PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 11.Hafta | Kayserispor 0-0 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6]

Uğur KÜÇÜK
04.11.2017, 22:58
Müthiş Castillo süper. Kazanalım. Hepsini kazanalım. Ama unutma önce maç kazanmamız lazım. Futbol zekası 100 üzerinden 5 etmeyen Güney Amerikalıları değil. Zaten maçı izleyen bunun uzun vadede mümkün olmayacağını görür. Benzer bir oyuncu olan Alanzinho şuanda amatör kümede oynuyor.Kazanmazsak su 11 ile cidden dusucez be abi.
Bak ciddi manada bu takim su oyunculardan faydalanamazsa düşecek.
Parasını tikir tikir aliyorlar, onlarin umrunda mi.
Sozlesmeleri yerinde.
Kazanmayip nabicaz ?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Semih58
04.11.2017, 23:02
Kayserispor'u sevmiyorum.

Gürkan Asma
04.11.2017, 23:04
Kayserispor'u sevmiyorum.Bendeki durum da sevmemek değil de, bu kadar abartıya saçmalığa gelemiyorum. Kayseriyi değil de bu kardeşlik muhabbetlerini sevmiyorum. Kardeş de olmahalım düşman da.

Sefa Alış
04.11.2017, 23:08
Kulüp olarak vasatlaştık, sıradan Anadolu takımı gibi olduk nerdeyse. Potansiyel var ama oyuncular sadece büyük maçlarda performansını sergiliyor, öteki maçlarda yoklar. Psikolojik olarak amaçsız, günübirlik oynuyoruz.

Mehmet BAŞ
04.11.2017, 23:10
Sosa pas oyununu çok iyi oynayan bi oyuncu ,ancak bugünkü kadroyla bunu yapamaz. Sosa girmeden 2 pas yapamayan takım vardı zaten sahada, bu adam messi değil ki girsin rakibi çalımlayıp gol atsın. Önde de oynatmıyorsun adamı ki bi verkaça girsin pozisyon yapsın (aman yusuf bozulur falan bugün yerinde oynayınca döktürdü zaten) .

Hocam kusura bakmayın ama son maçlarda sahada gördüğümüz Sosa bırakın çalım ve pas atmayı ayakta dahi duramıyor :)
Fizik olarak ne kadar kötü durumda olduğunu bugün çok net görmüş olmanız lazım. Sosa kaliteli fakat hazır değil!
Bugün ayağına aldığı topları çoğunlukla rakibe attı. Hatta en son oynadığı maçta pas hatası rekoru dahi kırmış olabilir.
Zira Sosa'nın kariyeri boyunca bu kadar pas hatası yaptığını sanmıyorum.

Her neyse mesele Sosa'nın kalitesi vb. değil.
Maalesef mevcut Sosa bu takımın dahi altında oynuyor. Bırakın katkı vermeyi takımın yumuşak karnı oluyor.
Bu kadar eleştiri yaptıktan sonra Sosa'dan beklentimi söyleyeyim. Hazır bir Jose Sosa Trabzonspor'u oynatır.
Orta sahada takıma liderlik yapacak, takıma pas yaptıracak, takımın ritmini ayarlayacak futbolcu Jose Sosa'dır.
Fakat hazır ve oynamaya istekli bir Jose Sosa bu dediklerimi yapabilir. Fakat bu hali ile takıma zarar veriyor.
Umarım en kısa sürede kendini toparlar ve Trabzonspor'u toparlar. Zira kendisine büyük paralar ve umutlar bağladık.

David_LuiZ4
04.11.2017, 23:15
1-Futbolcular küsüyormuş...Niye küsüyormuş maaşları mı yatmadı? Taraftar otobüs basıp tekme tokat mı daldı? Profesyonel futbolda küsmek diye bir şey yok çalışacaksın forma kapacaksın ve süreklilik arz eden performansın olacak...Yatmak küsmek yok yani...Eğer çalıştığın halde forma alamıyorsan ayrılmak istediğini kulübe bildirirsin oynayabileceğin yere tıpış tıpış gidersin...Bu işler böyledir herkes haddini bilecek...Bi kere bir oyuncu her şeyden önce "takımın" geldiğini bilecek kulübeden ben de katkı yapayım hevesiyle oyuna girecek...

2-Bu Ersun denen artist koca yaz kampında bu takımı gevşetmiş çalıştırmamış adamdır...Onbirde oynayan adamların ki bunlar 1.5 senedir takımdaşlar birbirleriyle pas alışkanlığı yok bir maçta arka arkaya 10 15 pas yaptığımız maç sayısı bir ikidir fazlası yok son 1.5 senede...Pas kültürü olmayan bir takım yarattı Ersun...Bunun ceremesini çekiyoruz...

3-Sosa gereksizmiş Yusuf varken Sosa'ya ne gerek varmış...Sosa'nın ölüsü de olsa oynar kardeşim bunu kafana sok sen yeter ki oynatmasını bil...

4-Yusuf Yazıcı ancak topu çabuk geri kazanabilen topa çok fazla sahip olabilen takımlarda işe yarar yetenek gösterir...O takımlarda Barça Madrid City gibi takımlar...Yusuf bu takımda topun kıymetini bilerek oynayacak oynadığı bölgenin hakkını verecekse az pas hatası yapacak tıpkı gs maçındaki gibi...Her maç üstüne katacağı yerde bir ileri iki geri gidiyor...Kayserili Şamil mi durdurdu seni nedir yani...1 haftada bu kadar değişemezsin Gökdeniz ve Tuncay Şanlı da genç yaşta çıktılar A takıma ikisi de isyan ederek üstüne katarak yükseldiler Yusuf bunları bilecek...

selcuk
04.11.2017, 23:22
beronun pozisyonunda rakip oyuncu öldü diye cok korktum

simdi yine aklima geldi

bero daha dikkatli olmali, neydi o öyle

redbul
04.11.2017, 23:27
maçı tek başıma izledim uzun süre sonra genelde ya ev halkı oluyor ya misafir o anlamda söyledim maça gelince ben bu maç özelinde konuşmuyorum maça hocadan başlayalım rıza hocanın 2. deplasmanı atılan gol 0 sizce bu tesadüfmü bence değil rıza hocanın taktik ve futbol anlayışı tamamen rakibi bozmak ve rakibi oynatmamak üzerinedir bundan sebeb burda defalarca yazdım rıza çalımbay trabzonspor kalibresindeki bir takıma hoca olamaz sen trabzonspor hocasısın rakibe göre oynamayacaksın rakibin sana göre oynayacak büyük takım olmak böyle bişeydir ve rıza çalımbay hiçbir zaman büyük takım hocası olamaz futbolculara gelince uğur ve durica iyiydi mas varken solbek mas oynar akbaş değil pererreria idare eder durumdaydı okay bu takımın önlberosu olmaz bero bu takımda 11 den geçtim ben olsam tesislere sokmam yusuf yazıcı 14 milyon veriyorlarsa sarıp sarmalayıp kurdela bağlayıp yollayalım castıllo cular bugün görmüştür balon hemde uçan cinsinden damdoy kapasitesi belli adam gibi adam ama yetersiz iş bu haldeyken 1 puan başarı olur .

Ertan OKUMUŞ
04.11.2017, 23:28
beronun pozisyonunda rakip oyuncu öldü diye cok korktum

simdi yine aklima geldi

bero daha dikkatli olmali, neydi o öyle

Bu kardeşimiz hücum da gerçekten katkı verebiliyor (1-1 biten şb maçı) sanırım milli takımda da hücum ağırlıklı oynuyor ama savunma kısmında tam bir bomba son 2 maçta kırmızı yememesi mucize ötesi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gürkan Asma
04.11.2017, 23:30
Hocam kusura bakmayın ama son maçlarda sahada gördüğümüz Sosa bırakın çalım ve pas atmayı ayakta dahi duramıyor :)
Fizik olarak ne kadar kötü durumda olduğunu bugün çok net görmüş olmanız lazım. Sosa kaliteli fakat hazır değil!
Bugün ayağına aldığı topları çoğunlukla rakibe attı. Hatta en son oynadığı maçta pas hatası rekoru dahi kırmış olabilir.
Zira Sosa'nın kariyeri boyunca bu kadar pas hatası yaptığını sanmıyorum.

Her neyse mesele Sosa'nın kalitesi vb. değil.
Maalesef mevcut Sosa bu takımın dahi altında oynuyor. Bırakın katkı vermeyi takımın yumuşak karnı oluyor.
Bu kadar eleştiri yaptıktan sonra Sosa'dan beklentimi söyleyeyim. Hazır bir Jose Sosa Trabzonspor'u oynatır.
Orta sahada takıma liderlik yapacak, takıma pas yaptıracak, takımın ritmini ayarlayacak futbolcu Jose Sosa'dır.
Fakat hazır ve oynamaya istekli bir Jose Sosa bu dediklerimi yapabilir. Fakat bu hali ile takıma zarar veriyor.
Umarım en kısa sürede kendini toparlar ve Trabzonspor'u toparlar. Zira kendisine büyük paralar ve umutlar bağladık.

