PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takke Düştü Kel Göründü

Şanlı SanMarino
14.05.2017, 02:45
Maalesef eldeki durum bu arkadaşlar. Bu takıma fazlası ile güvendik, destek olduk, sabır gösterdik. Fakat durum felaket. 10 kişi kalmış, küme düşmüş, sonuncu takımı yenemiyorsan yapılanmanı gözden geçirmelisin. Tepeden tırnağa değişim şart.

Takım iyi giderken Başkan ve yönetici arasındaki atışmalar, hocanın vurdumduymaz ve formsuz yapısı, oyuncu grubunun motivasyonsuz oluşu bu güne getirdi. Ne 5. olmak ne de 6. olmak Trabzonspor için asla bir ölçü değildir. Trabzonspor 10 maç galibiyet ile başarılı sayılamaz. Ölçü bellidir. Şampiyonluk, Avrupa Kupaları ve kazanılacak kupalar. Bunun haricinde herşey ancak 7-0'lık yenilgileri örter.

Son 3 maç en fazla 1-3 puan alınabilir,

Bakın,

Trabzonspor'un maç kaybetmekten daha büyük problemleri var. Yapılanma yılı denilen yılda 34 yaş ve üzeri oyuncu sayısı akılla, mantıkla izah edilemez. Transfer başarısızlıkları öyle yoğun ki takımı bitir, mahvet deseler ancak bu kadar olur. Sorumlular arasında suçlayıcı yaklaşım ancak okul müsamerelerinde görülecek kadar aciz ve amatör.

Bizim için tek bir kurtuluş yolu var. O da doğru bir sistemi yeniden ve sağlam temeller ile kurmak. Bu durumda gerekirse Muharrem Usta olmasın, gerekirse Nevzat veya Ersun. Hiç farketmez. Hatta bizde olmayalım ancak doğru insanlar liyakat ile göreve gelip bu takımı hakettiği başarılara ulaştırsın.

Azıcık kendine saygısı olan insan 10 kişi oynayan Adana'yı yenemeyen takımın önümüzdeki yıl şampiyonluğa oynayamayacağını ve 6-8 arası hedefte kalacağını görür. Trabzonspor'un en büyük dezavantajı taraftarı zannedilmekte fakat bana göre esas sorun yönetimdedir. Sorumluluk da öyle.

İkinci perde şu. Eğer ki Avrupa kupalarına gidilmek istenmiyorsa bu çok daha ayıp ve adice bir durum. Trabzonspor'u Trabzonspor yapan gerçek nedir? Trabzonspor yönetim irade taraftara ihanet pahasına Avrupa'ya gitmemek için şike yapar vaziyete düşmüşse milyonlarca kişinin ahı yakalarını bırakmaz.

Netice itibarı ile arkadaşlar takke düştü kel göründü. 3-5 maçta sonuç almak ile netice gelmeyeceği anlaşıldı. Umarım kandırılmış birçok kişi rüyadan uyanır ve 6 yıldır süren rezaleti görür.

selcuk
14.05.2017, 07:26
azize yildivimi bile görmedim 1 sezonda bukadar döndügünü

bu arkadasa biri döner kebap salonu acsin, mcdonaldsa rakip olur bu hizla

lazzist
14.05.2017, 10:48
Senin kel görünür ancak...

Hakan
14.05.2017, 11:36
Sanırım Faroe Adaları'nda geçici hafıza kaybı oluyor.Ya da hesabı kullanan iki farklı kişi var.

Vkgz
14.05.2017, 12:00
takıma sadece futboldan anlamayanlar güvendi.

kadro kalitesi belli. forvet ortasaha kalitesi belliydi zaten, ne bekleniyordu?

iyi takviyelerle daha iyi olacaktır.

Ozan Yılmaz
14.05.2017, 12:57
Aa yerel medyamız ile kullanılan aynı başlıklı yazı, yoksa?

