PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toparlanmanın Yolu

salihismet
23.12.2006, 14:41
Di$ardan Trabzonsporu bölmeye cali$anlar,kendi icindeki uyu$mazlik söylentileri, yani bu silah geriye teperse ne olacagini bilen var mi?
Rakipler krizi coktan atlatmi$ yola devam ederken, biz giderek farki acarak toparlanmanin yolunu bulamiyoruz.

Yönetim krizin magduru deyil yaraticisidir. Ortada mayinli tarlada yürüyecek bir tablo var.

Plansiz programsiz bu yolda yürümekte inat edilirse ne olacagi belli, Trabzonsporun kaybi yönetimin kaybindan daha agir olacak bu kesin.

Ha$im Sayitoglu`nun futbol $übesi sorumluluguna getirilmesine, yeniden yapilanma diye simski sarilmalari bazi riskleride beraberinde getiriyor. Birkac maglubiyetten sonra ortalik toz duma olacak.

Yönetime bakarsaniz, yeniden yapilanma adina bu maglubiyetlere katlanmak zorundayiz. Yeniden yapilanmanin temeli maglubiyetlerden sarsilacaksa onlara hak verecegiz, ne varki yapilanma saglam olmadigi icin sarsilmasida kacinilmaz olacak. Yani sahaya yansimayan yapilanmanin pek bir anlami yok.

Bu tabloya bakarak iyimser olmakta mümkün. Bu durumda yönetimin yeni akil hocaligini üstlenen Özkan Sümer`in futbol A$ nin ba$ina fiilen getirilmesi dogru bir secim olacaktir. Cünkü mali kongrenin bu kadar tarti$ma yaratmasi, yapilan yanli$ transferlerin maliyetinin getirdigi yükün agir olmasindantir. Bu durumda yönetimin zayif olan bir yönüde ortadan kalkmi$ olacak. Zira bugün kim, futboldan anlamayanlarin yaptigi transferlerin dogrullugunu savunabilir?

Artik korkunun ecele faydasi yok noktasina gelindi. Yönetim ic ceki$melerle, inatla$malariyla yüzle$mek durumunda. Aksi halde dü$tügümüz bu cikmazdan cikamayacagiz.

minerva
23.12.2006, 14:59
Merhaba,

ben yeni üyeyim v ikinci mesajımı bu topğie göndermek istedim.
Affınıza sığınarak naçizane görüşlerimi iletmek istiyorum. Futbol artık endüstriyel toplumun, piyasa ilişkilerinin önemli bir parçası haline geldi. Bu veriyi dikkate alarak analiz yapmak sanırım daha doğru olacaktır. Takımımız görece küçük, sanayisi az, ortalama gelirin düşük olduğu bir şehir takımı. 1970'ler ve 80'lerin ortasına kadar ülkemizde yerel kaynaklara ekonomik koşullar gereği daha fazla öenm veriliyordu ve takımımızın en önemli başarısı yerelin kaynağını optimal bir şekilde kullanmasından kaynaklanıyordu. En azından büyük ölçüde diyebilirim.
Günümüzde futbol artık arkasında güçlü bir endüstriyel destek, zengin işadamları ve tribünleri dolduracak gelire sahip taraftar kitlesi istiyor. Bunun gerekliliklerini yerine getirmek gerekiyor.
Cari durumda takımın profesyonel bir yönetime ihtiyacı var.
Öyle yada böyle istikrar her zaman önemlidir. sürekli olarak yönetim değişiklikleri,teknik kadro değişiklikleri sağlıklı değidir. Takım içinde dengeler çok önelidir. Senelik 300 bin USD alan bir oyuncu ile 2 Milyon USD alan bir oyuncunu aynı 11 de olması hiç doğru değildir.Kadronuzu ona göer şekillendirmeniz gerekmekte. Skala 3 katından fazla olmamalıdır.
Bütün bunlar profesyonel yönetim gerektirir. Gerisi kendiliğinden gelecektir diye düşünüyorum.
Saygılarımla.

hüseyin1975
23.12.2006, 15:00
ben bakalim görelim derim. transferin ne olacagini anlamam hemen mümkün degil. belki sayin yöneticilerimiz sol gösterib, sag vuracaklar ve hepimizi sasirtacaklar :D

transferler yapilsin, kamp dönemi bitsin ve konya maci ile birlikde bir bes mac oynansinda ancak o zaman saglikli yorum yapabiliriz.

hem belkide bizim begenmedigimiz bir futbolcuyu transfer ederler ama o süper top oynar ve bizi hem sasirtir, hemde sevindirir:tsbayrak:

hüseyin1975
23.12.2006, 15:06
Merhaba,

Affınıza sığınarak naçizane görüşlerimi iletmek istiyorum. Futbol artık endüstriyel toplumun, piyasa ilişkilerinin önemli bir parçası haline geldi. Bu veriyi dikkate alarak analiz yapmak sanırım daha doğru olacaktır. Takımımız görece küçük, sanayisi az, ortalama gelirin düşük olduğu bir şehir takımı. 1970'ler ve 80'lerin ortasına kadar ülkemizde yerel kaynaklara ekonomik koşullar gereği daha fazla öenm veriliyordu ve takımımızın en önemli başarısı yerelin kaynağını optimal bir şekilde kullanmasından kaynaklanıyordu. En azından büyük ölçüde diyebilirim.
Günümüzde futbol artık arkasında güçlü bir endüstriyel destek, zengin işadamları ve tribünleri dolduracak gelire sahip taraftar kitlesi istiyor. Bunun gerekliliklerini yerine getirmek gerekiyor.
Öyle yada böyle istikrar her zaman önemlidir. sürekli olarak yönetim değişiklikleri,teknik kadro değişiklikleri sağlıklı değidir. Takım içinde dengeler çok önelidir. Senelik 300 bin USD alan bir oyuncu ile 2 Milyon USD alan bir oyuncunu aynı 11 de olması hiç doğru değildir.Kadronuzu ona göer şekillendirmeniz gerekmekte. Skala 3 katından fazla olmamalıdır.
Bütün bunlar profesyonel yönetim gerektirir. Gerisi kendiliğinden gelecektir diye düşünüyorum.
Saygılarımla.

