PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMN İstanbul | Kurumsal İletişim ve Pazarlama Paneli | 15 Ocak 2017 Saat: 12.00

Yiğit Gayretli
30.12.2016, 14:53
BordoMavi.Net inandığı doğrultuda ve işi ehline sorarak, Trabzonspor için üretmeye devam ediyor.

Önümüzdeki panelimizin konusu, belki de Trabzonspor için son yıllarda en çok tartışılan fakat asla çözülememiş olan; Trabzonspor'da Kurumsal İletişim ve Pazarlama...
11999
Panel organizasyonuna dair bilgiler:
Yer: Boğaziçi Yaşam Merkezi (Kirazlıtepe Mah. Fıstıklıbayır So. No:70 Üsküdar/İstanbul)

PANELİMİZE KATILIM ÜCRETSİZDİR!

10.00-11.30 arası kahvaltı (katılım isteğe bağlı ve kahvaltı ücreti 25 TL)

12.00 panel başlangıç saati

Katılımcılar:

-Mustafa GÜLTEPE (Talu Tekstil Genel Müdürü - İHKİB Yönetim Kurulu Başkan Yrd.)

Bahar DİVRİK (Trabzonspor Genel Müdür Yrd.)

-Ali Fuat SARUHAN (BMN Üyesi ve Grafik Tasarımcı)

Moderatör: Doğan ŞAHİN

LİSTE:

1) Yiğit Gayretli
2) M. Berke Gayretli
3) Metin Mollasalihoğlu
4) Halit M. Mollasalihoğlu
5) Berat Bulut
6) Oğuz Zeytin
7) Cengiz Çubukçu
8) Bilgehan Kandil
9) Fatih Çelik
10) Emre İskender
11) Hakan
12) Enes Coşkun
13) İbrahim İskender
14) Adil Ali Karanis
15) Aydın Danış
16) Hürgün Aygün
17) Burak Dereli
18) Serdar Özkan Şengün
19) Agah Özlü
20) Fatih Derya
21) Abdülkadir Kılıç
22) Ümit Çebi
23) UğurB
24) oflubektas
25)
Toplam: 23

Cengiz Çubukcu
30.12.2016, 15:40
bu konuda daha önce bir çalışma yapıldığını sanmıyorum, üretmeye devam ... çok güzel olacağına canı gönülden inanıyorum... :)

merdeme
30.12.2016, 16:11
Görebildiğimiz kadarıyla kulüpten kimse katılmıyor. Bu durumda bu etkinlik kulübün kurumsal iletişim süreçlerini değil, Trabzonspor'un kurumsal iletişim ve pazarlama süreçlerindeki aksaklıkları, önerileri, taraftar taleplerini vs gündem edinecek. Panelin net amacı ve/veya hedefi nedir?

Yiğit Gayretli
30.12.2016, 16:20
Görebildiğimiz kadarıyla kulüpten kimse katılmıyor. Bu durumda bu etkinlik kulübün kurumsal iletişim süreçlerini değil, Trabzonspor'un kurumsal iletişim ve pazarlama süreçlerindeki aksaklıkları, önerileri, taraftar taleplerini vs gündem edinecek. Panelin net amacı ve/veya hedefi nedir?
Kısmen doğru olan bir önerme bu. Eski TsClub müdürü konuşmacılardan biri. Ayrıca Trabzonspor'un konuyla ilgili sorunları veya yapısal özellikleri güncel değil süreklilik arz eden konular.

İdeali nedir ve nasıl işlemekte olduğu üzerine konuşulacak. Amacımız akademik değer taşıyan bu ve benzeri panellerimizi raporlaştırıp "çözüm odaklı" olmak kaidesiyle kulübümüze sunmak. O yüzden bu ve gelecekte yapılacak panelleri, daha önceki panellerden ayrı değerlendirmek ya da tekil değerlendirmeye tabi tutmak yanlış olmasa da eksik olacaktır. Tamamının amacı birdir.

Burak DERELİ
30.12.2016, 16:35
Klüpte işler nasıl yürüyor konusunda bunu görmüş kişi olan eski TSClub sorumlusundan bilgi almak güzel olacak. İşimize yarayacak pek çok bilgi konuşulacak. Trabzonspor u bir şekilde ileriye adım atmasına sağlamak istiyorsak bu ve bunun gibi yerlerde konuşulup bir çözüm bulabiliriz.

merdeme
30.12.2016, 16:42
@a f s (http://forum.bordomavi.net/member.php/11506-a-f-s) abi rapora ekler misiniz; şunları satışa çıkarırken hiç mi utanmamışlar?

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/1976-TS-Club-%C3%9Cr%C3%BCnleri-ve-%C3%9Cr%C3%BCn-%C3%96nerileri?p=1920592586&viewfull=1#post1920592586

https://pbs.twimg.com/media/C0RLiU2XUAQLSrd.jpg
https://pbs.twimg.com/media/C0RLioTWgAEMpt1.jpg

Bunlar ne???

Oğuz ZEYTİN
30.12.2016, 17:21
Etkinliğe katılamayacak arkadaşlarımız soru ve önerilerini başlıkta paylaşabilir.

U.Sadıkoğlu
30.12.2016, 21:59
Keşke bu hafta olsaydı... Yurtdışından bağlantı kabul ediyor musunuz? :)

a f s
01.01.2017, 13:31
@a f s (http://forum.bordomavi.net/member.php/11506-a-f-s) abi rapora ekler misiniz; şunları satışa çıkarırken hiç mi utanmamışlar?

Tam da bu konuları konuşmak için orada olacağız. Daha önce masaya yatırılmamış bu konuları, işinin uzmanları ile değerlendireceğiz. Konuşmacı olarak orada bulunma gerekçem tasarımcı gözüyle olayı değerlendirme çabası.

Organizasyonun kahvaltı kısmına katılmasa da gelmek isteyenler olacaktır veya yetişemeyecek olanlar. Lütfen konuşulmasını istediklerinizi sorularınızı burada paylaşın, orada değerlendirelim. Organizasyon sırasında Periscope yayını olacaktır sanırım.

Doğan Şahin
02.01.2017, 10:42
Arkadaşlar son ana bırakmaksızın katılımlarınızı bekliyoruz. Bu arada panelin sürpriz konukları da olacak.

Panelin konusu transfer mevsiminde alakasız gelebilir ancak BMN olarak kulübümüzün sadece bugününe değil, geleceğine de ışık tutmalıyız.
Bunu yaparken işleyiş ile ilgili mevcut sorunları da tespit edip kulübümüze gerekli geri bildirimleri de yapmalıyız.

Aslında mevcut sorunların bir çoğunun kaynağının 'kurumsallık ve iletişim' ile ilgili olduğunu görüyoruz.
'Kaynağı kökünden kurutursak sorunu çözeriz :)' mantığından ziyade sorunları net olarak tespit edip hayalimizdeki kulüp, ürünler, şeffaflık vb. konularda tatmin edici cevaplar arıyor olacağız.