Hocam asıl mesele Sosa'nın fizik olarak hazır olması falan değil (evet hazır değil tam olarak katılıyorum ancak mevzu bu değil). Asıl mesele oyuncuları motive edecek bi hedefin olmaması, varsa bile bunu oyunculara inandıramamaktır asıl mesele. Bu yüzdendir ki büyük maçlarda bambaşka oynuyorlar. Hocaya(ersuna) hedef ne diyorlar "düzgün bi cevap yok" , aman şampiyonluk dersin de baskı falan oluşur aman deme. Yahu oluşsun baskı ne olacak ilk defa mı hayal kırıklığına uğruyoruz. Takımda şuanki 25 kişi devre arasına kadar ilk 4 de tutunabilecek bi kadrodur, yeter ki oynatmayı bilen hoca yönetmeyi bilen yönetici olsun.

Trabzonspor sezona başlıyorsa (hele ki böyle bi kadroyla) hedef şampiyonluktur, yok oyuncuları baskı altına almamalıyız diye senin başkanın, hocan, şampiyonluk kelimesini ağzına alamıyorsa geçmiş olsun. Oyuncuları pohpohlaya pohpohlaya başımıza çıkardılar, aha da durum budur.

Uğur KÜÇÜK
04.11.2017, 23:31
Allah herkese Bero şansı versin.
Ve bu meslekten trilyonlar kazansin.
Herkese iyi geceler.
Dert 1 değil 1000 tane.
Hangi bir tanesine el atıp çözeceksin.
Balık baştan kokar.
Yönetim Aralıkta güven tazelemeli.
Özkan Doğan ve çetesiyle çalışan yönetimi ben içime sindiremiyorum.
Rızayı da bu takıma hoca olarak getiren Özkan Doğandır.
Usta, menajerler yüzünden koca kulübe tarihin rezilliklerini yaşattı.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ertan OKUMUŞ
04.11.2017, 23:33
Ara transferde Rıza hocanın tercihlerini merak ediyorum,1,5 senedir hazır olmayan adam bundan sonra da olmaz zaten,ha birilerini kazanmamız gerekiyorsa şayet bu sabrı altyapı oyuncularına gösterelim,yedekte bekleyen yabancı futbolcuyu kabüllenemiyorum[emoji35]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serkanholep
04.11.2017, 23:59
sosa yı onazi ve okay ın önünde denemek gerek sanki

must61
05.11.2017, 00:01
Sorun sende değil bende. Aslinda ihmal de etmedim seni hiç. Belki de ilgimden sıkıldın. Heyecan kalmadi ilişkimizde biliyodum ama alışkanlik oldu bizimkisi sanirim o yuzden vazgecemiyorum.

Ama herseye ragmen seviyorum seni bunu unutma.

ALDENİRO
05.11.2017, 00:12
BMN ANKARA olarak maçtaydık. kötü oynadık. ama en kötüsü onur ruhsuz oynamasıydı. kafada birşeyleribitirmiş.

sıkıntı neyse çözülmesi lazım. olan fedakar taraftra oluyor.

batuhanTs
05.11.2017, 00:25
Yazici ve okay in olduğu orta saha kaybetmeye mahkumdur ayni seyleri yazmaktan sıkıldım ama milyonlar kazanan teknik adamlar anlamiyor sizin anlamanız icin epey bir cabalamaniz gerekiyor

batuhanTs
05.11.2017, 00:28
Müthiş Castillo süper. Kazanalım. Hepsini kazanalım. Ama unutma önce maç kazanmamız lazım. Futbol zekası 100 üzerinden 5 etmeyen Güney Amerikalıları değil. Zaten maçı izleyen bunun uzun vadede mümkün olmayacağını görür. Benzer bir oyuncu olan Alanzinho şuanda amatör kümede oynuyor.

Castillo dedigin adam ilk defa 11 cikti yusuf okay ?? Hele hele yusuf u pazarlayacagiz diye kac puan kaybettik

sasort
05.11.2017, 02:12
Hoca 2 zorunlu değişiklik yapmış ne diyeyim hocaya

Hoca planı kayseri yı ilk yarı tutmak ikinci yarı da hücum oyuncularını alarak maçı kazanmak üzerin e yapmış

Ama akbaş heleki onazi sakatlığı hocayı çok zora koydu

Artık şöyle bir gerçek oluştu ki orta sahada varyasyonlardan
Olmaz sa olması onazi

Inş osmanlı maçında olur okay cezalı çünkü

Onazi kucka izlemek istediğim orta saha ikilisi

10-61
05.11.2017, 02:21
Artık sıradan bir bir anadolu kulübüyüz ve hatta pekçoğundan daha kötüyüz,biliyorum bunu kabullenmek çok zor ama 20 yıldır tam bir kısır döngünün içinde dön babam dön dönüyoruz,şehir olarak zaten vasat bir yer ama nasıl bir cenabetlik varsa buraya gelen hoca hocalığını unutuyor,futbolcu futbolculuğunu.Allahtan tek dileğim içimde azıcık kalan şu Trabzonspor sevgisinin kırıntısını bile bırakmasın ki şu işkence bitsin,lanet olsun ya bir takım her sene her sene aynı şeyleri yaşar durur mu,oluyor işte ..kimse yine çıkıp biz bu takımı şampiyon olduğu için sevmedik diyecekler olacaktır ,onlar o şekilde sevmeye devam edebilirler benim için sıkıntı yok ama ben bu takımı şampiyon görmek istiyorum o sevinci doya doya yaşamak istiyorum,ömrümüz sınıfta -işte tek Trabzonsporlu olan ama şampiyonluk yaşayamadan mı gelip geçecek,çok şey mi istiyoruz lan be ruhsuz milyonluk köpekler( hoca moca bi yere kadar ,o sahada kusana kadar koşmayan o şerefsiz itlerdir bu durumun sorumlusu).

Oğuz ZEYTİN
05.11.2017, 07:06
"Burak sakat, oley... Hugo ceza aldı, süper.... Olcay iyi ki yok..."

Bu mealde nice mesaj vardı. Vizyonsuz olan sadece yonetici ve hocalar değil, maşaallah bizim taraftar ve basın da destan yazıyor.

Ne oldu derin kadrona? Yedek forvet olmadan maça çıkıyorsun, sonra niye gol atamadık filan...

Son dönemdeki ceza ve sakatlıklara sevinenler, muhtemelen gecen sene Bursa'ya kaydettiğimizde de mutlu olmuşlardı. Bazı şeyleri degistiremiyorsunuz.

Enaldo61
05.11.2017, 10:25
Castillo'nun sorunu maç oynamaması bu adam maç oynamadan gelişemez. 3 maç oynatma sonra 1 maç koyup beklenti yarat böyle olmaz. Her maç oynaması lazım.

Bu arada bence de Onazi-Kucka oynamalı göbekte.

Faruk BERBER
05.11.2017, 10:36
Oynanan oyuna bakarsak 1 puan iyi bir kazanım oldu bizim için.

Olumlu hiçbir şeyyoktu neredeyse bizim adımıza.

Enes Başkaya60
05.11.2017, 11:36
Son dakika Abduş o golü atsa hiç bir varlık gösteremeden 3 puanı alacaktık...

Futbol adına olumlu hicbir sey yoktu maalesef 1 puan iyidir...

Soner Albayrak
05.11.2017, 13:53
Şenol Hoca'yı çok özlüyorum.

Gürkan Asma
05.11.2017, 13:54

Bu mealde nice mesaj vardı. Vizyonsuz olan sadece yonetici ve hocalar değil, maşaallah bizim taraftar ve basın da destan yazıyor.

Ne oldu derin kadrona? Yedek forvet olmadan maça çıkıyorsun, sonra niye gol atamadık filan...

Son dönemdeki ceza ve sakatlıklara sevinenler, muhtemelen gecen sene Bursa'ya kaydettiğimizde de mutlu olmuşlardı. Bazı şeyleri degistiremiyorsunuz.
+111111111111111111

Royal Heart
05.11.2017, 14:12
İnsanlar bir hafta takıma övgüler diziyor bir hafta yerin dibine sokuyor, herkes futbolu çok iyi biliyor nevinde kinayeli mesajlar görüyorum. Öncelikle bu tür mesajlar yazanlar dikkat etmeli ki bu başlık "maç" başlığı. Tabi ki insanlar her maçı kendi özelinde değerlendirmeye tabi tutacak. Bir önceki hafta sahada olan Trabzonspor ile Kayserispor maçında sahada olan Trabzonspor size aynı Trabzonspor gibi mi gözüküyor ? Geçen hafta Trabzonspor takım olarak ne kadar doğru, güzel işler yapmışsa Kayserispor maçında o kadar kötü ve beceriksizdi. İki Trabzonspor'a da aynı muameleyi yaparsanız ne başarıyı ödüllendirmiş olursunuz ne de yanlışlarınızı görüp ders çıkarırsınız ve tekdüze, yavan bir Trabzonspor ortaya çıkar. Gidişat da o yönde. Tepkisiz bir Trabzonspor izleyici kitlesi ve gelinen durum ortada. Yapıcı eleştiri yanlışları, kötü olanı görmezden gelmek değildir, zamanında ve ölçüsünde yapılan uyarılar da yapıcı eleştiridir. Dikkate almak isteyen alır, istemeyen görmez, geçer.

