PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tehlike Büyük!!!

alperrr
08.10.2017, 11:17
Tehlike bence çok büyük!!
bu kulübün her tarafını loser , korkak , bizim onlar kadar gücümüz yok , satalım para kazanalım diyen insanlar sarmış..

eğer farkındalık yaratamazsak bazı şeyler için çok geç olacak..
sosyal medyanın , forum , twitter , facebook un kulüplerin tavırlarında etkisi ortada..

bu kulüp şampiyonluk yaşamadan bu çocukları (Abülkadir Ömür ,Yusuf Yazıcı) satan kim olursa olsun HAİNdir benim gözümde..

her kim de yorumlarıyla Trabzonsporu küçük görüp bu çocukları başka takımlara gitmesi yönünde yorum yaparsa
(bilinçli yapanlara söylemek istediğimi buraya yazmıyacam) bilmeden bu kulübe bu şehire , kendine ,inandığı değerlere
ve birçok şeye (bu çocuklar yüzünden Türkiyenin birçok yerinden Trabzonspora sempati ile bakacak ömür boyu bu takımı tutacak insanlara)
İHANET etmiş olur

..............

Yazıcı ilk parladığı zamanlar dikkat edinde gs elinizden almasın , dikkat edinde aziz almasın dediklerinde ..
bu söylemleri çok büyük hakaret kabul ediyordum..
bu çocuğu parayla alamazlar diyordum..

oysa şimdi görüyorum ki birçok taraftarımız üçe beşe bu çocukları satmamızın kulüp için iyi olacağı düşüncesinde..

bu kadar ezik düşünceli taraftarımız olduğunu hiç düşünmemiştim..

.............
borç şukadar borç bu kadar söylemleri de algı operasyonuna gelmektir..
Sosa yı almayın batacaksınız diyenler Sosayı gs , fb niye almamış diyor..
fb,gs,bjk borçları 1500-2000 trilyona ulaşmış..

taliscayı bjk 20ye almalı diyorlar..
gs herkese 7 bonservis 3-4 maaş verdi..

biz ise borç ödemek için yıllarca bklediğimiz yetenekleri satıp borç ödeyeceğiz..

bu düşüncedeyseniz daha çok beklersiniz Şampiyonluğu , istanbullular bizi yendiğinde küstah küstah konuştuklarında,
sadece takımın hocasına suç bulun tamam mı , bu yetenekli çocukları satana birşey demeyin , satılmasına göz yuman
konuşulmasına dahi izin veren taraftarın hiç suçu olmuyacak..
bugünden bu tip konuların konuşulmasının önlemini almayan taraftar suçlu olmuyacak..
nasıl olsa geriden gelen olur diyen taraftarın hiç suçu olmuyacak..
hoca oyuncuyu değiştirmedi suçlu hoca diyelim işin kolayı bu nasılsa..

...............

valla bana sorarsanız Başkana , yönetime ulaşalım bu çocukları Şampiyonluk yaşamadan satmayı akıllarının ucundan dahi geçirmesin..
Olcay Çakır vs kim yorumcu varsa bu çocukları satmaktan bahsedene hakaret ederiz diyelim..
istanbul yorumcuları bu kadar rahat konuşmasın..twitter vs.den onları uyaralım..

bu çocukların satılması fikrini YOK EDELİM..bu fikir bile çok büyük TEHLİKEDİR!!

GencTurk6161
08.10.2017, 12:30
Yıllardır bu kulübü yönetenler siyasete bulaşarak Trabzonspor a İHANET etmedi mi? Trabzon halkı olarakta yine aynı siyasilere destek çıkarak Trabzonspor a İHANET etmedik mi?

O çocukların durumunu bilmem ama birilerini HAİN ilan etme mevzusunu geçiniz... Ne olduğu ortada. Deve kuşu taklidi yapmaya gerek yok.

tonya55
08.10.2017, 12:35
ederi bulan satılmalı borc 1 milyara yaklasmıs tamam bjk nin borcu 2milyarın üzerinde gs biraz toparladı fb de kötü ama bizim onlar kadar gelirimiz yok zaten artık istesekte abdulkadiri tutamayız altyapıya daha cok önem verilmeli tesisler kazandırmalıyız okadar isadamı var sehrimizden cıkan bu konuda destek alınabilir.

Saint Castillo
08.10.2017, 13:05
2018 yazında Onazi ve Okay 10 milyon üstü bir fiyata satılır. 8-10 milyonluk bir teklif gelmesi durumunda Castillonun satışı da düşünülebilir.
Ndoye, Aytaç, Uğur, Uğur, Durica, Joa P , Esteban... Bu oyunculardan epey maaş boşluğu ortaya çıkacak. Ayrıca herhangi biri için kasaya girecek bonservis işin ikramiyesi olacak.
İki tane iyi forvetimiz var ancak sirkülasyonun sağlanması açısından; biraz daha genç, Burakla gireceği yarışta onu sık sık yedek bırakabilecek, kiralık bir forvet getirilermek şartıyla Hugo için gelen teklifler de değerlendirilebilir.
Kadroya gereken diğer takviyeler içinse hem kasamız hem de bordromuz müsait olur.

2019 yazında Yazıcı 15 milyonluk bir orta saha olmuşsa ve 2018 yazında ayrılan oyuncular yeni takımlarına uyum sağlamışlarsa, 15 milyonluk teklif çok rahat 20yi de bulabilir.
Bu değeri bulan oyuncu kendisinin ve arkasındakilerin önünü açma amacıyla gönderilmelidir. O güne kim öle kim kala ancak bir felaket olmazsa, bu da gerekli hamleleri yapmak için bütçeyi oluşturacaktır.

2020 Haziran;
son iki sezonda; yetenekli, diri kadrosuyla Avrupada boy göstermiş, belki bir de şampiyonluk yaşamış Trabzon Spor... Abdülkadir için 30 milyona para demez. Ancak er ya da geç onun da önünü açmak zorunda kalacak.
Tüm bunlar olurken borç yapılanmasına son düzlüğe girmiş bir kulüp olacak meydanda. 150 milyon avroluk kadro değeriyle.

Satış işlemlerinde en katı politikalar iyi savunma oyuncularında olmalı. Kaliteli oyunculardan kurulmuş, istikrarlı, yıllanmış savunma hatları büyük ve başarılı bir takım olmanın temellerinden.

Uğur Ö.
08.10.2017, 13:26
18 yaşındaki çocuk satılmaz. 23-24 e kadar sükse yapabilecek adam bunlar.

Mustafa YILMAZ
08.10.2017, 13:34
bir de en büyük komedi lafları ederi bulan satılsın.

ee ederi ne sayın futbol uleması ? daha yeni piyasa yapmış oyuncu takımla henüz hiç bir başarı kazanmamış nasıl buldu ederini ?

şampiyon mu olduk ? avrupada başarı mı yakaladık ?

bunlar olur o zaman gerçek değeri çıkar ortaya ve kendiside gitmek isterse "ederine" satılır, yoksa kaptan olarak devam eder.

ama korkum o ki yönetim hangisi olursa olsun para yüzünden haraç meraç yusuf ve abdüş'ü satacak hani ben taraftarım arkadaş banane kulübün mali durumundan ben sahada başarıya bakarım diyen arkadaşlar böyle olursa tek kelime etmesin bunu anlatmaya çalıştık.

ve birde dikkat edin sosyal medya ve yerellere belli kişiler var yönetimin maşalığını yapan bunlar taraftarın gazını almak için sahaya sürülüyor en son yusuf'u yedeğe atmanın alt yapısını yapanda bunlardı.

abdüş biraz daha ayrı onu şimdi satmak en büyük ihanettir bu adam çok farklı tekniği hızı çevikliği muazzam en az 5 sene kalmalı takımda he biri alayım diyorsa illa masaya en az 70 milyon euro'ya otururum.

şampiyonluk yaşamadan avrupada başarı yakalamadan bu çocuklar takımdan koparılırsa bedduam var.

Sefaenes
08.10.2017, 14:20
Yazici,Abdulkadir etrafinda takim kurmaliyiz bizleri sampiyon yapmadan gitmemeli ama bazende bizim taraftarlari gördükce 1-2 mac kötü oynadikca yaptiklari acimasiz elestireri okudukca gitmeleri daha iyi olur diyorum.

Fatih Çelik
08.10.2017, 14:39
Bizi şampiyon yapmalarını beklerlersek bi 45 yaşını geçerler herhalde :)

batugol
08.10.2017, 14:47
2 sene şampiyonlar ligine kalırsak ve soyle ceyrek finale cikarsak
Borç falan kalmaz

My
08.10.2017, 14:52
Doğru mu başkanım?

Altuğ Atalay: "Bundan böyle Yusuf ve Abdulkadir'le ilgili bol bol transfer haberi okuyacaksınız... Pazarlıklar başladı... Tek çıkış onlar kaldı.."

Muharrem Usta: “Yusuf ve Abdulkadir için çok iyi teklifler geliyor”...
Ya anladık anladık...
Satacaksın...
Bu millet ses çıkarmaz zaten.....
İki seyahate daha kulübü satsan kimsenin gıkı çıkmaz...
Rahat ol!...
Çocukları yorma bari....

Altuğ Atalay

:)

Saint Castillo
08.10.2017, 14:58
Doğmamış çocuğun donunu biçmek altuğ atalaya mı kaldı?

Ertan1982
08.10.2017, 15:04
24 25 yasina kadar bizde kalirsalar bir halt olmaz onlardan Türkiyede. 21 yasinda en gec satilmali.Avrupada adamlar icin 22-23 yasinda olan oyuncular da artik yasli sayiliyor ve fazla para vermezler Türkiyeden gelen topculara.kimse kendini kandirmasin bizi sampiyon yapmazlar cocuklarin önü kapatmaya gerek yok.

Sefaenes
08.10.2017, 15:13
24 25 yasina kadar bizde kalirsalar bir halt olmaz onlardan Türkiyede. 21 yasinda en gec satilmali.Avrupada adamlar icin 22-23 yasinda olan oyuncular da artik yasli sayiliyor ve fazla para vermezler Türkiyeden gelen topculara.kimse kendini kandirmasin bizi sampiyon yapmazlar cocuklarin önü kapatmaya gerek yok.

Şampiyon yarisi icin oynamiyacaksak ozaman yönetim den Transfer istemeyelim orta sıra için basit oyuncular buluna bilir neden Transfer istiyoruz ozaman. Hedefimiz yoksa oyuncu yetiştirelim satalım

Mert Oğuzlu61
08.10.2017, 15:17
....

