PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PFDK'dan Kasıtlı Eylem!

Berke6198
02.02.2017, 18:22
29.01.2017 günü, G.Antep'e karşı 4-0'lık skorla kazandığımız müsabakada şikeci Bülent Uygun'a, taraftarlarımızca "şike yapsana, şike yapsana Bülent Uygun, şike yapsana" tezahüratı, PFDK tarafından "çirkin ve kötü tezahürat" olarak değerlendirilmiş, bu bağlamda tribündeki birçok taraftarımızın bir sonraki iç saha maçına girişi yasaklanmıştır!

PFDK ve TFF el ele Trabzonsporun haklarını göz göre göre yemektediler! Aç bir kurt gibi üstümüze saldıran PFDK ve TFF, Trabzonsporun iyi gidişatından korktuklarını, verdikleri bu ceza ile açık ve net şekilde ifade etmişlerdir.

Yükselişe geçmekte olan bir Trabzonsporun önünü kesmenin kısa yolunu taraftarları tribünden uzaklaştırmak olarak gören TFF, üstüne düşen görevi "siyasi" akılların emirleriyle yerine getirmektedir. Artık yeter! Trabzonsporumuzun haklarının bu kadar alenen ve sistemli şekilde yenmesine göz yumamayız!

Trabzonspor taraftarının şikeye ve şikeciye olan tepkisini, TFF ve PFDK çirkin/kötü tezahürat olarak değerlendirmektedir. Ancak asıl çirkin ve "pislik"lerin kim olduğu gayet açıktır.

Siyasi ellerin verdiği çirkin cezanın açıklaması şu şekilde: 4- TRABZONSPOR A.Ş'nin, 29.01.2017 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş. - GAZİANTEPSPOR Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Ve 53/4. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan DOĞU TRİBÜN ÜST B,C,D, DOĞU TRİBÜN ALT I,J,K, GÜNEY KALE ARKASI ALT I,J,K, GÜNEY KALE ARKASI ÜST B,C,D,E, KUZEY KALE ARKASI ALT TİRBÜN J, KUZEY KALE ARKASI ÜST C,D VIP SILVER A bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine, (oyçokluğu)

Bu hadsiz karar sonrasında, kulübümüzü göreve davet ediyoruz!

Emre Çömez
02.02.2017, 18:26
kulübümüz mutlaka açıklama yapmalı! :mad:

Emre İskender
02.02.2017, 18:28
her pasoligli cezayı tadacaktır....

BiZe HeR YeR 61
02.02.2017, 18:28
Gelde sövme...

selcuk
02.02.2017, 18:32
ceza alanlar dava acsin

adamin sike yaptigi Türkiyenin tanidigi cas mahkemesinde ispatlandi, sike yapmis birine sike yapsana denildigi yüzünden ceza veremezler, normalde

Fatih Özkan
02.02.2017, 18:33
Kulüp mutlaka harekete geçmeli!

Burçak
02.02.2017, 18:33
namuzsuzlar. içimden geçenleri yazamıyorum :mad:

olcay_61
02.02.2017, 18:35
Bu ne arkadaş hadi ceza verdin diğer blokların sesini nasıl ayırt ettin

Fatih Özkan
02.02.2017, 18:36
Abi çok sinirime dokundu! İlk maçtan böyle bir saçmalık olur mu ? Evi ateşe veresim geldi!

Arda'
02.02.2017, 18:38
Şike yaptığı kanıtlanan ve hapis cezasına çarptırılan birine şikeci diye tezahürat yapınca ceza vermek tam da bizim gibi muz cumhuriyeti devletine yakışan bi olay. Kulüp gerekeni yapmalı ve taraftarlarımız dava açmalı denildiği gibi.

Edit: Passolig denen nanenin de ne bok olduğunu görüyoruz işte madem herkes ceza alacaktı neden çıktı bu uygulama? Cevabı çok basit birilerini zenginleştirmek için. Futbol artık siyasetin kucağında maalesef ülkede birileri zengin olurken olan taraftara oluyor.

BiZe HeR YeR 61
02.02.2017, 18:39
Hırsıza hırsız demeyeceksin bu ülkede. Bey efendi diyecen canım evladım diyecen sonuna da............. Allah belanızı versin

Cagdas Topal
02.02.2017, 19:00
Karaktersiz şerefsizler. Allah belanızı versin onun bunun cocukları

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tonya55
02.02.2017, 19:02
ilk cezamız hayırlı olsun.

Enisc
02.02.2017, 19:08
http://i.hizliresim.com/LZmyV1.jpg

Enaldo61
02.02.2017, 19:13
Trabzonspor'u durdurma harekatını tekrar başlattılar. Bu kadar mı korkulur bir camiadan. Haysiyetsizler.

Kulüp acilen, hem Göksel Gümüşdağ isimli şahsa, hem de PFDK ve TFF'ye gereken cevabı vermelidir.

BiZe HeR YeR 61
02.02.2017, 19:15
Davamızda haklıyız. SUSMAYACAĞIZ!

Enaldo61
02.02.2017, 19:17
Sayelerinde hırsız oldu arsız, haklı oldu haksız! Nasıl dur diyeceğiz biz bu sisteme!

Kayısıkentli
02.02.2017, 19:20
Şikecilerin aklandığı adalet saraylarında(!) Şikeyi yapanların kahraman ilan edildiği ülke düzeninde federasyonda şikecileri kollayacaktır, şaşırtmadılar. İtiraz edilse bile değişeceğini sanmıyorum. Bu düzense ancak o kupa geldiğinde değişecektir. İkide bir bu düzen değişecek demenin anlamı yok.

arsinli_akrep61
02.02.2017, 19:24
Allah belasını versin bunların tam iyi gitmeye başladık dört bir yandan saldırmaya başladı şeref yoksunları

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aykırı_adam
02.02.2017, 19:29
Kanıma dokunuyor , içim içimi yiyor.Ya ne güzel bir hava yakaladık seneye 50.yil diyoruz hayal kuruyorum sonra kendi kendime bu şeref yoksunları ortada iken nasıl iyi bişeyler yapabilirsiniz umutsuzluğa kapiliyorum.Şurda forumda bazen taraftarlarımız arasında yerli yersiz arada sertleşen fikir ayrılıkları sonucunda kavga ederken rastlıyorum.Elbette bunlar arada olur ama şu haysiyetsizler meydanda cirit atarken bu kadar çok düşmanimiz varken gerçekten birlik olmamız lazım .Ama işte dedimya direncim kırılıyor. Çıkıp biri cevap versin dicem faydası geçmişte hiç olmadı yine olacağını sanmam .Daha radikal şeyler olması lazım neyse sinirden ellerim titriyor.

olcay_61
02.02.2017, 19:39
Dönüşümlü olarak ceza yeriz, 3-5 maç izleriz bu gidişle

yorumsuz6117
02.02.2017, 19:40
Şerefsiz , namussuz , onursuzlar..

olcay_61
02.02.2017, 19:41
MedicalPark'ın ilk cezalıları olarak tarihteki yerimizi alalım, şeref duyarım

chener
02.02.2017, 19:41
neredeyse bütün stadı yasaklamış ya bunlar.bi localar kalmış bir de protokol.locada oturan bir kişi bu tezahürata katılsa loca mı kapatılacak.

