PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Survivor Türkiye - yunanistan... Şampiyonuz...

Gamze
30.12.2006, 05:30
Başlığın kaybolduğunu gördüm...yeniden açmayı uygun gördüm...

Uzun zamandır Arjantin adalarında devam eden Survivor Türkiye-Yunanistan yarışmasının finali önceki gece ekranlara geldi.

Finalde Türkiye'yi temsil eden Derya isimli yarışmacı yunan rakibine 3oyunun 2sinde üstünlük kurarak galibiyeti elde etti.Böylece Türkiye-Yunanistan mücadelesini Türkler kazanmış oldu.Tüm Türk takımına ve özelliikle Derya'ya teşekkür ederiz...

:bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak:

Kaya
30.12.2006, 05:45
Ben de teşekkür ederim. Hoş bir yarışmaydı. Nerede ve nasıl olursa olsun bir yunanlıyı üzmek her zaman güzeldir... :bayrak:

Uğurtan
30.12.2006, 07:34
Gönüllerin şampiyonu Teymurumuzu da unutmayalım :D

liginefendisi
30.12.2006, 09:30
Selam

İki ülkenin kurnaz televizyoncuları bu hızla giderse yakında reyting uğruna "Kardak'a kim daha hızlı yüzecek?" gibi yarışmalar; ya da "Atatürk mü döver yoksa Aristo mu?" gibi anketler görebiliriz...
Biz Yunan'ı böyle oyunlarda ütüp egolarımızı törpüleyelim, bizi yenen zaten yeniyor....

Kaya
30.12.2006, 09:42
Selam

İki ülkenin kurnaz televizyoncuları bu hızla giderse yakında reyting uğruna "Kardak'a kim daha hızlı yüzecek?" gibi yarışmalar; ya da "Atatürk mü döver yoksa Aristo mu?" gibi anketler görebiliriz...
Biz Yunan'ı böyle oyunlarda ütüp egolarımızı törpüleyelim, bizi yenen zaten yeniyor....

Bu hoş galibiyete sevinenlerden biri olarak gerçeklerin ne olduğunu biz de biliyoruz. Bu başığa girip kimse kimseye tarih dersi vermeye çalışmasın...

O kadar...

Nebiye
30.12.2006, 09:44
Ne olursa olsun bu bir yarışmaydı.:tsmeşale: Ve önemli olan bizim kazanmamızdı.:tsmeşale: Oleyyyyy Türkiye Türkiye :bayrak:
Yarışmaydı ve tuttuğumuz kişi,ülke kazandı olaya bu yönden bakalım.:tsmeşale: :tsmeşale:

fincher
30.12.2006, 09:53
Allah bilir Yunan televizyonunda da Yunanlar kazanmıştır...

EmrahYalçınalp
30.12.2006, 09:54
Acun'u çok takdir ediyorum. Seneler önce TV kanalının önünden geçerken arkadaşına "gel bi bakalım ne var ne yok" demiş, içeri girmiş. Sunuculuk vs derken 14 kelime ingilizce ile devr-i alem programı yaptı, yetmedi, şimdi de prodüksiyon şirketi kurup getirisi iyi işler çıkartıyor.

Yarışma beni hiç cezbetmedi, öyle çok büyük bir şey de hissetmedim. Derya olayına hiç girmeyeyim :) Ama çok samimi bir biçimde Acun'un başarısını tebrik etmek isterim. Sırada gs-fb varmış...

Allah bilir Yunan televizyonunda da Yunanlar kazanmıştır...
:D :D Seviyorum bu forumu.

liginefendisi
30.12.2006, 10:02
Bu hoş galibiyete sevinenlerden biri olarak gerçeklerin ne olduğunu biz de biliyoruz. Bu başığa girip kimse kimseye tarih dersi vermeye çalışmasın...

O kadar...

Sana göre hoş bana göre bomboş...Tarihle ilgili ne yazmışım ki böyle hönkürüyorsun? "O kadar "ne demek?
Posta mı koyuyorsunuz, burası neresi?
Sen hoş sanal galibiyetlere sevinedur, ben sana niye seviniyorsun mu dedim?
Bir de yöneticisin; sen uzlaşmanın tarafı olmalısın, çatışmanın değil.Gerçi önemi yok bunu da alıntıla bir posta daha koy alttakiler alkışlasın ....
Aslında benim ümidim iyice kırılıyor...

