PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başımız Sağolsun... | BMN Kamuoyu Duyurusu!

admin
19.12.2016, 09:44
11758

BAŞIMIZ SAĞOLSUN...

Yıllardan beri yerel ve genel tüm seçimlerde oy malzemesi olarak kullanılan Akyazı Kompleksi, söz verilişinden tam 10 yıl sonra Trabzon'a ve Trabzonspor'a görkemli(!) bir törenle teslim edildi. 2011 yılından bu yana siyasetin, kendisini Trabzonsporlu olarak tanımlayanların ve diğer malum odakların el birliğiyle canına okuduğu, sürüm sürüm süründürüp adeta tabuta koyduğu Trabzonspor'un selâsı bu akşam Akyazı'da verildi. Mesele başka bir takımın teknik direktörünün adının Trabzonspor'un kompleksine verilmesi değildi Trabzonsporluların gözünde. Şenol Güneş'in ne bu takıma verdiği hizmetler göz ardı edilebilir ne de Şenol Güneş gerçeği Trabzonspor tarihinden silinebilir. Ancak! Ömrü boyunca Trabzonspor için bir çivi bile çakmamış, Dozer Cemil'in Trabzonspor'undan bihaber, Trabzonspor olgusuyla ömrü boyunca hiç muhatap olmamış, hatta belki de başka takım taraftarı olan ve belki de yolu bugüne dek Trabzon'a dahi düşmemiş olanların, söz konusu malum kişiler olunca otobüslere doluşup o stadyuma koşarak gelenlerin ve onları oraya getiren alakasızların isteklerinden bahsetmiyoruz. Gerçek Trabzonspor taraftarından bahsediyoruz. Gerçek Trabzonspor ruhundan bahsediyoruz. Anadolu'nun ağabeyi olan, avuçlarında bir ihtilal büyüten Trabzonspor'dan bahsediyoruz.

Ne mi isterdi gerçek Trabzonsporlular? O stadyuma Şenol Güneş veya Trabzonspor mazisine mal olmuş başka birinin adını "birileri buyurdu" diye değil kendi iradesini yansıtan bir seçim hakkıyla ve arzusuyla uygun gördüğü verilmesini isterdi. Dozer Cemil isterdi, Hüseyin Avni Aker isterdi, Özkan Sümer isterdi, Ahmet Suat Özyazıcı isterdi, Şamil Ekinci isterdi, belki yine Şenol Güneş isterdi. Belki de Kazım olsun isterdi... Ama öyle olmadı. Siyaset Trabzonspor'u bir kez daha çiğnedi. Dozer Cemil'in, Mehmet Dalman'ın, Mustafa abinin bir kez daha kemiklerini sızlattılar bugün. Bizlerse çaresizce izledik. Bir şehrin teslim oluşuna bir kez daha tanıklık ettik. Bir avuçtuk... Cumhurbaşkanının iki dudağının arasından dökülecek birkaç kelime için başka camialaraın "Hocamızın adı Trabzonspor'un stadına verildi" samimiyetsizliğini okumak zorunda bırakıldık. Defalarca sportif veya hukuki arenada hakkımızı gasp edenlerin bin bir lütufla tamamladıkları stadyumumuza isim tayin edişi yetmezmiş gibi şov yapışını yine oraya Trabzonsporlu(!) kisvesi altında getirilen "şakşakçı" güruhun sloganlarının gölgesinde sadece izleyebildik. Nitekim, aynı güruh oraya geliş amaçlarını henüz Trabzonspor efsaneleri maç yaparken stadyumu boşaltarak göstermekten de çekinmedi.

2 hafta önce basın yayın organları aracılığıyla Akyazı Kompleksini ve Trabzon camiasını zan altında bırakarak aşağılayanların baş tacı edildiğini gördük. 2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur diyen Giray Bulak'a adeta fırça atan bir yaltakçının, Akyazı'da havalı havalı sunuculuk yaptığını gördük. Trabzonspor'u yönettiğini iddia eden Trabzonspor Yönetim Kurulu, bugün açık açık "biz bu kulübü yönetmiyoruz" mesajını verişini ve kulübün anahtarını hükumete teslim edişini gördük. Güçlülerin iktidarını yerle bir eden, hegemonyayı yıkan Trabzonspor'a bugün kapanmaz bir yara daha açılmıştır. Söz biteli çok olmuş, Trabzonspor ruhu çoktan rahmetli olmuştur.

Biz “öteki Trabzonsporlular” olarak; sevdamızı ve bildiğimiz Trabzonspor’u anılarda yaşamaya, ruhunu da şahsi hayatımızdaki mücadelelerde yaşatmaya devam edeceğiz. Başımız sağolsun…

BordoMavi.Net Yönetim Kurulu

gurur6134
19.12.2016, 09:51
Helal olsun gedigine oturmus iste bu yuzden burdayiz..bu ruh ölmedi daha ölmemeli..gozune soksun usta ve yonetimi bu bildiriyi yuzsuz adamlar..

Cengiz Çubukcu
19.12.2016, 09:54
doğru tespitler, elinize sağlık....

Mehmet
19.12.2016, 09:58
bakıyorum da bir çok arkadaş stadın ismine takılıp kalmışlar.
Bir çok şehrin gıpta ettiği güzel bir stada kavuşmanın mutluluğunu yaşayalım.
Şimdi önemli olan bu stadta Trabzonsporumuzun göstereceği performans nasıl olacak.
Tek isteğimiz iyi olması ve mazide kalan başarıların yeni stadımız da da tekrarlanmasıdır.
Trabzonspor hiçbir zaman siyaset partilerinin malı değildir. Bu mevzulara takılıp kalmayalım.
Trabzonspor 2011 yılından beri halen kötü yönetilmektedir. Bu kötü yönetime biz taraftarlarda kötü yönde daha çok zarar verdik. Son 5 yılın en çok sahası kapatılan ve yapılan seyirci taşkınlığı yüzünden en çok para cezası ile zarara uğraması, seyircisiz ve az seyircili maçlar yüzünden gelir elde edememesi yüzünden karşılaşılan acı tabloya rağmen şimdi yep yeni bir stad ile beyaz sayfa açmak mümkün.
ANCAK BENİM BİR ÖNERİM VAR: Yeni stadta bir süre bilet fiyatlarını stadı doldurmak adına uygun tutmak. Çünkü Trabzon hiçbir zaman İstanbul, İzmir veya Ankara değil. Orada gelir daha kısıtlı ve insanlar dağbaşı köylerden de maça geldiğini düşünmek lazım.
İsim mevzusun da haksızlık yapmayalım. “Şenol Güneş” ismi en yakışan isimdir. Trabzonsporun efsane sporcusu, efsane hocası ve öz Trabzon insanıdır. Şu an BJK de hocalık yaptığına takılmayalım, ileriki yıllar ne malum tekrar Trabzonspora dönmeyeceği ki benim böyle bir beklentim var. Gelmese de canı sağolsun . Dipnot: Ülkemiz üzerinde kirli emelleri hedefleri olan bu hedef doğrultusunda insanlarımızın kafasını bulandıran algılarla oluşturulan söylemlere inanmayalım. Trabzon’u yıldızlaştıran parlatan Trabzonspora değer katan güzel bir tesise kavuşulmuş durumda Trabzonlular ve tüm Trabzonsporlular hep birlikte sahip çıkalım. Siyasetçiler ve algıcılar geçicidir ama o tesisler Doğu Karadenizde her zaman pırıl pırıl parlayacak. Trabzonsporumuzun yeni stadı hayırlı olsun.

M. Fatih ALEMDAR
19.12.2016, 10:06
Bence çok hafif kaldı bu tepki yazısı.

Daha ağır olmasını bekliyordum.

Ama hiç yoktan iyidir :)

bahadır2561
19.12.2016, 10:08
Tebrikler güzel yazı

Yiğit Gayretli
19.12.2016, 10:11

Sövse miydik Fatih? :)

HOPA'LI TS'Lİ
19.12.2016, 10:12
Yayını yapan Aspor
Sunucu Ersin DÜZEN (fenerli)
Ulan TRTSPOR'da TS'yi soğaının cücüğü gibi çok az konuşuyorsunuz, stad açılışında süslü laflarla bizi kandıramazsınız
Aspor TS'ye hakkını teslim eden tarafsız bir spor kanalıdır ve bu alemde tektir.

TrabzonAjans sahibi Altuğ ATALAY Hazretleri de, otobüsler stada giremiyormuş ,alçakmış şeklinde propaganda yapıyor. (her güzelin bir kusuru olur ve düzeltilir)
TS seni kovunca ekmek teknen bitti di mi Altuğ efendi
Pazartesi akşamları ÇAYTV'de, diğer günler de bu takımın başarısız olup sana malzeme çıkması için uğraşıyorsun
Sizin gibiler TS'li değilsiniz, olamazsınız

Faik Yılmaz
19.12.2016, 10:13

Bence çok güzel ve tadında olmuş......

Yaptığımız şey birazda bize yakışacak....

Bunu da düşünmek lazım....

M. Fatih ALEMDAR
19.12.2016, 10:13

Ağır dedim de okadar da değil :)

Ne bilim haci, Ş.g ye olsun M.u ya olsun biraz daha giydirebilirdik sankim de.

Ama dedim ya, bunada şükür hacim. :)

HOPA'LI TS'Lİ
19.12.2016, 10:14
Hüseyin Avni Aker
Şamil Ekinci
Dozer Cemil
veya
Kazım Koyuncu adlarından biri verilmeliydi.

Yiğit Gayretli
19.12.2016, 10:15
Ağır dedim de okadar da değil :)

Ne bilim haci, Ş.g ye olsun M.u ya olsun biraz daha giydirebilirdik sankim de.

Ama dedim ya, bunada şükür hacim. :)

Sence baş rolde onlar mı vardı?

İlker Yazıcıoğlu
19.12.2016, 10:17
Eşek ölür kalır semeri,insan ölür kalır eseri...

Dünün özetini Sayın Bakan yaptı zaten!!!

Cagdas Topal
19.12.2016, 10:20
Tebrikler çok güzel bir yazı.

angraf
19.12.2016, 10:23
her bir harfine katılıyorum.

Mustafa ÖZDEMİR
19.12.2016, 10:28
Elinize sağlık .

Fatih Özkan
19.12.2016, 10:33
Ne söylesek az.
Dozer Cemil geliyor aklıma en azından... Susuyorum.
Çok yazık ettiler.

Fatih Cengiz
Elinize yüreğinize sağlık.

Bu yazı forum haricinde yazılı ve görsel basında olacak mı?
Olursa bunu haber yapacaklar mı?
En büyük Trabzonspor formunun yazdığı bu yazı sadece forum içinde mi okunacak yoksa?

Günümüz basın dünyasında ne kadar ses getirebiliriz.

Evet ruhu ölmüştür ve bizler "öteki Trabzonsporlular" olarak kalmışızdır diyoruz.. Öyle mi gerçekten yoksa hala yapılabilecek birşeyler var mı?

Kimileri de halen daha, ne güzel stad yaptılar hala neler söylüyorsunuz, diyor.. Size söyleyecek hiçbirşey yok.. Kelimelere cümlelere yazık...

5 yıldır kötü yönetiliyoruz diyoruz..
Ben de diyorum ki 5 yıldır hakemler federasyon aracılığı ile sene başında havlu atana kadar doğranıyoruz, sonra da herşeyi sil baştan yaptırılıyoruz...

Yöneticiler aynı siyasi uzantıdan, borç yükünü arttırarak devam ediyor..
Batırılıyoruz...

Benim hala içimde ümidim var..

Satın tüm Trabzonsporlu olmayan oyuncuları, Onur gibi bizden olabilecekler ve Yazıcı gibi Abdülkadir gibi gençlerle orta sıralara oynayalım.. 2-3 yıla hakemi de yenecek takım oluruz..

Çok şey var yazılacak çizilecek ama içim içime sığmıyor..
Yıllardır göz göre göre harcanıyoruz... Ve hiçbirşey yapamıyoruz.

Yapacak birşeyler var diyin üstadlar.. Var deyin de yapalım.. Trabzonspor ölmemeli...

610806

Ahmet Öztürk
Yazanın kalemine sağlık. Eksiği var fazlası yok.

O kadar rezalet bir açılış yaptılar ki, savunacak olan tayfasının bile sesi çıkmıyor.

Uğur Kalyoncu
19.12.2016, 10:36
Ersun Yanal in resmi konduğunda ne kadar rahatsiz olduysam bu yazida da o derece mutlu oldum..

Kim yazdiysa eline diline emegine sağlık.

U.Sadıkoğlu
19.12.2016, 10:40
Her Trabzonsporlunun altına imzasını çekinmeden atacağı bir deklarasyon.

Gerçek Trabzonsporlular için(!) :)

Kaya
19.12.2016, 10:42
Başlığa girmeden evvel ne tür yorumlar geleceği konusunda biraz tedirgindim ama şu an mutluyum. Başlığın altına gelen yorumlar için her bir arkadaşıma ve abime teşekkür ederim.

Zira şu an BMN bu yazı nedeniyle facebook ve twitter'da linç ediliyor...