Sefaenes
02.02.2017, 19:48
Aziz den korkularından cezayine kaldırırken bize her fırsatta da ceza veriyorlar. Aziz köpeği bunlara canlı yayında tecavüz etse yayınlasa ceza veremiyorlar adam sizi tanımıyorum diyor indirim alıyor. Biz ise şikeciye şikeci dedik diye komple ceza almışız. Ya artık stadyumlarda 4 duvar halinde yapsınlar daha iyi seyircisiz maç mı olur. Adam kombine alsa maça gidemiyor neden taraftarlar bu konuyu UEFA kadar taşımıyor. Aziz köpeğin ( köpeklerden özür dilerim ) yaptığını iho yapsa cezası katlanirdi

Doğukan Uçan
02.02.2017, 19:48
onun bunun çocukları hepsi fetocu bunların. her hafta ceza aliyoruz. türkiye kupasında bile ceza yedik her maç klup bir açıklama yapmalı. aziz yıldırım elini kolunu sallayarak tepki gösteriyor

bkandil
02.02.2017, 19:52
Bütün tribüne ceza vereceksen passolig kartına ne gerek var.

Temel'e sormuşlar.
Kanadı var uçamaz, peteği var bal yapamaz. Bu nedir?
Temel : S....... öyle arıyı.

Passolig de bu hesap...

Mert'
02.02.2017, 19:52
Cezayı delip girsinler. Şerefsizler şike yapmak suç değil şikeciye laf söylemek suç. Tam Türkiye özeti.

E. Okan Bülbül
02.02.2017, 19:55
SON DAKİKA: FIFA, Hakan Çalhanoğlu'na 4 ay futboldan men cezası verdi! :D

bahadır2561
02.02.2017, 19:58
Gümüşdağ denen adama canlı yayına bağlanıp cevap vermemiz lazımdı

Oruç
02.02.2017, 20:00
17 puan gerideki Trabzonspor'dan bile korkuyorlar. Başka sözüm yok.

Fatih Cengiz
02.02.2017, 20:06
İnadına alsa tribüne bizim başkan.. Hem de 5 lira.. Tıklım tıklım.. Tanımıyoruz desek passoligi de fenerasyonun ve siyasilerin dizayn ettiği yöneticileri..

Sonra uyansak sabah olmuş..

Söylesek tesiri yok, sussak gönül razı değil

610806

zalis
02.02.2017, 20:08
Başkan eğer bugün sessiz kalırsa, kulüp durumu kabullenirse kimse öyle büyüğüz böyle şampiyon olacağız seneye demesin! Ben maçtaydım giden arkadaşlara da soruyorum küfür falan yok hiçbirşey yok. Şikeci bülo bağırılmış diye ceza aldık öyle mi?

Ahmet Aksu
02.02.2017, 20:12
Kesinlikle klup karsi cikmali sacmalik..
Usta bu olaya sessiz kalmamali zaten dolduramiyoruz simdi 10bine oynariz..

Çağdaş DENİZ
02.02.2017, 20:13
sizin ben yapacagınız işin anasını avrupasını...

yorumsuz6117
02.02.2017, 20:20
Bu cezayla Alanya maçında 20 bini bile bulmamız çok zor görünüyor..

Ozan Yılmaz
02.02.2017, 20:26
bunları da şikayet edebileceğimiz bir yerler yok mu ya, bize haksız usulsüz ceza kesmekten doymadı bunlar, yeter artık.

Ahmet Faruk
02.02.2017, 20:29
Unutturmaya çalışıyorlar. Israrla, konuşmayalım istiyorlar. Yalnız biz bu hikayeyi o kupayı alsak da almasak da bizden sonrakilere anlatacağız. Karadenizli inadı işte, fıtrat.

gurur6134
02.02.2017, 20:32
Toptan kapatsalarmis stadi daha iyiymis..neyse bir onemi yok onumuzde ki mac alanya.. sikeci bulo nun yuzune ve butun turkiyeye bir kez daha haykirdik ya namussuzluklarini herturlu cezaya deger..

gurur6134
02.02.2017, 20:34
Hem gumusdag hakkinda hem bu konu hakkinda aciklama yapmamiz sart oldu yeniden operasyon basladi klube karsi azcik dogrulmaya basladi diye sirada hakem faciasi olursa sasirmam 2 haftadir mukemmel mac yonetiyordu bize gelen hakemler ilk macda bir tetikci olursa sasimam bunlarin ustune..

Emre Veli
02.02.2017, 20:39
Bu işin şakası yok yok yok! kulüp cezayı hiç bir surette dikkate almamalı. protesto edip kağıt bilet satmalı. cezası ne ise taraftar öder! koyduğum şerefsiz kansız köpekler. hepinizin günü gelince müsait bir yerlerine koyacağız.

M. Fatih ALEMDAR
02.02.2017, 20:42
Tam da Turkiye ye yakisir bir ceza.
Ne desekki?

Guclunun hukuku islemeye devam ediyor...

Donecektir bu duzen de tersine insallah.

Alphan Altun
02.02.2017, 20:43
Yönetim tarafından anında müdahale edilmesi gerekiyor.Hem itiraz yoluyla cezayı hafifletmeye çalışmak hem de passolig kampanyaları başlatıp şehrin organize edilmesi lazım.Ful tribünler önünde bangır bangır yürüyüşümüze devam edelim.

Yiğit SARI
02.02.2017, 20:49
Geçir milleti güvenlik kontrolünden al içeri biletsiz doldurabildiğin kadar doldur stadı bunlar bundan anlar. Amacına hizmet etmeyen bir uygulamaya biz de hizmet etmek zorunda değiliz.

Böyle salak saçması cezaları uyduran-ki emsalleri de var sadece bize değil- sonra maçlara kimse gitmiyor diye serzenişte bulunanlar da aynı kişiler. Ulan zevk mi bıraktınız heyecanımızı sömürdünüz ne bekliyordunuz? Acilen bu ceza düşürülmelidir.

Tuğrul
02.02.2017, 21:00
Trabzonspor-Gaziantep maçının gözlemcisi de Yunus YILDIRIM

Sike yapsana tezahüratından niye alınganlık gösterdiklerini daha iyi açıklıyor.

FB, GS ve BJK tribünleri maçın başından sonuna hakemlere küfür ediyor. Gururlarını incitmiyor, sahaları kapanmıyor.

Fakat TS '' şike, teşvik '' deyince kabahatlerini bildikleri için en ağır yaptırımı uyguluyorlar.

Çifte standarttan ötürü bu ceza tanınmamalı.

Emre Veli
02.02.2017, 21:08
Son yayımlanan Profesyonel Disiplin Kurulu kararlarında Trabzonspor'a verilen cezalar alenen kasti ve art niyetle verilmiştir. Ne 90 dakika ne de devre aralarında statta kötü tezahürat yapılmamasına rağmen statta şike hükümlüsü ve cezalısı bir şahsın adına yapılan 30 saniyeden az süren bir tezahüratta tüm stada ceza verilmesi ikinci yarıda 3 maçta 9 puan toplayan ve taraftarını arkasına alan Trabzonspor'un iyi gidişinin birilerinin zoruna gitmesinden mütevellittir. Trabzonspor yönetimi, net bir şekilde bu kararı tanımamalı olayla ilgili sert ve ağır bir açıklama yapmalı ayrıca Alanyaspor maçında tüm taraftara kağıt bilet dağıtıp passolig sistemini devre dışı bırakmalıdır. Senelerdir yapılanlar boğazımıza kadar geldi. YETER!