Kaya
30.12.2006, 10:10
Yarışmanın ciddi bir anlamı olmadığını sevinenlerde biliyor. Bundan önce de açıldı başlık ve silindi. Sadece bu gereksiz tepkiler yüzünden. Madem bomboş olarak görüyorsun neden bu başlığa yorum yapıyorsunuz. Ben de bunu anlamıyorum. Kimseye posta koyduğumuz yok.

Evet, yöneticiyim... Bu başlığın sırf bu tepkiler yüzünden silindiğini hatırlatırım.

U.Sadıkoğlu
30.12.2006, 10:12
penaltılar manyaktı:D

liginefendisi
30.12.2006, 10:27
Benim yorumum kişisel değildi...Kimseyi küçümsemedim,kimseyi incitecek birşey yazmadım,neye bomboş diyeceğimin kararını ben veririm aksi olsa kukla olurdum herhalde...Kaldı ki ilk yazımda bomboş da demedim bunu iki ülke televizyonculuğunu cinliği olarak gösterdim....
Bir başlık açılınca herkes olumlu mu görüş bildirmeli?Bu tahammülsüzlük niye?Kişiselleşek kadar uzun kalmadım burada ama bu çok garip....
Başlık açılınca altına bir not düşülür"Olumsuz görüşler bildirilmesin" diye, biz de biliriz ona göre davranırız...
Aksi görüşler olmadan forum nasıl olur?nasıl beslenir?Aksi görüş bildirmek ukalalık,ona verilen cevap laf koymak mıdır?
Einstein çok güzel söylemiş "önyargıyı parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur" diye...Belki de bu bile sadece o dehanın kanıtıdır....

Başlığın daha önceden silindiğinden de haberim yok!!!!!ama demek ki olmalıydı....

Kaya
30.12.2006, 10:36
Başlığa gönderdiğin ileti

"Biz Yunan'ı böyle oyunlarda ütüp egolarımızı törpüleyelim, bizi yenen zaten yeniyor..."

Sence böyle bir cevaba bu başlık için gerek var mıydı?

Bülent Şirin
30.12.2006, 10:41
Arkadaşlar lûtfen...

Kayacığım, tepkin aşırı ve yanlıştır. Örneğin ben de bu yarışmanın sırf raiting amaçlı olduğunu düşünüyorum ve geçen akşam eve gelen misafirimin zoruyla seyrettiğim final haricinde bakmadım bile.

Liginefendisi'nin tespiti yerindedir, bu galibiyet Dünya çapında açıklanan "İnsani gelişmişlik endeksi"nde Yunanistan'dan 80 (galiba o civardaydı, vakit olsa bakardım ama önemi yok. Ha 80 ha 90) küsûr sıra aşağıda olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor. Daha da ileri gidelim, bize o sıralamayı unutturmak için yapılıyor. Yani gazımız alınıyor. Yoksa anlamlı bir müsabakada Yunan'ı yenmek elbette güzel bir şeydir.

Ozan
30.12.2006, 11:53
tartışmalara gerek yok her şey ortada adamları yendik . bizim 40 yaşındaki adamımız onların 25 lik delikanlılarından iyidir . bize yenilmeye mahkumlar her zamann...

Ozan
30.12.2006, 11:56
Arkadaşlar lûtfen...

Kayacığım, tepkin aşırı ve yanlıştır. Örneğin ben de bu yarışmanın sırf raiting amaçlı olduğunu düşünüyorum ve geçen akşam eve gelen misafirimin zoruyla seyrettiğim final haricinde bakmadım bile.

Liginefendisi'nin tespiti yerindedir, bu galibiyet Dünya çapında açıklanan "İnsani gelişmişlik endeksi"nde Yunanistan'dan 80 (galiba o civardaydı, vakit olsa bakardım ama önemi yok. Ha 80 ha 90) küsûr sıra aşağıda olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor. Daha da ileri gidelim, bize o sıralamayı unutturmak için yapılıyor. Yani gazımız alınıyor. Yoksa anlamlı bir müsabakada Yunan'ı yenmek elbette güzel bir şeydir.

