PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Hoca Bu Kadroyla Başarılı Olabilir mi ?

erenslash
28.08.2017, 01:16
Ersun Hocanın bu kadroyla başarılı olacağına inanıyor musunuz?

Fikirleriniz nelerdir?

Emre Çömez
28.08.2017, 01:26
inanmıyorum. tek yaptığımız "faul".
ayrıca anket olsaydı keşke.

Ozan Yılmaz
28.08.2017, 01:49
Soru şu olmalıydı:
Ersun Hoca'nın hangi kadro ile başarılı olabileceğine inanıyorsunuz?

Maalesef ben inancımı kaybetmeye başladım,
hep sabrettik, bekledik, umut ettik fakat bir gelişim görünmüyor takımın oyununda, mehter takımı gibi olduk

Ertan OKUMUŞ
28.08.2017, 02:12
Ben hiçbir şekilde başarılı olacağına inanmıyorum,geçen 1,5 yıl bunu gösterdi..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Murathan
28.08.2017, 03:18
soru yanlış.
yeter artık vallahi yeter billahi yeter. 2. seferinde geldiğinde ihonun kadrosu vahidin kadrosu dediniz, geçen sene geldi nevzatın kadrosu dediniz. vallahi yeter artık YETER YETER YETER
bu adam hoca falan değil aklı 3 senedir burada değil. niyetini görün artık lütfen. biri sizi hipnotize mi ediyor Allah aşkına yav Erbakan hoca gibi yaptınız beni burada aaa
2014'te uçurur dediğiniz kadroyu adam çöpe çıkardı bu sefer izin vermeyelim yeter.

E. Okan Bülbül
28.08.2017, 04:46
Sahada gördüğümüz şey eğer Ersun Hoca'nın antremanlarda uygulatmaya çalıştığı şeye paralelse (ki inanmak istemiyorum böyle olduğuna) büyük destekçilerinden biri olmama rağmen benim umudum kalmadı diyebilirim. Bloklar arası bağlantı sıfır, ana taktik uzun top yapıp karşı takımın savunmasından seken topları şok pres ve hızlı reaksiyonlarla pozisyona çevirmek, ki cidden küme düşmemeye oynayacak takımlara yakışır bi taktik bence. Onun dışında 2 senedir yeni bir şey denememesi beni düşüncelere sevk ediyor. Ya görüyosun Yusuf formsuz, 11 den kesmek istememeni hoş görürüm ama oyunda yok, bir şeyler denemen lazım (göztepe maçı için örneğin) Bongonda vasat oynuyor, Olcay savaşıyor, Okay-Kucka kısır, Yusuf kayıp. Abi çek Olcay'ı 10 numaraya, çıkar Yusuf'u sok Abdülkadiri ( hadi o kadar cesur değilsin elinde olan Bero'yu) kanada, Okay veya Kucka'dan birini de çıkar sok Onaziyi ya da forveti çiftle elindeki kadro o kadar kısır bi kadro değil değişik varyasyonlar deneyebilirsin. Bir şeyler dene ne bileyim, bi reaksiyon görelim, hoca çabaladı denedi olmadı diyelim ama yok. Fiks değişiklikler. Set oyunu zaten 0, 2 tane ön libero var hala defanstan uzun topla çıkmak zorunda kalıyoruz falan nereden baksan elde kalıyor. Bu Göztepe maçında farklı birşeyler vardı ben inanmak istemiyorum. Futbolcular resmen yürüdü, gizlendi. Hepsinin sırtında 50 kilo yük var gibi hareket ediyolardı. Yakında çıkar kokusu, ya para alamıyorlar ya da başka işler var.

zekeriyya
28.08.2017, 08:11
bence tek problem
korku
takım da mağlubiyet korkusu ve mahcupluğu yok

mkmoglu
28.08.2017, 08:39
bu hoca ise ben ingiltere kralıyım...

KARAGOZLUM
28.08.2017, 08:41
Hic bir kadro ile basarali olamaZ
sampiyon yapamaz bizi

gurur6134
28.08.2017, 09:55
Kadromuz bu kadar kotu oynayacak bir kadro degil ekdiklere ragmen..bu yuzden hayir 1.5senedir gelisme icibde olan takimiz madalini artik millet yemiyor ileri gitmeyi birak oyun anlaminda geriye gidiyoruz..

Mehmet Fatih Silik
28.08.2017, 10:08
Göztepe'yi yenemeyecek kadar kötü degil asla kadromuz.

Yapilamayan transferler ve sakatliklar elbette ki kadroyu tam kullanmana izin vermiyor ama bu takimin hocasi isen care sendedir.

Senin kadron 1,5 senedir var ve %80 herkes birbirini taniyor ve nasil oynayacagini da biliyor. Göztepe macinda sadece Kucka ve Bongonda vardi yeni oyuncular olarak peki ya gerisi?

Kucka-Okay olmaz deniliyorda Yusuf Yazici ne yapiyor? Yusuf orta sahaya yardim ederek yüklerini hafifletir veya hücuma destek vererek ön tarafta ki oyunculara katki saglayabilir ama Göztepe macinda cok kötüydü.

Orta saha ve forvet hattinda ki en önemli baglanti böyle olunca tabiki de bireysel yeteneklerle veya duran toplarla gol arayacaksin.

Bu milli arada Yusuf'la konusulmasi lazim. Kendisini en iyi sekilde Genclerbirligi macina hazirlamazsa yapilan transferin arkasinda beklemeye mahkum olacaktir. Milli macta forma sansi bulursa insallah gol veya goller atar, attirir ama pek sans bulacagini sanmiyorum Arda döneginin yüzünden.

Takimin eksikleri giderilince basarili olacagina inaniyorum!

Abdülkadir'i de yeniliyorken macin sonunda oyuna almak da ayri bir fantezi.

Selim Çoban
28.08.2017, 10:16
Bu kadro başakşehirden daha iyi oynar. Kimse ne oynadığını bilmiyor. Savunmada uğur yok gibiydi tüm pozisyonlara ya durica girdi yada 2 bek arkayı süpürdü. Takım acil stoper ve ortaaha diye bağırıyor. Kucka gelince okay iyice saçmaladı. Ama ts hangi kadroyla çıkarsa çıksın şu açık net görülüyorki sistem yok oğlu yok, plansız programsız oynuyor takım yazık ki ne yazık

atomantcum
28.08.2017, 10:21
Ersun hoca iyidir kötüdür yorumu yapmayacağım. Ben sadece hocayı burada eleştirenlerin ne kadar tutarsız, saçma argümanlar kullandığını ortaya koymak istiyorum:

-Takıntılı deniyor. Rodallega'yı küstürmüş, gıcıkmış ona. Aytaç onun prensiymiş, her halükarda onu oynatırmış. Gençlere hiç şans vermezmiş. Oyuncu değişiklikleri korkakçaymış. Hep aynı şeyleri yaparmış. Bakıyoruz bu maç Rodallega ilk 11 oynadı, Aytaç takımdan gönderildi, Yusuf her maç 11 başlıyor, Abdülkadir de geride olduğumuz maçta bile oyuna sokuldu. Stoper çıkarıp forvet aldı. Yani hakkında söylenenlerin hepsinin zıttını yaptı ama yine de takıntılı oluyor. Asıl takıntılı olan siz olabilir misiniz acaba?

-(Bunu demin unutmuşum) Fener maçında en çok eleştirilen hareketi Bongonda'yı oyuna almamasıydı. Bilerek sabote ettiği söyleniyordu. Bongonda Göztepe maçında ilk 11 çıktı da ne oldu, takımın en kötüsüydü açık ara. İlk yarı hücumlarımızı baltalayan adam oldu. E söyleyin o zaman, itiraf edin kendi kendinize, "Ya biz geçen maç öyle dedik ama Bongonda da iyi oynamadı bak boşuna o kadar yüklenmişiz" diye. Ama yok, lafı at geç, nasılsa dün ne dediğinizin bir önemi yok.

-Feneri bilerek yenmedi deniyor, gönlü oradaymış. Bu takım son 5 senedir fenere gol bile atamıyordu, son iki maçımızda fenerle gollü beraberlik aldık, hatta elimizden kaçırdık. Ersun hoca fenerliyse diğerleri ney o zaman? Ha bu arada, bilerek yenmedi denilen maçta 84. dakikada rakibe penaltı verdik, öyle kaçtı galibiyet.

-Yeni kurulan takıma yenilmişiz. Daha hala takım hazır değilmiş. Burada o kadar övülen Bjk de puan kaybetti, onlar da tat vermiyor. Başakşehir'e tüm forum bayılıyor, Abdullah Avcı'dan iyisi yokmuş, onlar da gitti Karabük'ten 3 yedi. Ee? Ne oldu yani onlar battı mı öldü mü? Abdullah Avcı bizde olsaydı Karabük'ten 3 yenilen maçtan sonra aynı başlığın laciverdini açmayacak mıydınız?

-Ne oynattığı belli değilmiş, taktik yokmuş. Bu tamamen boş bir eleştiri, hiç üzerinde durmayacağım bile. Galip gelseydik taktik maktik hiç sorgulanmayacaktı. Sanki herkes müthiş futbol analisti de taktik sorguluyorlar. Full otobüs çeken Mourinho'nun taktik anlayışı bile övüldü, yeter ki galibiyet alsın.

-Futboldan anlamıyormuş. Hoca değilmiş. Gençlerbirliği denilen, ne bir taraftarı ne bir pahalı oyuncusu olan takımla bu adam Uefa'da şampiyona eleninceye kadar gümbür gümbür gitti. Anadolu'da hangi takıma gittiyse fark yarattı. Fenerbahçe'yle tarihin en rahat şampiyonluklarından birini aldı. Tüm Türkiye'nin takımında görmek isteyeceği teknik adam. Ama bizimkilere göre hoca değilmiş.

Hep aynı şey. Gelirken ooo süper hoca, iki başarısız sonuç sonrası yuuuh gitsin. Daha 3. haftadayız, bu neyin öfkesi arkadaş? Daha transferlerimiz bile bitmemiş, durun bakalım transfer bitsin takım otursun, hocayı ondan sonra yiyin bari.

O bayıldığınız Klopp, Dortmund gibi bir takımla ilk yarının sonlarında 17. sıraya demir atmıştı.

BERBATOV61
28.08.2017, 10:27
Doğru soru ersun hoca bu kafa ile başarılı olabilir mi ? Ersun yanala bu kafayla al realin kadrosunu ver son haftaya kadar ecel terleri dökersin, realin kadrosunu bu lige hocasız koy tahminen 26 27. hafta şampiyonluğunu ilan eder.

shagrath61
29.08.2017, 06:27
Ersun hocanın her hangi bir kadroyla başarılı olacağına inanmıyorum. Sürekli kadroya giydirmenin doğru olduğunada inanmıyorum. Kadromuz bir göztepeninki kadar vardır herhalde ancak onların yarısı kadar futbol oynayamadık, oynatılamadık.
Ersun hocanın son zamanlarda yaptığı en iyi şey, iyi giden şeyleri bozma konusu.

Sezon öncesi bu kadroyla şampiyonluğa oynanacağını iddiaa edenler bile olduğuna göre , demek ki kadromuz o kadar kötü değil.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enes Coşkun
29.08.2017, 06:38
Olur ama nasıl olur saha tercihleri iyi olursa gayetde başarılı olur kadromuz kötü değil bide oyuncu grubuna bağlı Göztepe maçından sonra Olcay Şahan bu karşılaşmayı rahat geçeriz düşüncesinde gibi bir cümle kullandı rehavete kapıldılar...Arkadaşım kolay maç rahat maç diye bir şey yok sonra Ersun Yanal'a patlıyor iş doğal olarak burda hoca beyler kendinize gelin demeli dediyse bile nasıl dediğine bağlı bu iş :)

Uğur_Dmrtrk
29.08.2017, 08:03
Ben Yanal'a olan inancımı kaybettim..İBB ile kıyaslamayalım.Adamlar Brugge ve Sevilla maçlarından çıkıp Karabük'e gitti,yedek ağırlıklı çıktı,yenildi..ve belli bir oyun düzeni üzerinden gidiyorlar..Bizde net bir oyun düzeni bir hakimiyet göremiyorum 1.5 senedir..istikrar sadece lafta..önce hocanın tutarlı ve istikrarlı olması lazım..3-5 maç üst üste kazansakta yetmez..Eldeki kadrodan daha iyi verim alabilen oyuncuları da geliştirebilen bir zihniyet lazım..Umarım ben yanılırım..

HOPA'LI TS'Lİ
29.08.2017, 08:10
Ersun ile bu iş zor
Elimizdeki kadro ligde zirveye bile oynayacak bir kadro
Ama Ersun'u anlamak, çözmeye çalışmak imkansız
Nolacak sonumuz yine hüsran mı?

HOPA'LI TS'Lİ
29.08.2017, 08:13
Onazi-Kucka oynamalı (10 NUMARA ALINMAYACAKSA)
Okay çok ağır ve yan pas yapıyor
Acilen Uğur'un yerine hızlı ve uyanık bir stoper alınmalı (onun yüzünden 2 haftadır aynı goller yiyoruz. ALPER VE TAYFUR)
Seyircisi olmayan, 9.dakikada yenik duruma düşmüş takımı yenemedik (1-1'den sonra orta saha otobana döndü)

Bu maç ve şikebahçe maçları Ersun yüzünden kaybedildi.

Adem Erdoğan
29.08.2017, 08:48
Bu kadronun Ersun hocayla başarılı olacabileceğine inanıyor musunuz ? şeklinde olmalıydı soru.

Zira sıkıntı kadro değil; lige odaklanacağız ayağına Avrupa kupalarına bizi sokamayan, doğru düzgün takımlarla hazırlık maçı yapmayan, milli aralara bile maç sıkıştıramayan hocanın ta kendisidir.

Kadromuz son derece uyumlu, kaliteli ve oturmuş bir kadrodur.

HOPA'LI TS'Lİ
29.08.2017, 08:56
Bu kadronun Ersun hocayla başarılı olacabileceğine inanıyor musunuz ? şeklinde olmalıydı soru.

Zira sıkıntı kadro değil; lige odaklanacağız ayağına Avrupa kupalarına bizi sokamayan, doğru düzgün takımlarla hazırlık maçı yapmayan, milli aralara bile maç sıkıştıramayan hocanın ta kendisidir.

İlk ve son cümleniz çok doğru
Sorun kesinlikle Hoca'da

erenslash
29.08.2017, 15:31
Başakşehirin kadrosu bizden daha iyi özellikle kilit noktalarda kanat olarak ortasaha olarak eksiklerimizi tamamlarsa başkan evet dediğin gibi daha iyi olur olur bir kere adamların kadrosu bizden değer olarak da yüksek :))
Bu kadro başakşehirden daha iyi oynar. Kimse ne oynadığını bilmiyor. Savunmada uğur yok gibiydi tüm pozisyonlara ya durica girdi yada 2 bek arkayı süpürdü. Takım acil stoper ve ortaaha diye bağırıyor. Kucka gelince okay iyice saçmaladı. Ama ts hangi kadroyla çıkarsa çıksın şu açık net görülüyorki sistem yok oğlu yok, plansız programsız oynuyor takım yazık ki ne yazık

erenslash
29.08.2017, 15:33
Bu kadro başka hocayla da başarılı olmaz hocam kendimizi kandırmayalım avrupa kupalarına bu kadroyla gidemessin çünkü yöneticimizin avrupa gidecek bir kadro kurmamasıdır sebep kursun o zaman gidebiliriz ancak uğurla muğurla yok bu stope rortasaha kanatla gidemessin avrupaya burak sakatlanır işte yalarız avcumuzu

erenslash
29.08.2017, 15:34
hocam bu kadro zirveye oynamaz lütfen biraaz daha düşünebilim başakşehir zirveye oynar ancak iki üç sağlam takviyeyle oynayarız zirveye
Ersun ile bu iş zor
Elimizdeki kadro ligde zirveye bile oynayacak bir kadro
Ama Ersun'u anlamak, çözmeye çalışmak imkansız
Nolacak sonumuz yine hüsran mı?

Arda'
29.08.2017, 15:35
Ersun hocanın hiçbir kadroyla başarılı olacağına inanmıyorum.

Mustafa YILMAZ
29.08.2017, 15:47

Zira sıkıntı kadro değil

+1967

bi defa kafa olarak bizde değil ersun hoca aklı karışık bunu anlamak zor değil.

hatta antrenör ekibide yetersiz diyebiliriz bi defa bu takımın geçen sezonda pas konusunda sorunları vardı bu sezonda bu devam ediyor bunu çözememek eksikliktir.

yusuf yazıcı'nın şuan form düşüklüğünün ki bence gayet formda en büyük sebebi ersun yanal'ın onu kullanma şeklidir yenik olduğumuz maçta skora katkı verecek adamı son adam olarak gördük sayesinde ve onu kaleden uzaklaştırıp gereksiz işlerle meşgul edip asıl yapmasını gerekeni engelliyor. aynı şekilde iki bek çok fazla hücuma çıkıyor bunu yapanda ersun hoca onun sisteminde bu var belki ama mas o özellikte bir oyuncu değil bu yüzden ondada form düşüklüğü var gözüküyor.

ersun hoca'nın ben takımına güvendiği sanmıyorum onlara inanmıyorum ve transfer istiyor bu yüzden göztepe maçında oyuna kurtarıcı diye abdülkadir'i soktu ki hem abdülkadir hemde yusuf yazıcıyı kazanmaktan bahsediyordu hazır olmaları lazım kaybetmek istemiyorum diyordu peki neden böyle yaptı ? çünkü yönetime mesaj verdi transfer yapın diye bu çok tehlikeli bir şey hemde çok ki bunu daha öncede yapmıştı.

ersun hoca'ya doğru oyuncuları verirsen ve kafa olarak rahat olursa iyi bir hoca ama bunlar olmazsa vasat.

OFLU
29.08.2017, 16:33
Şuursuz oyun konusunda müthiş istikrarlı. Bu zamana kadar zerre laf etmedim ama şikecilerle oynanan maçtan sonra asla ama asla kaliteli ve cesur bir hoca olmadığına kanaat getirdim. E.Y. ile başarı bence hayal, kimse kadro kalitesine sallamasın.
Bizim sahada bir duruşumuz, sistemimiz var mı Allah aşkına? Takım ne oynadığını biliyor mu sizce?
Göztepe kadrosu bizden daha mı kaliteli?

sasone
29.08.2017, 17:14
Ersun Yanal başarılı olsa,şampiyon yapsa sevinen sayısı mı daha fazla olur,üzülen sayısı mı Trabzonspor camiasından?

Sen içinden çıkan adama tahammül edemiyorsun,bu bizim bilmem x ne anlar Hocalıktan,ondan ne olur diyorsun,yabancı geliyor,büyük transfer bütçesi istiyor,bütçeyi,şehri takım kadrsonu vs. beğenmiyor,zora gelince kaçıyor,tazminatıyla.

Türkiye'de başarılı olmuş,şampiyon olmuş kaç Türk TD var?5'mi birisini getiriyorsun,daha öncede çalışmış,İHO dönemindeki sıkıntılar nedeniyle ayrılmış.
Buna da bilmem nerenin adamı diyorlar,içeride misin diye soruyorlar,bir sezon çalıştığı bir takım adına,şampiyon yaptığı halde çok da şeyimde diyerek takımdan ayrılmış birisine yapılan suçlamaya bak,ne elde edecek bunu yapıyorsa?

Trabzonspor başında şampiyon olsa,başarıdan başarıya koşsa kendisi için daha çok getirisi olmaz mı?

Her şeyi çözebilirsin ama bu zehirli,pislik zihniyeti ne yapacaksın?

Pshycologist41
29.08.2017, 17:30
Dunku bebe Tamer mac sonu aciklamalarinda,soyle dusunduk boyle analiz ettik takimi bu sekil hazirladik diye takir takir aciklama yaptiktan sonra studyodaki yorumcular helal olsun dediler. O dunku bebe seni analiz ederken toplama bilgisayar gibi her parcasi farkli yeni bir olusumla seni ezerken, sen bu takimi nasil hazirladin ne yaptin derler adama. Ustune birde mutluluk elenince bu hafta sen de dagildin tabi haklisin.

Yaklasik 2 yildir bu takimdasin ve senin cikardigin kadro da yeni diyebilecegimiz 2 adamin vardi birde. Ama sende haklisin, 2 yildir başinda bulundugun takimla her mactan sonra biz yeni takimiz yapilanma temel atma gibi sacmaliklarini yiyen cok.

yorumsuz6117
29.08.2017, 17:31
Adam teknede keyfine keyif katıyor biz burda ne tartışıyoruz..

erenslash
29.08.2017, 18:15
bunun aysını sadri şener de dedi https://www.haber61.net/trabzonspor/sadri-sener-yanal-in-isteklerini-yapmak-lazim-h285022.html
+1967

bi defa kafa olarak bizde değil ersun hoca aklı karışık bunu anlamak zor değil.

hatta antrenör ekibide yetersiz diyebiliriz bi defa bu takımın geçen sezonda pas konusunda sorunları vardı bu sezonda bu devam ediyor bunu çözememek eksikliktir.

yusuf yazıcı'nın şuan form düşüklüğünün ki bence gayet formda en büyük sebebi ersun yanal'ın onu kullanma şeklidir yenik olduğumuz maçta skora katkı verecek adamı son adam olarak gördük sayesinde ve onu kaleden uzaklaştırıp gereksiz işlerle meşgul edip asıl yapmasını gerekeni engelliyor. aynı şekilde iki bek çok fazla hücuma çıkıyor bunu yapanda ersun hoca onun sisteminde bu var belki ama mas o özellikte bir oyuncu değil bu yüzden ondada form düşüklüğü var gözüküyor.

ersun hoca'nın ben takımına güvendiği sanmıyorum onlara inanmıyorum ve transfer istiyor bu yüzden göztepe maçında oyuna kurtarıcı diye abdülkadir'i soktu ki hem abdülkadir hemde yusuf yazıcıyı kazanmaktan bahsediyordu hazır olmaları lazım kaybetmek istemiyorum diyordu peki neden böyle yaptı ? çünkü yönetime mesaj verdi transfer yapın diye bu çok tehlikeli bir şey hemde çok ki bunu daha öncede yapmıştı.

ersun hoca'ya doğru oyuncuları verirsen ve kafa olarak rahat olursa iyi bir hoca ama bunlar olmazsa vasat.

Ertan OKUMUŞ
29.08.2017, 20:08
Ersun hoca konusunda Aziz yıldıvım a hak verenlerdenim [emoji35]

emesenbisi
29.08.2017, 22:12
asıl soru şu hangi hoca gelse başarılı oluruz ?
Hoca dediğin direk oyuncunun performansını arttıracak biri olması lazım. (Şenol güneş)
kısaca öyle bir hoca yok şu anda, bize gelecek hoca en azından bir sistem kurmalı.
Belki akçay yapardı onu oda 2 maç kazanamassa kovarız...!
Valla zor işimiz.

castillo61
30.08.2017, 00:10
atomantcum

Uzun uzun yazmışsın ama en önemlisine boş eleştiri hiç değinmeyeceğim demişsin. Ne anlamı kaldı?

Sahadaki futbolda nasıl bir ışık görüyorsun?
Top şişirmekten başka ne yapıyoruz?

Kazanan haklıdır doğru ama top oynamayan takımın ömrü yoktur. Geçen sene 10 maç namağlup gittik skor taraftarları coştu. Sonra 7-8 maç kazanamadın. İyi bir takım, taktiği sistemi belli olan bir takımda böyle bir dengesizlik olmaz. Kendimizi kandırmayalım.

atomantcum
30.08.2017, 00:39
atomantcum

Uzun uzun yazmışsın ama en önemlisine boş eleştiri hiç değinmeyeceğim demişsin. Ne anlamı kaldı?

Sahadaki futbolda nasıl bir ışık görüyorsun?
Top şişirmekten başka ne yapıyoruz?

Kazanan haklıdır doğru ama top oynamayan takımın ömrü yoktur. Geçen sene 10 maç namağlup gittik skor taraftarları coştu. Sonra 7-8 maç kazanamadın. İyi bir takım, taktiği sistemi belli olan bir takımda böyle bir dengesizlik olmaz. Kendimizi kandırmayalım.

Geçen sene o 10 maçın hepsinde de tabanca gibi takımdık. Ligin tartışmasız en iyi futbolunu oynayan 2 takımından biriydik. Beşiktaş maçı da zaten bu iki iyi takımın karşılaşmasıydı, sonuç da ortada. Galip gelemediğimiz maçlarda bile hep üstündük. Ligin sonlarına doğru sakatlıklardan, cezalardan, biraz yorgunluktan ama esas olarak da hedeflerden uzak kalmanın etkisiyle takımda düşme oldu. Bu yazdıklarım hemen hemen kimsenin tartışmadığı, tartışmayacağı şeyler.

O dönem mütevazi kadroyla ligin en iyi futbolunu oynayan iki takımdan biriydik, o zaman başımızda başka bir hoca mı vardı? İşte tutarsız dediğim, boş eleştiri dediğim bu yüzden. Son 5 yılda bu kadar uzun süreli böyle iyi bir performans izledik mi? Son 5 yılda ilk 3'ü görebildik mi? Daha 3. haftaya gelmişiz, bir Göztepe mağlubiyeti, bir kötü oyun yüzünden hemen asıp kesmenin anlamı nedir? Bu 34 haftalık bir süreç, bu sürecin tamamına bakmak gerekmez mi?

Ersun Yanal tarz olarak belli bir sistem oturtmaya çalışan bir adam. Öyle günü kurtarmaya çalışan, maç maç giden bir adam değil. Kafasında bir doğru var ve onu görmek istiyor, bu da biraz zaman alabiliyor. Hatta bazen kadro yapısıyla uyuşmuyor bu düşüncesi. Ama bunu görmek için bir mağlubiyet birşey ifade etmez. Ne olursa olsun bütün bir sezonu izlemeliyiz. Geçen sezonu saymıyorum çünkü o yıl sadece iho kalıntılarını kurtarmakla, yerle bir olmuş itibarımızı yukarı çekmekle uğraşıyorduk ve benim için güzel bir sezondu. Sahamızda çok güzel galibiyetler aldık, çok güzel oyunlar izledik. Bu mali durumla, bu kadro yapısıyla daha iyisi de pek mümkün değildi.

Şimdi Göztepe övülüyor, hocası övülüyor vs vs. Bunlar kahveden dayıların yapacağı yorumlar kimse kusura bakmasın. O zaman yıl sonunda bakalım Göztepe kaçıncı olacak. Bizi yendi diye bizden iyi takım mı olmuş oldular? Alın o zaman Tamer Tuna'yı getirin. Geçen sene ilk yarı da MRA bizi üçlemişti, tutun onu getirin. Ama sonraki iki maçtır Ersun MRA'yı yeniyor? Bak bu denklemi karıştırdı! Tudor'lu Karabük bizi yenmişti, sonra bizimki Gs'de onu yendi. Hangisi iyi hoca şimdi tüh bilemedim...

