PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kulübümüzün 55. Olağan Genel Kurulu

Emorfo
16.12.2006, 13:14
- TRABZONSPOR KULÜBÜ 55. OLAĞAN GENEL KURULU TARTIŞMALI BAŞLADI
- GENEL KURULDA ESKİ GENEL SEKRETER YUSUF ZİYA YILMAZ'IN KONUŞMASI SIRASINDA GERGİN ANLAR YAŞANDI
- TRABZONSPOR ESKİ GENEL SEKRETERİ YUSUF ZİYA YILMAZ:
- "TRABZONSPOR TARİHİNDE YAŞAMADIĞI OLAYLARI, GÖRMEDİĞİ İLKLERİ YAŞIYOR"
- "TRABZONSPOR GERÇEKLERİNİ BİLEN, DEĞERLENDİREBİLEN İNSANLARIN VAROLDUĞUNU BİLİN VE LÜTFEN SAYGILI OLUN"
- "TRABZONSPORLULAR ALDATILMAYI HAKETMİYOR"

TRABZON - Trabzonspor Kulübü 55. Olağan Genel Kurulu, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı.
Divan başkanlığını Cengiz Çebi'nin yaptığı genel kurula, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, yönetim kurulu ve genel kurul üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan genel kurulda, 39. Dönem Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'nun okunmasının ardından bütçe raporları üzerindeki görüşmelerde söz alan Kulüp eski Genel Sekreteri Yusuf Ziya Yılmaz'ın konuşması sırasında salonda tansiyon yükseldi. Sözlerine "Trabzonspor tarihinde yaşamadığı olayları yaşıyor, yaşamadığı, görmediği ilkleri yaşıyor" diyerek başlayan Yılmaz, mevcut yönetimin çarpıcı vaadlerle ayakta kalmaya çalıştığını, bu vaadler ve projelerle ilgili kamuoyunun yeterince aydınlatılmadığını öne sürdü. Stat projesini eleştiren Yılmaz, bunun bir vaad mi yoksa kamuoyunun oyalama yöntemi mi olduğunu sorarak, "Ciddi olduğunu düşündüğüm bu konuda bazı sorular sorma hakkını kendimde görüyorum. Yapılan maketin dışında, 100 milyon Euro'luk proje için hangi ciddi hazırlık yapılmıştır ? Bununla ilgili çok sayıda soru ortada dururken, bunun ciddi bir proje olarak sunulmasının sıkıntısını çekiyoruz. Kulüp bu borç yapısı içinde geleceğinden endişe ederken, bu kadar büyük bir parayı nereden bulacağız ? Sportif başarısızlığının geldiği noktadan çok, kulüp yönetiminin camiadan bu kadar gizli bir çalışma içinde olmasını hayretle karşılıyorum. Hazırlıklarınız nelerdir? Bunlardan bahsetmeniz gerekmiyor mu? Bunu yapmıyorsanız camiayı hiçe mi sayıyorsunuz? Sessizliğimize bakarak bizi çocuk olarak mı görüyorsunuz? Bu anlayışla Trabzonspor'a bir kapı bile yapılamaz. Eğer Yap-İşlet-Devret yöntemiyle yapmayı düşünüyorsanız, o zaman size bir öneride bulunayım. Tablo bu iken, parası olan finans çevrelerini hangi yöntemle ikna edeceğinizi söyler misiniz? Eğer yapacaksanız bunu bizimle paylaşın. Trabzonspor gerçeklerini bilen, değerlendirebilen insanların varolduğunu bilin ve lütfen onlara saygılı olun" ifadelerini kullandı.
"TRABZONSPORLULAR, BU ŞEKİLDE ALDATILMAYI HAK ETMİYORLAR"
Stat projesinin kendilerine ait olduğunu, ancak bunu kimseyle paylaşmadıklarını belirten Yılmaz, stadın Trabzonspor için bir ihtiyaç olduğunu, ancak bugünün değil yıllar sonrasının ihtiyacı olduğunu kaydetti. Bugünden çalışma yapmanın doğru olduğunu belirten Yılmaz, yapılan her şeyin camiayla paylaşılması gerektiğini de söyleyerek, "Trabzonsporlular bu şekilde aldatılmayı hak etmiyorlar" dedi.
