar.

Tunç Tosun
20.11.2017, 11:15
Kucka-Onazi yan yana oynasın başka talebim yok Rıza bey..

cakalkerem
20.11.2017, 11:26
kuçka-onazi olmaz..
okayın olması şart

Ahmet Taşçı
20.11.2017, 11:46
Ne tepki gelecek merak ettim :) ama ciddiyim. Yusuf'un cok kötü oynayacağini düşünüyorum nedense. Biraz defansta kalip hizli ataklarla oynayabiliriz. Sosa'nin uzun toplarla takimi atağa kaldirma kabiliyeti var. Arkasinda iki önlibero sol içe yakin yerlerde topu alir kanatlarin önüne güzel toplar atar, ndoye'a uzun oynar. Yusuf böyle oynamaz.

Sosa nun bir kabiliyeti yok, tıpkı Josue, Colman gibi Şenol hocanın sisteminde parayıp zirve yapan bu adamlar sistem dışı dağınık yapıda bir halt yiyemiyorlar, biz de tiki taka ile kolektif oyun oynamadığımıza göre Sosa hep küfür yer, ama bu Sosa'yı al koy Bjk'e herkes adam bizde bilerek oynamıyormuş demeye başlar halbuki alakası yok, bu tür adamlar işleyen çarklarda elmas olurlar.

artvints
20.11.2017, 11:50
Sosa nun bir kabiliyeti yok, tıpkı Josue, Colman gibi Şenol hocanın sisteminde parayıp zirve yapan bu adamlar sistem dışı dağınık yapıda bir halt yiyemiyorlar, biz de tiki taka ile kolektif oyun oynamadığımıza göre Sosa hep küfür yer, ama bu Sosa'yı al koy Bjk'e herkes adam bizde bilerek oynamıyormuş demeye başlar halbuki alakası yok, bu tür adamlar işleyen çarklarda elmas olurlar.
Ben de sivas maçi için tam olarak bunu öneriyorum. Düzenli kanat ataklari. Çok karmaşik değil. İyi karşilayacaksin, hizli bir şekilde kanat oyuncularini topla buluşturmaya çalişacaksin. Onlarin topu taşimasindan faydalanacaksin. Böyle her oyuncunun her tarafa gittiği düzensiz, disiplinsiz bir oyundan uzak durmamiz gerekir deplasmanlarda.

Ahmet Taşçı
20.11.2017, 11:52
Bizim kadro aslında çık net belli onur - pereira - uğur-durica-mas - kucka - Onazi - yazıcı - Castillo - Abdulkadir - Burak kimin kimle değişeceği bile belli Roda - Burak,Yazıcı - Sosa -, Castillo - Bongonda, Olcay-Abdulkadir, Kucka-Okay. Bu 5 kombinasyonu oturtmak lazım. Gole ihtiyaç duyulursa çift forvete, savunmaya ihtiyaç duyulursa Kucka - Okay ikilisine dönülür bitti gitti arkadaş ne çok macera arıyor teknik adamlarımız.

Ahmet Taşçı
20.11.2017, 11:53
Ben de sivas maçi için tam olarak bunu öneriyorum. Düzenli kanat ataklari. Çok karmaşik değil. İyi karşilayacaksin, hizli bir şekilde kanat oyuncularini topla buluşturmaya çalişacaksin. Onlarin topu taşimasindan faydalanacaksin. Böyle her oyuncunun her tarafa gittiği düzensiz, disiplinsiz bir oyundan uzak durmamiz gerekir deplasmanlarda.

Kardeşim kim oynatacak :)

Erkan A.
20.11.2017, 11:56

milanda neden elmas olamadi ?

Semih58
Tipik beraberlik maçı.

Emrah KabuL
Ndoye deplasmanda olmuyor bunu hala göremedik mi ?

Ahmet Taşçı
20.11.2017, 11:58

Milan geçen yıl bizden beterdi o nedenle de takımı komple değiştiler bu yıl.

Ahmet Taşçı
20.11.2017, 12:00

Sosa iki takımda çok iyi oynadı Metalist ve Bjk ikisi de takır takır oynayan kimin nerde ne yapacağını bilen takımları, geri kalan takımlarda batırdı.

gurur6134
20.11.2017, 12:04
Adam geleli kac ay olmus hala otel odasinda kaliyor ailesiyle ustelik ..begenip bir ev bulamadi kendine bu bile isteksizliginin en buyuk gostergesi kendini buraya ait hissetmiyor ki hala biryer bulup yerlesemedi..kulagi acil cekilmeli bu sosa isi cok su kaldircak gibi gozukuyor daha ..8kesinlikle performansi yetersiz sonradan bile oyuna girmeyi hak etmiyor..

champions
20.11.2017, 12:10
Yusuf'u şu maçta oynatırsa hocanın futbol bilgisinden şüphe ederim. Geride sağlam durup kanatlarda hızlı adamlarla sonuca gitmeliyiz.

----Onazi-Kucka
Castillo-Sosa-Bongonda
--------Burak

Skora göre Abdülkadir, Okay, Roda ya da Ndoye düşünülmeli.

Semih58
20.11.2017, 12:14
S O G B M A Y AV PUAN

11 12 4 4 4 23 26 -3 16 Rıza Çalımbay Dönemi
11 8 2 3 3 17 21 -4 9 Ersun YANAL Dönemi

Rıza Çalımbay döneminde ; Gs ve Osmanlıspor'u yendik, Kayserispor beraberlik aldık ve Malatyaspor'a yenildik.

Ersun Yanal döneminde 8 maçta 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet,2 beraberlik aldık.

Cagdas Topal
20.11.2017, 13:10
Böyle bir kadro ne yapabilir acaba görmek isterdim.

------------ONUR
PEREİRA-DURİCA-UĞUR-MAS
--------ONAZİ KUCO
ABDÜLKADİR DAMDOY CASTİLLO
-----------BURAK Y.

Yiğit Gayretli
20.11.2017, 13:20

------------ONUR
PEREİRA-DURİCA-UĞUR-MAS
--------ONAZİ KUCO
-----------BURAK Y.

Onur gol yer :)

Cafer Bulur
20.11.2017, 13:21

------------ONUR
PEREİRA-DURİCA-UĞUR-MAS
--------ONAZİ KUCO
-----------BURAK Y.
Güzel kadro renkdas sivas macinda denemekte fayda var.

Damdoye on numarada iyi isler cikarabilir yusufunda dikkati cekilmis olur

Cagdas Topal
20.11.2017, 13:23
Onur gol yer :)
Onu biliyoruz bu kadro yediğinden fazla atar mı sen onu söyle :D

Cagdas Topal
20.11.2017, 13:25
Güzel kadro renkdas sivas macinda denemekte fayda var.

Damdoye on numarada iyi isler cikarabilir yusufunda dikkati cekilmis olur

Yusuf ' u kesme taraftarı değildim ama o da farklı bir mevkiide oynayamıyor. Damdoy inanılmaz bir karakter koyuyor ortaya kaçırıyor ama onunla hücumda daha etkiliyiz.

Yiğit Gayretli
20.11.2017, 13:30
Onu biliyoruz bu kadro yediğinden fazla atar mı sen onu söyle :D
Onur takımın attığından fazlasını neden tutmak zorunda kalıyor, asıl sorunumuz o ama :)

Cagdas Topal
20.11.2017, 13:33
Onur takımın attığından fazlasını neden tutmak zorunda kalıyor, asıl sorunumuz o ama :)
Beklediğimiz o ama tutmuyor ne yazıkki. Kayseri ve Osmanlı maçı dışında kurtarışı yok maalesef :)

Pshycologist41
20.11.2017, 13:43
Butun anadolu kulupleri serefsizdir net. Ulan osmanliya bak mactan sonra bunlari cekip soracakti birileri , ya siz boyle top oynuyordunuzda nedir bu puan tablosu diye. Bakin haftaya sivas bize neler yapiyor. Bunlarin alayi boyle Trabzon maci oldumu dalak ciger bobrek birakirlar sahada. Omrunde gol atamayani gelir ilk golu bize atar, forveti gol kisirligi cekiyordur bizim macta 2 3 tane atar bu liste boyle uzar.

Yiğit Gayretli
20.11.2017, 13:45
Beklediğimiz o ama tutmuyor ne yazıkki. Kayseri ve Osmanlı maçı dışında kurtarışı yok maalesef :)

Ben diyorum ki Onur'a niye bu kadar çok iş düşüyor?

Butun anadolu kulupleri serefsizdir net. Ulan osmanliya bak mactan sonra bunlari cekip soracakti birileri , ya siz boyle top oynuyordunuzda nedir bu puan tablosu diye. Bakin haftaya sivas bize neler yapiyor. Bunlarin alayi boyle Trabzon maci oldumu dalak ciger bobrek birakirlar sahada. Omrunde gol atamayani gelir ilk golu bize atar, forveti gol kisirligi cekiyordur bizim macta 2 3 tane atar bu liste boyle uzar.

Osmanlı 90 dk boyunca hiçbir şey oynamadı ki... İnanılmaz kötülerdi.

Şanlı SanMarino
20.11.2017, 13:55
Forma adaleti noldu?

Sosa vs. bu takımda 21'i bile haketmiyor. Hakeza Pereira da öyle. Durica desen mecburiyet yoksa Trabzon şehrinde olması ayıp.

Cagdas Topal
20.11.2017, 14:05
Forma adaleti noldu?

Sosa vs. bu takımda 21'i bile haketmiyor. Hakeza Pereira da öyle. Durica desen mecburiyet yoksa Trabzon şehrinde olması ayıp.
Pereira ne yapmış da formayı haketmiyor 2 gol attı diye mi?

Yiğit Gayretli
20.11.2017, 14:07
Pereira olmasaydı dün akşam 4. golü bırak atmayı, o pozisyona gidemezdi bile takım.

İskender YILMAZ
20.11.2017, 14:13
Onur
Jp - Uğur - Durica - Akbaş
Onazi - Okay - Kucka
Burak - Ndoye - Castillo

Denenebilir... :)

Arda'
20.11.2017, 14:16
Onur
JP - Uğur - Durica - Mas
Castillo - Okay - Onazi - Yusuf
Burak - N'Doye

Enaldo61
20.11.2017, 14:42
Perreira dün sahanın en iyilerindendi, kendi kalesine atılan golleri saymazsak, onlar da şanssızlıktı. Bence asıl problem Sosa.

Doğukan Uçan
20.11.2017, 14:54
sosa malatya maçından sonra yollanmalıydı diyoruz adam halen daha ilk 11 oynuyor :D

sason
20.11.2017, 15:17
Sosa falan oynamaz.Oynatmazda Rıza Hoca.Aldı, gördü, bir daha yapmayacaktır.Bence kadro dışı kalmalıdır ama karar hocanın tabiki.Ha bana kalsa bu maçta Kucka'yı alır onu çıkarırdım ama yapmadı, yine anlayışla karşılarım.

Takımı gayet beğendim ilk yarı.Güzel hazırlanmış.Akan oyunda pozisyon bermedik.Defansif olarak gelişmiş gördüm takımı.Ha Osmanlı'da inanılmaz kötüydü, o da ayrı.2. yarı düştü ama hoca kimin ne vereceğini daha anlama aşamasında.Bero- Sosa değişikliği anlaşılır bir değişiklik ama sonucu gördükten sonra bir daha yapmaz.

Yine aynı 11 ile başlar ama girenlerin ne yaptığını gördükten sonra daha verimli değişiklerle takım ilerleyecektir diye düşünüyorum.Castillo tek devrelik oynuyor mesela.Bero yerine Kucka olabilir tek.

Gürkan Asma
20.11.2017, 15:31
Sosa 10 numara oynamadığı sürece bizim taraftar tarafından eleştirilecektir. O bölgede oynarsa bizi tatmin eder hem skor üretir hem asist üretir. O adam geride oynamaz, yanlış yapıyoruz.

--------------------------------------------------------------------------

Damdoy un Burak'a yaptığı asisti takımda yapacak adam yok , savunma arkasına daha çok kaçırmamız lazım Burak'ı bize selçuk rolünü üstlenecek bi orta saha lazım.

nuri45
20.11.2017, 15:31
Riza Hoca ikinci yariya Sosa yi almakla ne tür hata yaptigini insallah anlamistir ve bu adami artik ilk 11 i birak kadroya bile almaz. Aksi takdirde kendi sonunuda beraber hazirlar.

Timur Bey
20.11.2017, 15:34
Şöyle bir on bir bekliyorum. Dame N'doye'u bu sefer on bire koymayacaktır hoca.

