PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akyazı Spor Yerleşkesinin İsmi Ne Olmalı?

Mehmet SELEN
15.12.2016, 23:30
Böyle bir başlığa ihtiyaç olduğunu gördüm.Tartışma Akyazı Stadyumu başlığında devam ediyor.Benim için için Şenol Güneş olmasında sakınca görmüyorum.Şenol Hoca Trabzon'a ve Trabzonspor'a birçok hizmetleri olan bir kişidir.Bu isme karşı çıkanlar ,davasını satmakla suçluyorlar.Hiç kimse kızmasın ama davasını satan Trabzonlulardır.2010-2011 sezonu şampiyonluğuna sahip çıkmamışlardır.Herkes kendi üzerine düşeni yaptıktan sonra başkasını suçlamaları en doğru olandır.

Fatih Öztürk
16.12.2016, 00:20
Trabzonspor'un şike damgası yemiş rakibini çalıştıran adamın ismini stadımızda görmek beni rahatsız eder.

Hüseyin Avni Aker'in klas ismi ve ruhu yeter.

crazyman_61
16.12.2016, 00:41
isimle ilgili yönetimden bi acıklama olmaması garip

Hüseyin Çümen
16.12.2016, 00:46
Söylentisi bile taraftarın bukadar tepkisini çeken Şenol Güneş isminin stada verilmesi hiç hoş olmaz. ŞG ismine karşı olanlar sebebini 100 lerce kez buraya yazdı 1 kere daha yazmanın manası yok. Hiç olmadı anket yapılsın ona göre değerlendirilsin ama şenol güneş yapıyoruz ismini demek saçma olur

selcuk
16.12.2016, 00:46
bmn de kuru gürültü var

twitterda bayaga destekleniyor s.g.

malesef

Fatih Çelik
16.12.2016, 00:54
bmn de kuru gürültü var

twitterda bayaga destekleniyor s.g.

malesef

Verilebilecek en yanlış zamanda veriliyor çünkü. Başkanın Şenol Güneş hayranlığı malum hiç sesini çıkarmaz. Yarın boşa çıksın Ersun falan dinlemez

Berkan
16.12.2016, 01:06
Hüseyin Avni Aker olarak devam edilsin veya Şamil Ekinci, Cemil Usta vs.

Şenol hoca iyidir kötüdür sonuçta istanbul takımını çalıştırmış birinin adını stat veya komplekse vermek, istanbul saltanatını yıkmaya çalışan camiaya yakışmaz...

Gelecekte örnek diye göstereceğimiz stadımızın veya kompleksimizin adının geçmişine bakan adamın bjk çalıştırmış olması komik değil mi etmayın eylamayın :)

selcuk
16.12.2016, 01:18
bu tam düsündügüm
Burak Saral â€@buraqsrl (https://twitter.com/buraqsrl)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 14. Dez. (https://twitter.com/buraqsrl/status/809126134134743040)</small><button type="button" class="btn-link js-translate-tweet translate-button" data-nav="translate_tweet" style="color: rgb(136, 153, 166); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 12px; line-height: 16px; font-family: inherit; margin: 1px -2px -2px 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background-image: none; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; border-radius: 0px; box-shadow: none; text-align: left; float: right;">Übersetzung anzeigen</button>
Trabzonun 7 şampiyonluğu var.6 sı Ahmet Suat ve Özkan Hocanın.Yedinciye sahip çikmayan adamı ötekilerin önüne koymak Trabzona hakarettir.

vizyon61
16.12.2016, 01:19
mitomani spor yerleşkesi

U.Sadıkoğlu
16.12.2016, 01:20
Size taze anket... Hakaret etmeden, kırmadan dökmeden tartışalım lütfen!

My
16.12.2016, 01:22
Stockholm Spor Yerleşkesi.

Erkan A.
16.12.2016, 01:23
(akyazi kanuni Arena)

nuri albayrak akyazi arenayi ilk söze getiren baskandi ....ALBAYRAK ARENA

Sefa
16.12.2016, 02:03
Özkan Sümer..

emrex61
16.12.2016, 03:03
Artık alışılmış bir durum H.Avni aker dedim ben :)

61_Hasan_69
16.12.2016, 04:50
Başkan anket yaptirsin

Oğuzhan Turhan
16.12.2016, 07:11
Keşke 2 seçenek seçebilsek, Şamil Ekinci ile Dozer Cemil arasında kaldım.

HOPA'LI TS'Lİ
16.12.2016, 08:31
Hüseyin Avni Aker

hay1699
16.12.2016, 11:50
Avni aker adı yaşatılmalı... Ben ki bu forumda şenol hocaya daha tek laf etmemiş biri olarak adının önerilmesini tuhaf ve aşağılayıcı buluyorum. Hayattayken isim verme olayı da son dönemde çıktı. Ki rakibimizin hocasının adına kadar başka bi isim yok mu.. Maksatlı olarak mı yapılıyor bunlar, nedir...

cewat
16.12.2016, 11:55
Şenol Güneş ismi çok ikilik çıkartacaktır. Her ne kadar olmasını geçen seneye kadar çok istemiş olsam da, son zamanlarda şampiyonluk yaşamadım ( ters ima olsa bile ) sözü ve En büyük rakiplerimizden birinin başına geçip o takımla şampiyon olduğu için artık olmamalı diyorum..

Yiğit Gayretli
16.12.2016, 11:55
Oyumu Avni Aker'den yana kullandım. İlk tercihimdir kesinlikle...

carantinas
16.12.2016, 12:08
%61 :D

Ehehehhe :)

adiloş bebe
16.12.2016, 12:12
malesef Trabzonspor taraftarının ne dediğinin hiçbir önemi yok o kişi ne derse o olacak stadın ismi yazık sana Trabzon nasıl böyle dirayetsiz kaldın.

yazıkoldu
16.12.2016, 12:13
parayı veren düdüğü çalar.

yazıkoldu
16.12.2016, 12:14
para veren yoksa "yazık oldu" iyi isim.

Cagdas Topal
16.12.2016, 12:25
Bende Hüseyin Avni Aker kalmasından yanayım ama dün de görmüş olduğum ve araştırdığımda doğruluğunu gördüğüm bir söz var.

Kendi emeğim olmadan yapılan herhangi birşeye adımın verilmemesi vasiyetiymiş. Kızı da bunu birçok kez dile getirdi.

O sebeple Şamil Ekinci veya Dozer Cemil en çok yakışan isimler.

yazıkoldu
16.12.2016, 12:28
para para para; varlığı bir dert, yokluğu yara olsun.

Someone
16.12.2016, 12:29
Akyazı Vizyon Arena

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çağatay_
16.12.2016, 12:39
Cumhurbaşkanının bu isim önerisini ilginç bulmuyorum. Neticede dışarıdan bakıldığında Şenol Güneş Trabzonspor için sembol bir isim, dışarıya açılan bir kapı, kulübün bir yüzü. Kısacası bu ismin önerilmesi Beşiktaş'a Süleyman Seba'nın önerilmesi gibi bir şeydir, ters bir durum görmüyorum.

---

Ters gördüğüm durum Trabzonspor tarafında. Zira Şenol Güneş son şampiyonluktan sonra kulübün kötü olduğu dönemde baskılara -en azından bizim ondan beklediğimiz kadar- direnmemiş, kulübün çöküş dönemine geçişine engel olmak için yine bizim ondan beklediğimiz ölçüde önleyici davranmamıştır. Benim şahsen ondan beklediğim başarısız dönemde tüm şahsi çekişmeleri bir kenara bırakarak Sadri Şener ile birlikte kulübü düzlüğe çıkarmasıydı. Trabzonspor taraftarı için Şenol Güneş bir teknik adamdan çok daha yukarıda, bir kanaat önderi, bir fikir adamıdır. Başkanlığa adaylığını koysa karşısına aday çıkamayacak kadar sevilen bir isimdir. Ama bunların hepsi geçmişte kaldı.

Zira kendisi gerek yaratacağı kamuoyu gerekse belki de başkan olarak kulübü düştüğü bataktan çıkarabilecek bir isim konumundayken, bir İstanbul takımında şampiyon olmaya çalışarak Trabzonspor'un bayraktarlığı yerine başka bir kulüpte teknik adamlık başarısını tercih etmiştir.

Bunların hiçbirisi Trabzonspor için ve bu kulüp bünyesindeki başarılarını, yaptıklarını, geçmişini zedeleyemez. Ama geleceğe dair aynı şekilde bakmamıza engel olur. Dün benim zor günümde bir İstanbul takımının başında güle oynaya şampiyonluğa giden teknik direktör, benim için geçmişteki güzel bir hatıradır.

Eğer ülkemizde futbol %100 adaletli olsaydı, futbola dair bu rekabeti anlayışla karşılar, başka takıma iyi futbol oynatıyor diye bakabilirdik. Ama kendisinin de söylediği gibi; "Bu adaletsiz ortamda futbolun bir oyun olarak oynanmasını doğru görmüyorum"

Dolayısıyla bu isim konusu birçok Trabzonspor taraftarının vicdanını yaralayacaktır. Yönetimden beklediğimiz isim konusundaki bu hassasiyeti yetkili merciilere iletmesi, taraftara bu konuda söz hakkı tanınmasıdır.

Ogün YAZICI
16.12.2016, 12:43
bu şenol güneş isminin 1 haftadır camiayı meşgul etmesi bizi birbirimize vurdurtması bile ne kadar basit zavallı ve yıkılmış bir topluluk haline geldiğimizin göstergesi.fikoyla basın toplantısında şampiyonluk görmedim deyip bıyık altından gülen avni akere beşiktaş ile gelip basın toplantıı odasının soğuk olması ile dalga geçen şehrinin takımı 1461'i şike yaparak kupa dışına iten beşiktaş taraftarı kadar takımına sahip çıkan bir taraftar yok diyerek kendi camiasına yalanmak için yıllardır bu ülkenin bütün yükünü omuzlarında hisseden trabzonspor taraftarını satan bir adama kompleksin içindeki büfenin ismini bile vermem.

murat43
16.12.2016, 13:18
Şenol Güneş hocayı eleştirmemizin mantıklı bir acıklaması var peki ya eleştirmeyenler neye dayanarak eleştiri hakkını kullanmıyor ... Ozan tufan transferi 1461 maçı şener transferi .. . Bugün acıp bakalım İHO başkanken hangi transferi istedi de yapamadı ama bursada td iken şenol hoca bu transferlerin olmamasının ana sebebi ve 1461 in kupa dışında kalmasının ana nedeni Şg tir ... Şimdi o kadar efsanesi olan bir takım kalkıpta stad ismi ki bana göre trabzonspor un en önemli yeri kalbi kalbimizi her acıklamasında kıran bir insanın ismini taşımasını yadırgamamız normal bunu abesle karşılayanlar oturup düşünsün... 2002 de dünya ücüncüsü olan takımda 6-7 adet cinconlu vardı ki uefa kupasını kaldırdı cincon formda isimlerdi ... bize geldiğinde ersun yanalın takımını aldı şimdi ise yapılanmaya giden 8taş ın oturmuş kadrosuna hoca oldu aslında biz şg e gösterdiğimiz müsamayı kimseye göstermedik taraftar olarak o bizden özür dilemesi lazım ve eğer gerçek Trabzonlu ise Trabzonspor lu demedim ben bunu kabul etmiyorum benden önce daha vefalı ve gercek anlamda trabzonpsorlu isimler var onlara verilmeli demesi lazım ...