Sizlerin bu panele desteği ve katılımı önemli. Soru ve önerilerinizi de bu başlıkta paylaşmanızı rica edeceğim.

Şimdiden teşekkürler...

Mollasalihoğlu
02.01.2017, 12:46
Keşke bu hafta olsaydı... Yurtdışından bağlantı kabul ediyor musunuz? :)

Ben bağlarım seni :)

İsa Gündoğdu
02.01.2017, 12:56
22 ocak kasımpaşa maçının olduğu gün olsa oradan da maça geçilse daha iyi olur gibi

U.Sadıkoğlu
02.01.2017, 16:05
Ben bağlarım seni :)

Biz senle kalpten bağlıyız zaten sıkıntı yok;)

Bülent Şirin
03.01.2017, 17:46
Sevgili arkadaşlar,

Bu başlığın transfer, istifa, futbolcu ve kadro performansı değerlendirmesi vs. başlıkları kadar ilgi görmemesi normaldir ama yine de acıdır. Trabzonspor laf üretmekle değil icraatla kurtulacaktır. Bu konuda BMN de üstüne düşeni yapmalıdır. İşte bu gibi etkinlikler de üstüne düşenlerden biridir.

BMN geçmişte gerek kendi arasında gerekse kendi dışındaki yapılarla problemler yaşamış olsa da camiada mevcutlar içinde bağımsız kalmayı başarabilmiş az sayıda unsurdan biridir, belki de en önde gelenidir. Hem mevcut yönetimleri hem de camiadaki diğer unsurları referans noktasına doğru sevketmek, referans noktasını her daim hatırlatmak görevini üstlenmelidir, içinde bulunduğu pozisyon icabıyla buna da mecburdur.

Dolayısıyla bu gibi etkinlikleri daha sık ve mümkün olduğu kadar düzenli hale getirmek yapacağı ilk işlerden biridir. BMN yönetimi bu konuda isteklidir, ancak bu isteğin fiiliyata dönüşmesi üyelerinin teşvik ve beklentisi sayesinde daha kolay ve etkili olacaktır.

Bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Trabzonspor’un kronik rahatsızlıkları düzel(til)medikçe gelecek zamanlarda oturduğumuz yerden konuşacak bir konumuz da kalmayacaktır. Allah muhafaza buyursun.

Abdülkadir Kılıç
04.01.2017, 11:20
Ben de adımı yazdırayım. Böyle organizasyon oldu da ne zaman gelmedik? :)

DNA-TS
04.01.2017, 23:24
Ekip güzel, Nasipse orda olacağım.3.kez aynı mekanda kahvaltı ve sohbet ortamı ardından panel derken gene dolu dolu bir pazar olacağa benziyor.

Doğan Şahin
04.01.2017, 23:30
Arkadaşlar bu tür organizasyonlar çok sık yapılmaz.
Önceki panel ve organizasyonlara göz atarsanız gelemeyenlerin çok şey kaçırmış olduklarını görürsünüz.
Bursa maçı Cuma günü oynanacağından Pazar günü güzel bir organizasyon daha bizleri bekliyor olacak.
Çok fazla zaman kalmadı, konuklarımıza yöneltmek istediğiniz sorularınızı da şimdiden alalım.

umitçebi
05.01.2017, 00:04
Ölmez sağ kalırsak bizde gelelim inşallah..

Yiğit Gayretli
05.01.2017, 09:17
Ben Trabzonspor'un geleceğinin bu tip organizasyonlarla şekilleneceğini düşünüyorum...

UğurB
05.01.2017, 14:12
Eger is seyahati programim uyarsa bende orada olacagim insallah.

Yiğit Gayretli
05.01.2017, 14:19
Eger is seyahati programim uyarsa bende orada olacagim insallah.

Yazıyorum :)

UğurB
05.01.2017, 14:37
Yazıyorum :)

Tabii ki yazabilirsin ama soru isaretiyle...

Bülent Şirin
05.01.2017, 20:01
Arkadaşlar, gözden kaçmış olabilir ya da konu hakkında görüş beyan etmekte çekimser davrananlar olabilir:

Kahvaltıya katılım tabii ki önemli, hep birlikte olmak ve aynı havayı solumak açısından en azından. Fakat 35 lira vermek istemeyen, pazar kahvaltısını evinden başka bir yerde yapmayan ya da o gün evinde yapmak isteyen varsa doğrudan panele de gelebilir. Kimse kimseye "kahvaltıya gelmedin, panelde ne işin var?" demez, demeyecektir, hakkı da yoktur. Müsterih olasınız.

a f s
05.01.2017, 22:51
Kahvaltı kısmı isteğe bağlı, son olarak 25 TL olarak güncellendi bize özel. Kahvaltıyı başka yerde yapıp, doğrudan panel programına katılabilirsiniz. Önümüzdeki hafta sorular ilgi artacaktır diye umuyorum. Programın verimli geçmesi ve katılımcıların sıkılmaması adına arada bir ihtiyaç molası ve sonrasında soru cevap kısmı düşünülüyor. Kulüp sadece transferden ibaret değil.

Cengiz Çubukcu
09.01.2017, 09:02
aşağıdaki arkadaşlar da katılacaklar, listeye dahil edelim

Suat Saruhan
Murat Özşahin
samet güven
metehan saraç
serdar şenel
furkan dündar

oflubektas
09.01.2017, 09:04
Ben de gelirim efem,

Yiğit Gayretli
09.01.2017, 09:09
BordoMavi.Net inandığı doğrultuda ve işi ehline sorarak, Trabzonspor için üretmeye devam ediyor.

Önümüzdeki panelimizin konusu, belki de Trabzonspor için son yıllarda en çok tartışılan fakat asla çözülememiş olan; Trabzonspor'da Kurumsal İletişim ve Pazarlama...

12000

Panel organizasyonuna dair bilgiler:
Yer: Boğaziçi Yaşam Merkezi (Kirazlıtepe Mah. Fıstıklıbayır So. No:70 Üsküdar/İstanbul)

PANELİMİZE KATILIM ÜCRETSİZDİR!

10.00-11.30 arası kahvaltı (katılım isteğe bağlı ve kahvaltı ücreti 25 TL)

12.00 panel başlangıç saati

Katılımcılar:

-Mustafa GÜLTEPE (Talu Tekstil Genel Müdürü - İHKİB Yönetim Kurulu Başkan Yrd.)

-Bahar Divrik (Trabzonspor Genel Müdür Yrd.)

