PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birkan Kekilli Kütüphanesi

bestrafer
17.07.2017, 22:38
13623
Merhabalar renktaşlar. Geçtiğimiz günlerde İngiltere'de yaşayan ve aslen Kayseri'nin Sarız ilçesinden olan Birkan ağabeyimizi kaybettik. Kendisi fanatik Trabzonsporluydu, birçok maçta gerek Avni Aker'den gerek de Avrupa'nın birçok stadından destek olmuştu. Fakat yıllardır verdiği mücadeleyi kaybetti ve vasiyeti olarak mezarının üstünde Trabzonspor formasıyla toprağa gömüldü. Ayrıca, ailesine yıllardan beri "Hepinizi bir gün Trabzonsporlu yapacağım." derdi. Bir diğer vasiyeti de sevdiği herkesin Trabzonspor forması giymesiydi ve ailesi Trabzonspor formalarıyla uğurladılar onu. Keşke böyle olmasaydı, keşke birçok insan bu vesileyle Trabzonsporlu olmasaydı, keşke Birkan ağabey hayattayken nice zaferler kazanmaya devam edebilseydik.

Bundan dolayı, ailesi Birkan ağabeyin anısını sürdürmek amacıyla doğduğu köye bir kütüphane kurmak için çalışmalara başladı ve 25 Temmuz'da açmayı planlıyorlar. Bunun için birçok yere kitap bağışı konusunda duyuru yaptılar ve Tavla köyüne kitaplar ulaşmaya başladı.

Sevgili dostlar, acaba gerek bireysel gerekse de bordomavi.net olarak Birkan ağabeyimize son görevimizi yapmasak mı? Belki bireysel olarak bu kütüphaneye bağışta bulunabiliriz, belki forum yöneticilerimiz böyle bir organizasyonu örgütleyebilir. Birkan Kekilli'nin anısını yaşatmak amacıyla Trabzonspor taraftarları olarak bir kampanya düzenleyip kütüphaneye biz de kitap bağışında bulunabilir miyiz?

Ailesi yapacağımız her türlü yardım için şimdiden müteşekkir. İnanıyorum ki bordomavi.net de Birkan ağabeyimizin anısını yaşatmak için çok olumlu katkılarda bulunacaktır.

Kitap bağışı için adres:

Adres: Atatürk Caddesi, Günesen Mahallesi, No: 127 Kekilli Petrol, Sarız/KAYSERİ

İletişim:

Erdem Tekçi (ben) - 0539 263 11 82
Zeynep Kekilli Vural - 0532 701 52 04

Faruk BERBER
17.07.2017, 22:42
Kardeşim öncelikle başımız sağolsun. Allah rahmet eylesin.

Yapılacak kütüphanenin ölçeğini öğrenebilir miyim ? Kimler faydalanacak ?

Gönderilecek kitapların kategorisi buna göre belirlenebilir daha çok. Kütüphane konusunda bunun önemli olduğunu düşünüyorum.

Kitap göndermeyi düşünüyorum ben de.

bestrafer
17.07.2017, 22:59
Teşekkürler Faruk abi öncelikle ilgilendiğin için. Bu kütüphane daha önce kütüphaneyle tanışmamış bir köyde kurulacak. Burası aynı zamanda Birkan Kekilli'nin doğduğu, büyüdüğü köy. Bu sebepten de ağırlığı Dünya Klasikleri'ne, Modern ve Klasik Türk Edebiyatı'na ve çocuk kitaplarına veriyorlar. Bu belki bir kapsam oluşturabilir. Sen yazdıktan sonra tekrar görüştüm ailesiyle. Bir köşeyi Trabzonspor'a ayırmak istiyorlar. Yani buraya Trabzon'u ve Trabzonspor'u anlatan kitaplar, hediyelik eşyalar, atkılar koyabilirler sanırım. Yani bu konuda da buraya bir yardımda bulunabiliriz diye düşünüyorum. İmkanımız varsa "Bize Her Yer Trabzon" kitabının en güzel hediye olabileceğini düşünüyorum ayrıca.

Cengiz Çubukcu
18.07.2017, 07:38
çok duygulandım vallahi .... Allah rahmet eylesin...sahip çıkmamız lazım bu kütüphaneye...

bkandil
18.07.2017, 07:45
Organizasyon yapmak için süre kısıtlı sanki (1 hafta) bireysel olarak mı çalışalım bu konuda?

Abdülkadir Kılıç
18.07.2017, 07:48
Allah rahmet eylesin. Mutlaka kitap göndereceğim.

bkandil
18.07.2017, 07:50
Köyde ilkokul var mı? Çocuklara yönelik kitap göndermeli miyiz?

Uğur_Dmrtrk
18.07.2017, 08:14
Allah rahmet eylesin..Mekanı Cennet olsun Birkan abimizin...İstanbul'da ortak bir noktada buluşup toplu olarak da gönderim yapılabilir..Ben dünya klasiklerinden katkı yapabilirim..

