PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takımımızın 2016-2017 Futbol Sezonu İlk Yarı Değerlendirmesi

katre-i.matem
30.12.2016, 10:52
Farklı konularda konuşulanları tek başlıkta toplamak adına; Sezonun ilk yarısında Takımımızdan neler bekledik neler bulduk ? Eksik yanlarımız neydi ? (Bu konuda kitap yazılır) Neleri iyi yaptık ? Neleri değiştirmeliyiz ?

Fikir vermek ve merak gidermek adına Takımımız ve oyuncularımızla ilgili bir kaç opta verisini de paylaşacağım:

*** Trabzonspor bu sezon Süper Lig'de gole çevirme oranı en düşük takım konumunda (6.38)

*** En fazla İsbatli pas yapan 10 oyuncu arasında Takımımızdan kimse yok.

*** Ligin ilk yarısında hiç kafa gölümüz yok.

*** Ligde en çok sersei top kazanan takım Trabzonspor (993) Osmanlıspor (992) Fenerbahçe (987)

*** Rakip ceza alanında en çok pas yapan takımlar Beşiktaş (391) Trabzonspor (361) Galatasaray (348) Fenerbahçe (342)

*** Bu sezon Süper Lig'de en fazla kilit pas atan oyuncular: Pablo Batalla (44) Wesley Sneijder (43) Mehmet Ekici (41)
*** 41 tane kilit pası olan M. Ekici’nin asisti yok.

*** Bu sezon ligde en fazla isabetli orta yapan oyuncu Mehmet Ekici (37)

*** Ligin ilk yarısında en çok başarılı çalımı olan ilk iki oyuncu Bruma (77) ve M. Ekici (37)

*** En çok süre alan oyuncumuz Onur Kıvrak (1440 dk)

*** Ligde en çok ikili mücadele kazanan Durica (92)

*** Süper Lig de bu sezon transfer edilen oyunculardan kurulu en etkili 11 de takımımızdan Durica da yer aldı.

11833

*** (Transferle alakalı forumda adı geçtiği için yazıyorum) Son 3 Süper Lig sezonunda Yalçın Ayhan'dan (8 gol+2 asist) sonra en fazla gol katkısı yapan stoper Aurelien Chedjou (5 gol+4 asist)

*** Bir kıyas (Son maç hariç)

11832

*** Süper Lig'de ilk yarının ardından 23 yaşından küçük oyunculardan kurulu en iyi 11.

11834

HOPA'LI TS'Lİ
30.12.2016, 11:00
49 yılık tarihin en kötü ve en acı sezonu, NOKTA.

bkandil
30.12.2016, 11:08
Takımımızın 2016-2017 Futbol Sezonu İlk Yarı Değerlendirmesi

Tek kelime ile "FİYASKO"

Yiğit Gayretli
30.12.2016, 11:08
Eline sağlık abi. Keşke tek sıkıntımız şuradaki sayılar olsaydı...

katre-i.matem
30.12.2016, 11:10
Eline sağlık abi. Keşke tek sıkıntımız şuradaki sayılar olsaydı...

Aynen öyle Yiğit ama maalesef işin o kısmı hiç konuşulmuyor su yüzüne çıkmıyor yıllar geçiyor ve hiç değişmiyor.

Hasanu
30.12.2016, 12:59
Bu kadar az puan toplamamızda en büyük etken hocanın bu kadro yapısına uygun olmayan yanlış oyun anlayışındaki ısrar.Bence gerekli bölgelere takviyeler yapıldığı takdirde ikinci yarı büyük bir çıkışla ligi ilk beş içerisinde bitiririz.

adiloş bebe
30.12.2016, 13:17
Normalde ersun hocanın takımları ligin ilk yarısını çok iyi oynar ikinci devresinde ise tökezlemeye başlar.Dua edelimde bizde tam tersi olsun yoksa 2017 tarihimizin en utanç dolu yılı olarak tarihe geçecek.