Ve genel görüntü şu ki; forumda taktir edilen bildiriler nedeniyle sosyal medyada tam tersi çok olumsuz bir tepki alıyoruz...

Berat Akçay
19.12.2016, 10:44
Siyasetin günden güne kulübümüzle iç içe olmasını tiksinerek izlemeye devam ediyoruz maalesef.

M. Fatih ALEMDAR
19.12.2016, 10:47
Sence baş rolde onlar mı vardı?

Başrol de olduklarını söylemedim de, onlar da sütten çıkmış ak kaşık değiller ama.

Hayırlısı inşallah...

limpb82
19.12.2016, 10:57
Çok güzel bir yazi olmuş emeginize saglik...herşeyi anliyorumda!!! katar emirinin stat acilisinda ne isi var...

Dereli
19.12.2016, 10:57
Güzel yazı olmuş, teşekkür ederim.

Stadın adının Cumhurbaşkanı tarafından açıklanması bi tuhaftı zati.
Hani "siz anlamazsınız bu işten o yüzden biz bu şekilde uygun gördük" der gibi oldu biraz.
Belki bize bıraksalar bizde Şenol Güneş derdik ama bırakmadılar.

Vkgz
19.12.2016, 11:01
kazım koyuncu stadı olsa oh ne güzel falan diye yazı yazardı editör sanırım. dünya 3. olmuş bir isme saygısızlık edilmesine anlam veremiyorum. eleştireceksen katar emirinin resmini eleştir, ama lüzmsuzca eleştirinin anlamı yok.

halilaziz61
19.12.2016, 11:02
Muhtemelen Şenol Güneş yerine isim Dozer cemil koyulsa yine oldu bittiyle koyulsa bu kadar tepki cekmeyecekti.
Bu konuda katılmıyorum herkes bunun sinirine başka biseyi bağlıyor
Yerinde yazı elinize sağlık

gurur6134
19.12.2016, 11:02
Başlığa girmeden evvel ne tür yorumlar geleceği konusunda biraz tedirgindim ama şu an mutluyum. Başlığın altına gelen yorumlar için her bir arkadaşıma ve abime teşekkür ederim.

Ve genel görüntü şu ki; forumda taktir edilen bildiriler nedeniyle sosyal medyada tam tersi çok olumsuz bir tepki alıyoruz...

O elestirenler dun otobuslerle sehire tasinip c.baskani ayrilinca stadi terk eden malum guruh sallayin gitsin..dertlerinin trabzonspor olmadigi bir kez daha kanitlandi dun hemde canli yayinda..

signal
19.12.2016, 11:06
Güzel bir yazıdan öte doğru bir yazı olmuş.

Şu an aktif olarak başka bir takımda çalışan efsanemizin yeni stadımıza adının verilmesi ile ilgili satırlar biraz daha vurgulanabilirdi, hızlı geçildi diye düşünüyorum.

Uğur Kalyoncu

Sosyal medyadaki olumsuz tepkinin gecerliligi yok abicim..çünkü gercek Trabzonsporlular burada...

Bu ülkede hakli veya haksiz olmana bakilmiyor eger muhalifsen sen her daim suclusun demektir.

Mollasalihoğlu
kazım koyuncu stadı olsa oh ne güzel falan diye yazı yazardı editör sanırım. dünya 3. olmuş bir isme saygısızlık edilmesine anlam veremiyorum. eleştireceksen katar emirinin resmini eleştir, ama lüzmsuzca eleştirinin anlamı yok.

Yazıyı okudunuz mu?

Yiğit Gayretli
19.12.2016, 11:08
Yazıyı okudunuz mu?
Birkaç cümle okuyup bırakmış gibi. Gerçi onu bile yapsa bu yorum zorlama kalır...

signal
19.12.2016, 11:21
Şenol Güneş ismini destekleyenlere soru şu;

Şenol güneş bizi gelip burda yendiğinde, yeniden beşiktaşı şampiyon yaptığında , beşiktaşı başarıdan başarıya koşturduğunda , bizim statda da ismi var deyip bundan gurur mu duyacaksınız?

sezer sami
19.12.2016, 11:25
yazının ellerine sağlık çok daha fazlasını hakediyor yönetim ama seviyelerine inmeden çok güzel uslupla yazilmis.
o kadar kanıma dokunuyor ki su olanlar.

cewat
19.12.2016, 11:26
Bana birileri kalkıp ''Bir yazı yaz'' dese eminim bu yazıyı yazamazdım. Ama ''Nasıl bir yazı yazmak isterdin?'' diye sorsalardı bu yazıyı yazmak isterdim işte..

Biz ne Şenol Güneş'e düşmanız nede sadece şahsi isteklerimizi öne çıkartıyoruz. Şehrin, taraftarın ve Trabzonspor ruh'unun vermesi gereken kararı başkalarının vermesidir bizi yaralayan..

Dip not düşeyim; Ben Trabzonlu değilim ve hayatımda hiç Trabzon'da bulunmadım. Çevremde de çok nadir Trabzonspor'lu vardır hatta. Benim Trabzonspor'lu olma sebebim Şenol Güneş'tir.. Öyle bir sevgi ki, beşiktaşı çalıştırıyor diye bile kızamıyorum kendisine. Hal böyle iken onun ismi verildi diye tepkili olmam kesinlikle beklenemez..

Tolga Han
19.12.2016, 11:30
Emeğinize sağlık...

merdeme
19.12.2016, 11:31
Doğru bir metin olmuş. Fakat bu metni yazmak için açılış törenini beklemek gerekmiyordu arkadaşlar. Perşembenin gelişi Çarşambadan belliydi. Günlerdir belli sayfalarda eleştirildi bu konular.

Anlaşılan o ki; törenin gidişatında ve stadyumun isimlendirilmesinde kulübün hiçbir dahli yok. Bu nedenle de BMN olarak devlet erkine söz geçiremeyeceğimiz için tören sonrasını bekledik. Fakat 2 gün önce Muharrem Usta "biliyorsunuz kompleksin adı Şenol Güneş olacak" dediğinde BMN yönetiminden bu tepkiyi duymak isterdim. Belki değişiklik yaptırmak mümkün olmayacaktı. Fakat Başkan bu işin taraftarın içine sindiğini düşünmezdi o zaman. Bu kadar rahat olmazdı. Ben çok mesaj yazmasam da yıllardır takip ederim BMN'nin tutumunu. Benim bildiğim BMN testi kırılmadan da tavır alır, bir hata varsa düzeltmeye uğraşırdı. Düzeltemezse de rahatsızlığını ifade ederdi.

50. Yıl logosu için de başlık açtınız. Başkanlık seçimi öncesi Muharrem Usta ile görüşen BMN temsilcileri, 50, Yıl logo yarışmasıyla alakalı, ilgili başlığınızda (http://forum.bordomavi.net/showthread.php/53314-50-Y%C4%B1l-Logo-Yar%C4%B1%C5%9Fmas%C4%B1-Hayde-BMN/page23) tespit edilen kusurları yönetime iletti mi? 2 yönetici ellerine bir dosya alıp Başkan'la veya bir yöneticiyle tartıştı mı bu meseleyi? En basit bir girişimde bulunuldu mu bu konuda?

Maksat sadece burada yazıp çizip toplaşıp maça gitmek, yönetimin böyle kritik hataları sonrasında forumda şikayet etmek mi? Bunu her taraftar yapıyor.

OrkHun
19.12.2016, 11:32
aylar sonra sırf bu yazı için log in oldum.

çok yerinde bir duyuru. elinize sağlık.

trabzonspor olur da bir gün gerçek sahiplerinin yönetimine kavuşursa sanıyorum ki stadın adı da değiştirilecektir..

Doğukan Uçan
19.12.2016, 11:35
admin coşturuyor :D

KARAGOZLUM
19.12.2016, 11:35
Eline yuregine saglik Ustad.
az bile yazmisin.

Bu yoneticiler Sadri sener den sonra bir stadyum icin bizim sike mucadelemize ve kupamizi satti.

Ulke zaten zirvanadan cikmis duzen kalmamis. Baksana Arablarin usagi olduk. Sonucta parayi basan onlar.
her yer herkes kendini para icin satabilir ama biz Trabzonlular ve Trabzonsporlular farkli olmamix lazim.
Ama gel gor ki iktidar trabzon da 70% kitleye sahip. Herkes halinden memnun.

cok yazik oluyor guzelim Trabzonuma.

Usta adi baskan zaten ara transfer yapmayacak tamamen reklam
icin ve siyasi cikar icin orda.
Ara transferi beklemeden keske def olup gitseler.
Sadri sener den sonra baskan gormedik maalesef.

Adami acilisa cagirmadilae galiba? Soncta akp nin mitingiydi.
MAY de yoktu. Ne tuhaf

Yiğit Gayretli
19.12.2016, 11:37
Doğru bir metin olmuş. Fakat bu metni yazmak için açılış törenini beklemek gerekmiyordu arkadaşlar. Perşembenin gelişi Çarşambadan belliydi. Günlerdir belli sayfalarda eleştirildi bu konular.

Anlaşılan o ki; törenin gidişatında ve stadyumun isimlendirilmesinde kulübün hiçbir dahli yok. Bu nedenle de BMN olarak devlet erkine söz geçiremeyeceğimiz için tören sonrasını bekledik. Fakat 2 gün önce Muharrem Usta "biliyorsunuz kompleksin adı Şenol Güneş olacak" dediğinde BMN yönetiminden bu tepkiyi duymak isterdim. Belki değişiklik yaptırmak mümkün olmayacaktı. Fakat Başkan bu işin taraftarın içine sindiğini düşünmezdi o zaman. Bu kadar rahat olmazdı. Ben çok mesaj yazmasam da yıllardır takip ederim BMN'nin tutumunu. Benim bildiğim BMN testi kırılmadan da tavır alır, bir hata varsa düzeltmeye uğraşırdı. Düzeltemezse de rahatsızlığını ifade ederdi.

50. Yıl logosu için de başlık açtınız. Başkanlık seçimi öncesi Muharrem Usta ile görüşen BMN temsilcileri, 50, Yıl logo yarışmasıyla alakalı, ilgili başlığınızda (http://forum.bordomavi.net/showthread.php/53314-50-Y%C4%B1l-Logo-Yar%C4%B1%C5%9Fmas%C4%B1-Hayde-BMN/page23) tespit edilen kusurları yönetime iletti mi? 2 yönetici ellerine bir dosya alıp Başkan'la veya bir yöneticiyle tartıştı mı bu meseleyi? En basit bir girişimde bulunuldu mu bu konuda?

Maksat sadece burada yazıp çizip toplaşıp maça gitmek, yönetimin böyle kritik hataları sonrasında forumda şikayet etmek mi? Bunu her taraftar yapıyor.
Yönetimin her hatasında elimize bir dosya alıp gitmeye kalkarsak, kendi işimizden oluruz. Ötesi o zaman Trabzonspor'u biz yönetelim, onlar boşuna yorulmasınlar.

Eleştirilerinizde haklı olabileceğiniz yerler var; ama yönetici sıfatıyla oraya seçilen insanların işlerini düzgün yapmasını bekleyerek hatta ettiğimiz veya eksik kaldığımız iddiasına katılmıyorum.

Müdahale etmemiz gereken yerde müdahale ediyor, izlememiz gereken yerde izliyoruz.

Timur Mikhail
19.12.2016, 11:37
İstiklal marşımızda "tek dişi kalmış canavar" tabiri vardır ya, ha işte dün o yerde yaşananlar bu tabirin canlı örneğidir.
Siyaset, islam ve vahşi rant kapitalizmi birleşince ortaya böyle ucube bir görüntü çıkıyor, genel anlamda ülkenin görünümüde budur, kanser gibi kanserli hücreler gibi, yiye yiye bitiremiyorlar..

Mehmet
19.12.2016, 11:58
Trabzonspor kurulurken de o yıllarda yine bolca gürültü kavgayla zorla kurulmuş,
,Osmanlı zamanından beri Türkiye de hep var olan çıkar taht kavgası halen devam etmektedir.
Tüm bunlara rağmen Trabzon'a Trabzonspora yep yeni spor tesisleri ve stadyum. Ben kendi adıma bunlara seviniyorum.
Bu stad içi kaynayan kazanda sadece Trabzon lulara kalsa belkide yapılamayabilirdi. Konya, Antalya Bursa ve aklıma gelmeyen bir kaç şehirde daha ne güzel stadlara kavuştu Türkiye. Yarın da Avrasya Tüneli hizmete açılacak. Bunları algıcılar çalgıcılar rakıcılar istememesine rağmen.

Fatih Özkan
19.12.2016, 12:01
https://eksisozluk.com/19-aralik-2016-bordomavi-net-kamuoyu-duyurusu--5254337?a=popular

Bu çok iyi oldu.

edimurphy_61
19.12.2016, 12:04
Çok yerinde doğru güzel bir yazı olmuş teşekkür ediyorum Bmn Yönetimine

Fatih Öztürk
19.12.2016, 12:05
Bu sitenin normal bir golü yok arkadaş her golü Şotavari tam 90'a.

