PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta'ya Soru Sorun | 3 Ağustos Perşembe "Spor Masası" - CANLI YAYIN!

Emorfo
26.07.2017, 12:04
Arkadaşlar selamlar.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta 3 Ağustos Perşembe günü Anadolu Ajansı Spor Masası'nın konuğu olacak.

Canlı yayınlanacak programda başkan Usta'ya sormak istediğiniz soruları buradan paylaşırsanız, bu soruları derleyip kendisine yönlendireceğiz inşallah.

Lütfen mükerrer sorular olmasın. Selamlar saygılar.

gurur6134
26.07.2017, 12:28
1.Secilene kadar klup menejerlerin oyuncagi oldun diyordun simdi ne oldu da menejersiz bu isler yurumuyor diyorsun kaldi ki ozkan dogan metin korkmaz gibi daha yeni antalyasporun icinin nasil bosalttiklari yazi dizleri halinde anlatilan adamlarla calismak neyin nesi..
2.Akyazi stadinin yillik kirasi 12milyon tl bu fazla degil mi trabzonspor gibi gelirleri kisitli bir klup icin bu neden kabul edildi..
3.kartal projesi ne oldu 190 milyon bedel bicmis devlet bu araziye absurd bir rakam degil mi trabzonspor icin bunu bilmiyormuydun da secim vaatleri arasina koydun bu kagit ustunde kalan projeyi..
4.may tesislerinin satilmasi sorununu asamiyoruz cozume kavusamiyor demistin sebebi nedir..kabinede trabzonsporlu oldugu soylenen 2 bakan varken bizi rahatlatacak bu satis neden senelerdir gerceklesemiyor kim neden nasil mani oluyor acikla bilsin herkes..siyasilerin kucagina oturan biz surekli sirtimizdan nemalanan biz hep mi siyaset bizi kullancak biz neden siyaseti kullanamiyoruz.
5.fifaya basvuru sonrasi 50 bin avro 100bin avro ayrilip bu is icin neden lobi calismasi yurutulmedi bu dava sonucunda en az 100milyon tazminat talep edebilme hakkimiz varken devede kulak olan bu rakam neden ilgili yerlere verilip bu calisma yurutulmedi..
Not: anadolu ajansi yani devletin yayin organi olan bir kurumun bu sorularin hicbirini sormaya cesaret edemeyecegini bildigim halde yine de forum uyelerine bunlari hatirlatmak istedim..korler sagirlar birbirini agirlar bir roportaj olcagi simdiden malum..

Cengiz Çubukcu
26.07.2017, 13:01
Altyapıdaki cem bağcı , murat dizdar hamlesinden ne bu kadar erken vazgeçti? sorun neydi?

Özkan Şentürk
26.07.2017, 13:19
Altyapıdaki cem bağcı , murat dizdar hamlesinden ne bu kadar erken vazgeçti? sorun neydi?

menejerler için scout ekibi, yereller için de alt yapı organizasyonu kurban edildi diyebiliriz sanırım.

Yiğit Gayretli
26.07.2017, 13:35
Buradan sorularımızı iletelim, canlı yayında başkan cevaplasın. Akıllarda soru işareti kalmasın.

Özkan Şentürk
26.07.2017, 13:36
Kendi ekibinde bulunan yöneticilerin sosyal medya üzerinden birbirlerine laf atmalarına nasıl bakıyor?

Can
26.07.2017, 13:43
Stadyumda Taraftar grupları hakkında bir düzenleme yapılacak mı ? Maç içerisinde her kafadan farklı ses çıkıyor. Tek bir tribünde profesyonel bir yapı oluşturulabilir mi ? Evimizde en büyük sorunumuz bu. Baskı oluşturamıyoruz.

Faruk Türk
26.07.2017, 13:45
Sayin Muharrem Usta

Bu yazimin sebebi, size güvendigim ve size Trabzonsporun en önemli bölümünü tekrar iletmek istedigim için.
Trabzonsporun alt yapisina yatirim yapiliyormu? Yapilmiyorsa eger, Transfer bütcesinin bi bölümünü alt yapisina yatirip, Scout ekibini Türkiyenin her bölgesine yollayip genç oyuncular getirmesine ne dersiniz? Alt yapi revizyonu Trabzonsporumuzun gelecegini daha da parlatir diye düsünüyorum. Misal: Bütün alt yapi takimlari ayni sistemde ve ayni oyun yapisiyla oynamali. Trabzonsporumuzun "A-Sistemi" neyse Alt yapi takimlari da ayni sistemde oynamali. Oyun yapisini A-Takimina denklestirmeli. Siz bu konuda ne düsünüyorsunuz ve Yurt içi arti yurt disi Scout ekibi kurmaya ne dersiniz? Scout ekibi olarak gelecegi vaat eden oyuncular önerilir, bulunur ve Transfer dönemlerinde mutlaka kolaylik yasarsiniz. Bu konuda planlariniz ve ya düsündükleriniz varmi acaba?