Benzin istasyonu projesini de eleştiren Yılmaz, bunun da kendi zamanında projelendirildiğini bunun bir başarı olduğunu belirterek, ihale aşamasına gelmesine rağmen proje hakkında kamuoyunun yeterli oranda bilgilendirilmediğini söyledi. Yönetim sıralarına "Yoksa bunu birilerine mi vereceksiniz?" diye soru yönelten Yılmaz, "Neden bunla ilgili kamuoyunu bilgilendirmiyorsunuz? 15 trilyon gelir elde edilecek proje ihale aşamasında, ama bu konuda bir takvim ve bilgilendirme yok. Bunu da şaşkınlık ve hayretle karşılıyorum. Bu konularda bilgilenme Trabzonspor camiasının da, herkesin de hakkıdır" diye konuştu.
Yönetimin transfer politikalarını da eleştiren Yılmaz, Kulüp Başkanının olması gerekenden daha fazla siyasi anlamda ve milletvekilliğiyle adının telaffuz edilmesinin kulübe zarar verdiğini kaydetti. "Bu durumun kulübe zarar vereceğini düşünmüştük, maalesef o da oldu" diyen Yılmaz, "Şimdi kapı arkalarında Trabzonspor'un geleceğinin AK Parti uzantısında, milletvekilliği hesapları ile konuşuluyor. Gerçek bu olmasa bile bu ne hazin bir tablodur" dedi. Yılmaz'ın bu sözleri üzerine yönetim sıralarından ve salondan Yılmaz'a sert tepkiler geldi.
"ACİZ VE ZAVALLI TRABZONSPORLU OLDUK"
Yılmaz'ın da kendisine zaman zaman sert sözleri içeren bağırmalara benzer karşılıklar vermesi üzerine ortam iyice gerilirken, Yönetim Kurulu üyesi Kahraman Altuntaş arkadaşları tarafından salondan dışarı çıkartıldı. Divan Başkanı Çebi'nin uyarılarının dikkate alınmadığı ve bazı üyelerin birbirinin üzerine yürüdüğü olaylar 15 dakikadan fazla sürdü. Tartışmalar sırasında eski başkanlardan Atay Aktuğ'un Başkan Nuri Albayrak'ın yanına gelerek tokalaşması dikkat çekti. Yatışan ortamın ardından "Bu tablo bile Trabzonspor yönetiminin ne kadar tahammülsüz gerçeklerle yüzyüze gelmekten korkar olduğunu gösteriyor" diye tekrar sözlerine başlayan Yılmaz, "Biz çok zor günlerden ve tehditlerden geçerek bugünlere geldik. Eğer bu tehdit ve yaklaşımlar kulüp üyeleri ve caimaya yönelikse bunlara kimse pabuç bırakmaz. Konumuz bu değil. Trabzonspor yönetim kurulu üyeleği buna sığmaz yakışmaz. Trabzonspor çok zor günlerden geçerek buraya geldi. Bunları uyduruyor muyum ben. Bunlar konuşuluyor sayın Başkan diyorum. Benim siyasi kimliğim yoktur. 2001'deki yönetimde de çeşitli siyasi görüşten insanlar vardı, ancak kimse bunları tartışma konusu yapmadı. Beni değil kendinizi sorgulayın, bunların cevabını önce kendinize verin, sonra beni sorgulayın. Sayenizde ben aciz ve zavallı bir Trabzonsporlu oldum" dedi.
Kurumsal yapının da bozulduğunu öne süren Yılmaz, "Başkan Marcelinho'nun transfer bedelini kendisi ödediğini söylüyor. Bunu kendi ağzından değil belgeleriyle görmek isterdik. Bu konuda da bizi tatmin edecek bir açıklama yapın. Bu bilgileri bağımsız organlardan alalım. İyi niyetle göreve geldiniz, ama bu işi yapamıyorsunuz. Trabzonspor, 2000 yılından bu yana sağlıklı bir kongre yapma imkanı yakalayamadı. Biz sizden ümidimizi kestik, siz de kesin. Bir hizmet daha yapın ve bir takvim açıklayın. Trabzonspor'a layık bir yönetim oluşturulması için kulübü yeni bir yönetime teslim etme hazırlığını yapın, sonra yolunuz açık olsun" diyerek senın doğru olduğunu belirteözlerini tamamladı.