Mehmet
14.05.2017, 13:29
Kötü geçen olaylarla bir sürü cezalarla kapanan 2015/2016 sezonunda kalma cezalardan dolayı, 2016/2017 sezonuna başlarken yaklaşık 10 maç seyircisiz oynadıktan sonrada yeni stat açılana kadar bu takım seyirci görmedi doyasıya seyirci görmedi... Netice ile ilk devre maçlarından sürekli kötü sonuçlar aldık.
Ligden düşme kabusları yaşamaya başlamıştık. Yeni statla birlikte seyirci yüzü görünce takım ve bir kaç ta futbolcu takviyesi ile beraber, çıkışı yakaladık. Avrupa kupalarına katılma şansı yakalarsak şans kısmet olur, bu kadar kötü badireden sonra bu yıl bu takım Avrupa kupalarına gitmemiş olsa aslında daha iyi olur.. Yalnız ömrüm boyu Trabzonspor da gördüğüm bir durum var, transferleri zamanında yapamadığından dolayı sağlığına kalitesine inanılmayan futbolcuları son saniye de transfer etmek çoğuzaman fiyaskoları getirmiştir. Bu takımın fazla transfere ihtiyacı yok, sadece Emre Bölezoğlu gibi bir orta saha Kaptan'ı oyuncuya ihtiyacı var bu takımın. 2.side futbolcuların parasını alın terini vaktinde vereceksiz. 3. de ne zaman taraftar desteğini çekerse takımdan hemen puan kayıpları belirli bir şekilde ortaya çıkıyor, son kaybedilen maçlarda (Trabzonda) taraftarın azlığı dikkatimi çekmeye başlamıştı. Diğer yandan Trabzonsporun takımının diğer hastalığı da rehavet... Takım hem rehavet hem yorgunluk baş göstermiş, futboldan az da olsa anlayan insanlarız, oyuncular atılan pasa koşamıyor, atılan paslar yerine ulaştırılamıyor. Hocalar neyin dersini veriyorlar bu futbolculara anlayamıyorum. Futbol isabetli çabuk pasların çokluğu ile güzel ve başarılı olur, oynanılır. Son maçlar dan dun doldur boşalt, şiir gibi futbol istiyoruz ama sanırım zor yada biz çok şey istiyoruz. Futbolda hiç bir şeye güvenmeyeceksiniz. Futbolun adaleti yok ve kendi göbeğinizi kendiniz keseceksiniz, sanırım takım şöyle güvendi, nasıl olsa Fener Antalyaspor'u yener bizim 5.lik sıramız garanti olur sandılar. Futbolu yönetenler de adaletli değilki kime güveneceğiz. Fenerbahçe kendi sahasında Antalyaspor'a yeniliyor şu işe bakın bu bence bir soru işaretleri. Bakalım biz Başakşehiri yenebilecekmiyiz. Arkasından Kadıköy de bir Fenerbahçe galibiyeti her şeyi unutturur bize. Gelecek seneye iyi bir takımla başlayıp hedefe oynamak adına bu sene 5. olmamak daha hayırlıdır diyorum isyan ederek...

alperrr
14.05.2017, 13:32
Bu takıma fazlası ile güvendik, destek olduk, sabır gösterdik.........

.........
........

SABIR gösterdik derken...

kadro kaliteli takviye edilmeden morinyo gelse bişey olmaz

U.Sadıkoğlu
14.05.2017, 13:55
Geçtiğimiz sezonu 12. bitiren ve en basit takımlardan bile 6-7 gol yiyen bir takımın bugün ilk 4 bareminde olduğunu görüyorsak bu başarısızlık değildir. Eğer şu anda geçen sezon bulunduğumuz pozisyonda olmuş olsaydık tüm eleştirilere hak verirdim fakat bu takım 2011'den sonra yavaş yavaş dibe doğru geriledi ve en sonunda en dibe oturdu. Düşüş nasıl bir anda olmadıysa ayağa kalkışında bir anda gerçekleşmeyeceğini Trabzonspor taraftarının anlaması lazım. 2011 kadrosu 2008'de oluştu Bjk örneği önümüzde bunları değerlendirerek konuşalım takımın Bjk maçından sonra ivmesi düştü bu ortada fakat bu demek değildirki bu takımdan birşey olmaz bu takım iş yapamaz kadroya baktığımız zaman 2-3 takviyeyle taş gibi takım oluruz bugün Fb'de, Gs'de iç sahada maç kaybediyor. Tüm bunları geçtim ligin en formda en flaş takımı olarak gösterilen Bjk'nin son maçlarına bakın. Futbol böyle birşey Lyon'a elendiler ve mental açıdan dibe vurdular bizim için dönüm maçı Gençlerbirliği maçıydı kazansaydık bu 3 maçta 3/3 yapardık fakat hedefsiz kalmak takımı moral olarak etkiliyor maçın tamamını az önce izledim ve en net yapabileceğim tespit bu.