A.Ali Karanis
30.12.2016, 13:22
Bu yılın tek açıklaması rezalet bana göre.Sayılar da desteklemiş.

gurur6134
30.12.2016, 13:48
Degerlendirilecek bir tarafi yok bu les sezonun..tarihimizin en kotu ve rezil donemini yasiyoruz son 1 yildir..sonuc sasirtici olmasi gerek..

batuhanTs
30.12.2016, 14:06
Vizyon farki

merdeme
30.12.2016, 16:19
** Kendi maçı oynanırken televizyonu kapatan taraftar sayısında birinci.

** Maç izlerken saçını başını yolan taraftar sayısında birinci.

** Taraftarına verdiği sözleri en çok tutmayan başkan Trabzonspor'da.

** Yeni transferlerden en az verim alan takım Trabzonspor.

UĞUR DURTAŞ
30.12.2016, 17:54
Utaniyorum.

eksikbirşey
30.12.2016, 18:34
Toplam 6 asistle ligde asist sıralamasında sonuncu !

Bilall61
30.12.2016, 22:30
Trabzonspor'da ilk yarıda bir futbol takımında olması gereken bir çok şey yok.
Mesela
-Duran top organizasyonumuz yok.
-Belli bir rakibi karşılama şeklimiz yok.
-Oyunu kuran bir kişi yok.
-Uzun top,ters top yok vesaire,vesaire.

Olumlu ne var dersek diyebileceğimiz bir kaç şey:
-Takım ilk haftalara göre daha derli toplu oynuyor.
-Topun arkasına geçtiğimizde daha toplu duruyoruz.

Trabzonspor 16 haftalık bir süreçte daha çok yol katetmeliydi.Tabi bu süreçte gol orucuna girmemiz takımın oyununun gelişmesine büyük bir darbe vurduğu da bir gerçek.

Önder28
31.12.2016, 00:10
Bir camia nasıl yok edilir: 2. Bölüm 1. Perde bitti.
Son perdeye geçtik; ya "Yok Oluş" ya da " Küllerinden Doğuş".

karahanbakar
31.12.2016, 11:42
Benim ilk yarının sonunda geldiğimiz nokta ile ilgili değerlendirmem şudur.

Yönetim dahil Genel ortak kanaat şu ki transferler beklenileni veremedi. Nevzat Aydın da Muharrem Usta da sınıfta kaldı ve Nevzat Aydın pek de gürültü cikmadan futbol şubesinden elini çekti.
Ersun Yanal ciddi anlamda elini taşın altına koymuş görünüyor çünkü şu tabloda ortalama bir teknik adam istifa ederdi ama Yanal'in aklından bile geçmiyor. Çünkü transferleri kendisi yapmadı ve bu kadro ile anca bu olur diyor resmen. Nevzat Aydın Suk dedi haftalarca oynatıcı bir şey çıkmadı. Muharrem Usta Ndoye diye heyecanlandı ve Yanal da haftalarda inadına oynatti bak bundan da bi cacık olmaz dercesine. Bence futbol şubesi konusunda şu dönemde herkes dersini aldı güzelce. Bundan sonra ipler Yanal'in elindedir.
Bu sebepten yeni yapılacak transferlere güveniyorum ve Yanal'in sezon sonunda takımı iyi bir konuma getireceğini düşünüyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Keçeci
31.12.2016, 15:17
İlk yarı değerlendirmesini en tepeden en aşağıya doğru yaparsak;

Muarrem Usta:Genel olarak yapıcı ve bilinçli bir başkan profili çizdi.Bulunduğumuz ekonomik durumu oyunculara yansıtmadı.Bunlar artıları idi.Eksileri ise verdiği bir kaç vaadi yerine getiremedi,sponsor konusunda göğüs reklamı dışında önemli bir anlaşma olmadı özellikle stad isminden gelecek gelire çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeydik.Başarı derecesi ne yüksek ne de kötü orta seviyeli diyebilirim.Bu kulüp özellikle iki kez çok kötü yönetildi biri 2000li yıllara girmeden hemen önceki dönem mehmet Ali yılmaz tarafından oldu.Bir de hacıosmanoğlu tarafından geçtiğimiz dönem oldu.2.5 milyon euroluk garanti ücretlerin bedelini ödüyoruz şuan ekonomik anlamda belimizi doğrultmak için bakalım kaç yıl geçecek.