Sefer A.
16.12.2016, 13:20
Son 3 yorumu yazan arkadaslarima, renkdaslarima, kardeslerime :
Adamsiniz

Fatih Özkan
16.12.2016, 13:22
Şike yapmış bir takımın, teknik direktörünün isminin verilmesi beni kahreder!

murat43
16.12.2016, 13:26
Transfer sürecinde Tolga da aynı acıklamayı yaptı ligin temiz takımlarından birine geldim dedi ona da yazıklar olsun ... Biz gercekten vefalı ve sabırlı taraftarız kendi değerlermize sahip cıktıkca onlar bizim can damarımız olan Trabzonspor'umuzu kullandılar ve hala kullanıyorlar gerçek Efsane karda kışda yagmurda çamurda çocuğunun ilaç parasını bilete veren forma alan Büyük Trabzonspor taraftarıdır ... Boşuna isim arıyoruz en büyük isim zaten kendimiz TRABZONSPOR gerek yok sonuna başına bişey eklemeye ...

Sefaenes
16.12.2016, 13:30
Hüseyin avni aker ismi verilebilir şiketaş hocalık yapanın ismi asla verilmemeli verilse bile bu isim en kıza zamanda değişmeli

My
16.12.2016, 13:31
https://pbs.twimg.com/media/CzymmsCWEAI_hNp.jpg

murat43
16.12.2016, 13:33

Eline sağlık abi ...

ÖmürKaradeniz61
16.12.2016, 13:36
Kartallar yanlız uçar şenol güneş stadyumu olsun.

artvints
16.12.2016, 13:39
dozer cemil teklifi reddettiğinde trabzonspor'da oynamaya devam etmiştir. şenol güneş trabzonspor'un başındayken almadı teklifi, trabzon'da yaşadıklarından sonra kendini bursa'da tekrar ispat etmek zorunda kaldı. çünkü trabzon dahil tekrar hocalığı tartışmaya açılmıştı. ismi verilmesin demek yeterli.

dozer cemil'i de bir tek şenol güneş'ten dinledim işin garibi. o jenerik laf dışında tanımıyoruz. stadın ismi dozer cemil olsa yine en çok sevinecek, birşeyler söyleyebilecek insan şenol güneş'tir. efsane takım sahada tarih yazarken en yakınında şenol güneş vardı.

murat43
16.12.2016, 13:39
<tbody>
Kişisel bilgileri

Tam adı
Cemil Usta

Doğum tarihi
1 Ocak 1951

Doğum yeri
Trabzon (https://tr.wikipedia.org/wiki/Trabzon), Türkiye (https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye)

Ölüm tarihi
15 Mart 2003 (52 yaşında)

Ölüm yeri
Trabzon (https://tr.wikipedia.org/wiki/Trabzon), Türkiye (https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye)

Mevkii
Defans

Altyapı kariyeri

1967-1970
Trabzon Gençlerbirliği

Profesyonel kariyeri*

Yıllar
Takım
Maç
(Gol)

1970-1978
Trabzonspor (https://tr.wikipedia.org/wiki/Trabzonspor_(futbol_tak%C4%B1m%C4%B1))
208

Toplam

208
(0)

Millî takım kariyeri

1976
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b4/Flag_of_Turkey.svg/22px-Flag_of_Turkey.svg.png Türkiye (https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_Mill%C3%AE_Futbol_Tak%C4%B1m%C4%B1)
2
(0)

</tbody>

Her ne kadar 2 defa hata yapsada Tertemiz kariyer gercek efsane Cemil Usta (Dozer Cemil )

My
16.12.2016, 13:40
Erdoğan: Şenol Güneş’iniz var daha ne isim arıyorsunuz!

http://www.fanatik.com.tr/2016/12/15/erdogan-senol-gunes-iniz-var-daha-ne-isim-ariyorsunuz-1267404

Bunu duyan yönetim emir telakki etti durumu.

Trabzonspor günbegün kişiliksizleşiyor. Bizi ne İstanbul ne hakem hataları felan yıkamazdı ama siyaset karşısındaki aciziyetimiz ve teslimiyetimiz bu camianın sonu oluyor.

murat43
16.12.2016, 13:44
https://www.youtube.com/watch?v=GVEh5FSHHDE

Şampiyon
16.12.2016, 13:48
Erdoğan: Şenol Güneş’iniz var daha ne isim arıyorsunuz!

http://www.fanatik.com.tr/2016/12/15/erdogan-senol-gunes-iniz-var-daha-ne-isim-ariyorsunuz-1267404

Bunu duyan yönetim emir telakki etti durumu.

Trabzonspor günbegün kişiliksizleşiyor. Bizi ne İstanbul ne hakem hataları felan yıkamazdı ama siyaset karşısındaki aciziyetimiz ve teslimiyetimiz bu camianın sonu oluyor.

Trabzonspor'da burecepin sozuyle hareket edenin Allah bin belasini versin. İstemiyorum siyasetin esiri olmuş bi yonetim, bi stad. Ulan benim vergimle stad yapiliyo. Sanki bu adam cebinden ödemiş parayi. Alin basiniza çalın stadinizi

Ertan 51
16.12.2016, 13:49
Şenol Güneş'i severim,adının tesise verilmesini istemem :)

1- H.Avni Aker
2- H.Avni Aker
3- H.Avni Aker

sıralamam bu,

bunun dışındaki tüm isimler bana göre hafif kalır,
yaptım oldu deyip koysalar bile kabul görmez.

Müze: Şamil Ekinci

Emrah Erata
16.12.2016, 13:49

işte bunun için bir kez daha, yüksek sesle DOZER CEMİL ulan...

ilk tercihim hüseyin avni aker ama onun bir vasiyet durumu varmış onun için oyum ve kalbim DOZER CEMİL'le.

kim olmaması gerekir derseniz çok açık, parayı BAZI şeylerden üstün gören ş. güneş. ayrıca bu adam hala yaşıyor yahu. yarın öbür gün sökmek zorunda bırakırsa bizi o zaman ne yapcaz (misal h. şükür'ün ismi bir zamanlar nerelerdeydi, şimdi sök sök bitiremiyorlar :D) demem o ki yaşayan bir kişinin ismi hiçbir yere verilmez, verilmemeli (cumhuriyet dönemi için Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK hariç)

Şampiyon
16.12.2016, 13:50
Özür dilerim. Yanlislikla Şamil Ekinci'ye oy verdim. Kendisi çok değerli ama Hüseyin Avni Aker ismi Trabzonspor'un mihenk taşıdır.
Tesislere de büyük ihtimal sponsor ismi gelecek. Olmazsa şayet Ahmet Suat Özyazici ya da Şamil Ekinci olmalı

castillo61
16.12.2016, 13:51
Dozer Cemil Spor Kompleksi...

Şampiyon
16.12.2016, 13:52
Abi şaka gibi ya. La bu adam kim ki 50 senelik bir devin, çınarın ismini belirleyebiliyor? Ama bu şehirde kefen giyenler oldukça böyle cesaret alirlar işte.

Ey BMN yönetimi!!!!
Transfer olmayinca görsel hazirlamasini biliyorsunuz.
Bunun icin de hazirlasaniza!!!

Tayfun Aydın
16.12.2016, 13:52
Transfer sürecinde Tolga da aynı acıklamayı yaptı ligin temiz takımlarından birine geldim dedi ona da yazıklar olsun ... Biz gercekten vefalı ve sabırlı taraftarız kendi değerlermize sahip cıktıkca onlar bizim can damarımız olan Trabzonspor'umuzu kullandılar ve hala kullanıyorlar gerçek Efsane karda kışda yagmurda çamurda çocuğunun ilaç parasını bilete veren forma alan Büyük Trabzonspor taraftarıdır ... Boşuna isim arıyoruz en büyük isim zaten kendimiz TRABZONSPOR gerek yok sonuna başına bişey eklemeye ...

Helal olsun sana bu kadar işte isim misim o bu şu falan filan gerek yok. SADECE TRABZONSPOR O KADAR

murat43
16.12.2016, 13:55
Helal olsun sana bu kadar işte isim misim o bu şu falan filan gerek yok. SADECE TRABZONSPOR O KADAR
Abi illada verilecekse ilk öncelik Dozer Cemil yada Sponsor ismi para alan birinin ismi değil para veren bir kişinin ismini tercih ederim ... Şahsi fikrim ...

Mollasalihoğlu
16.12.2016, 13:55
Abi şaka gibi ya. La bu adam kim ki 50 senelik bir devin, çınarın ismini belirleyebiliyor? Ama bu şehirde kefen giyenler oldukça böyle cesaret alirlar işte.

Ey BMN yönetimi!!!!
Transfer olmayinca görsel hazirlamasini biliyorsunuz.
Bunun icin de hazirlasaniza!!!

Transfer olmayınca görsel mi yapmışız? Hangisi o?

gurur6134
16.12.2016, 13:57
Asil igrenc olan taraftarin cogunlugunun istemedigi bir ismin telkin ile emrivaki ile stadimiza verilmesi nedir arkadas bu cektigimiz kupamizi caldiniz yetmedi dibi boylattiniz hakemlerle yetmedi simdi de stad ismine gelip camiayi iyice ayristirmaya mi geldi..yeter artik cekin su klubun ustunden ellerinizi dusun yakamizdan..benim stadimin ismini nasil bir fenerli koyabiliyor ustelik camiyanin yuzde 90 ni karsiyken bu isme..senol gunesin cark edisinin odulumu bu acaba, siketasa gittikden sonra ki soylemleri malum..

Şampiyon
16.12.2016, 13:59
Transfer olmayınca görsel mi yapmışız? Hangisi o?

Ağam'lı görsel. O görselde dogru yapilmamis transferler ve sonucunda elde olan kotu oyuncular ile kurulmus kadrolarin elestirisi vardi. Sadece sizin tarafinizdan degil. Ersun hoca'da o gereksiz oyunculari oynatarak 'bakın yönetim benimle de eyleniyi' demek istemişti.

BERBATOV61
16.12.2016, 14:01

ABİ eline sağlık sana senin yaşın kaç şenol güneşin yaptıklarınıda biliyormusun diyemezler. Hem burda hemde sosyal medyada dünkü çocuklar olarak bahsediliyor şenol güneş ismini istemeyenlerden bu ayrı bir olay zaten aklım başımda en az 20 senedir bu takımı izliyorum başarısıyla sevinip başarısızlığı ile üzülüyorum ama laf demeye hakkım yok bunlara göre

Mollasalihoğlu
16.12.2016, 14:03
Ağam'lı görsel. O görselde dogru yapilmamis transferler ve sonucunda elde olan kotu oyuncular ile kurulmus kadrolarin elestirisi vardi. Sadece sizin tarafinizdan degil. Ersun hoca'da o gereksiz oyunculari oynatarak 'bakın yönetim benimle de eyleniyi' demek istemişti.

Çok dolaylı bir yorum olmuş...

Şampiyon
16.12.2016, 14:03
Olacakları diyim:
[Sponsor İsmi] Arena
Şenol Güneş Spor Kompleksi
Spor Toto Tesisleri

Şampiyon
16.12.2016, 14:04
Çok dolaylı bir yorum olmuş...

Hocam sizler zeki insanlarsiniz. O görsel çok daha anlamı barındırıyordu.
Tabi yaptiginizi görebilene.

Şampiyon
16.12.2016, 14:05
En azindan umarim Mehmet Ali Yilmaz isminden kurtulucaz. Acaba o da bu anlara acilista sahit olacak mi?

My
16.12.2016, 14:07
Asil igrenc olan taraftarin cogunlugunun istemedigi bir ismin telkin ile emrivaki ile stadimiza verilmesi nedir arkadas bu cektigimiz kupamizi caldiniz yetmedi dibi boylattiniz hakemlerle yetmedi simdi de stad ismine gelip camiayi iyice ayristirmaya mi geldi..yeter artik cekin su klubun ustunden ellerinizi dusun yakamizdan..benim stadimin ismini nasil bir fenerli koyabiliyor ustelik camiyanin yuzde 90 ni karsiyken bu isme..senol gunesin cark edisinin odulumu bu acaba, siketasa gittikden sonra ki soylemleri malum..Sistem kendine biat edeni her daim ödüllendirdi. Şenol'un da ödüllendirilmesi gerekiyordu belki de. Kimbilir.