Bence Trabzonspor takım olma yolunda %70lik bir dilimi tamamlamıştır. Devre arasında yaptığımız şekilde kilit ve sürprize açık olmayan transflerle seneye ilk 3 akabinde bu takımın Şampiyonluğun en büyük adayı olacağını düşünüyorum. Fakat bu öyle direkt olarak önümüze düşmeyecek taraftara ciddi manada rol düşüyor takım bir maç kaybettiğinde herkes sırtını dönerse bu takım başarılı olamaz bir yola girdiysek sonuna kadar hep birlikte omuz omuza yürümeliyiz.

Hoca istifa etsin diyenlerin futbolun matematiğini anlamadığını ve Trabzonspor'un geçmişini iyi analiz edemediğini düşünüyorum sadece bireysel takıntıları yüzünden böyle davranıyorlar klasik Türk insanı hele bir de Türk'ün yanına Trabzonlu geldi mi? :) Tamam işte yeni Mourinho'lar, Conte'ler meydanda çay içiyor.

Ersun Yanal gittiğinde Trabzonspor'un başına kimi geçireceksiniz? Yabancı hoca diyorsunuz yahu hangi yabancı hoca Trabzon da durabilir? Geçmişte var mı başarılı bir örnek? Yok. Yerli kimi getireceksin? Diyelim Ertuğrul'u getirdin adam kendi sistemini kuracak yapacak bir 3 sene daha çöpe gitti. Ersun Yanal şu anda Trabzonspor'un başına geçirebileceğimiz en iyi alternatif takımın başından ayrılırsa bir 3 senemizi daha çöpe atarız. Bu kadar net. Umarım geleceğin Mourinho'ları bunun farkına varır.

selcuk
14.05.2017, 14:18
Geçtiğimiz sezonu 12. bitiren ve en basit takımlardan bile 6-7 gol yiyen bir takımın bugün ilk 4 bareminde olduğunu görüyorsak bu başarısızlık değildir. Eğer şu anda geçen sezon bulunduğumuz pozisyonda olmuş olsaydık tüm eleştirilere hak verirdim fakat bu takım 2011'den sonra yavaş yavaş dibe doğru geriledi ve en sonunda en dibe oturdu. Düşüş nasıl bir anda olmadıysa ayağa kalkışında bir anda gerçekleşmeyeceğini Trabzonspor taraftarının anlaması lazım. 2011 kadrosu 2008'de oluştu Bjk örneği önümüzde bunları değerlendirerek konuşalım takımın Bjk maçından sonra ivmesi düştü bu ortada fakat bu demek değildirki bu takımdan birşey olmaz bu takım iş yapamaz kadroya baktığımız zaman 2-3 takviyeyle taş gibi takım oluruz bugün Fb'de, Gs'de iç sahada maç kaybediyor. Tüm bunları geçtim ligin en formda en flaş takımı olarak gösterilen Bjk'nin son maçlarına bakın. Futbol böyle birşey Lyon'a elendiler ve mental açıdan dibe vurdular bizim için dönüm maçı Gençlerbirliği maçıydı kazansaydık bu 3 maçta 3/3 yapardık fakat hedefsiz kalmak takımı moral olarak etkiliyor maçın tamamını az önce izledim ve en net yapabileceğim tespit bu.