Emorfo
16.12.2006, 13:23
Genel kurul kavgalı başladı. Görüntüleri izledimde utandım valla. Salonda üyeler birbirlerine posta koymak için yarışıyor. Yusuf Ziya Yılmaz sivri dilli bir insan ne derse desin yönetim kurulu üyesi Kahraman Altundaş'ın bu şekilde tepki verip koşmacının üzerine yürümek istemesi hiç hoş olmamış. Daha sonra salon karıştı tabi. Herkes birbirine gider yapıyor. Trabzonspor'luluk duruşu bu değil dışarda ne yaparsınız yapın medyanın önünde bu şekilde görüntü vermek bize yakışmaz. Üzüldüğüm nokta divan kurulunu sallayan yok. Divan başkanı çebi sakin olun diyor oturun diyor sallayan yok. Ayıptır be...

AYYILDIZ
16.12.2006, 13:30
Yusuf Ziya Yılmaz az bile konuşmuş bu takımın en kötü sezonunu bu yönetim bize yaşatıyor.

Emorfo
16.12.2006, 13:37
- Divan başkanlığına Avukat Cengiz Çebi, seçildi.
- Faaliyet raporunda, 2007 yılı tahmini gelir tablosu, Sportif A.Ş, Futbol A.Ş, Ticari Ürünler A.Ş ve Dernek gelirleri olmak üzere toplam 61 milyon 25 bin YTL olarak gösterildi. Giderler ise 61 milyon 91 YTL olarak gösterilirken net kar 24 bin 909 YTL olarak belirtildi. Tahmini gelir tablosunda Futbol A.Ş'nin net zararının ise 6 milyon 980 bin olarak gösterildi.
- 2005-2006 YILI
- 2005-2006 yılı gelir ve giderleri 75 milyon 790 bin 521 YTL olarak denk biçimde gösterildi. Giderlerde en büyük pay 20 milyon 867 bin 909 ile futbolcu sözleşme ve pirim bedelleri oldu. Futbolcu bonservis bedelleri ise 14 milyon 12 bin 280 YTL olarak açıklandı. Gelirlerde ise en büyük pay, 23 milyon 660 bin 304 YTL ile tv yayın gelirleri oldu. Transfer gelirleri ise 16 milyon 721 bin 506 YTL olarak belirtildi.

AYYILDIZ
16.12.2006, 13:42
emorfo kardeş saolasın izldikçe bizide bilgilendirmeye devam edersen seviniriz.

Murat'
16.12.2006, 13:48
zaten bizim genel kurullarda ancak konuşulur sonra muhalefette bir kenara çekilir

Gürkan
16.12.2006, 14:02
veren tv var mı

keles76
16.12.2006, 14:20
bakın trabzonsporumuz için eleştiri yapılacak yerdir orası ama yusuf ziya yılmazın yorumu trabzonsporumuzu küçültmüştür yani milletvekili olmak trabzonspor yöneticisi olmaktan daha kıymetlimi bunu düşünelim böyle yorumlar bizi kavgaya ve parçalanmaya götürür herkes kendi partisine gitsin trabzonsporumuzun kongresi siyasi arenaya çevirmek hatalıdır ve söylediği tüm doğruları silip süpürür amacın bağcıyı dövemeksede onu bilmem.Birde MAY milletvekili oldu faruk özak oldu kötümü oldu . Şehir için birşey yapmak isteyen yapar ama trabzon milletvekili adayı zaten trabzonsporu görüp gözetir.

Emorfo
16.12.2006, 14:51
Yönetime ağır eleştiriler

Trabzonspor Olağan Mali Genel Kurulunda söz alan üyeler, mevcut yönetime eleştirilerde bulundu.
Kulüp eski asbaşkanlarından İskender Önal, yaptığı konuşmada, daha önceki genel kurulda başkanlığa aday olduğunu ifade ederek, ''Albayrak'tan çok çok öncesinden Trabzonsporluyum. Muhalefet gibi bir anlayışımız olmadı. Sorulduğunda Trabzonspor'un menfaatleri için konuştuk. Ama bu arkadaşlarımız konuşmalardan bile rahatsız oluyorlar. Zarar eden esnafın bir an önce dükkanını kapatması gerek. Trabzonspor şu anda zarar ediyor. Bunu düzeltecek kadroları şu anda yok'' dedi.
Yönetimin transferde panik yaptığını savunan Önal, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Transferde panik yapıyorsunuz, acele ediyorsunuz, dedik. Yönetim kadronuz zaten toplama ekip olarak, seçim kazanmak amacıyla oraya gelmiş dedim. Bunları tekrarlıyorum. Önce Özkan Sümer, sonra Ahmet Suat Özyazıcı'ya teklif götürülmesi, konuşanların engellenmesi amacını taşımaktadır. Bu yanlıştır. Eğer bu kişilere inanıyor olsaydınız, göreve geldiğinizde yetki ve sorumluluk verirdiniz. Ama siz, onlar beyanat verince hemen peşlerine düştünüz ve görev teklif ettiniz. Bunlar çok basit yaklaşımlardır. Yönetim kurulu üyeleri, kişisel kırgınlıklarını gidersinler veya hesaplaşmalarını görev sürelerinin soruna bıraksınlar. Eğer hoca konusunda yarısı gitsin, yarısı kalsın pozisyonundaysak, vay halimize.''
Eski başkan yardımcılarından Ali Kemal Aktürk ise, ''Eğer genel kurul yapmayacaksanız otoriteyi kurun. Çatlak sesleri kaldırın. Sabah kim erken kalkarsa gidip kulüp binasında o konuşuyor. Herkesin ayrı telden çalmasına izin vermeyin. Hangi yönetim gelirse gelsin sakın Trabzonspor'a siyaseti sokmayın. İkinci devrede sahada bizi mahçup edecek, bizi üzecek bir kadro yer almasın lütfen'' dedi.
Eski basın sözcüsü Mehmet Ongan ise, ''Dünya kulübü, şampiyon Trabzonspor ve süper stadyum diyerek bin 300 oyla yönetime geldiniz. Dünya kulübü 80 basamak düştü, şampiyon Trabzonspor'un liderle farkı 18 puan. 'Devam ediyoruz' derlerse yanlarında oluruz. Ortak sevdamız Trabzonspor'dur. Yeter ki herhangi bir alanda Trabzonspor'u basamak olarak kullanmayalım'' diye konuştu.
Eski yöneticilerden Taylan Üner ise, ''Trabzonspor, hiç bu kadar kötü duruma düşmemişti. Bugüne kadar bu kulübe emek vermiş, iyi kötü katkıları olmuş insanlardan yardım mı isteniz? 'Çığırtkanlar TV'de konuşuyor' diyor bir arkadaş. Haddinizi bilin lütfen. Trabzonspor yöneticisi olmanız, size, daha önce kulübe emek vermiş insanlara hakaret etme hakkı vermez. En kısa sürede genel kurul yapın. Yeni yönetim kurulu oluşturun. 'Lazaroni'ye neşter vurduk' diyorsunuz, bir de yönetime neşter vurun. Lazaroni'yi 'benim istediğim futbolcular alınmadı' diye röportaj verdiği için gönderdiniz. Hiçbirşeye tahammülümüz yok. Trabzonspor'un iyi yönetilmesini temenni ediyorum'' dedi.
-YILMAZ'A YANIT-
Kulüp başkan yardımcısı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, daha önce söz alan Yusuf Ziya Yılmaz'ın yaptığı açıklamalara cevap verdi.
Kulüp eski genel sekreterlerinden Yusuf Ziya Yılmaz'ın Trabzonspor'un siyasete bulaştığı biçimindeki uslubünü kendisine yakıştıramadığını ifade eden Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:
''Trabzonspor kimliği her zaman siyasetin ve bütün oluşumların üstünde bir kimliktir. Üst kimliğin üstüdür. Söylentiler olabilir ama hiç kimsenin Trabzonspor'u siyasete karıştırma gücü olmayacaktır. Sayın başkan halisane duygularla Trabzonspor'a hizmet için geldi. Bu noktada sayın başkanımızın işadamı olarak bazı riskler aldığını da bir takım insanların bilmesini isterim. İktidar baskısı olduğu söylenen federasyon seçimlerindeki duruşu siyaseti ne kadar dışarıda tuttuğunun göstergesidir.''