Saygilarimla

Faruk Türk

-Samet
26.07.2017, 13:50
-Transfer süreci nasıl ilerliyor ? ( genel soru )

Alt başlıkları ;

-Scout ekibi ve çalışmaları ne durumda ?

-Daha doğrusu planlanan , görüşülen taraftarın hiç bilmediği başka isimler mi var , yoksa taraftarın basında duyduğu sürekli gündemde olan isimler üzerinden mi süreç ilerliyor , taraftarı sürprizler bekliyor mu bu anlamda?

- Burak Yılmaz transferi geçmişteki durum da göz önüne alındığında, bu aşamadan sonra ve 50.yılda şampiyonluğu hedefleyen bir takımda kulübe katkı sağlayacağı düşünülüyor mu ?

- Daha önceki demeçlerinizden birisinde 3-4 nokta atışı transfer yapılacağını söylemiştiniz , Kucka transferi sonrası hangi mevkilere transfer düşünülüyor ?

---------------------------------------------------

Diğer sorum ;

-Rakiplerin transfer çalışmaları ve Trabzonspor'un mevcut kadro yapısı , ekonomik durumu değerlendirildiğinde 50.yılda şampiyonluğu halen gerçekçi ve ulaşılabilir bir hedef olarak görüyor musunuz ?
Eğer bu hedeften uzaklaşılmışsa atılan yanlış adımlar konusunda kısa bir özeleştiri yapabilir misiniz ?

anth
26.07.2017, 13:53
-1461 Trabzon ile ilgili hedefleri var mı?
-Görev süresinde 1461 Trabzon, 2 alt kümeye düştü. Bu durumun Trabzonspor'a maddi kaybı ne kadar?
-Sırt reklamı için çalışma yapılıyor mu?

Ahmet Faruk
26.07.2017, 13:57
Seçildikten hemen sonra katıldığı bir televizyon programında "Taraftarımız formayı eline aldığında bunun Türkiyedeki en ağır forma olduğunu görecek sponsorlar açısından" demişti. O günden bu yana ortalama bir ücret ile sponsor olan QNB dışında bir kurumun ismini göremedik. Bu konuda ne söylemek ister?

Altyapıdaki tüm takımlarımız ile A Takım aynı oyun felsefi içinde olacak, oyuncular buna göre yetişecek demişti. Bir geri adım var anlaşılan ve bunun sebebi nedir?

Takım gençleşmiyor. Trabzonsporun bir iki senesi uğruna daha uzun yılları gözden mi çıkardılar?

Ozan Yılmaz
26.07.2017, 13:59
En azından bu kez; "Doğruyu ve yalnızca doğruyu söyleyeceğinize yemin eder misiniz?"

Alika87
26.07.2017, 14:03
Beraber calistiklari menejerler nasil bir sekilde ona yardimci oluyor? Kendisi yada yöneticilerimiz yapamadiklari hangi seyleri onlar yapabiliyor?

Yönetime spor management okumus ve futbol/spor yöneticiligi mezunu olmus eleman kulübe getirmeyi düsünüyormu?

cebcare
26.07.2017, 14:19
Scout ekibini bırakıp neden menejerlerin oyuncağı olmayı kabul ettiniz??

Pilot takım uygulamasını ve altyapıyı neden önemsemiyorsunuz?

Kulüpte neden torpilli personel hoca vb var liyakat önemsiz mi?

Altyapı konusunda neden Altınordu kadar olamadık iyi bir altyapı hocası bulamıyor muyuz??

Bonservisi elinde olan veya ucuz genç yetenekli futbolcu transfer etmek günah mı???

Doğan Şahin
26.07.2017, 15:37
"Sportif başarıyı mı, ekonomik başarıyı mı tercih ediyorsunuz?" sorusunu soralım lütfen...

sem61
26.07.2017, 15:37
Mitomani nedir? Kendisinde Mitomani belirtileri var mı?

Faruk BERBER
26.07.2017, 17:16
Başkan'a sorular buradan devam ediyor.

Bülent Şirin
26.07.2017, 19:45
Faruk, Anadolu Ajansı'nda mısın? Emorfo

selcuk
26.07.2017, 20:06
kartalda durum nedir?

hes projesi ne durumda?

may satilacak mi?

stadyum devri ne kadar daha sürecek?

stadyumda planlanan projeler, özellikle platform alti insaasi nezaman baslayacak?

altyapi icin bir dev kulüp ile joint venture sözü vermisdi, ne zaman gerceklesecek?

yatili altyapi akademisi plani var mi?

ESER
27.07.2017, 08:22
Yalan soylemenin ayip ve utanilasi bir durum oldugunu dusunuyor mu?