Bence Trabzonspor takım olma yolunda %70lik bir dilimi tamamlamıştır. Devre arasında yaptığımız şekilde kilit ve sürprize açık olmayan transflerle seneye ilk 3 akabinde bu takımın Şampiyonluğun en büyük adayı olacağını düşünüyorum. Fakat bu öyle direkt olarak önümüze düşmeyecek taraftara ciddi manada rol düşüyor takım bir maç kaybettiğinde herkes sırtını dönerse bu takım başarılı olamaz bir yola girdiysek sonuna kadar hep birlikte omuz omuza yürümeliyiz.

Hoca istifa etsin diyenlerin futbolun matematiğini anlamadığını ve Trabzonspor'un geçmişini iyi analiz edemediğini düşünüyorum sadece bireysel takıntıları yüzünden böyle davranıyorlar klasik Türk insanı hele bir de Türk'ün yanına Trabzonlu geldi mi? :) Tamam işte yeni Mourinho'lar, Conte'ler meydanda çay içiyor.

Ersun Yanal gittiğinde Trabzonspor'un başına kimi geçireceksiniz? Yabancı hoca diyorsunuz yahu hangi yabancı hoca Trabzon da durabilir? Geçmişte var mı başarılı bir örnek? Yok. Yerli kimi getireceksin? Diyelim Ertuğrul'u getirdin adam kendi sistemini kuracak yapacak bir 3 sene daha çöpe gitti. Ersun Yanal şu anda Trabzonspor'un başına geçirebileceğimiz en iyi alternatif takımın başından ayrılırsa bir 3 senemizi daha çöpe atarız. Bu kadar net. Umarım geleceğin Mourinho'ları bunun farkına varır.

böyle bilincli taraftara Trabzonda ihtiyacimiz var

Alphan Altun
14.05.2017, 19:08
San Marino'yu şahsen beğeniyorum.Genel olarak aykırı gidenleri hep beğenmişimdir.

Her şeyi doğru bildiğini zannetmekten daha kötü bir şey olamaz.Muharrem Usta, çok güzel söylemlerle başladığı yolculukta,son düzlükte çuvallamaya başladı.Başarıları kendinden, başarısızlıkları başkalarından bildi.

Trabzonspor gibi camiaların başkanı olmak büyük bir hazdır, büyük bir makamdır.Ama kişi ne zaman mavki makam, koltuk hastalığına kendini kaptırır işte o zaman felaket kaçınılmaz olur. Demokrasi,güçler ayrılığı, etkin muhalefet bunun için önemli bir teminattır.Kontrol edilebilirlik, hesap verilebilirlik, gücün ve iktidarın doğru dağıtılması başarı ve istikrarın yegane anahtarıdır.

İşte her şey ortada... İki farklı Trabzonspor

''Sabır, destek, güven'' söylemlerinden sonraki Trabzonspor bir de ''ben bildim, ben yaptım, benim sayemde oldu'' hezeyanlarından sonra Trabzonspor...

İnsanlar her şeyi hissediyor. Gençlerbirliği ve Kayserispor maçındaki taraftar sayısı bile anlatıyor. Rodallega'nın, Castillo'nun, Medjani'nin N'doye'un yüz ifadeleri anlatıyor.

Herkes gelecek yıl yapılması gereken 4-5 nokta transferden söz ediyor farklı farklı isimler veriyor.Asıl ihtiyacımız olan transferin ekip ruhu ve bilinci, dayanışma, hoşgörü, güven ve paylaşma olduğunu artık görmemiz gerekir.Yusuf Yazıcı'yı Mesut Özil,Pereira'yı Dani Alves, Durica'yı savunma bakanı yapan şey buydu.

Eğer yönetim bunu sağlayamazsa ''bize gelenler niye oynayamıyor, bu adam Messi gibiydi şimdi niye yanındakine pas veremiyor,Ersun Yanal'ın yerine bilmem kimi koysak daha iyi olurdu'' demeye devam ederiz.

M. Fatih ALEMDAR
14.05.2017, 20:40
Bu san marino hoca harbiden ilginc bir kisilik
Donusler manevralar vs vs

Anlik yasayan bir arkadas vesselam.

Cemalettin Taşkın
14.05.2017, 21:02
belki avrupaya gitmek istemiyoruz sezonu erken açıp takımın ligin ortasında düşmesini istemiyoruz.

ben son sonuçlardan bunu çıkardım antalya gitsin biz 6. olalım.