Emorfo
19.12.2016, 12:10
Yazının elbette katıldığım noktaları var. Ancak bu işler böyle maalesef. İşi yapan devlet, üstelik bu projeye hayal diyenler vardı o yıllarda hatta yapılırsa eşek gibi anıracağını söyleyenler bile oldu. Açılışın bir siyasi şova dönüşeceği çok belliydi. Diğer stat açılışlarında da böyle olmuştur. Hatta bizim açılış şehitlerimiz nedeniyle daha sade oldu güzel de oldu. Burada proje adının oldu bittiye getirilmesini kızıyoruz fakat çok takılmamak lazım. O projenin adı RTE olsun diyen bir belediye başkanımız vardı. Bereket en azından Şenol Güneş'le yırttık.

Yayımlanan açıklamada muhalif bir üslup hemen kendini ele veriyor. Stat normal bir stat projesi olsa 10 yıl bekledik eleştirilerine katılırım ancak hem denizi dolduracaksın, hem de stadın yanında bir sürü tesis yapacaksın hem de mimarlar odası denen bazılarının çok sevdiği dernek yüzünden 1 yıl inşaat duracak ve 10 yıllık süreyi eleştireceğiz. GS ALi Sami Yen'in olduğu İstanbul'un göbeğindeki stadını devredip yeni stadı yapması neredeyse 15 yıllık bir sürede oldu.

Mesela yazıya şunu da ekleseydiniz stat çok soğuk oluyor ısıtma olayını biran önce halledin vs gibi. Sırf eleştirmek için eleştirmemek lazım. Bu projeyle dalga geçenleri ve eşek gibi anıracağını söyleyenlere bir şey demiyoruz, onları öyle kabul ettik.

KaoS_
19.12.2016, 12:12
Duyurunun altına imza atarım. Bu duyuruyu yayımlayacak gazete bulabilirseniz, elimizden geldiğince maddi destek oluruz.

crazyman_61
19.12.2016, 12:21
bildiriye karşı çıkanları da anlamak zor
Bu takımın sahibi taraftardır yönetim değil ben yaptım oldu diyemezsin

ceday99
19.12.2016, 12:22
Şenol Güneş ismini destekleyenlere soru şu;Şenol güneş bizi gelip burda yendiğinde, yeniden beşiktaşı şampiyon yaptığında , beşiktaşı başarıdan başarıya koşturduğunda , bizim statda da ismi var deyip bundan gurur mu duyacaksınız?
Stada ismi verildikten sonra senol güneşin beşiktaştaki günleri de sayılmaya başlandı bence. ve ayrıca bizi gelip burada yenemeyecek. biz beşiktaşı burada çimlere gömeceğiz.
Eğer biz şu an lider olsaydık ve Beşiktaş ligin dibinde olsaydı bu kadar da yaygara kopmayacaktı. adım gibi eminim.
Sorunumuz komplekslerimizden kaynaklanıyor tamamen. Bunu aşamadıktan sonra da pek bir ilerleme sağlayamayacağız malasef.
Ayrıca faal bir teknik direktörün bir stada verilen ismi için sizi fatih terim stadyumunu hatırlatırım.
Bu ismi vermelerinin en büyük sebebi de yıllardır şenol güneşin başarılarının fatih terimin gölgesinde bırakılmak istemesine cevap olduğunu düşünüyorum.
Sırf bize kıllık olsun diye yaptıklarını düşünmüyorum.

Onur Akyüz
19.12.2016, 12:24
Dün akşam yaşananlara engel olabilecek tek kuvvet taraftardı ancak maalesef Trabzon halkı tercihini siyasi görüşünden yana kullandı. Bu gemi rotasından çıktı bu kesin ancak tekrar rotasına oturabilir. Trabzonspor tekrar misyonuna kavuşabilir. Bunu da yapacak olan taraftardır. İnanıyorum ki bunu başaracağız. Trabzonspor tekrar bizim yani taraftarın takımı olacaktır.

Biz de safımızı belli edelim.

Bu taraftayız.

alone_6161
19.12.2016, 12:25
Yazının her harfine katılmakla birlikte bazı eksikleri olduğunu düşünüyorum. Katar emirinin resminin asılması, Katar milli marşının okunması gibi. Yine de çok güzel, emeğinize sağlık...

Efsaneler maçı başlayınca stadı terkedenlere de Allah sizi bildiği gibi yapsın diyorum...

Adem Öztürk
19.12.2016, 12:30
Teşekkürler BMN ağzına yüreğinizi sağlık.Bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

serdaracıl
19.12.2016, 12:46
Teşekkürler

Fatih Çelik
19.12.2016, 12:47
İmza.

İskender Çakmak
19.12.2016, 12:51
Süper yazı. Herkesin ellerine sağlık. Çok zoruma gidiyor yemin ederim yediremiyorum kendime.

Sercan Keleş
19.12.2016, 12:57
Çok güzel yerinde bir açıklama.

Açıklama bekliyordum zaten. Ellerinize sağlık

Yiğit Gayretli
19.12.2016, 13:02
Bunlar da yankıları...

http://odatv.com/trabzonspor-taraftarlari-isyan-etti-1912161200.html

http://www.medyatrabzon.com/kulubun-anahtarini-hukumete-teslim-ettiler-263705h.htm

A.Ali Karanis
19.12.2016, 13:09
Çok güzel ve yerinde bir açıklama bence.

Konu Trabzon'un yetiştirdiği önde spor adamlarından biri olan Şenol Güneş'in adının verilmesi değil bence. Konu,isim mevzunun bu şekilde oldu bittiye getirilerek sonuçlanması.Taraftar bu işin neresinde? Kulüp bu işin neresinde? Cumhurbaşkanı açık açık 'değerlendirmemizi yaptık Şenol Güneş stadı adını vermeyi uygun gördük' dedi.

Kulüp neden bu kadar pasif kaldı? Taraftar neden bu kadar pasif kaldı ? sorularını soracağım ancak Türkiye gerçeğiyle karşı karşıyayız malesef. Kulüp bir anket yapsaydı,taraftara sorulsaydı,ya da tartışma yaratmayacağı ortada olan isimlerden biri (Şamil Ekinci,Hüseyin Avni Aker) olsaydı çok daha şık olurdu. Ama malesef son 5 senede olduğu gibi,siyasete alet edilmeye devam ediyoruz..

emrex61
19.12.2016, 13:15
Lanet olsun girmicektim yazmıcaktım ama Kaptanımızın açıklamalarını dinledikten sonra işin içinde başka işlerin olduğunu saptırmaların yapıldığını düşünüyorum.Kaptanımız şike sürecini bilhasa kendisi yaşayan ve bunu her fırsatta söyleyen biri eyerki kaptan böyle düşünüyor ve söylüyorsa yanılan sizlersiniz ve siyasi kalıplarınızı kulübe bulaştıran asıl sizlersiniz.Benim asıl canımı yakan maç sonu efsanelerin maçı bitmeden stadın boşalmasıydı birtek canımı yakan ve sıkan bu.

https://www.youtube.com/watch?v=IsQyoJKExSI

omondoles
19.12.2016, 13:18
emrex61, samimi olarak soruyorum. Sizce neden boşaldı?

Loading %61..

emrex61
19.12.2016, 13:19
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@emrex61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=50842)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->, samimi olarak soruyorum. Sizce neden boşaldı?

Loading %61..
Akparti gençlik ve diyer kolları olduğu için tabikide ben her fırsatta söylüyorum benim ideolojim yok ben siyaseti sevmem sadece işe bakarım ama fazla bulaştırdılar o ayrı bir konu ama şike konusunda eyerki kaptan böyle konusuyorsa vardır birşey yanlış kişiyemi acaba yükleniyoruz.

Sefaenes
19.12.2016, 13:20
Çok güzel pinokyo kukla istifa etmeli onların transfer masalına da inanmıyorum artik

Fatih Çelik
19.12.2016, 13:22
Başkandan hiçbir zaman bu işlerden bizi tamamen siyirmasını beklemedim. Yalnizca dengeyi kurmasını kulübü sahipsiz bırakmamasını bekledim. Ama o kadar pasif kaldı, o kadar kenarda durdu ki ne diyeceğimi bilemiyorum.

batuhanTs
19.12.2016, 13:23
Bazıları bizden minnet etmemizi bekledi sadaka misali devir teslim yapildi bunlari gorunce yillardir sakladığım su gazete parcasi aklima geldi hakikaten üzücü bu haberi bu stadi o zaman görünce ne cok sevinmistim 10 yili vardir herhalde zaten 2011 olimpiyatlarina yetistirilmesi hedefleniyormus burasida ayri komedi
11760

halilaziz61
19.12.2016, 13:24
[QUOTE=omondoles;1920591016]emrex61, samimi olarak soruyorum. Sizce neden boşaldı?

Bi kaç taraftarın yazdıklarına baktım, çok soğuktu, ısıtma çalışmıyordu dediler...

omondoles
19.12.2016, 13:25
emrex61, verdiğiniz cevap çoğu şeyi açıklıyor. Kulübe siyaseti bizler sokmuyoruz. Yeminlen söylüyorum sadri şenerin solcu olduğunu istifaya yakın öğrendim. Nenesiyle olan hikayesiyle.

İnanın ben katar muhabbetine de takılmıyorum. Yatırım yapılacaksa bundan herkes yararlanır. Tabi hürmetlümüz ihaleden %20 almadığı sürece.

Benim kızdığım,
-yahu bu adam fanatik fbli değil mi?
-kupamız bunun ellerinde değil mi?
-şg aktif olarak ezeli rakibimizin hocası değil mi?

Fanatik rteci ve fbli iş arkadaşım bile güldü bu işe yahu.

Son olarak bizler mu'yu desteklerken kime gönül verdiğini de biliyorduk ama ondan siyaseti ts için kullanmasını bekledik. Görünen o ki tam tersi olmuş.

Loading %61..

Ozan Gözaçan
19.12.2016, 13:25
ellerinize sağlık ... ancak sanki biraz geç kalmadık mı bunun için ... ama neyse önemli değil ... yazanın ellerine sağlık ...

halilaziz61
19.12.2016, 13:26
Lanet olsun girmicektim yazmıcaktım ama Kaptanımızın açıklamalarını dinledikten sonra işin içinde başka işlerin olduğunu saptırmaların yapıldığını düşünüyorum.Kaptanımız şike sürecini bilhasa kendisi yaşayan ve bunu her fırsatta söyleyen biri eyerki kaptan böyle düşünüyor ve söylüyorsa yanılan sizlersiniz ve siyasi kalıplarınızı kulübe bulaştıran asıl sizlersiniz.Benim asıl canımı yakan maç sonu efsanelerin maçı bitmeden stadın boşalmasıydı birtek canımı yakan ve sıkan bu.

https://www.youtube.com/watch?v=IsQyoJKExSI

ne düşünüp ne söylüyor anlamadım?

Enes Başkaya60
19.12.2016, 13:28
İmza........

emrex61
19.12.2016, 13:29
ne düşünüp ne söylüyor anlamadım?
Kaptan kupanın gerçekten RTE nin yüzünden bize verilmediğini düşünse teşekkür etmezdi diye düşünüyorum sadece dikkatimi çekti söyledim paylaştım okadar.

EmrahS Koç
19.12.2016, 13:30
Altına imza atılır...
Çok iyi bir duyuru olmuş yazanın ellerine sağlık.

Ozan Gözaçan
19.12.2016, 13:33
birde neden neye ve kime niçin kızıyorsunuz anlamadım. başkana laf ediyorsunuz ... adam zaten iktidarın adamıydı bunu biliyoruduk . bilmeyen varsada hoş geldi ülkemize ne diyelim. Cumhurbaşkanı stada isim koyuyor diye kızan var beyler yeri değil biliyorum ama bu adam bu ülkenin yönetim şekilini değiştiriyor kendisi öyle olacağına inandığı için sen stada nasıl isim koyar diyorsun. ben kimseye kızgın değilim. beklediklerim oldu dahasını da bekliyordum en azından minimumda kaldım.