ÖmürKaradeniz61
02.02.2017, 21:09
Acaba sıradaki maçta pasolig sistemini tanımayıp kombineli ve biletli herkesi maça alsalar ne gibi yaptırımlar uygulanır bunu araştırmak lazım.

barisb
02.02.2017, 21:10
Balık "baştan" kokar!

Onur Erçetin
02.02.2017, 21:15
Son yayımlanan Profesyonel Disiplin Kurulu kararlarında Trabzonspor'a verilen cezalar alenen kasti ve art niyetle verilmiştir. Ne 90 dakika ne de devre aralarında statta kötü tezahürat yapılmamasına rağmen statta şike hükümlüsü ve cezalısı bir şahsın adına yapılan 30 saniyeden az süren bir tezahüratta tüm stada ceza verilmesi ikinci yarıda 3 maçta 9 puan toplayan ve taraftarını arkasına alan Trabzonspor'un iyi gidişinin birilerinin zoruna gitmesinden mütevellittir. Trabzonspor yönetimi, net bir şekilde bu kararı tanımamalı olayla ilgili sert ve ağır bir açıklama yapmalı ayrıca Alanyaspor maçında tüm taraftara kağıt bilet dağıtıp passolig sistemini devre dışı bırakmalıdır. Senelerdir yapılanlar boğazımıza kadar geldi. YETER!
Aynen katılıyorum böyle bir karar Trabzonspor düşmanlığıdır ellerinde ki gücü istedikleri gibi kullanıyorlar insanların sinirlerini geren kararlar veriyorlar sonra problem olduğunda gelin birleşelim kardeş olalım falan diyorlar bukadar karaktersizlik olmaz.

Hakan Çalhanoğlu olayında nasıl ki elin gavuru denilen insanlar cezayı kesmişse bir gün bu insanlar bu sefer Tffye öyle bir ceza kesecekler ki trabzonsporla uğraşmanın nedemek olduğunu anlayacaklar.

vetheksenol
02.02.2017, 21:16
Nasıl bir ulkede yasiyoruz ya cinnet geçirmemiz için uÄraşiyorlar

Yiğit SARI
02.02.2017, 21:17
Pasolig amacına hizmet etmeyen bir uygulama. Biz de bu uygulamaya hizmet etmek zorunda değiliz. Keşke insanları güvenlik kontrolünden geçirip stadı doldurabildikleri kadar doldursalar direk ama yaptırımları da garip olur sanıyorum.

Umarım yönetim verebileceği en sert reaksiyonu gecikmeden verir.

Anıl C
02.02.2017, 21:27
Hatta ilk defa aziz yildirima hak verdim.
Adamlar araplari dusunerek kuru sabitledi. kulupler milyonlarca lira zarar etmesine ragmen biri olsun gikini cikarmadi. Cunku alayi alismis gelen hazir paraya.
Memleketi iyice kendilerinin oyuncagina cevirdiler.
Kendilerini karsi geleni iki satirda vatan haini ilan edip diledikleri gibi futbolu herkesten habersiz evirip ceviriyolar.
Lanet olsun süper lige ödenen paraya!

Ahmet Almacı
02.02.2017, 23:07
herhalde statda bir kaç dakka izmir marşı seslendirildi herkes olmasada blok blok taraftar grup kesimi eşlik etti benim olduğum yerde dahil.. cezanın böylesi olunca aklıma başka bi şey gelmedi

OFLU
02.02.2017, 23:17
Klübün derhal itiraz etmesi lazım derhal ! Şerefsiz köpekler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mert M.
02.02.2017, 23:40
Kaba ete, kaba et diyememek ne kadar acı değil mi?
Sen misin yobaz zihniyete diklenen, vizyonu açıyla 30 derece olan rövanş tutkunlarına kafa tutan? Yapıştırırlar sana böyle cezayı!
Yönetimin de itiraz ede(bile)ceğini hiç ama hiç zannetmiyorum.
O tren kaçtı beyler!
Taş fetişisti bedenler o ruhu sattılar şehirde!
Üzerine soğuk su için! Afiyet olsun!

Onur Akyüz
02.02.2017, 23:45
Böyle bir ceza vermek kesinlikle suçtur.

CAS kararıyla sabittir Bülent'in şike yapmış olduğu. 12327

My
03.02.2017, 00:19
Şu durum karşısında dahi sessizliğe iyi bakın arkadaşlar. Bu saat olmuş hala kulüpten bir açıklama, bir tepki var mı? Hep olayları soğutma, hep bir yumuşatma... aman toz kalkmasın... Kesinlikle ama kesinlikle güce/sisteme/iktidarın atanmışına karşı net, kesin, keskin bir tavır almıyorlar. Hep bir alttan alma hatta yüzümüze tükürseler "olmuyor ama" deyip ilişkilere devam etme arzusu hatta etme...

My
03.02.2017, 00:21
Trabzonspor'u şikeci cenah bitiremez. Dik duramayan, kişiliksizleşmiş, hakkını savunacakken dahi hesap yapan Trabzonspor kendi kendini bitirebilir ancak.

SDinc
03.02.2017, 00:29
Hakan Çalhanoğlu muhabbetine bu rezalet kaynamamalı. Yönetim de eğer sessiz kalırsa büyük bir hayal kırıklığına uğratır bizleri..

Adem Akyüz'
03.02.2017, 00:32
Ben de bağırmıştım "Şikeci Bülent" diye ama benim olduğum tribüne ceza gelmemiş :) Rastgele belirlenmiş sanki ceza alacak tribünler.

DeAgLeMaNyAq
03.02.2017, 00:36
Resmi sitedeki açıklama fazla kibar olmuş. Hacıosmanoğlu olsaydı Aziz Yıldırım'dan girer Bülent Uygun'dan çıkardı...

Fatih Cengiz
Etkili ama gerçekten etkili, kararlı bir duruş - davranış sergilemezsek eğer, havanda su dövüp, üstüne ekstra birkaç ceza daha yeriz..

Belki de azize gibi dikine dikine konuşmak mı gerek.. Ya da bilmiyorum birşey yapmak lazım..
Hakemler yıllardır neler yaptılar, ama her ağzımızı açtığımızda ekstra ceza verdiler..

Şike ile şampiyonluğu aldılar, şikeci bile diyemiyoruz.. Bir tek haritadan bizi silmedikleri kaldı, bırakın hakkımızı almayı, elimizdekilerden de olduk..

Tüm "Kazım Koyuncunun Trabzonsporunu" tutanlar ortak akla bürünmeli ve artık bir şeylere başlanmalı... Ama o birşeyleri kim bulur kim ortaya koyar, ve kim uygular-uygulayabilir mi? Muamma...

610806

Ogün YAZICI
Seyirciyi tribünden uzaklaştırmak "Araç" olmalı "Amaç" değil.Küfür bile icermeyen bir cümle yüzünden 30 bin kişiyi stadyumdan uzaklastirip hem klübü hem taraftarı magdur etmek kime hizmet ediyor.Kilit vurun ağzımıza oldu olacak .Ülkede 5 bin kisiyi toplayamiyorsunuz statlara bu mu amacınız ? Kimi cezalandırıyorsunuz? Alanya maçında tribunlerde 5 bin kisi bile görememek benim canimi acitacak futbolculari dusunsenize.