***On numara Yusuf olur yine.

http://www.sporx.com/img/ilk11/f46b4ecf4f9dfb2bdb19fe78a4eb3b08228458.jpg

İlyas Özdemir
20.11.2017, 16:04
büyük şikecilerin arka bahçesi ile maç yapacağız abilerinden yedikleri 4 golun açısını bizden çıkarmak isteyeceklerdir takım bozuk ama umudumuz var

Mehmet BAŞ
20.11.2017, 16:15
Sivasspor maçına ilişkin değerlendirme yapmadan önce Osmanlıspor maçının küçük bir değerlendirmesini yapalım.
Bazı provokatörleri ayrı tutarsak; Osmanlıspor maçının ilk yarısında iyi futbol oynandığı konusunda fikir birliği var.
Yine Sosa'nın oyuna girişi ve özellikle 3-3'ten sonra takımın ciddi manada kötü oynadığı da herkes tarafından kabul ediliyor.
İyisi ile kötüsüyle dün akşam 4-3 kazandık ve Sivasspor maçına geldik. Peki dün akşam kazanmamıza neden olan neydi?
Bana göre maçı bize kazandıran özellikle 3. bölgede başta N'Doye olmak üzere Castillo, Burak ve Yusuf'un etkili oyunuydu.
Pek bahsedilmedi ama dün akşam Pereira&Mas üçüncü bölgede fazlasıyla etkili oldu. Özellikle Mas'ı ileride görmek beni şaşırttı! :)
Dün akşam sahada en zayıf olduğumuz yer orta saha idi. İlk yarı Bero, ikinci yarı da Sosa bu bölgeyi zayıf düşürdüler.
Nitekim maç içerisinde hızlı geçilen orta sahalar bu tezimi destekliyor diyebiliriz. Orta sahada sadece Onazi çırpıntı diyebiliriz.
Her ne kadar üç gol yesek de akan oyunda defans oyuncularından kaynaklı bir sıkıntı yaşamadık. Bu manada hepsi iyiydi.
Fakat duran toplarda iki golde de ön direkteki oyuncuyu boş bırakmak büyük acemilik, büyük sorumsuzluktu!
Genel olarak baktığımda mevcut kadroda Durica & Uğur ikilisinin bozulmaması gerektiğini düşünüyorum.
Aynı şekilde sakatlık ve cezalı olmadıkça Pereira ve Mas'ın da oynatılması gerekir.

Maç içerisinde oyuncuları tek tek ele alacaksak...

1.Onur'un ortalama bir performans gösterdiğini düşünüyorum. Ayrıca Özer'in şutunu çıkarması ise maçın kırılma anıydı.

2.Durica ve Uğur'un da ortalama bir performans gösterdiğini düşünüyorum. Kendilerine pek fazla iş düşmedi. Durica toparladı.

3.Pereira ve Mas'ın hücum katkısı bence gayet yeterliydi. Özellikle Pereira çok iyi maç çıkardı. Attığı iki gol tebessüm ettiriyor :)

4.Orta sahada kötü olmamıza rağmen ayakta kalmaya çalışan tek isim Onazi idi. Fakat o da vasat düzeyde oynadı.

5.Bero ve Sosa'nın kötü bir 45 dk. geçirdiğini söylemek yanlış olmaz. (Fakat Sosa önceki maçlara göre daha diriydi)
Bero'nun da pres, koşu ve defans yapmak dışında bir katkısını göremiyoruz. Bu da oyuncunun sorgulanmasına neden oluyor.

6.Y.Yazıcı ilk 45 dakika fazlasıyla iyiydi. Fakat daha sonrasında oyundan düştü. Attığı gol, ince pasları ve dokunuşları muazzamdı!

7.Castillo bence ilk yarıda takımımız adına en etkili futbolcuydu. Fakat takımla birlikte o da düştü. Haftaya ilk 11'de diyebiliriz.

8.N'doye tartışmasız maçın yıldızı diyebiliriz. Attığı gol ve asist dışında takım oyununa ciddi katkı verdi. Çok beğendim.

9.İki gol atmasına rağmen Burak'ın fizik olarak ciddi anlamda aksağını söylemek lazım. Maalesef fizik olarak hazır değil.
Fakat Burak her ne kadar fizik olarak hazır olmasa da son vuruş becerisi ve gol bölgelerindeki tecrübesi ile fark yaratıyor.
Mesela aynı şekilde Sosa'da hazır değil fakat skor ve asist yapamadığı için fazlası ile göze batıyor. İşte buna Burak farkı diyorum!

Tüm bu şartlar düşünüldüğünde Sivasspor maçında Bero'nun kesilip Okay veya Kucka'dan birinin oynaması garanti diyebiliriz.
Bir sakatlık veya aksilik olmazsa defans hattında yine Pereira, Uğur, Durica ve Mas'ın oynaması %100 gibi duruyor.
Burak, N'doye, Castillo ve Yusuf'tan oluşan hücum hattının bu maçta bozulacağını asla düşünmüyorum. Zira çok iyilerdi.
Bu isimleri kim zorlar? En çok Abdülkadir zorlar gibi duruyor. Açıkçası Rıza Hocanın Abdülkadir'i yedek bırakmasına kızıyorum.
Maçın gidişatına göre de diğer yedek oyuncular oyuna girebilir. Benim fikirlerim böyle. Bakalım Rıza Hoca'nın tercihleri nasıl olacak.

alper*
20.11.2017, 16:15
Sivas net kazanır. 3-0 4-0 gibi.

cebcare
20.11.2017, 16:21
Sanırım deplasmanda maç kazanamayan tek takımız. Başka da söyleyecek bir söz yok.

HOPA'LI TS'Lİ
20.11.2017, 16:31
Sanırım deplasmanda maç kazanamayan tek takımız. Başka da söyleyecek bir söz yok.

Bu istatistiği de bozmak açısından da çok önemli bir maç

Semih58
20.11.2017, 16:45
Osmanlıspor, sonuncuydu fakat Hoca değişikliği ve Milli maç arasında toparlanmıştı. Sivas maçı tipik beraberlik maçı.

hos_cocuk61
20.11.2017, 18:30
Sivas net kazanır. 3-0 4-0 gibi.

Ya arkadaş tamam goygoy yapıyorsun da bu forumu başka takım taraftarları da okuyor ona göre dikkat et bazı şeyleri yazarken. Her aklınıza geleni burada yazmayın biraz ölçün tartın. Tamam biz senin troll olduğunu biliyoruz ama başkaları pek bilmiyor. Şu nickini "Trol alper" yap sende rahatla bizde rahatlayalım, bu forumu ilk defa okuyan kişiler de niyetinin ne olduğunu anlasın.

My
20.11.2017, 19:19
Takım savunmamız kötü. Savunma sadece bek ve stoperlerle olmaz. Orta saha ve forvet hattı oyun disiplininden kopmamalı. Savunma görevini de yerine getirmeli ama...

Hocam sen de artık Allahını seversen acayip acayip işler yapma ya. Anlayamadığım herkesin gördüğünü bu hocalar nasıl göremiyor da her seferinde bizleri şaşırtacak şeylere imza atabiliyorlar aklım almıyor.

Bana göre en uygun kadro şu:

Rode (Burak)

Castillo...............................Bongonda

Abdülkadir

Kuco............Onazi

Mas........Durica..........Uğur.........Pereira

Onur

İcabında çek Abdül'ü sağa ortaya Yazıcı ve ya Sosa. Ya da Yazıcı/Sosa ortaya Abdül sağa. Aslında çok varyasyon var da öyle kadrolarla çıkıyoruz ki kendi kendimizi kitliyoruz bence.

Ahmet Taşçı
20.11.2017, 19:48
Göbek kucka - Onazi olursa olursa kanatlar da Abdul ve castillo olursa Sivası çok rahat yeneriz ama bakın görün Rıza hoca saçmalamaya devam edicek.

Fatih Öztürk
20.11.2017, 19:53
Takım savunmamız kötü. Savunma sadece bek ve stoperlerle olmaz. Orta saha ve forvet hattı oyun disiplininden kopmamalı. Savunma görevini de yerine getirmeli ama...

Hocam sen de artık Allahını seversen acayip acayip işler yapma ya. Anlayamadığım herkesin gördüğünü bu hocalar nasıl göremiyor da her seferinde bizleri şaşırtacak şeylere imza atabiliyorlar aklım almıyor.

Bana göre en uygun kadro şu:

Rode (Burak)

Castillo...............................Bongonda

Abdülkadir

Kuco............Onazi

Mas........Durica..........Uğur.........Pereira

Onur

İcabında çek Abdül'ü sağa ortaya Yazıcı ve ya Sosa. Ya da Yazıcı/Sosa ortaya Abdül sağa. Aslında çok varyasyon var da öyle kadrolarla çıkıyoruz ki kendi kendimizi kitliyoruz bence.

2 tane geri dönmeyen kanat oyuncusu ile ezerler bizi başkanım. Hele orta saha hava hakimiyeti yokları oynayan bu orta sahayla badem oluruz :)

Doğukan Uçan
20.11.2017, 19:54
bu kadro da pogba-modric orta sahası olsa bile yine gol yer bu defans ile

bkandil
20.11.2017, 19:55
Ortasahada Okay-Onazi oynar bence...

Fatih Öztürk
20.11.2017, 19:56
Onur, Pereira, Uğur, Durica, Mas, Okay, Onazi, Yusuf, Castillo, Damdoy, Burak.

Bu kez Damdoy'u kanatta oynatacaktır, oynaması lüzumdur.

Adem Akyüz'
20.11.2017, 20:08
Tehlikeli maç. Beraberlik kokan bir maç bence.

Fatih Öztürk
20.11.2017, 20:16
Tehlikeli maç. Beraberlik kokan bir maç bence.

Hadi canım, ciddi olamazsın :)

Adem Akyüz'
20.11.2017, 20:27
Hadi canım, ciddi olamazsın :):) :)

İ. SARAL
20.11.2017, 20:38
Onur, Pereira, Uğur, Durica, Mas, Okay, Onazi, Yusuf, Castillo, Damdoy, Burak.

Bu kez Damdoy'u kanatta oynatacaktır, oynaması lüzumdur.Bu kadro iyi bence de ama Damdoy 2.forvet gibi oynayacak.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zurawski
20.11.2017, 20:52
Sivasspor maçına ilişkin değerlendirme yapmadan önce Osmanlıspor maçının küçük bir değerlendirmesini yapalım.
Bazı provokatörleri ayrı tutarsak; Osmanlıspor maçının ilk yarısında iyi futbol oynandığı konusunda fikir birliği var.
Yine Sosa'nın oyuna girişi ve özellikle 3-3'ten sonra takımın ciddi manada kötü oynadığı da herkes tarafından kabul ediliyor.
İyisi ile kötüsüyle dün akşam 4-3 kazandık ve Sivasspor maçına geldik. Peki dün akşam kazanmamıza neden olan neydi?
Bana göre maçı bize kazandıran özellikle 3. bölgede başta N'Doye olmak üzere Castillo, Burak ve Yusuf'un etkili oyunuydu.
Pek bahsedilmedi ama dün akşam Pereira&Mas üçüncü bölgede fazlasıyla etkili oldu. Özellikle Mas'ı ileride görmek beni şaşırttı! :)
Dün akşam sahada en zayıf olduğumuz yer orta saha idi. İlk yarı Bero, ikinci yarı da Sosa bu bölgeyi zayıf düşürdüler.
Nitekim maç içerisinde hızlı geçilen orta sahalar bu tezimi destekliyor diyebiliriz. Orta sahada sadece Onazi çırpıntı diyebiliriz.
Her ne kadar üç gol yesek de akan oyunda defans oyuncularından kaynaklı bir sıkıntı yaşamadık. Bu manada hepsi iyiydi.
Fakat duran toplarda iki golde de ön direkteki oyuncuyu boş bırakmak büyük acemilik, büyük sorumsuzluktu!
Genel olarak baktığımda mevcut kadroda Durica & Uğur ikilisinin bozulmaması gerektiğini düşünüyorum.
Aynı şekilde sakatlık ve cezalı olmadıkça Pereira ve Mas'ın da oynatılması gerekir.

Maç içerisinde oyuncuları tek tek ele alacaksak...

1.Onur'un ortalama bir performans gösterdiğini düşünüyorum. Ayrıca Özer'in şutunu çıkarması ise maçın kırılma anıydı.

2.Durica ve Uğur'un da ortalama bir performans gösterdiğini düşünüyorum. Kendilerine pek fazla iş düşmedi. Durica toparladı.

3.Pereira ve Mas'ın hücum katkısı bence gayet yeterliydi. Özellikle Pereira çok iyi maç çıkardı. Attığı iki gol tebessüm ettiriyor :)

4.Orta sahada kötü olmamıza rağmen ayakta kalmaya çalışan tek isim Onazi idi. Fakat o da vasat düzeyde oynadı.

5.Bero ve Sosa'nın kötü bir 45 dk. geçirdiğini söylemek yanlış olmaz. (Fakat Sosa önceki maçlara göre daha diriydi)
Bero'nun da pres, koşu ve defans yapmak dışında bir katkısını göremiyoruz. Bu da oyuncunun sorgulanmasına neden oluyor.

6.Y.Yazıcı ilk 45 dakika fazlasıyla iyiydi. Fakat daha sonrasında oyundan düştü. Attığı gol, ince pasları ve dokunuşları muazzamdı!

7.Castillo bence ilk yarıda takımımız adına en etkili futbolcuydu. Fakat takımla birlikte o da düştü. Haftaya ilk 11'de diyebiliriz.

8.N'doye tartışmasız maçın yıldızı diyebiliriz. Attığı gol ve asist dışında takım oyununa ciddi katkı verdi. Çok beğendim.

