PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başkanımız Muharrem Usta Ntv Spor Canlı Yayın Konuğu 26.10.2017 - 18:00

katre-i.matem
26.10.2017, 13:29
Kulüp başkanımız Muharrem Usta bugün Ntv Spor canlı yayınına katılacak. Saat 18:00 da Ntv Spor da yayınlanacak olan Spor Merkezi programının konuğu olacak olan Usta gündeme dair açıklamalarda bulanacak.

Turgay Atalay
26.10.2017, 13:36
Kızımla Harika Kanatlar izlemeyi tercih ederim Trt Çocuk da... Daha eğlenceli.

Yiğit Gayretli
26.10.2017, 13:37
Vay anasını ya!

HOPA'LI TS'Lİ
26.10.2017, 13:38
Kadife sesi, naif duruşu ve güzel beden diliyle tekrar hipnotize etmeye hazırlanıyor bizi :)

cebcare
26.10.2017, 13:40
Sabır sabır 6 yedik 7 yedik 8 ve 9 yemek sırada der artık :)

katre-i.matem
26.10.2017, 13:46
Vay anasını ya!

İmzan bu aralar sıkıntı arz ediyor biliyorsun :)

C.Guleryuz
26.10.2017, 13:46
50. yılımızda kümede kalmayı hedefliyoruz diyecek mi acaba?

Berkan
26.10.2017, 13:50
Çorumda yazdigimiz destandan bahsedecek bence

Yiğit Gayretli
26.10.2017, 13:51
İmzan bu aralar sıkıntı arz ediyor biliyorsun :)

İrfan abi, kapılarından ve hatta sokaklarından geçmişliğim yok. Vicdanım rahat. Trabzonspor'un da gerçekten ayağa kalkmaya ihtiyacı var öte yandan :)

Zaten imzam da 2-3 yıldır öyle :)

Ozan Yılmaz
26.10.2017, 13:52
Artık ne dese kurtaramaz bu durumu, istediği kadar ikna edici konuşsun gerçekleri ve icraatlarını ortaya koysun gerisi fos.

Faik Yılmaz
26.10.2017, 13:58
650 gündür konuşuyor zaten Sayın Başkan.....

Keşke icraatlarını görebilseydik.....

Mert Oğuzlu61
26.10.2017, 13:59
Ne söylerse söylesin hükümsüzdür, kimseyi gerizekalı yerine koymasın insanların aklıyla dalga geçmesin, 2 sene oldu ve geldiğimiz süreçte; kendi şehrinde maç izlemeye bile tenezzül etmeyen, borcu 600 milyon artıran ve 2 senedir küme düşmeme mücadelesi veren takım yaratan başkan profili var, ayıptır ayıp. Fiko olsun dedik o İho olmayı seçti, Nuri Albayrak bile olmayı beceremedi o derece yani.

Ne masal anlatırsa anlatsın asla dikkate almayacağım. Küme düşürmesin yeter, 2 yöneticisi daha istifa etmezse 1 yıl daha koltukta. Gelirken ''başarısız olursak gideriz'' diyordu, diğerleri gibi bu söylemi de yalan çıktı.

Yalanın batsın yalancısın. Gİ DE CEK SİN.

katre-i.matem
26.10.2017, 14:01
İrfan abi, kapılarından ve hatta sokaklarından geçmişliğim yok. Vicdanım rahat. Trabzonspor'un da gerçekten ayağa kalkmaya ihtiyacı var öte yandan :)

Zaten imzam da 2-3 yıldır öyle :)

Biliyorum ya hu takılayım dedim :)

Yiğit Gayretli
26.10.2017, 14:03
Biliyorum ya hu takılayım dedim :)

Ben seni biliyorum da ortam çok bulanık. Sürüyle art niyetli var :) Eşe dosta safımızı belli edelim :)

katre-i.matem
26.10.2017, 14:05
Ne söylerse söylesin hükümsüzdür, kimseyi gerizekalı yerine koymasın insanların aklıyla dalga geçmesin, 2 sene oldu ve geldiğimiz süreçte; kendi şehrinde maç izlemeye bile tenezzül etmeyen, borcu 600 milyon artıran ve 2 senedir küme düşmeme mücadelesi veren takım yaratan başkan profili var, ayıptır ayıp. Fiko olsun dedik o İho olmayı seçti, Nuri Albayrak bile olmayı beceremedi o derece yani.

Ne masal anlatırsa anlatsın asla dikkate almayacağım. Küme düşürmesin yeter, 2 yöneticisi daha istifa etmezse 1 yıl daha koltukta. Gelirken ''başarısız olursak gideriz'' diyordu, diğerleri gibi bu söylemi de yalan çıktı.

Yalanın batsın yalancısın. Gİ DE CEK SİN.

Seçimden önce gitmeyecek seçimin de ne getireceğini şimdiden kestirmek imkansız. Mevcut siyasi iktidarın desteğiyle oturuyor o koltukta tek tutunduğu dal da o zaten.

Mehmet Fatih Yavuz
26.10.2017, 14:12
Vallahi bunca zaman sonra, şu skorların ardından ne söyleyecek ki?
Hem de bu kadar süre ortadan kaybolduktan sonra?

Kaç gün sürdü söyleyeceklerini planlamak? 2 Ay mı?

Artık vallahi ben bile (ki sabırlıyımdır buradaki genel profile göre) bir şey beklemiyorum.

O safhayı geçtik.

Marjinal bir şey söylerse belki etkiler. Onun dışında aynı teraneleri tekrar edecekse 3-4, 1-6 falan derken ben doydum. Bu kadar sportif edepsizliği kaldıracak bünye yok maalesef.

Enaldo61
26.10.2017, 14:27
Canlı yayında istifa mı edecek, yaşasın!

alper*
26.10.2017, 14:29
Herhalde kongreye gidiyoruz açıklaması gelir.

Mustafa YILMAZ
26.10.2017, 14:45
fazla argüman kalmadı elinde zira borçtan bahsedemez kendiside katkı sağladı, menejerlerden bahsedemez kendiside kucaklaştı, şikeden bahsedemez taraftar baskısıyla pr için anlaştı ki oda belli değil ne olduğu, alt yapıdan bahsedemez 1461'in hali ortada v.s v.s kendisini aklayacak hiç bir argümanı yok elinde.

muhtemelen özeleştiri yapacak bu sayede biraz gaz alırım düşüncesiyle sonra artık bazı önlemler alınacak v.s diyecek.

ama tren çoktan kalktı bu saatten sonra ayrılık için geçen günleri sayar ancak.

Ogün YAZICI
26.10.2017, 14:52
Edebiyat dersleri yasaklansın !

Yine icraatları değil de edebi kişiliği ile milyonlara umut saçacak kandıracak saçmalayacak...

Her iddiasına varım "ben Ersun Yanal'ın hale daha arkasınayım.Ama Trabzon şehri bla bla bla... diye devam edip yolları ayırmak zoruna kaldık" diyecek.
Ve ekleyecek "bizim camia reformu yapmamız bla bla bla..."diye devam edecek.

merdeme
26.10.2017, 14:57
Kesin mi bu sefer? Yine kaçmasın :(

Faik Yılmaz
26.10.2017, 15:01
Bundan sonra beni ancak " Kongreye gidiyoruz " açıklaması tatmin eder....

Ha takımın düzeleceğine inanıyorsa kongre zamanına 40 gün var..... 4-5 galibiyet alır çıkar Kongre Üyelerinin karşısına ikna eder yeniden seçilir....

Ancak bu kadar kötü bir tablodan sonra hem tabloyu düzeltmeyip hemde ısrarla o koltukta oturmaya devam ederse çok yakında İho gibi hatta Odan daha fazla nefret edilen eski bir başkan olur....-

HOPA'LI TS'Lİ
26.10.2017, 15:07
Çorum'u elemesek de çıkar mıydı acaba diye aklıma gelmiyor değil, zamanlama manidar

zekeriyya
26.10.2017, 15:07
Kadife sesi, naif duruşu ve güzel beden diliyle tekrar hipnotize etmeye hazırlanıyor bizi :)

bende aynen böyle düşünüyordum :)

HOPA'LI TS'Lİ
26.10.2017, 15:08
Bundan sonra beni ancak " Kongreye gidiyoruz " açıklaması tatmin eder....

Ha takımın düzeleceğine inanıyorsa kongre zamanına 40 gün var..... 4-5 galibiyet alır çıkar Kongre Üyelerinin karşısına ikna eder yeniden seçilir....

Ancak bu kadar kötü bir tablodan sonra hem tabloyu düzeltmeyip hemde ısrarla o koltukta oturmaya devam ederse çok yakında İho gibi hatta Odan daha fazla nefret edilen eski bir başkan olur....-

Biz bu işi yüzümüze gözümüze bulaştırdık. Trabzonspor'umuzun geleceği ve menfaatleri için Aralık ayındaki mali genel kurulu olağanüstü genel kurula çevirme kararı aldık demesinden başka hiçbir şey beni ikna edemez.

asilhamsi
26.10.2017, 15:13
Bu saatten sonra takıma faydalı olmasının tek yolu istifa etmesidir.

