PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beşiktaş Maçı Desibel Rekoru Denemesi

Gürkan Asma
22.03.2017, 10:21
Kırarız kıramayız ama çok önem veriyorum ben fakat pek konuşulmuyor forumda. Bu denemede sizce en uygun tezahürat hangisi olur ? Fikir paylaşımı yapalım :)

selcuk
22.03.2017, 10:28
cok erken bir deney

daha cati tamamen kapanmadan, tribün kapasitesi tamalanmadan

uy aha da bence en yüksek ses cikar

Yiğit Gayretli
22.03.2017, 10:30
Gereksiz gaza gelme ürünü. Yahu ne böyle bir rekora ihtiyacımız var ne de böyle bir rekorun herhangi bir getirisi...

Gürkan Asma
22.03.2017, 10:51
Gereksiz gaza gelme ürünü. Yahu ne böyle bir rekora ihtiyacımız var ne de böyle bir rekorun herhangi bir getirisi...
Aslında güzel bişey gaza gelinecek bi durum yok biz normalden fazla bağıralım olursa olur, sonuçta dediğin gibi hiçbi getirisi yok :)

Fatih Özkan
22.03.2017, 11:00
Bu tür şeyleri fuzuli görüyorum.

Mustafa ÖZDEMİR
22.03.2017, 11:14
Zor

Oğuz ZEYTİN
22.03.2017, 11:45
Bak; gol atma rekoru dersen, Liverpool'un 8'ini geçelim dersen varım ama bunlar fasa fiso...

Maçı kazanalım, yeter.

artvints
22.03.2017, 11:48
boş işler. :)

zekeriyya
22.03.2017, 11:54
rekor rekordur
kıralım gitsin
hiç bir zararı olmaz :)

murmut
22.03.2017, 11:58
Daha senkronize bagirmayi beceremiyoruz, 5-6 tane taraftar grubu ile olacak is degil bu.
Fuzuli seyler bunlar :)

ÖmürKaradeniz61
22.03.2017, 12:00
Boş işler bunlar,sen maçı kazanırsan en büyük desibel rekoru odur zaten.Maçı kazanmadıktan sonra istersen sabaha kadar bağır çağır.

only ts
22.03.2017, 12:15

Size gore hersey gereksiz

only ts
22.03.2017, 12:18
Adamlar desibel rekoru kirip, sif bununla dunya kadar reklam yapip, ismini duyuruyor
bizim cok bilmisler gereksiz diyor.

once bir anlamaya calis, bu ne ise yaricak. Yonetici olupta azicik reklamdan, tanitimdan anlayan bira deneyimi olan insanlari koysaniz suraya bmn daha guzel bir hale donusebilir.

ama nerde...

murmut
22.03.2017, 12:21
Adamlar desibel rekoru kirip, sif bununla dunya kadar reklam yapip, ismini duyuruyor

once bir anlamaya calis, bu ne ise yaricak. Yonetici olupta azicik reklamdan, tanitimdan anlayan bira deneyimi olan insanlari koysaniz suraya bmn daha guzel bir hale donusebilir.

ama nerde...
Türkiye disinda birisine sor desibel rekoru hangi takimin taraftarinin elinde, hic kimse besiktas diyemez...

Fatih Çelik
22.03.2017, 12:21
O rekoru gsliler fb maçında kırmamış mıydı? Yenilmislerdi hatta. Ağlayarak desibel rekoru kırdılar diye dalga geçilmişti. Öyle hatırlıyorum.

Gürkan Asma
22.03.2017, 12:26
Maçı kazanalım yeter diyenleri anlamıyorum, daha fazla bağırmanın maça engel olan noktası ne ? Gerekli bi şey mi? hayır, denemekten zarar gelir mi? hayır. Sanki maça takımı desteklemeye değil de desibel rekoru kırmaya gidecekmişiz gibi algılanmasını anlayamadım.

artvints
22.03.2017, 12:33
Maçı kazanalım yeter diyenleri anlamıyorum, daha fazla bağırmanın maça engel olan noktası ne ? Gerekli bi şey mi? hayır, denemekten zarar gelir mi? hayır. Sanki maça takımı desteklemeye değil de desibel rekoru kırmaya gidecekmişiz gibi algılanmasını anlayamadım.

