PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce Bu Normal mi, Başarı Bu Şekilde Gelebilir mi?

emre81
27.12.2006, 12:01
Dünye 3. sü milli takımın Hocası Şenol Güneş takımın başına geldi 2 ay sonra asmaya başladık (daha geldiği gün başlamıştık hatta), Vahid geldi ilk önce göklere çıkardık biraz zaman geçti onuda harcadık forumlarda, Ziya Hoca 2 sene önce adam gibi adamdı, kahramandı şimdi kel Ziya oldu. Sizce bu durum normal mi arkadaşlar belki görmek istemiyorsunuz ama 2 ayda bir hoca değiştirerek başarılı olamayacağımız aşikar. Eğer yönetim yönetimse Ziya Hoca yada X birini takımın başına getirir ve nasıl olsa kaybedilen bu sezon sonrası gelecek sezonun hazırlıklarını yapar, gelinen bu noktada Ziya Hoacayla devam kararı alınmışsa yapılacak şey gelecek sezonda onunla devam etmektir, çünkü bizim şampiyon olabilmemiz önceden planlanmış olarak hazır bir şekilde gelecek sezona girmemize bağlı eğer zerre kadar şüpheleri varsa göndersinler ve en az 2 yıllık sözleşme ile kimsenin üzerine tartışamayacağı birini (böyle birinin olmayacağı aşikar olmakla birlikte) getirsinler inanın bunun dışında yapılacaklar bizi kesinlikle şampiyonluktan uzaklaştırır. Bizim ise taraftar olarak hakikaten dengemiz bozuldu başarısızlıklar bizi yanlış reflekslere itmeye başladı burada hocaya ,futbolculara sürekli olarak hakarete varan eleştiriler yapar olduk ama her sene tüm takımı değiştirerek şampiyon olmanında mümkün olmadığını bilmeli, elimizdeki değerleri tutarak üstüne katmalıyız. Bu şekilde devam edilirse nice yönetimler, teknik direktörler, oyuncular gider gelir bizde burda kimilerini önce kahraman sonra hain ilan edip asmaya devam ederiz.

kuzey_lee
27.12.2006, 12:05
normal değil..

yani sabah insanların uyanıp rüyasında gordükleri şeyle ilgili topicc açması hiç nrmal değil

emre81
27.12.2006, 12:11
Aferin birader bahsettiğim normal olmayan şey buydu zaten, kanımca şimdiye kadar kirlilik yaratacak tek kalem şey yazmadığımı düşünüyorum burada ve fikirlerin tartışıldığı bir ortam olduğunu düşündüğüm bu platformda başarısızlıklarımızın ana nedeni olduğunu düşündüğüm tespitimi dile getiriyorum. Ayrıca bu rüyada görüp konu açma cümlesini de klişe haline getirdiğinizi ve her konuda muhalif bir tavırla sürekli olarak hiç bir fikir yada kanıt öne sürmeden birileriyle tartıştığınızı gözlemliyorum (bakınız kullanıcının gönderdiği diğer mesajlar bölümü). Eğer senin düşüncelerin bundan farklıysa gerekçeleriyle açıklarsın bunu slogan sözlerle değil ve bununla ilgili düşüncelerini lütfen özel mesajla yolla bana bu konu yeri değil.

A.Alper
27.12.2006, 16:27
konuyu beğenmiyorsan yazmazsın olur biter bu olay artık hastalık olmuş burada ne kadar gerksiz saçma sapan olursa olsun böyle söylenmez yöneticilerin yapmadığı şei yapıoyosun nasıl iş bu?!kilit yemeyen her konu tartışılır ama acımasızca eleştirilmez...

ama ziya doğanla da bu iş olmaaz!!!

Gürkan
27.12.2006, 19:29
normal değil..

yani sabah insanların uyanıp rüyasında gordükleri şeyle ilgili topicc açması hiç nrmal değil

her şeye başlık açanlara cevapları yeni başlıklarla verelim.

Lütfen şu başlık olayına bir çare bulalım.