Mehmet BAŞ
26.10.2017, 15:14
Konuşsun konuşsun. Susmasından iyidir.
Kaç zamandır nerede bu adam diye eleştiriyorduk. Yayına çıkmasını doğru buluyorum.

Bayraktaroğlu
26.10.2017, 15:16
çorumspor galibiyetinden sonra ekranlara çıkıyor :o

alper*
26.10.2017, 15:19
6 golden sonra konuşulması gereken zaman Akhisar maçıydı. Çorumspor değil.

Bu yönetim ile başarılı olacağımıza inancım sıfır.

Enaldo61
26.10.2017, 18:22
Tam olarak tahmin ettiğim gibi sorunlar, futbolcularda disiplin sorunu var, oynamayanlar demotive olmuş.

Ogün YAZICI
26.10.2017, 18:35
Sürekli oynamak isteyen 4 tane kanat oyuncusu varmış.Bir de Abdülkadir çıkmış herşey karışmış.
Sen rezil bir başkansın ya rezil
Madem öyle Volkan'ı neden aldın ?
Niteliği mi artırdı niceliği mi azalttı ?
Kimin torpiliyle neden aldın Volkan'ı yuh sana.

2 tane 11 yapmışsınız biri yerlilerden biri yabancılardan
Çıkmış oynamayan yabancılar demotive oldu bu işi bıraktılar diyorsun
Ulan ben bile bıraktım bu işi
Castillo Bongonda Rodallega Ndoye Onazi ile karşılaşsam Trabzonspor adına gözlerinin içine bakamam sizin adaletsizliğiniz yüzünden.

Fatih Öztürk
26.10.2017, 18:42
Sürekli oynamak isteyen 4 tane kanat oyuncusu varmış.Bir de Abdülkadir çıkmış herşey karışmış.
Sen rezil bir başkansın ya rezil
Madem öyle Volkan'ı neden aldın ?
Niteliği mi artırdı niceliği mi azalttı ?
Kimin torpiliyle neden aldın Volkan'ı yuh sana.

2 tane 11 yapmışsınız biri yerlilerden biri yabancılardan
Çıkmış oynamayan yabancılar demotive oldu bu işi bıraktılar diyorsun
Ulan ben bile bıraktım bu işi
Castillo Bongonda Rodallega Ndoye Onazi ile karşılaşsam Trabzonspor adına gözlerinin içine bakamam sizin adaletsizliğiniz yüzünden.

Takımın disiplininden kendi sorumlu değilmiş gibi neyin şikayetini kime yapıyor acaba.

Jedi
26.10.2017, 18:43
başkan pis sallıyor... bu işden anlamadığı çok belli, gülerek izliyorum

Karmam
26.10.2017, 18:43
yine ince ince açıklıyor her şeyi ama anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az

C.Guleryuz
26.10.2017, 18:46
Abi bu adam net olarak futbolu bilmiyor :D

Ogün YAZICI
26.10.2017, 18:48
Programın yarım saati ilk 9 haftadaki kadro adaletsizlikerinden yakınma
Oyuncuların haksızlıklar karşısında demotive olmalarından yakınma ile geçti

Senin takımdaki sorunu çözmek adına karşına alıp konuştuğun Burak Yılmaz 2 ay sakat oynadı.Milli maçta oynamak uğruna gidip rehabilitasyonunu tamamlayıp formayı sıradakine bırakmadı.Dil döktük avaz avaz bağırdık Rodallega'ya haksızlık yapılıyor diye.

Hangi sorunu kimlerle çözmeye çalışıyorsun sen ?

Son 2 yılı yerli çetesi yüzünden çöp olan galatasaray %100 yabancı yapılanma ile fırtına gibi geri döndü.

C.Guleryuz
26.10.2017, 18:53
Konuştuklarından zerre tatmin olmuyorum. Umarım en kısa zamanda görevini bırakır.

Fatih Öztürk
26.10.2017, 18:57
Borcu 397 değil 590 milyon tl'den devraldım dedi.
O zaman bir kaç ay sonra ki mali kongrede neden ibra ettiniz önceki yönetimi?
Ne tür sahtekarlıklar dönüyor kulüpte çıkın bilgilendirin kongre üyelerini.

ozzy!
26.10.2017, 18:59
50. yılda şampiyonluktan, 50.ci yılda hedef kimsenin iplemediği Türkiye Kupası. Vay be. Büyük hayal kırıklığı.

tristram
26.10.2017, 19:01
hem hocanin arkasinda cok durdum diyor hemde takimda forma adaleti yoktu diyor..aga sen neciydin allah askina, madem forma adaletsizigi vardi hocanin arkasinda neden durdun?yeni hoca geldi neredeyse ersun'un kadrosuyla sahaya ciktii..sen riza hocayi alirken durumu anlatmadin mi?bu adam ne diye hala ayni adamlara ilk macta forma verdi..

takimda 17-18 tane ilk 11de oynayabilecek adam var diyor..allah askina defansa koyacagimiz adam yokken kanatlari sisiren sen degil misin?bu nasil kadro planlamasi..

trabzon'da takim kaptanlariyla gorusmus..onur-burak-olcay-ugur..ugur'u saymazsak bu kadrodaki forma adaletsizliginin temeli zaten bu oyuncular.neden kadro disilar yok..burak sansa goller atti diye takim 9 haftadir 10 kisi oynadi.rodallega her girdigi mactan sonra hucum anlaminda seviye atladik bunu nasil gormezsiniz..bu takimda volkan denen gudubetin forma bulabilmesinin yegane nedeni burak'tir onur'dur olcay'dir..rcastillo-abdulkadir varken olcay nedir allah askina?
ayni seyi 8 hafta denedik olmadi sen hala ayni hamlelerle takimi ayaga kaldirabilecegini dusunuyorsun..taraftar destek verse kenetlense ne olacak..bide istifa eden yoneticileri sucluyor..hicbir kulupte td alinirken oyuncu alinirken oy birligi olmaz diyor.sen herseyi tek basina yapacaksan kimsenin gorusune onem vermeyeceksen o adamlar yonetici olsa ne olmasa ne?gotu boklu menejerlerin fikirleri yoneticiden daha onemliyse adamlar ne yapsin..

goreve geldiginde ne cok sevinmistim ama artik olmuyor baskan..yeminlen hikaye anlatiyorsun.cok konusup sifir icraat var.

Mustafa YILMAZ
26.10.2017, 19:01
en çok merak ettiğim soruyu sordu 30 yaş üstü oyuncuları ama direk cevap vermedi aslında spiker bu transferlerle kendi söylemlerinizi inkar ettiniz dedi ama usta kıvırdı yine.

forma adaletsizliğini 1 milyon kez yazdık dışardan gözüken bir şeydi bu sen başkansın dert yanmayacaksın sorunu çözeceksin. izledin sadece.

geniş kadro kur eyvallah ama bunu yaparken batırdın orta sahaya yığdın oyuncuları kanat varken gereksiz volkanı aldın defans bölgesini eksik bıraktın.

sponsor konusunda haklı.

işin özeti usta bu konuda beceriksiz biri bunu kendiside görmeli artık ve bırakmalı.

My
26.10.2017, 19:07
Şu yayın rezillik resmen bu adam Trabzonspor kulübünün başkanı şimdi he mi.

gurur6134
26.10.2017, 19:10
Kendi kendine celisen bir baskan ve malesef bizim klubun baskani..artik yalanlarina palavralarina forumda bile 3 5 yalakasindan baska kimse kanmiyor inanmiyor kimseyi tatmin edemiyor hayati yalan hikaye biri suna istifanin da erdem oldugunu anlatsin..

C.Guleryuz
Paradan başka bir şey söyleyemiyor. Şöyle reklam aldım, böyle para verdim.
Futbol yöneticiliği hakkında en ufak bir bilgisi yok.
Çok büyük destekçindim, fakat çok büyük yanılmışım.
Tez vakitte senden kurtuluruz umarım.
Boş konuşuyorsun Usta.
Yalanın batsın yalancısın.

My
Adam açık açık Yusuf'la Abdül'ü satıcam diyor.

Mesut
Aha sene sonu Yazıcı ve Abdulkadir satacak anlaşıldı

Mustafa YILMAZ
26.10.2017, 19:13
yusuf ve abdüş ile şampiyonluk yaşayacağım demiyor da ikisi için 40 milyon euro'lar falan diyor lan sen şampiyon ol veya avrupa kupalarında bi vitrin yap sadece abdüş 40 milyon euro'dan fazla eder.