-Ali Fuat SARUHAN (BMN Üyesi ve Grafik Tasarımcı)

Moderatör: Doğan ŞAHİN

LİSTE:

1) Yiğit Gayretli
2) M. Berke Gayretli
3) Metin Mollasalihoğlu
4) Halit M. Mollasalihoğlu
5) Berat Bulut
6) Oğuz Zeytin
7) Cengiz Çubukçu
8) Bilgehan Kandil
9) Fatih Çelik
10) Emre İskender
11) Hakan
12) Enes Coşkun
13) İbrahim İskender
14) Adil Ali Karanis
15) Aydın Danış
16) Hürgün Aygün
17) Burak Dereli
18) Serdar Özkan Şengün
19) Agah Özlü
20) Fatih Derya
21) Abdülkadir Kılıç
22) Ümit Çebi
23) UğurB
24) oflubektas
25) Suat Saruhan
26) Murat Özşahin
27) Serdar Şenel
28) Furkan Dündar
29) Samet Güven
30) Metehan Saraç
31) Taner Gündoğdu
32) Olcay Çakır
33) Gökhan Atalay
34) Erdal Hoş
35) Macuka
36) Lazanist
37) Dr. Ali
38) Cafer Özer
39) Tunga Liman
40) Emir Demirel
41) Tunç Tosun
42) memmedaga +1
43) Taner Uykuçeken
44) Ertan Arıkan
45) Behçet abi
46)
Toplam: 46

Taner Gündoğdu
09.01.2017, 09:43
panele geliyorum, kahvaltıya yetişebileceğimi sanmıyorum

memmedaga
09.01.2017, 21:02
+1 le yazalım

Oğuz ZEYTİN
09.01.2017, 21:08
Soru da mi yok?

Logo, forma, sosyal medya kanallari, lisansli urunler, Akyazi ve Kartal Projeleri... vs.

Yiğit Gayretli
10.01.2017, 08:31
Kurumsal iletişim kısmına "taraftar & kulüp iletişim kopukluğu" kısmından başlayabiliriz sanırım :)

Cengiz Çubukcu
10.01.2017, 09:22
önümüzdeki sene panel konusunu bu zamanlar ''transferde yapılması gerekenler'' diye seçeriz :D

fındıkoğlu
10.01.2017, 13:06
Pazar günü iş problemimi halledebilirsem şayet aranızda olacağım.. Olurda halledemezsem eğer panelin verimli bir şekilde geçmesini temenni ediyorum...

Cengiz Çubukcu
10.01.2017, 22:00
Taner uykuçeken'i de ekleyelim listeye

Faruk BERBER
10.01.2017, 22:01
Taner uykuçeken'i de ekleyelim listeye

Eklenmiştir.

ertan arikan
11.01.2017, 11:45
Kısmet olur ve İstanbul'da olursam gelebilirim.

Yiğit Gayretli
11.01.2017, 11:58
Kısmet olur ve İstanbul'da olursam gelebilirim.

Bunu "beni de ekleyin" olarak kabul ediyorum :)

a f s
11.01.2017, 12:34
Arkadaşların çoğunun planı şu: kahvaltı, seminer akşam da halısaha organizasyonu.

Cengiz Çubukcu
12.01.2017, 10:40
aralarda bol bol transfer konuşuruz artık !!

Abdülkadir Kılıç
12.01.2017, 14:50
aralarda bol bol transfer konuşuruz artık !!
Abi mümkünse transfer konuşmayalım da güzel bir gün geçirelim. :)

fındıkoğlu
13.01.2017, 11:44
İş sorunumu çözemediğimden dolayı Panelde aranızda olamıcam...
Umarım verimli bir panel olur...
Herkeze Çok selam..

Cengiz Çubukcu
14.01.2017, 11:46
Efsane bir gün ve efsane bir panel olacak, konuşmacıların gayet güzel hazırlandığı dopdolu bir panel bizleri bekliyor

Sertan Danışer
14.01.2017, 12:40
Listeye beni de ekleyebilir misiniz lütfen ; Sertan Danışer

Cengiz Çubukcu
14.01.2017, 15:16
Nedim çubukcu ve ezgi çubukcu da katılacak

Doğan Şahin
14.01.2017, 22:04
(12:30)
7 Dk.
KARŞILAMA MESAJI
BMN TANITIM
ÖNCEKİ PANEL BAŞLIKLARI
ŞU ANKİ PANEL BAŞLIĞI
KISA SUNUM: MODERATÖR VE PANELİST TANITIMLARI

3 Dk.
KONUKLAR TANITIMLARA İLAVE

20 Dk.
SUNUM: MUSTAFA GÜLTEPE : KAVRAMLAR

20 Dk.
SORU: BAHAR DİVRİK
SORU: MUSTAFA GÜLTEPE
SORU: ALİ FUAT SARUHAN

10 Dk. ARA

(13:30)
15 Dk.

5 Dk.
KONUŞMA: MODERATÖR

15 Dk.

15 Dk.
SORU: ALİ FUAT SARUHAN4

15 Dk.
SORU: SARUHAN /DİVRİK

5 Dk.
SORU: SARUHAN/DİVRİK
5 Dk.
SORU: DİVRİK/SARUHAN
5 Dk.
SORU: GÜLTEPE/SARUHAN /DİVRİK

15 Dk. ARA
(14:45)
15 Dk. SUNUM SARUHAN

30 Dk.
SORU & CEVAP

(15:30)
15 Dk. ARA

(15:45)
5 Dk. MODERATÖR KURUMSAL İLETİŞİM
15 Dk.
SORU: SARUHAN
SORU: MUSTAFA GÜLTEPE/SARUHAN

5 Dk.
SORU: SARUHAN/GÜLTEPE

15 Dk.
SORU & CEVAP

(16:25) KAPANIŞ

Doğan Şahin
14.01.2017, 22:07
Soru hazırlayalım arkadaşlar. Soru & cevap kısmında da sorabileceksiniz.

Mollasalihoğlu
15.01.2017, 00:49
Beklenmedik bir misafirim çıktı ama ayar çekmeye çalışıyorum :/

Oğuz ZEYTİN
15.01.2017, 22:51
Organizasyonda emegi gecenlere, sunumlarıyla bilgi ile tecrubelerini paylasanlara ve katilimcilara teşekkürler.

Doğan Şahin
15.01.2017, 23:26
Organizasyonda emegi gecenlere, sunumlarıyla bilgi ile tecrubelerini paylasanlara ve katilimcilara teşekkürler.

Zaman ayırıp geldiğin için biz teşekkür ederiz Oğuzcum.

Doğan Şahin
15.01.2017, 23:29
TsClublar ile ilgili yenilikler videosu
https://twitter.com/DoganSahinTS/status/820712522651234305
https://twitter.com/DoganSahinTS/status/820727309674102785

Çocuk ürünleri ile ilgili taraftar beklentileri videosu
https://twitter.com/DoganSahinTS/status/820721615126274048

Yiğit Gayretli
16.01.2017, 09:11
Bence verimli bir panel oldu. En azından artık neyi takip edeceğimizi ve sorgulayacağımızı biliyoruz...