Mert Oğuzlu61
16.12.2016, 14:08
Hiçbiri.

Açık artırma usulü yapalım. Seneden seneye en iyi parayı verene kiralayalım, yılda 2 tane topçu parası çıksa al sana mis gibi gelir. Bide stadın ismini satarız, gül gibi geçinip gideriz. Dert tasa olmaz. İsim kavgaları olmaz. Satarsın kompleksin adını, sponsorun sana getirir Jonathan Cafu yu, her sene 1 tane Cafu, uzatmayın artık lafu.

Not: Yaşasın kapitalist dünya.
Not 2: Hayat kötü, kollayacaksın kendini.
Not 3: Dün 1 saatlik Ali Ağaoğlu belgeseli izlediğim doğrudur.

Not 4: Normal ayarlarıma dönüp yazacak olursam, Hüseyin Avni Aker dışında ismin burada tartışılması bile ne hallere düştüğümüzün göstergesidir(!) Atacak olduğum yorumlarda lakayıtlıktan öteye gitmeyecektir. Çünkü konu saçmadır. Ciddiye alınabilecek bir konu değildir.

bariskaratas
16.12.2016, 14:11
3 Temmuz Spor ve Adalet Yerleşkesi - Avni Aker Stadı

My
16.12.2016, 14:13
ABİ eline sağlık sana senin yaşın kaç şenol güneşin yaptıklarınıda biliyormusun diyemezler. Hem burda hemde sosyal medyada dünkü çocuklar olarak bahsediliyor şenol güneş ismini istemeyenlerden bu ayrı bir olay zaten aklım başımda en az 20 senedir bu takımı izliyorum başarısıyla sevinip başarısızlığı ile üzülüyorum ama laf demeye hakkım yok bunlara göreBir arkadaş daha eline sağlık diyor görsel bana ait değil tvitırda görüp buraya aktardım sadece.

Şenol Güneş'e benim de saygım büyük. TÜ. Ta ki kendini/emeklerini inkar edip kendini ispat için şikecilere gidip te "şampiyonluk yaşamadım" ve "bu şerefsizlerin temiz olmadığına inanmasam buraya gelmezdim" diye Aziz'e cevap vermek için Fiko'suna yalakalık yapıncaya kadar. G..e g.t demenin yaşı başı hakkı yok kardeşim.

murat43
16.12.2016, 14:13
Oldu olacak "Kartal Belediyesi Trabzonpsor Arena" olsun araziyi bedavaya getirirler ...

Emrah Erata
16.12.2016, 14:31
Sistem kendine biat edeni her daim ödüllendirdi. Şenol'un da ödüllendirilmesi gerekiyordu belki de. Kimbilir.
abi aklıma şu geldi bu yorumu görünce.

"şenol'u bjk'ye gitti diye olmasın diyorsunuz, eee o zaman özkan sümer'de gs'da çalıştı." diyor bir kesim. onlara cevabım şudur:
doğru özkan hoca gs'da çalışmıştır lakin orda çalışırken ts'u inkar etmemiştir hiçbir zaman.

aslan kükrer, kedi miyavlar dememiştir.

kazandığı şampiyonlukları yoksaymamıştır oradayken.
ts'la oynarken "rakip" takım dememiştir.

gs'ın başındayken avni aker'e gelip yaw bu basın odası da çok soğuk, klimanız yok mu sizin dememiştir.

benim aklıma bi çırpıda gelen bunlar. özkan hocayla şenol güneş ismini yanyana getirirken biraz düşünmek gerekir.

özkan hoca:
"büyüklerle sevişmeyeceksin savaşacaksın. o zaman senin büyüklüğün ortaya çıkar."demiştir.

hakkının yenildiği bir maç sonrası, o ki ben bu camianın haklarını siyaset karşısında koruyamıyorum. o zaman benim burda ne işim var diyerek gözünü kırpmadan (o herkesin çok sevdiği ve bir türlü bırakmak istemediği başkanlık koltuğundan) istifa etmiştir.

sistemin bir parçası olmamıştır. ona çomak sokmaya çalışmıştır gücü yettiğince.

şenol ismini onun yanına yazıp özkan hocaya saygısızlık yapmayın.

Şampiyon
16.12.2016, 14:36
Burak Saral â€@buraqsrl
Trabzonun 7 şampiyonluğu var.6 sı Ahmet Suat ve Özkan Hocanın.Yedinciye sahip çikmayan adamı ötekilerin önüne koymak Trabzona hakarettir.

SEDER
16.12.2016, 14:36
1- şenol güneş bence paragözün tekidir. efsane falan değildir. adam gibi oynatamadığı, çılgınca saldırttığı ve adam gibi bir forvet aldıramadığı için kariyeri başarısızlıklarla doludur.. burak yılmaz gibi adamı sağ açık umut gibi kazmayı ise 2010 yılında forvet oynatmaya çalışmış biridir. bir zararını görmedik..severiz sayarız ama efsane değildir..
2- h. avni aker: kardeşim avni aker ismini 50 yıldır kullanıyoruz..avni aker yıkılıp yerinde yenisi yapılsaydı Avni aker ismi kullanılabilirdi. ama yeni bir stad, neden illa avni aker olsun diye diretiyoruz...çok seviyosan mevcut stadı yıktırtma avni aker yerinde kalsın..yada yerine ne yapılacaksa avni akerin ismi verilsin...
3- ayrıca komplekse kimin adının verildiği çokta önemli değil..kompleksi hükümet yapıyor..bize devredecekleri kompleksin 1/3'ü. şenol güneş illa verilecekse verilsin.. önemli olan stada konulacak addır.
4- Ayrıca o komplekse resmi olarak ne ad verilirse verilsin orasının adı akyazı kompleksidir. 10 yıldır süren bu süreç kendi adını zaten kendi koymuştur.
5- Akyazı arena, akyazı kompleksi, akyazı fırtına arena, akyazı fırtına vadisi hepsi olur. gönlümden geçen komplekse kazım koyuncu kompleksi, stada ise sponsor+akyazı arena isminin verilmesidir. Turkcel Akyazı Arena, yada Akyazı Turkcel Arena(ATA) gibi.

BERBATOV61
16.12.2016, 14:37
Bir arkadaş daha eline sağlık diyor görsel bana ait değil tvitırda görüp buraya aktardım sadece.

Şenol Güneş'e benim de saygım büyük. TÜ. Ta ki kendini/emeklerini inkar edip kendini ispat için şikecilere gidip te "şampiyonluk yaşamadım" ve "bu şerefsizlerin temiz olmadığına inanmasam buraya gelmezdim" diye Aziz'e cevap vermek için Fiko'suna yalakalık yapıncaya kadar. G..e g.t demenin yaşı başı hakkı yok kardeşim.
bizde durduk yere şenol güneşe karşı olmadık zaten abi ama bazı kesimler olayları yokmuş gibi görüyor veya görmek istiyor. Siyasi iktidar böyle birşey demiş olabilir doğrudur olayları takip etmiyordur şenol güneşi bizim için halen daha 5 sene önceki şenol güneş sanıyordur ama biri de çıkıp demiyor mu şöyle şöyle durumlar var yarardan çok zararı olur bize aklım almıyor ya hadi başkan şenol güneş aşığı bir adam bir tane mi yönetici yok bu nasıl camia

gurur6134
16.12.2016, 14:38
eski Trabzonspor başkanlarından 2010-2011 şampiyonluğunun mimarı Sadri Şener, “Şenol Güneş’in isminin komplekse verileceğini duyunca açılışa gelmekten vazgeçtim.” dedi.

Trabzonspor’da profesyonel olarak görev yapan ve milyon dolarlar kazanan insanların statlara ya da başka yerlere isimlerinin verilmesinin doğru olmadığını söyleyen Sadri Şener, “Kendin gider cebinden paranı vererek heykelini yaptırırsın ve gider bahçene koyarsın ve gelen geçen bakar. Ancak Trabzonspor’da profesyonel olarak görev yapan ve milyon dolarlar kazanan bir insanın isminin böyle bir tesise verilmesi bana göre çok yanlış. Bu benim fikrimdir.” diye konuştu.

Sadri Şener, Şenol Güneş’in isminin komplekse verilmesinin yanlış olduğun altını çizerek “Trabzonspor ile ilgili isim verecekseniz o zaman Şamil Ekinci’nin, Hüseyin Avni Aker’in ismini verin. Tabii bu benim haddim değil ama benim görüşüm bu. Ama yanlış bir karar.” diye konuştu. Şener, İstanbul’da Fatih Terim isminin de bazı yerlere verilmesine karşı olduğunu belirtirken, “O da milyon dolarlar kazanıyor. Bir de stada ismi veriliyor. Bu nasıl bir meslektir? Dünyanın en güzel mesleği bu olsa gerek. Hem para al hem ün hem şöhret... Anlamadım gitti. Yenilince de uydur bir şeyler ve tüy git.” dedi.

Yönetimin hamlesinin ardından açılışa gelmeme yönünde karar verdiğini de söyleyen Sadri Şener, “Adam görevden ayrılırken bizimle ilgili olarak, ‘O benim arkadaşım değil...’ şeklinde ifadeler kullandı. Bunları söyleyecek cesarete sahip birinin adının verileceği stada ya da komplekse gidilir mi? Bir de ben kulüp başkanıyım, o da benim memurum. Bu kulübe de servet bağışlamışım ben. Ama Trabzon bu kadar işte.” diye konuştu.

alone_6161
16.12.2016, 14:39
Hüseyin Avni Aker.

Şenol Güneş'in tabii ki birçok başarıda emeği vardır, yadsıyacak, inkar edecek değilim ama bjkye gitmesi, imza töreninde ettiği laflar hala aklımda. Stada ismi verilecek kişinin klübe karşı hatası olmamalı...

beratika
16.12.2016, 14:48
"...Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş Trabzonsporu Şenol Spor Kompleksinde farklı yenerek şampiyonluğa koşuyor..."

Ahmet Kuru
16.12.2016, 14:53
Ben Şenol Güneş ismine '' asla olamaz böyle bir şey '' diye karşı çıkanlardan değilim.
Ama bende Hüseyin Avni Aker Spor Kompleksi olarak kalması taraftarıyım.

Mustafa ÖZDEMİR
16.12.2016, 15:04
Mustafa kemal atatürk

olcay_61
16.12.2016, 15:07
TRABZON KOMPLEKSİ olsun, hangi anlamıyla kullanırsan kullan cuk oturuyor :)

Soner Albayrak
16.12.2016, 15:17
Siyasetten habersiz nefes bile almama durumu devam ederse hep kaybedeceğiz, hep kaybedeceğiz, hep kaybedeceğiz..

TSLIEMRE
16.12.2016, 15:29
Avni Aker ismi efsanedir ve hep öyle kalmalı o yüzden ismide Hüseyin Avni Aker olmalı

My
16.12.2016, 16:10
Emrah Erata Hiç biri yediği kaba pislememiştir. Güneş'in durumu tamamiyle farklı.

https://twitter.com/TSerdarS_/status/809742580862881792
BERBATOV61 Maalesef siyasetin ve gücün karşısında önünü ilikleyip saygı duruşuna geçen bir camiayız. Ben bunu bilir bunu derim.

Emrah Erata
16.12.2016, 16:26
Emrah Erata Hiç biri yediği kaba pislememiştir. Güneş'in durumu tamamiyle farklı.

https://twitter.com/TSerdarS_/status/809742580862881792
BERBATOV61 Maalesef siyasetin ve gücün karşısında önünü ilikleyip saygı duruşuna geçen bir camiayız. Ben bunu bilir bunu derim.
abi benim uzaktan gördüğüm:

"güneş parayla sıvandı." maalesef. bunu üzülerek söylüyorum.

söylemleri ve yaptıkları beni bu noktaya götürüyor.

