PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 12.Hafta | Trabzonspor 4 - 3 Osmanlıspor 19.11.2017 | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

serdaracıl
19.11.2017, 19:48
onurun "kucagina" gelen top

https://pbs.twimg.com/media/DPAefqYX0AAIvCt.jpg

bu topu onur- casillas gibi hizli kaleciler disi cok az cikarabilen olur dünyada

Özer p... değil mi o. sağlam vurmuş. Gol olsa uğraş dur. Şu adam bu takımın formasını giydi ya başka bişey demiyorum

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 19:49
Adam 1 top tutmuş. Omuzlara alalım bence. İyidir.

3 tane yemiş bakan yok. Gol yeme rekoru yakın.

Azcık bakış açınızı değiştirip oyuncu odaklı takım sevgisini bırakın. Takım odaklı taraftar olun. Katkınız daha çok olur.

halilaziz61
19.11.2017, 19:50
Pekiiiii. Alıntı yapmayayım dedim ama sana artık anlayacağın dilden cevap vermek lazım.

Senin kaleci mevkinde sorunun yok. Senin stoper sorunun var. Adam tutamayan kornerde adam paylaşmasını bilmeyen stoperlerin var. Bunlara kornerlerde gelip adamı kovalmayan beyefendilerde eklenince Onur yan toplara çıkmayyyyyy durumu gerçekleşiyor.

Onur un ayağı da gayet iyi yan topları da. Yediği 2. golde golü zaten kurtardı. 3 golde o çıkışı yapmasa gene gol olacaktı. İlk goldeki topu çıkartan tarihte sayılı kaleci vardır. Bir tanesi Gordon Banks dir. Merak edip bakarsın diye bir ümidim var ama onunla da uğraşma al buradan 0.50 ye getir. Tarihin gelmiş geçmiş en iyi kurtarışı diye geçer bu pozisyon.

Sıkıntı şu Onur bir süper kahraman gibi son 4 sende bir sürü fark yiyebileceğimiz maçı kurtardı.

Şimdi İYİ bir kaleci gibi oynayıp mucizevi topları çıkartmayınca kötü kaleci oluyor.

2 dizinden sakatlanan kalecinin çıkardığı topu seyretmeni tavsiye ediyorum sana.

Son laf Sosa yı aldık kiralık falan değil ahkam kesiyorsun bari bilgin olsun.

Diline sağlık abi

Onur hakkında benzer şeyleri yazmıştım.

Adam önyargıya kurban gidiyor, bu maç iyiydi.
Tek suçu son 4 yıl olağanüstü maçlar çıkarması herkes hep olağanüstü oynamasını istiyor

Böyle bir dünya yok.

Muslera ya da Fabri bizde olsa bu defansla daha kötü durumda olurduk.

Onur'u başka hareketlerinden dolayı eleştirin ama performansı üzerinden eleştirmek ve aylardır bundan dem vurmak tam acımasızlık

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 19:50
Bu arada tekrar edeyim. Özer kötü vurdu. Mal gibi abandı topa. Al ver yapsa kaleye girecekti.

İntikam almak için kalecinin üzerine/soluna doğru abandı. Ligdeki çoğu kalecinin kurtardığı sıradan bir pozisyon.

Yenilenler?

Onur, Sosa, Bero ve Damdoy gibi oyuncular bu kulübü ileri değil geri götürür. Nitekim 2 yıldır Bero, 10 yıldır Onur, 3 yıldır Damdoy var. Neticeler ortada.

Bu kafa değişmeden tablodaki yer değişmez.

Tayfun Aydın
19.11.2017, 19:51
Tayfuncuğum Sosa konusunda net bilgiyi verdim. Dediğimin arkasındayım. Sezon arasında konuşuruz bunu.

Velev ki almak mecburi yine de KOVMAK MECBURİ. Başka çaresi yok.

Sen Onur'la 12 maçta 26 gol yemeyi normal görebilirsin.

Benim için ölçü kalitedir ve o kalite 2010 yılında kaldı. 7 yıldır değişmeyen tek şey ve kanayan yara.

Haa yine de bu hali bile Esteban'dan 10 kat iyi. Ancak Trabzonspor hedefe gidecekse kalede bu oyuncular ile olmaz. Olmadığını her sezon tekrar tekrar yaşıyoruz zaten.

2010 biten Onur

https://www.youtube.com/watch?v=BienGX1jVms

26 gol yedin de kaçında kaledeydi kaçında hatalıydı.

Sosa ff nedeniyle kiraladık. Devre arası parasını vermeden KOVAMAZSIN.

Onur formsuz zamanlar geçirebilir asla kötü bir kaleci değildir.

Arda'
19.11.2017, 19:51
Şaka maka 10 yıl sonra 2-0dan maç çevirdik.

Tayfun Aydın
19.11.2017, 19:53
Bu arada tekrar edeyim. Özer kötü vurdu. Mal gibi abandı topa. Al ver yapsa kaleye girecekti.

İntikam almak için kalecinin üzerine/soluna doğru abandı. Ligdeki çoğu kalecinin kurtardığı sıradan bir pozisyon.

Yenilenler?

Onur, Sosa, Bero ve Damdoy gibi oyuncular bu kulübü ileri değil geri götürür. Nitekim 2 yıldır Bero, 10 yıldır Onur, 3 yıldır Damdoy var. Neticeler ortada.

Bu kafa değişmeden tablodaki yer değişmez.

Tartışmayacam. Bazen mantıklı konuşuyorsun senin Onur diye 4 tane klavye tuşuna basıp adını yazdığın adam bu klübü tek başına küme de tuttu. Hala daha bu ligin en iyi kalecilerindendir.

champions
19.11.2017, 19:55
Koca ortasahayı Onazi'ye emanet etmesi ve forvetleri kanada çekmesi hocanın maçı kazanmamızı zorlaştıran tercihleri. Onazi zaten ortalama bir oyuncu, ortayı tek başına kapatacak bir oyuncu kesinlikle değil. Burak ve Roda'nın sol kanatta ne işi var? Yusuf gol dışında sahada yok! Castillo sağdan kaptırıp gidecek de pozisyon bulacağız. Böyle bir hücum planı yok. Top tutamayan, baskı kuramayan takım mı olur? Hücum ediyoruz, 3 sn sonra top ceza sahamızın önünde, böyle saçmalık yok. Devre arası her şeyden önce 2 tane ortasaha, Volkan ve Bongonda'yı gönderip bir tane kanat bir de stoper almalıyız.

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 19:55
2010 biten Onur

O işler öyle değil. Benim de Anonim Şirketim var. Ortadaki açıklama gayet net. Gizli anlaşmalar kulübü bağlamaz ve divan kurulu tarafından bozulabilir. Zaten almak da ihanettir. Herif oynamayı falan geç yürümüyor bile.

Ohhhh ne has oluyor gardaşım. 1,8 MİLYON TL senelik otel faturası. 15 MİLYON TL maaş. Uf uf süper.

Onur ameliyat olup, psikolojik açıdan da tedavi olursa dönebilir. Yoksa bu hali ile zarar verir. Formayı bırakıp kaçtığında bu takımla vedalaştı. Hala daha büyük hedefleri yok.

İsterim ki Onur Hami gibi, Ünal gibi giderken madara olmasın. Birçok efsane bu kulüpten kovar gibi gönderildi. Yaş ilerlemiş ve form düşmüştü. 30'larında kovuldu çoğu. Bu defa hikaye güzel bitsin güzel hatırlansın.

Ünal'ın Ankaragücü'ne kovulduğu günleri hatırla. Sonra Onur işini konuşalım.

halilaziz61
19.11.2017, 19:57
2010 biten Onur

adamlar her maç böyle süpermen gibi tek başına maç kurtarmasını bekliyor
ayıptır günahtır

ttsfurkan
19.11.2017, 19:57
Kucka- onazi- sosa orta sahasını sonuna kadar savunacağım. Hayır anlamadığım şey 10 numara olan sosayı 8 numara da oynatıyoruz sonra da kötü oynuyor diye eleştiriyoruz. Rıza hoca hem sosa fizik olarak iyi değil diyor hemde 8 numara oynatıyor. İlginç. 10 numara oynayan Mesut gibi jaja gibi talisca , sneijder, alex gibi isimleri 8 numara oynatırsan tabi ki onlarda kötü bir görüntü verir. Sosa bir 10 numara olduğu için risk alır, dikine oynar ve savunmaya az yardım eder. 8 numara oynadığı zaman hem sosa hemde orta saha düşüyor. Suç sosa da değil suç sezon başından beri kötü oynayan yusufu oynatmak için sosayı 8 numara da oynatanlarda.

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 19:59
Tekrar yazıyorum.

Esteban
Durica
Sosa
Pereira
Hubocan
Bongonda
Ndoye

Sezon sonunda hiç düşünmeden vedalaşmalı. Kalanlardan dengeli bir kadro kurulmalı. Bu çöplerden ne kadar kolay kurulursak o kadar iyi.

Size soru.. Yukarıdaki 7 yabancı için toplam 3 milyon € bonservisi hangi beyinsiz kulüp öder. Hadi hepsi satılık! Getirin paralarımızı.

Mert Acar
19.11.2017, 20:01
Defansın zaaflar net görülüyor.... Durica ve Pereiranın zaten son seneleri.Fiziken düşüşleri normal.Şimdiden yerlerine çakı gibi futbolcular bakılmalı.
Ması yedekleyebilecek bir bek de şart. Aynı şekilde Onurun da yedeği Esteban olmamalı.Misal Harun takas yöntemiyle alınabilir.Rekabet başarıyı getirir..
Geri hattımız baya zayıf...
Gelelelim Ortasahaya..Bu bölgede fazlalık var.Bu nedenle hala ortasaha ikilisini oturtamadık..Kucka ve Onazi bence en ideal ikili..Sakatlıktan çıktıkları için ölçü almamak gerek. 1-2 haftaya toparlarlar inşallah.. Okay onları yedekler.
Sosa konusu tamamen hayal kırıklığı..Yazıcı zaman zaman oyundan düşşe de skora iyi katkı veriyor..Daha iyi olacaktır. Sosa gönderilebilir. Mali durum sıkıntıdayken..Tutmanın anlamı yok.
Kanatlarda Hocanın Abdülkadiri kesmesi gerçekten hayal kırıklığı..İlk onu yazarım ben. Evet fiziksel yetersiz olabilir fakat çok efektif ve hareketli..En azından 50-60 dakika çıkarır..Castillo da çok etkili bir silah özellikle iç sahada.O da 50-60 dakika anca çıkarıyor bu ikili değişmeli oynayabilir.
Diğer tarafta Olcay... Oyun bilgisi,mücadele gücüyle takıma lazım olan isim.
Volkan,Bongonda neden alındı anlamış değilim...İkiside yollanacak gibi...
Forvette sıkıntımız yok çok şükür.Golcülerimiz iyi durumda..Burakın fiziksel düşüşü olsa da toparlayabilir..Ceza sahası içi golcülüğü ligin üzerinde.
Damdoy oyun içi çok efektif o da bitirici değil..Sezon sonu zaten sözleşmesi bitiyor..
Rodallega ise tam ligimizin golcüsü.

Bu maç genelinde yorum yapacak olursak kazanmak güzel..Kaybetsek yine bi travma yaşayacaktık.Takım bırakmadı sonuna kadar helal olsun.Ama dediğim gibi defansif zaafiyet ve bireysel hatalar bizi çok zorluyor. Yoksa gol atma da sıkıntımız yok.

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 20:02
Esteban
Durica
Sosa
Pereira
Hubocan
Bongonda
Ndoye

İÇİN BAŞKAN PARALARI GERİ GETİR! YOKSA KÖYÜNE DÖN.

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 20:10
Yalnız arkadaşlar 2. golde kaleci arkadaşımız konuşurken gol yiyor :D :D

Pozisyon alamıyor. Ve hazin son. Yoksa üzerine doğru gelen ve tutacağı bir top.

tr.beinsports.com/lig/super-lig/goller/2017-2018/12/osmanlispor/joao-pereira-20443
(http://tr.beinsports.com/lig/super-lig/goller/2017-2018/12/osmanlispor/joao-pereira-20443)
İzleyelim. Boş yapmayalım.

tanjugunduz
19.11.2017, 20:12
dostlar uzun bir aradan sonra ilk defa maçı kaçırdım maçın geniş özeti için link var mı ?

ttsfurkan
19.11.2017, 20:15
dostlar uzun bir aradan sonra ilk defa maçı kaçırdım maçın geniş özeti için link var mı ?

http://tr.beinsports.com/haber/trabzonspor-osmanlispor-mac-ozeti

Tayfun Aydın
19.11.2017, 20:19
O işler öyle değil. Benim de Anonim Şirketim var. Ortadaki açıklama gayet net. Gizli anlaşmalar kulübü bağlamaz ve divan kurulu tarafından bozulabilir. Zaten almak da ihanettir. Herif oynamayı falan geç yürümüyor bile.

Ohhhh ne has oluyor gardaşım. 1,8 MİLYON TL senelik otel faturası. 15 MİLYON TL maaş. Uf uf süper.

Onur ameliyat olup, psikolojik açıdan da tedavi olursa dönebilir. Yoksa bu hali ile zarar verir. Formayı bırakıp kaçtığında bu takımla vedalaştı. Hala daha büyük hedefleri yok.

İsterim ki Onur Hami gibi, Ünal gibi giderken madara olmasın. Birçok efsane bu kulüpten kovar gibi gönderildi. Yaş ilerlemiş ve form düşmüştü. 30'larında kovuldu çoğu. Bu defa hikaye güzel bitsin güzel hatırlansın.

Ünal'ın Ankaragücü'ne kovulduğu günleri hatırla. Sonra Onur işini konuşalım.

Ünal Ankaragücü ne gittiği gün futbolla vedalaştı zaten.

Onur 30 una bile gelmedi daha ve kalecilerin en verimli yaşlarına yeni geliyor. Rahat 37 ye kdar oynar. Hiç merak etme.

Diziyle problemi olan adam o toplara o şekilde çıkmaz o şekilde asla zıplayamaz. Senin şirketin varsa ben de doktorum(kinaye değil)

Sosa takımda kalacak. Anlaşma gizli falan filan yok öyle bişey. Ha bir mucize olur da gönderilirse ne sevinirim.