Cengiz Çubukcu
16.01.2017, 09:51
gelen gelmeyen herkese çok teşekkürler :) iyi ki varsın Bmn iyi ki varsın Trabzonspor...

Mollasalihoğlu
16.01.2017, 10:13
Emeğinize ve ayağınıza sağlık.

Bahar Hanım, Mustafa Bey ve Ali Fuat abinin sunumları ve konuşmaları normal şartlarda para ile alınacak eğitim seviyesindeydi.

Kıymetini bilip gelenlere ayrıca teşekkürler.

Emre İskender
16.01.2017, 10:43
Trabzonspor yönetiminin ve muhalefetinin bir arada projelerini konuştuğu Ts Club ın taraftar gözüyle olması gerekenlerin iletildiği panelde özel teşekkür etmek istediğim Cengiz abi Doğan abi ve Ali Fuat abi iyki varsınız.

oflubektas
16.01.2017, 12:18
Katılımcı sayısı hariç gayet güzel bir toplantı oldu.

Bu sitenin emekçisi, gizli kahramanlarından birinin yönetiminde; gerçekten işinin ehli bir grafiker-tasarımcı, daha önce sadece ismen bildiğim, Türkiye ekonomisinin temel unsurlarından tekstil ihracatının en önemli isimlerinden biri ve TS Clup mağazalarının düzeltilmesi için işe alınan bir profesyonel yöneticiyi bir arada bulmak zordur arkadaşlar. Kimsenin özel durumunu takdir edemem, o ayrı mesele ama imkanı ve vakti olup da gelmeyenler emin olun çok şey kaçırıyor.

Bu tür organizasyonlara gelelim, sayıyı arttıralım, safları sıklaştıralım ki hem bu toplantılar devam etsin, hem de birşeyler kapalım. Sen yoksan bir eksiğiz...

İsa Gündoğdu
16.01.2017, 12:26
Katılımcı sayısını artırmak için yapılacak öneriler, başlık ya da öneri sistemi gibi birşey varmı

Yiğit Gayretli
16.01.2017, 12:27
Katılımcı sayısı hariç gayet güzel bir toplantı oldu.

Bu sitenin emekçisi, gizli kahramanlarından birinin yönetiminde; gerçekten işinin ehli bir grafiker-tasarımcı, daha önce sadece ismen bildiğim, Türkiye ekonomisinin temel unsurlarından tekstil ihracatının en önemli isimlerinden biri ve TS Clup mağazalarının düzeltilmesi için işe alınan bir profesyonel yöneticiyi bir arada bulmak zordur arkadaşlar. Kimsenin özel durumunu takdir edemem, o ayrı mesele ama imkanı ve vakti olup da gelmeyenler emin olun çok şey kaçırıyor.

Bu tür organizasyonlara gelelim, sayıyı arttıralım, safları sıklaştıralım ki hem bu toplantılar devam etsin, hem de birşeyler kapalım. Sen yoksan bir eksiğiz...

Kişi sayısı, camianın meşguliyetlerinin tezahürüdür, meşguliyetleriyle doğru orantılıdır Hasan abi.

Hiçbir zaman "kalanın" yürüdüğü doğrultuda yürümedik ki... Ya zaten biz o yolda yürüyorduk ardımızdan gelen oldu ya da "oradan yürünmüş, yeni bir yol lazım" diyerek kendi yolumuzu açtık.

Bu panellerin değeri bugün değil hatta yarın da değil, yarından sonra anlaşılacaktır. Biz yine tarihe not düşmüş olalım...

Doğan Şahin
16.01.2017, 13:52
Sen de sağ ol Emre. Herkesin az, çok emeği oldu. Önemli olan ortaya iyi bir iş çıkması, kulübe ve katılımcılara katkı yapabilmek.

Faruk BERBER
16.01.2017, 13:53
Başta emeği geçenler olmak üzere katılım gösterenlere de çok teşekkürler.

Doğan Şahin
16.01.2017, 13:54
Katılımcı sayısını artırmak için yapılacak öneriler, başlık ya da öneri sistemi gibi birşey varmı

Buraya da yazabilirsin veya özelden gönderebilirsin.

Kamil Çakmak
16.01.2017, 14:44
Emeği geçen arkadaşlar bir tanesiniz. Gidenlerin de ayaklarına sağlık.

bkandil
16.01.2017, 15:55
Arada verilen çay çok koyu olmuştu...

:D

a f s
16.01.2017, 16:12
Gelenlerin ayaklarına sağlık. Güzel ve verimli bir program oldu.
Kulübümüzün yeni yönetim ile birlikte özellikler TS Club konusunda neler yapmayı plandığını birinci ağızdan öğrenmiş olduk.
BMN Ailesi ile birarada olmak dostları görmek güzel. Sabah kahvaltı organizasyonu, öğlen panel, akşam halısaha organizasyonu ile dolu dolu bir gün yaşadık Trabzonsporlular ile.

Kendi adıma olayı hem tasarımcı olarak değerlendirmek hem de taraftar olarak katkı sağlamak adına oradaydım. Formaların erken zamanda çıkacağını buradan müjdeleyeyim. Modellerin güzel olduğunu da.

Sunumumda dünyadan spor kulüplerinden kurumsal kimlik adına örnekler göstermeye çalıştım. Zamanın kısıtlı olması misafirlerimize daha çok konuşma fırsatı sunmak adına hızlıca anlatmaya çalıştım.
Özetle öncelikli olarak Trabzonspor'un ve TS Club'ın bir marka konumlandırmasına ve bu doğrultuda bir marka serüveni rotasına ihtiyacı olduğunu söylemeye çalıştım.
Önce teşhis, sonra tedavi daha sonra takip aşamaları ile planlanan hedefe ulaşılabilir. Trabzonspor kurumsal kimlik rehberi hazırladı fakat buna kendisi dahil pek çok alanda uyulmuyor ve bunu kontrol edecek bir mekanizma görünmüyor. Geçmiş dönemlerde kendi lisanslı ürününde kendi logosunu yanlış kullanan bir kulüp yapısından bugünlere geldik.

Marka konumlandırmasında rakiplerimizden farklı bir hikayemiz ve duruşumuz var. Bu da marka olma yönünde bir avantaj rengimizin nadir kullanılan bir renk olması bizi özel kılıyor fakat bu renk kavramını doğru yorumlayıp doğru kullanabildiğimiz söylenemez. Bordomavi renkler tekstilde çok nadir kullanılan ve zor renkler. Mavi değil ama bordonun istediğiniz tonunu tutturmak farklı kumaş ve alanlarda aynı etkiyi yakalamak epey zor. TS Club ürünlerinde renklerimizi ve renklerimize eşlik edebilecek renk grupları neler olabilir ile ilgili çözümler sunmaya çalıştım. Çözümlerden biri bordomuzu sabit tutarak koleksiyon ürünlerinde mavinin bütün tonlarından yararlanmak ve ürünlerin mutlaka bordo mavi olmasa bile küçük detaylarla zenginleştirilebileceğini dile getirmeye çalıştım.