Ayrıca büyük takımlar geç form tutar, çünkü bir sistem oturtmaya çalışırlar, uzun vadeli hedefleri vardır. Daha mütevazi takımlar için ise en büyük motivasyon büyük maçları kazanmaktır. Gündelik hareket ederler. Beklentiler azdır, stres azdır. Tam da bu sebepler yüzünden Anadolu'da parlayan futbolcular ve hocalar büyük takımlarda iş yapamıyor (istisnalar var tabi ama çok az).

Bu kadar sabırsız olunmaz. Daha 3. haftadan istifa istenmez, hele de bahsettiğimiz isim Türkiye'nin en başarılı, en çok kabul gören hocalarından biriyken, hele de bizim takımda yıllardır görmediğimiz iyi oyunları (zaman zaman da olsa) bize izleten adamken.

Taktik maktik eleştirisi de boş bir eleştiri çünkü denilen şey şu: "Takımın ne oynadığı belli değil". Aman ne büyük eleştiri, bravo, müthiş düşünülmüş, analiz edilmiş ve öyle varılmış bir yorum!! Takımın ne oynadığı belli olmaz tabi çünkü maçı kaybetmişsin, istediğini uygulayamamışsın yani. Bir plan denemiş adam ve bu maçta başarısız olmuş. İyi anlatamamışsın, uygulayamamış futbolcuların ya da rakip çok iyi bozmuş planlarını, her neyse. Ama dur bi da! Az bi bekle da! Adam denesin, bi rahat bırakın izleyin sezon sonunda değerlendirirsiniz arkadaş. Sanki her sene zirvedeydik de şimdi 3 haftada 4 puan topladık diye öldük bittik öyle mi? Ne yüksek standartlarınız varmış yahu? Ha bi de sanki çok rezil bir performans olsa canım yanmayacak. Ligin en hazır takımlarından, geçen yıl Türkiye Kupası kazanmış ve bu yıl da Süper kupayı alarak gelen Konyaspor'u yenmişiz. Deplasmanda ezeli rakibimizle berabere kalmışız. Tek kötü sonuç Göztepe mağlubiyeti yani. Bir maçla adam asmaya ne meraklısınız yahu?

castillo61
30.08.2017, 01:32
atomantcum

En iyi futbol kesinlikle uçuk bir söylem hatta boş bir söylem iyi mücadele evet ama futbol hayır.

Kasımpaşa maçı ortada gidiyordu duran toptan aldık.
Osmanlı deplasmanında doğru dürüst atak yapmadan bitirdik.
Karabük maçı yine kısır bir orta saha mücadelesinden öteye gidemezken duran toptan attık.
Rize'de orta sahayı geçemedik.

Bunlar bir çırpıda aklıma gelenler ve hepsinde kazandık. Yani maçın skorunu göz ardı ediyorum ve yenildiğimiz maçları da bu mantıkla yorumluyorum. Ha Antep Alanya maçlarında iyi oynadık ama bırak da yeni stadın atmosferiyle olsun.

Ayrıca 3. hafta demişsin ama bu takım aynı takım sadece 2 yeni isim eklenmiş yani teyibi başa sarıp uyum saçmalığını, sistem oturtmayı dinletmek hikaye. Sistemi bir kere oturtursun (ki sana göre geçen sene oturttuk çünkü muhteşem oynuyormuşuz) sonra üstüne koya koya gidersin. Şimdi hocayı savunmak için büyük takım geç oturur diyorsun. Herhalde yine bir 16-17 maç bekleyeceğiz oysa 10-11'de takım ateş ediyordu hem de geçen seneden üstüne konulan sistemle. Ama 10 kişi kalmış rakibine 45 dakika top şişirten hocadan bahsettiğimiz için bu bahaneleri doğal karşılıyorum.

3 maç 4 puana gelirsek benim puan tablosuyla sıkıntım yok, transfer başlığında mesajlarım duruyor benim sıkıntım sahada. Sana göre yıllardır gol atamadığımız takıma 2 gol atmak iyiye işaret bana göre değil. Çünkü o takım 2'den aşağı yemiyor zaten. Sahada gördüğüm 2 gol değil ölüyü dirilten vasat bir takımdı. Nitekim son dakikalarda 1 puanı kurtardığımıza şükrettik.

Ersun'la bu takımın geleceği yok bekleyip görelim. Sanki her sene zirvedeyiz demişsin haklısın bir yıl daha boşa gitsin biz alıştık zaten.

Mustafa
30.08.2017, 08:30
Bu kadronun Ersun Yanalla başarılı olacağına inanmıyorum. Soruda hata var

batuhanTs
30.08.2017, 08:47
Bu kadroyla bir allahin kulu basarili olamaz yetenekli oyuncu sayisi cok az

mkmoglu
30.08.2017, 08:54
kadro iyi hoca kötü..

Cagdas Topal
30.08.2017, 11:06
Ersun Yanal hiç bir kadro ile başarılı olamaz. Bitik bir teknik direktör çöp!

olcay_61
30.08.2017, 11:25
kadroyla başarılı olabilir aslında. Tercihlerinde sıkıntı var..

Fatih Çelik
30.08.2017, 11:31
Başlığın "Ersun Yanal'ın başarılı olacağına inanıyor musunuz? diye değişip anket eklenmesini talep ediyorum :)

Samet Berber
30.08.2017, 11:44
Ersun Yanal bizim için ve şampiyonluk için gayet yeterli bir teknik direktördür. Bu kadroyla şampiyon olmak pek mümkün gözükmüyor ancak bu yönetimle ömür boyu şampiyon olamayız orası kesin. Hala sıkıntının nerede olduğunu göremiyoruz yazık.

castillo61
30.08.2017, 12:08
Başlığı açan Ersuncu arkadaşım aslında istemeden Ersun'u eleştirmiş.

Joao-Uğur-Durica-Mas | Ersun transferleri diyorsunuz.

Okay geçen sene göklere çıkardınız yanına Kucka geldi. Ersun döneminde.

Olcay-Burak geldi. Ersun döneminde.

Sorun Castillo ise Bongonda var. Bu dönem alındı.

Kaldı Yusuf Yazıcı. Sözde Ersun'un çıkardığı Yusuf. Ama yerine 5-6 milyon verip Giuliano'yu alıyorduk az daha. Verilmiş sadakamız varmış. Bu şansımıza yatan transfer de Ersun döneminde yapılıyordu.

Şimdi hocalığında bir beis görmeyip kadro üzerinden Ersun'u savunan arkadaşlar sorun kadroda ise kim bu kadroyu kurguladı? Dikkatinizi çekiyorum scout oyuncusu da yok.

Ertan OKUMUŞ
30.08.2017, 13:20

Kaldı Yusuf Yazıcı. Sözde Ersun'un çıkardığı Yusuf. Ama yerine 5-6 milyon verip Giuliano'yu alıyorduk az daha. Verilmiş sadakamız varmış. Bu şansımıza yatan transfer de Ersun döneminde yapılıyordu.

Şimdi hocalığında bir beis görmeyip kadro üzerinden Ersun'u savunan arkadaşlar sorun kadroda ise kim bu kadroyu kurguladı? Dikkatinizi çekiyorum scout oyuncusu da yok.

%100 katılıyorum,2015-2016 sezonunun son haftalarında bizimle anlaşmıştı ve yorumculuk yaptığı kanalda sözleşmesinin bitmesini bekledi yani kadrodaki eksikleri transferleri sezon başı kampı gelenler gidecekler konusunda hep sorumluluk sahibi ama ben her maç sonu demecinde kendisi bu takımın başına 2.yarının başında gelmiş gibi konuşuyordu hatırlarsanız [emoji35] hocayı eleştirenlere kızan arkadaşlar,tamam geçen sezonun ilk yarısı kayıptı hazırlıktı ve 2.yarı takım oturuyordu neden o zaman üstüne koyarak gitmiyoruz madem ,kaldı ki şikebahçenin hocasının yorumları üstüne vazife olmasa da doğru ben Konya maçını nasıl 11 kişi tamamladık hayret ettim ve o galibiyet içime sinmedi hiç ama kabul edelim bu tür savunma ve müdahale şekliyle başarı kazanamazsınız,kazanacağınız ayağını kırdığınız futbolcuların camiasının bedduası ve antipati olur ancak[emoji35]

BERBATOV61
30.08.2017, 14:40

böyle zor sorular sorma arkadaşları zor durumda bırakıyorsun :) Ben sırf fenerliler istiyor diye ersun bizde kalsın fenerlilere hava atarız diyen adam gördüm Allah akıl fikir versin

ysngmz
30.08.2017, 16:17
Hayır

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murathan
30.08.2017, 17:59
böyle zor sorular sorma arkadaşları zor durumda bırakıyorsun :) Ben sırf fenerliler istiyor diye ersun bizde kalsın fenerlilere hava atarız diyen adam gördüm Allah akıl fikir versin

çoğu bu sebeple istiyor zaten. eziklik psikolojisi kurtulamadık şu illetten.

TSKara61
30.08.2017, 23:28
Ne kadro. Ne yonetim. Ne hoca.

Ucu de basarili olamaz.

acan61
30.08.2017, 23:31
Ersun hoca 5. Olarak başarılı olacaktır ne demek istedim anladınız

sason
30.08.2017, 23:39
Ben çok memnunum.Taraftarımızın da olması lazım.Bak hiç özevlat oynatmıyor.Bir Yusuf var, onuda kesecek ilk fırsatta zaten.Devamlı transfer istiyor.Eldekileri beğenmiyor.Tam camiamıza yakışır bir td.Mesela tüm başarısızlığımzın nedeni , fitneci, ahkasızlık abidesi Yumlu'yu gönderdi, kemik gibi defansımız oldu.:alkış:

Taraftarımızın hak ettiğ başarıyı zaten şu an sağlıyor diye düşünüyorum :)

Hiç bir halttan anlamayan,futbolcuları memleketine ve geçmişine göre değerlendiren, birilerine kin kusmayı taraftarlık zanneden taraftara fazla bile olabilir belkide.

pazarkapılı
31.08.2017, 12:08
basarıdan kastınız nedir?....

Bayraktaroğlu
31.08.2017, 12:52
böyle bir soru soruluyorsa anketle tamamlanması daha sağlıklı olur.

Armağan Dere
31.08.2017, 13:08
Ersun Hoca'da heyecan,hırs,istek vs kalmamış..
Yani başka takıma gidince nasıl olur bilinmez ama Trabzon'da bu durumun değişeceğini sanmıyorum..
Takımda eksik dolu senin aldırdığın ya da alındığında ses çıkarmadığın adamlardan ben sorumlu değilim ya..
Takım 3 top yapamıyor..
Kadro bozuk Hoca daha bozuk..
Bu iş böyle olmaz.

erenslash
31.08.2017, 18:05
ikincilik veya şampiyonluk veya şampiyonlar ligi +ilk dörde girmek tabi benim başarılı bulduğum anlayış en azından ikincilik veya şampiyonlar ligi
basarıdan kastınız nedir?....

erenslash
31.08.2017, 18:07
hocam biliyorum ama insnların bu konuyla ilgili fikirlerini belirtmesi daha güzel detaylı oluyor ondan dolayı anket açmadım detaylı fikir sunumu olsun diye
böyle bir soru soruluyorsa anketle tamamlanması daha sağlıklı olur.

faysal
03.09.2017, 11:16
yılmaz vural derim susarım :)

bkandil
05.09.2017, 09:30
Bence bu kadro Ersun Yanal'ın kendisi için de son şanstır.
Ya başarılı olup kariyerini kurtaracak ya da bu gemiyle birlikte dibe vuracak.

Faik Yılmaz
05.09.2017, 09:45
Bu kadronun değil şampiyon olmak ilk 3 'e dahi girebileceğine inanmıyorum.....

Daha akılcı hedefler koyup Uefa Kupasına katılmak için mücadele vermeliyiz. Türkiye Kupasına ağırlık vermeliyiz.

muratt
05.09.2017, 09:47
Ersun Hoca'yı tartışmak bence çok gereksiz. Eleştiri ayrı, ben de zaman zaman çok hataları olduğunu düşünüyorum, bu ayrı mesele ama doğru hoca Ersun Hoca mı veya Ersun Hoca başarılı olur mu tartışmasını çok anlamsız buluyorum. Bu ülkede Trabzonspor'u çalıştırmaya layık en doğru iki isim var, bunlardan biri Şenol Güneş diğeri de Ersun Yanal. Ha biz Şenol Güneş'i de eleştirip gönderdik ayrı mesele ama o da yanlıştı. Şimdi zaten adamın arkasından bakıyoruz. Olan oldu, giden gitti, yapcak birşey yok. Ama Ersun Hoca'nın değerini bilelim bari. Unutmayın, Fenerliler de bugün bizim Şenol Hoca'nın arkasından baktığımız gibi Ersun'a bakıyorlar, hepsinin hayali Ali Koç+Ersun Yanal. O yüzden, böyle anlamsız tartışmaları bir yana bırakalım, eleştiri konuları varsa onları konuşalım.

Ben ilk başta transfer politikasını eleştiriyorum. Bu yönetimle beraber bir eleştiri tabi. Ama Onazi varken Kucka alınması gereksiz bir masraf oldu, illa o bölgeye biri alınacaksa daha çift yönlü biri düşünülmeliydi.
Buna bağlı orta saha kurgusunu çok defansif buluyorum. Ben ortasahada daha Selçuk-Colman vari ikililer görmek istiyorum, ama şu andaki yapı M.Toplam J.Souza ikilisi gibi.
Rodagella ile olan iletişimini eleştiriyorum, çok değerli bir oyuncu, kazanması gerekiyor kesinlikle.
Son olarak da eski cesaretini yeniden görmek istiyorum. Fener deplasmanında ezici galibiyete oynamalıydı, defansa çekilmek iki puana maloldu.

Bunlar benim en önemli eleştirilerim. Önemli konular. Ama eğer takım başarılı olacaksa Ersun Hoca ile olacaktır, yok olamayacaksak zaten sabaha kadar hoca değiştirsek de olamayız.

Cengiz Çubukcu
05.09.2017, 10:08
bence bu sene ilk 5 normal, ilk 3 çok büyük başarı , ilk 2 mucize olur...

alper*
05.09.2017, 10:20
İlk 6 zor.

BERBATOV61
05.09.2017, 10:21
Ersun Hoca'yı tartışmak bence çok gereksiz. Eleştiri ayrı, ben de zaman zaman çok hataları olduğunu düşünüyorum, bu ayrı mesele ama doğru hoca Ersun Hoca mı veya Ersun Hoca başarılı olur mu tartışmasını çok anlamsız buluyorum. Bu ülkede Trabzonspor'u çalıştırmaya layık en doğru iki isim var, bunlardan biri Şenol Güneş diğeri de Ersun Yanal. Ha biz Şenol Güneş'i de eleştirip gönderdik ayrı mesele ama o da yanlıştı. Şimdi zaten adamın arkasından bakıyoruz. Olan oldu, giden gitti, yapcak birşey yok. Ama Ersun Hoca'nın değerini bilelim bari. Unutmayın, Fenerliler de bugün bizim Şenol Hoca'nın arkasından baktığımız gibi Ersun'a bakıyorlar, hepsinin hayali Ali Koç+Ersun Yanal. O yüzden, böyle anlamsız tartışmaları bir yana bırakalım, eleştiri konuları varsa onları konuşalım.

Ben ilk başta transfer politikasını eleştiriyorum. Bu yönetimle beraber bir eleştiri tabi. Ama Onazi varken Kucka alınması gereksiz bir masraf oldu, illa o bölgeye biri alınacaksa daha çift yönlü biri düşünülmeliydi.
Buna bağlı orta saha kurgusunu çok defansif buluyorum. Ben ortasahada daha Selçuk-Colman vari ikililer görmek istiyorum, ama şu andaki yapı M.Toplam J.Souza ikilisi gibi.
Rodagella ile olan iletişimini eleştiriyorum, çok değerli bir oyuncu, kazanması gerekiyor kesinlikle.
Son olarak da eski cesaretini yeniden görmek istiyorum. Fener deplasmanında ezici galibiyete oynamalıydı, defansa çekilmek iki puana maloldu.

Bunlar benim en önemli eleştirilerim. Önemli konular. Ama eğer takım başarılı olacaksa Ersun Hoca ile olacaktır, yok olamayacaksak zaten sabaha kadar hoca değiştirsek de olamayız.

Trabzonsporu çalıştırmaya layık isimlere bakarmısınız ? Biri ilk fırsatta şike davasını satmış, diğeri fenerbahçesine tekrar geçmek için gün sayıyor. Bu takımın taraftarı çoğunlukta böyle ise kapatalım bu takımı gitsin boşa eziyet çekmeyelim.

Daha önceden de söylediğim gibi bu fenerliler ersunu istiyor diye ersunun bizde olmasından mutlu olan insanlar bir zahmet şu takımın yakasından düşün.

Bayraktaroğlu
05.09.2017, 10:22
Türkiye kupasını alsın eldeki malzemeyle iyi işler yaptı diyeceğim

Yiğit SARI
05.09.2017, 10:32
Hoca da sıkıntılı da kadro zaten eksik. Çalışılmamış bi 49. yılın sonucu.

UĞUR DURTAŞ
05.09.2017, 10:40
çok merak ediyorum.
niçin milli maç aralarında takım hazırlık maçı yapmaz?
bizim dışımızdaki hemen hemen tüm takımlar hazırlık maçı yapıyor,
şans vermediği oyuncuları oynatıyor.
ersun hoca hazırlık maçı yaptırmıyor takıma.
bir tane yöneticide çıkıp nedeni sormuyor hocaya.
*
takımın ilk 3 haftada ciddi aksiklikleri mevcut.
hazırlık maçı yok.
sonra başarılı olabilirmi?
herşey ortada bence.

muratt
05.09.2017, 10:58
Trabzonsporu çalıştırmaya layık isimlere bakarmısınız ? Biri ilk fırsatta şike davasını satmış, diğeri fenerbahçesine tekrar geçmek için gün sayıyor. Bu takımın taraftarı çoğunlukta böyle ise kapatalım bu takımı gitsin boşa eziyet çekmeyelim.

Daha önceden de söylediğim gibi bu fenerliler ersunu istiyor diye ersunun bizde olmasından mutlu olan insanlar bir zahmet şu takımın yakasından düşün.

O zaman konuyu şöyle değiştirelim.
Trabzonspor'u çalıştırmaya layık olmak için aranan özellik nedir. Trabzonspor sevgisi ve şike konusundaki duruş mu ? Yoksa teknik yeterlilik mi ?
Benim cevabın ikinci şık düşünülerek verilmiş bir cevap.
Yok ilk seçenek ise konumuz, o zaman bu forumdaki herhangi bir kişi Trabzonspor'u çalıştırabilir bence.

Efsane dediğimiz Şenol Güneş bile şike konusunda dik duramıyorsa, bu konuyu da bence artık tartışmaya kapatmak lazım. Eğer başarılı olacaksa ben Emre Belözoğlu'nun bile teknik direktör olmasına itiraz etmem. Ha istemem o ayrı, ama itiraz etmem. Yok çok uç örnek oldu tamam, Emre Belözoğlu şampiyon yapacaksa da gelmesin :D Ama demek istediğim işte anladınız, teknik yeterlilik tartışıyoruz burada.

Şunu da söyliyeyim. Ersun hep fenerliydi. Ama şu anda, iki yıldır da Trabzon'da olduğunu düşünerek, bence kedini fenerden çok Trabzon'a ait hissediyor. Burak da kendini bence beşiktaştan gs'den daha çok Trabzon'a ait hissediyor. Mesele de bu aidiyet. Mehmet Ekici'nin hiç bir zaman hissetmediği bu aidiyet. Bu varsa, Trabzonspor teknik direktörü için fenere gitmek için gün sayıyor vs. demek bunlar hoş şeyler değil.

Bayraktaroğlu
05.09.2017, 11:00
çok merak ediyorum.
niçin milli maç aralarında takım hazırlık maçı yapmaz?
bizim dışımızdaki hemen hemen tüm takımlar hazırlık maçı yapıyor,
şans vermediği oyuncuları oynatıyor.
ersun hoca hazırlık maçı yaptırmıyor takıma.
bir tane yöneticide çıkıp nedeni sormuyor hocaya.
*
takımın ilk 3 haftada ciddi aksiklikleri mevcut.
hazırlık maçı yok.
sonra başarılı olabilirmi?
herşey ortada bence.

bizim takımın hazırlık maçına ihtiyacı yok!!! Her şey istendiği gibi gidiyor

BERBATOV61
05.09.2017, 11:52
O zaman konuyu şöyle değiştirelim.
Trabzonspor'u çalıştırmaya layık olmak için aranan özellik nedir. Trabzonspor sevgisi ve şike konusundaki duruş mu ? Yoksa teknik yeterlilik mi ?
Benim cevabın ikinci şık düşünülerek verilmiş bir cevap.
Yok ilk seçenek ise konumuz, o zaman bu forumdaki herhangi bir kişi Trabzonspor'u çalıştırabilir bence.

Efsane dediğimiz Şenol Güneş bile şike konusunda dik duramıyorsa, bu konuyu da bence artık tartışmaya kapatmak lazım. Eğer başarılı olacaksa ben Emre Belözoğlu'nun bile teknik direktör olmasına itiraz etmem. Ha istemem o ayrı, ama itiraz etmem. Yok çok uç örnek oldu tamam, Emre Belözoğlu şampiyon yapacaksa da gelmesin :D Ama demek istediğim işte anladınız, teknik yeterlilik tartışıyoruz burada.

Şunu da söyliyeyim. Ersun hep fenerliydi. Ama şu anda, iki yıldır da Trabzon'da olduğunu düşünerek, bence kedini fenerden çok Trabzon'a ait hissediyor. Burak da kendini bence beşiktaştan gs'den daha çok Trabzon'a ait hissediyor. Mesele de bu aidiyet. Mehmet Ekici'nin hiç bir zaman hissetmediği bu aidiyet. Bu varsa, Trabzonspor teknik direktörü için fenere gitmek için gün sayıyor vs. demek bunlar hoş şeyler değil.
Trabzonspor büyük takım diyorsak bazı kırmızı çizgileri olmalı bazı yaptırımları olmalı. Sen beni şampiyon yapsında geçmişi kişiliği beni ilgilendirmez dersen aykutun sana giydirdiği toplantıda senin hocan fenerbahçeye başarılar diler sonrasın da da tek bir kelime etmez. Neden ? ederse fenerbahçenin kapısından giremez daha.Şenol Güneşi tanımam etmem belki dedem yaşımda saygısızlıkta yapmak istemem ama gördüğümüz okuduğumuz şeyler doğru ise parayı biraz seviyormuş, bir camiada efsane olarak kalmaktansa paranın olduğu tarafa geçip emeğe karşı paranın yanında savaşıyor şuan, değil Türkiyenin dünyanın en iyi iki hocasıda olasalar ben bu adamları takımda görmek istemiyorum. Eğer bunları sineye çekiyorsa bir Trabzonspor taraftarı milli takımının kaptanı emre olur, oyuncularının hakkı yenir, takımının hakkı yenir sesinide çıkartamaz çünkü bir omurgası yok.

Ersunun hep fenerli olması bir mevzu değil Ersunun profesyonel değil fenerbahçeli gibi davranaması sorun. Geldiği günden beri de kendini Trabzonspora ne kadar verdiği malum sizce kendini Trabzona ait hissediyor ama takımın hocası 3 günden fazla şehirde kalınca bayram havası esiyor artık istanbula gitmiyor diye.

şunu da unutmadan ekliyeyim ersunun bizi şampiyon yapmasın için bu takımın hocasız 102 puan toplayacak seviyede bir takım olması lazım ersun anca ozaman 80 puan civarı bir puan alır

erenslash
05.09.2017, 16:21
Renktaş şu da var Transfer bütçemiz nedir? bunu da düşünmek lazım di mi? Şimdi biz vida kalitesinde stoper alabiliriz diyen bir yönetim olsa Ersun hayır mı diyecek? almayın mı der ?bunu düşündük mü? bütçe bu diyor ne yapabilirsin? 1-2 milyon euroluk stope rmi alırsın 5 milyon euroluk mu? 5-6 milyon euroluk stoper alacak bütçemiz var deseler hangisini tercih eder hoca?bu kadroyla Şenol da bi rşey yapamaz hiç bi rhocadan tırt olmaz bu kadroyla istifa edip duran sürkeli teknik direktör değiştiren klup oluruz geçmişte çok örneği var

Selim Çoban
05.09.2017, 16:53
bence bu sene ilk 5 normal, ilk 3 çok büyük başarı , ilk 2 mucize olur...

Çok yerinde bir tespit olmuş bence. İlk 3 bence başarıdır.
Gs yın yatırımı belli, milyon eurolar harcadılar aldıkları adamların hepsinin seviyesi belli. 44.5 milyon euro harcadığından bahsediliyor ki bizim harcadığımızın 5 katı
Başakşehir oturmuş takım, sistem takımı. Ne oynadığı ne oynayacağı belli. Sevillayı ne hale getirdiğini herkes gördü. Club brugge hiç şans bile tanımadılar.
Beşiktaş son 2 yılı domino eden takım bu yıl düşüşe geçeceğini tahmin ediyorum.
Gerisini konuşmaya bile gerek yok. Bu 3 takım arasına girebilirsek bence başarıdır. Bizim hala ne oynadığımız ne oynayacağımız belirsiz. Ersun yanalın ilk trabzonspor takımından eser yok.

Murathan
05.09.2017, 18:26
Trabzonsporun bu kadroyla başarılı olabileceğine inanıyor musunuz değil de Ersun Yanalın bu kadroyla başarılı olabileceğine inanıyor musunuz

sason
05.09.2017, 19:05
Sen Vida'yı alsak uçacağız mı zannediyorsun.Yabancı sınırıda kalktıktan sonra hiçte büyük paralar gerekmiyor iyi takım olmak için.Önemli olan oyuncuları keşfetmek, geliştirmek, güven vermek, düzgün yönetmek, morallerini üst düzeyde tutmak.Bunları yapamazsan Fener gibi tirilyonlar harcar, hersene daha da geriye gidersin.Ya da Şenol Güneş gibi adamın elinde gelen oyuncular max düzeye ulaşır.Adam Vida ile değil Tosiç ile oynuyor.Bayılınılan Sosa sadece Şenol Güneş ile sadece istatistik ve transfer yaptı,onun dışında istatistikkleri Yusuf'tan kötüdür Bjk de..Bize gelse ne oynayacağını zannedi yorsun?Burak denilen adamı zamanında üstüne 3 milyon para alarak transfer ettik.Tolgay, Oğuzhan'ın adamlara gidişi 500 bin eu.Yani iyi transfer için paraya ihtiyaç yok.Ha marka manyakları için tabiki var.Ozan, Şener, Fernandao aynı adamlar niye aynı düzeyde oynamı yorlar.Ha böyle paralar harcamaları Bjk nin aptallığı.Çok daha ucuza adamlar bulup daha da üstüne koyabilirler Şenol Güneş sayesinde ama marka çılgınlığından saçma sapan transferler yapıyorlar.