9.İki gol atmasına rağmen Burak'ın fizik olarak ciddi anlamda aksağını söylemek lazım. Maalesef fizik olarak hazır değil.
Fakat Burak her ne kadar fizik olarak hazır olmasa da son vuruş becerisi ve gol bölgelerindeki tecrübesi ile fark yaratıyor.
Mesela aynı şekilde Sosa'da hazır değil fakat skor ve asist yapamadığı için fazlası ile göze batıyor. İşte buna Burak farkı diyorum!

Tüm bu şartlar düşünüldüğünde Sivasspor maçında Bero'nun kesilip Okay veya Kucka'dan birinin oynaması garanti diyebiliriz.
Bir sakatlık veya aksilik olmazsa defans hattında yine Pereira, Uğur, Durica ve Mas'ın oynaması %100 gibi duruyor.
Burak, N'doye, Castillo ve Yusuf'tan oluşan hücum hattının bu maçta bozulacağını asla düşünmüyorum. Zira çok iyilerdi.
Bu isimleri kim zorlar? En çok Abdülkadir zorlar gibi duruyor. Açıkçası Rıza Hocanın Abdülkadir'i yedek bırakmasına kızıyorum.
Maçın gidişatına göre de diğer yedek oyuncular oyuna girebilir. Benim fikirlerim böyle. Bakalım Rıza Hoca'nın tercihleri nasıl olacak.

harika yorum. böyle gerçekçi ve mantıklı yorumlar görmek şaşırtıyor beni.

herkesten naçizane ricam yorumların hayallerle karşılaştırılmamasıdır.

adam tutup mevcut kadroya 4 değişiklik yapıp kadro böyle olmalı diyor. bu adamın yorumunu nasıl ciddiye alayım.

veya kadroya tutup bongonda yazıyor. keşke twitter gibi istediğim adamı silebilsem diyorum kendi kendime.

Fatih Öztürk
20.11.2017, 21:03
:) :)
Kardeşim benim, okula devam herhalde. Allah zihin açıklığı versin :)

Bu kadro iyi bence de ama Damdoy 2.forvet gibi oynayacak.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen kardeşim. Damdoy karakteriyle öndeki hücumcuların işini son derece kolaylaştırır. Senede 10 gol atsa bile 30 gollük karakter ve performans sergiler.
Adebayor, Damdoy böyle adamların hastasıyım.

Adem Akyüz'
20.11.2017, 21:03
Kardeşim benim, okula devam herhalde. Allah zihin açıklığı versin :)

Aynen kardeşim. Damdoy karakteriyle öndeki hücumcuların işini son derece kolaylaştırır. Senede 10 gol atsa bile 30 gollük karakter ve performans sergiler.
Adebayor, Damdoy böyle adamların hastasıyım.Yok abi ne okulu. Mezun olup atandım ben. Erzurum'da öğretmenlik yapıyorum :)

Timur Bey
20.11.2017, 21:08
En iyisi bu başlığı yöneticiler kapatsın ve "Sivasspor'a nasıl puan kaptırırız?" adlı bir başlık açsın. Karşımızda İstanbul takımları, Antalyaspor, Bursaspor falan olsa bu çekince anlaşılır da yahu bu ezik büzük Sivasspor'u göklere çıkarmak zorunuza gitmiyor mu? Kone dışında elle tutulur gözle görülür hangi futbolcuları var?

Fatih Öztürk
20.11.2017, 21:09
Yok abi ne okulu. Mezun olup atandım ben. Erzurum'da öğretmenlik yapıyorum :)

Of of of of of yıllar ne çabuk geçti, hayırlı uğurlu olsun çok sevindim kardeşim :)

Adem Akyüz'
20.11.2017, 21:10
Of of of of of yıllar ne çabuk geçti, hayırlı uğurlu olsun çok sevindim kardeşim :)Eyvallah abi sağ olasın :)

Oruç
20.11.2017, 21:21
Bize karşı aslan kesilir bu Sivas. 2011'deki takım orada eze eze galip geldiydi. Hey gidi. Bunları her türlü yenmemiz lazım ama güvenemiyoruz ki takıma. Ah ah.

Soner Albayrak
20.11.2017, 21:36
Doksan dakika boyunca ceza sahamıza gömülelim ve kontra ataklarla gol arayalım.

Ciddi söylüyorum bunu ve bunun utanılacak bir yanı yok. Takım ileriye gittiği zaman gol yiyoruz ve duruma çare bulamıyoruz.

Aklıma bundan başka bir strateji gelmiyor. Bu takım top falan oynayamaz.

alperrr
20.11.2017, 21:38
Yusuf'u şu maçta oynatırsa hocanın futbol bilgisinden şüphe ederim. Geride sağlam durup kanatlarda hızlı adamlarla sonuca gitmeliyiz.

----Onazi-Kucka
Castillo-Sosa-Bongonda
--------Burak

Skora göre Abdülkadir, Okay, Roda ya da Ndoye düşünülmeli.

kesinlikle katılıyorum..

ya bide gerçekten futboldan ve insan psikolojisinden anlamayanlar Sosa yı hemen silmiş..
3 yıllık anlaşma yapmışız hemen nereye gönderiyoruz.. o kadar zenginmiyiz..

hala otelde kalıp , sahadaki görüntüsü vs. katılıyorum , inkar edilemez..ama o sonuç..
sebebi ne o araştırlıp bulunmalı..
yıldız oyuncuya çık oyna deyince olmuyor..
1 hafta önce bu adam takım için elimden geleni yapacam diye demeci var..

maçtan önce mide spazmından dolayı idmana çıkmadı..

maçta bir atağı durdurmak için eksik yakalanmıştık doğru yaparak..sarı kart gördü..

adamın enerjismi yeterli değil , oynadığı yerimi yadırgıyor yoksa takımda arkadaşımı yok..
galibiyet golüne dahi sevinmemesi aidiyet duymadığını gösteriyor..(işte bu kötü) maçta memur gibi oynaması ..sadece oynayım paramı alıyım durumu var buda kötü..(bunu da sebebi takımdaki Burak , Onur , Yazıcı gibi oyuncuların özel ilgilenmesi gerektiğini gösteriyor..oda olmazsa başkan veya yönetimin takıma abilik yapsın diye görevlendirdiği Mehmet yılmazın çözüm araması lazım..

sonuçta bu adam gurbette ve yalnız..

ama tüm iyi niyetli yaklaşımlara rağmen şehiri , kulübü , taraftarı beğenmiyorum tavrı olursa
o zaman defolupgitsin..

...............................................

Sosa bjk de hep 10 numarada oynamış (az da olsa orta sağ)
arkada atiba ve oğuzhan
kanatlarda töre ve olcay var..
5 gol 8 asist
7 gol 12 asist le oynamış

bu bilgileri dikkate almak lazım..

........................................

inanın bende böyle düşünüyorum..
birçok kişide söylüyor..
takım kadro kalitemiz fb den ve gs den iyi(birçok bölgede)
ve bu taraftara özgüven veriyor veya vermesi lazım..
bu futbolcuların hpsi bizim..
doğru kadroyu bulduğumuzda çok ivmeleneceğiz..

NDoye tukakaydı neoldu şimdi baştacı..
anlık söylemler oyuncuyada kulübede zarar verir..

Doğukan Uçan
20.11.2017, 21:49
sosa oynarsa sivas yener

orhan42
20.11.2017, 22:08
Orta sahada Onazi-Kucka/Okay ikilisi olmalı.Sosa ile maça başlanırsa sonu felaket olur.Adam buraya kafasına göre takılmaya gelmiş bu çok bari belli..N'doye deplasmanlarda çok etkisiz kalıyor o yüzden Burak'ı merkeze çekip sol kanatta Abdülkadir olmalı. ben hep karamsarım ama bu maçı kazanacağımızı düşünüyorum 1-0 veya 2-1...

alperrr
20.11.2017, 22:14
sosa oynarsa sivas yener

Sosa da oynamasın , Yazıcıda..
gerçekten kontratak takımı yapalım..
sağlam birde ortasaha..
ayıp falan değil..
ben artık galibyet istiyorum arkadaş..
3 puan istiyorum..
kim oynamış ne oynamışız bakmıyorum..
iyi oyuna haftaya bakarız..
1-0 mükemmel sonuç benim için..
............................................

onazi......okay......kucka

bongonda...burak..castillo

Zurawski
20.11.2017, 22:59
Sivas maçında galibiyetin anahtarı : sabırlı futbol. Okay Onazi ve hatta Bero bile sahada olabilir. İleri uçta castillo damdoy ve Burak kesinlikle olmalı.

Beronun aldığı kartlar gerçekten insanın canını sıkıyor. Kendisi bunun farkında varmıyor mu acaba? Her maçta oyundan alınmasının en büyük nedeni dengesiz hareketleri. Yeri gelmişken söyliyelim Bero kesinlikle devre arasında kiraya verilmeli bir Anadolu takımına.

Emre Veli
20.11.2017, 23:04
Okay'ın takım içindeki önemini (olumlu veya olumsuz anlamda) anlamak için bu maça kucka-onazi ikilisinin başlamasını istiyorum. elbette 1 maç ile fikir edinilmez ama en azından sonraki zamanlarda tercih yaparken eli kolaylaştırır.

--------------------ONUR----------------------

JP----------UĞUR-----------DURİCA------------MAS

----------------ONAZİ------KUCKA-------------------

ABDÜLKADİR---------------YUSUF-----------------CASTİLLO

--------------------------BURAK----------------------------

Arda'
20.11.2017, 23:09
Yav hala Sosa yazanlar görüyorum abi adam sabote ediyor takımı farkında değilsniz galiba eli belinde geziyor şeyinde değil takım afedersiniz. Malatya maçında takımı sattı kaybettik, Kayseri maçında çıldırttı bizi, dünkü maçta da aynı şekilde az daha gol yiyoduk kaptırdığı toptan kendisi kadraja bile giremedi çünkü eli belinde takılıyodu.

Yusuf BALCI
20.11.2017, 23:26
NDoye geçen maçtaki pozisyonda ve görevde oynasın her maç faydalı olur. çok konsantre ve etkili.

pReN@_61
21.11.2017, 00:01
Takımımıza başarılar dilerim. Kazansak çok iyi olacak ya :)

Ufuk
21.11.2017, 00:21
Fb maçında gol atan oyuncu cezalı oynamayacak. Sivas'ın orta sahası falan Osmanlı'dan kötü ama hocası daha iyi. Açıklarımızı kullanmak isteyecekler ama savunmada baya zayıf gördüm ben Sivas'ı. Uzun saçlı stoper dışında iyi adam yok. Sağ bekleri hareketli bir adama benziyor ama Burak tarzı tecrübeli bir adam oynarsa karşısında kırmızı ile bile atılır oyundan.

Duran top savunmasında da çok kötüydüler. Her topa vurdurdular, dönen toplarda insiyatif alamadılar. Fb maçındaki hatalar devam ederse rahat maç izleriz.

Mehmet Fatih Silik
21.11.2017, 00:28
Valla abi 3 puan alalim da istersek 90 dakika full 1-0'a yatalim hic umrumda degil.

Bu takimin galibiyet serisine herseyden cok ihtiyaci var. Iyi oynayana degil rakipten cok gol atana 3 puan var.

Sikebahce, Basaksehir ve Besiktas maclarinda iyi oynadik da ne oldu?

Ligde toplayabildigimiz kadar puan ve Türkiye Kupasi. Baska birsey istemiyorum.

My
21.11.2017, 02:27
2 tane geri dönmeyen kanat oyuncusu ile ezerler bizi başkanım. Hele orta saha hava hakimiyeti yokları oynayan bu orta sahayla badem oluruz :)Castillo'ya eyvallah ta Bongo'ya haksızlık yapıldığını düşünüyorum ya adamın Alaves maçını hatırlıyorum da gayet iyiydi :)

selcuk
21.11.2017, 02:50
Castillo'ya eyvallah ta Bongo'ya haksızlık yapıldığını düşünüyorum ya adamın Alaves maçını hatırlıyorum da gayet iyiydi :)

haksizlik olabilir kisa vadede ama kulüp uzun vadeyi düsünmeli
oynatilmamasinda denilen zorunlu satin alinma opsiyonunun oldugunu düsünüyorum ve kulüp olarak uzun vadede bu oyuncuyu düsünmüyorsan asil haksizlik onu oynatip zorunlu satin almamiz olur

gelecegi olmayan bir kulüpte takili kalir

bunu düsünürek bugün haksizlik olarak düsünülsede uzun vadede iki taraf icinde dogru karar verildigini görmek zor olmasa gerek

zaten transfer dönemide demisdim, m. cem akpinar ve ahmet hakan sevinc as takimin kapisinda üstyapiya gecis dönemindeyken baska bir kanat oyuncusuna yatirim yapmak basindan hataliydi

ayni abdülkadir ve yusufun oldugu yere sosayi almak gibi

bu yanlislari yaparken defansdaki eksik göz ardi edildi

Mehmet Cihan Kocaman
21.11.2017, 04:26
Onur
Pereira Uğur Durica Mas
Onazi Kucka
Castillo Sosa Burak
Damdoy

Burakın kanat değil de iç tarafta oynaması lazım. Ondan beklentimiz çizgiye inip orta kesmesi değil. Tıpkı attığı goldeki gibi Damdoy geriden top alıp kenardan içe kat eden Burak’ı pozisyona sokmaya çalışacak. Damdoy’un gol bölgesinde olduğu zamanlarda ise bunu Sosa yapacak. Ama ben olsam Sosa’ya Castillo’yu besleme görevini verirdim. Damdoy bi şekilde kendisi de pozisyona giriyor arkadaşlarını da pozisyona sokuyor. Sosa da Castillo’yu beslerse çok rahat pozisyon bulup goller atarız.