Ayaz
27.12.2006, 19:53
hepimiz takımımızı seviyoruz, birşeyler katarak ve saygılı seviyeli bir şekilde tartışarak hedeflere varabiliriz, kedi-köpek gibi birbirmizi yiyerek bir sonuç elde edemiyecemiz de aşikar

turkercan
27.12.2006, 19:59
Dünye 3. sü milli takımın Hocası Şenol Güneş takımın başına geldi 2 ay sonra asmaya başladık (daha geldiği gün başlamıştık hatta), Vahid geldi ilk önce göklere çıkardık biraz zaman geçti onuda harcadık forumlarda, Ziya Hoca 2 sene önce adam gibi adamdı, kahramandı şimdi kel Ziya oldu. Sizce bu durum normal mi arkadaşlar belki görmek istemiyorsunuz ama 2 ayda bir hoca değiştirerek başarılı olamayacağımız aşikar. Eğer yönetim yönetimse Ziya Hoca yada X birini takımın başına getirir ve nasıl olsa kaybedilen bu sezon sonrası gelecek sezonun hazırlıklarını yapar, gelinen bu noktada Ziya Hoacayla devam kararı alınmışsa yapılacak şey gelecek sezonda onunla devam etmektir, çünkü bizim şampiyon olabilmemiz önceden planlanmış olarak hazır bir şekilde gelecek sezona girmemize bağlı eğer zerre kadar şüpheleri varsa göndersinler ve en az 2 yıllık sözleşme ile kimsenin üzerine tartışamayacağı birini (böyle birinin olmayacağı aşikar olmakla birlikte) getirsinler inanın bunun dışında yapılacaklar bizi kesinlikle şampiyonluktan uzaklaştırır. Bizim ise taraftar olarak hakikaten dengemiz bozuldu başarısızlıklar bizi yanlış reflekslere itmeye başladı burada hocaya ,futbolculara sürekli olarak hakarete varan eleştiriler yapar olduk ama her sene tüm takımı değiştirerek şampiyon olmanında mümkün olmadığını bilmeli, elimizdeki değerleri tutarak üstüne katmalıyız. Bu şekilde devam edilirse nice yönetimler, teknik direktörler, oyuncular gider gelir bizde burda kimilerini önce kahraman sonra hain ilan edip asmaya devam ederiz.

Söylediklerinde çok haklısın. Ama sorun şu ki ziya doğan ile bu iş olmayacak. Çünkü sabit fikirli. Yönetime laf söylemiyorum adam gibi bir teknik direktör olsun yönetime istediği transferi yaptırır.

tsmaniac
27.12.2006, 20:30
gayet normal bu yönetimle

Enes Berfin
27.12.2006, 20:39
şu ki ziya doğan ile bu iş olmayacak. Çünkü sabit fikirli.

Nasil olmayacak ya ne demek olmayacak bal gibide olacak yönetim bu karari verdiyse olacaktir bu adamla devam edilecek, ziya hoca bu takimi yerlere göklere getiremesse gel bana ne yaparsan yap.

Ayrica bu topigi acan arkadasimizi tebrik ediyorum tessekürler.

Ama tabiki kilitlenecegi söz konusu.

bodozlama
27.12.2006, 20:48
Valla başlığı açan arkadaşın yazısının altına imzamı atıyorum.Trabzonsporun sorunu tam olarak bu.geçenler de yazmıştım zaten.
Bazı arkadaşlar Trabzonsporumuzla ilgili düşünce geliştirilmesine bile katlanamıyor maalesef.Onların rüyalarında gördükleri de şöyle olluyor sanırım.

bu sene ziya gitsin morinho gelsin.10 kişi gitsin 5 kişi gelsin.seneye morinho gitsin,arsen wenger gelsin.o da yeniden takım yapar.olmazsa o da gider falan filan.

kardeşim işkembeden sallamayın.Takımın durumu belli,klubün parası belli.varsa bu koşullarda reçeteniz onu yazın.
ne yazık ki yönetimimiz de yönetme kabiliyetinden yoksun halde ve burdaki çoğunluğun kafasında olduğu için habire sil baştan takım kuruyor ama nafile.olacak olan şu ki:sıra onlara da gelecek ve yeni gelenle bu kervan aynen yoluna devam edecek.
Trabzonsporumuz mu? bu kafalardan bi tane abromovich çıkarsa belki bi şeyler olur yoksa...

Ahmet Karaman
27.12.2006, 23:07
uğruna peşpeşe gelecek mağlubiyetlerine katlanabileceğim şahsın vizyonu - aklı- vicdanı- bilgisi- olması gerekir. bu özelliklerin hangisi var kelde. bu yüzdern ziyan herifin bu takımdan derhal def edilmesi gerekir..

