PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BSL 25. Hafta | Gaziantep 96-75 Trabzonspor MP | Maç Sonucu

Oğuz ZEYTİN
06.04.2017, 12:22
Bu hafta;

Yedişer galibiyetli Büyükçekmece ile Uşak,
Son iki sıradaki BEST ile TED birbirleriyle oynayacak.
Dokuz galibiyetli Giresun ve İBB ise İstanbul'da Euroleague takımlarına gidiyor.

O nedenle Gaziantep'ten galibiyet çıkarabilmek çok önemli. Evinde oynadığı son altı maçın beşini kazandılar.

Ligin en çok faul yapan, Galatasaray'dan sonra en az faul atan takımı konumundalar. Maç başında hareketli oynayıp erken faul aldırıp dar rotasyonlarını zorlayabiliriz.

Maç başına 10 üçlük sokuyorlar. Biz ise ligin dibindeyiz. Son üç maçta toplam sadece 13 isabetimiz var. Gaziantep yay gerisinden iyi attığı gibi orayı da iyi savunuyor (%29'la isabete izin veriyorlar). Son üç maçta 1/9 atan Hardy'den şut katkısına bu maçta ihtiyaç var.

Banvit maçı başındaki gibi bir alan savunması Denmon ve Rautins gibi atıcıları olan takıma karşı pek mantıklı görünmüyor. Lee'nin dış adam savunmasından faydalanabiliriz, koç her ne kadar kullanmasa da... Hem tepe ikili oyunlar sonrasında çembere gidiyorlar hem de hızlı top çevirip boş adamı buluyorlar. Bunun için yardım savunmasını ve kaymaları doğru uygulamamız lazım. Üç uzun oynarken Wright'ın tepede yerleştiği savunma dizilişi faydalı oluyordu. Green olmayınca işlemedi bu düzen.

Green'in bu maç dönmesi bekleniyordu, son durumuna dair açıklama yapılmadı galiba.

Cherry - Alper
Denmon - Erden
Rautins - Altan
Jefferson - Balazic
Haislip - Ruzic

Başarılar.

TS61_NL
06.04.2017, 12:46
En son Anadolu Efesi Istanbulda maglup etmislerdi iyi hatirliyorsam, kisacasi bizim acimizdan yine zor bir deplasman, zor bir mac. Takimimiza basarilar.

HOPA'LI TS'Lİ
06.04.2017, 13:09
Kazanmamız gerekiyor ve kazanırız

Oğuz ZEYTİN
08.04.2017, 15:16
Green ve Dusan yok. Kadji belirsiz. Elde kalanlar;

Guti
Moody
Hardy
Erol
Lee
Wright
Ozan

Nihat Günay
08.04.2017, 17:21
Tofaş-bjk maç sonu çok konuşulur....

Nihat Günay
08.04.2017, 17:39
Ulan az kafası çalışan bi oyun kurucu bulamadık

kanterts
08.04.2017, 17:40
Gutierrez neden bukadar sut kullanir? Sutu var da bizim haberimiz mi yok? Bu maci da kaybedecegiz.

Oğuz ZEYTİN
08.04.2017, 18:00
Cembere yakin cok sut kacirdik.

Ama oyun ici devamliligimiz yok. Kadro cok dar. Oyunumuz da dağınık. Guti bugun yine maci vermeyi kafaya koymus gibi...

O degil de, su Lee'yi kullanmadığı maçlar icin koc ne dusujuyor? Adamın penetre sonrasi Lee'ye yaptığı asist yeter sure alması icin.

Ulan Hardy, Wright'in asistini yedin. Blok yedigi pozisyonda govdesini koysa faul alacak.

İkinci devreyi seyretmeyecegim.

Ahmet Aksu
08.04.2017, 18:09
yine rezilleri oynuyoruz..

Doğukan Uçan
08.04.2017, 18:10
:D

Murat'
08.04.2017, 19:50
Beklenen oldu bence. Bu kadar eksikle kazanmamız imkansızdı.

Oğuz ZEYTİN
09.04.2017, 09:12
İlk mesajda yardim savunmasina dikkat cekmistim. Dun dört kisa oynadigimiz dakikalarda Lee, Antep uzunlarini alcak postta savunurken ne Wright ne de diger kisalar yardim getirdi. Hal boyle olunca oradan bire birde cok sayi uretti Antep.

Lee konusu apayri. Beşinci haftadan beri Bazarevich'in en buyuk hatalarindan biri bu oldu.

1) Uc uzun kullanirken, yaratici iki oyuncudan biri Lee'ydi. Guti - Lee - uc uzun savunma - hucum dengesini en iyi saglayan besti. O haftalarda sayisal olarak aciklamistim.

2) Hardy'nin sut sokamadigi ve Green'in olmadigi donemde Guti - Erol - Lee'yi tercih etmeliydi. Cunku penetre becerisiyle rakibi cozecek yegane oyuncun o. Dun Guti'ye yaptigi asisti sezon boyunca diger kisalarimiz yapamadi.