Cagdas Topal
21.11.2017, 07:45
Sosa ' yı hala kadrolarına yazanlar var çok ilginç. Bırak 11 i 18 de olmayı haketmiyor. Bu adamın sorunu mevkii falan değil 10 numara da oynasa bir halt olmaz. Gönülsüz,isteksiz, vurdumduymaz. En kısa zamanda yollanmalı devre arası umarım bir kaçış yolu vardır da bonservisi alınmaz.

zekeriyya
21.11.2017, 07:47
tüm kredileri bitirdik denk bütçe için 3 puan şart :)

HOPA'LI TS'Lİ
21.11.2017, 08:44
Kazanabilirsek bu sezon ilk kez üst üste 2 maç kazanmış olacağız ve 19 puanlı Sivas'ı averajla altımıza alacağız.

Seri galibiyetleri özledik.

Takımdaki en büyük sıkıntı savunma hattı ve Sosa denen artistin çok kötü performansı

Aklını başına alması lazım, okkalı bir uyarı lazım Sosa'ya

Devre arası nokta atışı stoper (ler) alınması elzem

Pereira yaşlı ve performansı geçen yıla göre çok düşük, bi de agresif, her maç atılacak diye korkuyorum

Durica istikrarsız

Savunma hattını güçlendirebilirsek 2.devreye damgayı vurur ve 2018-2019'da şampiyonluğa oynarız.

Dam doy ve Onazi'nin yükselen performansı beni son zamanlarda en çok mutlu eden olay

Bu sezon ilk 4 ve kupa şampiyonluğu makul hedefler

ANAOKULU TERK
21.11.2017, 08:57
taktım ben bu saçlara ....

ulan delikanlı adam ,
kafayı kırmızıya boyar mı ?
kafayı kokarca gibi kestirir mi ?
cizvit papazları gibi , kafanın tam ortasına oksit sarısı attırır mı ?
madem formaya (performansınızla ) saygınız yok ,
bari şeklinizle şemalinizle saygınız olsun !
o ne lan öyle , abuk sabuk saçlar , ucube ucube kesimler ?
bi rahat durun arkadaş iki dakika !
zırt pırt şu saçınızın şekliyle oynayınca ne oluyor yani ?
sen kadın mısın hemşerim ?
sabahtan akşama saçın rengi mi değişirmiş ?
eşleriniz kızmıyor mı size ?
bebeleriniz bi şey demiyor mu ?
yaşayamadığınız ergenliği , bizim gözümüze sokmaya ne hakkınız var ?

ben bebeyken , romanya milli takımı vardı .
dünya kupasına gitmeleri şerefine , hepsi kafalarını sıfıra vurdurmuşlardı .
uzaktan güzel gözüküyordu .
hatta şimdi hangi takım bilemiyorum ,
kafayı tümden sarıya boyatanlar bile vardı .
düşünsene herkes kelaynak , veya herkes sarı pipi .
hey gidi günler !
o zamanlar estetik denilen bir şey vardı kardeşim .
dizayn vardı , konsept vardı , etkisi büyük oluyordu .
valderrama'nın , taribo west'in , hatta isviçreli kız saçlı alain sutter'in ,
kendine özgü bir havası , bir stili vardı .
sizin gibi saldım çayıra , mevlam kayıra durumları hiç olmadı .
adamların saçından bile kalite akıyordu .

gözlerimizi kanatmaya , bize zevksiz saç stilleri izletmeye ,
dünyaya geldiğimize pişman ettirmeye ,hiç hakkınız yok .
kafanızın güzelliği ortaya çıkmasını istiyorsanız ,
ya sıfıra vurdurun , ya da direk alabrus .
daha yakışmayanı görmedim .
ayrıca sizi traş eden , yeni yetme berberlere de ,
( evet berber . kuaför değil . hatta mahalle berberi ) iki çift lafım var ama neyse .

bizi abdurrahman çelebilere mahkum eden , kader utansın .

Yiğit Gayretli
21.11.2017, 08:58
sivas'ın en önemli adamı yok. fb maçında gördüğüm; Samet hoca neredeyse tüm oyun planını Bifouma üzerine kurmuş... Bizim takımın özellikle atak halinde kaptırdığı toplardaki takım savunmasında yerleşim problemi düşünüldüğünde Kone ve Bifouma ciddi tehlike oluşturabilecek adamlardı. Bifouma, enerji anlamında 34 yaşındaki Kone'yi de rahatlatıyordu.

Mehmet BAŞ
21.11.2017, 09:10
haksizlik olabilir kisa vadede ama kulüp uzun vadeyi düsünmeli
oynatilmamasinda denilen zorunlu satin alinma opsiyonunun oldugunu düsünüyorum ve kulüp olarak uzun vadede bu oyuncuyu düsünmüyorsan asil haksizlik onu oynatip zorunlu satin almamiz olur

gelecegi olmayan bir kulüpte takili kalir

bunu düsünürek bugün haksizlik olarak düsünülsede uzun vadede iki taraf icinde dogru karar verildigini görmek zor olmasa gerek

zaten transfer dönemide demisdim, m. cem akpinar ve ahmet hakan sevinc as takimin kapisinda üstyapiya gecis dönemindeyken baska bir kanat oyuncusuna yatirim yapmak basindan hataliydi

ayni abdülkadir ve yusufun oldugu yere sosayi almak gibi

bu yanlislari yaparken defansdaki eksik göz ardi edildi

Selçuk kardeşim, sen bu işi biliyorsun, gençleri takip ediyorsun. Bu iki genç kardeşimiz nasıl çocuklar?

Doğukan Uçan
21.11.2017, 09:28
Sosa da oynamasın , Yazıcıda..
gerçekten kontratak takımı yapalım..
sağlam birde ortasaha..
ayıp falan değil..
ben artık galibyet istiyorum arkadaş..
3 puan istiyorum..
kim oynamış ne oynamışız bakmıyorum..
iyi oyuna haftaya bakarız..
1-0 mükemmel sonuç benim için..
............................................

onazi......okay......kucka

bongonda...burak..castillo
sosa yerine abdülkadir oynamalı renktaş

UĞUR DURTAŞ
21.11.2017, 09:44
Hopa'lı Ts'li abimiz belirtmiş.
sivas maçı ilklerin maçı olacak,
konya G ,fb B ,göztepe Y ,Gençler G ,Bşakşehir B , Alanya Y , bjk B , Akhisar Y ,Malatya Y ,gs G ,kayseri B ,osmanlı G
puan farkı inmiş 10'a sivas maçını yen bir sonraki hafta iç sahada antalya yı yen puan farkı 7 olsun
15 gün sonra bjk ile gs oynuyor büyük ihtimal bjk yener.
*
12 hafta olmuş hala üst üste 2 galibiyetimiz yok,acaba futbolcular bu durumu sindiriyormu?çok acı bir durum..
şahsen ben bu durumu kabullenemiyorum.
pazar günü sahada bu duygularla mücadele eden bir takım görmek istiyorum.
atla deve değil,altı üst sivas la oynuyoruz.

Ahmet Taşçı
21.11.2017, 09:45
Rıza hoca geri dörtlüyü bozmaz, Okayın cezası bitti ön libero banko Okay'ı oynatacak Kucka yeni yeni toparlandığı için 11de başlatmaz, orta sahada Onazi ve Yusuf banko, sağda bu defa Castillo yerine tıpkı 2010da Umut'un arkasında sağ açık oynayan Burak oynayabilir, Sol açık Castillo ve bu haftaki formayla Damdoy 'u kesmez. Yani tek değişiklik Bero yerine Okay gelir, hoca ön liberosuz orta sahamızın perişan olduğunu görmüştür artık.

HOPA'LI TS'Lİ
21.11.2017, 09:53
taktım ben bu saçlara ....

ulan delikanlı adam ,
kafayı kırmızıya boyar mı ?
kafayı kokarca gibi kestirir mi ?
cizvit papazları gibi , kafanın tam ortasına oksit sarısı attırır mı ?
madem formaya (performansınızla ) saygınız yok ,
bari şeklinizle şemalinizle saygınız olsun !
o ne lan öyle , abuk sabuk saçlar , ucube ucube kesimler ?
bi rahat durun arkadaş iki dakika !
zırt pırt şu saçınızın şekliyle oynayınca ne oluyor yani ?
sen kadın mısın hemşerim ?
sabahtan akşama saçın rengi mi değişirmiş ?
eşleriniz kızmıyor mı size ?
bebeleriniz bi şey demiyor mu ?
yaşayamadığınız ergenliği , bizim gözümüze sokmaya ne hakkınız var ?

ben bebeyken , romanya milli takımı vardı .
dünya kupasına gitmeleri şerefine , hepsi kafalarını sıfıra vurdurmuşlardı .
uzaktan güzel gözüküyordu .
hatta şimdi hangi takım bilemiyorum ,
kafayı tümden sarıya boyatanlar bile vardı .
düşünsene herkes kelaynak , veya herkes sarı pipi .
hey gidi günler !
o zamanlar estetik denilen bir şey vardı kardeşim .
dizayn vardı , konsept vardı , etkisi büyük oluyordu .
valderrama'nın , taribo west'in , hatta isviçreli kız saçlı alain sutter'in ,
kendine özgü bir havası , bir stili vardı .
sizin gibi saldım çayıra , mevlam kayıra durumları hiç olmadı .
adamların saçından bile kalite akıyordu .

gözlerimizi kanatmaya , bize zevksiz saç stilleri izletmeye ,
dünyaya geldiğimize pişman ettirmeye ,hiç hakkınız yok .
kafanızın güzelliği ortaya çıkmasını istiyorsanız ,
ya sıfıra vurdurun , ya da direk alabrus .
daha yakışmayanı görmedim .
ayrıca sizi traş eden , yeni yetme berberlere de ,
( evet berber . kuaför değil . hatta mahalle berberi ) iki çift lafım var ama neyse .

bizi abdurrahman çelebilere mahkum eden , kader utansın .

Sosa ve Castillonun saçları beni çıldırttı.
Kesinlikle katılıyorum.
Azıcık insan olun, yani doğal olun.
Ya göründüğünüz gibi olun, ya da olduğunuz gibi görünün.

Futbolunuzla öne çıkın

HOPA'LI TS'Lİ
21.11.2017, 09:56
Hopa'lı Ts'li abimiz belirtmiş.
sivas maçı ilklerin maçı olacak,
konya G ,fb B ,göztepe Y ,Gençler G ,Bşakşehir B , Alanya Y , bjk B , Akhisar Y ,Malatya Y ,gs G ,kayseri B ,osmanlı G
puan farkı inmiş 10'a sivas maçını yen bir sonraki hafta iç sahada antalya yı yen puan farkı 7 olsun
15 gün sonra bjk ile gs oynuyor büyük ihtimal bjk yener.
*
12 hafta olmuş hala üst üste 2 galibiyetimiz yok,acaba futbolcular bu durumu sindiriyormu?çok acı bir durum..
şahsen ben bu durumu kabullenemiyorum.
pazar günü sahada bu duygularla mücadele eden bir takım görmek istiyorum.
atla deve değil,altı üst sivas la oynuyoruz.

Şu kötü ligde üst üste 4 maç kazanan takım bir anda 2.liğe kadar çıkar.
Ah o iyi oynayıp da berabere kaldığımız ya da kaybettiğimiz maçlar

İ. SARAL
21.11.2017, 10:19
http://www.footballuser.com/formations/2017/11/1642788_Trabzonspor.jpg

%99,9 kadro bu olacak. Bero aşkı devam eder. Ayrıca, kadroya Sosa yazanlara, yabancı ve çakma star fetişizmini bırakmalarını öneriyorum. Adam takımı sabote ediyor. Malatya maçını da kaybetmezdik o adiliği yapmasa.

Mehmet BAŞ
21.11.2017, 10:25
Okay ve Kucka'nın hazır olduğu ve kadroya döndüğü ortamda Sosa'nın forma şansı çok çok azdır.
Hele hele Yusuf ve Abdülkadir gibi form tutmuş gencecik çocukların olduğu ortamda forma şansı azdır.
Sosa'cı arkadaşların dikkatine sunarım. Maalesef Sosa şu haliyle ne 8 ne de 10 numara olarak ilk 11 göremez!
Benim nacizane önerim 2-0 veya 3-0 öne geçtiğimiz maçlarda oyuna alınması şeklinde olacaktır.
Umarım tez zamanda form tutar da Trabzonspor adına hem maddi hem de manevi bir kayıp yaşanmaz.
Zira bu adama çok ciddi yatırım yaptık. Aksini düşünmek dahi istemiyorum.