1,8 milyon tl otel faturasına oh olsun diyorsunda faturayı fenerliler mi ödüyor

selcuk
19.11.2017, 20:21

tr.beinsports.com/lig/super-lig/goller/2017-2018/12/osmanlispor/joao-pereira-20443
(http://tr.beinsports.com/lig/super-lig/goller/2017-2018/12/osmanlispor/joao-pereira-20443)

iste bu zekaya hastayim

adam topu cikariyor, diger oyuncu kendi kalesine atiyor ama hata onurda

yaratan akil fikir versin

Tayfun Aydın
19.11.2017, 20:21

Adam golü kurtarıyor farkında mısın sen

lazminator61
19.11.2017, 20:23
son 3 mac 7 Puan böyle devam :tsbayrak:

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 20:24
Ünal Ankaragücü ne gittiği gün futbolla vedalaştı zaten.

Onur 30 una bile gelmedi daha ve kalecilerin en verimli yaşlarına yeni geliyor. Rahat 37 ye kdar oynar. Hiç merak etme.

Diziyle problemi olan adam o toplara o şekilde çıkmaz o şekilde asla zıplayamaz. Senin şirketin varsa ben de doktorum(kinaye değil)

Sosa takımda kalacak. Anlaşma gizli falan filan yok öyle bişey. Ha bir mucize olur da gönderilirse ne sevinirim.

1,8 milyon tl otel faturasına oh olsun diyorsunda faturayı fenerliler mi ödüyor
"29 yaşındayım ve daha fazla oynamayı düşünmüyorum" diyen kalecimiz mi 37'ye kadar oynar.

http://tr.beinsports.com/haber/tek-hedefim-trabzonsporun-sampiyonlugu

Kaynaksız konuşmam. Buradan izleyebilirsin.

Hay yaşa bak ikimiz de Sosa gönderilse mutlu oluruz. Kan uyumsuzluğunu görüyoruz. Böyle başlayan hikayelerin ne kötü bittiğini de iyi biliyoruz.

Onur > Kova Yaşar

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 20:26
Adam golü kurtarıyor farkında mısın sen

Hafız adam konuşurken kaybettiği vakitte pozisyon alamadığı için içeri alıyor. Bunu görmek için uçmaya gerek yok. Ön direkteki topçu talihsiz bir an yaşıyor ancak kaleci ve vurduran oyuncu Uğur kusurlu. En az kusurlu ise ligin en kötü sağbeki Pereira.

Tekrar izlersen kaleci arkadaşımız çıkardıktan sonra yanlış bir karşılama olduğu için Pereira ile girmese Aminu Umar kale içine vurarak golü yapmak için müsait. Kendi kalene atmasan da olacak bir gol.

Uğur %30 vurdurduğu için kusurlu. Kalecinin karşılaması yanlış. Sağbek yanlış anda yanlış yerde. Çıkar onu o karşılamaya beyazlı oyuncu vurup atar. Değişen birşey yok. Konuşurken golü yemiş.

alperrr
19.11.2017, 20:27
Onur çok kötü her gelen top gol oluyor falan filannnnnnnnnnnnn

.................................................. .......................
oyuncuları hep böyle değerlendirirsek (yorumcu - taraftar vs) bir yere varamayız..
.................................................. ........................
maç 3-3 ken Özer'in şutunu Onur kurtararak maçın kazanılmasına direkt etki etti..

batuhanTs
19.11.2017, 20:27
"29 yaşındayım ve daha fazla oynamayı düşünmüyorum" diyen kalecimiz mi 37'ye kadar oynar.

Hay yaşa bak ikimiz de Sosa gönderilse mutlu oluruz. Kan uyumsuzluğunu görüyoruz. Böyle başlayan hikayelerin ne kötü bittiğini de iyi biliyoruz.

Onur > Kova Yaşar

Son olarak dedikten sonra 7 kere mesaj atmışsın nasil bir kafa yasiyorsun sen :)

gurur6134
19.11.2017, 20:28
Arkadaslar mas yerine daha mevkisini bilmeden kamil ahmet corekciyi gectigimiz haftalarda kadro yapip sag beke yazan adamla ikili tartismaya girmeyin gulun gecin ya ..

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 20:30
FORUM YÖNETİCİSİ ARKADAŞLARA ACİL SORU;

Engelli kullanıcılar beni nasıl etiketleyerek mesaj yazabiliyor???

İS-TE-Mİ-YO-RUM

serdaracıl
19.11.2017, 20:30
Yusuf'un golü çok güzel

ozzy!
19.11.2017, 20:31
3 sıfırdan maç veren takım, 2 sıfırdan maç alıyor. Olumlu tek yan bu.

Castillo sol sağda abdulkadir ile kanat oyununu harika oynar bu takım. Bakalım bu dizilişi anlaması için çok gerekmez umarım.

selcuk
19.11.2017, 20:33
FORUM YÖNETİCİSİ ARKADAŞLARA ACİL SORU;

Engelli kullanıcılar beni nasıl etiketleyerek mesaj yazabiliyor???

İS-TE-Mİ-YO-RUM

ahanda böyle
-------------------
https://pbs.twimg.com/media/DPAtZ3FXUAAnAha.jpg

gerenimo
19.11.2017, 20:34

allahım yaratıyorsun bari sahip çık. amin... adam onuru kurtardığı top için bile elestiriyor :)

Ozan Yılmaz
19.11.2017, 20:34
3 haklı penaltımızdan 1'i verildi sadece yine !

orhan42
19.11.2017, 20:37
Onur bu sene formsuz ama kötü kaleci mi onu diyen afedersiniz halt etmiş.Serkan ve Volkan the bear ile kıyaslayan arkadaşı ben engelledim,siz de engelleyin rahat edin.

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 20:37
allahım yaratıyorsun bari sahip çık. amin... adam onuru kurtardığı top için bile elestiriyor :)

Bjkli 13 yaşındaki tinerci veletler gibi 150 milyon len geyiği yapıp kendimizi mi kandıralım? Oyuncu hatalı ve sebeplerini detaylı anlattık.

3 gol yiyip kaleci iyi demek..

Garip işler bunlar. Düşünün. Trabzonspor için düşünün. Kulübü kişilerin önüne koyun.

orhan42
19.11.2017, 20:38
Bu arada pereira'nın penaltı pozisyonunu bilemem ama 2 net penaltı var ilk yarı,mağlup olsak güme gidecektik..

Tayfun Aydın
19.11.2017, 20:38

Onur > Kova Yaşar

26 dk seyredemeyecem şimdi.

Valla bende kupayı geçtim şikeciler küme düşsün bir daha maç seyretmem emin ol.

Daha fazla tartışmaya gerek yok. Yanlı seyrediyorsun. Vardır böyle insanlar kafayı takarlar birine.

Son bir şey John Lennon ı öldüren David Chapman ı incelemeni tavsiye ederim sana baya bir faydası olacaktır.

https://www.sabah.com.tr/kultur-sanat/2014/08/30/john-lennonin-katilinden-itiraf

Bununla yetinme daha fazla araştır.

Onur 37 ye kadar oynar.

El Cordobes
19.11.2017, 20:39
maçı canlı izledim. belki de hayatımda ilk defa kendi takımıyla, hocasıyla, taraftarıyla açık açık dalga geçen bir futbolcu gördüm: jose sosa.

daha ağır şeyler yazacağım da neyse. zaten maç içinde taraftar ıslıklamaya başlamıştı kendisini. adam sahaya sırf oynamamak için çıkmış. bunun mevkiyle, fizik güçle filan alakası yok. iş ahlakıyla ilgisi var. maç içinde sadece sosa yı izleseniz adamı dövmek için sahaya inmek isterseniz.

maç içinden bir enstantane: sosa nın sayısız top kayıplarının birinden sonra Rıza Hoca kenarda çıldırdı. Mas yakınındaydı onu çağırdı yanına. sosa ya iletmesi için birşeyler söyledi. mas da sosa ya bunları söyleyince sosa elle kolla tepki gösterdi. sonra mas ben demedim hoca dedi gibi kenarı işaret etti sosa ya. adam koşmuyor, mücadele etmiyor, aldığı topların içine ediyor. inanılır gibi değil. bu hafta içinde bir sosa krizi patlarsa şaşırmayın. bugünkü sosa performansından hoca çok büyük hayal kırıklığı yaşamıştır.

bir çift lafım da castillo ya. castillo nun oynadığı futbol şuanda en fazla guatemala, nikaragua, kolombiya yerel liglerinde filan oynanıyor. eli belinde bekle, top gelince 5 kişiyi çalımlamaya çalış, olursa ne ala olmazsa yine geriden izle, olduğun yerde bekle. böyle bir futbol yok. ikinci yarı topun bizde olmayıp hakimiyeti kaybettiğimiz dakikalarda abartmıyorum 15 dakika sağ önde dikildi durdu. geriden izledi takımı.

ikinci yarı topu kaybettiğimiz anlarda takım 5- 5 bölündü. ilerdekiler geriye gelmiyor, izliyor. sonra defans çok kötü, çok yetersiz. bu kadar dağınıklık olmaz. bu orta sahasız oyuna rağmen galibiyet mucizedir. oyun şablonu, taktik analizlerden önce bu takımda iş ahlakı olmayan adamları keseceksin. net karar verilmesi gerekiyor bazı oyuncular hakkında. kalan oyuncularla bir düzen kurmaya çalışacaksın.

bu takımın en büyük sorunu yönetimdir. daha doğrusu adı olan kendisi ortada olmayan yönetim. kulüp çiftlik olmuş. yoksa daha çok hoca değiştirir, daha çok sağ bek sol bek diye analiz kasarız.

Ozan Yılmaz
19.11.2017, 20:41
Bu arada pereira'nın penaltı pozisyonunu bilemem ama 2 net penaltı var ilk yarı,mağlup olsak güme gidecektik..Castillonun kafaya gelen tekme de var

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 20:41
Volkan BABACAN A Mllli takım kalecisi ve Onur Kıvrak onun yedeği bile olamayacak durumda.

Volkan daha iyi dedik diye niye zorunuza gidiyor? Ananıza sövülmüş gibi davranmayın. Harun da daha iyi, Serkan da. Sev sevme bu başka. Ama futbol sahada oynanıyor kardeşim. Al böyle her maç yersin 3 gol sonra 1 çevirir 4 çeviremezsin.

Onur bu kulübün ne kurucusu, ne de herhangi bir varlık sebebi. ONUR MAAŞLI BİR PERSONEL. Ya eleştiriyi hazmedecek ya da maaş vermeyeceksiniz. Gönüllü, stk ruhu ile çalışırsa başka konuşuruz.

Eski efsaneler kestane oldu!

orhan42
19.11.2017, 20:42
Castillonun kafaya gelen tekme de var
Evet ben de 2 penaltı var derken onu kastettim ;) Ona nasıl penaltı çalmadı bu ahlaksız hakem ben anlayamadım..Direkt kafaya daldı Musa denen kasap.

selcuk
19.11.2017, 20:42
Volkan BABACAN A Mllli takım kalecisi ve Onur Kıvrak onun yedeği bile olamayacak durumda.

Volkan daha iyi dedik diye niye zorunuza gidiyor? Ananıza sövülmüş gibi davranmayın. Harun da daha iyi, Serkan da. Sev sevme bu başka. Ama futbol sahada oynanıyor kardeşim. Al böyle her maç yersin 3 gol sonra 1 çevirir 4 çeviremezsin.

Onur bu kulübün ne kurucusu, ne de herhangi bir varlık sebebi. ONUR MAAŞLI BİR PERSONEL. Ya eleştiriyi hazmedecek ya da maaş vermeyeceksiniz. Gönüllü, stk ruhu ile çalışırsa başka konuşuruz.

https://pbs.twimg.com/media/DPAtgBwX0AAJrxg.jpg

Ozan Yılmaz
19.11.2017, 20:43
Evet ben de 2 penaltı var derken onu kastettim ;) Ona nasıl penaltı çalmadı bu ahlaksız hakem ben anlayamadım..Direkt kafaya daldı Musa denen kasap.Yani toplam 3 net penaltı var [emoji6]

orhan42
19.11.2017, 20:44
Yani toplam 3 net penaltı var [emoji6]
Birini verdi ya :) Ben verilmeyenleri kastettim :) ;)

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 20:45
26 dk seyredemeyecem şimdi.

Valla bende kupayı geçtim şikeciler küme düşsün bir daha maç seyretmem emin ol.

Daha fazla tartışmaya gerek yok. Yanlı seyrediyorsun. Vardır böyle insanlar kafayı takarlar birine.

Son bir şey John Lennon ı öldüren David Chapman ı incelemeni tavsiye ederim sana baya bir faydası olacaktır.

https://www.sabah.com.tr/kultur-sanat/2014/08/30/john-lennonin-katilinden-itiraf

Bununla yetinme daha fazla araştır.

Onur 37 ye kadar oynar.

Tayfuncuğum. Onuru severdim. İyi maçlar oynardı. Aldığı paranın yüz kat fazlasını verirdi. Bizim çocuğumuzdu.

Ama Trabzonspor'u daha çok seviyorum. Böyle bir personelimizin başarısızlıklarını konuşmak ayıp değil, günah değil. Kendisi bizim maaşlı elemanımız ve kulübün gerçek sahipleri olarak kritik etmek hakkımız.

Onur'u sevmek Trabzonspor'u sevmek değildir. Onurizm veya herhangi bir -izm bu kulübe zarar verir. Açıkça izleyip doğruları yanlışları konuşmak zorundayız. Lobicilik bitti, deniz bitti. 7 yıl ekmeğini yedin, servet yaptın. Buraya kadar.