Efsane çubuklu formamızın lansman kampanyasını çok kısa bir süre içinde yaptığımı, ilk kez twitter ve sosyal medya hesaplarının açılmasına sağladığımı anlattım ama kulüpten bu çalışmaya karşılık tek kuruş ücret almadığımı söylemeyi unuttum.

50. Yıl logo yarışmasının şekli oylama süreci ve sonucu ile ilgili eleştirilerimizi ve çözüm önerilerimi örnekleri ile sunmaya çalıştım. Umarım yararlı olabilmişimdir.

Cengiz Çubukcu
16.01.2017, 17:14
Arada verilen çay çok koyu olmuştu...

:D

bitmese de içsek anlardık koyu olup olmadığını :)

fındıkoğlu
16.01.2017, 17:41
Panele katılamadım ama verimli bir toplantı olduğuna inancım tam...
Katılım gösteren herkezi tebrik ederim.:)
Yararlı olmak ne kelime Ali fuat abi sen varsan mutlaka yararı olmıuştur...:cool:

bkandil
16.01.2017, 18:32
bitmese de içsek anlardık koyu olup olmadığını :)

Ben de içemedim, konuşmacılar için bardaklara çay dökerken farkettim çok demli olduğunu.

Behçet61
16.01.2017, 20:10
Öncelikle emeği gecen ve katılan arkadaşlara sonsuz teşekkürler, BMN güzel bir konuya daha el attı iyi ki varsınız :)

U.Sadıkoğlu
16.01.2017, 21:19
Emeklerinize sağlık katılım sayısının az olması yukarıda bahsedildiği gibi konudan ötürüdür hepimiz ürünlerden şikayet ederiz ama kulüp genel müdürünü yakalamışken bu fırsatı neden değerlendiremeyiz?

Mevzu transfer olsaydı salonda iğne atsan yere düşmezdi :)

Bülent Şirin
16.01.2017, 23:04
Yedi yıl önceydi. Bir film galası daveti geldi. İfakat diye bir film. Gala Lütfi Kırdar’da yapılacaktı. Bildiğimiz sadece konunun Karadeniz kadınları, yönetmenin de Trabzon Çaykaralı Orhan Tekelioğlu olduğu idi. Gittim. Bir de gördüm ki, bir uçtan bakınca diğer uçtaki insanın yüzünü seçemeyeceğiniz büyüklükteki anfi ağzına kadar Trabzonlu dolu. Çoğunluk fularlı, top sakallı Trabzonlulardan oluşuyor. Filmi beğenmedim ayrı konu ama böyle bir etkinlikte o salonu dolduracak kadar Trabzonlunun var oluşu beni sevindirmişti yine de.

İkinci örnek olay: İki ya da üç yıl önce. Trabzon Dernekleri Federasyonu Feshane’de Trabzon Günleri düzenliyor. Bildiğimiz peynir-tereyağı konsepti. (Buna karşı olduğum ya da olayı küçümsediğim anlamı çıkmasın, o da lazım. Hâttâ lazımdan öte; olmazsa olmaz. Ayrı bahistir, geçelim) Fakat TDF yönetimi birkaç farklı konu başlığı altında imza günleri ve konferanslar da düzenliyor, KTÜ’den hocaları alıp getiriyor. İçerideki salon kemençe-horon yıkılıyor, konferansı takip etmeye bir avuç insan geliyor. Çünkî, konferanslı Trabzonlu, peynir-tereyağı konsepti olarak zihinlerde yer etmiş bir organizasyona gitmiyor. Yukarıdaki Orhan Tekelioğlu, TDF’nin bu etkinliğinde günebakış’ın standını ziyarete gelmişti de bu konuyu enine boyuna analiz etmiştik.

Sonuç: BMN, ağzı açık ayran delilerinin “transfer, transfer!” diye zikir ayini yaptığı günlerde örnek ve gıpta edilesi bir organizasyona imza atmıştır. Ufak tefek aksilikleri bir yana bırakırsak, bizi en çok ilginin düşüklüğü müteessir eylemiştir. Amma ve lakin, İfakat örneğinde olduğu gibi o salonu dolduracak kadar meraklı ve ilgili Trabzonsporlu İstanbul ve havalisinde havada karada vardır. Mesele onlara ulaşabilmektir. Bu da zaman, sabır ve gayretle aşılabilir. Daha açık bir ifadeyle yeterli zaman, yeterli sabır ve yeterli gayretle… Aşıldığı takdirde, BMN’nin Trabzonspor’a tahmin edemeyeceğimiz kadar faydası, camia içinde de çok özel ve çok önemli bir yeri olacaktır.

Burak DERELİ
17.01.2017, 08:36
Güzel geçen bir organizasyonun fotoğrafları burada > https://drive.google.com/open?id=0B-v8nwUZDkWPYlNHck9FWWZ6S1U

bordo61
17.01.2017, 15:54
Yedi yıl önceydi. Bir film galası daveti geldi. İfakat diye bir film. Gala Lütfi Kırdar’da yapılacaktı. Bildiğimiz sadece konunun Karadeniz kadınları, yönetmenin de Trabzon Çaykaralı Orhan Tekelioğlu olduğu idi. Gittim. Bir de gördüm ki, bir uçtan bakınca diğer uçtaki insanın yüzünü seçemeyeceğiniz büyüklükteki anfi ağzına kadar Trabzonlu dolu. Çoğunluk fularlı, top sakallı Trabzonlulardan oluşuyor. Filmi beğenmedim ayrı konu ama böyle bir etkinlikte o salonu dolduracak kadar Trabzonlunun var oluşu beni sevindirmişti yine de.

İkinci örnek olay: İki ya da üç yıl önce. Trabzon Dernekleri Federasyonu Feshane’de Trabzon Günleri düzenliyor. Bildiğimiz peynir-tereyağı konsepti. (Buna karşı olduğum ya da olayı küçümsediğim anlamı çıkmasın, o da lazım. Hâttâ lazımdan öte; olmazsa olmaz. Ayrı bahistir, geçelim) Fakat TDF yönetimi birkaç farklı konu başlığı altında imza günleri ve konferanslar da düzenliyor, KTÜ’den hocaları alıp getiriyor. İçerideki salon kemençe-horon yıkılıyor, konferansı takip etmeye bir avuç insan geliyor. Çünkî, konferanslı Trabzonlu, peynir-tereyağı konsepti olarak zihinlerde yer etmiş bir organizasyona gitmiyor. Yukarıdaki Orhan Tekelioğlu, TDF’nin bu etkinliğinde günebakış’ın standını ziyarete gelmişti de bu konuyu enine boyuna analiz etmiştik.