H.Emre
19.12.2016, 14:01
Yazıyı kaleme alanların ellerine sağlık. Kulübe gönül veren ve bizim gibi azınlıkta kalanların hislerine tercüman olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Yazıda belirtilenler dışında açılışta en çok Katar emirinin resminin orada olmasından ve Katar milli marşının çalınmasından rahatsız olmuştum. Katar'a ve Emirine yönelik herhangi bir olumsuz düşünceye sahip değilim, hatta Türkiye ile yakın ilişkilere sahip olmasını önemsiyorum. Ama sırf açılışa katılıyor diye resminin ülkenin kurucusuyla yan yana asılması ve milli marşlarının çalınması oldukça anlamsız bir hareket olmuş. Kraldan çok kralcı zihniyetin her köşe başına hakim olması bu tarz şuursuzluklara sebep oluyor.

f.akyuz
19.12.2016, 14:11
tebrikler yazı yerinde ve güzel oturmuş.. ordakı satılmış seyırcılere yazıklar olsun..miting bitti hepsi bitti.insanın efsanelere takımına can verenlere bıraz saygısı olur

selcuk
19.12.2016, 14:21
helal olsun

iste bundan bmn

hasrettik bu dile bir süredir

teşekkürler BMN kaleminize yüreğinizi sağlık

61_Hasan_69
19.12.2016, 14:21
Yazı çok güzel olmuş

mhs61
19.12.2016, 14:27
Buraya imzamı atıyorum. Üstüne diyecek fazla bir şeye gerek yok çok güzel açıklanmış durum.

salihismet
19.12.2016, 14:29
Ben ne diyeceğimi şaşırdım, bir tarafta Trabzonspor, diğer tarafta Türkiye
gerçekleri.Türkiyede yürüyen veya yürütülmeye çalışılan bütün işler
Cumhurbaşkanı'na bağlı olarak yürütülüyor. Sponsor bulunmasından
tutunda borçların ödenmesine kadar ne varsa hepsi için hükümetten
yardım alarak bu işlerin altından kalkarım düşüncesiyle adaylığını koyanların

başında Usta, ve Hekimoğlu vardı bana göre, böyle bir beklentisi
olmayan adaylar ise zaten oy oranı olarak çok gerilerde kaldılar.
İşin açıkçası Türkiye'de RTE ye rağmen hiç bir iş yürütemezsin. Şimdi kalkıpta
Onuru RTE ye şike sürecini bildiği halde niye teşekkür etti diye eleştirmek
kadar yanlış bir şey olamaz.

tolga1461
19.12.2016, 14:34
Sanırım şike mücadelesi bitmedikçe bunlar bizi bırakmayacak. Şuna da eminim. Olur da fifadan lehimize karar çıkıp kupayı alırsak, kendini Ts taraftarı sanan ak troller bundan da nemalanıp cb sayesinde der ve bizi kanser eder. :mad:

esra61
19.12.2016, 14:36
Tebrikler BMN.
Güzel ve yerinde bir yazı.

tolga1461
19.12.2016, 14:36
Kesinlikle haklısınız. salihismet Herşey adama bağlı. Ama bi diğer kulüplere bakmak gerek bi de bize... Kimseye böyle davranamazlar. Bize istedikleri gibi. Resmen siyaset içimize girmedi, biz siyasete girdik, eklendik yan kuruluş gibi. Rezalet :mad:

uzungöllü
19.12.2016, 14:39
Tesekkurler BMN.

mete61bordomavi
19.12.2016, 14:39
Tarihe not düşmek adına yazıyorum!

Ticaret iyidir güzeldir! Lakin kimse kendi evini, evindeki eşyaları, giydiği pijamalarını satmaz!
Biz ne yaptık? Trabzonspor'u değil sadece, tüm Trabzon'u Katar'lılara sattık!

Şimdi sponsor olmak başka şeydir, ama satın almak başka şeydir! Görün bakın, yakında Trabzonspor'u da satarlar. Ben bir ara gırgırına bir başlıkta, takımı bir arap şeyhine satın bari demiştim.
Şom ağızlı olacağım ki, korkarım bu da gerçeklecek!

Peki neler oluyor ufak bir bakalım: Şehir, dağ,dere,tepe ne varsa satılıyor. Parayı gören direk elinde ne varsa satıyor. Bunun adı ticaret olamaz! Vatan toprağı satılamaz!
Belki tapusu senin üstünde olabilir lakin, vatan toprağı satılamaz!
Filistin'liler de böyle yapmıştı! Yahudiler tek tek, filistinlilerin ellerindeki toprağı satın aldılar ve böyle kurdular devletlerini!
Şimdi buna ticaret mi denir? Ne denir?

Yabancıya mülk satılmaz mı? Satılır elbet! Ama o yabancı belirli sayıda ve kotada olmak şartıyle ve de çalışma ekonomisine katkıda bulunmak maksadıyla en fazla daire vs alabilir.
Toprak satmak ne demek oluyor?

Adamlarda bizdeki denizden çok para var! Çok değil, 2-3 sene sonra o yaylalara nasıl gideceksiniz? La sizi oraya sokacaklarını mı sanıyorsunuz?
Bunların gerçekten, şehirde fabrika kuracağını, istihdam yaratacağını mı sanıyorsunuz?
Bunlar sadece, dağ,dere,tepe, yeşillik ne varsa alıyor. Yani yatırımları tamamen ölü yatırım.

Turizme karşı değilim elbet, buyursunlar gezsinler tozsunlar!
Ama dağ,bayır,dere,tepe,yayla ne varsa satarsan ve senden sonraki oğlun, ondan sonraki torunun sana Kur'an okumak yerine küfredecek bunu da bil.
Kendi öz memleketinde, kültürü değiştirilmiş, azınlık haline gelmiş ve malk,mülk sahibi olamadan yaşayacak! Parya muamelesi görecek!

Bunları,memleket sevdamdan yazıyorum. Siyaset vs olsun diye yazmıyorum. Yakın gelecekte bizi bekleyen tehlikeleri görelim artık.

Trabzonspor, bize her yer Trabzon, vs gibi kavramların hiçbir anlam ifade etmeyeceği zaman, Trabzonspor'un küme düşeceği zaman değil, Trabzon şehri yabancıların olduğu zaman olacak!

salihismet
19.12.2016, 14:47
Bugünün Türkiye'sinde Eski Trabzonspor'u yeniden ortaya çıkarmak
ölüyü canlandırmaktan daha zordur.

DarkBlooD
19.12.2016, 16:24
Yazı için teşekkürler admin , hislerimize tercuman oldunuz ...

Ahmet Kara
19.12.2016, 16:32
Güzel bir yazı olmuş... Altına imzamı atarım...

Faik Yılmaz
19.12.2016, 16:41
Trabzonspor'un 25800 üyesi var....

Bunlara sorulabilirdi Stadyumun ismi ne olsun ?

Sonra taraftarlar arasında anket yapılabilirdi....

Gayrıresmi anketler yapıldı.... hemde bir sürü.....

Şenol Güneş ismi %20-30 dan fazla hiç bir ankette oy almadı.....

Hal böyle iken Stadyuma at arabası ile toprak taşıyıp stadyumu yapan kişiyi değilde Beşiktaş Tdsine verildi stadyumun ismi....

Oysa Stadyumun ismi zaten vardı eksik olan ruhu idi.....

Mollasalihoğlu
19.12.2016, 17:05
Trabzonspor'un 25800 üyesi var....

Bunlara sorulabilirdi Stadyumun ismi ne olsun ?

Sonra taraftarlar arasında anket yapılabilirdi....

Gayrıresmi anketler yapıldı.... hemde bir sürü.....

Şenol Güneş ismi %20-30 dan fazla hiç bir ankette oy almadı.....

Hal böyle iken Stadyuma at arabası ile toprak taşıyıp stadyumu yapan kişiyi değilde Beşiktaş Tdsine verildi stadyumun ismi....

Oysa Stadyumun ismi zaten vardı eksik olan ruhu idi.....

Beşiktaş Td'si olduğu için verilmedi; konuyu çarpıtmaya gerek yok.

Olay kulübe ya da taraftara sorulmadan siyaset tarafından isim konulması.

İskender Çakmak
19.12.2016, 17:15
Bizler böyle olduktan sonra çooooook isim babamız olur. Merak etmeyin.

bordox
19.12.2016, 17:29
Güzel bir bildiri olmuş,rahatsızlığımızın anlaşılması ve hatanın düzeltilmesini bekliyoruz.

Ahmet Aksu
19.12.2016, 17:30
Ellerinize saglik..

sasone
19.12.2016, 18:33
Bildiride ön plana çıkarılması gereken Trabzonspor değerlerini yok sayıp,şikeden ceza alan bir İstanbul takımına para için emek veren Şenol Güneş ismi olmalıydı.
Devletin yaptığı stadta açılışta kim gelirse gelsin,Toki açılışına kulüp olarak bizim yapacağımız bir şey yok.

Harun CAN
19.12.2016, 19:18
Olay budur, dün gece Trabzonspor'un nasıl bitirildiğini 40 000 kişilik stada 5000 kişi bile gitmeyince anlayacaklar bu kulübün sözüm ona yöneticileri..

40 000 gerçek Trabzonsporlunun tepkisinden korktukları için taşımalı sistemle stada doldurulan cahil tayfasından ise bahsetmiyorum. Mal heryerde maldır. Kimse hakaret falan demesin. Dün o stada neden gittiğini bile bilmeyen binlerce insan vardı...

ibrahim
19.12.2016, 19:26
He he evet tamam inandık vallaha bak. Geçen hafta nerelerdeydiniz ya asi şeyler? Neden hiç sesiniz çıkmadı o hafta? Bi yürüyün gidin işinize be!

Yiğit Gayretli
19.12.2016, 19:54
He he evet tamam inandık vallaha bak. Geçen hafta nerelerdeydiniz ya asi şeyler? Neden hiç sesiniz çıkmadı o hafta? Bi yürüyün gidin işinize be!

Ne diyorsun?

B.AKDEMİR
19.12.2016, 20:19
Tebrikler zamanında ve doğru bir yazı,duygularımızı ifade etmişsiniz.

pazarkapılı
19.12.2016, 20:58
bence sasırılacak bir durum yok, bu bir türkiye gercegi....not düsmek için yazılıyor galiba bu kadar yazı....bir ülkenin siyaseti neyse sporuda odur, kültürü de o dur neyazıkki....
bence basımız sagolsun degil, günaydın efendim....

ibrahim
19.12.2016, 21:05
Ne diyorsun?

Şunu diyorum yine yeni ve yeniden. Bi üstteki mesajda denileni diyorum. Laf olsun diye yaptınız bu açıklamayı diyorum. Hafta içi konusu konuşulurken neredeydiniz diyorum?

Bu işin bu şekilde noktalanacağını çok iyi biliyordunuz. Twitter'da yüzlerce insan kendi çapında bölük pörçük isyan ederken gayet tabi o kitleyi toplayabilirdiniz bir araya ve gür bir ses haline gelebilirdiniz. Ama bu işnize gelmedi. O efsane ibaresini bile kaldıramadığınız biricik bjk hocanıza bu konuda da kıyamadınız. İş işten geçmiştir artık. O bildiriniz havada civa bile olamaz artık bu saatten sonra.

Yiğit Gayretli
19.12.2016, 21:09
Şunu diyorum yine yeni ve yeniden. Bi üstteki mesajda denileni diyorum. Laf olsun diye yaptınız bu açıklamayı diyorum. Hafta içi konusu konuşulurken neredeydiniz diyorum?

Buradaydık İbrahim. Kimsenin ne olduğundan haberi yokken biz o deniz dolgusu yapılmasın diye uğraşıyorduk. Alakasız, Trabzonspor ile ilgisi olmayan bir proje Trabzonspor'a iteleniyorken sadece biz bağırıyorduk. Misafir tribün konumu yanlışken, kimsenin ruhu duymadan müdahale ediyorduk. Ve daha niceleri var...

Hiçbir şey beceremiyorsan aç Akyazı başlığına bak. O zaman nerde olduğumuzu görürsün.

Sahi bu sırada sen neredeydin?

ibrahim
19.12.2016, 21:33
Buradaydık İbrahim. Kimsenin ne olduğundan haberi yokken biz o deniz dolgusu yapılmasın diye uğraşıyorduk. Alakasız, Trabzonspor ile ilgisi olmayan bir proje Trabzonspor'a iteleniyorken sadece biz bağırıyorduk. Misafir tribün konumu yanlışken, kimsenin ruhu duymadan müdahale ediyorduk. Ve daha niceleri var...

Hiçbir şey beceremiyorsan aç Akyazı başlığına bak. O zaman nerde olduğumuzu görürsün.

Sahi bu sırada sen neredeydin?

O bahsettiklerinin her birinde ben de vardım. Geçen hafta ben ve benim gibiler bas bas bağırırken siz hiç bir şey yapmadınız. Ne isim arıyorlar şenol var ya derken bu forumda stadın ismini değil kompleksin ismini şenol güneş yapacaklar goygoyu yapılıyordu. Bu yazıda bahsettiğiniz her şey gećen hafta da konuşuluyordu sürekli. Neden o zaman yapmadınız bu açıklamayı da her şey bitince yaptınız? Neye yarayacak bu açıklama?

Yiğit Gayretli
19.12.2016, 21:35
O bahsettiklerinin her birinde ben de vardım. Geçen hafta ben ve benim gibiler bas bas bağırırken siz hiç bir şey yapmadınız. Ne isim arıyorlar şenol var ya derken bu forumda stadın ismini değil kompleksin ismini şenol güneş yapacaklar goygoyu yapılıyordu. Bu yazıda bahsettiğiniz her şey gećen hafta da konuşuluyordu sürekli. Neden o zaman yapmadınız bu açıklamayı da her şey bitince yaptınız? Neye yarayacak bu açıklama?

