PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kemençe Kursu BULUNDU!

Tunga
19.12.2006, 19:10
Türkiye'nin nota ile / doğru usul ile kemençe çalan tek kemençecisi, TRT'de kadrolu tek kemençe sanatçısı Naci KESKİN Kadıköy'de kemençe kurslarına başlamıştır.

Şimdilik Pazartesi akşamları yürütülen bu kursa öğrenci alınacaktır.

İlgilenen arkadaşlar benimle temasa geçebilir. Sitemizi kendisine methedip durdum. Umarım ilgi de yüksek olur.

Kendisi şu anda bir de internet sitesi yaptırıyor. Site adını sanatçının altın işli kemençesinden alıyor:

http://www.altinkemencem.com/picture_library/yapima.gif

www.altinkemencem.com

Yakında bu sitede kemençe üstatlarının yüzlerce eserini de online olarak dinleyebileceksiniz.

Mahalli seviyede değil de, bir konservatuvar havasında bu işi öğrenmek isteyenlere duyurulur.

Tunga
19.12.2006, 19:18
1alHBI5jqGM

Adem Erdoğan
19.12.2006, 20:52
kursla ilgili daha detaylı bi bilgi alabilirmiyiz acaba.Saat mekan ücret vs...

Tunga
19.12.2006, 21:48
Henüz bu detayları bilmiyorum. Bu hafta sorarım kendisine. Ancak paradan puldan önce bu işe gerçekten niyetli / hevesli olanları istiyor.

Zamanı da sorarım sizin için ancak bildiğim kadarıyla Pazartesi akşamları saat 19:00 gibi oluyor. Şimdilik bu kadar daha detayını sonra vereceğim.

Adem Erdoğan
19.12.2006, 22:58
ok abi saolasın.Bende baya bi heves var.

TSelif
19.12.2006, 23:00
Ohh oh ne güzel hemde Kadıköy'de:D

LazAnisT
20.12.2006, 10:20
Tunga kardeşim bu kursla ilgili detaylar için senden haberler bekliyorum.

şahsım adına ilk problem hafta içi olması.İş yeri güneşli ve çıkış saatim 18.30

Onunla görüşmenizde hafta sonu olmasını isteyen arkadaşlar var dersen çok memnun olurum

Tunga
20.12.2006, 22:29
önümüzdeki hafta sorularınıza yanıt vereceğim. Ama haftasonu onun sürekli programı olması nedeniyle zor gözüküyor.

Ben aslında sırf BMN'ye özel bir sınıf olur diye hayal etmiştim ama şimdilik zor görünüyor.

28TS61
20.12.2006, 22:43
almanya krefeld yakinlarinda kemence kursu varmi acaba.
ariyorum ariyorum ama halen bulamadim bi kurs
yardimci olursaniz memnun olurum

Tunga
20.12.2006, 22:45
Daha İstanbul'da yeni bulabildik, Almanya'da zor gerçektende. Ama kendisine sorarım. Belki Naci Bey biliyor olabilir.

28TS61
20.12.2006, 22:48
Daha İstanbul'da yeni bulabildik, Almanya'da zor gerçektende. Ama kendisine sorarım. Belki Naci Bey biliyor olabilir.

tsk ederim.

Enes Berfin
20.12.2006, 23:32
1alHBI5jqGM

Harika Caliyor ve Süper sesi var.

Adem Erdoğan
21.12.2006, 00:13
önümüzdeki hafta sorularınıza yanıt vereceğim. Ama haftasonu onun sürekli programı olması nedeniyle zor gözüküyor.

Ben aslında sırf BMN'ye özel bir sınıf olur diye hayal etmiştim ama şimdilik zor görünüyor.

Abi detaylar belli olsun BMN den sınıfta çıkar aslında.

Nuray
23.12.2006, 09:47
ya çok güzel olur detaylar açıklansın bi çok talep olucaktır bende halk oyunları kursu weririm bi ekip kurarız:D

LazAnisT
31.12.2006, 12:13
Bu kursla ilgili haberleri bekliyoruz.