Murat Keçeci
05.11.2017, 14:54
Etkisiz bir görüntü verdiğimiz bir maç oldu hem rakibin dirençli bir ekip oluşu hemde geçen haftadan kalma rehavet bu duruma tuz biber ekti.

Skor anlamında kısır bir maç bekliyordum nitekimde maç öyle oldu aklımda 1-0,0-0,0-1 gibi sonuçlar geçiyordu genelde kayseri deplasmanında böyle skorlar ortaya çıkıyor.Burak yılmaza ihtiyaç duyduğumuz bir maçtı o da olmayınca maç 0-0 a kilitlendi.

Takımı biraz gençleştirip mücadele gücünü arttırdık fakat bu kezde hücum gücünden taviz vermiş olduk.Onazi,Okay skor katkısı düşük oyuncular birde kanatlarda sezonluk ortalaması 3-4 gol asist geçmeyen castillo ve bero olunca maçın skoru normal.

Böyle maçlar burak yılmaz gibi usta ayaklara ihtiyaç duyar çünkü o özgüveni diğer oyuncularımızın göstermesi ve maçı çevirmesi kolay iş değil yaşanmışlık gerektirir.

Yusuf yazıcı dan da her maçı kurtarmasını bekleyemeyiz genç oyuncu o yüzden inişleri çıkışları mutlaka olacaktır.

Bu maç genel olarak takım savunmamız dirençliydi,onur da iyi performans gösterdi.

Genel olarak pas özürlü bir takımız,oyuncularımızın pas yüzdesi düşük bu da pas yaparak kontrolü elde tutmamızı ve organize olmamızı engelliyor geçen sezondan kalma bu eksikliği kucka sosa gibi oyuncuları transfer ederek çözmeye çalıştık ama bu oyuncular fiziksel olarak beklentinin altında kalınca takım yukarıya doğru ivme fırsatını kaçırmış oldu, olduğu yerde saymaya devam ediyor.

Dengeli bir takım olmayı başaramadık oyuncu yapımız buna izin vermiyor ben Ersun hocadan kucka sosa gibi oyuncuları değilde daha çok colman gibi genç çıkış yapmak isteyen oyuncular bekliyordum açıkcası o yüzden beni hayal kırıklığına uğrattı.

Transferle bozduğunmuz yapıyı düzeltmek için yine bir zamana ihtiyacımız olacak zamanla kadro oturdukça dengeli bir kadromuzda oluşacaktır.Hala üst grubu yakalayabilir ve oralarda kendimize yer bulabiliriz o kalitemiz var.

Doğan Şahin
05.11.2017, 15:29
Bu haftaki yazım "Anadolu Takımı!"

https://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=7484

Doğan Şahin
05.11.2017, 15:37
Üyelerimizden Oğuzhan yazdı...

https://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=7485

adiloş bebe
05.11.2017, 15:42
Bizim kendi sahamızda 6 yediğimiz akhisar yine sahamızda 3-0 dan maç verdiğiniz alanyaspora kendi sahasında 0-4 yeniliyor.

bu ligde artık herşey oluyor hiçbir maçın hiçbir takım için garantisi yok keza oynayacağımız osmanlı dün fbden söke söke 1 puanı aldı

nakzo
05.11.2017, 15:56
Nekadar kötü bir takım oldugumuz burdan belli akhisar 4 tane yedi alanyadan kendi sahasında şu osuruktan takımdan 6 yiyen kim varsa 5 dakika bu takımda tutulmamalı ama nerde...

pReN@_61
05.11.2017, 16:06
Şu maçı kazanabilseydik ne güzel olacaktı, gs galibiyeti çok daha anlamlı olacaktı.
Ah be kardeşim..

Oruç
05.11.2017, 16:11
Takımın ruh hali ortadayken ankete katılan 140 üyenin 96’sının galip geliriz demesine ne desem bilemedim.

Faruk BERBER
05.11.2017, 16:22
Takımın ruh hali ortadayken ankete katılan 140 üyenin 96’sının galip geliriz demesine ne desem bilemedim.

Duygusal tercih de bence.

selcuk
05.11.2017, 16:26

burasi taraftar forumu, taraf olan adamdan objektif bu olaya bakmasini nasil beklersin

ben birkere berabere oy verdim, kendimi bütün hafta takima ihanet etmis gibi his ettim

ben daha cok galibiyete oy vermeyen 46 kisiyi anlayamiyorum

Oruç
05.11.2017, 16:50
selcuk

Taraftar olmak objektif olmaya engel değil. Bir sürü örnek veririm ama konu başka yerlere sapacaktır. İsteyen istediği oyu vermekte özgür zaten. O ayrı konu.

selcuk
05.11.2017, 16:55
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@selcuk (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=347)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

Taraftar olmak objektif olmaya engel değil. Bir sürü örnek veririm ama konu başka yerlere sapacaktır. İsteyen istediği oyu vermekte özgür zaten. O ayrı konu.

ben sinerjiye inanirim ondan bu konuda objektif bakamam

taraftar bakmamalidir diyede düsünüyorum

en büyük sorunlarimizdan biri artik sinerji yaratamiyoruz, tek hedefte bilessek ve sartlansak belki basaririz

castillo61
05.11.2017, 17:03
Yumlu rahatça ilk 11 olur.

Nereye yürüyor ne yapıyor anlayan varsa bizi aydınlatsın.
https://media.giphy.com/media/l2QDWeWbfsWeF1Qoo/giphy.gif

selcuk
05.11.2017, 17:08

bu adami futbolcu yapan altyapiya oscar öd0lü verilmeli

Ufuk
05.11.2017, 17:14
Castillo'nun sorunu maç oynamaması bu adam maç oynamadan gelişemez. 3 maç oynatma sonra 1 maç koyup beklenti yarat böyle olmaz. Her maç oynaması lazım.

Bu arada bence de Onazi-Kucka oynamalı göbekte.

Bir de bence bu adama biraz özgürlük tanımak lazım. Tamam top kaptırdın mı olduğun yerde kalma ama Olcay gibi çizgiye kadar adam da kovalama derdim ben olsam. Castillo'nun mahareti top ayağında olduğunda daha çok ön plana çıkıyorsa ben de ayağına atarım topu.

Olcay çıkıyor, Castillo giriyor; oyun planı gram değişmiyorsa orada hocanın kabahati var derim ben.

Faruk BERBER
05.11.2017, 17:21

Kendisini çok beğenen İsmail SARAL'a uzatalım mikrofonu :)

hos_cocuk61
05.11.2017, 17:59

Burak, Hugo konusunda katılırım ama Olcay ne yahu? Bu adamı yazarken insanın eli titremesi lazım. Olcay gitsin kumda oynasın, bu adamdan mı medet umuyoruz? Günü kurtarmak adınaysa tamam bir şey demem. Ama uzun vadede böyle adamlarla bir arpa boyu yol alamayız. Bu sene takımdan bir yol olmaz hiç yoktan senenin kadrosunu inşa edelim. Bu takım bu sene şampiyon mu olacak? Bunlar biraz ütopik örnek olacak ama dünya futbolunu gözlemlemek adına da iyi bir örnek. City; Sane, Sterling ok gibi kanat oyuncuları bunlardan birini çıkarıp Olcay tarzı bir adam koy takımı yavaşlatır. Münih; Coman, Robben... Psg; Mbappe, Neymar... Örnekleri çok bu adamlar geri zekalımı kanata hızlı oyuncu koyuyorlar? Yavaş oyuncu oynatan takımların üretkenlikten uzak olduğunu görüyoruz. Hadi bunları geçtim en dandik takım bile kanatta hızlı oyuncu oynatıyor. Eğer hedeften amaçtan bahseden adam şu adamı kanada yazmasın.

