PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 9.Hafta l Evkur Yeni Malatyaspor 1-0 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

Şanlı SanMarino
21.10.2017, 23:32
Nisandan beri 6 ayda 15 maç 2 galibiyet. Üstüne laf yok.

CEMEFKER
21.10.2017, 23:34
Bu arada Malatya da gecenin adamı, yıldızı Buraktı...and the Oscar goes to....

Ne roldü o... Eller bağırda birleşmiş..." ne dicemi bilmiyorum..suç bizde....taraftar herşeyi hakediyor...Takım olamıyoruz..."

Takım olamıyoruz=Çünkü bizler 3-4-5... grubuz....

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bahadır2561
21.10.2017, 23:34
Usta ile beraber en büyük suçlu yaptıgı her işi söylediği her sözü burada ölümüne savunanlardır.

memozcan
21.10.2017, 23:35
[QUOTE=Sefer Asan;1920833211]Abdülkadir'in af edersiniz ama cesedi bile is yapar... Yusuf arada yedek soyunmali ama o da oynamali.... bunlarin yerine daha iyileri varmis gibi yorum yapmaya gerek yok... olcay volkan bunlar hikâye bile degil hikâyeden öte, fos, tirt, kof, ne derseniz deyin artik
kardeş maçtan çok önce de yazdım.. ben bu yaşımda hayatta bu kadar badireler atlamış ve hayat tecrübesine sahip biriyken hem alanya hem akhisar maçından sonra günlerce kendime gelemedim.. bu çocuklar da en az bizim kadar fanatik ve daha 20 yaşında bile değiller.. sahada 6 gol yiyen kadronun tam ortasındalar.. onların yaşayacağı travmayı bir düşünsene.. o çocuklar bize günü kurtarmak için değil geleceği kurtarmak için lazımlar..

erenslash
21.10.2017, 23:35
tamam bundan sonra karar aldım daha ayrık yazacağım evet kulllamıyorum ama anlaşılır dile yazmaya özen gösteririm
kullandığım zamanlarda oldu pratik olsun diye böyle yapıyorum bilmediğimdem değil :)))
çok bitişik yazınca anlaşılması zor olabilir haklısın
doğru anlamışsın söylediklerimi değişiklik kritterlerden biridir ama dedim ya daha erken beş maçta göreceğiz
neden yapmadı bilmem ama bence düşündü önünü görmek istedi dakka 30 çünkü
değişiklik yapsaydı pek bir şey değişmezdi bence
Yusuf iyi olduğu anlar vardı ama senin dediklerine de katılıyorum
evet yeni teknik direktör değşikliğinin en büyük handicapı sistem kuracak umarım bu üzün sürmez yoksa ayvalara geliriz bir haftada ne halt olduğunu çözmesi lazım yoksa ayvalara geliriz dediğim gibi.
ilk devre arası bitince ben de değişiklik bekledim yalan yok
rızaya ben bir hafta veriyorum değişiklik konusunda kimi alıp kimi çıkarması gerektiği konusunda tanıdı analiz etti diyelim iki gün olmuş geleli
beş maçta kredi veriyorum bunu söylememin nedeni adil olsun diye bi rmaçla harcamak insafsızlık olur
baktım çok sağlam top oynatıyor laf etmem
rızayla ilgili bir olumlu yorumum sadece takım daha bir baskı kurarak oynuyor dikkatimi çekti bu buradan artı veriyorum amadaha çokerken çok +lar içn de eksiler için de
bu arada rıza biraz idare etsin bizi yeter sonra rapor hazırlarsın gelecek olan yabancı hocaya bu sunulsun
mucize oldu hoca süperleştirdi takımı kalır takımda

kardeşim hiç bir noktalama işareti kullanmadığın için anlayabildiğim kadarıyla yorumluyorum.. ben, rıza dahil hiç bir hocanın çıkardığı kadroya saygısızlık etmem.. ama değişiklikleri benim için esas kriterdir.. senin de dediğin gibi takım 30. dakikada 10 kişi kaldı.. o dakika oyuncu seğişikliğini neden yapmaz bir hoca ki yazıcı o dakikaya kadar sürekli kaçak oynuyor ve tüm ikili mücadelelerden mağlup ayrılıyordu..

hadi diyelim ki hoca devre arasını bekledi.. ama maalesef devre arasında da değişiklik gelmedi.. ilk değişikliği de oyundaki en diri oyuncumuzu oyundan çıkararak yaptı..

şimdi söyler misin bunları görmek için 5 haftaya ne hacet var??

Ahmet Aksu
21.10.2017, 23:36
deniz ateş bitnel bile instagramdan dalga geçiyor düşünün o kadar rezalet hale geldik..

Enes Başkaya60
21.10.2017, 23:37
Denizateş bitnel neler yazıyor öyle ula düştüğümüz durumlara bak...

Allah sizi bildiği gibi yapsın haysiyetsiz herifler....

gurur6134
21.10.2017, 23:39
Usta istedigi kadar gitmicem desin trabzon sehrine kolay kolay gelemez artik baskiya da dayanamaz o is bitti en gec aralikda gidici..

yorumsuz6117
Seçim zamanı dediği ne zaman oluyor..

Numan Yerlikaya
Adres verinde bi sülalesine sövüyüm bitnelin

Enes Başkaya60
21.10.2017, 23:40
Seçim zamanı dediği ne zaman oluyor..

Aralık oluyor diye biliyorum hocam...

Enes Başkaya60
21.10.2017, 23:42
Muharrem Usta Gayse maçından sonra kesin gidecektir ayrıca Trabzona artık kolay kolay giremez dövüp hastanelik edebilirler...

Mehmet Fatih Yavuz
21.10.2017, 23:42
Aralık oluyor diye biliyorum hocam...

2018 aralık.

Enes Başkaya60
21.10.2017, 23:43
2018 aralık.

Aralık 2018'e kadar mı yuh neyse Gayse maçından sonra bırakır kongre olur zaten...

sasort
21.10.2017, 23:43
Hakkaten arkadaşlar rıza yeni gelmiş adam manyak mi castillo gibi adam varken bitik volkanı oynardım

Başka konu okay gelecek vaadeden oyuncu bitti abi Allah rahmet eylesin sıra yazıcı abdüş te sıra

Okay iyi kumaşı var dedik bjk maçında attığı gol aklımda
Adamın en zayıf yani yani geliştirilmesi gereken pas hatası yapması bu adamı aldık defans oynattık

Emre ÖZTÜRK
21.10.2017, 23:44
Yahu muhaliflerden de ses seda yok. Çıkıp konuşsana Hekimoğlu

memozcan
21.10.2017, 23:45
yerel basın da analiz kasıyor ya san marinolu gibi.. ayrı bir ayar oluyorum onlara da..bir tane akıllı soru soramazlar anca laga luga yaparlar..

Enes Başkaya60
21.10.2017, 23:45

Aynen sandıklarda neler döndüğünü açıklasana Hekimoğlu İho bile konuşmalı...

Mert'
21.10.2017, 23:46
Muharrem Usta Trabzonspor tarihinin en kötü başkanıdır..

Hacı mı bu mu emin olamadım ama ikisi eşit gözümde. Reziller..

Önder28
21.10.2017, 23:46
Lanet olsun siyasetiniz, politikanız, kulisiniz: batsın paranız pulunuz.

sasort
21.10.2017, 23:48
Başkan istifa etmesi umrumda değil batıyoruz abi

İho gitmeyeyim diye transfere yasladı
Usta aynısını yaptı

Yeni başkan gelse enkaz edebiyatı yapacak

Oldu borç 1 milyar tl bu sene hesaplar maç kazanamaz üstüne yapıldı

Ayrıca oyuncularda ayrışma var

Anlaşılan biri oynarsa diğeri diğeri oynarsa bu oynamiyor

Enes Başkaya60
21.10.2017, 23:49
Son görev olarak bu haysiyetsiz yalancı herife takımı küme düşür konusunda talimatta verilmiş de olabilir. Onun için bırakmamak için de direnebilir bu herif...

unique
21.10.2017, 23:49
Alanya macindaki rezaletten sonra izlemiyorum maclari ve sinir olmuyorum, iyi geliyor tavsiye ederim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gurur6134
21.10.2017, 23:50
SON DAKİKA: Ali Rıza Egemen: "İstifa edenler yönetimi düşürmek için istifa etmişlerdir. Tarih bunu yazar."

Hahaha ..yonetici profilimiz bu iste hala yuzsuzce tarih bunu yazar diyor la oglum tarih sizi yazdi sizi neyin kafasini yasiyorsun hala tuhhh senin zihniyetine..

Enes Başkaya60
21.10.2017, 23:51
Ali Rıza Egemen sen ne kadar boş bir adamsın yaaa....

bahadır2561
SON DAKİKA: Ali Rıza Egemen: "İstifa edenler yönetimi düşürmek için istifa etmişlerdir. Tarih bunu yazar."

Hahaha ..yonetici profilimiz bu iste hala yuzsuzce tarih bunu yazar doyor la oglum tarih sizi yazdi sizi neyin kafasini yasiyorsun hala tuhhh senin zihniyetine..

Tarih sizi yazdı bile amk kulübün anasını ağlattınız.

Gram hakkım varsa helal etmiyorum.

Mert Oğuzlu61
Ali Rıza Egemen: "Hiç sorun değil. 3 yedek üyemiz yönetimde devam eder. İstifa edenler yönetimi düşürmek için istifa etmişlerdir. Biz taşın altına gövdemizi koyduk. Taraftarımızdan özür diliyoruz"

Daha önce istifa edip yönetimi karıştıran, ayrıştıran bu adamdı. Yönetimde 2 sinsi ve kötü niyetli karakter var, biri bu diğeri Ahmet Çubukçu. İkisi de Trabzon da yaşıyorlar. İnsan içine nasıl çıkıyorlar merak ediyorum. Anladığım kadarıyla çok basit insanlar, diploma ile olmuyor işte. Bunlar sert tepki yemeden asla gitmezler. Takım batmış gitmiş önemli değil, ismin önünde ''TS yöneticisi'' yazıyor o yeter...

yorumsuz6117

Hahaha ..yonetici profilimiz bu iste hala yuzsuzce tarih bunu yazar diyor la oglum tarih sizi yazdi sizi neyin kafasini yasiyorsun hala tuhhh senin zihniyetine..
Bu laftan anlayın ki Trabzonspor bu şerefsizlerin umrunda değil dertleri başka..

yorumsuz6117
21.10.2017, 23:52
Şu anda tek istediğim gs gelsin bize 5 atsın hatta 10 atsın..

erenslash
21.10.2017, 23:53
bu arada futbolcuları eleştirirken azına da etmemek lazım daha çok moralleri bozulur ruhani desteğe ihtiyaçları var kabul etmek lazım yerden yere vurursak onlara küfür edersek hakaret edersek takım daha bete rolur eleştirirsin dozunda bu olur stoperlerimiz dandik evet ama elimizd ebu var transfer konusundan yönetim sorumlu dandik en azından belli bir motivasyonla oynasalar yeter stoperler çünkü elimizde yok neyse kafalar karışık ve dumanlı hayırlısı olsun Trabzonsporumuz için düzelir herşey şampiyonluk lazım değil bize huzur lazım

Enes Başkaya60
21.10.2017, 23:54

Aynen 5-10 o stat yansın dışarı çıkamasınlar....

Numan Yerlikaya
21.10.2017, 23:55
Ben üzüldüm ya gerisi umrumda olmaz Usta öldü desinler iyi olmuş şerroya derim

erenslash
21.10.2017, 23:55
akhisardan altı yedik gsdan on yeriz diye düşünebiliriz ama gs bizi yenemeyecek. bu sefer ben bu maçta takımın bu sezonun belkide en iyi oynayacak maçı olacağını düşünüyorum motivasyonla taraftar önemli maçın başından sonuna kadar susmamalı cehenneme çevirmeli atmosferi

sasone
21.10.2017, 23:56
Aynen 5-10 o stat yansın dışarı çıkamasınlar....

Al işte bu ruh hastaları kulübü esir alırsa,bunu da yaparlar.Allah sizin gibilerden Trabzonspor'u korusun.

Ya bu adamlara yol verin artık,yıllarca çekiyoruz bu dengesiz tipi,bir öyle bir böyle yazıyor.

olcay_61
21.10.2017, 23:57
2 günde telefonla hoca getirirsen böyle şey gibi ortada kalırsın işte
3 ayda 1 stoper bulama ama hemen teknik ekibe adam bul

Uğur KÜÇÜK
Trabzonspor'un deplasmanda Yeni Malatyaspor'a mağlup olmasının ardından Trabzonsporlu taraftarlar takımı ve yöneticileri protesto etmek için havaalanına gidiyor.

Trabzonspor taraftar grupları tüm Trabzonsporluları havaalanına davet etti.

AjansSpor

Hele şükür. Kumdan çıkardılar gömdükleri kafayı....

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enes Başkaya60
Soytarılık yapma şurada,akıllı ol,hep saçma sapan mesajlarını okumak zorunda mıyız?

Başkan,futbolcu almış,paralarını ödemiş,saha sonuçlarını alması gerekenler kim?

La ne soytarılığı yapacağım okumak istemiyorsan engellle geç ne diye yazıyorsun...

He başkan sonuna kadar haklı mı diyorsun ee o zaman demeye devam et...

Berkan
21.10.2017, 23:58
Aman yabancı hoca almayalım kümeye düşeriz diyenler nerde :) Yahu Rıza hoca ligi biliyorduda ne oldu diye sorarlar adama kadro baştan aşşa fiyasko

sasone
22.10.2017, 00:00
La ne soytarılığı yapacağım okumak istemiyorsan engellle geç ne diye yazıyorsun...

He başkan sonuna kadar haklı mı diyorsun ee o zaman demeye devam et...
Sorun dengesiz olman,dün sebepsiz iyi dediğine bugün sebepsiz kötü demen,yoksa adam gibi eleştir buna kim ne diyecek?
Psikoljik sorunların varsa git tedavi ol,ne demek başkanı hastanelik etmek,10 yiyelim statı yakalım lafları?

Bu spor yani,bunu bilerek davran,futbol olmasa dünyanın sonu mu?

Enes Başkaya60
Trabzonspor'un deplasmanda Yeni Malatyaspor'a mağlup olmasının ardından Trabzonsporlu taraftarlar takımı ve yöneticileri protesto etmek için havaalanına gidiyor.

Trabzonspor taraftar grupları tüm Trabzonsporluları havaalanına davet etti.

AjansSpor

Hele şükür. Kumdan çıkardılar gömdükleri kafayı....

Harika haber lütfen destek olalım....

Onur
Allah senin belanı versin çoluğundan çocuğundan çıksın

Önce Rıza Çalımbay'ın baba mesleğinden dolayı aklın sıra ezdin.
Sonra aleni şekilde birilerinin anasına sövdün.
Şimdi de suçu günahı olmayan çoluk çoçuğa beddua ettin.

BMN yönetimi de hala senin burada yazmana göz yumdu. Yazıklar olsun.

Enes Başkaya60
22.10.2017, 00:01
Sorun dengesiz olman,dün sebepsiz iyi dediğine bugün sebepsiz kötü demen,yoksa adam gibi eleştir buna kim ne diyecek?
Psikoljik sorunların varsa git tedavi ol,ne demek başkanı hastanelik etmek,10 yiyelim statı yakalım lafları?

Bu spor yani,bunu bilerek davran,futbol olmasa dünyanın sonu mu?

Kendi düşüncemi yazıyorum o kadar hoşlanmazsın engelle okuma....

sasone
22.10.2017, 00:01
Aman yabancı hoca almayalım kümeye düşeriz diyenler nerde :) Yahu Rıza hoca ligi biliyorduda ne oldu diye sorarlar adama kadro baştan aşşa fiyasko
Yabancı Hoca'ya şu aşamada karşıyım dedim ama Rıza Çalımbay gibi idareten gelenlere de karşıyım,bizim çözümümüz belli,macera arayanlar şimdi otursunlar düşünsünler.

sasort
22.10.2017, 00:03
Gs nasıl yenecez sosa yazici yok

Berki hayırlı olur kanatta castiĺlo forvet arkası abdüş oynar

olcay_61
22.10.2017, 00:04
Saat 18:30gibi maç kadrosunu görünce yabancı adam getirmezsen böyle olur dedim. Kazanirsak şansa kazanırız dedim.
Niye acele ediyorsun devam et işte ihsan Derelioğlu ile o arada iyice araştır yabancı td. İhsan hoca kazanırsa da devam et. Mal işte mal ya da harbi trol

Uğur KÜÇÜK
Trabzonspor'da istifa eden yöneticilerin sayısı 7 oldu. Hafta içinde Emre Aksoy'da istifa etmişti.