My
26.10.2017, 19:13
Adamın futbol yöneticiliğinden hele hele Trabznspor'a değil başkanlık yöneticilikten bile haberi yok eğer ki bu adam devam etsin biz battık bunu herkes kafasına kazısın çok çok yanlış yolda.

Jedi
26.10.2017, 19:17
söylediklerinin hiçbirisine inanmıyorum.........mükemmel hikaye okuyor yalnız.

bu adam Trabzonsporu kümeye göndermeden gitmez. demedi demeyin

tonya55
26.10.2017, 19:18
borcun 1 milyara yaklastigini kayyuma gittigimizi soracak olan varmı acaba.

Berkan
26.10.2017, 19:22
Yayına katıldı dimi bu konuda yalan sıkmadı herhalde :D

batuhanTs
26.10.2017, 19:23
Hipnoz olmayasiniz gecmisteki gibi

Berkan
26.10.2017, 19:26
Yazıcı ve abdulkadiri satamaz. Babasının çiftliği değil Trabzon. 20'ye bile satılsalar satacakları takımdan en az 23-25 alırlar 5milyonda cebe. (geçmişte örnekleri mevcut)

Karmam
26.10.2017, 19:41
Çok boş yorumlar yapılıyor. İçi doldurulmaya çalışılıyor ama tamamen ilkel, akılsız taraftarların "Nasıl yeniliriz hüğo" hırsını çamur atarak alma hevesinden başka hiçbir şey değil.

Trabzonspor tarihinin en kötü kadrolarından biri 2 yıl içinde Trabzonspor tarihinin en iyi kadrolarından biri haline getirildi. Bunu ben değil taraflı tarafsız bütün spor yazarları da söyledi.

Mali durum desen senelik 100 milyon liranın üstünde bütçe açığı veren takımı alıyorsun, hem kadroya seviye üzerine seviye atlatıyorsun hem de gelir gider dengesi sağlıyorsun. Büyüyen borç da önceden kalan borcun kur ve faiz farkından oluyor ki o bile kontrollü büyüyor.

Binlerce haciz dosyası kapatmışsın.

Futbolcular aylardır parasını alamıyorken, kadronun yarısından fazlası FIFA'dayken, birçok futbolcun parasını alamadığı için sözleşmelerini tek taraflı fesh ederken sen 2 yıldır hem futbolcu hem transfer paralarını bir şekilde tam zamanında takır takır yatırıyorsun.

Bir yandan taraftar köstek, medyan köstek, kendi yöneticilerin köstek sürekli sorun çıkartıyorlar onlarla uğraşıyorsun. Muharrem Usta'ya doğru düzgün destek veren 3 tane adam var, bence bu da inanılmaz manidar. Hekimoğlu, İHO ve Sadri Şener. Hiçbiri doğru düzgün toz kondurmuyor Muharrem Usta'ya çünkü biliyorlar adamın nelerle uğraşıp neler başardığını. Sürekli dayanaksız iftiralar, yok siyaset için rant peşindeymiş, yok menajerlere çalışıyormuş.

Alternatifli kadro kurmuşsun, teknik heyetin idare edememiş. Olur. Bir tek Trabzonspor'da olmuyor bu, dünyanın bütün sporlarında, kulüplerinde oluyor. Kimse Ersun Yanal'ın ipin ucunu bu kadar kaçıracağını tahmin edemezdi. Teknik direktör veya başkan değiştirmekle başarı gelmiyor, bunları söylemeye gerek var mı yahu? Dünya kadar değişti hani nerde başarı? Ersun Yanal artık hiçbir şekilde olmayacağı noktaya geldi. Sezon sonu da büyük ihtimalle Şenol Güneş gelecek.

Ben adım gibi biliyorum ki yarın başkanlık koltuğuna her kim oturursa otursun birkaç ay içinde birebir aynı adamlar birebir aynı küfürleri edecek. 30 Yıldır böyle, Muharrem Usta yanlış sebeplerden dolayı giderse bir 30 yıl daha da böyle olacak. Gelip gelebilecek en iyi başkan açık ara bu. Sebeplerine yukarda değindim, daha da üzerine roman yazabilirim. Problem Trabzonspor taraftarının beklentileri oluştururken gerçeklikten kopup ilkel ve eğitimsiz sinir duygularıyla birlikte asıl sorunları görmemesinden kaynaklanıyor. Bu başarısızlıklar tamamen tesadüftür. Asla ve asla kötü bir yönetim anlayışından söz edilemez. Bir noktada büyük bir istikrarla büyük başarıların akmaya başlaması Muharrem Usta yönetiminde tek kelimeyle kaçınılmazdır ama yineliyorum, tamamen bahtsızlık olan bugünkü durum yüzünden akılsız insanlar Muharrem Usta'yı harcayacak. Yarın Hekimoğlu gelecek ona da söveceksin, buna da sövdün, bundan öncekine de sövdün, onun öncesine de hep sövdün, sövdün, sövdün. ilginç bir şekilde Sadri Şener sanki iyi bir başkanmış izlenimi oluşmuş, halbuki o hepsinden kötüydü, bunu sen de zamanında söylüyordun ama unuttun. Bir daha gelsin bir daha hatırlarsın, bir daha söversin. Aklın yarım çünkü.

61_Hasan_69
26.10.2017, 20:04
Çok boş yorumlar yapılıyor. İçi doldurulmaya çalışılıyor ama tamamen ilkel, akılsız taraftarların "Nasıl yeniliriz hüğo" hırsını çamur atarak alma hevesinden başka hiçbir şey değil.

Trabzonspor tarihinin en kötü kadrolarından biri 2 yıl içinde Trabzonspor tarihinin en iyi kadrolarından biri haline getirildi. Bunu ben değil taraflı tarafsız bütün spor yazarları da söyledi.

Mali durum desen senelik 100 milyon liranın üstünde bütçe açığı veren takımı alıyorsun, hem kadroya seviye üzerine seviye atlatıyorsun hem de gelir gider dengesi sağlıyorsun. Büyüyen borç da önceden kalan borcun kur ve faiz farkından oluyor ki o bile kontrollü büyüyor.

Futbolcular aylardır parasını alamıyorken, kadronun yarısından fazlası FIFA'dayken, birçok futbolcun parasını alamadığı için sözleşmelerini tek taraflı fesh ederken sen 2 yıldır hem futbolcu hem transfer paralarını bir şekilde tam zamanında takır takır yatırıyorsun.

Bir yandan taraftar köstek, medyan köstek, kendi yöneticilerin köstek sürekli sorun çıkartıyorlar onlarla uğraşıyorsun. Muharrem Usta'ya doğru düzgün destek veren 3 tane adam var, bence bu da inanılmaz manidar. Hekimoğlu, İHO ve Sadri Şener. Hiçbiri doğru düzgün toz kondurmuyor Muharrem Usta'ya çünkü biliyorlar adamın nelerle uğraşıp neler başardığını. Sürekli dayanaksız iftiralar, yok siyaset için rant peşindeymiş, yok menajerlere çalışıyormuş.

Alternatifli kadro kurmuşsun, teknik heyetin idare edememiş. Olur. Bir tek Trabzonspor'da olmuyor bu, dünyanın bütün sporlarında, kulüplerinde oluyor. Kimse Ersun Yanal'ın ipin ucunu bu kadar kaçıracağını tahmin edemezdi. Teknik direktör veya başkan değiştirmekle başarı gelmiyor, bunları söylemeye gerek var mı yahu? Dünya kadar değişti hani nerde başarı? Ersun Yanal artık hiçbir şekilde olmayacağı noktaya geldi. Sezon sonu da büyük ihtimalle Şenol Güneş gelecek.

Ben adım gibi biliyorum ki yarın başkanlık koltuğuna her kim oturursa otursun birkaç ay içinde birebir aynı adamlar birebir aynı küfürleri edecek. 30 Yıldır böyle, Muharrem Usta yanlış sebeplerden dolayı giderse bir 30 yıl daha da böyle olacak. Gelip gelebilecek en iyi başkan açık ara bu. Sebeplerine yukarda değindim, daha da üzerine roman yazabilirim. Problem Trabzonspor taraftarının beklentileri oluştururken gerçeklikten kopup ilkel ve eğitimsiz sinir duygularıyla birlikte asıl sorunları görmemesinden kaynaklanıyor. Bu başarısızlıklar tamamen tesadüftür. Asla ve asla kötü bir yönetim anlayışından söz edilemez. Bir noktada büyük bir istikrarla büyük başarıların akmaya başlaması Muharrem Usta yönetiminde tek kelimeyle kaçınılmazdır ama yineliyorum, tamamen bahtsızlık olan bugünkü durum yüzünden akılsız insanlar Muharrem Usta'yı harcayacak. Yarın Hekimoğlu gelecek ona da söveceksin, buna da sövdün, bundan öncekine de sövdün, onun öncesine de hep sövdün, sövdün, sövdün. ilginç bir şekilde Sadri Şener sanki iyi bir başkanmış izlenimi oluşmuş, halbuki o hepsinden kötüydü, bunu sen de zamanında söylüyordun ama unuttun. Bir daha gelsin bir daha hatırlarsın, bir daha söversin. Aklın yarım çünkü.