Adem Akyüz'
03.02.2017, 00:39
Kulüp açıklaması..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170202/ad506d766d14e4030f2033634ae38a0a.jpg

Biraz hafif olmuş sanki..

61_Hasan_69
03.02.2017, 00:44
Resmi sitedeki açıklama fazla kibar olmuş. Hacıosmanoğlu olsaydı Aziz Yıldırım'dan girer Bülent Uygun'dan çıkardı...

Bide o yuzden ceza yerdik sonra

My
03.02.2017, 00:54
Şu durum karşısında dahi sessizliğe iyi bakın arkadaşlar. Bu saat olmuş hala kulüpten bir açıklama, bir tepki var mı? Hep olayları soğutma, hep bir yumuşatma... aman toz kalkmasın... Kesinlikle ama kesinlikle güce/sisteme/iktidarın atanmışına karşı net, kesin, keskin bir tavır almıyorlar. Hep bir alttan alma hatta yüzümüze tükürseler "olmuyor ama" deyip ilişkilere devam etme arzusu hatta etme...
Açıklama: Güzel oyun kesintiye uğratılamaz

3.2.2017 00:30

Trabzonsporumuz Medicalpark Arena'daki ilk maçında seyircisiyle müthiş bir bütünleşmeye imza atmıştır. Camiamız ve şehrimiz; hiçbir taşkınlığın yaşanmadığı futbola dair tüm güzelliklerin ortaya çıktığı doyumsuz bir futbol atmosferiyle takımıyla bütünleşerek geçmiş yıllardaki özlemini yeniden hatırlayacağı bir gün yaşamıştır.

Futbolun görsel bir şov olması nedeniyle toplumun moralini onun üzerinden yükseltebilmek hepimizin sorumluluğundadır.

Karar vericiler olarak bizlerin görev ve sorumluluğu terör, şiddet ve küfür gibi kabul edilemez davranışlar dışında herşeye rağmen seyirciyle stadların birbirine kavuşmalarını teşvik edici yönde olmalıdır. Yeni stadıyla moral yükseltmeye çalışan bir kulübün taraftarıyla yakaladığı yeni bir atmosferi kesintiye uğratmanın futbol dünyası ile ilişkisi olan hiç kimseye fayda sağlamayacağı ortadadır.

Tüm güzelliklerin kesintisiz devam edeceği günlerin özlemiyle yeni stadımızda oynayacağımız ikinci maçımızda yaşanması muhtemel kısıtlamalar için gereken tüm çabayı göstereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

-------------------------------------------------------------------

Cezaya tepki değil, taraftarı sakinleştirme... :)

Ogün YAZICI
03.02.2017, 00:58
Son paragrafi anlamadim ben.Taraftara bu iş bizde halledecegiz mi diyorlar yoksa cezaya boyun eğip alternatif gelistirmekten mi bahsetmişler? Nasıl demagoji yapacaklarini sasirdilar.

DeAgLeMaNyAq
03.02.2017, 01:07
Son paragrafi anlamadim ben.Taraftara bu iş bizde halledecegiz mi diyorlar yoksa cezaya boyun eğip alternatif gelistirmekten mi bahsetmişler? Nasıl demagoji yapacaklarini sasirdilar.

Bu işin yasal olarak halledilebileceği tek merci tahkim. Onda da kamera görüntülerini ortaya koymaktan başka yapılabilecek bir şey yok. Belki tahkim sesimizin biraz kesilmesi için bazı bloklara verilen cezaları iptal edebilir. Diğer türlü cezanın komple kalkması şike tezahuratı konusunda içtihat oluşturur ki bu da mümkün gözükmüyor...

faysal
03.02.2017, 01:30
özgür bir ülkedeyiz ve sözlere dem vurulamaz bence ordaki birçok taraftarın takımını izleme duygusuna pranga vurulmuştur bu bir eyyamdır bence yönetim gerekli açıklamayı yapmalı.

Gürkan Asma
03.02.2017, 02:39
Bi ara *bne *bne bülent diye de bağırdık ama 30 saniyeyi geçmedi eminim :D

Oğuz ZEYTİN
03.02.2017, 06:55
Davanda haklisin, sistem degissin diyorsun, camia arkanda fakat verdigin tepki cogumuz icin tatmin edici degil. Bu usluba dair tek guvencem baskanin yumusak gucle is başarma stratejisi. Umarim diledigimiz gibi olur.

Cengiz Çubukcu
03.02.2017, 07:24
açıklamayı beğendim, bunun altından çok büyük kavga çıkaracağız gibi geliyor...inşallah...

Uğur Ö.
03.02.2017, 08:37
E yuh arkadaş horon oynasana Bulent diye bağırsak yine ceza verirdi bunlar

bkandil
03.02.2017, 08:49

Her iki şekilde de sonuç değişir miydi sizce?

Faik Yılmaz
03.02.2017, 08:56
Passoligin hiç bir işe yaramayan saçma bir sistem olduğunu bir kez daha görmüş olduk......

Şanlı SanMarino
03.02.2017, 08:58
Akılla izah edilmeyen durum.

Şike yapmak serbest lakin "Şike yapsana" diye tezahürat etmek suç.

Vayy ki ne vay, bekle ki gelsin tramvay!..

İ. SARAL
03.02.2017, 09:01
Tam 1 komedi.

Kaya
03.02.2017, 09:01
Tam bir şerefsizler...

Mehmet BAŞ
03.02.2017, 09:14
Bu TFF Kafasını anlamıyorum!
Bu ahmak yaratıklar yüzünden maça gidenler de artık gitmek istemiyor!
İnsanları stadyumlardan çekmek için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Sonra da pişkince "Taraftar gelmiyor" diyorlar.
Sizin gibi geri zekalılar oldukça insanlar tabi maça gitmez!

Marka değeriymiş! Stadyumlarda in cin top oynuyor! Böyle marka değerinizi alın da başınıza çalın!
Ahmak herifler, iş bilmez mahluklar! Gerzekler!

Mehmet BAŞ
03.02.2017, 09:16
Böyle bir ceza vermek kesinlikle suçtur.

CAS kararıyla sabittir Bülent'in şike yapmış olduğu. 12327

Aslında bunun TFF nezdinde efsane savunması olur :)
Adamları o kadar zor durumda bırakırız ki sorma. Bakalım yönetim ne yapacak, merak ediyorum.

Kamil Çakmak
03.02.2017, 09:29
Avrupa daki kurumların ve Türkiye yargısının, şike yapıldı diye ceza verdiği mevzuyu dile getirdik diye haklı davamızdan ceza yedik iyi mi? Üstelik bu son cezamız da olmayacak. Ülke ne hale geldi yahu. Her tarafından adalet fışkırıyor.

Gürkan Asma
03.02.2017, 11:58
Kulübümüzden videolu açıklama :

Video linki : https://www.facebook.com/Trabzonspor/videos/1438603446171309/

Oyunu güzel hale getirecek olan, vicdanlı ve adaletli insan kalitesidir!