Sezon sonunda burada olursan bu konuyu tekrar konuşalım.

halilaziz61
19.11.2017, 20:45
maçı canlı izledim. belki de hayatımda ilk defa kendi takımıyla, hocasıyla, taraftarıyla açık açık dalga geçen bir futbolcu gördüm: jose sosa.

daha ağır şeyler yazacağım da neyse. zaten maç içinde taraftar ıslıklamaya başlamıştı kendisini. adam sahaya sırf oynamamak için çıkmış. bunun mevkiyle, fizik güçle filan alakası yok. iş ahlakıyla ilgisi var. maç içinde sadece sosa yı izleseniz adamı dövmek için sahaya inmek isterseniz.

maç içinden bir enstantane: sosa nın sayısız top kayıplarının birinden sonra Rıza Hoca kenarda çıldırdı. Mas yakınındaydı onu çağırdı yanına. sosa ya iletmesi için birşeyler söyledi. mas da sosa ya bunları söyleyince sosa elle kolla tepki gösterdi. sonra mas ben demedim hoca dedi gibi kenarı işaret etti sosa ya. adam koşmuyor, mücadele etmiyor, aldığı topların içine ediyor. inanılır gibi değil. bu hafta içinde bir sosa krizi patlarsa şaşırmayın. bugünkü sosa performansından hoca çok büyük hayal kırıklığı yaşamıştır.

bir çift lafım da castillo ya. castillo nun oynadığı futbol şuanda en fazla guatemala, nikaragua, kolombiya yerel liglerinde filan oynanıyor. eli belinde bekle, top gelince 5 kişiyi çalımlamaya çalış, olursa ne ala olmazsa yine geriden izle, olduğun yerde bekle. böyle bir futbol yok. ikinci yarı topun bizde olmayıp hakimiyeti kaybettiğimiz dakikalarda abartmıyorum 15 dakika sağ önde dikildi durdu. geriden izledi takımı.

ikinci yarı topu kaybettiğimiz anlarda takım 5- 5 bölündü. ilerdekiler geriye gelmiyor, izliyor. sonra defans çok kötü, çok yetersiz. bu kadar dağınıklık olmaz. bu orta sahasız oyuna rağmen galibiyet mucizedir. oyun şablonu, taktik analizlerden önce bu takımda iş ahlakı olmayan adamları keseceksin. net karar verilmesi gerekiyor bazı oyuncular hakkında. kalan oyuncularla bir düzen kurmaya çalışacaksın.

bu takımın en büyük sorunu yönetimdir. daha doğrusu adı olan kendisi ortada olmayan yönetim. kulüp çiftlik olmuş. yoksa daha çok hoca değiştirir, daha çok sağ bek sol bek diye analiz kasarız.

zamanında dedik ki burakı aldınız son transferini yaptı bir tane daha son transferi yapan ve tonla para vereceğiniz adamı almayın
Dinletemedik

o eli belinde gezmeler neydi öyle
ayıp denen bir şey var
aldığın parayı haketmek denen bir şey var
yazıklar olsun
demedi demeyin sosa şu an sorun yarın sorun burak olacak

takımın dengesi ancak bu kadar bozulurdu

burak ın sorun olması bugün kendi çıkması gerekirken damdoyun çıkmasından belli oluyor

bu takımı böyle amatör hale getirenlere yazıklar olsun

hiçbir şeyden ders mi çıkarılmaz
bu takım costant mbia olaylarını sanki yaşamadı

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 20:46
Tekrar söylüyorum;

Kişiler üzerinden kulüp taraftarı olmayın. Kulübü herşeyin üstünde tutun. Önce ve sonra hep TRABZONSPOR deyin.

Ahmet Taşçı
19.11.2017, 20:47
Bugün şahsi görüşüm 10 üzerinden :
1,Onur 6
2,Pereira 6
3,uğur 8
4,Durica 7
5,Mas 8
6,Onazi 6
7,Bero 6
8,Yusud 6
9,Castillo 8
10,Burak 6
11,Damdoy 9
12,Sosa 4
13,Kucka 7
14,Rodellega 6 puan verirdim. Burak ok 2 gol attı ama çok fazla gereksiz top kaybı ve ofsayt ile pozisyon kaybı yaşattı ,Sosa yürüyen geri dönüşüm,Maça 6 numarasız başladık sanırım rakibin de zayıflığı ve Kuckanın sakatlıktan yeni çıkması buna sebep oldu, şurası net ki süpürücü 6 numara mutlaka olmazsa olmazımız form durumuna göre Kucka veya Okay, elde Onazi dışında 8 numara yok, iki on numaranın biri Milana geri gönderilmeli, Yazıcı ise en kötü oyununda bile mutlaka bir şey yapıyor hiç bir şey yapamazsa mutlaka mücadelede, Damdoy'ise hani bu mevsimlerde pastırma yazı olur ya ya işte kariyerinin kış mevsimine geçişindeki son sıcakları sanırım, Bero aynı Bero, Castillo az pas hatasıyla oynadı ve çok üretkendi belki de bu yıl ki en iyi maçını oynadı

Tayfun Aydın
19.11.2017, 20:48
Tayfuncuğum. Onuru severdim. İyi maçlar oynardı. Aldığı paranın yüz kat fazlasını verirdi. Bizim çocuğumuzdu.

Ama Trabzonspor'u daha çok seviyorum. Böyle bir personelimizin başarısızlıklarını konuşmak ayıp değil, günah değil. Kendisi bizim maaşlı elemanımız ve kulübün gerçek sahipleri olarak kritik etmek hakkımız.

Onur'u sevmek Trabzonspor'u sevmek değildir. Onurizm veya herhangi bir -izm bu kulübe zarar verir. Açıkça izleyip doğruları yanlışları konuşmak zorundayız. Lobicilik bitti, deniz bitti. 7 yıl ekmeğini yedin, servet yaptın. Buraya kadar.

Sezon sonunda burada olursan bu konuyu tekrar konuşalım.

Allah izin verirse konuşuruz. Onur babamın oğlu değil ben şuan da form tutmaya başladığını düşünüyorum.

Onur ne yazık ki sezonun ilk 8 maçında çok formsuz oluyor.

Kötü bir kaptan ama çok iyi bir kaleci merak etme sen daha çok toplar çıkartacak.

gerenimo
19.11.2017, 20:48
Bjkli 13 yaşındaki tinerci veletler gibi 150 milyon len geyiği yapıp kendimizi mi kandıralım? Oyuncu hatalı ve sebeplerini detaylı anlattık.

3 gol yiyip kaleci iyi demek..

Garip işler bunlar. Düşünün. Trabzonspor için düşünün. Kulübü kişilerin önüne koyun.

yahu yazdıkların doğru bile olsa düşmanlık ile yazıyorsun, nefretin de seni gerçeklerden koparıyor. bir kaleciyi kurtardığı top nedeniyle eleştirecek kadar saçmalıyorsun, komik duruma düşüyorsun.

ccd6167
19.11.2017, 20:57
Bu takım 15 günlük kampta ne yapmış.. aynı tas aynı hamam..

sosa tam bir rezil ötesiydi.. rakibin love gibi forveti olsa maç yine 6 lıktı..

Doğukan Uçan
19.11.2017, 21:02
bu galibiyete sevinen var mıdır ciddi anlamda kimse kendini kandırmasın. ersun yanal da değilmiş sorun demek

selcuk
19.11.2017, 21:08
Türkiyenin eski hastaligidir haksiz olsanda cok konusarak hakli görülmeye calismak

basligin %10 mesajini onur karsiti 2 kisi atmis

https://i.hizliresim.com/5Gz2Ad.jpg

azinlik böyle kendini hakli göstermeye calisiyor

sadece arka sayfada ayni mesaji 3 kere atiyor, adamin kurtardigi pozisyonda hatali göstermek icin

ugur ceza almasaydi bu rakam simdi %10 uda gecmisdi

Gürkan Asma
19.11.2017, 21:08
Rte ye sarılışından belliydi...

Cezaya noldu ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171119/493c0a569f91032620125bd5ec63d44e.jpg

hos_cocuk61
19.11.2017, 21:09
Şanlı SanMarino kaç yaşındasın? Merak ettim sadece.

Tayfun Aydın
19.11.2017, 21:10
Rte ye sarılışından belliydi...

Cezaya noldu ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171119/493c0a569f91032620125bd5ec63d44e.jpg

Neden şampiyon olamıyoruzun cevabıdır bu tip.

selcuk
19.11.2017, 21:12
emniyete bunu sikayet etmeliyiz

ilelebeTS
19.11.2017, 21:12
Maç içinde ilginç şeyler de oldu.
Castillo'nun Maradona vari rakiplerini eksiltmesinden sonra al da at diye verdiği pas Ndoye tarafından heba oldu.
Aynı Ndoye, yine Castillo'nun asistiyle golünü attı.
2 dakika sonra, yediğimiz İlk golde bence hatası olan Onur, attığımız 2. golde asistin asistini yaptı. 1-2 zor top çıkardı.
2. golde Onur'dan gelen topu Ndoye güzel indirip tek topta Burak'a asist yaptı. İki topta golü bulduk.
Yazıcı'nın oyun performansını beğenmesem de güzel bir gol attı ve 3. gol geldi.
Kendi kalesine iki gol atan (biri talihsizdi) Pereira son penaltı pozisyonu öncesi topu rakip sahaya getiren isimdi.
Etkisiz oynayan Burak, her şeye rağmen kendi aldığı penaltıyı da gole çevirerek maçı 2 golle tamamladı.

Sonuçta kazandık ama takım gelecek adına ışık verdi mi? Vermedi.
T. direktörlerin takımı fazla kurcalamaktan vazgeçmesi ve oyuna gireni çıkanıyla formayı adaletli dağıtması lazım.
Önümüzü görmemiz açısından haftaya da bir şekilde kazanmamız lazım. 3-4 maçlık bir seri her anlamda şart.

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 21:13
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Şanlı SanMarino (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=49138)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> kaç yaşındasın? Merak ettim sadece.
Hoş Çocuk ne değişir? Trabzonspor sevgisi yaşla ölçülmez. Kritik veya övgü de öyle. Aynı düşünmediğiniz herkese hücum etmeyin.

Bu taraftar hakettiği yerde. Bak forum oyuncusundan memnun. Onur Sosa mosa böyle gider. 11. Trabzonspor hayırlı olsun. Mutlu olsun. Galibiyete çılgınlar gibi sevinin ve galibiyet için 100'er bin € ödül verin. Büyük derbiydi düşme kalma maçı gibi geçti.

Bunları mı duymak istiyorsun?

Yaş maş geç o işleri.. Bu seni de ilgilendirmez.

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 21:14
Herif cezalı tribüne giriyor. Bu nedir arkadaş. Daha ne kadar aşağılanacak bu takım. Yazık, sözde yönetim var ortada.

Mert Acar
19.11.2017, 21:19
Başkasının passoligiyle girdi büyük ihtimal.. Şikayet edilirse cezası büyük olabilir.

Gürkan Asma
19.11.2017, 21:20
Bence o ceza kalkmıştır, Rte babasından izinlidir o. Yoksa girmesi imkansız.

Mert Acar
Bu arada fenere yatan mecnunun sivasını haftaya göreceğiz.Hepsi kusarcasına koşar..Eminim.

Mert Oğuzlu61
_______onazi
_____kuco__yusuf
__abdül_______castillo
________burak

Şöyle bir şey sorunlarımızı çözebilir mi ? Olcay dönünce hoca illa Olcay ı oynatacağım diyorsa,

_______onazi
____abdül__yusuf/kuco
__olcay______castillo
_______burak

Abdül ü artık hazırlamak lazım. Bero ve Sosa da hiç ışık yok.

hos_cocuk61
19.11.2017, 21:21
Hoş Çocuk ne değişir? Trabzonspor sevgisi yaşla ölçülmez. Kritik veya övgü de öyle. Aynı düşünmediğiniz herkese hücum etmeyin.

Bu taraftar hakettiği yerde. Bak forum oyuncusundan memnun. Onur Sosa mosa böyle gider. 11. Trabzonspor hayırlı olsun. Mutlu olsun. Galibiyete çılgınlar gibi sevinin ve galibiyet için 100'er bin € ödül verin. Büyük derbiydi düşme kalma maçı gibi geçti.

Bunları mı duymak istiyorsun?

Yaş maş geç o işleri.. Bu seni de ilgilendirmez.

Takıma olduğu gibi forum üyelerine de agresifsin. Yaşını sorma sebebim büyüğümüz müsün küçüğümüz müsün bilelim de ona göre hitap edelim. Neden gerildin büyük bir sır mı bu? Bayanlara yaş sorulmaz tepkisi verdin, sakin ol burada biz bizeyiz.

CEMEFKER
19.11.2017, 21:25

bu takımın en büyük sorunu yönetimdir. daha doğrusu adı olan kendisi ortada olmayan yönetim. kulüp çiftlik olmuş. yoksa daha çok hoca değiştirir, daha çok sağ bek sol bek diye analiz kasarız.Çok doğru tespitler ki bu saha dışından bikçle kabak gibi gözküyo...

EY gibi bi ego bu işi beceremedi Rıza efendi hiç beceremez...
Aylarca söylüyoruz. Burak,Olcay,Onur,Volkan'a başı çektiği bir grup Roda,Esteban,Castillo ayrı bi grup, Kuco,Durica,Bero,hubo ayrı bi grup,Sosa tek tabanca ce diğer çömezler....

Bu grup dağılmadan veya bi kısmı gitmeden ( hepsi bi ego) bu takımdan hiç bişey olmaz....

---------------?------------
Pero---Uğur--?/Okay ---Mass

---------Onazi---Kuco-----

Abdo-----Yusuf------Castillo

-------------Burak/Roda---------

Ndoye,A.Kamil,M.akbaş,Hubo,Bero,Bon gonda (Diğerleri gönderilmeli)

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ertan OKUMUŞ
19.11.2017, 21:25
bu galibiyete sevinen var mıdır ciddi anlamda kimse kendini kandırmasın. ersun yanal da değilmiş sorun demek

Asıl sorun kulübün ve özellikle takımın içindeki problemleri net bir şekilde ortaya koymayan ama hala Trabzonspor’dan nemalanan sülüklerdir,Trabzonspor şeffaf bir yönetim tarafından yönetilmediği sürece biz bu sıkıntıları yaşayacağız,sadece arada heyacanlanacağız o kadar ☹️bu gün eski antika vb şeyler satan sitelerden birinde eski formalarımızı gördüm neler hissettiğimi anlatamam Ali Kemal’i Şenol’u Necati’yi Tuncay’ı seyretmeyenler bilemezler[emoji22][emoji22]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 21:30
Sevinin beyler 26 gol yiyen takımın kalecisi bir pozisyon tuttu. Bir sezon götürür bu.