Mert Oğuzlu61
08.10.2017, 15:17
ederi bulan satılmalı borc 1 milyara yaklasmıs tamam bjk nin borcu 2milyarın üzerinde gs biraz toparladı fb de kötü ama bizim onlar kadar gelirimiz yok zaten artık istesekte abdulkadiri tutamayız altyapıya daha cok önem verilmeli tesisler kazandırmalıyız okadar isadamı var sehrimizden cıkan bu konuda destek alınabilir.

Oyuncu satarak borcu kapayamazsın bu borcu eritmenin tek yolu sportif başarı ve beraberinde gelecek olan ödül bonusları, sponsor anlaşmalarıdır şunu anlayın artık.

Sen altın yumurtlayan tavuğu keselim diyorsun. Ligde 1 galibiyet sana kaç milyon kazandırıyor haberin var mı ? Dikkat ederseniz bu işi son yıllarda en iyi yapan Bjk 30 yaşında Marcelo yu Demba yı satıyor, 32 lik Sosa yı satıyor veya yerini doldurmanın zor olmadığı Atınç ı Ersan ı satıyor. Kesinlikle aynı yolu izlemeliyiz, ''öncelikle'' sportif başarıyı getirecek iskeleti kurmalıyız ki bunun %80 ini tamamladığımızı düşünüyorum, stoperler yenilendiğinde süreç büyük ölçüde tamamlanmış olacak. Sonrası artık zirve olmalı, zirveye oynayan ve geleni geçeni deviren, Avrupa da ilerleyebilen takım kurduğunda ivme yakalamış olursun.

Ama yok sen 2022 ye kadar sözleşmeli oyuncularını ''elde tutamayız'' diye kendine Altınordu muamelesi yapıp küçük düşünürsen Bjk nin çeyreği kadar başarı yakalayamazsın, Bjk gibi küllerinden doğmak varken gider Eskişehir gibi bataklığın içinde loser loser batar yok olur gidersin. Abdülkadir i elde tutamazmışız, kim gelip alacak elinden ? Fiyatı 20 milyon, işlerine gelirse dersin konu kapanır. Daha 4 yıl kontratları var kim alacakmış elinden ? Bjk de oynasalar Fiko çıkar ''50 milyon getiren alır'' der konuyu kapatırdı, bizim taraftar satalım da borç eritelim diyor. :)

Ertan1982
08.10.2017, 15:21
Şampiyon yarisi icin oynamiyacaksak ozaman yönetim den Transfer istemeyelim orta sıra için basit oyuncular buluna bilir neden Transfer istiyoruz ozaman. Hedefimiz yoksa oyuncu yetiştirelim satalım

3. olmak icin milyonlar harcamaya gerek yok Türkiyede.Zaten Türkiyede sahada sampiyon olmuyorsun, masada oluyorsun.Ordada etkisiz elemaniz.Außnahmen bestätigen die Regel.Cocuklarin önünü kapatmaya gerek yok 20-30 milyon kisi basi veriyorsalar iyi para satsin gitsinler.Biraz Benfica veya Porto oyniyalim.

Arda'
08.10.2017, 15:22
Yav sanki yerlerini doldurabilecekler 2011de Jaja yerine Adriani, Selcuk yerine Zokorayi almış bi kulübüz. Abdülkadir ve Yusufu herhangi bir başarı kazanılmadan satan haindir çok net. Abdülkadir gibi yetenek 20 yılda bir gelir bizimkiler de satma derdinde. Satacağına etraflarina en iyi oyuncuları al şampiyonluklar yaşa daha iyi.

Sefaenes
08.10.2017, 15:43
3. olmak icin milyonlar harcamaya gerek yok Türkiyede.Zaten Türkiyede sahada sampiyon olmuyorsun, masada oluyorsun.Ordada etkisiz elemaniz.Außnahmen bestätigen die Regel.Cocuklarin önünü kapatmaya gerek yok 20-30 milyon kisi basi veriyorsalar iyi para satsin gitsinler.Biraz Benfica veya Porto oyniyalim.
3-5 olmak için para hatta transfer istemeye hakkımız yok. Yıllar sonra Fatih ve Gokdeniz den sonra iyi oyuncu bulmuşuz bunlardan neden başka si faydalanması için uğraşıyoruz. Ben Yumlu zeki gibi kovaları değil Yusuf ve Abdülkadir gibi oyuncu seyretmek istiyorum

Sefaenes
08.10.2017, 15:57
Birde bu Trabzonsporlu çocuklar için idol olmak için iyi fırsat gokdeniz ve fatih den sonra çocuklar bunlarin isimlerini formaya yazacak bir Yusuf bir Abdülkadir olmak isteyecek. Elimizdeki Elmaslari iyi parlatalim

Mehmet BAŞ
08.10.2017, 17:00
Şu an 30+ Milyon Euro veren varsa Yusuf ve Abdülkadir'i verelim. İkisi 60 Milyon Euro eder.
Öyle kıytırık paralara bu gibi yetenekler satılmaz, satılamaz! Yönetimin de böyle bir hata yapacağını sanmam.
Açıkçası benim gözümde Abdülkadir'in değeri 50 Milyon Euro gibi bir rakamdır. O da şimdilik!

Ama en mantıklısı nedir?
2-3 sene daha bu çocukları oynatır parlatırsın. Avrupa piyasasına sunarsın.
Hem oynatırsın hem de para kazanırsın. En doğrusu budur. Bir de unutmayalım bu çocuklar daha olma aşamasında!
Önlerinde daha çok zaman var.

sasone
08.10.2017, 17:50
Küçük çaplı sosyal medya gözlemim sonucu satılsın diyenler 15-25 yaş arası yeni yeni gelen ve sanırım ülkeyi bekleyen en tehlikeli nesil,bu nesil eğer Türkiye'yi batırmazsa bundan sonra hiç bir nesil batıramaz.

Bu kadar ezik,bu kadar düşüncesiz,bu kadar kültürsüz,ahlaki ölçüsü olmayan,bu kadar Batı'ya ve Batılıya hayran,bu kadar gelenek ve değerlerinden kopuk,bu kadar boş teneke olup da öz güveni ve egosu yüksek bir nesil bir daha gelmesin diye dua ediyorum.
Bunlar bilgisayar ve TV başında büyüdükleri için kayıp nesil sanırım,eğer bu nesil adam olursa,dünyada her şey mümkün.

Satılmasın diyenler zaten belli,Trabzonspor onlar için en değerli kulüp,her şeyin en iyisine de Trabzonspor layık,dolayısıyla da Trabzonsporlular.

Manu61
08.10.2017, 18:04
Ne zaman bu iki oyuncuyu satalım diyenlerin yorumlarını okusam Mahmut hoca gibi kalbim sıkışır ve "ben tüccar değilim Trabzonsporluyum" derim.

Necmettin ALTUNTAŞ
08.10.2017, 18:10
Ayakları daha yere basmamış çocukları sırf iyi para edecek diye satmak hem onlara hem bize zarar verir.
Şimdi zamanı değil.

tonya55
08.10.2017, 18:14
Oyuncu satarak borcu kapayamazsın bu borcu eritmenin tek yolu sportif başarı ve beraberinde gelecek olan ödül bonusları, sponsor anlaşmalarıdır şunu anlayın artık.

Sen altın yumurtlayan tavuğu keselim diyorsun. Ligde 1 galibiyet sana kaç milyon kazandırıyor haberin var mı ? Dikkat ederseniz bu işi son yıllarda en iyi yapan Bjk 30 yaşında Marcelo yu Demba yı satıyor, 32 lik Sosa yı satıyor veya yerini doldurmanın zor olmadığı Atınç ı Ersan ı satıyor. Kesinlikle aynı yolu izlemeliyiz, ''öncelikle'' sportif başarıyı getirecek iskeleti kurmalıyız ki bunun %80 ini tamamladığımızı düşünüyorum, stoperler yenilendiğinde süreç büyük ölçüde tamamlanmış olacak. Sonrası artık zirve olmalı, zirveye oynayan ve geleni geçeni deviren, Avrupa da ilerleyebilen takım kurduğunda ivme yakalamış olursun.

Ama yok sen 2022 ye kadar sözleşmeli oyuncularını ''elde tutamayız'' diye kendine Altınordu muamelesi yapıp küçük düşünürsen Bjk nin çeyreği kadar başarı yakalayamazsın, Bjk gibi küllerinden doğmak varken gider Eskişehir gibi bataklığın içinde loser loser batar yok olur gidersin. Abdülkadir i elde tutamazmışız, kim gelip alacak elinden ? Fiyatı 20 milyon, işlerine gelirse dersin konu kapanır. Daha 4 yıl kontratları var kim alacakmış elinden ? Bjk de oynasalar Fiko çıkar ''50 milyon getiren alır'' der konuyu kapatırdı, bizim taraftar satalım da borç eritelim diyor. :)
atınc ile ersanın satısında hile var sow dada var. digerleri dogru anlatmak istedigim su mesela atıyorum 15 milyon euro verdiler abdulkadire artı satıstan yüzde 20 oyuncuda gitmek istedi artık istesekte verim alamayız kafa karısıyor.

ttsfurkan
08.10.2017, 18:18
İlerde illa ki büyük takımlara gidecekler. İkisinin de önünde 15 yıldan fazla bir süre var. Şuan ettikleri parayı 2-3 sezon sonra da edeceklerdi hele ki abdülkadir kat kat fazlasını da edebilir. Düşünsenize yabancı kısıtlaması gelmiş en fazla 6 yabancı ya izin veriliyor. Sizin yerlilerinizin biri Yusuf , biri Abdülkadir ve belki de Abdurrahim, cafer ... Aslında yabancı kuralı bizim için avantaja döner. Ve şampiyonluk zor bir ihtimal olmaz. Şampiyon olursan da iyi bir gelir elde edersin.Ardında da iyi bir paraya avrupaya gönderirsin. Önümüzdeki 2 sezon gönderilmeleri hata olur hele ki Abdülkadir için. Yönetiminde böyle bir hata yapacağını düşünmüyorum.