Trabzonspor'da istifa eden yöneticiler: Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu ve Mehmet Yiğit Alp, Trabzonspor Kulübü Mali İşler Koordinatörü Emre Aksoy, yöneticiler Nevzat Aydın, Yiğit Oğuz Duman, Özer Bayraktar ve Tuncay Bekiroğlu.

Trabzonspor'da Başkan Muharrem Usta ile birlikte istifalardan sonra 7 asil ve 3 yedek yönetici kaldı. Edinilen bilgilere göre olağanüstü kongre olabilmesi için yönetici sayısının toplamda 7'ye düşmesi gerekiyor.

AJANSSPOR

Şerafettin Kara
Bu takımın kaptan sorunuda var

İbrahim CİHAN
22.10.2017, 00:05
akhisardan altı yedik gsdan on yeriz diye düşünebiliriz ama gs bizi yenemeyecek. bu sefer ben bu maçta takımın bu sezonun belkide en iyi oynayacak maçı olacağını düşünüyorum motivasyonla taraftar önemli maçın başından sonuna kadar susmamalı cehenneme çevirmeli atmosferi

Gsyi yendik diyelim, sonra?

memozcan
Gs nasıl yenecez sosa yazici yok

Berki hayırlı olur kanatta castiĺlo forvet arkası abdüş oynar
hafta içi çorum maçı var.. cezayı orda çekiyorlar..

Ahmet Aksu
hekimoğlu aday olmayacağını tekrarladı..
artık siyasi iradeden izin almadan usta bir yere gitmeyeceğini onun yerine siyasetle alakası olmayacak birinin gelmeyeceğini hepimiz biliyoruz. biz istifa için yanlış mecralara başvuruyoruz adres belli. :)
burada siyasi şeyler yazmak istemiyordum ama ciddi manada 4-5 senedir maddi imkansızlıktan dolayı siyasete bağımlı oldu trabzonspor. gerçi sadece biz değiliz başka takımlar da var bu işe bulaşan. başkanlar gidip siyaseti kullanmaya çalışırsa onlar da seni kullanır. sistem basit.

samway
22.10.2017, 00:09
Şimdi yangına körükle gitmek ya da ben haklıyım demek için soylemıyorum ama cıldırıyorum giderken de soyledim Ersun hocanın gitmesi çözüm deildi bu yonetim tam bir yalancı ne dediyse yapmadı helek o baskan yok mu baştan sona yalan dolan ... hemen istifa etsinler elde avucta para eden ne varsa satılsın gidilsin onurlu mücadele edecek rusya dan ukraynadan gurcistan azerbaycan izlanda irlanda gibi yerlerden topcu bulunup alınsın ve kımseye de 1 milyon tl bile senelık para verilmesin

sasone
22.10.2017, 00:09
Hadi ya sen dediğin için yarın bir gideyim bari sasone dedi vay be ne şiddeti be olacakları söylüyorum neyse işine bak işine...

Hadi git işine,Muharrem Usta'yı yakaladın ne diyeceksin?
Adam sana futbolculara para mı ödenmiyor,kadro Akhisar,Alanya ve Malatya'ya yenilecek kadro mu,formada sponsor mu yok,derse ne diyeceksin?

Saha sonuçları saha dışını yerle bir ediyor,senin gibiler de burada söz sahibi.

ANAOKULU TERK
22.10.2017, 00:11
Yorumlarını almak isterim: gs maçı ne olur? rıza bizde beş maçlık ne kadar etkili olur? ve devre arası kaç transfer olmalı yapabilecek gücümüz var diyelim yönetim yenilenme oldu para bulundu ve devre arası transferleri kaç tane hangi bölgeye olmalı ? bir de genel durum nedir sana göre?

kısa kısa yazayım da , herkes anlasın .

- rıza , iki haftaya takımı toparlar . ikinci yarı (volkan hariç) 10 kişilik takımı beğendim .
- burak'ın maç sonu röportajını hiç beğenmedim . konuşmalarında burcu burcu küstahlık vardı .
- volkan defteri rıza tarafından kapatıldı.maç sonu resmen ona göndermede bulundu .
- kucka olmazsa olmaz . apo olmazsa olmaz . hatta damdoy olmazsa olmaz . castillo hele acil lazım .
- jp adem'i tutamaz dedik . tutamadı zaten . çörekçi ile tehdit edilmeli .
- mas ileri gitmezse sorunsuz futbolcu . ama ileri giderse sıkıntı .
- akbaş ve uğur'a da artık kızamıyorum . keşke bütün hata ikisinde olsa . ama çalışıyorlar belli .
- kalecimize güzel bir veda zamanı geldi de , geçiyor bile .
- okay gergin bu aralar . bence ille oynatılacaksa orta sahadan başka yerde oynatılmamalı .
- olcay net dinlendirilmeli . bero ve durica ile vedalaşılmalı . bongonda kenarda unutulmamalı .
- burak en az 2 hafta yok . duruma göre hügo ve damdoy aynı anda oynatılmalı .
- yazıcı ya iki hafta kafa izni vermek lazım . çocuk eziliyor , üzülüyorum .
- sosa , gidebilir . ama gönderemiyorsak kiraya verin gitsin . kendisi defteri komple kapatmış .

- başkan (ne olursa olsun ) devam etmeli . şu anda sorunumuz bu konu değil .(bak şu anda diyorum . )
- bence defanstan önce 3 ncü bölgede oyunu çözebilecek , forvet arkası 8,5-10,5 numara , iyi bir sağ bek , iyi bir iskandinav kaleci ve para kalırsa caseres gibi müzmin sakatlığını atlatmak üzere olan , riske girmeye değer , kısmen ucuz sayılabilecek bir defans alınabilir .ama iki tane defans oyuncusu alınmamalı . hedeflerimizden şaştığımız için bu kadar lükse gerek yok .

sanılanın aksine ,
kasım ayında yükselişe geçeceğimizi , takıma rıza'nın elinin hissedilir şekilde değeceğini ,düşünüyorum .

bu akşam yazılanlar da not edilsin , zira 1 ay sonra kimler tornistan ediyor , ortaya çıksın .( buna bende dahilim )

sasone
22.10.2017, 00:12
Şimdi yangına körükle gitmek ya da ben haklıyım demek için soylemıyorum ama cıldırıyorum giderken de soyledim Ersun hocanın gitmesi çözüm deildi bu yonetim tam bir yalancı ne dediyse yapmadı helek o baskan yok mu baştan sona yalan dolan ... hemen istifa etsinler elde avucta para eden ne varsa satılsın gidilsin onurlu mücadele edecek rusya dan ukraynadan gurcistan azerbaycan izlanda irlanda gibi yerlerden topcu bulunup alınsın ve kımseye de 1 milyon tl bile senelık para verilmesin

Ersun Yanal'ın nasıl bir karakter olduğunu çalıştığı başkanlara bakarak ortaya çıkarabilirsin,bir insan hem Sadri Şener,hem Aziz Yıldırım hem İHO gibi adamlarla çalışıyorsa,o adamın hiç bir doğrusu yoktur.
Sorun zaten onun adamcılığı,Ekici'yi de başkan kadro dışı bırakmasa oynatacaktı,ilerleme kaydettiğini düşündüğümüz bir süreci yerle bir etti.
Takımı da başkanı da yakan o,iyi niyeti suistimal etti,ona güvenenleri mahvetti.

Bu gerçekleri söyleyin.

esra61
22.10.2017, 00:14
Biktim ya bu ne rezalet hep ayni ,hep ayni...

hos_cocuk61
22.10.2017, 00:15
Olcay Çakır'ın zeka seviyesinden şüphe duyuyorum. Zamanında bu adama burada çok methiyeler dizilmişti. Ulan başka adam mı bulamadınız Trabzonspor'u yorumlayacak. Trabzonspor ayrı bir kahır Olcay'ı izlemek iki katı kahır.

TSunami_69
22.10.2017, 00:18
Şimdi düşünüyorum da Trabzonspor'a ben yeteri kadar traftarlik yapamadım. Kendi payıma bunu düşünüyorum. Bi Bayburt lu olarak en son genclerbirligi maçına gittim mesela.işlerden fırsat bulamadık. Yani ne bileyim bizi üzse de yüzümüzü düşürse de her zaman Trabzonspor diyeceğim. Belki bugünden sonra daha fazla destek vereceğim. Rabbim bana bi çocuk nasip ederse de ona en büyük mirasım Trabzonspor mirası olacak.iyi geceler herkese.

yorumsuz6117
22.10.2017, 00:22
Güzel günler geçmişte kaldı bi daha da gelmeyecek..

Enaldo61
22.10.2017, 00:22
Bu kulübü ve bu ülkeyi bu hale getirenlerin Allah belasını versin, inşallah gün yüzü görmezler.

Onur
22.10.2017, 00:23
Olcay Çakır'ın zeka seviyesinden şüphe duyuyorum. Zamanında bu adama burada çok methiyeler dizilmişti. Ulan başka adam mı bulamadınız Trabzonspor'u yorumlayacak. Trabzonspor ayrı bir kahır Olcay'ı izlemek iki katı kahır.

Buralarda yazarken Olcay abiyi takip ederdim. Twitter'da da okuyordum. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda belki hatırlarsınız ilk maçımız yanılmıyorsam Hırvatistan ile oynamıştık. İlk yarıda Ozan Tufan'ın yarı-net pozisyonu hariç orta sahayı geçememiş bir takım vardı. Milli takımın o kadar ezik futboluna rağmen resmen "MAVİ BONCUK" dağıtma çabalarını gördüm. Üzüldüm. Sıradan. Belki biraz daha altı.

hos_cocuk61
22.10.2017, 00:25
Ersun'u yolladık, Ersun'un kopyasını transfer ettik. Arkadaş hani neşter? Hala ağa babalar sahada. Bir de gariban Abdulkadir'i kesiyor, gücün onamı yetiyor Rıza?

TSunami_69
22.10.2017, 00:25
Herşeye rağmen çok seviyorum seni Trabzonsporum����������

Uğur KÜÇÜK
22.10.2017, 00:28
Bir de şu maç sonrası birbirinizle uğraşmayın arkadaşlar, birbirinizi teselli edin. Herkes üzülüyor ya sevinen yok...
Hepimiz perişan oluyoruz...

serdaracıl
22.10.2017, 00:30
Hadi git işine,Muharrem Usta'yı yakaladın ne diyeceksin?
Adam sana futbolculara para mı ödenmiyor,kadro Akhisar,Alanya ve Malatya'ya yenilecek kadro mu,formada sponsor mu yok,derse ne diyeceksin?

Saha sonuçları saha dışını yerle bir ediyor,senin gibiler de burada söz sahibi.

Ama yenildi

samway
22.10.2017, 00:31
Ersun Yanal'ın nasıl bir karakter olduğunu çalıştığı başkanlara bakarak ortaya çıkarabilirsin,bir insan hem Sadri Şener,hem Aziz Yıldırım hem İHO gibi adamlarla çalışıyorsa,o adamın hiç bir doğrusu yoktur.
Sorun zaten onun adamcılığı,Ekici'yi de başkan kadro dışı bırakmasa oynatacaktı,ilerleme kaydettiğini düşündüğümüz bir süreci yerle bir etti.
Takımı da başkanı da yakan o,iyi niyeti suistimal etti,ona güvenenleri mahvetti.

Bu gerçekleri söyleyin.

Saçma bir tez olmuş Sadri başkanla şampiyonluğa oynadı kurdugu kadro ıse 1 sene sonrada şampiyon oldu şikecilerle şampiyon oldu yani bence lucescuyu getircem diyen adama tepki koyun gerci o da kefen bezicilerden !!!

Numan Yerlikaya
22.10.2017, 00:32
Trabzonda ki arkadaşlar hezimetlerden sonra daha rahat oluyor. Vallahi arkadaşlarımın yanına gidemedim maçtan sonra billur geçile geçile bi hal olduk. Trabzon dışının dezavantajı

Sefer A.
22.10.2017, 00:34
Ersun'u yolladık, Ersun'un kopyasını transfer ettik. Arkadaş hani neşter? Hala ağa babalar sahada. Bir de gariban Abdulkadir'i kesiyor, gücün onamı yetiyor Rıza?
60'ta aldi onu oyuna en azindan, korktum hiç almayacak diye...

Herşeye rağmen çok seviyorum seni Trabzonspor'um����������
Seviyoruz ama bu kokusmus düzene bulasmis siyâsetin içinde bogulmus hâli hiç çekilmiyor bee...

Bu arada, o serefsiz it yan hakem inadimiza kaldirmadiysa o bayragi, ne olayim... Burak da adi gibi biliyordu orada ofsayt olmadigini, onun için hakeme îtiraz edip bir seyler anlatmaya çalisti... orta sahayi geçmedim falan... bir de o yan hakemin bakislarina bakin, tam serefsiz... tipinden anlarim ne oldugunu, 90% cinconludur arastirin bakin ortaya çikar...

Sefer A.
22.10.2017, 00:35
Sosa'nin ilk sarisi kirmizi olmaliydi, geçen sene quaresma hirtosunun YusufErdogan'a yaptiginin benzeri

erenslash
22.10.2017, 00:37
yükselişe geçeriz
şampiyon olmayalım
iyi top oynarız
küllerimizden doğarız büyük moral olur hem de çok büyük
Gsyi yendik diyelim, sonra?
rıza kahraman olur hertürlü takımımız şahlanır ikinci devre eksikler giderilir transferle iyi futbol izleriz

sasone
22.10.2017, 00:38
Ama yenildi

1461'den vursunlar sesimi çıkarmam ama burada 1461'e yük,olmasa daha iyi,bize ne faydası var,satılsın diyen adamlara anlatamazsın 1461'im önemini.1461'i önemsemeyen adamlar Trabzonspor'a rota çizemezler.
Muharrem Usta'ya hesap soramazlar.

Burası şirket değil,işi profesyonellere tamamen bırakamazsın diye bin defa yazdık anlatamadık Muharrem Usta kafasına,Ersun Yanal karakterine %100 güven olmaz,onun üzerine Trabzonspor'u canı gibi seven,koruyan adam koy,yoksa burası çiftlik olur,düzeltemezsin diye yazdık.
Burak gibi adamları takıma getirme,bu adamların karakter zaafı var,sıkıntı olur,ilk bunlar seni tökezletir dedik dinletemedik.
Olcay gibi adamlar iyi günde rol kaparlar ama kötü günde sorumluluk almazlar dedik.
Onur ne yapıyor,neye yarıyor dedik,takımın kaptanı hep aynı,düzelen bir şey yok,takımdaşlık yok.

En son Estaban olayı dedik,bu olayı irdelet,yoksa seni yakacak diye yazdık,dinletemiyoruz,sesimiz çıkmıyor yukarıya.

Şimdi saha sonuçları,saha dışında yaptığın her şeyi silip atar,kimse adamın gözünün yaşına bakmaz.

Bakalım Rıza Çalımbay'ın yanına kimi verecekler,Hüseyin Cimşir olmazsa,yine kandırmışlar diyeceğim.

erenslash
22.10.2017, 00:42
Eline sağlık herşeyi güzel özetlemişsin.
Stoper konusunda hedeflerden saptığımız için bir stoper üst düzey olursa götürür bizi hedef konusunda düşünürsek mantıklı ama üst düzey olmalı.
defans şöyle bir 25-28 yaş arasında bir tane ileriye dönük kullanılmak üzere olsa çok daha iyi olur.
yazılanları not edelim umarım yükselişe geçeriz gs maçını alacağız veya berabere biticek gibi geliyor bana yenilmeyeceğiz bence umarım iyi olur herşey

kısa kısa yazayım da , herkes anlasın .