Ersun Hoca'ya gelince herşeyi geçtim.Geldiğinde 50 küsür oyuncu vardı elimizde.Bunların hepsini yaramaz diye transfer isteyince zaten notu belli olmuş oluyor.Yıllar önce Şenol Güneş'in bütün başarısını Ersun Hoca'nın aldığı 2 as, 2 yedek transfere bağlayanlar ne bu anlattıklarımı anlayabilir, nede benimle futbol konuşabilir.Ne futbolcu gerlişiminden anlar, ne oyuncudan verim almak gibi misyonlara inanır.

Rodeaga mesela bayağı üst düzey forvet bizim lig için.Aç Akhisar'da attığı gollere, asistlere bak, oyun gücüne, pas alıp vermesine bak.Ama sen adamın özgüvenini bitirirsen hatta yaşına rağmen daha da ilerleyebileceğine inandıramazsan elinde çöpe dönüşür elbette.Sonra oyuncuya, yönetime sövmeye başlarsın.Devamlı transfer istersin.

Ben hayatımda Burak dışında hiç bir futbolcuda yanılmadım.Burada Cavanda'ya methiyeler düzülürken yazdıklarım ortada veya Ekici'ye.Bir tek Burak beni yanılttı Trabzon'a geldiğinde.Şu anki takımda oldukça iyi takım. ( Marka düşkünü ve yerli Trabzonlu düşmanı, zeka parıltılı Yumlu'ya ıncık cıncık videolar, hakaretler düzenleyerek özgüvenini sıfırlayan taraftar Skrtek, Maicon videolarıda düzenlesin bu arada) .Ama sen futbolcularına güven veremezsen, belli bir plan sunamazsan gelişmeyi bırak hepsi çöpe dönüşür.Adamlara olacakları veya yapabileceklerini iyi aktarman gerekir.Elindeki silahları bilmen, ona göre taktik geliştirmen gerekir.Yoksa hiç esnek olmayan yapınla sadece tek bir planın(tempo) için çabalar durusan hem sana önlem kolaylaşır , hemde değişik ile karşılaştığın oyunlura sudan çıkmış balığa dönersin.Üstüne 1-2 sakatlıkta yaşarsan darma dağan olursun.

Mesela Fener 9 kişiye karşı eli ayağı titriyor.Niye?Bu adamlar bu kadar kötü mü?Hem Td olarak onları ayağa kaldıracak birisi yok, hemde taraftarı bizimkiler gibi adamların hepsini çöpe dönüştürdüler.Bjk Kiev'den 6 yedi ama ertesi maçta takır takır oynadılar,hiçte özgüven kaydetmediler.İşte bunlar hep Td işidir.

Esneklik derken yine hatırlatayım.82 puanlı şampiyonlukta geri zekalı basının dediğinin aksine hiçte öyle yaldır yaldır atak oynamıyorduk.Golü bulunca direkt 3. stoperi sokuyordu Şenol Hoca.Kontraya dönüyorduk.Elindeki neyse ona göre oynatıyordu.Öyle de şampiyon oldu, sosa gomez'li tiki taka ile de, Q7 li orta varyasyonu ile de.Elinde ne varsa onla oldu.Hepside ayrı oyundu.

Bu yüzden Ersun Hoca ile Şenol Hoca bırak kıyaslamayı, aralarında dağlar kadar fark var.Ersun Hoca'nın tek bildiği tempo yapmak ama artık herkes belli bir seviyede.Sana karşılık rahat rahat veriyorlar.Her iyi kontra takımı veya belli bir seviyede pas kalitesi seni maymun ediyor.

Bunun dışında Trabzon gibi bir kent takımında elindeki oyuncuları 100 den 150 ye çıkaran hocayı kovup, 100 den 70e indiren hoca ile şampiyonluk hayalleri kurarsan sana kadro olarak Bayern falan lazım :)

Bayağı ortaya karışık yazı oldu ama idare edin artık.

ALDENİRO
05.09.2017, 20:22
ersun hocaya ver gs yi tudordan daha iyi oynatır ama şu haliyle bizde başarı zor maalesef

Sefer A.
05.09.2017, 21:28
sason
senol güzellemeleri, zemin hazirlamalari baslamis sanirim... ne senol ne ersun ikisi de bu takmda olmamali, yabanci baba hoca bulur getirir isimize bakariz, dâvâsini satan senol ile yola çikilmaz, durup dururken bizi de satabilir, bjkdeyken milli takima gitmez ama bizdeyken teklif gelsin uçar gider

erenslash
05.09.2017, 21:51
sason katıldığım yerler var ama şu anda bizde sistem yok altyapı o kadar sağlam değil scout sistemi önemli kesinlikle fakat takım kadromuz o kadar iyi değil ömrü belli başarı oranı belli hatta colmanlı ve jajalı zamanlarımızdan da kötü vidayla uçmassın temel atarsın ama güzel temel atarsın zaten bize gerekli olan iki stoper üst düzey Trabzonsporun tarihinde kaç üst düzey stoperi oldu hocam?Bizim hedefimiz şampiyonlar liginde başarı olmalı ve bunun için pahalı ama düzgün transferler de şart bir yandan iki üç güzel oyuncu keşfedebilecek sağlam scoutların olacak ama bu kadroyu sadece scout sistemiyle kuramassın .bizim takımın uçması için 5-8 milyon arasında iki stopere bir ortasahaya bir kanada ihtiyacı var bu da bayern munich etmiyor zaten :) avrupada herhangi bir stoper zaten 6-8 arası fiyat biçerler ki bunlar üst düzey takım da değildir.

erenslash
05.09.2017, 21:52
Mantıklı
Türkiye kupasını alsın eldeki malzemeyle iyi işler yaptı diyeceğim

erenslash
05.09.2017, 21:53
Ben de aynı düşüncedeyim hocam şampiyonlar ligi keşke olsa transfer de olmadığına göre uefa bile zor bence
Bu kadronun değil şampiyon olmak ilk 3 'e dahi girebileceğine inanmıyorum.....

Daha akılcı hedefler koyup Uefa Kupasına katılmak için mücadele vermeliyiz. Türkiye Kupasına ağırlık vermeliyiz.

erenslash
05.09.2017, 21:54
bu kadronun üstüne ilave transferler lazım yapılmadığına göre çuvallarız bence
Bence bu kadro Ersun Yanal'ın kendisi için de son şanstır.
Ya başarılı olup kariyerini kurtaracak ya da bu gemiyle birlikte dibe vuracak.

sason
06.09.2017, 02:04
Şenol Güneş için güzelleme yapmaya gerek yok.Zeminede gerek yok adam Bjk, oradan kovulursa milli takıma veya Gs ye gider.Hadi onlar olmadı yurt dışına gider.Sen kendi derdine yan.Ayreten gelmesini isteyen de yok.Davasını satan adam diyene kadar sen o adamı nasıl kovaladığınızın hesabını vereceksin önce ki, sonra hesap sorabilesin.Ayrıca benim bildiğim tek davası güzel futbol oynatmak bunun dışında bir davam var dediğini duymadım ağzından.Ha sen bir yerinden davalar uydurup, yakıştırıyorsan bilemiyorum. Çok sevmeme rağmen Trabzon'a gelirse benimde sevgim biter.Bu yüzden sapla samanı karıştırmayalım.Futbol konuşuyoruz,hemen atarlı ergen muhabetlerine girmeyin.!!!!!!!!!
Hem kovarım, sonra da ellerin olamazsın gibi.

sason
06.09.2017, 02:53
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> @sason (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=48957) <!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> katıldığım yerler var ama şu anda bizde sistem yok altyapı o kadar sağlam değil scout sistemi önemli kesinlikle fakat takım kadromuz o kadar iyi değil ömrü belli başarı oranı belli hatta colmanlı ve jajalı zamanlarımızdan da kötü vidayla uçmassın temel atarsın ama güzel temel atarsın zaten bize gerekli olan iki stoper üst düzey Trabzonsporun tarihinde kaç üst düzey stoperi oldu hocam?Bizim hedefimiz şampiyonlar liginde başarı olmalı ve bunun için pahalı ama düzgün transferler de şart bir yandan iki üç güzel oyuncu keşfedebilecek sağlam scoutların olacak ama bu kadroyu sadece scout sistemiyle kuramassın .bizim takımın uçması için 5-8 milyon arasında iki stopere bir ortasahaya bir kanada ihtiyacı var bu da bayern munich etmiyor zaten :) avrupada herhangi bir stoper zaten 6-8 arası fiyat biçerler ki bunlar üst düzey takım da değildir.

Üst düzey stoperle takımın full olur,stoperler çok sırıtır ararsın.Egemen mesela çok çok iyi stoperdi.Kaça geldi acaba?Yumlu gayet iyi stoperdi.Hakkında türlü iftiralar atılıp, küfürler edildi, gönderildi.Şimdi 6 milyona stoper diyorsun.Başakşehirin stoperleri kötü stoperler mi?Kaç hatasını görüyorsun her maç?Bizim problemimiz stoper değil ki.Senin güçlü oyunun olmazsa her amaç bire bir 5-6 tane pozisyonda bırakırsan hiç bir stoperi beğenmezsin.Roben dünyanın en iyisi İspanyol stoperleri yatırıp,kaldırıp, yatırdı.Şimdi bunlarda mı çöp stoper oluyor.Ha devamlı ataktasındır ama rakip her geldiğinde çalım yiyordur stoperlerin her maç , o zaman hak veririm.Ya da kafa vuramıyorlardır ona da tamamım.Ya da takımı öyle bir seviyeye taşırsınki, stoperlerin ayakları kötüdür, onlarda oyun kuramıyordur eyvallah denir.Daha senin atak sayın rakibi geçemiyor.Bırak şampiyonlar ligini.Şampiyon olduk, şampiyonlar ligide oynadık.Son anda çıkamadık.O zaman ki stoperlerimiz kim di?İşin gerçeği isim istiyorsunuz, marka istiyorsunuz.Gelişmeye açık olması veya ucuz olmasına karşısınız.( bu arada stoper konusunda tecrübeye inanırım, 27 yaşından küçük stoperi çok tavsiye etmem)

Sosa gelince Yusuf'tan 2 gömlek yukarı mı olacak?Hem elindeki katlama potansiyel değerini yitireceksin, hem milyonlarca para vereceksin.Sonra bir gün Yusuf bitmiş olarak oyuna girecek.Diyeceksin ki suç Yusuf'ta, kendini geliştirmedi.Bir de bunları vizyon diye yutturuyorlar Türkiye'ye.Yahu hangi Avrupa takımı elindeki potansiyel genç yerine 30 küsür yaşında adam alır?Ama taraftarın ve td nin saçma sapan baskısı.Göreceksin Sosa gelirse hiç bir şey katmayacak.Çünkü elindekilerinden verim almayı bilen bir Td yok.Adam Rodeaga'yı harcadı yahu.Hemde elinde forvet yokken bunu başardı.Hem kontrada hem set oyununda gayet iyi adamdı.

Bir şeylerde tespit yapacaksan tamamen oyuncuların isimlerini unutacaksın.Benim için geçmişleri hiç bir anlam ifade etmiyor.sahada ne yaptıkları, ne düzende, hangi ortamda yaptıkları önemli.İki oyuncuyuda kıyaslarkende fark azsa genç ve yerliyi tercih ederim.Sen futbolculara iyi bir ortam sunmazsan, güvendiğini hissetirmezsen tirilyonlar harca bir halt olmaz.Belkide Trabzonspor'da 2 maçta bir daha forma giyemeyecek Cenk gider 20 gol atar, 13 milyonluk teklif alır, ondan iki kat kaliteli Rodeaga çöp olur.Göndermek için parasını ödersin.Sanma ki Burak bu sene 20 golden fazla atacak, oda bu ortamda kaybolup zaten çöptü sıfatını yiyecek.

Senin tek oyun planın tempo yapmak, kaos oluşturmak.Başarısız oldukça oyuncu sokup sokup çıkarıyorsun ilk onbire.Defansın fizanda forvetlerin rakip kalede, ne alan daraltma, ne rakibin zayıflıklarını tespit yapamıyorsun.Bir maç güvendiklerini ikinci maç başarısız olursa anında kesiyorsun.Ortamı koklayamıyor yani maçı okuyamıyorsun.Her transferi hemen ilk 11 e koyup, eskisine bas git diyorsun.Sonra hala adam ara.Asıl en önemlisi de takımının ve oyuncuların ne yapabileceğini bilmiyorsun rakibe karşı.

Bunları yazarkende sanmaki Ersun hocanın gitmesini istiyorum.Benim zaten Trabzondan başarı gibi beklentim yok.Çünkü olmayacağını biliyorum.Zaten taraftar ve camia olarak hak ettiğimizi de düşünmüyorum uzun zamandır.Ha diğer camialar hak ediyor mu? Onlarında çok farkı yok bizden.Ama en vefasız olduğumuzdan dolayı bizi bir tık önde görüyorum hak etmeme konusunda.

erenslash
06.09.2017, 04:10
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@sason (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=48957)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> hocam guzel yazmissin Eline saglik fakat katilmadigim ve izledigim gozlemledigim duruma gore ve gecen seneki defansin durumunu da degerlendirdigimde benceler :

1 egemen geride kaldi
2 stoper kaliteli olmak zorunda
3 goztepe bile bize calim diziyor
4 en iyi stoperler bile calim yer fakat bu bahsettigin uc ornekler
5 egemen gibi iyi yerli stoper yok artik
6 basaksehirin stoperleri iyi degil ama bizden iyi
7 bizim stoperler vasatin alti onlarinki vasat
8 basaksehir sevilla macinda yenilme sebebi stoperlerinin vasat olmasi
9bahsettigim 5-8 milyon euro bandindaki stoperler zaten normal bizde olmasi gerekenler eger ki avrupada basari istiyorssk
10 dusuncelerine katildigim yerler var
11 transfer eksigi ve stoper mevzusu yuzunden kieve elendigimizi ve sampiyknlukta darbe aldigimizi da iyi hatirliyorum
12 is sadece stoperle bitmiyor eksiklerimiz cok
13 son olarak sence transfer sezonu bitmeden kimleri aliriz?

sason
06.09.2017, 04:36
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@sason (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=48957)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> hocam guzel yazmissin Eline saglik fakat katilmadigim ve izledigim gozlemledigim duruma gore ve gecen seneki defansin durumunu da degerlendirdigimde benceler :

1 egemen geride kaldi
2 stoper kaliteli olmak zorunda
3 goztepe bile bize calim diziyor
4 en iyi stoperler bile calim yer fakat bu bahsettigin uc ornekler
5 egemen gibi iyi yerli stoper yok artik
6 basaksehirin stoperleri iyi degil ama bizden iyi
7 bizim stoperler vasatin alti onlarinki vasat
8 basaksehir sevilla macinda yenilme sebebi stoperlerinin vasat olmasi
9bahsettigin 5-8 milyon euro bandindaki stoperler zaten normal
10 dusuncelerine katildigim yerler var
11 stoper mevzusu yuzunden kieve elendigimizi ve sampiyknlukta darbe aldigimizi da iyi hatirliyorum
12 is sadece stoperle bitmiyor eksiklerimiz cok
13 son olarak sence transfer sezonu bitmeden kimleri aliriz?

Valla hocam yazıyorum ama hiç okumuyorsun anlaşılan.Açtım gollere baktım Sevilla maçlarına,belki biri stopere yazılırki kontroda yanlış pozisyonda yakalanmışlar.Sen bunun nedenini stoperleri bağlarsan zaten dediklerimden gram anlamamışsın.Birinde bek ofsaytı bozuyor.Diğerleri zaten alakasız.Birinde de ters yakalanmışlar ve zannedersem emre'yi çalımlıyor.Onda da o pozisyonda yakalınırsan normal ki stoperlerle alakası yok..Her golde birileri hata yapacak ki gol olucak.Sen bu bakış açısıyla devamlı stoper ararsın.Öyle vasat demekle işin içinden çıkıyorsan kafa yormuyor, sadece laf olsun diye konuşmuş olursun.Bu bakış açısıyla gol yiyorsun stoper vasat, gol atamıyorsun golcü vasat.Bu mudur yani çıkardıkların :)Neyse fazla ilerleyemiyeceğiz bu tartışmada saygılar.

erenslash
06.09.2017, 16:13
Hocam okudum yazdıklarını problemimiz sadece stoper değil diyorsun hatta stoper değil diyorsun bir sürü şey söylemişsin ki bir kısmına katıldım ben ise sadece stoper değil başka eksikleirmiz de olduğunu daha önce yazmıştım. bizim transfer yapmamız gereken alanlar:iki stoper,bir sağ beck,ortasaha ,kanat hatta yedek bir beck daha almamız lazım.alınması gereken mutlak olanlar:iki stoper,bir ortasaha ve bir kanat .Katılmama nedenlerinden biri yumlu iyi stoper demen bile yetti bana ayrıca stoper de b takımın en önemli eksikleirnden biri.ama senin görüşün vay sen yumlu nasıl iyi stoper dersin demiyorum bana göre dandik bir stoper.sevilla maçında başakşehirin üst düzey iki stoperi olmuş olsa o maç öyle bitmezdi.ben gene böyle düşünüyorum.gol yedik stoper alalım mantığı yok bende benim görüşüm daha üst düzey stoper alınmalı görüşü bu kadar.hani defansif gücün zayıftır ki zaten transer yapmak istersin atak gücün zayıftır o bölghelere adam alırsın basit ve sade mantıktır bu.bunun dışında futbolun zaten takım oyunu olduğunu herkes bilir zayıf halkaların vardır o bölgelere gerekli oyuncuları almassan sorun yaşarsın basit mantık.kafa yormaya gerek yok bu kadar tamam sen kafa yorabilirsin ama geçen sene ondan önceki senelerde de gerekli eksik bölgelerimiz belli kafamızı kuma gömüp stoper konusunda sıkıntımız yok diyemeyiz.Sosa gelirse faydalı olur ne kadar olur bilmem aynı görüşte değilim.Fakat iki üç senedir tespit yapıyorum sahaya bakıyorum bir halt olmaz diyorum bu kadar dediklerim çıkıyor zaten. kasmıyorum. bu takım şöyle olu rböyle olur diye bu takımın teknik direktörden ziyade kadro sıkıntısı var.futbol iyi oyuncularla ve yetenekli oyuncularla oynanır çok basit .bayern veya barça olmak zorunda değilsin.belli bir kaliten olur.
Sevilla başakşehir konusu da basit adamların kadro kalitesi belli başağın belli başakşehirin sevillayı elemesi bu kadroyla imkansız çünkü adamların kadro kalitesi ve yetenekli oyuncu sayısı çok fazla.demek ki neymiş? taktik tek başına çoğu zaman güme gidermiş.nedenmiş? çünkü kadro kaliten taktikle olmuyor bireysel yetenekli oyuncunla olur taktik o zaman hikaye olur. hayattan başka örnek vereyim çok yetenekli öğrenci normal bir öğretmen veya eğitmen gibi...
yusuf ve sosa konusunda mantıklı düşünüyorsun ancak yusuf biraz daha pişmesi lazım pişerken ve rakiplerin bunca transfe ryapmışken iyi adamlar almışken senin kadron daha tam oturmadığı bölgele rvarken zayıf yerleri varken sosanın alınması yanlış olmaz ancak daha iyi ortasaha alınabilir yani 25 yaşlarında da bir ortasaha alırsın uzun yıllar kullanırsın alınırsa sosa faydalı olur.ne kadar olur bilemem ama damdoy gibi olmaz orası kesin.
iyi defansif gücün olur ortasahan olur forvetin olur bütündür bu bunun illa ki barça gibi olmasına gerek yok takım olursun ama oyuncularının kalitesi belli bir düzeydedir.

sen olayları taktiksel açıdan anlatmışsın güzel bakış açısı sunmuşsun yumluyu Trabzonspora yakıştırıyorsan bu da senin futbol bakış açın.

ama o işler öyle olmuyor her zaman elinde belli bir kalitede oyuncun varsa zaten çok taktik kasmadan yürürsün sanatda da müzikde de böyledir bunu unutma.spor-müzik sanat yetenek işidir hocam.kimi zaman torpilliler ve yeteneksizler oynar bu oyunu işte o zaman transfere ihtiyaç duyarsın detone şarkıyıcıyı yeteneksiz kulağı olmayan müzisyeni kim ne yapsın? :) herkes burada laf olsun diye konuşuyor demişsin öyle olanlar olabilir ama bence herkes Trabzonsporun her sene dandik transfer politikasından bıktığı için bu kadar yazı yazıyor buraya.gol yeme ve atma konusunda diyebileceğim:evet golcülerin dandik olursa gol atarken sıkıntı çekersin örnek Burak alındı gol sorunu çözüldü hayat basittir anlattığın kadar karmaşık değil futbolda da böyledir.golü her zaman forvet atmaz o ayrı bir konu.Takım oyunu da önemli bir bütün olarak görüyorum ancak bütünlük içersindeseviye ve boyut olarak birbirini tamamlayacak oyuncuların olmadığı için transfere ihtiyaç duyarsın çünkü bu bütünlüğü bozan zayıf halkaların vardır bu kadar basit sana da saygılar :)

Valla hocam yazıyorum ama hiç okumuyorsun anlaşılan.Açtım gollere baktım Sevilla maçlarına,belki biri stopere yazılırki kontroda yanlış pozisyonda yakalanmışlar.Sen bunun nedenini stoperleri bağlarsan zaten dediklerimden gram anlamamışsın.Birinde bek ofsaytı bozuyor.Diğerleri zaten alakasız.Birinde de ters yakalanmışlar ve zannedersem emre'yi çalımlıyor.Onda da o pozisyonda yakalınırsan normal ki stoperlerle alakası yok..Her golde birileri hata yapacak ki gol olucak.Sen bu bakış açısıyla devamlı stoper ararsın.Öyle vasat demekle işin içinden çıkıyorsan kafa yormuyor, sadece laf olsun diye konuşmuş olursun.Bu bakış açısıyla gol yiyorsun stoper vasat, gol atamıyorsun golcü vasat.Bu mudur yani çıkardıkların :)Neyse fazla ilerleyemiyeceğiz bu tartışmada saygılar.

sason
06.09.2017, 21:50
Hocam okudum yazdıklarını problemimiz sadece stoper değil diyorsun hatta stoper değil diyorsun bir sürü şey söylemişsin ki bir kısmına katıldım ben ise sadece stoper değil başka eksikleirmiz de olduğunu daha önce yazmıştım. bizim transfer yapmamız gereken alanlar:iki stoper,bir sağ beck,ortasaha ,kanat hatta yedek bir beck daha almamız lazım.alınması gereken mutlak olanlar:iki stoper,bir ortasaha ve bir kanat .Katılmama nedenlerinden biri yumlu iyi stoper demen bile yetti bana ayrıca stoper de b takımın en önemli eksikleirnden biri.ama senin görüşün vay sen yumlu nasıl iyi stoper dersin demiyorum bana göre dandik bir stoper.sevilla maçında başakşehirin üst düzey iki stoperi olmuş olsa o maç öyle bitmezdi.ben gene böyle düşünüyorum.gol yedik stoper alalım mantığı yok bende benim görüşüm daha üst düzey stoper alınmalı görüşü bu kadar.hani defansif gücün zayıftır ki zaten transer yapmak istersin atak gücün zayıftır o bölghelere adam alırsın basit ve sade mantıktır bu.bunun dışında futbolun zaten takım oyunu olduğunu herkes bilir zayıf halkaların vardır o bölgelere gerekli oyuncuları almassan sorun yaşarsın basit mantık.kafa yormaya gerek yok bu kadar tamam sen kafa yorabilirsin ama geçen sene ondan önceki senelerde de gerekli eksik bölgelerimiz belli kafamızı kuma gömüp stoper konusunda sıkıntımız yok diyemeyiz.Sosa gelirse faydalı olur ne kadar olur bilmem aynı görüşte değilim.Fakat iki üç senedir tespit yapıyorum sahaya bakıyorum bir halt olmaz diyorum bu kadar dediklerim çıkıyor zaten. kasmıyorum. bu takım şöyle olu rböyle olur diye bu takımın teknik direktörden ziyade kadro sıkıntısı var.futbol iyi oyuncularla ve yetenekli oyuncularla oynanır çok basit .bayern veya barça olmak zorunda değilsin.belli bir kaliten olur.
Sevilla başakşehir konusu da basit adamların kadro kalitesi belli başağın belli başakşehirin sevillayı elemesi bu kadroyla imkansız çünkü adamların kadro kalitesi ve yetenekli oyuncu sayısı çok fazla.demek ki neymiş? taktik tek başına çoğu zaman güme gidermiş.nedenmiş? çünkü kadro kaliten taktikle olmuyor bireysel yetenekli oyuncunla olur taktik o zaman hikaye olur. hayattan başka örnek vereyim çok yetenekli öğrenci normal bir öğretmen veya eğitmen gibi...
yusuf ve sosa konusunda mantıklı düşünüyorsun ancak yusuf biraz daha pişmesi lazım pişerken ve rakiplerin bunca transfe ryapmışken iyi adamlar almışken senin kadron daha tam oturmadığı bölgele rvarken zayıf yerleri varken sosanın alınması yanlış olmaz ancak daha iyi ortasaha alınabilir yani 25 yaşlarında da bir ortasaha alırsın uzun yıllar kullanırsın alınırsa sosa faydalı olur.ne kadar olur bilemem ama damdoy gibi olmaz orası kesin.
iyi defansif gücün olur ortasahan olur forvetin olur bütündür bu bunun illa ki barça gibi olmasına gerek yok takım olursun ama oyuncularının kalitesi belli bir düzeydedir.

sen olayları taktiksel açıdan anlatmışsın güzel bakış açısı sunmuşsun yumluyu Trabzonspora yakıştırıyorsan bu da senin futbol bakış açın.

ama o işler öyle olmuyor her zaman elinde belli bir kalitede oyuncun varsa zaten çok taktik kasmadan yürürsün sanatda da müzikde de böyledir bunu unutma.spor-müzik sanat yetenek işidir hocam.kimi zaman torpilliler ve yeteneksizler oynar bu oyunu işte o zaman transfere ihtiyaç duyarsın detone şarkıyıcıyı yeteneksiz kulağı olmayan müzisyeni kim ne yapsın? :) herkes burada laf olsun diye konuşuyor demişsin öyle olanlar olabilir ama bence herkes Trabzonsporun her sene dandik transfer politikasından bıktığı için bu kadar yazı yazıyor buraya.gol yeme ve atma konusunda diyebileceğim:evet golcülerin dandik olursa gol atarken sıkıntı çekersin örnek Burak alındı gol sorunu çözüldü hayat basittir anlattığın kadar karmaşık değil futbolda da böyledir.golü her zaman forvet atmaz o ayrı bir konu.Takım oyunu da önemli bir bütün olarak görüyorum ancak bütünlük içersindeseviye ve boyut olarak birbirini tamamlayacak oyuncuların olmadığı için transfere ihtiyaç duyarsın çünkü bu bütünlüğü bozan zayıf halkaların vardır bu kadar basit sana da saygılar :)

İspatını görürüz hocam bir kaç haftaya.Gol problemi Burak ile çözüldü dersen bu yazdıklarımı hatırla sezon sonu.O zamanda diyeceksin Burak yaşlandı veya yatmaya gelmiş.Bunu hatırlar anlarsın.