Doğukan Uçan
16.12.2016, 16:30
Hüseyin Avni Aker olmalı

tamuğ yamtar
16.12.2016, 16:31
Hüseyin Avni Aker olmalı tabi ki...

Fatih ÖZDEMİR
16.12.2016, 16:37
Mustafa Kemal ATATÜRK

muratoztuurk
16.12.2016, 16:40
Kolpa Fanatik Gazetesinin Haberi;

Merak edilen diğer konu, stadın ismi noktasında da ciddi gelişmeler yaşanıyor. Trabzonspor kulislerinde konuşulan 2 isim var. Biri şu anki stadın da ismi olan Avni Aker, diğeri ise camianın efsanelerinden Şenol Güneş. Ancak Güneş bu noktada açık ara önde... Bunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde bu konunun açıldığı bir ortamda, “Şenol Güneş’iniz var, daha ne isim arıyorsunuz”(demiş hazretleri!!)şeklindeki telkinlerinin büyük rol oynadığı öğrenildi. Erdoğan’ın, Ülkemizde
gelenek hep öldükten sonra efsaneleri onore etmektir. Bunu yaşarken de yapmalıyız” fikrinde olduğu biliniyor.

halilaziz61
16.12.2016, 16:46
Şenol Güneş bu camianın efsanesi değildir. Olsa olsa bjk'nin efsanesi olabilir.
Dolayısıyla TS nin stadına isminin verilmesi abesle iştigaldir

Çağatay_
16.12.2016, 16:47
Şenol Güneş Spor Kompleksi, Kartallar Yalnız Uçar Arena

Emrah Erata
16.12.2016, 16:52
Kolpa Fanatik Gazetesinin Haberi;

Merak edilen diğer konu, stadın ismi noktasında da ciddi gelişmeler yaşanıyor. Trabzonspor kulislerinde konuşulan 2 isim var. Biri şu anki stadın da ismi olan Avni Aker, diğeri ise camianın efsanelerinden Şenol Güneş. Ancak Güneş bu noktada açık ara önde... Bunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde bu konunun açıldığı bir ortamda, “Şenol Güneş’iniz var, daha ne isim arıyorsunuz”(demiş hazretleri!!)şeklindeki telkinlerinin büyük rol oynadığı öğrenildi. Erdoğan’ın, Ülkemizde
gelenek hep öldükten sonra efsaneleri onore etmektir. Bunu yaşarken de yapmalıyız” fikrinde olduğu biliniyor.
kendisi değil miydi her yere h. şükür ismini yerleştiren, şimdi sök sök bitiremiyor. neymiş yaşarken değer vermekmiş. hadi oradan. böyle saçma bir düşünce olabilir mi? zat-ı halleri o kadar değer vermek istiyorsa ş. güneş'e hak ettiği kupayı versin önce. yok ben fanatik fenerliyim onu yapamam diyorsa da "vodafone" un önüne iliştirsin ismini, bizden uzak tutsun.

yeter yahu 2 gündür şenol aşağı şenol yukarı. sebebi de CB'nın bize onu uygun görmesi. Sana mı kaldı. bu kulübün delegeleri, taraftarı yok mu da ortaya sen bir isim atıyorsun.

sabır sabır sabır, çıldıracağım yoksa.

tristram
16.12.2016, 17:02
simdi ben anlamadim, bjk teknik direktorunun ismini bizim stada mi? veriyorlar.bu nasil bir sapkinliktir.eger bunu da yaparlarsa yonetime harbi yuhh derim..

merdeme
16.12.2016, 17:11
Cumhurbaşkanının tavsiye etmesinde sorun yok arkadaşlar. Hatta Trabzonspor taraftarının bakışı açısı dışında hangi açıdan bakarsanız bakın Şenol Güneş ismi uygun görünecektir. Silah zoruyla stadın ya da kompleksin adı bu olacak da denmiyor. Bu tavsiyeye makul bir gerekçeyle uyamayacağınızı söyleseniz ya da siz başka bir isim düşündük deseniz Şenol Güneş ismi orada kapanırdı.

Enaldo61
16.12.2016, 17:14
Böyle bir başlığa ihtiyaç olduğunu gördüm.Tartışma Akyazı Stadyumu başlığında devam ediyor.Benim için için Şenol Güneş olmasında sakınca görmüyorum.Şenol Hoca Trabzon'a ve Trabzonspor'a birçok hizmetleri olan bir kişidir.Bu isme karşı çıkanlar ,davasını satmakla suçluyorlar.Hiç kimse kızmasın ama davasını satan Trabzonlulardır.2010-2011 sezonu şampiyonluğuna sahip çıkmamışlardır.Herkes kendi üzerine düşeni yaptıktan sonra başkasını suçlamaları en doğru olandır.

Başlık için teşekkürler. Benim oyum Avni Aker'e. Akyazı ve Şenol Güneş dışındaki isimler de olsa sevinirim.

Enaldo61
16.12.2016, 17:15
Şenol Güneş Spor Kompleksi Vodacom Arena :D

muratoztuurk
16.12.2016, 17:41
Önder Bülbüloğlu: "Anlaşacağımız sponsor firmanın ismi de olacak ama Şenol Güneş ismi mutlaka olacak. Bunun kararını aldık."

Şuan öyle küfürler ediyorum ki anlatamam mutlaka olacakmış. Başkan yardımcımız diyor bunu. Allahın keli!

Enaldo61
16.12.2016, 17:43
<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="tr"><p lang="tr" dir="ltr">Önder Bülbüloğlu: &quot;Anlaşacağımız sponsor firmanın ismi de olacak ama Şenol Güneş ismi mutlaka olacak. Bunun kararını aldık.&quot;</p>&mdash; Akyazı Arena (@AkyaziArena) <a href="https://twitter.com/AkyaziArena/status/809769988970217472">16 Aralık 2016</a></blockquote><script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Ogün'
16.12.2016, 17:43
Kararını almışlarmış.Mehmet Demirkol'dan bir övgü alırsınız artık hadi yine iyisiniz.

BERBATOV61
16.12.2016, 17:46
inş. konuşmacılardan biri şenol güneşin hoca olarak Trabzonsporu şampiyon yapamadığına falan değinirde biraz keyfimiz yerine gelir rezillikten keyf almayı öğrenmemiz lazım artık

Faruk BERBER
16.12.2016, 17:46
Oyumu Hüseyin Avni Aker'den yana kullandım net olarak.

Enaldo61
16.12.2016, 17:47
Kararını almışmışlar bir de, siz kimsiniz de bunun kararını alıyorsunuz?

kanterts
16.12.2016, 17:48
nefret ediyorum bunlardan, usta ve ekibi bu kacinci skandaliniz.

BERBATOV61
16.12.2016, 17:57
o şenol güneş tabelasını astıkları gün benim için bu takım bitmiştir. Her başarısızlığına katlanırız ama böyle rezilliğe katlanamam vizyon vizyon diye geldiler itin götüne sokup gidecekler bizi neyse benim burasıylada Trabzonsporlada işim biter şenolla ömer bülbüloğlu gider benim yerime de o stad da maç izler

Emrah Erata
16.12.2016, 17:59
Önder Bülbüloğlu: "Anlaşacağımız sponsor firmanın ismi de olacak ama Şenol Güneş ismi mutlaka olacak. Bunun kararını aldık."

Şuan öyle küfürler ediyorum ki anlatamam mutlaka olacakmış. Başkan yardımcımız diyor bunu. Allahın keli!
şönol güneşinizle size başarılar. benden bu kadar.

kombinemi yakıyorum . boş kalsın. içimdeki TS'u öldürüyorum. zor ama yeter, artık midem kaldırmıyor daha.

Enaldo61
16.12.2016, 18:15
Vallaha inanmıyordum ama cidden Şenol Güneş Kompleksi dedi, Usta. Başlığı değiştirebilirsiniz.

Stat sponsoru da pazar günü açıklanacak sanırım.

selcuk
16.12.2016, 18:16
baskanda acikladi simdi

Muhammed Kambur
16.12.2016, 18:16
Usta canlı yayında Şenol Güneş Kompleksi dedi.

Ogün'
16.12.2016, 18:20
Hadi geçmiş olsun.Hüseyin Avni Aker ismi de tarih oldu

selcuk
16.12.2016, 18:21
koca bir günde forumda bile 100 entry olmadi, sosyal medyada bir tt denegi bile olmadi
sesini tek yükselten sadri sener oldu

degismemesini olagan görüyorum
yazik oldu

bordo08
16.12.2016, 18:22
Başkan biraz önce açıkladı şenol güneş kompleksi olmuş..Paraya karşı emeğin savaşı kazandı şikeci bjk nin filozof tekik direktörü yakışır..

Doğukan Uçan
16.12.2016, 18:23
tayip arena

omondoles
16.12.2016, 18:23
"Turkcell" fırtına arena

Loading %61..

BeyazFırtına
16.12.2016, 18:24
Cumhurbaşkanının teklifine karşı gelemediler demek ki.

bordo08
16.12.2016, 18:25
Avni aker ali samiyen inönü bence türk futbol tarihinde yer edinmiş isimlerdi ve avni aker trabzonla özdeşleşmişti yazik oldu

kanterts
16.12.2016, 18:26
Cumhurbaşkanının teklifine karşı gelemediler demek ki.
2011 sampiyonu fenerbahce arena olacak dese tamam diyecekler.

My
16.12.2016, 18:26
Rezilliğe bakın. O kadar efsane içinden aktif fubolu içinde rakibinin teknik direktörünü, üstelik kendini ispat etmek için kendini dahi inkar etmiş adama kompleksimizin adını veriyoruz.

Ogün'
16.12.2016, 18:27
koca bir günde forumda bile 100 entry olmadi, sosyal medyada bir tt denegi bile olmadi
sesini tek yükselten sadri sener oldu

degismemesini olagan görüyorum
yazik oldu
Olsa ne olacak.Koltuk için anket yaptılar ne oldu sonunda kendi istediklerini yaptılar.Bunların her şeyi göstermelik.Sırf şu stad için passolig aldık ailecek o heyecanı söküp almak için ellerinden geleni yapıyorlar.Stadın girişinde koskocaman şenol güneş spor kompleksi yazacak.Beşiktaşlılar geldiğinde kendini evinde hisseder ama iyi oldu.

Enaldo61
16.12.2016, 18:28
Şenol Güneş ismi verildiyse herhalde seneye hoca olacak.

bordo08
Ha birde şöyle bir durum var gs stadıda ali samiyen spor kompleksi tt arena oldu genel olarak tt arena kullanılıyor bizdede sponsor ismi ön planda olur..

My
fener bizimle şampiyonluk mücadelesine girerse hiç şike felan yapmasına gerek paralarına emeklerine yazık. Tayyip Erdoğan'dan telkinde bulunmasını istesinler, bu reziller altın tepsiyle fenere sunar şampiyonluğu.

omondoles
16.12.2016, 18:29
Şenol Güneş ismini Kabul etmiyorum!

Loading %61..

selcuk
16.12.2016, 18:33
Olsa ne olacak.Koltuk için anket yaptılar ne oldu sonunda kendi istediklerini yaptılar.Bunların her şeyi göstermelik.Sırf şu stad için passolig aldık ailecek o heyecanı söküp almak için ellerinden geleni yapıyorlar.Stadın girişinde koskocaman şenol güneş spor kompleksi yazacak.Beşiktaşlılar geldiğinde kendini evinde hisseder ama iyi oldu.

koltuk icin ankette 1. olan sonunda uygulandi, bmn arsivlerinde bu var

logo yarismasinda kazanan kullanimda

kombine fiyatida taraftarin istedigi düzeye cekildi...