Tunga
07.01.2007, 00:55
Evet arkadaşlar,

Bugün Naci hoca ile birlikteydim gene. Kendisi bu tür kurs işlerini dernekteki bir "horon hocası" arkadaşının organize ettiğini ve yer / saat / zaman / ücret gibi konularda o kişinin ilgilendiğini söyledi.

Onunla irtibata geçmeniz gerekiyormuş.

Telefonlarını buraya yazıyorum, dileyen irtibata geçebilir. Sizden ricam irtibata geçtiğinizde görüştüklerinizi buraya yazın da, diğer arkadaşlarımız da bu bilgilerden haberdar olsun.

Kemençe kursu yanında horon dersleri de veriliyormuş. Eğer yeterli çoğunluk sağlanırsa, özel bir sınıf açmak da mümkün dedi hocamız. Hatta bu ister Anadolu Yakasında istenirse Avrupa Yakasında olabilirmiş.

İrtibat Telefonları: AclanHoca (Ajlan da olabilir, yanlış anlamış olabilirim)

532 321 17 18
533 362 99 60

Top sizde şimdi...

sümela61
07.01.2007, 01:00
Tunga alakan ve emeğin için çok teşekkürler... ben "horon" kursu düşünüyorum kendi adıma... başka düşünen arkadaşlar varsa ayrı gayrı gitmeyelim, beraber gidelim isterim... ben yarın bu numaralardan ilgili kişilere ulaşıp görüşmem hakkında detayları sizinle buradan paylaşırım arkadaşlar...

Tunga
08.01.2007, 14:16
Ne oldu? Verilen telefonları arayan bir Allah'ın kulu yok mu?

Sevgi
08.01.2007, 14:37
Ne oldu? Verilen telefonları arayan bir Allah'ın kulu yok mu?

Aslında ben aramak istedim Kemençe çalmayı ciddi boyutlarda istiyorum fakat bir arkadaşa ''ben kemençe çalabilirmiyim sence'' türünde soruma ''ne gerek var sen konuş yeter'' cevabını alınca duraksadım.Henüz ne demek istediğini çözemediğim:(

Tunga
08.01.2007, 14:53
Ben kemençe dersi alıyorum. Benden sonra bu dersi almaya giden bir bayan var. Benden bir saat sonra onun dersi başlıyor. Kendisi 40 yaşlarında ve 6 aydır kemençe dersi alıyor.

Geçen hafta onun dersine de kalıp dinledim ve hiç anlamadığım birşeyi yapıp kalkıp horon oynayasım geldi. O kadar iyiydi yani.

Naci Hoca temelden ve temel nota bilgisi ile bu dersi verdiği için öğrenmek hiç de hayal değil.

Sevgi
08.01.2007, 14:57
yani benim gibi doğuştan yeteneksiz biri bile çalabilir.Peki bütün cesaretimi toparlayıp arayacam.

Sevgi
08.01.2007, 16:37
evet arkadaşalr ben Ajlan Sezer Genç beyfendiyle görüştüm.
Avrupa Yakasında Topkapıda Pazar günleri saat 12:00 da aylık ücreti 100 YTL Anadolu Yajasında Kadıköy de pazartesi akşamları 19:30 da aylık ücret 120 YTL iki aylık ücreti peşin alıyorlar :) Notalı öğretiliyor, biraz çalışmayla yapılabilirmiş fakat yetenekte lazım diyor :D
Ben bu kadarını öğrendim :)

LazAnisT
08.01.2007, 20:58
Hepsi tamamda yetenek olayı işi bozuyor.:)

Sevgi
08.01.2007, 21:22
''baktık yeteneğimiz yok ne sizi yorarız ne biz yoruluruz, ayrılırız '' dedim :)
''ona istinadan 2 aylık ödemeyi peşin alıyoruz'' cevabını aldım :D
gitmek isteyen arkadaşlar eminimki iki ayda içinde ki yeteneği dışarı çıkarabilir :D Benim biraz daha düşünmeye ihtiyacım var birde kemençeyle konuşmam arasındaki bağlantıyı çözmeliyim :)

Tunga
08.01.2007, 23:33
Kemençe öğrenimi ve yetenek mevzularında yetkili ve uzman kişi Naci Hoca'dır. Ajlan Hoca horon hocasıdır ve ne yazık ki klasik bir cevap vermiş. Gözünüzü korkutmasın.