Sonuç: BMN, ağzı açık ayran delilerinin “transfer, transfer!” diye zikir ayini yaptığı günlerde örnek ve gıpta edilesi bir organizasyona imza atmıştır. Ufak tefek aksilikleri bir yana bırakırsak, bizi en çok ilginin düşüklüğü müteessir eylemiştir. Amma ve lakin, İfakat örneğinde olduğu gibi o salonu dolduracak kadar meraklı ve ilgili Trabzonsporlu İstanbul ve havalisinde havada karada vardır. Mesele onlara ulaşabilmektir. Bu da zaman, sabır ve gayretle aşılabilir. Daha açık bir ifadeyle yeterli zaman, yeterli sabır ve yeterli gayretle… Aşıldığı takdirde, BMN’nin Trabzonspor’a tahmin edemeyeceğimiz kadar faydası, camia içinde de çok özel ve çok önemli bir yeri olacaktır.

Yorumu okuduktan sonra kim yazmış acaba bunu ne güzel yazmış dedim , baktım Bülent abi yazmış :)

Gerçekten Trabzonspor camiası için çok özel ve önemli bir organizasyon emeği geçen herkese teşekkürler.

Ayrıntıları kimse yazmamış

Bülent Şirin
17.01.2017, 16:07
Yorumu okuduktan sonra kim yazmış acaba bunu ne güzel yazmış dedim , baktım Bülent abi yazmış :)

Gerçekten Trabzonspor camiası için çok özel ve önemli bir organizasyon emeği geçen herkese teşekkürler.

Ayrıntıları kimse yazmamış

Teşekkürler dost. :)

Organizasyonla ilgili ayrıntılar ana sayfada: http://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=7132

Doğan Şahin
17.01.2017, 21:48
Arkadaşlar daha önceden hazırlamış olduğum akış üzerinde yaptığım değişikliklerle özetlemeye çalışayım:

SPOR KULÜPLERİNDE KURUMSAL İLETİŞİM VE PAZARLAMA

-Moderatör: Doğan Şahin
-Konuklarımız:
• Trabzonsporumuzun son seçimli kongresinde başkan adaylarından Sayın Celil Hekimoğlu'nun yönetim listesinde yönetim kurulu adaylarından birisi olan Tekstil Sektörünün emekçilerinden, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birliği Başkan Yardımcısı ve Taha Holdinge bağlı Talu Tekstil'in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Gültepe,
• Tekstil üretim, satış, perakende sektörlerinde hizmet veren ve halihazırda Trabzonspor Kulübü Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Sayın Bahar Divrik
• BordoMavi.Net'in kendi içerisindeki önemli değerlerden Grafik Tasarımcı Sayın Ali Fuat Saruhan, malumunuz kendisi camiamızda AFS markasıyla yaptığı estetik ve yaratıcı tasarımlardan da tanınmakta.

Panelimizde her zaman olduğu gibi BordoMavi.Net ailesi içerisinde yapmakta olduğumuz sohbet ve beyin fırtınalarından bir tanesini daha gerçekleştirdik.

Soru cevap kısmını konuşmacılarımızı bölmemek açısından bölüm sonlarında yaptık.

Sayın Mustafa Gültepe ile başladık. Kendisine şunu sorduk;
Sayın Gültepe izleyicilerimizin konuya ısınabilmeleri amacıyla bizlere hazırlamış olduğunuz sunumunuz vasıtasıyla konumuz ile ilgili ön bir bilgilendirme yapabilir misiniz?

Kendisini tanıttı ve kavramlar ile ilgili 15 dakikalık güzel bir sunum yaptı.

Sayın Divrik'e de söz verdik ve hem kendisini tanıttı hem de ön bir giriş yaptı.
* Bakırköy TsClub'ın 15 Ocak'ta açılacağını.
* Geçmiş dönem TsClub Mağaza verilerinin bulunmadığını
* Alt yapının tamamen yenilenmekte olduğunu
* Çocuk kreasyonunda rakip takım mağazalarının çalıştığı firmalardan temin edilen ucuz ve kaliteli ayakkabı ürünlerinin piyasaya sürülmek üzere olduğu
* Yeni bir kapsül (az miktarda üründen oluşan, sıkça piyasaya sürülen) koleksiyonun piyasaya sunulmak üzere olduğunu
* Her şeyin düzene girmeye başladığını
* Mağazalara eğitimler verileceğini ve yardımcı olunacağını
* Mağazacılık becerisi gösteremeyecek bayilerle yola devam edilmeyeceğini,
* Online web sitesinin ürünler yenilendikten sonra yenileneceğini
* Kargo teslim sürelerinin iyileştirileceğini
* Her şey düzeldikten sonra kongre üyeleri vs. kampanyalara da sıra geleceğini
* Elde kalan çok sayıda ürün stoklarının yeni hazırlanan bir kampanyayla eritileceğini
belirtti.

Sonrasında şunu sorduk;
Sayın Divrik Trabzonspor Genel Müdür Yardımcılığı yapmaktasınız ve onun öncesinde tekstil üretim, satış ve perakende sektörlerinde tecrübeleriniz oldu.
Bir spor kulübünde görev alma fikri nasıl oluştu ve bu fikri nasıl hayata geçirdiniz?
• Görev alma süreci ne şekilde gelişti? Spor kulübünde bu işi yapmanın zorlukları var mı, varsa nelerdir?

Kendisi zorluk yaşamadığını çünkü zaten var olan durumda TsClubların ve ürünlerin olabilecek en kötü durumda olduğunu ve bu noktadan sonra kaydedilecek her aşamanın başarı olarak görülebileceğini belirtti.
Görev alma sürecinde ise hangi Spor Kulübü olduğu ilanda yazmamasına rağmen kendi profiline uygun olan işe başvuru yaptığını ve Genel Müdür Sinan Zengin tarafından davet edildiğini ve görüştüklerini, göreve kabul edildiğini öğrendikten sonra da Sinan Bey ve ekibin profesyonelliğini görünce görevi kabul ettiğini belirtti.

Sonrasında Sayın Ali Fuat Saruhan'a şunları sorduk;
Sayın Saruhan daha önce de bahsettiğim üzere; sizi Trabzonspor için yapmış olduğunuz tasarımlardan tanıyoruz.
Bir spor kulübünün ürün portföyünde kullanılması gereken ürünlerin aynı zamanda estetik açıdan da cezbedici olmasını önemseyen ve bu tasarımların ticari olarak kurumun tüm ürün ve sunumlarında kullanılması gerekliliğine vurgu yapan bir tasarımcı olduğunuzu düşünüyoruz.
• Geçmişte veya hali hazırda yapmış olduğunuz çalışmalar ve bu çalışmaların spor kulüplerinde kullanım şeklinden bahsedebilir misiniz?