David_LuiZ4
19.11.2017, 21:35
Sevinin beyler 26 gol yiyen takımın kalecisi bir pozisyon tuttu. Bir sezon götürür bu.

Entry-Nick uyumu...

Samet Yildirim
19.11.2017, 21:39
3 Puan herzaman güzeldir.

Oruç
19.11.2017, 21:42

Abi, bu zihniyet 10 sene önce gol atan, asist yapan Fatih Tekke’yi de istemiyordu. Değişen hiç birşey yok. Bu takımla özdeşleşen kim varsa bu zihniyet hepsine bir kulp buldu, buluyor. Bugün Onur’luk bir şeyin olmadığını körler bile gördü. Bu yapılanların art niyetten başka bir açıklaması yok. Forumda 3-5 futbol uleması başta Onur olmak üzere her hafta sistematik bir şekilde aynı şeyleri yazıp duruyor. Yazıktır, günahtır. Allah’tan korkan insan kul hakkına girmekten imtina eder. Takımın kaptanını eleştirmekte hiç bir beis yok ama kalkıp da küfür edersen, hakaret edersen karşılığını da alırsın. Maalesef forum kuralları belli. Bir süre sonra bu zihniyet yine buralarada olacak ve bunlarla aynı ortamda aynı takımı desteklemeye devam edeceğiz. Ne edep kalmış ne utanma.

Not: 10 sene önceki arkadaşlar en azından iftira atmıyordu, hakaret etmiyordu. Nereden nereye geldi forum.

El Cordobes
19.11.2017, 21:43
maçın özetine girmiş. özer in vurup onur un çıkardığı pozisyonun başlangıcında ve devamında lütfen sosa yı izleyin. maç boyunca böyleydi. bunun adına birşey denir de neyse yine de yutkunalım...

selcuk
19.11.2017, 21:44
Bu sezon golcülerimiz hiç olmadığa kadar golcü

•Burak Yılmaz 9 Maç 9 Gol

•Rodallega 9 Maç 5 Gol

•N’Doye 6 maç 4 gol

Faruk BERBER
19.11.2017, 21:46
Bu sezon golcülerimiz hiç olmadığa kadar golcü•Burak Yılmaz 9 Maç 9 Gol•Rodallega 9 Maç 5 Gol•N’Doye 6 maç 4 gol

Bu sefer de takımın savunması kötü. Ortasını bulabilecek miyiz bakalım.

batugol
19.11.2017, 21:46
Iyi bir kadrosu olan Sıradan bir takımız
Sıradan yonetiliyoruz
Sıradan teknik direktörümüz var
O yüzden böyle halı saha havasında sıradan maçlar oynayacağız
Görünen bu

hos_cocuk61
19.11.2017, 21:52
Egemen - Song zamanı şahsım adına savunma çok güven veriyordu. Uğur Durica'da aynı hissin "H" harfini bile yaşayamıyorum. Transfer komitesi artık 35'lik, 1.95'lik keresteler yerine 1.85'lik seri savunma oyuncuları aramalı. Hatta bir uzun bir kısada olabilir. Matterazzi Cordoba tandemi gibi.

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 21:55
Egemen - Song zamanı şahsım adına savunma çok güven veriyordu. Uğur Durica'da aynı hissin "H" harfini bile yaşayamıyorum. Transfer komitesi artık 35'lik, 1.95'lik keresteler yerine 1.85'lik seri savunma oyuncuları aramalı. Hatta bir uzun bir kısada olabilir. Matterazzi Cordoba tandemi gibi.

Bir uzun - bir kısa

veya

Karşılayıcı - Süpürücü

Olay böyle bir ikili bulmakta. Biri arkayı toplayacak kadar hızlı diğeri doğru karşılama için etkin şekilde kesici.

Buna kafa yoran bir irade var mı ortada?

Herşeyi geçtim de Hubocan nedir yahu?

selcuk
19.11.2017, 22:01
Bu sefer de takımın savunması kötü. Ortasını bulabilecek miyiz bakalım.

ortasini bulmamaliyiz

defansda bu seviyeye gelsin

9 golle sezon kapattigimiz dönemleri yasayalim...

TsAkifTs
19.11.2017, 22:06
26 gol yiyen kaleci aslında sana cevap verilmez ama tahammül sınırıda bir yere kadar Onur ile bi husumetin mi var bilemem ama çok cahil yada çok yalancısın...

fincher
19.11.2017, 22:07
BMN de rezil bir kitle oluşmuş,utanç verici bir taraftar kitlesi...

Enes Başkaya60
19.11.2017, 22:09
Aynen sosanın Özer'in pozisyonunda yaptığına bak ayıp ulan ayıp

My
19.11.2017, 22:14
Hiç tarzım değildir ama şu durumu artık eleştirmeden edemicem: arkadaş özelikle iki kişi forumun anasını ağlatıyor hangi sayfaya baksam 2, 3 mesajda bir bu şahısların yorumları artık gına geldi koskoca BMN bu arkadaşların kişisel bloglarına döndü sanki ya.

Murat Acar
19.11.2017, 22:25
haddini bil

biz şikebahçeyi tutmuyoruz
kazanalım ama nasıl olduğu önemli değil.

Ben bir çekme göremedim ayağa da müdahale görmedim
burak eski gücünde de değil kendisini bariz yere attı
Çok net penaltı nasıl görmüyorsun o çekmeyi bende sana şaştım şikebahçeli birine göstersen formaları renksız net penaltı der Burağı yaka paça indiriyor bunu göremiyorsan kusura bakma amma gözlerini bir göster derim

hos_cocuk61
19.11.2017, 22:32
Hiç tarzım değildir ama şu durumu artık eleştirmeden edemicem: arkadaş özelikle iki kişi forumun anasını ağlatıyor hangi sayfaya baksam 2, 3 mesajda bir bu şahısların yorumları artık gına geldi koskoca BMN bu arkadaşların kişisel bloglarına döndü sanki ya.

Trabzonspor Osmanlıspor maç başlığı:

Atılan mesajlar

Uğur KÜÇÜK Mesajlar 70
Şanlı SanMarino Mesajlar 66
Reha Demirbaş Mesajlar 46
artvints Mesajlar 41
selcuk Mesajlar 34
My Mesajlar 33

6. sıradasın 5. liği zorluyorsun. Biraz daha gayret etmelisin ilk 3 için. Uğur ve san marino her zaman ki gibi zirveyi kimseye bırakmıyor.

7can61
19.11.2017, 22:33
Lan yeter be her maç onur onur onur. Sevsin sizin onur oldumu4. Sevsin sizi onuru nasıl okuyacağınızı bilirsiniz.

Murat Engin Akyüz
19.11.2017, 22:34
Öncelikle Rıza Hoca'ya milli aradan sonra söz verdiği gibi formayı adaletli bir şekilde dağıttığı ve oyunculardan maksimum verimi almaya çalıştığı için teşekkür ederim. Yenilen 3 gol de saçma sapan, hala nasıl olduğunu nasıl yendiğini açıklayamayacağım şekilde ne bireysel hatalara ne takım savunmasına tüm kusur yüklenecek nitelikte değildi. Gerçekten olmayacak işler oldu ve bir şekilde yendi bu goller, her neyse...

Ben top ayağımızdayken (45-60 arası hariç) bu sezonki en iyi oyunlarımızdan birini oynadığımızı düşünüyorum, gerek dikine oynamamız gerek ileride çoğalabilmemiz, bana göre umut verici işler yapıldı.

Maçın özellikle 2-2'den sonra tam yüklenip golleri bulacağımız düşüncesi oluştuğu dakikalardaki saçma sapan düzensiz oyunumuz ve orta sahanın yol geçen hanına dönme hadisesi, Bero'nun yerine Sosa'nın girmesidir. İkinci devre başlarken bir anket yapılsa kim çıksın kim girsin diye sorulsa %80 Bero çıksın Sosa girsin denirdi belki de, nitekim hoca da öyle düşündü; ancak ister laubalilik, ister formsuzluk, ister fizik olarak düşüklük deyin (bu ayrı bir tartışma konusu) bu hamle neredeyse maçı kaybetmemize neden olacaktı. Yenilen saçma sapan goller dışında orta sahamızı geçemeyen Osmanlı, bir anda saniyeler içerisinde orta sahamızı geçmeye başladı ve pozisyonlar vermeye başladık.

Ben tv başında tam "orta sahayı verdik, hoca da kazanmamız gereken maçta hücumcu çıkartıp savunmacı alırsa yanlış anlaşılacağını düşünüp oraya müdahale etmeyecek sanırım" diye düşünürken gecikmeden oraya Kucka hamlesi geldi. Böylece orta saha rahatladı ve orta saha hakimiyetini tekrar ele aldık. Burada ilginç bir durum oldu, merkezde verim alamadığımız Sosa 10 numarada da aynı verimsizliğini sürdürdü ve 2. yarı adeta el freni oldu takıma. Yani ben neredeyse "Sosa'yı geri çıkartıp Kucka'yı alır mı acaba" diye dahi düşündüm.

Nitekim "%100 hak ettiğimiz maçı" bir şekilde kazanmasını bildik ve ben her şeye rağmen olumlu sinyaller gördüm. Bunların başında skor ne olursa olsun oyunculardaki kazanma azminin bir an bile kaybolmaması, 3. golü yememize rağmen oyun disiplininden nispeten kopulmaması, taktiğe bağlı kalınması gibi.

Bunun haricinde forumun çoğuyla fikir ayrılığında olduğum bazı oyuncu performanslarından da bahsetmek istiyorum;

Bero'yu herkes kazma ilan ediyor forumda ancak ben Bero'nun yalnızca daha "akıllı" oynamayı öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Akıllıdan kastım oyun zekası değil, özellikle son zamanlarda aşırıya kaçan sertlikleri, 3 maçtır üst üste kıyısından dönüyor kırmızı kartın. O kartı görmese bugün ve oyundan alınmasa çok daha rahat bir maç izleyebilirdik 2. yarı bana göre. Ayrıca Castillo gibi biraz düzenli oynamaya ihtiyacı var kendisinin. 22 yaşında ve Slovak A milli artık kendisi, burada dillendirildiği kadar çöp değil yani. Waris gibi arkasından ağlarız sonra.

Castillo da çöp ilan edilmişti, hem de Elia gibi adamların övüdlüğü yerde. Biraz düzenli oynamaya ve özgüven kazanmaya ihtiyacı olduğunu söylemiştim. Nitekim Osmanlı'nın içinden geçti bugün tabiri caizse. Israr edilirse bugünkü performansı daha çok görürüz kendisinden.

N'Doye, takımda sırtı dönük oynayabilen ve top indirebilen, oralarda aklını kullanabilen tek oyuncumuz. "Neden Rodallega değil de N'Doye ile başladı" sorusunun cevabı da bu. Fizik olarak güçsüz olması tek dezavantajı , artık asla eskisi gibi olamasa da bugün herkes görmüştür artık sanırım neden kendisinin 11'de başladığını. Elbette yeterli değil ancak takıma kattığı hava , bugün indirdiği toplar vs. biraz saygıyı hak ediyor artık kendisi. Devre arası veya önümüzdeki sezon o bölgeye kendisinin özelliklerinde fakat daha genç ve daha kuvvetli birini bulmalıyız.

Şu an aklıma gelmediği için yazmayı unuttuğum detaylar vardır muhakkak ama genel hatlarıyla özetlemek gerekirse bugün yaşadığımız bazı şanssızlıklar ve sakarlıklar olmasa 6-7 farklı kazanacağımız maçı son anda tek farklı kazandık. Biraz dikkatli biraz akıllı oyun, biraz yediğimiz duran top gollerinden çıkartılacak dersler ile bu takımın toparlanacağına olan inancım tam.Gerek oyuncu grubuyla gerek teknik heyetiyle. Kişisel nefretlere yenik düşerek yapılan yersiz eleştirileri bir kenara bırakma zamanı artık.

El Cordobes
19.11.2017, 22:34
gel de üzülme gerçekten. ligin ilk 5 sırasındaki hiçbir takıma hatta 4 ü deplasmanda olmak üzere yenilmedik ama sıralamada bu kadar arkada kalmak insanı yaralıyor.

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 22:36
Pozisyonlar için net yorumum;

Burak ilk pozisyon penaltı net. Çekilip düşürülüyor.

Pereira ceza alnına girdiğinde penaltı net. Top geçince ayağa temas var.

Pereira önüne alıp ceza alanına girdiğinde elle müdahale yok. Pozisyon devam edip golle sonuçlanması büyük ihtimal. Else zaten Pereira ihraç edilmeli.

Son dk pozisyonu Burak'ı Numan hem formadan çekerek hem de şarj yaparak indiriyor. Net bir penaltı.

İrfan Buz neye itiraz ediyor? Anlaşılır gibi değil.

zafercalikoglu
19.11.2017, 22:37
maçta bence hocanın taktik anlayışı yalnıştı,
sosa ,kucka,burak hazır değil,ve sahanın en iyisi formda isim damedoy oyundan cıkmaz cıkacak adam burak yılmaz ,girecek oyuncuda apo idi,ayrıca yusufun çıkmasıda yalnıştı,
malesef rıza hocamız isimlerin büyüklüğüne takılı kalmaya başladı ,burak kimse dam doy da odur, ayrıca defans da da kamil ahmeti ,önlerinde de batuhanı denemeli ,ayrıca ,Okay ın yokluğuda hissedildi,

eğerki bu maçta ,akhisar olsaydı yine 6 tane yemiştik

Tayfun Aydın
19.11.2017, 22:42
Pereria nı pozisyonunu kaçırdım var mı izleyebileceğimiz bir yer. Özetlerde yok

zafercalikoglu
19.11.2017, 22:43
hocanında yetenek olarak çok zayıf olan berodan artık vazgecmesi lazım,sırf koşuyor diye bi adam oynatılmazki ,

Nihat Günay
19.11.2017, 22:44
Sanırım Süleyman Hurma San Marino kullanıcı adıyla foruma üye olmuş.
Bir insan Onur'un kötü kaleci olduğuna insanları ikna etmek için niye bu kadar enerji harcasın ki ???
İyi kaleci işte... Bence tabi...

zafercalikoglu
19.11.2017, 22:45
gel de üzülme gerçekten. ligin ilk 5 sırasındaki hiçbir takıma hatta 4 ü deplasmanda olmak üzere yenilmedik ama sıralamada bu kadar arkada kalmak insanı yaralıyor.

kesinlikle, haklısın hepsinide yenebilirdik ,sırf onalrı yenseydik biz nerde olurduk bilmem ,en az 8 puan

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 22:49
Sanırım Süleyman Hurma San Marino kullanıcı adıyla foruma üye olmuş.
Bir insan Onur'un kötü kaleci olduğuna insanları ikna etmek için niye bu kadar enerji harcasın ki ???
İyi kaleci işte... Bence tabi...
Onur ligin en kötü kalecisi.