Karmam
05.11.2017, 18:03
hücumda hiç yardımlaşmadık bu çok dikkatimi çekti. herkes toptan kaçtı gibi oldu. hiç çoğalamadık. castillo'nun bu kadar zaman niye yedek olduğunu sanırım görüyoruz. çin'den filan 4-5 milyon euroluk teklif varsa hemen gönderilmeli. geçen sezon da kaç maç hiçbir şey yapmamıştı. topu alacak da sibobunu bulacak da gölgesini çalımlayacak da ohooo.

onazi'nin kıymeti iyice belirginleşmeye başladı. okay'la uyumları güzel. galatasaray ve kayseri'den toplam 1 gol yedik bence bu iyiye işaret. durica toparladı geçen sezona döndü. yalnız okay, kucka, onazi 3'lüsünden 2'si oynayacaksa kanat bero olmamalı bunu görüyoruz. hızlı ve dik oynayan adamlar lazım.

bero ve castillo umarım satılabilir. bongonda iyi ama yerimiz yok. volkan ucuza kısa süreli imzaladı ama yanlış transfer olmuş belli ki.

kim ne derse desin sosa özel bir oyuncu. adam hatalı pas veya hatalı çalımda bile bir şekilde topu kaybetmiyor.

yusuf çok istikrarsız. 15-20 filan düşünmeye bile gerek yok satılmalı. kendisi için de daha iyi.

kayseri iyi takım olmuş. çok güzel top oynuyorlar.

artvints
05.11.2017, 18:07
Burak, Hugo konusunda katılırım ama Olcay ne yahu? Bu adamı yazarken insanın eli titremesi lazım. Olcay gitsin kumda oynasın, bu adamdan mı medet umuyoruz? Günü kurtarmak adınaysa tamam bir şey demem. Ama uzun vadede böyle adamlarla bir arpa boyu yol alamayız. Bu sene takımdan bir yol olmaz hiç yoktan senenin kadrosunu inşa edelim. Bu takım bu sene şampiyon mu olacak? Bunlar biraz ütopik örnek olacak ama dünya futbolunu gözlemlemek adına da iyi bir örnek. City; Sane, Sterling ok gibi kanat oyuncuları bunlardan birini çıkarıp Olcay tarzı bir adam koy takımı yavaşlatır. Münih; Coman, Robben... Psg; Mbappe, Neymar... Örnekleri çok bu adamlar geri zekalımı kanata hızlı oyuncu koyuyorlar? Yavaş oyuncu oynatan takımların üretkenlikten uzak olduğunu görüyoruz. Hadi bunları geçtim en dandik takım bile kanatta hızlı oyuncu oynatıyor. Eğer hedeften amaçtan bahseden adam şu adamı kanada yazmasın.
city fernandinho'nun önünde 5 tane kanatta oynayacak kadar hızlı oyuncular oynatıyor. bizim hocalar da merkezi doldurma peşinde.

asilhamsi
05.11.2017, 18:52
Geçen hafta planı var diye ovdugum Rıza hoca aynı plan ile Kayseri maçına çıktı ve ekşi puan aldı.
Bu takım hızlı oynamalı.bu sebeple kanatlar Abdulkadir, bongonda ve castillo dan ikisi olmalı.
Gobekte okay onazi asla bozulmamali.onlerinde maç ve performans göre sosa veya Yusuf olmalı
Bazı maçlarda çift forvet olmalı.

hos_cocuk61
05.11.2017, 19:05
Şu 32,35'lik adam sevdasından da vazgeçelim artık. İHO zamanında denendi patatese döndün, hala deneniyor denenmeye de devam edilecek gibi gözüküyor. Bunlar günü kurtarmaya yönelik transferler. Devre arası transferler inşallah profesyonelce yapılır.

Ufak bir ekleme yapayım. Rıza Çalımbay benim babamın oğlu değil hata yaptığında da burada onu en çok eleştirecek kişide ben olacağım. Yanışı, hatası, doğrusu neyse onu söyleyeceğiz. Başkaları gibi yıkama yağlama yapmayacağız. Burada çok garip yorumlar gördüm.Rıza sezon başı takımı kursa bugün istifa etse yerine yavşak Ersun geçseydi burada aynen şöyle yorumlar dönecekti. "Bu kadroyu Ersun kurmadı" "Biraz sabır gösterelim daha yeni geldi" " Oyuncuları tanımıyor" "Bu takım Ersun'un takımı değil takımı kuran hoca hatalı" vs... Bu yorumlar yavşak Ersun'a yapılırken neden başkalarına yapılmıyor. Yavşak Ersun'un amacı anlayamayıp ondan başarı bekleyen zihniyet! Yavşak Ersun'un amacının buradan para koparmak olduğunu hala anlayamadınız mı?

orhan42
05.11.2017, 19:22
Anlayamadığım nokta şu.Smudica bu lige yabancı , tabanca gibi takım yapmış.Hakeza , tamer tuna , Göztepe ile bu sene neler yapıyor görüyoruz.Biz milyon euroları savuruyoruz , Mendes gibi bir adam bulamıyoruz misal..Kayseri'nin sağ beki ikinci yarız bizim tarafı felç eden bindirmeler yaptı , bir de mutlak gol kaçırdı.Allah bilir 400-500 bin euroya oynuyordur.Biz bu işi neden ebecremiyoruz.Adamlarda atletik kanat oyuncuları , dinamo gibi çalışan ön liberolar var biz bulamıyoruz bu tür adamları.Bulsak da oynatacak teknik direktör bulamıyoruz.Formanın , tarihimizin ağırlığı da olmasa inanınınbu ligin en kötüsüyüz şu anda..Yöneticiler ve yöneticilerle beraber kulübü soyup soğana çeviren menajer bozuntuları ellerini çeksinler bu takımdan..Bu yüzden dün ki gibi 3,5 milyon euro alıp eli belinde dolaşan adamlara mahkum kalıyoruz..

katre-i.matem
05.11.2017, 19:26
selcuk

Taraftar olmak objektif olmaya engel değil. Bir sürü örnek veririm ama konu başka yerlere sapacaktır. İsteyen istediği oyu vermekte özgür zaten. O ayrı konu.Adi uzerinde taraf`tar nasil objektif olsun :)

katre-i.matem
05.11.2017, 19:29
Burak, Hugo konusunda katılırım ama Olcay ne yahu? Bu adamı yazarken insanın eli titremesi lazım. Olcay gitsin kumda oynasın, bu adamdan mı medet umuyoruz? Günü kurtarmak adınaysa tamam bir şey demem. Ama uzun vadede böyle adamlarla bir arpa boyu yol alamayız. Bu sene takımdan bir yol olmaz hiç yoktan senenin kadrosunu inşa edelim. Bu takım bu sene şampiyon mu olacak? Bunlar biraz ütopik örnek olacak ama dünya futbolunu gözlemlemek adına da iyi bir örnek. City; Sane, Sterling ok gibi kanat oyuncuları bunlardan birini çıkarıp Olcay tarzı bir adam koy takımı yavaşlatır. Münih; Coman, Robben... Psg; Mbappe, Neymar... Örnekleri çok bu adamlar geri zekalımı kanata hızlı oyuncu koyuyorlar? Yavaş oyuncu oynatan takımların üretkenlikten uzak olduğunu görüyoruz. Hadi bunları geçtim en dandik takım bile kanatta hızlı oyuncu oynatıyor. Eğer hedeften amaçtan bahseden adam şu adamı kanada yazmasın.Hizli castillo yerine yavas olcay i kirk kere tercih ederim.

El Cordobes
05.11.2017, 19:34
hızlı oyuncu oynatmak sorunu tek başına çözmez. temel problem tempo sorunu. castillo hızlı oyuncu fakat sen onu akan oyunda hızlandırabiliyor musun? tempo sadece hızlı oyuncularla yapılmaz, topu hızlı çevirebilirsen de takımın temposunu yükseltebilirsin. burada oyuncu yetenekleri öne çıktığı gibi oyun anlayışı da çok etkili. örneğin dünkü maçta attığımız her taç en az 15 saniye, attığımız her aut 30 saniye. oyunu sürekli yavaşlattık, sürekli durdurduk. çok fazla faul yapıyoruz, sadece bero en az 10 tane faul yaptı. bu şekilde oyuna tempo kazandıramazsınız. takımın üzerine sadece uyuşukluğu yerleştirirsiniz.

bu oyun anlayışın da yusuf da vasat gözükür, castillo da , sosa da. yusuf geçen hafta parladı da bu hafta niye yok? çünkü yusuf un en önemli özelliği geçiş oyununu mükemmele yakın oynaması. hızlı düşünme ve hızlı karar verme ile akan oyunda o tempo içinde doğru kararları verebiliyor ve bu şekilde çok faydalı oluyor. bunun için oyunun hızlanması lazım. bugün o kusursuz olarak görünen m. city bile tempoyu düşürdüğü anda normal bir takıma dönüşüyor. ersun hocanın kaos oyunu diye adlandırılan oyunu esasta tempo oyunuydu. bize bunu yerleştirmeye çalıştı ama sebep nedir bilmiyorum beceremedi. tempolu oynayan takım yarım saatte 3-0 öne geçti ne zaman rolantiye aldı vasat bi takım olup 4 yedi. bjk deki sosa yı istiyorsak problemin temeli yine aynı. çare hareket, enerji, devinim:)

bilgehan83
06.11.2017, 04:37
Sosa sahtekarı maça girdikten sonra defansif anlamda hiçbir koşu yapmadı geriye bir pozisyonda okay hem adamı karşıladı hem de üçüncü pası alan adamı karşıladı sosa esnada ne mi yapıyordu tıngır mıngır antrenman koşusunu yapıyordu pozisyon bitince ancak yaya gelebildi... böyle ahlaksız topçulardan iğreniyorum bu takımda Başkan olsa sportif direktör olsa hiçbir sahtekar böyle at oynatamaz ama yok kimse işte.. o dakikada alacaksın dışarı dersini vereceksin böyle puştların... takımın sorunu da bu tipler maalesef...