Sosa Sosa diyorsun onu da göreceğiz.Zaten çok hırslı bir oyuncu da değil.Bakarsın bakalım Yusuf'tan ne kadar fark edecek sezon sonu.İşte kalite oyuncuyu ismi var diye seçiyorsunuz.Bak bakalım Sosa'nın istatistiklerine Biliç zamanı ne yapmış.İki farklı td iki farklı oyunda ne kadar uçurum var.Sen o oyunu oynarsan Yusuf'ta Sosa nın yaptıklarını yapar.Garip garip hayal alemindesiniz.Marka düşkünlüğü bu işte.Sen oyununu yükseltmeden iyi oyuncular alınınca iş bitecek zannediyorsun.Her seferinde hayal kırıklığına uğramanıza rağmen hala ısrarcısınız.

Neyse uzatmanın alemi yok.Bana göre Trabzonspor'un kadrosu kaliteli oyuna bin kere yeter ama oyunculardan verim alamazsan 10.luğa oynarsın.Yahu hadi her şeyi geçtim geçen sezon Başakşehirin topladığı puanları nasıl göremiyor ve hala oyuncuda oyuncu diye tutturuyorsunuz anlayamıyorum.bak orada Mahmut2un oyunu orada nasıl yükseldi.Biz de olsa hemen yerine marka istenirdi.50 küsür oyuncumuz vardı meğerse hepsi çöpmüş geçen sezon başı:)

Oyun güçlü oyunla oynanır.Aldığın yıldızlar seni 3-5 maç idare eder.Sonra idare etmediği zamanlarda kötü oyun ve kötü skor o elindeki yıldızları sıradanlaştırır.Tam tersi güçlü oyun elindeki bir kaç vasat adamı bile ileri seviyeye çıkarır.Bitik Burak, kazma Umut'la 82 puan alırsın.Burak birden yıldız olur, Umut birden talep görür her yerden.Binlerce örneği var ama dediğim gibi siz markaya devam edin :)

Sezon sonu hatırlarsınız Sosa'yı Burağı fln.

erenslash
06.09.2017, 22:02
Burağın sakatlık problemi olduğu için bir sağlam yedek forvet almamız da şart Burağın sorunu bu.iyi yedek forvet olarak rodeyi kullanırsak gol sorunu sıkıntısı çekmeyiz göreceğiz neler olacak.Sosa deneyimli takımı toplar ama tek başına yeterli değil.Ben sosadan ziyade daha sağlam bir ortasaha almaktan yanayım ama almıyorlar.iyi oyuncular ve doğru karakterli oyuncularla iş biter hocam ama dedim ya sosadan daha iyisini almalıyız.

Marka oyuncu demek çok çok pahalı oyuncu demek değil ama senin kaliteli defansın yok kullanabileceğin bir iyi bir malzemen yoksa gider avrupadan iyisini alırsın.bana göre sosa marka bir oyuncu değil bence ndiyyi gs değil biz almalıydık.aldığımız yıldızlar bizi 3-5 maç iadre etmez daha da fazla idare eder ama hangi yıldız oyunculardan bahsediyoruz? ve kaç kişiler bunlar da önemli ve hangi mevkideler?Burak sezon sonu kötü sakatlık yaşamasssa sosa da aynı şekilde bizi şampiyon yapamasa bile üst sıralara taşır ama dedim ya bu işin kanadı ve stope rmevkisi de var bunlar eksikken sıkıntı çekeriz eksiklerimiz çok hocam.Burak sakatlandığında biteriz demiyeyim ama biraz gol sorunu yaşarız bu yüzden iyi forvetler bakmamız lazım ne olur ne olmaz diye.rode bizi idare eder yeter ki kanatlar ve ortasaha güçlü olsun.zaman ne gösterecek göreceğiz sakatlık problemi olmassa klit bölgelerdeki transfer sorunları çözülürse burak da sosa da faydalı olur sezon sonu görüşürüz ama şunu unutma sosa ve burak tek başına yeterli değil eksik bölgeşere stopere ve kanada iyi oyuncular alınmassa sosa ve burakla da kurtaramassın sosaya gelene kadar dolu ortasaha var çok daha pahalı ve dediğim gibi hatta markalısı var alabilsek keşke ama yok.... son olarak kötü oyuncu kötü oyuncudur potansiyalini ne kadar yükseltebilirsin gene geliyoruz yetenekli müzisyen ve yeteneksiz müzisyen olayına yeteneksiz şarkıcı çok çalışır ama yeteneksiz olduğu için gene yetenkli kadar iş yapamaz ama yetenekli şarkıcı çalışarak harika işler yapar çünkü kumaşınd avrdır dolayısıyla yetenksiz oyuncuyu geliştiremessin çünkü özünde yoktur özü sağlam olmalı bu da yoksa elindeki oyuncuyu kullanamsssın ve yeteneksiz oyuncun çalışmıyorsa zaten çaba da sarfetmiyorsa bi rşey yapamassın evet umutla burakla bi rşey yapmaya çalıştık o sezon fakat burak yetenekli bir oyuncu umut değil umut işte çalışarak bu kadar oldu :)

İspatını görürüz hocam bir kaç haftaya.Gol problemi Burak ile çözüldü dersen bu yazdıklarımı hatırla sezon sonu.O zamanda diyeceksin Burak yaşlandı veya yatmaya gelmiş.Bunu hatırlar anlarsın.

Sosa Sosa diyorsun onu da göreceğiz.Zaten çok hırslı bir oyuncu da değil.Bakarsın bakalım Yusuf'tan ne kadar fark edecek sezon sonu.İşte kalite oyuncuyu ismi var diye seçiyorsunuz.Bak bakalım Sosa'nın istatistiklerine Biliç zamanı ne yapmış.Garip garip hayal alemindesiniz.Marka düşkünlüğü bu işte.Sen oyununu yükseltmeden iyi oyuncular alınınca iş bitecek zannediyorsun.Her seferinde hayal kırıklığına uğramanıza rağmen hala ısrarcısınız.

Neyse uzatmanın alemi yok.Bana göre Trabzonspor'un kadrosu kaliteli oyuna bin kere yeter ama oyunculardan verim alamazsan 10.luğa oynarsın.Yahu hadi her şeyi geçtim geçen sezon Başakşehirin topladığı puanları nasıl göremiyor ve hala oyuncuda oyuncu diye tutturuyorsunuz anlayamıyorum.bak orada Mahmut2un oyunu orada nasıl yükseldi.Biz de olsa hemen yerine marka istenirdi.50 küsür oyuncumuz vardı meğerse hepsi çöpmüş geçen sezon başı:)

Oyun güçlü oyunla oynanır.Aldığın yıldızlar seni 3-5 maç idare eder.Sonra idare etmediği zamanlarda kötü oyun ve kötü skor o elindeki yıldızları sıradanlaştırır.Tam tersi güçlü oyun elindeki vasat adamları bile ileri seviyeye çıkarır.Bitik Burak, kazma Umut'la 82 puan alırsın.Burak birden yıldız olur, Umut birden talep görür her yerden.Binlerce örneği var ama dediğim gibi siz markaya devam edin :)

Sezon sonu hatırlarsınız Sosa'yı Burağı fln.

sason
07.09.2017, 08:07
Burağın sakatlık problemi olduğu için bir sağlam yedek forvet almamız da şart Burağın sorunu bu.iyi yedek forvet olarak rodeyi kullanırsak gol sorunu sıkıntısı çekmeyiz göreceğiz neler olacak.Sosa deneyimli takımı toplar ama tek başına yeterli değil.Ben sosadan ziyade daha sağlam bir ortasaha almaktan yanayım ama almıyorlar.iyi oyuncular ve doğru karakterli oyuncularla iş biter hocam ama dedim ya sosadan daha iyisini almalıyız.

Marka oyuncu demek çok çok pahalı oyuncu demek değil ama senin kaliteli defansın yok kullanabileceğin bir iyi bir malzemen yoksa gider avrupadan iyisini alırsın.bana göre sosa marka bir oyuncu değil bence ndiyyi gs değil biz almalıydık.aldığımız yıldızlar bizi 3-5 maç iadre etmez daha da fazla idare eder ama hangi yıldız oyunculardan bahsediyoruz? ve kaç kişiler bunlar da önemli ve hangi mevkideler?Burak sezon sonu kötü sakatlık yaşamasssa sosa da aynı şekilde bizi şampiyon yapamasa bile üst sıralara taşır ama dedim ya bu işin kanadı ve stope rmevkisi de var bunlar eksikken sıkıntı çekeriz eksiklerimiz çok hocam.Burak sakatlandığında biteriz demiyeyim ama biraz gol sorunu yaşarız bu yüzden iyi forvetler bakmamız lazım ne olur ne olmaz diye.rode bizi idare eder yeter ki kanatlar ve ortasaha güçlü olsun.zaman ne gösterecek göreceğiz sakatlık problemi olmassa klit bölgelerdeki transfer sorunları çözülürse burak da sosa da faydalı olur sezon sonu görüşürüz ama şunu unutma sosa ve burak tek başına yeterli değil eksik bölgeşere stopere ve kanada iyi oyuncular alınmassa sosa ve burakla da kurtaramassın sosaya gelene kadar dolu ortasaha var çok daha pahalı ve dediğim gibi hatta markalısı var alabilsek keşke ama yok.... son olarak kötü oyuncu kötü oyuncudur potansiyalini ne kadar yükseltebilirsin gene geliyoruz yetenekli müzisyen ve yeteneksiz müzisyen olayına yeteneksiz şarkıcı çok çalışır ama yeteneksiz olduğu için gene yetenkli kadar iş yapamaz ama yetenekli şarkıcı çalışarak harika işler yapar çünkü kumaşınd avrdır dolayısıyla yetenksiz oyuncuyu geliştiremessin çünkü özünde yoktur özü sağlam olmalı bu da yoksa elindeki oyuncuyu kullanamsssın ve yeteneksiz oyuncun çalışmıyorsa zaten çaba da sarfetmiyorsa bi rşey yapamassın evet umutla burakla bi rşey yapmaya çalıştık o sezon fakat burak yetenekli bir oyuncu umut değil umut işte çalışarak bu kadar oldu :)

Valla bahane aradıktan sonra bin tane bahaneler bulunur.Geçen sezon senin vasat dediğin stoperlerle Başakşehir o kadar puan topladı ama açıklaması yok? :) Elindede Emre, Visca, cengiz dışında adam yoktu yıldız.Diğerlerinin hepsi sıradandı.İkinci yarı Adebayor geldi .Yani 4 tane vasat üstü adamla.Sen bu tek başına yeterli değil, o yetmez diye diye şu takıma türlü türlü bahane hazırla.

Anlamamakta ısrarcısın senin kötü diye düşündüğün adamların çoğu iyi adam.Senin bunlara uygun oyun planın olmadığı için kötü görünüyor.Oyuncuların ne kadar iyi olduğunu ancak uygun ortamlarda anlayabilirsin ve o ortamı Ersun Hoca asla sağlamıyor.Bak Fener'e liverpoolda senelerce oynamış Skrteli Vardar forveti pazara gönderip deli goller atıyor.Adamlar Dieogo'yu korumalarla dışarı attı.Şimdi Diego milli takımda.Sadece Başakşehir örneği bile bunları gözünüze gözünüze bir şeyleri sokması lazım.Yahu Bjk 2 senedir Tosiç ile şampiyon oluyor.Adam bire birde anında yerde çalım yemiş vaziyette.Geçen sezonki maçta Yusuf'un önünü açtı kaleciyle baş başa bıraktı mesela.Bunu devamlı yapıyordu.Bu sezon 3 maçtır yere yatmıyor.Adam 31 yaşında kendi geliştirebilir.yeterki sen buna uygun ortam sağla.Niye gelişiyor iyi oyun, iyi skorlar tepkiyi azaltıyor, güveni arttırıyor.Arkadaşları telafi edebiliyor.Bütün bunlar oyuncuların farklı oyunlarda neler yapabileceği, neler yapamayacağının göstergesi.

Siz futbolculara isim ve memleket olarak yaklaşıyorsunuz.Teşhislerinizde o yüzden hep yanlış.Ne zaman futbolculara isimsiz gibi bakarsın, o zaman anlarsın ne olduğunu.Mesela Yumlu asla kötü stoper olmadı.Ne çalım yiyordu.Ne kafa toplarında kötüydü.Nede kötü pozisyon alıyordu.Tek sorunu kötü takımda oynamasıydı.Yanındaki Cavanda tonlarca hata yaparken, on tane penaltı yaparken sen sorunu Yumlu'da arasan zaten senin takımın adam olmaz.Şimdi de kafadan şartlanmışsın rakibiplerin transfer yaparken bizde genç Yusuf oynar mı diye.baba gibi oynar.Nasıl Cengiz geçen sezon oynadıysa o da oynar.Yahu kafayı yiyeceğim.Dünyanın en iyi takımları oynatıyor genç. Biri orda iyi oynayan gencinin yerine 32 lik adam alsa dakkasında kovarlar adamı.:)O Sosa'ya ödediğin paraları nasıl çıkaracaksın?Kime satacaksın?Hem Yusuf'a gelen teklifler uçacak, hem Sosa'ya ödediklerin.Abi millet olarak akıl tutulması yaşıyoruz yahu.Bu arada Bjk ile Fb de az gerizekalı değil ama neyse konumuz bu değil.

Bu arada maaşları ödeyemeyeceğimiz için takımın genel formuna girmiyorum bile.Ama bu taraftar fazlasıyla hak ediyor.Siz devamlı transfer isteyin, sonu gayet güzel olacak.Takımın 10 yıl sonra küme düşeceğini düşünüyorum.Ciddiyim bu konuda.Bu gelirle, bu kadar transferle, eldeki oyuncuları bu kadar iç ederek bir kulüp fazla yaşamaz.Ha o zamanda kendinize hiç suç bulmayıp, direk yönetimleri suçlayacaksınız.Ama bilin ki bunun nedenin çoğu taraftarın arsızlığı, özevlat düşmanlığı olacak.Şenol Güneş konusunda da uyardım, bu konularda da uyarayım.Futbol konusunda kolay kolay yanılmam.

İsa Gündoğdu
07.09.2017, 08:48
Ersun Hoca'nın Bu Kadroyla Başarılı Olacağına İnanıyor musunuz? (http://forum.bordomavi.net/showthread.php/54703-Ersun-Hoca-n%C4%B1n-Bu-Kadroyla-Ba%C5%9Far%C4%B1l%C4%B1-Olaca%C4%9F%C4%B1na-%C4%B0nan%C4%B1yor-musunuz/page4)
inanıyorum fakat maç maç değerlendirip ona göre oyun oynanmalı her maç final havasında geçmeli 1 dk dan itibaren kazanma arzusu olmalı raaakibimizi iyi analiz etmeliyiz.

erenslash
07.09.2017, 20:05
bulsunlar yattara gibi adam herkesin işine gelir ucuza bulup dehşet adamlar çıkarmak bu kolay değil ama düzgün bir scout ekibin olacak.gene katılığım görüşlerin var tek anlaşamadığımız konu şu ş ben stoperlerin türkiye ligi değil aynı zamanda şampiyonlar ligini düşünerek alınmasından yanayım bjk şampiyon oldu ama bu defsnal avrupa kupalarında tırtladı :) stoper her bölge hepsi önemli.elinde olan oyuncuları geçmiş yönetim almış satmış dandik oyuncular almış kolay değil maaş sıkıntı oldu tabi.şimdi maaş konusuna da dikkat etmeleri gerelkir bence sosaya bu kadar rakam fazla 5 milyon euro iş değil işt ebunlar hep düzgün adam almamaktdan kaynaklı elinmdeki düzgün oyuncıuları geçmişteki yönetimler attılar.altyapımızı da iyi değerlendirmemiz lazım altyapı zamanla gelişir ama bizde bir şekilde iyi transferler yapmamız lazım .Yusufu ve bi rçok genci oynatmalıyız hatta kaan ayhanı çağları alsak keşke stoper olarak kaan ayhan belki olur hocam ne dersin?şöyle düşün sosayla yusufu aynı anda oynatır hoca belki kesmes yerine göre taktik dğeişikliği yapar 4-4-2 yapar belki yeri geldi mi 4-51 de yusufu çakılı oynatır neden olmasın?Yusufa tekliflerin çok daha iyi uçması için şampiyonlar ligine gitmemiz lazım bunun için stoperleirni şampiyonlar ligine göre hazırlaman lazım tamam Türkiye ligi için çok üst düzey stoper gerekmiyor ama bizim stoperlerimizde Türkiye ligi için yeterli değil göbekten bahsediyorum.mas şahane adam bence.bir beck almak lazım bir şekilde.Bjk tosicle şampiyon oldu doğru ama heriflerin atack kadrosuna bak ve oturmuş kadrosu var ama şampiyonlar liginde o stoperlerle çuvalladılar :) başakşehirin de öyle .sosayla kaça anlaştık bilmiyorum ama 5 çok fazla ben sana fikrimi söyleyeyim bütçe önemli ama sosaya 5 çok verilmez ben de karşıyım umarım faydalı olur keşke sosa dışında başka ortasaha alsaydık.hep bir adam peşinde koştuk saçmalık bu.bizim en büyük hatamız elimizdeki kadroyuu bozmamış yani buraklı selçuklu kadro bu kafayla devam eder yusufu ve güzel admalrını satarsan batarsın kadro olarak her sene kadro kurarsın umarım bu yönetim buna dikkat eder.kadroyu gs a verdikten sonra dağıldık hocam bu yüzden transfer yapmak zorunda kalıyoruz
Valla bahane aradıktan sonra bin tane bahaneler bulunur.Geçen sezon senin vasat dediğin stoperlerle Başakşehir o kadar puan topladı ama açıklaması yok? :) Elindede Emre, Visca, cengiz dışında adam yoktu yıldız.Diğerlerinin hepsi sıradandı.İkinci yarı Adebayor geldi .Yani 4 tane vasat üstü adamla.Sen bu tek başına yeterli değil, o yetmez diye diye şu takıma türlü türlü bahane hazırla.

Anlamamakta ısrarcısın senin kötü diye düşündüğün adamların çoğu iyi adam.Senin bunlara uygun oyun planın olmadığı için kötü görünüyor.Oyuncuların ne kadar iyi olduğunu ancak uygun ortamlarda anlayabilirsin ve o ortamı Ersun Hoca asla sağlamıyor.Bak Fener'e liverpoolda senelerce oynamış Skrteli Vardar forveti pazara gönderip deli goller atıyor.Adamlar Dieogo'yu korumalarla dışarı attı.Şimdi Diego milli takımda.Sadece Başakşehir örneği bile bunları gözünüze gözünüze bir şeyleri sokması lazım.Yahu Bjk 2 senedir Tosiç ile şampiyon oluyor.Adam bire birde anında yerde çalım yemiş vaziyette.Geçen sezonki maçta Yusuf'un önünü açtı kaleciyle baş başa bıraktı mesela.Bunu devamlı yapıyordu.Bu sezon 3 maçtır yere yatmıyor.Adam 31 yaşında kendi geliştirebilir.yeterki sen buna uygun ortam sağla.Niye gelişiyor iyi oyun, iyi skorlar tepkiyi azaltıyor, güveni arttırıyor.Arkadaşları telafi edebiliyor.Bütün bunlar oyuncuların farklı oyunlarda neler yapabileceği, neler yapamayacağının göstergesi.

Siz futbolculara isim ve memleket olarak yaklaşıyorsunuz.Teşhislerinizde o yüzden hep yanlış.Ne zaman futbolculara isimsiz gibi bakarsın, o zaman anlarsın ne olduğunu.Mesela Yumlu asla kötü stoper olmadı.Ne çalım yiyordu.Ne kafa toplarında kötüydü.Nede kötü pozisyon alıyordu.Tek sorunu kötü takımda oynamasıydı.Yanındaki Cavanda tonlarca hata yaparken, on tane penaltı yaparken sen sorunu Yumlu'da arasan zaten senin takımın adam olmaz.Şimdi de kafadan şartlanmışsın rakibiplerin transfer yaparken bizde genç Yusuf oynar mı diye.baba gibi oynar.Nasıl Cengiz geçen sezon oynadıysa o da oynar.Yahu kafayı yiyeceğim.Dünyanın en iyi takımları oynatıyor genç. Biri orda iyi oynayan gencinin yerine 32 lik adam alsa dakkasında kovarlar adamı.:)O Sosa'ya ödediğin paraları nasıl çıkaracaksın?Kime satacaksın?Hem Yusuf'a gelen teklifler uçacak, hem Sosa'ya ödediklerin.Abi millet olarak akıl tutulması yaşıyoruz yahu.Bu arada Bjk ile Fb de az gerizekalı değil ama neyse konumuz bu değil.

Bu arada maaşları ödeyemeyeceğimiz için takımın genel formuna girmiyorum bile.Ama bu taraftar fazlasıyla hak ediyor.Siz devamlı transfer isteyin, sonu gayet güzel olacak.Takımın 10 yıl sonra küme düşeceğini düşünüyorum.Ciddiyim bu konuda.Bu gelirle, bu kadar transferle, eldeki oyuncuları bu kadar iç ederek bir kulüp fazla yaşamaz.Ha o zamanda kendinize hiç suç bulmayıp, direk yönetimleri suçlayacaksınız.Ama bilin ki bunun nedenin çoğu taraftarın arsızlığı, özevlat düşmanlığı olacak.Şenol Güneş konusunda da uyardım, bu konularda da uyarayım.Futbol konusunda kolay kolay yanılmam.

sason
07.09.2017, 22:25
bulsunlar yattara gibi adam herkesin işine gelir ucuza bulup dehşet adamlar çıkarmak bu kolay değil ama düzgün bir scout ekibin olacak.gene katılığım görüşlerin var tek anlaşamadığımız konu şu ş ben stoperlerin türkiye ligi değil aynı zamanda şampiyonlar ligini düşünerek alınmasından yanayım bjk şampiyon oldu ama bu defsnal avrupa kupalarında tırtladı :) stoper her bölge hepsi önemli.elinde olan oyuncuları geçmiş yönetim almış satmış dandik oyuncular almış kolay değil maaş sıkıntı oldu tabi.şimdi maaş konusuna da dikkat etmeleri gerelkir bence sosaya bu kadar rakam fazla 5 milyon euro iş değil işt ebunlar hep düzgün adam almamaktdan kaynaklı elinmdeki düzgün oyuncıuları geçmişteki yönetimler attılar.altyapımızı da iyi değerlendirmemiz lazım altyapı zamanla gelişir ama bizde bir şekilde iyi transferler yapmamız lazım .Yusufu ve bi rçok genci oynatmalıyız hatta kaan ayhanı çağları alsak keşke stoper olarak kaan ayhan belki olur hocam ne dersin?şöyle düşün sosayla yusufu aynı anda oynatır hoca belki kesmes yerine göre taktik dğeişikliği yapar 4-4-2 yapar belki yeri geldi mi 4-51 de yusufu çakılı oynatır neden olmasın?Yusufa tekliflerin çok daha iyi uçması için şampiyonlar ligine gitmemiz lazım bunun için stoperleirni şampiyonlar ligine göre hazırlaman lazım tamam Türkiye ligi için çok üst düzey stoper gerekmiyor ama bizim stoperlerimizde Türkiye ligi için yeterli değil göbekten bahsediyorum.mas şahane adam bence.bir beck almak lazım bir şekilde.Bjk tosicle şampiyon oldu doğru ama heriflerin atack kadrosuna bak ve oturmuş kadrosu var ama şampiyonlar liginde o stoperlerle çuvalladılar :) başakşehirin de öyle .sosayla kaça anlaştık bilmiyorum ama 5 çok fazla ben sana fikrimi söyleyeyim bütçe önemli ama sosaya 5 çok verilmez ben de karşıyım umarım faydalı olur keşke sosa dışında başka ortasaha alsaydık.hep bir adam peşinde koştuk saçmalık bu.bizim en büyük hatamız elimizdeki kadroyuu bozmamış yani buraklı selçuklu kadro bu kafayla devam eder yusufu ve güzel admalrını satarsan batarsın kadro olarak her sene kadro kurarsın umarım bu yönetim buna dikkat eder.kadroyu gs a verdikten sonra dağıldık hocam bu yüzden transfer yapmak zorunda kalıyoruz

Sen önce şampiyonlar ligine hak kazanda ondan sonra bakarız yaw :)Bu sezon iyi başlamamasına rağmen Duricia gayet iyi stoper.İşin aslı takımı çok ciddi izlemiyorum.Bir otyuncu için fikir edinmek istesem sadece ona odaklanırım.

Bu takımın ihtiyacı varsa Emre gibi bir adama ihtiyacı var.Eğer Sosa'yı orada oynatırsa iyi olabilir.Ama Td mizin oyun planınında olgun oyun olduğunu sanmıyorum.Topu alan basıp gidiyor.Tabiki bu tempoda çabukta top kaybı yapıyorlar.Defansta daha ileri çıkmadığından hep yarım 5e5 maç yapıyoruz gibi oluyor.Press desen oturmamış, yarım yamalak tabiki sonucunu da alamıyorsun.Zaten faul yapmak üzerine.Topu kapıp hücum yapmak için değil.Faul yaptıktan sonra presin manası yok.Yerleşik defansıda çok iyi yaptığımız söylenemez.Diagonal pas atacak adam var mı onu bile bilemiyorum takımda.Çünkü öyle bir ortam bile oluşmuyor hücumda.Yani teşhis koyulacak gibi değil oynan futbol.Herkes sırıtıyor bu sistemde.Tek bildiğim Sosa'da gelse Messi'de gelse bu anlayışla bir halt olmaz.Ancak 3-5 maçlık parlamalar olur.

Stoper önemsiz demedim bu arada.Ama takıma bir stoper alacaksan, üstelik elindeki fena değilse çok daha üstünü alman lazım.Yoksa elindeki adamı değiştirmenin manası yok.Özellikle o adam ucuz ve yerliyse.

Bjk de gayet gücü ölçüsünde oynadı.Tırtladı diyorsan sadece stoperleri değil, tüm takımı tırtladı dersin.Bjk den oynadıkları rakibe kim gidebilir ki?Buna rağmen başa baş oynadı her maç neredeyse sonuçta.Stoperi bırak Bjk de kim var ki Şl de sonuç bekliyorlar.İhtiyarlar heyeti gibi takım, stopere gelene kadar kanatlarında kim vardı ki?Q7 deme :)Bir Talisca vardı oda sakattı Şl de zaten..Al onlardan da bir örnek; gittiler 29 yaşında Marcelo'yu satıp 35 lik Pepe yi aldılar.Oyunları çok mu değişecek?Marcelo'dan dolayı maç kaybetmediler, tüm sezon 1-2 hata dışında hatası yoktu adamın.Adam kafa topunda liderdi.Lyon gerizekalımı niye Pepe'yi almadı?İşte bir gerizekalılık örneği daha :)Elindeki 5 senelik stoperi 35 lik ile değiştiriyorsun, bir de üstüne bayram yapıyorlar :)Marcelo'nun yapamadığı ne yapacaksa adam .Ha ayrıca marcelo'nun ayaklarıda orta saha kadar iyiydi bu arada.Hatta geri bile gideblir oyunları.

