PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herkes Kendi Kapısının Önünü Temiz Tutsun

Mehmet
04.06.2017, 11:40
Şikeymiş…
Ne alaka.
Herkes kendi göbeğinin ipini kendi kesecek..
Türkiye de futbol ve futbol kulüpleri insanları yönetmek için artık bir araç.
Kulüpler sadece kendi yöneticileri ile yönetildiğini mi sanıyorsunuz.
Tff ve Yayın kuruluşlarının her hafta liglere bir ayar verdiğini göz ardı edemeyiz.
Rizespor ve Bursaspor yan yana getirin ve teraziye koyun hangisi ağır basar?
Tabiki Bursaspor. Büyük nüfusa sahip kocaman bir sanayi kenti.
Böyle bir kentin takımının düşmesini kimse düşünmez.
Dün Trabzonspor Bursaspor maçının 2. devresini izleyebildim. Maç yorumcularının yorumlarına dikkat ettim, Bursasporun kazanacağı yönünde yorumlar yapıyorlardı.
Bir takım var can çekişiyor can havli ile canla başla oynuyor, bir takım var her şeyini tüketmiş . Demoralize olmuş bir Trabzonspor bu maçı kazanabilecek moral ve motivasyona sahip gözükmüyordu. Yinede bu durumda elinden gelen mücadeleyi yaptı.
Trabzonspor bu sezon 2.devre maçlarında bir süre iyi bir performans göstermesine rağmen bu seri nitekim Beşiktaş ile oynadığı maçta bozulunca takım takımın tekrar çöküşte olduğu herkesin hepimizin malumudur. Bizler Trabzonspor dan 5. Veya 4.lükler beklerken son olarak avucumuzu yalar olduk. Trabzonspor’un son durumu ve görünen aynası yine herkesin ve hepimizin malumudur.

Birde Rizespor aynasına bakalım. Rize halkının Fenerbahçe fanatikliği ile daima Trabzonspor taraftarını tahrik ederek iki komşu şehir arasında soğukluğu devam ettirirler. (Tabiki istisnalarda yok değil). Geçmişden 2 anımı anlatacağım.

1. Anım - tarihini günü hatırlamıyorum ama olay bu günkü gibi hafızam da bu yazdıklarımı okuyup ta o günleri hatırlayacak arkadaşlarım var hala bu forumları okuyan. (Yıl 2005 yılına yakın bir zamandı)
İstanbul da Güngören stadında İstanbulspor Rizespor maçı vardı. Arkadaşlar BMN forumda bir organizasyon istediler. Bu maça gidip Rizesporu destekleyelim diye. Neyse karalaştı sayıyı hatırlamıyorum 10 kişi civarında bir arkadaş grubu maça gittik. Ama sırtımızda tabiî ki bordomavili formalarımızla. Stad küçük tribünler dolu ama gelen Rizeli seyirciler hepsi oturuyor çekirdek çıtlatıyorlar. Biz 10 kişi bağırıyoruz tribünlerin ortasında bir yerde boğazımız yırtılıyor. Bir ara ön tarafımızda tezahurat yapmaya çalışan az bir Rizespor taraftar grubu bize dönerek size ne oluyor sizin burada işiniz ne diye serzenişte bulunsalar da biz onları dinlemedik. Bu arada İstanbulspor dan goller gelmeye başladı. Biz Trabzonsporlu taraftarlar oturan Rize taraftarlarının aralarına dağıldık amacımız oturanları ayağa kaldırıp tezahurat yaptırmak. Adamlara yalvarıyorum arkadaşım abi amca ayağa kalkın hep beraber bir bağıralım çalışalım, adamlar ne dese inanırsınız, yahu Fenerbahçe değilki Rizespor nesini alkışlayayım vaybe insanın aklı duruyor. Yapacak bişey kalmıyordu o dakikadan itibaren. İstanbulspor 3 – 0 gibi bir fark yapmıştı bizde maç bitmeden çıkmıştık oradan.

2. Anım - yine Güngören stadından. Yine İstanbulspor bu İstanbulspor Trabzonspora hep ters gelir Trabzonsporu yenerdi. Güngören stadında İstanbulspor Trabzonspor maçı vardı bu maça çocuğumla beraber gitmiştik. Trabzonspor şeytanın bacağını kırarak İstanbulsporu Güngören de 2 -1 mağlup etmişti. Maçı galibiyetle bitirmenin mutluluğu ile staddan çıktık. Merter İle Güngören arasında Belediye otobüs durağına geldik. Maçtan galip çıktıkya sırtımızda formamızla farkında olmadan gayet dik dik yürüyormuş kasılıyormuşuz,.. Durakta bekleyen bir bey amca sert bir şekilde aynen böyle söyledi. Ben dedi Rizeliyim Fenerbahçelim vavvv. Ufak bir münakaşa ettik. Ve anlattım Sizi yerinize biz Rizesporuda desteklemeye geldik bu stada ama sizin aklını Fenerbahçe de. O zaman dedim Rizespor üst ligi hak etmiyor… EVET YANİ İŞTE SİZE RİZESPORUN AYNASI.
başkada sözüm yok.

