PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BSL 3. Hafta | Trabzonspor 111 - 93 İBB | Maç Sonucu

Oğuz ZEYTİN
16.10.2017, 19:05
BSL 3. Hafta maçında İBB'yi ağırlayacağız. İBB hazırlık döneminde oynadığı altı maçın üçünüz kazandı. FIBA Europe Cup'ta ilk turda Almanya'dan Würzburg'u, ikinci turda ise Ukrayna'dan Khimik'i eleyip gruplara kaldılar. İlk grup maçını çarşamba akşamı Romanya'da Cluj-Napoca'ya karşı oynayacaklar.

Ertuğrul Erdoğan'ın on kişilik rotasyonu şöyle:

PG: M. Thompson - H. Demirel

SG: D. Dulkys - J. Klobucar

SF: M. Çevik - U. Dokuyan

PF: İ. Karaman - S. Bircevic

C: E. Buckner - I. Buva

*

İBB altı resmi maçta 42% ile üçlük attı. Biz de yay gerisini 41% ile savunuyoruz. Bence maçın kritik noktalarının başında burası geliyor.

Bircevic, Dulkys ve Klobucar üçlüsü 51% ile attı (Takımın geri kalanı 29%).

Rakiplerin ise 33% atmasına izin veriyorlar.

Buna karşın boyalı alanda Buckner var, çok beğendiğim bir uzun değil. Onun savunma zaaflarını kullanıp içeriden verimli oynayabiliriz.

Bir de İBB rakibini 16 top kaybına zorluyor. Buna da dikkat etmeliyiz.

*

İBB'yle oynadığımız altı maçın dördünü kazandık.

Oğuz ZEYTİN
19.10.2017, 06:13
Dun aksam Europe Cup'ta Cluj'dan 21 fark yediler. Bircevic-Dulkys-Klobucar 1/12 atti yay gerisinden. Bu uclunun sut performansinin ne denli kritik oldugunu soylemistik.

Cengiz Çubukcu
19.10.2017, 07:29
hadi bakalım inşallah ilk galibiyetimizi alırız...

gurur6134
19.10.2017, 13:21
Ayarimiz da bir takim..harris geldi 2 oyuncumuz gitti ilk galibiyetimiz olur son ceyrek sacmalamazsak yine..ligde kalmanin yolu ozellikle bu tip maclarda icerde kazanmakdan geciyor..

Oğuz ZEYTİN
19.10.2017, 13:48
Koç Markovski, Romanya Milli Takımı görevine getirildi. Yakında resmen duyurulur.

*

Ayrıca Zubcic de Reggio Emilia'nın radarında. Riccardo cervi'nin sakatlanıp üç ay oynamayacak olması üzerine Zubcic'i düşündüler. O da belli olur...

gurur6134
19.10.2017, 14:34
Koç Markovski, Romanya Milli Takımı görevine getirildi. Yakında resmen duyurulur.

*

Ayrıca Zubcic de Reggio Emilia'nın radarında. Riccardo cervi'nin sakatlanıp üç ay oynamayacak olması üzerine Zubcic'i düşündüler. O da belli olur...

Romanya vasat alti bir milli takim olsada bizim goremedigimiz neyi gorduler adamda diye dusunmeden edemiyorum yine de..

axelman
19.10.2017, 14:47
Ayarimiz da bir takim..harris geldi 2 oyuncumuz gitti ilk galibiyetimiz olur son ceyrek sacmalamazsak yine..ligde kalmanin yolu ozellikle bu tip maclarda icerde kazanmakdan geciyor.. Başka kim gitti Browning mi?

Oğuz ZEYTİN
19.10.2017, 14:51
Romanya vasat alti bir milli takim olsada bizim goremedigimiz neyi gorduler adamda diye dusunmeden edemiyorum yine de..
Igor Georgiev var orada, memleketlisi...

Pashutin'i milli takım çalıştırıyor diye getirmediğini açıklayan yönetim, bakalım Markovski için ne diyecek?

İlk maçları 24 Kasım'da İtalya'ya karşı. On gün önce Romanya'ya kampa gidecekmiş. Bizim 18 Kasım'da Gs ile maçımız var.