Mehmet Aksu
27.12.2006, 23:48
halilhodzice veryansın! ne kıymet bilmezuk. GELEN gideni aratır derler nedense bu hep Trabzonsporun başına geliyor.
1) yönetim
2) t.direktör
3) futbolcular
4)resmi site yetkilileri

yeni gelen gideni aratırrrrr

Uluhan
28.12.2006, 07:51
Valla başlığı açan arkadaşın yazısının altına imzamı atıyorum.Trabzonsporun sorunu tam olarak bu.geçenler de yazmıştım zaten.
Bazı arkadaşlar Trabzonsporumuzla ilgili düşünce geliştirilmesine bile katlanamıyor maalesef.Onların rüyalarında gördükleri de şöyle olluyor sanırım.

bu sene ziya gitsin morinho gelsin.10 kişi gitsin 5 kişi gelsin.seneye morinho gitsin,arsen wenger gelsin.o da yeniden takım yapar.olmazsa o da gider falan filan.

kardeşim işkembeden sallamayın.Takımın durumu belli,klubün parası belli.varsa bu koşullarda reçeteniz onu yazın.
ne yazık ki yönetimimiz de yönetme kabiliyetinden yoksun halde ve burdaki çoğunluğun kafasında olduğu için habire sil baştan takım kuruyor ama nafile.olacak olan şu ki:sıra onlara da gelecek ve yeni gelenle bu kervan aynen yoluna devam edecek.
Trabzonsporumuz mu? bu kafalardan bi tane abromovich çıkarsa belki bi şeyler olur yoksa...

Altina imzayi koyuyorum ve takip ettigim kadariyla emre81 renkdasim Trabzonsporumuz icin kafa yoran biri.Katiliyorum ziya hoca eski donemde neler yapabilecegini gosterdi..Kendi kurdugu ve iyi bir hazirlik donemi gercirdigi takimla izlemek ve elestirmek gerekir ziya hocayi.Lazaroniyle tatil yapmis futbolcularla degil.Defansif futbol anlayisini bende sevmiyorum ama sistemi bu hocamizin..Morinho da defansif futbol oynatiyo ha adam taktik dehasi o ayri..Zamanla ziya hocada oyunun atak yonunu biraz gelistirebilir
Saygilar

emre81
28.12.2006, 09:26
Benim amacım burada hoca yada yönetimi eleştirmek ya da savunmak değil kötü yapıyosan bile bir stratejin olsun ve yanlış politika uygulamışım de ama bir planın programın olsun. Ziya Hoca iyidir kötüdür tartışmam bunun kararını verecek olan yönetimdir, ama eğer bu kararının arkasında duramayacaklarsa ortada bi sorun var demektir. Yönetim şimdiye kadar ki icraatleriyle sınıfta kalmıştır,ama hep ifade ettiğim gibi bundan önceki 3-5.. yönetimde sınıfta kalmıştır. Çözüm o gitsin bu gitsin değil takımın arkasındaki kitlenin desteğini alacak olan açılımlar geliştirebilecek yönetim anlayışıdır. Taraftar olarak yanlış gördüğümüz durumları burada tartışacağız tabiki ve burda yazılanlara karşı çıkanlar da olacak ve olması da gereken bu ama bunu yaparken insanları biraz daha anlayarak yazarsak boş laf değil çözüm de üretmiş oluruz diye düşünüyorum.

Cafer KILIÇSOY
28.12.2006, 12:55
@emre 81
Hay ağzına sağlık.
Kesinlukla normal DEYİLDUR

SDanışmaz
28.12.2006, 14:15
Ben şu an başarısız sonuçLara rağmen Ziya Hocayı eLeştiremiyorum çünkü kadroyu Ziya Hoca kurmadı. O yüzden şimdiden geLecek seneyi bekLemeye başLadım.

Cabri61
28.12.2006, 15:28
Ben şu an başarısız sonuçLara rağmen Ziya Hocayı eLeştiremiyorum çünkü kadroyu Ziya Hoca kurmadı. O yüzden şimdiden geLecek seneyi bekLemeye başLadım.
peki sence şu anki takım

1. Fenerbahçe
2. Galatasaray
3. Beşiktaş
4. V. Manisaspor
5. Gençlerbirliği
6. Kayserispor
7. Bursaspor
8. Konyaspor
9. Ankaraspor A. Ş
10. Ankaragücü
11. Sivasspor
12. Gaziantepspor
13. Trabzonspor

bunların kaç tanesinden kötü ki buralardayız.

liginefendisi
28.12.2006, 17:08
Selam

İstikrar,evet bu başarının anahtarı peki Ziya Doğan'ı savunan arkadaşlar bir zahmet onda gördükleri vasıfları sıralayabilirler mi?
Bir doktoru eleştirmek için doktor mu olmak lazım?Onun hastasını iyileştiremediğini görmek nasıl bir teknik donanım ister?Açık ara tarihimizin en kötü futbolunu oynayarak en kötü sonuçlarını almamıza sebep olanlardan birinin gitmesini istememizden daha doğal ne olabilir?
İstikrar ve inatı birbirinden ayıralım...Hayalinizdeki Trabzonspor'da Ayman var mı?Onun hayalindeki Trabzonspor'da Tolga,Erdinç,Ayman var... Ziya Doğan'la elde edilecek iyi sonuçlar onun sayesinde değil, ona rağmen kazanılmış sonuçlar olacaktır!!!