Neyse bize gelirsek dediğim gibi bu oyunla hiç bir doğru teşhiste bulunamayız.Ersun Hoca'nın gerek oynattığı oyun, gerek yarattığı ortamda oyuncular gerçek performansını sergileyemiyor.Aynı Fb gibi.Bu yüzden önce oyun sonra oyuncu diyorum.

erenslash
08.09.2017, 00:48
hak kazanırız belki işte bu da iyi kadroyla olur.duricia kötü dğeil ama sakatlanırsa şapa oturursun Türkiye liginde iyi ama avrupa liginde olmaz ondan iyi stoper yeterli değil.duriciayi gibi adamları 27 li yaşlarda almak lazım ki baba gibi beş sene kullanırsın.bence sosayı yusufun arkasına çeker gibi geliyor bence ikisini de oynatır form düşük olursa yusufun rotasyon yapar bence harcamaz ersun yusufu.taktiksel bakış açına katılıyorum.ama çok karamsar olmuyorum deidğim gibi bi rşeyler yaparız hea 5 galibiyet bir yenilgi bir beraberlik şeklinde gidersek bile fena sayılmaz göreceğiz stoper üst düzey almak lazım ama malesef üst düzey stoper alamadık belki devre arası alırlar ama puan kaybımız o bölge yüzünden olursa bir anlamı yok ikinci devre almanın umarım kaan ayhanı geleceğe yatırım olarak.

Bjk süper oturmuş takım olduğu için stabil oynadı hücum gücü kadro kalitesi bizden çok daha iyi ki hepsinden iyi hatta gsdan daha iyi şu anki bakma gs çıkış yakaladı ama oturmuş bir kadro bjknin kadrosu.gökhanlar var q7 var diyeyim ki bizde öyle adamlar olsa çok iş yapardık bjk iyi takım.bizden baya gömlek üstün.bjknin pepe hamlesi tamamen türbüne oynamak misal bjk yerinde olsam genç adam alırdım bir de tecrübeli adam alırdım pepeyi almazdım tamamen vitrine oynamışlar gereksiz.hea pepe transferini ikinci devre iyi adam allırız referans olur mantığıyla yapmışlarsa bilemem.marcelo iyi adam satılması saçma para için katılıyorum.

ben önc eoyuncu sonra oyun diyorum bakalım ersuna versinler kadroyu neler yapacak göreceğiz yalnız mucizeler yaratmasını beklemiyorum bu kadroyla en iyi şekilde oynatsın kredisi hala tükenmedi bu sezon göreceğiz umarım güzel işler yapar maaş konusunda sıkıntı olursa o zaman hoca bir halt yapamaz ki maaşlarımız geç ödeniyor muhabbeti yapılmaz biliyorsun sadece duyum alırız hoca söylemez bunu

Sen önce şampiyonlar ligine hak kazanda ondan sonra bakarız yaw :)Bu sezon iyi başlamamasına rağmen Duricia gayet iyi stoper.İşin aslı takımı çok ciddi izlemiyorum.Bir otyuncu için fikir edinmek istesem sadece ona odaklanırım.

Bu takımın ihtiyacı varsa Emre gibi bir adama ihtiyacı var.Eğer Sosa'yı orada oynatırsa iyi olabilir.Ama Td mizin oyun planınında olgun oyun olduğunu sanmıyorum.Topu alan basıp gidiyor.Tabiki bu tempoda çabukta top kaybı yapıyorlar.Defansta daha ileri çıkmadığından hep yarım 5e5 maç yapıyoruz gibi oluyor.Press desen oturmamış, yarım yamalak tabiki sonucunu da alamıyorsun.Zaten faul yapmak üzerine.Topu kapıp hücum yapmak için değil.Faul yaptıktan sonra presin manası yok.Yerleşik defansıda çok iyi yaptığımız söylenemez.Diagonal pas atacak adam var mı onu bile bilemiyorum takımda.Çünkü öyle bir ortam bile oluşmuyor hücumda.Yani teşhis koyulacak gibi değil oynan futbol.Herkes sırıtıyor bu sistemde.Tek bildiğim Sosa'da gelse Messi'de gelse bu anlayışla bir halt olmaz.Ancak 3-5 maçlık parlamalar olur.

Stoper önemsiz demedim bu arada.Ama takıma bir stoper alacaksan, üstelik elindeki fena değilse çok daha üstünü alman lazım.Yoksa elindeki adamı değiştirmenin manası yok.Özellikle o adam ucuz ve yerliyse.

Bjk de gayet gücü ölçüsünde oynadı.Tırtladı diyorsan sadece stoperleri değil, tüm takımı tırtladı dersin.Bjk den oynadıkları rakibe kim gidebilir ki?Buna rağmen başa baş oynadı her maç neredeyse sonuçta.Stoperi bırak Bjk de kim var ki Şl de sonuç bekliyorlar.İhtiyarlar heyeti gibi takım, stopere gelene kadar kanatlarında kim vardı ki?Q7 deme :)Bir Talisca vardı oda sakattı Şl de zaten..Al onlardan da bir örnek; gittiler 29 yaşında Marcelo'yu satıp 35 lik Pepe yi aldılar.Oyunları çok mu değişecek?Marcelo'dan dolayı maç kaybetmediler, tüm sezon 1-2 hata dışında hatası yoktu adamın.Adam kafa topunda liderdi.Lyon gerizekalımı niye Pepe'yi almadı?İşte bir gerizekalılık örneği daha :)Elindeki 5 senelik stoperi 35 lik ile değiştiriyorsun, bir de üstüne bayram yapıyorlar :)Marcelo'nun yapamadığı ne yapacaksa adam .Ha ayrıca marcelo'nun ayaklarıda orta saha kadar iyiydi bu arada.Hatta geri bile gideblir oyunları.

Neyse bize gelirsek dediğim gibi bu oyunla hiç bir doğru teşhiste bulunamayız.Ersun Hoca'nın gerek oynattığı oyun, gerek yarattığı ortamda oyuncular gerçek performansını sergileyemiyor.Aynı Fb gibi.Bu yüzden önce oyun sonra oyuncu diyorum.

Numan Yerlikaya
08.09.2017, 01:00
Bugün Lig tv açıklamalarını bile gülerek izledim 70. kez takım olma yolu falan filan dedi kapattım ondan sonra

redbul
08.09.2017, 01:04
ersun yanal bu kadro ile iş yapması için birncisi orta alanda okay ve kuçka ikilisinden birini kesecek ya yusuf yazıcıyı oraya monte edip sosa 10 numara oynayacak yada sosa yı kuçkanın yanına koyacak ikincisi olcay iyi niyetli karakterli bir adam ama olcaydan kanat olmaz oraya castıllo yu koyacak sağ açığa da bongonda yada burak yılmaz sağ açık gibi oynayıp rodellega forvet pozisyonunda oynayacak.

DeAgLeMaNyAq
08.09.2017, 04:07
"Geçen sezonun devre arasında aslında çok fazla oyuncu almadık..."

5 oyuncu az mı?

"Bu sezon da sadece 2 oyuncu transfer ettik"

Hoca belli ki Kamil ve Bongonda'yı hiç saymıyor. Sadece Kucka ve Burak'ı düşünnmüş. Sosa'yı saymamasını anlarım da Hubocan da mı etkisiz eleman...

HOPA'LI TS'Lİ
08.09.2017, 13:13
Hoca bu kadroyla başarılı olamazsa gitsin
İlk 4 içinde olmak ve Türkiye kupasını kazanmak iyi olur
Mazeretin kalmadı Sn. Ersun YANAL
Bu kadroyu TS takımı gibi oynatmalısın artık

BERBATOV61
08.09.2017, 13:16
Mazereti kalmadı artık ya bu takımı kafaya oynatır yada aralık ayını göremez diye tahmin ediyorum.

olcay_61
08.09.2017, 13:30
artık top hocada lamı cimi yok

Bayraktaroğlu
08.09.2017, 13:49
Türkiye Kupası+Ligi 3. bitirmek başarıdır.

zafer6161
08.09.2017, 13:56
valla ne yalan söyleyeyim beni bu sene 2.3 lük kesmez.bu sene ne yapıp edip şampiyon olmalıyız.2.3 olmak 5.yada 6. olmaktan farkı yoktur..
sadece biraz prejtij kazandırır okadar.
bu sene bizim şansızlığımız da fb çöp bjk doymuş gs çok iyi oldu.yani illa ikisi kötü iken diğeri iyi olacak
artı bu kadro da şampiyonluğa çok rahat oynaması lazım.iş kısacası hocada bitiyor

2. sıra bile kesmezken ,ilk 4 ü başarı sayanlarıda anlayamıyorum.. nasıl tahammül ediyorsunuz.gecen seneki çöp kadro zaten ilk 6 da bitirdi
ersun hocada artık evimizdeki küçük maçalara çift forvet başlamalı.oyle 1.0 2.0 öne geçipte geriye yaslanma adetini bırakmalı...

Steril61
17.09.2017, 19:26
Ersun hocaya en iyi kadroyu versek de Trabzonsporu başarılı yapma amacı taşımadığı ve takımı sıradan bir görünüme sokmayı arzuladığı için kesinlikle başarı elde edemeyecektir. Tez zamanda istifa etmelidir. Muhtemeldir ki kulüpten tazminat almak için kovulmayı bekleyecektir. Ancak taraftar baskısıyla bu adamı gönderebiliriz. Ersun hoca istifa!!!

omondoles
17.09.2017, 19:31
Bariz formsuz, bizim tv’den gördüğümüzü sahadan göremiyor. Soruya gelecek olursak, inanmıyorum.

Futbol basit oyundur. Zor olan futbolu basit oynamaktır.

Murathan
17.09.2017, 19:39
yanlış başlık silinebilir.

Çağdaş DENİZ
17.09.2017, 19:40
Bu hocayla olmuyor olmayacak
Bursa nin hocası bile daha iyi

Ozan Yılmaz
17.09.2017, 19:57
Ersun hoca mıdır? Yeni başlık mı açsak?

Mustafa ÖZDEMİR
17.09.2017, 20:58
Bu kadro ersun yanala rağmen şampiyon olabilirmi?

KARAGOZLUM
17.09.2017, 21:52
Kesinlikle inanmiyorum
artik korkak ve cok acemi oldu

OFLU
17.09.2017, 22:29
Bu kadronun başarılı olacağına inancım varda bu hocayla bi yol olmaz.

ccd6167
17.09.2017, 22:41
Bu kadro ersun yanala rağmen şampiyon olabilirmi?

Bugün başımızda avcı olsa skor lehimize olur muydu ??

TUNCAY HİÇYILMAZ
17.09.2017, 22:43
Bugün ki maçtan sonra hatalarından ders çıkarmadığını ve bildiğini okuduğunu gördük. Kadro iyi ama bu hocayla başarılı olamaz.

ccd6167
17.09.2017, 22:44
Ben bu adamın hedefi olduğunu sanmıyorum.. Şu anki konjektürde hoca devre arasına 4-6 puan liderden geride girse devre arası 1.2 ufak dokunuşla takımı ilk 2 ye sokarsın..

Adam korkağın önde gideni.. Maç içinde uyuyor.. Müdahele denen birşey yok.

BERBATOV61
17.09.2017, 22:53
Ben bu adamın hedefi olduğunu sanmıyorum.. Şu anki konjektürde hoca devre arasına 4-6 puan liderden geride girse devre arası 1.2 ufak dokunuşla takımı ilk 2 ye sokarsın..

Adam korkağın önde gideni.. Maç içinde uyuyor.. Müdahele denen birşey yok.

korkaklık falan değil, sence bu takımın ilk ikiye falan girmesi ersunun umrunda mı ?

ccd6167
17.09.2017, 22:55
korkaklık falan değil, sence bu takımın ilk ikiye falan girmesi ersunun umrunda mı ?

Tabikide değil.. Senede aldığı 7.5 milyon tleye bakar

BERBATOV61
17.09.2017, 23:01
istikrar uğruna bütün emekleri ve şu kadroyu harcayacaklar. Bir kamyon yalan var zaten ersunu kovdun diye ses etmez kimse kov gitsin

Zurawski
17.09.2017, 23:35
Bu taraftar yapısıyla hiçbir hocayla başarılı olacağımıza inanmıyorum.

Bu takıma Şenol Güneşi getir 2 ayda teneke bağlar bu taraftar. Şu takımı bi kaç sene rahat bıraksın taraftarlar ve camia bu takım uçuşa geçer emin olun.

sasone
17.09.2017, 23:41
Başkanın,Hocanın,Akbaş ve Estaban'ın yakasından düşün artık Allah aşkına düşün.
Böyle taraftarlık olmaz arkadaş,taraftar olun,skor sevici değil.

Takımın aldığı yolu görün,destek verin.

Zurawski
18.09.2017, 00:05

Sen tam da para için herşeyi yapacak biri olduğun için bunu yazdın . Kabul et bunu;)

sametaydin
18.09.2017, 00:40
Bu kadroyla ersun hocayla başarılı oluruz biraz sabredicez. Ersun hoca türkiyenin en iyi hocalarından bir tanesidir. Hatalar yapabilir ama hoca değiştirerek olmadığını gördük. Ersun hoca iyidir.

DeAgLeMaNyAq
18.09.2017, 00:51
Ersun Hoca'nın sabır istemeye hakkı yok fakat taraftarın da bir galibiyetle hocayı göklere çıkartıp, bir puan kaybıyla yerin dibine sokması pek tutarlı değil. Hele hele FB maçından sonra ortaya çıkan maçları bilerek veriyor tarzındaki ifadelerin bu maçın ardından da söylenilmesi kabul edilebilecek bir şey değil. Takım iyi oynadıktan sonra puan kayıpları nispeten azalabilir. Şu saatten sonra büyük riskler altına girerek kulübün anahtarını verdiğimiz adamı kapı dışarı etmek, takıma sadece zarar verir. Kaldı ki bu kadroyu taşıyacak bir yerli hoca da çok fazla yok. Yabancı hoca ise bu sezonu çöpe attım demektir...

SALDIRAY
18.09.2017, 00:57
Hocamızın arkasında olmamız gerekiyor.
Sonuçta bu sezon bu rakiplere karşı şampiyonluk çok zor.
Eğri oturup doğru konuşmak gerekiyor.
Açıkcası yabancı hoca da bu takımla olmaz.
Yerli hocalara baktığımızda boşta olanlar arasında sevmediğimiz Terim dışında hocamızın alternatifi var mı??
YOK.

Zaten olası bir hoca değişikliği demek, şu kadronun çöp olması demek.
Her gelen kendi kadrosunu ister.

Ersun hoca ile bir yola çıkıldı. Daha 2. sezonda taraftar su koyverdi.

Böyle olmaz.

Hataları var tabii ama bundan ders çıkaracaktır.

sametaydin
18.09.2017, 01:05
Ersun Hoca'nın sabır istemeye hakkı yok fakat taraftarın da bir galibiyetle hocayı göklere çıkartıp, bir puan kaybıyla yerin dibine sokması pek tutarlı değil. Hele hele FB maçından sonra ortaya çıkan maçları bilerek veriyor tarzındaki ifadelerin bu maçın ardından da söylenilmesi kabul edilebilecek bir şey değil. Takım iyi oynadıktan sonra puan kayıpları nispeten azalabilir. Şu saatten sonra büyük riskler altına girerek kulübün anahtarını verdiğimiz adamı kapı dışarı etmek, takıma sadece zarar verir. Kaldı ki bu kadroyu taşıyacak bir yerli hoca da çok fazla yok. Yabancı hoca ise bu sezonu çöpe attım demektir...

Pardon niye Ersun hocanın sabır istemeye hakkı yok? Bence var. Takım daha yeni kuruldu bir sürü transfer yapıldı. Uyum süreci ve hocanın kafasında oynatmak istediği oyun vs gibi nedenlerden dolayı bence hocanın bu hakkı var.

ibrahim_yattara
18.09.2017, 02:15
neyin istikrarı arkadaş?

takımda gayet yeterli hücum oyuncuları varken (burak, rodallega, castillo, abdulkadir, yusuf, olcay, bongonda) üzerine volkan şeni alıyorsun, ligin 5. haftası gelmiş stoperin okay ve akbaş iki saatli bomba! bunun planlamasını yapamayan adamın neresi hoca?
hubocan ne çıkacak belli değil, duricanın yaşı malum kaç maç oynayabilir muamma, uğur ve akbaşın top tekniği ve yetersizliğini yıllardır göremedin bundan sonra mı göreceksin?

yahu bunun en büyük istikrarı, öne geçtiği maçta sprinter oyuncuyu çıkartarak geriye yaslanıp defansif zaafı iyice açığa çıkartarak takıma gol yedirmek!

Sefa
18.09.2017, 02:38
Zaten bu sezon iyisiyle kötüsüyle tamamlanacak Ersun Yanal ile yeni sezonda ise ilk 3 harici kendisinin devam edeceğini düşünmüyorum.. Yönetim önümüzdeki sezon için ufaktan Hoca da aramalı..

DeAgLeMaNyAq
18.09.2017, 03:03
Pardon niye Ersun hocanın sabır istemeye hakkı yok? Bence var. Takım daha yeni kuruldu bir sürü transfer yapıldı. Uyum süreci ve hocanın kafasında oynatmak istediği oyun vs gibi nedenlerden dolayı bence hocanın bu hakkı var.

Çünkü kendisi bu sözü verdi. oyuncuların kalitesi ve seviyesi belli. Takımın iskeleti zaten geçen sezonun ikinci yarısında büyük ölçüde oluştu. Geçen yılın başından beri takımla devam eden Onur, Durica ve Okay var. Devre arasından sonra da Pereira, Mas, Olcay ve Yusuf'u direkt kullanıyor. Geriye 4 kişi kalıyor onların 3'ü zaten Kucka, Sosa ve Burak'la doldu. 11.ismin kim olacağı ise Abdülkadir'in ve Castillo'nun durumuna bağlı. Ama asıl sıkıntı ve Ersun Hoca'nın haklı olduğu tek nokta ideal savunma tandemini oluşturamamış olmamız. Durica sezona çok iyi başlamadı, Hubocan'ın ne vereceği soru işareti. Serdar'la kaybedilen 4 ay direkt olmasa bile takımın 5 maçta 9 gol yemesine neden oldu. Fikstürümüzün zor olduğunu ben de kabul ediyorum. Hatta genel lig başlığında 10-11 sezonunu da örnek vererek ilk 6 maçın 3'ünde puan kaybı yaşadığımızı dile getirdim. Fakat 1 maç kazanıp, 1 maç berabere kalıp, 1 maç mağlup olmakla bir yere varılması mümkün değil. Durum böyle gelişirse sezon sonunda yine kendimizi 50-60 puan bandında görürüz. 5.haftada liderle arada 5 puan varsa ve bu tablo üç aşağı beş yukarı devam ederse ilk yarı sonunda bu fark 10-15 arasına çıkar. Ve geçmişe de bakıldığında böyle bir farkın kapanmasının mümkünatı yok. Şampiyonluğu geçtim hiç değilse zirve yarışı yapmak istiyorsak ilk yarı boyunca en az 3 kere 3'lü seriler yapmamız şart...

Zaten bu sezon iyisiyle kötüsüyle tamamlanacak Ersun Yanal ile yeni sezonda ise ilk 3 harici kendisinin devam edeceğini düşünmüyorum.. Yönetim önümüzdeki sezon için ufaktan Hoca da aramalı..

Ben sıralamadan ziyade puan farkına bakarım. 1 puanla 3.lüğü kaçırınca başarısız adledemeyiz önemli olan şampiyondan 20 puan fark yememek. Başkan sürekli BJK'yi örnek aldığımızı dile getiriyor. BJK buralara 5 yılda geldi deniliyor. 11-12 sezonunda da aynı cümleleri sarfetmiş biri olarak 17-18 sezonunda GS şampiyon olursa o zaman nasıl bir savunma geliştireceğiz. Avrupa'da başarı için oturmuş bir takım olmak önemli ama bizim ligimiz her ne kadar eskiye oranla zorlaşsa da iyi oyuncuları yakalayıp arkanada seyirci, medya ve hakemleri aldın mı bir şekilde yürüyorsun...

Yiğit Gayretli
18.09.2017, 08:31
Ersun Yanal, çok iyi bir kadro kurup, kendine hata payı kalmayıncaya dek transfer yapıp şampiyonluğa oynamayı düşünüyor sanırım.

O takımı ben de oynatırım, kusura bakmasın.

HOPA'LI TS'Lİ
18.09.2017, 08:34
Hocamızın arkasında olmamız gerekiyor.
Sonuçta bu sezon bu rakiplere karşı şampiyonluk çok zor.
Eğri oturup doğru konuşmak gerekiyor.
Açıkcası yabancı hoca da bu takımla olmaz.
Yerli hocalara baktığımızda boşta olanlar arasında sevmediğimiz Terim dışında hocamızın alternatifi var mı??
YOK.

Zaten olası bir hoca değişikliği demek, şu kadronun çöp olması demek.
Her gelen kendi kadrosunu ister.

Ersun hoca ile bir yola çıkıldı. Daha 2. sezonda taraftar su koyverdi.

Böyle olmaz.

Hataları var tabii ama bundan ders çıkaracaktır.

Bir türlü ders çıkarmıyor
Ne kadar daha puan kaybedeceğiz böyle saçma sapan şekilde
Kulübün borcu fazla
Sportif başarı sağlayacaksın ki düzlüğe çıkasın, bizim derdimiz bu

Badaloğlu
18.09.2017, 08:46
Ersun Yanal oyuncu değişikliklerinde yine sınıfta kaldı.

Fenerbahçe maçından sonra alacağımız Başakşehir maçını da, geç ve yanlış tercihler yüzünden berabere bitirdik.

Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ü oyundan almak kolay. Yüreğin yetiyorsa sahada hata üstüne hata yapan Kucka ve sahada gezinen Olcay'ı kenara alabilseydin, üç puan bizimdi...

Beraberlik golü gelene kadar orta sahamız oyundan düşmüş, rakip bizim sahada geziniyor ama hocada bizim gibi maçı seyrediyor!

Ersun hoca geçen hafta Abdülkadir'in oynadığı güzel oyundan dolayı onu ilk onbirde sahaya sürerek ödüllendirildi. Oda maşallah formanın hakkını verdi. Aferin, hep böyle devam et Abdülkadir. Seni izlemek çok büyük keyif...

Diğer taraftan takımda birde Rodellega var! Onu ne yapacağız? O da geçen haftanın iyilerinden değil miydi?

Maç berabere olunca golü atacak, ikinci bir forveti sahaya sürmek Ersun hocanın aklına gelmiyor.

Sezon başı kampına katılmayan transferin son gününde takıma katılan Volkan Şen, bu takıma yedekten de olsa giriyor ama sezon başından beri kamplarda takımla birlikte çalışan, idman yiyen Bongonda, Rodellega aklına gelmiyor. Bu durum normal mi?

Hepsini geçtim, hazırlık döneminin en iyisi olan Castillo ilk 18'de yok. Hepsini geçtim, Trabzonspor tarihinde bu kadar zengin bir yedek kadro hiçbir hocaya nasip olmamıştı. Üç deplasman maçı ve üçünde de hocanın hatalı oyuncu tercihleri, geç müdahalesi ve sonuç deplasmanda bırakılan 7 puan... işin üzüntü verici tarafı bu üç maçı da çok rahat alabilirdik. Hepsinde de öne geçmesini bildik ama hoca sayesinde bu üç maçı da kazanamadık...

Belli ki, Ersun hocaya 50.yıl forması çok büyük geldi... Yazık olacak bu seneye...

Koray
18.09.2017, 08:56
Geçen haftaki röportajında aynı şeyleri deneyip aynı hataları yapmak aptallıktır demişti.

Ersun Hoca'ya güveniyorum ama oyunu okuyamaması kronik hastalığa dönüştü artık.

Burak 2 gol attı ama oyun içinde yok Olcay gününde değil niye çıkarmıyorsun?

Kulübede Rodallega, Bongonda var değerlendirmiyorsun.

Sezon öncesi kamp yemeyen Volkan'ı oyuna sokup kahraman yapmaya çalışıyorsun.

Bunların haricinde takımı genel olarak beğendim, oyun olarak iyi yolda olduğumuz aşikar.

Yalnız rakip 4 kişiyle önde bastığı anlarda hala kaleden pasla çıkma telaşını anlayamadım.

Ayet mi indi illaki pasla çıkacağız diye adamlar önlem alıyor bizimkiler hala pas derdinde, pasla çıkacağın zaman var çıkmayacağın zaman var.

Çıktığımız anların çoğunda kendi yarı sahamızda boş boş paslar yaptık rakip sahayı geçtiğimiz anda topu çok kolay rakibe teslim ettik, dönen topların çoğu tehlike yarattı.

Esteban'ın maç içinde kaç pas yaptığını inanın çok merak ediyorum.

ccd6167
18.09.2017, 09:00
Sen tam da para için herşeyi yapacak biri olduğun için bunu yazdın . Kabul et bunu;)

Parayla alınamayacak adam yok.. Önemli olan o paranın karşılığını verebilmek..

signal
18.09.2017, 09:01
Bu maçtan sonra kimse inanıyorum demez herhalde.

zekeriyya
18.09.2017, 09:03
Ersun hoca yı eleştirmek kimin hakkı
birileri hocam gel hele anlat bakalım bu takım neden alacağı maçları kenardan izleyerek veriyor.
yada oyuncu sözleşmelerinde senede şu kadar maç oynama garantisi var diye madde mi var.

zekeriyya
18.09.2017, 09:07
Başkanın,Hocanın,Akbaş ve Estaban'ın yakasından düşün artık Allah aşkına düşün.
Böyle taraftarlık olmaz arkadaş,taraftar olun,skor sevici değil.

Takımın aldığı yolu görün,destek verin.
arkadaş ;
kimseyi eleştirmeyelim mi
yanlış oyuncu değişikliklerini görmezden mi gelelim
yalnış transferlere eyvallah mı diyelim.
oyuncuların vurdumduymazlığına alkış mı tutatlım
yada
sen bize taraftarlık çizğisini anlat bir o çizgide bir sağa bir sola takılalım

nbay
18.09.2017, 09:11
Geçen haftaki röportajında aynı şeyleri deneyip aynı hataları yapmak aptallıktır demişti.

Ersun Hoca'ya güveniyorum ama oyunu okuyamaması kronik hastalığa dönüştü artık.

Burak 2 gol attı ama oyun içinde yok Olcay gününde değil niye çıkarmıyorsun?

Kulübede Rodallega, Bongonda var değerlendirmiyorsun.

Sezon öncesi kamp yemeyen Volkan'ı oyuna sokup kahraman yapmaya çalışıyorsun.

Bunların haricinde takımı genel olarak beğendim, oyun olarak iyi yolda olduğumuz aşikar.

Yalnız rakip 4 kişiyle önde bastığı anlarda hala kaleden pasla çıkma telaşını anlayamadım.

Ayet mi indi illaki pasla çıkacağız diye adamlar önlem alıyor bizimkiler hala pas derdinde, pasla çıkacağın zaman var çıkmayacağın zaman var.