Ersun Yanal:ekonomik süreç nedeniyle kadro kalitesi anlamında çok eleştiremiycem,eleştirecem noktalar duran toplar konusunda daha doğru çalışmalar yapabilirdi.Sezon başında oyun bilgisi yüksek olmayan oyunculara yüksek oyun bilgisi gerektiren üçlü savunma denemeleri fantazi oldu.Taktik anlamında rize maçında hatası oldu diyebilirim onun dışında şu adamı neden oynatmadı diyebileceğim bir maç olmadı zaten çıkanlar girenler çok birşey değiştirecek kalitede değildi zamana ihtiyacı olan oyuncular elimizdekiler.

Futbolcular:Mücadele açısından her maç kafa kafaya oynadılar fakat oyun görüşü ve teknik kapasite anlamında ortaya birşey koyamadılar.Takım olarak ilk yarının ortalarından sonra daha derli toplu görüntü verselerde gs maçı dışında taraftarı mutlu edici bir skor alamadılar.İlk onbir kalitemizi arttırmamiz gerçeğiyle yönetime mesajı verdiler.

Ahmet Aksu
31.12.2016, 15:31
Nerden nereye bundan 2-3 sene once her duran topta gol gibi seviniyorduk simdi golumuz yok..

Bu istatistikler onur-durica-ekici harici 11de kimsenin olmamasi gerektiğini gosteriyor. Gerci ekici biraz ist. kasti ondan ama bencilligi olmasa ortasahada yazabileceğimiz tek isim ama iste bizi cok kizdiriyor.

erenslash
31.12.2016, 16:54
Forvet olmadan oynadık.En büyük transfer hatası forvet mevkinde ve eksik defans bölgelerindeydi.Ve oratasaha kanat eksikliği.

Takımda panik havası hakim Ersun hoca bu kadroyla çok bir şey yapabileceğini sanmıyorum panik havası hocanın da oyununu düşürmüş.Moral bozukluğu var.

Panik havasını bitirecek güçlü transferler yapmak zorundayız.

Vizyon konusunda sıkıntılıyız.Başkan malesef güven konusunda taraftarı hayalkırıklığına uğratmıştır istifa etmek kolay çözüm olur.ama bunu telafi edebilir ikinci yarıda hem kendisi hem de hocayı yanına alarak güçlü adam gibi beş adam alıp Trabzonsporu ikinci yarı toplayabilir.bence bu lig arasında başkanın yapacağı hamleler hem bizim hem hocanın hem takımın işini kolaylaştıracaktır.

Trabzonsporda başkanlık zordur kadromuz güçlü olmalı rakiplerimizin kadroları çok iyi bizim stadımız var kadromuz yok bunu yapmamız lazım önce.

Bera B.
31.12.2016, 19:22
Takımın durumu iyi değil orası kesin. Hem yönetim hem kadro hem de teknik direktörün belli oranlarda hataları var. Ama şunu da göz önünde bulundurmadan değerlendirme yapmak bana acımasızca geliyor. Bu takımın forvetleri 16 haftada sanırım yalnızca 1 gol attı. Böyle bir rezillik olabilir mi?

memozcan
31.12.2016, 22:35
ilk yarı değerlendirmem: OTUR SIFIR!!!

dağlıca61
31.12.2016, 22:48
Mehmet Ekici deki bu balon istatistik nedir yahu, puan sıralamasını,alınan sonuçları bilmesek, sanırsın Trabzonspor u ilk 5 içerisine sokmuş dünya yıldızı, abartmaya gerek yok, sezon sonu bitecek sözleşmesi,aklının İstanbul da olması onu ön plana çıkarttı, 2015-2016 sezonu sonunda neden kimse talip olmadı kendilerine.