Kasımpaşa ile oynadığımız maçta kalecimiz Onur'un kurtardığı tartışmalı pozisyon için Trabzonspor olarak bizler de “Kasımpaşa’nın golü verilmedi” diye üzülmüştük! Ta ki piero görüntülerinde topun tamamının çizgiyi geçmediğinin tespitine kadar…
Ancak Kulüpler Birliği Başkanı piero görüntülerinde “3 cm gol olmayan” bu pozisyonu örnek göstererek “gol” demiş, devamında şaşırtıcı bir şekilde video hakemliği savunmuştur. Pieroda gol olmayan bir pozisyonun video hakemlik sisteminde nasıl gol olacağını da kamuoyunun takdirine sunmuştur! Öte yandan hem video hem de piero teknolojilerini birbiriyle çelişir hale getirmiştir. Aslında bu durum Türk futbolundaki asıl sorunun samimiyet eksikliği olduğunu bir kere daha ortaya koymuştur.
Trabzonspor Kulübü video hakemlik sisteminin futbolda adalet adına sağlanabilecek en önemli adımlardan birisi olacağını savunmaktadır. Bizim gibi neredeyse bütün kulüpler de sistemin getireceği faydaları çok iyi bilmektedir. Buna en bariz örnek Kasımpaşa maçındaki pozisyonumuzdur.
Trabzonspor zaman zaman hakem hataları nedeniyle saha sonuçları aleyhine olsa dahi, futbolun gerçekten adil bir zemine kavuşabilmesi adına gerçekleştirilecek her türlü uygulamaya sonuna kadar destek verecektir. Ancak yukarıdaki örnek bir kere daha göstermiştir ki, teknoloji ve kurallar ne kadar gelişirse gelişsin sonuçta oyunu güzel hale getirecek olan, vicdanlı ve adaletli insan kalitesidir!

Yiğit Gayretli
04.02.2017, 12:10
Hafif kıpırdanmamızdan bile büyük rahatsızlık duyuyorlar.

Koşmak lazım...

Fatih Cengiz
04.02.2017, 13:18
Eskiden federasyonlar da hafif ters bişeyler olsa kulüpler ayağa kalkar ve seçimle gönderilirdi.. Sonra güçlünün daha fa güçleneceği şekilde yeni bir federasyon seçilir kurulurdu.

Şimdi bu tüpçünün zamanına bakıyorımda..

-Şikeyi örtbas etmek için atanmış ve zorla seçtirilmişlerdi..
- Milli takım başarısız.. 10 bilinmeyenli denklemler iyi sonuç verdi diye şampiyonaya katılıp sıfır çekti..
- Passolig diye bir soygun sistemi çıkarıp, tribünü bitirdiler.
- Şike olaylarında ki tutumları sebebiyle insanları futboldan soğuttular.
- Hakem hataları özellikle bize dibine kadar oldu, bir hakem istifa etti, bir hakem sonradan bana oyun oynadı dedi, üstü kapatıldı...
- 10 bin seyircisi olmayan takımlara 20-30-40 biner kişilik ve maliyetleri 200-300 milyon liraları aşan stadyumlar yapıldı..
- Hala stadların zeminleri harabe...
- 2011 süper kupası oynanmadı.. Şampiyonluk verilmedi bize
- Aleyhlerine en ufak konuşmaya para cezası verirler... Eleştirmek suç...
- Ses kayıtlarında tüpçünün babasının Tayyipe nasıl ağladığını herkes dinledi gördü...
- Hiç bir kulüp memnun değil
- Azize ye değil ama söylediği bazı şeylere birçok insan katılıyor...

Sayamadığım birçok eksi ve yanlışları var ama kimse bu gitsin diyemiyor...

Bir azize diyor o da nasıl bir güce güveniyor belirsiz...

Şu an Tayyipin istemediği birisinin adaylığını koyma şansı bile yok.

Çok şey yazılır çizilir de yine siyasete doğru girer ve ne yazık ki hem burası yeri değilmiş, hem de fanatikleri ile gereksiz münakaşaya girmek zorunda kalırız.

Neyse demekten nefret ettiğim halde bir kez daha.. Neyse.

610806

BlackPanther
04.02.2017, 14:07
onun bunun çocukları hepsi fetocu bunların. her hafta ceza aliyoruz. türkiye kupasında bile ceza yedik her maç klup bir açıklama yapmalı. aziz yıldırım elini kolunu sallayarak tepki gösteriyor

Feto değilde Mosad veya CIA olmasın?? Bırakın bu işleri. Fenerbahçe şikeden ceza almasın diye Platiniyi Türkiyeye çağıran ve sponsor anlaşmasıyla konuyu kapattıran Erdoğanın ta kendisi değil mi?

Neden tüm Türkiye susuyor?

http://i.sabah.com.tr/sb/galeri/spor/erdogan--platini-gorusmesi/002_d.jpg

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/90/0x0/55ea4bb1f018fbb8f876a15b

Sent from my iPhone using Tapatalk

brnclhn
04.02.2017, 14:25
ağzımıza sağlık...bu adamlar şu ülkede para kazanacak...biz yaptıklarını bağırıyoruz diye ceza yiyeceğiz...bu ülkenin adaleti,eşitliği gambiyayla eşittir gözümde... aziz geçenlerde bişey dedi,çaktırmadan tüm gerçekleri gözümüze soktu..."bu federasyonun değişmesini cumhurbaşkanın istemediğini söylediler bana"dedi... bu gerçeği hepimiz biliyoruz... bu kararların da niye verildiğini,niye bu şikenin hala bastırılmaya çalışıldığını,üstünü örtmeyi kimlerin neden istediği çok belli değil mi?

dağlıca61
04.02.2017, 14:58
http://i.hizliresim.com/LZmyV1.jpg

Bilet satışlarının yapıldığı bölgeler burası zaten yaklaşık olarak 20 bin passolig kart sahibi cezalı duruma düşmüş görünüyor, suçlu veya suçsuz ayrımı yapılmadan.Ancak bu karar taraftar grupları, Trabzonspor yönetiminin desteğinde mahkemeye taşınmalıdır.Bu konuda FB taraftarına bir BJK maçı öncesi verilen yasaklama kararı ile ilgili Tüketici Mahkemesinde verdiği hukuki mücadele ve başvuru yapan kombine kart sahipleri tarafından alınan yürütmeyi durdurma kararı örnek alınmalı. Mahkemenin son aşaması hakkında bilgi sahibi değilim, nihayi sonucu hakkında bilgisi olan varsa paylaşarak renktaşlarımızı bilgilendirebilir.

Doğukan Uçan
04.02.2017, 15:39
federasyondaki akp yalakaları gitmediği sürece bu iş düzelmez.

Doğukan Uçan
04.02.2017, 15:43
futbol bağımsız değil bizim ülkede malesef . siyasetle birlikte yürütülüyor yazıklar olsun böyle sisteme. sırf şike ile tek başına mücadele ediyor diye trabzonspora darbe vurduklarını sanıyorlar

Travelair
04.02.2017, 15:47
Kesin mahkemeye götürülmeli. Bir demek istediğim şey ise, bu kadar büyük organizayonlarda çoğu şeyin tesadüf olduğuna inanmıyorum. Fakat daha geniş perspektiften bakmaya ihtiyaç var.

Çağatay_
04.02.2017, 16:23
Verilen ceza kesinlikle yanlış. Suçu en üst spor mahkemesi tarafından sabit kabul edilen birisine yapılan bir tezahürattan bahsediyoruz.