Haddim olmayarak da olsa birkaç kelam edeyim. Kemençe 3 telli ve perdesiz bir saz. Diğer pek çok enstrümana göre dezavantajları:

- Perdesiz oluşu (yani notaların yerlerini önce elinizle, bir süre sonra da kulağınızla bulmanız gerekiyor)
- Kemençeyi tutan elin sazı çevirmek zorunda bırakması. Bu da zamanla çok kolay aşılabiliyor.
- ve elbette yay. Bu işte diğer enstrümanlarla arasındaki en önemli zorluk. Bu da aşılıyordur (inşallah :) )

Avantajları:
- Bir mana ifade eden ile melodinizi çaldığınızda aldığınız keyif. Ben hala tadını çıkarıyorum. Eüer kemençenin sesi sizi de benim gibi mestediyorsa, değmeyin keyfinize...

sümela61
08.01.2007, 23:40
aslında hem kemençe hem de horon öğrenmek istiyorum ama ikisi birden ağır gelir... öncelik şu an için horonda... hiç haz etmediğim halde gitmek durumunda kaldığım şeylerden birisi de düğünlerdir... benim için tek cazip yanı kemençe ve horon olur düğünlerin... ancak onlarda da kemençe duyup da horona kalkamamak ayrı bir ızdıraptır... elbette ki asıl amaç kültürü öğrenmek, yaşatmak ama bu durum da bir neden teşkil etmiyor değil hani... :)

Nuray
09.01.2007, 12:36
arkadaşlar ben haddim olmayarak bi tavsiyede bulunmak istiyorum kemençe öle birden alt yapısı olmayan biri tarafından pat diye öğrenilcek bişe diil kulak aşinalığı gerekiyo mutlaka bunun içinde bence önce horon dersi almanız daha ii bi yol yani rtimleri tanıyabilmek için

bahadiroglu
11.01.2007, 10:49
Nuray arkadaşımızın dediklerine aynen katılıyorum.

ben kemençe çalan bir insanım.
bakın baştan söyleyeyim şevkinizi kırmak için söylemiyorum ama öyle 3-5 ayda kemençe çalarım kemenceci olurum diye kursa gidiyorsanız boşuna paranızı harcamayın.Bu iş ilk başta bir gönül işdir, daha sonra sabır işidir.İlk başta bu işe hayatınızı adamanız gerekiyor.Çünkü kemençe hayatınıza bir girdi mi bir daha çıkmayacak ona göre.Ben bu işi evlenmeye benzetiyorum.Evlenirsiniz bir eşiniz olur sonra çocuğunuz, ama sonra ya ben sıkıldım bu evlilikten vazgeçiyorum diyemezsiniz.kemençe çalma işide böyledir bir aşk işidir gönül vermek gerekiyor.Zaten bu olursa gerisi gelir.

aynı zamanda karadeniz kemençesi bildiğiniz müzik aletlerine benzemez bunu hatırlatayım.Gitar gibi nota yerleri söylenip kemençe çalmaya başlanamaz bunu unutmayın.Bu işin notası kafadadır.önüne nota kağıdı koyup kemençe çalan adam ben hayatımda görmedim.kemençe de birincisi yay lazım ikincisi ona uyacak parmak lazım üçüncüsü kemençenin kendisini sürekli sağa sola çevirmeniz gerek, yani her iki kol ve parmaklar sürekli aktif olacak, hiç durmadan hareket edecekler.