Sayın Ali Fuat Saruhan kendisini tanıttı ve konu ile ilgili 15 dakikalık bir sunum yaptı.

Sunum bitince;
Sayın Mustafa Gültepe'ye tekrar döndük ve kendisine şunu sorduk;
Sayın Gültepe son seçimli kongrede Sayın Celil Hekimoğlu'nun listesindeydiniz.
• Öncelikle yollarınız Celil Bey ile ne zaman ve ne şekilde kesişti?
• Size başkanımız Sayın Muharrem Usta'nın da teklif yaptığını biliyoruz. Tercihinizi neden Celil Bey'den yana kullandığınız. Seçim maceranıza kısaca değinebilir misiniz?

Kendisi Sayın Celil Hekimoğlu'nun kendisine doğrudan ulaştığını, Sayın Muharrem Usta'nın ise aracılar vasıtasıyla ulaştığını ve Sayın Muharrem Usta'dan 6 ay önce ulaştığını belirtti. Celil Hekimoğlu ekibinde her konu için bir uzman yönetici olduğunu görünce yola beraber çıkma fikrini kabul ettiğini belirtti.

10 Dakikalık ara sonrası Sayın Divrik ile devam ettik ve şunu sorduk;
• Bizlere Trabzonspor kulübünde yürütmüş olduğunuz faaliyetler ve bu kulübe olan katkılarınızdan bahsedebilir misiniz?

Kendisi göreve 2 ay önce başladığını ancak 2 ayda çok aşama kaydettiklerini, (Genel Müdür Sinan Zengin'in görevde olmadığı) geçmiş dönemde kurumsallıktan ziyade çok fazla tanıdık vasıtasıyla iş yapıldığını ve bu sebeple stokların gereksiz ve yüksek girdili fiyatlı ürünlerle dolduğunu belirtti. Bunun da TsClub mağazalarının imajına zarar verdiğini, zaten hali hazırda mağazalar ile ilgili görsel açıdan tasarımsal ve konumsal yanlışların bulunduğunu söyledi. Öncelik olarak Bakırköy'deki TsClub'ın kulüp tarafından devralındıktan sonra kendisi döneminde tekrar bakıma alındığını ve yep yeni bir anlayış ile 15 Ocak itibariyle açılacağını belirtti. Aynı şekilde ilk geldiğinde çok kalınmış olmasına rağmen kulüp forma sürecine de müdahil olduğunu ve olumlu sonuçlar aldıklarından bahsetti.

Sayın Gültepe'ye ise şunu sorduk;
Tekstil sektöründe tabiri caizse sektörün arka planında yükü çeken emekçilerden birisiniz. LcWaikiki başta olmak üzere sektörün önde gelen firmaları ile yıllarca tedarikçi olarak ilişkileriniz oldu. Dolayısı ile sektörde trendleri ve marka olgusunun ticari başarı için ne kadar önemli olduğunu bilmektesiniz. İşin tedarik tarafındayken bir markanın hangi seviyeden, en zirve konumlara eriştiğine de bizzat şahit oldunuz.

• Soruma gelecek olursak Spor Kulüplerinde markalaşmanın önemi ve markalaşırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine değinmenizi rica edeceğim?

Kendisi özetle Trabzonspor'un başlı başına bir marka olduğunu ve ayağa kalkma aşamasında işin ehli bir lider önderliğinde çok başarılı sonuçlar elde edilebileceğinden bahsetti. Fiyat ve maliyetlere değinen Gültepe, başarının ekip çalışmasından geçtiğini ve her aşamasının önemli olduğunu ve geri bildirimlerin dikkate alınması gerektiğinden bahsetti.

Sonrasında moderatör olarak soru cevap öncesi şu önerilerde bulundum;

Bana göre Spor Kulüplerinin müşteri portföyü ne kadar dar olursa olsun geniş kitlelere hitap edebilecek ürünlerle bunu aşabileceklerine inanıyorum.

Günümüzde markalar kendi tekil ürünlerinden ziyade ürün gruplarını satma arzusundalar.
Logo ve belirli semboller ürünlerde göz alıcı şekilde yer almakta.

Ancak hedef kitlesi kısıtlı bir Spor Kulübü'nün ürünlerinin genele hitap etmesi için kaliteli ürünlerde logo ve sembollerin dikkat çekmeyecek şekilde tasarlanması gerektiğini düşünüyorum.

Bu şekilde diğer Spor Kulübü taraftarlarına da hitap edilebilir. Örneğin hediye olarak bile diğer Spor Kulübü taraftarının kullanması sağlanabilir. Hedef kitle büyüdükçe maliyetler düşecek ve karlılık da dolaylı olarak artmış olacaktır.

Sonrasında Sayın Gültepe'ye sözü verdik ve şunları sorduk;
Spor Kulüplerine aidiyet duyan taraftarların hayalindeki ideal mağazacılık anlayışının nasıl olması gerektiği ve ürün içeriklerinin neler olması gerektiği, ürün sunumunun hangi hızda piyasaya sunulması gerektiği ve doğru fiyatlandırma konularına değinebilir misiniz?

Kendisi 'fast fashion' (hızlı moda) kavramının uygulanması gerektiğini, 4 sezon için değil günümüz yeniliklerine uygun olarak daha sıklıkla sayıda koleksiyon çıkartılmasını gerektiğini belirtti.
Doğru fiyatlandırma için piyasanın iyi takip edilmesi gerektiğini, bunun da bu işin her kademesine hakim kişilerce yapılması gerektiğini belirtti. Gerekirse belirli ürünlerin uygun fiyattan temin edilebilmesi için yurtdışından tedarik edilebileceğini belirtti.

Sayın Divrik'e söz verdik ve şunları sorduk;

Spor Kulüplerinin kendilerine aidiyet duyan hazır müşteri portföylerinin olduğu gerçeğinden yola çıkarak
• Diğer kulüpler ile Trabzonspor kulübü taraftar profili birbirinden bir hayli farklı. Öncelikle taraftar sayısı ve maddi açından belirgin farklılıklar bulunmakta.

Görev yaparken bu farklılıkları göz önünde bulunduruyor musunuz?
Bu farkın giderilmesinde kaliteden taviz vererek ürün satışı yapmak mıdır çözüm?
Satılan ürün sayısı açısından maliyetler tabi ki de zorlayıcıdır ancak prestij ve aidiyetin arttırılması açısından maddi açıdan zarar ederken, manevi açıdan kazanıyor olma fikri bir profesyonel olarak dikkate alabileceğiniz bir detay mıdır?

