PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TuttoSport 2017 Altın Çocuk Ödülleri

61_Hasan_69
09.04.2017, 22:55
Abdülkadir Ömür, TuttoSport Altın Çocuk 2017 ödülüne aday gösterildi.
http://www.tuttosport.com/sondaggi/calcio/golden-boy/2017/03/28-23549896/vota_il_golden_boy_2017_scegli_il_tuo_preferito/
Buradan oy kullanalalim

selcuk
09.04.2017, 23:02
destek

Gürkan Asma
09.04.2017, 23:05
Yusufla ikiniz ortalığı kavuracak az kaldı :)

Çağatay_
10.04.2017, 12:39
Anketlerin bu şekilde manüple edilmesini doğru bulmuyorum, objektif olsam oyum Donnarumma'ya giderdi.

Ama Abdülkadir'i orada görünce içim cız eder, başka adaya oy veremem. Abdülkadir konusunda çok ümitliyim, umarım bu yeteneği doğru işleyebiliriz. Ersun Hoca ve yönetime güvenmek, onlara bu konudaki beklentimizi göstermekten başka çaremiz yok.

Bu arada Avrupalı kardeşlerimiz Türklere karşı anket kazanılamayacağını hesaba katmamışlar. 2 gün beklesinler bizim Abdül %36 olur :D

Yiğit Gayretli
10.04.2017, 14:10
Sabah oyumu kullanmıştım. Destek verelim.

artvints
10.04.2017, 14:17
mbappe var listede :)

oflubektas
10.04.2017, 14:21
Hagi'nin oğlu İanis Hagi ile Enrico Chiesa'nın oğlu Federico Chiesa da Fiorentina'da oynuyor ve aday olmuşlar . Aguero ve Maradona'nın kızından olan 3 yaşındaki uşağa da ön protokol yapsalar bari :)

Yalnız objektif baksak Enes Ünal daha çok hakediyor bu ödülü.

selcuk
10.04.2017, 14:28
Anketlerin bu şekilde manüple edilmesini doğru bulmuyorum, objektif olsam oyum Donnarumma'ya giderdi.

Ama Abdülkadir'i orada görünce içim cız eder, başka adaya oy veremem. Abdülkadir konusunda çok ümitliyim, umarım bu yeteneği doğru işleyebiliriz. Ersun Hoca ve yönetime güvenmek, onlara bu konudaki beklentimizi göstermekten başka çaremiz yok.

Bu arada Avrupalı kardeşlerimiz Türklere karşı anket kazanılamayacağını hesaba katmamışlar. 2 gün beklesinler bizim Abdül %36 olur :D

o zaten gecen sene o odülü almisti

objektif olarak mbappe yada maximiliano romero olmali
ama romeroyu listeye bile almamislar

abdülkadirde hak ediyor, bu sene almasadaseneye acik ara farklan alacaktir insallah

Arda'
10.04.2017, 14:33
Yusuf neden yok bu listede bence Yusuf da olmalıydı.

selcuk
10.04.2017, 14:49
Yusuf neden yok bu listede bence Yusuf da olmalıydı.

20 yi devirdigindendir sanirim

listede tanidigim en yasli oyuncu 19 yasinda

Arda'
10.04.2017, 15:02
20 yi devirdigindendir sanirim

listede tanidigim en yasli oyuncu 19 yasinda

Daniel da Silva 6 mart doğumlu, Ruben Neves 13 Mart, keza Ante Coric de 14 Nisanda doğmuş 20yi devirmiş neredeyse. Yusufu daha keşfetmemişler galiba.

muratt
11.04.2017, 16:17
Çok saçma bir başlık kimse kusura bakmasın. Abdulkadir'in ödül almasının neresi iyi, ne işimize yarayacak ? Belki Abdulkadir'i biraz şımartacak olmanın dışında ne önemi var, kaldı ki Abdülkadir'in en son ihtiyacı olan şey şımarmak. Bu adamın ödüle felan değil gelişime ihtiyacı var, ödülü değil ilk 11'i hedeflemesi lazım. Destek de vermiyorum ben bu ankete, umarım da kazanamaz. Anket kazanmasın, sahada goller atsın maçlar kazansın o zaman ödüller zaten kendiliğinden gelir.