Ayrıca Süleyman Hurma gibi ahlaksız kişileri de bu takımın kapısından sokan namussuzdur. İlişkileri ve verdiği zararlar malum.

Konu ne Onur, ne Süleyman, ne de Hasan.

Aylarca Sosa için aynı şeyleri derken de senin gibi gak guk yapanlar vardı. Şimdi gelinen süreç ortada. Sosa konusu daha da kötü olacak. Onur konusu da, Pereira konusu da, Durica konusu da onunla yarışır.

Ligin en kötü sağbeki,

Ligin en kötü kalecisi,

Ligin en kötü stoperi.

Yıkın putlarınızı. Kulüp 11. olmaya sevinir hale gelmiş. Kendinize gelin. Şampiyon Trabzonspor ne hale gelmiş?

O milyon avrolar için itlik yapan topçular değil taraftardır büyük olan ve Trabzonspor'dur. Üzerine laf konuşanla muhatap olunmaz.

Doğan Şahin
19.11.2017, 22:49
Maç hakkındaki yazım, ilginize...

‘Şanslı şanssız!’

https://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=7489

selcuk
19.11.2017, 22:52
Pereria nı pozisyonunu kaçırdım var mı izleyebileceğimiz bir yer. Özetlerde yok

gögüsünden top havalanirken eline geliyor, hakemin nadir dogru kararlarindan

bir kasit yok ama denge saglarken elini dogal konumundan uzaklasdigi icin kartlikda bisey yok

Doğan Şahin
19.11.2017, 22:54
Maçın en ilginç pozisyonu maçın başlarında ceza alanında ayakta duran Castillo’nun kafasına basıp, sonra özür dileyen Musa’nın pozisyonu. Hakem hiç oralı olmadı, Lig Tv’de hakemden farksızdı.

orhan42
19.11.2017, 22:56
Altına imzamı atarım.Birisi Onur takıntılı,diğeri sürekli negatif enerji yayan düşüyoruz diye goy goy yapan arkadaş diğeri de Rıza hoca takıntılı ( ki ben de Trabzonspor'a uzun vadede başarı getirmeyecek diye düşünüyorum ) arkadaş..Günlük hayatın stresi ve sıkıntısını atacağımız zamanlar bu tür galibiyetlerin vakitleri bu arkadaşlar yüzünden foruma girmekten ikrah ediyorum artık..

Nihat Günay
19.11.2017, 22:56
Onur ligin en kötü kalecisi.

Ayrıca Süleyman Hurma gibi ahlaksız kişileri de bu takımın kapısından sokan namussuzdur. İlişkileri ve verdiği zararlar malum.

Konu ne Onur, ne Süleyman, ne de Hasan.

Aylarca Sosa için aynı şeyleri derken de senin gibi gak guk yapanlar vardı. Şimdi gelinen süreç ortada. Sosa konusu daha da kötü olacak. Onur konusu da, Pereira konusu da, Durica konusu da onunla yarışır.

Ligin en kötü sağbeki,

Ligin en kötü kalecisi,

Ligin en kötü stoperi.

Yıkın putlarınızı. Kulüp 11. olmaya sevinir hale gelmiş. Kendinize gelin. Şampiyon Trabzonspor ne hale gelmiş?

O milyon avrolar için itlik yapan topçular değil taraftardır büyük olan ve Trabzonspor'dur. Üzerine laf konuşanla muhatap olunmaz.

Bu camianın en büyük sorunu senin gibi kırıp dökenler.

70'li yılların asi, mücadeleci ve bunun yanında naif, kültürlü, saygılı camiasının yerine her şeyi bildiğini sanıp farklı fikirleri yok sayanlar geldi.

Özyazıcı ve Sümer'in farklı dünya görüşlerine rağmen aynı amaç için bir araya geldikleri günlerden, kaleci/futbolcu özelindeki sığ dünyalı günlere...

orhan42
19.11.2017, 22:58
hocanında yetenek olarak çok zayıf olan berodan artık vazgecmesi lazım,sırf koşuyor diye bi adam oynatılmazki ,
Yetenek olarak zayıf ama bence orta sahadan çıkışından sonra direnç kalmadı o bölgede.Bu adamı biz bi forvet arkası kullanmadık sanırım.asıl mevkisi orası değil miydi geldiği takımda ?

Fatih Öztürk
19.11.2017, 23:04
Galibiyet için tebrikler.
Burak, Sosa, Olcay ve Kucka virüsleri temizlesin iddia ediyorum ligi 65 puan üzeri ilk 3'te bitirebiliriz.
Diğer türlü değişen hiç bir şey olmayacak, yine bize hüsran yine bize hasret var.

My
19.11.2017, 23:05
Trabzonspor Osmanlıspor maç başlığı:

Atılan mesajlar

Uğur KÜÇÜK Mesajlar 70
Şanlı SanMarino Mesajlar 66
Reha Demirbaş Mesajlar 46
artvints Mesajlar 41
selcuk Mesajlar 34
My Mesajlar 33

6. sıradasın 5. liği zorluyorsun. Biraz daha gayret etmelisin ilk 3 için. Uğur ve san marino her zaman ki gibi zirveyi kimseye bırakmıyor.Ben ne diyorum sen ne diyorsun be abisi. Aslında isimlere girmicektim ama.. paylaştığın mesaj sayılarında da dediğimi doğruluyorsun. Adamlar en yakın kişiye neredeyse iki katı fark atmışlar.

Her neyse... forum ortamı. İsteyen istediğini istediği kadar yazabilir zaten.

Kadir
19.11.2017, 23:06
Burak, Sosa, Olcay ve Kucka virüsleri temizlesin iddia ediyorum ligi 65 puan üzeri ilk 3'te bitirebiliriz.
Diğer türlü değişen hiç bir şey olmayacak, yine bize hüsran yine bize hasret var.

Burak 9 maçta 8 gol atmış, böyle bir istatistiği yine en son kendisi bizde oynarken görmüştük takımımızda. Sıkıntı ne? Adının Burak Yılmaz olması mı?

redbul
19.11.2017, 23:09
önümüzdeki sezon kaleci ve geri 4 lümüz tamamen değişmeli bu kaleci ve savunmayla her maç gol yeriz

Fatih Öztürk
19.11.2017, 23:11
Burak 9 maçta 8 gol atmış, böyle bir istatistiği yine en son kendisi bizde oynarken görmüştük takımımızda. Sıkıntı ne? Adının Burak Yılmaz olması mı?

Onun attığının 3 katını attı takım, mesele gol atmak değil afedersin götüyle başıyla oynamamaktır. Ciddiyetsizlik, lakayit şekilde emek veren arkadaşlarına ihanet edercesine attığı goller dışında laylaylom takılamazsın. Bunu Burak özelinde söylemiyorum, bu 4 kaşar canı istediği gibi takılıyor takım bunlar yüzünden kevgire döndü.

hos_cocuk61
19.11.2017, 23:12
Ben ne diyorum sen ne diyorsun be abisi. Aslında isimlere girmicektim ama.. paylaştığın mesaj sayılarında da dediğimi doğruluyorsun. Adamlar en yakın kişiye neredeyse iki katı fark atmışlar.

Her neyse... forum ortamı. İsteyen istediğini istediği kadar yazabilir zaten.

Tamam üstat, neden kızıyorsun ki? Bende şakayla karışık ortamı neşelendirmeye çalıştım. :) Anca 3. olursun yani birincilik zor onlar varken ;)

Şanlı SanMarino
19.11.2017, 23:12
Az önce twittera göz attım. Şok geçirdim resmen. Burak'ın pozisyonu için büyük ve küçük şikeci kızkardeşler penaltı değil yarışına girmiş.

Net penaltı tartışması yok. Verilmeyen daha 2 penaltı daha var.

Ts'ye olmadık penaltıları gözü kapalı çalanlar şimdi bizim pozisyonları takar olmuş.

Stattan çıkamayan Çağatay Şahan ve Deniz Ateş olayı ne koymuşsa artık acıları büyük.

Fatih Öztürk
19.11.2017, 23:13
Onur yine kritik kurtarışını yaptı takımı ipten aldı. Takımın kaleci sorunu yok, kalecilerimiz çivi gibi adamlar şampiyonluk kadrosuna banko yazılacak cinsten.

Karmam
19.11.2017, 23:14
Hadi Burak, Sosa ve Olcay'ın karakterleriyle problemin var. Kucka'yla derdin ne? Çok samimiyetsiz adamsın. Her yazdığın mesaj inceden inceye İHO propagandası.

Yıldıray Emanet
19.11.2017, 23:17
Beyaza Sosa 8 hayallerimiz duman olcak bu gidişle :)

Fatih Öztürk
19.11.2017, 23:17
Hadi Burak, Sosa ve Olcay'ın karakterleriyle problemin var. Kucka'yla derdin ne? Çok samimiyetsiz adamsın. Her yazdığın mesaj inceden inceye İHO propagandası.

Şöyle söyleyeyim Allah'ın cezası tahrikci arkadaşım, topsuz oyunda resmen rakibi tren izler gibi izliyor, gaybana nenem olsa tepki verir.
Ha bu arada İho'ya bir sana iki.
Rahat ettiysen otur aşağı.

Fatih Öztürk
19.11.2017, 23:21
Edit efendim

Yıldıray Emanet
19.11.2017, 23:22
6.161 mesajım atarsa 03 askerdeki renktaşlarıma selam olsun :ts:

ersn.alparslan
19.11.2017, 23:27
Bu kadro son yillarin en kaliteli ama en karaktersiz oyuncularindan kurulu kadrosu.

Semih58
19.11.2017, 23:28
Burak penaltıyı çok zor attı. Bu penaltı atışı Burak'ın başını derde sokar. Kendini geliştirmeli.Maç 0-2 den, 2-2 oldu, 2-3 'ten 3-3 ve 4-3 yendik. Zor maç olacağı belliydi.Yendik 3 puan bizim.

Karmam
19.11.2017, 23:31
Onur'u çok severim ama son 1.5 yıldaki ilk kurtarışını yaptı heralde.

Pereira çok şanssızdı. Özellikle hücum anlamında çok iyi bir sağ bek.

Burak'a ilk defa küfrettim. Afrasından tafrasından geçilmiyor. Artistlik yapacağım diye 2 tane mis gibi pasını harcadı N'doye'un. Her ayağına gelen topu kaybediyor. Ne kontrol edebiliyor ne pas verebiliyor ne top tutabiliyor. Yine maç içinde çok dişini sıktı canı yanıyormuş gibi. Gerçekten hala sakat mı yoksa yine artistlik mi yapıyor bilmiyorum. Attığı ilk gol Burak'ı Burak yapan tek şey. Defans arkasına sarkması.

Sosa terbiyesizleşmeye başladı. Ben çok istedim gelmesini ama hayretler içerisinde izledim. Gerçekten özellikle oynamıyor gibi duruyor. Özellikle bir pozisyonda takım hücuma çıkıyordu Sosa da bindirmeye çok müsait bir pozisyondaydı. Sallana sallana yürüdü hücum bitene kadar. İnanamadım. Savunmada da aynı şey geçerli en az 2 pozisyon saydım yapması gereken basit koşuları yapmadığı için rakip hücuma çıktı. Bu haliyle gitmek istiyor gibi duruyor. Parayı getirsin sözleşmesi alınmasın. Yoksa topunu oynasın. İlginç gerçekten. Hoş Beşiktaşlılar da çok söyledi bu adamın nazından ne kadar bıkkınlık geldiğini.

Uğur'la Durica iyi duruyor. Yediğimiz gollerin onlarla bir alakası yoktu. Çok yerinde müdahaleler yaptılar.

Castillo'nun mutlaka gönderilmesi lazım. Ben bu kadar akılsız bu kadar modern futboldan bihaber bi adam görmedim. Bugün çok iyi oynadı ama bunun tamamen tesadüf olduğunu düşünüyorum. Şu hareketleri 10 kere yapıyorsa 9'u bizim kalemizde, anca 1'i rakip kalede tehlike oluyor. Şöyle 2-3 maç daha çıkarır umarım, piyasa yapar da iyi bir fiyata satılabilir. Tam Çin futbolcusu. Yattara hiç de böyle değildi. Bu öyle pozisyonlarda öyle çalımlar deniyor ki hiç olacak iş değil.

N'doye'un heykelini diksek yeridir. Takımın en zeki, en futbol bilgisi yüksek oyuncusu. Pasları da çok iyi. Her topu indiriyor, müthiş top saklıyor. Onun dışında hiçbir özelliği yok. Ne bitiricilik, ne sürat, ne arkaya sarkma. Gelgelelim bu kadar karakterli futbolcu ben hiç görmedim. Anti-Sosa gibi bir şey. Müthiş bir profesyonel, müthiş ahlaklı. Şu yaşına gelmiş, yemediği küfür kalmıyor, bilmem kaç hafta sahaya ayak basamıyor ama adamı bir koyuyorsun %100'üyle oynuyor. Ne bir küslük, ne bir sinir, konsantrasyon %100. Bravo sana N'doye. Adamsın. Adamın dibinin de dibisin.

Rıza Çalımbay'ın değişiklikleri çok kötüydü. Duran toplar için ayarın çekilmesi lazım. Çok şişirme oynuyoruz ama devre arasında stoper transferi yapılana kadar mecburuz. Hubocan ve Akbaş'ın gitmesi lazım. Uğur ve Durica iyi birer alternatif olacak. Pereira bu sezon idare eder, Mas da öyle. Önümüzdeki sezon da rotasyonda oynayabilirler. Uğur ve Durica da öyle. Gelgelelim yeni bir savunma hattı şart.