Çıktığımız anların çoğunda kendi yarı sahamızda boş boş paslar yaptık rakip sahayı geçtiğimiz anda topu çok kolay rakibe teslim ettik, dönen topların çoğu tehlike yarattı.

Esteban'ın maç içinde kaç pas yaptığını inanın çok merak ediyorum.

bu eleştiriler ersun yanalın bu döneminde çıktığı maçların yüzde 70-80'ninde benzerdi,birbirinin kopyası durumlar gerçektende. . Geçtiğimiz hafta belkide ilk kez doğruları yapmıştı bir hafta boyunca yere göğe sığdırılamadı . ancak görülüyor ki bu hatalarından ve eksilerinden ders çıkaramıyor. böyle olunca da takım üzerine koyacağı yerde geriye gidiyor. geçtiğimiz sezon ikinci yarının ortasında da böyle oldu . yine geçen sezonun bursa hazırlık maçından sonra da yine bu şekilde oldu .

violentia
18.09.2017, 09:15
bu soruya bir soruyla cevap vereyim, Ersun hocaya iyi ya da kötü bir şey de demiyorum.

Ersun hocadan bir şey olmaz dedin Ersun hocayı şu an kovdun, kimi alacaksın yerine?

Diğer sorum, yerine aldığın adamın bizi bu sene şampiyon yapacağının garantisi var mı? Bırak şampiyonluğu sence Trabzonspor'un gelecek kaç yılını daha çöpe atacaksın bu hamleyle?

Trabzonspor'un artık çöpe atacak hiç bir şeyi yok. Galatasaray gibi Riva'mız Florya'mız; Fenerbahçe gibi zengin taraftarımız, elini cebine atan sözüm ona Trabzonlu iş adamımlarız da yok. Uyandırayım, bu yatırılan paralarla bu sene başarı gelmezse her sene eleştirdiğimiz her adama bok attığımız takım çok değil bir kaç yıl içinde küme düşer. Sonra da Altınordu bizden daha iyi neden böyle falan muhabbetleri ederiz..

Hepimiz aklımızı başımıza alalım, sevsende sevmesen de bu sene destekleyeceksin arkadaş camiadaki herkesi, içinden gelmiyorsa ben bu adamı hayatta desteklemem diyorsan da susacaksın istemesen de susacaksın. Sezon sonunu bekleyeceksin. Bu sene belki de Trabzon tarihinin en kritik sezonu. Tehlike çanları bizim için yıllardır çalıyor zaten artık bomba Trabzon'un göbeğinde. Ya bu bombayı atacağız dışarı ya da elimizde patlayacak. Aman dikkat!!

Faik Yılmaz
18.09.2017, 10:58
70.Dakika'dan sonra 100 Trabzonsporlusunun en az 99 tanesinin aklına 1-2 hızlı adam alıp Başakşehir'in ipini iyice kesmek geldi..

Onazi var, Bongonda var, Rodallega var.....

2 tanesini alırsın oyuna 1 tanede defans al güvenlik için maç en az 3-1,4-1 olur son 10 dakikayıda al eline çay keyifle izle....

Yani bunu yapmayıp kendinide bizide perişan ettin be Ersun Hocam......

İlyas Özdemir
18.09.2017, 11:24
uzun uzun yazmama gerek yok ben Ersun hocaya inanmıyorum

alone_6161
18.09.2017, 11:34
Başlık "bu kadronun Ersun hocayla başarılı olacağına inanıyor musunuz" olarak değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum...

TsAkifTs
18.09.2017, 11:53
Evet Ersun Yanalın bu kadroyla yada bu kadronun Ersun Yanalla Başarılı olacağına inancım tam sizin sezon önceki başarı kriteriniz nedir Şampiyonlukmu Cl ligimi Turkiye kupasımı önce kendinizle çelişmeyin ilk 5 başarı deyip 4.haftada başarı kriterinizi rezerve etmeyin eğer öyleyse soru yanlış soruyu değiştirip tekrar sorun...

ccd6167
18.09.2017, 12:29
Bu takımın başında avcı olsa sadece şu ana kadar

Göztepe ye bence puan kaybederdik..

Bunu anlatamıyoruz

Adamın amacı belli beklentileri yükseltmemek..

Belki de hala aklında fener var.

Gümüshaneli61
18.09.2017, 12:45
Care Kurban Berdiyev. Onunla bir görüsmesi lazim yönetimin.

Hakan
18.09.2017, 12:48
Bu takımın başında avcı olsa sadece şu ana kadar

Göztepe ye bence puan kaybederdik..

Bunu anlatamıyoruz

Adamın amacı belli beklentileri yükseltmemek..

Belki de hala aklında fener var.http://tr.beinsports.com/haber/yanal-bein-sportsa-acikladi-az-bir-zamani-kaldi

Zahmet edip dinle aklında ne var görürsün,sıktı şu fener muhabbeti.

Adam 27 dakika anlatıyor,burda hala ucuz,saçma sapan iddialar.

Faruk BERBER
18.09.2017, 12:49
Tabi ki inanıyorum, hele dünkü oyunu izledikten sonra.

Başarı şampiyonluk değildir ek olarak.

Gören de her sene şampiyon oluyoruz sanacak. Zamanla olacak o da. Sabredelim öncesinde de.

Sahada belli ediyor kendini takım.

BERBATOV61
18.09.2017, 12:53
Yerine kim gelsin demiyorlarmı çıldırıyorum. Sanki sahada futbol adına doğru olan herşeyi yapanda takımın yetersizliğinden kaybeden bir hoca var. Kardeşim takımın hocası yok zaten

İ. SARAL
18.09.2017, 13:01
Takım ışık veriyor, sene sonunda bu anketi görmek isterim.

farozlufatih61
18.09.2017, 13:02

Gören de her sene şampiyon olacağız sanacak. Zamanla olacak o da. Sabredelim öncesinde de.

Sahada belli ediyor kendini taım.

Öyle deme görende değil biz her sene Şampiyonuz her sene Cl ligini kazanıyor her sene altyapıdan 4-5 tane üst düzey oyuncu çıkarıyor ve 50 100 M€ Avrupaya ihraç ediyoruz.
Şaka bir yana söylediklerine imzamı atarım.
Biz gerçeklerimizle yaşayamıyoruz hep hayal dünyasındayız 34 haftanın hepsini kazanacağımızı sanan sanal kahramanlarız..

BlackPanther
18.09.2017, 13:24
Hoca Ersun Hoca. 5 hafta geçti ve takım 9uncu sırada. Kötü Fener bile üstümüze çıktı. Sen neciliksin? İstanbul kulüplerin bile bu kadar iyi kadrosu yok. Sana lüks geliyor bu kadro. Sen şaşırmışsın.

ogeday6106
18.09.2017, 14:34
65 te yusuf - onazi
75 te burak-roda
80 de abdül- bero

şu 3 değişikliği 10 trabzonspor taraftarından 7 si yapardı.

cebcare
18.09.2017, 14:38
Kadro yeterli hoca yetersiz.

Cengiz Çubukcu
18.09.2017, 14:55

Gören de her sene şampiyon oluyoruz sanacak. Zamanla olacak o da. Sabredelim öncesinde de.

en beğendiğim yorum :)

castillo61
18.09.2017, 14:57
Yeni hoca=sil baştan nedir ya?

Eyvallah her hoca'nın benimsediği varyasyonlar, ayrı anlayışlar var ama şuan eldeki kadro derinliği ligin seviyesini de düşününce her hocanın isteğine cevap verebilir.

Sosa, Burak, Pereira, Durica gibi tecrübe ve kalitesinin yanında hırsını, isteğini yansıtan ayaklara sahibiz. Kucka var Olcay var. Bunların yanında Yazıcı Ömür Onazi Mas Castillo Bongonda gibi iyi ve potansiyelli oyuncular mevcut.

Kaliteli bir hoca ile bu oyuncular performansını kat kat yukarı çeker. Mas misal ilk geldiğinden beri geri gidiyor.

Sözün özü sil baştan bir durum olmadığı gibi Ersun'un bize katacağı hiçbir şey yok. Gelişim diye diye Burak Sosa Pereira Durica'nın futbolu bırakmasını izleyeceğiz.

ogeday6106
18.09.2017, 15:37

takımın verdiği ışığa kimsenin itirazı yok ki , hoca dediğin takımı maç içinde desteklemeli , arızalara müdahale etmeli bu anlamda ersun yanal ilk defa sınıfta kalmıyor, uzun zamandır böyle. oyuna yerinde müdahale yapamadıktan sonra kadro derinliğinin anlamı yok.

Oğuzhan
18.09.2017, 15:51
Hoca Ersun Hoca. 5 hafta geçti ve takım 9uncu sırada. Kötü Fener bile üstümüze çıktı. Sen neciliksin? İstanbul kulüplerin bile bu kadar iyi kadrosu yok. Sana lüks geliyor bu kadro. Sen şaşırmışsın.

5. hafta geçti takım 9. demişsin de Fenerbahçe ve Başakşehir ile deplasmanda, Konyaspor ile içerde oynadı bu takım. 2 tane zor maçı kaldı takımın ilk yarıda Gs ve Bjk maçları. Onun dışındaki takımlara karşı kilidi rahat çözeriz dünkü oyunu oynar ve geliştirirsek.

sasone
18.09.2017, 15:54
arkadaş ;
kimseyi eleştirmeyelim mi
yanlış oyuncu değişikliklerini görmezden mi gelelim
yalnış transferlere eyvallah mı diyelim.
oyuncuların vurdumduymazlığına alkış mı tutatlım
yada
sen bize taraftarlık çizğisini anlat bir o çizgide bir sağa bir sola takılalım

Başkan ne diyor,forma al veya kombine al,bütçene uygun bir şekilde takıma destek ol,gidebidiğin maça git,hem takıma destek ol hem eğlen,sosyalleş.
Takım kurma,yönetme,Hoca getirme götürme işlerini bana bırak,yönetime bırak diyor.
Beni de beğenmiyorsan kulübe üye ol,beğendiğini getir diyor.

Taraftarlığın geniş anlamda tanımını yapıyor.
Mesala sezona Tamer Tuna ile başlamış olsak ve işte 5.hatfa sonunda ışık vermese deriz ki burası stajerlerin yeri değil,yönetim yanlış yaptı,yanlışından dönmesi için tepki verelim.
Ama takımın başındaki isim Ersun Yanal,biz insanların emeklerine ve başardıklarına saygı duymayacak mıyız?O zaman aklımızın ve mantığımızın ne anlamı var?Düşünmenin ne anlamı var.

Bir maç yanlış değişiklik veya geç değişiklik sebebiyle puan kaybettiğimize inanıyoruz,yani doğru yanlış bir şey demiyorum herkesin görüşüne saygı duyarım ama olay bir futbolcuyu doğru zamanda değiştirme konusuna kadar gelmişsek demek ki çok da bir şey kalmamış başarılı olma konusunda.

Yani taraftarlık bu küçük sabrı göstermektir,uzun süreli sabır sonrasında gelinen noktayı heba etmemektir.

Yoksa her maç sonrası kelle ala ala adam bırakmadık zaten camia içinde kırıp,dökmediğimiz.

sametaydin
18.09.2017, 16:08
5. hafta geçti takım 9. demişsin de Fenerbahçe ve Başakşehir ile deplasmanda, Konyaspor ile içerde oynadı bu takım. 2 tane zor maçı kaldı takımın ilk yarıda Gs ve Bjk maçları. Onun dışındaki takımlara karşı kilidi rahat çözeriz dünkü oyunu oynar ve geliştirirsek.

Katılıyorum. Bu takımın ilk yarı bitimine kadar iki tane zor maçı kaldı. Puan kaybı illaki olacaktır ama ben yine de bu takımın çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Hoca da iyidir herkes kendince yorumluyor bence de hataları vardır ama mesela göztepe maçında hoca ne yapsın tüm oyuncular formsuzdu. Takımda sırıtan gerçekten çok formsuz olan Uğur vardı onu da kesti takımdan zaten. Durica ve Castillonun sakatlık durumları çok iyi değildi o yüzden yedekte tuttu. Hubocan da sanırım form durumu açısından bu hafta oynatılmadı. Başakşehir ile oynadık ligin en formda takımın buna rağmen takım en iyi futbolunu oynadı ve çok iyi reaksiyon gösterdi belli sürelerde. Daha iyi olacak takım kendini gösteriyor. İlerleyen haftalarda zaten belli olucak. Bu takım çok rahat bir şekilde ilk 3'e girecektir. Önümüzdeki yıl da şampiyonluk gelmesi çok muhtemel. Önümüzdeki yıl iin konuşmak erken ama ben böyle düşünüyorum.

Onur Erçetin
18.09.2017, 16:17
Oyuna müdahale konusunda geçen sezondan beri taraftarı delirtiyor.Fenerbahçe tüm hatlarıyla gelirken kontra atağa uygun bir oyuncu bile almaması,başakşehir maçında takımımız yorgun düşmüşken direncimizi arttıracak oyuncuları oyuna almaması ve bunlardan ötürü toplamda 4 puan kaybetmemize neden olması kabul edilebilecek hatalar değildir.Bu sezonda sabredelim ama aynı şekilde bu hatalar devam ederse gelecek sezon hiç kimse Ersun falan dinlemez.

farozlufatih61
18.09.2017, 16:35
Abdullah Avcıyı getirelim diyor takımın başına adamın biri buraya kadar herşey normal olur oda istiyorsa gelsin zaten her sene 1-2 teknik direktör değişmeye alışık bir camiayız başarı isteriz başarmak için harcanan emeğe zamana incir ağacı dikeriz bu bizim genlerimizde var herneyse gelelim Avcı meselesine.
A.Avcı ismini ortaya atan yazar getirme sebeplerini sıralarken sabırsızlığını dile getiriyor yani biran önce başarı beklediğini sezon sonunda şampiyon yapamasını istiyor.
Forumda yazılan bir yorum olsa gülüp gecersin lakin bu adam duayen basin mensubuymuş kendi öyle diyor ben demiyorum.
Hem A.Avcı hemde sezon sonu Şampiyonluk sormazlar mı adama bu ne hız bu adam tam hatırlamıyorum kaç senedir başakşehrin başında her halde 10 sene vardır sen 2 sene sabredecekmisin diye sordum ne sabrı sabırmı kaldı diyor şimdi bu duayen gezeteciye ne yapmak lazım dövsen dövülmez sövsen sövülmez ya bu sadece bir örnek bu fikre sahip yüzlerce insan var ve var olduğu sürecede bu camiada başarı hep ertelenir yakalanmaz..
İnanın yarın hoca değişikliği yapsak ilk kötü sonuçta yine aynı tipler kelle ister başarı devamlılık ile gelir yakıp yıkmayla değil bu kadar olumsuzluklara rağmen çok renkli bir takımız bu yüzden kiymetini bilelim çünkü başka bir TRABZONSPOR yok olmazda...

61Firtinasi61
18.09.2017, 16:37
Az ve Öz
Kisaca: "EVET"

Kamil Çakmak
18.09.2017, 16:45
Bende " Bu kadro Ersun hoca ile başarılı olur mu" diyorum. cevabı da tabiki olamaz diyorum. şb ve başakşehir maçları kalibresini gösterdi.

ccd6167
18.09.2017, 18:10
http://tr.beinsports.com/haber/yanal-bein-sportsa-acikladi-az-bir-zamani-kaldi

Zahmet edip dinle aklında ne var görürsün,sıktı şu fener muhabbeti.

Adam 27 dakika anlatıyor,burda hala ucuz,saçma sapan iddialar.

Beni söylem değil eylem ilgilendirir..

Fatih Çelik
18.09.2017, 18:12
Yahu bir de savlar falan ortaya atan var Ersun Yanal işte çapı bu kadar.

Sefer A.
18.09.2017, 19:19
Büyük soru isâreti, ümitli olmaya çalissam ve istesem de, gerçekten bilmiyorum çünkü adam samimi mi degil i çözemedim... Rodallega'ya yapilan adâletsizlikten baska bir sey degil, kim ne afkurursa afkursun... dk 85 de olsa Rodallega varsa Rodallega girer, Bero Volkan degil

memozcan
18.09.2017, 19:27
oyuna müdahalede çok geç kalıyor.. geniş ve nitelikli bir kadromuz var.. rotasyonu dar tutabilirsin bu hocanın tercihidir ama her maç 3 değişikliği de vaktinde yapmak zorundayız.. 80. dakikada iki değişiklik birden yapmanın mantıklı bir izahı olamaz..

OFLU
18.09.2017, 19:31
Skor 3-1 olur anlarım, 1 gol yesen de o dakikadan sonra maç kaybetmem diye düşünürsün, skor 2-1 ibb üstümüze üstümüze geliyor, ssen seyrediyorsun..

Tuğrul
18.09.2017, 20:19
Açıkçası 95-96 yılından sonraki en güçlü, en iyi kadro var. Öncelikle bunun altını çizelim.

Bundan sonra bu kadrodan maksimumu çıkarmak, taktiksel ve psikolojik olarak hazırlamak Ersun Yanal'a kalıyor.

Yani un var, şeker var ama helva yapmama durumuna gelmemeli.

Gelin görün ki işler hiç yolunda gitmiyor. Doğru takım yapısı kurulmaması, müdahalelerde yanlışlar ve gecikmeler bocalamamıza sebep oldu.

Göztepe ile birlikte Başakşehir-FB maçlarında kaybedilen 7 puan tamamen teknik adam hatasıdır.

Zira bu 3 maçta da öne geçmemize rağmen avantajı koruyamadık. Hani savunma yaparsın anlarım. Peki kontraatak, geçiş oyunlarında rakibi tehdit edecek pozisyonlar niye bulamadın. Hep mahkum oynadık.

Bunun dışında bazı oyunculara önyargısı var. Castillo, Rodallega, Bongonda gibi. Yahu geçen sezon Castillo istisnalar haricinde Olcay'dan hep etkiliydi. Bir bakıyorsun kenara Castillo geliyor. Castillo'ya hakettiği ilgiyi vermez, özel oyuncu olduğunu hissettirmezsen performans bekleyemezsin.

Eğer takıma zarar veren yaklaşımı sürer ise geleceğini pek sanmıyorum ama Fatih Terim için nabız yoklanabilir.

erenslash
18.09.2017, 21:49
HOcanın + ları gençlere şans vermesi kadroyu az çok oynatıyor fena takım değilimiz güzel de oynadık ancak oyuncu değişiklikleri için çok geç kalıyor ibb maçında yaptığı hata barizdi umarım düzeltir ya yardımcıları saçmalıyor ya hoca saçmalıyor buna dikkat etmeli artık ibb üstümüze gelirken yaptığı çok geç değişikliklere kimse anlam veremedi.

stoper eksiğimiz var bariz takım halinde ibb maçında güzel oynadık maçı kaybetmedik eyvallah ama bariz alacağımız maçta puan kaybetttik bu olmamalı hocam umarım dikkat edersin çünkü biraz silkelenmen gerekiyor artık bakınız iyi oynayalım yenilelim ama öndeyken değişim şart ki 15 dakika oyunu seyredersek yeriz golü hocam

istifası takıma zarar verir ama eleştirmek ve bir baskı yapılması ve hocaya hocam silkelen denmesi gereklidir ki kendini toplamalı takım olduk ama değişikliklere dikkat etmeli hocam

erenslash
18.09.2017, 21:52
umarım düzelir ufak olsa da bir baskı yaptık yönetimden de ufak bir minik uyarı gelirse hoca kendine gelir umarım!
oyuna müdahalede çok geç kalıyor.. geniş ve nitelikli bir kadromuz var.. rotasyonu dar tutabilirsin bu hocanın tercihidir ama her maç 3 değişikliği de vaktinde yapmak zorundayız.. 80. dakikada iki değişiklik birden yapmanın mantıklı bir izahı olamaz..

erenslash
18.09.2017, 21:52
yanında yardımcıları var ne iş yapıyor onlar onlar niye seyrediyor hocam ben onu anlamış değlim hoca yardımcıları dinlemiyor mu?
Yahu bir de savlar falan ortaya atan var Ersun Yanal işte çapı bu kadar.

Fatih Çelik
18.09.2017, 21:54
yanında yardımcıları var ne iş yapıyor onlar onlar niye seyrediyor hocam ben onu anlamış değlim hoca yardımcıları dinlemiyor mu?

Takılıyorlar işte...

gurur6134
18.09.2017, 21:55
Turbulentden sonra calimbayda istifa etmis..saglam zaten etmisti ligin 6.haftasi gelmeden istifalar pespese geliyor..

Mehmet Fatih Yavuz
18.09.2017, 23:23
Zerre şüphe duymuyorum... Kesinlikle olacaktır...

Yeter ki başkan akbabaları uzak tutmaya devam etsin takımdan.

Cagdas Topal
19.09.2017, 14:03
Ersun Yanal bu kadroyu bitirecektir. Ersun Yanal istifa !

trbzonsporlu
19.09.2017, 14:24
sosa geldikten sonra biranda ulusal basın ve sosyal medyadan takım aleyhine haberler çıkmaya başladı. yok takım batacak yok bir oyuncuya bu kadar para verilirmı ile bu haberler başladı sosa oyunuyla takıma katkısindan sonra bu haberler yok takım çok agresif, yok hep faullu oynuyorlar, yok kırmızı görmeden nasil tamamliyorlara geçiş yapıldi. sevillayı deplasmanda sahaya gömen takımı kendi sahasında sahasina gömdüğümüz gecede ersun hoca takımı oynatamıyora sıra geldi. daha gecen hafta kadikoydeki basin toplasinda biz oyunu kaleciyle kisa pasla başlatan takimiz diyen adamin takimi baskıdan hep uzun oynamak zorunda kaldı. stoperlerin hazır olmamasi ve kuckanin beklenmeyecek sekilde kötü performansı olmasa bu takım puan olarakta çok iyi yerde olacaktı oyun olarak zaten iyi durumdayiz. inanmayin şu ulusal basinla sosyal medyaya, onlar istiyorlarki trabzon kendi halinde takim olsun kadikoyde fb ye yenilsinki gazeteleri cok satsin programları çok izlensin. peki bizim derdimiz ne ersun hoca gitsinde yerine mra mı gelsin gecen yil ligin en iyi kadrolarindan birine sahip osmanliyi mra kume düşme hattinda bıraktı, bu yılda istifa etmese 2 yıldir ligde başarilı bir performans ortaya koyan konyayıda aynı son bekliyor.

Özkan Şentürk
19.09.2017, 19:25
Yönetimde bir hareketlenme var ama hadi inşallah :)

sasone
19.09.2017, 19:33
( altıntılı ilgili mesaj silinmiştir )

Bu nedir ya?Buna BMN yönetimi ne diyor gerçekten merak ediyorum,eleştiri desen değil,espri desen hiç değil.
Niye böyle şeylere maruz kalıyoruz yani,kaç yaşında insanlar bu tür şeyler yapmak zorunda mı?

odyseuys
19.09.2017, 19:35
olmak zorunda.

yorumsuz6117
19.09.2017, 19:48
Bu nedir ya?Buna BMN yönetimi ne diyor gerçekten merak ediyorum,eleştiri desen değil,espri desen hiç değil.
Niye böyle şeylere maruz kalıyoruz yani,kaç yaşında insanlar bu tür şeyler yapmak zorunda mı?
Ben böyle eleştiriyorum renktaş , ceza alıcaksam da ilk kez olmayacak canım sağolsun.. :)

ccd6167
19.09.2017, 19:56
Allah göstermesin bu hafta puan kaybı olursa sizce nolur?

selcuk
19.09.2017, 20:05
Allah göstermesin bu hafta puan kaybı olursa sizce nolur?

hic birsey

Allaha sükür istikrara inanan bir baskanimiz var...

Şanlı SanMarino
19.09.2017, 21:05
Kadro mükemmel, hoca ve idareciler de iyi ancak motivasyon sorunu var. Zamanla tamamlanır. Ve çok daha başarılı olunur.

Steril61
19.09.2017, 21:15
Ersun Yanal'ın Trabzonsporla başarıyı yakalama gibi bir derdi yok bence. Geçen sezon avrupa kupalarından bizi mahrum ettiği gibi bu sezon ki gidişata bakılırsa önümüzdeki sezon da avrupa kupalarında yer alamayacağız. Kazandığımız maçları zor kazandık. Her maç çok kolay gol yiyoruz. Hala bir oyun sitemi oturtamadık. Oyunun gidişatına müdahaleler ya yanlış ya da çok geç. Son başakşehir maçında 70 ten sonra bitmiş oyuncuları "ritmi bozmamak" gibi bir savunmayla değiştirmemenin bir mantığı asla olamaz. Dolayısıyla takımın başında egosunu tatmin ederek gün dolduran bir adamdan farkı yok. Hala zaman diyen arkadaşlar bu adam Trabzonporun yaklaşık bir yılı aşkın teknik direktörlüğünü yapıyor. Ancak bana göre futbol anlamında bir ilerleme yok. Lütfen kendimizi kandırmayalım.

hos_cocuk61
19.09.2017, 21:22
Kadro mükemmel, hoca ve idareciler de iyi ancak motivasyon sorunu var. Zamanla tamamlanır. Ve çok daha başarılı olunur.

Kadro mükemmel ama stoperde hala Mustafa Akbaş oynuyor. :) Demek ki motivasyondan başka sorunlar da var.

ccd6167
19.09.2017, 22:16
hic birsey

Çok şükür şaşmıyor zaten.. Çok başarılı .. İstikrar zaman ve ritim.. Bu ritimle devam

signal
19.09.2017, 22:21
Aklı ve beyni Trabzonsporda değil. Bu son maçta net bir şekilde görüldü. Farklı hesaplar peşinde olduğunu düşünüyorum.

batuhanTs
19.09.2017, 22:40
Aklı ve beyni Trabzonsporda değil. Bu son maçta net bir şekilde görüldü. Farklı hesaplar peşinde olduğunu düşünüyorum.

Sen cok zekisin soyliyim

Zurawski
19.09.2017, 22:56
Hocanın aklı Fenerbahçede Aziz Yıldırım gittiği anda Fenerin başına geçicek. Trabzonsporda şu an tek bulunma nedeni para.

Takımı bilerek sabote ediyor. Rodellegayı oynatmıyor. Fener maçında Damdoyu alarak her şeyi belli etti.

Yapılan transfer başına cebine para atıyor.

Geçen sene sezona Zeki Yumlu ve Akbaşla başlayarak bilerek ilk yarıyı kötü yerde kapattı. İkinci yarı aldırdığı adamalrla yükselişe geçirdi takımı ve paraları cebe indirdi.

Bu sezon da takımı sabote edip Trabzonsporu çok kötü bi yerde bırakıp Aykut Kocamanın yerine Fenere geçicek ve şampiyon yapıcak Feneri.

Emrah KabuL
19.09.2017, 23:48
Kadro mükemmel, hoca ve idareciler de iyi ancak motivasyon sorunu var. Zamanla tamamlanır. Ve çok daha başarılı olunur.Ofans hattımız iyi fakat bu savunma ile bekler dahil bir çok takımın gerisindeyiz.

sasone
20.09.2017, 00:21
Ben böyle eleştiriyorum renktaş , ceza alıcaksam da ilk kez olmayacak canım sağolsun.. :)

Ben ceza alman için falan yazmadım,sen şu yazdığın cümleden ne çıkarmamızı,ne öğrenmemezi bekliyorsun,espri olarak yazdıysan da gerçekten berbat bir espri.

