PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rıza Çalımbay 3 Futbolcuyu Kadro Dışı Bırakacak (mı?)

alper*
23.10.2017, 11:54
Arkadaşlar Milliyet'in haberine göre Volkan Şen ve 2 oyuncu daha kadro dışı kalacakmış.

Ayrıca Malatya'da Castillo yerine Volkan'ın oynamasını da Burak Yılmaz istemiş.

http://www.milliyet.com.tr/riza-calimbay-3-futbolcuyu-kadro-trabzonspor-2542155-skorerhaber/

TSelif
23.10.2017, 11:57
Burak istedi diye oynattı yani Volkan'ı .. Eyy ALLAH'ım ya

Bayraktaroğlu
23.10.2017, 12:03
bir futbolcu hocasına, hocam siz yenisiniz volkan çok istekli diyecek öyle mi? bunların hepsi karışık olan takımın içine biraz daha fesatlık sokma girişimidir. Rıza hoca da bu laftan sonra burak ı dinleyecek volkan ı oynatacak. saçma sapan işler böyle bir şey olsa burak süresiz kadro dışı bırakılmalı.
olduğuna inanmıyorum. Sonuçta rıza çalımbay volkan için tek başına maç kurtarır demişti etkisini görmek istedi olmadı

HOPA'LI TS'Lİ
23.10.2017, 12:21
bir futbolcu hocasına, hocam siz yenisiniz volkan çok istekli diyecek öyle mi? bunların hepsi karışık olan takımın içine biraz daha fesatlık sokma girişimidir. Rıza hoca da bu laftan sonra burak ı dinleyecek volkan ı oynatacak. saçma sapan işler böyle bir şey olsa burak süresiz kadro dışı bırakılmalı.
olduğuna inanmıyorum. Sonuçta rıza çalımbay volkan için tek başına maç kurtarır demişti etkisini görmek istedi olmadı

Haklısınız. Rıza Hoca kendi bu düşüncesi sonucunda Volkan'ı denedi ve şans verdi.

Demirören denen hırsız kollayıcısının gazetesinden böyle bir haber beklenirdi.

Bizi daha da karıştırmak istiyorlar.

Bu oyunlara gelmeyin.

Hoca maç sonrası bazı oyuncular hala hazır değil. Hazırlık kampını iyi geçirmemişler. Milli maç arasında bu oyunculara özel antrenmanlar yaptıracağım dedi.

Kendisi kadro dışı bırakacaktır bazı oyuncuları, Burak'a mı soracak? Burak Milliyet muhabirine mi üflemiş de bu haberi yapıyorlar.

Travelair
23.10.2017, 12:23
Evet bence de doğru haber değil. Yalan haber yapmanın bir cezası olmalı. Gazeteyi nasıl dolduracağız? Doldurun kardeşim, yalanla mı dolduracaksınız? Takıma bakınca çok sorun var.

Tayfun Aydın
23.10.2017, 12:46
Bu haberin doğruluk payı olduğuna inanıyorum. Castillo nun oynatılmamasında Rodellega nın kenarda tutulmasında da bu zihniyetin payı olduğunu düşünüyorum.

3 futbolcu deniliyor. Diğer ikisinin kim olduğu çok önemli.

Onur sa kalecisiz kalırız.

Olcay olabilir ki bence de Olcay kadro dışı kalmasa da yedek olacağını Castillo nun sağ bacağı etmeyeceği kendisine iyice anlatılmalı.

Defansımız rezalet ama

Abdülkadir Yusuf Kucka Castillo

Sosa

Rodellaega şeklinde sahaya çıkmak çok fazla bir beyin istemiyordur herhalde.

celaledtin
23.10.2017, 12:54
Olcay ve Onur bayaa uzun bir süre dinlendirilmeli. Olcay eski takımına bil attı diye hala üzülüyor çocuk kendini toparlayamadı. Onur da teskereci asker havasında .

ogeday6106
23.10.2017, 12:57
onur olcay burak

zekeriyya
23.10.2017, 13:02
haberler
haberler
duyumlar
duyumlar
başkan böyle köşe bucak kaçıp , açıklama yapmadığı müddetçe
daha çok haber alır
daha çok duyum duyarız

Yiğit Gayretli
23.10.2017, 13:05
Aslını inkar. Beğendiği Volkan'ı niye kadro dışı bıraksın. Diyelim bıraktı... Sormazlar mı adama?

tristram
23.10.2017, 13:13
ersun kovuldugunda da soylemistim onur-burak-olcay-volkan dortlusunun kadro disi birakilmasi gerekiyor..hem ersunun hem rizanin bu oyuncu grubuna teslim oldugunu dusunuyorum..yoksa gerizekali olmayan vasat herhangi bir td bile bunca hafta ne cakma hizipci qral burak'a nede dokulen olcay'a tahammul ederdi..hele hele castillo ve roda gibi elinde alternatifler varken..