* Gruplarında İtalya, Hırvatistan, Hollanda var.

Başka kim gitti Browning mi?

Gökhan Şirin.

axelman
19.10.2017, 15:04
Gökhan Şirin.
Bu uşakda fena hayal kırıklığı. Zaten niye aldık onuda anlamadım.

gurur6134
19.10.2017, 15:27
Igor Georgiev var orada, memleketlisi...

Pashutin'i milli takım çalıştırıyor diye getirmediğini açıklayan yönetim, bakalım Markovski için ne diyecek?

İlk maçları 24 Kasım'da İtalya'ya karşı. On gün önce Romanya'ya kampa gidecekmiş. Bizim 18 Kasım'da Gs ile maçımız var.

* Gruplarında İtalya, Hırvatistan, Hollanda var.

Gökhan Şirin.

Istifa etsin o zaman isimize gelir yonetim bunu bahane etsin zararin neresinden donersek kar

Oğuz ZEYTİN
20.10.2017, 08:52
Bu uşakda fena hayal kırıklığı. Zaten niye aldık onuda anlamadım.

Istifa etsin o zaman isimize gelir yonetim bunu bahane etsin zararin neresinden donersek kar

http://basketdergisi.com/trabzonspor-osman-gokhan-sirin-ile-yollarini-ayirdi.html

Haber şöyle: "Bordo-mavili kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Kulübümüz, Osman Gökhan Şirin ile yollarını ayırdı. Gökhan'a emekleri için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz." ifadesine yer verildi."

Aynu haber yerel sitelerde de mevcut: http://www.karadenizdesonnokta.com.tr/trabzonspor/trabzonspor-baskette-flas-ayrilik-h38051.html
Gökhan'ın gönderileceğini üç gün önce duyup yazmıştım, resmiyet yoktu. Markovski ve Zubcic de öyle... Bu haber üzerine kulübün hesabına baktım.

https://twitter.com/tsbasket/status/921051292000284673

Çocuk dünkü idmana katılmış ve böyle bir açıklama yok. İyi de o zaman nereden çıktı bu "yazılı açıklama"?

Meğer taraftar hesabı yazmış. Onu takım hesabı sanmışlar. :)

https://twitter.com/TSBaskeTaraftar/status/920992176435355651

Gerçi biz yakın geçmişte şöyle bir iletişim beceriksizliğine imza atmış camiayız:

https://forum.bordomavi.net/showthread.php/22910-Basketbol-Transfer-Dosyas%C4%B1?p=1920764432&viewfull=1#post1920764432

O yüzden şimdiki çok masum...

Oğuz ZEYTİN
20.10.2017, 15:05
Obekpa oyundayken takım +19, kenardayken -26.

Dört maçın üçünü kaybeden takımı düşününce gayet iyi.

Olaj maçında, sonuca etki eden o iki hatayı yapmasa biraz daha sabırla yaklaşabilirdim kendisine.

*

Heslip: Oyundayken -38, kenardayken +21... Yoruma gerek yok sanırım.

*

Diğer oyuncular (İlk veri oyundayken, ikinci veri kenardayken):

Ozan +11 / -32

Browning +6 / -18

Alper -4 / -12

Zubcic -6 / -11

Green -7 / -10

Eldridge -11 / -6

Vasiliauskas -12 / +6

Burak -19 / +2

Deniz -33 / +16

zekeriyya
20.10.2017, 15:20
basketbolun seyir zevki ve heyacanı daha güzel
izledikçe anlıyorsun :)

champions
21.10.2017, 18:27
Dengesiz bir kadromuz ve vasat bir hocamız var. Harris transferiyle biraz daha dengeli bir görüntü çizmemiz muhtemel.Ama yine de farklı kazansak da yenilsek de şaşırmayacağımız bir takımız. Herkesin herkesi yenebildiği bir ligde bir an önce kazanmaya başlasak iyi olur.

alp-ts24
22.10.2017, 01:05
İBB maçını kaybedeceğimizi düşünüyorum. Ve Markovski gider, onunla birlikte gitmesi gerekenler ise kalır. Aynı tas, aynı hamam... Fakat bir fark var. Bu sezon kolay lokma takım yok. Biz aynı kalsak da, rakipler ileri gidiyor. Düşebiliriz bu sezon, şaşırmam.