Sent from my VFD 700 using Tapatalk

HOPA'LI TS'Lİ
27.07.2017, 08:42
Röportajı burada paylaşırsanız izleme imkanımız olur
Teşekkürler dostlar

melihergun
27.07.2017, 09:26
Sponsorluk konulari ile ilgili bilgi verebilir mi ? Formamiz en agir forma olucakti isim sponsorlugu isi ne olucak

Cengiz Çubukcu
27.07.2017, 09:27
yönetim kurulundaki yöneticilerin çocuk gibi kavga etmeleri hakkında ne düşünüyor?

Uğur_Dmrtrk
27.07.2017, 09:31
Trabzonspor'un mevcut ekonomik durumu ne zaman ve nasıl düzlüğe çıkarılacak? Bunun için gerçekten net hamleler görebilecek miyiz? Ayakları yere basan,gerçekçi,geleceğe umutla bakabileceğimiz icraatlar görmek istiyoruz..

TSelif
27.07.2017, 09:50
Yönetim kurulunca başkan ve Çubukcu'dan başka çalışan kimseyi göremiyoruz.
Kadrosunu yenilemeyi düşünmez mi? Gerçekten hiç işe yaramayan adamları yönetimde olduğunu düşünüyorum.

Cagdas Topal
27.07.2017, 14:21
Stadyum sponsorluğu konusunda Medical Park ile Trabzonspor arasında neden hala anlaşma sağlanamamasının nedeni nedir? Devir yapıldıktan sonra derseniz 2011 yılında Türk Telekom Arena ile galatasaray arasında yapılan sponsorluk anlaşmasına rağmen galatasaray geçtiğimiz aylarda stadyumun devrini aldı. Asıl sebebi söylesin!

kayseriliyiz
27.07.2017, 16:07
Alt yapi kültürünü oturtup yeni bir çag açmayi düsünüyormu?

Mesela fransada oldugu gibi "centre de formation" yani egitim merkezleri gibi bir sistemin bize fayda saglayacagini düsünüyorum.
Çevre illeri tarayarak genç kademelerin her kategorisini belirli kriterler dogrultusunda ( düz derslerde yüksek ortalama ve futbol seviyesi).
Ve bu gençleri düz derslerini ve futbol egitimini bir arada sürdürebilecegi yatili bir futbol egitim merkezi.
Psikolojik gelisimlerini saglayip profesyonel hayata hazirlayabilecegimiz bir merkez.
Ve ordan çikacak gençleri ya futbolculuga ya da üniversiteye yönlendirecek bir yapiyi düsünebilir mi?

Saygilar

Envoyé de mon G55 en utilisant Tapatalk

Someone
27.07.2017, 17:11
Bu kadar kolay ve inandırıcı yalan söylemeyi nerden ve nasıl öğrendiniz teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TSelif
27.07.2017, 17:19
Taraftar gruplarını bir araya toplayı maratonun alt ve ust orta kısmını komple onlara vermeyi teklif etsin. 1500 tane ses geliyor statdan

Sercan Keleş
27.07.2017, 17:53
Abdülkadir Sefa gibi yetenekli altyapı genöçlerimiz için bir çalışma var mı

U.Sadıkoğlu
27.07.2017, 23:47
1- Seçimlerden önce en ciddi rakibiniz Celil Hekimoğlu 'sabır ve feda' derken siz sürekli başarı mottosunu kullandınız. 50. Yılda şampiyonluk sloganıyla seçimlere hazırlandınız fakat sosyal medya ve basın yayın organları üzerinden taraftara "sabırlı olmalıyız, ekonomiyi düzelteceğiz, şampiyon olmak zorunda değiliz" gibi demeçler kullanıyorsunuz bu çelişki neden? Sayısı bir hayli fazla olan Trabzonspor delegeleri "50. Yılda Şampiyonluk" mottosunu çok ciddi şekilde değerlendirmeye tutup size bunun için oy verdi bu insanlar şu anda bu durumdan çok rahatsızlar takımımızın 50. Yılda hedefi tam olarak nedir sizin realist olarak beklentiniz nedir?

2- Kulüp sezonun başlamasına sayılı günler kala dişe dokunur bir takım oluşturamadı siz her seferinde eksik mevkileri tamamlayacağız nokta atışı yapacağız diyordunuz fakat şu andan itibaren transferler gerçekleşse bile bunların takıma ciddi bir adaptasyon süreci olacak rakiplerimiz Gs, Fb, Bjk, Başakşehir kadro kalitesi ve hamle oyuncusu açısından bizden bir hayli üstün pozisyondalar siz Trabzonspor'un şampiyonluk şansını % kaç olarak görüyorsunuz?

3- Lucescu
Stadın 2016-17 sezonunda açılacağı meselesi
Stadyuma dünya devi bir sponsor
Stadyumda dünya devi bir takımla hazırlık maçı
Menajer meselesi
TS TV
vb.

Bunları sormak istemiyorum zira hepsi siyasetçilerin seçim malzemesi olarak kullandığı argümanlar olarak havada kaldı umarım yukarıda zikrettiğim soruları başkana iletebilirsiniz zira benim programı izleyecek vaktim olmayacak şimdiden teşekkürler.