Onazi umarım gitmez. Onun yaptığı işi yapan başka futbolcumuz yok. Kucka ve Okay bence çok sağlam birer oyuncu ama aynı anda sahada olmamalılar. Okay'a 10 milyon euro üzeri teklif varsa satılmalı.

Karmam
19.11.2017, 23:40
Yönetici arkadaşlara istirhamımdır, burada haklı haksız her eleştiri getirene ihocu, o'cu bu'cu yaftası yapan sözüm ona yavşak güruhların propagandalarına izin vermeyin.
Bu takımı seviyoruz ki, aidiyet duygusu besliyoruz ki burada yeri geliyor derleşiyoruz yeri geliyor sevinç yumağı oluşturuyoruz.
Kısacası tahriklere prim vermeyin ya da benim gibi tahrike gelenlerin üzerini çizin gitsin.
Ne oldu çok mu gerildin? Küfürler filan. 36 yaşına gelmişsin tahrik oluyorum diye admin çağırıyorsun.

Kimsenin üzerinin çizilmesine gerek yok. İki yıldır okuyorum yazdıklarını. Okuduğumu sen de biliyorsun ama ben senin yazdıklarını senin hatırladığından daha iyi hatırlıyorum belli ki.

Gayet iyi oynuyor Kucka. Sakatlanmadan önce de son birkaç maçında takımın en iyisiydi. Afrası tafrası yok, futbol oynuyor adam. Tepki gösterilecek son adamlardan biri. Olcay eleştirine hiç katılmıyorum. Burak eleştirine katılıyorum ama gönderilmesi gerektiği kısmına değil, dakika başına Gomis'ten ve Cenk Tosun'dan çok daha fazla gol attı bu sezon. Sosa'ya katılıyorum. Gelgelelim Kucka'nın hiç yeri yok bu isimlerin arasında.

Ufuk
19.11.2017, 23:41
Beyler maçı izleyemedim. Tekrarını kaçta veriyor beinsports?

Karmam
19.11.2017, 23:45
Bu arada Osmanlıspor'un bu kadar itiraz etmesi gerçekten kendi adlarına büyük rezillikti. Pozisyon net penaltı olduğu gibi ben çok dikkatli bakmadım ama Mehmet Demirkol'un dediğine göre 2 penaltımız da verilmedi. Adamlar maç sonu hakemi döveceklerdi. Bunların bütün hırsı isyanı bize. Yarın Galatasaray'a karşı aynısı olsun gider hakemin elini sıkarlar. Utanmaz herifler.

İ. SARAL
19.11.2017, 23:47
Ilk yarı iyiydik ama dogaclama oynuyor takim kimin ne yaptigi belli degil. her zaman yediğimiz aptal gollerden yedik yine. Ikinci yari Sosa girerken maçı satmasa bari demistim Nazim can da bana laf etmiş. Yazdiklarindan utanmistir herhalde. Adam resmen takımı sabote ediyor, boyle rezillik olmaz. Pereria gayet iyi oynadı, gollerde şanssızlık yaşadı. Maçın yildizi Damdoy.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fatih Öztürk
19.11.2017, 23:47
Ne oldu çok mu gerildin? Küfürler filan. 36 yaşına gelmişsin tahrik oluyorum diye admin çağırıyorsun.

Kimsenin üzerinin çizilmesine gerek yok. İki yıldır okuyorum yazdıklarını. Okuduğumu sen de biliyorsun ama ben senin yazdıklarını senin hatırladığından daha iyi hatırlıyorum belli ki.

Gayet iyi oynuyor Kucka. Sakatlanmadan önce de son birkaç maçında takımın en iyisiydi. Afrası tafrası yok, futbol oynuyor adam. Tepki gösterilecek son adamlardan biri. Olcay eleştirine hiç katılmıyorum. Burak eleştirine katılıyorum ama gönderilmesi gerektiği kısmına değil, dakika başına Gomis'ten ve Cenk Tosun'dan çok daha fazla gol attı bu sezon. Sosa'ya katılıyorum. Gelgelelim Kucka'nın hiç yeri yok bu isimlerin arasında.

Arkadaş burada her eleştiri getirene siyasi çizgide fetöcü dendiği gibi ihocu derken zırvalamış olursun.
Insan gibi soruya cevap iste insan gibi cevap alamazsan o zaman söz hakkın doğar istediğini söyle. Ama sen öyle bir insan değilsin, benim yorumumu her gördüğünde acayip bir hava kasıp suçlama ve ithamlarda bulunuyorsun. Kardeşim benle ilgili sıkıntın varsa özelden yaz ya da yorumlarım itici geliyorsa engelle beni görme yorumlarımı. Ben buraya her girdiğimde senin ithamlarınla tahrik olmak zorunda değilim.

Karmam
19.11.2017, 23:59
Arkadaş burada her eleştiri getirene siyasi çizgide fetöcü dendiği gibi ihocu derken zırvalamış olursun.
Insan gibi soruya cevap iste insan gibi cevap alamazsan o zaman söz hakkın doğar istediğini söyle. Ama sen öyle bir insan değilsin, benim yorumumu her gördüğünde acayip bir hava kasıp suçlama ve ithamlarda bulunuyorsun. Kardeşim benle ilgili sıkıntın varsa özelden yaz ya da yorumlarım itici geliyorsa engelle beni görme yorumlarımı. Ben buraya her girdiğimde senin ithamlarınla tahrik olmak zorunda değilim.
haklısın benim tepkim yersiz ve önyargılıydı. eleştirirken daha dikkatli olacağım.

Emrah KabuL
20.11.2017, 00:01
Kalemize gelen her top da tedirgin oluyorum malesef Onur geçmiş yıllarda ki görüntüsünden çok uzak..bu maçta yaptığı 1 kritik kurtarış nedeniyle övgüler almış ama Onur bu tür kurtarışları eskiden sıklıkla yapardı..kötü kaleci demek apayrı birşey ama formsuz işte kabul etmek gerekir.

Fatih Öztürk
20.11.2017, 00:03
haklısın benim tepkim yersiz ve önyargılıydı. eleştirirken daha dikkatli olacağım.

İnce davranışın için teşekkür ederim.

Ufuk
20.11.2017, 00:20
Kalemize gelen her top da tedirgin oluyorum malesef Onur geçmiş yıllarda ki görüntüsünden çok uzak..bu maçta yaptığı 1 kritik kurtarış nedeniyle övgüler almış ama Onur bu tür kurtarışları eskiden sıklıkla yapardı..kötü kaleci demek apayrı birşey ama formsuz işte kabul etmek gerekir.

Kaleci antrenörü çok önemli.

Onur ve Muslera'nın düşüşüne, Fabri'nin çıkışına dikkat etmek lazım.

Selim MACİT
20.11.2017, 00:26
Adamlar özetlere verilmeyen iki penaltıyı bile sokmuyor. Bu ne rezilliktir ya.

Nazim Can
20.11.2017, 00:36

+1967 Sosa nin kulagi cekilmeli, Onur bu mac iyiydi, Burak konusunda taraftar ne bekliyor anlamiyorum, geldimi affetmiyor atiyor keza Kucka orta sahaya resmen güc katiyor, tas gibi adam Sosa haricinde sorun olarak görülebilecek kimse yok su an icin, eger olaya komplo teorileri ile bakacaksak, 3. Golde Hubocan fazla sevinmedi gibi geldi bana tiz kellesi vurula.

Tayfun Aydın
20.11.2017, 01:07
+1967 Sosa nin kulagi cekilmeli, Onur bu mac iyiydi, Burak konusunda taraftar ne bekliyor anlamiyorum, geldimi affetmiyor atiyor keza Kucka orta sahaya resmen güc katiyor, tas gibi adam Sosa haricinde sorun olarak görülebilecek kimse yok su an icin, eger olaya komplo teorileri ile bakacaksak, 3. Golde Hubocan fazla sevinmedi gibi geldi bana tiz kellesi vurula.

Sosaya tekme tokat dalınmalı.

bilgehan83
20.11.2017, 01:26
14769

Cagdas Topal
20.11.2017, 06:54
...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

HOPA'LI TS'Lİ
20.11.2017, 07:52
Hakan ARIKAN denen adi maç boyunca zaman geçirdi, buna rağmen sarı kart görmedi.
Maç sonunda kale arkasıyla tartışması hoş değildi.
Hakem 1-0 iken penaltımızı vermedi. Pereira'ya faul yapıldığı halde çocuk sarı gördü. Yan hakemin görüş açısındaydı ve netti.
Numan'ın Burak'a yaptığı bir hareket de penaltı olabilir mi, emin değilim. Formadan çekme var gibi.
Dam Doye 1 gol 1 asist. Bu çocuk üstüne koyarak gidiyor.
Siyah-Beyaz kafa Sosa çok isteksiz, böyle giderse kesik yer ve gider.
Dam Doy ve Yazıcı çıkınca oyun yavaşladı.
Oyuncu değişiklikleri sayesinde değil, şansımızla kazandık.
Oyun kötü, sonuç iyi
Çok kritik bir eşikti.
Bero her maç nasıl sahada kalıyor, anlayamıyorum. Her hareketi faul
Abdüşün kesik yemesi üzücü
Castillosuz TS olmaz.
Savunma sorununu çözebilse bu takım şampiyonluğa rahat oynar.
Onur'un maşallahı var. 3-3 iken Özer'in kritik şutunu çıkardı.
Şikeci Sivas'ı yenebilirsek seri yakalayabiliriz.
BJK ile aramızda 6 puan var.

Oğuz ZEYTİN
20.11.2017, 08:23
Burak ve bu dört savunmacıyla oynuyorsak orta sahada Melo gibi, Raul Meirelles gibi adamlara ihtiyaç var. Bizim en büyük zaafımız topsuz oyunda etkisiz orta saha elemanları bence.

Yine de takımın geri dönüşünü alkışlıyorum. Sonuç odaklı yaşayan camiaya moral olur.

*

Hakem yorumcularına göre verilmeyen üç net penaltımız var. Üstelik iç sahada... Başkan, yönetici, futbol takımı idarecisi vs. ortada olmadığı için hakkımızı yiyen çok oluyor. Penaltısına sahip çıkmayanlar, şike davasını mı halledecek?

oguzkoc
20.11.2017, 08:58
Burak penaltıyı çok zor attı. Bu penaltı atışı Burak'ın başını derde sokar. Kendini geliştirmeli.Maç 0-2 den, 2-2 oldu, 2-3 'ten 3-3 ve 4-3 yendik. Zor maç olacağı belliydi.Yendik 3 puan bizim.

bu gözler bu yorumu da gördü :) adam penaltıyı sağ iç yan ağlara gönderdi. Oraya giden bir penaltıyı kurtarabilecek kaleci henüz yok Türkiyede. Çok net, çok temiz bir penaltı vuruşu.

Yiğit Gayretli
20.11.2017, 09:08
bu gözler bu yorumu da gördü :) adam penaltıyı sağ iç yan ağlara gönderdi. Oraya giden bir penaltıyı kurtarabilecek kaleci henüz yok Türkiyede. Çok net, çok temiz bir penaltı vuruşu.
Burak topun üstüne duraksayarak ve adım adım gelince açıkçası "Eyvah!" dedim ben de ama çok temiz vurdu.

asilhamsi
20.11.2017, 09:11
onur:bir kritik kurtarıs dısında cok kotu idi.Performansını mutlaka arttırmalı.
pareira:hem defansif hem ofansif rezalet.Attgı gollerde yaptıgı hataları amator futbolcu yapmaz.Mutlaka kamil ile yer değiştirmeli.
ugur: onde oynayan takımın stoper i olamaz.
durica:Performansı artıyor.Yanına hızlı bir süpürücü alınmalı.Bence kalan maclarda hubocan ile tandem oynamalı.
mas:Herkes in en korktugu adam bence gayet iyi oynuyor.Defansif cok iyi.Ofans katkısı su an icin onemli degil.
onazi:Tek basına ortasahayı tutmaya calıstı.Ancak cok yanlız kaldı.
yazici:Gol dısında oyunda hic yoktu.Performansı sürekli dususte.Bu gidisle yedek kalır.
bero:Rezalet.
castillo:Topla cok oynama hastalıgından kurtulursa üst duzey liglerin tamamında oynayabilir.Su an takımın en cok ihtiyac duydugu adam.
burak:Hocanın onu kanatta oynatması verimi dusurdu.Ama skor katkısı muazzamdı.
ndoye:mukemmel oynadı.top tutusu,duvar olusu,hava hakimiyeti ile takıma cok sey katıyor.Gollere kacırdı ama bir gol,bir asistlik skor katkısı yaptı.
sosa: Sopalık
kucka:Girer girmez takıma direnc kattı.
Rodallega:Cok etkisizdi.

Rıza hoca:Bu takım 4-4-2 oynar.Ancak burak kanatta degil merkezde ndoye ile birlikte oynar.Kanatların her ikisinde de cabuk iki adam olmalı.Merkezde ise defansif acıdan saglam ikili oynamalı.

------------------onur----------------------

kamil-------hubocan--------durica-------mas

abdulkadir/bongonda------onazi-----kucka-------castillo

-----------burak-------------ndoye----------------------

mesela soyle bir 11 ile cok iyi bir takım izleyebiliriz.

freedomforever
20.11.2017, 09:18
Castillo ne oynamis be.

asilhamsi
20.11.2017, 09:22
_______onazi
_____kuco__yusuf
__abdül_______castillo
________burak

Şöyle bir şey sorunlarımızı çözebilir mi ? Olcay dönünce hoca illa Olcay ı oynatacağım diyorsa,

_______onazi
____abdül__yusuf/kuco
__olcay______castillo
_______burak

Abdül ü artık hazırlamak lazım. Bero ve Sosa da hiç ışık yok.

abi bu saatten sonra bu takımda en son kesik yiyecek adam ndoye.Adam resmen forvet hattında oyun kuruyor.

asilhamsi
20.11.2017, 09:23
macın adamları ndoye ve castillo dur.

alperdemirel61
20.11.2017, 09:33
Rıza hocaya sallamak anlamsız.
Herşeyden önce takımdaşlık ruhunu katmaya başlamış. Gol sevinişlerinde görünüyor.
Ayrıca mağlubiyeti kabullenmemek olumluydu.
Maç içi tek hatası sahanın en iyisi Ndoye çıkartılmasıydı o da bana göre sırf rodallega trip atmasın diye.
Kaldı ki onu da sol da oynattı onu alacağına abdülkadiri al top bizde kalsın.