Travelair
23.10.2017, 13:15
Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Sabredelim. Hele ipleri eline alsın.

Erkan A.
23.10.2017, 13:16
yalan haber inanmayin riza hocaya yapilmis bir saldiri gibi haber olmus

riza hocada artik corum maciyla birlikte masaya yumrugu vuracak vurmali saha kenarinda artik ben burdayim kosacaksiniz demeli diyebilmeli yoksa hic durmasin ..

bu yüzden böyle haberler yapiyor bu yerel basini yalan haberlerle doldu tasiyor , sen saha kenarinda disiplinli sekilde agirligini koyarsan böyle yalan haberler yapilmaz riza hocayida malesef zayif gördüler saldiriyorlar ....(volkan sene gelince hemen kadro disi edilsin hemen ilk trabzonspora gelisinde birseyler yapiyordu savasiyordu oyunun icindeydi bursada da iyi oynuyordu ne olduysa bu cocuga sikecilere gidince oldu bu cocuga ne yapmislar böyle ? futbolu birakmis malatyaspor macimizda volkan sen cocuk filmlerindeki cindirellaya benzetim kaybolmus sahaya beni neden aldin hocam der gibi kosuyordu .......volkan sen gibi oyunculara moderen futbolda yer yok artik 1461 trabzona verin trabzonsporla antromana cikmasi bile cok sacma ..

HOPA'LI TS'Lİ
23.10.2017, 13:21
Başkan'ın çıkıp camiaya bir açıklama yapması lazım
Herkes gergin, sıkıntılı ve hayal kırıklığı içinde

Mustafa YILMAZ
23.10.2017, 13:24
sanmıyorum böyle bir şey olacağını ama olmalı ve olursa konuşuruz.

bi sorun var ve biri çomak sokmalı su bulanmadan taşlar yerinden oynamaz.

Faruk BERBER
23.10.2017, 13:29
Kadrodışı olayı Rıza hoca için erken. Biraz daha vakit geçirmeli takımla. Neyin ne olduğunu iyice görmeli idman durumlarında vs.

Ama saha sonuçları değişmezse gidişat o yönde. Ve bu tür durumlarda takımın en önde oyuncusu, en yıldız oyuncusu bile olsa gözünün yaşına bakmadan neşter vurulur.

Misal dün Ç.Rizespor Antep deplasmanından golsüz beraberlikle döndü. Petrucci, Edomwonyi ve Oğulcan. 3'ü de as oyuncu ve kadrodışı bırakıldılar.

Onur, Durica, Volkan, Olcay, Sosa, Burak. İlk bakışta kağıt üzerindeki kadrodışı adayları. Ama dediğim gibi Rıza hocanın yaşananlara hakimiyeti çok önemli.

Yiğit Gayretli
23.10.2017, 13:39
Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Sabredelim. Hele ipleri eline alsın.

Akın abi, bir insan bir şey vaat eder... Ne bileyim, gençtir; gelecek vaat eder. Yeteneklidir; güzellikler vaat eder. Potansiyeli vardır; gelişim vaat eder.

Rıza Çalımbay ne vaat ediyor?

Tahir61
23.10.2017, 13:43
adam gibi bir yönetimimiz olsa şu haber üzerine gerekli bütün girişimleri yapar

haber yalansa gazetenin anasını beller

doğruysa hocanın futbolcuların...

ama nerde

Travelair
23.10.2017, 13:43
Akın abi, bir insan bir şey vaat eder... Ne bileyim, gençtir; gelecek vaat eder. Yeteneklidir; güzellikler vaat eder. Potansiyeli vardır; gelişim vaat eder.

Yiğit kardeşim Rıza emekçi bir insan. Ben umutluyum. Şenol Güneş de öyleydi. Belki kulübe emeği, sevgiyi saygıyı tekrar getirir. Yoksa işin manevi tarafına artık eğilmezsek bu düzen bizi paramparça edecek.

Yiğit Gayretli
23.10.2017, 13:49
Yiğit kardeşim Rıza emekçi bir insan. Ben umutluyum. Şenol Güneş de öyleydi. Belki kulübe emeği, sevgiyi saygıyı tekrar getirir. Yoksa işin manevi tarafına artık eğilmezsek bu düzen bizi paramparça edecek.
Emekçi adam daha ilk maçında Volkan Şen'i kurtarıcı olarak sahaya sürmez abi. Belki iyi insandır, ona lafım ama iyi insan olmak yetmiyor.