Arda'
08.10.2017, 18:25
İlerde illa ki büyük takımlara gidecekler. İkisinin de önünde 15 yıldan fazla bir süre var. Şuan ettikleri parayı 2-3 sezon sonra da edeceklerdi hele ki abdülkadir kat kat fazlasını da edebilir. Düşünsenize yabancı kısıtlaması gelmiş en fazla 6 yabancı ya izin veriliyor. Sizin yerlilerinizin biri Yusuf , biri Abdülkadir ve belki de Abdurrahim, cafer ... Aslında yabancı kuralı bizim için avantaja döner. Ve şampiyonluk zor bir ihtimal olmaz. Şampiyon olursan da iyi bir gelir elde edersin.Ardında da iyi bir paraya avrupaya gönderirsin. Önümüzdeki 2 sezon gönderilmeleri hata olur hele ki Abdülkadir için. Yönetiminde böyle bir hata yapacağını düşünmüyorum.

Aynen öyle zaten 2-3 yıla yabancı sınırı gelecek tekrar ama TS taraftarı ülke futboluna damga vurabilecek yetenekteki adamları satma derdinde. Biz taraftarız kulübün borcu bizi ilgilendirmez sahayla ilgilenin abi yemişim borcu banane gsnin 2 milyar borcu var onlar diyor mu gomisi belhandayı almayın diye. Bizim taraftar çok ilginç yıllardır altyapıdan oyuncu gelmiyor diye ağlarla 2 tane topçu çıkınca da satmak isterler değişik kafalar harbiden Yumlular Zekiler müstehak bizim taraftara.

ts_ezer
08.10.2017, 20:06
bu kulübün her tarafını loser , korkak , bizim onlar kadar gücümüz yok , satalım para kazanalım diyen insanlar sarmış..

sosyal medyanın , forum , twitter , facebook un kulüplerin tavırlarında etkisi ortada..

bu kulüp şampiyonluk yaşamadan bu çocukları (Abülkadir Ömür ,Yusuf Yazıcı) satan kim olursa olsun HAİNdir benim gözümde..

her kim de yorumlarıyla Trabzonsporu küçük görüp bu çocukları başka takımlara gitmesi yönünde yorum yaparsa
(bilinçli yapanlara söylemek istediğimi buraya yazmıyacam) bilmeden bu kulübe bu şehire , kendine ,inandığı değerlere
ve birçok şeye (bu çocuklar yüzünden Türkiyenin birçok yerinden Trabzonspora sempati ile bakacak ömür boyu bu takımı tutacak insanlara)
İHANET etmiş olur

..............

Yazıcı ilk parladığı zamanlar dikkat edinde gs elinizden almasın , dikkat edinde aziz almasın dediklerinde ..

oysa şimdi görüyorum ki birçok taraftarımız üçe beşe bu çocukları satmamızın kulüp için iyi olacağı düşüncesinde..

.............

biz ise borç ödemek için yıllarca bklediğimiz yetenekleri satıp borç ödeyeceğiz..

bu düşüncedeyseniz daha çok beklersiniz Şampiyonluğu , istanbullular bizi yendiğinde küstah küstah konuştuklarında,
sadece takımın hocasına suç bulun tamam mı , bu yetenekli çocukları satana birşey demeyin , satılmasına göz yuman
bugünden bu tip konuların konuşulmasının önlemini almayan taraftar suçlu olmuyacak..

...............

valla bana sorarsanız Başkana , yönetime ulaşalım bu çocukları Şampiyonluk yaşamadan satmayı akıllarının ucundan dahi geçirmesin..
Olcay Çakır vs kim yorumcu varsa bu çocukları satmaktan bahsedene hakaret ederiz diyelim..
istanbul yorumcuları bu kadar rahat konuşmasın..twitter vs.den onları uyaralım..

bu çocukların satılması fikrini YOK EDELİM..bu fikir bile çok büyük TEHLİKEDİR!!
Asil tehlike IHo yonetiminde olusmustu.
Kulup ekonomik olarak yonetilemez noktaya getirildi.
Şuanki yonetim kulubu ekonomik olarak yonetmenin
tek yolunun sportif basari oldugunu soyluyor. Cunku ellerinde kulubu duzluge cikaracak hic bir proje yok.
Iho yapilmamis stadin isim hakkini bile teminat gosteterek kredi cekmis. Yaptigi borclandirmayla hicbir basari elde edemeyip kulubun 10 yilini yani gelecegini karartmistir. Boyle bir ortamda 7 de 7 yapabilecek takimin 9 puanda kalmasindan beni daha cok endiselendiren sportif basarininda artik kulubu duzluge cikarabilecek olmamasi. En son baskanin soyledikleri herseyi acikliyor. Asil tehlike bu.

Mustafa YILMAZ
08.10.2017, 22:44
Küçük çaplı sosyal medya gözlemim sonucu satılsın diyenler 15-25 yaş arası yeni yeni gelen ve sanırım ülkeyi bekleyen en tehlikeli nesil,bu nesil eğer Türkiye'yi batırmazsa bundan sonra hiç bir nesil batıramaz.

Bu kadar ezik,bu kadar düşüncesiz,bu kadar kültürsüz,ahlaki ölçüsü olmayan,bu kadar Batı'ya ve Batılıya hayran,bu kadar gelenek ve değerlerinden kopuk,bu kadar boş teneke olup da öz güveni ve egosu yüksek bir nesil bir daha gelmesin diye dua ediyorum.
Bunlar bilgisayar ve TV başında büyüdükleri için kayıp nesil sanırım,eğer bu nesil adam olursa,dünyada her şey mümkün.

Satılmasın diyenler zaten belli,Trabzonspor onlar için en değerli kulüp,her şeyin en iyisine de Trabzonspor layık,dolayısıyla da Trabzonsporlular.

o nesil kendiliğinden gelmedi, getirildi. ve bundan sonra ki nesillerde öyle olacak hatta daha kötüsü.

Gürkan Asma
08.10.2017, 22:57
Böyle 2 özevladı yıllarca bulamayız. Yerlerini doldurmak da zor. En az 3 4 yıl daha bizde kalmalılar. Her sene kadro mu kuracağız biz ya. Extrem durumlar dışında takımda kalmalılar.

Yusuf 40, Abdulkadir 50 milyon euro. Bunun dışında satılmaları zarardır kar değil.

mete61bordomavi
08.10.2017, 23:48
YİNE AYNI OYUN YİNE AYNI SENARYO!

Futbolun baronları cüzdanları daha çok dolsun diye, yine atağa geçtiler!

96'da şampiyonluğa ambargo koyacak kadrodan Ogün ile Abdullah'ı kopardılar! Ondan hemen önce Küçük Orhan'ı koparmışlardı!

96 jenerasyonunu tarumar ettiler!

2005'te şampiyonluğu, bir hakemin bir maçtaki skandal kararlarıyla gasp edilen kadrodaki Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz, Miroslav Szymek'i kopardılar! Tam 10 yıl geçmişti aradan!

2011'de şampiyonluğu gasp edilen kadrodan da Selçuğu, Burağı, Jaja'yı, Yattara'yı kopardılar. Eğer o kadro dağılmasa, sonraki sezonlarda şampiyonluğa abone olacaktık!

2017'ye geldik. Şimdi biraz kıpırdanma gördülar ya!

Abdülkadir'i, Yusuf Yazıcı'yı koparmak istiyorlar!

Açın gazetelere bakın. Şike sürecinde 3 maymunu oynayan medya, şimdi sanki çok para kazanacağız gibi bir hava yaratmaya çalışıyor!

Çünkü futbol bırakın milyonları, milyar dolarların döndüğü bir sektör haline geldi ve bu parayı size yedirmeye hiç niyetleri yok!

Saf olmayın!

Trabzonspor'u hiçbir zaman şampiyon yapmazlar! Belki sus payı olarak bir defa... Sadece bir defa... O da belki!

mete61bordomavi
08.10.2017, 23:55
Futbolun baronlarının tek korkusu ne biliyor musunuz?

Asla Trabzonspor'un şampiyon olması da değil!

Onlara göre daha da kötüsü, yeni genç nesilden daha çok çocuğun, gencin Trabzonspor'lu olmasıdır!

Asıl korktukları bu!

Çünkü, böyle bir tablo oluşursa, onların yalanlarını ciddiye alan olmaz! Sahte yıldızlarının bir değeri kalmaz, artık eskisi gibi çok rahat at oynatamazlar.

Düşünsenize tehlikeyi!!!???

İstanbul takımları dışında başka bir takım, onlardan da büyük olursa, Trabzonspor'un her yerde taraftar kitlesi katlanarak artarsa halleri nice olur?

Hiçbir şey çalışıp, üretmezken, ellerinde viski kadehleri, maç izledikleri localardan milyonlarca dolar parayı nasıl hesaplarına aktarabilirler?

Bu dümen başka dümen! Sonuçlarını A Milli Futbol Takımında her maç izliyoruz değil mi?

batugol
09.10.2017, 00:04
Otursunlar oturdukları yerlerde
Pardon top oynasınlar trabzonda

serkanholep
09.10.2017, 08:06
Bu çocukları da bu kadar büyütmeyin

Yusuf geçen sezonun 2. yarısında Ömür ise bu sezon 2-3 maçta oynadı

Hiç kimse gelip de 15-20 vermez

Daha ortada bir başarı bile yok

Dolayısıyla satmanın anlamı yok

bu sene oldukça fazla süre alıp (inşallah bu sene olur ama çok zor ) seneye bizi şampiyon yapsınlar ve 20 üstü rakamlara gitsinler avrupaya

ve mutlaka sattığımız takımdan sonraki satış payından belli bir oran alacak şeklilde anlaşma yapmalıyız

bizi şampiyon yapmadan gitmesin bu çocuklar

Faik Yılmaz
09.10.2017, 08:35
Trabzonspor'un borcu 900 milyon tlye ulaştı...şimdi belki milyarıda devirmiştir.....

1 yıl içinde ödenmesi gereken para yani kısa vadeli borcumuz tam 423 milyon tl.......

Deniz bitti karaya oturduk Onun için yönetim Yusuf ve Abdülkadiri güzel bir paraya satıp günü kurtarma yoluna gidecektir.....

Diğer uygulamalarında olduğu gibi bu olayda da yönetimin işi eline yüzüne bulşatıracağını düşünüyorum

zekeriyya
09.10.2017, 08:42
benide en çok bu bahsettiğin söylemler rahatsız etmiştir hep.
3.dünya ülkesi üretir hamallık yapar havasında hissettirecek söylemler bunlar
hem oyuncu satışıile kar beyl,neymar vs gibi olur gerisi hikaye
sportif başarıdır gelir getiren
alperrr Mert Oğuzlu61 Mustafa YILMAZ
yorumlara devam dostlar :)

Yiğit Gayretli
09.10.2017, 08:54
Ya anladık anladık...
Satacaksın...
Rahat ol!...
Çocukları yorma bari....