Mehmet BAŞ
21.11.2017, 10:30
Arkadaşlar, N'doye'un neredeyse resital yaptığı maçtan sonra kesik yiyeceğine kendinizi nasıl inandırabiliyorsunuz?
Hadi bir şekilde siz kendinizi inandırdınız diyelim. Peki Rıza Hoca bu kadar iyi oynamış bir oyuncusunu keser mi?
Bence kesmez! O nedenle ilk 11'lerden N'Doye'umuz eksik olmazsa daha sağlıklı olur :)

Enaldo61
21.11.2017, 10:33
Biletler ne zaman satışa çıkar?

asilhamsi
21.11.2017, 10:45
hocanın cıkaracagı tahmini 11 ve sistem

onur
jp ugur durica mas
okay onazi
castillo yazici burak
ndoye

benim istediğim taktik ve 11

onur
kamil hubocan durica mas
abdul onazi kucka castillo
burak ndoye

asilhamsi
21.11.2017, 10:47
hoca soylede yapabilir

onazi okay kucka

burak ndoye castillo

bu sistemde ortasaha uretkenliği cok fazla duser.

El Cordobes
21.11.2017, 11:30
biletler satışa çıktı. 40 tl.

Yiğit Gayretli
21.11.2017, 11:44
Bu maç kritik. Bizim de hastalığımız son yıllarda kırılma anlarının hep aleyhimize sonuçlanması...

Galip gelerek psikolojik olarak rahatlamamız lazım.

Enes Başkaya60
21.11.2017, 11:51
Sosa'nın adelesinde yırtık tespit edilmiş 2-3 hata arası bizimle değil...

Doğukan Uçan
21.11.2017, 12:03
Deplasman tribünü dolar mı acaba hava soğuk olacak büyük ihtimal

Doğukan Uçan
21.11.2017, 12:05
<tbody style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: inherit; line-height: inherit; font-family: inherit; vertical-align: baseline;">
1)
http://cdn.passolig.com.tr/images/team_logo/TFF13_v1.png?39
Galatasaray (http://www.passolig.com.tr/galatasaray-kredi-karti)

623.769

2)
http://cdn.passolig.com.tr/images/team_logo/TFF11_v1.png?39
Fenerbahçe (http://www.passolig.com.tr/fenerbahce-kart)

599.887

3)
http://cdn.passolig.com.tr/images/team_logo/TFF05_v1.png?39
Beşiktaş (http://www.passolig.com.tr/besiktas-kredi-karti)

573.568

4)
http://cdn.passolig.com.tr/images/team_logo/TFF61_v1.png?39
Trabzonspor (http://www.passolig.com.tr/trabzonspor-kredi-karti)

188.367

5)
http://cdn.passolig.com.tr/images/team_logo/TFF19_v1.png?39
Atiker Konyaspor (http://www.passolig.com.tr/konyaspor-kredi-karti)

119.717

6)
http://cdn.passolig.com.tr/images/team_logo/TFF07_v1.png?39
Bursaspor (http://www.passolig.com.tr/bursaspor-kredi-karti)

115.701

7)
http://cdn.passolig.com.tr/images/team_logo/TFF22_v1.png?39
Antalyaspor (http://www.passolig.com.tr/antalyaspor-kredi-karti)

88.632

</tbody>

gurur6134
21.11.2017, 12:17
Sosa en az 2 hafta yok sevinsek mi uzulsek mi bilemedim bu adam cok kotu patlayacak elimizde belli.. bir mucize olsa da bonservisini almasak yada alir almaz cin abd arabistan kakalasak birilerine..

UĞUR DURTAŞ
21.11.2017, 12:40
sosa ? okay?

evet sosa formsuz,
beyni düşünüyor güzel hareketleri,güzel pasları,güzel şutları ama
sezon öncesi çalışmadığı için yapamıyor,
şundan adım gibi eminim sosa bizden daha fazla üzülüyordur,sahada katkı veremediği için,
zamana ihitiyacı var,aslında güzel bir asist veya bir gol atsa üzerindeki baskıyı atacaktır.
ben dahil herkes sosa ya ciddi anlamda yükleniyor...

okay ne oynuyor?
sosa dan ne farkı var?
sosa dan daha fazla maç içerisinde hata yapıyor.
bu sezon ki gs maçı hariç okayı sahada gören varmı?
geçen sezonda be sezonda okayın katkısız oynadığını düşünenlerdenim.

rıza hocanın yerinde olsam okayıda sosa gibi yedek soyundururum.
sivas maçında ndoye ve burak birlikte oynarsa..
burak ı sol açık oynatırsa şimdiden geçmiş olsun derim.
oynatsın oynatsın ama arkalı önlü oynatsın,
burak uçta arkasında ndoye oynarsa daha sağlıklı olur.
bu oyun tarzı deplasman için uygun olduğuu düşünmüyorum,iç saha için uygun olabilir.
osmanlı maçında sol açıkta burak ve roda oynadı,bu kanat çok etkisizdi demiyorum sol kanatsız oynadık diyorum.

sivas kendi sahasında etkili oynuyor,kone çok ama tehlikeli bir oyuncu.
saha ve seyirci avantajını kullanmak isteyecekler,
çok basit goller yemeye devam ediyoruz,
rıza hoca orta sahayı kalabalık tutmalı,
daha önce sivası çalıştırdı,çok oyuncu değişti ama yinede az buçuk yararlı bilgileri vardır.
*
onur
pereira uğur durica mas
onazi kucka
castillo yazıcı abdülkadir
burak

ama rıza hoca sivas maçına aşağıdaki kadro ile çıkacak.

onur
pereia uğur durica mas
okay onazi
castillo yazıcı burak
ndoye

Ahmet Taşçı
21.11.2017, 12:57
Sosa 1 ay yok. 1 ay rahatız bir kişi eksik oynamıcaz en azından.

Ahmet Taşçı
21.11.2017, 12:59
sosa ? okay?

evet sosa formsuz,
beyni düşünüyor güzel hareketleri,güzel pasları,güzel şutları ama
sezon öncesi çalışmadığı için yapamıyor,
şundan adım gibi eminim sosa bizden daha fazla üzülüyordur,sahada katkı veremediği için,
zamana ihitiyacı var,aslında güzel bir asist veya bir gol atsa üzerindeki baskıyı atacaktır.
ben dahil herkes sosa ya ciddi anlamda yükleniyor...

okay ne oynuyor?
sosa dan ne farkı var?
sosa dan daha fazla maç içerisinde hata yapıyor.
bu sezon ki gs maçı hariç okayı sahada gören varmı?
geçen sezonda be sezonda okayın katkısız oynadığını düşünenlerdenim.

rıza hocanın yerinde olsam okayıda sosa gibi yedek soyundururum.
sivas maçında ndoye ve burak birlikte oynarsa..
burak ı sol açık oynatırsa şimdiden geçmiş olsun derim.
oynatsın oynatsın ama arkalı önlü oynatsın,
burak uçta arkasında ndoye oynarsa daha sağlıklı olur.
bu oyun tarzı deplasman için uygun olduğuu düşünmüyorum,iç saha için uygun olabilir.
osmanlı maçında sol açıkta burak ve roda oynadı,bu kanat çok etkisizdi demiyorum sol kanatsız oynadık diyorum.

sivas kendi sahasında etkili oynuyor,kone çok ama tehlikeli bir oyuncu.
saha ve seyirci avantajını kullanmak isteyecekler,
çok basit goller yemeye devam ediyoruz,
rıza hoca orta sahayı kalabalık tutmalı,
daha önce sivası çalıştırdı,çok oyuncu değişti ama yinede az buçuk yararlı bilgileri vardır.
*
onur
pereira uğur durica mas
onazi kucka
castillo yazıcı abdülkadir
burak

ama rıza hoca sivas maçına aşağıdaki kadro ile çıkacak.

onur
pereia uğur durica mas
okay onazi
castillo yazıcı burak
ndoye

Senin istediğin kadro benim de kafamdaki kadro lakin illa osmanlı kadrosu ile çıkacak diyorsa ki bence bu performansla Damdoy 'u kesmez en azından Burak sağda Castillo solda oynasın o bile fark eder sahada.

selcuk
21.11.2017, 13:02
Selçuk kardeşim, sen bu işi biliyorsun, gençleri takip ediyorsun. Bu iki genç kardeşimiz nasıl çocuklar?

ahmet hakanin capraz baglari koptu 8jk nin paf takiminin oynattigi patates tarlasinda

cem büyük yetenek ve cambaz ama psikolojik bir abdülkadir, yusuf, ahmet hakan kadar olmadigi deniliyor, yani yumurtadan ne cikacagi belli degil

ahmet hakan sakatligini iyi atlatirsa yine cikacagina ben inaniyorum
tabi bu yasda zor, rejenerasyon hizli olsada yine as takim antrenmanina alinacak seviyeye cikmali önce ve sonra yine bu seviyeye cikmazi yine cok zaman alacaktir...

A. Aydın
21.11.2017, 13:16
Okay onazi , okay kucka ikilisinin çok çok ilerisinde.

Kucka lı orta saha çok zayıf kalıyor.
Kucka ve sosa yönetimin en büyük hataları.

Mert Acar
21.11.2017, 13:22
http://www.footballuser.com/formations/2017/11/1642802_Trabzonspor.jpg

Bence bu takımın ideal 11i budur..Olcay yok tabi ama genel olarak yazdım bu kadroyu.
Yedekten oyuna katkı verebilecek oyuncularımız da Okay,Abdüş,Rodallega,Damdoy.

Castillo zaten ikinci yarılarda oyundan düşüyor..60. dakikalar Abdüş mutlaka girmeli.
Ortasaha düştüğü zaman Okay oyuna girer.
Gole ihtiyaç olduğu zamanda Roda veya Damdoy..Olcay,Yazıcı çıkıp forvet çiftlenebilir.Burak düştüğünde oyun şekline göre bu 2 forvetten biri girebilir.
Yani varyasyonumuz çok.

Bu rotasyonu korursak iyi şeyler olabilir..

Volkan,Bero,Akbaş da sakatlık veya cezalı durumlarında Rotasyona girebilir.

Not: Sosadan çok üzülerek söylüyorum ki umudumu kestim.En çok savunduğum ve sevindiğim transferlerden biriydi.Hayal kırıklığı..

Enaldo61
21.11.2017, 13:37
Sosa problemi de çözüldü :D Kim canımızı sıksa başına bir şey geliyor.

Doğukan Uçan
21.11.2017, 13:45
okayın ölüsü sosa dan daha iyidir. orta sahamızın iyi olması lazım böyle zor deplasmanlarda

Ahmet Taşçı
21.11.2017, 13:50
Okay onazi , okay kucka ikilisinin çok çok ilerisinde.

Kucka lı orta saha çok zayıf kalıyor.
Kucka ve sosa yönetimin en büyük hataları.

Size katılmıyorum kucka - Onazi - yazıcı ortasahası hiç denenmedi, tüm kombinasyonlar denendi fakat şu üçlü hiç maça başlamadı. Ben bu üçlünün orta sahada adım atrırmayacağı düşüncesindeyim 10 numara yazıcı pres var şut var pas var, 8 numara onazi pas var pres ve şut yok, 6 numara Kucka ise pres var, pas var şut da var çok kreatif bir orta saha olur oyununda üstünlük sağlanınca bu üçlüden Onazi ve Kucka dan gününde olmayan veyahut yorulanı Okay ile değiştirerek oynamalıyız.

Enaldo61
21.11.2017, 13:53
Bence de Kuco-Onazi-Yazıcı orta sahası olmalı.

Fatih Öztürk
21.11.2017, 14:15
Castillo'ya eyvallah ta Bongo'ya haksızlık yapıldığını düşünüyorum ya adamın Alaves maçını hatırlıyorum da gayet iyiydi :)

Katılıyorum.

Gökhan Balcı
21.11.2017, 14:40
Maç sivasta zemin buzlu olacak deniyor. Hoca mu maça Onazi okay önlerinde kucka kenarda bero ile çıkarsa zerre şaşırmam

Mehmet Fatih Yavuz
21.11.2017, 14:41
Size katılmıyorum kucka - Onazi - yazıcı ortasahası hiç denenmedi, tüm kombinasyonlar denendi fakat şu üçlü hiç maça başlamadı. Ben bu üçlünün orta sahada adım atrırmayacağı düşüncesindeyim 10 numara yazıcı pres var şut var pas var, 8 numara onazi pas var pres ve şut yok, 6 numara Kucka ise pres var, pas var şut da var çok kreatif bir orta saha olur oyununda üstünlük sağlanınca bu üçlüden Onazi ve Kucka dan gününde olmayan veyahut yorulanı Okay ile değiştirerek oynamalıyız.

Tamamen katıldığım bir fikir.
Onazi-Kucka-Yusuf orta sahasının etkinliğinin tüm alternatiflerden daha yüksek olacağını düşünüyorum.