ülkemizdeki insani gelişmişlik seviyesinin neden düzgün yükselemediğide ortadadır. ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar T.C nin rahatca yaşamasına engel oluyor ve sonuçda ülkede sorunlar oluyor. her zaman eğitim şart ama ülkemizde gerek terör olayları gerekse başka türlü entrikalar bunlara engel oluyor. bu zamana kadar PKK ile savaşmalar olmasaydı 20 yıl ilerde olabileceğimiz seviyedeydik . ve insani gelişmişlik seviyeside aynı şekilde 20 yıl öndeydi ...

bordo61
30.12.2006, 11:58
ya deryanın turk bayragını oğusu bile insanın içini kıpırtadıryor
TÜM YOLLARIN SONUNDA DAMARIMDA KANIMDA YÜREĞİMDE CANIMDA TÜRKİYEE

Gamze
30.12.2006, 12:29
Arkadaşlar uzatmanın çok da manası yok zannediyorum.Bu bir yarışma,kazandık ve haklı sevincini de yaşayacağız.Bu bir savaş değil biz de bunun bilincindeyiz.Yarışma dedik ya..''Eurovision''-Türkçeleştirmiyorum(!)-da bir yarışma ve onda da ne gibi oyunlar döndüğünü biliyoruz.Ama Sertab Erener kazandığında nasıl sevindiğimizi de biliyoruz değil mi?Evet bu çok daha küçük çaplı bir yarışmaydı ancak ''Yarışma''ydı!Kazanan sevinir,kaybeden üzülür.Üzülen yunan oldu mutlu olmayayım mı?Elbette TV kanalları reyting düşünecekler bunda ne şüphe!Ama beni bu ilgilendirmiyor.Tekrar ediyorum bu bir yarışmaydı ve bu yarışmayı biz kazandık!Benim içim bir hoş oldu kazanınca buna ego tatmini diyenler var ayıp ediyorsunuz!Bırakın keyfimizce sevinelim,birbirimizin tarih bilgisini yahut var olan siyasi ve sosyolojik durumlardan haberdar olup olmadığımızı ölçmeye kalkışmak hoş olmuyor.

Saygılar..

immortal_TS
30.12.2006, 12:31
Yarışmaydı ve bizim tuttuğumuz taraf kazandı, bu en basiti olsun yada en iyisi olsun sonuçta biz kazandık ve bunun için sevinmek hakkımız tebrik etmek hakkımız bunda abartılcak bişey görmüyorum.Tebrikler Derya.

tsmaniac
30.12.2006, 12:32
bu survivor aldatmaca, yunanlıları parayla koymuşlar oraya ondan sonra yendik mendik

Gamze
30.12.2006, 12:36
Ego tatmini mi dediniz?
Arkadaşlar siz ne düşünürsünüz bilmem ama bir yunanı yumurta taşıma yarışmasında da altetsek ben aynı şekilde sevinirim ''nokta'' :bayrak: ;)

Hüseyin Sahtiyan
30.12.2006, 12:38
ya bu kuvvete dayalı yarıs agırlıklı olsaydı pekte kazanacagımızı zannetmıodum ama sansımıza kuvvet gerektıren tek yarıs cıktı zaten onudakaybettık ama kazandık mutluyus :D

Ozan
30.12.2006, 12:52
Ego tatmini mi dediniz?
Arkadaşlar siz ne düşünürsünüz bilmem ama bir yunanı yumurta taşıma yarışmasında da altetsek ben aynı şekilde sevinirim ''nokta'' :bayrak: ;)

katılıyorum sonuna kadar :D

ya bu kuvvete dayalı yarıs agırlıklı olsaydı pekte kazanacagımızı zannetmıodum ama sansımıza kuvvet gerektıren tek yarıs cıktı zaten onudakaybettık ama kazandık mutluyus :D

sonuncu yarışda kol kuvvetine dayanan yarışmaydı . ve derya inanılmaz hızlı yaptı . yani şansa yenmedik yarışmayı . söke söke aldık ...

Temel Küçükhüseyin
30.12.2006, 12:56
Penaltılara dikkat ettinizmi uzatma penaltılarında bir çoğu tekrardı:)) maksat heyecan olsun. Geyik bir yarışmaydı. Kurgu olma ihtimali yüksekti. Sevmesekte, beğenmesekte. Tek güzel tarafı finalde cebinden bayrağımızı çıkartıp o hırsla yaptığı yumruk şovdu.
Ama yine de dikkat etmemiz gerekiyor bu şekilde bayrak milliyetçiliği yaparak gözlerimizi de gerçeklerden kaçırmamalıyız. Elin oğlu teknolojiyle, altyapıyla veya siyasi oyunlarla alacağı galibeyetlere alıyor malesef.