çok da şanssız bir maç oynadık geldiklerini attılar biz de böyle goller yememeliyiz..

herşeye rağmen 3 puan güzel..

Mehmet Fatih Yavuz
20.11.2017, 09:37
Maç içinde geri olduğumuz, gol yediğimiz zamanlar dahil Yusuf ve Ndoye çıkıncaya kadar kontrol bizdeydi. İkinci yarının başında bir 5 dk Serdar'ı tutamadık o kadar.

Ama özellikle Sosa girdikten, ve Ndoye çıktıktan sonra takımın top kontrolü sıfırlandı.

Son dakika golü, şans bize döndü demek için olumlu. Lakin Rıza Hoca'nın Sosa konusunda bazı gerçekleri görmesi lazım. Takımda top ayağında kontrolü sağlayan iki adam vardı, Yusuf ve Ndoye. İkisini de oyundan alıp resmen topu karşı tarafa teslim etti Hoca.
Sosa'nın Onur'un kurtardığı Özer'in şutunda neler yaptığını izlediğimde, eğer opsiyonu varsa devre arasında def edilmesinden yanayım.
Yusuf'un yerine Abdülkadir girsin. Sahtekârlar değil. Verilecek milyonlarca eurodan da kurtarmış oluruz. Katkı sağlamadıktan sonra ne işe yarar.

Onazi'ye de ayrı teşekkür etmek lazım. Sosa ve Hugo girdikten sonra özellikle Kucka girene kadar orta saha da tek başına tutundu.

Onur da (Özerin şutuna tepkisi her ne kadar iyi olsa da) aynen kaldığı yerden devam. Katkısı kalmadı artık.
Acil bir kaleci bakılması da artık elzem.

Kimse bu sıkıntıya gözünü kapatmasın.

Murat Keçeci
20.11.2017, 09:39
Bu maçtan da 3 puan alarak son üç maçta 7 puana ulaştık üst grubun içine girmek istiyorsak deplasman maçlarından da 3 er puan almamız gerekiyor.

Maça geçersek hücum etmeyi seven bir onbir sahada vardı.Maçta o şekilde geçti fakat eski hastalığımız yine devam etti takım savunması zayıftı buna bağlı olarak da defans hattı bireysel hata yapma işlerine devam etti.

Yediğimiz ilk iki gol komik gollerdi takım savunmasıyla alakası yoktu tamamen konsantrasyon eksikliği ile alakalı iki goldü,birinci golde mas ın rakibini durdurma konusunda gevşek davranmasının bedeli ağır oldu.İkinci golde ise rakip oyuncu altı pas üzerinden göstere göstere boş pozisyonda kafayı vurdu.onur ve perreira da olaya sakarlık katarak golü daha güzel hale getirdiler.Bu gollerin tek bir açıklaması olabilir konsantrasyon eksikliği.

Bizim sinekten yağ çıkarmamız gerekirken bu kadar bonkör davranmamız hayal kırıklığı yarattı.Kolayı zora çevirip sonra ecel terleri dökmekte üstümüze yok.

Hücumsal anlamda kaliteli oyuncularımızın becerisiyle üç puanı alsak da hala hücum ve savunmayı dengeli yapan bir takım olamadığımız görülüyor.Göbeği onazi Okay yapınca takım savunması iyi hücum gücü zayıf,sosa,Kucka yapınca da takım savunması zayıf hücum gücü iyi bir takım ortaya çıkıyor.Oysa bizim istikrarlı seri galibiyetler alabilmemiz için iki işi de başarılı yapan bir takıma ihtiyacımız var.

Maçta 7 gol olmasına rağmen aklımda kalan tek güzel şey Yusuf yazıcı nın golü oldu diğer goller iki takımında zaaflarından kaynaklı gollerdi o yüzden maçın kalitesi düşüktü.

Öne çıkanlar ndoye,yusuf,castillo ve burak diyebilirim.Uzun zaman sonra castillo nun asist yapması sevindirici oldu fakat onbirde kalmak istiyorsa icraatlar konusunda 2,3 maçta bir sahneye çıkmalı eğer bi daha 9-10 maç sonra sahneye çıkacaksa bizim işimizi göremez.

Gelecek ile ilgili planlama nasıl olmalı sorusuna gelirsek 30 yaş ve üstü oyunculardan biraz göndermek lazım onur,olcay,Burak,Kucka,ndoye Hugo kalsın gerisini yollayıp savunma hattına 24-28 yaş grubundan oyuncu eklemeliyiz.

Para sıkıntısı varsa da orta sahadan para eden Okay onaziden bir tanesini elden çıkartıp iki yönlü,dinamik bir orta saha takıma ekliyebiliriz çünkü sosa kucka da orta sahaya merhem olmadı daha genç başarıya aç bizi basamak olarak kullanıp avrupanın büyük kulüplerine gitme hedefi olan adamları bulmalıyız.

Bir takımda genç oyuncu da olacak orta yaş da olacak tecrübeli de olacak ancak o zaman dengeli bir takım olabiliyorsun ama bu dengeyi doğru kurmak gerek 21 yaş altı ve 30 yaş üstü oyuncu ilk onbire koyarken dikkat edilmeli bu sayı 2 şer 3 er taneyi geçmemeli çünkü her takımın bir doyma noktası vardır onu aştı mı fiziksel ve mental açıdan terazininde dengesi şaşıyor.

İ. SARAL
20.11.2017, 09:41
Onur: Kötüydü, forma adaleti açısından Esteban oynamalı.
Pereria: Çoğunluğun aksine ben beğendim. Attığı goller tamamen şanssızlık. Bekten çok güzel bindirmeler yapıyor, rakibi zorluyor.,
Mas: İdare etti. 1.golde hatası var.
Durica: İyi oyuncu, sürekli oynamalı.
Uğur: İdare etti. 2.golde komik hatası var, yedekte beklemeli.
Onazi: İyiydi.
Yusuf: Her halükarda sahada olmalı. İlk kontrol özelliğini geliştirmeli.
Bero: Kiralık verilmeli, en az zararla elden çıkarılmalı.
Castillo: İyi oynadı ama yine saçmalıyor.
Burak: Son yılların en büyük fantezisine kurban gidiyordu neredeyse. Kanat oynaması imkansız. Ndoye ile yakın oynamalı.
Ndoye: Sahanın tartışmasız en iyisiydi. İç saha maçlarında sürekli oynamalı. 800 bin € civarı maaşla sözleşmesi uzatılmalı.
Kucka: Girdi, orta saha biraz toparlandı.
Rodallega: Takımın 3.santraforu, skora göre oyuna girmeli.
Sosa: Rezil bir karakter. İnsan utanır yaptıklarından. Böyle adamları başımıza bela etmekte üstümüze yok.

UĞUR DURTAŞ
20.11.2017, 09:43
özer-onur
kırılma anıydı.onur o topu çıkarmasaydı,yenilmiştik.

71.dakikada oyuna giren oyuncu kalan 20 dakikada deliler gibi
koşmalı,mücadele etmeli,diyeceğim 2 kişilik oynamalı..
bu dakikada oyuna roda giriyor,osmanlı bizi eksik yakalıyor,adam kanı gibi
koşmadı,defansa yardıma gelmedi,kardeşim öldün mü?
90.dak.oynayan adam defansa depar atarak geliyor sen yrüyorsun,
dün çok kızdım kendisine.

dün akşam orta saha ve defans aksaklığı çok belirgindi.
rıza hoca ağırlık ver buna.

mas ve uğur
kardeşim siz ne yaparsınız
2 korner,2 gol
ilk golde mas adama nasıl kafa vurdurursun tuttuğun adam önüne geçiyor ve 1-2 metre fark atarak kafa vuruyor,
sen uyumadasın.
2 golde korner atılma aşamasında anıl boş bir şekilde bekliyor,yanında önünde kimse yok,korner atan kişi
köşe vuruşundan önce anılı görüyor ,nokta orta yapıyor ve kafa vuruyor,
uğur ne yapıyor anılın arkasında?
amatör takımların yapmayacağı hatalar?
3 yediğimiz golde osmanlı bizi eksik yakalıyor
çünkü orta saha,sanatlarda oynayanlar ve forvetler ağa çocuğuya yerlerinde çakılı oynuyorlar,
ulan defansa kim yardım edecek,
pereira kendi kalesine attığı golde,oyuncumuza en yakın 2 tane osmanlıspor oyuncusu var,
pereira vuramasa dahi onlar boş kaleye atacaklar.
takımın bu kadar eksik yakalanmasını kabul etmiyorum.

dün maçta castilloyu anladık sağ açık,ikinci yarı duraklasada genelde iyi işler yaptı.
pekiii sol açık,burak ve roda
rıza hoca olmadı,sana yakıştıramadım.
burak bu kanatta dün 5 tane ölümcül top kaymı yaptı.
roda gibi bir golcüyü oyuna soktuktan sonra bu kanatta oynattın,
o kadar saçma sapan bir karardı ki bu oyuncular oyuna girdikten sonra bile maç esnasında anlatamadın,
defalarca kimin nerde oynaması gerektiğini anlattın.
bir daha bu dizilişle oynarsak rakipler bizi ciddi anlamda cezalardırır.

yanarımda yanarım.
şu beroda hocalarımızın gördüğünü ben niçin göremiyorum diye?

zor olsa kazanılan bir 3 puan var,emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
antalya maçı öncesi mutlaka ama mutlaka sivas maçı kazanılmalı.

ts_tuncay_ts
20.11.2017, 10:02
Maç başlayışından bitişine kadar ki kısımda burda atılan yorumları okusak roman olur.Yusufu sallıyorlar 10 dakika sonra gol atıyor bir daha lafını etmiyorlar.Burağa sallıyorlar penaltı yaptırıyor golünü de atıyor sonrası malum ses seda yok.Rıza'ya sallıyorlar maç bitiminde ses seda yok...

Yorumlara az çok baktım.Taraftarımız maç esnasında özgüven patlaması yaşıyor resmen.Öyle bir kendinden emin konuşmalar var ki sanarsın barcelonanın teknik direktörü hepsi.Ama taraftar takımına güvenmiyor onlarda da hakılılık payı var tabi...

artvints
20.11.2017, 10:06
İlk golde onur öndireğe adam koymaliydi. Burak da daha iyi bir şekilde alani korumaliydi.

İkinci golde teknik heyet dahil herkes suçlu. Anil sonradan oyuna girdi. Duran topta adam adama oynadiğimiz için anil bir anda boş kaldi. Korner öncesi bunun halledilmesi gerekiyordu hoca müdahale edemeyebilir belki onur ve uğur da uyudu. Pereira onur'un uçtuğunu görüp daha dikkatli davranabilirdi. Fazla iş yapayim derken gole sebep oldu.

Ücüncü golde sosa'yi geçersek durica'dan başliyor hata. Adam artik ceza sahasina giriyor önünü kapatmaya gideceksin uğur'a da kaymayi yap diye işaret yapacaksin. israrla geri çekildi.

Pereira da kontrollü gelebilirdi, ters ayakta yakalanmak olmadi.

Bu kadar iletişim ve kayma hatalari, fiziksel yetersizlik defans ömrünün bittiğini gösterir.

Bizim 25, 26 yaşlarinda iki stoper ve adam gibi uzun atletik önlibero almamiz lazim. Gerekirse her transfer döneminde bir tane alacaksin kaliteli ve uygun yaşta olacak. Sonra 5, 6 sene ellemeyeceksin. Günü kurtariyoruz ama gelecek hemen geliyor. İki sene üst üste giden defans hattimiz yok. Böyle başari gelmez.

Mehmet Fatih Silik
20.11.2017, 10:17
10 sayfa geriden geldim ve acaba kaybettik mi maci diye süphe ettim skordan.

Elestiri yaparsin, öneri sunarsin, kirmadan, dökmeden ve en önemlisi hakaret etmeden yorumunla birseyler katarsin.

Arkadas 30'un üzerinde tekrar ayni seyleri yazarak "yorum" atmis kendi düsüncesini baskalarina zorla inandirmak icin.

Seviyeli ve faydali yorum yapanlara selam olsun. Sizden daha cok lazim.

cakalkerem
20.11.2017, 10:19
bu nedir şansızlık mı yoksa basiretsizlik mi?
Her maç nasıl oluyorda kendi kalemize goller atabiliyoruz..
Sonra gereksiz paniklemeler .....
Yazık yahu bu kadar gol ye sonra çıkartmak için ugras..panikle..
bir an önce gol yeme işlemlerine son vermeliyiz...

sosa efendi bir maçta da oynada maç kazandır be kardeşim....

bu rıza hoca abdulkadire neden takmış bilen varmı?
takımın en formda oyuncusu hoca geldiğinden beri forma yüzü göremedi

he birde Onur ...
Çok formsuzsun kardeşim..
Eskiden maç kurtarırdın şimdi sadece topları içeriden çıkartıyorsun....
Biraz daha dikkatli ol lütfen

Sercan Yaylı
20.11.2017, 10:38
Seyirci sayımız kaçtı acaba?

Doğukan Uçan
20.11.2017, 10:53
Tam olarak halı saha takımı gibiyiz. Orta saha ve defans yok gibi sadece hücum yapıyoruz.

ÖmürKaradeniz61
20.11.2017, 11:13
Burda 3-5 kişi var sürekli olarak kazandığımız penaltıların haksız olduğunu söylüyor ve aksini iddia edenlere ise zorla bu düşünçelerini empoze etmeye çalışıyor.Aynı kişi ısrarla Burak için emek hırsızı kendini yere attı penaltıyla alakası yok gibi sözleri 5-6 mesajda tekrar etmiş.

cakalkerem
20.11.2017, 11:43
:)

gurur6134
20.11.2017, 11:47
Castillo 45 dakikalik oyununu 70 80 90 dakikaya cikarabilirse asist krali bile olabilir ligde kondisyon olarak kendini toparlamali 2.yari sahada yok gibiydi ozellikle 60 dan sonra cok dustu..