Altuğ Atalay

Onları satacağına, Katar'a gitmişken kulübü satsaydı...

Faik Yılmaz
09.10.2017, 09:02
Abdülkadir'e 20 milyon euro verseler ,

Yusufada öyle....

40 milyon euro eder......

Yani yaklaşık 160-170 milyon lira....

Klübün toplam borcunun %20 si bile değil....

Belki bugünü kurtarırız , belki 5-6 ayda kredimiz olur....

ama yarınları kaybederiz bu kadar net söylüyorum....

Madem değerini bulanı satacaksın değersiz yöneticileride kovalım o zaman....

Hani Trabzonun borcunu kapatacağım şampiyon yapacağım deyip 400 ü 900 e çıkaran ve 9-10. sıralarda gezdirenleri mesela....

Onur Erçetin
09.10.2017, 10:03
Diyelim ki Yusuf ve Abdülkadiri sattık sonra başarısız olup küme düşmemeye oynarsak bu yönetim her zaman olduğu gibi telaşla gidip Sosa ve Burak gibi yaşlı adamlara parayı gömer.Yazıcı ve Abdülkadirden aldığımız para da gider.

zekeriyya
09.10.2017, 10:04
Onlara göre daha da kötüsü, yeni genç nesilden daha çok çocuğun, gencin Trabzonspor'lu olmasıdır!

Asıl korktukları bu!
mete61bordomavi

uzun vade hesap yapanların düşünce yapısı

Bedri Sertkaya
09.10.2017, 10:05
Onları satmak tehlikeli değil de Galatasaray denilen en sinsi ve tehlikeli rakibine kaptırmak daha da büyük bir korku benim için.

İHANET etmiş olur

..............

.............

...............

Fatih Çelik
09.10.2017, 10:54
Ya anladık anladık...
Satacaksın...
Rahat ol!...
Çocukları yorma bari....

Altuğ Atalay

Satsın hatta kulübü de satsın , satılmıyor da bir yaraya derman mı oluyor kulüp? Chelsea, Psg satıldı City satıldı esamesi okunmuyor ligdeki diğer takımların. Katardan alan varsa bir saniye düşünmesin. Zamanla Yusuf'a 20 Abdülkadir'e 30 teklif gelsin janjanlı ambalaj kağıdına kırmızı tül kurdele bağlayarak satarım. Ama olmaz futbolun romatizmi olmadan yapamıyor bizim taraftar.

Dereli
09.10.2017, 11:56
Medya sürekli pompalıyor Yusufa teklif, Abdulkadire teklif. Kesin satılmaları lazım çok iyi para vb.

Dertleri Trabzonsporda iyi oyuncu nasıl olur. Trabzonspor onların gözünde sıradan bi anadolu takımı. Yıllardır uğraştılar bu algıyı oturttular Türkiyede.
Ama bu iki çocuk bunların oyununu bozdu. Hayır dediler Trabzonspor sıradan değil. Trabzonpsor statükoya karşı gelir. Dünde geldi bugünde gelecek.

Bu çocuklar Fenevde olsa satılacaklarmıydı yada Gsde. satılmayacaklardı peki biz neden satalım. Bizim Fenevden, Gs den, bjk den ne farkımız var.
Cevaplarıda: Gelişimlerini tamamlıyamazlarmış bu çocuklar Trabzonsporda. Bak bak laflara bak.

2-3 sene oynatırsın sonrada 50 şer milyon euroya satarsın.
Yok borç var bilmemne geçin bu lafları. Bunlar statükonun yazarlarının lafları bize gelmez.

champions
09.10.2017, 12:07
Değerini bulan her oyuncu satılmalı, bunun dışında söylenecek her şey goygoydan ibaret.

amasya0561
09.10.2017, 12:49
Zaten her sene şampiyonluga oynuyoruz ya her senede alt yapıdan 2-3 süper genç geliyor takıma onun için satalım gitsin.
satmakla borç kapanmaz yerine alacaklarına para ödemicekmisin. aldıgın tutacakmı yoksa yattıgı yerden yiyecekmi paraları.
sportif başarı olmadan bu borçlar kapanmaz. 20 milyona satsanmı iyi yoksa şampiyonlar ligine katılım payı olarak
20 milyon alıp oyuncunda sende kalsamı daha iyi. şampiyon olsan yeni nesilden taraftar kazanmanın degeri 20 milyon ile ölçülebilirmi.
fazla geriye gitmeden gökdenizi fatihi degerinde sattıkda (yaşları ilerlemiş olsalarda) takımımı kurtardık.

selcuk
09.10.2017, 14:13
Satsın hatta kulübü de satsın , satılmıyor da bir yaraya derman mı oluyor kulüp? Chelsea, Psg satıldı City satıldı esamesi okunmuyor ligdeki diğer takımların. Katardan alan varsa bir saniye düşünmesin. Zamanla Yusuf'a 20 Abdülkadir'e 30 teklif gelsin janjanlı ambalaj kağıdına kırmızı tül kurdele bağlayarak satarım. Ama olmaz futbolun romatizmi olmadan yapamıyor bizim taraftar.

satilabilse katara kalmayiz, direk nevzat aydin bu ise girer

ama iste bunun icin kanunsal altyapi yok, hazirlansada genel kurul izin vermez

borc 2 milyarda olsa bu gerceklesmez

Fatih Çelik
09.10.2017, 14:14
satilabilse katara kalmayiz, direk nevzat aydin bu ise girer

ama iste bunun icin kanunsal altyapi yok, hazirlansada genel kurul izin vermez

borc 2 milyarda olsa bu gerceklesmez

Biliyorum ama abi kaçarı yok bu kanun elbet çıkacak. Böyle batık şirketleri devletin besleyecek gücü yok bence...

selcuk
09.10.2017, 14:19
Biliyorum ama abi kaçarı yok bu kanun elbet çıkacak. Böyle batık şirketleri devletin besleyecek gücü yok bence...

kanun cikarda, yöneticiler icin cikar

özellestirmeyi icine sokmazlar

kulüp yöneticiligi vitrininden vaz gecmezler

alperrr
09.10.2017, 20:24

ya hocam senin şu fikrini ifşa etmek istememiştim ama söylüyecem herkes duysun..

"Abdülkadiri 15 milyona satıp tekrar 5 milyona yeni bir Abdülkadir bulacağız 10 milyon euro yı 1000 milyon borcu ödemek için kullanalım"

kusura bakmada sen bu kulübün şampiyon olacağına istanbulluları dize getireceğine ve büyük bir kulüp olduğuna inanmıyorsun..
ya da ben öyle anlıyorum..

alperrr
09.10.2017, 20:54

Hocam ağzına sağlık..

Başkan ve yerel medyada yok sürekli teklif var yok şu kadar para veriyorlar gibi söylemleri ne kadar saçma ve küçük düşürücü..
yolda , sokakta , twitterda nerde gören olursa lütfen uyarsın..
kendi ayağımıza sıkmayı bırakalım..
salak milletler , aklını kullanamayanlar eskiden köle idi şimdi iste ise modern köle..
sömürge olan toplumlar , kendini kullandıranlar neden bu hale düştüler..
çok mu güçsüzler , elleri mi eksik ,ayakları mı eksik...hayır değil
akıllarını kullanamadığı için bu durmdalar..birlik olmadıkları için bu durumdalar..

..............
biz illa futbolcu satacaksak niye en değerli futbolcularımızı öne sürüyoruz..
Onazi , Bero , Uğur ... ya da yerini rahatlıkla doldurabileceğimiz oyuncuları satalım..
..............
unutmayalım..
1 galibiyet 2,200 tl
şampiyonluk ödülü 17 milyon tl
2.lik ödülü 13 milyon tl
şampiyonlar ligi getirisi 30-35 milyon euro civarında..

.................

borç borç da
önemli olan kısa vadeli borçtur (detaylı bilgisi olan anlatsın)
o da 400 milyon civarında..
bu bankaya olan borç ve faiz ve kur artışı getiren ve kulübü zorlayan budur..

borcun diğer kısmı önümüzdeki yıllarda vs futbolcuların alacaklarının içinde olduğu kısımdır..
.............
iki sene şampiyonlar ligine git kısa vadeli borcu makul seviyelere çekersin..
al sana ispatı..
http://www.sporx.com/besiktas-santra-yapmadan-143-milyon-kazandi-SXHBQ648714SXQ

bu söylediklerimi düşünmek için süper zeki olmaya gerek yok..sasone hocamın dediği gibi eziklikten kurtulup ,birilerine hayranlıktan vazgeçelim..
bu kulübün genlerinde BAŞKALDIRI var ,İSYAN var , İTİRAZ var .. güç te var YETENEK de var , niye kendimizi sömürtürecezki..

nerdesin Sefer ASAN ..hollanda da yetişen Trabzonlu çocuk için alalım , kaptırmayalım diye yalvarıyodun..elimizdekiler kayıp gidecek..
sonra bol bol küfür edeceksin))

Full HD
09.10.2017, 21:59
Ayakları daha yere basmamış çocukları sırf iyi para edecek diye satmak hem onlara hem bize zarar verir.
Şimdi zamanı değil.

Paraya göre isler degisir.Gercekten Bayern 38 Milyon verecek ise niye satilmasin? Yarin belki o cocuklar parlamayacak ve elinde kalicak.38Milyon Euro cok para ve dogru düzgün kullanirsan sana gelecek seneler icin cok ama cok fazla fayda saglayacak.Ama Ts bu parayi iyi kullanamaz diyorsan ozaman sende haklisin.

Fatih Öztürk
09.10.2017, 23:55
Ey gidi Full HD

Allah belanı versin Aziz Yıldırım :)

zekeriyya
10.10.2017, 08:21
borçları sponsorluklar kapatır
sponsorluklar ürün satışları,pasolig gibi kayıtlı kullanıcılara göre belirlenir
buraya kadar olan kısımı benim 13 yaşındaki çoçuk dahil biliyor.
şimdi
sponsorluk almak için ne yaparsın forma satarsın değilmi
sorun işte tam burada başlıyor
TS clup ürün satmamak için elinden gelenin en iyisini yapıyor fiyat/kalite
pasolig , taraftar pasolig almasında ne yaparsa yapsın (şehirin en yoğun zamanlarında standlar açıp anında kart verme uygulamasını yapmıyor mesala)
burada
ben başkanın vizyon imajını bilemiyorum
filim bende burada kopuyor

tonya55
10.10.2017, 09:02
ya hocam senin şu fikrini ifşa etmek istememiştim ama söylüyecem herkes duysun..