HOPA'LI TS'Lİ
06.11.2017, 07:37
Artist Sosa kendini hiç yormadan göstermelik geziniyor.
Bero denen serseri mayın sürekli rakibe kontrolsüz giriyor. Geçen sezon BJK maçında yaptırdığı penaltı, bu hafta Kayseri'ye verilmeyen penaltı (ki hakem YANKAYA çok yakındı, süzemedi).
Bero denen çocuğa bir türlü ısınamadım. Tıpkı Ibanez gibi.
12. sırada olmak kahrediyor.
Bir ileri iki geri
2 maç üst üste kazanamayan istikrarsız bir takım
Kayseri bizi ezdi, şansımız ve Onur'un gününde oluşu sayesinde 10 maç sonra gol yemedik.
Bu takım ligde en iyi 4.olabilir.
Kupaya asılıp kazanmak lazım
Aksi halde UEFA bize kilidi vuracak.

Travelair
06.11.2017, 08:47
Anlayamadığım nokta şu.Smudica bu lige yabancı , tabanca gibi takım yapmış.Hakeza , tamer tuna , Göztepe ile bu sene neler yapıyor görüyoruz.Biz milyon euroları savuruyoruz , Mendes gibi bir adam bulamıyoruz misal..Kayseri'nin sağ beki ikinci yarız bizim tarafı felç eden bindirmeler yaptı , bir de mutlak gol kaçırdı.Allah bilir 400-500 bin euroya oynuyordur.Biz bu işi neden ebecremiyoruz.Adamlarda atletik kanat oyuncuları , dinamo gibi çalışan ön liberolar var biz bulamıyoruz bu tür adamları.Bulsak da oynatacak teknik direktör bulamıyoruz.Formanın , tarihimizin ağırlığı da olmasa inanınınbu ligin en kötüsüyüz şu anda..Yöneticiler ve yöneticilerle beraber kulübü soyup soğana çeviren menajer bozuntuları ellerini çeksinler bu takımdan..Bu yüzden dün ki gibi 3,5 milyon euro alıp eli belinde dolaşan adamlara mahkum kalıyoruz..
Doğru tespit. Bize gelen futbolcuların bir amacı kalmıyor kafalarında. Bol bol ücret alıyorlar. 3 ukalalara bakıp özenip artık ne derseniz, biz şampiyon da olamayız diyorlar. Antreman dışındaki vakitlerini de İstanbul'a uçarak geçiriyorlar. Peki futbolcuları motive edecek ne kalıyor? Gelirken paraya motive oluyorlar ama kalırken motive oldukları bir şey yok. Bizim ücretleri 500 bin - 1 milyon € arasına çekmemiz lazım, ki bizden sonra daha çok kazanacakları kulüpler olduğunu bilip motivasyonları olsun, Avrupa'ya gidebilsinler, akılları İstanbul'da olmayan, hırslı, kariyerini düşünen, idealist ve her yönüyle tam futbolcular seçilmeli

İ. SARAL
06.11.2017, 09:22
Kendisini çok beğenen İsmail SARAL'a uzatalım mikrofonu :)

:D Hoca, onu beğendiğimi nereden çıkardın, en fazla vasat demişimdir. Uğur'dan iyi stoper diyorum ben. Düşün yani Uğur'un ne kadar rezil bir oyuncu olduğunu.

bordoylamavi
06.11.2017, 09:59
maçı izlemedim ama çok etkisizmişiz ya özeltkerde baktım da. bu arada adamların bal gibi penaltısını vermemiş ya.

oksoholu
06.11.2017, 10:51
Nekadar kötü bir takım oldugumuz burdan belli akhisar 4 tane yedi alanyadan kendi sahasında şu osuruktan takımdan 6 yiyen kim varsa 5 dakika bu takımda tutulmamalı ama nerde...
Ölçü denen olay böyle olsaydı bizde lideri yendik bizim lider olmamız lazım derdik

sason
06.11.2017, 12:53

Tam anlatmak istediğime güzel örnek vermişsin.Ha sonra ona demedim , buna demedim.Acaba bu maçı ne kadar izledin merak ediyorum.Maçta orta saha yoktu 20 tane pozisyon oldu ve sonuncu golü koymuşsun.Senin takımın dağılınca elbette kopmalar olur.İşte bunları anlayamadığınız için böyle pozisyon ıncıklayıp cıncıklayıp kendini haklı çıkarmaya çalışırsın.Kim o zaman ilk 11 adamı.Ben de onun pozisyonlarını koyayım.Mesela Pepenin bacak arası yediği pozisyonu koyup ahahahah ilk 11 oyuncusu desem, senin gibi komik olurmuyum acaba :)Hemde maç 0-0 iken.

Dağılan takımda; üstelik kaç kere Love'ı durdurduğunu görmeden konuşursan haklı değil komik olursun.Bir maçta rakibi 30 kere getirirsen ; hele hele 3-0 a geldiyse skor ,tabiki kopukluklar, düşmeler olur.

Buradan da bireysel sonuç çıkaranlar art niyetliler olur.40 kere anlattık ama derdiniz bağcıyı dövmek.Sonra 6 tane yiyince, ahlar vahlar.Milyonluk yabancılar.ağlamalar.İstiklal marşı ve kapanış .

Ha bak geçen sene yürüyerek defansa geldiği pozisyonu koyarsan bak o pozisyona bir şey diyemem.Oradan vur bence.Kariyerindeki en saçma olaydır.Benide güldürmüştür.Ama kaç yıllık kariyerinde de bir kerede olsun der geçerim.

Mehmet BAŞ
06.11.2017, 14:10
Yazici ve okay in olduğu orta saha kaybetmeye mahkumdur ayni seyleri yazmaktan sıkıldım ama milyonlar kazanan teknik adamlar anlamiyor sizin anlamanız icin epey bir cabalamaniz gerekiyor

Castillo dedigin adam ilk defa 11 cikti yusuf okay ?? Hele hele yusuf u pazarlayacagiz diye kac puan kaybettik

Yahu Batuhan kardeş...
Sana ne desem bilemedim. Hadi Okay'ı eleştiriyorsun bir şey demeyeceğim. (Ki bu eleştirine de katılmıyorum)
Ama ne hakla Yusuf'a çakıyorsun? Arkadaşım Yusuf dediğin adam formayı aldığı günden beri gol asist yazıyor.
Hadi biz bu işten anlamıyoruz. Peki şu televizyondaki yorumcular, hocalar da mı futboldan anlamıyorlar?
Yusuf'a bakarken tüm ülkenin ağzının suyu akıyor. Ama nedense siz ve sizin gibiler yerin dibine sokuyorsunuz.
Gerçekten ayıp ediyorsunuz. Ve işin tadını kaçırıyorsunuz. Bu takım kötüyse sebebi yalnızca Yusuf değil...
Bu kadar acımasızca eleştiri yapmayın rica ederim.

OzcanHan61
06.11.2017, 14:17
Sivas'in son 5 macta 4 galibiyet aldigi ligte üst üste 2 galibiyetimiz yok. Hay sizin oynayacaginiz futbolu...

alper*
06.11.2017, 15:00
https://www.youtube.com/watch?v=XZD8Vehh5og&feature=youtu.be

alper*
06.11.2017, 15:03
https://i.hizliresim.com/rJ0EAN.jpg (https://hizliresim.com/rJ0EAN)

alper*
06.11.2017, 15:06
https://www.youtube.com/watch?v=VDzOsITBc7U&feature=youtu.be

castillo61
06.11.2017, 16:04
Tam anlatmak istediğime güzel örnek vermişsin.Ha sonra ona demedim , buna demedim.Acaba bu maçı ne kadar izledin merak ediyorum.Maçta orta saha yoktu 20 tane pozisyon oldu ve sonuncu golü koymuşsun.Senin takımın dağılınca elbette kopmalar olur.İşte bunları anlayamadığınız için böyle pozisyon ıncıklayıp cıncıklayıp kendini haklı çıkarmaya çalışırsın.Kim o zaman ilk 11 adamı.Ben de onun pozisyonlarını koyayım.Mesela Pepenin bacak arası yediği pozisyonu koyup ahahahah ilk 11 oyuncusu desem, senin gibi komik olurmuyum acaba :)Hemde maç 0-0 iken.

Dağılan takımda; üstelik kaç kere Love'ı durdurduğunu görmeden konuşursan haklı değil komik olursun.Bir maçta rakibi 30 kere getirirsen ; hele hele 3-0 a geldiyse skor ,tabiki kopukluklar, düşmeler olur.

Buradan da bireysel sonuç çıkaranlar art niyetliler olur.40 kere anlattık ama derdiniz bağcıyı dövmek.Sonra 6 tane yiyince, ahlar vahlar.Milyonluk yabancılar.ağlamalar.İstiklal marşı ve kapanış .