Ayrıca böyle anketleri de bu şekilde maniple etmek kompleksten başka bir şey değil kimse kusura bakmasın. Sahada gösteremediğin başarıyı böyle anketleri maniple ederek göstersen ne olur göstermesen ne olur. Ben şahsen herkesi gerçek hayata dönmeye davet ediyorum, böyle anlamsız işlerle uğraşmanın kimseye faydası yok. Hatta zararı bile var.

selcuk
11.04.2017, 16:21
Çok saçma bir başlık kimse kusura bakmasın. Abdulkadir'in ödül almasının neresi iyi, ne işimize yarayacak ? Belki Abdulkadir'i biraz şımartacak olmanın dışında ne önemi var, kaldı ki Abdülkadir'in en son ihtiyacı olan şey şımarmak. Bu adamın ödüle felan değil gelişime ihtiyacı var, ödülü değil ilk 11'i hedeflemesi lazım. Destek de vermiyorum ben bu ankete, umarım da kazanamaz. Anket kazanmasın, sahada goller atsın maçlar kazansın o zaman ödüller zaten kendiliğinden gelir.

Ayrıca böyle anketleri de bu şekilde maniple etmek kompleksten başka bir şey değil kimse kusura bakmasın. Sahada gösteremediğin başarıyı böyle anketleri maniple ederek göstersen ne olur göstermesen ne olur. Ben şahsen herkesi gerçek hayata dönmeye davet ediyorum, böyle anlamsız işlerle uğraşmanın kimseye faydası yok. Hatta zararı bile var.

önemli olan orada Trabzonsporun ismi dünyanin en büyük spor gazetelerinden birinde mansetten verilmesi

muratt
11.04.2017, 16:30
önemli olan orada Trabzonsporun ismi dünyanin en büyük spor gazetelerinden birinde mansetten verilmesi

Katılmıyorum.
Trabzonspor'un ismi dünyanın en büyük gazetelerinde Şampiyonlar Ligi'nde oynadığınız zaman manşetten verilir. Veya Real Madrid'e 50m Euro'ya futbolcu sattığınız zaman verilir. Anketle bir yere varamayız. Ben oy kullanmıyorum, kullanana da karşıyım.

61_Hasan_69
11.04.2017, 22:14
1500 oy daha lazim birinciliğe yükselmek için

Yiğit Gayretli
12.04.2017, 09:21
Donnaruma %8'e gerilemiş. Abdulkadir ile arasında 1200 civarı oy farkı var. Mbappe de %8. Onunla da 900 kadar aşağı yukarı. Yani olmayacak şey değil.

Dün BMN hesabından paylaşmadan önce 600 küsür oyu vardı Abdul'ün. Şimdi iki katı... Daha fazlası da olur, olacak :)

61_Hasan_69
12.04.2017, 19:10
Biraz daha destek lazim

atomantcum
12.04.2017, 19:14

Katılıyorum

castillo61
12.04.2017, 19:36
18 yaşında 19 gol 11 asist
muazzam
oyum Mbappe'ye

diğer yandan Abdülkadir'in
bizim anketi sabote etmemizle değil
milleti kendine hayran bırakarak
ödül alacağı günleri görürüz umarım

Ozan Yılmaz
12.04.2017, 20:05
taraftar güç gösterisi için önem arz eder şu durumda Abdülkadir için değil.

Anıl C
12.04.2017, 20:13
Donnaruma %8'e gerilemiş. Abdulkadir ile arasında 1200 civarı oy farkı var. Mbappe de %8. Onunla da 900 kadar aşağı yukarı. Yani olmayacak şey değil.