işte şimdi nuray arkadaşımızın dediğine geliyorum ; parmak yay hareketten önce en önemlisi ruh tur. bu aleti üsütn bir ruhla çalmanız gerekiyor.iki kayde atan istanbulda büyük kemençeci sanılıyor ama hiçbirinde Ruh yok.
Bu iş için belirli bir altyapı mutlaka gerekiyor.Çocukluğunuzdan beri bir şekilde kulak aşinalığı olması size %100 avantaj sağlar.yayla şenliklerinde horon ettim yıllarca, masabaşı çok kemençe dinledim diyorsanız bu işi kapmanız çok kısa sürer.
Bir sürü kemençeci var piyasada ama gidipte kadırga da sis dağında yemin ederim hiçbiri horon teptiremezler.Çünkü ritm bilmezler. Kemençe binaların arasında değil yaylaların havası koklanarak öğrenilir işte o zaman üstün bir ruhla kemençe çalar insan.

ha birde şunu hatırlatayım ; hiçbir kemençe üstadı nota ile kemençe çalmaz ve nota bilgisine ihtiyaç duymazlar.Çünkü onların notası ruh larıdır.

Ayşe Aygün
11.01.2007, 17:29
Bir çalgı aleti çalma konusunda o kadar yeteneksizimdirki düdük bile çalamam. gerçi horon konusunda da o kadarımdır ama çalışarak onu aşabilirm.Eğer horon kursu gibi bir durum olur ve şartlarda uyarsa bend evarım horona.kemençeyi dinlemekle yetineyim şimdi buda bana yeter. bence herkes işiniz yapsın bende dinleyeyim :)

sümela61
11.01.2007, 18:13
Nuray arkadaşımızın dediklerine aynen katılıyorum.

ben kemençe çalan bir insanım.
bakın baştan söyleyeyim şevkinizi kırmak için söylemiyorum ama öyle 3-5 ayda kemençe çalarım kemenceci olurum diye kursa gidiyorsanız boşuna paranızı harcamayın.Bu iş ilk başta bir gönül işdir, daha sonra sabır işidir.İlk başta bu işe hayatınızı adamanız gerekiyor.Çünkü kemençe hayatınıza bir girdi mi bir daha çıkmayacak ona göre.Ben bu işi evlenmeye benzetiyorum.Evlenirsiniz bir eşiniz olur sonra çocuğunuz, ama sonra ya ben sıkıldım bu evlilikten vazgeçiyorum diyemezsiniz.kemençe çalma işide böyledir bir aşk işidir gönül vermek gerekiyor.Zaten bu olursa gerisi gelir.

dediklerinize harfiyyen katılıyorum... aslında bunu kemençe ile sınırlandırmamak gerek... sanatın, sporun hangi dalı olursa olsun; ciddi bir emek, zaman, sabır ve disiplin ile yaklaşılmayan hiç bir iş başarıya ulaşmıyor... hatta bu; iş hayatımız, özel hayatımız için de geçerli bir kural...

bunun yanında kemençenin de kendine has gereklilikleri olabilir, bunu da sizin gibi konu hakkında daha derin bilgi sahibi kişiler bilmektedir ki, bunu da mesajınızda belirtmişsiniz... bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler...

gitar konusunda bir hayli yol almış bir arkadaşımın gitara ilk başladığı yıllarda günde 6 ila 8 saat çalıştığını biliyorum... dediğiniz gibi bu iş "aşk" işi... ve sanırım bu işin sonu yok... yani "ben oldum", "bitirdim" gibi bir durum sözkonusu değil... bence olayı keyifli kılan da bu...

bahadiroglu
11.01.2007, 19:06
ben günde en az 9 saat çalışıyordum ilk kemençeye başladığım zaman...

Bunu neden yazıyorum; gitar çalan arkadaşınızı 6-8 saat çalıştığı BMN üyelerine abartı gelmesin diye...

evet , ilk başladığım zamanlar günde en az 9 saat çalışıyordum. en az o da...