My
15.05.2017, 01:03
Benim başkan üzerindeki eleştirilerim belli. Toz kaldırmama durumları ve sistemle barışıklık vs... Bu aslında sadece bu başkanın/yönetimin de sorunu değil. Camia ile ilgili sıkıntılar büyük maalesef. Usta gitse diğer gelecek olandan da emin değiliz. Böyle de acayip bir durum. Lanet olsun diyorum artık yeter ki şike davasının arkasında adam gibi dursunlar, yeter.

Takım için ise ben ikinci yarıda bu kadar başarılı bir performans kesinlikle beklemiyordum. Kabuslardan kabus beğenicez heralde derken durum çok farklı oldu. Görünen; 2 transfer dönemi fiyasko, 1 transfer dönemi başarılı.

Benim futboldan yana pek bir beklentim yok. Nedeni ise mevcut düzen. Başta da dediğim gibi şike davasının arkasında adam gibi dursunlar da gerisi biraz tırı vırı.

Şanlı SanMarino
15.05.2017, 01:13
Benim başkan üzerindeki eleştirilerim belli. Toz kaldırmama durumları ve sistemle barışıklık vs... Bu aslında sadece bu başkanın/yönetimin de sorunu değil. Camia ile ilgili sıkıntılar büyük maalesef. Usta gitse diğer gelecek olandan da emin değiliz. Böyle de acayip bir durum. Lanet olsun diyorum artık yeter ki şike davasının arkasında adam gibi dursunlar, yeter.

Takım için ise ben ikinci yarıda bu kadar başarılı bir performans kesinlikle beklemiyordum. Kabuslardan kabus beğenicez heralde derken durum çok farklı oldu. Görünen; 2 transfer dönemi fiyasko, 1 transfer dönemi başarılı.

Benim futboldan yana pek bir beklentim yok. Nedeni ise mevcut düzen. Başta da dediğim gibi şike davasının arkasında adam gibi dursunlar da gerisi biraz tırı vırı.
Hay yaşa Murat. Bu takımın ileri gidemeyeceğini görmek için sihirli küreye ihtiyaç yok. İrade değişmiyorsa zihniyet değişmeli. Koşulsuz biatçı yaklaşım sona ermek zorunda.

Ekrem D.
15.05.2017, 07:52
Hahahahahahahahahahahaha!

Yiğit Gayretli
15.05.2017, 08:07
Hmm...

Ben de "komple yenilenme" kısmına takıldım. Yap-boz tahtası ya bu. Monopoly gibi her tur başına da ayakbastı parası veriyorlar sürekli...

Bu kadar reaileteden uzak bir yaklaşım okumamıştım uzun zamandır. Ligi ikinci bitireceğiz diyenler bile daha realistti.

HOPA'LI TS'Lİ
15.05.2017, 08:29
belki avrupaya gitmek istemiyoruz sezonu erken açıp takımın ligin ortasında düşmesini istemiyoruz.

ben son sonuçlardan bunu çıkardım antalya gitsin biz 6. olalım.

Muharrem USTA 5.olup Avrupa'ya gitmemiz bizi zorlar diyerek hedefi koydu.

Daha ne tartışıyoruz?

Takım 5. olmak istemiyor. İsteseydi düşmüş Adana'yı rahat yenerdi.

G.birliği maçından sonra ligi bitirmişler mental olarak.

Bakalım Başakşehir'e karşı nasıl oynayacaklar?

Başakşehir ve Feneri yensinler bana yeter.

Faik Yılmaz
15.05.2017, 08:38
Trabzonsporumuz maalesef son 5 hafta içinde büyük bir gerileme içinde......

5 haftada sadece 1 galibiyet alabildik....

15 puanın 5'ini alabildik....

Herkes bu yılı bırakmış bu yıldan vazgeçmiş önümüzdeki yılı konuşuyor....

Önümüzdeki Şampiyon olacakmışız....

Önümüzdeki yıl şampiyon olacak isek bu yıl salmak , top oynamamak , puanları ve paralar kaybetmek mi gerekiyor ?Puan kayıplarını mazur görmek mi gerkiyor ?