"Abdülkadiri 15 milyona satıp tekrar 5 milyona yeni bir Abdülkadir bulacağız 10 milyon euro yı 1000 milyon borcu ödemek için kullanalım"

kusura bakmada sen bu kulübün şampiyon olacağına istanbulluları dize getireceğine ve büyük bir kulüp olduğuna inanmıyorsun..
ya da ben öyle anlıyorum..
yanlıs anlıyorsun renkdas bende isterim hic gitmesin hep kalsın sampiyon olalım ama cocukların kafasını hep karıstırıyorlar.astronomik bir teklif oldummu tutamıyorsun zaten keske 3 yıl kalsa sampiyonluk yasasak sonra gitseler temennimiz bu ama iste olmuyor.

Faik Yılmaz
10.10.2017, 09:13
Biz bizi tekrar İstanbul takımları seviyesine ( başarı olarak ) ulaştırsın diye Muharrem Usta'ya oy verdik.....

O ise oyuncu alıp satan Gençlerbirliği seviyesine ulaştırmak için gayret ediyor hiç kusura bakmasın.....

Borcumuzu oyuncu ve itibar satarak değil başarı kazanarak ödemediğimiz sürece başarı maşarı gelmez kimse hikaye anlatmasın.....

Yusuf'u sayarak günü kurtarırsın ama yarını kaybedersin...... Bu kadar net

Travelair
10.10.2017, 09:45
İyi paralara tav olunması kulübün düştüğü zor durumla direk ilgili. Ama oyuncuların yerine oyuncu bulabiliyorsan ve yetiştirebiliyorsan sat. Yoksa satamazsın

alperrr
10.10.2017, 10:19
yanlıs anlıyorsun renkdas bende isterim hic gitmesin hep kalsın sampiyon olalım ama cocukların kafasını hep karıstırıyorlar.astronomik bir teklif oldummu tutamıyorsun zaten keske 3 yıl kalsa sampiyonluk yasasak sonra gitseler temennimiz bu ama iste olmuyor.

tamam şimdi anlaşıldı ama....

söylemlerimizi şu kadara gitsin yerine gitmesin önce bi şampiyon olalım şeklinde yaparsak , yönetim , yerel basın ve kamuoyu da bu şekilde yönlenecektir..

sosyal medyanın gücünü unutmayın..
taraftar şu oyuncuyu istemiyorum dediği için yönetimler alamıyor veya şunu alalım deyince almak için elinden geleni yapıyor..

biz şampiyonluk yaşamadan bu çocukları satmayın diye güçlü bir şekilde duralım bak bakalım başkan satabiliyor mu..

tonya55
10.10.2017, 10:23
tamam şimdi anlaşıldı ama....

söylemlerimizi şu kadara gitsin yerine gitmesin önce bi şampiyon olalım şeklinde yaparsak , yönetim , yerel basın ve kamuoyu da bu şekilde yönlenecektir..

sosyal medyanın gücünü unutmayın..
taraftar şu oyuncuyu istemiyorum dediği için yönetimler alamıyor veya şunu alalım deyince almak için elinden geleni yapıyor..

biz şampiyonluk yaşamadan bu çocukları satmayın diye güçlü bir şekilde duralım bak bakalım başkan satabiliyor mu..
kesinlikle cok dogru.

OrkHun
10.10.2017, 13:59
kulüp açısından bakarsak en makulü 10m üstü bir bonservis + sonraki satıştan ciddi bir pay (en az %30) ile satılması gibi görünüyor. Bizde 5 sene üst üste şampiyon da olsak edeceği 20m'dur. burası türkiye ligi. kimse gelip 50m'a adam almaz buradan, başka bir ligde ne yapacağını kesitrmeleri zor.

biz 15 + %30'a satsak ama mesela başaltı takımlardan birine, bir kaç sene sonra, eğer gelişimlerini sürdürüp yıldız olmayı başarırlarsa o zaman 50+ ücretler düşünülebilir ve buradan da ciddi bir meblağ kazanabiliriz.

hem de alınan para ile altyapı için yatırım yapılabilir, yeni tesisler+antrenman teknolojisi yatırımları ve en önemlisi altyapı hocaları için yüksek bir maaş bütçesi ayrılıp avrupa'dan uzman kadrolar getirilebilir.
önemli olan düzgün bir plan yapılıp, sürdürülebilir altyapı başarısı sağlanmasıdır.
bununla birlikte gelen bonservisin bir kısmı da genç/potansiyelli transferlere ayrılabilir tabi.
sürdürülebilir olmayı talep etmeyip de, kırk yılda bir gelen kardelen çiçeği misali nadir yetenekleri kulüpte rehin tutmaya çalışmak mı gerçek taraftarlık oluyor, bilemedim?

ben çocuklar için de düşünüyorum, şu anda türkiye ligi ve türkiye'deki antrenörler ve türkiye'deki sosyo-kültürel ortam genç bir oyuncunun gelişmemesi için gerekli tüm donanıma sahip. bu çocuklar şu ana kadar bir mucizeyi gerçekleştiriyor bana kalırsa ama hep böyle gitmez, peygamber değil bunlar.
tüm bunlardan dolayı, iyi bir bonservis+iyi bir ikinci satış yüzdesi ile satılmaları hem bizim hem de onlar için en faydalısı gibi duruyor.

alperrr
10.10.2017, 15:10
kulüp açısından bakarsak en makulü 10m üstü bir bonservis + sonraki satıştan ciddi bir pay (en az %30) ile satılması gibi görünüyor. Bizde 5 sene üst üste şampiyon da olsak edeceği 20m'dur. burası türkiye ligi. kimse gelip 50m'a adam almaz buradan, başka bir ligde ne yapacağını kesitrmeleri zor.

biz 15 + %30'a satsak ama mesela başaltı takımlardan birine, bir kaç sene sonra, eğer gelişimlerini sürdürüp yıldız olmayı başarırlarsa o zaman 50+ ücretler düşünülebilir ve buradan da ciddi bir meblağ kazanabiliriz.

hem de alınan para ile altyapı için yatırım yapılabilir, yeni tesisler+antrenman teknolojisi yatırımları ve en önemlisi altyapı hocaları için yüksek bir maaş bütçesi ayrılıp avrupa'dan uzman kadrolar getirilebilir.
önemli olan düzgün bir plan yapılıp, sürdürülebilir altyapı başarısı sağlanmasıdır.
bununla birlikte gelen bonservisin bir kısmı da genç/potansiyelli transferlere ayrılabilir tabi.
sürdürülebilir olmayı talep etmeyip de, kırk yılda bir gelen kardelen çiçeği misali nadir yetenekleri kulüpte rehin tutmaya çalışmak mı gerçek taraftarlık oluyor, bilemedim?

ben çocuklar için de düşünüyorum, şu anda türkiye ligi ve türkiye'deki antrenörler ve türkiye'deki sosyo-kültürel ortam genç bir oyuncunun gelişmemesi için gerekli tüm donanıma sahip. bu çocuklar şu ana kadar bir mucizeyi gerçekleştiriyor bana kalırsa ama hep böyle gitmez, peygamber değil bunlar.
tüm bunlardan dolayı, iyi bir bonservis+iyi bir ikinci satış yüzdesi ile satılmaları hem bizim hem de onlar için en faydalısı gibi duruyor.

5 sene şampiyon olsakda edeceği 20m dir demişsinizde..5 sene şampiyonlar liginden ne kadar gelir elde edeceğimizi biliyormusunuz..

satalım düşüncesini kafalara kim yerleştirdi..bilmiyorum ama bu düşünceye karşı tek kişi kalsamda savaşacam..

ya Trabzonlular akıllıdır uyanıktır çalışkandır liderdir derlerdi..(size demiyorum ..genele söylüyorum çünkü çok etkili bir satalım düşüncesi hakim heryerde yerel medya , başkan vs) bunun bir kandırmaca olduğunu çok net anlayabiliyorum şimdi..
kandırma yöntemi olarak kullanıyorlarmış demekki..iki övgü dolu söz ondan sonra kandır gitsin..

satmak zorunda değiliz..........bak adam sahaya çıkmadan 144 trilyon kazanıyor 5 kere değil...2 kere şampiyon ol 250-300 trilyon kazan..

.................................................. .....
Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne Gitmeden 144 Milyon TL'yi Kasasına Koydu

AYAK BASTI PARASI 13 MİLYON EURO

Siyah beyazlılar, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde grup aşamalarına kaldığı için 13 milyon Euro'luk katılım payını almaya hak kazandı.
TOPLAMDA 35 MİLYON EURO

Katılım payı dışında Beşiktaş, Türkiye'ye ait yayın hakları havuzundaki tüm parayı tek başına aldı. Türkiye için yaklaşık 22 milyon Euro olan yayın parasıyla birlikte Beşiktaş, sadece gruplara kalarak 35 milyon Euro'ya yakın bir para kazanmış oldu.
Beşiktaş'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde santra yapmadan elde ettiği gelir, Türk Lirası ile 143.7 milyon TL oldu.

sasone
10.10.2017, 15:31
Bu kulübün tarihi belli,nasıl ve kimlerle Türk Futbol tarihini değiştirdiği belli,İstanbul takımları gibi olmaya çalışırken bugünkü başarısız ve borçlu kulüp haline geldiği de belli,bunları her Trabzonsporlu bilir,bunun farkında olup da bizi tekrar başarıya taşıyacak altyapı çocuklarını gelir kapısı olarak gören herkes düşmandır Trabzonspor'a.

Mustafa ÖZDEMİR
10.10.2017, 15:40
10 yıldır ilk kez altyapıdan oyuncu çıkardık .bunun maddi bir ölçüsü olmamalı .kadromuza onların yanına bir kaç yıl içinde 1-2 tane daha futbolcu çıkarmaya çalışmamız lazımki Türk futbolumu domine edelim

Faik Yılmaz
10.10.2017, 15:50
Futbolcu satarak borç ödeyeceğiz demek bence acizliğimizin ifadesidir.....