Nuray
11.01.2007, 19:17
ewet kesinlikle çok sabır geterektiren bi uğraş bu sabrıda aşkla kazanabilirsiniz ancak we kesinlikle kemençenin notası olamaz bi ayağınla oynarsın ve kendi içindeki notalarla çalarsın hissetmen gerekiyo ben 12 yıldır halk oyunlarının içindeyim her yöreden hemen hemen oynadım we bi çok enstrmanla içli dişlı oldum ama kemençe herkesin harcı diil ama bu caydırmak değil arkadaşlar yanlış anlamayın sadece kemençenin sewgiyle canlanabileceğini ifade etmek istedim

sümela61
11.01.2007, 19:45
yukarda bahsettiğim arkadaşımın bir sözü vardır:

"azim ve disiplinle çalışıp da, gitar çalamayacak kimse olduğunu sanmıyorum..."

demek istediği gitarda başarılı olmanın olmazsa olmazı; disiplini elden bırakmamak olduğuydu... yani "yetenek" şart değil demek istemişti... "yetenek" işinizi kolaylaştırır ya da "kendinize has" üsluplar yaratmanıza sebep olur... ama iyi bir gitarist olmak için şart değildir... yetenekli birisi sizin 8 saatlik çalışmada kat ettiğiniz yolu, 1 saatte kat edebilir... ama hiç çalışmazsa yeteneğinin bir anlamı olmaz ve yeteneksiz birisi kadar bile çalamaz doğal olarak...

o yüzden "ben yeteneksizim" gibi tesbitler gözünüzü korkutmasın... mesele olayı ne kadar ciddiye alıp almadığınızla alakalı...

bilmiyorum kemençe için de geçerli midir bu yazdıklarım, ama ben geçerli olduğunu düşünüyorum...

bahadiroglu
11.01.2007, 21:29
şimdi yetenek olayı şöyle ;

Bir kemençe kaydesini birisi 1 sene de tam olarak çalar diğeri 2.5 sene sonra tam olarak çalar.yetenek burda ortaya çıkar. merak varsa yetenek pek fazla etken de değildir. merak duyarsan ilal ki çalarsın.
merak duymak içinde çevrenin kemençe ile ilgili olması gerekiyor biraz da.ailevi destekte çok önemli.bu konuda benim ailem bana hiçbir destek vermemişti.bu yüzden kemençe alacak parayı da ben kendim yıllarca biriktirmiştim.ailem hep negatif yönde katkı sağladı.
kemençeye başlayanlar bir çeşmenin çanağını kırmadan bunu iyi çalamaz diye bir efsanetarzı bir batıl inanç vardır,bu yüzden bende gittim anneannemin evinin önündeki çeşmenin çanağınını kırdım :) herkes bir taraftan kovaladı, kimi zaman serendi altlarında, kimi zaman ahırda,kimi zamanda dere kıyılarında fındıklık içlerinde çalıştım çabaladım, herkes dalga geçti ilk başlarken ordan oraya kovalandık ama sonuçta aradan zaman geçince bir yerlere gelebildik.

merak altyapı sabır aşk... bunlara ihtiyaç var. o ruh içinizdeyse mutlaka çalarsınız... ruh yoksa da siz kendiniz yaratın.

Tunga
11.01.2007, 22:14
şimdi yetenek olayı şöyle ;