Oğuz ZEYTİN
22.10.2017, 08:26
Dengesiz bir kadromuz ve vasat bir hocamız var. Harris transferiyle biraz daha dengeli bir görüntü çizmemiz muhtemel.Ama yine de farklı kazansak da yenilsek de şaşırmayacağımız bir takımız. Herkesin herkesi yenebildiği bir ligde bir an önce kazanmaya başlasak iyi olur.

Katılıyorum. Şu anda 4-5 pozisyonlarında yetenek ve kapasiteyi geçtim, sayi olarak bile eksiğiz.

Browning ve Zubcic kesilecekse;

Sarunas - Heslip - Harris

Sarunas - Eldridge - Harris

Heslip - Eldridge - Harris

Sarunas - Heslip - Eldridge gibi 1-2-3 pozisyonlarında dört oyuncuya 30'ar dakika verebilecek çeşitliliğe sahip koç.

Green 30-35, Obekpa 20-25 dakika alırsa (Saçma fauller yapıp kenara gelmezse) geriye 20-30 dk. kalıyor. 15-20 dk Deniz'e gidecektir.

Buradan şu tahmini çıkarabiliriz:

1) Artık Green'in 3 oynayacağı dizilişler azalacak.

2) Sakarya maçı sonlarındaki gibi Obekpa & Deniz'i yan yana seyredebiliriz. Bu bizim kısıtlı uzun üretkenliğimizi nasıl etkiler? Yaşayıp göreceğiz.

3) Oyun tarzında major bir değişiklik olmayabilir. Yine yüksek tempolu bir oyun bizi bekler. Fakat Harris'in enerji-atletizm ve ribaund katkısıyla savunma biraz daha toparlanabilirse, fast break hücum sayımız artabilir.

4) BSL'de ilk iki hafta altı yabancıyla oynadık. Birer gard -Önce Sarunas sonra Browning- yoktu.

Sarunas-Browning
Heslip
Eldridge
Green
Zubcic
Obepka
Deniz
Alper ile 8 kişilik rotasyon kullanıyorduk (Burak ve Ozan'ı saymıyorum).

Sarunas/Browning
Heslip
Eldridge başlıyorduk. Ve kenardan getirebileceğimiz yedek 1/2 numara yok.

*

Şimdi Heslip veya Eldridge 6. Adam gibi kullanılıp kısa rotasyonu genişletildi.

PG: Sarunas
---------> Heslip
SG: Eldridge

SF: Harris
--------> Alper
PF: Green
--------> Obekpa
C: Deniz

Ben hala Zubcic'in faydalı oynadığını düşünsem de, Green & Deniz başlayıp Obekpa'yı da kenardan getirebiliriz. Green'i dinlendireceğimiz zaman Alper'i veya Harris'i (Size olarak zorlansak da) dört numarada kullanıp kısa beşle oynayabiliriz.

İBB maçını kaybedeceğimizi düşünüyorum. Ve Markovski gider, onunla birlikte gitmesi gerekenler ise kalır. Aynı tas, aynı hamam... Fakat bir fark var. Bu sezon kolay lokma takım yok. Biz aynı kalsak da, rakipler ileri gidiyor. Düşebiliriz bu sezon, şaşırmam.

Koç baska bir takim için görüşme yapıyor (Ve anlaşmış). Kimseden ses çıkmıyor.

Üçüncü hafta oldu, oncesinde iki Avrupa maçı oynadik. Bir yetkili agizdan biz bu sezon ne icin oynuyoruz sorusunun cevabini, yani hedefimizi duymadik.

Başarısızlık tesadüf değil.

Oğuz ZEYTİN
22.10.2017, 16:39
Bizde Browning tribünde. Onlarda Buckner bugün yok, beş yabancıyla oynayacaklar.

champions
22.10.2017, 17:21
İlk çeyrekte 1-2 pozisyon dışında hücumda çok iyiydik fakat savunmada yine yokuz.Heislip'i kullanamadık. Deniz ve Okekpa ile olmaz bence.