Sonuna kadar katılıyorum.

bahadır2561
26.10.2017, 20:05
Bu yalancıya hâla inanan var mı?

Mehmet Cihan Kocaman
26.10.2017, 20:22

Olaylara böyle bakabilen eğitimli, bilinçli taraftarların hala var olduğunu görmek çok sevindirici. Hep kötüyü örnek gösteriyoruz malesef. İki yıldır her gün küfür yiyen Dursun Özbek bugün ülkenin en saygın başkanı, çünkü sabretti direndi ve başarıyı yakaladı. Kimseye aldırış etmedi, doğruları yaptı. 2 yıl önce dediklerimi yine diyorum. Muharrem Usta kusursuz bir insan değil, çok fazla egolu olduğunu da bizzat biliyorum. Ancak bu kulübün son şansı bu adam ve usulüne uygun bir şekilde (seçimle) gidene kadar destek olmak boynumuzun borcudur.

Hala inanamıyorum Levent Ustabaşı gibi kendini birşey zanneden gazeteciler sosyal medyada başkanın maçı uçakta tablette izlemesini bile eleştiriyor. Herkes bu adamın tek işinin Trabzonspor olduğunu zannediyor. Herkes bu adamın hastaneler grubunun sahibi olduğunu, Trabzonspor'dan başka bir dünya işi olduğunu ve o şirketlerin Trabzonspor'a yüksek meblağlarla sponsor olduğunu unutuyor. Neymiş nasıl olur da maçı tabletten izlermiş. La havle..

sasone
26.10.2017, 20:28
Başkanın röportajını kısa bölümler olarak dinleyebildim,ekran görüntüsüne bakınca üzüldüm,yorulmuş ve yıpranmış gördüm.
Tek güvencem çabuk öğrenebilmesi,çabuk adapte olabilmesi.
Bu kadar kaypak adamın olduğu yerde yüzde yüz güven olmaz.

En kısa sürede Mustafa Reşit Akçay ve Hüseyin Cimşir'i kulüpte etkin noktalara getirirse en azından kafası rahat eder.

61_Hasan_69
26.10.2017, 20:35
Başkanın yanına bu işin ehli bir futbol direktörü lazim. Baskan üst düzey bir yönetici ancak futboldan fazla anlamadığı aşikar.

Berkan
26.10.2017, 21:00
Yahu beyler kitabın ortasından konuşun. Adam ne vaatler verdi neleri gerçekleştirdi. 50. yıl şampiyonluk dedik vaziyet ortada benim anlamadığım neden sürekli bir aksilikler ve enkaz edebiyatı sığınacak dalı oluyor başkanların. Göreve gelmeden bilmiyor muydunuz karşılaşacaklarınızı ? Kimse kimseyi kandırmasın başkan genel olarak başarısızdır. Umarım tez zamanda camia olarak toparlanıp hakettiğimiz yerlere geliriz

Berkan
26.10.2017, 21:02
En basitinden Rıza Çalımbay nedir arkadaşlar ? Böyle kadro kurmussun eyvallahta yabancı oyuncularından gereken verimi alabilir misin Rıza hocayla ? Biraz kafası çalışıp cüzzi miktarda futbolu bilen adam bu kadroya Rıza Çalımbayı getirmezdi

sasone
26.10.2017, 21:04
En basitinden Rıza Çalımbay nedir arkadaşlar ? Böyle kadro kurmussun eyvallahta yabancı oyuncularından gereken verimi alabilir misin Rıza hocayla ? Biraz kafası çalışıp cüzzi miktarda futbolu bilen adam bu kadroya Rıza Çalımbayı getirmezdi

Ne yapsın?Kimi getirebilir bu kadar sorunlu yapısı olan takım/kulübe?

Başkan üzerine düşen neyi yapmadı?Para sorunu mu var?Görev verdiği kişilere iş yapabilmeleri için alan ve zaman mı vermiyor?
Neyle suçlayalım başkanı?Bu kadar berbat bir dönemde aldığı çöp kadroyu adam ettiği için mi kızalım?

Fatih Öztürk
26.10.2017, 21:09
Camianın ileri gelenleri kaldıysa! şu adamı darbemi olur tatlı dillemi olur napıp edip indirmeleri lazım. Bu kadar kepazelik, yalan, dolan, riyakarlık yeter.

ttsfurkan
26.10.2017, 21:11

Altına imzamı atarım. Yanlışları var. Olacakta ama kur farkından ve faizlerden oluşan borcu başkana yıkmak hainliktir. Ayrıca öyle yada böyle iyi bir kadro var ve henüz hiçbir şey bitmedi. Yada diyelim istifa etti kim gelecek ? Zamanında Şenol hocayla başarılı olmuş sadri şeneri kral ilan ettiniz sonrasında ne oldu kulüpten para yiyor yada takım başarısız diye linç ediliyordu. Her şey çok çabuk unutuluyor.

Berkan
26.10.2017, 21:12
Ne yapsın?Kimi getirebilir bu kadar sorunlu yapısı olan takım/kulübe?

Başkan üzerine düşen neyi yapmadı?Para sorunu mu var?Görev verdiği kişilere iş yapabilmeleri için alan ve zaman mı vermiyor?
Neyle suçlayalım başkanı?Bu kadar berbat bir dönemde aldığı çöp kadroyu adam ettiği için mi kızalım?

Antalyada Etoyla Nasriyle anlaşamayan adamı görüp(ligi takip ettiyse) TS'ye getirmeyi aklınız mantığınız alıyor mu ? Sen başkansın benim kadar futbola ilgili olmayacaksın çevrene futbolda donanımlı insanlar koyacaksın, yoksa 60 yaşındaki babamında aklına gelir Rıza hocayı TS'ye getirmek.

Gelelim suçlamaya... Bu tabloyu bilerek geldi, sizin mantığınıza göre harvard'a giden birinin sorular çok zor yeaa demesiyle eş değer enkaz edebiyatı... Kabul etsenizde etmesenizde başkan olmak için yalan konuştu Muharrem Usta.

Son olarak başarılı olmasını gönülden isterim. Umarım kısa sürede toparlanıp iddası olan bir takım havasına bürünürüz.

sasone
26.10.2017, 21:19
Antalyada Etoyla Nasriyle anlaşamayan adamı görüp(ligi takip ettiyse) TS'ye getirmeyi aklınız mantığınız alıyor mu ? Sen başkansın benim kadar futbola ilgili olmayacaksın çevrene futbolda donanımlı insanlar koyacaksın, yoksa 60 yaşındaki babamında aklına gelir Rıza hocayı TS'ye getirmek.

Gelelim suçlamaya... Bu tabloyu bilerek geldi, sizin mantığınıza göre harvard'a giden birinin sorular çok zor yeaa demesiyle eş değer enkaz edebiyatı... Kabul etsenizde etmesenizde başkan olmak için yalan konuştu Muharrem Usta.

Son olarak başarılı olmasını gönülden isterim. Umarım kısa sürede toparlanıp iddası olan bir takım havasına bürünürüz.
Ben istemedim Rıza Hoca'yı ama başkan istedi,yapacak iş yok.Eto-Nasri olayı daha çok Antalya'nın şovmen başkanı ile ilgili bir sıkıntı,Rıza Hoca'dan kaynaklı bir durum olsa Eto söylerdi.
Ha elbette bu kadar dar bir ufuk bize yetmez ama şu anda bu işin tek kotarır tarafı buydu.

MRA getirsin isterdim ona da tüm Trabzon karşı çıkardı,en ufak konuda ortak doğrusu olmayan bir kitleyiz.
Sorunlar vardı,onları bilerek geld,,hacizleri ve ödemeleri çözdü,sponsorluklar ve kadro iyileştirmesi,ödeme dengesini kurdu.
Bunlar yanlış mı?

Bu gerçekleri söylemeyelim mi?

Enaldo61
26.10.2017, 21:21
Ne biçim hitap şekilleri bunlar, yöneticiler ceza vermiyor mu bunlara? Bana gelince zırt pırt ceza veriyorlar.

selcuk
26.10.2017, 21:23
yusuf ve abdusu satmadan indirmeliyiz diye düsünüyorum

Karmam
26.10.2017, 21:24
Senin gibi antenlere laf anlatamam bak dalgana
Geldiği günden beri Muharrem Usta karşıtı şeyler yazıyorsun. Biri bir şey deyince de diyaloğa girmeyi reddediyorsun. Foruma ne diye yazılır birileriyle konuşmak için yazılır. Git günlük tut o zaman. Çamur at kenara çekil, çamur at kenara çekil ne rahat iş.

sasone
26.10.2017, 21:25
yusuf ve abdusu satmadan indirmeliyiz diye düsünüyorum

Hayırdır Selçuk?
Yusuf ve Abdüş gitmeli diyenlerin başında geliyordun?
Ne oldu?