Bir kemençe kaydesini birisi 1 sene de tam olarak çalar diğeri 2.5 sene sonra tam olarak çalar.yetenek burda ortaya çıkar. merak varsa yetenek pek fazla etken de değildir. merak duyarsan ilal ki çalarsın.
merak duymak içinde çevrenin kemençe ile ilgili olması gerekiyor biraz da.ailevi destekte çok önemli.bu konuda benim ailem bana hiçbir destek vermemişti.bu yüzden kemençe alacak parayı da ben kendim yıllarca biriktirmiştim.ailem hep negatif yönde katkı sağladı.
kemençeye başlayanlar bir çeşmenin çanağını kırmadan bunu iyi çalamaz diye bir efsanetarzı bir batıl inanç vardır,bu yüzden bende gittim anneannemin evinin önündeki çeşmenin çanağınını kırdım :) herkes bir taraftan kovaladı, kimi zaman serendi altlarında, kimi zaman ahırda,kimi zamanda dere kıyılarında fındıklık içlerinde çalıştım çabaladım, herkes dalga geçti ilk başlarken ordan oraya kovalandık ama sonuçta aradan zaman geçince bir yerlere gelebildik.

merak altyapı sabır aşk... bunlara ihtiyaç var. o ruh içinizdeyse mutlaka çalarsınız... ruh yoksa da siz kendiniz yaratın.

Evet güzel kardeşim bu mesajın daha içaçıcı. İlki bir felaketti.

Elbette yetenek her şeyde önemli. Ama yetenek bir işi yapıp yapamamanızı değil, "iyi" ya da "fevkalade" yapıp yapamayacağınızı ayırıyor.

Bir de düzeltme yapayım. 19 yaşındaki bir arkadaşım da sizde bir yanlış anlamayı fazlaca uzatmışsınız. Nota ile çalınıyor derken, siz burada adı geçen hocamızın programlarını TRT'den sıklıkla izleyebilirsiniz. Hiç birinde önünde nota varken gördünüz mü?

Ama öğrenme sürecinde bu çok önemli, çünkü tamamına yakını anonim ve pek çok kez de doğaçlama olsa da Karadeniz Müziğinin de bir nota altyapısı var, belirli temayülleri var. Kemençe çalma konusunda şimdilik sizlerle yarışamam, doğrudur. zira bu yaşta başladım ve yoğun iş tempom nedeniyle günde 1-1,5 saatten fazlasını ayıramıyorum. Ama çaldığım ilk enstrüman kemençe değil. Hepsi için geçerli bazı kaideler var. Hepsinin de zorlukları var. Aynı şey Türk Sanat Müziği için de geçerli ki orada usül ve kalıplar çok daha katı.

Örnek olarak Ud'u verebilirim mesela. Bir konservatuvar hocası ile çalışıyordum. Ondan önce de çalabiliyordum ama sadece kulaktan. Ne zaman ki gerekli altyapıyı öğrendim, o zaman yaptığım iş doğru olmaya başladı.

Her enstrüman için onu çalan kişiler tarafından oluşturulmuş bir zırh var. Oysa bunu aşıp, insanlara bu sesi seven insanlara ön ayak olmak bence çok önemli. İlkokullarımızda bağlama yerine mandolin dersleri alarak, flüt çalarak büyüyoruz. Öğrendiğimiz solfej tamamen batıya endeksli. Oysa gerek Sanat Müziğimizde, gerekse de Halk Müziğimizde de bir solfej altyapısı var ve maalesef bunu bize öğretmiyorlar. Bu nedenle de usülleri çalışırken çok zorlanıyoruz.

Nota işine tekrar gelecek olursak: Bugün İbrahim Can ve Naci hoca ile beraberdik. Naci Hoca ben çalarken aynen şöyle söyledi: "Keşke 9 yaşında bu işi öğrenirken bana da şöyle bir anlatan olsaydı da defalarca yanlışı yapa yapa öğrenmek yerine doğrusunu baştan öğrenseydim".

Çok bilinen bir Türküyü gidin konservatuvarda 10 hocaya notalandırtın. Hepsinin de kendi duyusuna göre farklı notalandırdığını göreceksiniz. İşte yorum farkı da buradan çıkıyor. Ama tüm notaları aynı olmasa da hepsinin usüllere uygun notalandırdığını göreceksiniz.

Nota işini detay ya da teferruat görmek, kendi yaptığınız işi küçümsemek olur ki, bence yapmayın.