maçın önüne geçen hareketler, ilgiyi saha içinden başka yere yönlendirme, konsantrasyonu dağıtma. sonucunda hiçbir şey kazanılmıyor. çok bağırmanın kime ne faydası olmuş bilmiyorum. reklam falan denmiş ama böyle reklam olmanın çok övünülecek de bir tarafı yok. daha yeni reklam olduk zaten dünyaya stadı temizleyen taraftar ile bak o güzeldi işte.

Ozan Gözaçan
22.03.2017, 12:35
yaw desibelden once 41bin kişi biz dar sokaklarında söyleme rekoru kıralaım ... ondan sonra bunu söylerken senkronu yakalama rekoru kıralım... daha sonra bunu daha yüksek sesle söyle falan derken desibelde kırarırız. daha aynı marşı birlikde söyleyemen adamlar desibel rekorumu kıracak ... komik olmayalım sakın deneyipde kendimizi ele güne karşı rezil etmeyelim ...

Fatih Çelik
22.03.2017, 12:38
maçın önüne geçen hareketler, ilgiyi saha içinden başka yere yönlendirme, konsantrasyonu dağıtma. sonucunda hiçbir şey kazanılmıyor. çok bağırmanın kime ne faydası olmuş bilmiyorum. reklam falan denmiş ama böyle reklam olmanın çok övünülecek de bir tarafı yok. daha yeni reklam olduk zaten dünyaya stadı temizleyen taraftar ile bak o güzeldi işte.

Bence abarttın :D

Gürkan Asma
22.03.2017, 12:38

Normalde yapmadığımız bişeyden bahsetseydik dediğin doğru olabilirdi, fakat içerdeki maçlarda zaten büyük bir çoğunluk tezahüratlara katılıyor. Sesin daha gür çıkmasından başka ne gibi bir değişiklik olacak taraftar ve konsantrasyon anlamında ? Bence çok abartıyorsunuz bu işi.

Gürkan Asma
22.03.2017, 12:42
yaw desibelden once 41bin kişi biz dar sokaklarında söyleme rekoru kıralaım ... ondan sonra bunu söylerken senkronu yakalama rekoru kıralım... daha sonra bunu daha yüksek sesle söyle falan derken desibelde kırarırız. daha aynı marşı birlikde söyleyemen adamlar desibel rekorumu kıracak ... komik olmayalım sakın deneyipde kendimizi ele güne karşı rezil etmeyelim ...

Niye rezil oluyoruz anlamadım ki :) , şimdi bu rekor söylenene göre bjk de dimi, Barcelona böyle bi rekor kırmak istese her maç kıramaz mı ? (100.000 üzerinde insan) .

Ben öyle düşünmüyorum, böyle bi organizasyon tribünde birlik olmayı, birlikte hareket edebilmeyi öğretir bize bence rekoru kırsak da kıramasak da :)

artvints
22.03.2017, 12:44
Bence abarttın :D
bak da gör. :) ekstra gıcığım tribünde abartılı hazırlıklara. basit bir koreografide bile millet kartonları stada attı, sorun oldu. maç izlemek yetmiyor insanlara, illa şahsi şovunu yapacak taraftar grubu.neden liverpool'da, manchester'da doğmadım diye isyan ettiriyorlar bana :)

Mollasalihoğlu
22.03.2017, 12:50
Hem gereksiz buluyorum hem de bence ihtimal dahilinde değil.