Dün BMN hesabından paylaşmadan önce 600 küsür oyu vardı Abdul'ün. Şimdi iki katı... Daha fazlası da olur, olacak :)

Acikcasi Donnaruma'nin kazanmasindan yanayim. O yasinda Buffon gibi, Neuer gibi olgun bi durusu var. Su ana kadar boyle bi kaleci daha gormedim.

Mehmet Cihan Kocaman
12.04.2017, 20:24
Bence Donnaruma ve Mbappe'nin ardından üçüncü olur. Bu da önemli bir başarı.

Ahmet Almacı
12.04.2017, 20:44
Burda konuşulan gibi herkes biliyor donnaruma ve mbappe nin ödülü hakettiğini lakin böyle basit gibi görünen şeylerin birleştirici gücü ve abdülkadir gibi efendi, çalışma azmi ve hırsına sahip oyuncular için müthiş özgüven.. Trabzonsporun isminin yabancı basında az da olsa çalkalanması.

Hem aklen hem kalben oyum Abdülkadire

sakosako
13.04.2017, 15:33
abduş ilk 3e girmesi bile prestij için önemli bi başarıdır bu ona özgüven hırs istek güven verecektir buda potansiyeline ulaşması için doğrudan etken şeyler öyle yabana atılması gereken bir oylama değil bence, kafa yapısı olarak çok sağlam bi çocuk öyle sizin dediğiniz gibi etkilenip şımaracağını da zannetmiyorum.
tabiki suan için donnarumma veya mbappe kadar sivrilmiş değil fakat bu hiç bir zaman bu seviyelere çıkmayacak anlamı taşımıyor, daha çok genç ve onda bu potansiyeli gördüler ki oraya bir secenek olarak koydular. abdulkadirin avrupa pazarında duyulması insanların kafasında trabzonsporda boyle bi oyuncu varmıs kim bu merakı uyandırması bile önemli bişeydir, gelecek vaad eden bir yıldız adayımıza destek oluyoruz bunda ters bi durum göremiyorum ki olması gereken de bu bence. geleceğimize, çocuklarımıza sahip çıkmak.
donnarumma kazanır büyük ihtimal benim de bu listede en begendiğim oyuncu kendisi onun dısında her türlü abduşcuyuz, her sabah uyanınca 2-3 farklı tarayıcıdan oy atıyorum internet ortamında yayabildiğim kadar yaymaya çalışıyorum bi katkımız olursa ne mutlu bize.

nbay
13.04.2017, 15:45
18 yaşında 19 gol 11 asist
muazzam
oyum Mbappe'ye

diğer yandan Abdülkadir'in
bizim anketi sabote etmemizle değil
milleti kendine hayran bırakarak
ödül alacağı günleri görürüz umarım

milliyetçi duygularımızla 1000 küsür oy sağlamışız abdulkadire :)
ama oyun olarak gerçekten bu oyu hakettimi şu ana kadar tabiki hayır. çünkü milli takım haricinde göz önünde olan bir oyuncu değil malesef.
kendisinden devamlılık olarak önde olan bir çok oyuncu var. Burdan şu sonuç çıkıyor. Elalemin bir çok kere büyük oyuncu olacak diye bağıra çağıra gösterdiği bir oyuncuya biz hala süre veremiyoruz. yetkililerin bununla ilgili bir düşünceleri ve planları vardır umarım .

U.Sadıkoğlu
13.04.2017, 21:01
Realite Mbappe der fakat Abdülkadir'e bastım mührü ;)

selcuk
13.04.2017, 23:25
Realite Mbappe der fakat Abdülkadir'e bastım mührü ;)

realite veya objektif bir secim yapin denilmiyorki

sizce en iyisi kim

bizce tabiki bu bizim usaktir

normalde 10bin oy fark atmaliydik

muhammet demirci olsaydi yada beykan simsek simdiden yarisi kazanmisti

insanimiz cok pasif

selcuk
13.04.2017, 23:42
su serefsizlere inat herkes oy versin

https://i.hizliresim.com/dPN0yD.jpg

bizden oraya adam secilmesini bile hazmedemiyorlar

Mustafa YILMAZ
13.04.2017, 23:50
oyumu daha önce abdülkadir'e vermiştim zaten. seneye a takımda izleriz inşallah.