Emrah Erata
16.12.2016, 18:34
yeni teknik direktörünüz de HO

şönol güneş.

kartallardan yalnız uçtuğu zaman ilk iş buraya kapak atmak olacak yine.

mideniz kaldırırsa yerseniz. benim kaldırmıyor daha.

OnurKul
16.12.2016, 18:41
ŞENOL GÜNEŞ

Ahmet Aksu
16.12.2016, 18:42
Yerleske adi avniaker stad ismi sponsor olmali.
tartismak bile tuhaf s.g falan..

Emrah Erata
16.12.2016, 18:45
Yerleske adi avniaker stad ismi sponsor olmali.
tartismak bile tuhaf s.g falan..
yerleşke ismi şenol güneş oldu. artık olmalı kısmı geride kaldı. stad ismi de açılışta söylenecek.

castillo61
stad yıkılır umarım

bu mesajı nereye çekerseniz çekin ilk defa Trabzonspor'dan tiksindim

Şenol Güneş Kompleksi=2010-11 şamipyonu fener kompleksi

benim gözümde böyle

şike davasını sat Muharrem, o zaman tam olacak

beratika
Sayın Avni Aker boşboşuna uğraşmışsın.Senin işin miydi geceni gündüzüne katıp stadyum için çalışmak,toprak doldurmayla,at arabalarıyla uğraşmak,arazilerini bağışlamak....

Maaşını alıp otursaymışsın ya!

muratoztuurk
16.12.2016, 18:47
Benim için biten Usta'nın açıklamaları video;

<blockquote class="twitter-video" data-lang="tr"><p lang="tr" dir="ltr">Başkanımız Muharrem Usta A Spor&#39;a açıklamalar yaptı. <a href="https://twitter.com/yunusemresel">@yunusemresel</a> <a href="https://t.co/r9RVtdxQSU">pic.twitter.com/r9RVtdxQSU</a></p>&mdash; Fırtına 1967 (@Frtna1967com) <a href="https://twitter.com/Frtna1967com/status/809785932723392512">16 Aralık 2016</a></blockquote><script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Murat'
16.12.2016, 18:52
Sayın Avni Aker boşboşuna uğraşmışsın.Senin işin miydi geceni gündüzüne katıp stadyum için çalışmak,toprak doldurmayla,at arabalarıyla uğraşmak,arazilerini bağışlamak....

Maaşını alıp otursaymışsın ya!
Arazi bağışladığını nerden çıkardınız? Avni Aker'in mevcut yerinin bir kısmının ona ait olduğunu mu sanıyorsunuz?

beratika
16.12.2016, 18:54
Arazi bağışladığını nerden çıkardınız? Avni Aker'in mevcut yerinin bir kısmının ona ait olduğunu mu sanıyorsunuz?

Öyle bir şey okumuştum doğru değil mi?

emrex61
16.12.2016, 18:56
Burada ben error veriyorum düşünceleri görünce kim kandırmış diyorum sizi.

ccd6167
16.12.2016, 19:03
Vay a. sayın seyirciler demek geliyor içimdem

Murat'
16.12.2016, 19:04
Öyle bir şey okumuştum doğru değil mi?
Bağış gibi bir durum yok. Sadece stadyum için verdiği uğraşı var.

chener
16.12.2016, 19:08
Şenol Güneş ismi iyi olmamış.Bizim tarihimizi popüler kültüre kurban etmektir,içimizi boşaltmaktır.
Şenol Güneş tarihimizin bir parçasıdır,bütünü olamaz.
Trabzonspor'un doğmasına sebep olan amatör takımlar,başkanlar,teknik direktörler,futbolcular,Trabzonspor uğruna vefat eden taraftarlar.... bunlar tarihimizdir.
Kıramadık zicirlerimizi...

BERBATOV61
16.12.2016, 19:10
eninde sonun da o ismi kaldıracaklar oradan bunun kaçarı yok

Murat'
16.12.2016, 19:20
eninde sonun da o ismi kaldıracaklar oradan bunun kaçarı yok
Yahu ülkenin kurucularının isimleri kaldırıldı, Hüseyin Avni Aker'in gözünün yaşına bakarlar mı?

memozcan
16.12.2016, 19:27
stadın girişine şu yazıyı yazmak farz oldu:

"futbolu yönetenlere de ülkeyi yönetenlere de güvenmiyorum" ( şenol güneş)

TSLIEMRE
16.12.2016, 19:28
Avni Aker Trabzonsporla özdeşmiş bir isim bu isim kesinlikle kalmalıdır stadın adıda bu olmalıdır.

Ahmet Aksu
16.12.2016, 19:42
Kesinlikle s.g olmamali rakip takimda gorev yapan hatta kucuk sikeci takimda gorev alan bir hocanin ismi stadimiza verilemez. ondan once cok isim var olmasi gereken..

Baskanin senol gunes aski nin sonucunu gormus olduk..

Mehmet BAŞ
16.12.2016, 19:43
Spor Kompleksinin Adı hayırlı olsun.
Fakat Hüseyin Avni Aker, Şamil Ekinci, Ahmet Suat Özyazıcı gibi isimlerin de bir yerlerde yaşatılması lazım.
Artık Akyazı Tesislerine mi bu adlar verilir başka bir yere mi verilir bilmiyorum.

Murat'
16.12.2016, 19:44
Avni Aker Trabzonsporla özdeşmiş bir isim bu isim kesinlikle kalmalıdır stadın adıda bu olmalıdır.
Kimse kızmasın ama H. Avni Aker Ali Sami Yen gibi kulüple özdeşleşmiş bir isim değil. Aslında Avni Aker'i Avni Aker yapan o stadyumda kazanılan başarılar. Ben kişinin değil o kupaların kaldırıldığı stadyumun isminin yaşamasını istiyorum. Keşke kompleksin adı Hüseyin Avni Aker olsaydı. Geçmişi yaşatırdık böylece.

U.Sadıkoğlu
16.12.2016, 19:45
Şenol Güneş'in ismi verilir, verilmez bu tartışılır fakat efsane olup olmadığı konusunda burada hüküm vermenin kimsenin haddi olmadığını düşünüyorum. Trabzonspor müzesinde Şenol Güneş'in elinin değmediği kaç kupa var önce onu hesaplayın ondan sonra Trabzonspor'a ne verdiğinizi düşünün ve kıyaslamayı siz yapın. Benim stadyum konusunda önerim İngiltere'de sıkça rastlanan model. İngiltere'de bildiğiniz gibi çoğu stadyum bulunduğu muhitin ismini alır. Şahısların adının konulduğu stadyumlar var fakat azınlıkta. Keza sponsorların isminin verildiği stadyumlarda öyle yeni yeni moda olmaya başladı. Stadyumun ismini "Akyazı veya Trabzon Arena" gibi birşey koyup tribünlere isimler verilebilir. Batı, Doğu, Kuzey, Güney yerine, Dozer Cemil-Özkan Sümer-Ahmet Suat Özyazıcı-Şenol Güneş tribünleri kullanılabilir. Şamil Ekinci'yi onore etmek için şeref tribünün ismi ona atfedilebilir.

Mehmet BAŞ
16.12.2016, 19:52
Şenol Güneş'in ismi verilir, verilmez bu tartışılır fakat efsane olup olmadığı konusunda burada hüküm vermenin kimsenin haddi olmadığını düşünüyorum. Trabzonspor müzesinde Şenol Güneş'in elinin değmediği kaç kupa var önce onu hesaplayın ondan sonra Trabzonspor'a ne verdiğinizi düşünün ve kıyaslamayı siz yapın. Benim stadyum konusunda önerim İngiltere'de sıkça rastlanan model. İngiltere'de bildiğiniz gibi çoğu stadyum bulunduğu muhitin ismini alır. Şahısların adının konulduğu stadyumlar var fakat azınlıkta. Keza sponsorların isminin verildiği stadyumlarda öyle yeni yeni moda olmaya başladı. Stadyumun ismini "Akyazı veya Trabzon Arena" gibi bir şey koyup tribünlere isimler verilebilir. Batı, Doğu, Kuzey, Güney yerine, Dozer Cemil-Özkan Sümer-Ahmet Suat Özyazıcı-Şenol Güneş tribünleri kullanılabilir. Şamil Ekinci'yi onore etmek için şeref tribünün ismi ona atfedilebilir.

Böyle söyleme Uğur kardeşim. O sadece senin benim efsanem imiş, onların efsanesi değilmiş :)
Literatüre yeni bir terim kazandırdı bu arkadaşlar. Sağ olsunlar.
Ama değişmeyen bir gerçek var: ''Şenol Güneş, Trabzonspor'un Efsanesidir ve Kaptanıdır.''

(Profil resmini görünce lise yıllarındaki pes anılarım canlandı. Müthiş ikiliydiler. Pires de vardı.)

sasone
16.12.2016, 19:53
Şenol Güneş ismini,para için şikeden ceza alan bir takımın Hocası olmayı kendine yediren bir karakteri mazisi tertemiz Trabzonspor'un tesislerine verenler Trabzonspor'un değerlerini anlamaktan aciz zavallılardır.

Arda'
16.12.2016, 19:57
Silin olum silin Atatürk'ü de silin H.Avni Aker'i de unutturun aferim size bravo. Padişahımız ne derse o olur artık Atatürk yok padişahımız var.

Fatih Çelik
16.12.2016, 20:18
Şu zamanda olmasa olurdu ama hayırlı olsun.

DarkBlooD
16.12.2016, 20:19
Saçma bir konu saçma bir tartışma, eğer şahıs ismi verilecekse bu isim Hüseyin Avni Aker den başka bir ismin verilmesi saçmalıktan öte gidemez, bu kulübü Ofspordan ayıran ve tanıdığı imkanlarla bu güne gelmesini sağlayan, daha da ötesi Akyazı da bugün bir stadımızın olmasına olanak tanıyan yegane isimdir Hüseyin Avni Aker, böyle bir anket açmak bu isimle diğerlerini yarıştırmak ağır hakarettir.

Fatih Öztürk
16.12.2016, 20:47
Şimdi şu malûm kişinin ismi kesinleşti mi?
Bu ismi Trabzonspor gibi Şikeden defalarca anası s..... bir camia hangi gururla şike damgası yemiş rakibinin teknik traktörünün ismini kabul edebilir.
Kardeşim taraftar kabul etmiyor işte çok meraklıysanız stadın vip tuvaletine ismini verebilirsiniz.
Bu nasıl rezilliktir arkadaş.

legorakiss
16.12.2016, 20:53
Şenol güneş şikebahçeye teknik direktör olursa rezilliğin daniskası olur. olmaz diyebilecek var mı. varsa sorsun kendine 3-5 yıl önce şenol güneş bjk ye teknik direktör olacağını soyleseler inanırmıydı inanmazmıydı.

paraya karşı emeğin savaşında para tarafına geçen şenol güneşin trabzonsporla hiçbir bağı kalmamıştır.

geçen sene 1461 gruptan çıkmasın diye yapmadığı rezillik kalmadı. 2010-11 şampiyonuyum demedi. katledildiğimiz maçtan sonraki açıklamaları ortada...

şenol güneş ismi komplekse verilmesinin nedeni alınan karar değildir verilen emirdir. Trabzonspor yozlaştırılıyor, içi boşaltılıyor. 5-10 seneye kalmaz kasımpaşa gibi çakma bir istanbul takımı olacağız ve Trabzonda şampiyonluklar kutlanacak hale gelecek.

Fatih Özkan
16.12.2016, 21:01
Büyük rezillik!
Gidip şu adamın adını verdik öyle mi ?
Yazık bize! Çok yazık!