Özge
30.12.2006, 12:58
Tebrik ederim Derya'yı bayrağımızı orada çıkarıp göstermesi yeter

Emre B.
30.12.2006, 12:59
Tarih tekerrür etti.Yunanlıları yenmek kaderimiz

Ozan
30.12.2006, 13:57
Penaltılara dikkat ettinizmi uzatma penaltılarında bir çoğu tekrardı:)) maksat heyecan olsun. Geyik bir yarışmaydı. Kurgu olma ihtimali yüksekti. Sevmesekte, beğenmesekte. Tek güzel tarafı finalde cebinden bayrağımızı çıkartıp o hırsla yaptığı yumruk şovdu.
Ama yine de dikkat etmemiz gerekiyor bu şekilde bayrak milliyetçiliği yaparak gözlerimizi de gerçeklerden kaçırmamalıyız. Elin oğlu teknolojiyle, altyapıyla veya siyasi oyunlarla alacağı galibeyetlere alıyor malesef.

evet penaltılar tekrarlandı benimde dikkatimi çekdi . diyorum bu aynı gol demin oldu aynı yere vurdu kaleci sektirdi felan :D. orası saçma oldu . heyecan felan ama tekrar olmasa daha güzel olurdu ...

Şentürk
30.12.2006, 14:06
Arkadaşlar bırakın şu herşeyde siyaseti aramayı,eğlenin,bu bir yarışma bu bir oyun,yarışmayı izledim,çok anlamlı bir oyunla bitirdiler,çok güzel oldu,bir Türk kazandığı için sevindik,tebrikler Derya...

Mehmet Fırat
30.12.2006, 14:07
son oyun gerçekten anlamlıydı yunanı yine denize döktük:)..

Erbay
30.12.2006, 14:27
Derya'nın 45 yaşında olması çok önemli.Karşısında iri yarı genç biri olmasına rağmen inancıyla yerle bir etti.İpleri de kurban keser gibi kestiğini söyledi:)

BDiler61
30.12.2006, 14:39
işin sonunun denizde bitmesi güzeldi bir yarışmada olsa yunanı bir kez daha denize döktük:bayrak::bayrak::bayrak: :tr:

Bülent Şirin
30.12.2006, 15:21
Arkadaşlar,

Herkesin kurallar çerçevesinde duygu ve düşüncelerini ifade etme hakkı saklı kalsın, ayrıca benim de bu meselenin her yönü hakkında (siyasetinden tut, kültürüne kadar) söyleyecek bir dolu lafım var ama gerek başlığı açan Gamze ve gerekse başka bazı arkadaşlar güzel söylemişler.

Uyduruk kaydırık, raiting amaçlı ya da değil, neyse ne... Sonuçta uçları Ege'nin iki yakasında bulunan bir halat çekme yarışması da düzenlense kazanan sevinecek, bayrağını gururla sallayacaktı. Hayatta hep ciddi meseleler yok elbette, biraz da böyle şeylerle iştigal eyleyelim... Ben bakmadım seyretmedim ama o ayrı mesele... :)

Mollasalihoğlu
30.12.2006, 16:56
Nadya da gönüllerimizi kazandı :)

pReN@_61
30.12.2006, 21:38
helal olsun....!

Şuayip Aydın
30.12.2006, 21:45
Tebrik ederim Derya'yı bayrağımızı orada çıkarıp göstermesi yeter
aynen katılıyom sana özge en onemli olay bizim bayragımızın orada cıkamsıdır tebrikler derya...

SDanışmaz
30.12.2006, 21:46
Bir ara umudumu kaybetmiştim ama Derya yüzümü kara çıkardı :)

macka61
30.12.2006, 22:23
bu konudada tartışma çıktı ya helal olsun vallah ne olursa olsun belki tv reytingi olarak yapılmış ama yinede bu bir yarışmaydı ve biz kazandık bunu tartışmaya gerek yok yarışma oldu bitti ligin efendesine yani neden böyle bir ileti gönderdi diye soru sormak lazım ben bu yarışmayı bir kere bile izlemedim beyenmiyorsan tv reytingi olduğunu düşünüyorsan izlemessin ve buraya yorum yazmssın

antagonist
30.12.2006, 22:41
bu konudada tartışma çıktı ya helal olsun vallah ne olursa olsun belki tv reytingi olarak yapılmış ama yinede bu bir yarışmaydı ve biz kazandık bunu tartışmaya gerek yok yarışma oldu bitti ligin efendesine yani neden böyle bir ileti gönderdi diye soru sormak lazım ben bu yarışmayı bir kere bile izlemedim beyenmiyorsan tv reytingi olduğunu düşünüyorsan izlemessin ve buraya yorum yazmssın