O zaman yapsak neye yarayacaktı?

castillo61
19.12.2016, 21:38
nokta atışı

tebrikler

se_mah
19.12.2016, 22:13
Birisi oturmuş, düşünmüş, zaman ayırmış ve buraya kişisel düşüncelerini içeren bu yazıyı yazmış. Olabilir buraya kadar normalde. BMN yönetimi bunu resmi sitesinde paylaşmış ve böyle bir genel kanısı varsa garip,ilginç ve de çok komik. Bu kadar basit mi yani. CB oturmuş düşünmüş, taşınmış ben bu stadın adını Şenol Güneş Stadı koyayım demiş ve gelmiş açıklamış öyle mi? Komik olmayın yahu adamın başka işi mi yok.

My
19.12.2016, 22:35
Güzel bir açıklama olmuş fakat naçizane eleştirim olacak. Genel bir kabulleniş hakim yazıya bu beni rahatsız etti. Ayrıca durum tesipiti bir yere kadar tamam da başkan ve yönetime bir uyarı, güçlü bir tepki pek yok. Bunu yaptınız siz denmiş bırakılmış. Her neyse.. bir sesimiz çıktı en azından hiç değilse tarihe not düşmek adına. Hazırlayanların ellerine emeklerine sağlık.

chener
19.12.2016, 22:37
içimin yağları eridi.güzel bildiri.bi de araya Katar işini sokaydık tadından yenmezdi.

kayseriliyiz
19.12.2016, 22:37
Örnek salzburgdur.
Yeni bir takim kurup yeni bir misyonla yola baslanmali.

Envoyé de mon ECHO_SMART_4G en utilisant Tapatalk

tsukru61
19.12.2016, 23:12
Teşekkürler...

İnşallah bu kulüp hak ettiği gibi bir başkan ve yönetime kısa zamanda kavuşur.

mete61bordomavi
19.12.2016, 23:42
Trabzonspor bence artık İstanbul'a taşınmalıdır!
Geçen sezonki Fb maçından sonra tartışılmaya başlanmıştı zaten. Bence artık bir zorunluluk oldu.
Şunu kabul edelim artık: O şehir bu takımı kaldırmıyor!

serdaracıl
19.12.2016, 23:48
Elinize sağlık

MertcaN.K.*61
20.12.2016, 00:26
Çok güzel ve net.

ibrahim
20.12.2016, 00:30
O zaman yapsak neye yarayacaktı?

Burada bir çok organizasyon yapıldı ve yarısından fazlası olumlu bir sonuca vardı. Son zamanlarda başta stadyum olmak üzere bir çok konuda fikri alındı bu forumun Trabzonspor yönetimi tarafından. Her fikir kâle alınmasa bile bazıları hiç değilse kamuoyu oluşturdu. Bu konuda da yine alınabilirdi benzeri bir sonuç. En azından her şey bittikten sonra yazmayla amaçladığınızdan (o her ne ise artık) daha fazla şeyler kazanabilirdik. Yerimizde saydık, çuvalladık resmen taraftarlar olarak.

kartal61
20.12.2016, 00:40
Normalde yenı stad yenı bır heyecan demektır.
Yalnız bu durumu alehıne çevırmekte Trabzonspor camıasına yakısırdı.
Oraya sırf sıyası dusuncelerı için gelen,Cumhurbaşkanı gıdınce kalkıp gıden,maç gunlerı otobus kaldırmayıp sırf açılış için butun ılcelerden otobus kaldıran beledıye,stadın açılışını mıtınge cevırenler,size soyleyecek bır sey bulamıyorum.
Ulan bu takım 2011 gıbı tarıhın en buyuk adaletsızlıgıne ugradı.
Bu kadar kolay olmamalıydı.

Yiğit Gayretli
20.12.2016, 06:35
Burada bir çok organizasyon yapıldı ve yarısından fazlası olumlu bir sonuca vardı. Son zamanlarda başta stadyum olmak üzere bir çok konuda fikri alındı bu forumun Trabzonspor yönetimi tarafından. Her fikir kâle alınmasa bile bazıları hiç değilse kamuoyu oluşturdu. Bu konuda da yine alınabilirdi benzeri bir sonuç. En azından her şey bittikten sonra yazmayla amaçladığınızdan (o her ne ise artık) daha fazla şeyler kazanabilirdik. Yerimizde saydık, çuvalladık resmen taraftarlar olarak.

Bu kadar başarısız ve isabetsiz bir değerlendirme okumamıştım uzun zamandır.

Cumhurbaşkanı ve yanındaki 2-3 kişi haricinde o akşam olacaklara dair kimsenin fikri yoktu. Stada isim verilmesi herkese sürpriz oldu. Ama bizim müneccim olmamız gerekirdi tabi.

bahadır2561
20.12.2016, 09:19
Komplekse o ismin verileceği 1 haftadır konuşuluyordu, bunun için de bir şey yapılabilirdi.

Yiğit Gayretli
20.12.2016, 09:30
Komplekse o ismin verileceği 1 haftadır konuşuluyordu, bunun için de bir şey yapılabilirdi.

Komplekse ilişkin alınan kararın cumhurbaşkanının önerisiyle de sonuçta kulübün aldığı bir karar olduğu söylendi her yerde. Hatta kulüp dahil buna...

Sapla samanı karıştırmamak lazım.

bahadır2561
20.12.2016, 09:37
Komplekse ilişkin alınan kararın cumhurbaşkanının önerisiyle de sonuçta kulübün aldığı bir karar olduğu söylendi her yerde. Hatta kulüp dahil buna...

Sapla samanı karıştırmamak lazım.

Yani kulüp karar aldı diye sus pus oturmanız mı gerekiyordu?

Hüseyin Avni Aker'e ne oldu da isim değiştiriyoruz diye sormadınız mı?

Sapla samanı sen karıştırmışa benziyorsun, biatçı kafayla bir yere gidemezsin.

Yiğit Gayretli
20.12.2016, 09:40
Yani kulüp karar aldı diye sus pus oturmanız mı gerekiyordu?

Hüseyin Avni Aker'e ne oldu da isim değiştiriyoruz diye sormadınız mı?

Sapla samanı sen karıştırmışa benziyorsun, biatçı kafayla bir yere gidemezsin.
Biatçı kafa mı? Yahu arkadaş, hangi kelimeyi kime söyledim diye bir bakar insan! Bu kadarı da fazla artık...

Kulübün "kompleks için" aldığı Şenol Güneş kararına şerh düşme zorunluluğu mu var BMN'nin?

bahadır2561
20.12.2016, 09:47
Biatçı kafa mı? Yahu arkadaş, hangi kelimeyi kime söyledim diye bir bakar insan! Bu kadarı da fazla artık...

Kulübün "kompleks için" aldığı Şenol Güneş kararına şerh düşme zorunluluğu mu var BMN'nin?

Hee işte onu söyleyin o zaman, yönetim karar aldı taraftara veya genel kurula sormasına gerek yok bunu demek istiyorsanız eyvallah

Peki Bmn olarak neye şerh düşme zorunluluğunuz var?

Yazık Hüseyin Avni Aker gibi adamın ikamesine bakın

BMN Yönetim Kurulu adına konuşmadığınızı farzediyorum yoksa durum vahim

Yiğit Gayretli
20.12.2016, 09:55
Hee işte onu söyleyin o zaman, yönetim karar aldı taraftara veya genel kurula sormasına gerek yok bunu demek istiyorsanız eyvallah

Peki Bmn olarak neye şerh düşme zorunluluğunuz var?

Yazık Hüseyin Avni Aker gibi adamın ikamesine bakın

BMN Yönetim Kurulu adına konuşmadığınızı farzediyorum yoksa durum vahim
Burada vahim olan durum Şenol Güneş düşmanlığının bazılarının Trabzonsporluluğu'nun ve ilkelerinin önüne geçmiş olması.

Hüseyin Avni Aker de olsa, Cemil Usta da olsa, Şamil Ekinci de olsa, Özkan Sümer de olsa, Ahmet Suat Özyazıcı da olsa, Şenol Güneş de olsa, Kadir Özcan da olsa ve hatta Kazım Koyuncu da olsa yönetimin kararı, BMN buna şerh düşmeyecekti. Trabzonspor'a ve şehrin futbol kültürüne samimiyetle hizmet vermiş her emektar kabulümüz, hepsi de efsanemizdir. Bunu ayırt edebildiğin zaman buyur gel tekrar konuşalım.

Kimse nefretine "biat" etmesin...

duyurukcu
20.12.2016, 10:16
Usta, Yıldırım'ı Akyazı'ya davet etmiş!!! Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın Şenol Güneş Stadı’nın açılışına davet ettiği Aziz Yıldırım teşekkür eder teklifi nazikçe geri çevirdi.

o zaman bir kez daha başımız sağolsun

bahadır2561
20.12.2016, 10:17
Burada vahim olan durum Şenol Güneş düşmanlığının bazılarının Trabzonsporluluğu'nun ve ilkelerinin önüne geçmiş olması.

Hüseyin Avni Aker de olsa, Cemil Usta da olsa, Şamil Ekinci de olsa, Özkan Sümer de olsa, Ahmet Suat Özyazıcı da olsa, Şenol Güneş de olsa, Kadir Özcan da olsa ve hatta Kazım Koyuncu da olsa yönetimin kararı, BMN buna şerh düşmeyecekti. Trabzonspor'a ve şehrin futbol kültürüne samimiyetle hizmet vermiş her emektar kabulümüz, hepsi de efsanemizdir. Bunu ayırt edebildiğin zaman buyur gel tekrar konuşalım.

Kimse nefretine "biat" etmesin...

Şenol Güneş, Kadir Özcan, Dozer Cemil ve unuttuğum bir sürü emektar futbolcumuza saygım sonsuz olup kimseye nefret gütmem söz konusu değil kaldı ki bunu yargılamak senin haddine değil, herkes yerini bilsin.

Kulübün kültürünü ayaklar altına alıp stadın isminin değişmesine ses çıkarmıyorsan -dediğinim gibi senin kendi fikrin olduğunu düşünerek yazıyorum, Bmn YK'da ayrı görüşler oldugunu varsayarak- üstelik bunu da Kulüp kararı adı altında savunuyorsan bunun adı her yerde "biat"tır.

İşine gelen kararda Trabzonspor Yk'nın kararı işine gelmeyen de ise uyarı, manifesto tadında yazılar, sen önce bunu ayırt et daha sonra yazarsın

Adem Erdoğan
20.12.2016, 10:20
Usta, Yıldırım'ı Akyazı'ya davet etmiş!!! Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın Şenol Güneş Stadı’nın açılışına davet ettiği Aziz Yıldırım teşekkür eder teklifi nazikçe geri çevirdi.

o zaman bir kez daha başımız sağolsun

Süper Lig ve 1. Lig kulüplerinin tamamına davet gönderilmiş, kişi bazında davet olmamış diye yazılıyordu twitterda.

Yiğit Gayretli
20.12.2016, 10:25
Şenol Güneş, Kadir Özcan, Dozer Cemil ve unuttuğum bir sürü emektar futbolcumuza saygım sonsuz olup kimseye nefret gütmem söz konusu değil kaldı ki bunu yargılamak senin haddine değil, herkes yerini bilsin.

Kulübün kültürünü ayaklar altına alıp stadın isminin değişmesine ses çıkarmıyorsan -dediğinim gibi senin kendi fikrin olduğunu düşünerek yazıyorum, Bmn YK'da ayrı görüşler oldugunu varsayarak- üstelik bunu da Kulüp kararı adı altında savunuyorsan bunun adı her yerde "biat"tır.

İşine gelen kararda Trabzonspor Yk'nın kararı işine gelmeyen de ise uyarı, manifesto tadında yazılar, sen önce bunu ayırt et daha sonra yazarsın

Haddimizi hep birlikte bileceğiz. Öyle sana var bana yokçulukla olmaz bu işler.

Başka bir lokasyona, başka bir tesis yapılıyor. Kulübün tüm tesis için Şenol Güneş adını uygun gördüğü açıklanıyor. STAT İSMİ HENÜZ BELLİ DEĞİL! Stat ismi konusunda "kimsenin beklemediği" bir aymazlık yapılınca biz de tepkimizi koyduk. Her şey çok açık, her şey aşırı düzeyde berrak.

BMN'nin tavrı nettir. Sağa sola yalpalamaz. Anlayamıyorsan zorlama. Ben de anlatmak için zorlamayacağım artık. Konuyla ilgili son mesajım... Anlamadığın herhangi bir şey varsa ikinci paragrafı tekrar tekrar okumanı tavsiye ederim.

Emirhan TOPCU
20.12.2016, 10:34
yiğit ellerinize sağlık dostum kim hazırladıysa GURUR DUYDUM aile içerisinde olmaktan..

bahadır2561
20.12.2016, 10:35
Haddimizi hep birlikte bileceğiz. Öyle sana var bana yokçulukla olmaz bu işler.

Başka bir lokasyona, başka bir tesis yapılıyor. Kulübün tüm tesis için Şenol Güneş adını uygun gördüğü açıklanıyor. STAT İSMİ HENÜZ BELLİ DEĞİL! Stat ismi konusunda "kimsenin beklemediği" bir aymazlık yapılınca biz de tepkimizi koyduk. Her şey çok açık, her şey aşırı düzeyde berrak.