Atatürk bile zamanında ist. medyasını boykot edip konuşmamıştı ne bekliyorsunuz ki onlardan üç ist. takımının soytarıları onlar.

Anıl C
14.04.2017, 00:02
su serefsizlere inat herkes oy versin

https://i.hizliresim.com/dPN0yD.jpg

bizden oraya adam secilmesini bile hazmedemiyorlar

Bu twitti de paylaşıp taraftardab daha da ankete yüklenilmesi istenebilir. Gaza gelir millet belki.

Ufuk
14.04.2017, 01:13
Son oyumu verdiğimde Milanın kalecisi ve Monaconun forvet ile kapışıyordu. Bu isimlerden sonra 3. olması bile kendisi için önemli bir gelişme olur. Fanatikin yaptığı da çok büyük ayıp.

CaptanBarbosa
14.04.2017, 01:30
Tepkilerden sonra düzelttiler tweeti. Hazmedemiyorlar çekemiyorlar bizi. İstanbul yalakası medya.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibrahim
14.04.2017, 01:57
Sırf İstanbullu züppelere inat bile verilir Abdüle oy.

memmedaga
14.04.2017, 02:17
donna,mbappe,dembele bana göre net olarak ileride yıldız kalacak topçular

HOPA'LI TS'Lİ
14.04.2017, 07:33
Ömür tabi ki

Oğuz ZEYTİN
14.04.2017, 11:06
Adayların hemen hepsinin fotoğrafı maç içinde mücadele ederken çekilmiş. Bizim çocuğunki ise stüdyo. Demem o ki oynamadığı sürece isterse bütün anketlerden "dünyanın en iyi potansiyeli" ödülünü alsın, o potansiyel Trabzonspor'a fayda olarak dönmediği sürece anlam ifade etmiyor. Yine de oy verdim. Bahtı açık olsun.

Fırsat buldukça Nice maçlarına bakıyorum, Sarr fena çocuk.

cınar#7
14.04.2017, 11:28
Adayların hemen hepsinin fotoğrafı maç içinde mücadele ederken çekilmiş. Bizim çocuğunki ise stüdyo. Demem o ki oynamadığı sürece isterse bütün anketlerden "dünyanın en iyi potansiyeli" ödülünü alsın, o potansiyel Trabzonspor'a fayda olarak dönmediği sürece anlam ifade etmiyor. Yine de oy verdim. Bahtı açık olsun.Fırsat buldukça Nice maçlarına bakıyorum, Sarr fena çocuk.Ersun yanal sanslızlıgı yoksa oynatılırdı en az 30 dakika

cınar#7
14.04.2017, 11:32
%2 gerideyiz bu arada

castillo61
14.04.2017, 16:14
misal AL'de haftanın oyuncusu Babel olmuş
toplum olarak hayattaki en büyük başarımız sosyal anketleri sabote etmek:)

61_Hasan_69
14.04.2017, 16:16
Bi anketi sabote edemedik ha gayret biraz daha oy lazim ��

Saint Castillo
14.04.2017, 16:31
Bülen Ecevitten ;

"ısviçre’de futbol takımımızın 7 gol yiyerek almanlara yenilmesi bir “milli felaket” oldu. ağızları bıçak açmıyor. neredeyse o maç gününü bir milli yas günü ilan edeceğiz. yenilginin sorumlularını neredeyse bir kaşık suda boğacağız. demokrat parti devrinde ne olursa gül pembe gören iktidar sözcüsü gazete bile gazaba gelmiş bir aslan kesildi. resmi makamlara kükreyip duruyor.

bu yenilgi belki de gerçekten üzülünecek bir yenilgidir. sorumluları varsa ortaya çıkarılmaları elbette iyi olur. bundan böyle milli takım formamızın şerefi daha iyi korunmalıdır… falan, filan ama, ne kadar garip karşılarsanız karşılayın, ben böyle yenilgilere üzüldüğüm kadar seviniyorum da.