İyilik ve yeteneğin ikisine birden MUHTACIZ!

Samet GÜVEN
23.10.2017, 13:56

Mesela şöyle birşey vaat etti bence. Her maç onlarca pozisyon verip gol yiyen takımdan, deplasmanda bir duran toptan direk harici pozisyon vermedik. Arkayı sağlama alabilirsek önde bir şekilde atıyoruz zaten.

Ha tabi ümitsizlik vaad eden birkaç net hareketi de var.

Travelair
23.10.2017, 14:02
Emekçi adam daha ilk maçında Volkan Şen'i kurtarıcı olarak sahaya sürmez abi. Belki iyi insandır, ona lafım ama iyi insan olmak yetmiyor.

İyilik ve yeteneğin ikisine birden MUHTACIZ!
Belki Volkan'ı sahaya sürüp ve gösterip bazı polemikleri, oluşumları daha başlamadan sona erdirmek istedi. Belki Batuhan derken ilk onbir oynayabileceğinden değil rekabeti arttırmaya çalıştığından diyor. Onun için diyorum, daha yeni geldi, çok şey diyemeyiz, önce kendince yoğurt yiyişine fırsat vermemiz gerek. Bir ipleri ele alsın

Ogün YAZICI
23.10.2017, 14:06
Bu haberi "Aman be milliyet'in haberi bizi garıştırmak istiyler" diye geçmek de kör gözlüğünü takmakla aynı şey.

Henüz 2.haftadan beri her hafta artan şiddetle yerli-yabancı çatışması ağzımızı açık bırakan tercihler bir sürü spekülasyon ,malumun ilanı gelişmeler...
Sakat sakat haftalardır antremana çıkmadan maçlara çıkan takım içi liderleri
Onların referansı ve isteğiyle transfer edilmiş yancı yerli futbolcular...

Gürkan Asma
23.10.2017, 14:12
Volkan konusu doğru olabilir, hem oyuna sokup maçtan sonra hazır değildi demek saçma. Ancak şu bir gerçek ki bişeyler olmalı, şuan futbolcular çok sorumsuz davranıyor gözdağı verilmeli.

Geçen maçtan sonra Erman Toroğlu Rıza hoca için şöyle bişey söyledi :

"Eğer takımda kendini teknik ekipten üstün gören oyuncular varsa Rıza hoca bi şanstır. Çünkü gerekirse kendini de yakar ama öyle bi ortama müsama etmez, kimseye eyvallahı olmaz" demişti. Çok yakından tanıdığını söyledi Rıza hocayı.

hos_cocuk61
23.10.2017, 14:15
Neşter vurulsun artık yoksa kulüp futbolcuların oyuncağı olmaya devam edecek.

oguzkoc
23.10.2017, 14:15
kadro dışılar volkan-sosa-olcay

İ. SARAL
23.10.2017, 14:18
Yalan haber olduğu kesin.

hos_cocuk61
23.10.2017, 14:22
Artık şu oyuncuların kıçını kaldırmaktan da vazgeçin. Duygunuzun yanına birazcık zekanızı koyun. Birazcık diyorum fazla değil yoksa kulübü oyuncular yönetmeye devam edecek. Devre arası bir bakmışsınız bazı oyuncular istedi diye yavşak Selçuk İnan Trabzon'a gelmiş.

Yiğit Gayretli
23.10.2017, 14:26
Mesela şöyle birşey vaat etti bence. Her maç onlarca pozisyon verip gol yiyen takımdan, deplasmanda bir duran toptan direk harici pozisyon vermedik. Arkayı sağlama alabilirsek önde bir şekilde atıyoruz zaten.

Ha tabi ümitsizlik vaad eden birkaç net hareketi de var.
Bana sorarsan o kısırlık Malatya'nın aşırı kötü ve muhtemelen sezonu 18. tamamlayacak oluşundan kaynaklanıyor.

Belki Volkan'ı sahaya sürüp ve gösterip bazı polemikleri, oluşumları daha başlamadan sona erdirmek istedi. Belki Batuhan derken ilk onbir oynayabileceğinden değil rekabeti arttırmaya çalıştığından diyor. Onun için diyorum, daha yeni geldi, çok şey diyemeyiz, önce kendince yoğurt yiyişine fırsat vermemiz gerek. Bir ipleri ele alsın
Ben de diyorum ki çok da tartışılmayacak kişilerin yoğurt yiyişi için vaktimiz var. Artık "-mış gibi" , "gibi gibi" lerle kaybedecek vakit kalmadı.