TSelif
28.07.2017, 10:09
Bu soru benim için çok önemli,,

Eskiden kulüp üyelerine Tsclup alışverişlerinde (%10 olması lazım) indirim hakkı veriliyordu.. Bazı avantajları olması lazım.
Mesele yıldönümü kutlamaları, açılış kutlamaları vs gibi durumlarda biz kulüp üyelerine bir ayrıcalık verilmeli. Bunu ciddi şeklide talep ediyorum.

champions
28.07.2017, 11:29
Son 17 sezonun en kötü hücum performansına sahip Trabzonspor bu sorunu hangi transferlerle çözmüştür?
Yaklaşık 2 yıllık süreçte M. Usta Trabzonspor'a ne katmıştır?
Yeni stada geçiş süreci yeterince iyi yönetildi mi?
Trabzonspor hazırlık dönemini 15. lig takımlarıyla maç yaparak geçirmeyi ne zaman bırakacak?

artvints
28.07.2017, 12:28
Sirke dönmüş klubü alip tekrar futbol takimina benzetmek ne kadar zordu? Genel olarak verdiği sözler bugünden yarina olabilecek şeyler midir? En az ne kadar süre gerekir?

Borcu kapatmak için bir plan var midir, mümkün müdür bu?

yabdef
28.07.2017, 12:42
Akyazı Stadyumu'nda maç çıkışı yaşanan trafik problemine herhangi bir çözüm getirilecek mi?

Ibrahim Gaygusuz
28.07.2017, 12:49
Soru degilde onerim olacak.

Burak Yilmazin tanittigi efsane formayi tekrar satisa sunabilirlermi ?

danger00
28.07.2017, 13:16
trabzonsporun geleceğini kurtarması açısından akyazının batı tarafında söz sahibi olmak çok önemli, bu konuda bir uğraş veriliyor mu diye soracaktım ancak gördüğümüz kadarıyla daha mevcut stat üzerinde söz söyleyemiyorken çok da birşey beklememek gerek. keşke siyasiler bu işler için kullanılsa.

Courage
29.07.2017, 22:55
1)''50.yılda şampiyonluk'' diye hedef koyduğunuz sezonun kampına bütün transferlerini ( hemen hemen ) tamamlamış olarak girmek ve bu özel senenin manevi havasının kamp ortamında yerli -yabancı tüm oyunculara aşılanması, buna göre motivasyon ortamı sağlanması lazım geliyorken niçin geç kaldınız ? Sene sonu koymuş olduğunuz hedefin dışında yada çok dışında kalırsak bunda mesuliyetiniz olduğunu kabul edecekmisiniz?

2) Altyapı için popülist söylemler dışında esaslı bir çalışmanız ne zaman olacak?

3) Trabzonsporun büyük bir taraftar nüfusunun olduğu şehirlerde kulübün lobisini arttırmak adına çalışma yapacakmısınız?

4) Trabzonspora ait bir televizyon kanalı kurulacak mı?

5) TS Club ürünlerine (özellikle forma harici herşey) ne zaman bir kalite ve özen getirilecek? Kendimizi geçtim bir yakınımıza hediye alırken mahçup olmayacağımız düzeyde ürünleri raflarda göremeyecekmiyiz?

6) Şike davasınını gidişatı ve attığımız / atacağımız adımlar üzerine kapsamlı bir izahat? (diğer tüm sorularımı pas geçebilirsiniz bu en çok merak ettiğim husus)

....

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Gayretinizin artması dileğiyle...

alperrr
30.07.2017, 16:11
1-) Şanlıurfasporun şike yoluyla küme düştüğü söyleniyor bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz

2-) Altyapıda yönetim hususunda yerel düşüncelilerle bir mücadelemi var Ersun hocaya yakın olduğu söylenen Cem Bağcı vs. neden değiştirildi..

3-) Sponsorluk konusunda markalar diğer istanbul takımlarına koşarak giderken ..yönetimde ticaret adamı ve bu konularda daha etkin yönetici eksikliği hissediyormusunuz....(küçük meblağlarlada olsa forma sırt , şort vs veya stadyumda tribün ismi veya loca konusunda neden istenilen düzeyde değiliz..)

Ertan 51
30.07.2017, 17:18
2 Sorum 2 de tembihim olacak :)

Soru 1 : Şike davasında size güvenmeye devam edelim mi,
kupamızın çalınmasına izin veren kişi sizi arayıp savsakla bu işi derse cevabınız ne olur,

Soru 2 : Yalancısın pankartı asanların tasmasını tutanlar ve onun türevlerine kızıp,üzülüp ben küstüm oynamıyorum demek aklınızdan geçiyor mu,

Tembih 1 : Başkanım sizi Trabzonsporun son şansı olarak görüyorum ben,fakat orada kalabilmeniz için başarı şart,başarı için ise en az 3 tane kaliteli transfere ihtiyaç var. Başarının transfere bağlı olmadığını biliyorum,süreklilik,takımdaşlık,destek,sabır gerekli ama kısa vadede bişiler başaramazsanız sizi yiyecekler benim derdim o,
yap yakışanından 2-3 transfer takım kafaya oynasın siz de hep başımızda olun,sonrasında anlık değil sürekli başarı gelecek ben buna da inanıyorum.