pReN@_61
16.12.2006, 14:52
bilgiler için teşekkürler Emorfo

Emorfo
16.12.2006, 14:53
veren tv var mı

Canlı veren tv yok. Trabzon'da yerel kanallar veriyor mu bilmiyorum. Spor haberlerinde izleyebilirsin.

Travelair
16.12.2006, 15:57
2007 gelirlerinin 14 milyon YTL azalacağı tahmin ediliyor. Bilin bakalım bu para nerden gelmişti? Yatırım yapıyoruz deniliyor Ülker deniliyor benzin istasyonu deniliyor ama gelirler hanesinde hala yaprak kımıldadığı yok

The Londoner
16.12.2006, 16:25
2007 gelirlerinin 14 milyon YTL azalacağı tahmin ediliyor. Bilin bakalım bu para nerden gelmişti? Yatırım yapıyoruz deniliyor Ülker deniliyor benzin istasyonu deniliyor ama gelirler hanesinde hala yaprak kımıldadığı yok

Her yil bir Fatih Tekke satamayacagimiza gore...

eys_61
16.12.2006, 16:31
Görünen o ki yönetim-muhalefet ve çevir kazı yanmasıncıların hepsinde bir gerginliktir gidiyor,sonunda öpüşür barışırlar kesin.Anlaşılan bu genel kuruldan da birşey çıkmayacak.

Emorfo
16.12.2006, 16:35
- TRABZONSPOR KULÜBÜ 55. OLAĞAN GENEL KURULU
- TRABZONSPOR KULÜBÜ BAŞKANI NURİ ALBAYRAK:
- "BİZ 1966'DAN DEĞİL, DOĞUŞTAN İTİBAREN TRABZONSPORLUYUZ"
- "KİMSE KULÜPTE YÖNETİCİLİK YAPANLARI YIPRATMASIN"
- "BEN BİR SÖZÜ BİR SEFER VERİR ONU DA YERİNE GETİRİRİM"