Ogün YAZICI
23.10.2017, 14:32
Artık şu oyuncuların kıçını kaldırmaktan da vazgeçin. Duygunuzun yanına birazcık zekanızı koyun. Birazcık diyorum fazla değil yoksa kulübü oyuncular yönetmeye devam edecek. Devre arası bir bakmışsınız bazı oyuncular istedi diye yavşak Selçuk İnan Trabzon'a gelmiş.

Kesinlikle abi kesinlikle.
Çok duygusal bir camia olduk
Yaz döneminde Burak Yılmaz'a twitterda serenat yapan adam gururunu çiğnememek için bugün eleştiremiyor.Twitterda dizeler şarkılar yazdığım adama bugün nasıl lanet olsun derim diyor.
Fenerbahçe deplasmanında yıllar sonra gol atmış adam takımın içinden de geçse ağzımız açmam diyor.O duygu bana yeter diyor.

Takım içindeki bu çete devre arası Selçuk'u da getirir.Selçuk gelsin Arena'da Fener'e frikik atsın.En az yarım sezon yatma kredisi verir bizim halk ona da...
Trabzon taraftarı çok asimile oldu.
Eskiden oyuncuya haksızlık yapan çok baskı yapan çok gergin bir şehirdik.Bu gçok güzel bir şeydi.
Şimdi oyuncu taraftara camiaya haksızlık yapıyor.Pamuk şeker gibi camia olduk

nbay
23.10.2017, 14:40
trabzonhaber.com'un haberi bu aslında. haberi okuyunca her şey normal aslında
ama milliyetin kullandığı başlık çok eyyamcıydı . şehri terk etti başkanla görüştü yazıyodu .

Travelair
23.10.2017, 14:48
Ben de diyorum ki çok da tartışılmayacak kişilerin yoğurt yiyişi için vaktimiz var. Artık "-mış gibi" , "gibi gibi" lerle kaybedecek vakit kalmadı.

O kadar etken var ki. Hiç geçemediğimiz bir köprü var. Biz geçemedikçe köprünün üzerinde sürekli dayılar türüyor. Buraya Mourinho'yu da getirsen, ne olduğunu anlayana kadar dayılar yapacağını yapar. Bina kuracağız, zemin yok. Zemini iyice açalım hele. Sağlam bir zemin yapalım. Rıza ligi tanıyor, tecrübesi var. Çalışkan. Parlamıyor. Bu düzende parlasa o zaman şüphe ederdim işte. Dışardan iyi hoca da getirsek bu koşullar altında artık olacağını düşünmüyorum. Bizim kuruluşumuz ve başarılarımız maddiyat üzerine değil maneviyat üzerine geldi. Maneviyat üzerine eğilmeliyiz. Offroad ise ona göre araç lazım

sason
23.10.2017, 14:58
En nefret ettiğim şeylerden biri bu dedikodular.Karışık takımlar üzerinden taraftarın en sevmediği futbolcu veya futbolcular seçilir.Bu her zaman yerlilerdir.Çünkü yerli futbolcudan nefret edilir.Sonra işlenir.Kafasını kulanmayan taraftar bunun üzerinden bir güzel seneryolar yazar.Bu gs kötüykende oldu.Şimdi bizim içinde oluyor.Allah'tan istanbul 'da değilizde bizle bu kadar uğraşmıyorlar.

Ulen nerden biliyorsun Burağ'ın Rıza Hocaya böyle dediğini.Rıza Hocada tamam o zaman Burakçım diyecek.Bir de telefon görüşmelerine tanık olanlar var.sanırsam tel.lerini dinliyorlar.

Mevzu açılmışken en güldüğüm şeylerden biride üst akılların şampiyon kim olacağına karar vermeleri.Gözümde hayal ediyorum.Toplaşıyorlar yuvarlak bir masaya artık kimse bunlar ve karar alıyorlar.

-Fb olsun epeydir olamadı
-Yok şimdi Gs de batar bence onu yapalım
-Bjk nin önünü keselim ,Ts yi batıralım Rize'yi küme düşürdü
-Yahu lig erken bitmesin şimdi şunu doğratalım
-Tamam, karar verildi, şimdi organizasyona haber verelim
-Alo Hüseyin bu hafta Ts'yi doğruyoruz
-abi ince ince mi, yoksa 2 parça mı istersin?
-Ortaya karışık olsun Hüseyincim.

Hep Erman işledi başlattı bu işleri.Türk futbolu kurtulamadı şu kirli heriften bir türlü.Türk futbolu değil gıybet sektörü vallahi.