Bizde papaz çok, bağırmazlar inadına :)

Fatih Çelik
22.03.2017, 12:51
bak da gör. :) ekstra gıcığım tribünde abartılı hazırlıklara. basit bir koreografide bile millet kartonları stada attı, sorun oldu. maç izlemek yetmiyor insanlara illa şahsi şovunu yapacak taraftar grubu.illa neden liverpool'da, manchester'da doğmadım diye isyan ettiriyorlar bana :)

Dortmund'a ne demeli :D :D Maç öncesi ve sonu şovları severim ama maç içindeki şovları tehlikeli buluyorum cidden 61. Dakikada harcadığımız pozisyonlar örnek verilebilir mesela :) Galipken denenebilir onda sorun görmüyorum ama gereksiz bence :) Bağırmanın bi faydası olsa slav takımları tüm kupaları toplardı dediğim gibi. Senkronize yapalım yapacağımızı yederli :)

Hüseyin Çümen
22.03.2017, 13:01
Desible rekorunun kırılması değil olay. Amaç tribünleri heyecanlandırmak bence çok güzel bir girişim taraftarlarda buna hem bilet alarak hemde maç içerisinde aktif bir şekilde tezahüratları ile destek verecektir. Taraftara misyon yüklemek çok güzel

Oğuz ZEYTİN
22.03.2017, 13:07

ama nerde...

Üretemeden yani ortaya ürün koyamadan reklam-tanıtım-promosyon yapamazsın. İlk devredeki takımla yapsaydınız ya tanıtımı-reklamı-promosyonu güzel kardeşim!? Mesela Gümüşhane yenilgisi sonrası desibel rekoru mesela... Ya da neydi o takımın adı, Kızılcabölük... Önce ürünü talep edilir kılacaksın. O zaten kendi değerini bulup ekstraya gerek kalmadan reklamını yapar. 2017'nin namağlup takımı gibi...

Zaten mesajın içinde benim itiraz sebebim: Teklif sahibi olarak siz bile gerekli olmadığını söylüyorsunuz. Japon üretim ve yönetim sistemlerinde Muda diye bir kavram geçer. Kısaca ve basit haliyle izah etmeye çalışayım: Gereksiz olan süreç ve maddeleri devreden çıkarmak, israfı önlemek bir nevi... Trabzonspor organizasyonunu bu açıdan değerlendirirsek, enerjimizi gereksiz faaliyetlere ayırmaktan yana değilim.

Yapacaklarsa da İstanbul'dan kalkıp Trabzon'a gidip mani olmam, içiniz rahat olsun. :)

Mollasalihoğlu
22.03.2017, 13:10

ama nerde...

Benim iki ortağım da bjk kongre üyesi, kombineleri var her maça giderler.

Yeni statta en sevindikleri şey, Çarşı adlı desibel rekoru organizatörünün gücünün kalmaması ve taraftarın bağıran yerine anlık tepki veren seyircilerden oluşması. Bu sayede rakibi baskı altına alıp takımı ateşleyebiliyoruz diyorlar.

Çok değilse de az biraz biliyoruz.

Kaldı ki, sen Trabzon'da 40.000 kişiyi aynı anda aynı tezahürat ile bağırt, tribünün anahtarlarının sana verilmesi için kulübe dilekçe yazacağım. Trabzon tribün profilinden haberin yok ya da gözden kaçırdın yorumunu yaparken.

artvints
22.03.2017, 13:13

Yeni statta en sevindikleri şey, Çarşı adlı desibel rekoru organizatörünün gücünün kalmaması ve taraftarın bağıran yerine anlık tepki veren seyircilerden oluşması. Bu sayede rakibi baskı altına alıp takımı ateşleyebiliyoruz diyorlar.

Kaldı ki, sen Trabzon'da 40.000 kişiyi aynı anda aynı tezahürat ile bağırt, tribünün anahtarlarının sana verilmesi için kulübe dilekçe yazacağım. Trabzon tribün profilinden haberin yok ya da gözden kaçırdın yorumunu yaparken.
çarşı'nın tek vukuatı o olsa neyse. korsan ürün, bedava bilet, karaborsa, tetikçilik, çetecilik, tiner vesaire...

Mollasalihoğlu
22.03.2017, 13:14
çarşı'nın tek vukuatı o olsa neyse. korsan ürün, bedava bilet, karaborsa, tetikçilik, çetecilik, tiner vesaire...