TRABZON - Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, yönetime gelmeden önce verdiği sözlerin arkasında olduğunu belirterek "Biz 1966'dan değil, doğuştan itibaren Trabzonsporluyuz. Başka bir seçeneğimiz de yok" dedi.
Kongrede söz alan eski yöneticilerden Ali Kemal Aktürk yaptığı konuşmada yönetimde otoritenin olmadığı iddiasında bulunarak ''Eğer genel kurul yapmayacaksanız otoriteyi kurun. Çatlak sesleri kaldırın. Sabah kim erken kalkarsa gidip kulüp binasında o konuşuyor. Herkesin ayrı telden çalmasına izin vermeyin. Hangi yönetim gelirse gelsin sakın Trabzonspor'a siyaseti sokmayın. Lüften 2. yarıda sahada bizi mahçup edecek, bizi üzecek bir kadro yer almasın lütfen'' diyerek tepkisini dile getirdi.
Mali Genel kurul'da söz alan Başkan Albayrak, bütün hareketlerinde kulübün menfaatlerini gözettiklerini kaydederek bundan kimsenin şüphe etmemesini istedi. Akaryakıt istasyonu ihalesiyle ilgili olarak yapılan eleştiriye de cevap veren Albayrak, bu ihalenin şeffaf bir ortamda kamuoyuna açık olarak yapılacağını ve en yüksek teklifi verene verileceğini dile getirdi. Özkan Sümer'in altyapı sorumluluğuna getirilmesinin birleştirici bir güç olduğunu belirten Albayrak, bundan sonra da bu tür girişimlerinin devam edeceğini vurguladı.
Trabzon'da yaşamadığını ve bu nedenle Trabzon'da kimseyle bir sorununun, çekişmesinin olamayacağını kaydeden Albayrak, "Kimse kulüpte yöneticilik yapanları lütfen yıpratmasın. Çünkü Trabzonspor'u yönetmek için her türlü imkanları seferber edecek çok fazla kimse yok camiamızda. Bu görev çok zor ve herkes de talip olmuyor" dedi.
Sık kongre yapılmasının ve yönetimin değiştirilmesinin de doğru olmadığının altını çizen Albayrak, "Biz takımı zor şartlarda devraldık. Şimdi daha iyi durumdayız o günkü şartlar daha zordu. Bu sene de hakem olayları, sakatlıklar gibi çok olaylar yaşadık. Tam kadro maça çıkamadık. Eksiklerimiz var. Bunları da tamamlayarak özlenen Trabzonspor'u 2. yarıda hep beraber izleyeceğiz" diye konuştu.
Yönetime gelmeden önce verilen sözlerin tutulmasının kendisinin çok önemli olduğunu vurgulayan Albayrak, "Ben bir sözü bir sefer verir ve onu yerine getiririm. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Bu Albayrak sözüdür. Bunun reklam aracı olmasını da çok fazla istemiyoruz. Bu noktada kimsenin bir endişesi olmasın" şeklinde konuştu.
Yapılan transferleri de değerlendiren Albayrak, sürekli eleştirilen Marcelinho için "Dünyanın en önemli liglerinde oynayan bir sporcuyu buraya getirdik. Geçen sene yılın sporcusu seçildi. Alın inceleyin, bakın. Trabzon'da herkes futbolu iyi biliyor. Ancak sporcuları fazla eleştirerek yıpratmanın bir anlamı yok. Bunlar bizim için birer sermayedir. Yerden yere vurursak bunları heba etmiş oluruz" dedi.
Stadyum projesiyle ilgili eleştirilere de cevap veren Albayrak, bir fizibilite çalışması yaptıklarını ve projenin de rantabl olduğunun ortaya çıktığını ve projeyle Trabzonspor'un cebinden bir şey çıkmayacağını aksine gireceğini belirterek "Kulübün cebine para girmeyecekse niye hovardalık yapalım ki burada" diye konuştu.
Önümüzdeki yıl Trabzonspor TV'nin yayına başlaması için çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Albayrak, kendisine yöneltilen siyasi hesapları olduğu şeklindeki eleştirileri de şöyle cevapladı:
"Trabzon'a hiçbir beklenti için gelmedim. Uzun vadeli hesabım yok. Siyasi hesabım yok. Tek bir beklenti için geldim o da Trabzonspor'u daha ileri götürmektir. Ama bazı talihsizlikler yaşandı. Ama başka bir gayem ve amacım yok. Herkesin bunu bilmesini istiyorum. Biz 1966'dan beri değil doğuştan Trabzonsporluyuz çünkü başka bir seçeneğim de yok"
Başkan Albayrak'ın konuşmasından sonra yapılan oylamada kulüp bütçesi 85'e karşı 144 oyla kabul edilerek 2006 bütçesi ibra edildi, daha sonra yapılan oylamada da 2007 bütçesi kabul edildi. Trabzonspor'un 2007 yılı tahmini gelir tablosu, Sportif A.Ş, Futbol A.Ş, Ticari Ürünler A.Ş ve Dernek gelirleri olmak üzere toplam 61 milyon 25 bin YTL olarak tespit edilirken, giderleri ise 61 milyon 91 YTL olarak kaydedildi. Net kar 24 bin 909 YTL olarak belirtilirken, tahmini gelir tablosunda Futbol A.Ş'nin net zararının ise 6 milyon 980 bin olarak gösterildi.
2005-2006 yılı konsolide gelir ve gider tablosu ibra edilirken, 75 milyon 790 bin 521 YTL olarak gösterildi. Giderlerde en büyük pay 20 milyon 867 bin 909 ile futbolcu sözleşme ve pirim bedelleri oldu. Futbolcu bonservis bedelleri ise 14 milyon 12 bin 280 YTL olarak açıklandı.
Gelirlerde ise en büyük pay, 23 milyon 660 bin 304 YTL ile tv yayın gelirleri oldu. Transfer gelirleri ise 16 milyon 721 bin 506 YTL olarak belirtildi.