çünkü bir de aksini düşünün. ya futbolcularımız 7 gol yiyecek yerde almanlara 7 gol atıp da yurda dönselerdi, o zaman nasıl sevinecektik! yalnız küçük dağları değil, sıra dağları da biz yaratmış olacaktık. ne kadar aşağılık duygumuz varsa bir anda ortadan silinecek, kendimizi handiyse büyük devletlerle bir hizada görecektik. yollara dökülecek, düğün bayram edecektik.

bu halimizle biz, kendi kendimizi aldatıyoruz. bir millet ne futbolda ne de güreşte dünya şampiyonu olmakla büyük, ne de sonuncu gelmekle küçük millet olur.

futbolda küçücük uruguay, kocaman birleşik amerika’yı da, haşmetli ingiliz imparatorluğunu da temizler.

ama uruguay, adı maçtan maça duyulan bir zavallı memlekettir. uruguay’a yenilmekle ne birleşik amerika, ne ingiltere ne fransa ne de batı almanya şanından kaybeder. ne gururları incinir ne şerefleri eksilir, ne de kimsenin aklına bu memleketlerin büyüklüğünden şüphe girer. uruguay yahut macaristan’dan bir futbol sahasında kaç gol yerlerse yesinler, amerika gene dünyanın en büyük devleti, ingiltere gene dünyanın en olgun cemiyeti, fransa gene dünya kültürünün merkezi ve almanlar gene dünyanın en başarılı milletidir.

bize 7 gol atmakla almanların şeref ve itibar hanesine tek bir not bile ilave edilmiş değildir. hatta mesela herr krupp böyle bir galibiyetten belki de habersizdir. buna karşılık biz, almanlardan 7 gol yedik diye, şeref ve itibarımızı yerlere serilmiş görüyoruz.

bir futbol sahasında yediğimiz yahut attığımız 7 golün bizim için bu derece büyük bir önem taşıması, ne kadar aşağılık duygusu içinde bulunduğumuzu be değer ölçülerimizin ne kadar sakat olduğunu gösterir. milli itibarımızı bağlıya bağlıya bir topa ve bir güreş minderine bağlamışız.

oysa ki bunlar spordur. sporu sportmence görebilmek gerektir. sporu sportmence gören insan da ne yenildim diye döğünür ne kazandım diye öğünür.

biz, yüzyıllardan beri başka sahalarda, mesela bilim, mesela fen, mesela kültür sahalarında yediğimiz golleri hesaplayıp, eğer döğüneceksek, onlar için döğünelim!

bil millet, itibarını, büyüklüğünü, bu sahalarda kazanır yahut kaybeder, futbol sahasında yahut güreş minderinde değil!"

61_Hasan_69
16.04.2017, 02:00
Oraya bir 600 oy kadarcikta rica edicem

Anıl C
18.04.2017, 12:50
Bülen Ecevitten ;

"ısviçre’de futbol takımımızın 7 gol yiyerek almanlara yenilmesi bir “milli felaket” oldu. ağızları bıçak açmıyor. neredeyse o maç gününü bir milli yas günü ilan edeceğiz. yenilginin sorumlularını neredeyse bir kaşık suda boğacağız. demokrat parti devrinde ne olursa gül pembe gören iktidar sözcüsü gazete bile gazaba gelmiş bir aslan kesildi. resmi makamlara kükreyip duruyor.

bu yenilgi belki de gerçekten üzülünecek bir yenilgidir. sorumluları varsa ortaya çıkarılmaları elbette iyi olur. bundan böyle milli takım formamızın şerefi daha iyi korunmalıdır… falan, filan ama, ne kadar garip karşılarsanız karşılayın, ben böyle yenilgilere üzüldüğüm kadar seviniyorum da.