Fatih Öztürk
16.12.2016, 21:02
Saçma bir konu saçma bir tartışma, eğer şahıs ismi verilecekse bu isim Hüseyin Avni Aker den başka bir ismin verilmesi saçmalıktan öte gidemez, bu kulübü Ofspordan ayıran ve tanıdığı imkanlarla bu güne gelmesini sağlayan, daha da ötesi Akyazı da bugün bir stadımızın olmasına olanak tanıyan yegane isimdir Hüseyin Avni Aker, böyle bir anket açmak bu isimle diğerlerini yarıştırmak ağır hakarettir.

Bu kulübü Ofspor'dan ayıran derken neyi kastettiniz?

Uğur Kalyoncu
16.12.2016, 21:07
Şenol Güneş efsanedir ama hiç polemiğe girmeden Hüseyin Avni Aker ismi devam etmeliydi..

Ersun Yanal ile uzun süre çalışılsın bu durum onu etkilemesinde ne olursa olsun.

uzungöllü
16.12.2016, 21:12
Seceneklerde Firtina neden yok. Bence .......... Firtina Arena olmali. Kimsenin hatri kalmasin.

emrex61
16.12.2016, 21:13
Burda göz göre göre AKP MHP CHP çatışması var mesjalardan ve tartışmalardan net anlaşılıyor kulübü önce biz sokuyoruz siyasete ben şenol güneş ismine saygım var fakat verilen tepkiler sanki şenol güneş terörsit gibi bir hava var çok deyiştiniz be çok.

Manu61
16.12.2016, 21:14
Şenol güneş şikebahçeye teknik direktör olursa rezilliğin daniskası olur. olmaz diyebilecek var mı. varsa sorsun kendine 3-5 yıl önce şenol güneş bjk ye teknik direktör olacağını soyleseler inanırmıydı inanmazmıydı.

paraya karşı emeğin savaşında para tarafına geçen şenol güneşin trabzonsporla hiçbir bağı kalmamıştır.

geçen sene 1461 gruptan çıkmasın diye yapmadığı rezillik kalmadı. 2010-11 şampiyonuyum demedi. katledildiğimiz maçtan sonraki açıklamaları ortada...

şenol güneş ismi komplekse verilmesinin nedeni alınan karar değildir verilen emirdir. Trabzonspor yozlaştırılıyor, içi boşaltılıyor. 5-10 seneye kalmaz kasımpaşa gibi çakma bir istanbul takımı olacağız ve Trabzonda şampiyonluklar kutlanacak hale gelecek.

Eğer Şenol Güneş Bursa'da kalsaydı o her işe karışan malum kişi stadın adı için ''Şenol Güneş'iniz var daha ne isim arıyorsunuz!'' diye bir açıklama yapar mıydı?

muratoztuurk
16.12.2016, 21:15
Seceneklerde Firtina neden yok. Bence .......... Firtina Arena olmali. Kimsenin hatri kalmasin.

Kompleksin adını tartışıyorduk. Stadın değil.

DarkBlooD
16.12.2016, 21:21
Bu kulübü Ofspor'dan ayıran derken neyi kastettiniz?

Hüseyin Avni Aker in kulübe kattığı maddi manevi herşeyi, eski stadın ve tesisin bulunduğu alanı kulübe kazandıran isim Hüseyin Avni Aker değil mi? Ben mi yanlış biliyorum.

legorakiss
16.12.2016, 21:26
Eğer Şenol Güneş Bursa'da kalsaydı o her işe karışan malum kişi stadın adı için ''Şenol Güneş'iniz var daha ne isim arıyorsunuz!'' diye bir açıklama yapar mıydı?

siyasete girmeye gerek yok. her parti ve başkanları istanbul takımlarının çıkarını gözetiyor ve bize düşmanlar.

siyasileri geçtim geçen twitterda görmüştüm. doğruluğunun teyidi yok. eski efsanelerimizden bazıları istanbuldaki karadenizliler derneğinde maç izlerken tuttukları istanbul takımları gol atınca sevinçten bir yerleri yırtılana kadar bağırıyorlarmış.

durum vahim yani.

Fatih Öztürk
16.12.2016, 21:28
Hüseyin Avni Aker in kulübe kattığı maddi manevi herşeyi, eski stadın ve tesisin bulunduğu alanı kulübe kazandıran isim Hüseyin Avni Aker değil mi? Ben mi yanlış biliyorum.

Iyi de bunu Ofspor'la ilişkilendirmek ne alâka :)

a f s
16.12.2016, 21:29
Tesislerinin adı Mehmet Ali Yılmaz olan taraftar yeni stadının ismini tartışıyor. Kendi istediği için veya kendi planı olarak değil, siyasetin yönlendirmesiyle enerjisini tüketecek bir 'kaos' konusunda.

Şehir ülke ne zaman asıl konuşulması gereken konuları konuşacak merak ediyorum. Stadımız da ülkedeki diğer tüm işler gibi hollywood filmlerindeki kovboy kasabası dekoru gibi; önden bakınca varmış gibi görünüyor arkası boş. Stad yanlışlarıyla eksikleriyle bugüne geldi içine girdikçe eksikleri yanlışları daha çok fark edilecek.

Dışarıdan birilerinin Trabzonspor camiasıyla uğraşmasına gerek yok kendi kendimizi yeme konusunda pek iştahlıyız. Takım kötü mü gitti, futbolcuların bakışlarından transfer hikayesi çıkarırız şıp diye. Biri işini doğru yapmaya mı çalışmış hooop dedikodu.

İşini iyi yapanların dışlandığı, seviyesizliğin el üstünde tutulduğu garip bir ahirzaman yaşıyoruz.

Siyaset Trabzonspor camiasını yine kullanıyor. Bizim belirlemediğimiz gündemlerde kendimizi gereksiz yiyip bitiriyoruz. Camiayı bilmem ama ben aynı filmleri izlemekten yoruldum. Kentin camianın ayarlarıyla oynamayı birileri iyi beceriyor ve biz bu işlerden hep zararlı çıkıyoruz. Bizim oralarda derler 'bizim uşak gumar oynay, hem da gaybediy!'.

Trabzonspor ne zaman küllerinden doğacak merak ediyorum.

Kemal Öztel
16.12.2016, 21:31
Hüseyin Avni Akerin kızı babam katkısı olmayan bir stada isminin verilmesini istemezdi demişti bence de Hüseyin Avni Aker dediğimiz zaman akla tek stat efsanenin doğduğu o stat gelmeli..
Gelgelelim şimdi ne olmalıya.2 yıl önce desen Şenol Güneş sevinirdim yakışırdı,şimdi içim de hala Şenol hocaya karşı sevgi varken taraftarın bu kadar karşı çıkması göze alınmalı ve başka bir isim verilmeli diyorum benim için Şenol Güneş ismi sorun teşkil etmese de sonuçta görünen o ki çoğunluk istemiyor..

Bir de kusura bakmayın ama Şenol Güneşi eleştirmek için söylemlerini kullanın neresi efsane dediğiniz zaman komik duruyor vesselam

Mert Oğuzlu61
16.12.2016, 21:33
Uzun bir yazı yazdım ve sildim, sakinleşmeyi bekledim. Kısa bir yorum yapıp çıkacağım.

1) Bjk İnönü yü, Gs Ali Sami Yen i kaldırmadı da bize ne oluyor, biz ne ara bu kadar küçüldük, ufacık bir kulüp olduk ?

2) Ziya Doğan ve Samet Aybaba dan tek artısı +1 Türkiye Kupası kaldırmak olan profesyonel bir antrenör için kendimizi Başakşehir seviyesine getirdik, bu reziliik ve utanç bize yeter diyeceğim ama yetmiyor, hayal kırıklıkları bitmiyor ve sanırım devamı gelecek.

3) Ersun Yanal istifa etse yeridir böyle amatörlük olamaz. Kim ne derse desin Ts yi Başakşehir seviyesine indirdiler ve bilerek yaptılar, bunu görememek için kör olmak lazım. İlk kez küçüldüğümüzü hissettim. Bize operasyon yaptılar ve yönetimde balıklama atladı.

Alın Başakşehir olun dediler, mideler kaldırdı. Benimki kaldırmadı, utandım, yüzüm kızardı.

DarkBlooD
16.12.2016, 21:33
Iyi de bunu Ofspor'la ilişkilendirmek ne alâka :)

Düz mantık be dostum, Akyazıyı bize kaşımız gözümüz için yapmadılar, vereceğiz Avni Aker i alacağız Akyazıyı. Devlet bize bağış yapmadı, he yaptıysa isterlerse Erdoğan ve çocukları yapsınlar ismide. Bu arada eklemeyi unuttum Ofspor sözgelimi söylenmiştir..

Fatih Öztürk
16.12.2016, 21:34
Sadri Şener başkan malûm kişide açılışta olacak diye gelmeyecek miş.
Bu malûm zat zamanında Mehmet Ali Yılmaz olsun Atay Aktuğ olsun en sonunda Sadri Şener'den olsun herkesin ortak noktada paragöz diye şikayet ettiği biri.
Yahu bu malûm adam geçen sene 1461 takımının bile emeklerine göz dikmiş hırsızdan farkı olmayan biri.
Trabzonspor bu kadar ayağa düşmüş olamaz.
Biz bu kadar çabuk kabullenen zavallı bir camia olamayız.

Fatih Öztürk
16.12.2016, 21:36
Düz mantık be dostum, Akyazıyı bize kaşımız gözümüz için yapmadılar, vereceğiz Avni Aker i alacağız Akyazıyı. Devlet bize bağış yapmadı, he yaptıysa isterlerse Erdoğan ve çocukları yapsınlar ismide.

Tamamdır hocam kavradım şimdi, aynen haklısın katılıyorum.

Mert M.
16.12.2016, 21:43
Hayatta beşere yüklenen gurur, onur, haysiyet, şeref gibi kavramlar vardır.
Biz bu değerlere sahip bir kenttik.
Ne oldu da bu sıfatları kabul edemez olduk? Niye karaktersizleşiyoruz?
Omurgasız diyorduk millete zamanında. Biz şimdi, şu an çok mu omurgalı olduk?
Hiç sevemediğim bir söz vardı: "Dik oyna!" diye. Şimdi yüzümüz arşa mı değiyor?
Adı batsın böyle düzenin de, stadın da, efsanenin de!

beratika
16.12.2016, 21:43
Bence Ş.Güneşe sorsalar o da Ş.Ekinci,H.Avni Aker,Suat Özyazıcı varken bana düşmez derdi.

O elbette efsanedir ama şu an bizim ezeli rakiplerimizden birinin teknik direktörü.

ibrahim
16.12.2016, 21:46
Bence Ş.Güneşe sorsalar o da Ş.Ekinci,H.Avni Aker,Suat Özyazıcı varken bana düşmez derdi.

O elbette efsanedir ama şu an bizim ezeli rakiplerimizden birinin teknik direktörü.

Kesinlikle hayır. Sevinçten kıçı başı ayrı oynadı

Cagdas Topal
16.12.2016, 21:47
Geçmiş olsun :(

My
16.12.2016, 21:52
Sadri Şener'in açıklama videosu.

https://twitter.com/okancitlak/status/809831197291450369

bordox
16.12.2016, 21:59
Burda göz göre göre AKP MHP CHP çatışması var mesjalardan ve tartışmalardan net anlaşılıyor kulübü önce biz sokuyoruz siyasete ben şenol güneş ismine saygım var fakat verilen tepkiler sanki şenol güneş terörsit gibi bir hava var çok deyiştiniz be çok.

Siyaset ne alaka,Ak Partiye oy veren bir insanım,stadımızın ismini belirlemek Tayyip Erdoğan'ın önerisi ile olacak bir konu mu?
Aynı şeyi diğer tesislere yapabiliyorlar mı?