Ahmet Taşçı
21.11.2017, 14:59
Tamamen katıldığım bir fikir.
Onazi-Kucka-Yusuf orta sahasının etkinliğinin tüm alternatiflerden daha yüksek olacağını düşünüyorum.
Bir çok maçta oyun ortada kilitlendi ne ortadan ne kanatlardan delebildik çünkü ne onazi ne de Okay şut özelliği neredeyse yok ayağına oturacak da biz de brklicez halbuki Kucka oyunun sıkışan bölümlerinde uzaktan zımbalar, bir iki kere kaleye şut atsa onun önünü kapmak isteyen savunma Aten 3.sünde açık verecek ama bizde isabetli şutör bir tek yazıcı var o da yüksek bir yüzdede değil ve çok koştuğu için adam mecali kalmıyor şut atmaya.

Doğukan Uçan
21.11.2017, 15:09
bero yu kadroya yazanlar futboldan anlamıyordur. sıradan klasik vasat bir anadolu takımı oyuncusu

Enaldo61
21.11.2017, 15:29
Hava baya soğuk olacak, zemin kötü olur büyük ihtimal, kazanmamız zor görünüyor umarım hoca ve takım bunları hesaba katar.

İ. SARAL
21.11.2017, 15:59
Sixvas'ın stadı yeni değil mi? Alttan ısıtma falan yapılmamış mı?

İ. SARAL
21.11.2017, 16:01
Böyle bir fantezi gelir mi? :D

http://www.footballuser.com/formations/2017/11/1642825_Trabzonspor.jpg

artvints
21.11.2017, 16:04
deplasmanda ayağa pasla, hızlı ataklarla çıkacaksın, oynayacaksın yani. topu kaybetmek üzere, yalandan, telaşlı pas yaparsan baskı yersin, sonucu şans belirler.

Oruç
21.11.2017, 16:44
Böyle bir fantezi gelir mi? :D

http://www.footballuser.com/formations/2017/11/1642825_Trabzonspor.jpg

Kaleye Esteban’ı koymayı unutmuşsun İsmail.:)

İ. SARAL
21.11.2017, 16:47
Kaleye Esteban’ı koymayı unutmuşsun İsmail.:)

Bu hocanın takımı benim değil. :D Hocadan böyle bir fantezi bekliyorum.

tristram
21.11.2017, 16:57
tamamen skor taraftari olduk.kac haftadir les oyununa ragmen burak yilmaz'i hala kadrolarina yazanlar var.kotu oynadiginda da hoca burak'i kesemiyor diye elestirilecek..aga daha forumda bile adam kesilemiyor..attigi golleri bir kenara birakirsak oyun anlaminda surekli 10 kisi oynatan bir adamdir burak..en iyi oldugu donemlerde bile hem bizde hem cinconda surekli elestirilirdi..cunku adam belesci..eskiden hizi vardi iyi kotu daha faydali oluyordu ama artik o hizdan eser kalmadi..girdigi 10 pozisyonun 8i zaten ofsayt..90dakika eli belinde bekleyen adam olur mu..aldigi toplarin cogunlugunu ezmesine hic girmiyorum..butun takim uzerinde baski yaratip herkesin ona oynamaya calisip bir cuval inciri berbat etmesine de girmiyorum..hele hele burak'i kanat oynatmak bu takima yapilabilecek en buyuk kotuluktur..abdulkadir,bongonda gibi akip giden adamlar oynamayacak ve bu sirf burak oldugu icin oluyor..bu takimin 1.forveti hugo'dur..gerek hiz,gerek bitiricilik anlaminda buraktan ustun oldugunu dusunuyorum.
.......................onur.....................
jp.......durica......ugur.............mas
..............onazi(okay)....kucka..........
abdulkadir.......yusuf..........castillo...
.................hugo..........................

bana gore bizim ideal 11imiz budur..okay-onazi degisikligi de olabilir..bu takim skor uretmede her turlu basarili olur..skoru elde ettikten sonra bero-olcay-onazi gibi rakibi kovalayan isimlerde hamlelerimiz olur..bizim takimin savunma oynama sansi yok..defansin bu kadar kotu olmasinin bir sebebi de ileride hicbir sekilde top tutulamamasi..ozellikle burak-olcay'in ilk 11 ciktigi maclara bakin..bu adamlarda top teknigi denen olay yok en fazla tek pas adamlari.yusuf'a hicbir zaman ayak uyduramiyorlar..yusuf iyiyse hucuma iyi kalkiyoruz degilse kaliyoruz..ne zaman ki ndoye,abdulkadir,castillo,hugo gibi adamlar forma buldu iste o zaman iyi kotu oyunu rakip sahaya yikiyoruz.hocalar bunu nasil goremiyorlar anlamiyorum..bunu ne ersun ne de riza hoca gordu..son macta ndoye ve yusuf cikinca sosa'da asiri kotu olunca geriye cakildik..penalti oncesi topu rakip ceza sahasinin onune kadar goturen isim pereira idi.yani demek istedigim mevcut ileri dortlude kazma sayisinin maksimum 1 veya cok zorda kalirsan 2 olmasi gerekiyor..kazmadan kasit olcay,bero,burak gibi top teknigi nedir bilmeyen topcular..ama sen kalkip her mac bunlardan ucunu oynatirsan alacagin sey bellidir..yok mucadele ediyor yok bilmem napiyor diye diye kac hafta yok yere gitti..

kaan61
21.11.2017, 17:02
.......................................... Onur ..........................................

J.P. ................. Uğur ....................Durica ................... Mas

....... .............. Onazi ................. Kucka ...........................

Castillo ....................... Yusuf ............................ Abdülkadir

................................. Burak ..................................

Royal Heart
21.11.2017, 17:18
Aslında şu 11'i de bir görmek lâzım :
_________Onur______________
JP_____Uğur___Durica____Mas
_________Okay_______
___Onazi____Kucka_____
Castillo__________Abdülkadir
________Burak__________

Onazi Lazio'daki gibi daha ofansif özelliklerini ön plana çıkarabilir bu dizilimde. Castillo ve Abdülkadir de ortasahanın direnciyle ileriye çok daha kolay top taşıyıp pozisyon zenginliği üretebilir ve santrfor da daha kolay gol pozisyonuna girer. Gidişata göre Yusuf'tan faydalanılır.

zekeriyya
21.11.2017, 17:19
ne sosa imiş arkadaş
gelmesi bir dert oldu
oynaması veya oynamaması bir dert oldu

Mert Oğuzlu61
21.11.2017, 17:36
Sırf Okay yüzünden yine ideal 11 i bulamadığımız, deli dana gibi sağa sola koştuğumuz kabız futbolumuza geri döneriz. Okay a piyasa yapacağız diye 2 yıldır orta sahayı oturtamadık. 6 numaraya koyuyorsun az pres yedi mi dağılıyor olmuyor, 8 e koyuyorsun dikine oynama olayı hiç yok tekniği felaket, olmuyor. 2 yıldır Gs maçları dışında hangi maçta vasat üzerine çıkabilmiş ? Ne yapmış ki ısrarla 11 de oynatıyoruz anlamıyorum.

_______onazi
_____kuco__yusuf
__bongo______castillo
________burak

Şu merkez üçlüyü özel olarak hazırlayıp, kanatları Bongonda ve Castillo ya emanet etsek ve sağdan soldan hızlı hücumlar denesek... Skoru almışsak Okay ve Abdül ü koz olarak 2. devre sahaya sürüp kontrollü oyuna geçeriz. Orta sahayı da diri tutmuş oluruz ama Rıza hoca kesin Bero ve Okay ile başlar.

My
21.11.2017, 18:05
Bence Sosa konusunun bu şekilde düşünülmesi hatta kafa patlatılması gerektiğini düşünüyorum.

Erdal HOŞ: Dönüp dönüp aynı yere gelmekten sıkılmadı Trabzonspor camiası; korkarım sıkılmayacak da... Bir Allah kulu çıkıp sormayacak , geldiklerinde birkaç hafta canlarını dişlerine takıp oynayan nitelikli yabancılar neden birkaç hafta sonra neme lazımcı oluyor ? Bir olur iki olur bunlar istisna kabul edilebilir ama iyi yabancıların Trabzonspor macerası bir gelenek halini almaya başladı ve bu durum böyle kalmaya devam ettikçe Trabzonspor yarışamayacak. Nitelikli ve kendilerini ispatlamış bir sürü yabancı oyuncunun hepsi kötü niyetli olamaz. Orada başka bir sorun vardır ve dert edilmelidir. Bunu dert etmeyen bu niye böyle oluyor diye sormayan adam Trabzonspor'un yarışıp yarışmamasını dert etmiyordur!

Oruç
21.11.2017, 18:10
Bence Sosa konusunun bu şekilde düşünülmesi hatta kafa patlatılması gerektiğini düşünüyorum.

Erdal HOŞ: Dönüp dönüp aynı yere gelmekten sıkılmadı Trabzonspor camiası; korkarım sıkılmayacak da... Bir Allah kulu çıkıp sormayacak , geldiklerinde birkaç hafta canlarını dişlerine takıp oynayan nitelikli yabancılar neden birkaç hafta sonra neme lazımcı oluyor ? Bir olur iki olur bunlar istisna kabul edilebilir ama iyi yabancıların Trabzonspor macerası bir gelenek halini almaya başladı ve bu durum böyle kalmaya devam ettikçe Trabzonspor yarışamayacak. Nitelikli ve kendilerini ispatlamış bir sürü yabancı oyuncunun hepsi kötü niyetli olamaz. Orada başka bir sorun vardır ve dert edilmelidir. Bunu dert etmeyen bu niye böyle oluyor diye sormayan adam Trabzonspor'un yarışıp yarışmamasını dert etmiyordur!

Burada benzer şeyleri yazıyoruz. Kucka ve Sosa gibi isimler kalitesiz isimler değil. Bunların bu halde olmasının tek sebebi kendileri de değil. Ama Trabzonspor taraftarının büyük bir kısmı böyle bakmıyor olaya. Sorunu hep futbolcularda aramaya devam ettikçe bu kötü algı Trabzonspor’un üzerinden hiç gitmeyecek. Giden tek şey verdiğimiz milyonlar olacak. Yazık.

Ahmet Taşçı
21.11.2017, 19:15
.......................................... Onur ..........................................

J.P. ................. Uğur ....................Durica ................... Mas

....... .............. Onazi ................. Kucka ...........................

Castillo ....................... Yusuf ............................ Abdülkadir

................................. Burak ..................................

:alkış:

alperrr
21.11.2017, 19:37

Burada benzer şeyleri yazıyoruz. Kucka ve Sosa gibi isimler kalitesiz isimler değil. Bunların bu halde olmasının tek sebebi kendileri de değil. Ama Trabzonspor taraftarının büyük bir kısmı böyle bakmıyor olaya. Sorunu hep futbolcularda aramaya devam ettikçe bu kötü algı Trabzonspor’un üzerinden hiç gitmeyecek. Giden tek şey verdiğimiz milyonlar olacak. Yazık.

hele şükür akıllı yorumcular ortaya çıkmış..
bu Sosa hiçkimsenin müdahale etmediği Wagner love un peşinden deparla koşan Sosa değil mi
Erman toroğlunun gs veya fb nin asıl ihtiyacı olan adam dediği Sosa değilmi..

................
evet gerçek sorun ne..
...............
gs bu konuda acayip verim alıyor yabancı oyuncudan ..adamlar öyle bir bağlılık gösteriyor ki bitaraflarını yırtıyor..
son yıllarda bjk de çok iyi verim almaya başladı..

Doğukan Uçan
21.11.2017, 20:51
sivasa 3-0 yenildiğimiz bir maç vardı deplasmanda ersun yanal vardı takımın başında sanırım orta sahayı geçememiştik

selcuk
21.11.2017, 21:02
sivasa 3-0 yenildiğimiz bir maç vardı deplasmanda ersun yanal vardı takımın başında sanırım orta sahayı geçememiştik

istatistiklere göre plaka yazma sirasindayiz

Şanlı SanMarino
21.11.2017, 22:11

Erdal'a katılıyorum. Fakat bir ayrım ile. Bu oyuncular alırken doğru istihdam edilmiyor; yalanlar ve çeşitli menajer oyuncuları ile kulübe alınıyor. Sonrası da maalesef iyi gitmiyor. Mesela İstanbul'da gerçek manada mutlu olmayan bu oyuncuyu binbir ısrar, yakarış ile Trabzon'a getirmenin neticesi nasıl iyi olabilir? Hani gönülsüz transferin sonucunda büyük hikayeler çıkar?

Trabzon doğru istihdam yapmadığı sürece aynı şeyleri yaşamaya mahkum. Doğru istihdamın yöntemi de geçmişe bakmakla mümkün olur.

Mesela şuradan gidelim mi? Aynı tip Bosingwa, Pereira gibi oyuncular kusursuz katkı verirken Malouda, Sosa, Cardozo gibi oyuncular neden bu denli futboldan uzak duruma geldi? Bunu çözerek başlayabilir kulübü yönetenler işe.

Doğukan Uçan
21.11.2017, 22:28
istatistiklere göre plaka yazma sirasindayiz
burak ve rodallega oynarsa plaka olabilir. Javohic bile 3 tane atti tek başina

Şanlı SanMarino
22.11.2017, 01:46
EDİT...