Necmettin ALTUNTAŞ
22.10.2017, 17:46
Hücum ribauntlarında fena değiliz ama savunma yine berbat.

Murat'
22.10.2017, 17:49
Bu savunmayla önde olmamız gerçekten mucize.

champions
22.10.2017, 17:55
Hücumda aktık resmen. 3lükten çok 2lik denedik ve % 82 ile soktuk. Deniz+Okekpa+Ozan'dan 18 sayı bulduk, önemli. Sadece 4 top kaybı yaptık. Ft'den %90la 9 sayı bulduk. Ozan'ın 3lüğü ve Alper'in Okekpa'ya asisti çok iyiydi. Diğer taraftan savunmada pek gelişme yok. Hem içerden hem dışardan kolay yiyoruz. 15-20 farkla kazanabileceğimiz maçı bakalım nasıl bitireceğiz?

gurur6134
22.10.2017, 17:57
Savunmamiz berbat yine 2.yari bu kadar rahat sayilar bulamayiz 40 sayiyi gecemeyiz diye dusunuyorum..maci kazanmanin yolu savunmadan geciyor sakin kalip iyi savunma yapmaliyiz..insallah yine son ceyrek berbat oynayip maca vermeyiz..

Nihat Günay
22.10.2017, 18:01
:)
Kazanacaz galiba

Necmettin ALTUNTAŞ
22.10.2017, 18:02
Bir şey söyleyipte nazar etmiyeyim bari.

Necmettin ALTUNTAŞ
22.10.2017, 18:28
50 sayı fark atsakta bir türlü rahat maç seyredemiyorum.

Murat'
22.10.2017, 18:30
Bu takımın 30 sayı öne geçtigi her maçı kaybetme potansiyeli var. Savunma zaafımız had safhada.

Nihat Günay
22.10.2017, 18:32
Dramatik son yaklaşıyor...

Nihat Günay
22.10.2017, 18:43
93 sayı ye ve kazan. Süper

Necmettin ALTUNTAŞ
22.10.2017, 18:45
Nihayet...

Necmettin ALTUNTAŞ
22.10.2017, 18:46
Az üçlük yemedik hani...

cem1990
22.10.2017, 18:53
İyi sayı attık
Muazzam da sayı yedik

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Necmettin ALTUNTAŞ
22.10.2017, 18:55
21 üçlükten 12 isabet sağladılar.Biz ise 22 üçlükten 10 isabet sağlamışız.

Erkan A.
22.10.2017, 19:02
heycanli mac oldu 111 ilginc bir rakamla maci kazandik cok sevincliyim

champions
22.10.2017, 19:13
2 s/3 s oranı 37/22 Sanırım geçen haftalara göre en dikkat çekici değişim burada. Hücumda bir düzen ve denge olunca kötü savunma da yapsak rahat kazandık. Okekpa'nın 21 sayısı Heislip'in 30 sayısından daha değerli. Elridge'dan yeterince faydalanamadığımızı düşünüyorum. Ft'den 23 sayı bulmamız da çok önemli. Şu hücumun yarısı kadar savunma yapabilirsek play off yapmamamız için bir neden yok. Kadroyu hem dengelemek hem de genişletmek lazım. Savunmayı yukarı taşıyacak bir oyuncuya şiddetle ihtiyacımız var. Aynı zamanda kenardan gelip katkı yapacak bir yerliye de. Hücumda bu maçta lider eksikliği yaşamadık bakalım gelecek haftalarda aynı akışkanlığı görebilecek miyiz?

gurur6134
22.10.2017, 20:23
Gecen hafta demir macindaki ibb ile bugunku ibb arasinda daglar kadar fark vardi iki takimda savunma adina birsey yapmadi..guzel galibiyet.

Oğuz ZEYTİN
22.10.2017, 23:32
Hayırlı olsun. Boyalı alanda Deniz'in eline top değdiğinde, ilk çeyreğin ortasıydı. Allah'tan, önceki maçlardan farklı olarak orayı işledik. Buckner'la ilgisi yok çünkü o ne iyi ribaundcu ne de iyi bir savunmacı. Hafta içinde Buckner vardı da ne oldu? Cluj maçında 90 yediler. Rakip pivot O. Barro 8/10 ile 19 sayı 8 riibaund ile oynadı. Bizim maça kadar zaten 56% ile boyalı alandan isabete izin veriyordu İBB, orası madendi. Tabii bir de faul çizgisinden önceki maçlara göre 10 sayı fazla ürettik.