Cambaza bak oyununu bilir misiniz?Eskiden iki direk arasına ip gerip,üzerine bir cambaz çıkarırlarmış.Cambazı izleyen kalabalıktan bir yan kesici,millete "Cambaza bak,cambaza dak!" diyip dikkatleri cambaza çekermiş,bu arada da milletin ceplerini boşaltırmış...
Ben bu yarışmanın iyi veya kötü olup olmadığını bilmiyorum,hiç bir bölümünü de izlemedim.Ama baktığımızda son yıllarda toplumumuz "Televole toplumu" haline getirilmeye çalışılıyor.Semra Hanımlar,BBG'ler,Popstarlar vs.vs... Bu programlar reyting içindi ve ben de bu programları beğenmiyordum ve dediğiniz gibi de izlemiyordum.Ama bu konuyla ilgili yorumlarımı da her yerde yapıyordum.
Size soruyorum:İnsan beğenmediği bir şey hakkında yorum yapamaz mı?Mesela ben Jefferson'u beğenmiyorum,O'nun hakkında yorum yapamaz mıyım?????

Kaya
30.12.2006, 23:34
Cambaza bak oyununu bilir misiniz?Eskiden iki direk arasına ip gerip,üzerine bir cambaz çıkarırlarmış.Cambazı izleyen kalabalıktan bir yan kesici,millete "Cambaza bak,cambaza dak!" diyip dikkatleri cambaza çekermiş,bu arada da milletin ceplerini boşaltırmış...
Ben bu yarışmanın iyi veya kötü olup olmadığını bilmiyorum,hiç bir bölümünü de izlemedim.Ama baktığımızda son yıllarda toplumumuz "Televole toplumu" haline getirilmeye çalışılıyor.Semra Hanımlar,BBG'ler,Popstarlar vs.vs... Bu programlar reyting içindi ve ben de bu programları beğenmiyordum ve dediğiniz gibi de izlemiyordum.Ama bu konuyla ilgili yorumlarımı da her yerde yapıyordum.
Size soruyorum:İnsan beğenmediği bir şey hakkında yorum yapamaz mı?Mesela ben Jefferson'u beğenmiyorum,O'nun hakkında yorum yapamaz mıyım?????

Olumsuz fikirler her alanda dile getirilebilir. Unutulmaması gereken tek şey "saygı"dır ve bazı eleştirilerde bu önemli kavram unutulmuştur.

Yarışma çok tartışılması gereken ciddi bir hadise içermiyordu. Rakiplerin Türk ve yunan olması biraz dikkati çekti. Sonucunda da Türk tarafı kazandı.

Ayrıca bahsettiğin programlar gibi tv'yi işgal eden bir yayın politikaları yoktu. Sadece cumartesi akşamı 2 saat süren bir yayını vardı. Bu kadar basit bir olayı büyütmeye hiç gerek yok.

antagonist
30.12.2006, 23:38
Olumsuz fikirler her alanda dile getirilebilir. Unutulmaması gereken tek şey "saygı"dır ve bazı eleştirilerde bu önemli kavram unutulmuştur.

Yarışma çok tartışılması gereken ciddi bir hadise içermiyordu. Rakiplerin Türk ve yunan olması biraz dikkati çekti. Sonucunda da Türk tarafı kazandı.

Ayrıca bahsettiğin programlar gibi tv'yi işgal eden bir yayın politikaları yoktu. Sadece cumartesi akşamı 2 saat süren bir yayını vardı. Bu kadar basit bir olayı büyütmeye hiç gerek yok.

Dikkat ederseniz ben bu yarışmayı hiç izlemedimiğimi,formatının ne olduğunu bilmediğimi söyledim.
Ben sadece toplumdaki genel havadan bahsettim,olayı büyütmek gibi bir niyetim yok...

liginefendisi
30.12.2006, 23:44
"Saygısızlık" yaparak verdiğim geçici rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.Bir dahaki sefer daha "saygılı" olmaya dikkat edeceğim(nokta)

OYılmaz
31.12.2006, 13:44
En iyi gördüğün Yunanlıyı bile ezeceksin burdada ezdik en sonda yine denize döktük 1453 tede göstermiştik kim büyük diye 2006 da EN BÜYÜK TÜRKİYE :):tr: :tr: :bayrak:

h@msi61
31.12.2006, 16:17
bizim halkımız bunları izleyerek vakit harcadıkça asıl kaybeden hep biz olacağız....