Ha bak geçen sene yürüyerek defansa geldiği pozisyonu koyarsan bak o pozisyona bir şey diyemem.Oradan vur bence.Kariyerindeki en saçma olaydır.Benide güldürmüştür.Ama kaç yıllık kariyerinde de bir kerede olsun der geçerim.
Lol. Maçı izlemedim de özette 7-8 pozisyonu varsa Alanya'nın ya gol olmuş ya kaleci kurtarmış ya da direğe çarpmış dolayısıyla takım halinde kötü oynadılar diyelim eyvallah peki yukarıdaki pozisyonun haricinde Vagner Love'ın direğinde topa değil de olduğu yere yatmasını nereye koyacağız? Ya da Emre Akbaba'nın golünde hamle yapmayıp sadece dikelmesine? Yine Alanya'nın kontrasında pozisyon bitiminde anca ekrana girmesine ne diyeceğiz?

Bu adam hücum oyuncusu olsa özette hiçbir aksiyonu yoktur ama dersinki hayır bu adam çok iyi mücadele etti anlarım. Ya da özette 1 asisti 2-3 çalımı olur ama dersinki hayır 10-15 top ezdi eli belinde dolaştı eyvallah. Ama bu adam stoper ve sırf 3 dakikalık özette bu kadar hatası varken ve rakibinin 7-8 pozisyonun hepsi net şutlarla sonuçlanmışken Love'ı durdu diye adamı savunman asıl komiklik olmuş.

Ayrıca yıllarca Yumlu'yu izlemesek burada özetten eleştiriyoruz diye bir dakika düşünürüm de bildiğimiz Yumlu işte. Pozisyon bilgisi olmayan Yumlu.

İ. SARAL
06.11.2017, 16:16
Yahu Batuhan kardeş...
Sana ne desem bilemedim. Hadi Okay'ı eleştiriyorsun bir şey demeyeceğim. (Ki bu eleştirine de katılmıyorum)
Ama ne hakla Yusuf'a çakıyorsun? Arkadaşım Yusuf dediğin adam formayı aldığı günden beri gol asist yazıyor.
Hadi biz bu işten anlamıyoruz. Peki şu televizyondaki yorumcular, hocalar da mı futboldan anlamıyorlar?
Yusuf'a bakarken tüm ülkenin ağzının suyu akıyor. Ama nedense siz ve sizin gibiler yerin dibine sokuyorsunuz.
Gerçekten ayıp ediyorsunuz. Ve işin tadını kaçırıyorsunuz. Bu takım kötüyse sebebi yalnızca Yusuf değil...

Şu ergeni alıntılama rica ediyorum. Yazmaya çalıştığı şeyler gözümü kanatıyor.

Mehmet BAŞ
06.11.2017, 16:32
Şu ergeni alıntılama rica ediyorum. Yazmaya çalıştığı şeyler gözümü kanatıyor.

O şahsı tanımıyorum ama yazdıklarına bakınca haklısın sanırım :o

sason
06.11.2017, 18:01
Lol. Maçı izlemedim de özette 7-8 pozisyonu varsa Alanya'nın ya gol olmuş ya kaleci kurtarmış ya da direğe çarpmış dolayısıyla takım halinde kötü oynadılar diyelim eyvallah peki yukarıdaki pozisyonun haricinde Vagner Love'ın direğinde topa değil de olduğu yere yatmasını nereye koyacağız? Ya da Emre Akbaba'nın golünde hamle yapmayıp sadece dikelmesine? Yine Alanya'nın kontrasında pozisyon bitiminde anca ekrana girmesine ne diyeceğiz?

Bu adam hücum oyuncusu olsa özette hiçbir aksiyonu yoktur ama dersinki hayır bu adam çok iyi mücadele etti anlarım. Ya da özette 1 asisti 2-3 çalımı olur ama dersinki hayır 10-15 top ezdi eli belinde dolaştı eyvallah. Ama bu adam stoper ve sırf 3 dakikalık özette bu kadar hatası varken ve rakibinin 7-8 pozisyonun hepsi net şutlarla sonuçlanmışken Love'ı durdu diye adamı savunman asıl komiklik olmuş.

Ayrıca yıllarca Yumlu'yu izlemesek burada özetten eleştiriyoruz diye bir dakika düşünürüm de bildiğimiz Yumlu işte. Pozisyon bilgisi olmayan Yumlu.

Ha evet .Zaten Yumlu yüzünden 4 yediler.Daha hatanın ne olduğunu bilmen lazım ki teşhis koyabilesin.Emre nin golünde hamle yapılmaz.Hamle yapsa bacağının altından orta yerki ;orda asıl tehlike orta yapması ama çok dar açıdan şuta zorluyor kalecinin çok rahat çıkarması lazım.Yani senin hata dediğin şeyde asıl doğruyu yapıyor.Love'n şutunda da kapattı ama koca kale iyi vurdu.Ama asıl önemlisi o direk pozisyonu gibi belki 6 taneyi blokladı.Ha senin gibiler düşünemediğinden bunları hep defans aldık işte milyon eu lara.Çünkü senin gibi kafalara göre defansın süperman olması lazım.Bakıyorsunuz çalım yemiyor, kafa vuruyor, ayağı iyi, markajı iyi ama şut bile çektirse hatalı oluyor.şakacı seni :)Şimdi hiç şut çektirmiyoruz.Veya pepe her şuytu blokluyor.Matemetik diye bir şey var.Açı, oyuncunun hacmi, ne mesafede yakalandığı, onlara bakıyormusun değerlendirirken?Önemi yok ama bunlar değil mi:) on şutu blokladı 1 şutu bloklayamadı, önemli olan bu senin için.

Zaten Akhisar maçlarını hep izlerim.Çok zevklidir.Süper zeka medya gibi golllerde beceriyi dikkate almaz her şeyi yine sadece defansın üzerinden açıklarsan gerçeğe anca senin gibi varırsın.

Sırf 3dk özetleri bile yorumlayamıyorsun.Koca maç belki on kez bire bir kaldı orta saha düşmesinden dolayı diyorum , anladın.Zaten kafan ortalama çalışıyorsa ;bu kadar düşen takımda bu kadar pozisyon verirken, aslında daha bile fazla hata yapması lazım normalde diye düşünürsün.Pozisyon derkende gelen tehlikeleri diyorum.Senin anlayamayacağın üzerine o 3 dk da olmayan şeyler.Zaten sığmamıştır 3dk ya hepsi.

Futbolu birilerinden nefret etmek için izleyeceğine, biraz kafa yorarak anlamaya çalışırsan daha iyi anlarsın.Sonra senin gibiler yüzünden milyonlar harcayıp hala yiyoruz.Aha gitti Yumlu, artık şut attırmazsın kaleye.Hey Allah'ım yahu.Tamam mühendis olmayın da bari ilkokul bilginizi hatırlayın yorumlarken.Açı, hacim, uzaklık gibi şeyleri düşünün.Kafanızda ne kuruyorsanız, onu ne yaparsa bu sefer rakip ne yapardı diye düşünün.Biraz adamın yerine kendinizi koyup düşünün.Senin kafayla düşünürsek dünya üzerinde stoper diye bir adam bile yok zaten..

Travelair
06.11.2017, 18:44
Yumlu'yu tanımasam iyi stoper olduğuna inanacaktım, verilmiş sadakam varmış :)

sason
06.11.2017, 18:57
Verilmiş sadakanız sayesinde takımın hali ortada, buradaki tipler aynı şekilde Şenol Hoca ile de dalga geçiyorlardı.Biliyoruz neleri ne kadar bildiğinizi. :)

Çoklu nefret timi olunca haklı olunsa şimdiye kadar uçmuştuk.

Aklınca dalga geçeceğine yaz bakalım şuraya kimmiş o süper stoperlerde öğrenelim.:)

Mesela gs de maicon mu, Skertel mi?Tosic mi?Neto ?Denayer? hahahahaha.

Yahu bu kulüp bu taraftara rağmen iyi dayanmış.daha önce batmamız lazımdı.Hala bir kibirler aman Allah'ım.

Şu şut attırmayan süpersonic stoperler.

Öyle ukala ukala, aşağılıya aşağılıya adamları, başkalarına üçer beşer milyon verip hala diplerde sürünüyoruz.Ama istediğiniz gibi özevlatlar yok.Mutlu olmanız lazım tabiki.

Hem ucuz adamlarımızı gönderdik, hemde seviye atladı takım,.Mutlu mutlu izleyin şimdi maçları.

5 milyona bir Skertel'de biz bulursak uçarız seneye.Yeterki Trabzonlu olmasın.Aman para fln kazanır , sakın ha.

Kibirli komikler sizi:)

batuhanTs
06.11.2017, 19:25
Yahu Batuhan kardeş...