SDanışmaz
28.12.2006, 17:26
peki sence şu anki takım

1. Fenerbahçe
2. Galatasaray
3. Beşiktaş
4. V. Manisaspor
5. Gençlerbirliği
6. Kayserispor
7. Bursaspor
8. Konyaspor
9. Ankaraspor A. Ş
10. Ankaragücü
11. Sivasspor
12. Gaziantepspor
13. Trabzonspor

bunların kaç tanesinden kötü ki buralardayız.

HakLısın ama her T.D kendi sitemi vardır. Bu kadro Ziya Hocanın sistemi için yeterLi oLmayabiLir.

melrok
28.12.2006, 17:36
yaklaşık 3 aydır foruma yazmıyorum, furbol seğretmek takip etmek bile istemiyorum. bunun sebebi ziya ve onun oyun taktiği ve takımımı düşürdüğü durum. eğer taktiğin çözülmüş ise ve sen başka varyasyonlar üretemiyorsan hoca değilsin zaten. her zaman söyledim hata ilk geldiğinde gelmeden öncede ziya küçük takımın büyük hocası bu kadro ona ağır bu kadroyu yazık ediyor ve edecek. uzun uzun yazmıyacağım 18/9/06 tarihinde ziyanın hemen gelişi ile söylediklerim aşağıda ne yazıkki düşüncelerim zere kadar değişmedi tam tersine perçinlendi

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=463184#post463184
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=463146#post463146
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=463226#post463226
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=463307#post463307
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=483813#post483813

benimde en büyük arzum istikrar, fakat kapasitesini ve sonunu bildiğim bi adamla değil

emre81
28.12.2006, 17:54
Öyle yada böyle kendisiyle devam edilecek başarısızlığını bekleyip haklı çıkmayı düşünmeyelim umarım hatalarından ders almıştır, böyle bir ortasaha kurgusuyla başarılı olunamayacağının farkına varamaması mümkün değil belliki başka durumlar sözkonusu, inşallah ikinci yarıda yıldız diye tabir ettiğimiz oyunuclar kendilerini toparlar, ve de birşeyler beklediğimiz Umut, Keçeli gibi oyuncular beklentilere cevap verir ve Ziya doğan'da hatalarından ders alarak elindeki kadroyu verimli kullanır. Tabiki bu durumun baş sorumlusu yönetimin de kadro zaafiyetini düşünerek eksik yerlere transferler yapması gerekli. (Örneğin A. Gücü'nün makul bir fiyata kesinlikle satacağı belli olan geleceğin en iyi savunma oyuncusu Emre Güngör kesinlikle alınmalı)

bodozlama
28.12.2006, 19:22
Arkadaşlar benim ve anladığım kadarıyla emre81'in de ziya hocayı savunduğu falan yok.Asıl mesele Taraftarımız ne istediğini bilmiyor.Bu durum herkesin gitmesi ile çözülecek değil.
Bizlerin talebi Trabzonsporumuzun belli bir program çerçevesinde profesyonel bir klüp olarak yönetilmesi.Bunu hem idari hem de teknik yönetim için söylüyorum.
Ziya Hoca ile 2 sene önceki kadromuz bundan kesinlikle daha az kaliteli idi.Ama o takım şampiyonluğa oynarken bu takım küme düşmeme derdinde.
Çünkü o zaman da Trabzon dibe vurmuştu ama yavaş yavaş her sene üstüne katarak Ziya hoca devrine geldi.O da takımı şampiyonluğa oynattı.
Demek ki bu adam malsa bile ne yaptığını bilen,programlı bir süreç sonunda oluşturulan bir takımla başarılı olabiliyor.ters mantıktan bu takıma bu kafa ile morinho gelse bir şey değişmez.
O yükselişimizin ilk kırılma noktası amatörce yönetilen tranfer politikası ile Aurello'yu çok küçük bir meblağ yüzünden kaybetmemizdi.Fakat asıl darbe bu takıma aslında çok daha fazla yakıştığını düşündüğüm Atay başkan'dan geldi.Önce takımın atılım yapacağı zaman yapılması gerekeni yapamadı.Sonrasında yapmaması gerekeni yaptı takımın eksiklerini gidereceğine iç sütüşmelerle zamansız ve gereksiz hamlelerin yapılmasının önüne geçemedi.
Sonuçta şimdi gene 5 sene önceki yerdeyiz..