Futbolcularin maaslarinda cok büyük farklar olmamasi gerekir ama günümüzün ekonomisinde bunun olmasi gayet dogaldir.

Kendini iyi pazarlayabilen ve kariyeri olan birisi henüz genc takimdan yeni cikmis yada yanlizca anadolunun kücük takimlarinda Futbol oynamis birisinden cok daha fazla kazanabilir, cünkü o bir markadir ve digeri marka olmak icin ugrasan birisidir.

Sorun fazla paradan cok, fazla kazananin digerinden iyi olmayisindandir! Problemler o zaman baslar.

Gecen Sezon örnegin Feridun cikip: Yahu Fatih Tekke agabey benden fazla kazaniyor ve buda gücüme gidiyor dese ona: Eh oda senden senede 30 gol fazla atiyor derlerdi.

Yani fark olacakdir... :tsmeşale:

salihismet
23.12.2006, 18:57
Merhaba,

Saygılarımla.

Türkiye`de profesyonel yönetim $ekli henüz oturmadi, bende istikrardan yanayim, fakat yapilan yanli$larda israr etmekle istikrar saglanamaz. Farkindaysaniz ben kimsenin istifa edip gitmesi konusunda bir$ey yazmadim, eksik olan taraflarinin tamamlanmasi icin kendi fikrimi söyledim. Trabzonu taniyan, Futbolcunun mantalitesini bilen, takima uyum saglayacak transferleri daha isabetli yapacak ki$i olarak Özkan Sümerin ismini yazdim, bu i$i yapacak ba$ka isimlerde olabilir. I$in dogrusu bana göre futbol A$ nin ba$ina bu i$ten anlayan birinin gelmesidir.
Yazdiginiz yorum icin te$ekkürler.

Mustafa Mahmutoğlu
23.12.2006, 19:06
Türkiye`de profesyonel yönetim $ekli henüz oturmadi, bende istikrardan yanayim, fakat yapilan yanli$larda israr etmekle istikrar saglanamaz. Farkindaysaniz ben kimsenin istifa edip gitmesi konusunda bir$ey yazmadim, eksik olan taraflarinin tamamlanmasi icin kendi fikrimi söyledim. Trabzonu taniyan, Futbolcunun mantalitesini bilen, takima uyum saglayacak transferleri daha isabetli yapacak ki$i olarak Özkan Sümerin ismini yazdim, bu i$i yapacak ba$ka isimlerde olabilir. I$in dogrusu bana göre futbol A$ nin ba$ina bu i$ten anlayan birinin gelmesidir.
Yazdiginiz yorum icin te$ekkürler.

haklısın..

maçkaloji
24.12.2006, 01:29
2 milyon dolarlık musampayı ilk yarıda 2 maçta ilk 11 başlatırsan birisi kupa, toplam süresi 300 dk geçmiyor. sonra dakkalarca denenmiş ve 7 hafta üst üste mağlubiyet almış kadrodaki hüseyin,ferhat,musa,mustafa,hasan da ısrar edersen tek sorumlu olursun bence. TOPARLANMA İÇİN ZİYA OUT!!!

macka61
24.12.2006, 01:38
arkadaşlar benim dayım bir uçak firmasında host Trabzonsporun asya temsilcisi ile görüşmüş bu adamın şuan ki yönetimde tanıdıkları varmış dayıma dediğine göre bu yöneticiler futboldan anlamıyor ve takım bu yönetimden dolayı oynamıyormuş yani şuan tek çare yönetimin değişmesi ama onuda bu yönetim yapmıyor

Hüseyin Çümen
24.12.2006, 06:21
arkadaşlar benim dayım bir uçak firmasında host Trabzonsporun asya temsilcisi ile görüşmüş bu adamın şuan ki yönetimde tanıdıkları varmış dayıma dediğine göre bu yöneticiler futboldan anlamıyor ve takım bu yönetimden dolayı oynamıyormuş yani şuan tek çare yönetimin değişmesi ama onuda bu yönetim yapmıyor

takımın yönetimden dolayı oynaamaması die biş eolabilirmi :D
ziya gitsin toparlanırız

miragef
24.12.2006, 19:02
toparlanmanın yolu yönetimin istifası.

Dursun Kaplan
24.12.2006, 19:21
bizim eller diye brezilyada yılın 11 ne seçilmiş bir futbolcumuz var .. ama ziya hoca ne hikmetse bu adamı istemiyo.. ziya hocada sorun var ..

senin elinde musampa gibi bir yıldızın var .. 2 maçta bir 16 dakka oynatıyosun ya.. o ferhatı oynatcana bu adamı oynat bakaılım ya ölürmüsün..

2. yarı ziya hoca ve bu yönetimle olmaz İMKANSIZZZZ !!!!