BMN'nin tavrı nettir. Sağa sola yalpalamaz. Anlayamıyorsan zorlama. Ben de anlatmak için zorlamayacağım artık. Konuyla ilgili son mesajım... Anlamadığın herhangi bir şey varsa ikinci paragrafı tekrar tekrar okumanı tavsiye ederim.

Stad ismi için söylemedim o manifesto tadında yazıları daha önceki yazılar içindi bak bunda da işine geleni yazmışsın.

Bmn'nin tavrını senden öğrenecek değilim kaldı ki yazılarım senin fikirlerine yönelik ha BMN'de aynı senin gibi düşünüyorsa o da ayrı tartışma konusu.

Hâla anlamamış olman çok garip her yeni yapılan "şey"de isim cisim değiştirmeye mahkum muyuz?
Toplumlar gibi kulüplerin de kültürleri vardır yarın YK değiştiğinde o da başka bi efsanenin mi adını verecek?
Sen buna karşı çıkmıyorsan neye karşı çıkacaksın?
Kompleks ismine karşı çıkmak Şenol Güneş'e karşı olmak demek değildir önce bunu anlamanı istiyeceğim ama işine gelmediği için anlamayacaksın.

BMN' nin gölgesine sığınıp fikirler sunma BMN'nin tavrının senden çok farklı olduğunu biliyorum.
Nerden mi biliyorum?
BMN'nin kültüründen.

Yiğit Gayretli
20.12.2016, 10:36
yiğit ellerinize sağlık dostum kim hazırladıysa GURUR DUYDUM aile içerisinde olmaktan..

Sağol Emirhan.

Yiğit Gayretli
20.12.2016, 10:43
Stad ismi için söylemedim o manifesto tadında yazıları daha önceki yazılar içindi bak bunda da işine geleni yazmışsın.

Bmn'nin tavrını senden öğrenecek değilim kaldı ki yazılarım senin fikirlerine yönelik ha BMN'de aynı senin gibi düşünüyorsa o da ayrı tartışma konusu.

Hâla anlamamış olman çok garip her yeni yapılan "şey"de isim cisim değiştirmeye mahkum muyuz?
Toplumlar gibi kulüplerin de kültürleri vardır yarın YK değiştiğinde o da başka bi efsanenin mi adını verecek?
Sen buna karşı çıkmıyorsan neye karşı çıkacaksın?
Kompleks ismine karşı çıkmak Şenol Güneş'e karşı olmak demek değildir önce bunu anlamanı istiyeceğim ama işine gelmediği için anlamayacaksın.

BMN' nin gölgesine sığınıp fikirler sunma BMN'nin tavrının senden çok farklı olduğunu biliyorum.
Nerden mi biliyorum?
BMN'nin kültüründen.
Daha önce varolmayan bir tesise geçiyor Trabzonspor ve adının değiştirildiğini iddia edip bana "işine gelmiyor" falan diyorsun. Trabzonspor'un bir spor kompleksi mi vardı? Vardı da adı Hüseyin Avni Aker miydi? Arkadaş bunu anlamamak için büyük çaba lazım gerçekten.

Daha önce olmayan ve sıfırdan yapılan bir yer için efsanelerimizden birinin adı uygun görülüyor ve biz buna neden itiraz etmiyoruz... Vay arkadaş!

Stadyum ismi için alınan karardan sonra yaptığımız açıklama her şeyi açıkça koyuyor arkadaşım. İyi günler.

Attila Durmuş
20.12.2016, 10:48
Yukarıdaki yazıdan bunumu anladın sen :) Yazının tamamına katılmakla birlikte siyaseti spora bulaştıran bunun ayrımını yapamayacak olan herkesin fikirleride saygıyı haketmiyor...TRABZONSPOR herhaliyle siyasilere rant kapısı olmuş tüm değerleriyle peşkeş çekilmiştir....Mesele stadın kompleksin ismi değil...Partizan güçlünün haklı olduğu bu düzene karşı çıkmamak adına TRABZONSPORU MALZEME yapanlara sessiz kalmaktır....

bahadır2561
20.12.2016, 11:03
Daha önce varolmayan bir tesise geçiyor Trabzonspor ve adının değiştirildiğini iddia edip bana "işine gelmiyor" falan diyorsun. Trabzonspor'un bir spor kompleksi mi vardı? Vardı da adı Hüseyin Avni Aker miydi? Arkadaş bunu anlamamak için büyük çaba lazım gerçekten.

Daha önce olmayan ve sıfırdan yapılan bir yer için efsanelerimizden birinin adı uygun görülüyor ve biz buna neden itiraz etmiyoruz... Vay arkadaş!

Stadyum ismi için alınan karardan sonra yaptığımız açıklama her şeyi açıkça koyuyor arkadaşım. İyi günler.

Hâla anlamamak için direniyorsun sana da iyi günler

kayseriliyiz
20.12.2016, 16:45
Hersey bitti birbirinize sarmayami basladiniz ?
Artik susun ve Trabzonsporun düstügü durumu izleyin.
Elimiz kolumuz bagli zaten yapacak birsey kalmadi.
BMN'in gücü bu karsimizda öyle güçlü bir kitle varki açikcasi gücümüz yetmiyor.
Mücadelemiz bu platform altinda devam edecek elbet tâki birileri sesimiz duyana kadar.
Eskiden karsimizda istanbul var di simdiyse içimize sinmis Trabzonspor ruhundan bi haber bir kitle var.
Hepiniz aklinizi basiniza alin ve artik kime karsi mücadele ettigimizin farkina varin.
Atsiz ne diyor: Türkler bütün dünyanin birlesecegine inaniyor ama , bütün Türklerin birlesmesini imkansiz görüyor.
Durumumuz bu. Ama ben inaniyorum birgün bütün Trabzonsporlular önce Trabzonspor diyecek.

Envoyé de mon ECHO_SMART_4G en utilisant Tapatalk

katre-i.matem
20.12.2016, 17:02
Su bildiriyi okuyup hala senol gunes ismi uzerinden yorum yapanlar icin ayri bir tercumesini de yayinlasaniz bir zahmet :)

Bildiri yildizli pekiyi yi hak ediyor hic suphesiz. En azindan benim duygularima tercuman olmus. Umarim ve inaniyorum ki BMN siyasete teslim edilen kulup anahtarini baskanla bulunulan ayni ortamlarda da dillendirir de bir cevap aliriz belki bu duruma.

Mollasalihoğlu
20.12.2016, 17:04
Su bildiriyi okuyup hala senol gunes ismi uzerinden yorum yapanlar icin ayri bir tercumesini de yayinlasaniz bir zahmet :)

:)

Bildiri yildizli pekiyi yi hak ediyor hic suphesiz. En azindan benim duygularima tercuman olmus. Umarim ve inaniyorum ki BMN siyasete teslim edilen kulup anahtarini baskanla bulunulan ayni ortamlarda da dillendirir de bir cevap aliriz belki bu duruma.

Zaten bugün kulüpten bir şekilde ulaşıldı bize ve ne düşündüğümüzü bir kez daha dile getirdik.

Yiğit Gayretli
20.12.2016, 17:06

Gizleyip saklayacak bir şey değil, açıktan da yazayım. Askerden döndükten sonra başkanı ilk kez gördüğüm ve henüz tanıştığımız ortamda, daha "merhaba" bile demeden söylediğim şuydu "Sizi en çok ve en sert biz eleştireceğiz başkanım. En çok da biz yoracağız." ... O da "biz kolay kolay yorulmayız" diyerek esprili bir cevap vermişti. Yanımda bu konuşmaya şahit olanlar da var. Öylesine rahat ki vicdanım...

katre-i.matem
20.12.2016, 17:09
:)

Zaten bugün kulüpten bir şekilde ulaşıldı bize ve ne düşündüğümüzü bir kez daha dile getirdik.

Gizleyip saklayacak bir şey değil, açıktan da yazayım. Askerden döndükten sonra başkanı ilk kez gördüğüm ve henüz tanıştığımız ortamda, daha "merhaba" bile demeden söylediğim şuydu "Sizi en çok ve en sert biz eleştireceğiz başkanım. En çok da biz yoracağız." ... O da "biz kolay kolay yorulmayız" diyerek esprili bir cevap vermişti. Yanımda bu konuşmaya şahit olanlar da var. Öylesine rahat ki vicdanım...
Bazen BMN de oldugumu dusunerek simartiyorum kendimi :)

DarkBlooD
20.12.2016, 17:16
Biat kültürüne alışmış , aklı melekeleri durmuş , gram düşünmeyen robotlaşmış insanlar , burda yazılan yazıda ne anlatılmak istendiğini anlayamaz ... Yazının ana fikrini sayfalarca da anlatsanız nafile boşa kendinizi yorarsınız , anlaması gerekenler zaten konuyu anladı gerekeni de söyledi , böylesine net ve açık bir konuyu idrak edemeyen kişiler için çaba harcamak boşa zaman kaybıdır , ne yaparsanız yapın sizin anlatmanızla anlamazlar ...

Bu gibi durumlar için söylenen çok güzel bir ata sözümz var , '' Bir musibet , bin nasihatten iyidir '' diye , bu gibi insanlar musibetten anlar olayları , illa bir zarar görmesi lazım yanlış yolda gittiğini anlaması için ...

Vkgz
20.12.2016, 20:50
Trabzon insanına yaranılmaz. adam Trabzon spor camiasının en kaliteli, başarılı ismi, adamın ismi stada veriliyor onun hakkında bile saçma sapan eleştiriler var.

Sacit
20.12.2016, 21:01
''Arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirme sonucunda'' diye cümleyi duyunca utandım!
Ey gidi yıllar futbol ne hale geldi!

Mehmet Fatih Silik
20.12.2016, 21:04
Ellerinize saglik dostlar. Her zaman ki gibi BMN durusu bu!

Faik Yılmaz
20.12.2016, 21:33
Beşiktaş Td'si olduğu için verilmedi; konuyu çarpıtmaya gerek yok.

Olay kulübe ya da taraftara sorulmadan siyaset tarafından isim konulması.
Beşiktaş TD si olduğu için verilmedi ama Beşiktaş TD si olduğu için verilmemeliydi diyorum. Yaparsın bir oylama büyük çoğunluk Şenol Güneş' i isterse hoşuma gitmesede saygı duyarım. Ama Trabzonspor lularin % 70-80 i istemiyorsa O kişiyi yinede yapılıyorsa O stada şahsen adım atmam.ha ben bir damla bile değilim bu camiada ama tepkim bu şekildedir.

Mollasalihoğlu
20.12.2016, 21:40
Beşiktaş TD si olduğu için verilmedi ama Beşiktaş TD si olduğu için verilmemeliydi diyorum. Yaparsın bir oylama büyük çoğunluk Şenol Güneş' i isterse hoşuma gitmesede saygı duyarım. Ama Trabzonspor lularin % 70-80 i istemiyorsa O kişiyi yinede yapılıyorsa O stada şahsen adım atmam.ha ben bir damla bile değilim bu camiada ama tepkim bu şekildedir. Bu yazdığın ile ilk yazdığının alakası Yok.

Biz de zaten taraftara sorulmalıydı, en azından Yönetim Kurulu kendi karar alsaydı dedik.

beratika
20.12.2016, 23:12
Avni Aker gibi şehir kültüründe yer etmiş birinin isminin silinmesi çok üzücü.Tabi belediye oraya yapacağı parla veya herhangi bir şeye Avni Aker ismi vermezse.Ki hiç sanmıyorum.

Her ne kadar yeni bir tesis yapılıyor olsa da bu ismi vermenin "Avni Aker senin emeklerini unutmuyoruz" gibi bir manası olurdu.

Şenol Güneş elbette efsanedir,bunu sorgulamak bize düşmez.Ama bence mantıken efsane kadronun hocası ya da başkanının ismi komplekse verilir,içindeki tesislere de efsanelerin ismi koyulabilirdi.

Sefer A.
21.12.2016, 01:14
Yazi hakkinda pek bir sey yazmayacagim, ama sunu belirtmek isterim ki efsaneligi basariya baglayanlar bos yere yaziyor, efsanelikten haberi yok...
Mesela Totti, mesela Livornolu Lucarelli, bunlar çok mu basarili da efsâne olarak görülüyor biliniyor ??
Özkan Sümer de efsâne degildir... gerçek efsâne AhmetSuat Özyazici'dir

Faik Yılmaz
21.12.2016, 08:03
Bu yazdığın ile ilk yazdığının alakası Yok.

Biz de zaten taraftara sorulmalıydı, en azından Yönetim Kurulu kendi karar alsaydı dedik.

İlk yazdığımda aynı şey son yazdığımda aynı şey....

Değişen bir şey yok....

Siz Beşiktaş Tdsi olduğu için böyle bir duyuru yazdınız diye bir şey söylemedim...... İmada etmedim.....

Zaten Yönetim Kurulunun SADECE Şenol Güneş'e yaptığı pozitif ayrtımcılığı bende biliyorum sizde biliyorsunuz.....

Mollasalihoğlu
21.12.2016, 08:30
İlk yazdığımda aynı şey son yazdığımda aynı şey....