UĞUR DURTAŞ
02.01.2017, 10:48
Mehmet Ekici deki bu balon istatistik nedir yahu, puan sıralamasını,alınan sonuçları bilmesek, sanırsın Trabzonspor u ilk 5 içerisine sokmuş dünya yıldızı, abartmaya gerek yok, sezon sonu bitecek sözleşmesi,aklının İstanbul da olması onu ön plana çıkarttı, 2015-2016 sezonu sonunda neden kimse talip olmadı kendilerine.
**
bu adamın beş para etmez olduğunu buradan sayısız yazdım,
bu adam bencil,bu adam çalımcı,bu adam kendine oynuyor diye,
*
ama istanbul basını bu adamı yere göğe sığdıramıyordu,
bu şerefsiz basın,
bu adamın istanbul takımlarına transferi konuşulmaya başlayınca,
aynı basın bizim dediklerimizi demeye başladı,
dün fb yazarı emre bol denen kişiliksiz
a sporda diyorki
ekici iyi futbolcu değil,
çalım atıyor,bencil,ara pası atmıyor kafasına göre oynuyor diye yorum yapıyor,
*
ben her zaman diyorum bu takımın en büyük
scout ekibi bizleriz diye.
ama bizleri dikkate alan yok.
**
yusuf efendi açıklama yapmış;
Ligin ilk yarısında birçok şanssızlık yaşadık. Ligde bulunduğumuz konumdan elbette biz de memnun değiliz. İkinci yarıda daha iyi bir performans sergileyeceğiz" dedi.

Lütfen kaynak gösterinizhttps://www.haber61.net/trabzonspor/yusuf-erdogan-ikinci-yari-daha-iyi-olacak-h282756.html

HABER 61
**
ulan utanmaz yusuf erdoğan ben senin bu yalancı gerçek dışı açıklamalarını 2 yıldır dinleye dinleye bıktım,
sen yalan söylemekten bıkmadın.

Faik Yılmaz
02.01.2017, 13:21
5 Galibiyet.....

3 Beraberlik....

8 Mağlubiyet.....

Attığmız gol sayısı sadece 12....

Adana maçını saymaz isek 2 maçta 1 gol atan rezil ötesi bir takımımız var....

zafercalikoglu
02.01.2017, 13:37
...m.....k yoruma ne hacet

Hasan Habip Özbay
02.01.2017, 14:12
değerlendirilebilecek tek maç cincon maçısonuç olarak çok iyiydi ve 8taşa karşı oynayıpta yenemediğimiz maç sonrası hakem katliamına paragüneşin açıklamaları

karahanbakar
04.01.2017, 21:23
Benim ilk yarının sonunda geldiğimiz nokta ile ilgili değerlendirmem şudur.

Yönetim dahil Genel ortak kanaat şu ki transferler beklenileni veremedi. Nevzat Aydın da Muharrem Usta da sınıfta kaldı ve Nevzat Aydın pek de gürültü cikmadan futbol şubesinden elini çekti.
Ersun Yanal ciddi anlamda elini taşın altına koymuş görünüyor çünkü şu tabloda ortalama bir teknik adam istifa ederdi ama Yanal'in aklından bile geçmiyor. Çünkü transferleri kendisi yapmadı ve bu kadro ile anca bu olur diyor resmen. Nevzat Aydın Suk dedi haftalarca oynatıcı bir şey çıkmadı. Muharrem Usta Ndoye diye heyecanlandı ve Yanal da haftalarda inadına oynatti bak bundan da bi cacık olmaz dercesine. Bence futbol şubesi konusunda şu dönemde herkes dersini aldı güzelce. Bundan sonra ipler Yanal'in elindedir.
Bu sebepten yeni yapılacak transferlere güveniyorum ve Yanal'in sezon sonunda takımı iyi bir konuma getireceğini düşünüyorum.

Murat Keçeci
05.01.2017, 11:30
Devre arası kampıyla ilgili başlık göremediğim için bu başlığa bir kaç şey yazmak istedim.