Demek ki başkan dikkatleri çekmek için doğru yere basmış parmağı,gelin birlik beraberlik olsun,bu çocuklar uzun süre kalsın derken amacı da taraftarın dikkatini çekmekmiş.
Muharrem Usta zeki adammış.

Berkan
26.10.2017, 21:26
sasone

Hocam söylediklerinizi bizde görüyoruz o konuda eyvallah diyip teşekkürde ediyoruz ama seneler geçiyor. Artık hepimiz birşeyler bekliyoruz... Benim ağırıma giden şampiyonluk yarışıyla lige girip şuan ligde kalıp kalmayacağı belli olmayan takım imajı veriyoruz(görünen o en azından). En son olarakta hoca seçimi. Neyse Usta ve yönetimi umarım gelecekte doğru adımlar atarda bizlerde istenen TS'yi izleriz. 7-0, 6-0 lar bizlere yakışmıyor.

He bu arada Olaki seçim olup İho, Nuri Albayrak, Mehmet Ali Yılmaz türevleri aday olursa gene Ustanın kazanmasını isterim orasıda ayrı konu.

selcuk
26.10.2017, 21:28
Hayırdır Selçuk?
Yusuf ve Abdüş gitmeli diyenlerin başında geliyordun?
Ne oldu?

Demek ki başkan dikkatleri çekmek için doğru yere basmış parmağı,gelin birlik beraberlik olsun,bu çocuklar uzun süre kalsın derken amacı da taraftarın dikkatini çekmekmiş.
Muharrem Usta zeki adammış.

benim 3-4 yildan önce gitmeliler yazdigim mesaji bulsana

ben herzaman 3-4 yil oynayip bizi sampiyon yaptiktan sonra gitmeliler yazdim

yazmadigim seyi basil ortaya atarsin

sasone
26.10.2017, 21:29
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@sasone (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=38107)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

Hocam söylediklerinizi bizde görüyoruz o konuda eyvallah diyip teşekkürde ediyoruz ama seneler geçiyor. Artık hepimiz birşeyler bekliyoruz... Benim ağırıma giden şampiyonluk yarışıyla lige girip şuan ligde kalıp kalmayacağı belli olmayan takım imajı veriyoruz(görünen o en azından). En son olarakta hoca seçimi. Neyse Usta ve yönetimi umarım gelecekte doğru adımlar atarda bizlerde istenen TS'yi izleriz. 7-0, 6-0 lar bizlere yakışmıyor.

He bu arada Olaki seçim olup İho, Nuri Albayrak, Mehmet Ali Yılmaz türevleri aday olursa gene Ustanın kazanmasını isterim orasıda ayrı konu.

Muharrem Usta'nın tek bir hatası var,o da aslında medeni iki insanın en temel ilişkisi olan 'güven'.

Yani adam karşısındaki kişiden her normal insan evladı gibi şüphe duymuyor,çünkü insani ilişkide esas olan güven duymaktır,makul olmayan ise şüphe olur.Ama karşısında en berbat kişilikler varmış,düşünün bir Hoca'nın en temel işi takımda adaleti sağlamak iken ilk o baltalıyor.
Adam üzerine düşeni yapıyor,kulübü sağlıklı ve yönetilebilir bir seviyeye getiriyor ki belki de ülkenin en çalkantılı dönemleri de yaşanırken,sadece kulübün ve Trabzon şehrinin değil,ülkenin de en sıkıntılı süreçlerini atlatırken.

Bu adamı neyle suçlayalım?
Ersun Yanal kötü bir tercih miydi?

Fatih Öztürk
26.10.2017, 21:31
Geldiği günden beri Muharrem Usta karşıtı şeyler yazıyorsun. Biri bir şey deyince de diyaloğa girmeyi reddediyorsun. Foruma ne diye yazılır birileriyle konuşmak için yazılır. Git günlük tut o zaman. Çamur at kenara çekil, çamur at kenara çekil ne rahat iş.

Yalancıyı eşekler kovalasın, şahsi olarak Usta'yı bunca saha başarısızlıklarına rağmen destekledim ama bu son kepazelikler yeter artık dedirtti. Sende yürek varsa yeter de kulübü önüne gelen boka batırdı bunu görmezden gelme. Ben sırf takımı düşündüğümden passoligi yeniledim uçak biletimi aldım kalkacam burdan Trabzon'a gidecem. Kimsenin adamı değiliz evelallah bu takımın neferiyiz.

sasone
26.10.2017, 21:31
benim 3-4 yildan önce gitmeliler yazdigim mesaji bulsana

ben herzaman 3-4 yil oynayip bizi sampiyon yaptiktan sonra gitmeliler yazdim

yazmadigim seyi basil ortaya atarsin

Aynı şeyi başkan da söyledi işte,gelin birlik olalım,bu motivasyon olmazsa giderler demeye getirdi,neden sanki amacı onları satmak,elinden kurtaralım diye yazıyorsun o zaman?
Ha bana sorsan hiç satılmasınlar.

gurur6134
26.10.2017, 21:34
Usta da yuz yok anladik da anlasilan sadece usta yuzsuz degil!!! 6 yedikden sonra kafasini kuma gomenler yine cikmislar meydana baska bir hezimete kadar ortalarda olurlar etraf sakinlesince piyasaya cikiyorlar usta taktiginin aynisi..o is gecti ustanin ipi cekildi artik donusu yok cirpinmayin bosuna trabzonsporun en kotu baskani olarak tarihe adini altin harflerle yazdirarak cekip gidecek..

ttsfurkan
26.10.2017, 21:36
Usta da yuz yok anladik da anlasilan sadece usta yuzsuz degil!!! 6 yedikden sonra kafasini kuma gomenler yine cikmislar meydana baska bir hezimete kadar ortalarda olurlar etraf sakinlesince piyasaya cikiyorlar usta taktiginin aynisi..o is gecti ustanin ipi cekildi artik donusu yok cirpinmayin bosuna trabzonsporun en kotu baskani olarak tarihe adini altin harflerle yazdirarak cekip gidecek..

Çözüm önerini alabilir miyim peki? Hep eleştirmekle olmaz.

sasone
26.10.2017, 21:36
Valla biz en kötü günde de en iyi günde aynı yerdeyiz,karakterimiz gereği,inandığımız şeyi savunuruz,icazet almak,korkmak bunlar yapımıza ters.

Eğer bugün Muharrem Usta'ya sallıyorsanız,gidip,İHO'nun seçildiği kongre başlığına bakabilirsiniz suçluları,orada karşı çıkanlar İHO sonrası bu kulübün zor toparlanacağını aklı kesen herkes yazdı.

Karmam
26.10.2017, 21:40
Yalancıyı eşekler kovalasın, şahsi olarak Usta'yı bunca saha başarısızlıklarına rağmen destekledim ama bu son kepazelikler yeter artık dedirtti. Sende yürek varsa yeter de kulübü önüne gelen boka batırdı bunu görmezden gelme. Ben sırf takımı düşündüğümden passoligi yeniledim uçak biletimi aldım kalkacam burdan Trabzon'a gidecem. Kimsenin adamı değiliz evelallah bu takımın neferiyiz.
Ben kimsenin adamı olmak bir kenara Trabzonspor kongre üyesi bir tane tanıdığım yoktur. Hatta birkaç eski arkadaş dışında Trabzonsporlu da tanımam. Seni de çok çok uzun süre önce daha ortada hiçbir muhalefet yokken Usta karşıtı diye kafama yazdığımı biliyorum. Birkaç ay öncesine kadar Usta'ya destek verdiğini söylemişsin, bir de yalancıyı eşekler kovalasın diyorsun. Ben te geçen sezon başında seninle Muharrem Usta tartıştığımı gayet net hatırlıyorum. Kendi adıma gördüğümü söylüyorum. Usta'nın bir hatası yok, gayet de iyi iş çıkarıyor. Bunun da tartışmasını sayfa sayfa en ince ayrıntılara kadar zamanı olan ve aklı yeten herkesle yaparım. Rezalet saha sonuçlarının da Usta'nın hatalarına dayandığını düşünmüyorum. Her kim gelirse gelsin aynı sonuçlar ortaya çıkabilirdi.

tonya55
26.10.2017, 21:42
olaganüstü kongre kararı yok yaza kadar demekki.

selcuk
26.10.2017, 21:46
Aynı şeyi başkan da söyledi işte,gelin birlik olalım,bu motivasyon olmazsa giderler demeye getirdi,neden sanki amacı onları satmak,elinden kurtaralım diye yazıyorsun o zaman?
Ha bana sorsan hiç satılmasınlar.

sonda dedi ya bu yaz 40 milyon satis yapmaliyiz, 40 milyonu kimi satarak elde edecek

Fatih Öztürk
26.10.2017, 21:49
Ben kimsenin adamı olmak bir kenara Trabzonspor kongre üyesi bir tane tanıdığım yoktur. Hatta birkaç eski arkadaş dışında Trabzonsporlu da tanımam. Seni de çok çok uzun süre önce daha ortada hiçbir muhalefet yokken Usta karşıtı diye kafama yazdığımı biliyorum. Birkaç ay öncesine kadar Usta'ya destek verdiğini söylemişsin, bir de yalancıyı eşekler kovalasın diyorsun. Ben te geçen sezon başında seninle Muharrem Usta tartıştığımı gayet net hatırlıyorum. Kendi adıma gördüğümü söylüyorum. Usta'nın bir hatası yok, gayet de iyi iş çıkarıyor. Bunun da tartışmasını sayfa sayfa en ince ayrıntılara kadar zamanı olan ve aklı yeten herkesle yaparım. Rezalet saha sonuçlarının da Usta'nın hatalarına dayandığını düşünmüyorum. Her kim gelirse gelsin aynı sonuçlar ortaya çıkabilirdi.