Değişen bir şey yok....

Siz Beşiktaş Tdsi olduğu için böyle bir duyuru yazdınız diye bir şey söylemedim...... İmada etmedim.....

Zaten Yönetim Kurulunun SADECE Şenol Güneş'e yaptığı pozitif ayrtımcılığı bende biliyorum sizde biliyorsunuz.....

"Hal böyle iken Stadyuma at arabası ile toprak taşıyıp stadyumu yapan kişiyi değilde Beşiktaş Tdsine verildi stadyumun ismi...." diyorsun, bjk tdsi olduğu için verilmedi ismi diyorum (Ts efsanelerinden olduğu için verildi diye açık açık yazma gereği duymuyorum), başka başka şeyler anlatıyorsun yine.

Pozitif ayrımcılık iddianı daha önce de adına olan başlığın önünde "efsane" yazıyor olmasıyla dile getirmiştin, ali Kemal, Özkan vb isimlerin başında da bu veya benzer şeyler olduğunu sana gösterdiğimde hangi konuya atlamıştın İnan hatırlamıyorum.

Faik Yılmaz
21.12.2016, 08:37
"Hal böyle iken Stadyuma at arabası ile toprak taşıyıp stadyumu yapan kişiyi değilde Beşiktaş Tdsine verildi stadyumun ismi...." diyorsun, bjk tdsi olduğu için verilmedi ismi diyorum (Ts efsanelerinden olduğu için verildi diye açık açık yazma gereği duymuyorum), başka başka şeyler anlatıyorsun yine.

Pozitif ayrımcılık iddianı daha önce de adına olan başlığın önünde "efsane" yazıyor olmasıyla dile getirmiştin, ali Kemal, Özkan vb isimlerin başında da bu veya benzer şeyler olduğunu sana gösterdiğimde hangi konuya atlamıştın İnan hatırlamıyorum.

Oradaki ibare Beşiktaş td si olduğu için verildi anlamında değildir, Beşiktaş teknik direktörü olduğu halde verildi anlamındadır..... Bu adam daha 1 ay önce hakem tarafından katledildiğimiz maçtan sonra hiç sıkılmadan " biz bu maçı hakettik " diyebilen birisidir..... BEŞİKTAŞ TEKNİK DİREKTÖRÜDÜR.....

Yukarıda yazdığınız hiç bir isim şu anda başka bir takım için ter dökmüyor.... Orada ince bir nokta yakaladınız diye burada Beşiktaşın teknik direktörünün aleni olarak savunulduğu gerçeğini değiştiremezsiniz.

Mollasalihoğlu
21.12.2016, 08:41
Oradaki ibare Beşiktaş td si olduğu için verildi anlamında değildir, Beşiktaş teknik direktörü olduğu halde verildi anlamındadır..... Bu adam daha 1 ay önce hakem tarafından katledildiğimiz maçtan sonra hiç sıkılmadan " biz bu maçı hakettik " diyebilen birisidir..... BEŞİKTAŞ TEKNİK DİREKTÖRÜDÜR.....

Yukarıda yazdığınız hiç bir isim şu anda başka bir takım için ter dökmüyor.... Orada ince bir nokta yakaladınız diye burada Beşiktaşın teknik direktörünün aleni olarak savunulduğu gerçeğini değiştiremezsiniz.
Nasıl ki gs'yi çalıştıran Özkan Sümer hala efsane ise bjkyi çalıştıran Şenol Güneş açısından da gözümüzde değişen bir şey yok. Yapmış olduğu hatalar, eksiklikleri bunu değiştirmiyor.

Kaldı ki burada kimsenin kimseyi savunduğu yok, birisi hakkında 3 hafta sonra kovulur derseniz ve o kişi o sezonu şampiyon bitirirse, sizinle biraz makara yapılması normaldir. Şenol Güneş başlığında en çok mesaj sanırım size aitken onun konuşulmasından rahatsız olmak da ayrı bir paradoks

bahadır2561
21.12.2016, 08:47
Dün yazdığım yazılar stadyum için değil "kompleks" ismi içindir

Kompleksin ismi kesinlikle Hüseyin Avni Aker olmalıydı

Faik Yılmaz
21.12.2016, 08:52
Nasıl ki gs'yi çalıştıran Özkan Sümer hala efsane ise bjkyi çalıştıran Şenol Güneş açısından da gözümüzde değişen bir şey yok. Yapmış olduğu hatalar, eksiklikleri bunu değiştirmiyor.

Kaldı ki burada kimsenin kimseyi savunduğu yok, birisi hakkında 3 hafta sonra kovulur derseniz ve o kişi o sezonu şampiyon bitirirse, sizinle biraz makara yapılması normaldir. Şenol Güneş başlığında en çok mesaj sanırım size aitken onun konuşulmasından rahatsız olmak da ayrı bir paradoks

1-O benim şikeci takımın teknik direktörü hakkındaki şahsi yorumumdur.... size niye bu kadar dokundu anlamadım.... adam şikeci takımı çalıştırıyor bizimle zerre alakası yok... Ben Ona söylüyorum siz cevap veriyorsunuz....

2-Ben buraya makara kukara yapmaya gelmiyorum. Trabzonspor için burdayım..... Bazıinsanlar için Şenol Güneş'in kazandığı başarılar Trabznsporun kazandığı başarılardan daha önemli olabilir.... Benim için öyle değil....Daha doğrusu Şenol Güneş umurumda değil...... Ama Beşiktaş teknik direktörünün başlığı Trabzonspor taraftarlarının olduğu bir forumu hala ve hala işgal edebiliyorsa bunda da eleştiri hakkım vardır....

3-Özkan Sümer Galatasarayı 1982 yılında çalıştırmış.....34 yıl önce yani....Onla hali hazırda çalıştıran adam aynımı Allah aşkına.... Kaldıki Özkan Sümer'e efsane diyende yok...... zaten değil.....

4-Ben Trabzonspor olmasa idi bugün emekli bir öğretmen olarak gazetesindeki bulmacayı dolduracak olan Şenol Güneş'i değil sadece ve sadece Trabzonspor'u savunurum...... Sizse ısrarla Şenol Güneş'in avukatlığını yapıyorsunuz... VE SADECE ŞENOL GÜNEŞ'İN..... Fark bu.....

Mollasalihoğlu
21.12.2016, 08:55
Şenol Güneş nefreti nedeniyle Özkan Sümer bile efsane değil diyebilecek hale gelmişseniz çok uzatmaya gerek yok.

200 liralık kombineyi kırarak protesto eder, siz efsanesi olursunuz kulübün bu protesto ile. İyi günler.

pazarkapılı
21.12.2016, 08:57
Yonetimin stad ismiyle alakali olarak sergiledigi tawir olmamistir yakismamistir.....sanirim gobekten bagimlilik boyle birsey....yinede kendj aciklamalarini yapmalari gerekior bu konuda....baslibasina bir ana baslik tabi bizce yonetim ve trabzon halki belki onemseyebilir....
Senol hoca gibi degerlerin artmasini diliorum....bir klubu buyuk yapan degerleri sembolleri ve temsil ettikleridir....deger kaybeetme insan kaybette aliskanligindan vazgecilmeli artik....

Faik Yılmaz
21.12.2016, 09:18
Şenol Güneş nefreti nedeniyle Özkan Sümer bile efsane değil diyebilecek hale gelmişseniz çok uzatmaya gerek yok.

200 liralık kombineyi kırarak protesto eder, siz efsanesi olursunuz kulübün bu protesto ile. İyi günler.

1-Sizin mantığınıza göre herkes efsane olmuş..ortalık efsane dolmuş........ Benim efsane tanımım bu kadar basit değil..... Efsane Trabzpnspor'dur..... Dozer Cemil'dir..... Şamil Ekinci'dir....

2-200 liralık kombinemi kırmadım.Önce neyi neden yaptığımı bilin sonra yorum yapın.....

3-size bir şey ispat etmek zorunda değilim. lakin Trabzonsporun 1 adım ileri gitmesi için sadece stadyuma kadar 10 bin adım yürüyüp resim paylaşan bir kişiyim. heyecanımdan geçen sene eksili dereceli soğuklarda aralık ayında , ocak ayında karlar çamurlar arasında gidip stadyumu seyredip resim paylaşan bir kişiyim. Maddi manevi hiç bir beklentim olmadı bugüne kadar.. Sizin beni anlamanızı beklemiyorum lakin bari bilip bilmeden yorum yapmayın hakkımda.....

İşe bak ben Şenol Güneş'e yorum yapıyorum siz bana yapıyorsunuz... tamam görevini layıkıyla yapan iyi bir hukuk adamısınızda Şenol Güneş'in sizin yardımınıza ihtiyacı yoktur diye düşünüyorum....

İlker Yazıcıoğlu
21.12.2016, 09:22
Faik hocam Allah aşkına yapma.
Öyle bir anlatıyorsun ki çok büyük bir şeymiş gibi stada kadar yürümen.
Yanlış anlama ama demogoji yapıyorsun.
O soğukta o kadar yürümene gerek yoktu, bir Akçaabat minibüsüne binsen yine giderdin oraya.
Efsanelik kavramı bende yoktur ama Özkan Sümer önemli bir figürdür kulüp tarihinde.
Bu takımı 2 kere şampiyon yapmıştır o yokluk yıllarında...
Bu da yeter de artar bile....

Faik Yılmaz
21.12.2016, 09:51
Faik hocam Allah aşkına yapma.
Öyle bir anlatıyorsun ki çok büyük bir şeymiş gibi stada kadar yürümen.
Yanlış anlama ama demogoji yapıyorsun.
O soğukta o kadar yürümene gerek yoktu, bir Akçaabat minibüsüne binsen yine giderdin oraya.
Efsanelik kavramı bende yoktur ama Özkan Sümer önemli bir figürdür kulüp tarihinde.
Bu takımı 2 kere şampiyon yapmıştır o yokluk yıllarında...
Bu da yeter de artar bile....

Sahile iniyorsun..... bozuk para büyüklüğünde ufak bir nokta gibi stadyum....

sonra gitgide büyüyor.... güzelleşiyor....

Uzaktan gitgide büyüyen stadı görmenin zevkini yaşamak istemek demogoji yapmak oldu öyle mi....

Teşekkür ederim.... !!!

Trabzonspor için hissettiğim şeyleri bilmeden yorum yapmasanız keşke....

M. Fatih ALEMDAR
21.12.2016, 09:54
Şu efsane olayını çok fena karşıyım ben aga
Efsane diye birşey yok hocam
Efsane olan Trabzonspor. Gerisi takıma hizmet etmiş kişiler sadece..

İlker Yazıcıoğlu
21.12.2016, 09:54
Sahile iniyorsun..... bozuk para büyüklüğünde ufak bir nokta gibi stadyum....

sonra gitgide büyüyor.... güzelleşiyor....

Uzaktan gitgide büyüyen stadı görmenin zevkini yaşamak istemek demogoji yapmak oldu öyle mi....

Teşekkür ederim.... !!!

Trabzonspor için hissettiğim şeyleri bilmeden yorum yapmasanız keşke....

Kimsenin haddi değil senin veya bir başkasının Trabzonspor hisleri hakkında yorum yapmak.
Böyle anlaşıldıysam üzülürüm.
Fakat bana verdiğin cevapta zevkini yaşamak için yaptığın yürüyüşleri,yukarıda Metin'e verdiğin cevapta eziyet gibi anlattın,onun üzerine böyle yazdım...

İlker Yazıcıoğlu
21.12.2016, 09:56
Şu efsane olayını çok fena karşıyım ben aga
Efsane diye birşey yok hocam
Efsane olan Trabzonspor. Gerisi takıma hizmet etmiş kişiler sadece..

Her zaman bunu savunmuşumdur.
Kısır tartışmalara girmekten başka bir şey değil hala kimin efsane olup olmadığının tartışılması...

Faik Yılmaz
21.12.2016, 10:05
Kimsenin haddi değil senin veya bir başkasının Trabzonspor hisleri hakkında yorum yapmak.
Böyle anlaşıldıysam üzülürüm.
Fakat bana verdiğin cevapta zevkini yaşamak için yaptığın yürüyüşleri,yukarıda Metin'e verdiğin cevapta eziyet gibi anlattın,onun üzerine böyle yazdım...

Metin diyor ki....

3 kuruşluk ( 200 liralık ) kombine kartını iptal ettirdin efsane oldun....

Bende diyorumki O mesele öyle değil , iptal ettirdiğim kart kombine filan değil.

İlker Yazıcıoğlu
21.12.2016, 10:06
Metin diyor ki....

3 kuruşluk ( 200 liralık ) kombine kartını iptal ettirdin efsane oldun....

Bende diyorumki O mesele öyle değil , iptal ettirdiğim kart kombine filan değil.
Metin, kırdın demedi yalnız...
Kendince bir tavsiyede bulundu kırman konusunda, latife yaparak...

Faik Yılmaz
21.12.2016, 10:12
Metin, kırdın demedi yalnız...
Kendince bir tavsiyede bulundu kırman konusunda, latife yaparak...