Murathan
20.09.2017, 00:24
hic birsey

istikrar ve ısrar aynı şey değildir.

memmedaga
20.09.2017, 02:23
başlık bu kafayla başarılı olur mu olmalıydı

genel olarak kurduğu kadro ve taktik eleştirilerini çok umursamıyorum

nihayetinde abdülkadir hamleleri çok cesur kararlar

aklı selim düşünüldüğünde baskıya rağmen ısrarla pasla çıkma isteği şimdi olmasa da ileride yararımıza dönüşebilecek riskler olduğu kavrayabiliyoruz

FAKAAT

oyuncu değişikliğindeki tutumu harbiden pes dedirtecek cinsten

her şeyden önce 2-3 oyuncu değişikliklerin %70 den fazlasını 80'den sonra yapıyor senaryo ne olursa olsun

geçen sene 6 tane maçı 2 değişiklikle tamamlamıştı örneğin hadi o zaman kadro derinliği meselesi falan diyorduk

Her seferinde resmen dejavu yaşıyoruz bir bakmışız 2-3 oyuncu oyundan düşmüş gözler hemen hamle bekliyor fakaat ne fayda hoca beklyecek 80'den sonrasını bekleyecek!

korku filminin en stresli anını defalarca başa sarıp izlemek gibi absürd bir durum anlaşılır herhangi bir yönü yok

El Cordobes
20.09.2017, 09:58
özellikle sosyal medyada lige havlu atılmış havası yaratılması, olası bir alanya veya bjk puan kaybında ligin bizim için biteceğinin sürekli dillendirilmesi ve abuk subuk bi şekilde fatih terim isminin gündeme getirilmesi tesadüf değil. yol yapılıyor ve bence operasyon için milli maç arası hedefleniyor. tüm bu yaygara Ersun Hoca nın arkasında duran Başkanı baskı altına almak için koparılıyor. yıllardır izlediğimiz senaryo yani değişen bir şey yok.

trbzonsporlu
20.09.2017, 10:57
hadi takimin oynadigi iyi futbolu takimdaki duzelmeyi skora daha onem verdigimiz için göremiyoruz. bari bilimsel verilere bakalim. dün akşam beinde istatistik programı vardi. verilen tüm istatistiklerde hafta gectikce lehimize duzelmeler var. örnegın hücum bolgesinde yapilan paslarin isabet yuzdeleri konya macinizda yuzde 59 iken fb ve goztepe maclarinda yüzde 60 ve 62 iken özellikle sosadan sonra genclerbirligi macinda bu oran yuzde 69 a ve basaksehir macinda ise yuzde 72 e cikmiş ki basaksehir gibi takima karsı rakip sahada bu oranı yakalamak kolay degildir ve bariz sekilde gorüluyorki bu takim gün gectikçe düzeliyor oyuncular birbirini daha iyi tanıyor bizim takim hem rakipleri hemde rakiplerin amigoluguna soyunan spor yazarlarini tedirgin ediyor. birakalim artik bu oyuncularin ve ersun hocanin yakasini. alanya macindada gorecegiz bu takim şiir gibi top oynayacak. puan kayiplarinin nedeni ersun hoca değil zamaninda adam akilli 1 tane stoper almayan yonetimdir. (ersun hocanin bu macta oyuna mudahalede geç kaldigida dogrudur) zaten ulusal basinda yeteri kadar uzerimize geliyorlar mesela dun akşam hincal uluç burak yilmazin bilerek düstugunu sahtekar oldugunu söyleyip guaresmanin videosunu oynatip futbolcu boyle olacak düsmeyecek burak gibı sahtekar olmayacak diye vurguladi trtde daha once yaşananlar aykutun bu takim nasil kirmizi kart yemeden maci tamamliyor demecleri hep bize çelme takmak için.

bjk macindan sonra yeni stoper tandemininde iyice takima alişmasiyla muthiş bir galibiyet serisiyle skordada yüzümüz gülecektir. az daha sabır.

emrahtuna
20.09.2017, 10:57
ersun hoca nın bu kadroyla başarılı olması net değil olabilir de olmayabilirde..şu an ki görünüm olmayacağı yönünde ama şenol güneş olsaydı bu kadroyu zirvede görme şansımız daha yüksekti..

trbzonsporlu
20.09.2017, 11:01
bu arada puan kaybettigimiz 3 mactada sacma sapan aleyhimize penalti verdirdik herzaman defansimiz böyle bireysel hatalar yapmayacaktir yeterki oyunumuz iyi olsun o da düzeliyor gün geçtikçe

Onur Erçetin
20.09.2017, 11:26
Sosa ve Abdülkadirin ilk 11 e dahil olmalarıyla isabetli pas sayımız ve oyun kalitemiz arttı.Bu takıma bir talimat vermene gerek yok.

Pereira,Mas,Sosa,Olcay,Burak gibi tecrübeli ; Yazıcı ve Abdülkadir gibi genç ama oyun zekası yüksek isimlerden kurulu bir takımız.Başakşehir maçına teknik direktörsüz çıksan zaten en kötü bu kadar oynarlardı.Teknik direktör değişimine genel olarak karşı çıkan bir insanım ama Ersun Hoca kenardan takıma hiç müdahale etmeyerek öne geçtiğimiz üç maçta da puan kaybetmemize neden oldu.Kenardan müdahale etmeyeceksen orada durmanın da bir anlamı yok.Bu sezon şampiyonluk beklemiyorum ama kaybedilen basit puanlar beni çok üzüyor.

Stoper tandeminin yaptığı hataları tabiki eleştirelim ama maçlarda puan kaybetmemizin asıl nedeni hocanın oyuna müdahale etmemesiyle alakalıdır.

Geçen sene Rize maçında iki kere öne geçtik ama maç berabere bitti.
Bu sene Fenerbahçe maçında iki kere öne geçtik ama maç berabere bitti.
Bu sene Başakşehir maçında iki kere öne geçtik ama maç berabere bitti.

El Cordobes
20.09.2017, 12:24
Sosa ve Abdülkadirin ilk 11 e dahil olmalarıyla isabetli pas sayımız ve oyun kalitemiz arttı.Bu takıma bir talimat vermene gerek yok.

Pereira,Mas,Sosa,Olcay,Burak gibi tecrübeli ; Yazıcı ve Abdülkadir gibi genç ama oyun zekası yüksek isimlerden kurulu bir takımız.Başakşehir maçına teknik direktörsüz çıksan zaten en kötü bu kadar oynarlardı.Teknik direktör değişimine genel olarak karşı çıkan bir insanım ama Ersun Hoca kenardan takıma hiç müdahale etmeyerek öne geçtiğimiz üç maçta da puan kaybetmemize neden oldu.Kenardan müdahale etmeyeceksen orada durmanın da bir anlamı yok.Bu sezon şampiyonluk beklemiyorum ama kaybedilen basit puanlar beni çok üzüyor.

Stoper tandeminin yaptığı hataları tabiki eleştirelim ama maçlarda puan kaybetmemizin asıl nedeni hocanın oyuna müdahale etmemesiyle alakalıdır.

Geçen sene Rize maçında iki kere öne geçtik ama maç berabere bitti.
Bu sene Fenerbahçe maçında iki kere öne geçtik ama maç berabere bitti.
Bu sene Başakşehir maçında iki kere öne geçtik ama maç berabere bitti.

Naçizane karşı çıkmaya çalıştığım fikir işte tam da bu yazı ve türevleri.

Teknik direktörsüz de bu kadar oynar, rakip zaten kötüydü vs. bakış açısı. kendi takımını ve yaptıklarını goz ardı edip rakipler veya başka etkenler üzerinden oyunu yorumlamak. hafta boyunca rakip analizleri, verilen taktikler, yapılan antremanlar ve nihayetinde maçtaki mücadele gibi birçok emeğin toptancı bi anlayışla yok sayılması. los galacticos için de t. direktöre gerek yok çocuğu koy şampiyon olur deniyordu. olmadı, olmuyor işte.başakşehire karşı hangi takım bu şekilde oynamış, bu şekilde sahaya yayılmış, baskı yapılacak zaman, yer ve kişiler bu denli belirgin olmuş, rakibi bu denli pas hatasına zorlamış? bu bile hocanın bi şeylere kafa patlattığını göstermez mi? fener maçında berabere kalırken ki oyunumuz ile bu maçtaki oyunumuz bir miydi? evet oyuna müdahelede yanlış davrandı. çok övdüğümüz abdullah avcı yanlış tercih yapmadı mı? mesela irfancan bu maçta çıkacak adam mıydı? herkes bi şekilde hata yapıyor. keşke puan olarak daha iyi olsaydık. ama oyunumuzun geldiği noktayı neden ısrarla küçümsemeye çalışıyoruz? ben oynanan oyundan keyif aldım.

başakşehir ligin en iyi top oynayan takımlarından diyoruz başakşehir kimdir ne tarihi var bu maç zaten kötüydü, yorgundu diyor. 25 maçtır evinde yenilmiyor az daha sevillayı eliyordu diyoruz. zaten sevilla çok kötüydü diyor. sürekli rakip üzerinden yorumlama.nasıl anlaşacağız bilmiyorum. takımda kaos yok, birbirini gırtlaklayan oyuncular yok, para alamadı diye bozgunculuk yapan yok, saha dışında kavga yok gürültü yok. takım bi şekilde rayına giriyor. işimiz oyuncu değişiklerine kaldıysa birşeyler düzeldi denemez mi Allah aşkına?

öne geçip berabere kaldık evet. ama geriye düşüp maç kazandık. buna ne diyeceğiz? rakipler çok kötüydü değil mi?

kadriviv
20.09.2017, 12:35
Bu kadro, canlı şahit olduğum en iyi (genişlik ve rotasyonla birlikte) kadro... Fatih-Gökdeniz-Yattara-Szymek'in arkasında adam yoktu, ha keza Burak-Engin-Jaja-Yattara-Colman-Selçuk'un da alternatifi yoktu... Şu anda stoper bölgesi hariç alternatifsiz bölgemiz yok... Bu kadroyla bu hoca başarılı olabilir mi değil, başarılı olmak zorunda! Daha iyi veya buna denk bir kadroyu ancak 5-7 sene sonra görürüz çünkü...

OzcanHan61
20.09.2017, 13:28
Bu kadro ile de basarili olamayacaksa biraksin teknik direktörlügü gitsin baska bir is yapsin. Bir adam gibi stoper olsa on numara alternatifli kadromuz var.

trbzonsporlu
20.09.2017, 13:49
şansal büyükanında dedigi gibi son yıllarda mağlubiyetlere abone olduğu iki çok zor deplasmandan yenilmeden dönmüş ustelik galibiyeti kaçirmiş adam yerden yere vuruluyor hiçmi ders almaz bu taraftar trabzonda hangi hoca sezon ortası gonderilmişte yerine gelen çok başarılı olmuş diyor büyüka.

adama hak veriyorum ve ekliyorum başakşehir sampiyonlar ligi elemeleri dahil hicbir büyük takima futbol olarak böyle ezilmedi adamlar bjkyi bile 18 dakikada 3 ledi. ama ne zaman takım iyi futbol oynamaya başladi asıl içerideki düşmanlar ortaya çıkıp takima enerji verecek yerde inanilmaz baskı altina aldi hocayi ve futbolcuları. konya maçindaki rezil futboldan sonra nerdeydiniz yada goztepe macindaki rezilden öte futboldan sonra. bunlarin derdi bizim başarimiz olsa asıl bu maçlardan sonra ortaya cikmalari gerekmiyormuydu.

renktaşlar az sabredin ve bjk macindan sonraki fiksture bir bakın öyle bir seri yapacağızki rakiplerimize devre arasında yeniden kadro kurdurtacagiz bu takım sahada takim gibi hareket etmeye basladi defansif olarak sıkıntilarimiź var sakatlar yeni transferler 11 e girince o da düzelecek. ligin tartışmasiz en iyi orta saha oyuncusu bizde, tuttugunu atan forveti bizde rahat olun takimimizda rahat olsun devre sonuna kadar bjk hariç hicbir takim karsimizda duramaz

BunyaminEraslan
20.09.2017, 14:27
Yıllar sonra izlemekten keyif aldığımız bir takımımız oldu.
Tamam kabul; bazı oyuncu değişikliklerinde ben de delirdim.
Ancak şunları da unutmamak gerekir ki;
- Abdülkadir'i oynatan aynı hoca,
- Yusuf'u oynatan aynı hoca,
- Bu kadroyu kuran ya da kurdurtan aynı hoca,
- Uzun süredir alışık olmadığımız şekilde maçların büyük bölümünde baskılı ve hakim futbolu oynatan aynı hoca,
- En fazla yerliyi biz oynatıyoruz diye böbürleniyoruz. nedeni aynı hoca,

Yani olumlu bakmak istersek sayacak çok şey var. Olay bakış açısı ile ilgili.
Herkesin diline düşmüş bir takımken kendimize geldik.
Dünya'nın en iyi takımı değiliz.
Biraz farkındalık...

Hakan
20.09.2017, 14:52
Başakşehir'i defanstan çıkartmayan takımı hazırlayan başka bir hoca değildi. artvints hangi başlıktaydı unuttum ama güzel anlatmıştı.

Bu arada Castillo sakatlanmasa Abdülkadir'i oynatmazdı diyen çıkmadı mı ?

Doğan Şahin
20.09.2017, 15:31
Ersun Yanal hakkındaki yazım:

'Kısır Döngü'

https://twitter.com/bordomavinet/status/910423848843202560

Devran Saka
20.09.2017, 22:44
Olacak olacak olacaktı
..... etti herşeyi alanya maçında

Harvelli61
21.09.2017, 01:32
İnanıyorum.

Yusuf BALCI
21.09.2017, 02:05
Hayır.

Şanlı SanMarino
21.09.2017, 04:40
Yıllar sonra izlemekten keyif aldığımız bir takımımız oldu.
Tamam kabul; bazı oyuncu değişikliklerinde ben de delirdim.
Ancak şunları da unutmamak gerekir ki;
- Abdülkadir'i oynatan aynı hoca,
- Yusuf'u oynatan aynı hoca,
- Bu kadroyu kuran ya da kurdurtan aynı hoca,
- Uzun süredir alışık olmadığımız şekilde maçların büyük bölümünde baskılı ve hakim futbolu oynatan aynı hoca,
- En fazla yerliyi biz oynatıyoruz diye böbürleniyoruz. nedeni aynı hoca,

Yani olumlu bakmak istersek sayacak çok şey var. Olay bakış açısı ile ilgili.
Herkesin diline düşmüş bir takımken kendimize geldik.
Dünya'nın en iyi takımı değiliz.
Biraz farkındalık...

Çok doğru tespitler. 6 senenin üzerine ancak bişeyler inşaa oluyor. Onu da yıkarsak elde birşey kalmayacak.

trbzonsporlu
21.09.2017, 10:03
katılmadığım eleştiri bu takımi kim olsa başaksehir maçinda zaten böyle iyi oynatırdi kim olsa başımızda alanyayı gencleri zaten yeneriz durumları. futbolda böyle bir dünya yok dun gece başında kim olsa! betisi yenmesi lazım olan madrid kendi evinde betise yenilerek dunyada üst üste en fazla maçta gol atan takım unvanini ele geçirme sansinida kaybetti üstelik bu takim kendi sahasındaki 3. maçıda kazanamadı muhtemelen zidane için ayni şeyler söylenmiyordur orda.

Ozan Yılmaz
21.09.2017, 10:22
katılmadığım eleştiri bu takımi kim olsa başaksehir maçinda zaten böyle iyi oynatırdi kim olsa başımızda alanyayı gencleri zaten yeneriz durumları. futbolda böyle bir dünya yok dun gece başında kim olsa! betisi yenmesi lazım olan madrid kendi evinde betise yenilerek dunyada üst üste en fazla maçta gol atan takım unvanini ele geçirme sansinida kaybetti üstelik bu takim kendi sahasındaki 3. maçıda kazanamadı muhtemelen zidane için ayni şeyler söylenmiyordur orda.

zidane reale geldiğinden beri neler kazanmış, bırak da 1 değil 10 mağlubiyet hakkı olsun,

ersun başımızda geçirdiği "yıllar" süren serüvenleri içerisinde hangi başarıya ulaşabilmiş bugüne kadar?

artık elle tutulur gözle görülür şeyler bekliyoruz kendisinden. (abdüş ve yazıcı deme şimdi hiç, takım olarak geldiğimiz noktalara bakalım)

trbzonsporlu
21.09.2017, 10:51
zidane reale geldiğinden beri neler kazanmış, bırak da 1 değil 10 mağlubiyet hakkı olsun,

ersun başımızda geçirdiği "yıllar" süren serüvenleri içerisinde hangi başarıya ulaşabilmiş bugüne kadar?

artık elle tutulur gözle görülür şeyler bekliyoruz kendisinden. (abdüş ve yazıcı deme şimdi hiç, takım olarak geldiğimiz noktalara bakalım)

başaksehir macindaki oyundan daha fazla gözle görülür ne olabilirki. basaksehiri brugge sevilla dahil gecen yil gs fb bjk dahil hic kimse boyle sahasina hapsetmedi. bu takim napoli gibi takımi iki maçtada futbol olarak ezen bjk yi ilk 18 dakikada perisan ederek 3-0 one gecti. keza gsyi fbyi hem ligde hem kupada yendi. yenerkende zorlanmadi.

benim icin ligin başinda onemli olan skor degil futboldur. konya macindaki gibi rezil futbol oynayip kazanmaktansa basaksehire karsi oynadigimiz gibi oynayip beraberligi yeğlerim. konya, fb ve goztepe macindan sonra bende takimi ve ersun hocayi cok elestirdim ama sosadan sonra takim farkli bir futbol oynuyor coskulu oynuyoruz öne gecene kadar başaksehiri sahasina hapsettik bunlar bana umut veriyor. takim kötü oynarken kimsede ses yoktu iyi oynamaya basladı sosyal medya biranda ayaga kalktı bir itirazimda buna.

ayrica zidane ile ersun hocayi kiyaslamadim futbolun kagit uzerinde oynanmadigini kadroya gore maç kazanilmadigini belirtmek icin o ornegi yazdigimi belirttilmistim zaten.

Ozan Yılmaz
21.09.2017, 11:05
başaksehir macindaki oyundan daha fazla gözle görülür ne olabilirki. basaksehiri brugge sevilla dahil gecen yil gs fb bjk dahil hic kimse boyle sahasina hapsetmedi. bu takim napoli gibi takımi iki maçtada futbol olarak ezen bjk yi ilk 18 dakikada perisan ederek 3-0 one gecti. keza gsyi fbyi hem ligde hem kupada yendi. yenerkende zorlanmadi.

benim icin ligin başinda onemli olan skor degil futboldur. konya macindaki gibi rezil futbol oynayip kazanmaktansa basaksehire karsi oynadigimiz gibi oynayip beraberligi yeğlerim. konya, fb ve goztepe macindan sonra bende takimi ve ersun hocayi cok elestirdim ama sosadan sonra takim farkli bir futbol oynuyor coskulu oynuyoruz öne gecene kadar başaksehiri sahasina hapsettik bunlar bana umut veriyor. takim kötü oynarken kimsede ses yoktu iyi oynamaya basladı sosyal medya biranda ayaga kalktı bir itirazimda buna.

ayrica zidane ile ersun hocayi kiyaslamadim futbolun kagit uzerinde oynanmadigini kadroya gore maç kazanilmadigini belirtmek icin o ornegi yazdigimi belirttilmistim zaten.
böyle bir kıyas yapılamaz, önceki maçlarından kazandıklarından falan böyle bir sonuç çıkarılamaz.

rakip daha perşembe gecesi zorlu bir avrupa maçına çıkmış, efor harcamış, yaş ortalaması da hayli yüksek bir takım, yani yorgunluk emareleri göstermesi gereken onlar,

en önemli kozları olan adebayor sakatlanıp çıkıyor, elia ve mossoro ilk 11'de bile yok,

biz öne geçmişiz ve sürklase edecek kıvama getirmişiz maçı artık fakat ne yapıyoruz geriye gömülüp 80 dk. rakipten gol yemek için değişiklik bile yapmadan bekliyoruz rakibin hamlelerini, böyle bir takım yönetimini ve oyun okuyamamayı kabul edemiyorum,

böyle böyle fb ve ibfk maçlarından 6 yerine 2 puanla dönmeyi başarı görmek ancak küçük takım hoca ve taraftarlarının gösterebileceği bir reflekstir, ben kabul etmiyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
21.09.2017, 12:25
böyle bir kıyas yapılamaz, önceki maçlarından kazandıklarından falan böyle bir sonuç çıkarılamaz.

rakip daha perşembe gecesi zorlu bir avrupa maçına çıkmış, efor harcamış, yaş ortalaması da hayli yüksek bir takım, yani yorgunluk emareleri göstermesi gereken onlar,

en önemli kozları olan adebayor sakatlanıp çıkıyor, elia ve mossoro ilk 11'de bile yok,

biz öne geçmişiz ve sürklase edecek kıvama getirmişiz maçı artık fakat ne yapıyoruz geriye gömülüp 80 dk. rakipten gol yemek için değişiklik bile yapmadan bekliyoruz rakibin hamlelerini, böyle bir takım yönetimini ve oyun okuyamamayı kabul edemiyorum,

böyle böyle fb ve ibfk maçlarından 6 yerine 2 puanla dönmeyi başarı görmek ancak küçük takım hoca ve taraftarlarının gösterebileceği bir reflekstir, ben kabul etmiyorum.
Yazının anafikri ile hemfikirim. Kıyas edilecek maçlar değil.

Ama Adebayor'un çıkışı oyuncu profili açısından Başakşehir'in işine yaradı...

BunyaminEraslan
21.09.2017, 12:57
Bir de şunu eklemem gerekecek;
Mustafa Akbaş'ın zaman zaman tuhaf hareketler yapmasının tek nedeni seyircinin tavrıdır.
Yoksa burada düşünüldüğü gibi çöp olduğunu düşünmüyorum.

alperrr
21.09.2017, 17:19
en azından 40 puandan fazla puan toplamış ve istanbul takımlarından sezonda 2 galibiyet 1 beraberlik almış..

https://i.hizliresim.com/g9kz2O.png (https://hizliresim.com/g9kz2O)

Murathan
21.09.2017, 17:59
başlığın değiştirilmesini talep ediyorum.
kendi takımımızın topçularına burada çöp,leş diyince ceza alıyoruz ancak, tüm takıma adeta çöp imasında bulunan başlık bir aydır açık kalabiliyor. ayrıca hiçbir gerçeklik içermemesine rağmen.

hos_cocuk61
21.09.2017, 19:17
Bu sitenin eski yazarlarından Erdal Hoş, Ersun Yanal'la ilgili tam yerinde açıklamalar yaptı. Aynen katılıyorum, kardeşim adam o kadar rahat ki hiç bir tedirginlik yok sanki dersin sıradan amaçsız bir takımı çalıştırıyor.

sason
21.09.2017, 19:39
Yahu sanki yerine koyulabilecek adam var da değişmesini istiyorsunuz :)

Yerine kimi koyacaksın?

Abdullah Avcı falan demeyin.Onun da değişiklikleri fecaat.O da Fb ye az kalsın maçı veriyordu, Konya'ya maçı veriyordu.Daha sürüyle maçı var oyun olarak rakibe teslim oldukları.Ha baskı yok, kimse maçlarını izlemiyor o yüzden bir şey sanıyorsunuz..İstediği gibi sokup sokup çıkarıyor.Bu sezon ilk 4 de bile bitiremeyecek.Bize gelse baskıdan ağlar walla.Bir ömürdür duran topdan gol yiyorlar.Geçen sezon boyu çözemedi.Çok güzel Adebayor ile uzun top setleri vardı.Baskı yediğinde hem uzun oynuyor, hemde hızlı hücum yakalıyordu.İşleyen sistemini bozup bu sezon Guardolacılık oynamaya kalktı.Bize ayağa oynayacağım diye 2 gol hediye etti.Bunları burada yapamaz anında tarafatra ayaklanır 2 maçta.İyi hooca işleyen sisteminin üstüne koyar, bu bozuyor.

Yabancı olayına hiç girmeyeyim.Burada şampiyonluğa oynayabilecek yabancı daha anasından doğmadı.Bir çıkarsın kışın Ankara'da Karabük'te deplasmana buz üstünde oynanan futbolu görünce hokey hocası çağırın der.Antalya'ya gider tarlada ekime gittiğini sanır.Sürekli yerde yatan, faul yapan oyunu görünce ne yapacağını şaşırır.45 dk oynama süresinde gol atıp kazanman gerekli o tür yerlerde.Esnek olman lazım, sahaya, rakibe göre oynaman lazım.Çok iyi çözümler üretmen lazım.Ben kendi futbolumu oynatacağım diye diretirsen maymuna dönersin.

Fb, Bşehir deplasmanlarını kazanması lazımdı rakipler bu formdayken ve de maçlar bu kadar sana gelmişken ama total olarak bakarsak iyi sonuçtur.

Sosa'yı geride kullanmasını beklemiyordum.O yüzden bir tebrik.Kucka'nın kazmalığını ne zaman görecek bilemiyorum ama sonunda anlar yerine birini koyar herhalde.Koymasa bile extrem bir şey olmadıktan sonra bu takım, bu sezonu 3. bitirir.O kadar kötü ki takımlar resmen bu kadro ezer ne yaparsa yapsın.Hatta Gs yi bile geçebiliriz belki.Ben her kulübünde çok sakat verdiğini duymuştum Tudor'un.Bir süre sonra onlarda patlayabilir.Sağolsun onların taraftarı da Türk düşmanı, bütün yedek kulübesini çöpe çevirdi.12. adamları kalmadı.

Yani Ersun Hoca'dan daha çok rakiplere güveniyorum ben :)

castillo61
21.09.2017, 19:56
Yahu sanki yerine koyulabilecek adam var da değişmesini istiyorsunuz :)

Yerine kimi koyacaksın?

Abdullah Avcı falan demeyin.Onun da değişiklikleri fecaat.O da Fb ye az kalsın maçı veriyordu, Konya'ya maçı veriyordu.Daha sürüyle maçı var oyun olarak rakibe teslim oldukları.Ha baskı yok, kimse maçlarını izlemiyor o yüzden bir şey sanıyorsunuz..İstediği gibi sokup sokup çıkarıyor.Bu sezon ilk 4 de bile bitiremeyecek.Bize gelse baskıdan ağlar walla.Bir ömürdür duran topdan gol yiyorlar.Geçen sezon boyu çözemedi.Çok güzel Adebayor ile uzun top setleri vardı.Baskı yediğinde hem uzun oynuyor, hemde hızlı hücum yakalıyordu.İşleyen sistemini bozup bu sezon Guardolacılık oynamaya kalktı.Bize ayağa oynayacağım diye 2 gol hediye etti.Bunları burada yapamaz anında tarafatra ayaklanır 2 maçta.İyi hooca işleyen sisteminin üstüne koyar, bu bozuyor.