Vukuatlara gelirsek milyon tane. Buraya yazamayacağım şeyler dahi var.

only ts
22.03.2017, 13:16

Olay 90 dakika boyunca bagirmak degil,
olay bir defaligina bu siddetli sesi cikarabilmek..

bizde o ... yok diyin bitsin kardesim.

yok bjk kongrr uyesi yok bilmemnee.. ben ne diyorum, siz ne diyorsunuz.

ne egolu insanlarsiniz.

Fatih Çelik
22.03.2017, 13:17

Umarım zamanla bizdeki çarşı türevleri de dışlanır abi. Birbirinin tezahüratına katilmayan, türkü söyleyen, maç sonu üçlüsüne kendilerine gelinmedi diye eşlik etmeyen her biri ayrı telden çalan gruplar kalmaz.

Mollasalihoğlu
22.03.2017, 13:24
Olay 90 dakika boyunca bagirmak degil,
olay bir defaligina bu siddetli sesi cikarabilmek..

bizde o ... yok diyin bitsin kardesim.

yok bjk kongrr uyesi yok bilmemnee.. ben ne diyorum, siz ne diyorsunuz.

ne egolu insanlarsiniz.

Egolu olan sensin çünkü bilmemene rağmen bilmediğini kabul etmiyorsun.

Bizdeki ..tü herkes biliyor. Bir kere de bağırırız, on kere de bağırırız. Sen ne demişsen biz ona cevap verdik, işine gelmeyince egolu olduk. Allah akıl fikir versin...

atomantcum
22.03.2017, 13:29
boş işler, gereksiz ... yarışı affedersiniz.

Ozan Gözaçan
22.03.2017, 13:32
Niye rezil oluyoruz anlamadım ki :) , şimdi bu rekor söylenene göre bjk de dimi, Barcelona böyle bi rekor kırmak istese her maç kıramaz mı ? (100.000 üzerinde insan) .

Ben öyle düşünmüyorum, böyle bi organizasyon tribünde birlik olmayı, birlikte hareket edebilmeyi öğretir bize bence rekoru kırsak da kıramasak da :)

renkdaş bugün çok karşı karşıya geliyoruz :D hadi hayırlısı :D

valla bence rezil oluruz . nedenide açık ... bizde 50tane taraftar grubu var bunlar takım sahaya çıkarkekn bile birlikde bağırmıyor kendi aralarında sıra yapmışlar sırayla bağırıyorlar . bu nedenle bizimkiler rekor zamanı önce maraton kırsın sonra biz kırarız derler görürsünüz bak .. buda rezillik olur 25bin ile kırılan rekoru 40bin kişi kıramadı diye malzeme oluruz millete ... yoksa taraftar taraftar olsa millet bir ağızdan bağıracak dense sıkıntı yok :D
saygılarımla .

only ts
22.03.2017, 13:37
Egolu olan sensin çünkü bilmemene rağmen bilmediğini kabul etmiyorsun.

Bizdeki ..tü herkes biliyor. Bir kere de bağırırız, on kere de bağırırız. Sen ne demişsen biz ona cevap verdik, işine gelmeyince egolu olduk. Allah akıl fikir versin...

neyi bilmiyorum yahu ?

sizin bilip benim bilmedigin tek sey olsa olsa nasil egolu olunur sorusunun cevabi olur.

adamlar desibel rekoru kiralim diyor, bunlarda ne gerek var diyor. bu mu sizin yoneticilik misyonunuz ?

kalkip 90 dakika ses tellerinizi delik desik eden diyen yok.

bana burada reklamdan bahseden arkadasta once reklam nedir onun tanimini ogrensin. Parasiz Reklam nasi yapilir birde bunu incelesin.

onemli olan kirip yada kirmak degil, bir ses getirmek, bunun reklaminin olmasi, isim duyurmak, isim duyuldukca satmak, sattikca kazanmak ve buyuk kulup olabilmek..

ben Amerikada Turkum dedigimde, hangi takim Fenerbahcemi Galatasaraymi diye soruyorlarsa.. sizin gibi egolu insanlarin ben yapmam ben etmem demesinden kaynaklaniyordur..

saygilar

Mollasalihoğlu
22.03.2017, 13:39
neyi bilmiyorum yahu ?