Yalnız burada insanlar bana karşı olacak olsa da, Trabzonspor taraftarının bu konuda yanlış yaptığını düşünüyorum. Şike sürecinden beri bu şike mücadelesinin sahaya yansıması bizim üzerimizde kara bulut gibi duruyor. Şike ile ilgili hiçbir mücadele sahaya yansımamalı diye düşünüyorum. İlk yıl ligden bile çekilebilirdik. İlk yıl yapmadık, mahkeme ve CAS kararlarından sonra çekilebilirdik. Sahada oturma eylemi olabilirdi, tribünler sahaya sırtını dönebilirdi... Akla gelecek her türlü mücadele saha içine taşınabilirdi.

Ama geldiğimiz süreçte davanın seyri Trabzonspor'un sahadaki futbol mücadelesine zarar veren bir hal almıştır. Sahada az biraz toparlanmamız bu işlerin tribünlerde unutulduğu dönemlere denk gelmektedir. Trabzonspor taraftarı adalet mücadelesini bırakırsa, kendi benliğinden vazgeçmiş demektir, ama bunu sahaya taşımamalıdır.

fb'ye karşı sahada yeneceğimiz maçlarda bile, rakip takımın başkanına ve takımına edilen küfürlerle gerilen ortamda, futbolcularımızın dizleri titredi. Gerilen ortamda mağlup duruma düştük, defalarca para ve saha kapatma cezaları aldık.

Bir insana yapılan adaletsizlik sonucu doğru olan hakkını araması mıdır, yoksa sinirle ilk gördüğü cama yumruk atıp bileğini elini kolunu kesik içinde bırakması mıdır? Yaptığınız hareketler size zarar veriyorsa, durup düşünme vaktidir.

Sahadaki futbol mücadelesi ile şikedeki adalet mücadelesini birbirinden ayırmadıkça, ikisinde de istediğimiz noktaya ulaşamayacağız. Taraftar bu durumu görüp stratejik hareket etmeyi öğrenmedikçe böyle daha çok sürünürüz.

BlackPanther
04.02.2017, 16:29
Siz hiç kendinize bu soruyu sordunuz mu?

Neden Pasolig kartları aktif bank dan sadece alınıyor?

Hiç kendinize bu soruları sordunuz mu?

Aktif bank???

Berat Albayrak???

Recep Tayyip Erdoğan???

[emoji385][emoji385][emoji383][emoji383]???

Sent from my iPhone using Tapatalk

ÖmürKaradeniz61
04.02.2017, 16:43
Bilerekten ceza verdiler,antep maçının atmosferi süperdi olası bir Osmanlı galibiyetinde o stadın dolacağını bildikleri için böyle bir ceza verme gereksinimi duydular.

ağasarlı
04.02.2017, 17:37
Artık olan oldu karalar bağlamaya gerek yok. Taraftarımız ne yapıp edip gerek trabzondaki gerek çevre illerdeki taraftarlar özveride bulunarak bu cezayı boşa çıkartmalıdır

Onur Akyüz
05.02.2017, 01:14
Aslında bunun TFF nezdinde efsane savunması olur :)
Adamları o kadar zor durumda bırakırız ki sorma. Bakalım yönetim ne yapacak, merak ediyorum.
Kulübün şu an böyle bir şeyle tff'yi sıkıştıracağını düşünmüyorum.

Aslında ilgili CAS kararına atıfta bulunarak bir açıklama yapmak ve cezaya aynı sebeple itiraz etmek akla ilk gelen şey ama yaklaşan CAS kararı öncesi bunun bize faydası olacağını düşünmüyorum. Kulüp de böyle düşünüyor olmalı.

Mustafa YILMAZ
05.02.2017, 09:25
biz ne zaman sesimizi yükseltirsek onlarda bunu yapacak çünkü ellerinde tek silah bu. yıldırmak istiyorlar ama vazgeçende, unutanda insan olamaz.

az kaldı cas'a sonra fifa'ya.

yalnız bizim bu kavgamız sosyoloji, psikoloji ne kadar loji varsa hepsinde ders diye okutulmalı. iyi ve kötü yanlarıyla. bütün ülke lan bütün ülkenin her bir hücresi bize karşı meclisi bile tek çatı altında toplatıp ortak yasa çıkarttırdık bu kadar karşılar sağcısı, solcusu, muhafazakarı, ateisti, feministi alayı. onu geçtim celladına aşık olmasına rağmen hala o stad öyle tepki veriyorsa bu hepsinden öte yürekten gelen içgüdüsel bişey buna karşı konulamaz ruhun ta kendisi.

bariskaratas
05.02.2017, 21:43
Bilet satışlarının yapıldığı bölgeler burası zaten yaklaşık olarak 20 bin passolig kart sahibi cezalı duruma düşmüş görünüyor, suçlu veya suçsuz ayrımı yapılmadan.Ancak bu karar taraftar grupları, Trabzonspor yönetiminin desteğinde mahkemeye taşınmalıdır.Bu konuda FB taraftarına bir BJK maçı öncesi verilen yasaklama kararı ile ilgili Tüketici Mahkemesinde verdiği hukuki mücadele ve başvuru yapan kombine kart sahipleri tarafından alınan yürütmeyi durdurma kararı örnek alınmalı. Mahkemenin son aşaması hakkında bilgi sahibi değilim, nihayi sonucu hakkında bilgisi olan varsa paylaşarak renktaşlarımızı bilgilendirebilir.
Biriysel olarak mahkemeye veriyor benim arakadaşlarım

Erkan SÜNGER
05.02.2017, 22:54
Bakalim ayni pfdk bjk ye kac mac verecek?

Punisher-61
06.02.2017, 13:33
Simdi pfdk bakalim fener ve besiktasa ne cezasi verecek

1. RVP tombala oyunu ve rakip taraftara dil uzatma
2. ozan tufan rakip taraftarina yaptigi el hareketi
3. bjk taraftarinin sahaya girmesi
4. bjk taraftarinin sahaya yabanci madde atmasi ve bir kisiyi yaralamasi

Cezalari bekliyoruz

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Yiğit Gayretli
06.02.2017, 13:38
Biz bu kararı tahkime taşıdık mı?

Sefaenes
06.02.2017, 16:43
Bize verdikleri cezayi ya aynısını bjk verecekler yada bizim ceza yinfaz kaldıracaktır. Ya zaten böyle saçmalık yok bizdeki gibi dünyanın her yerinde stadyumlar da küfür var ama bizdeki gibi saha kapatma olayları hangi ülkede var

Fatih Cengiz
06.02.2017, 17:23
Bize verdikleri cezayi ya aynısını bjk verecekler yada bizim ceza yinfaz kaldıracaktır. Ya zaten böyle saçmalık yok bizdeki gibi dünyanın her yerinde stadyumlar da küfür var ama bizdeki gibi saha kapatma olayları hangi ülkede var
Bilmediğim için soruyorum, gerçekten dünyadaki 5 büyük lig de bu tarz cezalar nasıl oluyor.
Ben hiç bir yabancı maçta, tribün cezası veya saha kapatma falan diye birşey hatırlamıyorum.

Milli maçlarda nadiren oluyor..

Gerçi onlarda ispatlanmış şike olmadığı için aynı olmayabilir mevzular :)

Örneğin juventus gibi takımlara karşı rakip seyirciler hiç şike yapsana diye bağırmış mıdır? Bağırmışsa ceza verilmiş midir?