Bu adam harika, kusursuz vs degil. Ama eldeki kadroda bircok acigi kapatacak iyi bir tamamlayici iste. Moody'deki israrin yarisini Lee icin gosterseydik bir iki galibiyet fazlamiz olurdu.

talsuv61
09.04.2017, 10:22
Bu sene küme düşmeyelim de

HOPA'LI TS'Lİ
10.04.2017, 07:45
Küme düşmemeliyiz. Düşünmesi bile kötü

Cengiz Çubukcu
10.04.2017, 09:34
düşme ihtimalimiz hala var mı?

Doğukan Uçan
10.04.2017, 11:04
küme düşme ihtimali bu haftaki muratbey uşak-best balıkesir maçından sonra belli olur. olası balıkesir galibiyetinde olacakları düşünmek bile istemiyorum.

TS61_NL
10.04.2017, 16:25
Best Balikesir ile aramizda 2 galibiyet fark var lehimize fakat 2li averajda gerideyiz yanilmiyorsam. Onumuzdeki 3 maca baktim ve buradan galibiyet cikarmamiz cok zor gorunuyor. Best Balikesir onumuzdeki maclarda 2 galibiyet cikartabilirse bizim ustumuze cikma sansini yuksek goruyorum ne yazik ki. Tek tesellimiz TED ile icerde oynayacak olmamiz lakin bu maci alamiyorsak zaten direk duselim bence. Bu tur hesaplara girmemizi saglayan maalesef oyuncular ve teknik kadronun payi azimsanmayacak kadar buyuk.

Murat'
10.04.2017, 16:35
Best Balikesir ile aramizda 2 galibiyet fark var lehimize fakat 2li averajda gerideyiz yanilmiyorsam. Onumuzdeki 3 maca baktim ve buradan galibiyet cikarmamiz cok zor gorunuyor. Best Balikesir onumuzdeki maclarda 2 galibiyet cikartabilirse bizim ustumuze cikma sansini yuksek goruyorum ne yazik ki. Tek tesellimiz TED ile icerde oynayacak olmamiz lakin bu maci alamiyorsak zaten direk duselim bence. Bu tur hesaplara girmemizi saglayan maalesef oyuncular ve teknik kadronun payi azimsanmayacak kadar buyuk.

İki maç da sekiz sayı farkla gitti, fark eşit olunca neye bakılıyor bilmiyorum. Gelecek hafta Uşak ile oynayacaklar. İlk maçta kendi sahalarında Uşak'a üç sayı farkla yenilmişlerdi. Eüer bu sayı farkını aşarak kazanabilirseler ligde kalırlar. Bizim son hafta Uşak ile oynayacağımız maç final niteliğinde olabilir. Neyse ki TED ile kendi sahamızda bir maçımız var, tek umudum o maç.

TS61_NL
10.04.2017, 21:00
İki maç da sekiz sayı farkla gitti, fark eşit olunca neye bakılıyor bilmiyorum. Gelecek hafta Uşak ile oynayacaklar. İlk maçta kendi sahalarında Uşak'a üç sayı farkla yenilmişlerdi. Eüer bu sayı farkını aşarak kazanabilirseler ligde kalırlar. Bizim son hafta Uşak ile oynayacağımız maç final niteliğinde olabilir. Neyse ki TED ile kendi sahamızda bir maçımız var, tek umudum o maç.

Trabzondaki maci kaybettikten sonra Best Balikesir 2li averaji lehine cevirmis oldu demisti spiker ve az once mackolike baktim deplasmanda 7 sayi ile 69-76 kazanmisiz yani durumumuz gercekten vahim. Gecen oynanan ve kazanilan Tofas maci sezon sonunda ne kadar onemli oldugunu gorecegiz muhtemelen.

Oğuz ZEYTİN
11.04.2017, 09:35
Giresun 9 G
İBB 9 G
Büyükçekmece 8 G
Biz 8 G
Uşak 7 G
BEST 6 G

İkili averajda Giresun, İBB, Çekmece ve BEST'in gerisindeyiz.

GİRESUN: Gs - Büyükçekmece (D) - Best - Tofaş (D) - Banvit 10

İBB: Çekmece - BEST (D) - Tofaş - Banvit (D) - Gaziantep 11

BÜYÜKÇEKMECE: İBB (D) - Giresun - KSK (D) - Darüşşafaka - Gs (D) 9

UŞAK: Best - Tofaş (D) - Banvit - Gaziantep (D) - Biz 9

BEST: Uşak (D) - İBB - Giresun (D) - KSK - Darüşşafaka (D)

Bizim TED'i yeneceğimizi düşünürsek galibiyetimiz 9 oluyor. Bu durumda BEST'e üç galibiyet lazım. Yani bu hafta Uşak'ı deplasmanda yenemezlerse işleri çok zor. Dört farkla kazanırlarsa, bu sefer Uşak'a bizim maç dışında ekstra bir galibiyet gerekecek.

Özetle şu tabloda düşmemiz düşük ihtimal. Ama yok bunu da başarırlarsa, ayakta alkışlamak lazım mucizeyi gerçekleştirdikleri için...