- rıza , iki haftaya takımı toparlar . ikinci yarı (volkan hariç) 10 kişilik takımı beğendim .
- burak'ın maç sonu röportajını hiç beğenmedim . konuşmalarında burcu burcu küstahlık vardı .
- volkan defteri rıza tarafından kapatıldı.maç sonu resmen ona göndermede bulundu .
- kucka olmazsa olmaz . apo olmazsa olmaz . hatta damdoy olmazsa olmaz . castillo hele acil lazım .
- jp adem'i tutamaz dedik . tutamadı zaten . çörekçi ile tehdit edilmeli .
- mas ileri gitmezse sorunsuz futbolcu . ama ileri giderse sıkıntı .
- akbaş ve uğur'a da artık kızamıyorum . keşke bütün hata ikisinde olsa . ama çalışıyorlar belli .
- kalecimize güzel bir veda zamanı geldi de , geçiyor bile .
- okay gergin bu aralar . bence ille oynatılacaksa orta sahadan başka yerde oynatılmamalı .
- olcay net dinlendirilmeli . bero ve durica ile vedalaşılmalı . bongonda kenarda unutulmamalı .
- burak en az 2 hafta yok . duruma göre hügo ve damdoy aynı anda oynatılmalı .
- yazıcı ya iki hafta kafa izni vermek lazım . çocuk eziliyor , üzülüyorum .
- sosa , gidebilir . ama gönderemiyorsak kiraya verin gitsin . kendisi defteri komple kapatmış .

- başkan (ne olursa olsun ) devam etmeli . şu anda sorunumuz bu konu değil .(bak şu anda diyorum . )
- bence defanstan önce 3 ncü bölgede oyunu çözebilecek , forvet arkası 8,5-10,5 numara , iyi bir sağ bek , iyi bir iskandinav kaleci ve para kalırsa caseres gibi müzmin sakatlığını atlatmak üzere olan , riske girmeye değer , kısmen ucuz sayılabilecek bir defans alınabilir .ama iki tane defans oyuncusu alınmamalı . hedeflerimizden şaştığımız için bu kadar lükse gerek yok .

sanılanın aksine ,
kasım ayında yükselişe geçeceğimizi , takıma rıza'nın elinin hissedilir şekilde değeceğini ,düşünüyorum .

bu akşam yazılanlar da not edilsin , zira 1 ay sonra kimler tornistan ediyor , ortaya çıksın .( buna bende dahilim )

İbrahim CİHAN
22.10.2017, 00:43
yükselişe geçeriz
şampiyon olmayalım
iyi top oynarız
küllerimizden doğarız büyük moral olur hem de çok büyük
rıza kahraman olur hertürlü takımımız şahlanır ikinci devre eksikler giderilir transferle iyi futbol izleriz

İnşallah söylediğiniz gibi olur fakat buna birkaç futbolcu dışında kimse inanmıyor. Önemli olan da o zaten. Onlar inanmazsa biz istediğimiz kadar inanalım nafile.

ilyskm
22.10.2017, 00:50
Eline sağlık herşeyi güzel özetlemişsin.
Stoper konusunda hedeflerden saptığımız için bir stoper üst düzey olursa götürür bizi hedef konusunda düşünürsek mantıklı ama üst düzey olmalı.
defans şöyle bir 25-28 yaş arasında bir tane ileriye dönük kullanılmak üzere olsa çok daha iyi olur.
yazılanları not edelim umarım yükselişe geçeriz gs maçını alacağız veya berabere biticek gibi geliyor bana yenilmeyeceğiz bence umarım iyi olur herşey

Rıza mı düzeltecek bu takımı güldürme beni, adam Volkan’ ı kurtarıcı olarak koydu oyuna Castillo dururken, Rıza’ nın kafa o kadar çalışıyor işte, olacak olan şu; tatlı bi rüyadan kabus görerek uyanacağız yani seneye PTT ondan sonra 2. lig daha sonra kulüp kapısına kilit.... değil Rıza dünyanın en iyi hocası gelse bu gerçek değişmeyecek çünkü bunun kararı Bursa’ya yenildiğimiz Malta’n sonra verildi...

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

cebcare
22.10.2017, 00:59
uyku tutmuyor sinirim gecmiyor.

Berkan
22.10.2017, 01:03
14678

My
22.10.2017, 01:04
Adam bi kadro çıkardı evlere şenlik.

Hadi bunu geçtik maç gidiyor müdahele etmiyorsun.

Bunu da geçtik ama Volkan ne ya!?

Öyle şeyler yaptı ki eyvah eyvah.

special one
22.10.2017, 01:05
halimizi hiç iyi görmüyorum

Camia olarak acil radikal kararlar almalıyız

kendi kurban hocalarımızı kendi içimizden bulmalıyız

Çarşambanın gelişi perşembeden belli olur..

Camia olarak artık bazı radikal kararlar almamız gerektiğinin arkasındayım

Semih58
22.10.2017, 01:06
Trabzonspor aylık 10 milyon faiz ödüyormuş.Radyoda söylemişti.Yapılacak büyük başarı beklememek.Gs'ye yenilebiliriz,berabere kalırsak eh işte,yenersek mükemmel olur.

Uğur KÜÇÜK
22.10.2017, 01:09
https://twitter.com/haydevira/status/921861252128890886

Semih58
22.10.2017, 01:12
Trabzonspor var,gerisi yalan.

Uğur KÜÇÜK
22.10.2017, 01:13
https://twitter.com/Frtna1967com/status/921861760260497408

erenslash
22.10.2017, 01:16
ilkmaç dostum bu takım bir günde hoca düzeltmesini bekleyemeyz di mi? biraz abartmamak lazım takımın morali bozuk ve hoca geleli iki gün oldu .en iyi hoca gelse gene durumlar hemen değişmez kendin de söyledin.bursa maçıyla bunun bi ilgisi yok ya da rizeyle akhisardan altı yememizin ne ilgisi var?

hakem kararları ok ama bu golleri yememiz hakemle ilgili değil bu da gerçek.takımla ilgili.

şimdi şöyle bir komplo kurmamız lazım o zaman tüm futbolcular rizeden talimat aldı düşürün trabzonu alakası yok.imkansız bu.içerden klube hainlik yapanlar olur ayrı bir iki üç kişidir en fazla varsa eğer.şu beş haftayı bir görelim sakin olalım beş hafta rızaya ben kredi veriyorum gs maçı ilki olmak üzere
Rıza mı düzeltecek bu takımı güldürme beni, adam Volkan’ ı kurtarıcı olarak koydu oyuna Castillo dururken, Rıza’ nın kafa o kadar çalışıyor işte, olacak olan şu; tatlı bi rüyadan kabus görerek uyanacağız yani seneye PTT ondan sonra 2. lig daha sonra kulüp kapısına kilit.... değil Rıza dünyanın en iyi hocası gelse bu gerçek değişmeyecek çünkü bunun kararı Bursa’ya yenildiğimiz Malta’n sonra verildi...

Murat'
22.10.2017, 01:18
Yavaş yavaş tüketiyoruz.

erenslash
22.10.2017, 01:19
valla hakem doğramassa yenilmeyiz ya berabere ye yeneriz mükemmel oynadık gs a yenildik üzülmem ama mükemmel oynayıp puan almak daha doğrusu yenmek başarıdır.hele ki şu ortamda büyük moraldir futbolculara moral vermek lazım bu görev önce hocaya sonra bize düşüyor rıza mükemmel moral motivasyona ulaştırıcam bir hafta içinde tarzı konuşma yaptı lafta kalmaz umarım bunu da inanarak söyledi hayırlısı diyelim
İnşallah söylediğiniz gibi olur fakat buna birkaç futbolcu dışında kimse inanmıyor. Önemli olan da o zaten. Onlar inanmazsa biz istediğimiz kadar inanalım nafile.

erenslash
22.10.2017, 01:20
çok baskı iyi değil şu moralde hani küfürsüz kendinize gelin rezil ettiniz dersin ama ayarlı olmalı çünkü şu zamanda destek vermessek o zaman batarız dostlar hani baskı olmalı ama kendinize gelin ulan üzmeyin bizi yeter artık dersin motive eder bu ardına üzmeyin bizi toplayın artık da dersin hem kızarsın hem kötü günde de sizinleyiz dersin bu çok önemli

6Şafak Aydın1
22.10.2017, 01:25
volkan ile castillo ikiside iyi calismis olabilirlermi son günlerde. veya volkan castillodan daha fazla göze batmis olabilirmi antrenmanlarda, iyi calisana verecegim formayi diyordu.

ve ayrica bu maci alsaydik bu istifalar olurmuydu yine? bizi adam yerine koymayip fikrimizi sormadiniz alin size toplu istifa, olay anladigim kadar bundan ibaret. e simdi kalan yönetimde hala varmi fikri sorulmayanlar?

6Şafak Aydın1
22.10.2017, 01:26
sosa icin de calismiyor deniliyordu mactan evvel o oynadi ama. hoca icin birsey diyemeyiz ama sinyaller olumsuz. iyi calistiriyorsa kondisyoner olsun.

Semih58
22.10.2017, 01:26
DÖNEM İSİM GÖREV SÜRE
1966/67 Hayri Gür Antrenör
1967/68 Halil Özyazıcı Antrenör (İlk devre)
1967/68 Harun Kırman Antrenör (İkinci devre)
1968/69 Erdoğan Gürhan Antrenör
1969/70 Ahmet Karlıklı Antrenör (İlk devre)
1969/70 Altan Santepe Teknik Direktör (İkinci devre)
1970/71 Altan Santepe Teknik Direktör
1971/72 Kamuran Soykıray Antrenör
1972/73 Mustafa Ertan Antrenör (21 maç)
1972/73 Ahmet Suat Özyazıcı Antrenör
1973/74 Ahmet Suat Özyazıcı Antrenör
1974/75 Ahmet Suat Özyazıcı Antrenör
1975/76 Şükrü Ersoy Teknik Direktör (13 maç)
1975/76 Ahmet Suat Özyazıcı Antrenör (17 maç)
1976/77 Ahmet Suat Özyazıcı Antrenör
1977/78 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör
1978/79 Özkan Sümer Teknik Direktör
1979/80 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör
1980/81 Özkan Sümer Teknik Direktör
1981/82 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör
1982/83 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör
1983/84 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör
1984/85 Özkan Sümer Teknik Direktör (24 maç)
1984/85 İlyas Akçay Teknik Direktör (10 maç)
1985/86 Jürgen Sundermann Teknik Direktör (26 maç)
1985/86 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör (8 maç)
1986/87 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör
1987/88 Metin Türel Teknik Direktör (19 maç)
1987/88 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör (19 maç)
1988/89 Werner Biskup Teknik Direktör (4 maç)
1988/89 Şenol Güneş Teknik Direktör (32 maç)
1989/90 Şenol Güneş Teknik Direktör (Lig başlamadan istifa etti)
1989/90 Urbain Braems Teknik Direktör
1990/91 Özkan Sümer Teknik Direktör
1991/92 Urbain Braems Teknik Direktör
1992/93 George Leekens Teknik Direktör
1993/94 George Leekens Teknik Direktör (4 maç)
1993/94 Şenol Güneş Teknik Direktör (26 maç)
1994/95 Şenol Güneş Teknik Direktör
1995/96 Şenol Güneş Teknik Direktör
1996/97 Şenol Güneş Teknik Direktör (20 maç)
1996/97 Yılmaz Vural Teknik Direktör (14 maç)
1997/98 Yılmaz Vural Teknik Direktör (9 maç)
1997/98 Özkan Sümer Teknik Direktör (15 maç)
1997/98 Ali Kemal Denizci Teknik Direktör (10 maç)
1998/99 Gordon Milne Teknik Direktör
1999/00 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör (14 maç)
1999/00 Giray Bulak Teknik Direktör (20 maç)
2000/01 Giray Bulak Teknik Direktör (18 maç)
2000/01 Sadi Tekelioğlu Teknik Direktör (16 maç)
2001/02 Sadi Tekelioğlu Teknik Direktör (İlk devre)
2001/02 Hans-Peter Briegel Teknik Direktör (İkinci devre)
2002/03 Samet Aybaba Teknik Direktör
2003/04 Samet Aybaba Teknik Direktör (14 maç)
2003/04 Turgay Semercioğlu Teknik Direktör (5 maç)
2003/04 Ziya Doğan Teknik Direktör (15 maç)
2004/05 Ziya Doğan Teknik Direktör (14 maç)
2004/05 İhsan Derelioğlu Teknik Direktör (3 maç)
2004/05 Şenol Güneş Teknik Direktör (17 maç)
2005/06 Şenol Güneş Teknik Direktör (7 maç)
2005/06 Orhan Çıkırıkçı Teknik Sorumlu (1 maç)
2005/06 Vahid Halilhodžić Teknik Direktör (26 maç)
2006/07 Sebastião Lazaroni Teknik Direktör (4 maç)
2006/07 Ziya Doğan Teknik Direktör
2007/08 Ziya Doğan Teknik Direktör (9 maç)
2007/08 Ahmet Özen Teknik Sorumlu (1 Maç)
2007/08 Ersun Yanal Teknik Direktör
2008/09 Ersun Yanal Teknik Direktör (29 Maç)
2008/09 Ahmet Özen Teknik Direktör (5 Maç)
2009/10 Hugo Henry Broos Teknik Direktör (13 Maç)
2009/10 Şenol Güneş Teknik Direktör (20 Maç)
2010/11 Şenol Güneş Teknik Direktör
2011/12 Şenol Güneş Teknik Direktör
2012/13 Şenol Güneş Teknik Direktör (19 Maç)
2012/13 Tolunay Kafkas Teknik Direktör (15 Maç)
2013/14 Mustafa Reşit Akçay Teknik Direktör (33 Maç - 20 Lig, 1 Türkiye Kupası, 12 UEFA)
2013/14 Hami Mandıralı Teknik Direktör (16 Maç - 14 Lig, 2 UEFA)
2014/15 Vahid Halilhodzic Teknik Direktör (14 Maç - 8 Lig, 6 UEFA)
2014/15 Ersun Yanal Teknik Direktör (36 Maç - 25 Lig, 7 Türkiye Kupası 4 UEFA)
2015/16 Shota Arveladze Teknik Direktör (15 Maç - 11 Lig, 4 UEFA)
2015/16 Sadi Tekelioğlu Teknik Direktör (12 Maç - 7 Lig, 5 Türkiye Kupası)
2015/16 Hami Mandıralı Teknik Direktör (17 Maç - 15 Lig, 2 Türkiye Kupası)

ilyskm
22.10.2017, 01:31
ilkmaç dostum bu takım bir günde hoca düzeltmesini bekleyemeyz di mi? biraz abartmamak lazım takımın morali bozuk ve hoca geleli iki gün oldu .en iyi hoca gelse gene durumlar hemen değişmez kendin de söyledin.bursa maçıyla bunun bilgisi yok ya da rizeyle akhisardan altı yememizin ne ilgisi var? hakem kararları ok ama bu golleri yememiz hakemle ilgili değil bu da gerçek.takımla ilgili.şimdi şöyle bir komplo kurmamız lazım o zaman tüm futbolcular rizeden talimat aldı düşürün trabzonu alakası yok.imkansız bu.içerden klube hainlik yapanlar olur ayrı bir iki üç kişidir en fazla varsa eğer.şu beş haftayı bir görelim sakin olalım beş hafta rızaya ben kredi veriyorum gs maçı ilki olmak üzere

Olmayacak duaya 1,5 senedir bile bile amin diyoruz sonuç Ersun şerefsizi tatmin oldu ve defolup gitti, Rıza da olmayacak çünkü ne topçularda o birlik var ne de yönetimde, ha unutmadan söyleyeyim Gökdeniz ve Fatih’ ten sonra bu takımda maçı bu adam çevirir diyebileceğin 1 topçumuz olmadı, isyan edecek oyunu onun üzerine kurabileceğin yeri geldiğinde sazı eline alacak 1 tane topçumuz yok, bak lige yeni çıkan takımların hepsinde böyle topçular var bizim yok, isyan eden baş kaldıran düştüğü kötü durumdan kurtulmaya çalışan 1 topçu göster bana şu anki kadrodan, bulamazsın çünkü yok çünkü şu andaki topçuların tamamı memur topçu, topçun memursa sonucun bu olması kaçınılmazdır, memur topçuların başına Rıza’yı da getirirsen süreç daha da hızlanır ve dibi boylarsın

Erkan A.
22.10.2017, 01:33
ERMAN TOROGLUNUN DEMECINE GÖRE YUSUF YAZICI VE sosa oynayabilir gs macinda sadece mass oynayamaz ..

artik sabah gün dogarken bir baskan adayi aciklama yapmali planlarini anlatmali muarrem ustayi köseye sikistirmali yoksa muarrem usta hakli kimseden cit yok ..

bizler burada klavya basinda sinirimizi dile getiriyoruz baskada birsey elimizden malesef gelmiyor , yanliz muarrem ustaya zamaninda tüm forum hepimiz sahip cikmistik diye hatirliyorum yaptigi transferlerle hepimizi sevindirmisti örneg. kucka ,sosa ?

ersun manager ile birlikte paralar kazandigi artik herkes tarafindan biliniyor bu konuda muarrem usta gibi bu konularda cahil olan bir insan bu islerin icindemi buna inanmiyorum ..
muarrem ustanin futboldan fazla anlamadigini hepimiz biliyoruz , muarrem usta herkese güvendigi icin suan bu durumlarda ..