Şuayip Aydın
28.12.2006, 19:39
sonuna kadar gelir başarının devamı

bordoomavii
28.12.2006, 19:46
Nasil olmayacak ya ne demek olmayacak bal gibide olacak yönetim bu karari verdiyse olacaktir bu adamla devam edilecek, ziya hoca bu takimi yerlere göklere getiremesse gel bana ne yaparsan yap.

Ayrica bu topigi acan arkadasimizi tebrik ediyorum tessekürler.

Ama tabiki kilitlenecegi söz konusu.

göklere bilmem ama yerlere getirdiği kesin. Trabzonsporu tarihte kaç kere 15. sırada gördün. Ayrıca jeffersona toz kondurmayan birinin ziyayı savunması çok normal. Senin görüşüne göre ceza alanı dışından atılan her 10 şuttan 3'ü gol oluyor jefferson iyi, yediği her 10 golden 4-5i hatalı. (Bursa maçı felaket). Top tutamaz, yumrukladığı toplar kaleciye düşer kaleci gene başarılı. Eeee sen bu jefferson başarılı diyorsun, takımı 15. sıraya getiren taktiği, tekniği sıfır olan. sahaya 8 defansif oyuncuyla çıkan, sol ayaklı marceyi ısrarla sağ oynatan. musampayı ön liberoya çeken. ferhat hasan hüseyinden bir orta saha yapan hocayı savunman bana göre çok normal.

---

bu hocayla takım asla ileri gidemez. Ayrıca bejeke'den teklif alıp bizi bırakan bir adam!!'ın takımın, tekrar gelip burda hocalık yapması. kim ne derse desin bana koyuyor!

Enes Berfin
28.12.2006, 19:55
göklere bilmem ama yerlere getirdiği kesin. Trabzonsporu tarihte kaç kere 15. sırada gördün. Ayrıca jeffersona toz kondurmayan birinin ziyayı savunması çok normal. Senin görüşüne göre ceza alanı dışından atılan her 10 şuttan 3'ü gol oluyor jefferson iyi, yediği her 10 golden 4-5i hatalı. (Bursa maçı felaket). Top tutamaz, yumrukladığı toplar kaleciye düşer kaleci gene başarılı. Eeee sen bu jefferson başarılı diyorsun, takımı 15. sıraya getiren taktiği, tekniği sıfır olan. sahaya 8 defansif oyuncuyla çıkan, sol ayaklı marceyi ısrarla sağ oynatan. musampayı ön liberoya çeken. ferhat hasan hüseyinden bir orta saha yapan hocayı savunman bana göre çok normal.

---

bu hocayla takım asla ileri gidemez. Ayrıca bejeke'den teklif alıp bizi bırakan bir adam!!'ın takımın, tekrar gelip burda hocalık yapması. kim ne derse desin bana koyuyor!

Ne derseniz deyin Jefferson son derece iyi bi kalecidir, 10 suttan 3 gol oluyormus, biz her mac basi kac gol yedikte 10 suttan 3 gol diyorsun, ya tamam ben artik ziya ve jefferson hakkinda tartismak istemiyorum diyorum ama bunlari sölemedende duramiyorum.

sametaydin
28.12.2006, 20:46
ya hikaye ya. istikrarmış. ziya doğan görevin başına gelirken nasıl takım aldıgını biliyodu. bu kadro bana yeter dedi mi demedi mi? şimdi tutmuş yok aymanı alınm yok rispi alın bilmem ne ali güneşi alın falan diyo. yok böyle bişey. bu kadronun kndisine yeteceğini söyledi. ama beceremedi. üstüne üstlük ayman gibi bi kazmayıda takıma katmaya çalışıyo. ilhan cavcav da 4 milyondolar istiyo. iyi be bunu da alıcaklar batırcaklar takımı ekonomik olarak. zaten durum kötü.

HALİT KARAKAŞ
28.12.2006, 22:56
:yattara: :tsbayrak: Arkadaşlar,bu teknik ekip neyin peşinde,? takımlarında bitmiş isimler üzerinde duruluyor.örnek..ayman,ali güneş,serhat vb bizim takım toplama kampımı kardeşim...çözüm bu sene geçti,gençler takip edilip seneye yatırım yapılmalı,,,,hoşçakalın