sizin bilip benim bilmedigin tek sey olsa olsa nasil egolu olunur sorusunun cevabi olur.

adamlar desibel rekoru kiralim diyor, bunlarda ne gerek var diyor. bu mu sizin yoneticilik misyonunuz ?

kalkip 90 dakika ses tellerinizi delik desik eden diyen yok.

bana burada reklamdan bahseden arkadasta once reklam nedir onun tanimini ogrensin. Parasiz Reklam nasi yapilir birde bunu incelesin.

onemli olan kirip yada kirmak degil, bir ses getirmek, bunun reklaminin olmasi, isim duyurmak, isim duyuldukca satmak, sattikca kazanmak ve buyuk kulup olabilmek..

ben Amerikada Turkum dedigimde, hangi takim Fenerbahcemi Galatasaraymi diye soruyorlarsa.. sizin gibi egolu insanlarin ben yapmam ben etmem demesinden kaynaklaniyordur..

saygilar

Peki.

Yiğit Gayretli
22.03.2017, 13:46
"Bilen" varsa doğrusuyla düzeltsin; benim bildiğim kadarıyla bu tip rekorların kırılabilmesi için bağıl koşullar var...

Mesela sesin çıkartıldığı ortam. Akustiği kusursuz bir alanda 1000 kişi ile kırar adam rekoru. Sen de 40.000 kişi ile avaz avaz yırtınırsın. Ee ne oldu şimdi? Hem bu durumda rekoru kim kırmış oldu? Bağıran mı, bağırdığı ortam mı?

Hazırlanın, "misyonum" (vizyon da olabilir, en az karıştıran arkadaş kadar naeminim :) ) dışına çıkıyorum; boş iş bunlar, boş! Lagaaaa luga... :)

Ahmet Almacı
22.03.2017, 13:49
öncelikle desibel rekoru belgeli gs taraftarına aittir beşiktaşta bu konuda bizim şampiyonluk gibi mağdurdur.. Kaldı ki beşiktaşın o ses denemesi hadi herkes bağırsın şu dakkada şunu söyleyelim değil bir anlık sevgi patlaması herkesin içinden gelen doğal sevinçin dışa vurumu.

Biz bırakın ses olayını bjk tayfası istesin 2bin kişi daha fazla ses çıkartır çünkü bizde çok başlılık var.. Yukarda metin abinin dediği gibi en önemlisi maça göre anlık tepkiler şimdilik bu süreçte bu desibel olayı bizim harcımız değil

OzcanHan61
22.03.2017, 14:28
cekirdek citleyen fanatik taraftarimizla olacak is degil bu :) daha dogru düzgün kordineli bir sekilde tezahürat yapildigina sahit olmadim ben, "güzeller icinden ben seni sectim..." diye 1-2 dakika sacmalariz anca, sanki kiz kesiyoruz sahada "güzeller icinde ben seni sectim" nedir ya :D ve ayriyetten bence bi faydasi yok, burda avrupanin ortasinda sorsan kimse besiktas demez, amerikali arkadasada katiliyorum bi acidan yurt disinda ilk galatami fenermi diyolar evet ama bu ses rekorundan veya baska biseyden degil sportif basaridan dolayi adamlar uefayi almis zamaninda avrupa tanimis sikeciler ise bi sekilde isim yapmis bizde öyle bisey mecvut degil...

edit: amerikali derken yanlis anlasilma olmasin, amerikada yasayan has TÜRK gardasimiz

Anıl C
22.03.2017, 14:33
Trabzonspor taraftari önce bu takım üstüste 3-4 mac kötü sonuçlar aldigi vakitlerde, kötü zamanlarda stadı tıklım tıklım doldursun. Bıraksınlar böyle boş beleş işleri. Bunu ortaya atan taraftar resmen ölü taklidi yapıyodur.