Benle tartışmadığın kesin, evet zamanında Hacıosmanoğlu'na kişisel destek verdim, Usta başkan olduğunda Kartal tesisleri için güzel projelerim var dediğinde çok inandım kendisine temeli atılsın gönüllü amelelik yaparım inşaatında dedim sözün kısası Hacıosmanoğlu'ndan ağzım yandığı için Usta'yı üfleyerek destekledim ama aklı selim olan herkes saha sonuçlarından ziyade kulübün amatör şubeleri dahil her alanda başarısız olana destek vermez.
Kepaze skorlar alınıyor tek müdahale yok herkes bildiğini okuyor tüm yönetim kazan kaldırıyor demek ki ortada kötü giden birşeyler var.
Trabzonspor zor camia evet her kafadan bir ses çıkar herkesin isteğini yerine getiremezsiniz buna hak veririm ama bu kadar fiyaskonun döndüğü yerde başkan olarak hamle yapmak zorundasın birilerini suçlayarak çözüm getiremezsin.

Fatih Öztürk
26.10.2017, 21:55
Son 10 yılda Sadri Şener'in yaptığı tek hamle başarı getirdi o'da 2010 yılında camianın tüm ileri gelenlerini içerde oynadığımız gs maçına çağırdı 10 yıllık küskünler Özkan Sümer'le Mehmet Ali Yılmaz bile kucaklaştı hashibal etti sonra kenetlenen Trabzonspor camiası kupalar kazanmaya başladı.
Trabzonspor camiasını bir araya getiremediğimiz müddetçe sürünmeye mahkumuz bunu Usta bilmiyorsa birileri anlatsın.

Soner Albayrak
26.10.2017, 22:07
Bu saatten sonra TV'ye çıkıp her şey yolundaymış gibi konuşmanın ne anlamı var? Hiçbir şey yolunda değil işte. Beceremedin.

Jedi
26.10.2017, 22:50
bu adamda bunama belirtileri var... kimse aptal değil.başaramadın bırak git.

DeAgLeMaNyAq
26.10.2017, 23:58
İşler kötü gittiğinde ekranlara çıkmak önemli ama Usta o treni daha önce kaçırdı. Sırf divan kurulu öncesinde gazı almak için planlı olarak kendisi kanala çıkmak istedi. Oysa daha ortada Alanya ve Akhisar gibi travmatik yenilgiler yokken bile, sırf Göztepe mağlubiyetinden dolayı bir önceki yayınını apar topar iptal etmişti. Yeni bir şey anlattı mı derseniz daha önce kendi ağzından direkt olarak duymadığımız ama bildiğimiz bazı gerçekleri ilk kez dile getirdi. Yönetim içerisindeki çekişme, oyuncular arasındaki huzursuzluk, Ersun Hoca'nın hataları vs.

Yusuf ve Abdulkadir'in satışları konusunda ise çok fazla eleştiremem çünkü çok sevilen Sadri Şener de o paraları gördü mü gözünü kırpmadan satar. Boş yere başkası olsa bu oyuncuları satmazdı diyerek kandırmaya gerek yok. Tabii şu aşamada ben dile getirilen ücretlerin verileceğini pek sanmıyorum.

Sonuç olarak 50.yılda lig şampiyonluğu hedefinden Türkiye Kupası şampiyonluğuna dönmüş olmamız acı verici. Türkiye kupasını önemsiz bulmuyorum fakat o kupa ancak BJK, FB veya GS'ye karşı alındı mı bir değer taşır diğer türlü hemen unutulup gider...

mAz
26.10.2017, 23:59
Muharrem Usta kulübün mali yapısını düzeltmek adına çok iyi işler yaptı. Ancak sportif başarı gelmeyince şuan her başkanın başına gelebilecek eleştiriyi görüyor. Ben başkanın devam etmesinden yanayım çünkü daha iyisinin gelmeyeceğine adım gibi eminim. Bu adam hırslı bir insan eğer herhangi bir artniyeti yoksa takımı başarılı yapmadan bırakmayı kaldıramaz bence. Son bir not; istifa eden yöneticileri ne yapıp edip küstürmeyip kulübe kazandırmalıydı, bu en büyük yanlışı.

Cengiz Çubukcu
27.10.2017, 07:30
takımın düzlüğe çıkması ve hedef kovalaması için şu an çılgınlar gibi eleştirmek değil destek olmak lazım, evde yangın çıkmış önce şu yangını bir söndürelim sonra nerden çıktığını araştırırız...

gurur6134
27.10.2017, 07:36
Adam resmen mitomaninin sozlukde ki karsiligi..

HOPA'LI TS'Lİ
27.10.2017, 07:48
Usta'yı yıpranmış ve endişeli gördüm.

bkandil
27.10.2017, 07:49
takımın düzlüğe çıkması ve hedef kovalaması için şu an çılgınlar gibi eleştirmek değil destek olmak lazım, evde yangın çıkmış önce şu yangını bir söndürelim sonra nerden çıktığını araştırırız...

Ev yansın hele, birbirimizi kundakçılıkla suçlamak varken niye yangını söndürmeye çalışalım.

celaledtin
27.10.2017, 08:14
"2009/10'dan bu yana yaklaşık 8 senedir kupa almadık." demiş.

celaledtin
27.10.2017, 08:15
50. yılda şampiyonluktan, 50.ci yılda hedef kimsenin iplemediği Türkiye Kupası. Vay be. Büyük hayal kırıklığı.
Şu profil resmini değiştir allahaşkına o ne yaa.

bkandil
27.10.2017, 08:16
Usta'yı yıpranmış ve endişeli gördüm.

Seçtiği ve ısrarla arkasında durduğu hoca başarısız oldu,

Neredeyse son 1 yıl yönetici çekişmelerinin ortasında kaldı,

Borç, kamçı yemiş tay gibi almış başını gidiyor,

Bursa maçından sonra kulübe tavır alanlar ayrı bir dert,

Endişe ve yıpranma gayet normal...

asilhamsi
27.10.2017, 08:16

Cok bos yorum yapılıyor derken ortaya hicbir somut veri koymadıgınız icin sizin yaptıgınız savunmada bahsettiğiniz boş yorumlara dahil oluyor.

Birincisi en kotu kadrolardan biri en iyi kadroya donustu yazdınız.Bu tamamen sizin yorumunuz.Su anki kadronun tarihin en iyi kadrolarından biri oldugunu soylemek,Trabzonspor tarihini bilmediğinizi gosterir.

İkinci olarak bu kadro ne kadar saglıklı?Hangi maliyete kuruldu?Harcanan paraların karsılıgını verdimi?Eger vermediyse neden onlemler alınmadı?

Ucuncu olarak bizim kısa ve uzun vadede planlarımız neler?mesela geldiklerinde skout dediler,menajer ile calısmayacagız dediler.

ilk donem dısında neden skout sisteminden vazgecildi?İHO yuksek ucret odemesi ile eleştirilirken 3 er milyonlar neden havada ucustu?Eski oyunculara feda denilip,yenilerine bu ucretler verilince takım icinde sıkıntı cıkmadı mı?

Takım tarihin en kotu sportif derecelerini bu yonetim zamanında almadımı?

Mali tabloda borc neden arrtı?Sponsor dısında takım icin herhangi bir gelir kaynagı neden saglanmadı?Uzun yıllar sonra alt yapıdan cıkan ve hepimize umut veren oyuncular takım sportif acıdan bu kadar kotu durumda iken neden surekli pazarlanmaya calısıyor.