Ilk once bu kadar seviyeli ve güzel bir geri dönüş icin tesekkur ederim forum ahalisinin seviyesizliginin aksine boyle seyler görünce seviniyor insan

Konumuza gelirsek takim genel olarak kötü ama mesele şu onur kötü onun alternatifi esteban ondan daha kötü mas kötüydü mustafa oynuyor idareten yerine ugur hubo ikiside ehhh cok alternatifleri yok sosa kotuydu hop onazi geldi yerine ama bu kadar haftada 2 3 mac disinda dökülen okay ve yusuf sanki birilerinden torpilliymis gibi surekli ilk 11 de benim canimi sıkan durum bu halbuki alternatifi en bol bölgede oynuyor ikiside

Travelair
06.11.2017, 19:25
Kötü söz sahibine aittir derler. Ne demek istiyorum? Yazılarınızda başkalarına yani forum üyelerine yaptığınız ölçüsüz ithamlar var, ama yazınıza bakınca o davranışları sizin yaptığınız gözüküyor. Her seferinde kafa,zeka edebiyatı yapıp siz ne anlarsınız deyip sonra kibirden ukalalıktan bahsetmeler, burdaki taraftarı aşağılamalar, sonra aşağılıyorsunuz demeler...

batuhanTs
06.11.2017, 19:26
O şahsı tanımıyorum ama yazdıklarına bakınca haklısın sanırım :o

Pesinen konusmanin zararlari sizi seviyeli sanmistim ama futbol bilginiz ve ahlakiniz tabeladan ufak boyu olan ve yusuf erdogan a platonik olarak aşık olan ismail saral ile esitmis

sason
06.11.2017, 19:38
Kötü söz sahibine aittir derler. Ne demek istiyorum? Yazılarınızda başkalarına yani forum üyelerine yaptığınız ölçüsüz ithamlar var, ama yazınıza bakınca o davranışları sizin yaptığınız gözüküyor. Her seferinde kafa,zeka edebiyatı yapıp siz ne anlarsınız deyip sonra kibirden ukalalıktan bahsetmeler, burdaki taraftarı aşağılamalar, sonra aşağılıyorsunuz demeler...

O zaman sinsi sinsi laf sokmayacaksın.Önceden de Şenol Hoca konusunda doğru düzgün yazışırken tartışmayı farklı boyuta çektin.Sonra alakasız şeyleri cümlem düşüktü diye çevirdin.Sana daha öncede yazdım, nasıl yaklaşırsan öyle karşılık bulursun.Laf sokarsan, bende karşılığı kibar olmaz.

Önünde defalarca pazara giden Skertel, 8 haftada yapmadığı kalmayan Neto, Denayer varken hadi onları geçtim elimizde Duricia varken Yumlu'ya laf çakmanda bilmediğinin kanıtıdır.Ne yapayım? Bu kadar para alan adamların yaptıkları hataları görüp hala bildiğini iddia ediyorsan; ne diyeyim şimdi?Daha saçma bakış açısı var mı?

Ya doğru düzgün yazış, birilerine yanaşıp laf sokma, yada yazma.Dediğim gibi her defasında ektiğinin karşılığını alacaksın benden......

castillo61
06.11.2017, 19:46
sason

ahahh zeka hacimden bahsedip satırlar boyunca Yumlu'nun iyi futbolcu olduğunu savunmak.

3 dakikalık özette 7-8 %100'lük pozisyon veren takımın tek suçlusu stoperi olduğunu iddia etmedim varsa öyle cümlem çıkar ama her pozisyonu şutla sonuçlandırmasına izin veren takımın stoperini iyi oynadı diye savunan sensin.

Hadi diyelim biz milyonlar saçıp bitikleri getiriyoruz senin öz evlatların niye bitik Vagner Love'a oyuncak oldu? Ama doğru süper stoper Yumlu durdurdu yoksa 10-0 biterdi.

sason
06.11.2017, 19:50
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> @sason (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=48957) <!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

ahahh zeka hacimden bahsedip satırlar boyunca Yumlu'nun iyi futbolcu olduğunu savunmak.

3 dakikalık özette 7-8 %100'lük pozisyon veren takımın tek suçlusu stoperi olduğunu iddia etmedim varsa öyle cümlem çıkar ama her pozisyonu şutla sonuçlandırmasına izin veren takımın stoperini iyi oynadı diye savunan sensin.

Hadi diyelim biz milyonlar saçıp bitikleri getiriyoruz senin öz evlatların niye bitik Vagner Love'a oyuncak oldu? Ama doğru süper stoper Yumlu durdurdu yoksa 10-0 biterdi.

Valla Akhisar'da keyfi yerinde.Aslında anlamışsın ama anlamamazlıktan geliyorsun işte.:)

Bitik Vagner Love hahahahhahahahhahaha, bitik ha , bitik.

Birde benim bildiğim oyuncak olması için oraya buraya yatırması veya yanından geçip 2-3 tane atması lazım ama neyse :) Dur bir dakika; ben bunu bir yerde görmüştüm..

Bizim maçı hatırladımda.Yine bir gülme geldi. :)

serkanholep
06.11.2017, 19:56
biraz oyuncularımızın eski sayfalarına, biraz da nispeten başarılı olduğumuz dönemlerdeki yorumlara baktım

çokca burada eleştiri yapılıyor. ve burası başarıyı kutlama veya öldürürcesine eleştirme yeri olmuş

gerçekliklerden uzak, en ufak başarısızlıkta yereden yere vuran, daha geldiği belli olmadan leş olmakla eleştirilen futbolcu veya td yorumları

çok tuhaf bir site burası

yapıcı eleştiri yok, birinin ak dediğine biri b.k diyor

ben taraftarım ve takımımı destekliyorum. iyi oyuncularımız da var kötüleri de

sadece bu oyuncuların bir arada güzel oyun oynaması gerekiyor

bunun için birçok dinamik var

td, teknik ekip,futbolcu,yönetim, taraftar

baktığımızda teknik kadro yeni, td yeni, taraftar küskün ya da bölünmüş, yönetim bölünmüş, futbolcular şaşkın

bu durumda şenol hoca da gelse, morinho da gelse bi halt olmaz

ersun geldiğinde, şota geldiğinde, halil geldiğinde, mra geldiğinde, tolunay geldiğinde hep hah şimdi oldu demedik mi çoğumuz

ama belki de en çok şansı en hak etmeyene verdik

rıza hoca da neredeyse yarım dönemlik anlaşma yaparak geldi. kimse başarısız olmaya gelmez. malatya maçı tek gol yedik. 30. dk kırmızı yedik. çok da kötü değildik

gs maçı gayet iyiydik

kayseri maçı anlamsız bir şekilde kötü oynadık

ters geldiler bize.

gs bu hafta 5 attı ama geçen hafta bize yenildi. böyle maçlar olabilir

1-2 maçla asıp kesmemek gerek td yi

daha tam kadro oynamadı bile

milli aradan sonra göreceğiz bazı şeyleri

elimizdeki değerlere lütfen sahip çıkalım

okay,onazi,yusuf,abdülkadir, castillo üzerinden bir takım oluşturulabilir

hatta kucko yu da katabiliriz buraya tecrübe olarak

ve keşke şu maliyetli transferleri bırakıp savaşçı ve kariyer yapmak isteyen en fazla 25 yaşında tpçular alsak

bero dan ümitliydim ama ya adam başka yerde oynatılıyor ya da gerçekten gitse iyi olacak

sözün özü şu anda fm oynanmıyor ve dolayısıyla zırt pırt td değişmez, bütün oyuncular gönderilip yenileri allınmaz

yine bize düşen vefakar taraftar olmak

eleştiri yaparken yapıcı eleştiri yapmak

castillo61
06.11.2017, 19:56
Valla Akhisar'da keyfi yerinde.Aslında anlamışsın ama anlamamazlıktan geliyorsun işte.:)

Bitik Vagner Love hahahahhahahahhahaha, bitik ha , bitik.

Bizim maçı hatırladımda.Yine bir gülme geldi. :)

Of zekaya bak.

Bitik diyerek ironi yaptığımı dahi anlamadın. Neresi ironi diyeceksen?

Eski bir yıldız mı? Evet
Yaşlı mı? Evet
Lige geldiğinde form olarak düşüşte miydi? Evet

Şimdi biz 1 milyon fazla maaş verip getirseydik ve etkili olmasaydı paraları bitik yabancılara saçıyoruz, öz evlatlar diye iç geçirip sizin yüzünüzden diye ahkam kesecek miydin kesmeyecek miydin? Samimi ol.

sason
06.11.2017, 20:09
Of zekaya bak.

Bitik diyerek ironi yaptığımı dahi anlamadın. Neresi ironi diyeceksen?

Eski bir yıldız mı? Evet
Yaşlı mı? Evet
Lige geldiğinde form olarak düşüşte miydi? Evet

Şimdi biz 1 milyon fazla maaş verip getirseydik ve etkili olmasaydı paraları bitik yabancılara saçıyoruz, öz evlatlar diye iç geçirip sizin yüzünüzden diye ahkam kesecek miydin kesmeyecek miydin? Samimi ol.

Valla ya ironi yapmıyorsun, ya da ironi yapmayı bilmiyorsun:)

Vagner'e karşı olmam için çok yüksek para alması lazımdı.Aksine en beğendiğim oyuncu şu anki ligde.Samimiliğimide daha önce söylediğim gibi maçlarını izlememden anlayabilirsin.

Ben futbolcunun ne verdiğine bakarım, ne kadar para aldığına bakarım.
Zihniyet hala yanlış.Niye Akhisar'dan çok para veriyorsun senin adın Trabzonspor iken.Daha bile az vermen lazım.

Eski yıldız.Ucuz ise evet.
Eski yıldız.Elimizdekilerden gerçekten fark yaratacaksa evet.
Eski yıldız.Elimizdeki potansiyel gencin önünü kesmeyecekse evet.