61_Hasan_69
22.03.2017, 14:35
Boş is dolu is onu bilmem ama adam gibi senkronize olup üçlü cekemiyoruz biz daha . Zor yani

OzcanHan61
22.03.2017, 14:37
Boş is dolu is onu bilmem ama adam gibi senkronize olup üçlü cekemiyoruz biz daha . Zor yani
aynen öyle tek yaptigimiz sey "güzeller icinde ben seni sectim, kalbimi sana ben sana verdim" :D tam komediyiz :dvl:

Enaldo61
22.03.2017, 15:03
Kırarız kıramayız ama çok önem veriyorum ben fakat pek konuşulmuyor forumda. Bu denemede sizce en uygun tezahürat hangisi olur ? Fikir paylaşımı yapalım :)

Sevdim seni bir kere, başkasını sevemem, deli diyorlar bana, desinler değişemem.

Yiğit Gayretli
22.03.2017, 15:13
İlla desibel rekoru kırılmak isteniyorsa; golden sonra çalan Kazım Koyuncu'ya ait o güzel marşın "Uy AHA!" kısmında marş susturulacak ve herkes aynı anda "UY AHA!" diye bağıracak :) Bir nidadır ve doğal olarak bağırılması gerekir. Ayrıca sondaki "AHA" kısmındaki harfler, tamamen ağız açarak çıkartılması gerektikleri için çıkarılması kolay seslerdir. Ayrıca marşın melodisi ve tonu; bas, bas-bariton, tenor, alto, soprano, mezzo soprano gibi tüm erkek ve kadın sesleri için kolaylıkla çıkartılmaya uygundur. Bunun haricinde bilindik ve aşina olunan bir marştır. Kısa olduğu için senkron sorununun yaşanma ihtimali düşüktür. Desteklenmek istenirse de diş vuruşlu seslerin yoğunlukta olduğu bir kelime ya da kelime gurubuyla desteklenebilir...

Yok, madem bu kadar önemli; getirin bir sesbilimci. Çözelim olayı :)

orhanunal
22.03.2017, 15:22
dünyanın en boş işi heralde.sen tribünde rakibi ıslığınla boğ kendi oyuncunu hatasında doğrusunda alkışla kolay kolay kimse o kutu gibi staddan çıkamaz zaten.

Furkan Özdem
22.03.2017, 15:59
Bu kadar karşı çıkacak ne var anlamadım. Reklam sadece başarıyla yapılmaz ki böyle farklı faaliyetler de olmalı. Tabi ki özgün fikirler çok daha değerli ancak rekor bize geçsin kim ne kaybeder bağırınca? Gündemde olmak bilinirliği arttırmak adına etkinliklere her zaman destek. Atıyorum yabancı bir spor sitesinde "Futbol taraftarlarının kırdığı en ilginç 20 rekor" isimli bir galeride desibel rekoruyla Trabzonspor taraftarının olması fena mı :)

Soner Albayrak
22.03.2017, 17:09
Gerek yok böyle işlere.

İskender Çakmak
23.03.2017, 09:20
Desibel rekoru için organizasyon yapılabilir. Ama ben erken olduğunu düşünüyorum.

Faruk BERBER
23.03.2017, 09:25
5-6 yıldır bomboş olan tribünleri sorgulamalıyız, 2-3 maç ilgi oldu diye hemen ayaklar yerden kesildi desibel rekoru deniyoruz.

Tribün etkisini olabildiğince doğru kullanalım yeter.

Görmemişlik olarak yorumluyorum, gereksiz.

Yiğit SARI
23.03.2017, 09:27
Top rakipteyken ıslığı ve çeşitli etkileri alışkanlık haline getirelim yeterli. Bence de gereksiz.

Mehmet
23.03.2017, 10:19
1 - 2 - 3 hep birden ıslık ve sonra herkes en gür sesiyle yine tüm stad hep birden VUUUUUU diye ses yapınca belki rekor ses olur...

Hakan
23.03.2017, 10:25
Önemli bir olay olsa bize bırakmaz Avrupa'da kırarlardı.

hakankurt1967
23.03.2017, 11:11
Bence bjk maçında yapılmaması gereken birşey. Zaten rekor adamların elinde, başaramazsak rezil oluruz. Hem disiplin kuruluna sevk edildik. Oradan ne netice çıkar bilinmez. Stad tam anlamıyla dolar mı şüpheli.