Bayraktaroğlu
18.07.2017, 08:28
Merhaba,
İş Bankası Kültür Yayınlarında çalışmaktayım.elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim. İhtiyaç olması halinde forum yöneticilerinin geri dönüş yapması yeterlidir.

zekeriyya
18.07.2017, 08:28
öncelikle rabbim rahmet eylesin
zaman kısıtlaması var mı ? 25 temmuz son tarih mi ?

Yiğit Gayretli
18.07.2017, 08:32
Hayat gerçekten çok kısa her birimiz için...

Organizasyon için vakit kısa ama bireysel olarak elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışacağız...

Faruk BERBER
18.07.2017, 11:47
Köyde ilkokul var mı? Çocuklara yönelik kitap göndermeli miyiz?

Kitaplarla ilgili detay 3 numaralı mesajda verilmiş abi.

bestrafer
18.07.2017, 13:50
Herkese sonsuz teşekkürler. Kitapların kayıtlarını ve dizimini 25 Temmuz tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. Son tarih dememin sebebi buydu. Ancak tabi ki de, 25 Temmuz'a yetişmiyorsa sonraki bir tarihte de gönderebiliriz.

bkandil
18.07.2017, 17:11
Meb Tavsiyeli 100 Temel Eser Kitap Set

SET İÇERİĞİ: PİNOKYO DÜNYANIN MERKEZİNE GEZİ GÜLİVERİN GEZİLERİ MESNEVİ DEN SEÇMELER ÇEHOV DAN HİKAYELER SEKSEN GÜNDE DEVRİ ALEMİ VATAN YAHUT SİLİSTRE MUTLU PRENS ALTIN IŞIK KARAGÖZ İLE HACİVAT DEĞİRMENİMDEN MEKTUP AYA YOLCULUK BALONLA BEŞ HAFTA FALAKA DEDEKORKUT HİKAYELERİ ANDERSEN MASALLARI ÖMERİN ÇOCUKLUĞU DEFİNE ADASI ÇOCUK ŞİİRLERİ ANTOLOJİSİ YALNIZ EFE POLLYANNA DENİZLER ALTINDA 20 BİN FERSAH LA FONTEİNE DEN SEÇMELER İKİ YIL OKUL TATİLİ TOM SAWYER BİLLUR KÖŞK MASALLARI İNSAN NE İLE YAŞAR ROBİN HOOD ÜÇ SİLAHŞÖRLER ŞERMİN EZOP MASALLARI PETER PAN KELOĞLAN MASALLARI OLİVER TWİST ALİCE HARİKALAR ÜLKESİNDE HEİDİ

Hepsiburada'dan sipariş verdim az önce, Erdem Tekçi adına ilk mesajda verilen adrese gönderilecek.

bestrafer
18.07.2017, 18:22

SET İÇERİĞİ: PİNOKYO DÜNYANIN MERKEZİNE GEZİ GÜLİVERİN GEZİLERİ MESNEVİ DEN SEÇMELER ÇEHOV DAN HİKAYELER SEKSEN GÜNDE DEVRİ ALEMİ VATAN YAHUT SİLİSTRE MUTLU PRENS ALTIN IŞIK KARAGÖZ İLE HACİVAT DEĞİRMENİMDEN MEKTUP AYA YOLCULUK BALONLA BEŞ HAFTA FALAKA DEDEKORKUT HİKAYELERİ ANDERSEN MASALLARI ÖMERİN ÇOCUKLUĞU DEFİNE ADASI ÇOCUK ŞİİRLERİ ANTOLOJİSİ YALNIZ EFE POLLYANNA DENİZLER ALTINDA 20 BİN FERSAH LA FONTEİNE DEN SEÇMELER İKİ YIL OKUL TATİLİ TOM SAWYER BİLLUR KÖŞK MASALLARI İNSAN NE İLE YAŞAR ROBİN HOOD ÜÇ SİLAHŞÖRLER ŞERMİN EZOP MASALLARI PETER PAN KELOĞLAN MASALLARI OLİVER TWİST ALİCE HARİKALAR ÜLKESİNDE HEİDİ

Hepsiburada'dan sipariş verdim az önce, Erdem Tekçi adına ilk mesajda verilen adrese gönderilecek.

Abi bu harika bir haber. Emeğine ve yüreğine sağlık.

Mollasalihoğlu
19.07.2017, 09:58

Büyük adamsın :)

bkandil
24.07.2017, 09:38
Kargo adrese teslim edilmiş, hayırlı olsun...

13695

Yiğit Gayretli
24.07.2017, 09:39
Kargo adrese teslim edilmiş, hayırlı olsun...

13695
Vallahi çok güzel adamsın.