Sacit
16.12.2006, 16:41
bu genel kurulda da bişeyler çıksın yada çıkmasın ama hep birlik olsunlar yaa.

hep bir ağızdan ses çıkar ama bu sesler bir işe yarasın lütfen.yoksa nice genel
kurul toplantısı yapılır ama sonuç çıkmaz ise bi anlamı kalmaz.toplantının sonlarına doğru yine sesler yükseldi ama kimseye fayda sağlamaz bu atışmalar.

tamuğ yamtar
16.12.2006, 16:44
Trabzonspor mali genel kurulunda konuşmaların ardından ibra oylamasına geçildi.

Tüzük gereği açık oy uygulaması yapıldığı genel kurulda, yönetim kurulunun faaliyetleri, idari ve mali bakımdan 85 e karşı 144 oy ile ibra edildi.

Yapılan oylama sonrasında bazı kurul üyeleri, açık oylamanın sonuçlarına itiraz ederek, sayımlarda hata yapıldığı şeklinde Divan başkanlığına itirazda bulundu.

kml61ts
16.12.2006, 16:47
Yine bir genel kurul yine bir fiyasko. Anladık bu Nuri Albayrak denen herifte çarık gibi surat var ama ya genel kurul üyelerinde onlar da aynı hiç merak etmeyin . Ne zaman ki bu kulüpte genç vizyonu heyecanı Trabzonsporu menfaat elde etmek kullanmayan , gerçek bir taraftar gibi seven yöneticiler boy göstermeye başlar o zaman birşeyler olu bunun haricinde kimsenin hiçbir beklentisi olmasın ne şampiyonluk, ne Avrupa'da başarı, ne kurumlaşma ne doğru düzgün transfer hiçbişey....
Eskisi , yenisi hepsi aynı bunlardan bi halt olursa ben de hiçbişey bilmiyorum. Bu camiada göreve gelen yönetime hesap sorabilecek birikime, bilgiye, cesarete sahip adam kalmamış birkez daha anladım.
Eğer hala birileri devam ederlerse arkalarında dururuz diyorsa...BİZ YANMIŞIZ HEM DE NE YANMIŞIZ...:mad:

champions
16.12.2006, 16:56
iyi güzel hoşda ne değişecek bundan sonra:confused:

kml61ts
16.12.2006, 17:01
iyi güzel hoşda ne değişecek bundan sonra:confused:

Ben söyleyim hiçbirşey değişmeyecek bu koskoca efsaneyi 2 davar gütmekten aciz adamlar yönetmeye devam edecek. Ziya denen futbol katili 3-5 savunmacı daha aldıracak ara transferde onlar da muhtemelen eskiler olacak. Ve biz Trabzonspor'un taraftarları sinir krizleri geçirmeye devam edeceğiz. SEN SABIR VER YARABBİ...:mad:

sbay
16.12.2006, 17:21
dagitilan kitapcikta futbolcularin yillik aldigi paralar yaziyo....

gokdeniz 1 trilyon 752 milyar

musampa 1 milyon dolar

marcelinho 1 milyon 250 bin avro

umut 1 milyon 100 bin ytl

huseyin 1 trilyon 250 milyar civari

OKTAY YILMAZ
16.12.2006, 17:25
Ben söyleyim hiçbirşey değişmeyecek bu koskoca efsaneyi 2 davar gütmekten aciz adamlar yönetmeye devam edecek. Ziya denen futbol katili 3-5 savunmacı daha aldıracak ara transferde onlar da muhtemelen eskiler olacak. Ve biz Trabzonspor'un taraftarları sinir krizleri geçirmeye devam edeceğiz. SEN SABIR VER YARABBİ...:mad:
Haklısın, kesinlikle katılıyorum. ayrıca sözlerine şunları da eklemek istiyorum Nuri başkan aslında denildiği kadar AKP nin adamı değil bence federasyon seçimleri bir nevi AKP - Ulusoy seçimi gibiydi Trabzon tamamen Ulusoyun yanında yer aldı.
Albayrak'ın yönetimin kurulunu baştan aşağı yenilemesi lazımdı diye düşünüyorum, bu yönetim kurulu çok beceriksiz ve kinci kişilerden oluşuyor
Albayrak'ın Ziya ya neden bu kadar destek verdiğini anlamıyorum, bir an evvel kovulması lazım ve yerine vizyon sahibi akıllı bir teknik adam getirmeli, bu kişi ya Ünal Karaman olmalı ya da yurt dışında isim yapmış birisi... olmazsa Halilhodzici geri getirsinler

Emorfo
16.12.2006, 17:58
Genel Kurul'un spor salonlarından çıkarılıp KTÜ Kültür Merkezi'nde yapılması çok hoşuma gitti.

kutoz
16.12.2006, 18:02

musampa 1 milyon dolar

Bu doğru mu ya... Bu nasıl iş anlamıyorum. Bu kadar para veriyorsun, futbolcuyu kulübede tutuyorsun. Madem oynatmayacaktın, niye alıyorsun. Aldıysan da oynat be kardeşim...