Travelair
23.10.2017, 15:05
Üst akıl denirken bence üst akıl var ama şöyle: Herkesin çıkarı uğruna doğru davranmadığı, birbirini koruduğu, pisliklerin halı altına süpürüldüğü yoz bir düzen ve onun kendi kendine oturduğu bir denge. Aslında buna üst denge dense daha doğru

sason
23.10.2017, 15:08
Üst akıl denirken bence üst akıl var ama şöyle: Herkesin çıkarı uğruna doğru davranmadığı, birbirini koruduğu, pisliklerin halı altına süpürüldüğü yoz bir düzen ve onun kendi kendine oturduğu bir denge. Aslında buna üst denge dense daha doğru

Yok öyle bir denge, medya var.Rating ve tuttukları takımın başarısı için algı yapıyorlar.Sen güçlü olursan, bu algılara pirim vermeyip, saha içinde kalırsan hiç bir şey olmaz.Bu saha dışı şeylerle uğraşırsan , o zaman onlara hizmet etmiş oluyorsun.

Cengiz Çubukcu
23.10.2017, 15:09
yine başlamış niyet okumalar....

Travelair
23.10.2017, 15:12
Dünyada lobicilik çok önemli bir yerde. Eğer aldırmamak, etkilenmemek gibi bir şey olabilseydi, çok önemli yerde olamazlardı diye düşünüyorum. Bizim yapmamız gereken, eğer medya şekil veriyorsa medyayı kendimiz şekillendirmek olmalı, kendimizi doğru tanıtmak. Ama elbette bunun için önce kendimiz doğruları yapmalıyız

gurur6134
23.10.2017, 15:13
Yalan haber oldugu her acidan belli..volkanin yurumeye hali yok o ayri konu riza hocanin kendisine duzelene kadar forma vermeyecegini dusunuyorum mac sonrasi volkan ve sosayi kasettigi cok belliydi hazir oyuncular yok derken..

sason
23.10.2017, 15:22
Türkiye'de lobi dediğin ceza kurullarıdır.Onun dışında bir halt yok.Tapelerden bile anlayabiliyorsun.Aziz Ergenere bağırıyor çağırıyor ama elinden bir şey gelmiyor.Çünkü federasyon ile hakemler çok alakalı olamaz.

Medyaya şekil veremezsin.Çünkü medyanın çok tarafı yok.Onlar daha çok pirim peşinde.Taraftar her başarısızlıkta kelle istediğini bildiği için onlarda bundan yararlanıyor.Selçuk,,Sabri hakkından oluşan dedikodular mesela.Bayılıyor taraftar.Sizlerin Mustafa, Zeki şimdi Volkan, Burak için dedikodulara bayılacağınızı bildiği gibi.Fenerde Ozan mesela en revaçta isimler.Ha Td leri sevmiyorsanız bu sefer hedef o oluyor.

yani zaten siz şekil veriyorsunuz medyaya.

Sizler takımdan uzaklaştıkça onlarda böyle rating alıyorlar sonuçta.Olan takımın daha da çökmesine yarıyor.başka bir şey değil.

Bu iğrenç gıybet kültürü yüzünden Yusf Erdoğan'ın gol sonrası ağlayan yüzünü hiç unutamıyorum.İnsanları çıldıracak noktaya getiriyorsunuz.

Sorunları sahada çözmeye çalışırsanız daha iyi sonuçlar alınır.Böyle herkesi yıpratarak hep daha dip olacaktır.

Ha beni dinlemeyip, devam edeceğinizide çok iyi biliyorum, maalesef.

DarkBlooD
23.10.2017, 15:39
Mustafa R. Akçay istifa etmiş, 3-5 gün daha bekleyip, hem kendi içimizden, hem bizi tanıyan, hepsinden önemlisi kısa zamanda Rıza ve benzerlerinden daha çok kariyer yapmış hocayla devam etsek ölürmüydük... Rıza olacağına 1000 sefer M. R. A. olsaydı.

Travelair
23.10.2017, 15:51
Türkiye'de lobi dediğin ceza kurullarıdır.Onun dışında bir halt yok.Tapelerden bile anlayabiliyorsun.Aziz Ergenere bağırıyor çağırıyor ama elinden bir şey gelmiyor.Çünkü federasyon ile hakemler çok alakalı olamaz.

Medyaya şekil veremezsin.Çünkü medyanın çok tarafı yok.Onlar daha çok pirim peşinde.Taraftar her başarısızlıkta kelle istediğini bildiği için onlarda bundan yararlanıyor.Selçuk,,Sabri hakkından oluşan dedikodular mesela.Bayılıyor taraftar.Sizlerin Mustafa, Zeki şimdi Volkan, Burak için dedikodulara bayılacağınızı bildiği gibi.Fenerde Ozan mesela en revaçta isimler.Ha Td leri sevmiyorsanız bu sefer hedef o oluyor.

yani zaten siz şekil veriyorsunuz medyaya.