Takımın başarılı olacağına güvenmemektir.

Takım şampiyonlar ligine " selamun aleyküm " bile dese Yusuf ile Abdülkadir'den kazanacağımız parayı fazlasıyla çıkarır....

Ayakbastı parası , yayın gelirleri , stadyum gelirleri ve diğer yan gelirler ile.....

Ha bu iki oyuncuyu satarsan zaten geçen yılki vasat kadroya inersin ki bu kadro ile zaten başarı gelmez.....

demekki yönetimde kendi kurduğu takımın başarılı olacağına inanmıyor.....

e taraftarı nasıl inandıracaklar merak ediyorum doğrusu

Fatih Çelik
10.10.2017, 16:13
Bu kulübün tarihi belli,nasıl ve kimlerle Türk Futbol tarihini değiştirdiği belli,İstanbul takımları gibi olmaya çalışırken bugünkü başarısız ve borçlu kulüp haline geldiği de belli,bunları her Trabzonsporlu bilir,bunun farkında olup da bizi tekrar başarıya taşıyacak altyapı çocuklarını gelir kapısı olarak gören herkes düşmandır Trabzonspor'a.

Evet başarılıydık tabi 1980ler falan sanırım kaleciye geri pas serbestti galiba. Tekrar 80lerdeki gibi olacaksa neden başarılı olmayalım altyapı ürünleriyle.

pazarkapılı
10.10.2017, 16:54
Bu kulübün tarihi belli,nasıl ve kimlerle Türk Futbol tarihini değiştirdiği belli,İstanbul takımları gibi olmaya çalışırken bugünkü başarısız ve borçlu kulüp haline geldiği de belli,bunları her Trabzonsporlu bilir,bunun farkında olup da bizi tekrar başarıya taşıyacak altyapı çocuklarını gelir kapısı olarak gören herkes düşmandır Trabzonspor'a.futbol daha dogrusu futbol ekonomisi o kadar degistiki bazı seyleri bir iki noktayla acıklayamıyoruz....

öncelikle düsman hain gibi sıfatlar ile insanları tanımlamak büyük hata, sonucta bu bir fikir ortamı herkes hersekilde aynı düsünmez düsünemez bu gibi ayrımlastırıcı ifadeler hos degil....burada kimse kendisini ispat etmek zorunda degil, kaldıki kimse nasıl nesartlarda yasıyor yasamıs yada yasayacak bunu bilmemiz mumkun degil....

futbol ekonomisini sehir daha makro seviyede ülke ekonomisinden ayırmak soz konusu degil....daha dogrusu hicbir aktiviteyi ülkenin genel durumundan ayıramazsınız....ayırmaya calısmak sey gibi futbolda sikeye karsı cıkıp torpil ile ise girmek gibi bisey....yani sizin hayattaki anlamınız bakıs acınız ne ise bunun karsılıgı olarak bu ifadeyi degisik platformlarda ifsa etmeye calısırsınız....bu bağlamda 70 li yılların düsüncesi ile simdiki düsünce paralelligi herne olursa olsun mesafeli yaklasmayı gerektirmesi kadar dogal bir durum olamaz....evet bende altyapı ile klubun üretim ile biryerlere gelecegıni düsünüyorum ama bunu kardelenler ile degil seri üretim ile yapacaksanız....

iki kavram arasında gercekten cok büyük fark var....oncelikle seri üretim modeline gececekseniz yada bunu benimsemisseniz belirli bir ekonomik sistemin parcasısınızdır artık(benim gibi marx severseniz bu ayrı tabi)....yani arz-talep dengesi ile ilerleyen anlayısıın parcası olmak zorundasınızdır....tabi bunun pazarlama reklam vs vs daha derin giden altbaslıklarıda var oraya girmeyecem....kısa kesmek gerekirse hayatta herseyin bir karsılıgı yada bedeli vardır ama herseyin bunları es gecerek yorumda bulunmak isin suanki dogasına aykırı....

ikinci kısım kardelenler icin ise, soyleyecek bir sozum yok....10 yılda 15 yılda bir gelirler, taraftarın onlara olan sevgisi oldukca fazladır gitmesini istemezler, evet hepsi dogru hicbir itirazım yok, benim gorusum oyuncu satıslarından elde edilen gelirlerin artması gelir kalemi olarak klubun bu düsünceyi işletmesi yonundedir....

Full HD
10.10.2017, 22:50
Ey gidi Full HD

Allah belanı versin Aziz Yıldırım :)

Allah belani versin Aziz Yildirim. :)

Saint Castillo
10.10.2017, 23:09
Biz bizi tekrar İstanbul takımları seviyesine ( başarı olarak ) ulaştırsın diye Muharrem Usta'ya oy verdik.....

O ise oyuncu alıp satan Gençlerbirliği seviyesine ulaştırmak için gayret ediyor hiç kusura bakmasın.....

Borcumuzu oyuncu ve itibar satarak değil başarı kazanarak ödemediğimiz sürece başarı maşarı gelmez kimse hikaye anlatmasın.....

Yusuf'u sayarak günü kurtarırsın ama yarını kaybedersin...... Bu kadar net

gs fb bjk uygun oyuncuları geliştirip yüksek paralara satamıyor diye porto benfica monaco vizyonsuz kulüpler mi?

hay1699
10.10.2017, 23:34
Onları sahada görmek gurur verici...

Şanlı SanMarino
11.10.2017, 01:30
Başkanın yetenekli genç oyuncular için pazar oluşturması ve bunu dillendirmesi tarihi bir hamle. Sportif başarı kadar yetiştirdiğini satmak başka bir deyimle paraya çevirmek de önemli. İkisi birden olursa zaten seneler boyu lige damga vuracak bir sistem gelişir.

50 milyon avro yani 220 milyon tl
Yusuf 15
Abdüladir 15
Castillo 8
Onazi 6
Okay 6

Ve bu 5 oyuncunun yerine 5 faklı yıldızı alttan ve alıp parlatarak veya satın alıp yetiştirerek adapte edebilecek potansiyelimiz var. Borcun 1/4'lik kısmı bitti bile. Birde sportif başarı kupa, Avrupa macerası varsa zaten borç yarılanır.

Trabzonspor'un battığı yok da bazı çok bilmişlerin yerin dibine girmişliği var. Mesela mitomani hastalarının.

Buğra Çora
11.10.2017, 02:00
bu cocuklari satan kücük islerin adami olur.
bu cocuklari tüm yüksek teklifleri ragmen elinde tutan kisi ise, hem gelecegi ön görür hemde büyük oynar!

1. ilerki zamanlarda yabanci oyuncu sayisi düsecekken bu oyunculari satmak aptalik ve cahilce bir adim olur!
2. kazandigin bonservis bedeliyle borcu degil, sadece faizi ödersin.
3. Faiz de degilse sacma sapan bir yabanci transfere yatirirsin.
4. Suan Trabzonspor bu yetenekte genc bir oyuncu almak istese en az 20 Milyon € bonservis ödemesi zorunda.
5. Bide böyle bakin olaya. Bonservis ödemeden düsük maliyetli bir futbolcun var ve bu 10 sene boyunca üst düzey hizmette bulunuyor sana... bu borc bataklikigindan cikmanin tek yolu bu bence!
6. Daha yeni iskelet oturdu ve bu iskeleti cogu kisi görmesede yusuf yönetiyor... bukadar bekledik. dagitirsan bozarsan kafana sikarsin.
7. Baskan Muharrem Ustanin Vizyonu bu cocuklarda test edilecek. bakalim ne kadar vizyonlu :)
8. Baskanin satmayacagindan eminim... sadece piyasayi yokluyor ve deger katiyor oyuncularina.

Yani anlayacaginiz satarsan kücük islerin adami olursun! ;)

Buğra Çora
11.10.2017, 02:20
Bide Sampiyonlar ligi oynayip Yusufu 50 milyona, abdulkadiri 100 milyona satmak var...
Simdi satarsan degerlerin altinda satarsin.
Inan kazancin sifir olur!
Ne basari yakalarsin, nede A class takim olma sansin var.

Alti tane oyuncu yazmissin. durmadan satarsan nasil istikrari yakalarsin.???

Satmaya karsi degilim.. Sadece degerini buldugunda ve yeri doldugunda satisa varim!!!!

Daha Trabzonsporda kusursuz calisan alt- ve üstyapi sistemi yönetecek bir mekanizmasi kurulmadi. suanda yerli genc oyuncu satisi herseyiyle intihar olur.

OrkHun
11.10.2017, 09:27
5 sene şampiyon olsakda edeceği 20m dir demişsinizde..5 sene şampiyonlar liginden ne kadar gelir elde edeceğimizi biliyormusunuz..

satalım düşüncesini kafalara kim yerleştirdi..bilmiyorum ama bu düşünceye karşı tek kişi kalsamda savaşacam..

ya Trabzonlular akıllıdır uyanıktır çalışkandır liderdir derlerdi..(size demiyorum ..genele söylüyorum çünkü çok etkili bir satalım düşüncesi hakim heryerde yerel medya , başkan vs) bunun bir kandırmaca olduğunu çok net anlayabiliyorum şimdi..
kandırma yöntemi olarak kullanıyorlarmış demekki..iki övgü dolu söz ondan sonra kandır gitsin..

satmak zorunda değiliz..........bak adam sahaya çıkmadan 144 trilyon kazanıyor 5 kere değil...2 kere şampiyon ol 250-300 trilyon kazan..

.................................................. .....
Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne Gitmeden 144 Milyon TL'yi Kasasına Koydu

AYAK BASTI PARASI 13 MİLYON EURO

Siyah beyazlılar, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde grup aşamalarına kaldığı için 13 milyon Euro'luk katılım payını almaya hak kazandı.
TOPLAMDA 35 MİLYON EURO

Katılım payı dışında Beşiktaş, Türkiye'ye ait yayın hakları havuzundaki tüm parayı tek başına aldı. Türkiye için yaklaşık 22 milyon Euro olan yayın parasıyla birlikte Beşiktaş, sadece gruplara kalarak 35 milyon Euro'ya yakın bir para kazanmış oldu.
Beşiktaş'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde santra yapmadan elde ettiği gelir, Türk Lirası ile 143.7 milyon TL oldu.