Mesela bir oyuncu alacağız adam bakacak ki bu takım Avrupa kupalarında bile yok. Bu adama önümüzdeki yıl şampiyon olacağımızı nasıl inandıracağız. Avrupalı kaliteli oyuncuların ilk baktığı şeylerden birisidir uluslarası kupalar.

Konunun başlığı biraz abartılı olmuş evet ama her şeyde mükemmel gitmiyor bunuda kabul etmek lazım

Yiğit Gayretli
15.05.2017, 09:28
Üslubumuza dikkat edelim.

Burada -hakaret boyutuna varmadığı sürece- herkes birbirini şahsen ya da fikren eleştirebilir.

Buna ilişkin rahatsızlığı olan da rahatsızlığını düzgün kelimelerle anlatmak zorunda.

İyi forumlar.

Cemalettin Taşkın
15.05.2017, 09:35
Muharrem USTA 5.olup Avrupa'ya gitmemiz bizi zorlar diyerek hedefi koydu.

Daha ne tartışıyoruz?

Takım 5. olmak istemiyor. İsteseydi düşmüş Adana'yı rahat yenerdi.

G.birliği maçından sonra ligi bitirmişler mental olarak.

Bakalım Başakşehir'e karşı nasıl oynayacaklar?

Başakşehir ve Feneri yensinler bana yeter.

takımdaki bu düşüşten sonra başakşehir ve fb yi yeneceğimizi hiç sanmıyorum fb ye gol atalım yeter bırak puanı istanbulda golümüz yok kaç sezondur.

Koksalbaba
15.05.2017, 17:53
Bu başlığın yanıtı ekşi sözlük olcay şahan entrysindeki şu yazıdır herşey bu kadar basit "Trabzonspor seneye en büyük rakibimiz olabilirdi ama Allahtan Trabzonlular var.." 12799

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Travelair
15.05.2017, 17:59
Trabzonlular değil de içimizdeki hainler demek daha doğru olur

Erkin
15.05.2017, 19:50
Dediği doğru da kendi topçularına aksi bir durum olduğunda çok kez söven kargalar TS'a laf ediyor. İşler iyi gidiyor diye şu an profesyonel triplerindeler.

sasone
15.05.2017, 20:00
İnsanlara bazı şeyleri anlatmak zor,şike süreci,İHO süreci derken kulübün sağlıklı ilerlemesi için ayağını basacak zeminin bile kalmadığını,bunu yerine oturtmak için de ortak bir çaba,akıl ve sabır gerektiğini insanlara ne yaparsan yap anlatamıyorsun.
Yahu bir dur bekle,önce verilen kararlara saygı duy,Genel Kurul bir başkana 3 yıl görev vermiş,o başkan bir TD'ye 3 yıl zaman tanımış,en zor şartlarda arkasında durarak Hoca'yı kendisine gebe bırakmış,adamlık sınavını başkan geçmiş,sıra Hoca'da,Hoca da bırakıp kaçmadan görevini yerine getirmek istiyor.
Burada her kötü sonuçta yeni bir şeylerin denemesi yapılamaz,bir plan,program var,sen de taraftarlığı aptal saptal istekler olmadığını anla artık,kaç yıldır bu futbolu takip eden aklı başında insan anlar ne olduğunu.

bordoylamavi
16.05.2017, 00:03
"Bu takıma fazlası ile güvendik"ten sonrasını okumadım

Ege Kum
16.05.2017, 00:55
"bu takıma fazlası ile güvendik"ten sonrasını okumadım

:d:d:d:d :D

Tayfun Aydın
17.05.2017, 14:57
Trabzonspor'un maç kaybetmekten daha büyük problemleri var. Yapılanma yılı denilen yılda 34 yaş ve üzeri oyuncu sayısı akılla, mantıkla izah edilemez.

Burdan gerisini öylesine okudum.

muratsancak
17.05.2017, 15:34
22 kişilik kadroda 30 yaş ve üzeri sadece 5 futbolcu varken 34 yaş ve üzeri oyuncu sayısı akılla,mantıkla izah edilemez demek ne bileyim bi garibime gitti...