Metin bir şey kırdığımı biliyor... ama neyi ne için kırdığımı bilmiyor.....

zafer6161
21.12.2016, 10:48
şenol güneş bursaya gitmeden öce boştaydı. BİZ İSTEDİK'DE GELMEDİMİ ???
şenol güneş barsadan sonra ,BİZ İSTEDİK DE GELMEDİMİ ???

şöyle bir algı oluşturuldu,biz çok zor durumdaydık şenol güneş boştaykende bursadan sonra da istedik gelmedi,yani bizi seçmedi bursaya istanbula gitti.o yuzden şenol güneşe tepkili trabzon halkı..
peki şenol güneş i istemedik.ne yapacaktı.adam evinde oturup tv mi izleyecekti,emekli hayatınımı yaşayacaktı

biz burda kedi olduk,şenol hoca ciğer

kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş,,,

burda herkes bir yorum yazmış,yok dozel cemil yok kazım koyuncu yok falan filan...
dozer cemil ne yapmış,bileziklerini bozmuş
kazım koyuncu ne yapmış,yok marş yapmış
peki şenol güneş ne yapmış,kazandığın 30 kupanın 28 inde başrol
şenol hoca 2 sene sonra bjk ile bağını kesecek,siz zannediyorsunuzki şenol hoca bjk ile anılacak.yok öyle şey.işini yaptı emekli oldu.belkide yine bizim başımıza gelecek..

anlamadığım nokta şenol güneşe bu kin nedir ???
şampiyon olmadık cümlesimi ???

TAŞ YERİNDE AĞIRDIR...

oflubektas
21.12.2016, 13:06
Benim için öyle değil....Daha doğrusu Şenol Güneş umurumda değil......

Hocam iyi ki değil yani :)

Stada da komplekse de bjk'de faal antrenörken isminin verilmesine ben de karşıyım, o ayrı mesele.

Fatih Solmaz
21.12.2016, 14:08
ahaahahaa Faik Yılmaz senin için geçmez bu günler. :D

Faik Yılmaz
21.12.2016, 14:19
ahaahahaa Faik Yılmaz senin için geçmez bu günler. :D

Bugün Şeb-i yelda zaten.....

Yani yılın en uzun gecesi.....

Benim için takımımızın kötü günlerinin geçmesi en önemli şey......

inşallah erken geçer

bir an önce geçer....

Faik Yılmaz
21.12.2016, 14:27
Rakibe 2 kırmızı kartın verilmediği

1 penaltımızın es geçildiği maçtan sonra bile ;

"Her şeye rağmen galibiyeti hak ettik" diyebilen bir adamdan bahsediyoruz....

Ve hala Efsane deniliyor....

Ben mi çok garip düşünüyorum anlamıyorum doğrusu...

Fatih Solmaz
21.12.2016, 14:38
Bugün Şeb-i yelda zaten.....

Yani yılın en uzun gecesi.....

Benim için takımımızın kötü günlerinin geçmesi en önemli şey......

inşallah erken geçer

bir an önce geçer....
kötü günlerin geçmesi için Şenol Güneş'in takımın başına geçmesi gerekir.

Faik Yılmaz
21.12.2016, 14:52
kötü günlerin geçmesi için Şenol Güneş'in takımın başına geçmesi gerekir.

Söylediğiniz şeyler Trabzonspor'un büyüklüğünü tam kavrayamadığınızı gösteriyor.....

Bu takıma Samet Aybaba bile Türkiye Kupası kazandırdı....

kimsenin tarafına bakmadığı Ziya Doğan bile şampiyon ligi kapısından döndürdü bizi yahu.....

daha 4-5 hafta önce bu takımın ölüsünü hakem yardımıyla yenebildi Beşiktaş...... yarımıylada değil hakemle yendi hakemle....

size önce Ali Özbak!ın 50.yıl için çıkardığı kitabı bir okumanızı öneririm....

O kitabı okuduğunuzda galaksi zannetiğiniz Şenol Güneş'in Trabzonspor evreni içinde sadece bir gezegen olabildiği gerçeğini belki görürsünüz......

ama pekte zannetmiyorum. Size göre Şenol Güneş Allah gecinden versin vefat eder ise Trabzonspor yandı bitti mahvoldu..klübün kapısına kilit vuralım daha iyi....

Fatih Solmaz
21.12.2016, 14:55
senin örnek olarak verdiğin teknik direktörler şenol güneş'in ayak tırnaklarından biri dahi olamaz.
Trabzonspor'un büyüklüğünü kavramak yada kavramamak teknik direktörlük seçiminden anlaşılıyorsa sen yandın o zaman. :D :D

Berkan
21.12.2016, 14:59
Artık isim verildi bize bu saatten sonra saygı duymak düşer. Trabzonspor'u bir stat ismi için bırakmak saçmalıktır... Kendi adıma benim kızdığım nokta stadın isminin taraftara hatta başkana sorulmadan verilmesi... Takımı bırakmak en basiti amacımız sonuna kadar Trabzonspor'u siyasetten soyutlamak için mücadele etmek.

Fatih Solmaz
21.12.2016, 15:13
5 sene sonra kimse şenol güneş'in şu takımda teknik direktörlük yapmıştıyı hatırlamayacak. Ama Trabzonspor'un aldığı 33 kupanın 30'unda onun emeği olduğunu tarih hep yazacak. yöntem yanlıştır zamanlama yanlıştır bunlar tartışılır. ama mantıklı olmak lazım. sportif anlamda tek markaya verildi stadın ismi.

Faik Yılmaz
21.12.2016, 15:30
Diğer arkadaşları bilmem ama ben takımın değerlerine ihanet edeni 100 sene sonra da yaşarsam hatırlarım.....

Yahu zorlamanıza gerek yok..yapılan hiç bir ankette Şenol Güneş ismi %30 un üzerinde oy alamadı..... %20-30 arası oy alabildi....

33 kupanın 30 unda emeği var imiş.....

Mesela Rahmetli Ali Özbak abimizin 33 kupanın 33. ünde de emeği var....

Onun ismi neden verilmedi ?

Şikeci takıma teknik direktör olamadı diye mi ?

Siz alın tepe tepe kullanın size göre efsanenizi....

Benim efsanemi olmadı hiç bir zamanda olamayacak....

Faruk BERBER
21.12.2016, 15:32
Faik Yılmaz Abi yorulmuyor musun hiç ? Bence boşver gitsin ya, acayip takıntılı görüyorum seni bu konuda.

Emin ol senin kadar hatta senden daha fazla kızgın olan vardır ama senin yazdıklarını görünce vay be adamdaki inada bak, hiç usanmıyor diyorum şu Şenol Güneş ile ilgili başlıklarda :)

Boşver abi, sal gitsin. Kafanı dinle.

Sefer A.
21.12.2016, 15:35
Milletin efsâne anlayisi, tanimi, tam anlamiyla rezâlet....
Yok su kadar kupa kazandirmis su kadar emegi varmis... emege sonsuza dek saygi, lafimiz olmaz, ama efsânelik onunla olmaz.... bilezikleri bozduran Cemil Usta bilezik bozdurdu diye degil baska takimda oynamam dedigi için ve sadece Trabzonspor'da oynadigi için efsânedir.. en azindan digerlerinden daha fazla efsânedir ?
Özkan Sümer çok önemli birisidir dogrudur ama gs'ye gitmis ve gitmisken yanina ilerde Türk futbolunun önemli isimlerinden olacak olan Tugay Kerimoglu'nu 17 yasindan alt yapimizdan oraya getirmisse kimse kusura bakmasin öyle efsâne olmaz... ve bu davranislari kendisinin sonradan söyledigi "sevismeyeceksin savasacaksin" laflarina zit mi zit ters mi ters...
Totti 40 yildir Roma'da, adam belki de gs takiminin son 5 yilda kazandigi kupa kadar kupa kaldirmamistir basari elde edememistir 20 yillik futbolculugunda,, ee efsâne degil mi bu adam ??
Peki ölçü nedir, 1 kupa mi 2 mi 5 mi 10 mu ? baskasi da der ki Burak gol krali oldu burnu kirik kafasi yarik oynadi, o da efsâne... saçma degil mi ? ki ben Burak'in o günlerine sonsuza kadar saygi gösteriyorum o ayri mesele...
Trabzonspor'un efsânesi olanlar, sâdece Trabzonspor ve/veya Anadolu'nun abisi olarak Anadolu'daki kardeslerine de hizmet veren kisilerdir... SG Bursa'ya gittiginde hiçbir sey demedim ben sahsen, çünkü tertemiz sampiyon Bursa-Trabzon gerçegi var.... bjk ile kiyaslanamaz bile...
evinde mi otursaydi ? oturmasin fb sikecilerine de gitsin... yeter ki evde oturmasin aman aman açluktan geberur yoksa hee

Fatih Solmaz
21.12.2016, 20:54
tek gerçek efsane şenol güneş'tir.

Tuğrul
21.12.2016, 21:12
Bayern'in, Alman futbolunun efsanesi Franz Beckenbauer teknik direktör olarak.

Bayern'in ezeli rakibi Dortmund'u çalıştırdı mı ? Hayır.

O profesyonel olmayı değil Bayern'in efsanesi olmayı seçti.

Şenol Güneş ne yazık ki bir Beckenbauer, Fatih Terim, Conte ve Guardiola gibi bir kulübün simgesi olamadı.

Stadın adı 1. tercihim Şamil Ekinci. Olmadı A.Suat Özyazıcı olmalı.

Şenol hocanın stadı illa bir verilecek ise bu tribüne isim olarak yahut Akçabat stadına verilebilir.

Fatih Solmaz
21.12.2016, 21:55
buradaki kriter futbolculuk mu? teknik direktörlük mü? yoksa her ikisi birlikte mi?
konu futbolculuk ise kariyerini biz değil kimse konuşamaz .
yok eğer teknik direktörlükse konu dünyada yılın teknik direktörü seçilen bir kaç tane Trabzonlu var da haksızlık mı yapıyoruz?
her ikisi birlikte olursa yine üzerine adam yok ne Trabzon'da ne de bu ülkede.
Şenol Güneş isminin verilmesi son derece doğrudur.

se_mah
21.12.2016, 21:58
Birisi oturmuş, düşünmüş, zaman ayırmış ve buraya kişisel düşüncelerini içeren bu yazıyı yazmış. Olabilir buraya kadar normalde. BMN yönetimi bunu resmi sitesinde paylaşmış ve böyle bir genel kanısı varsa garip,ilginç ve de çok komik. Bu kadar basit mi yani. CB oturmuş düşünmüş, taşınmış ben bu stadın adını Şenol Güneş Stadı koyayım demiş ve gelmiş açıklamış öyle mi? Komik olmayın yahu adamın başka işi mi yok.
Buranın ileri gelenlerine tekrardan hatırlatayım; Şenol Güneş ismi yerelden -Trabzodan- düşünülmüş, önerilmiş dile getirilmiş ve kabul edilmiştir. Ülkenin Cumhurbaşkanı tarafından da açıklanmıştır da siz neden bu kadar gaza geldiniz de böyle bir açıklama yayınladınız hala anlamış değilim.

Cengiz Çubukcu
21.12.2016, 22:03
P
Buranın ileri gelenlerine tekrardan hatırlatayım; Şenol Güneş ismi yerelden -Trabzodan- düşünülmüş, önerilmiş dile getirilmiş ve kabul edilmiştir. Ülkenin Cumhurbaşkanı tarafından da açıklanmıştır da siz neden bu kadar gaza geldiniz de böyle bir açıklama yayınladınız hala anlamış değilim.

Gaza gelmediler, hepimizin hislerine tercuman oldular... Koskoca Trabzonsporun siyasetin oyuncağı olması hoşuna mı gidiyor?

Fatih Solmaz
21.12.2016, 22:13
gaza gelmediler bence sen yanlış gelmişsin.

se_mah
21.12.2016, 22:19
P

Gaza gelmediler, hepimizin hislerine tercuman oldular... Koskoca Trabzonsporun siyasetin oyuncağı olması hoşuna mı gidiyor?
Hepimiz derken burda ki 36 bin kişiyi kastetmedin herhalde, benim hislerime tercüman olmadılar mesela. Siyasetin oyuncağı olanları yazın o zaman kimlerdir bunlar, nasıl oyuncak olmuşlar Trabzonsporun neresindeler

se_mah
21.12.2016, 22:21
gaza gelmediler bence sen yanlış gelmişsin.
Valla ben doğru geldiğimi düşünüyorum da seni bilmem, burası bildiğim kadarıyla Trabzonsporlular birliği

DarkBlooD
22.12.2016, 03:33
Hepimiz derken burda ki 36 bin kişiyi kastetmedin herhalde, benim hislerime tercüman olmadılar mesela. Siyasetin oyuncağı olanları yazın o zaman kimlerdir bunlar, nasıl oyuncak olmuşlar Trabzonsporun neresindeler

Açılışta CB nin konuşmasını tekrar , tekrar dinlemeni tavsiye ediyorum , özellikle de kompleksin ve stadın isimlerinin nasıl koyulduğunu anlattığı kısmı ...