Sizler takımdan uzaklaştıkça onlarda böyle rating alıyorlar sonuçta.Olan takımın daha da çökmesine yarıyor.başka bir şey değil.

Bu iğrenç gıybet kültürü yüzünden Yusf Erdoğan'ın gol sonrası ağlayan yüzünü hiç unutamıyorum.İnsanları çıldıracak noktaya getiriyorsunuz.

Sorunları sahada çözmeye çalışırsanız daha iyi sonuçlar alınır.Böyle herkesi yıpratarak hep daha dip olacaktır.

Ha beni dinlemeyip, devam edeceğinizide çok iyi biliyorum, maalesef.
Federasyon hakemlerle çok alakalı nasıl olamaz? Bizzat alakalı. Fakat bire bir alaka olmasa bile dediğim gibi herkes birbirinin pisliğini örttüğü için ona göre bir denge kendi kendine oluşuyor zaten

Medyada ise doğruyu yazmak uğruna değil, para kazanmak uğruna işler yapılıyor. 2010-2011'de devre arasında futbol programlarının ana konusu şuydu: Trabzonspor şampiyon olursa işimizi kaybederiz, çökeriz.

Siz derken? Dedikodu inancımıza göre günahtır, umarım ben dahil kimse istemeden de olsa bu günaha düşmez

Faruk BERBER
23.10.2017, 15:52
Mustafa R. Akçay istifa etmiş, 3-5 gün daha bekleyip, hem kendi içimizden, hem bizi tanıyan, hepsinden önemlisi kısa zamanda Rıza ve benzerlerinden daha çok kariyer yapmış hocayla devam etsek ölürmüydük... Rıza olacağına 1000 sefer M. R. A. olsaydı.

MRA mı Rıza hocadan fazla kariyer yapmış ? :)

kopeli
23.10.2017, 16:05
Burak istedi diye adam oynattı ise bizden hiçbir yol olmaz.

sason
23.10.2017, 16:31
Federasyon hakemlerle çok alakalı nasıl olamaz? Bizzat alakalı. Fakat bire bir alaka olmasa bile dediğim gibi herkes birbirinin pisliğini örttüğü için ona göre bir denge kendi kendine oluşuyor zaten

Medyada ise doğruyu yazmak uğruna değil, para kazanmak uğruna işler yapılıyor. 2010-2011'de devre arasında futbol programlarının ana konusu şuydu: Trabzonspor şampiyon olursa işimizi kaybederiz, çökeriz.

Siz derken? Dedikodu inancımıza göre günahtır, umarım ben dahil kimse istemeden de olsa bu günaha düşmez

Kendin diyorsun herkes pisliğini örtüyor diye.Hakemler ise vurun abalıya şeklinde.Kimse pisliğini örtmüyor.Herkesin hedefi.Ne karar verirlse versin hep hatalı oluyorlar.yani hakemler federasyon bire bir etkili değil.Ayrıca benim için hakem hatası gri pozisyonlardan oluşmaz.Gelip hiç dokunmadan bir penaltı verirse veya hiç alakasız bir kırmızı kart verirse bu hakem hatasıdır.Bunun dışında rakibe kırmızı veya penaltı vermediği için hakemi değil kendi takımımı suçlarım.Rakip kırmızı görmediği için kaybediyorsan zaten hak etmediğin bir puan talep ediyorsun demektir.Senin oyun planın rakip kırmızı görsün, penaltı olsun diye mi?

Sen sahada kalmazsan Lucescu'nun verdiği şampiyonluk gibi şampiyonluk verirsin.Sonra lobi fln diye ağlarsın.Adam samsun maçında (haklı üstelik) 2 kırmızı görüyor.Devre arası sakın kırmızı görmeyin diyeceğine çıkıp 2. yarı daha da çok görmeye çalışıp, görüyorlar.Sonra saha dışına çıkıp, o noktadan şampiyonluğu verdiler.Her yenilgide lobileri, hakemleri suçladılar.Sorunlarını çözmediler.Camiaların işi saha içidir.Kurullarada sokabildiğimiz kadar adam sokmaktır.

2010-2011'de şampiyonluk vermedik sonuçta.Demek ki medya başarılıysan bir şey yapamaz.Benim burda dikkat çektiğim nokta başarısızken, neden başarısız olacapının saptaman için yine saha içine bakman lazım.Gidip dedikodular ile kelle avcılığına çıkarsan tamamen yanlış tespitlerde bulunursun.Mesela Sabri'yi göçerttiler, kadro dışı bıraktılar bu nefretten pirimlerle.Sonra son 6 maç yeni Td aff ettide şampiyon oldular.Sabrininde katkısı büyük o şampiyonlukta.