Özellikle isabetli pas yüzdesini arttırmalıyız ve duran top üzerine yoğunlaşmalıyız.Orta sahada yaratıcı oyuncu konusunda eksiklik var bek transferleri kaliteyi muhakkak arttıracaktır fakat takımın çehresini değiştirecek iki nokta forvet ve orta sahaya lider bir oyuncudur.

Onazinin orta saha özellikleri taşıdığı bir gerçek fakat bayağı bir gelişime ihtiyacı var,Okay ise orta saha için yeterli değil ne zaman ikinci üçüncü lig takımlarıyla oynuyorsak beklentileri karşılıyor iki yönlü katkısı oluyor fakat süper lig takımlarına karşı pasif bir görüntü veriyor bu onun fiziksel olarak yetersiz olduğunu gösteriyor.Bero nun da pres gücü çok iyi dinamik fakat oda gelişime fazlasıyla muhtaç bu isimler arasından en çok heyecan verici yusuf yazıcı görünüyor oyun görüşü iyi hücumu besleyecek ince dokunuş pasları var fiziğide güzel ama çok güçsüz görünüyor bu eksikliği giderecek olan şey maç alışkanlığını ona kazandırıp çevik bir görüntüye kavuşturmak.

Forvet pozisyonu için en uygun tip forvet niasse,abubakar tarzı forvet olduğunu düşünüyorum.

Serdar taşcı konusunda maaşı çok yüksek 1.700 1.800 den fazla stoper maaşı bize lüks tavan ücret 2 milyon euroyu geçmemeli ve bu ücreti lider orta saha ile forvet konusunda kullanmalıyız.

Yeni solbek ve sağbekin tecrübeli oyuncular olması daha organize atak yapmamıza vesile olacaktır.Bizim daha bilinçli bir şekilde hücuma çıkmamızı sağlayacaktır.

Bu kamp döneminde özellikle korner atışlarına ve faullerden kazanılan duran toplara çok ağırlık vermeliyiz eğer ligin ikinci yarısında 2 golden fazla duran top golü yersek ve rakip ağlarada 3 den aşağı duran top golü bırakırsak bu konuda kendimizi başarısız sayarım.

İkinci yarıda çehremizi değiştirecek önemli bir noktada orta sahadır bu noktaya hem transfer yapıp hemde yusuf yazıcıyı kazandırabilirsek takımın çehresi işte o zaman değişmeye başlayacaktır.

bst-bh-61
06.01.2017, 21:48
Takıma baktığımda bir tane iyi futbolcu yok buna Onur da dahil. İsteyen istediği yere gitsin. Son 25-30 maçtır ortada kimse yok.

Onur, kafa olarak çok yıpranmış durumda. Her yediği golden sonra gözlerinden tükenmişliğini sezebiliyorum.

Esteban, mesai dolduran memur gibi. Sene sonu bitecek mukavelesinin zamanını dolduruyor.

Uğur Demirok, iyi bir Trabzonsporlu ama oynadığı bölge itibarıyla ilk 11 oyuncusu olacak nitelikte değil.

Mustafa Yumlu, elinden geleni yapıyor ama çok kalitesiz bir oyuncu. 1461 Trabzon'a gönderilmeli orada belki forma şansı bulabilir.

Durica, iyi futbolcu. Tek işe yarayan adam. Ama belki bir sene daha oynar. Sonrası fizik yapısı daha da düşer.

Mustafa Akbaş, elinden geleni yapıyor. Kadroda kalmalı.

Luis Ibanez, tam bir hayal kırıklığı. Boşa masraf oldu.

Zeki Yavru, ona çok üzülüyorum. Bu kadar kötü futbolcu olupta bu kadar azimli mücadele etmesi takdire şayan. Ne adam geçebiliyor, ne pas atabiliyor ne şut çekebiliyor. Bu yeteneksizlikle 1461 Trabzon'da bile şans bulamaz.