Bakın ben size elle tutulur verilerle basarısız olduklarını anlatmaya calıstım.Bir insanı bos konusuyor,cahil bilmem ne diye itham etmeden once kendi dayanagınızın ne kadar tutarlı olduguna bakmanızı oneririm.

oguzkoc
27.10.2017, 08:25
"2009/10'dan bu yana yaklaşık 8 senedir kupa almadık." demiş.

Türkiye Kupasından bahsediyor. Altında bişey aramayalım.

7can61
27.10.2017, 08:35
Sos kucka burak gibi 30 üstü adamlara 40 milyon bayılıp, yusuf ve abdülkadir gibi kulübün geleceğini 40 milyona satmayı tasarlamak.

İşte kalite budur.

Faik Yılmaz
27.10.2017, 08:43
Başkanın açıklamalarını hiç samimi bulmadım....

Özellikle borç kısmını..... Sanki Ab ülkesiyiz. O zaman borcumuz 190 milyon euro idi.... Şimdi 200 oldu deyip tabiri caizse resmen şark kurnazlığı yaptı.....

Sormak lazım başkana madem euro artınca zarar ediyoruz yerli oyuncularla bile ve hala neden euro üzerinden anlaşma yapıyorsun ? Yaptırıyorsun....

Bongonda madem oynatılmayacaktı neden adama 6.500.000 tl verdik.... ?

Başkan yine sözcük oyunları ile milleti kandırmaya çalıştı yazıkkı bir çok kişide bu numarayı yedi ?

Faize bu kadar verdik kur farkı bu kadar derken mesela menejerlere kaç lira vermiş onu neden söylemiyor. Bonservislere bu güne kadar ka. lira vermiş neden açıklamıyor....

Borç 690 dı 900 oldu diyor.... Az arttı diyor..... Gerçekleri söylemiyor. Mali yapıyı o günden beri inceliyorum böyle bir ibare hiç görmedim....

Diyorki klübe 300 milyon liralık sponsorluk getirdik , 200 miltyon lira civarıda diğer gelirimiz oldu....

Yani borcumuz bu gelirlere rağmen bu kadar arttı ise bunu ne kur farkından ne faizden açıklayabilirsin....

Kötü yönettin klübü başkanım....

Hem mali olarak hem sportif olarak çok kötü yönettin....

Kendi arkadaşlarını bile toparlayamadın bir arada tutamadın.

ŞAMPİYONLUK DEDİN PİYON ETTİN. Rezil ettin bizi.....

7-0,6-0,6-1,3-4,4-0 gibi tarihi hezimetler yaşattın.....

hiç umut vermiyorsun kusura bakma...

Bugünden sonra en iyi icraatın istifa edip gitmek olmalı.....

alperdemirel61
27.10.2017, 08:47
Ben yine hipnoze oldum :)
adam sempatik abi seviyorum :)

TSelif
27.10.2017, 09:15
Hiç utanmadan, "Yusuf ve Abdüş 'ü satıp, alıp parayı kaçacak " diyebilecek kadar adi ,kokuşmuş bir camiamız var .. ne yazık ki !

Ama sen bunları hak ettin başkan .. Sezona Ersun ile başlayarak bu sona kendini sen hazırladın. Hadi başladın diyelm fb maçında yollayacaktın bu adamı ...

alone_6161
27.10.2017, 09:38
Niye tüm transferler tek bir menajer üzerinden yapılıyor? Bunun mantıklı açıklamasını yapana kadar hiçbir dediğinin bir önemi yok gözümde. Borç bu hale zaten bu menajer tayfasıyla sarmaş dolaş olan yönetimler yüzünden geldi...Kesinlikle yasalar değişmeli ve klüpleri borçlandıranlar hesabını vermeli. Gel 100 liralık borcu olan klübü devral, hiçbir başarı, kupa vs. olmadan 3 yıl sonra 500 lira borçla devret, ceketini al git...Yetki sonsuz, sorumluluk sıfır. Bayılıyorum böyle işlere...

Travelair
27.10.2017, 09:45
Yayını izledim. Bana göre sorun 3 yerde toplanmış: Ersun'un yanlışları (Kibarca), para sıkıntısı ve başkanın kulüple yeteri kadar derinden ilgilenmemesi

nbay
27.10.2017, 09:57
başkanın şirketlerinde kur farkı işlemiyor mu acaba ,borçlarını tl üzerinden mi işletiyormuş , maşallah değerine değer katıyor allah daha çok versin . Şirket yönetiyorum diye övünüyor devamlı ama bu becerisini malesef kulüp başkanlığından gösteremiyor. eski borç eski borç diyip diyip gına getirdi

celaledtin
27.10.2017, 10:05
Türkiye Kupasından bahsediyor. Altında bişey aramayalım.
2011 lig kupasını kastediyor.

Travelair
27.10.2017, 10:07
Kulüp batık durumda. Bu durumu kesinlikle anlamadığımızı düşünüyorum. Batığız batık. Dünyanın borcu icrası faizi derken bir de yöneticiyim diyen ergenlerle uğraşmak. Usta kesin hatalı ve sorumlu ama adil olmak adına günah keçisi aramayı dolu bulmuyorum. Bunu da başkanı savunuyor bak yalakaya diye yorumlayanların aklından şüphe ederim

sem61
27.10.2017, 10:46
Hala bu adamın söylediğini doğru kabul edenler var

Mehmet BAŞ
27.10.2017, 10:59
Başkanın açıklamalarını hiç samimi bulmadım....

Özellikle borç kısmını..... Sanki Ab ülkesiyiz. O zaman borcumuz 190 milyon euro idi.... Şimdi 200 oldu deyip tabiri caizse resmen şark kurnazlığı yaptı.....

Sormak lazım başkana madem euro artınca zarar ediyoruz yerli oyuncularla bile ve hala neden euro üzerinden anlaşma yapıyorsun ? Yaptırıyorsun....

Bongonda madem oynatılmayacaktı neden adama 6.500.000 tl verdik.... ?

Başkan yine sözcük oyunları ile milleti kandırmaya çalıştı yazıkkı bir çok kişide bu numarayı yedi ?

Faize bu kadar verdik kur farkı bu kadar derken mesela menejerlere kaç lira vermiş onu neden söylemiyor. Bonservislere bu güne kadar ka. lira vermiş neden açıklamıyor....

Borç 690 dı 900 oldu diyor.... Az arttı diyor..... Gerçekleri söylemiyor. Mali yapıyı o günden beri inceliyorum böyle bir ibare hiç görmedim....

Faik Bey, menajerlere transferler üzerinden %7 - %10 verildiğini açıkladı.
Hatta Kucka'nın fazla menajerlik ücretini de kendi cebinden vererek karşıladığını ifade etti. Burada açıklanmayan bir husus yok.
İlla ki menajerlere şu kadar TL verdik demeye lüzum yok.

Borcun Euro üzerinden açıklanmasına karşı değilim.
Zira kulübün yayın geliri Dolar, maaş giderleri Euro cinsinden oluyor. Bence TL üzerinden açıklama yapmak saçma :o
Fakat Türkiye'deki bir şirket TL üzerinden açıklama yapmak zorunda. Her neyse bu durum mesele olmamalı diyorum.

Bongonda'nın oynatılmaması konusunda başkana suç bulmak bence doğru değil.
Adam ben aldım fakat hoca oynatmadı diyor. Hocanın forma adaleti sağlayamadığını ifade ediyor.
Bir başkan olarak bunu söylemek elbette hakkı. Kısmen de hak veriyorum. Fakat Ersun'u göndermekte biraz geç kalındı.

TSelif
27.10.2017, 11:05
Başkan, Ersun'u zamanında yollasaydın bunların hiç biri olmayacaktı. Bu kadar netim.
Bu takımı oynatamadı içine etti sezonun..
Şu an lider ile puan farkın 2-3 olsaydı kimsenin umurunda olmazdı borç harç..

Şimdi yan, bizi de yaktın ...

HOPA'LI TS'Lİ
27.10.2017, 11:06
Seçtiği ve ısrarla arkasında durduğu hoca başarısız oldu,

Neredeyse son 1 yıl yönetici çekişmelerinin ortasında kaldı,

Borç, kamçı yemiş tay gibi almış başını gidiyor,

Bursa maçından sonra kulübe tavır alanlar ayrı bir dert,

Endişe ve yıpranma gayet normal...

Bir sözüne takıldım. Şöyle;

TD değiştirmeden devam etmek isterken Hoca'nın telefonuna özel ve kulübe gelen ağır mesajlar yüzünden gidişat kötü oldu. Hoca da insan olarak bunlardan etkilendi. Şimdi Hoca değiştirdik. Bu tür hareketler devam ederse yine Hocamı değiştirelim? dedi.

Çok ilginç değil mi?