Karmam
04.06.2017, 23:13
Bugün Rizespor'un rahatsızlığı bize karşı yıllardır gösterdikleri düşmanlığın ve Fenerbahçe yalakalığının sonucudur, bizim yenilgimizin değil. Cumartesi günü bizi o güne kadar düşman ilan etmelerinin ve bu düşmanlığın uğruna şikeci altına yatmalarının, kaderlerinin bize bağlı olmasıyla birlikte ezikliğini hissettiler.

Rize yerine Kayseri düşecek olsaydı biz daha iyi oynardık Bursa'ya karşı ve belki de yenilmezdik ama şike demek başka bir şey.

Euro 2016'da bizim kaderimiz İtalya'ya bağlıyken İtalya son maça tamamıyla yedek kadroyla çıkıp yenilmedi mi?

Ee? Daha ne o zaman?

Ben Ersun Yanal'ın yerinde olsam genç takımı sürerdim sahaya. Bizim bir hedefimiz var mı birader? Yok. Bana ne kim düşmüş kim kalmış?. Benim için gençleri görmek için bir şans. Ben mecbur muyum yahu sen ligde kalasın diye mücadele etmeye? Al, çıkıp oynadık normal işte şu tiplere bak, kuduz gibi hepsi. Ne uğraşıyorsun ki. Göstere göstere çıkaracaksın genç takımı. Hodri meydan ondan sonra, inceldiği yerden kopsun.

Bursa iyi hazırlanmış maça. Bizimkiler de bence tepki çekmemek için iyi oynadılar. Zaten 5 haftadır kazanamıyoruz, önemli eksikler var. Aynı Bursa'ya Fenerbahçe de sahasında yenilmiş bu sezon. Hatta toplamda Fener 4 puan vermiş Bursa'ya, biz 3. Bütün sezon yat, yıllarca küfret, sonra prestij maçına çıkan Trabzon senin rezalet sezonunu kurtarsın. Ne güzel dünya. Hikmet Karaman Rize bunu unutmaz demiş. Ateş olsalar cürmün kadar yer yakarlar. Hodri meydan ellerinden geleni ardlarına koymasınlar, bakalım yıllardır her 61. dakikada Trabzon kümeye diyen, şikecilerin tasmalıları daha ne yapacaklar. Ben bunların kural hatasıyla maç tekrar edip zorla 3 puanı verip fener'i üzerimizde şampiyon yaptığını da hatırlarım.

Trabzonlu kimse mağduru oynamasın. Şike varsa işte uefa işte cas. Yolları açık olsun, kanıtlasınlar. 2010-2011 şikesi nasıl kanıtlandıysa onlar da bunu kanıtlasınlar. Yoksa kapasınlar çenelerini salyalarını kendi üzerlerine akıtsınlar.

aydogdu6161
05.06.2017, 17:44
Müthiş. Kalemine saglik

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zekeriyya
06.06.2017, 08:21
Mehmet abi yıllar önce yaşadığın olaylar ve tespitlerinin
kat ve kat fazlası yaşanıyor
nedeni ise
yeni gelen nesil kendi şehir takımlarından önünde üç takımı tuttuğundan
Trabzonspor örneğinde futürsuzca ve şuursuzca davranıp , düşünüyorlar
bizler bunu Kocaelispor trübünlerinde de yaşadık ve hal ortada
HER ZAMAN ÖNCE ......... diyeceksin
bizler
HER ZAMAN ÖNCE TRABZONSPOR
diyoruz fark burada

tturkmen
06.06.2017, 08:31
Bu maçta futbolcular motive edilmemiş. Takım bu kadar da lakayit oynanmaz ki. Bursa tarihinde ikinci kez Trabzonda bizi yenmiş. Adam gibi oynasak kaybetsek sorun yoktu. Sorun Trabzonspor isteyerek veya istemeyerek kötü oynadı.

TSelif
06.06.2017, 09:20
Oyuna Abdulkadir 'i değil de Zeki ya da Aytaç'ı almalıydı diyen bir teknik adamın takımı kusura bakmasın kimse ama bırakın da düşşün bi zahmet.
30 haftanın yanlışlarını, bilinçli algı oluşturarark TRABZONSPOR 'un son maçına bağlamak ez hafif tabirle şerefsizliktir.

Belediye başkanlarına da iki çift lafım olacak. Adamın hayatı boyunca sporla ilgili yaptığı tek eylem şikecilerin eurolig final maçını dev ekrandan izletmek . O yüzden gitsin şikebahçesiyle ilgilensin .. Kendi içindeki(içlerindeki) pislikleri etrafa saçmasın.