Kendisi kulüpte şahit olduğu bir olayı anlatarak aidiyetin önemsendiğini ve taraftarın tamamıyla müşteri olarak değil taraftar olarak görüldüğünden bahsetti. Ancak kulübün kaliteli ürünler üretmesi gerektiği ve bunu yaparken de uygun maliyetlerle bunu yapıyor olması gerektiğine dikkat çekti. Geçmiş dönemlerde karlılığın kolaylık açısından tüm ürünlerin üzerine belirli bir yüzde konarak bulunduğunu, bunun ise yanlış olduğunu ve kendisi döneminde ürün bazında uygun fiyatlandırma yapılacağından bahsetti. Diğer kulüpleri dikkate almamaları gerektiğini, kendilerinin en iyiyi inovasyon ve günümüz trendlerini takip ederek yakalayabileceklerini belirtti.

Sonrasında Sayın Saruhan kısa bir sunum daha yaptı:

Sunum sonrası Sayın Saruhan ve Sayın Divrik'e şunları sorduk;
• Spor Kulübünde Yeni Sezon için Forma Tasarım ve Lansman aşamalarından ve tasarım seçimindeki zorluklardan, seçimde nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetti.

• Sayın Divrik'e süreci belirleyenin Forma Sponsoru mu olduğunu ve sponsorlar ile yaşanan sıkıntıları göz önünde bulundurduğumuzda bir Spor Kulübünün kendi formasını tasarlaması ve üretmesi zor olup olmadığını sorduk.

Kendisi süreci kulübün belirleme olanağının olmadığını ve kendi üretimini yapabilmek için ise TsClubların bu firmalar kadar maliyet avantajının bulunmadığını bu aşamaya ulaşabilirlerse üretebileceğini belirtti.

Sayın Gültepe / Sayın Saruhan / Sayın Divrik

Kısa bir ara sonrası SORU & CEVAP kısmına geçip izleyicilerin sorularını aldık.
* Yiğit Gayretli arkadaşımız Kültürel Ürünlerin TsClublarda satılması gerektiği önerisini getirdi.
* Gökhan Atalay ise prestij açısından büyük AVM'lerde yer alınması gerektiğini ve çocukların aidiyetlerini arttırabilmek amacıyla çocuklara yönelik daha ucuz ve kaliteli ürünler üretilmesini önerdi.
* Çeşitli sorular soran izleyicilere konuşmacılarımız detaylı ve samimi bir şekilde cevaplar verdiler. Kısa Video'larla bu soru cevap kısımlarını BMN Sosyal Medya hesaplarından izleme olanağınız olacak.

Bahar Hanımı uğurlayıp kısa bir ara verdik ve Kurumsal İletişim başlığıyla devam ettik.

Moderatör olarak kavramı açıklamaya çalıştım. Özetle;
Spor Kulüpleri bağlamında Kurumsal İletişim dediğimizde;
aslında "bir spor kulübünün ve iştiraklerinin amaç ve hedeflerine ulaşabilmek ve faaliyetini yürütebilmek için gerekli olan bilgi akışı, koordinasyon, organizasyon, eğitim ve denetim amaçlı iletişim sürecini" kastettiğimizi belirterek sözü Sayın Saruhan'a verdik
• Spor Kulüplerinde kurum içi iletişim ve eski kurucu, başkan, divan üyeleri, kongre üyeleri, oyuncular, taraftarlar, basın mensupları ile iletişim nasıl olmalı ve bir başka değişle nasıl olmamalı?
Sayın Saruhan kısaca konuya değindikten sonra

Sayın Gültepe'ye şu soruyu yönelttik;
• Yönetiminde yer aldığınız kurum ve kuruluşlarda Kurumsal İletişim hakkında mevcut uygulamalarınız. Spor Kulübü yönetiminde yer almanız durumunda uygulamayı düşündüğünüz yöntemler hakkında bilgi vermenizi rica edeceğim?

Kendisi iletişimin çok önemli olduğunu ve iletişimde şeffaflığın önemine vurgu yaptı.

Kurumlar arası ve basın ile iletişime değindi.

İzleyici Soru & Cevap bölümlerinden ikincisi sohbet şeklinde geçti;
Diğer bölümler ile ilgili olduğu kadar bunun ile ilgili de videolarımız olacak.

Panelimizi şu şekilde kapattık;

Paylaştıklarınız ve Trabzonspor üzerine yapmış olduğumuz beyin fırtınasına katkılarınızdan dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Panelimiz ile ilgili detaylı bildirgeyi forumumuzda yayınlıyor ve kamuoyu ile paylaşıyor olacağız. Periskop canlı yayının yanı sıra, banttan yayın ve fotoğraflara BordoMavi.Net forumu ve Sosyal Medya hesapları üzerinden ulaşabiliyor olacaksınız.

Panelimizin Spor Kulüplerine faydalı olabilecek konulara değindiğini düşünüyorum.
Hepinize bize ayırdığınız zaman ve aktardığınız düşünceleriniz için tekrar teşekkür ediyorum.
Bir başka panelimizde tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Diyerek bitirdik, umarım açıklayıcı olmuştur :)

Cengiz Çubukcu
17.01.2017, 22:00
Çok guzel bir ozet olmuş eline sağlık doğan :)

Faruk BERBER
17.01.2017, 22:11
Bilgilendirme için çok teşekkürler.

a f s
17.01.2017, 22:20
Elinize sağlık.

TS Club ismi değişmeli değil mi den forma ne zaman gelecek, ne zaman satışa sunulacak, lansman olacak mı? Soruları da soruldu, cevaplandı ama biraz etkileşim olsun cevapları öyle söyleyelim.

Oğuz ZEYTİN
17.01.2017, 22:26
Doğan Abi,
Alternatif satış kanallarından bahsetti mi Bahar Hanım?

UğurB
17.01.2017, 22:34
Çok güzel özet Doğan, teşekkürler...

hakankurt1967
17.01.2017, 22:46
Eline sağlık Doğan abi.

hakankurt1967
17.01.2017, 22:47
Bülent abinin yazısı da çok güzel olmuş. Eline sağlık Bülent abi.

Doğan Şahin
17.01.2017, 23:03
Doğan Abi,
Alternatif satış kanallarından bahsetti mi Bahar Hanım?

Yurtdışında TsClub açıldığını, outletlere veya franchise firmalara ürün verilmeyeceğini söyledi, ürün kalitesi arttırılmadan sadece alternatif satış kanalları değil, online web sitesinin bile yenilenmemesi gerektiğini çünkü ellerindeki ürünlerin çok kötü olduğunu belirtti. Tüm bunlar düzeldiğintaktirde kendisine kalsa ve yeterli güvenlik sağlanırsa Migros'takine benzer hızlı kiosk kasalar kurmaktan bahsetti.

A.Ali Karanis
17.01.2017, 23:05
Herkesin emeğine sağlık,orada bulunamamış olmanın da büyük üzüntüsünü yaşadım..