Bunun dışında alınması aptallıktır.

Ayrıca oyuncunun ne eski olması nede yıldız olması beni ilgilendiriyor.Ne oynadığı ilgilendiriyor.

Son derecede samimiyim.

castillo61
06.11.2017, 20:33
Valla ya ironi yapmıyorsun, ya da ironi yapmayı bilmiyorsun:)

Vagner'e karşı olmam için çok yüksek para alması lazımdı.Aksine en beğendiğim oyuncu şu anki ligde.Samimiliğimide daha önce söylediğim gibi maçlarını izlememden anlayabilirsin.

Ben futbolcunun ne verdiğine bakarım, ne kadar para aldığına bakarım.
Zihniyet hala yanlış.Niye Akhisar'dan çok para veriyorsun senin adın Trabzonspor iken.

Eski yıldız.Ucuz ise evet.
Eski yıldız.Elimizdekilerden gerçekten fark yaratacaksa evet.
Eski yıldız.Elimizdeki potansiyel gencin önünü kesmeyecekse evet.

Bunun dışında alınması aptallıktır.

Ayrıca oyuncunun ne eski olması nede yıldız olması beni ilgilendiriyor.Ne oynadığı ilgilendiriyor.

Son derecede samimiyim.

İroni nedir alaya alarak birşeyin tersini ima etmek. Sen yabancı yabancı diye kafa ütülüyorken Vagner Love'ın alındığı dönemdeki şartları da göz önünde bulundurarak senin perspektifine atıfta bulunmak için Vagner Love'a bitik demem ironidir. Ama doğru herşeyin en iyisini bildiğin için ironi eleştirmenliğini de çok görmüyorum.

Ne verdiğine bakarım ne oynadığına bakarım demişsin doğru olan bu fakat nasıl kestireceksin? Vagner Love tekrar yazayım yaşını almış, form olarak düşüşte geldi. O kadar gol o kadar etkili maçtan sonra beğeniyorum demek kolay ya Damdoy gibi çıksaydı? Garantisi var mı? İşte tam da aksi performans gelseydi ne kadar aksini iddia etsen de sayfalarca yaptığın gibi sizin yüzünüzden bitik yabancılara para saçıyoruz diye ahkam kesecektin.

Neden Trabzonspor daha fazla para veriyora gelince. Buna destek çıkacak halim yok hiçbir taraftar da çıkmaz ama menajerlere teslim olmuşuz bunu da burada yazarak çözecek güçte değiliz.

Travelair
06.11.2017, 21:07
O zaman sinsi sinsi laf sokmayacaksın.Önceden de Şenol Hoca konusunda doğru düzgün yazışırken tartışmayı farklı boyuta çektin.Sonra alakasız şeyleri cümlem düşüktü diye çevirdin.Sana daha öncede yazdım, nasıl yaklaşırsan öyle karşılık bulursun.Laf sokarsan, bende karşılığı kibar olmaz.

Önünde defalarca pazara giden Skertel, 8 haftada yapmadığı kalmayan Neto, Denayer varken hadi onları geçtim elimizde Duricia varken Yumlu'ya laf çakmanda bilmediğinin kanıtıdır.Ne yapayım? Bu kadar para alan adamların yaptıkları hataları görüp hala bildiğini iddia ediyorsan; ne diyeyim şimdi?Daha saçma bakış açısı var mı?

Ya doğru düzgün yazış, birilerine yanaşıp laf sokma, yada yazma.Dediğim gibi her defasında ektiğinin karşılığını alacaksın benden......

Yumlu kötü stoper. Sinsi sensin. Laf sokmuyorum, laf sokmaya çalışan sensin. Şenol hoca konusunda ne zaman cümlem düşüktü dedim hatırlamıyorum, dedimse de öyledir, kimseye yalan borcum yok. Diğer stoperlere iyi de demedim. Nerden çıkardın? Doğru düzgün de yazıyorum, senin gibi argo ve hakaret ederek yazmıyorum. Sen sürekli millete laf atmayı bırak bence. Konuya dönelim, herkese bulaşarak bir yere varamazsın

alper*
06.11.2017, 21:18
https://www.youtube.com/watch?v=tTmoR2a6Nho

Ver müzüğü kardeş.

sason
06.11.2017, 21:22
İroni nedir alaya alarak birşeyin tersini ima etmek. Sen yabancı yabancı diye kafa ütülüyorken Vagner Love'ın alındığı dönemdeki şartları da göz önünde bulundurarak senin perspektifine atıfta bulunmak için Vagner Love'a bitik demem ironidir. Ama doğru herşeyin en iyisini bildiğin için ironi eleştirmenliğini de çok görmüyorum.

Ne verdiğine bakarım ne oynadığına bakarım demişsin doğru olan bu fakat nasıl kestireceksin? Vagner Love tekrar yazayım yaşını almış, form olarak düşüşte geldi. O kadar gol o kadar etkili maçtan sonra beğeniyorum demek kolay ya Damdoy gibi çıksaydı? Garantisi var mı? İşte tam da aksi performans gelseydi ne kadar aksini iddia etsen de sayfalarca yaptığın gibi sizin yüzünüzden bitik yabancılara para saçıyoruz diye ahkam kesecektin.

Neden Trabzonspor daha fazla para veriyora gelince. Buna destek çıkacak halim yok hiçbir taraftar da çıkmaz ama menajerlere teslim olmuşuz bunu da burada yazarak çözecek güçte değiliz.

Benim yabancı yabancı diye kafa ütülemem senin hüsn-ü kuruntun.Yabancı alınmasına tamamen karşı olsam, yada yaşlı oyuncuya olurdu o zaman.Neyse çok uzatmayacağım.

Bir kere elmayla armutu karıştırıyorsun.Öncelikle Vagner santrafor ki Türkiye'de santrafor yetiştirmek imkansız, taraftar profili yüzünden.
İkincisi pahalı değil.
Üçüncüsü yerinde potansiyel veya gelecek vaad eden kimse yoktu.

Yani ucuz fiyata tabiki denenebilir.Ama gidip 3 milyon verirsen zeka özürlü derim tabiki.

Tıpkı Yumlu'nun hataları diye saçmalıklar yazıp yerine milyonlarca eu luk paralar saçılmasındaki gibi.Çünkü Yumlu gayet iyi stoperdir en az Fbdeki,gs dekiler kadar.Onu gönderip milyonlar harcamak seni level atlatmaz.

Tıpkı Sosa'ya dünya para verilmesi gibi.Elinde Yusuf varken Sosa alınmaz işte.8 numara diyorsan hiç alınmaz.Yığınla yetenekli adam var o fiyatın 1/4 üne.

Sana bek lazım, gidip Yumlu ile uğraşıyorsun (örnek olarak söylüyorum)

Sonra takım level atlamıyor, borç artıyor, maaş artıyor, başarısız oluyorsun.Niye çünkü Yumlu Trabzonlu, önce o hedef.Okay'ı stoper yapıyoruz sayenizde.

Kişisel nefretlerinizi, marka düşkünlüğünüzü herşeyin üstünde tutuyorsunuz.Hem para harcıyoruz, hem sürünüyoruz.

Sonra sayfalarca ağlaklık.

sason
06.11.2017, 22:52
Yumlu kötü stoper. Sinsi sensin. Laf sokmuyorum, laf sokmaya çalışan sensin. Şenol hoca konusunda ne zaman cümlem düşüktü dedim hatırlamıyorum, dedimse de öyledir, kimseye yalan borcum yok. Diğer stoperlere iyi de demedim. Nerden çıkardın? Doğru düzgün de yazıyorum, senin gibi argo ve hakaret ederek yazmıyorum. Sen sürekli millete laf atmayı bırak bence. Konuya dönelim, herkese bulaşarak bir yere varamazsın

Ben açık net yazarım.Hedefimide belirtirim.

Yumlu kötü stoper demek başka.Senin yazdığın başka.Benim fikrime karşıysan açık açık dalga geçmeden yazarsın kötü stoper diye.Düzgünce tartışırız.
Yandan imalı yazarsan sinsilik olur.

Şenol Güneş konusunda yaptığın sinsilikte ortada.Niye şimdi gidip yazdın.Eleştirmek için değil mi?

Dur yahu sevdiğindendi :)

Aklımla alay etme.Net ol.Tamam kibar yazıyorsun ama delikanlıca da yaz.

ÖmürKaradeniz61
06.11.2017, 23:20
Bu dostluk felan ayaklarını oldum olası sevmiyorum ben,Kayseri camiasını evet seviyoruz,birbirimize saygımız var ama herşeyi olduğu gibi bunuda abartmadan edemiyoruz.Kaç maçtır dost ayağına içerde dışarda gevşek oynuyoruz.Benim gözümde Trabzonspor tektir başka takım yoktur.

6Şafak Aydın1
07.11.2017, 07:51
görüntü o bicim ama gol yemeden mac bitirdik, asamoah gyan bile atamadi. hücumda düzelirse is tamamdir. daha ne olsun.