(kucka sosa onazi mass durica hubocan bero esteban theo ) bu dokuz yabanci oyuncuya verilen parayla iki tane gercekten cok kaliteli oyuncu alinirdi ilk onbir icin yazik olmus

bügün onazi sahaya ilk onbirde cikti maci izlerken kizkandim kendisini cok sansli bir oyuncu nasil futbolcu olmus cok interesan bir olay sadece onazi degil tabiki malesef oynadigi süre boyunca kucka icinde bunlari yazmam gerekiyor veya artik sosa icinde .......sosa cok met ediliyordu fakat corumsporda oynatmazlar bunu ...belki eskiden iyi oyuncuydu bilmiyorum fakat kafadan futbolu birakmis bir insan kirmizi kart görünce isyan eder sosa gülerek cikiyor sahadan ...

trabzon memleketimiz bizler icin bir cennet dünyanin en güzel sehridir fakat futbolcular neden uyuyorlar sahada ruhsuzlasiyorlar futbolu unutuyorlar zorla gelmisler gibi sahada duruslari sanki nasilsa ben gidecegim aman bana ne neden kosayim der gibi neden oynuyorlar ?? trabzonda biri bunlari dövüyormu biseyler oluyor yüzde yüz birseyler oluyor artik buna inanmaya basladim ...

yapacak bisey yok bu sezonu kurtarma operasyonuna baslanmali devre arasinda en az 8 yabanci oyuncuyu satilik listesine koymaliyiz hic birinden faydalanamiyoruz elinde tutacagin yabanci oyuncular sadece castillo rodalega pereira olmali gerisini sat gitsin ....( onazi aklimdan bir türlü cikmiyor ben bu yasima ragmen herhalde onazi gibi bos bos kosabilirim sahada futbol buysa benide alsinlar ne güzel adam sahada ne yaptigini bilmiyor million eurolari cebine koyuyor bizde sabah aksam calisalim ay sonunu getiremiyoruz baskan olaydim bügün ilk onaziyi kadro disi birakirdim yazik gercekten yazik üc haftadir dogru dürüst uyuyamiyorum foruma olan saygimdan dolayi sövmüyorum aklima ünal hami hamsi orhan sota cengiz iskender osman ve daha niceleri geliyor

Semih58
22.10.2017, 01:34
Gs maçından sonraki maçlarda ilk yarı sonuna kadar Rıza Hocaya benden kredi var.

Sefa Alış
22.10.2017, 01:36
Rıza, Trabzonspor'u hiç tanımadan gelmiş buraya belli ki.
Oyuncular hakkında gram fikri olmadığı çok net anlaşılıyor.
Bu ayrı mesele. Fakat ilk 11 başlayan oyuncuların performansı ayrı mesele.

erenslash
22.10.2017, 01:40
vardı aslında ama gökdeniz fatih zamanında genel kadromuz da çok iyidi.
ben tabi şampiyon oluruz demiyorum dikkat edersen çıkış yakalayacağız bir şekilde buna eminim bazen çıkış için dibi görmek gerekir ki gördük dibi gs çıkış maçımız olacak.
isyan memur topçu konusundaki görüşlerine katılıyorum şöyle üzülen var
isyan eden var aslında bugün gördüm bazı topçularda bazı ama bu akhisar 6 gol yemek büyük bir olay futbolcular salaklaştı moralmen ama bugün ona rağmen beğendim takımı bazı açılardanm.

biz yıprandık şike süreci topçuları verdik yenilerini aldık kadro kuruldu daha net transferler yapılmadı stoper transferleri eksik kaldık gökdeniz fatih gibi adamları çıkarmak çok önemli yusuf da abdülkadir daha da iyi olur genç çocuklar yusuf ağladı işte bu dedim abdülkadiri göremedim ama o da üzülmüştür uğurun hırsını sevdim stoper olarak beğenmesem de hırsı güzeldi olcay yoruldu ama hırslı gene bugün bozuktu ama olsun.tabi fatihle bir tutmak olmaz ama çok da hakkını yemeyelim çocukların.burak gizli gizli ağlamış olabilir belki belli etmiyor bilemeyiz.altyapıda oyuncu yoksa ingiltere liginden genç oyuncu getirirsin misal dünya para sosaya vereceğine verdiğin para sosoaya değer deidk hakkını verir dedik ama altyapıdaki bir yabancı oyuncuya ver hayvan gibi potansiyali olan daha iyi.tabi bize daha hısrlı topçular lazım bu da bir gerçek hani yabancı oyuncularda özellikle

Olmayacak duaya 1,5 senedir bile bile amin diyoruz sonuç Ersun şerefsizi tatmin oldu ve defolup gitti, Rıza da olmayacak çünkü ne topçularda o birlik var ne de yönetimde, ha unutmadan söyleyeyim Gökdeniz ve Fatih’ ten sonra bu takımda maçı bu adam çevirir diyebileceğin 1 topçumuz olmadı, isyan edecek oyunu onun üzerine kurabileceğin yeri geldiğinde sazı eline alacak 1 tane topçumuz yok, bak lige yeni çıkan takımların hepsinde böyle topçular var bizim yok, isyan eden baş kaldıran düştüğü kötü durumdan kurtulmaya çalışan 1 topçu göster bana şu anki kadrodan, bulamazsın çünkü yok çünkü şu andaki topçuların tamamı memur topçu, topçun memursa sonucun bu olması kaçınılmazdır, memur topçuların başına Rıza’yı da getirirsen süreç daha da hızlanır ve dibi boylarsın

umutberna
22.10.2017, 01:51
Ilk maçtan takımı ucurmasini bekleyenler var şaşırıyorum.
Bu maçta Trabzonspor yönetenlerin yıllardır ne kadar yanlış bir yolda oldukları net ortaya döküldü. 2. Yarıda 12 yabancıdan 2si sahadaydı.
En pahalı transfer oyundan kendini attırdı bence ilk hareketi kırmızı kartti. Sosanin oynamaya arzusu yok kendini vermiyor üstelik Yusuf un oyununa engel oldu.
Takım puan oyunu oynadı 11kisi maçı alacağımızı dusunuyorum.

C.Guleryuz
22.10.2017, 01:52
Takımla ilgili, yönetimle ilgili, TD ile ilgili konuşmayacağım.
Hepsine yazıklar olsun.
En kısa zamanda çözüm odaklı çalışacak bir yönetici adayı çıkartmalı Trabzon şehri.
Ve en önemlisi de her hücremize bulaşmış olan siyaseti bu şehirden defetmeliyiz.

Rıza 2 ekmek 1 süt yazan arkadaşları ve ana avrat söven üyeleri şiddetle kınıyorum. Bari insanlığımızı kaybetmeyelim beyler. Ayıptır...

Gürkan Asma
22.10.2017, 02:20
Uyku yok bize anasını satayım.

Yavuz KÜÇÜK
22.10.2017, 03:01
Her hafta 90 dakika boyunca kalbimi elime alıp faça atıyorum resmen. Mazoşist olduk çıktık. Yeter da yeter!

Ozan Yılmaz
22.10.2017, 03:20
İyi ki bu hafta izleyememişim maçımızı.
En azından doz aşımı riski azalıyor.

Oğuzhan
22.10.2017, 03:45
Maçı izlememek çok güzel çözümmüş arkadaşlar. Maçın skorunu duyunca insanın fazla zoruna gitmiyor. Ama maça umut bağlayıp, izleyip Malatya karşısında mağlup geldiğimizi görseydik fazlasıyla gerilirdim. Bir süre maç izlememek en doğrusu sanırım.

Yavuz KÜÇÜK
22.10.2017, 04:41
Bize bu günleri yaşatan kim varsa gün yüzü görmesin.

Hamdi Karamahmutoğlu
22.10.2017, 06:29
Bence kısa zamanda kendimize gelemezsek, dibi boylarız.
Küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalma durumumuz bile olabilir.
Ortada ne bir kimlik var ne de hırs.
Çok vasatız.

Mert Zaman
22.10.2017, 06:36
Uyku yook bize yine milyonluk eşşekler mışıl mışıl uyuyor....

ilyskm
22.10.2017, 06:57
İsyaaaaaannnnn, Trabzonspor’un sıkıntısı bu, isyan eden 1 tane topçusu yok. Bu takım bu kafayla kümeye tıpış tıpış gider ve Ersun şerefsizine güvenenler kına yakabilirler

Ertan OKUMUŞ
22.10.2017, 07:34
Takımla ilgili, yönetimle ilgili, TD ile ilgili konuşmayacağım.
Hepsine yazıklar olsun.
En kısa zamanda çözüm odaklı çalışacak bir yönetici adayı çıkartmalı Trabzon şehri.
Ve en önemlisi de her hücremize bulaşmış olan siyaseti bu şehirden defetmeliyiz.

Rıza 2 ekmek 1 süt yazan arkadaşları ve ana avrat söven üyeleri şiddetle kınıyorum. Bari insanlığımızı kaybetmeyelim beyler. Ayıptır...

Sonuna kadar katılıyorum,bari insanlığımızı kaybetmeyelim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enes Başkaya60
22.10.2017, 07:52
Eriyoruz...Kümeye gidiyoruz....

Bizim yüzümüz hiç mi gülmeyecek Allah aşkına ya....

halilaziz61
22.10.2017, 07:53
Şimdi neden ustaya kiziyorlar anlamıyorum
Kucka dediniz aldı burda bayram ettiniz

Burak dediniz aldı, takımı seviye atlatır diye günlerce yorum yapıldı
Sosa dediniz Burak forvette ne etki yaparsa o da orta sahada onu yapar dediniz
Üstüne üstlük kimse sponsor olmazken oldukça iyi bir paraya sponsor da oldu methiyeler dizdiniz

Bütün bu yatırımları futbolculari adamın anasına sovmeniz için mi yaptı
Adam başarısız olmak için mi bunları yaptı ?
En büyük hatası Ersun du, ki burda ersuna destek hemen hemen yüzde 50 bin ustuydu son 5 maça kadar.

Sorum size ey TS taraftarı ne istiyorsun
Sen gelsen usta nin yerine aynısını yapmayacak misin?
Gerçekten derdin ne, sen ustanın bile bile başarısız olduğunu söyleyerek aslında içindeki pisliği dışarı vurduğunu göstermiyor musun?

Gerçekten soruyorum bilmediğimden usta başarılı olmak için ne yapmalı idi, evet lucescuvariden ersuna düştük de bundan dolayı mı geldi bütün başarısızlıklar?

Bazen olmayınca olmaz bunu görmek çok mu zor ?

Şimdi bütün suçlu usta mi?
Yanlışları var tabi de kucka, Burak, sosa diye gece gündüz burda alınsın diye bağıran sizin hiç mi sucunuz yok?

Biz taraftar olarak sütten çıkmış ak kaşık miyiz
Usta su an en az bizim kadar uzulmuyor mu bu kadar yatırım yapmış bir adam olarak

Onu hainlikle suçlamak ne kadar akıl kârı
Sorular böyle uzar gider

Son olarak usta yerine kimi oneriyorsunuz
Hakan kulaçoglu gelse idi takım kuculse idi ona da ana avrat sovecektiniz

Hakkaten siz ne istiyorsunuz söyleyin bir Allah aşkına

ilyskm
22.10.2017, 08:00
Usta’ nın 1. hatası futbolu bilmemesine rağmen Başkan olmasıdır, yaptığı 2. ve bana göre en büyük hatası ise Ersun gibi bir adama fazla güvenmesidir, etrafına hiç kulak asmadı Ersun’ un arkasında durdu ama futboldan anlayan herkes Ersun ile olmayacağını 1 senedir zaten dillendiriyor. Ne oldu sonunda? Ayanın beyanı Ersun enkazı bıraktı gitti ve kolayca toparlanamayacağı da kesin gibi, şimdi kim suçlu bile bile celladına aşık olan Usta mı yoksa taraftar mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ANAOKULU TERK
22.10.2017, 08:28
taraftar iki yüzlü olmayacak . evet . iki yüzlü .
yanar döner olmayacak . ne ise o olacak .
sabah söylediğini , akşam unutmayacak .eğer unutursa , ona taraftar denmeyecek .
açın bakın gerilere . (ben de dahil ) neler söylemişiz , neler yapmışız .
önce kendimize bi bakmalıyız .
forma almayla ,kombine almayla ,kulübün sahibi olmuyorsun .
ama sen kendi kendine kulübü sahiplenip ,
iyi sonuçlarda kasım kasım kasılıp kibirlenmeyi ,
kötü günde atar gider yapıp , olur olmaz yerde trip atmayı bir marifet sanıyorsun .
yanlış işler bunlar .
eleştiri ve hakaret , tamamen birbirinden ayrı şeyler .

kimseye suç bulduğum falan yok . zayıf insanlar gibi , kötü günde suçlu da aramıyorum .
ama bir standartınız olsun kardeşim !

iki ay önce "eve hoşgeldin kral " diyenler , "bekle bizi bizans , biz geliyoruz " diye birbiri ile sevinçten kucaklaşanlar , geçen yıldan beri , başkana methiye düzenler , şimdi gelmiş , ana avrat küfrediyor . iki ay önce bu güzellemeleri kim yaptı ? tabi ki sen yaptın , ben yaptım . biz yaptık . ama biraz omurgalı olmak lazım . herşeyi kendine yontmamak lazım .

insanın bir zaman sonra tükürdüğünü yalaması , hatta yutması iyi bir şey değil .

sen böyle davrandıkça , daha fazla batıyoruz , farkında bile değilsin .
sen zaten dibe vuran oyunculara , bu şekilde hakaret ettikçe , diğerlerinden bir farkın kalmıyor .
ona çöp , buna leş , şuna fason demenizle , o futbolcular (akhisar'dakiler gibi ) senin dediğine gelmiyor .
biraz güvenin şu çocuklara .
sence çok mu mutlulardır ? evlerinde her şey güllük gülistanlık mıdır ?
futbolcu , bu kötü sonuçları aldıkça , kendi değerini , kendi kariyerini baltaladığının farkında değil mi sizce ?
akıttığı terin karşılığını alamamak , çok mu hoşlarına gidiyor sence ?
geçin bu ayakları !

sen kendine trabzonspor taraftarıyım diyorsan ,
asıl şu günde , başkanımız dahil , her düşene yardımcı olmalısın .
bize düşen görev budur .
başkan da , yönetim kurulu da , kulübü yönetecek insan evladı da bulunur , merak etmeyin .
ama şu anda ne yeri , ne de zamanı .

gemi su alsa da , terk eden farelerden olmayın .
her şartta destek olun , köstek olmayın .

takıma sesleniyorum .

siktir edin taraftarın ne dediğini . onlar bugün bağırır , yarın kucaklaşır .
söylediklerini de unutur , yaptıklarını da .
bakmayın siz bize .
siz daha çok çalışın . takım olun .

ama şunu unutmayın .