Ersun YANAL çok büyük yanlışlar yaptı (hata demiyorum, hata istemeden yapılır). Ne yapsaydı taraftar, FB maçının 6. dakikasında niye Dam doyu soktun veya Başakşehir maçının 60. dakikasında yürüyen oyuncuları niye değiştirmedin diye yakınmasa mıydı?

HOPA'LI TS'Lİ
27.10.2017, 11:08
Başkan, Ersun'u zamanında yollasaydın bunların hiç biri olmayacaktı. Bu kadar netim.
Bu takımı oynatamadı içine etti sezonun..
Şu an lider ile puan farkın 2-3 olsaydı kimsenin umurunda olmazdı borç harç..

Şimdi yan, bizi de yaktın ...

Ne güzel söylediniz, maalesef Usta bunu anlayamadı veya anladı, gönderemedi.

Şu takımın yeri şu anda 3.lük olmalıydı, depresyondan çıkamadık hala

merdeme
27.10.2017, 11:31
Taraftarın aylar önce gördüğü çok bariz hataları yeni fark etmiş gibi Başkan. Takımla ilgili en kritik tespiti forma adaletsizliği. Oysa taraftar bunu ilk haftadan itibaren söylüyor:

- Burak etkisizken ve sakatken Hugo neden oynamadı
- Castillo iyileşmişken ve Bongonda da varken Volkan Şen nasıl oynar
- İyi veya kötü Hubocan alınmışken stoperde neden vaktinde denenmez vs vs

Başkan en başında bu kadro adaletsizliği tespitini yapsaydı şu anda farklı bir yerde olurduk. Kadro adaletsizliği, çok önemli başka parametreleri de harekete geçiriyor. Takımda gruplaşmalar, kavgalar, küslükler, kendisini takımın önünde görme, maddi kıyaslamalar, motivasyon düşüklüğü, başarısızlıktan rahatsız olmama vs vs

Başkan söylediği gibi takıma uzak kalıyor. Zamanında dedik profesyonel bir yönetici olsun. BJK'deki Sinan Engin gibi. GS'deki Abdürrahim Albayrak gibi. Bazı teknik direktörler sahanın dışına çıkamıyor. Bu durumlarda dönem dönem takımda bir idari menajer ihtiyacı oluyor. Şenol Hoca mesela bu fonksiyonu kendisi yürütebiliyor. Başkan bu tespiti de vaktinde yapamadı. Rıza Hoca bunu yapamaycaksa çok vakit kaybetmeden takımı birleştirecek bir tutkala ihtiyaç var.

Geçen yıllarda mangal partisi olurdu, futbolcuların ailecek katıldığı toplantılar olurdu. Sadri başkan bu işleri iyi biliyordu. Buralara bakan biri varsa Başkana söylesin. Rıza Hoca adaletli olsun, eğer o yapamayacaksa bir başka yönetici de takımı ortak hedefler için birleştirsin.

Diğer hususlarda da eleştirilebilir Başkan, ama bu birliktelik sağlanırsa biz bu bataktan çıkabiliriz.

Gurpas
27.10.2017, 11:33
Adam haklı beyler...

Mehmet Fatih Silik
27.10.2017, 21:12
Tamamen suç kendisinde diyemem ama bazı hamleleri zamanında yapmazsan kötü son kaçınılmaz olur.

Hoca ve teknik kadronun arkasında durmak ıyi birşey aslında ama çok bariz gözüken forma adaletsizliğinde başkan olarak
konuşman gerekırdı.

Mali açıdan ne kadar güzel işler yapsanda sportif başarı olmayınca bunlar önemsenmiyor.

Belki Gençlerbirliği gibi bir takım olsaydık kimsenin gıkı çıkmazdı ama burası TS başkan.

Seçtiğin yol arkadaşları seni ve teknik kadroyu yormuş olabilir ama bu durumda seçime gidip yeniden daha güçlü ve güvenilir bir kadri ile aday olabilirdin.

ALLAH yar ve yardımcımız olsun ve en kısa zamanda inşallah camia olarak düzlüğe çıkarız.

Fatih Solmaz
28.10.2017, 13:23
başkan yalakalarının sayısı trabzonsporluları geçmiş.

asilhamsi
28.10.2017, 13:35
Şu durumda cıkıp hala masal anlatabiliyor.

Transferler tamamen yanlıs,skout sistemi neden devre dısı kaldı,euro kur farkı ile ilgili neden onlem alınmdadı?Mesela oyuncu sozlesmelerinde kuru sabitlemek.

Neden yanlıs teknik direktorde ısrar edildi?Neden tum transferler tek bir menajer uzerinden yurutuldu?

Bir onceki yonetime yuksek maas nedeniyle demediğini bırakmayan bir yonetim neden 3 er 3er dagıttı paraları?

bero,castillo,onazi,rodallega dogru transfer hamleleri idi.Burak,sosa,olcay,volkan ise sacmalıktı.

Takımın performansını hoca ile yukarı cekmek ve yine skout transferi yapmak gerekiyordu.

Ayrıca titi,castro gibi fırsat transferleri kacmamalıydı.Biz kolej takımı gibi olmalıyız.Bize yıldız değil,takım oyuncuları lazımdı.

Burada sıklıkla adı gecen titi,castro,flores,bryan ruiz ve sayısız oyuncu varken sagdan soldan cer cop topladık.Simdi sonuclarına katlanacagız.

celaledtin
30.10.2017, 09:18
Kur farkı döviz borcu arttırmaz. Borcunuz yüz milyon euro ise ; kur 3,00 olsada 5,00 olsada borcunuz yine yüz milyon eurodur.

Faik Yılmaz
30.10.2017, 09:23
Başkanımız %100 Fenerbahçeli olduğu tescilli Ntvspor Kanalına saatlerce röportaj veriyor buna vakit buluyor ama

Başkanı olduğu klübün en az 25 yıllık üyelerinden oluşan Divan Kuruluna katılacak vakit bulamıyor.....

Acab euro farkı masalına gerçek Trabzonsporlular inanmaz diye mi düşündü bilmiyorum.

Sonra en önemli maçlarımızdan birine yani Gs maçınada gelmiyor....

Başkan dünkü maçtaki sonuca rağmen camiadaki kredisini hızla tüketiyor.

selcuk
30.10.2017, 15:26
Başkanımız %100 Fenerbahçeli olduğu tescilli Ntvspor Kanalına saatlerce röportaj veriyor buna vakit buluyor ama

Başkanı olduğu klübün en az 25 yıllık üyelerinden oluşan Divan Kuruluna katılacak vakit bulamıyor.....

Acab euro farkı masalına gerçek Trabzonsporlular inanmaz diye mi düşündü bilmiyorum.

Sonra en önemli maçlarımızdan birine yani Gs maçınada gelmiyor....

Başkan dünkü maçtaki sonuca rağmen camiadaki kredisini hızla tüketiyor.

bukadarda olmaz

bendede krediaini tüketti, ama adama sikebahceci demek ayip
ayrica benim hatirladigim en cok divan kuruluna katilan baskan

ben iho nun sadri senerin 1 divana katildigini görmedim...

Faik Yılmaz
30.10.2017, 15:59
bukadarda olmaz

bendede krediaini tüketti, ama adama sikebahceci demek ayip
ayrica benim hatirladigim en cok divan kuruluna katilan baskan

ben iho nun sadri senerin 1 divana katildigini görmedim...

Şikebahçeci filan demedim..... Ntvspor Kanalı Ferit Şahenk'in kanalı.. Ve adam koyu fenerbahçeli.....

O kanala koşa koşa röportaj vermeye bolca vakit bulup Trabzonspor'un asıl sahiplerinin yıl içindeki en önemli toplantısına gitmez ise tabiki eleştirilecek....

Tv'den euro bazlı masalları anlatmak kolay.... Bir kaç kişide inandı kendisine zaten. Ben klübün mali yapısını dönemin en başından beri takip ettiğim için inanmadım doğal olarak

Bizim için Önemli olan Fbnin gayrıresmi yayın organı değil Divan Toplantısı idi ve cenaze ve hastalık dışında mazeretsiz olarak katılması gerekiyordu ....

dimdik ayakta durması kendisini savunması gerekiyordu. Yok eğer korkuyor ise zaten o koltukta oturmasınında anlamı yok bence....

Ha ne oldu Başkan gözden düştüğü gibi Divandan da düşmüş oldu....

Başkan Gs maçınada gelmedi. Kendi kurduğu takıma güvenmeyip maçlara korkup gelemeyen bir başkanımız var....

Ya da takımı önemsemeyip maçlarına gelmeyen bir başkanımız var... İkiside birbiriniden kötü

Artı kendi yöneticileri bile kendisine güvenmiyor zaten 12 tanesi istifa etti bugüne kadar....

İşte böyle bir ortamda meşruiyetini bakalım daha ne kadar daha devam ettirebilecek....

İnşallah takım düzelir ama Gs maçı ile her şeyin tozpembeye döndüğünü düşünmüyorum şahsen