Trabzonspor'un parası bu kadar kontrolsüz kullanılmaz. Başkan, acaba kendi şirketinde böyle mi yapıyor alış verişlerini...

Sn.Albayrak, artık Trabzonspor'un parasını da, kendi paranızı kullandığınız ciddiyette kullanın...

sbay
16.12.2006, 18:04
Bu doğru mu ya... Bu nasıl iş anlamıyorum. Bu kadar para veriyorsun, futbolcuyu kulübede tutuyorsun. Madem oynatmayacaktın, niye alıyorsun. Aldıysan da oynat be kardeşim...

Trabzonspor'un parası bu kadar kontrolsüz kullanılmaz. Başkan, acaba kendi şirketinde böyle mi yapıyor alış verişlerini...

Sn.Albayrak, artık Trabzonspor'un parasını da, kendi paranızı kullandığınız ciddiyette kullanın...

yanlis yazmisim..........1 milyon avro olacakti.....

tamuğ yamtar
16.12.2006, 18:07

musampa 1 milyon dolar

Hüseyin ve Umut'a çok para veriliyor.

Bu parayı ikisi de başka takımda alamaz.

Saf bir takım veya dışarıdan garip para babalarının satın aldığı bir takım çıkmazsa.

Abdallı61
16.12.2006, 18:10
doğuştan Trabzonsporluymuş tabi tabi ne demezsin, başkan olmadan önce hayatında bir kez olsun maça gitmişmidir acaba?

sbay
16.12.2006, 18:11
celalettin kocak........1 trilyon 62 milyar

szymek.......540 bin avro

ibrahima yattara.......800 bin dolar

fatih akyel...........864 bin lira

stepanov.............460 bin avro

cagdas atan.........1 trilyon 300 milyar

ersen martin........ 1trilyon 50 milyar

m.keceli...........800 bin lira
m.buyuk..........850 bin lira

EmrahYalçınalp
16.12.2006, 18:11
Yaw bir insan hem siyasetle uğraşıp hem de kulüple ilgilenemez mi? Bu kulübün gerekli kademelrinde görev alanlar aynı anda bir ideoloji sahibi olamazlar mı? "Takımın içine ettiniz" de, altına imza atayım. Ama kime ne siyasetten falan? Bunu diyen adam da depolitize biri olsa gam yemem. Atay Aktuğ -ki bence koltuğa en yakışan adamdı, gitmeyecekti-, Özkan Sümer, MAY, Sadri Şener, Faruk Özak siyasi değil mi? Komik komik işler. Sanki ilk kez böyle bir durum çıktı meydana.

ps: http://www.k-ekspres.com/oku.php?tn=6411&PHPSESSID=1c4f5d040daefa0948db88cab6b789d1
Demek mevcut yönetim siyasi :)

ps: Zigana canlı yayınlıyor.

ileri_libero
16.12.2006, 18:14
çok iyi organize edilmiş bir kongreydi.herşey planlandığı şekilde oldu. tarihimizin kaydettiği en planlı, en misyonu ve vizyonu tam örtüşen yönetimimizi ve müstesna şahsiyet, sütten çıkmış ak kaşık,yapılan kötü icraatlarda kesinlikle katkısı olmayan, iyi işlerin baş kahramanı sayın başkanımızı tebrik ederim. taraftar forumlarında tansiyonu düşürmek ve umut balonları uçurmak için adam görevlendirmesi de taktire değer bir uygulama.
bir kez daha nur yüzlü saf başkanımıza başarılar diliyorum..
*not: saf kelimesi arı, katışıksız anlamlarında kullanılmış olup, -tirik ekiyle herhangibi bağlantıları olmamamktadır.tirikli saflar benim gibi birkaç taraftardan oluşmaktadır.bu yüzden kimseye hakaret etmediğim için ceza çığırtkanlığı yapılmasın lütfen...

OLCAY ÇAKIR
16.12.2006, 18:14
bikere,bu ağır ve hantal jenerasyonun değişmesini beklemek zorundayız...

zorundayız çünkü seçmen denen kitle,önüne sunulandan seçimini yapmak zorunda...