Beytullah
31.12.2006, 17:55
walla hamsi61 katılıyorum sana...
bu baslıgı acan kısıyıde kınıyorum:D

Gamze
31.12.2006, 20:05
beytu akıllı konuş :) kimi kınıyorsun sen :D

ne büyük sorunmuş yau...izlemeyin,dinlemeyin,takip etmeyin,aman yorum yapmayın,aman ha sakın sevinmeyin!Arkadaşlar izlersiniz izlemezsiniz,sevinirsiniz umursamazsınız...size kalmış.Ama kalkıp lütfen başkalarına akıl hocalığı yapmayın.Bülent abi yukarıda söylemiş ''Hayatta hep ciddi meseleler yok'' diye..Merak ediyorum olumlu yorumlayanları eleştirenler hayatlarında sadece çok mühim,ciddiyet dolu işler mi yapıyorlar??

Burda kimse çok afedersiniz aptal değil ne yapıp yapmayacağına kendisi karar verebilir.Boş zamanını maç tekrarı izlemek yerine bunu izleyerek geçiriyordur bu kimseler belki de!

Bunu izleyerek harcadığım vaktimle halkımın hep kaybetmesine sebebiyet verdiğim için üzgünüm(!)...Yapmayın Allah aşkına!

Beytullah
31.12.2006, 20:07
gercekler acıdır gamze:D

Gamze
31.12.2006, 20:17
Beytullah kardeşim olay biraz garip..Genel olarak insanlar program yerine izleyen yahut izlemese de bu olaya(yarışmanın kazanılmasına) sevinenlere eleştiri getirmek gibi bir çabaya girmiş.Eleştiriler de nedense yapıcı olmaktan uzak,gereksiz tartışmalara mahal verecek mahiyette.Ben bunu izledim diye vatanıma yanlış mı yapmış oluyorum?Bu sorumluluk neden benim omuzlarıma bindiriliyor?(Ben ve benim gibi izleyen yahut şu anda galibiyete sevinenler adına söylüyorum)

Lafın nereye gidebileceğine dikkat etmek gerek.Bunun sosyal hayat içinde uygulanması,azami ölçüde mühimdir yanılıyor muyum?

Onur
31.12.2006, 20:30
kazandık mutluyus.

ama bu galibiyeti de unuttuk. yenisi gelsin :)

Turgut Altun
01.01.2007, 00:18
liginefendisi arkadaşımız olaya bir bakış açısı getirmiştir.saygı çerçevesini aştığını da zannetmiyorum.

yunanlı bir genci penaltılarla yenen derya amcamızla gururu doruklarda yaşayacak kadar geniş gönüllüyüzde bizimle aynı renge gönül vermiş bu arkadaşımıza neden bu kadar sert girdik onu anlamadım.

sadece olaya farklı açıdan baktığı içinmi.

herkes aynı şeyi düşünse ve dile getirse bu gün dünya hala tepsi şeklindeydi.

ama yuvarlak di mi.belkide geoid.

farklı yorumlar bizi düşmanlığa değil yeni açılımlara sürüklemeli.

zaten derya amcamız da sevgili acunun dediği gibi kendisinin çokda önemsemediği 250.000 euro yu yemektedir şu an.

acun kazanmıştır,derya amca kazanmıştır,yayıncı kanal kazanmıştır,yunanlının yenildiğini gören bizler de mutluluk sarhoşu olmuşuzdur.herkes mutlu.

ama amfikratis te insan canım!

Kaya
01.01.2007, 00:20
Açıkçası ben mutluluk sarhoşluğu içinde değilim. Sadece kazanmak hoşuma gitti, bitti, gitti...

Gamze
01.01.2007, 00:28
Amfikratis yeneydin Deryayı..(!)Yorgan gider kavga biterdi. (!)(!)