çünkü bir de aksini düşünün. ya futbolcularımız 7 gol yiyecek yerde almanlara 7 gol atıp da yurda dönselerdi, o zaman nasıl sevinecektik! yalnız küçük dağları değil, sıra dağları da biz yaratmış olacaktık. ne kadar aşağılık duygumuz varsa bir anda ortadan silinecek, kendimizi handiyse büyük devletlerle bir hizada görecektik. yollara dökülecek, düğün bayram edecektik.

bu halimizle biz, kendi kendimizi aldatıyoruz. bir millet ne futbolda ne de güreşte dünya şampiyonu olmakla büyük, ne de sonuncu gelmekle küçük millet olur.

futbolda küçücük uruguay, kocaman birleşik amerika’yı da, haşmetli ingiliz imparatorluğunu da temizler.

ama uruguay, adı maçtan maça duyulan bir zavallı memlekettir. uruguay’a yenilmekle ne birleşik amerika, ne ingiltere ne fransa ne de batı almanya şanından kaybeder. ne gururları incinir ne şerefleri eksilir, ne de kimsenin aklına bu memleketlerin büyüklüğünden şüphe girer. uruguay yahut macaristan’dan bir futbol sahasında kaç gol yerlerse yesinler, amerika gene dünyanın en büyük devleti, ingiltere gene dünyanın en olgun cemiyeti, fransa gene dünya kültürünün merkezi ve almanlar gene dünyanın en başarılı milletidir.

bize 7 gol atmakla almanların şeref ve itibar hanesine tek bir not bile ilave edilmiş değildir. hatta mesela herr krupp böyle bir galibiyetten belki de habersizdir. buna karşılık biz, almanlardan 7 gol yedik diye, şeref ve itibarımızı yerlere serilmiş görüyoruz.

bir futbol sahasında yediğimiz yahut attığımız 7 golün bizim için bu derece büyük bir önem taşıması, ne kadar aşağılık duygusu içinde bulunduğumuzu be değer ölçülerimizin ne kadar sakat olduğunu gösterir. milli itibarımızı bağlıya bağlıya bir topa ve bir güreş minderine bağlamışız.

oysa ki bunlar spordur. sporu sportmence görebilmek gerektir. sporu sportmence gören insan da ne yenildim diye döğünür ne kazandım diye öğünür.

biz, yüzyıllardan beri başka sahalarda, mesela bilim, mesela fen, mesela kültür sahalarında yediğimiz golleri hesaplayıp, eğer döğüneceksek, onlar için döğünelim!

bil millet, itibarını, büyüklüğünü, bu sahalarda kazanır yahut kaybeder, futbol sahasında yahut güreş minderinde değil!"

Allah rahmet eylesin. Erdem sahibi, dürüst bir insandı.

61_Hasan_69
18.04.2017, 16:23
Yaklasik 30 oy kadar fark kaldi biraz daha destek

ibrahim
18.04.2017, 19:46
23 oy fark attık. En az üçü benden. :D

yorumsuz6117
18.04.2017, 21:33
Oy vermeye devam edelim arkadaşlar şampiyonluk geliyor.. :)

Anıl C
18.04.2017, 21:37
Anket sonunda son sözü söyleyecek olan jüri Donnarumma'yı birinci, Mbappe'yi ikinci, diğer geri kalanlar içinde en çok oy alanı da oy verenlerin hatrına üçüncü seçer.

Mustafa ÖZDEMİR
19.04.2017, 12:43
şu an 1. sırada abdulkadir

selcuk
19.04.2017, 15:46
https://pbs.twimg.com/media/C9xWR7XXYAA4PXG.jpgtwitterdan alinti

destege devam

Mustafa ÖZDEMİR
22.04.2017, 11:18
Stoke city li aday geliyor arkadan

Manu61
28.04.2017, 19:01
Stoke City taraftarı ve Mısırlılar iyi atak yapmış.

selcuk
28.04.2017, 20:02
vay nerdeyse 200 oy geri düsmüsüz