Cumhurbaşkanı böyle bir öneriyi iyi niyetli olarak sunabilir ama bu kulübün değerlerini ve taraftarının hissiyatını dile getirip,Şenol Güneş ismini reddetmesi gerekenler adeta taraftarla dalga geçer gibi buradan oyun ve sahtekarca sanki Rusya'ya gidecekmiş gibi İstanbul'un yolunu tutan Burak Yılmaz'ı da davet etmişler.

Bu şekilde devam etsinler,değerlerimizi erezyona uğratsınlar,ruhsuz stadlarında istedikleri gibi başarı peşinde koşan taraftarlar,kendi sonlarını hazırlayan frenkeyştanları yaratıyorlar.
Yarın bir gün taraftardan başarı için anlayış ve sabır istediklerinde yanlarında kimse olmayacak,çünkü Trabzonspor'u başarı ve kupa için tutmayan,değerleri ve misyonunu benimseyen gerçek tataftarı stada getiremeyecekler.
Muharrem Usta bu olayda maalesef sınıfta kalmıştır.
Bizim değerlerimize en önce sahip çıkması gereken kişi olması gerekirken adeta sadece verilen emirleri yerine getiriyor görüntüsü içinde kaldı.
Tek umudum Pazar günü stadyum açılışında Trabzonspor'un değerlerini unutmamış insanların gerekli tepkiyi göstermesidir.

Fatih Öztürk
16.12.2016, 22:00
Sadri Şener'in açıklama videosu.

Hakkını helâl etsin büyük Başkan.

Jedi
16.12.2016, 22:00
Pierre Corno spor kompleksi

stadyum başlığında yazdım

61_Hasan_69
16.12.2016, 22:02
Hakkını helâl etsin büyük Başkan.

Hakkaten öyle

emrex61
16.12.2016, 22:03
Siyaset ne alaka,Ak Partiye oy veren bir insanım,stadımızın ismini belirlemek Tayyip Erdoğan'ın önerisi ile olacak bir konu mu?
Aynı şeyi diğer tesislere yapabiliyorlar mı?

Cumhurbaşkanı böyle bir öneriyi iyi niyetli olarak sunabilir ama bu kulübün değerlerini ve taraftarının hissiyatını dile getirip,Şenol Güneş ismini reddetmesi gerekenler adeta taraftarla dalga geçer gibi buradan oyun ve sahtekarca sanki Rusya'ya gidecekmiş gibi İstanbul'un yolunu tutan Burak Yılmaz'ı da davet etmişler.

Bu şekilde devam etsinler,değerlerimizi erezyona uğratsınlar,ruhsuz stadlarında istedikleri gibi başarı peşinde koşan taraftarlar,kendi sonlarını hazırlayan frenkeyştanları yaratıyorlar.
Yarın bir gün taraftardan başarı için anlayış ve sabır istediklerinde yanlarında kimse olmayacak,çünkü Trabzonspor'u başarı ve kupa için tutmayan,değerleri ve misyonunu benimseyen gerçek tataftarı stada getiremeyecekler.
Muharrem Usta bu olayda maalesef sınıfta kalmıştır.
Bizim değerlerimize en önce sahip çıkması gereken kişi olması gerekirken adeta sadece verilen emirleri yerine getiriyor görüntüsü içinde kaldı.
Tek umudum Pazar günü stadyum açılışında Trabzonspor'un değerlerini unutmamış insanların gerekli tepkiyi göstermesidir.
Yahu bakın ben halen daha aynı şeyi söylüyorum yazıyorum kompleksin ismi şenol güneş olmayabilirdi hatta ben dozer cemilden yanaydım ama şenol güneşide bir hain ne bilim katıksız şerefsiz gibi göstermek akla zian haksızlık ve saygısızlık sadri şenerin konuşmasını dinledim adam çok iyi söylemiş bunlar profosyonel adamlar yaptığı işin karşılığını parayla alan insanlar aynı şekilde fatih teriminde bir ismini istanbulda verilmesine karşıyım dedi buna bende karşıyım semboller yaptığı işin karşılığını alan deyil yaptığı işin karşılığını alamayıp ama halk nezlinde karşılığı olan adamlar olmalı dozer cemil hüseyin avni aker gibi ama herkes şenol güneşi sanki biz kovmamışız gibi davranıyor napcaktı adam t.direktörlük yapmayıp para kazanmasınmı he işte kazanıyor karşılığını alıyor bide komplekse ismi verilmesi saçma bunda bende hem fikirim.

bordox
16.12.2016, 22:51
Yahu bakın ben halen daha aynı şeyi söylüyorum yazıyorum kompleksin ismi şenol güneş olmayabilirdi hatta ben dozer cemilden yanaydım ama şenol güneşide bir hain ne bilim katıksız şerefsiz gibi göstermek akla zian haksızlık ve saygısızlık sadri şenerin konuşmasını dinledim adam çok iyi söylemiş bunlar profosyonel adamlar yaptığı işin karşılığını parayla alan insanlar aynı şekilde fatih teriminde bir ismini istanbulda verilmesine karşıyım dedi buna bende karşıyım semboller yaptığı işin karşılığını alan deyil yaptığı işin karşılığını alamayıp ama halk nezlinde karşılığı olan adamlar olmalı dozer cemil hüseyin avni aker gibi ama herkes şenol güneşi sanki biz kovmamışız gibi davranıyor napcaktı adam t.direktörlük yapmayıp para kazanmasınmı he işte kazanıyor karşılığını alıyor bide komplekse ismi verilmesi saçma bunda bende hem fikirim.

Trabzonspor'u üç cümle ile özetle desem ne yazardınız?
Trabzonspor'un mazisi ve başarıları ile başlayan süreçte tüm Anadolu insanı tarafından sempati toplaması,başta bölge insanı olmak üzere diğer yörelerden insanların da Trabzonspor'u tutmasını sebebini bilmiyorsan,acilen Kazım Koyuncu'nun belgeselini izleyin.

Şenol Güneş'in başka bir takımı çalıştırması en başta onun,Trabzonspor'un efsane kaptanı olarak sevgi besleyen tataftarı önemsemediğini gösterir,Trabzonspor'un içinden doğmuş büyümüş efsane olmuş bir futbol adamı olarak Trabzonspor'un ne olduğunu,milyonları neden peşinde sürüklediğini en iyi o bilmesi gerekirken UEFA tarafından şikeden ceza yemiş ve Trabzonspor'un emeklerini çalan Türk Futbol Düzeninin bir takımına gitmesi ise Trabzonspor tataftarına küfretmektir.
Biz Şenol Güneş'e değer verdik ama paraya ihtiyacı olmadığı halde o bu şekilde davranarak Trabzonspor'un değerlerini hiçe saydı.
Şenol Güneş'in paraya ve şöhrete ihtiyacı mı vardı?

Rıza ÇOLAK
16.12.2016, 23:31
Madem isim Şenol Güneş Kompleksi oldu nacizane tavsiyem stadın adına Şenol Güneş Kartal Yuvası olsun tam olsun.. (Bunu Twteet atıyorum başkana)

jairzinho
16.12.2016, 23:35

sadri şener noktayı koymuş.doğru bir açıklama ve bakış açısı

crazyman_61
16.12.2016, 23:56
bu takım amatör kafayla yönetiliyor
az düşünen adam rakibin teknik direktörünün ismini kullanmaz rezillik başka bişey değil

Hüseyin Çümen
17.12.2016, 00:35
Trabzonlu biri bjk yi şampiyon yaptı evet o şeneol güneş bu gırır bize yeter! Öz evladımızın bu başarısı stad isminin şenol güneşli günler stadı olmasını gerektirir. Trabzonun adıda değişsin

reisoğlu61
17.12.2016, 01:35
14 kişi Şenol Güneş demiş. Sormak isterim bunlara neye dayanarak Şenol Güneş ismini isterler

Mert Acar
17.12.2016, 01:44
Sadri Şener sen adamsın...Trabzon şehri Ve Trabzonspor kimliğini kaybedeli,davasını satalı çok oldu.Şaşırmıyorum ben.Geçirin atkıları boyunlarına..Hey babam hey

Someone
17.12.2016, 01:56
Mircea Lucescu spor kompleksi vizyon arena

r9emre
17.12.2016, 02:07
Bu kompleksin isminden sonra Trabzonspor degerlerine en cok sahip cikan futbol takimi olarak degil, en omurgasiz en ezik en karaktersiz takim olarak anilacak ilk takim olacak. Sakin bir daha bu stat kompleksi ismini destekleyen insanlar gidip Fb'ye sikeci, Eskisehir'e satilmis sehir filan bidi bidi etmesinler. Yok oyle bir sey. 3 Temmuz'da sike filan olmadi, kumpas o canim kumpas :) Bjk sike yapmadi, Fb de yapmadi. :) Fb kanirta kanirta sampiyon oldu. :) Vay be! Su yapilanlardan sonra en buyuk isyan harekati baslatilmali. Sike, sonra hakemler, sonra yonetimler simdi de kendi degerlerimiz.. Vurulmadik yerimiz kalmadi. Ayni ulkemiz gibiyiz her taraftan vuruyorlar bir turlu yikamadilar. Ama bu son atisti buna da isyan etmezsek, bu takim tamamen bitmis demektir. Hala seneye sampiyon olacagimiza inanan varsa da gerizekalinin onde gidenidir. Bu takim artik Sivasspor'dan Eskisehirspor'dan farksizdir. Hem siradan bir futbol takimi hem de hic bir degeri olmayan omurgasiz bir takim.

Heisenberg
17.12.2016, 02:08
14 kişi Şenol Güneş demiş. Sormak isterim bunlara neye dayanarak Şenol Güneş ismini isterler
Çünkü her kupada payı var derler. Trabzonspor'a efsane olmak bu kadar basit işte bazılarının gözünde.

Sefer A.
17.12.2016, 03:38
Bu kompleksin isminden sonra Trabzonspor degerlerine en cok sahip cikan futbol takimi olarak degil, en omurgasiz en ezik en karaktersiz takim olarak anilacak ilk takim olacak. Sakin bir daha bu stat kompleksi ismini destekleyen insanlar gidip Fb'ye sikeci, Eskisehir'e satilmis sehir filan bidi bidi etmesinler. Yok oyle bir sey. 3 Temmuz'da sike filan olmadi, kumpas o canim kumpas :) Bjk sike yapmadi, Fb de yapmadi. :) Fb kanirta kanirta sampiyon oldu. :) Vay be! Su yapilanlardan sonra en buyuk isyan harekati baslatilmali. Sike, sonra hakemler, sonra yonetimler simdi de kendi degerlerimiz.. Vurulmadik yerimiz kalmadi. Ayni ulkemiz gibiyiz her taraftan vuruyorlar bir turlu yikamadilar. Ama bu son atisti buna da isyan etmezsek, bu takim tamamen bitmis demektir. Hala seneye sampiyon olacagimiza inanan varsa da gerizekalinin onde gidenidir. Bu takim artik Sivasspor'dan Eskisehirspor'dan farksizdir. Hem siradan bir futbol takimi hem de hic bir degeri olmayan omurgasiz bir takim.

Çünkü her kupada payı var derler. Trabzonspor'a efsane olmak bu kadar basit işte bazılarının gözünde.