İYİ GÜNDE ELEŞTİRİR , AĞZIMA GELENİ SÖYLERİM .
AMA KÖTÜ GÜNÜNÜZDE YANINIZDAYIM .

ha gayret ! düzlüğe çıkacağız inşallah !

Erkan SÜNGER
22.10.2017, 08:30
Okay onazi sosa basliyorsan castillo abdulkadir olur kanatların. İlla yusuf oynatacam diye cocuguda zorlamanin alemi yok yusuf kanatta oynayamaz. Gelelim olcay a olcay pas yapabilecek futbolcularin etrafinda oldugunda etkili olabiliyor. Topu ayagina alip kanatta sorumluluk alabilecek bir oyuncu degil. Zaten etkili oldugunda da ceza sahasi icine capraz kosularla etkili olabiliyor ama o pasi atabilecek orta saha kurgusu ile baslamamis hoca o yuzden olcay da olmaz. Castillo abdulkadir ile baslamaması bu mal malatyali oyuncularin rahat rahat kanatlardan bindirmesine yaradi. Zaten sacma sapan bir gol yedik iyice dustuk oyundan. Burak sakat ise rode ile basla nedir bu takinti? Yok kardesim isimlerin altinda ezilmenin alemi yok ama riza bunu kaldirabilecek bi td degil. Bakin yemin ediyorum eger para sorunu yoksa oyuncularin ucretleri odeniyorsa su takimin basinda olsam su an ya 2 ya 3. İdik. Rezillik sacma sapan hamleler bilmem neler. Volkan sen nedir lan? Zaten volkan senin alinması sacmalik birde oyuna aliyorsun. Adam herzaman ki gibi casper gibi adamlarin icinden gecmeye calisiyor. Yaziklar olsun.

CEMEFKER
22.10.2017, 08:33
Tutmuş futbolcular, teknik ekip, yönetim üzerinden yürüyoruz...Ne Sosa ne Kycka ne burak ne...

Erman Toroğlu: ( bu işi,futbolcu psikolojisini en iyi bilen eski topçu hakem)

" Futbolcu cin gibidir...baktı takım,yönetim,ortalık,ülke futbolu karışık çok da tın der vermez kalitesini sahaya..."

Işte sıkıntı burada futbolu yönetenlerde. Yine yeni yeniden TS nin tekrar başa oynaması istenmedi/ istenmiyor ,bu noktaya geldik...( 2017 ikinci yarı 10 maçlık seri korkuttu)

-Futbolcu bu operasyonu sahada hisseder, klüp içinde ilgisiz başkandan hisseder (örn. başkan amerikada en kritik dönemlerde), teknik adamın ilk11 adeletsizliğinden hisseder.

-Hakemler "çok daha profesyonel eğitim" alıyo. Sıradan bir maçta lehine veriyor kararları,sonraki hafta ligin zirvesini etkileyen bir maçın varsa aleyhine çalışıyo ve bizlerde " Geçen hafta bizde hakem kararıyla galip geldik" deyip avunuyoruz...

Kumpas çok büyük.

Gs bu sene şampiyon olacak,belki de fb ama kesinlikle bjk olmicak.biz biraz toparlanıp Avrupa yapsak " işte Trabzon bu,yeri burası" dicek futbolu yönetenler.

Böyle dizayn edilmiş,rol verilmiş,figüran TS'den zevk almaya alışalım!

Sefaenes
22.10.2017, 08:42
şu maçta rakipe zorsan kim oynamasim der Abdulkadir-i istemez. formsuz kum varsa onu ister sağolsun kova rıza da aynısını yaptı. Burak olcay okay bunlar formsuz hala oynuyorlar. Hoca yapancı olmadığı için volkanı kazanmaya çalışır defolsun gitsin hepsi yeter ya inan yeter

CEMEFKER
22.10.2017, 08:51
TS nin hedefi ilk 10 veya kümede kalma olsa sahada müthiş keyif veren bir futbolcu grubu, teknik adam,yönetim görürüz.

Daha kolay hedeflerde motivasyon yüksek olur. Nitekim bizden daha kö t ü kadroların daha bir takım olması, başarılı olması bundan. Reel gerçekler ve hedefler.
Bizim kendimizde gördüğümüz ile bize verilmek istenenin makas aralığı çok fazla.Bu durum futbolcu tarsfındanfark edildi mi motivasyonu dağılmış bir yapı ortaya çıkıyo.

Şapkayı önümüze koyup daha akıllı bir hareket tarzı, hedef planlanarak "bir marka oluşturulmalı". Örneğin atletico bilbao modeli ve markası.Her sene avrupaya giden,mali dengeler daha sağlam,futbolcu üreten ki Yazıcı ve Ömür bunun somut delilleri bu yetenek,kapasite bizde var bir modele acil geçmeli,futbol üreten,zevk veren, ülkeye ve camiayı gururlandıran bir yapı oluşturulmalı

Çünkü marka 70'lerin eski markası.

Enes Başkaya60
22.10.2017, 09:11
FLAŞ İDDİA!!

Trabzonspor'da Castillo, yönetimle arası bozuk olan Nevzat Aydın'ın transferi olduğu için oynatılmıyor.

O zaman gönderin kardeşim adamı yazık günah ya...

pazarkapılı
22.10.2017, 09:20
TS nin hedefi ilk 10 veya kümede kalma olsa sahada müthiş keyif veren bir futbolcu grubu, teknik adam,yönetim görürüz.

Daha kolay hedeflerde motivasyon yüksek olur. Nitekim bizden daha kö t ü kadroların daha bir takım olması, başarılı olması bundan. Reel gerçekler ve hedefler.
Bizim kendimizde gördüğümüz ile bize verilmek istenenin makas aralığı çok fazla.Bu durum futbolcu tarsfındanfark edildi mi motivasyonu dağılmış bir yapı ortaya çıkıyo.

Şapkayı önümüze koyup daha akıllı bir hareket tarzı, hedef planlanarak "bir marka oluşturulmalı". Örneğin atletico bilbao modeli ve markası.Her sene avrupaya giden,mali dengeler daha sağlam,futbolcu üreten ki Yazıcı ve Ömür bunun somut delilleri bu yetenek,kapasite bizde var bir modele acil geçmeli,futbol üreten,zevk veren, ülkeye ve camiayı gururlandıran bir yapı oluşturulmalı

Çünkü marka 70'lerin eski markası.

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildigüzel degerlendirmeler derken biranda bununda üstünde yapılan yorumu okuyunca sasırdım olamaz dedim...

ayrı ayrı yazılmıs bambaska iki konu....hicbirine itiraz etmiyorum, yanlısda demiyorum ama bu iki yazının aynı kisiden yazılması tuhaf yani bir yazı dünya yuvarlaktır diyorsa diger yazı dünya düz degilde en azından belirli noktalarda yuvarlaklıgına itiraz ediyor....

bu durum camianın durumunuda cok iyi ozetledigi icin dikkatimi cekti....dünyada bazı seyler bazı insan ve kisilerin etrafında donmuyor bunu trabzon halkının anlamasını istiyorsanız, sosyo ekonomik gelişimi kültürel alternatifi basketbolu tenisin yüzmenin de bu dunyada oldugunu gostermeniz gerekir....

trabzon halkı üstün sporcu genine sahip degil, futbolda artık üstün akla sahip degil, modern futbol bilgisi konusunda üstün bir konumda degil, futbol ekonomisi olarak üstün bir halk degil vs vs, arkadaslar trabzonsporun olması gereken yer ne yazıkki uefa kupası mücadelesinin yapıldıgı yer bunu kabul etmezsek bu klup son 30 yılında oldugu gibi gelecek yıllarını da kaybedecek....

trabzonsporun problemi cok cok direk olarak yonetimlerde degil evet dolaylı ve bazı acılardan direkt olarak olsada bu boyle asıl sorun 70 li yılların heranlamda elit seviyesini yakalayamayan trabzon sehrinden kaynakklandıgını bilmek gerekir....

Enes Başkaya60
22.10.2017, 09:25
Sosa ayriliyormus takımdan iyi bari bir yüklen kurtulduk ilk geldiğinde nasıl heyecan yapmıştık nerden nereye işte...

Mehmet
22.10.2017, 09:27
dün akşam oynanan Y. Malatya Trabzonspor maçında net olarak görülüyor Trabzonspor futbolcusu antrenmansız kondüsyonsuz.
topcularımızın koşacak mecali yok.. rakip takım oyuncuları iyi oynayamasalar da mermi gibi koşuyorlardı. Trabzonspor takımında illede mçı kazanma hırsı stresi olduğundan işler iyi gitmese çok kolayca bocalayıp demoralize oluyorlar... Yazıcı mecburiyetten kırmızı kartı yedi. Peki takımın bel kemiği sayılacak Sosa ya hiç yakıştıramadım kırmızı kart görmesini... Sosa oyunda iken pek önemli katkısı yoktu takıma, kırmızıyı yemesi dünkü maçın kaybedilmesine sebeb oldu. Ben bir kaç maç daha kaybedebiliriz diye düşünüyorum, çünkü takım da antrenman yok taktik yok. Takım da yeniden kaynaşma güven ve taktik uygulamaları sağlamlaştırıldığında seri galibiyetlerin geleceğini bekliyorum. Sakat ve cezalı oyuncularında dahil olması ile Rıza hoca bu işin üstesinden gelir... Ancak çok üst sıralarda şansımız olurmu orasını bilemem. Şu anda takımın ligde alt sıralara düşmemesini sağlamak önemli olan. Antrenman taktik kaynaşma bu konularda iyileşmeyi sağlamak takım ruhunu yerleştirmek çok önemli. Bu sorunlar aşılmalı bir an önce...

Semih AYDIN
22.10.2017, 09:30
Mahfettiniz bizi

PEREKLİ
22.10.2017, 10:00
Bu oyunla mı?Trabzonspor maça, aşırı motivasyon ve ne olursa olsun galibiyet sloganı ile çıktı.
Özellikle Sosa konusuna değinmeden maç yorumuna geçmeyeceğim.
Bu oyuncuya bunca para verildi, en azından giydiği bu forma için bir miktar fedakarlık yapması gerekmez mi?
Ailevi sorunlarının sahada olduğu, peş peşe pas hatalarından belli idi.
Rıza Çalımbay sahaya olması gereken kadroyu çıkardı. Ama dakikalar ilerledikçe oyundan koptular, inisiyatif Malatyaspor tarafına geçti. Futbolda denge, düşünce ve tatbik edilmesi düşünülen taktiğin uygulanmasındaki unsur ve usuller, dikkat gerektirir. İşte Trabzonspor bu hassas maçta hiçbir esas ve usule uymadan maçı kazanma isteği tutmayınca, bir defa daha sahadan mağlup ayrıldı. Zaten 10 kişi kalan Trabzonspor'un bu şartlar altında maç alması, ne moral motivasyon ne de teknik olarak asla mümkün değildi.
Bu maça baktığımızda takımın sahadaki seyri acaba oyuncular arasında kulüp nezdinde bir problem mi var.
Yoksa yönetim oyuncuların ödemelerinde aksaklık mı yaptı ki bu takım sahada bu denli disiplinsiz ve gayretsiz gözüküyor. Unutulmasın ki, gelecek hafta kendi sahasında oynayacak olmasına rağmen ligin en güçlü takımına karşı ne yapacağı veya nasıl duracağı doğrusu merak uyandırmaktadır.
Futbolculara bir hatırlatma yapalım.
Bakınız, herkes aldığı ücretin karşılığını vermekle hükümlüdür. Satılan mal, akıtılan ter, verilen emek, piyasa değeri oranında karşılığını alır. Öyle sahada gezinerek, o giydiğin formanın hakkı verilmez. Herkes bunu böyle belirlesin.
Buyrun hafta sonu G.Saray maçına!
. (http://www.fotomac.com.tr/yazarlar/necmi_perekli/2017/10/22/bu-oyunla-mi)

Necmi Perekli

faysal
22.10.2017, 10:15
ziya doğan veya yılmaz vural gelmeliydi bu takımın başına rıza hocayla olcak iş değil bu umarım yanılırım trabzonla anlaştın adam maç kasetlerini izlemezmi ya abdülkadiri kesmek nedir hadi onu anladık ya volkanı oyuna almak castilloyu oynatmamak hadi onlarıda geçtik bu olcay şahan bal yapmayan arı kanatlarda niye oynatırsın onu dahası çok var.

srmnlii
22.10.2017, 10:21
Madem yenilecez, adam gibi savaşan takımla yenilelim..
Onur
Kamil-uğur-akbaş-abdürrahim
Onazi
Yazıcı-cafer
Castillo-roda-abdülkadir
Bundan sonra maçlara böyle çıkalım..

Gökhan Balcı
22.10.2017, 10:35
Bir dönem hangi sezon hatırlamıyorum aynı bunun gibi bir durumla karşı karşıyaydık. Fatih falan yok yattara ya cezalı ya sakat gökdeniz ile umut var. Gökdeniz tek başına sırtlıyordu takımı. Şimdi de Abdülkadir bunu yapmaya çalışıyor ama ona ne fiziği yetiyor ne tecrübesi. Dahası o zaman bu denli yıldız adlı kişi yoktu takımda. Şunu demeye çalışıyorum. Trabzonspor bir zamanlar ucuz ve mütevazı oyuncular alıp bunlardan fayda sağlamaya çalışan bir takımdı. Yattara aurellio somers Lee Young vs hani çok çok iyi oyuncular değildi birçoğu ama aldığı paranın hakkını veren adamlardı. Trabzon ne zamanki endüstriyel futbola dahil olmaya, İstanbul takımlarına benzemeye başladı o zaman bitti. Takımda gelir adaletsizliği başladı ve aslında bu Trabzon'u uçuruma götüren şey oldu. Trabzon bir Anadolu takımıdır ama bazı kişiler bunu sanki ayıp saydı ve Trabzon'u asimile etti. Şimdi Trabzon iki cami arasında kalmış beynamaz gibi ne istanbulluya dönüşebildi ne de Trabzonluya dönebiliyor. Örneğin Serkan Balcı yetenekli değildi belki ama inanılmaz mücadele ediyordu. Yahu keçeli bile öyleydi. Hüseyinler hasanlar takım korkunç yetenek fakiriydi ama böyle ruhsuz değildi. Dahası Trabzon bu denli geniş bir yedek kulübesine neden sahip olur bilmem. Üstelik alayı hücumcu. Yedekteki adamların aslında ne olduklarını henüz kimse bilmiyor. Kimse yerinde oynatılmıyor. Evet bir yerli fetişi var şu an. İlla olsun diye kuduruyorsanız formayı hak edene vermeyi bilin. Yusuf ile Abdül bu takımın geleceğidir ama castillo bu takımın en iyi hücumcusu dahası takımda çalım atabilen tek adam. Yani bu adamlar beraber oynayabilir pekala. Bongonda diye bir adam var mesela suratında küçük Emrah bakışıyla oynayan volkandan daha az fayda vereceğini kim söyleyebilir. Arkadaş dene işte. Sene başından beri aynı kadro oynayıp kaybetmiyor mu? Dene. Castillo Bongonda Roda abdülle bi dörtlü kur. Onazi kucka yap. Yeni sağ ve sol beki dene. Uğuru koy kaleye yahut ardayı. Hem bir göz dağı var hem diğer oyuncular ne yapıyor bir gör. Yazık yahu bu takım nasıl bu halde olur. Almayın kardeşim şöyle süper yıldız bilmem ne dediğiniz adamları takıma. Hep aynı şey oldu olacak da. Marcelinho sosa böyle adamlar. Bize szymek gibi orta sahalar stepanov gibi defanslar lazım. Bu iş resmen kulübü satmak. Taraftar ister taraftar Ronaldoyu da ister. Ama bu takım artist futbolcuyu çok para kazanan futbolcuyu kaldıramıyor. Yeter artık elinizi çekin şu kulübün yakasından. Trabzonspor mütevazı oyuncular ve başkanlarla az çok bir yerlere gidiyordu. Ama hiç böylesi rezil bir Trabzon yaşatmamışlardı. Belki bu da yaşanmalıydı. Bütün bunlar belki de olmalıydı.

serdaracıl
22.10.2017, 10:39
ziya doğan veya yılmaz vural gelmeliydi bu takımın başına rıza hocayla olcak iş değil bu umarım yanılırım trabzonla anlaştın adam maç kasetlerini izlemezmi ya abdülkadiri kesmek nedir hadi onu anladık ya volkanı oyuna almak castilloyu oynatmamak hadi onlarıda geçtik bu olcay şahan bal yapmayan arı kanatlarda niye oynatırsın onu dahası çok var.