örnek verdiğin beşiktaş, şartlar oluştuğunda çok adam sattı, yerine de koydu.

ayrıca, belli bir seviyeye gelirlerse, bu çocuklar kendileri gitmek isteyecek, ki onlar için %100 mantıklı olan budur. bu tımarhaneden hallice ülkeden fırsat bulduğunda gitmek istemeleri kadar normal bir şey yok.
oyuncu, piyasası olduktan ve gitmek istedikten sonra, doğru olanı makul bir anlaşma ile yol vermektir. zorla tutulan topçudan hayır geldiğini görmedim ben şimdiye kadar.

yasinylmz
11.10.2017, 10:02
Arkadaşlar yapmayın etmeyin.. Oyuncu satmanın neresi vizyonsuzluk değeri bulunan her oyuncu satılabilir. Porto,Benfica bizim klüplerden akılsız mı bu işi yapıyorlar? Gençlerbirliği örneği verilmiş ne alakası var Gençlerbirliği ile ?Hem Trabzonspor İstanbul klüpleri ile maddi olarak yarışamaz bu şekilde olmaz diyorsunuz hem de oyuncu satmasın bu şekilde kendini finanse etmesin diyorsunuz. Fb,Gs bu işi yapmıyorsa kendi salaklıkları. Bjk Fiko ile yapmaya başladı. Oyuncu değeri bulunursa satılır satılmalıda.

Full HD
11.10.2017, 13:00
Bide Sampiyonlar ligi oynayip Yusufu 50 milyona, abdulkadiri 100 milyona satmak var...

Olasilik hemen hemen sifir! Bu oyunculara yani mesela Abdulkadire 38 milyon € veren olursa hemen satilmali.Yarin bu cocugun ne olacagi belli degil Allah korusun bir sakatlik ya da performans düsüsü olursa, ozaman bu rakami rüyamizda görürüz.Eger Bayern gercekten 38 milyon € verirse, hemen satilsin!

İsa Gündoğdu
11.10.2017, 13:14
alt dan yetişenler önce Trabzon a Trabzonspor a borçlarını ödesinler ondan sonra istediklere yere zaten biz göndeririz

Mustafa YILMAZ
11.10.2017, 14:16
18-20 yaşında ki bedavaya oynayan çocukları satalım yerlerine 30 yaş üstü 4 milyon euro maaşlı adamlar alalım.

satalım diyenler karşılaşacağınız tablo bu.

ha değerini bulan satılsınsa daha değerini bulmadı ki bu çocuklar. o zaman gelince zaten elimizde tutamayız.

alt yapıdan çıkmış bu adamlar hiç mi heyecanlandırmıyor sizi ? desen ki messi-ronaldo gelsin yusuf-abdüş gitsin kapıyı suratlarına kapatırım yusuf-abdüş'ü değişmem.

sasone
13.10.2017, 00:20
Evet başarılıydık tabi 1980ler falan sanırım kaleciye geri pas serbestti galiba. Tekrar 80lerdeki gibi olacaksa neden başarılı olmayalım altyapı ürünleriyle.

Bocaladığında,dara düştüğünde ilk nerede hata yaptığını düşünürsün,hatanı bulduktan sonra da nasıl başarmıştım,benim yolum neydi sorusunu sorarsın.
Biz profesyonelliği için değil forma için savaşan adamlarla başardık,kaleciye geri pas vermiş, puan sistemi,yan faktörler.

Olayın özüne bakmayı hiç denemiyor kimse,elimizde hazine var,Türk Futbol tarihinde yetişmiş en yetenekli futbolcuların ilk 10'unda Trabzon ve etrafındaki genetik var.
Bizde olanları saymıyorum.
Tugay,Okan,Emre,Cemil Turan gibi bize hizmeti dokunmayanlar bile takımlarında efsane isimler olmuş.

Biz ekmeği yiyeceğiz,bunu bizden başkasına ancak biz doyduktan sonra vereceğiz,çünkü eğer güçten düşersek kimse bize ekmeğini vermiyor.

futbol daha dogrusu futbol ekonomisi o kadar degistiki bazı seyleri bir iki noktayla acıklayamıyoruz....

öncelikle düsman hain gibi sıfatlar ile insanları tanımlamak büyük hata, sonucta bu bir fikir ortamı herkes hersekilde aynı düsünmez düsünemez bu gibi ayrımlastırıcı ifadeler hos degil....burada kimse kendisini ispat etmek zorunda degil, kaldıki kimse nasıl nesartlarda yasıyor yasamıs yada yasayacak bunu bilmemiz mumkun degil....

futbol ekonomisini sehir daha makro seviyede ülke ekonomisinden ayırmak soz konusu degil....daha dogrusu hicbir aktiviteyi ülkenin genel durumundan ayıramazsınız....ayırmaya calısmak sey gibi futbolda sikeye karsı cıkıp torpil ile ise girmek gibi bisey....yani sizin hayattaki anlamınız bakıs acınız ne ise bunun karsılıgı olarak bu ifadeyi degisik platformlarda ifsa etmeye calısırsınız....bu bağlamda 70 li yılların düsüncesi ile simdiki düsünce paralelligi herne olursa olsun mesafeli yaklasmayı gerektirmesi kadar dogal bir durum olamaz....evet bende altyapı ile klubun üretim ile biryerlere gelecegıni düsünüyorum ama bunu kardelenler ile degil seri üretim ile yapacaksanız....

iki kavram arasında gercekten cok büyük fark var....oncelikle seri üretim modeline gececekseniz yada bunu benimsemisseniz belirli bir ekonomik sistemin parcasısınızdır artık(benim gibi marx severseniz bu ayrı tabi)....yani arz-talep dengesi ile ilerleyen anlayısıın parcası olmak zorundasınızdır....tabi bunun pazarlama reklam vs vs daha derin giden altbaslıklarıda var oraya girmeyecem....kısa kesmek gerekirse hayatta herseyin bir karsılıgı yada bedeli vardır ama herseyin bunları es gecerek yorumda bulunmak isin suanki dogasına aykırı....

ikinci kısım kardelenler icin ise, soyleyecek bir sozum yok....10 yılda 15 yılda bir gelirler, taraftarın onlara olan sevgisi oldukca fazladır gitmesini istemezler, evet hepsi dogru hicbir itirazım yok, benim gorusum oyuncu satıslarından elde edilen gelirlerin artması gelir kalemi olarak klubun bu düsünceyi işletmesi yonundedir....

Ben gerçeklerin farkında olan bir insanım,paranın gücünü de az çok öğrendik bu yaşımıza gelene kadar,hayal dünyasında yaşamıyorum ama bir şey söylüyorum Trabzonspor eğer doğru yönetilir ve taraftarı da alt yapıdan çıkanlara öcü gibi veya dünya yıldızı gibi davranmayı bırakır,makul olursa biz kimseye istemediğimiz adamı satmadan da yaşayabiliriz.

Ha sen şunu diyorsun anlarım,alttan gelen kadroda olandan daha iyi oynayanı sat,daha iyisi Trabzonspor'un olsun ona varım.

Ama en az 10 milyon taraftarı,bir o kadar da sempatizanı olan,taraflı tarafsız futbolla ilgili veya ilgisiz herkese anlatacağı mükemmel hikayeleri olan,altın madeni gibi futbol genetiği olan,değil Türkiye,dünyanın neresine giderse gitsin taraftarı kendine ayrılan yeri dolduran dünyanın en önemli ilk 50 kulübü içindeki bir takıma para için elindeki en değerli adamı satıyor dedirtmek,kaybettirir.

Faik Yılmaz
13.10.2017, 08:18
Trabzon Dergisi'ni 2 yıldır becerip çıkaramayan Trabzonspor Yönetiminden Yusuf Yazıcı'yı ve Abdülkadir'i iyi fiyata satıp, borçları azaltıp üstelik yerlerine onlar kadar kalitelilerini almasını bekliyorsunuz.....

Siz mi çok iyimsersiniz ben mi çok kötümserim bilemedim doğrusu......

alperrr
14.10.2017, 12:46
kaya çilingiroğlu..

"Şenol Güneş için bjk,fb,gs de hocalık yapmak başka birşey Trabzonspor'da hocalık yapmak başka birşey.."

Yazıcı ve Ömür'ü şampiyonluk yaşamadan satalım diyenlerin Trabzonspora bakışı bu herif gibi..

Faruk BERBER
14.10.2017, 12:48
kaya çilingiroğlu..

"Şenol Güneş için bjk,fb,gs de hocalık yapmak başka birşey Trabzonspor'da hocalık yapmak başka birşey.."

Yazıcı ve Ömür'ü şampiyonluk yaşamadan satalım diyenlerin Trabzonspora bakışı bu herif gibi..

Doğru demiş, burada Jaja'yı takımdan uzaklaştırdı. Orada Quaresma'nın elini öpecek neredeyse :)

Burada kafasına göre rahat rahat takılıyordu. Oraları daha farklı. Yanlış bir şey söylememiş.

alperrr
14.10.2017, 13:06
Doğru demiş, burada Jaja'yı takımdan uzaklaştırdı. Orada Quaresma'nın elini öpecek neredeyse :)

Burada kafasına göre rahat rahat takılıyordu. Oraları daha farklı. Yanlış bir şey söylememiş.

hala anlamıyosunuz Trabzonspor'u küçümsüyor ..sizcede öyle mi?..bırak Jaja'yı falan..

bende diyorum ki satalım diyenler Trabzonspor'u küçük görüyor..

castillo61
14.10.2017, 16:27
Usta yine taraftarın nabzını ölçüyor herhalde. Durmadan sosyal medyada haber yapılıyor. Abdülkadir'i sezon sonu satan bir daha ağzına Trabzonspor'u alamaz. Bu kadar net.

ccd6167
14.10.2017, 17:48
Biraz ağır ama günü kurtarmaya yönelik politakalarla kulübü yöneten gerizekalılar bu çocukları da satar

Aynı zamanda şampiyonluk benim için önemli değil

Bu çocukların yanına 3 4 tane daha altyapıdan adam koyup avrupa kupasında final oynayacak kadro kurmak zor olmasa gerek..

Hedef avrupada başarılı olmak bu çocuklarla..

Sonra yusuf 50 abdülkaldir 70 de eder 80 eder.. Avrupada başarı olmadan bu paralar dönmez

sasone
20.12.2017, 23:19
Bu konuda başkanın açıklamaları çok net ve kendisini bağlayıcı oldu.

