PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mehmet Ali Şahin ve Fenerbahçe yalakalığı!

Emorfo
19.12.2006, 13:16
Mehmet Ali Şahin'e malesef başından beri içim ısınmadı. Bir kaç sene önceye gidecek olursak, FB yöneticileri kendisini ziyarete gidiyor, toplantıdan sonra açıklama yapılıyor. O dönemde Trabzonspor il Fenerbahçe şampiyonluk yarışı veriyor. Bakan Şahin Avrupa'da bizi en iyi temsilcek takım kimse o şampiyon olsun. Fenerbahçe daha iyi bir takım o şampiyon olsun diyor...
Daha sonra siyasetin müdahelesi ile Ulusoy'un önü kesiliyor ve yine arkasından AKP hükümeti çıkıyor ve federasyon bir anda Bıçakcı yönetim ile fenerasyona dönüyor. Trabzonspor'un şampiyonluğu bu arada uçup gidiyor. Başröllerde ne tesadüftür ki Şekip Mostoroğlu'nun sınıf arkadaşı Cem Papila ve yan hakemler. Şekip Mostoroğlu federasyondaki görevi sürdüğü halde o dönemlerde sık sık Aziz Yıldıvım ile biraraya geliyor olması çok dikkat çekicidir. Daha sonra ne oluyor. Fenerasyonun ömrü uzun olmuyor genel kurula gidiliyor, Aziz'in köpeği Şekip Mostoroğlu Aziz tarafından as başkanlık ile ödüllendiriliyor. Genel Kurul tarihi netleştikten sonra kulisler başlıyor, siyaset destekli Bermek ilk uzun bir yargı sürecinden sonra seçim yasağı kalkan Ulusoy aday oluyor. Bütün siyasi bakılara rağmen Ulusoy yeniden federasyon başkanı oluyor. Bunu bir türlü içine sindiremeyen siyaset özellikle fener yalakası bakan Şahin soruşturma açacağım öyle yapacağım böyle yapacağım diyerek göz dağı veriyor. Gayri resmi tehdit ediyor. Soruşturma yapılıyor felan sözde bazı şeyler bulunuyor ortada hiç bir yargı kararı olmasına rağmen her gün Federasyonu genel kurula davet ediyor. Daha önce sık sık genel kurula çağrısı yapıyordu fakat FİFA'nın bazı ülkelere futbola siyaset karışığı gereçesiyle verdiği cezalar ve sonra İran'a verilen ceza geri adım atmasına neden oldu ve bu sefer söylemlerini dğeiştirdi bu işini bize bırakmayın futbol camiası bu işi çözsün. Üstü kalabalı fenere davetiye çıkarıyor, ortalığı karıştır arkanızdayım diye. Sonra ne oluyor fenerbahçe her zaman karşısında bir düşman görmek ister. Savaşla beslenen bir camia bu sayede iç bütünlüklerini sağlayabildiler. Don kişot gibi sürekli bir düşman ararlar son yıllardaki hedefleri de Ulusoy. Adamlar ağlaya ağlaya Ulusoy döneminde şampiyonluklara ulaştılar. Son yaşanan olaylardan sonra basını da arkalarına alarak tekrar Türk futbolunu kaosa süreklemenin peşindeler tayyep amcaları ve Yalaka bakanları yanlarında...
Bakan Şahin'in fenerbahçe yalakalığı bitmek bilmiyor. Spordan Sorumlu Devalet Bakanı'nın şu açıklaması normal midir. "İkinci yarıda başta Fenerbahçe olmak üzere bütün takımlarımıza başarılar dilerim" Bu cümle söylenecek bir cümle değildir. bu cümleyi geçtiğimiz günlerde Lütfi Kırdar'da düzenlenen Trend Fuarının çıkışında söylediği. Fuarda ne ilginçtir Aziz yıldırım ile aynı anda geliyor fuara giriyorlar ve yine ne tesadüftür ki Aziz yıldırım ile Cola Turka standında tekrar biraraya geliyor. yalakalığında bir sınırı vardır. Millet kendilerini bu ülkeye hizmet etmek için seçti Fenerbahçe yalakalığı yapmaları için değil. Bu işin birde sandığı var nasıl olsa orda da görüşeceğiz.
Son bir kaç günde ne oluyor peki, fenerbahçe başkan vekili nihat özdemir Azizeye ve fener everilen cezayı değerlendiriyor, federasyonu bonbandırmana tutuyor. Başkanı ve yalaka bakanlarını göreve çağrıyor. Bu gün ne oluyor peki. Yalaka bakan Mehmet Ali Şahin Özdemir'den pası aldı gol yapmaya çalışıyor. Bu gün yine federasyon bıraksın felan filan diyor. Ulan senin işin gücün yok mu. Bu millet seni oraya fenerbahçeye yalakalık yapman için mi seçti. Bu milleti salak mı sandınız. Bu danışıklı dövüşü anlamayacak mı sandınız. Mehmet Ali Şahin denen bakana dikkat edin, o masum gözlüklü adamın arkasında sarı lacivert bir yalaka var. Millet ekmek bulamıyor bakanın derdine bakın. Sandık yaklaşıyor efendiler ayağınızı denk alın.