Tembih 2 : Başkanım vaad te bulunurken ve tarih verirken ne olur daha dikkatli olun,kendi topuğunuza sıkmış oluyorsunuz yapmayın.

ilyas BAHADIR
30.07.2017, 17:49
Kulübün içinde bulunduğu mali durumu taraftara dürüstçe anlatmayı ve sahte umutlar vaadetmemeyi düşünüyor musunuz ?
Yalan söylemeyi ne zaman bırakacaksınız ?
Profesyonelce yalan söylemeyi nereden öğrendiniz ?
Taraftar eleştiri hakkını kullandığında neden ergen kız triplerine giriyorsunuz ?
Ne zaman istifa ediyorsunuz ?

Sercan Keleş
30.07.2017, 17:53
Borcu sıfırlamak mümkün mü ? Bildiğin sıfır yazacak orada. Bunun için bir çalışma var mı ? Neler olması gerekiyor. Kulübün ekonomik geleceği karanlık mı ?

Timur Bey
30.07.2017, 17:58
Zirveye oynamak gibi bir amaç varken neden Rodallega satılabilir? Olası Burak transferinde N'doye ile ikisinin yeterli olabileceğini düşünüyor mu?

Neden hazırlık maçlarında daha kalburüstü takımlarla karşılaşmıyoruz?

Eksiklerimiz ortada iken transferde bu kadar geç kalınması takımın motivasyonunu etkilemeyecek mi?

Ligin ilk yarısında hedef puanı var mıdır, varsa kaçtır en az?

İstanbul'da takım için sportif olarak kullanılacak bir arazi hedefi var mıdır?

batuhanTs
30.07.2017, 18:03
Ustanin medical park reklami ve universite reklamlari ici tasere ettiği futbolculardan Trabzonspor kulübünün kasasına ne kadar para girdi resmi twitter hesabindan yapilan kacak reklamlari saymıyorum

yenimakale
30.07.2017, 18:23
1. Mustafa Reşit Akçay'ın 1461'in başına yeniden geçebilmesi için ortada hiçbir sorun yokken (kendisininde bu yönde isteği varken), böyle değerli bir teknik direktöre bu görev neden verilmedi? Malum 1461 sürekli düşüşte.

2. Mehmet Ekici'nin geçen sezon satılmamasından kulüp zarar etmedi dediniz. Nasıl kar etti bunu merak ediyoruz?

Yiğit Gayretli
31.07.2017, 08:49
-Medical Park'ın ve İstinye Üniversitesi'nin kulüp ve stada resmi olarak sponsor olduğuna dair bir bilgi yok ve sponsorlukların gerçekleştirilme yöntemlerine dair spekülasyonlar var. Taraftarların bir kısmı "Kulüp üzerinden kendi şirketlerinin reklamını yapıyor, ortada para yok." şeklinde eleştiriler yapıyor. Bu konunun ayrıntısı ve aslı nedir?

-Bu bağlamda; forma(kol, sırt), stat ve diğer sponsorluklar konusunda hangi aşamalardayız?

oflubektas
31.07.2017, 12:25
Yiğit'in sorduğu soruyu şu şekilde somutlaştıralım;

- Yeni stat açıldıktan bir hafta sonra, 29.01.2017 tarihinde yanınıza Ahmet Çubukçu'yu alıp "karşılıklı" sözleşme imzaladınız. O sözleşmeyi neden Kap'a açıklamadınız? Öyle bir sözleşme var mı? Var ise Ceo'su olduğunuz MedicalPark firması stad sponsorluğu için Trabzonspor'a ne kadar para vermiştir? Yıllık sponsorluk ücreti ne kadardır ? Şayet sponsor MedicalPark olduysa neden stadın hiçbir yerinde "MedicalPark Stadı", "Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Arena" vb. bir ibare yoktur?

- Trabzonspor'un -dernek ve şirket olarak- aleyhine kaç adet icra dosyası vardır? Yıllık TV yayın hakkı, iddia vb. federasyon gelirlerinde temlik vb. alacak kaydı var mıdır? Varsa miktarı ne kadardır, ne zaman bitecektir ?

İsa Gündoğdu
31.07.2017, 12:52
TS clup online satış mağazası yeniden yapılanmaya gidecek mi?

web sayfasının yeniden düzenlenmesi, ürün çeşitliliği, reklamsız forma, güncel olaylara hemen tepki verecek ürünler gibi gibi

Ozan Yılmaz
31.07.2017, 12:53
"En ağır forma bizde olacak" lafı da tıpkı diğer vaatlerinde olduğu gibi sadece sözde mi kaldı?