*

Maça beklediğimiz şekilde;

Sarunas
Eldridge
Harris
Green
Deniz'le başlayıp Heslip'i 6. Adam gibi kullandık.

Green kenara gelince önce dört kısa, sonra Ozanlı beşi denedik.

*

İBB maça şöyle başladı: İlk molaya kadar, ortalama hücum süreleri 12 saniye. Çok hızlı! Ve 70% isabetli...

*

Heslip geçen hafta ikinci devre 7/12 FG ile 19 sayı atmıştı. Bugün ikinci devre 6/7 FG'den 18 sayı çıkardı. Tercihler sıkıntısız olup isabet oranı yükselince savunma açığı idare ediliyor.

*

Obekpa... Tekil +/-, takip ettiğim bir veri değildi. Oyuncunun artıyı kimlerle yaptığı benim için daha önemli. Zubcic olmadığı için artık tekile bakıyorum. Obekpa oyundayken +21, kenardayken -3'tük bugün.

Obekpa oyundayken takım +19, kenardayken -26.

Dört maçın üçünü kaybeden takımı düşününce gayet iyi.

Olaj maçında, sonuca etki eden o iki hatayı yapmasa biraz daha sabırla yaklaşabilirdim kendisine.

*

Heslip: Oyundayken -38, kenardayken +21... Yoruma gerek yok sanırım.

*

Diğer oyuncular (İlk veri oyundayken, ikinci veri kenardayken):

Ozan +11 / -32

Browning +6 / -18

Alper -4 / -12

Zubcic -6 / -11

Green -7 / -10

Eldridge -11 / -6

Vasiliauskas -12 / +6

Burak -19 / +2

Deniz -33 / +16

*

Markovski ilginç bir adam. Vasiliauskas maça sıcak başlamış, hop kenara geliyor. Obekpa ilk kez faul sorunu yaşamamış, anlamsız şekilde kenara alıyor. Bir ara pota altında Harris & Green kullandı son çeyrek. Ve size olarak ezildik. Bircevic o dönemde kaçan bütün topları toplayıp bitirdi.

Ne yapmaya çalıştı, amacı neydi, neyi denedi? Anlayan varsa aydınlatsın lütfen.

*

Saçma ucuz fauller yapmadık. Önceden 23 kez çizgiye gönderdiğimiz rakipleri bu defa 14 kez gönderdik (Ona rağmen 93 yedik).

Üçüncü çeyrekte biraz sertliği artırıp savunmaya iyi yerleşince arka arkaya beş hücumdan boş döndürdük onları. 12-0 seri yaptık...

*

Şu bir gerçek, Sarunas'la bile baskıya karşı top getirmekte zorlanırken top Eldridge'deyken yürekler ağıza geliyor.

*

Maç öncesi Bircevic - Klobucar - Dulkys üçlüsünün yay gerisinden 51% ile üçlük attığını yazmıştım. Bugün 6/10 attılar (Takım halinde 12/20).

Kaçırdıkları şutların çoğu, Harris'in el kaldırıp bozduğu şutlar.

Zaten kısalardan değil üç uzundan 9 üçlük yedik.

*

Bahadır Şimşek
23.10.2017, 10:10
Öncelikle dunku maç çok keyifliydi onu söyleyim. Çok teknik yorum yapacak kadar bilgili biri değilim ancak hareketliyken top aldığında Obekpa'yı izlemek çok buyuk keyif veriyor bana.

Bir de sırtı dönük adamı değil de potayı çok güzel savunuyor. Hatta Thompson'a bir blok yapmışti 2. Yarida hakem faul çaldı. Bence alakası yoktu, Thompson kalçasını kendi dayadi Obekpa'ya ve dayadığı gibi geri sekti ve göremeyecek pozisyondaki bayan hakem faul çaldı açısı daha iyi olan diğer hakemse faul çalmamıştı. O güzel blok hakem hatasına kurban gitti.