Tahir61
20.11.2017, 11:55
yenerken ayrı yenilirken ayrı azap veriyor bu takım bize.

kalbi, tansiyonu vs olan yakınlarınız varsa aman uzak tutun bu takımdan. Allah korusun.

Mustafa YILMAZ
20.11.2017, 12:15
biz dün niye iki yedek kaleci ile oynadık bilen var mı ? daha önce böyle oldu mu ?

UĞUR DURTAŞ
20.11.2017, 12:17
dün bir kez dada net anladım.
maç esnasında ve sonrasında taraftarlarımızın niçin rahmetli olduğunu.
belkide deymez ama,dün sözlerim karardı penaltı golü öncesi.
**
rıza hocam dün maç boyunca sol kanatsız oynadık.
ndoye veya buraktan birini tercih edip,sol kanatta abdülkadiri oynatabilirdin,
olmadı,ikinci yarıya sosa yerine abdülkadiri alabilirdin.
hiç oyuna almaman bizleri gerçekten üzdü.
*
aslında sosa da ciddi bir baskı var,güzel asis veya güzel bir gol atsa baskıyı kıracak düşüncesindeyim.
belkide hayatında yapmadığı,pas hatalarını yapıyor,top kayıplarını yapıyor.
şu aşamada destek olmaktan başka bir şey gelmez elimizden.
*
dün akşam % 100 iki tane gol kaçırmasına rağmen
ndoye bize geldiği günden bugüne kadar en güzel,en yararlı topunu oynadı,
inanılmaz güzel bir enerjisi vardı.rıza hocanın yerinde olsaydım çıkarmazdım.
*
öyle veya böyle kazandık.
hedef altıda altıydı,kaldı beş.
sivas maçı kazanılırsa,antalya maçı atmosferi seyirci açısından çok güzel olur.

selcuk
20.11.2017, 12:22
paf macinda ebrar sakatlanip cikmis
-----------------------------------------

4.golde onur

https://www.youtube.com/watch?v=zm1dLDQ1UGk

DEV-LAZ
20.11.2017, 13:05
Maçı kaybetmek adına her şeyi yapan da Trabzonspor, maçı kazanmak için de her şeyi yapan Trabzonspor....

Hakan Arıkan'ı da ayrıca tebrik etmek gerekiyor...

emrahtuna
20.11.2017, 13:09
zorda olsa kazandığımız için mutluyuz..seri galibiyetlerin başlangıcı olsun inşallah..maça gelirsek en göze çarpan performansı damdoy sergiledi bence..ne kadar kaçırdığı pozisyonlar olsa da..castillo yavaş yavaş kendini bulmaya başladı oynadıkça dahada iyi olacaktır..

Faik Yılmaz
20.11.2017, 13:58
6 gol attığımız maçı az daha kaybedip dünya futbol tarihine geçeçektik....

İlginç bir maç oldu doğrusu... 2 farklı geriye düştükten sonra skoru kabullenmemk güzel ,

ama kendi sahanda böyle basit goller yeyip yenilecek duruma düşmemiz kötü....

Onur'un ve diğer kalecilerinn formsuzluğu bariz ortada. acilen bir kaleci antrenörü gerekiyor....

Onur Akyüz
20.11.2017, 14:23
Ben Durica’nın çok büyük bir sorun olduğunu düşünüyorum. Nadiren iyi maçlar çıkarıyor ancak takımı bu sene çok yaktı.

Dün ilk golde çok anlamsız saçmasapan bir faul yaptı, faulün devamı korner ve gol oldu, 3.golde de hatası vardı, Özer’in çektiği şutta da büyük hatası vardı. Aklıma hemen gelen göztepe maçı ilk gol ve penaltı golü olmak üzere 2 gol, Akhisar maçı ilk gol bireysel hata, 2.gol ıska, 3.gol bireysel hata olmak üzere 3 gol, Alanya maçı ilk gol bireysel hata, 2.gol penaltı olmak üzere 2 gol.

Gerçi defansımız hep sorunlu ama bunda Durica’nın rolü çok çok büyük.

Enaldo61
20.11.2017, 14:36
Bu kadar basit ve saçma gol yememizin açıklamasını yapabilecek var mıdır? Bunu artık çözmemiz lazım. Çözersek yukarılara oynarız, yoksa her maç çok zor.

Bu arada maçın adamı Castillo bence.

Ozan Yılmaz
20.11.2017, 14:49
2 Korner 2 Gol rezaleti yeterliydi bu maç için üzerine 2 kendi kalemize atılan gol eklendi

emrahtuna
20.11.2017, 16:08
burak yılmaz çok silikti..bunda sol kanatta oynamasının da payı vardır ama şuan ilk haftalardaki performansından çok uzakta..toplaması lazım kendini..

HOPA'LI TS'Lİ
20.11.2017, 16:29
12 maçta yediğimiz 26 gol çok acemice ve kabul edilemez
Savunma sorununu çözebilmiş olsaydık zirveye ortaktık

oksoholu
20.11.2017, 17:15
Osmanlı maçı için düşüncelerim

Orta saha direncimiz çok zayıf bu nedenle stoperlerimize çok fazla iş düşüyor stoperlere sayıp duruyoruz ama bizim ön liberolar rakibi karşılamada çok iyi sayılmazlar onun için hoca Beroyu takımda tutuyor en azından fizik gücünden yararlanıyor
Onazi Yusuf ve Sosa hiç bir şekilde adam takip etmiyor Okay ve Kucka onun için bu takıma şart
Ayrıca kim ne derse desin Ndoyun bu takımda yeri var ben hoca olsam önce onu yazar ondan sonra Burak veya Rodelekadan birini seçerdim Ndoye çok yönlü bir topçu orta sahada oyun kuruyor dün Buraka attırdığı ikinci golün pasını bizim on numaralar atamazdı ileriye şişirilen bütün topları topluyor hava hakimiyeti fena sayılmaz böyle bir topçuyu hocalar oynatmıyorsa bunun arkasında seyirci baskısı vardır Allah aşkına dün Burak mı çıkardı Ndoye mu o çıkınca orta saha tamamen çöktü şans eseri bir penaltı ile maçı kurtardık Burak da kendini
Ndoye muhteşem oynuyor gol kaçırdığını söyleyeceksiniz bu adam onları atsa bu takımda işi ne Adebayor da onun gibi hem oyun kuruyor hem atıyor Burakda birazcık kolektif oyun olsa bu takım uçar Burak bence çok şanslı bir gün sakatlanır ve yerine Rodeleka ve Ndoye çift santrafor oynarsa bir daha formayı göremez buraya yazıyorum

Oğuzhan Fidan
20.11.2017, 18:45
maç içinde kaliteli ayaklar sayesinde aslında oyun olarak çok iyiyiz ama son dokunuşlar konusunda ve çok aşırı derecede takım savunması zaafiyetinden goller yiyoruz akıl almaz goller hemde dün burak o penaltıyı almasa burda çok farklı bir hava olacaktı.okayın yokluğu belli oldu oratasaha hallaç pamuğu gibiydi.

My
20.11.2017, 19:01
Çok acayip bir maç oldu. Çok enteresan bir takımız.

Burak saçma sapan bir oyun oynadı. Bunda (bence) hocanın onu oynattığı mevkinin de etkisi var ama adam dün 2 tane çok kritik gol attı :)

Pereria şu takımda belki de en çok sorumluluk alan adam ama o da kalesine 2 gol birden attı :)

Onur iyi bir maç çıkarmazken çok kritik bir gol çıkardı belki de maçın dönüm noktası o kurtarış :)

Takım darmadağınık bir oyun oynuyor. Bunu tv'den izlerken bile net görebiliyorsunuz. Atak yiyoruz mesela hatlar mevkiler birbirine giriyor. Orta saha ortada yok.

Sıkıntı bir değil iki değil yani.

Oğuzhan Fidan
20.11.2017, 19:29
Çok acayip bir maç oldu. Çok enteresan bir takımız.

Burak saçma sapan bir oyun oynadı. Bunda (bence) hocanın onu oynattığı mevkinin de etkisi var ama adam dün 2 tane çok kritik gol attı :)

Pereria şu takımda belki de en çok sorumluluk alan adam ama o da kalesine 2 gol birden attı :)

Onur iyi bir maç çıkarmazken çok kritik bir gol çıkardı belki de maçın dönüm noktası o kurtarış :)

Takım darmadağınık bir oyun oynuyor. Bunu tv'den izlerken bile net görebiliyorsunuz. Atak yiyoruz mesela hatlar mevkiler birbirine giriyor. Orta saha ortada yok.

Sıkıntı bir değil iki değil yani.
dün ben pereirayı hiç yadırgamadım küfürde etmedim çünkü kollektif olarak 2 goldede hatası yoktu aksine çabası vardı tek başına ama şanssızlık top içeri girdi iki pozisyondada

Adem Akyüz'
20.11.2017, 20:21
Bu sezon yediğimiz gollerin hepsi birbirinden komik. Adam gibi gol yemiyoruz hiç. Nerde saçma sapan bir gol varsa biz yiyoruz.

İ. SARAL
20.11.2017, 20:40
Bu sezon yediğimiz gollerin hepsi birbirinden komik. Adam gibi gol yemiyoruz hiç. Nerde saçma sapan bir gol varsa biz yiyoruz.Gerçekten öyle ya. 1 tane güzel gol yedik şimdiye kadar oburlerinin hepsi komik.

Gürkan Asma
20.11.2017, 21:21
Maçın fotoğrafı buydu bence, Pereira nın eli kaymasın diye her topu silip hazırlayan bu çocuk :)

https://scontent.fsaw1-5.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23659441_1651856924873413_4286845510910530587_n.jp g?oh=bc04de165be9492bad5fd341746e99ab&oe=5A8B3514

alperrr
20.11.2017, 21:59
Maçın fotoğrafı buydu bence, Pereira nın eli kaymasın diye her topu silip hazırlayan bu çocuk :)

https://scontent.fsaw1-5.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23659441_1651856924873413_4286845510910530587_n.jp g?oh=bc04de165be9492bad5fd341746e99ab&oe=5A8B3514

Pereira büyük bir kazanma arzusu var..
4. golde topu oraya getiren adam..(forumda birinden duyunca dikkatimi çekti)
olaylara böyle bakmak lazım..
Onur şöyle yaptı böyle yaptı ..özerin şutunu çıkarıp maçı aldı..
Sosa kötü tamam ama Yazıcının attığı golde dikine pas onun ayağından çıkıyor..

Gürkan Asma
20.11.2017, 22:04
Pereira büyük bir kazanma arzusu var..
4. golde topu oraya getiren adam..(forumda birinden duyunca dikkatimi çekti)
olaylara böyle bakmak lazım..
Onur şöyle yaptı böyle yaptı ..özerin şutunu çıkarıp maçı aldı..
Sosa kötü tamam ama Yazıcının attığı golde dikine pas onun ayağından çıkıyor..Pereira ya bu maç kötü diyen adam maçı izlememiştir. En iyi maçlarından biriydi.

Sosa ya acımasız davranıyor herkes. İyi durumda olmadığı aşikar ancak bu maç ıslıklanacak ne yaptı anlamadım. Keşke 10 numara pozisyonunda oynasaydı, herkesi utandıracak bence. Şuan ki pozisyonunda savunmadan top çıkarıyor.

yorumsuz6117
20.11.2017, 22:05
https://www.pintaram.com/u/trabzontvhd/1652148165753044178_3677551877

halilaziz61
20.11.2017, 22:06
Burda 3-5 kişi var sürekli olarak kazandığımız penaltıların haksız olduğunu söylüyor ve aksini iddia edenlere ise zorla bu düşünçelerini empoze etmeye çalışıyor.Aynı kişi ısrarla Burak için emek hırsızı kendini yere attı penaltıyla alakası yok gibi sözleri 5-6 mesajda tekrar etmiş.

Ben bir kaç kere Burak için yazdım ama her penaltimiza öyle demiyorum.
Tayfun abi penaltı olduğunu izah etti kabul ettim.

Kaldı ki gerçekten Burak devamlı kendini yere atıyor
Bu hareketleri sıkmaya basladi

Gürkan Asma
20.11.2017, 22:38
https://www.pintaram.com/u/trabzontvhd/1652148165753044178_3677551877

Ne var bu pozisyonda bu kadar neyini abarttınız ? Sanki eksik yakalanmışız da Sosa niye koşmamış diye ıslıklıyorlar hemi ?

Savunma zaten yerinde 6 kişi karşılıyor 3 kişiyi daha ne olacaktı. Eğer alkışlayacaksanız 3-4 tane pozisyon koyarım aynı maçta geriye koşup top çaldığı, baskı yaptığı.

https://i.hizliresim.com/WGRRp4.png

Mantık buysa eğer burda 10 kişi uyurken o kovalıyordu wagner love ı ama alkış tutulduğunu hatırlamıyorum.

http://tr.beinsports.com/lig/super-lig/goller/2017-2018/6/alanyaspor/vagner-love-20086

Ayrıca ;

Onazi 12 ikili mücadelenin sadece 4 ünü kazanırken, rakip takım orta sahası musa 9 mücadele kazanıyor, ayrıca Onazi tek bir adam çalımlamamış ve girişimde dahi bulunmamışken Musa 9 girişimde bulunup 9 unu da çalımlamış.

Bi maç oynadı diye el üstünde tutulan Onazi nin istatistikleri bunlar. Sadece demek istediğim ıslıklamaya adam arıyorsak başı çekenler var. Bu takımın çok gol yeme sebebi sadece defans oyuncuları değil.

Zurawski
20.11.2017, 23:03
Sosaya sabır gösterilmeli, zaten şurda devre arasına 5 maç kaldı.

Bu 5 maçlık periyotta gerçekten Trabzonda futbol oynama niyeti varsa bunu belli edecektir.

Harun-61
22.11.2017, 11:27
Penalti aninda kalbimin atisi ne kadar di cok merak ediyorum :)