Yiğit Gayretli
01.08.2017, 15:09
Yarın akşam olası bir fiyasko sonrası, bu yayında ter döker. Bu yayın "özel sebeplerden dolayı" iptal bile olabilir...

sasone
01.08.2017, 15:27
Kulübe başkan olmadan önce bu kadar gerçeklerden kopuk ve hayatı kavramamış taraftar yapısının farkında mıydı?Bu gerçeği görüp,bu taraftar yapısı ve bu taraftar kafasının yansıması olan yerel basın ile kulübün sağlıklı bir geleceği olacağını düşünüyor mu?

Furkan Tütüncü
01.08.2017, 15:38
1- Transfer sezonu boyunca gerek kendisinin gerekse diğer yöneticilerin iddialı sözlerine rağmen ligin başlamasına 2 hafta kala hala en önemli trasnferlerin tamamlanmamış olması, aylarca süren çalışmalar sonra bulunan forvetin burak yılmaz olması ve maaliyetinin yaşı ile kıyasla çok yüksek olması nasıl bir transfer yapılanmasının ürünü?

2-Sponsrluk konusunda aylar önce çıktığı her tv programında yakında açıklanır demesine rağmen hala sponsor açıklanmadı. Ortada sözleşme yok ve MP adı stadyumda kullanılıyor. Artık spekülasyonlara bir son vermeli, düzgün bir açıklama yapmalı.

3- Kulübün sosyal medya kullanımı konusunda büyük bir eksiği var. Taraftar bilgilendirilmiyor ve bu da spekülatif yerel medya yayınlarının ekmeğine yağ sürüyor. Bu konuda birşeyler yapmayı düşünüyor mu?

tsukru61
01.08.2017, 16:34
En azından bu kez; "Doğruyu ve yalnızca doğruyu söyleyeceğinize yemin eder misiniz?"

İlk olarak sorulmalı...

Sercan Keleş
01.08.2017, 18:28
Saçma sapan sorular arasında kaynamasın. Borcu sıfır görecek miyiz. ? Net olarak Trabzonspor borçsuz bir kulüp olacak mı ne kadar vadede mümkün. Çok önemli bir soru bu.

TekfurÇayır 61
01.08.2017, 19:46
FIFA'ya yapılan başvurunun %100 doğru şekilde yapıldığından, sürecin devâmında karşımıza eksik yanlış yapılmış şeyler çıkmayacağından %100 emin mi? Bunun %100 garantisini verir mi?

Emorfo
01.08.2017, 21:27
Sorular için teşekkürler. Hemen hemen hepsi derlenip hazırlandı.

selcuk
01.08.2017, 21:29

abi lütfen kacamak cevaplari kabul etmeyin, gercekleri anlatsin artik

Kenan Berber
02.08.2017, 08:24
Geçtiğimiz günlerde yeni kamp tesisi yapımı için Düzce'de incelemelerde bulunulmuştu. Bu tesisin yapımı için neden Düzce seçildi ya da düşünüldü ? Isparta Davraz tarzı rakımı yüksek bir kamp alanı Trabzon'da bulunamaz mı ?

Yiğit Gayretli
02.08.2017, 08:45

Yayını merakla bekliyoruz Faruk abi...

İlker Yazıcıoğlu
02.08.2017, 08:50
Acemilik döneminizi atlattığınız halde, neden en önemli transferler iki kampa da yetişmedi?

Ki alacağınız adamlar sürpriz de değil, 1 aydır ha alındı ha alınacak diye gündemde.

Geçmiş yönetimleri kampa yetişmeyen transferler üzerinden vururken iyiydi, siz neden beceremediniz bu transfer işini?

Burak efendinin kutlamalara katılma ihtimali değil, kampa katılma durumu söz konusu olmalıydı...

Bir işi de tam yapın...

TSelif
02.08.2017, 09:31
Stadyumun çevresi 24 saat yaşanılabilir hale getirilecekti. Örneğin maç zamanı ( hatta deplasman maçlarının olduğu zaman bile) insanlar gündüzden gelip vakit geçireceği eğleneceği bir yer olması lazım.

Yiğit Gayretli
03.08.2017, 09:24
Program kaçta?

Faruk BERBER
03.08.2017, 09:26
Program kaçta?

10.00'da başlıyor. Yarım saat var ;)

Faik Yılmaz
03.08.2017, 09:44
Kulübün içinde bulunduğu mali durumu taraftara dürüstçe anlatmayı ve sahte umutlar vaadetmemeyi düşünüyor musunuz ?
Yalan söylemeyi ne zaman bırakacaksınız ?
Profesyonelce yalan söylemeyi nereden öğrendiniz ?
Taraftar eleştiri hakkını kullandığında neden ergen kız triplerine giriyorsunuz ?
Ne zaman istifa ediyorsunuz ?