Aytaç Kara, ondan çok ümitliydim ama beni çok yanılttı. Gün geçtikçe daha da kötüye gidiyor. Önceden iyi şut atardı. Oynadığı maçlarda attığı şutlar hem zayıf hem de isabetsiz.

Onazi, İlk maç dedim ki tamamdır ortasaha. Son fener maçında Lens ile olan ikili mücadelesi sonunda acınacak haldeydi. Elin siyahi futbolcularına bakıyorum bir de bizdekilere çok güçsüzler.

Okay, tam bir fiyasko. Tez zamanda biraz paraya satılırsa zarar etmeyiz.

Abdülkadir Ömür, Allah nazarlardan saklasın. İnşallah diğer genç oyuncularımız gibi hemen parlayıp sönmez.

Yusuf Erdoğan, çok sevdiğim bir kardeşim. Ama oyununu geliştiremedi maalesef. Yine de en etkili hücum oyunucusuydu ilk kısımdaki. Ama fener maçında yaptırdığı saçma penaltı ve kırmızı kart tam bir amatörlük örneğiydi. Güzel giden maçı amatörlüğüyle yaktı.

Bero, biraz daha sabredilebilir. Lige alıştığında daha yararlı olacaktır.

Güray, çok boş bir futbolcu. Ne defansta yararı var ne de hücumda. Fener maçındaki ortalarına sinirden gülüyordum.

Mehmet Ekici, elinden geleni yaptı. Yanında Okay, Onazi ve Aytaç varken ancak bu kadar olur. Kendisi Trabzon'da mutlu değilmiş yolu açık olsun. o bölgeden kimler geldi geçti: Colman, Selçuk, Zokora, Adrian, Jaja, Szymkowiak... Sen de unutulursun Mehmedim

Yusuf Yazıcı, oynadığı maçlarda bölgesinde oynayan diğer oyunculara göre daha başarılı oldu ve altyapıya önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Castillo, video görüntülerinin ne kadar aldatıcı olduğunun kanıtı.

Muhammet Demir, tam bir hayal kırıklığı. Maçtan sonra kendini izlediğinde ne hissediyor acaba. İnsan kendinden soğur vallahi. Çok kötüsün.

Suk, beslenme sıkıntısı çekiyormuş. Bence göz problemi var topu göremiyor. Hiçbir halt olmaz. Boşa para gitmiş.

N'doye, galiba orta saha da oynamayı daha çok seviyor. Bu kadar kötü forvetin arasında bulduğu fırsatları değerlendiremedi.

Ramil, kardeş fazla şans bulamadı. Zaten gereksiz bir transferdi. M.Beşir varken bu arkadaşa kadroda yer verilmesi Trabzonspor'un ayıbıdır.

Trabzonspor forması giyebilecek 3 oyuncu vardı, biri gidiyor. 9 iyi transfer gerekli...

CAFER ÖZER
06.01.2017, 22:54
Ne Oynadıkki değerlendirme yapalım
3.lig takımı Çorumu uzatmada eleyen
3.lig takımı Kızılcabölükü yenemeyen
2.lig takımı Gümüşhaneye yenilen
16 haftada 18 puan almış takımı Futbol adına yorumlamak olmaz
Berbat Keşke bu sezon hiç yaşanmasa idi

Tuğrul
06.01.2017, 23:07
Analiz kasılacak birşey yok.

İyi futbol. İyi yönetim, teknik adam ve futbolcularla oynanır.

Bu üç dişli de çalışmadı, çakıldık.

Yönetim - Takımın omurgasını oluşturacak kadro revizyonu yapacaklarına, yan parçalarla geçiştirme yoluna gittiler.

Teknik direktör - Oyunu daha akıcı, tempolu ve göze hoş gelen bir anlayışa doğrultmalıydı. Ersun Yanal oyunu soğutan, duran topla pozisyon bulan, ilkel bir oyun yapısını tercih etti. Kadro tercihleri de felaketti.

Futbolcular - Diyecek birşey yok, tek suçlu yönetimdir.

halil ibo
07.01.2017, 20:40
Oynanmayan futbolun değerlendirmesi de olmaz.