Bir de son dakika içinde Vasi'nin hareketleri sonrası halley oop maçın ve haftanın en güzel hareketi olur, hele de geçen haftakileri gördükten sonra...

alper*
23.10.2017, 10:48
Allah Allah, kazandığımız bir şey ..

Bir yüzümü yıkayıp geleyim.

Ozan Yılmaz
23.10.2017, 11:14
Bu savunmaya sahip bir takımın kazanmak için 100+ atması şarttı zaten.

HOPA'LI TS'Lİ
23.10.2017, 11:45
Basketle teselli oluyoruz.
Futbol takımından huzur yok

Oğuz ZEYTİN
23.10.2017, 12:22
İlk Olaj maçı: 16/30

İkinci Olaj maçı: 11/38

Bjk maçı: 12/30

SBBB maçı: 11/29

Dün: 10/22

Bu sayılar, maçlardaki üç sayılık performansımız... Hem deneme hem de isabet olarak en düşüğü İBB maçıydı. Buna karşın 111 sayı...

İçeriyi biraz kıpırdatsan, o dış şutların değeri artıyor. Deniz'in ikili oyunda bulduğu sayı, Harris'in dipteki basketi, Alper & Obekpa sayısı (Aslında o sayıdan önce Heslip'in boyalı alanda cirit atıyor olması İBB için daha vahim)...

Ogün YAZICI
23.10.2017, 14:26
Deniz /Ozan ve Obekpa/ Heslip'i en kritik oyuncular olarak görüyorum.
Deniz/Ozan ikilisinden toplam sıfır katkı alacağımız ya da
Obekpa/Heslip ikilisinden aynı anda ortalamanın altında performans veya faul problemi alacağımız maçı kazanma şansımız çok düşük olacak gibi.
(Özellike Obekpa ve Heslip çünkü bu iki oyuncunun yetenek ve rollerini tam karşılayabilecek size ya da yetenekte oyuncular yok ve bu iki yabancı kağıt üzerinde en dengesiz iki yabancı şu anda.Vas-Green-Eldridge-Harris ne verecekleri hep belli gibi.)

Yiğit Gayretli
23.10.2017, 14:28
Ne bu? NBA Doğu Konferansı normal sezon karşılaşması mı?

Oğuz ZEYTİN
23.10.2017, 17:17
https://forum.bordomavi.net/showthread.php/22910-Basketbol-Transfer-Dosyas%C4%B1?p=1920834473#post1920834473

selcuk
23.10.2017, 18:43
vay haftalar sonrasi bir bransimizda galibiyet yüzü görmüsüz

vatana millete hayirli olsun

Oğuz ZEYTİN
24.10.2017, 07:38
Geçen sene 24 maçta sadece 13 faul kaçıran Caleb Green, bu sene daha beş maçta sekiz faul kaçırdı. Ligde takım halinde 67% ile faul atıyoruz.

Browning - Heslip - Sarunas - Eldridge ---> 86%

Green - Deniz - Obekpa - Harris ---> 53%

Murat'
24.10.2017, 08:18
Geçen sene 24 maçta sadece 13 faul kaçıran Caleb Green, bu sene daha beş maçta sekiz faul kaçırdı. Ligde takım halinde 67% ile faul atıyoruz.

Browning - Heslip - Sarunas - Eldridge ---> 86%

Green - Deniz - Obekpa - Harris ---> 53%Harris'in üç serbest atış kaçırması da faciaydı. En son Russell Robinson'un üç serbest atış kaçırdığını hatırlıyorum.

Oğuz ZEYTİN
24.10.2017, 08:42
Harris'in üç serbest atış kaçırması da faciaydı. En son Russell Robinson'un üç serbest atış kaçırdığını hatırlıyorum.

Fener maçı mıydı o Murat?

Murat'
24.10.2017, 09:13
Fener maçı mıydı o Murat?Galiba. Uzatmalarda kaybettiğimiz maç.

Oğuz ZEYTİN
25.10.2017, 09:58
https://www.youtube.com/watch?v=lG34wUACNPE

Özette Alper & Obekpa alley-oop'u, Alper'in no look asisti yok.