Ne ise...

liginefendisi
01.01.2007, 11:29
Selam

Selam

Yazmamak için çok uğraştım...Bu konu yeterince uzadı zira,ancak hala anlamadığım bir şekilde sebepsizce yükleniliyor...
Ne daha önce açtığım başlıklarla dalga geçmek,ne saygısızlığım ve eleştirmeyi bilmekten bihaberliğim kaldı...Bunların hepsinin sebebi de yukarıda alıntıladığım yazı!!!!Bu 4,5 satır yazıda aynı anda tarih dersi vererek,ukalalık,saygısızlık ve fesatlık yapmışım...
Orada 1.çoğul kişi kullanılmıştır...Siz değil biz...Size göre bu çok önemsiz bir yarışma olabilir buna karışan yok ki;ama anlamalısınız bu yarışma özelden genele bence çok önemli...Bu da benim fikrim ne yapayım?
Yunan'ı böyle bir oyunda yenip seviniyorsak onlara karşı bir ezikliğimiz olması lazım.Oysa ne münasebet!! Yunanlılarla tarih boyunca savaştık ve bu savaşların hepsini kazandık...Bu yüzden onlar Atatürk'ü,Ecevit'i,Fatih'i adıyla bilirken biz onların hiçbir siyasetçisinin adını bile bilmiyoruz...Burada bilen varsa yazsın Kurtuluş savaşında savaştığımız Yunan komutanlardan birinin adını...
Bu garip histeriyi anlayamıyorum...Yunana'a karşı duyulan bu kini...Bırakın onlar eziklikleriyle yaşasınlar...
Atilla İlhan Yugoslavya'nın bölünmesinde en büyük etken olarak pembe dizilere işaret etmişti!!!Halk televizyona o kadar bağlanmıştı ki artık gerçekler onlar için önemsiz detaylar olarak görünüyordu...Türkiye Abd'den sonra en çok televizyon izlenen 2.ülke (Abd,Bush'u seçen ülke!!!)Şimdi bu yorumdan hareketle bu program 2 saat yayınlanıyordu diğerleri gibi değil mi diyeceksiniz?Türk bayrağının kullanıldığı bir program hakkında benim niye yorum hakkım yok? Kazandık gururluyuz;ya Yunan kazansaydı o zaman gurururumuz mu kaybolacaktı?Siz herhalde o kelimelerin manasını bilmiyorsunuz...Kimin tarafından secildiği belli olmayan 5 tane adamın ortada para ödülü de varken memleketi temsil ettiğini nasıl söyleyebiliriz?
Yazımda kimseyi yargılamadım..Biz dedim "BİZ",sizinle hiçbir alıp veremediğim yok...Bu alınganlık niye anlayamıyorum...Bu genele yazılan bir yazıydı,özele olsa isim verirdim...Siz t.v. nin esir ettiği gruba girmiyor olabilirsiniz ben size öylesiniz demedim ki!!!
Bu hayatta herşeye ciddi bakmıyorum.Bu başlıkları da ukalalalık yapılacak yerler olarak görmüyorum...Öyle bir amacım olsa emin olun Serbest Kürsü de ukalalık yapılacak yeterince malzeme mevcut...Ben size "niye böyle bir başlık açtınız" diye sormadım ama siz bana "niye eleştiriyorsun beğenmiyorsan yazma" diyebiliyorsunuz...Araya Bülent Abi girince "eleştir ama saygılı ol" diyorsunuz ki bu da özrü kabahatinden beter oluyor...
Anlatamıyorum sanırım....Kendimi ifade etmekte eksiğim biraz...Bu da yazılı iletişimin cilvelerinden biri...Üç noktaları bu yüzden seviyorum hep birşeyler eksik kalıyor çünkü...
Uzlaşma olmayacak bunun farkındayım...Kimsenin kalbini kırmak istemedim ama benim ki kırıldı...Yazılarım hiç alakası olmayacak yerlere çekildi,dalga geçildi.Bu hazımsızlığın sebeplerini birbirimizi tanımamaya ve önyargıya bağlıyorum...Yazılı iletişimde bunlar sıkça karşılaşılabilecek durumlar...

A.Alper
01.01.2007, 14:54
amfikratis'i tutmuştum üzüldüm...penaltılar müthişti...

haskiz61
01.01.2007, 15:11
Açıkcası yunnalıları denize döktüğümüzü gözümüzle görmek güzeldi yıllar öncekini görememiştik;)İşin şakası bu globalleşen bir dünyada resmen türk yunan kavgasını gözler önüne sermek için yapıldı bence. Bu iki ülke zaten birbirlerinden hoşnut değiller ne kadar sevgi gösterileri yapılsa da sevmiyoruz sevmiyorlar belki bireysel değil bu olay yunanlı bi arkadaşımız olabilir ama ülke olarak yunanistanı sevmiyoruz.Kısaca orada ne kadar biz yendik,yenildik ama hala dostuz bakın havası estirilse de kameralar olmasa orada ne olurdu cidden merak ediyorum.Neyse Türklerin yenmesi özelliklede Derya beyin 45 yaşındayken karşısındaki kişinin 20 li yaşlarda bi delikanlı olması ve bir güç oyununda genç bi yunanı yenmesi çok güzeldi..( Bu arada acaba kızlardan biri o yunanı yenseydi o çocuk nasıl bi psikolojiye sahip olurdu;))