Siz derken geneli kastediyorum bu belli.Kim yağıyor , kim yapmıyor , tek tek isim yazamam.Ama genel olarak oyuncu,td başlıklarında görünüyor bu dedikodular üzerinden başakana, tdlere ve oyunculara vuranlar.İnancınızın gereğini yerine getirip getirmediğini sorgulayacak değilim.Ama ortadaki gerçek her başlıkta mevcut.Seni bilmiyorum yada dikkat etmedim.

Daha dün buralarda Usta'nın küçükken top oynarken kendini Fbli Cemil dediği bir yazı okudum.Durum o kadar vahim :)

muratt
23.10.2017, 16:34
Castillo ve Rodagella gibi 2 adama ilk 11'de yer açamıyoruz ya, sanırsın lideriz takım dehşet. Neredeyse kümeye oynayan takımda bu iki adam nasıl oynamaz şaka gibi.

Mehmet BAŞ
23.10.2017, 16:35
Hadi bu gazeteler ''YALAN'' yazıyor tamam ama siz böyle saçma haberlere nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum.
Siz böyle olduktan sonra yem veren, kışkırtan çok olur. Böyle devam edin. Bravo :)

HOPA'LI TS'Lİ
23.10.2017, 16:41
Hadi bu gazeteler ''YALAN'' yazıyor tamam ama siz böyle saçma haberlere nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum.
Siz böyle olduktan sonra yem veren, kışkırtan çok olur. Böyle devam edin. Bravo :)

Doğru söze ne denir :)

Travelair
23.10.2017, 16:44
Hakemler abalı değil de vuran da sadece dostlar işte görsün diye medya ve taraftar o da 1 gün. Yoksa herkes dünkü beraberlikten çok memnun örneğin. Aslında yazılarıma bakarsan senin bahsettiklerine de değiniyorum.

sason
23.10.2017, 16:56
Hakem konusunda da en çok güldüğüm nokta.Tartışmalı karara imza attı lafı.Ulan ne karar verse tartışacaksın zaten.Pozisyon tartışmalı ibiibk!Adam nasıl tartşılmaz karar alsın.Dünkü hakem kararlarının tamamen tersini verseydi, şu an yine başlıklar aynıydı.

Dünkü tek katılmadığım karar benim Denayerin kırmızısı.O da tartışmalı tabiki.Onun dışında bende olsam aynı kararları verirdim.

Maçı kaleye 1-2 şutla bitir, sonra hakem.Batırdılar futbolu.

DarkBlooD
23.10.2017, 16:58
MRA mı Rıza hocadan fazla kariyer yapmış ? :)

Avrupa maçlarında kaç maç yenilmezliği var, lige yeni çıkan Osmanlı'ya oynattığı oyun ortada, ben Rızanın bir başarısını hatırlamıyorum, kaldı ki Rıza ile M. R. A. yı karşılaştırmak hata, biri jimlastik sporlu, biri Trabzonsporlu.

Hele şu sayfadaki iddialar, Rıza' yı komple sorgulattırır, ne demek volkanı, Burak oyuna aldı, böyle birşey gerçekse Rıza neyin td si, bu işin neresinde karakter var?

Faruk BERBER
23.10.2017, 17:19
Avrupa maçlarında kaç maç yenilmezliği var, lige yeni çıkan Osmanlı'ya oynattığı oyun ortada, ben Rızanın bir başarısını hatırlamıyorum, kaldı ki Rıza ile M. R. A. yı karşılaştırmak hata, biri jimlastik sporlu, biri Trabzonsporlu.

Hele şu sayfadaki iddialar, Rıza' yı komple sorgulattırır, ne demek volkanı, Burak oyuna aldı, böyle birşey gerçekse Rıza neyin td si, bu işin neresinde karakter var?

Beni yanıltmadığınız için teşekkürler. Bakış açınızın objektif olmadığı zaten belliydi. Göstermiş oldunuz.

DeAgLeMaNyAq
23.10.2017, 17:21
Hoca basın mensuplarıyla yaptığı mini sohbette haberi yalanladı...

Oğuzhan Fidan
23.10.2017, 17:57
şu insanların istemediği adamları bi kadro dışı bıraksın veya oynatmasında ak kara meydana çısın yenilsede yensede bi kulak versinler şu taraftara herkesin gönlü olsun zaten lig gitti artık. düşe kalka gidecekler belli. oynatma kardeşim sür insanların istediği oyuncuları sahaya onlarda bi istediğini alsın görsünler kadroyu sahada.. çokmu zor ?

DarkBlooD
23.10.2017, 18:24
Beni yanıltmadığınız için teşekkürler. Bakış açınızın objektif olmadığı zaten belliydi. Göstermiş oldunuz.