610806

Sefaenes
06.02.2017, 19:32
Bilmediğim için soruyorum, gerçekten dünyadaki 5 büyük lig de bu tarz cezalar nasıl oluyor.
Ben hiç bir yabancı maçta, tribün cezası veya saha kapatma falan diye birşey hatırlamıyorum.

Milli maçlarda nadiren oluyor..

Gerçi onlarda ispatlanmış şike olmadığı için aynı olmayabilir mevzular :)

Örneğin juventus gibi takımlara karşı rakip seyirciler hiç şike yapsana diye bağırmış mıdır? Bağırmışsa ceza verilmiş midir?

610806

Almanya liginde küfür den dolayı saha kapatıldığını bilmiyorum. Irkçılık dan blok kapatma oldu. Almanya da hakemin görmediğini kamera görüntüsü varsa o oyuncuya ceza verilir rvp yaptığı 100 de yüz ceza alır milli takımda ise o formayı asla giyemez.Bizdeki gibi emre volkan Gökhan hakan gibi karaktersizler Almanya da asla forma giyemez çünkü adamlar milli futbolcu örnek biri olması diyor.

bariskaratas
07.02.2017, 16:40
En son ceza ile ilgili olarak arkadaşım klüp avukatı ile görüşmüş. böyle bir yazı gönderin. savunmada kullanırız demişler.
herkes göndersin bu cezalı bloklarda olanlar
12338

İlyas Özdemir
07.02.2017, 17:34
saçmalığında saçması bir durum eğer şike muvzusundan dolayı verilmişsse tüm stat bağırdık benim bilet doğu alt tribün L bloktaydı oraya ceza vermemişler oysa hepimiz haykırdık

ilelebeTS
07.02.2017, 17:58
bjk maçında sahaya seyirci girdi onu görmemiş herhalde bakan körler. bizde girse 5 maçtan başlıyor.

bariskaratas
07.02.2017, 18:01
bjk maçında sahaya seyirci girdi onu görmemiş herhalde bakan körler. bizde girse 5 maçtan başlıyor.

Onlar istanbul beyefendisi. yaparlar mı öyle bir şey. hem yapsalar da ilktir bu

istanbulda yaşamama rağmen herşeyin istanbula endekslenmesi çok yanlış. mesela bu kadar insanı buraya çek sonra buraya su getirmek için melen çayına baraj yap 15 köyü başka yerlere taşı. insan değil mi o köydekiler?
al işte medyanın istanbul ve diğerleri bakışı

12339

Sertan Danışer
08.02.2017, 19:46
En son ceza ile ilgili olarak arkadaşım klüp avukatı ile görüşmüş. böyle bir yazı gönderin. savunmada kullanırız demişler.
herkes göndersin bu cezalı bloklarda olanlar
12338

bunu sosyal medya da yaymak lazım.maça gidenlerden birkaç kişi bu şekilde dilekçe verse belki hukuken gerçekten etkisi vardır.

bariskaratas
09.02.2017, 12:58
bunu sosyal medya da yaymak lazım.maça gidenlerden birkaç kişi bu şekilde dilekçe verse belki hukuken gerçekten etkisi vardır.

İşte ben yaymaya çalışıyorum. Arkadaştan da izin aldım. o da paylaşıyor zaten sosyal medyada

Ozan Yılmaz
09.02.2017, 18:39
o kadar olaya karşın, sahaya girmeler, yabancı maddeler, dakikalar boyunca küfrün cezası sadece 1 maç verilmiş!

bizim sahada bunların yarısı olsa sezon kapanmıştı.

Erkan SÜNGER
09.02.2017, 18:40
O kadar küfür etsinler ama sahalari 1 mac kapansin? Adalet mi ya adalet mi? Allah hepinizin belasini versin

Tahir61
09.02.2017, 18:46
Allah belanızı versin

Tahir61
09.02.2017, 18:48
Küfür sahaya giren kafası yarılan sahaya atılan sadece bir maç ve seneye Türkiye kupasında çekilecek
Elbet belanızı bulacaksınız

Punisher-61
09.02.2017, 18:53
Bjk sadece 1 mac ceza aldi.
1.Sahaya taraftar girdi
2.küfürlü tezahürat
3.birinin basi yarildi

Verilen ceza sadece 1 mac mi ?
Serefsizler allah sizi bildigi gibi yapsin adi herifler

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Tahir61
09.02.2017, 19:00
Maçta passolig geçerli olmadığı için kimsenin kartı da bloke olmayacaktır haliyle

Dört tane attığımız açılış maçımızda aldığımız hasar şu şikeciler den daha fazla nerdeyse

Ogün YAZICI
09.02.2017, 19:34
Tahkimin bugünki kararlarında bizim cezaya dair bir aciklama yok.Bu ne anlama geliyor.İtiraz etmedik mi ?

My
09.02.2017, 20:11
Şimdi ben, şu bjk'ye veril(mey)en ceza karşısında Sivas maçında 1 kişi girdi diye tatil edilip 5 maç ceza yiyen kulüp olarak tepki göstermezlerse bu, bu kulübe ihanettir desem yine kötü ben olurum di mi :)

Mustafa YILMAZ
09.02.2017, 22:12
mevzu istanbul takımları olunca böyle oluyor işte adaletleri.

yatacak yeriniz yok bunca insanın vebalini nasıl ödeyeceksiniz hiç düşünmüyor musunuz

gurur6134
09.02.2017, 23:32
3 istanbul klubunun hicbirinin digerinden farki yoktur, hepsinde gucu yeten yetene ..bu donemde tupcu ve husnu faktorleri tff de one cikiyor yavru sikeciler alanen kollaniyor diger 2 ezige gore biraz daha fazla ..bunlar gider ridvan gelir sikebahcenin borusu oter o gider ulusoy gelir gayseyin bu devran boyle surer gider kendi aralarinda birbirlerini ezmeye calisirlar ..ha olurda aradan biri siyrilip es kaza trabzon gibi kafaya oynamaya basladi mi 3 u birden birlesir bu sefer tff baskaninin kimden olmasinin onemi olmaz yeter ki istanbul disina cikmasin pasta tekerlerine comak sokan olmasin..adaletine tukurdugumun ulkesi .

halilaziz61
10.02.2017, 00:24

Çünkü biz çok ahlaklıyız(!)
Bizde şike serbesttir ama şike yaptın demek yasaktır,
Bizde hırsızlık serbesttir ama hırsıza hakaret suçtur
Bizde haksızlık yapmak serbesttir adaletli olmak yasaktır.

Allah bu düzeni kuranların devam ettirenlerin bundan yararlanıp yan gelip yatanların şike yapıp hiçbirşey olmamış gibi hayatlarına devam edenlerin belasını versin gani gani. Gün yüzü göstermesin size, çoluğunuzdan çocuğunuzdan çekin şerefsizler

only ts
10.02.2017, 00:29
Bizde sahaya biri girse 18 mac ceza aliriz.. boyle adaletin ben ..

Fatih Cengiz
10.02.2017, 00:44
Çünkü biz çok ahlaklıyız(!)
Bizde şike serbesttir ama şike yaptın demek yasaktır,
Bizde hırsızlık serbesttir ama hırsıza hakaret suçtur
Bizde haksızlık yapmak serbesttir adaletli olmak yasaktır.