Bir de son not:

@ bahadiroglu

Bu işe başlamak istememdeki esin kaynaklarımdan birisi de sen ve senin eklemiş olduğun özellikle Katip Şadi ustanın videolarıdır. uzun zamandır eklemediğinin farkındayım ve bekliyorum.

kemenceplayer
21.01.2008, 13:22
KEMENCE KURSLARI İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ (http://www.kemencem.com/v2/index.php?option=com_content&task=section&id=13&Itemid=70)

SAYGI VE SEVGİLERİMLE...

gencihan
29.09.2008, 15:20
ARKADAŞLAR HORON OYNAMAYI EN İYİ ŞEKİLDE ÖĞRENMEK VE KEMENÇE ÇALMAK İSTEYEN.ÖĞRENMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR www.kemenceminsesi.com (http://www.kemenceminsesi.com) adresinden bize ulaşabilirler. KEMENÇE ÇALMAYI VE HORON OYNAMAYI ÖĞRETİYORUZ.

yavuzkontek
16.03.2009, 17:47
Merhaba arkadaşlar ben ankarada oturuyorum
Bildiğiniz gittiğiniz bir kemençe kursu varsa paylaşırsanız çok sevinirim
Bir kemençe aldım 1 seneden fazladır elimde duruyor ve koskoca ankarada kemençe kursu bulamadım
Bilgilendirirseniz çok sevinirim

EyüpKILIÇ61
16.03.2009, 17:56
Merhaba arkadaşlar ben ankarada oturuyorum
Bildiğiniz gittiğiniz bir kemençe kursu varsa paylaşırsanız çok sevinirim
Bir kemençe aldım 1 seneden fazladır elimde duruyor ve koskoca ankarada kemençe kursu bulamadım
Bilgilendirirseniz çok sevinirim

Balgatta Sayıştayın arka tarafında Saadet partisini binası var.Onun hemen yukarısında Osman Tan Büyükliman Derneği var.Bu konuda oradan bilgi alabilirsin.Horon kursu var oranın ama kemence kursu veriyorlar mı bilmiyorum. Bir görüş istersen.Bordomavi.Net üyesiyim dersen daha da alakadar olurlar :)

Ayrıca Ankara'daki BordoMavi.Net organizasyonlarına da bekleriz Yavuz :)

ismgdkl
28.07.2009, 22:42
uşaklar allah razi olsun,çok faydalı oldu valla.vakit buldukça girecem üye oldum.Hocanın numarasını kaydettim,ancak 1 ay sonra başlarım sanırım,vakitte nakitte yok bu aralar:).çok saolun.ismail gedikli.

Selami Gürpınar
29.07.2009, 09:00
Benimde kemençeye aşırı derecede ilgim var ve çalmak istiyorum şu sıralar Trabzondaki abilerimle görüşmekteyim iyi bir kemençe almak için, başka yardımcı olabilecek birileri de varsa sevinirim ayrıca Ankarada da kurs bulmam gerekiyor fotoğraf çekilmek hariç elime bile almadım daha.

Emirhan Makul
31.07.2009, 17:36
Şuanda bu kurs kadıköyün neresinde ?

Emirhan Makul
21.08.2009, 02:00
Tunga Abi bir bilgi verebilir misin halen daha devam ediyor mu nerede web sitesi yok nasıl ulaşırız ?

karayemiş86
24.09.2009, 20:53
2009-2010 dönemi için Ekim ayında Maltepe Halk Eğitim Merkezi'nde açılacak. Kayıtlar başladı. MEB'na bağlı olduğu için kurs ücreti son derece uygun.
Bilgi için:http://www.maltepehem.gov.tr

Kültürümüze sahip çıkalım!

osqr_
24.11.2009, 16:57
s.a ben kemençe kursuna katılmak istiyorum bana bu konuda bilgi verebilirmi yetkili kimse msj gönderirse sevinirim şimdiden teşekkür ederim