macka61
19.12.2006, 14:09
yani bunu bilmeyen var mı acaba

FANATIK61
19.12.2006, 14:13
Bu Sahislarin yüzünden bizim Türk Futbolu ilerleyemiyor maalesef. Böyle sacma sapan tek tarafli aciklamalari baska bir Ülkenin Bakanin'dan duyamazsiniz.

Ne de olsa burasi Türkiye, Magazin Forever...

Gürkan
19.12.2006, 15:09
adamlara bak ya şu futbolun merakına ülke siyasetini umursmadılar.

cicero9
20.12.2006, 01:41
Umarım, bu sığır yavruları yüzünden, örnekleri çokça mevcut olan cezalardan birini FIFA bize de gömmez.
Senin federasyonun özerk çalışmıyor veya bazı kurumların illegal deyip seneler boyu FIFA turnuvalarından men ettiği ülkeler mevcut. Ben bizdeki zihniyetin de gelişmemiş, ilkel futbol ülkelerinden öte olduğunu düşünmüyorum.

Vegas
20.12.2006, 13:02
"İkinci yarıda başta Fenerbahçe olmak üzere bütün takımlarımıza başarılar dilerim":D :D :D

Ezikligin boylesi:D

İslam Sezer
20.12.2006, 13:33
"İkinci yarıda başta Fenerbahçe olmak üzere bütün takımlarımıza başarılar dilerim":D :D :D

Ezikligin boylesi:D
kardeş adam spor bakanı,böyle dediyse buna ezikliğin böylesi değil şerefsizliğin böylesi denir...

A.Alper
20.12.2006, 13:38
kardeş adam spor bakanı,böyle dediyse buna ezikliğin böylesi değil şerefsizliğin böylesi denir...

bu yorum 10 üzerinden 11

zeki gursoy
20.12.2006, 15:37
ben geçende aynı konu üstüne yazmıştım...
mali şahini bu tavrı çok meşhurdur arkadaşlar.içinizde memur olan varsa memurlarla sendikaların yaptığı görüşmelerdeki tavrını biliyosunuzdur.içinde olduğum için söylüyorum, inanın bi ara memurlarla halkı bile karşı karşıya getirmeye çalıştı.sanki memura zam verince hayati öneme haiz birçok proje rafa kalkacak diye...federasyonları birbirine düşürdü...tek hedefi var sendikal faaliyeti bitirmek...nooldu memura vermedinde nooldu? hangi yatırımı yaptın memura vermedinde?...
neyse konu bu diil...adam safını açıkça belli etmiş.fedarasyonun istifasını istiyo onurlu bi davranış olur diyor...kime karşı onurlu davranış? kim istiyo istifasını? bu ülke sadece bi kulübemi endeksli? başka kulüp yokmu...
azizenin yalakaları...acaba bunlardamı febenin 30 milyon taraftarımız var zırvalarına inanıyolar ..seçim olursa başbakanda febeli ayaağına yırtarızmı diyolar?
istifa etmesini bekliyorum diyor, bu onurlu davranış olur diyor, kulüp-ler böyle istiyor diyor...
Türkiyedede herkes seçim istiyor, niye onurlu bi davranış gösterip seçime gitmiyosunuz ozaman?
bırak bu işleri, febeye yaranacağım diye bu kadar yalakalık olmaz...