Yabancı olayına hiç girmeyeyim.Burada şampiyonluğa oynayabilecek yabancı daha anasından doğmadı.Bir çıkarsın kışın Ankara'da Karabük'te deplasmana buz üstünde oynanan futbolu görünce hokey hocası çağırın der.Antalya'ya gider tarlada ekime gittiğini sanır.Sürekli yerde yatan, faul yapan oyunu görünce ne yapacağını şaşırır.45 dk oynama süresinde gol atıp kazanman gerekli o tür yerlerde.Esnek olman lazım, sahaya, rakibe göre oynaman lazım.Çok iyi çözümler üretmen lazım.Ben kendi futbolumu oynatacağım diye diretirsen maymuna dönersin.

Fb, Bşehir deplasmanlarını kazanması lazımdı rakipler bu formdayken ve de maçlar bu kadar sana gelmişken ama total olarak bakarsak iyi sonuçtur.

Sosa'yı geride kullanmasını beklemiyordum.O yüzden bir tebrik.Kucka'nın kazmalığını ne zaman görecek bilemiyorum ama sonunda anlar yerine birini koyar herhalde.Koymasa bile extrem bir şey olmadıktan sonra bu takım, bu sezonu 3. bitirir.O kadar kötü ki takımlar resmen bu kadro ezer ne yaparsa yapsın.Hatta Gs yi bile geçebiliriz belki.Ben her kulübünde çok sakat verdiğini duymuştum Tudor'un.Bir süre sonra onlarda patlayabilir.Sağolsun onların taraftarı da Türk düşmanı, bütün yedek kulübesini çöpe çevirdi.12. adamları kalmadı.

Yani Ersun Hoca'dan daha çok rakiplere güveniyorum ben :)
Kusura bakmayın futboldan uzak, gereksiz bir yazı olmuş.

sason
21.09.2017, 20:03
Kusura bakmayın futboldan uzak, gereksiz bir yazı olmuş.

ok.

alperrr
21.09.2017, 21:27
ok.

niye kabul ediyorsun ki..ben kabul etmiyorum..
avcı avcı da geçen sene ve bu sene hariç oynattığı futbola bakın..
gidin bizimle oynadığı maçlardaki yorumları okuyun..
dolduruyordu kasapları oyuna sert bir defans anlayışı vardı..
Trabzonspora karşıda antipatisi olduğuna eminim o zamanlar..
bu takımı 3-4 sene de yaptı..bırak Ts u Fb Gs hiçbirinde kısa sürede başarılı olamaz..

2.si yabancı hoca bugüne kadar sonradan gelenlerin hemen hemen hepsi dediğinizi yaşadı..

birtek katılmadığım kısım Ersun Yanal dan çok rakiplere güveniyorum kısmı..
evet hoca hata yaptı ama ne yapalım bu son maç mı idi..
lig mi bitti..
her yıl şampiyon oluyordukda bu sene şampiyonluğu mu kaçırdık..
..........
bazen tepkiler linç kültürüne dönüşüyor..
ya tamam oyuncu değştirmedi diyenler haklıda,
hergün her saat bunu söyleyip hakaret edenler,binlerce hatta milyonlarca insan bir nevi düşmüş bir insana vuruyormuş gibi olmuyormu
delikanlılıkta bumu var..
................
böyle davranmanın bir faydasımı var..
mustafa denizliye spiker sormuştu 2-3 sene önce Trabzonspora gitçekmisiniz falan
adamı tersledi böyle şeyler söyleyip kamuoyu oluşturmayın falan diye..
aslında isminin bizle anılmasına bile tahammül edemiyordu
................
ya her hocada bizde olmaya bayılmıyor bunu bilin gerçekleri görün..
...............
Şampiyonluk yaşamış , Milli takım hocalığına yükselmiş , anadoluda başarılı olmuş bir hoca Ersun Yanal ve bizim camiamızıda seviyor..
bir kere yeni stadda ismi çağırılıp onore edildimi..
bu adam dikkat edin şehirle kaynaşma adına Başkanla şehirde birçok aktiviteye katılıyor..
kulübe destek için loca vs. alıyor..
...........
herneyse isteyen istediği gibi davransın ,isteyen istediğini söylesin ,isteyen şu 5-6 yıllık geçmişimizi bir araştırsın 40 puanlarla aşağılarda cebelleştiğimiz günlere ve yaptığımız hatalara baksın..
bu şehir o günleri özlüyorsa yapacak birşeyyok,milletin ağzı torba değilki büzesin diye bir laf var,az bir ihtimalde olsa hiç dedikleri çıkmadı ama belki bu sefer belki dedikleri olur..
okan hoca,abdullah hoca veya hami,fatih tekke,giray bulak vs birini ayarlarlar ve takım başarılı olur..

alperrr
21.09.2017, 21:47
Bu sitenin eski yazarlarından Erdal Hoş, Ersun Yanal'la ilgili tam yerinde açıklamalar yaptı. Aynen katılıyorum, kardeşim adam o kadar rahat ki hiç bir tedirginlik yok sanki dersin sıradan amaçsız bir takımı çalıştırıyor.

Hocam genelde öyle bir kanı varda çok detaylı bir şekilde takip etmeme rağmen şunu kesin net gördüm bu adam Fb dede her zaman yüksek konsantrasyon ve motivasyonda değildi..

neden..

çünkü adamın yapısı ..bu stili bu..

hatırlayın fb eskişehir ve sivas mağlup oldu
rakipleri yaklaştı
sivasta hakem hakkımızı yedi falan diye
seyircileri gaza getirdiler yürüyüş yaptılar falan
Ersun hocanın büyük bir tepkisi oldumu
hayır..
neden..
adamın yapısı bu..

peki aziz ve tayfası böyle yaparak ne elde etti..
takımlarının şampiyonluğuna katkı..
belki bu hareketi yapmasalar ivme geriye doğru olacaktı ve tepetaklak olacaklardı..

yani şampiyonluk ve başarı tek hocayada bağlı değil bence.. hocanında doğruları ve yanlışları olmuştur ,olacaktırda..

seyirci,hoca,başkan,hakemler,tff vs gibi etkenler
kulübü veya takımı akılcılıkla yukarı doğru iterse şampiyon olursunuz veya başarılı
ama bizde maalesef bu etkenler bizi hep aşağıya itiyor..
ve ben bu gerçekleri görüyor,sinir oluyorum,hiçbirşeyde yapamıyorum,dolayısıyla eskisi kadar kafaya takmıyorum..
neyse sağlıcakla kalın..

ahada ispatı..
https://i.hizliresim.com/NO59jO.png (https://hizliresim.com/NO59jO)

castillo61
21.09.2017, 21:53
hami,fatih tekke,giray bulak vs birini ayarlarlar ve takım başarılı olur..

Yazılanların benzeri hakkında fikrimi belirttiğim ve tekrara düşmemek için yazmıyorum ama şu kısımla laf soktuğunuzu düşünmüyor musunuz acayip fitil oluyorum. Arkadaş bi salın kendinizi bu komik ve boş argümandan.

Ha unutmadan ekleyeyim müthiş deha Sadi Tekelioğlu eksik kalmış, öyle daha komik olurdu.

alperrr
21.09.2017, 22:15
Yazılanların benzeri hakkında fikrimi belirttiğim ve tekrara düşmemek için yazmıyorum ama şu kısımla laf soktuğunuzu düşünmüyor musunuz acayip fitil oluyorum. Arkadaş bi salın kendinizi bu komik ve boş argümandan.

Ha unutmadan ekleyeyim müthiş deha Sadi Tekelioğlu eksik kalmış, öyle daha komik olurdu.

ya ben size gönderme yapmadım..zaten yukarıda müthiş bir analiz yapmışsınız..yukarıda değilmiş maç başlığındaymış..
gol attıktan sonraki 60-85dk larda ki amaçsızlık bundan kurtulmak hatta bongonda vs gibi hızlı adamlarla öndeykende atak yapar hale gelmek gerekir diye düşünüyorum..

sizinle ilgili tek kısım arkadaşın yukarıda bildirdiği bazı fikirlere katıldığım bazılarına katılmadığımdır..
ve o kadar yazmış fikirlerinin arkasında durmamış..

okan hoca vs. sizin savunup savunmadığınızı bilmiyorum hatırlamıyorum..
jairzinho nun adamıdır ayrıca..

erenslash
22.09.2017, 00:11
değiştirebilirim Trabzonspor ve Takımımızın genel başarı durumu sizce nasıl? diye bir başlık yapabiliriz burayı hoca ve oyuncu genel tutumu yazarsınız fakat başlığı şuanda değiştiremiyorum imkan vermiyor seçenek olarak ama başlığa en azından güzel fikirleirni beyan eden insanlar var ilgisi var insanların konuya bir saygısız yorum görmedim herkes fikrini söylemiş
başlığın değiştirilmesini talep ediyorum.
kendi takımımızın topçularına burada çöp,leş diyince ceza alıyoruz ancak, tüm takıma adeta çöp imasında bulunan başlık bir aydır açık kalabiliyor. ayrıca hiçbir gerçeklik içermemesine rağmen.

erenslash
22.09.2017, 02:14
Eline sağlık hocam yazını okudum katılıyorum teknik direktör mü arayacağız kadronun neden moralini bozalım tamam değişiklikleri yanlıştı ancan yaptığı olumlu işleri de görmek gerekiyor abdülkadire yusufa güveniyor bu benim için olumlu bi rşey hep negatifliği görmek de takıma zarar verir
Ersun Yanal hakkındaki yazım:

'Kısır Döngü'

https://twitter.com/bordomavinet/status/910423848843202560

Ekrem D.
22.09.2017, 13:47
Turkiye'de taktik olarak ust duzey bir teknik direktor hicbir zaman olmadi. Ersun Yanal'in da buna bir istisna oldugunu dusunmuyorum.

Turkiye'de kazanilan sampiyonluklarda teknik direktorlerin takimlara katkisi 4. belki 5. siradadir. Super ligdeki cogu takim icin fitness antrenorlerinin takima katkisi/etkisi teknik direktorlerden daha fazladir.

Mustafa YILMAZ
22.09.2017, 13:52
Super ligdeki cogu takim icin fitness antrenorlerinin takima katkisi/etkisi teknik direktorlerden daha fazladir.

güzel bir detay yakalamışsın fizik gücüyle oynanan ligte formda kalma adına etkisi büyük ama genel olarak antrönerlerin etkisi çok fazla aslında zira alper boğuşlu varken onur çok iyiydi o gitti formu düştü.

bu yüzden hoca seçimi kadar oyuncuların gelişimi ve form durumları için antrenörleride iyi seçmek lazım.

İskender Çakmak
22.09.2017, 14:52

Camia olarak her zaman problemliyiz. Yıllar süren serüven diyorsunuz her dakika kaynayan bir camiada değil 10 100 yılda kalsa bir şey yapamaz.

Ozan Yılmaz
22.09.2017, 15:16
Camia olarak her zaman problemliyiz. Yıllar süren serüven diyorsunuz her dakika kaynayan bir camiada değil 10 100 yılda kalsa bir şey yapamaz.

bahane bunlar hep,

hırslı, istekli, başarı için elinden gelenin fazlasını yapmaya çabalayan bir hoca görmek istiyorum kenarda,

öyle para kazanmak için mecburen yaptığı bir iş gibi görmesin burayı,

farkını gösterecek, eğer gerçekten iyi bir hoca olduğunu iddia ediyorsa,

burada denizli, ankaragücü, gençlerbirliği, manisa, eskişehir gibi değil fenerdeki mantalitede hareket etmesi yararına olacak fakat o sanki burayı sıradan anadolu takımı gibi yönetmeye çalışıyor, buna sinir oluyorum.

burası beraberliklere veya 1-0'lık skorlara yatılacak yer değil ve bunu da başaramıyor zaten.

ttsfurkan
22.09.2017, 15:22
Görüşüme katılmayanlar olabilir ama cidden bu kadro 2010-11 den bile daha iyi bir kadro. İlk 11 olarak tartışılabilir ancak genişlik anlamında benim gördüğüm en iyi kadro kuruldu. Ve bu kadroyu en azından bu sezon yönetmek ersun yanalın hakkı.Çünkü geçen sezon çok sıkıntılı dönemlerden geçtik. Hatalı değişikliklerle bizi galibiyetlerden etmiş olabilir ancak takım gerçekten ışık veriyor. 1 olmaz 2 olmaz ama 3. de şans da yanımızda olur kazanırız. Herhalde hep yanlış değişiklikler yapacak değil bu adam. Bu sezonu ersun yanal ile bitirelim. Sezon sonu bitirdiğimiz nokta neresi olduğuna bakılıp devam edilip edilmeme konusu düşünülebilir. Ancak sağlam bir iskeletimiz var gelecek sezon da 2-3 iyi transferle Ersun hoca veya herhangi kaliteli bir hoca bu takımı rahatlıkla şampiyon yapabilir. Ama şuan her ne kadar oyun içi hamlelerine kızsam da Ersun yanal ile bu sezon devam edilmesi bence doğru karar. Ancak artık takımında bir seri yakalaması şart.

Özkan Şentürk
22.09.2017, 16:08
Hocam lütfen bu akşam kendine küfrettirme. Bir haftayı daha belgesel izleyerek geçirmek istemiyorum. Dönebileyim artık spor programlarına.

selcuk
22.09.2017, 16:11
Görüşüme katılmayanlar olabilir ama cidden bu kadro 2010-11 den bile daha iyi bir kadro. İlk 11 olarak tartışılabilir ancak genişlik anlamında benim gördüğüm en iyi kadro kuruldu. Ve bu kadroyu en azından bu sezon yönetmek ersun yanalın hakkı.Çünkü geçen sezon çok sıkıntılı dönemlerden geçtik. Hatalı değişikliklerle bizi galibiyetlerden etmiş olabilir ancak takım gerçekten ışık veriyor. 1 olmaz 2 olmaz ama 3. de şans da yanımızda olur kazanırız. Herhalde hep yanlış değişiklikler yapacak değil bu adam. Bu sezonu ersun yanal ile bitirelim. Sezon sonu bitirdiğimiz nokta neresi olduğuna bakılıp devam edilip edilmeme konusu düşünülebilir. Ancak sağlam bir iskeletimiz var gelecek sezon da 2-3 iyi transferle Ersun hoca veya herhangi kaliteli bir hoca bu takımı rahatlıkla şampiyon yapabilir. Ama şuan her ne kadar oyun içi hamlelerine kızsam da Ersun yanal ile bu sezon devam edilmesi bence doğru karar. Ancak artık takımında bir seri yakalaması şart.

daha genis olabilir

ama 2011de bir jaja gercegi vardi, 3 yil birbirinle oynamis ve gelismis bir takim gercegide vardi

sason
22.09.2017, 18:15
ya ben size gönderme yapmadım..zaten yukarıda müthiş bir analiz yapmışsınız..yukarıda değilmiş maç başlığındaymış..
gol attıktan sonraki 60-85dk larda ki amaçsızlık bundan kurtulmak hatta bongonda vs gibi hızlı adamlarla öndeykende atak yapar hale gelmek gerekir diye düşünüyorum..

sizinle ilgili tek kısım arkadaşın yukarıda bildirdiği bazı fikirlere katıldığım bazılarına katılmadığımdır..
ve o kadar yazmış fikirlerinin arkasında durmamış..

okan hoca vs. sizin savunup savunmadığınızı bilmiyorum hatırlamıyorum..
jairzinho nun adamıdır ayrıca..

Hocam fikirlerimin arkasında durmadığım yok.Hiç bir argüman sunmadan eleştirene ne anlatayım ben! O yüzden uzatmadım.Ayrıca bunlar fikir değil direkt tespittir.:)

Hemen hemen her sezon kimin şampiyon olacağını bilirim.(sadece geçen sezon ŞG'in bile 3 hafta 8 transfer gelen bir takımı şampiyon yapabileceğini ön göremedim.Bunun dışında kendimi bildim bileli takımların şampiyonluk şansını veya oynayabilecekleri maxları tahmin etmişimdir .)

Bunları yaparkende ezberlere göre ve basındaki maymunların aksine sadece kendi gözlemlerimi kullanırım.Yoksa basının bütün değerlendirmeleri saçmalıktan öte değil.

Bu sezon hiçte çekişmeli olmayacaktır şampiyonluk mücadelesi.

Mesela Gs nin baskın oynaması ve aldığı iyi sonuçlar kötü takımlarla oynaması değil, şaşırtıcı bir başlangıç yapması ve bilinmezliğidir.Gittikçe çözülen bir takım olacaklar.Takım benchden de katkı alamayacak hale geldi.Gittikçe performansları düşecektir.Sivas mesela skora rağmen gayet güzel durdurdu gs yi.Biraz top Gs yi sevdi.Gittikçe daha fazla çözüm üretecekler, buna karşılık veremeyecek bir Td leri var.Ayrıca gol atacak oyuncu dağılımı çok az.Yani bizden iyi başlamalarına rağmen bazı bakımdan kötüler, ama ilk 11 bizden iyi tabiki.Ayrıca sezonu erken açtılar.Bu yüzden biz mi, onlar mı üstte olur , kestiremiyorum.

Arkadaşın futboldan uzak dediği gerçekler Türkiye'nin gerçekleridir.Kötü zeminde uzun oynaman gerekir.Çok faul yapan takımlara hızlı pas bağlantısı yapman gerekir.Zaman geçiren takımlara karşı sakin olman,sabırlı oynaman gerekir.Acele ettikçe kaos ortamında bulursun kendini.Daha bir çok şey var.Uzatamayacağım.
Bşehir. Sevilla maçından beri iyi oynamıyor.Emre durduğunda takım zaten duruyor onlarda.Emre şimdiden bitik görünüyor zaten.Adamın yaş 37 :)Yerine giren Gökhan daha çok rakibin yararına bir oyuncu.Gamsız, güçsüz, lakayıt.Yedekten skor katkısı alabilecekleri bir adam yok.(Hoş şu Mevlüt'ü bilmiyorum,)Ayrıca sezon yüklemesinde hata yaptıklarını düşünüyorum.Avrupa kupasıyla oynama alışkanlığı olmadığından ilk 3'te bitirsinler kendimi sınırsız banlerim.Zaten geçen sezonda son dk golleriyle kurtardılar bir dünya maç.Ama asıl önemlisi bunu baskı kurarak yapmadılar.Gitti gol işte maç ortada giderken.Büyüklere karşı iyi motive oluyorlar.Tek numaraları bu.Onları yeneceğimizi düşünüyordum maçtan önce, ama yine ayağına gelen fırsatı vermeyi becerdi hocamız :)

Fener'de Aykut'a güveniyorum.Adamlar zaten kötü psikolojide.Basında acayip acayip şişiriyor.Adamlar pozisyona giremiyor, deli gibi oynuyor havasındalar.Gelen ilk şut gol oluyormuş:)Yahu senin attıklarınında ilki gol oluyor ama onu görmüyorlar:) Çok kızgınım bu kadar rezil takımı yenemediği için aslında.Hayır şanssız gol yersin, çok kaçırırsın anlarım.İki kere skor gelmiş, adamlar moralmen bitmiş gidip oyunu veriyorsun.Skora göre değil oyuna ve oyundaki gelişmelere göre yorum yaparım.Topun bizi sevdiği bir fırsat bir daha kaç sene sonra gelir bilemiyorum.Neyse zaten şike yapmazlarsa 10. haftaya havlu atarlar.Çok kırılganlar.

Bjk zaten şampiyon olur.Buradaki 82 puan alan Şenol Hoca Avrupa kupasına rağmen bu kadar geniş kadroyla yine 80 civarı puan alır.Üstelik geçen sezon 3. haftada gelmişti oyuncuları.Bu sezon oturmuşlarda.(bu arada Bjk nin oturmuş kadro ile başarı geldi diyenlere çok gülüyorum.Adamların 4 sezondur ilk 11 lerinde en az 7-8 benzemez var) Ama tabi algıda gerizekalık gibi Biliç'in ekmeğini yemektedir :)

Bize gelince deli kadro var.Dediğim gibi Sosa'yı geride oynatması hızlı pas geçişini ve pozisyonların çoğalmasını sağlayacaktır.İki tane çok iyi forvet var ki toplamda hiç kimsede yok.Kanatlar desen sayısız opsiyon.Ayağı düzgün gol atabilecek bir çok ayak var.Kenardan da sana katkı sağlayacak 3-4 adam var, daha ne olsun?Ha yine bir sürü puan kaybedecektir ama rakipler bizden kötü ve opsiyonu az.Ayrıca bizim beklentimiz düşük olduğu çokta kırılgan değiliz.Şu Kucka'yı kesmeyi düşünebilse bir seviye daha atlar takım.

Neyse bu sezon seni memnun eder bu takım, merak etme.:) Bugün Alanya'yı farklı yener, haftaya Bjk 'den puan da alabilir bu arada, hatta yenebilir bile(beklemiyor değilim, çok yorgun ve konsatre olamayacaklardır).Ama Kasımpaşa, Karabük,Akhisar, Bursa gibi takımların çoğuna takılır, söyleyeyim.Üstelik içerde, dışarda.

Ogün'
22.09.2017, 21:19
Alanya maçından sonra Ersun Yanal'ın herhangi bir kadro ile başarılı olacağını düşünmüyorum artık.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arif Timurcioğlu
22.09.2017, 21:46
Trabzonspordan değil Türk futbolundan uzak durmalıdır bu geceden sonra.

sason
22.09.2017, 22:02
Sevmeme me rağmen , bu maç hata bulmuyorum.Kuş taşa çarptı.Yapacakta bir şeyi yoktu.Özellikle 3-2 olunca.Moralmen takım bitti.Daha önceki maçlarda sonuç alamadığı için özgüven aşağılayamadı takıma (budur hatası ama bu maça özel değil)

Artık daha bir şey olmaz.Bu özgüven kaybıyla her yenen gol de acaba mı, soru işareti gelecektir uzun bir süre.

Daha artık dikiş tutmaz maalesef.Neyse sıradaki gelsin.

Yusuf BALCI
22.09.2017, 22:04
Hayır.

Bu kadar erken alıntı yapacağımı sanmıyordum ama şu dakika istifa etmeyen kişide haysiyet yoktur.

sasone
22.09.2017, 22:05
Futbolda bunlar var,gerçekten var ama neden bizim başımıza geliyor işte orası sıkıntılı,maça Durica-Okay ile çıkılmazdı.Bunu nasıl göremez anlamıyorum.

Asıp kesmeyelim hemen,çıksın Hoca açıklama yapsın,bildiği ve bilmediğimizi söylesin,sağlıklı bir ortam oluşsun,sonra istifa gerekiyorsa gelir.
Ama şunu açık ve net söylemek lazım bu saatten sonra hepimizin üstünde büyük sorumluluk var,kelle avcılığı değil bu duruma neden düşüyoruz bunu bulmak zorundayız.

Ersun Yanal'a en büyük eleştirim futbolcuları olması gerektiği yerde oynatmıyor,hak eden adamlara forma vermiyor.

erenslash
22.09.2017, 22:06
istifa etmelidir bu kadroyla hoca başarılı olamaz değil bu kadro şampiyonluk olmasa bile kafaya oynar ama hocanın bu sabote edişiyle bir bok olmaz bu takımdan bu maçta gösterdi bize bunu yardımcıları da sabote ediyor diye düşünüyorum sadece kendisi değil

castillo61
22.09.2017, 22:37
Yabancı hoca başarılı olamaz gibi bomboş ve sığ bir önermeye hangi argümanı yazalım ki iyiki yazmamışım.

Gümüshaneli61
22.09.2017, 22:42
M. Ustaya uyarak sunu söylemek istiyorum: Israr edersek olabilir. Sabir lütfen.

odyseuys
22.09.2017, 22:47
Başarısız olmuştur .

ozturk
22.09.2017, 22:51
Başarılı olmak kümede kalmaksa başarılı olabilir. Ötesi olmaz.

Çağdaş DENİZ
22.09.2017, 22:52
arkadaş diyor bilic gelsin size
ben dükkanı kapatıyorum arkadaş...rugby maçlarını izleyecem internetten

ccd6167
22.09.2017, 23:19
Geçmiş olsun

Başkanları istikrar diyormuş.

Adam hoca değil diyoruz 1 senedir.. Millet lak lak istikrar derdinde..

Defolup gitmesi gereken adam hala röportaj yapabilecek cesareti buluyor..

Götümü yırttım burada takıntısı olandan HOCA olmaz diye..

S olup git bu takımdan.. Hadi.

doktor
22.09.2017, 23:20
Hayır çünkü başarısız oldu artık bu iş bitmeli

Timur Bey
23.09.2017, 00:40
Kendisine gösterilen sabır hiçbir yabancı hocaya gösterilmedi. Alman ekolü bir hocayı sabırla denemek bundan iyiydi ama o vizyon bizde yok.

Numan Yerlikaya
23.09.2017, 00:40
Ersun'un şampiyon yaptığı sene irdelenmeli. Bu adamın bi takımı şampiyonu bırak ilk 3 e sokması mucize.

ErtuGrul
23.09.2017, 01:32
Ersun'u Barcelona'ya hoca yapsalar Messi ve Suarez faktörleri ile ancak ilk beşe girebilir.

faysal
23.09.2017, 10:41
kadro güzel ama hoca bu takııma uymuyo ordan bir vatandaşı koysan üç sıfırdan maç vermez.

sasone
23.09.2017, 14:54
kadro güzel ama hoca bu takııma uymuyo ordan bir vatandaşı koysan üç sıfırdan maç vermez.

Bu demek oluyor ki maçın kaybedilmesinde Hocalık bir durum yok,3-0 olmuş bir maçı tecrübesi ile vermeyecek en az 6 futbolcu sahadayken bu garip durum başımıza geliyorsa,devre arasında Estaban'ın çıkmasında aranmalı durum.
Bunu bilmek zorunda değiliz ama çözüldüğünü görmek zorundayız.

Bu geniş ve egolu kadroyu Ersun Yanal dışında kotarabilecek iki veya üç Hoca var ülkede,gerçekçi olmak lazım.

Pshycologist41
23.09.2017, 15:23
Ersun'un şampiyon yaptığı sene irdelenmeli. Bu adamın bi takımı şampiyonu bırak ilk 3 e sokması mucize.

Zaten azize takimi ersun degil ben sampiyon yaptim diye alenen acikladi o donem.

Murathan
23.09.2017, 18:56
soru yanlış.
yeter artık vallahi yeter billahi yeter. 2. seferinde geldiğinde ihonun kadrosu vahidin kadrosu dediniz, geçen sene geldi nevzatın kadrosu dediniz. vallahi yeter artık YETER YETER YETER
bu adam hoca falan değil aklı 3 senedir burada değil. niyetini görün artık lütfen. biri sizi hipnotize mi ediyor Allah aşkına yav Erbakan hoca gibi yaptınız beni burada aaa
2014'te uçurur dediğiniz kadroyu adam çöpe çıkardı bu sefer izin vermeyelim yeter.

izin verdiniz.
trabzonsporun geleceğini 3 sene sonra yine çöpe attınız, tebrikler sizin eseriniz.