Hocam insaf ya. Hala yerli td yazıyorsun. Rızanın vuraldan da ziyadan da bi farkı yok

gurur6134
22.10.2017, 10:40
Macdan sonra canimi sıkan olaylardan birisi de buragin yaptigi aciklama oldu..adelesinde problem varmis zaten sakat sakat oynuyormus 3 haftadan once iyilesmezmis sanki doktor da karari kendisi veriyor ..madem sakattin neden israrla oynamak istedin tam da eski takimi olan ve 6 ay oncesine kadar turkiye de oynarsam gayseyden baska klupte oynamam diyen adamin gaysey maci oncesi bu aciklamalari okuz altinda buzagi da aratir okuzde..

İlyas Özdemir
22.10.2017, 10:46
hey gidi eskiden takım istanbulda beşiktaştan ağır mağlubiyet almış 2 gün sonrada haftanın ilk antremanı vardı o gün tesisleri 1000 civarı taraftar basmış takıma burayı terk edin demişlerdi takımda mecburen jandarma eşliğinde trabzondan ayrılmıştı şimdi ise kimsenın umrunda bile değil şehir bitmiş bitmiş

Oğuzhan Fidan
22.10.2017, 10:47
futbolcuların hepsini bağrımıza basmak zorundayız.. bu takımı düzlüğe çıkaracak olan yine onlar.. küfür ederek hakaret ederek hiçbir şey elde edemeyiz onlara sevgiyle yaklaşmamız lazım..bizim üzerimizdeki kara bulutları dağıtmak için bu takımı sahiplenmeliyiz..

nakzo
22.10.2017, 10:49
Ulan salla diyorum ama olmuyor kendi çocuğuma üzülüyor gibi çok üzülüyorum Trabzonspora Offff offfff offf.

alper*
22.10.2017, 10:49
Düşsek de kurtulsak..

Ahmet Erkan Sezgün
22.10.2017, 10:57
Çok ama çok çok ilginç cidden ! Olayı gene taraftara getirip,tüm başarısızlığı taraftara yükleyen arkadaşlar gene sahne almaya başlamışlar.Tebrik ederim onları,mevzu bu zaten.Esasen taraftarı kadro dışı bırakmak lazım,onları takımdan göndermek lazım,tüm suç onların.Ülkenin bu ekonomik şartlarında,borç harç stada geliyor,lisanlı ürün alıyor nasıl bir aymazlık içinde bu taraftar.Sen taraftar olarak kimsin ki maç kaybedilince üzülüyorsun ? Senin üstüne vazifemi ?

Başkan daha ne yapsın mış,transferleri yapmış felan filan.Başkanlık dediğin,yönetici dediğin sadece transferi yapmakla mı bitiyor ? Bu taraftar mı vizyon diye ortaya çıktı,bu taraftar mı 50.yıl şampiyonluk diye bir söylem kullandı ? Sırf seçilmek uğruna yapamayacağın,nasıl dahi yapacağını bilmeden ortalarda atıp tuttun.Başkan dediğin takım kötü durumdayken olaya el atan adamdır,organizasyonu yapan adamdır.Benim başkanım nerede ? Kimine göre Londra'da kimine göre Amerika'da,takım iyice batağa sürükleniyor ama o sadece telefonla iş götürüyor.Neymiş özel işleri varmış,kardeşim özel işlerin bu kadar yoğun ise çekilirsin o zaman,"benim vaktim yok" dersin.Fakat olmaz çekilirsen yıllardır yapamadığın reklamı benim takımım sayesinde yaptın.Acaba bu takım Katar'a neden gitti ? Başkanın özel işlerine destek versin diye mi ? Takımın gücünden faydalanıp,bir takım ticari işler mi yapıldı ?

Yönetici dediğin sadece işle ilgili malzemeleri alan adam değildir,bunların verimli bir biçimde kullanılmasını sağlayan,birimler arasında koordinasyonu sağlayan kişidir.Ticari hayatlarımızda bunu sıkça görüyoruz.Bakıyorsunuz şirkette çalışanlar aynı ama Genel Müdür değişince ya şirket ivme kazanıyor yada ivme kaybediyor.Halbuki alınan ve kullanılan malzemeler aynı olmasına rağmen durum yöneticinin yeteneği doğrultusunda değişiklik gösterir.

Hubocan,Volkan ve Bongonda'yı ben mi aldırdım ? Bunların toplam maaliyetine adam akıllı bir stoper alınamaz mıydı ? Ama olsun suçlu taraftar.Taraftar her zaman transfer ister,bu işin doğasında var bu.Dünyanın her yerinde bu böyledir.Cinconun seyircisi şuan takımın yanında gibi duruyor,Östersund maçından sonra ki sahneleri hatırlayın bir bakalım,başkanlarına neler söyledir,hocalarına basın nasıl saldırdı.Sanırım bizde en kolay iş nedense hep taraftarı eleştirmek,çünkü hep belli saflarda yer aldığımız için objektif değerlendirmek yerine subjektif olarak topu her zaman taraftara at gitsin.Neymiş taraftar transfer istemişte,başkan almış daha ne yapsın.Benim kızıma söylesem bunları al diye oda alırdı,neticede para takımın kasasından çıkıyor.Mevzu sadece almak değil,onları yönetebiliyormusun ? Vizyon deyip takım 9 puanda ama suçlu taraftar.Ayıp artık,geçin bunları kardeşim.İşin gerçeği şu yıllardır kötü yönetiliyor bu kulüp.İsim felan vermiyorum bakım,yıllardır diyorum.Biraz olsun düzgün yönetildiğimiz yıllarda,hep şampiyonluğa oynadık.Oda biraz ,iyi yönetilsek silip süpüreceğiz ligi ama maalesef hep bu onun adamı,bunun adamı zihniyeti bitirdi bizi...

ÇaGaTaY
22.10.2017, 11:01
Öncelikle sakin olmalıyız. Muharrem usta bugün istifa etse takım iyiye mi gidecek? Takımın derdi bugün muharrem usta değil. Uzun vadede bu tartışılır.

Sorun takımın psikolojisinde. Bunun ne kadar önemli bişe olduğunu bizim taraftardan daha iyi bilen yoktur. Bi takım düşüşe geçtiğinde tepetaklak gider. Futbolcularda özgüven eksikliği başlar. Hepsi biz buna da gol atamayacağız düşüncesine kapılır. Bi de ilk golü yediklerinde "tamam bu maçı da kaybettik" havasına girerler. Kimse gerçek performansını koyamaz ortaya. Şimdi malatya ve trabzon iki kadroyu yanyana koyun. Normal şartlarda 10 kişi de kalsa ezip geçmesi lazım ama özgüven kaybı buralara getiriyor.

Bunun tek ilacı skor almak. 1 galibiyet alabilmek. Bu galibiyet bir de derbi olursa bi anda ortam değişebilir. Şimdi sosa gitsin, burak gitsin, onur gitsin demekle olmaz. Bu psikolojiyle oynanan maçları baz alıp kimseyi asıp kesmeyin. Bunlar kaliteli futbolcular.

Tabi bu psikolojiyi düzeltecek kişi de teknik heyet. Ersun bu işi beceremedi. Adaletsiz dağıtımıyla oyuncular arası bölünmeye bile yol açtı. Muharrem usta nın tek hatası ersunun arkasında gereksiz durdu. Şu takım fener ve başakşehir maçlarını alsaydı (bariz ersun hatalarıyla berabere kalındı) şu an çok farklı şeyler konuşuyorduk. Sosa ya herkes övgüler yağdırıyordu, muharrem usta da efsane başkan olmuştu.

Herkes sakin olsun ve galatasaray maçında takıma full destek olsun bu takımın tek ihtiyacı güzel bi galibiyet.
Muharrem usta istifa etse ne olacak yerine kim gelecek? İho sırada bekliyo Allah muhafaza. Sadri şener diyosunuz. Adam elinde 1 tane kaliteli topçumuzu tutamadı. Her giden topçunun arkasından da saydırdı( fatih, gökdeniz dahil). Çok çabuk unutuluyo bunlar. Yapılacak şey derbi maçında destek olacağız. Galatasaray burdan galip ayrılamaz. Takımı ayağa biz kaldıracağız.

artvinli_mert
22.10.2017, 11:05
Muharrem Usta takım için birçok çalışma yaptı. Elini taşın altına da koydu. Lakin geçen sene puanlar alınmaya başlayınca ben getirdim transferleri dediği an kaybetti. Tüm olay orada bitti. Tek adam olmak seçtiğin yönetimin arkasında durmamak hep birlikte yerine ben ne dersem o demek malesef olmuyor.

Futbolcu da bizim gibi insan. Sahaya bakıyor formsuz adamlar sürekli 11 de ama kendisi yok. Bunu kabullenmez. Adı olan topçuyu alıyorsun adam bocalıyor ama yine de 11 koyuyorsun. Futbolcu bunu da görür.

Ersun Yanal çok hata yaptı. Dik duramadı her şeyden önce denize düşen yılana sarılır misali onu sürekli aynı oyuncuların kurtaracağını düşündü. Lakin olmayınca olmuyor.

Yusuf gibi oyuncuların ben biraz parladıktan sonra hemen satılmasından yanayım. Trabzonda ne oluyorsa bu adamlara hemen kendilerini bozuyorlar. Çevreleri ya da içinde bulundukları kişiler mi nedir bilmiyorum birileri oynama diyormuşta oynamıyormuş gibiler. Burada geçen sene de söyledim Yusuf çok kötü oynuyor o ilk bir kaç maçı ibi değil havaya girmeye başladı dedim. Öyle de oldu. Yusuf satılsa daha iyi belki futbolu bitmez.

Olcay değişik topçu sene başından beri resmen dökülüyor. Hiç bir faydası yok ama sürekli 11 bunun izahı yok. Burak sakatsa oynamayacak 3 maçtır dökülüyor. Sosa bence hiç bir maç ortada yoktu ama işte sosa şöyle böyle ayağına gitti bir kaç maç Yoksa top falan oynamıyor.

Geçen sene defans hattı kim Durica, uğur, mas, perera ne yaptın dağıttın akbaş nedir ya banko 11 yaptın adamı. Adam değişiklik yapacaksan daha akılcı yapmak lazımdı ama Ersun Yanal çok dağıldı o bölgede.

Kısaca Başkan Usta siyasetin içinde yok oldu gitti. Trabzon'u da yok ediyor. Siyaset istemedi ve sporsor bile bulamadılar stada. Kendi olmak zorunda kaldı.

Ama şu da var siyasilerde haklı. Trabzonspor küme düşürseler %61 oyu %80 çıkarırlar. E ne yapsınlar sevdikçe oy artıyor onlarda seviyor.

ANAOKULU TERK
22.10.2017, 11:07
tamam . kızdık , kızdınız , ağzımıza geleni söyledik , söylüyorsunuz .
ama gün takımına , futbolcularına , teknik heyetine sahip çıkma günüdür .

sen de sırtını dönersen , işte o zaman bizim bittiğimiz gündür .

ağlamayı , bağırıp çağırmayı bırakın da , son ana kadar destek verin .
zaman naz yapıp , trip atma zamanı değil .

ben trabzon'da olsaydım , antrenmana gider ,
futbolcuları bağrıma basardım .

hepimiz aynı geminin içindeyiz . birlik beraberliğimizi yeniden sağlamalıyız .

cefakar taraftar (her zaman yaptığı gibi ) bir büyüklük daha yapıp ,
futbolcusuyla , takımıyla barışmalı , bağrına basmalıdır .

büyük trabzonspor taraftarına yakışan budur .

Emre ÖZTÜRK
22.10.2017, 11:07
Muharrem USta gram futboldan anlamıyor bunun aksini kimse söyleyemez.Yönetimine futboldan anlayan en az 7-8 sağlam adam alması lazım yapamıyorsa acil istifa etmelidir.Yaşatmadığı rezillik kalmadı bu kulube.Anlık istifa fayda sağlamaz ama aralıkta kongre kararı alınabilir.

Enes Başkaya60
22.10.2017, 11:17
Klüpten Aciklama:

Değerli Trabzonsporlular,

Kulübümüz çok zor bir dönemden geçmektedir. Tabi ki bu süreç camiamızı derinden üzmektedir. Geçtiğimiz sezonun ilk yarısında yaşadığımız zor dönemin ardından ikinci yarı hep birlikte nefes almış ve geleceğe umutla bakmak için kapıyı aralamıştık. Bu sezon başı ise yoğun çalışmalarla birlikte 2017-18 sezonuna daha umutla yürümek için gerekli takviyeleri yaparak takımımızı güçlendirdik.

Hep birlikte başarmak, taraftarımızın yüzünü güldürmek için çok uğraştık ve yenilenmiş bir kadroyla heyecanlı bir şekilde lige başladık. Ancak ligin ilk sekiz haftasında İstanbul deplasmanında oynadığımız üç müsabakayı kazanmaya yakın olup kaybetmememize rağmen; diğer müsabakalarda beklenmedik yenilgilerle başarısız bir dönem geçirdik. Bunun üzerine teknik adam değişikliğiyle yaparak yola devam etme kararı aldık. Ancak ilk maçımızı da maalesef talihsizlikler sonucu kaybettik.

Değerli Trabzonsporlular, bu kırılgan süreçten kulübümüzü elbirliği ile çıkarmak için birlikteliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

Yönetimler gelip geçicidir; aslolan Trabzonspor’dur.

Kulübümüze maddi ve manevi elimizden gelen ne varsa hiçbir beklenti olmadan destek olmaya çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu aşamada kulübün ve dolayısıyla camianın kaosa sürüklenmesine ön ayak olmak, sorumluluk almaktan kaçınmak hiçbir fayda sağlamaz. Yenilgi sonrası şimdi tam zamanı diyerek ortada bırakmak hiç olmaz.

Bu anlamda istifa doğal bir haktır ancak istifaların Yönetim Kuruluna sunulmadan basına gönderilmesi, hem de tüm camia derin bir üzüntü içerisindeyken bu hareketin yapılmasının ne anlama geldiğinin taktirini siz değerli Trabzonsporlulara bırakıyoruz.

Evet herkes gibi yönetimler de doğru veya yanlış kararlar alabilir. Bu mevcut yönetimimiz için de geçerlidir.

Kimsenin şüphesi olmasın ki bu günler de geride kalacaktır.

Zaman birbirine sırtını dayayabilme zamanı, zaman kenetlenme zamanıdır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

nakzo
22.10.2017, 11:20
Birileri rızaya soylesin bu takımın sol.kanadı catillo sağ kanadı abdusdur.Bu takım yusuf vitaminsizini kanatta oynattığı sürece maç kazanamaz aynı sekilde olcayda öyle ileride roda solda castillo sagda abdus orta alan kucka onazi önlerinde belki yusuf belki sosa bu sekilde bir dizilim olmadıgı.muddetce biz maç kazanamayacağız.Bunu idrak etmek bu kadar zor olmamalı ..

Ahmet Kara
22.10.2017, 11:22
''İstanbul deplasmanında oynadığımız üç müsabakayı kazanmaya yakın olup kaybetmememize rağmen; diğer müsabakalarda beklenmedik yenilgilerle başarısız bir dönem geçirdik''

Övündükleri şeye bak.

nakzo
22.10.2017, 11:22
Sene sonu sosa,onur,akbas,durica,volkan,hubocan,okayyyyyyyý yyyy kesinlikle yollar ayrılmalıdırr.

olcay_61
22.10.2017, 11:29
Birileri rızaya soylesin bu takımın sol.kanadı catillo sağ kanadı abdusdur.Bu takım yusuf vitaminsizini kanatta oynattığı sürece maç kazanamaz aynı sekilde olcayda öyle ileride roda solda castillo sagda abdus orta alan kucka onazi önlerinde belki yusuf belki sosa bu sekilde bir dizilim olmadıgı.muddetce biz maç kazanamayacağız.Bunu idrak etmek bu kadar zor olmamalı ..