Objektif olsam Trabzonsporlu olmam... Rıza sıçrama yapsın başarıya aç hoca deniyor, M. R. A. nın ne suçu var Rıza sıçrayacağına M. R. A. sıçrasın.

He diyeceksinki, koca Trabzonsporu bunlara mı layik görüyorsun? Hayır, derim 2 sinide istemem, kariyeri belli, projeleri belli kulübe maximum katkıyı verecek adam akıllı sistemi olan birini isterdim. Ancak yönetim bu kadarını layik gördü, bu noktada bende diyorum ki M. R. A. varken Rızayı ne yapayım... .

Emrah KabuL
23.10.2017, 22:39
Volkan oynamasa para kazanamayacak mı Trabzonspor'dan ?

redbul
23.10.2017, 22:44
Objektif olsam Trabzonsporlu olmam... Rıza sıçrama yapsın başarıya aç hoca deniyor, M. R. A. nın ne suçu var Rıza sıçrayacağına M. R. A. sıçrasın.

He diyeceksinki, koca Trabzonsporu bunlara mı layik görüyorsun? Hayır, derim 2 sinide istemem, kariyeri belli, projeleri belli kulübe maximum katkıyı verecek adam akıllı sistemi olan birini isterdim. Ancak yönetim bu kadarını layik gördü, bu noktada bende diyorum ki M. R. A. varken Rızayı ne yapayım... .

kardeşim hala mra nasıl ditebiliyorsunuz anlamış değilim bu mra denen çapsız bizden gittikten sonra sırayla akhisar osmanlı ve konya spordan kovuldu ve siz trabzonspora hoca oabilir diyorsunuz.

bach72
23.10.2017, 22:53
Volkan Şen transferi Muharrem'in nasıl bir kukla ve karakter fukarası olduğunu gösterme açısından önemli bir gösterge.Volkan Şen milli takıma seçilecekti.Boşta idi.Boştaki adamı yani kulübü olmayan adamı milli takıma seçmek tepki çekeceği için Trabzonspor'a aldırıldı.Bonservisi yoktu.Önceki kulübünde kazandığı verildi.Sanırım 800 küsur milyor euro olması lazım.Adam aylardır top oynamazken niye milli takım kadrosuna çağrılacaktı onu anlamış değilim.Belli ki bir numaralar dönüyor Tff de.Her neyse.Ersun denilen sahtekar 4-3 yenildiğimiz Alanya maçında bu adamı oynattı.Muhtemelen Trabzonspor'a kasanlardan talimat verildi Ersun'a oynat diye.Maalesef Rıza da oynattı.Bu adamı bize kasan ve maçta oynatılmasını isteyenlerin derdi ne anlamış değilim.Ama bir gerçek var bizim ulüp başkanının ipleri birilerinin elinde.Kukla gibi oynatıyor.

Ozan Yılmaz
23.10.2017, 23:33
Yalan haber olduğu 1.ağızdan açıklandı.

Fatih Çelik
23.10.2017, 23:34
Kilit

DarkBlooD
24.10.2017, 00:00
kardeşim hala mra nasıl ditebiliyorsunuz anlamış değilim bu mra denen çapsız bizden gittikten sonra sırayla akhisar osmanlı ve konya spordan kovuldu ve siz trabzonspora hoca oabilir diyorsunuz.

Siz insanı eldurursinuz, Rıza Antalyadan kovulalı kaç hafta oldu. Bi bırakın bu işleri, Rızanın MRA dan fazla ne başarısı var... Düzgün bi td gelesiye idare edecek td lazımdıysa, neden Rıza, adamları yollarken illa üstüne para mı vereceğiz, aynı niteliklere sahip kendi adamını koy, yürü git dediğinde de tazminat istemesin...

Siz Rıza dan şampiyonluk mu bekliyorsunuz?

İlk 5 rüya, ilk 10 bile belki. Bumudur büyük Trabzonspor.

sasone
24.10.2017, 00:52
Çok garip gelmedi,Fatih Terim'i yiyen,Ersun Yanal'ı göndermemek için uğraşan,Volkan Şen'i önce Trabzonspor'a,sonra Milli Takım'a aldıran bir güç var karşımızda.

Yiğit Gayretli
24.10.2017, 08:32
Öyle bir şey yok demiş Rıza Çalımbay.

Başlığı kapatabiliriz bu durumda...

ÖmürKaradeniz61
24.10.2017, 08:39
Onur Olcay Burak gibi yerli isimler eğer kadrodışı bırakılırsa Trabzonspor toparlanabilir fakat maddi olarak çok büyük zararı olur.