Beyler, "Avni Aker'e vedâ" diye tutturan baskana biz de "Trabzonspor'a vedâ ediyoruz" dememize az kaldi gâliba...
olani biteni söylenenleri yeni ögrendim, inanilmaz üzgünüm, yaziklar olsun... maarrem baskan da fos çikti, siritarak konusmasina bilmem ne yapayim onun... kararlarina tüküreyim hepsinin

Murathan
17.12.2016, 06:27
bu stat ismi ersun yanal için tehdittir. dikkatli ol ersun yanal, 2009da oynanan oyun yine oynanıyor.
kendimi rasim ozan gibi hissettim.:))
şaka maka muharrem ustayla geçen her gün Trabzonspora olan inancım azalıyor, sağ olsun var olsun bizi bu illetten de kurtarıyor.
teşekkürler büyük başkan

ibrahim
17.12.2016, 08:35

Yemin ederim içim kan ağlıyor. Ulan benim gibi milliyetçi birisi vatandaşlıktan çıktı meclis şikecilerin kıçını kurtarıp Trabzonsporu ezip geçti diye, ailemden dostlarımdan kavgalı olmadığım kimse kalmadı. Bedel ödedik ulan biz Trabzonspora yapılanlar yüzünden. Şu anki olduğu yeri Trabzonspora borçlu olmasına rağmen, bizi ezen ar damarı çatlak sistemin köpeklerinin kapı kulu olmayı tercih eden kişiliksiz herifin ismini yeni mabedimizin olduğu yere veriyorlar. Biz neyin mücadelesini verdik bunca senedir arkadaş?

BiZe HeR YeR 61
17.12.2016, 08:40
Ya Hüseyin Avni Aker olsun ya da Akyazı ismi kalsın. Valla ŞG olmasında ne olursa olsun.

Necmi6161
17.12.2016, 10:01
şikecilerin başında ki td nin adı veriliyorsa , dick advocaat düşünülebilir . şenol güneşten bir farkı yok . yada büyük efsanemiz ismail kartal spor kompleksi.

Emre B.
17.12.2016, 11:17
Kombine fiyatını bile taraftara soran yönetim, stad adını neden sormadı?

gurur6134
17.12.2016, 12:11
Gunes yarin statda olcakmis ..guzel bir protesto ile isim konusu cozulebilir aslinda yonetim geri adim atmak zorunda kalabilir ama bunu yapacak insan yok trabzonda acilis icin ilce belediyelerle malum partinin ilce teskilatlari otobus kaldiriyorlar siyasi miting havasinda gececek bir acilis icin catlak ses istemezler statda..bu arada sunu da gormus olduk iho mitinglerde gezerek acik acik neye hizmet etiigini gostermisti usta ondan daha tehlikeli sinsi isini sessiz sedasiz hallediyor ortak noktalari hizmet ettikleri yer ayni..bosuna kravatli iho demiyoruz adama vizyonmus misyonmus gecin bu isleri..

Fatih Çelik
17.12.2016, 12:17
Şu mutluluğu bile yaşayamadık Allah kahretsin.

Fatih Solmaz
17.12.2016, 12:19
şenol güneş'e karşı gelenlere bak.
biri şike ve teşvik de adı geçen bizimde kulüp olarak şikayet ettiğimiz 3 temmuz saçma sapan süreçti diyen ersun yanal'ı savunur,
diğeri de fenerbahçe'nin resmi sponsoru olan muharrem usta'yı. iki makas alırım yanaktan güzeller. sevsinler sizin dik duruş masallarınızı.

fanatikdevri
17.12.2016, 12:22
Şu mutluluğu bile yaşayamadık Allah kahretsin.

Gerçekten Allah kahretsin

Ömer SEVİNÇ
17.12.2016, 12:25
Şenol Güneş ismi verilmesi büyük rezalet. Gördüğümüz üzere ankette sadece yüzde 7 oy alabilmiş, asla ve asla taraftarın tamamını kucaklayıcı bir isim olmayan birinin isminin stada verilmesi daha büyük rezalet. En büyüğü ise Beşiktaş'ın teknik direktörünün isminin stadımıza isminin verilmesi. Bir takımın stadına isminin verilmesi bu kadar kolay olmamalı. Daha da büyük rezalet ise olur da Şenol Güneş bir gün Fenerbahçe'nin başına geçerse yaşanacak. Gelir Şenol Güneş yönetimindeki Fenerbahçe Şenol Güneş stadında bize koyar, siz de alkışlarsınız efsanemiz maç kazandı helal olsun dersiniz.

İnsanın içinde bir heves bırakmıyorlar. Muharrem Usta yönetimi ise çok derin bir hayal kırıklığı oldu. En yakın seçimde defolup gitmeleri dileklerimle.

Fatih Solmaz
17.12.2016, 12:31
Anketi kapatabilirsiniz

Stadın ismi ŞENOL GÜNEŞ STADYUMU

çok sevindim :) :) adalet yerini buldu.

http://www.milliyet.com.tr/akyazi-stadi-nin-adi-resmen-trabzonspor-2363306-skorerhaber/

ucurum
17.12.2016, 12:56
Şenol Güneş olmasının eleştirilebileceği noktalar var ama yine de sonuçta, Trabzonspor'un önemli bir bireyinin ismini stada koyduk. Şenol Güneş kusursuz bir insan değil. Hatalarıyla doğrularıyla hatta tam bir Trabzonlu. Ve evet, Trabzonspor'a da yöneticilik hariç, sportif anlamda kattığı bir çok şey var. Paraya karşı emeğins avaşını verdik cümlesini de kurabilmiş, sitemle karışık hiç şampiyon olmadım da diyebilmiş bir insan. Recep Tayyip Erdoğan stadyumu olsaydı, bir daha o stada maç izlemeye gider miydim bilemiyorum ama CB'nın çok doğru bulduğum bir sözü var. Yaşarken de birileri onurlandırılmalı. Buna katılıyorum. Ama adı da o seçti bunu da bir kenara koyalım. Sonuçta Trabzonspor'un bir diğeri hatalarıyla doğrularıyla bu görkemli alana adını verdi. Hayırlı olsun.

Karmam
17.12.2016, 13:55
Ben de Şenol Güneş'e oy verdim.

Sebeplerim de şöyledir,

1) 7 Şampiyonlukta da, 2005'teki hakemlerin yediği şampiyonlukta da olması
2) Tam 4 kere gel deyince gelmesi, git deyince gitmesi
3) Öz Trabzonsporlu ve Trabzonlu biri olarak yaşadığı uluslararası başarı
4) Beşiktaş'a imza attığında Trabzonsporlu olduğunu vurgulaması
5) Türk futbol tarihinin belki de en başarılı kalecisi olması

Bugün Beşiktaş'taysa 2 sebebi var, 1) Sadri Şener'in ve bazı taraftarın arkasından binbir hakaret ederek onu kovması, 2) Real Madrid'in onu istememesi.

Benim de karşı çıktığım birçok davranışı oldu ama eminim diğer efsanelerimiz de bugün hayatta ve futbolun içinde olsa çeşitli sebeplerle onlar da taraftarla çatışırdı.

Sadri Şener de milyon dolarlar kazanmasından bahsetmiş. Bu nasıl bir kriter ben anlamadım. Futbolun endüstrileşmesinin sorumlusunu Şenol Güneş ilan etti heralde. Keşke Şenol Güneş'in 1975 yılında takımı şampiyon yaparken kazandığı paralardan da bahsetseymiş. Gökdeniz'in, Fatih Tekke'nin ve Yattara'nın da arkasından küfreden, Trabzonspor'u Selçuk İnanların oyuncağı eden, şampiyon birçok futbolcuyu beceriksizliğinden ötürü bedelsiz kaybeden, Trabzonspor'u Galatasaray'ın altyapısı yapan, her fırsatta taraftara alenen yalan söyleyip aptal yerine koyan Sadri Şener'in Trabzonsporla ilgili demecini görmek istemiyorum artık.

Anladığım kadarıyla stadyumun ismi değil, kompleksin ismi Şenol Güneş olacak. Yani nasıl Nevzat Demir tesis, İnönü stadyumsa bizimki de öyle. Sıkıntı büyükse belki Şenol Güneş kompleksi değil de Güneş kompleksi olabilir. İtirazı olan arkadaşları da anlıyorum ama bence bu derece abartacak bir durum yok.

Ahmet Kara
17.12.2016, 13:55
Hüseyin Avni Aker ismini bir anda silmek hiç hoş olmadı.

Bera B.
17.12.2016, 14:05
Normal şartlar altında kimsenin Şenol Güneş ismine itiraz edeceğini sanmıyorum. Ben de etmezdim ancak durumu bana göre normallikten çıkaran iki etmen var. Birincisi kendisinin hala aktif görevde olması, ikincisi bu görevi şikeden ceza almış bir takımda yapıyor olması. Yoksa yakın geçmişin en önemli isimlerinden olduğu konusuna kim karşı çıkabilir? Ancak dediğim gibi ben de yukarıda saydığım iki sebepten dolayı kompleksin adının Şenol Güneş olmasına karşıyım. Kompleks adının çok kullanılmayacağını düşündüğüm için ortalığı velveleye vermeye çok makul bakmıyorum.

artvints
17.12.2016, 14:18
Hüseyin Avni Aker ismini bir anda silmek hiç hoş olmadı.
bir anda silinmiyor. stad değiştiriyoruz. bu ismin o stada verilmesindeki anlam bu statta yok. ismi kaybolmasın tabi, başka bir şekilde yaşatılabilir. stadın yapılmasında emeği geçen birinin ismini o stada vermek çok şık olmuş o zaman. şimdi başka bir durum var.

halilaziz61
17.12.2016, 15:59
BU STADIN ismini Şenol Güneş'e layık gören zihniyet yerin dibine girsin

canki
17.12.2016, 17:32
Spor yerleşkesinin adi Senol Gunes Yerleskesi olmasin diye change.org da bi kampanya var. Linki asagida. Katilirsaniz siz de imzalayin , en azindan sesimizi duyuralim yonetime.

https://www.change.org/p/info-trabzonspor-org-tr-trabzonspor-akyaz%C4%B1-yerle%C5%9Fkesinin-ad%C4%B1-%C5%9Fenol-g%C3%BCne%C5%9F-yerle%C5%9Fkesi-olmasin?recruiter=653468627&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÖmürKaradeniz61
17.12.2016, 19:52
Yukarıdaki ankete şenol güneş ismi verenler Trabzonspor düşmanıdır,vatan hainidir.Çok net söylüyorum Trabzonsporun bir numaralı düşmanı bu şenol güneştir.Yarın gelir fikret ormanla stadı açar benim ismim var ben ne dersem o olur der üstüne para ister bu adam.

ts_ozkan
18.12.2016, 01:41
nette gördüm yok canım diyerek yattım yok arkadaş uyku tutmadı, hangi aklı başında insan evladı stadın, kompleksin vs adını şenol koyar, şenol değilmi Trabzon spor un şampiyonluğunu saymayan, 1461 i de takımdan saymayan. kısaca taraftara saygısı olmayan bir şeydir şenol, ne olduğunada artık siz karar verin. şenol olsun diyen bir avuç olsada yönetiminde hakkı yok taraftarı bölmeye, stadın ismi olur sponsor , kompleksinde Hüseyin Avni Aker , kimsede kimseyi üzmez şenol yüzünden.

canki
18.12.2016, 02:24
Herseyden ote , trabzonspor markasinin bir parcasi Avni Aker. Bu kadar kolay ve bu kadar keyfi nasil birakilir ? Buna itiraz ediyoruz, asagidaki linkten imza atarak siz de bize destek olun.

https://www.change.org/p/info-trabzonspor-org-tr-trabzonspor-akyaz%C4%B1-yerle%C5%9Fkesinin-ad%C4%B1-%C5%9Fenol-g%C3%BCne%C5%9F-yerle%C5%9Fkesi-olmasin?recruiter=653468627&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrex61
18.12.2016, 02:36
Bende şenol güneşin isminin verilmesine pek sakınca görmüyordum fakat şu videoyu izleyene kadar resmen bir kavga var ve kos koca kulüp bunların oyuncahı oldu aga tesisi filan basıp siz kimsiniz diyip bizimledalgamı geçiyorsunuz demek lazım kavgalarını telefonla yada yüzyüze yapsaydılar

https://www.youtube.com/watch?v=JCJvSyprrY8

TSLIEMRE
18.12.2016, 11:41
Şenol Güneş: Akyazı Stadı'nın İsmi Başkasına Verilse Daha Çok Sevinirim