Birinin söylemesine gerek yokki, oturup 2 gece geçmiş maçları izlese abdüş, castillo ve rodallegayı oynatırdı akbaş ve okayı da 11e almazdı burakı da dinlendirildi.
Mahvettiler yine haftamızı

nakzo
22.10.2017, 11:30
Bir takımın orta alanında okay varsa mac kazanma sansın yoktur.Bunu 3 senedir soyluyorum 5 sene dursun yine yine yine soyleyecegim.Bir adam ortalama hermac 65 70 arası top kaybı yaparmı ya adam isabetli pas atamıyor,bir de o kabilyiyetsizlikle bu pasları defanstan çıkarken yapıyor.

Mehmet BAŞ
22.10.2017, 11:36
Bir başkanın futboldan anlamasına gerek yok! Yöneticilik yapması yeterli olur(du).
Lakin M.Usta bırakın yöneticilik yapmayı Trabzon'a gidip kulübün başında dahi durmadı.
Önce başarıya oynayacak kadro kuracağız dedi, sonra borç büyük kemer sıkacağız dedi.
Ama en sonunda çarkların edip gitti Burak, Kucka, Sosa gibi maliyeti yüksek oyuncular getirdi.
Açıkçası M.Usta'nın ne yapmaya çalıştığını pek anlamadım. Bir öyle konuşuyor bir böyle...

Bu işin sonunda şunu anladık...
Cilalı sözler söylemekle, yapacağı hayallerini anlatmakla başkan olunmuyormuş! İcraat gerekliymiş!
Ben Muharrem Beyden yalnızca laf ve vaatler duydum. İcra kısmında vasatın da altında kaldı.
Maalesef Muharrem Bey ile de bu iş olmadı.

Açık konuşmak gerekirse bu saatten sonra kolay kolay başkan da bulunmaz! Kim gelecek?
Bu kadar borç, bu kadar kaos varken hangi babayiğit bu taşın altına elini koyacak?
Zengin bir iş adamı gelse siyasetin güdümünde kalır, iki gün sonra iktidarla birlikte yönetime saldırılır.
Üç beş kişi toplanıp başkan yapsak borcu çeviremeyiz, icra müdürleri ile ahbap olur batarız.
Ben bu kulübün sonunu iyi görmüyorum. Bu iş çok kötü noktaya gidiyor.

FİFA'daki şike dosyasının arkasında duruyoruz diye koca Trabzonspor'u batırmayı göze almışlar!
Evet kötü oynuyoruz, kabul ediyorum. Fakat her hafta yeni bir hakem hatası ile irkiliyoruz. Bunu neyle açıklayabiliriz?
Ben meselesinin siyasi olduğunu düşünüyorum. Açık konuşayım, Volkan'ın da siyasi telkinlerle alınıp oynatıldığını düşünüyorum.
Yoksa bu kadar rezil bir adamın kurtarıcı olarak oyuna sürülmesinin izahı yok! Hele ki Castillo varken...

Sonuç olarak bu kulübün kaderini hiç de iyi görmüyorum. Ya şehir devrim yapacak ya da yok olup gideceğiz!
Bazı arkadaşlarımıza komik gelebilir. Fakat inanın iş artık içinden çıkılmaz bir hal aldı. İşin ciddiyetini anlamayanlar var.
Ya şehir ve camia bir araya gelip ortak bir yönetim ortak bir akıl oluşturur ya da batar gideriz! Durum budur!
Sağçı, solcu, ortacı, simitçi, iş adamı, vali, memur, işçi. köylü her kim varsa hepsinin ortak olacağı bir yönetim olmalı...
Aksini düşünmek dahi istemiyorum.

CEMEFKER
22.10.2017, 11:39
güzel degerlendirmeler derken biranda bununda üstünde yapılan yorumu okuyunca sasırdım olamaz dedim...

ayrı ayrı yazılmıs bambaska iki konu....hicbirine itiraz etmiyorum, yanlısda demiyorum ama bu iki yazının aynı kisiden yazılması tuhaf yani bir yazı dünya yuvarlaktır diyorsa diger yazı dünya düz degilde en azından belirli noktalarda yuvarlaklıgına itiraz ediyor....

bu durum camianın durumunuda cok iyi ozetledigi icin dikkatimi cekti....dünyada bazı seyler bazı insan ve kisilerin etrafında donmuyor bunu trabzon halkının anlamasını istiyorsanız, sosyo ekonomik gelişimi kültürel alternatifi basketbolu tenisin yüzmenin de bu dunyada oldugunu gostermeniz gerekir....

trabzon halkı üstün sporcu genine sahip degil, futbolda artık üstün akla sahip degil, modern futbol bilgisi konusunda üstün bir konumda degil, futbol ekonomisi olarak üstün bir halk degil vs vs, arkadaslar trabzonsporun olması gereken yer ne yazıkki uefa kupası mücadelesinin yapıldıgı yer bunu kabul etmezsek bu klup son 30 yılında oldugu gibi gelecek yıllarını da kaybedecek....

trabzonsporun problemi cok cok direk olarak yonetimlerde degil evet dolaylı ve bazı acılardan direkt olarak olsada bu boyle asıl sorun 70 li yılların heranlamda elit seviyesini yakalayamayan trabzon sehrinden kaynakklandıgını bilmek gerekir....Tam tersi...iki yazım da birbirini teyit ediyor...

1. yazıda TS te biçilen ( futbolu yönetenlerce) bir rol var. Kırk takla atsan düzeni bozacak bir potansiyelin varsa ezerler...( 20-25 milyonluk camialar varken 5-6milyonluğu tercih etmezler)

2.yazı da " kardeşim,madem bizi en tepede istemiyorlar.Kabul.O zaman bize uyan ve razı gelecekleri ( futbolu yönetenler) bir modele geçelim"

Kabul edin! Adam senin paranı veriyo ( yayın gelirleri) düdüğü de öttürür!

CEMEFKER
22.10.2017, 11:44
Yukarıdaki yazılarımın satır aralarında Sosa'nın niye morali bozuk, Onur niye efe, EY niye abuk kadrolar yapıp maç içinde sabuk değişiklikler yapıyo,yönetim niye sessiz de gizli!

Menejer= Futbolcunun tepesindeki görünmez el.Oyna der oynar,oynama der oynamaz.

Futbol baronları>Menejer> futbolcu

6Şafak Aydın1
22.10.2017, 11:48
Taraftarin sabri tasti. Bu halde iken, ortada yokken ve gec kalmisken destek, kenetlenme beklemek vizyon isi olmali. Gercekler ile bagdasik degil, hayal ürünü.

srmnlii
22.10.2017, 12:00

Bu kadar basit ya bu kadar işte.. Neyin kafasını yaşıyorlar ne yapmaya çalışıyorlar atomumu parçalamaya çalışıyorlar anlamıyorum ki..

Mustafa ÖZDEMİR
22.10.2017, 12:08
Abduşu kim kestirdi bu takımdan

robinhood61
22.10.2017, 12:47
Size şimdi çarpıcı bişey söyleyeceğim.. Geçen sene ilk dönemi biliyorsunuz, hani tarihin en kötü dönemi ilk yarı 18 puan aldığımız depresyon geçirdiğimiz dönem..
Ha işte o dönemde 9.hafta sonucu 11 puan almışız. şu an 9 puandayız...Yani geçen seneden daha beter durumdayız...Büyük çöküşe hazır olun
. Usta ve tayfası gitmezse ve siyaset elini çekmezse maalesef uyarıyorum, bakın söylemiyorum uyarıyorum seneye 2.lige hazır olun

Berkan
22.10.2017, 12:50
Eminim bu sonuç ne rızanın ne yalancı ustanın umrundadır

Ahmet Aksu
22.10.2017, 12:58
işte kafalarındaki küçük sıradan bir Trabzonspor yarattıklarının resmi yazısı. üstüne konuşmaya gerek var mı :D

''İstanbul deplasmanında oynadığımız üç müsabakayı kazanmaya yakın olup kaybetmememize rağmen; diğer müsabakalarda beklenmedik yenilgilerle başarısız bir dönem geçirdik''

Övündükleri şeye bak.

special one
22.10.2017, 13:24
Klüpten Aciklama:

Değerli Trabzonsporlular,

Kulübümüz çok zor bir dönemden geçmektedir. Tabi ki bu süreç camiamızı derinden üzmektedir. Geçtiğimiz sezonun ilk yarısında yaşadığımız zor dönemin ardından ikinci yarı hep birlikte nefes almış ve geleceğe umutla bakmak için kapıyı aralamıştık. Bu sezon başı ise yoğun çalışmalarla birlikte 2017-18 sezonuna daha umutla yürümek için gerekli takviyeleri yaparak takımımızı güçlendirdik.

Hep birlikte başarmak, taraftarımızın yüzünü güldürmek için çok uğraştık ve yenilenmiş bir kadroyla heyecanlı bir şekilde lige başladık. Ancak ligin ilk sekiz haftasında İstanbul deplasmanında oynadığımız üç müsabakayı kazanmaya yakın olup kaybetmememize rağmen; diğer müsabakalarda beklenmedik yenilgilerle başarısız bir dönem geçirdik. Bunun üzerine teknik adam değişikliğiyle yaparak yola devam etme kararı aldık. Ancak ilk maçımızı da maalesef talihsizlikler sonucu kaybettik.

Değerli Trabzonsporlular, bu kırılgan süreçten kulübümüzü elbirliği ile çıkarmak için birlikteliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

Yönetimler gelip geçicidir; aslolan Trabzonspor’dur.

Kulübümüze maddi ve manevi elimizden gelen ne varsa hiçbir beklenti olmadan destek olmaya çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu aşamada kulübün ve dolayısıyla camianın kaosa sürüklenmesine ön ayak olmak, sorumluluk almaktan kaçınmak hiçbir fayda sağlamaz. Yenilgi sonrası şimdi tam zamanı diyerek ortada bırakmak hiç olmaz.

Bu anlamda istifa doğal bir haktır ancak istifaların Yönetim Kuruluna sunulmadan basına gönderilmesi, hem de tüm camia derin bir üzüntü içerisindeyken bu hareketin yapılmasının ne anlama geldiğinin taktirini siz değerli Trabzonsporlulara bırakıyoruz.

Evet herkes gibi yönetimler de doğru veya yanlış kararlar alabilir. Bu mevcut yönetimimiz için de geçerlidir.

Kimsenin şüphesi olmasın ki bu günler de geride kalacaktır.

Zaman birbirine sırtını dayayabilme zamanı, zaman kenetlenme zamanıdır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Sayın USTA,

Bizde birliktelik diyoruz ,

Ama sen ortada yoksun ?

Rıza hoca yı şehre gönderip imza attırmakla mı birlikteliği sağlayacaksın ???

Sadi hoca bu rıza yı ve prosinecki ikisini birden şapkasına koyar hoca diye sallar..

şehir takımdan kopmuş durumda

ne yönetim var ne hoca

bize tek vücut olacak birisi lazım

gerektiğinde hoca
gerektiğinde başkan
gerektiğinde baba
gerektiğin abi

olacak biri

yenildiğinde çocuğuna, torununa, arkadaşının yüzüne bakamayacak biri

yıllardır analiz, taktik diyoruz , böyle isimlere kafa yoruyoruz

hiç mi denk gelmedi ?

Futbol sadece bunların etrafında olmuyor maalesef.

halilaziz61
22.10.2017, 13:27
Erdal hoş güzel bir laf demişti
Trabzonu tanımayan iç dinamiklerini bilmeyen ortalama üstü bir yabancı hoca istiyorum isim önemli değil

Şimdi Allah aşkına normal bir kafa normal bir insan volkanı oyuna alır sakat burakla maça başlar formsuz olcayi oynatirmiydi
Bu takımda hocalara şunları oynatacaksin diye bir baskı var onu kim yapıyorsa Allah onu bildiği gibi yapsin

asilhamsi
22.10.2017, 13:56
İnsanların ısrarla yabancı hoca istemesinin tek sebebi Burak ve çetesini hizaya sokmaktır,forma adaletini sağlamaktı.

Maça gelirsek
Onur : kalenin boş olmasıyla bu arkadaşın kalede olması arasında fark yok.Acilen ismi gibi davranıp formaya veda etmeli.Belki eski haliyle hatırlarız onu
Joe : her hafta bir sol kanat oyuncusunu yıldız yapıyor.vu hafta şanslı isim adem di

Uğur : elde stopere benzeyen tek adam.Ama yetersiz
Akbaş: PTT takımlarına teklif etsek,hiçbiri almaz
Mas: en çok eleştiriyi o alıyor,ama bütün golleri sağ kanattan yiyoruz
Okay:elinden geleni yaptı ama yetersiz
Onazi : mücadele etti,iyilerendi ve hoca daha fazla dayanamadı
Sosa: hainlik yaptı.
Olcay: çetenin üyelerinden.sahada olduğundan emin olmak için esame listesine baktım
Yazıcı: akıl hocası Olcay abisini dinlemeye devam ederse Barış memiş vol2 olur
Burak: çetenin lideri.mola verilen bir pozisyonda bir yandan Rıza hoca birşey ler anlatıyor,diğer taraftan bu vatandaş onu şeyine takmadan birşeyler söylüyor.herkes Burak i dinliyor.

Rıza hoca: kadroyu kendisinin değil Burak in yaptığı çok belli.durica kesik yiyorsa akbaş,Burak,Olcay neden kesik yemiyor.castillo,roda ve Abdulkadir le derdin ne?6 gol yiyen onur ne olursa yedek kalır.

Devreyi görmeden yönetim ile el ele giderler.olcay,Burak,onur,akbaş i peşlerinden götürmeleri ni diliyorum.

asilhamsi
22.10.2017, 13:58
Volkanı oyuna alması tüm Trabzonspor camiasına ana avrat sovmekle esdegerdi.

Mehmet Sarigül
22.10.2017, 14:12
ONUR: Cezasahasi hakimiyeti olmayan, hava hakimiyeti hic olmayan, sadece refleksleri ile öne cikan vasat bir kaleci. Oyunu elle veya ayakla baslatmada cok eksik, günümüzde bu bir kaleci de beklenen önemli özellik.
Takim kaptani olmasi ve onunla rekabete girecek bir kalecimizin olmamasi onun vasat alti olmasinin baslica sebepleri.

Mehmet Sarigül
22.10.2017, 14:26
PEREIRA; Iyi bir sagbek. Yanliz sahada yapmasi gerekenden fazlasini yapma istegi onu cok hata yapmasina neden oluyor. Hakemler ve rakipleri ile diyalogu birakmasi gerek, cünkü bu oyununu bozan birsey. Takimin defansif kademe eksikligi onu kötü gösteriyor. Birebir kaldiginda bir sag stoperin veya sag önün yardima gelmemesi gibi..

Mehmet Sarigül
22.10.2017, 14:40
UGUR; Oyunu cezasahasinda kabul eden bir takim icin belki yeterli, Trabzonspor gibi oyunu ileride oynamak isteyen bir takim icin yetersiz. Hava hakimiyeti tek önemli özelligi olan, cok gereksiz faul yapan, ne zaman basacagini ne zaman bekleyecegini bilmeyen bir defans oyuncusu. Top ayaginda oldugunda ne yapacagini bilmiyor, oyunu ne defansif ne de ofansif okuyabiliyor.

Mert Acar
22.10.2017, 14:43
Trabzonsporun sorunu futbolcu sorunu filan değil..Baştan aşağı yönetilememe sorunu,kimliğini kaybetme sorunu..
Sen futbolcuya Trabzonsporu benimsetemiyor,aidiyet duygusu yaratamıyorsan sorun sende..
Formayı adalete göre dağıtıp,güven aşılıyamıyorsan sorun yine sende..
Yani yönetenlerde.