Borcu sıfırlamak mümkün mü ? Bildiğin sıfır yazacak orada. Bunun için bir çalışma var mı ? Neler olması gerekiyor. Kulübün ekonomik geleceği karanlık mı ?

Sevgili Dostlar....

31.07.2017 tarihli mali raporlarımız açıklandı....

Buna göre borçların kısa ve orta vadede değil bitirilmesi azaltılması bile büüyük başarı olur....

Kısa vadeli borçlar : 300 milyon tl....

Uzun vadeli borçlar : 354 milyon tl.....

kayseriliyiz
03.08.2017, 09:47
10.00'da başlıyor. Yarım saat var ;)
Nerden yayinlaniyor?

Faruk BERBER
03.08.2017, 09:48
Nerden yayinlaniyor?

Canlı yayını, AA'nın Facebook, Twitter ve Periscope hesaplarından takip edebilirsiniz.

kayseriliyiz
03.08.2017, 10:05
Canlı yayını, AA'nın Facebook, Twitter ve Periscope hesaplarından takip edebilirsiniz.
Tesekkürler

hofsaale
03.08.2017, 10:10
baslamadi...gecikme var heralde

kayseriliyiz
03.08.2017, 10:13
Bende bulamadim

Heisenberg
03.08.2017, 10:14
A Spor'da var yayın.

Ozan Yılmaz
03.08.2017, 10:15
https://www.pscp.tv/w/1nAKEeooYWoKL

Yayın linki

Emorfo
03.08.2017, 10:15
Canlı Yayın linki:

http://aa.com.tr/tr/live?id=37

Bahadır Şimşek
03.08.2017, 10:21
Sözleşmesi bitmeye yakın futbolcuları sezon bitmeden anlaşma yoluyla bedava transfer yapmak gibi bir düşünceleri olacak mı ilerde?

Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum gerçekten.

nbay
03.08.2017, 10:25
farklı bir bilgi yok şu ana kadar :)

Faruk BERBER
03.08.2017, 10:30
Başkan yönetim konusunda kesinlikle tecrübe eksikliği yaşıyor, süreçle birlikte bilgileniyor.

Daha da kesin olan şey ise iyi niyetli oluşu.

TSelif
03.08.2017, 10:33
Başkanın kafası ticarete müthiş çalışıyor. 17 'yi pazarlıycak :D

Ozan Yılmaz
03.08.2017, 10:56
enerji ihalesi için yayını kestiler saçmalığa bakın sanki eş zamanlı iki canlı yayın yapabilecek kapasitesi yok AA'nın.

nbay
03.08.2017, 11:09
başkanın ekonomik yönden gelir olması için düşündüğü projelerin en önemlileri tesisler ve kartalın patlak olduğunu açık ve net bir şekilde ifade etti.
bu sene sportif başarı kazanılmaması durumunda kulübün tamamen iflasını da vermiş olurlar . başkanın açıklamalarından o sonuç çıkıyor . önce başarı kazanıp sonrasında da bunun getirileriyle bir ekonomik girdi elde edilmesi gerek diyor gerek sponsor gerek yayın gelirlerleri gerekse avrupa kupaları .
bu gidişle bizim borç artar da artar bu mali dengesizlikle.

ogeday6106
03.08.2017, 11:14
başkanın ekonomik yönden gelir olması için düşündüğü projelerin en önemlileri tesisler ve kartalın patlak olduğunu açık ve net bir şekilde ifade etti.
bu sene sportif başarı kazanılmaması durumunda kulübün tamamen iflasını da vermiş olurlar . başkanın açıklamalarından o sonuç çıkıyor . önce başarı kazanıp sonrasında da bunun getirileriyle bir ekonomik girdi elde edilmesi gerek diyor gerek sponsor gerek yayın gelirlerleri gerekse avrupa kupaları .
bu gidişle bizim borç artar da artar bu mali dengesizlikle.

Ve bu tablo taraftarın umrunda değil kardeşim. Başkan resmen batığız dedi hala ergen transfer çılgınlıgı içinde taraftarımız.

pazarkapılı
03.08.2017, 11:15
basarının sürdürülebilir olması basarının kendisinden daha onemli....besiktası incelersek iki sene üstüste sampiyonluklara ragmen ve baskanlarının ince eleyip sıkı dokumasına ragmen nasıl borc icinde olduklarını görmek gerekiyor....

satısı saglanan oyuncular ile büyüyen pazarda yer almak gerekiyor, imkansız degil bu düsünce ancak, planla işlemek gerekiyor....orta ve kısa vadede hersene uefa kupasına katılan bir takım ortaya cıkarmak bence en ideal olanı ....

ogeday6106
03.08.2017, 11:21
basarının sürdürülebilir olması basarının kendisinden daha onemli....besiktası incelersek iki sene üstüste sampiyonluklara ragmen ve baskanlarının ince eleyip sıkı dokumasına ragmen nasıl borc icinde olduklarını görmek gerekiyor....

satısı saglanan oyuncular ile büyüyen pazarda yer almak gerekiyor, imkansız degil bu düsünce ancak, planla işlemek gerekiyor....orta ve kısa vadede hersene uefa kupasına katılan bir takım ortaya cıkarmak bence en ideal olanı ....