Allah bu düzeni kuranların devam ettirenlerin bundan yararlanıp yan gelip yatanların şike yapıp hiçbirşey olmamış gibi hayatlarına devam edenlerin belasını versin gani gani. Gün yüzü göstermesin size, çoluğunuzdan çocuğunuzdan çekin şerefsizler
+1967

610806

sasone
10.02.2017, 01:01
Ceza vermeseler daha iyiydi,en azından görmedi öküz sürüsü derdik,hem görüp hem de bu denli ucuz geçiştirmek tam eyyamcılık.

My
10.02.2017, 01:41
Sahaya girip dayak rakip takımdan dayak yiyen taraftar + üstüne 90. dakikada tatil edilen maç + 5 maç saha kapatma

http://image.cdn.haber7.com//haber/haber7/photos/2016/17/KntCI_1461582318_0946.jpg (https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwib6oDaioTSAhVD2RoKHZN9Bv0QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fspor.haber7.com%2Ftrabzonspor%2Fh aber%2F1915195-trabzonda-yillardir-bitmeyen-olaylar&bvm=bv.146496531,d.d2s&psig=AFQjCNGq6wWtj1S6iLKzwE_1nKD3dtXSFA&ust=1486766363757986)

bkandil
10.02.2017, 07:49
Nouma elini şortuna sokunca TFF 7 ay futboldan men cezası verdi.
Van Persie elini şortuna sokunca TFF 3 hafta futboldan men cezası verdi.

TFF ceza süresini futbolcuların tuttukları şeyin uzunluğuna göre belirliyor diye düşünüyor insan...

alone_6161
10.02.2017, 12:06
Tosic'e başkasının kartı ile maç izlemesi için ceza verilmemesi skandal,
van persiye tombala hareketi için ceza verilmemesi skandal,
bjkye 3 kere taraftarı sahaya girdiği ve edilen bir sürü küfüre rağmen verilen sadece 1 maç ceza skandal....

Değişen birşey yok ülke futbolunda anlayacağınız...Adamına göre muameleye devam...

halil ibo
10.02.2017, 12:40
''Vicdan insana ne düşünmesi gerektiğini değil,ne yapması gerektiğini söyler'' sevdiğim sözlerdendir.
Bünyelerinde gram vicdan taşımayan,hak-huku gözetmeyen hırsızlardan ne beklenir !
Topunuzun canı cehenneme.Sizlerin suratını CAS fenerinizi söndürdüğünde göreceğiz inşallah.

gurur6134
10.02.2017, 12:45
Sahaya girip dayak rakip takımdan dayak yiyen taraftar + üstüne 90. dakikada tatil edilen maç + 5 maç saha kapatma

http://image.cdn.haber7.com//haber/haber7/photos/2016/17/KntCI_1461582318_0946.jpg (https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwib6oDaioTSAhVD2RoKHZN9Bv0QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fspor.haber7.com%2Ftrabzonspor%2Fh aber%2F1915195-trabzonda-yillardir-bitmeyen-olaylar&bvm=bv.146496531,d.d2s&psig=AFQjCNGq6wWtj1S6iLKzwE_1nKD3dtXSFA&ust=1486766363757986)

Ulusoyun trabzona kiyagi ustune birde hukmen maglubiyet..93.dakikada ondeyken tatil olan mac icin..

Sefaenes
10.02.2017, 13:10
Bu maçtaki olayları biz yapsak bizim oyuncular olsa saha en az 7 maç olurdu hepsini ligde çekerdik bizim oyuncumuz tosicin yaptığını yada rvp yapsa en az 10 maç küfürden dolayı ekstra cezalar ve milyon cezalar. Şikebahçe taraftarların verdiği devlet malına biziçkiler yapsa ayrı ceza alırdık medya bizı lime lime doğranmış dik neyse yapanlar İstanbul takımları olduğun dan ceza az olur

Sefaenes
11.02.2017, 22:15
Bursaspor şimdi 5 maç ceza verirler bjk vermediklerini onlara verirler 3 şeytana dokunamıyorlar.

My
13.02.2017, 01:22
Şimdi bunu yazıyorum diye yine ben kötü olucam ama yine de haddimi aşarak (!) sorayım; Trabzonspor kulübünü yönetenler bu rezil kararı tahkime taşıyıp itiraz etmedi mi ?

Samet Yildirim
13.02.2017, 01:37
Şimdi bunu yazıyorum diye yine ben kötü olucam ama yine de haddimi aşarak (!) sorayım; Trabzonspor kulübünü yönetenler bu rezil kararı tahkime taşıyıp itiraz etmedi mi ?

Itiraz edildi galiba abi...

My
13.02.2017, 01:46
Itiraz edildi galiba abi...Peki hocam karar nerede ? Laf sokmak için felan değil cidden bilmediğim için soruyorum. Diğer kulüplerin kararları açıklandı. Bizimkisi olmayınca herkeste sonra açıklanacak heralde beklentisi oldu derken maçlar felan arada kaynadı gitti. Red mi edildik? Cezamız mı onandı? Yoksa yine büyük mü oynadı Usta :) ?

Samet Yildirim
13.02.2017, 01:54
Peki hocam karar nerede ? Laf sokmak için felan değil cidden bilmediğim için soruyorum. Diğer kulüplerin kararları açıklandı. Bizimkisi olmayınca herkeste sonra açıklanacak heralde beklentisi oldu derken maçlar felan arada kaynadı gitti. Red mi edildik? Cezamız mı onandı? Yoksa yine büyük mü oynadı Usta :) ?

Bende bilmiyorum Twitter de gördüm itiraz edildigine dair :) bu hafta belli olur bakalim :)

Gürkan Asma
13.02.2017, 01:54
Ordan bize indirim çıkmaz boşuna beklentiye girmesin kimse. He bu arada cezaya itiraz edildiğini hiç okumadım bi yerde.

My
13.02.2017, 02:09
Bende bilmiyorum Twitter de gördüm itiraz edildigine dair :) bu hafta belli olur bakalim :)9'unda, 10'unda ve 11'inde açıklanan kararlarda Trabzonspor'la ilgili hiç bir şey yok Samet. Ne demek sence bu?

"Tüm güzelliklerin kesintisiz devam edeceği günlerin özlemiyle yeni stadımızda oynayacağımız ikinci maçımızda yaşanması muhtemel kısıtlamalar için gereken tüm çabayı göstereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yalan değil mi şimdi bu?
Kimi kime karşı kandırıyorlar?
Kaçıncı kez oluyor bu?
Yine büyük mü oynamış oldu başkan :) ?

Ordan bize indirim çıkmaz boşuna beklentiye girmesin kimse. He bu arada cezaya itiraz edildiğini hiç okumadım ni yerde.Mesele indirim çıkıp çıkmaması değil duruş meselesi. Kavga gürültü etmene, ortalığı yıkmana gerek yok. Usturuplu, düzgün bir şekilde Uygun'a taraftarının yapmış olduğu tezahüratın yanlış olmadığını delilleriyle birlikte kamuoyuna deklare eder indirim almayacağını bilsen dahi usülen gider tahkime de başvurunu yaparsın olur biter. Mesele çok basit. Peki bu kadar basit bir mevzuda dahi neden imtina ediliyor?