Mesaj yerine ulaştı.

Timur Bey
22.11.2017, 03:44
Her halükarda kazanacağız. Kendimizi buna inandıralım artık. Seri yapmalıyız. İki ileri bir geriye tahammül yok.

oguzkoc
22.11.2017, 07:50
tamamen skor taraftari olduk.kac haftadir les oyununa ragmen burak yilmaz'i hala kadrolarina yazanlar var.kotu oynadiginda da hoca burak'i kesemiyor diye elestirilecek..aga daha forumda bile adam kesilemiyor..attigi golleri bir kenara birakirsak oyun anlaminda surekli 10 kisi oynatan bir adamdir burak..en iyi oldugu donemlerde bile hem bizde hem cinconda surekli elestirilirdi..cunku adam belesci..eskiden hizi vardi iyi kotu daha faydali oluyordu ama artik o hizdan eser kalmadi..girdigi 10 pozisyonun 8i zaten ofsayt..90dakika eli belinde bekleyen adam olur mu..aldigi toplarin cogunlugunu ezmesine hic girmiyorum..butun takim uzerinde baski yaratip herkesin ona oynamaya calisip bir cuval inciri berbat etmesine de girmiyorum..hele hele burak'i kanat oynatmak bu takima yapilabilecek en buyuk kotuluktur..abdulkadir,bongonda gibi akip giden adamlar oynamayacak ve bu sirf burak oldugu icin oluyor..bu takimin 1.forveti hugo'dur..gerek hiz,gerek bitiricilik anlaminda buraktan ustun oldugunu dusunuyorum.

futbolda gol atılınca herşey unutulur. Burak bu takımı dediğiniz gibi eli belinde 10 kişi oynamasına sebep oluyor ama top ayağına geldiğinde daha vurmadan gol olacağının sinyalini veriyor. Ceza sahası içinde bitiricilik, kafa vuruşu konularında hele ki sağ ayak içi ne Hugo ne de Damdoy yanına yaklaşabilir. Adam güven veriyor. Takıma da taraftara da güven veriyor. Rakip stoperleri tedirgin ediyor. Taraftar olarak korkmuyorsun, "aha gol atamayacak" demiyorsun.

Burak bir santrafordur ve yapması gereken iş gol atmaktır. Keşke takıma başka katkıları da olsa... Ama öyle olsaydı çoktan Avrupada büyük kulüplerde oynuyor olurdu. Bıkmadınız mı damdoyun ve hugonun kaçırdığı gollerden?

HOPA'LI TS'Lİ
22.11.2017, 08:02
Sosa 3 hafta yok. Bin bir nazla geldi, bir faydasını hala göremedik.
Bero'yu kadroya yazmayın lütfen.

zekeriyya
22.11.2017, 08:12

hemfikir olunması gereken bir nokta
acaba şehir dışından veya ülke dışından gelen kişiler neden sosyal anlamda şehir de rahat değiller

sosyal etkinlikler
vakit geçirebilecek iyi mekanlar
denizin ve doğanın varlığını anlayabilecek ortamlar
kültür varlıklarımızın iyi sunulmasışehire her an anında ulaşım mesala maç sonu adam direk avrupaya uçabiliyormu
ve kız arkdaşı veya eşi ile beraber vakit geçirebiliyormu

daha örneklendirilebilir.
bırakın belli lüksün ve statünün içindeki futbolcuları
bizlerin bile Trabzon'da yaşaması sorun olabilir.

zekeriyya
22.11.2017, 08:13
futbolda gol atılınca herşey unutulur. Burak bu takımı dediğiniz gibi eli belinde 10 kişi oynamasına sebep oluyor ama top ayağına geldiğinde daha vurmadan gol olacağının sinyalini veriyor. Ceza sahası içinde bitiricilik, kafa vuruşu konularında hele ki sağ ayak içi ne Hugo ne de Damdoy yanına yaklaşabilir. Adam güven veriyor. Takıma da taraftara da güven veriyor. Rakip stoperleri tedirgin ediyor. Taraftar olarak korkmuyorsun, "aha gol atamayacak" demiyorsun.

Burak bir santrafordur ve yapması gereken iş gol atmaktır. Keşke takıma başka katkıları da olsa... Ama öyle olsaydı çoktan Avrupada büyük kulüplerde oynuyor olurdu. Bıkmadınız mı damdoyun ve hugonun kaçırdığı gollerden?
tarih skorları yazar
skorlarıda goller
golleri de Burak yazar :)

Doğukan Uçan
22.11.2017, 09:00
:tsbayrak:

Yiğit Gayretli
22.11.2017, 09:07
Bu takım savunma anlayışı oturtmadan asla istikrar yakalayamaz. Şu oynasın, bu oynamasın muhabbetleri de daima havada kalmaya mahkumdur.

ANAOKULU TERK
22.11.2017, 09:22
erdal hoş'a şunu söylemek istiyorum .

tuzun kuru tabi .
oturduğun yerden sallamak kolay .
bir de dikkat ediyorum ,
hep de taraftarın nabzına göre şerbet veriyorsun .
daha taraftarla ayrı düştüğün bir kelamını göremedim .
taraftarın duymak istediği şeyleri ,
pat diye (ölçmeden tartmadan) ne güzel de söylüyorsun .
sallamak parayla değil nasıl olsa .
bizim taraftar da bi acayip .
kendisi gibi düşünüyor diye , iki dakika da adamı otorite yaptı .

erdal hoş'a ne yapacaksın , biliyor musun ?

vereceksin eline kulübün anahtarını .
al diyeceksin .
al yönet . bir de seni görelim .
görelim bakalım ne yapıyorsun ?

şüphesiz ki ,
(medya üzerinden) uçana kaçana atar gider yapanlar ,
işlerin hiç de dışarıdan görüldüğü gibi olmadığını görünce ,
kısa sürede tornistan ederek , yan yattı çamura battı taktiğini uygulayacak,
aslında ben öyle demedim , şöyle dedim diye , lafı dolandıracaktır .

basın değil mi , bunların alayı böyle .
bugün söylediğini , yarın unutur bunlar .

takılmayın ve önemsemeyin bu kadar .

UĞUR DURTAŞ
22.11.2017, 10:05
bero yu kadroya yazanlar futboldan anlamıyordur. sıradan klasik vasat bir anadolu takımı oyuncusu
*
Anlamıyor ağır olmuş düşüncesindeyim.
Geldiği günden bugüne kadar bero nun bizim takımın oyuncusu olmadığını,
çok ciddi sayıda şans aldığını 2 asist,2 golün.. dışında sahada olmadığını,
sadece koşması,mücadelesi düşünülerek alınan bir oyuncu olarak görünüyor.
kadro ya bero yu yazanlara nedenini sorsak hangi olumlu özelliklerini yazarlar çok merak ediyorum.

*
Stad açılış maçında çocuklarımla birlikte Ankara'dan maça geldik,
maç öncesi ısınmak için sahaya çıktıklarında etrafımdakilerle konuşurken bero nun
bizim takımda yeri olmadığından bahsettim...bir arkadaişımız sen futboldan anlamıyorsun demişti.

cebcare
22.11.2017, 10:22
---------------KUÇKA-----------ONAZİ----------
-----------------ABDULKADİR (SOSA)------------------
BONGONDA--------------------------------------------CASTİLLO
-------------------------BURAK(RODALLEGA)---------------

2 maç üst üstüste bu dizilişle oynat Allah rızası için Rıza hocam Okay Olcay Bero hatta Yusuf seni aldatmasın.

HOPA'LI TS'Lİ
22.11.2017, 10:23
Bero ve Sosa bu sezon sıfır katkı yaptılar.

Enaldo61
22.11.2017, 10:39
Sosa bir daha 11 yüzü göremez, sakatlık cezalı olmadığı sürece.

TS formasını hafife aldı. Haddini bilecek.

HOPA'LI TS'Lİ
22.11.2017, 10:43
1. haftadaki Konya maçından bu yana rahat maç izleyemedik.

Her maç stres, karın ağrısı, baş ağrısı, gerilim, öfke nöbetleri yaşıyoruz.

Bu savunma hattı kabusumuz oldu.

Acilen buna bir çözüm bulunması gerekiyor.

Savunma az gol yerse bu takım zirveye çok rahat oynar.

Harun-61
22.11.2017, 11:28
Ne zaman azda olsa umutlansak sonu fiyasko ile sonuclaniyor...

odyseuys
22.11.2017, 14:25
---------onur
joao-hubocan-durica-mas
-------onazi-kucka
castillo--yusuf--bongonda
---------burak

katre-i.matem
22.11.2017, 15:17
Belki şansa belki de çok iyi oynayarak kazanırız ama yine de bir çiçekle baharın gelmeyeceğini unutmayız umarım.

Berke6198
22.11.2017, 15:39
Geri kalan maçlarımızın hepsini "kazanarak" devreyi kapatırsak birçok şey değişir...

ANAOKULU TERK
22.11.2017, 16:01
çoğunluğun anlayamadığı şu .

böyle hava şartlarında , böyle zeminlerde ,
böyle aranda ciddi husumet bulunan takımlara karşı ,
bero gibi , olcay gibi , (kısmen) okay gibi ,
(eşşek gibi koşmaktan başka ) bi halta yaramayan kazmalarla ,
rakip takıma kafa tutabilir , diş geçirebilirsin .
çata çat mücadele edecek iradeyi gösteremezsen ,
soğuk havada soğuk su içeceksin demektir .

zemin nerdeyse buz olmuş ,
hava sıcaklığı desen , sıfır civarında geziyor .
top süreyim desen süremeyeceğin ,
saha şartları ve yiyeceğin pres yüzünden ,
doğru dürüst iki pası yapamayacağın ,
kördövüşü gibi geçecek bir maça ,
çıtkırıldım hanım evlatları ve apartman bebeleriyle maça çıkmak ,
bile bile puan ve puanları hediye etmek değil de nedir ?

bero asıl bu maçta lazım . olcay asıl şimdi lazım .
hatta (sakat olmasa) akbaş şimdi lazım .

bu maç (fantastik hareketler peşinde koşan ) teknik oyunculardan ziyade ,
beygir gibi koşacakların , motor takıp çift turboya bağlayacakların ,
burnundan ve (afedersin) kıçından soluyacakların , maçıdır .

bu maçta ,
bero candır . gerisi heyecandır .

zekeriyya
22.11.2017, 17:10
ANAOKULU TERK

yorumların bomba :)

selcuk
22.11.2017, 17:11
Geri kalan maçlarımızın hepsini "kazanarak" devreyi kapatırsak birçok şey değişir...

ozaman gs nin baslangicini sezon finalinde yapmis oluruz

imkansiz degil, ama bu psikolojiyi yakalamak cok zor

bkandil
22.11.2017, 19:30
Kesinlikle eze eze, dalga geçe geçe almamız gereken bir maç...

Gürkan Asma
22.11.2017, 20:11
Kolay gol yeme saçmalığımız olmasa, rahat yeneriz diyeceğim de. Bu sefer hangi saçma golü yiyeceğiz diye düşünüyorum.

tonya55
22.11.2017, 20:46
su macı alıp 2 de 2 yapalım.

Doğukan Uçan
22.11.2017, 21:16
Bero ve Sosa bu sezon sıfır katkı yaptılar.
:alkış:

samway
22.11.2017, 21:31
Radyospor da Sadi Tekelioğlu devre arası buyuk ihtimalle Sosa ile yollar ayrılacak dedi ?

Mustafa YILMAZ
22.11.2017, 21:45
osmanlı maçını zor kazandık ki çok kötü bir takım osmanlı önde oldukları zaman bile orta sahanın defansa katkısı yoktu adamlarda. sivas maçı öyle olmayacak yinede rıza hoca'nın çıkartacağı kadroya bakar iş. soğuklarda başladı artık o anlamda ilk maç bu olacak.

Radyospor da Sadi Tekelioğlu devre arası buyuk ihtimalle Sosa ile yollar ayrılacak dedi ?

bu doğruysa ki inşallah öyledir büyük bir maliyetten kurtuluruz. sosa'nın yerine oynayacak yusuf ve abdüş var.

İbrahim CİHAN
22.11.2017, 22:59
-----------------------Onur--------------------
Jp----Uğur(Okay)---Durica----Mas
-------------Onazi-----------Kucka--------
Abdulkadir------Yusuf--------Castillo
------------------Burak(Roda)---------------

Şu kadro taraftarın aşağı yukarı yüzde 90inin hemfikir olduğu kadro ama bir türlü oynatmadilar şu kadroyu bir arada. Şu kadroda ısrar etsek ve yeniden ozgüven kazansak abartısız söylüyorum şampiyonluğa oynayacak bir kadro. Sivas a şu kadro ile çıkarsak iddia ediyorum çok rahat kazanırız.

sinex52
23.11.2017, 08:34
1. haftadaki Konya maçından bu yana rahat maç izleyemedik.

Her maç stres, karın ağrısı, baş ağrısı, gerilim, öfke nöbetleri yaşıyoruz.

Bu savunma hattı kabusumuz oldu.

Acilen buna bir çözüm bulunması gerekiyor.