Sadece Yusuf ve Abdülkadir değil tüm alt yapıdan çıkan futbolcuların kulağına küpe olarak takılacak bir söz söyledi başkan,önce Trabzonsporla özdeşleşecekler,efsaneleri olacaklar,şampiyon yapacaklar,başarıları ile kulübü ileri taşıyacaklar.
Sonra da Trabzonspor'un çıkarı neyi gerektiriyorsa ona göre kulüp değerlendirir.

alperrr
21.12.2017, 00:08
Bu konuda başkanın açıklamaları çok net ve kendisini bağlayıcı oldu.

Sadece Yusuf ve Abdülkadir değil tüm alt yapıdan çıkan futbolcuların kulağına küpe olarak takılacak bir söz söyledi başkan,önce Trabzonsporla özdeşleşecekler,efsaneleri olacaklar,şampiyon yapacaklar,başarıları ile kulübü ileri taşıyacaklar.
Sonra da Trabzonspor'un çıkarı neyi gerektiriyorsa ona göre kulüp değerlendirir.

Keşke bu mükemmel fikirler tüm taraftarımızada sirayet etse..

bunun yanında yerel medyadaki sivri zekalarada sirayet etse de sürekli aoov şu kadar para veriyorlar bu kadar para veriyorlar haberi yapmasalar..

adamlar bildiğin kendi ayağımıza sıkıyor..
hatta kendi tuttukları kulübe rahat sömürülebilecek 3.dünya ülkesi muamelesi yapıyorlar..
en kötüsüde bunu anlatsan dahi anlayabilecek kapasiteleri yok..

cyberentalpi
21.12.2017, 00:19
Keşke bu mükemmel fikirler tüm taraftarımızada sirayet etse..

bunun yanında yerel medyadaki sivri zekalarada sirayet etse de sürekli aoov şu kadar para veriyorlar bu kadar para veriyorlar haberi yapmasalar..

adamlar bildiğin kendi ayağımıza sıkıyor..
hatta kendi tuttukları kulübe rahat sömürülebilecek 3.dünya ülkesi muamelesi yapıyorlar..
en kötüsüde bunu anlatsan dahi anlayabilecek kapasiteleri yok..

Trabzon yerel medyası TS nin en büyük düşmanıdır net. Aziz ile yarışacak kapasitedeler

erenslash
21.12.2017, 00:22
bravo çok doğru ben yusufla abdülkadirin ancak şöyle satılmasına karşı değilim oynarlar bizde 3-4-5 sene avrupa kupasına giderler şampiyonlar ligi yaşarlar belli başarı elde ederiz beşiktaş gibi değerleri artar şampiyonluk yaşatırlar o zaman bakarsın gelirin olur tamam ancak o zaman oyuncu satarak başarı kapanmaz Fatih tekke ne dedi? Türkiye ligi bir şey değil asıl başarı avrupa kupası final şu bu başarı dedi hem finansal olarak hem güç olarak takım dünya piyasasına çıkıyor altyapımız fabrika gibi oyuncu çıkarmıyor hemen satarsak hem şampiyonluk hayal olur hem yerli oyuncu kolay yetişmiyor arsenal mi altyapımız satalım...türkiye liginde şampiyonluk da yaşamak lazım sonra avrupada yarı final olmalı hedef bizim enayiler gidiyor hubocan bilmem ne 30 luk defans alıyorlar bu da yanlış

erenslash
21.12.2017, 00:27
Trabzonsporun bazı aç gözlü yöneticileri ve istanbul medyası bizim bazı taraftara kitleye gaz verior kendi medyası da bu yüzden hemen çocukların kafayı karıştırıyorlar hesapta oyuncu satmakla borç kapanmaz gerçekten büyük takımlar kendi yerli oyuncusunu tutar as yapar takımın efsanesi yapar iki üç tanesini elde tutar ve üzerine koyarak gider satacaksak yabancıları satsınlar altyapı oyuncularını değil ayrıca ligde başarı potasına girmişken gidip eldeki iyi yabancı oyuncuları satmak da ihanettir borcu kapatmak istiyorsak şampiyon olacağız veya şampiyonlar ligine gideceğiz bu kadar basit

erenslash
21.12.2017, 00:35
sen yusuf abdülkadir gibi adamları 5 sene oynat efsane olsunlar şampiyon ol şampiyonlar liginde guruplardan çık bakalım yusuf abdülkadir kaça gidiyor

celaledtin
21.12.2017, 08:24
Abdulkadir i messi gibi gören arkadaşlar yaşınız kaç merak ediyorum. Bakın türkiye de abdulkadir gibi binlerce genç var sadece keşfedilmeyi bekliyorlar. Ben 25 sene önce lisede iken ufak tefek sol ayaklı osman diye bir çocuk vardı. Bir kulüpte lisanslı futbolcuydu. Öyle bir top oynardı ki bütün okul onu seyretmek için can atardı. Sergen miş abdülkadir miş ben böyle topçu hayatımda görmedim. Ve o çocuk futbolcu olamadı muhtemelen torpili yoktu. Abdülkadir sadece şansı yaver gidenlerden biri. Değerini bulunca satacaksın çünkü aynısından çok var.

Yiğit Gayretli
21.12.2017, 08:43
Yapma yauv!

celaledtin
21.12.2017, 08:50
Yapma yauv!
Forumun saati yanlış sayın yönetici.

cenks61
21.12.2017, 09:05
ne saçmalıyorsun sen? BJK her sene bunu yapıyor.. Ederi geleni satacan.. Aşağıdan adam çıkaracan.. Benfica,Porto,Monaco nasıl yapıyor ise sende yapacan.. Hain filan ne demek yahu ?

Yiğit Gayretli
21.12.2017, 09:07
Forumun saati yanlış sayın yönetici.

Forumun saatinde sıkıntı yok. Kendi profil ya da bilgisayar ayarlarını kontrol etmen gerek.

celaledtin
21.12.2017, 09:28
Forumun saatinde sıkıntı yok. Kendi profil ya da bilgisayar ayarlarını kontrol etmen gerek.
Bu gönderdiğin mesajın saati 08:07 görünüyor. Oysaki bilgisayar saati 09:07 . Sende bu mesajın saati ne görünüyor.

OzcanHan61
21.12.2017, 10:41
Yöneticilerden önce taraftarimizin mentalitesi degismesi lazim. Her ikinci yorum "Yusuf avrupaya gitsin", "Yusuf'u Arsenal istiyor" gibi...

Cogu taraftarimiz artik bizi basamak takim olarak görüyor. Yillarca gelmeyen sportif basarinin sonucunda biz bile kendimizi büyük olarak görmüyoruz artik. Lider ile aramizda 5 puan kalmis bu hafta galibiyet alip yukarda kalirsak devre arasina cok avantajli girmek mümkün. Fikstür avantajida yanimizda. Ama bizim derdimiz Yusuf'un Abdulkadir'in baska takimlarda elde edecegi sportif basari olmus. Arkadas Trabzonspor formasi cikarsin bir oyuncu basarilar diler beynimden silerim. Banane baska takimda alacagi basarilardan. Önce bize yararli olsun kendini kanitlasin. Sonra ucar gider zaten...

Yiğit Gayretli
21.12.2017, 11:29
Bu gönderdiğin mesajın saati 08:07 görünüyor. Oysaki bilgisayar saati 09:07 . Sende bu mesajın saati ne görünüyor.
Bende doğru görünüyor. Profilinden saat ayarlarına bakman gerek.

alperrr
21.12.2017, 23:38
ne saçmalıyorsun sen? BJK her sene bunu yapıyor.. Ederi geleni satacan.. Aşağıdan adam çıkaracan.. Benfica,Porto,Monaco nasıl yapıyor ise sende yapacan.. Hain filan ne demek yahu ?

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, sezon başında Cenk Tosun için İngiliz Crystal Palace’ın 12.5 milyon euro’luk teklifini “Bu para çok az” diyerek kabul etmedi. Cenk’e “Seni Dünya Kupası sonrasında 25 milyon euro’ya satacağım” diyen Başkan, milli yıldızın transfer bedelini belirledi: 40 milyon euro
.......................
son belirledikleri fiyatı bidaha yazıyım 40 milyon euro..
bjk kimi satıyor
ya gitmek isteyeni
yada işine yaramayanı..

biraz kafayı çalıştırmak lazım..
bizde Onazi yi , Bero yu , Mas 'ı satabiliriz mesela
ve yerlerine daha iyilerini bulmak şartıyla..
........................
aşağıdan adam çıkarma fikrine katılıyorum..
dünyada en zor bulunan 8-10 nuamara bölgeleri için Abdülkadir ve Yusuf gibi iki pırlantaya sahibiz
aşağıdan stoper çıkarırsak,
önlibero çıkarırsak(Cafer Tosun),
orta saha çıkarırsak (sefa) gibi 3-4 seneye bu takım tutulmaz , otur keyifle izle..
istanbul takımlarını ezerek yendiğimizde acayip zevk alacaksın sende..

......................

hala aynı fikirdeyim kulüp için faydalı oldukları sürece ve performansları böyle olmaya devam ettiği sürece

bu çocukları satanda ,

satılması fikrini yayanda haindir..

sason
22.12.2017, 02:00
Başlık tamamen saçmalılar doluşmuş.Hele şu Fiko örnekleri hiç uymamış.

Fiko bir nebze iyi ama ne Porto, ne Benfica örnekleriyle alaksı yok bir kere.Adam zamanında alınan gençleri satıyor ama onları parlatan birisi var.Kimi koysa bir şeyler çıkarıyor.Çok para kazandı ama çokta harcıyor bu arada ve en kötüsü hala borçları artıyor.

Satışlardan kar etmen, büyümen,aynı zamanda başarılı olman için bir kulüp kültürü lazım.Önce yerlerine yine büyütebileceğin gençler alman lazım.Bir devirdaim sağlaman lazım.Gençler satıp gidip 30 küsürlük adamlara üçer beşer verirsen batarsın.

Doğru düzgün planlı şekilde ilerleyecek Fiko dahil hiç kimse yok Türkiye'de.Fikonunda planı olsa Negredolara, pepelere servet ödemezdi.Bunun adıda vizyon değil, günü kurtarmatır.

Bizim gençlere gelince Trabzonspor için satılmasını istemem.Ama kendileri için satılırlar inşallah.Çok iyi biliyorum ki 3 sene sonra buralar küfür dolacak.Özevlatlar diye tiye alınacak, videolar konulup dalga geçilecekler.

Bu yüzden sezon sonu giderler umarım.