Abdülkadir Kılıç
23.03.2017, 11:27
Boşa uğraş. Ayrıca yapamayız da.

Yiğit Gayretli
23.03.2017, 11:34
Sizi vizyonsuzlar sizi :)

castillo61
23.03.2017, 11:41
1 - 2 - 3 hep birden ıslık ve sonra herkes en gür sesiyle yine tüm stad hep birden VUUUUUU diye ses yapınca belki rekor ses olur...

hahahaah bitiyorum bu
balina tezahüratına

Huuuh
Huuuuuuuh

http://194.1.207.229/giata_der/800_jpgs/a_e/cat017951_210_04.jpg

hakankurt1967
23.03.2017, 11:44
sizi vizyonsuzlar sizi :)

:d:d:d:d:d

Fatih Solmaz
23.03.2017, 12:31
Bjk taraftarı 2-3 kez biraraya geldikten sonra yapmadı bunu. mantıklı olun biraz.
rezalet derecesinde senkronizasyon sorunu var. yarısından fazlasını 3'lü çekmesini bilmediği bir topluluktan bahsediyoruz. Allah vere de bu maçta böyle bir işe kalkışırsak hem stadda hem de çıkan ölçüm değeriyle rezil rüsva oluruz. herşeyin bir sırası var.

Mehmet
23.03.2017, 12:34
deneye deneye yapılır... Yapmak için ısrarcı olmak lazım...

İlkhan
23.03.2017, 21:09
hahahaah bitiyorum bu
balina tezahüratına

Huuuh
Huuuuuuuh

http://194.1.207.229/giata_der/800_jpgs/a_e/cat017951_210_04.jpg

Bizim TG bunu UYY olarak yapmıyor muydu ya? :D

batuhanTs
23.03.2017, 21:40
41 bin kişi hep bir ağızdan çekirdek çıtlarsa bir rekor gelebilir buna eminim

castillo61
23.03.2017, 21:45
Bizim TG bunu UYY olarak yapmıyor muydu ya? :D

hamsi versiyonu da güzel:dd
hakkını yemeyelim

Berke6198
23.03.2017, 22:15
Desibel rekoru kırmak için birlik-beraberlik gerekir. Sesinin son damlasına kadar bağıran bireyler gerekir. Son Galatasaray maçında tribünde olduğum için net bir şekilde diyorum ki: Desibel rekoru falan hikâye :)

zafercalikoglu
24.03.2017, 11:38
Desibel rekoru kırmak için birlik-beraberlik gerekir. Sesinin son damlasına kadar bağıran bireyler gerekir. Son Galatasaray maçında tribünde olduğum için net bir şekilde diyorum ki: Desibel rekoru falan hikâye :)

aynı düşüncedeyim ,desibel için staddaki taraftar gruplarının daha iyi organize olması şart ,beşiktaşı geçmek zor ama ,denemekte fayda var,

Tolunay Abdioğlu
24.03.2017, 11:57
Bu olayın gündem olması bile aslında güzel bişey. Koreografi başlamadan 5-10 dakika önce denenebilir. Yani saat 18.45 gibi stadın full olması lazım. Gaziantep maçında Medical Park Arena'daydım.25-30bin kişi civarındaydık. Atmosfer etkiliydi. Galatasaray maçını televizyondan izledim. Gören gözler için tribünlerin Avni Aker'de olduğu gibi her telden çalma olayı yok. Bi bütünlük yakalanmış sonunda. Bu iş denenecekse 3'lüden başka bişey olmaz, olamaz.

Ayrıca Allah izin verirse Beşiktaş maçında oradayım. Bi 5 kişilik ses katkısı için de söz verebilirim. :)

hakankurt1967
24.03.2017, 12:40
Bizim tribünlerimiz de 40-50 grup var oldukça desibel rekoru kırmak bir yana rezil oluruz. Gruplar bi takım kötü gittiğinde ortak slogan buluyorlar yönetim istifa. Gerçi ona da muhalefet olan da oluyor. Desibel rekoru zor kırarız. Daha sahamızda 3 5 maç oynamışız. Biraz daha taraftar profili otursun sonra inşallah.