Savunma az gol yerse bu takım zirveye çok rahat oynar.

Hocam sen konya maçını rahat mı? izledin :)

Yiğit Gayretli
23.11.2017, 08:50

Sezonu 8. değil de 4. bitiririz...

Asıl Türkiye Kupası'nı alırsak birçok şey değişir!

Doğukan Uçan
23.11.2017, 09:12
*
Anlamıyor ağır olmuş düşüncesindeyim.
Geldiği günden bugüne kadar bero nun bizim takımın oyuncusu olmadığını,
çok ciddi sayıda şans aldığını 2 asist,2 golün.. dışında sahada olmadığını,
sadece koşması,mücadelesi düşünülerek alınan bir oyuncu olarak görünüyor.
kadro ya bero yu yazanlara nedenini sorsak hangi olumlu özelliklerini yazarlar çok merak ediyorum.

*
Stad açılış maçında çocuklarımla birlikte Ankara'dan maça geldik,
maç öncesi ısınmak için sahaya çıktıklarında etrafımdakilerle konuşurken bero nun
bizim takımda yeri olmadığından bahsettim...bir arkadaişımız sen futboldan anlamıyorsun demişti.
ben ilk geldiğinde anladım vasat bir topçu olduğunu millet youtube deki videoları izliyor adam 40 50 maçta 2-3 tane güzel hareket yaptı diye klas futbolcu zannetti.

OzcanHan61
23.11.2017, 10:05
Sivasspor'u sezon basindan beri takip ediyorum. Hatta bizim maclardan sonra en fazla macini izledigim takim bazi sebeplerden dolayi. Samet Aybaba'nin iyi bir teknik direktör oldugu belli oluyor, elindeki malzemeden en yüksek verimi almakta cok basarili. Sivasspor ofansif gücü sinirli fakat oyun disiplini ve takim savunmasi oturmus bir takim. Takimin ofansif gücü Kone ve Bifouma'dan olusmakta ve Bifouma bizim macta cezali. Fakat Hakan Arslan gibi bazi oyuncular aniden ileri cikip bos alanlardan faydalanabiliyorlar. Savunmada öyle asiri problem yasayacagimizi sanmiyorum, tabi biz gider yine kendi kalemize atariz o baska mevzu. Sivas bize savunmada bos alan birakmaz kapanirlar bize karsi, onun icin artik pas oyunuylami deleriz kanatlardanmi deleriz orasini bilemem. Beraberlik kokan bir mac. Gol yersek basimiz agirir.

katre-i.matem
23.11.2017, 10:25
Rıza Hoca nın canlı basın toplantısı

https://www.youtube.com/watch?v=ZMtFFE_t8dE

Yiğit Gayretli
23.11.2017, 10:49
Sivasspor'u sezon basindan beri takip ediyorum. Hatta bizim maclardan sonra en fazla macini izledigim takim bazi sebeplerden dolayi. Samet Aybaba'nin iyi bir teknik direktör oldugu belli oluyor, elindeki malzemeden en yüksek verimi almakta cok basarili. Sivasspor ofansif gücü sinirli fakat oyun disiplini ve takim savunmasi oturmus bir takim. Takimin ofansif gücü Kone ve Bifouma'dan olusmakta ve Bifouma bizim macta cezali. Fakat Hakan Arslan gibi bazi oyuncular aniden ileri cikip bos alanlardan faydalanabiliyorlar. Savunmada öyle asiri problem yasayacagimizi sanmiyorum, tabi biz gider yine kendi kalemize atariz o baska mevzu. Sivas bize savunmada bos alan birakmaz kapanirlar bize karsi, onun icin artik pas oyunuylami deleriz kanatlardanmi deleriz orasini bilemem. Beraberlik kokan bir mac. Gol yersek basimiz agirir.

Katı oynamaya çalışıyorlar ama pek beceremiyorlar. Rezalet hücum eden fb'den 2'si 11, 2'si 10 kişiyken 4 gol yediler...

OzcanHan61
23.11.2017, 10:51
Katı oynamaya çalışıyorlar ama pek beceremiyorlar. Rezalet hücum eden fb'den 2'si 11, 2'si 10 kişiyken 4 gol yediler...
Fener macinda kirmizidan sonra dagildilar. Ama dedigin gibi 11e 11kende yediler bence korkak oynadilar.

İ. SARAL
23.11.2017, 10:52
Sivas ve 10-11 sezonu hakkında ne dedi tam anlamadım? Sivas öyle bir şey yapmaz, maçta sıkıntı yoktu gibisinden bir şeyler söyledi sanki, ben mi yanlış anladım? :D

shootems
23.11.2017, 11:30
Pas trafiğini iyi yapar ve defansta biraz sağlam durabilirsek çok rahat galibet alırız.

Biz bu zamana kadar deplasmanlarda iyi performans gösterdik fakat sonuca yansıtamadık. Mücadele gücümüz yine yüksek olur. Öyle bedava goller yemezsek 0-2 0-3 yeneriz.

TrabzonVictory
23.11.2017, 11:42
bu maçı kazanıp galibet serileri başlar önceki kolay maçlardan 6 puan çok iyi olacaktı ama kazanıp galibiyet serisini devam ettirmek lazım...

Necmettin ALTUNTAŞ
23.11.2017, 11:53
Kazanmamız gereken bir maç.Şu unutulmamalı ki Sivas bize aşırı konsantrasyonla çıkacaktır.Bu yüzden savunmayı sağlam tutmamız gerekiyor.Ondan sora ne olur onu kestiremiyorum.Zira istikrarı olmayan bir takımız.

Mert Oğuzlu61
23.11.2017, 12:08
Rıza Çalımbay: "İki anadolu takımının, Sivas ve Trabzon'un böyle kırgın değil, dostça; mükemmel şekilde anlaşması gerekiyor."

İşte TS antrenörü, Muharrem Usta nın askeri. Kulübün Fifa da o dost dediklerinle davalık daha bundan bile haberi yok ya da algı peşinde.

Ben kimseyle dost falan olmak istemiyorum, zira TS nin ligde dostu YOK ! Olsaydı 2011 de kupa bizim müzedeydi, o sezon Fener Anadolu da güle oynaya maç kazandı. Dostmuş, hadi oradan. Bu da şikeci ağzıyla konuşuyor, demek ki 2011 şampiyonu Fb diyenlerden biri.

Edit: 2011 konusunda hassasım. Bu tarz ''ılımlı'' konuşmalar olacaksa, hiç olmasın. Yönetimden birinin sus bu toplara hiç girme demesi lazım. Tabi önce hastaneden çıkıp takımla ilgilenmeleri lazım.

Enes Başkaya60
23.11.2017, 12:20
Rıza hoca direk şikeci ağzıyla konuştu gerçekten böyle bir şey olduğuna inanmıyorum dedi biz daha ne konuşuyoruz...

Doğukan Uçan
23.11.2017, 12:53
rıza saçmalıyor bence yada dalga gecıyo

UĞUR DURTAŞ
23.11.2017, 13:07
(H) ALİ PALABIYIK (https://forum.bordomavi.net/Default.aspx?pageID=72&hakemID=20160)
(Y) EKREM KAN (https://forum.bordomavi.net/Default.aspx?pageID=72&hakemID=19083)
(Y) SERKAN OLGUNCAN (https://forum.bordomavi.net/Default.aspx?pageID=72&hakemID=20553)
(D) KORAY GENÇERLER (https://forum.bordomavi.net/Default.aspx?pageID=72&hakemID=18913)

İ. SARAL
23.11.2017, 14:05
(H) ALİ PALABIYIK (https://forum.bordomavi.net/Default.aspx?pageID=72&hakemID=20160)
(Y) EKREM KAN (https://forum.bordomavi.net/Default.aspx?pageID=72&hakemID=19083)
(Y) SERKAN OLGUNCAN (https://forum.bordomavi.net/Default.aspx?pageID=72&hakemID=20553)
(D) KORAY GENÇERLER (https://forum.bordomavi.net/Default.aspx?pageID=72&hakemID=18913)

Tehlikeli hakem. İlk başlarda iyiydi, sonra abilerinin izinden devam etti.

El Cordobes
23.11.2017, 14:32
Artık kabullenmek gerekiyor ki Türkiye'de şike sürecini kendine dert edinen ve buna göre tavır geliştiren hiçbir hoca yok. o dönem takımın başında olması sebebiyle söylemleriyle öne çıkan Şenol Hoca bile bunların içinde maalesef. Ersun Hoca ya şike tapelerinden vurmaya çalışanların da anlayamadığı buydu. işte karakteri düzgün diye övülen Riza Hoca nın bile zihni bu şekilde çalışıyor. çevir kazı yanmasın. adamların şike diye bir dertleri yok. kimse incinmesin, hiçbir kapı kapanmasın mesele bu.

keşke ideallerimizdeki gibi bir hoca olsa da onu takımın başına getirsek. ama yok işte. Trabzonspor da eskiden top oynamış hatta Trabzonlu olan hocalar bile dahil olmak üzere bugün fenerbahçeden teklif alıp da gitmeyecek hoca yok. bunun nedenlerini ayrıca tartışabiliriz. ama realite buyken yapmamız gereken hocadan profesyonel çerçevede maksimum verimi almak. hoca da az akıllı olacak bizde görev yaparken bu toplara girmeyecek. işin özü Rıza Hoca nın bu açıklamaları beni şaşırtmadı. genelinin zihniyeti bu.

ülkenin genel halinden bu durumu ayıramayız. devir haksız ama güçlülerin, paraya ve güce tapanların, bunun karşısında menfaat için susanların, görmezden gelenlerin devri maalesef.

Mustafa YILMAZ
23.11.2017, 14:43
görünen o ki biz sivas'la maça değil rıza hoca sivas'ı aklasın diye gitmişimiz sivas'a

Travelair
23.11.2017, 14:49
Kötü niyetle bir şey söylediğini sanmıyorum. Kendi başında olduğu takımın bir şey yaptığına inanmamak başkadır, kendi dışında bilmediği olayların gelişmesi başkadır. Fakat bu süreçte Trabzonspor'un arkasında durmayanlar, bir yerlerde saklananlar, kaçanlar, hatta ihanet edenler dururken Rıza hocanın günah keçisi seçilmesi hiç hakkaniyetli durmuyor

shcebi
23.11.2017, 14:50
Trabzonlu olmayan muhtemelen 7 ay sonra şehirden ayrılacak bir hocaya neden şike sorulur anlamıyorum. Bu işte çalışıyor ve yarın nerede hocalık yapacağını bilmiyor. Evet şike yaptık demesini bekliyoruz. Şenol Hocaya sorsunlar o zaman 2010-2011 de beşiktaş şike yaptı mı diye.

artvints
23.11.2017, 15:10
Trabzonlu olmayan muhtemelen 7 ay sonra şehirden ayrılacak bir hocaya neden şike sorulur anlamıyorum. Bu işte çalışıyor ve yarın nerede hocalık yapacağını bilmiyor. Evet şike yaptık demesini bekliyoruz. Şenol Hocaya sorsunlar o zaman 2010-2011 de beşiktaş şike yaptı mı diye.Altuğ atalay'in başka işi yok da ondan, polemiğin kokusunu aliyor.

emrahtuna
23.11.2017, 15:49
buraya yazılan kadroların çoğunda damdoy u göremedim..ben geçen haftaki performansından sonra ilk 11 e yazardım..böyle oynadıktan sonra hakediyor oynamayı..

Hakan
23.11.2017, 16:01
buraya yazılan kadroların çoğunda damdoy u göremedim..ben geçen haftaki performansından sonra ilk 11 e yazardım..böyle oynadıktan sonra hakediyor oynamayı..Deplasmanda N'Doye ile başlamak,galibiyet için çıkmamak demektir.
Kayseri maçında bir kere önüne dönemedi.

İ. SARAL
23.11.2017, 16:05
Deplasmanda N'Doye ile başlamak,galibiyet için çıkmamak demektir.
Kayseri maçında bir kere önüne dönemedi.

Tek oynarsa sıkıntı ama ikiliden biri olursa olabilir.

Mehmet Cihan Kocaman
23.11.2017, 16:06
Adam benim takımım şike yaptı mı diyecekti? Bu soruyu soran Altuğ Atalay denen kan emici şerefsiz benzer soruyu iki yıl önce Muharrem Ustaya sormuştu basın toplantısında. Ağzının payını almıştı.

Gürkan Asma
23.11.2017, 16:13
Hocanın, evet şike yapıldı ben de takımın antrenörüydüm ve göz yumdum demesini falan mı bekliyorsunuz ?

Hoca tabi ki dostluk barış diyecek, takmayın bu kadar. Fitnecinin biri bi sordu işte zorumuz şuan sivasla olan gerilim zaten.

Hakan
23.11.2017, 16:27
Kucka şutu olan,topsuz koşu yapan ve önde pres yapmayı seven bir adam.Yusuf'u bu maçlık yedeğe çekip Kucka'yı ileri salabiliriz.
Tek oynarsa sıkıntı ama ikiliden biri olursa olabilir.Ikili oynamıyoruz ki Burak çizgiden pozisyon yaratmaya çabalıyor.