Oğuzhan Fidan
22.10.2017, 14:50
teknik heyet tüm futbolcularla tek tek özel toplantı yapması lazım rıza hoca bütün futbolcuları psikolojik olarak tanımalı. ne oluyo ne bitiyo teknik heyet bunların üzerine yoğunlaşıp bu adamlardan verim almak en büyük iş şuanda bu. ersun yanalın çıkardığı kadronun aynısını çıkarıp kopya çekermişçesine değişikliklerle bu oyun dönmez!

Mehmet Sarigül
22.10.2017, 14:55
MUSTAFA; Diger stoperlerden tek olumlu farki hizi...kademe anlayisi olmamasi, yaptigi gereksiz (özellikle cezasahasi icinde ve cevresinde) müdahaleler, top ayaginda ne yapacagini bilmemesi onu Trabzonspor icin yetersiz bir stoper oldugunu gösteriyor.

Ahmet Erkan Sezgün
22.10.2017, 14:57
bjk tv de u19 elit ligi maçı var bjk-trabzonspor onu izleyin ilk yarı bitti,bizim uşaklar deplasmanda 3-0 galip.Abilerine bak birde bu pırıl pırıl çocuklara.

Mehmet Sarigül
22.10.2017, 15:03
MAS; Pereira kadar olmasada, basit oynadiginda yeterli bir solbek. Sol stoperin yetersizliginde ve önündeki arkadasindan yeteri kadar yardim alamadiginda o da bocalamaya basliyor.

Mert Acar
22.10.2017, 15:18
Sorun futbolcu sorunu değil..Takım içi adalet sağlayacak bir otorite yok. Takıma sahip çıkacak da yönetimsel bir idare yok.

Tek tek baktığınız zaman son yılların en iyi kadrosu.
Kucka Slovak milli takımının en önemli futbolcularından.
Onazi Nijerya milli takım kaptanı.
Sosa 2 sezon önce ligin tozunu attıran adam,lige gelmiş en iyi 10 numaralardan.
Burak Milli takımın en önemli golcüsü.
Abdülkadir,Yusuf Türk futbolunun geleceği..
Rodallega yıllarca EPL de oynamış ligimizin önemli golcülerinden.
Mas Arjantin milli takıma kadar yükselmiş bir futbolcu.
Olcay,Onur,Okay formsuz olsalarda değerli futbolcular..

Sorun bunları bir araya getirip takım yapabilmekte..Otorite sağlayabilmekte.Trabzonsporu bu futbolculara benimsetebilmekte..
Vee formayı adaletli dağıtabilmekte..
Takım içi güven,adalet vs. sağlanmazsa herkes kendini düşünür,takım olmaktan uzaklaşırız.Sorun burada..
Ersun takımın içine sıçıp gitti. Yönetim desen zaten futbol aklı yok.

Sefer A.
22.10.2017, 15:20
bjk tv de u19 elit ligi maçı var bjk-trabzonspor onu izleyin ilk yarı bitti,bizim uşaklar deplasmanda 3-0 galip.Abilerine bak birde bu pırıl pırıl çocuklara.
Dk.55 2-3 su an, bunlar, da saçmalar yenilirler simdi,, hastalik gençlere de bulasmis mk yeter yaa

Mehmet Sarigül
22.10.2017, 15:21
OKAY; Nedenini bilmiyorum ama haftalik performansi cok degiskenlik gösteriyor. Bir hafta cok iyi, sonraki hafta cok kötü...hatta mac icinde bile bir iyi bir kötü. Oysa iyi bir ortasaha icin tüm özellikleri var, yetenekleri cok...ikili mücadele de iyi, hava toplarini alabiliyor, topu kullanabiliyor, oyunu okuyabiliyor...tek eksigi ISTIKRAR. Yolu Senol Günes'le kesisirse cok önemli bir yere gelebilir...

Sefer A.
22.10.2017, 15:21
Bu günlerin baslangici geçen sene sonu el frenini çekip avrupa'ya katilmak istemememizle oldu... 4.bitirecektik, bunlarin hiçbiri yasanmayacakti.... bas sorumlu ersun, ve bunu seyreden baskan 2 büyük sorumludur... simdi laga luga yapip fuzuli açiklamalar yapmasinlar... gibtirin gidin lan

Tolga Okumuş
22.10.2017, 16:03
Trabzonspor okyanusun ortasında su alan bir gemi.

Kurtuluşu yok.Dibi görecek.

Küme düşecek.Bunu kimse engelleyemez.

Çok başından beri oynanan oyuna,başlatılan projeye; şehrini ve kulübünü, ama makam ama para için satan halkın çanak tuttuğu bu şehir takımı artık bitmiştir.

Paçalarına kadar siyasete bulaşmış bu kulübün ne dik duracak bir ileri geleni,yönetimi, ne de icazet almadan tepki verebilecek bir kanaat önderi bulunmamaktadır.

Artık oyun bitti. Bir devir kapandı. Sevdamız,efsanemiz,ihtilalimiz kepenkleri kapattı.

Ha bitti mi aşkımız? Asla.

Belki böylesi daha hayırlı olur.

İçimizdeki hainlerden temizlenip geliriz bir daha.

erenslash
22.10.2017, 16:11
gs maçını kkaybetsek bile küme düşmeyiz bu kadroyla düşmeyiz küme bende kümeye düşme tehlikesi var dedim ama abartmamak lazım ligin ikinci yarısı var

Çok başından beri oynanan oyuna,başlatılan projeye; şehrini ve kulübünü, ama makam ama para için satan halkın çanak tuttuğu bu şehir takımı artık bitmiştir.

Paçalarına kadar siyasete bulaşmış bu kulübün ne dik duracak bir ileri geleni,yönetimi, ne de icazet almadan tepki verebilecek bir kanaat önderi bulunmamaktadır.

Artık oyun bitti. Bir devir kapandı. Sevdamız,efsanemiz,ihtilalimiz kepenkleri kapattı.

Mehmet Sarigül
22.10.2017, 16:22

Hasarli bir gemi ile okyanusa cikarsan olabileceklerden birini yasiyoruz...yani, özellikle stoperlerini önceki sezon gördün ama bunlarla lige basladin. Bu hata diger eksiklerinde (saha icinde ve disinda) ortaya cikmasina neden oldu.

asilhamsi
22.10.2017, 17:29
Mevzu eksik oyuncu yada kadro mühendisliği değil.mevzu futbolcularin,yöneticilerin,menajerlerin elinde oyuncak olmuş bir zamanların efsanesi Trabzonspor

OzcanHan61
22.10.2017, 18:15
Bu günlerin baslangici geçen sene sonu el frenini çekip avrupa'ya katilmak istemememizle oldu... 4.bitirecektik, bunlarin hiçbiri yasanmayacakti.... bas sorumlu ersun, ve bunu seyreden baskan 2 büyük sorumludur... simdi laga luga yapip fuzuli açiklamalar yapmasinlar... gibtirin gidin lan
Katılıyorum, raydan bir çıktık çıkış o çıkış.

El Cordobes
22.10.2017, 19:11
Nasıl toparlanacağız, nasıl düzeleceğiz bilemiyorum. nerden tutsak elde kalıyor.

puan kaybını öngörsem de kalktım gittim malatyaya. sırf passo sitesinden maça rağbet olmadığını görüp o tribün boş kalmasın diye. gerçi yine boşluk vardı ya neyse. sahipsizlik ve boşvermişlik maalesef bizi daha da sıradanlaştırıyor. insanın içini acıtıyor. tribünde ağlayan o hanımefendiyi ne kadar teselli etmeye çalışsak ta bi türlü gözyaşlarını dindiremedik. daha da kötü olduk haliyle. saha içiyle ilgili birşey söylemek istemiyorum maçın özetini bile yeni izledim. bu takımın teknik taktikten ziyade daha öncelikli problemleri var. burak ın oyundan alınmasını istemesi, sosa nın vurdumduymazlığı ve volkan ın oyuna girişi aynı kaynaktan oluşan sıkıntılar maalesef: yönetilememe...

zafercalikoglu
22.10.2017, 19:15
Tarafatar olarak ik önce stadda birlik olalım ,her grup kendi havasında bize en fazla 2 grup yeter ,biz tek ses olmadığımız sürece böle döner dururuz, başkana da fazla kızamıyorum ,yıllar soınra en iyi kadroyu kurdu. ama helva yok malesef,,

El Cordobes
22.10.2017, 19:31
Tarafatar olarak ik önce stadda birlik olalım ,her grup kendi havasında bize en fazla 2 grup yeter ,biz tek ses olmadığımız sürece böle döner dururuz, başkana da fazla kızamıyorum ,yıllar soınra en iyi kadroyu kurdu. ama helva yok malesef,,

hocam sadece kadro kurmakla iş bitmiyor. özellikle Türkiye de. takımla ilgileneceksin, sorunları tespit edip anında çözüm bulacaksın. işi teknik adamın üstüne atıp kenara çekilmeyeceksin. o profesyonellik seviyelerinde değiliz kabul edelim. bir kulübün başkanı 6 yediği bir maçta yurtdışında olmayacak. olmadı ertesi gün hemen dönecek. telefondan yönetim toplantısına katılmayacak. kriz zamanlarında lider olarak hem takıma hem şehre güven vereceksin. bizimkisinin kriz çözüm yöntemi twitter ı kapatmak.kulüp böyle böyle çiftliğe dönüyor.

Murat SİSMAN
22.10.2017, 19:35
Yaşananlar şike süreci s0nrasi trabz0nsp0ra kurulan bir kumpastir.

asilhamsi
22.10.2017, 20:06
Bire Bir aynısını düşünüyorum.Adim adım gerçekleştirilen bir operasyon

worldmaster
22.10.2017, 20:11
...

werneke
22.10.2017, 20:23
Anlaşılacakmı sizce

amasya0561
22.10.2017, 20:34

Bizim en büyük sorunumuz birlik olamamak zor günlerinde takıma sahip çıkmamak.
Bir taraftar ne olursa olsun başkanına td e futbolcusuna ana avrat küfredermi.
Tamam içimiz yanıyo ama şu ortamda yapılacak en büyük hata kongre. O süreçte takım daha büyük kaosa düşer. Kimi çevrelerde bunun için uğraşıyor Sezon bitimi ni beklemek gerek zaten bu yıl boşa gitti. Başkan iyi bir kadro kurdu ama ahçıyı yanlış seçti

asilhamsi
22.10.2017, 22:43
Anlaşılacakmı sizce

hic zannetmiyorum.Ne zaman dedimiz safi Trabzonspor olacak,o zaman birşeyler değişecek.

zaqua
22.10.2017, 23:08
Diyelim ki şike süreci sonrası bir kumpas var, peki buna çanak tutan biz değil miyiz?

Takım istanbul artıklarıyla dolu. Nasıl güveniriz bu adamlara? Nereden biliyoruz birilerinin lafıyla iş yapmadıklarını? Nereden biliyoruz kendilerini takımın üzerinde görmediklerini? Biz bu adamları omuzlarda taşıyıp kahraman yapmaya çalışıyoruz. Kahramanlar parayla alınmaz, içimizden çıkar. Bunları omuzlarda taşırken içimizden çıkan potansiyel kahramanları sadece eleştiriyor ve başlarına yine istanbuldan ithal hocalar veriyoruz. Türkiye'de futbolda iğrenç bir düzen var ve biz bu düzenin en güzel sömürülen oyuncağı olmuşuz. Trabzonspor artık taraftarın ve Karadeniz'in takımı değil, bir kaç sahtekarın oyuncağı. Taraftar kendine gelmedikçe hiç bir şey değişmez.
Global düşünmeli ama yerel dinamiklerimizden güç almalıyız.

asilhamsi
22.10.2017, 23:31
Diyelim ki şike süreci sonrası bir kumpas var, peki buna çanak tutan biz değil miyiz?

Takım istanbul artıklarıyla dolu. Nasıl güveniriz bu adamlara? Nereden biliyoruz birilerinin lafıyla iş yapmadıklarını? Nereden biliyoruz kendilerini takımın üzerinde görmediklerini? Biz bu adamları omuzlarda taşıyıp kahraman yapmaya çalışıyoruz. Kahramanlar parayla alınmaz, içimizden çıkar. Bunları omuzlarda taşırken içimizden çıkan potansiyel kahramanları sadece eleştiriyor ve başlarına yine istanbuldan ithal hocalar veriyoruz. Türkiye'de futbolda iğrenç bir düzen var ve biz bu düzenin en güzel sömürülen oyuncağı olmuşuz. Trabzonspor artık taraftarın ve Karadeniz'in takımı değil, bir kaç sahtekarın oyuncağı. Taraftar kendine gelmedikçe hiç bir şey değişmez.
Global düşünmeli ama yerel dinamiklerimizden güç almalıyız.

her kelimeye katılıyorum.Benim hayran oldugum kişilerden biri olan belkide en önemlisi Necmettin Erbakan sizi gidi taklitçi zihniyet sizi derdi.

Bizim sorunumuz İstanbulu taklid etmemiz.Biz demiyoruz tum oyuncular Trabzonlu olsun.Biz oyuncu yetiştirmeliyiz.Yetenekli oyuncuları onceden keşfedip,pişirmeliyiz.

Bizim başka çıkışımız yok.Bu ancak futbol aklı ile mümkün olur.

erenslash
23.10.2017, 09:46
sosa konusunda yaptığımız hata şu karısı arıza çıkardı başka bir ortasaha alabilirdik çok alternatif vardı daha iyisini de alabilirdik evet iyi oyuncu ama işte baktın başta pürüz çıktı hiç bulaşmamak lazım diyorum hep ingiltereden 16-17-18 lik genç oyuncu al 6-7 milyon euro ver bonservisine daha iyi ki bahsettiğim çok sağlam gelecekte büyük para edecek büyük takımların altyapısından oynayan kadro şansı bulamayan oyuncular daha iyi olur çünkü açlar oynamaya

HOPA'LI TS'Lİ
23.10.2017, 10:07
Burak yarı sahadan çıkıyor. Bayrak havada
Uğur normal itirazını yapıyor hemen sarı kart.
Kaleciye geri pas var, devam.
Rakip oyuncular sert oynuyor, onları sözlü uyarmakla yetin.

Bitmediniz ve bıkmadınız ey hakemler bizi doğramaktan
TS düştü mü dostu olmuyor maalesef, daha da vuruyorlar
Video hakem futbolun doğasına aykırı diye karşı çıkan Tüpçü Hazretleri, Avrupa buna geçti, sen niye direniyorsun
Her hafta kritik hatalarla bazı takımların emeği çalınıyor senin hakemlerin sayesinde, sen de onlarla beraber defol git

Futbolun katili
Tüpçü ve hakemleri

UĞUR DURTAŞ
23.10.2017, 12:28
rıza hoca maç sonu söyledi
bahane uydurmadan,2 antremanla sahaya çıktık diye..
okayı olcayı burak ı niçin oynattı diye,sonradan volkanı niçin aldı diye sitem ettik hepimiz.
rıza hocada gördü bizim gördüklerimizi bence,
yukarıda dediğim gibi isim vermedi,ama formsuz,isteksiz,kendini sahaya veremeyen oyuncular var diye,
radikal kararlar almassa kendisinde gideceğini bildiği için,
futbolcuların anlıyacağı dilden konuşacaktır.yaptırımları sert olacaktır.
için gerçekten açıyor,kan ağlıyor mevcut durumumuzdan dolayı..
kendimi kandırmıyorum,ben şahsen rıza hocadan ümitliyim.
unutmadan,sezon başından beri ilk defa rakip bize gol atamadı.

celaledtin
23.10.2017, 12:40
Bi bitmediniz arkadaş. Ersunu ve Ustayı da şike lobisimi getirdi.

Oğuz ZEYTİN
24.10.2017, 11:13
Haftaya girerken önümüzde yer alan on takımdan dokuzu puan kaybetti. Ne yapıp edip kazanmak gereken maçtı.

HOPA'LI TS'Lİ
24.10.2017, 12:16
Haftaya girerken önümüzde yer alan on takımdan dokuzu puan kaybetti. Ne yapıp edip kazanmak gereken maçtı.

Şu kötü ligde en az 18 puanla 2. olmamız işten bile değildi.