Doğru olan bu. Elimizde ki oyuncuları avrupa pazarına çıkaracak kadar kaliteli bir kadroya sahibiz dolayısıyla şu dakikadan sonra yapılacak her transfer israftır. Şampiyonluk gelecekse adım adım gelecek.

danger00
03.08.2017, 11:23
trabzonsporun geleceğini kurtarması açısından akyazının batı tarafında söz sahibi olmak çok önemli, bu konuda bir uğraş veriliyor mu diye soracaktım ancak gördüğümüz kadarıyla daha mevcut stat üzerinde söz söyleyemiyorken çok da birşey beklememek gerek. keşke siyasiler bu işler için kullanılsa.

m.a.y tesislerinde ve kartalda da yol alınamamış. siyasilerin peşine bu kadar düşüp de fayda sağlayamayan tek kulübüz herhalde.

yasinylmz
03.08.2017, 12:15
Başkan ekonomik açıdan çok gerçekçi konuştu. Maalesef m.a.y. tesislerinin DHM' ye devri, Rize'ye yapılacak olan hava limanı ile iptal durumuna gelmiş. Kartal projesinde söz sahibi olup kullanım hakkını almamamız için ise 190 milyon tl değerinde para yatırmamız gerekiyor ki arazi üzerinde söz sahibi olup gayrimenkul satışına ihaleyi açıp gelir elde edelim bu da imkansız. Stadın dolgu alanı üstünde kullanım hakkımız yok, sponsor anlaşmasını yapabilmek için stadyumu 1 yıllığına kiraladık, dolayısıyla stadyumda dahi söz sahibi değiliz. Devir işlemini bekleyeceğiz ne kadar süreceği belli değil. Buradan da sponsor ve maç hasılatı dışın da bir gelirimiz söz konusu değil. Türkiye'de her takım euro üzerinden oyuncu maaşı ödeyip, bonservis ödüyor. Euro her geçen gün rekor kırıyor, bu borçlanmayı karşılayabilmemiz mümkün değil.. Kur farkı, faiz,faizin faizi tam bir çıkmaz açıkçası.. Başkanında dediği gibi TS nin olması gereken borcu 200 miyon TL dir. Bu borç sürdürülebilir bir borçtur. Ama iho zamanın da yapılan borçlanma sportif başarıda gelmediği için sadece faizi her sene 120 milyon tl olarak TS nin sırtına yük olarak biniyor. Gelirlerimizle bu faizi ödeyebilecek durumdayken kur farkları ekstra yük olarak biniyor. Gerçekten başkanın yerinde olmak istemezdim... Çok ağır bir yükü taşıyor kendisi. Geleceğimiz pek parlak değil. Başaralı olmak zorundayız başka çaremiz yok. Başkanında dediği gibi başarıdan dolayı gelen sponsorluk anlaşmaları, yayın gelirleri, oyuncu satışları bizim tek şansımız. Ama bu süreklilik arz etmeli. BJK iki yıl üst üste şampiyon olup şampiyonlar ligine gitmesine rağmen bizim durumumuz da olduğu için ince eleyip sık dokumak zorunda kalıyor. Fikret cimri olduğu için değil mecbur oldğu için bunu yapıyor. Bizim bir dezavanatajımız daha var oda şu; taraftarımız klübü sahiplenmiyor maalesef. Satılan kombine sayısı çok komik gerçekten oysa klübün şuan bu gelire çok ihtiyacı var. Trabzonspor'un bize en çok ihtiyacı olduğu dönemden geçiyoruz. Forma, kombine elimizden geldiğince almaya çalışalım. Bu süreçten çıkarsak devlet yardımı ile değil sürdürülebilir başarı ve taraftarın maddi manevi desteği ile çıkacağız görünen bu çünkü. Başkan 4 büyük klüp arasında düzlüğe çıkması en zor olan külübün Trabzonspor olduğunu söyledi haklıda, yapılması planlanan projelerde hayal oldu.. Ne gs, fb gibi maddi duran varlıklarımız var, ne de taraftar profilimiz. Allah yardımcımız olsun.. Umarım bu sene başarılı oluruz olmak zorundayız.

Hasan Habip Özbay
03.08.2017, 13:18
öncelikle kendisine başarılar diliyorum tek sorum şu Taraftar guruplarının maçlarda birliktelği için düşnceleri nedir

Ozan Yılmaz
07.08.2017, 14:53
İlgili yayının tam versiyon videosu:

https://youtu.be/vApHXQng00Q