AKSOY_61
03.01.2007, 12:26
iyi oldu iyi acayip sevindim ama keşke yenilen pantelis olsaydı

lazkızı6161
03.01.2007, 15:02
valla yarışmanın en süüüüüüpppeeeeerrrrrr tarafı yenilidikten sonra pantelisin suratıydı o anı izlemek için gözümü bile kırpmazdım

Ertan 51
04.01.2007, 10:03
türk takımın kazanması çok iyi oldu özellikle selim felan olmayıpta deryanın kazanması beni daha da sevindirdi.bi gönül oyunu için din değiştirmeye kalkması annesiyle telefon bağlantısında NE DİYOR BU KADIN YAHU felan deyip aşağılaması ona buna diklenmesi çileden çıkarıyordu beni. finalde kaybeden yunanlı bizim selimden daha delikanlı daha türk sevgisi olan bi yarışmacıydı.pandelis papazının fikri belli açıkçada dile getiriyordu bizi sevmediğini fakat orda ondan daha fikri bozuk sinsi türk lafını duyunca rengi değişen biri vardı ben en çok ona sinir oldum finalde kaybeden yunanlıdan bir önceki elenen ismini bilmiyorum.sonuç olarak çok harika oldu onlara bi eziklik yaşattık.teşekkürler derya.

pReN@_61
04.01.2007, 10:18
valla yarışmanın en süüüüüüpppeeeeerrrrrr tarafı yenilidikten sonra pantelisin suratıydı o anı izlemek için gözümü bile kırpmazdım

katılıyorum....:D

İskender66
04.01.2007, 13:00
Türkiyenin ve Deryanın yarışmayı kazanmasına çok sevindim. Helal olsun... Şampiyon Türkiye... Şampiyon Derya...

kuzey_lee
04.01.2007, 14:06
bir sonraki survivor'a beni davet ettiler,işlerimin yoğunluğundan dolayı hakkımı immortal_ts'ye devrettim..

immortal_TS
04.01.2007, 14:10
bir sonraki survivor'a beni davet ettiler,işlerimin yoğunluğundan dolayı hakkımı immortal_ts'ye devrettim..

Son derece gurur duydum teşekkür ederim, bu teklifi bana yaptıktan sonra az bocaladım ve Beytullah'ı yollamak en doğru karar diye düşündüm.Genel kurmaydan gerekli izinlerin alınmasında son aşamaya geldik hayırlısıyla beytullah bizi en iyi şekilde temsil edecektir.

Ozan
04.01.2007, 14:29
Son derece gurur duydum teşekkür ederim, bu teklifi bana yaptıktan sonra az bocaladım ve Beytullah'ı yollamak en doğru karar diye düşündüm.Genel kurmaydan gerekli izinlerin alınmasında son aşamaya geldik hayırlısıyla beytullah bizi en iyi şekilde temsil edecektir.

bundan sonraki survivor televizyonda reklamlarını gördüğüm kadarıyla fenerbahçe-galatasaray survivor olacak . yani fenerliler bi tarafa gs liler bi tarafa . ülkeler arası değil yani ...

immortal_TS
04.01.2007, 14:33
bundan sonraki survivor televizyonda reklamlarını gördüğüm kadarıyla fenerbahçe-galatasaray survivor olacak . yani fenerliler bi tarafa gs liler bi tarafa . ülkeler arası değil yani ...

Evet biliyorum, ve bunun için gs bölümüne göndericez Beytullahı iki takımın taraftarlarınıda şu 1 aylık bir süreçte aldığı komando eğitimleriyle infaz etmesini dört gözle bekliycez.

Murat'
04.01.2007, 19:17
bu fener gs işi de saçmalıktan başka hiçbişey değil...her hafta aralarında maç yapıp durular artık

Remzi
04.01.2007, 19:41
o iş yattı fener ve gese para talep etmiş bildiğim kadarıyla

Talat YAVUZ
04.01.2007, 19:42
survıvor fb-gs(şikebahçe-teşviksaray) bu yarışmaya bene fenerbahçe oyuncusu olarak başvurdum umarım kabul ederler....heheheheh