degok
20.12.2006, 18:13
ufak kafalı adamlar bunlar arkadaşlar. Geçen adam çıkmış televizyona fenerin nasıl teşfik primi dağıttığını açıklıyor gargamelin programda. Ertesi gün gazetede bakanın açıklaması var. Bu teşfik primi iddialarından dolayı ulusoy federasyonu istifa etmelidir diye. Ne alakası varsa.

Emorfo
23.12.2006, 16:27
Seçim isteyenler kendine baksın!

Ulusoy hükümete gönderme yaptı: "Futbolda seçim istiyorlar. Vatandaş da siyasette erken seçim bekliyor. O zaman haklarında soruşturma açılanlar da istifa etsin".

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in delegelere seçim çağrısı yapması, aksi takdirde bu çağrıyı kendisinin yapacağını belirtmesi üzerine futbolda trafik yoğunlaştı. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy; Galatasaray ve Kulüpler Birliği Başkanı Özhan Canaydın ve Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın ile yaklaşık 3 saat süren bir görüşme yaptı. Kulislerde konuşulanlara göre, ikiliyi samimi bir şekilde karşılayan, Cemal Aydın'a yine 'dede' diye hitap eden ve "Niye geldiğinizi biliyorum. Bir an önce seçim istiyorsunuz" diyen
Haluk Ulusoy"un ağzından şu şok sözler döküldü: "Futbolda seçim isteyenlere ve sizi arabulucu olarak gönderenlere söylüyorum. Bugün sokaktaki vatandaş da, bazı kurumlar da siyasette erken seçim istiyor. O zaman siyasette de erken seçim yapılsın. Haklarında soruşturma açılmış ama dokunulmazlık zırhına sığınanlar var. Öyleyse onlar da istifa etsin ve erken seçime gidilsin." Ulusoy bu sözlerle hükümetle yaşadığı savaşta yeni bir cephe açmış oldu.

AKP'ye kapak olmuştur herhalde.

efsane55
30.12.2006, 00:59
ulusoyun cevabı çok net ve tam yerinde olmuş.

liginefendisi
30.12.2006, 09:39
Selam

M.Ali.Şahin'in derdinin futbol olmadığını sanırım herkes biliyor,zira futbolun kurtulmasıyla ilgili çözüme yönelik herhangi bir kelam işitmedik onun ağzından...Ne havuz problemi ve gelir dağılımındaki adaletsizlik,futbolda hızla keskinleşen alttakiler ve üsttekiler grubu,alttan yetenekleri gençlerin gelmemesi,futbolda kara para aklama gibi kemikleşmiş sıkıntılar eminim onun umrunda bile değil...
Varsa yoksa Ulusoy gitsin...Çoğunluğun sevmediği gibi, bende Ulusoy'u sevmiyorum ama bu tavır onu benim gözümde sempatik yapıyor...Şahin sırf fb ye sempatik görünmek için futbolla oynuyor ve davranışı bir devlet adamına yakışmıyor...Tıpkı bizim rakiplerimize köpek, şerefsiz dememizin bize yakışmadığı gibi...

Can52
01.01.2007, 17:30
Al birini vur ötekine..
Ne Spor Bakani na saygim var, nede Ulusoya.
Türk Futbolun kurtulmasi bunlara kaldiysa , vay halimize.