çocukluğu şampiyonluklarla geçmiş bizler,ya sıramızı bekleyeceğiz yada müdahale edeceğiz...

bu kuşak zengin değil,eğitimli kuşak olacaktır..paralı başkanve daha paralı başkan beklemek,ummak hataların ilk halkasıdır kanaatimce...

buda aslında seçmen denen kitlenin pek bi'rağbet etmediği seçenektir...

camianın ağır topları,ileri gelenlerinin derhal,acilen yerlerini terk etmelerini talep ediyorum...

mümkünse bu işi yapmış ve başarı(şampiyonluk)yaşamamış yöneticilerin bir daha aday olmamalarını talep ediyorum...

ileri gelenlerin;ileri geri konuşmamalarını talep ediyorum...

genç jenerasyon spor yazarlarının günümüz spor dünyasında en çok okunan ve güvenilen yazarlar olması bu dönüşümün ağır ama etkili bir şekilde kaçınılmazlığını önümüze sergiliyor gibi...

ben siyasettede,sporda olduğu gibi bir dönüşümü beklememiz gerektiğini,
yada 100 bin üye kampanyasının seçmen profilini değiştireceği için,gelecekten hayli umutluyum..

bu vesileyle yerli malı haftamız kutlu olsun...!

sbay
16.12.2006, 18:15
veeeee en vahim tablo geliyor.......

sebastiao lazaroni...........1.320 bin dolar

husnu ozkara...............300 bin lira

francisco carlos.............440 bin dolar

jonas filho...................330 bin dolar

yazik degilmi bu paralara

Ali Özcan
16.12.2006, 18:17

Szymek ve Stepanova verilen paralar çok komik...Neden oynamadığı da çok açık...Sen adam 1 milyon dolar ver bakalım oynuyor mu oynamıyor mu ? İyileştirme yapılmaması gereken herkese yapıldı, Szymek gibi bi adama da hiç iyileştirme yapılmadı.Evet beyler bu kaybettiğimizin resmidir...Malesef saçmasapan yönetiliyoruz.Çok merak ediyorum acaba Szymek in adı Hüseyin soyadı da İkinci olsaydı iyileştirme yapılr mıydı yapılmaz mıydı ?:mad: :mad: :mad:

kutoz
16.12.2006, 18:18
bu vesileyle yerli malı haftamız kutlu olsun...!

Seninde kutlu olsun... inşallah, birileri de bu yerli malının ana fikrini Trabzon'da uygulamaya başlar...

Emorfo
16.12.2006, 18:18
taraftar forumlarında tansiyonu düşürmek ve umut balonları uçurmak için adam görevlendirmesi de taktire değer bir uygulama.

Kimdir bu adam? Ve sen kimsin?
4. mesajında fazla derin konulara girdin.

mkmsas
16.12.2006, 18:22

Stepanov Celalettinden az para alıyor!!
Diğer rakamlarda takımda ne kadar çarpık bir ödeme dengesinin olduğunu açıkca ortaya koyuyor.
Deve gibiyiz maşallah doğru bir yerimiz yok....

EmrahYalçınalp
16.12.2006, 18:24
çok iyi organize edilmiş bir kongreydi.herşey planlandığı şekilde oldu. tarihimizin kaydettiği en planlı, en misyonu ve vizyonu tam örtüşen yönetimimizi ve müstesna şahsiyet, sütten çıkmış ak kaşık,yapılan kötü icraatlarda kesinlikle katkısı olmayan, iyi işlerin baş kahramanı sayın başkanımızı tebrik ederim. taraftar forumlarında tansiyonu düşürmek ve umut balonları uçurmak için adam görevlendirmesi de taktire değer bir uygulama.
bir kez daha nur yüzlü saf başkanımıza başarılar diliyorum..
*not: saf kelimesi arı, katışıksız anlamlarında kullanılmış olup, -tirik ekiyle herhangibi bağlantıları olmamamktadır.tirikli saflar benim gibi birkaç taraftardan oluşmaktadır.bu yüzden kimseye hakaret etmediğim için ceza çığırtkanlığı yapılmasın lütfen...
Bu "görevlendirilen" adamların kim olduğunu söyle. Boş boş konuşmak yok.

Semih Kırsüleymanoğlu
16.12.2006, 18:28

cok acik görülüyor ki takim tam bi chaos! Denge diye birsey kalmamis.

Bir bir bu sorunlari gördükce takimnin neden basarisis odugu anliyorum!
Trabzonun eski günlerine dönmesi icin cok coook sey degismesi lazim

mutito
16.12.2006, 18:30
ileri liberonun haklı olduğunu ben de yaşadım
Naim denen biri var
BMN sitesinde yeni olmama rağmen bu arkadaşın dikkatinin çekilmesi gerektiğine inanıyorum
Teşekkürler...

OLCAY ÇAKIR
16.12.2006, 18:31
Acı olan şu,
bu lazaroni konusu(gelişi-gidişi-tazminatı)...
tabiri caizse;bir kelle dahi götürmedi yönetimden...ve başkanın yada yönetimin en büyük hatası olarak tarihe not edildi..

siyasi suçlamalar ve yakınlık aramaların altında yatanda; benim nazarımda,mevcut hükümetinde bu gibi durumlarda bir istifa dahi istememesi gibi benzerliklerinin olması.....örn.hızlı tren fiyaskosu..!vs vs vs

ama içim acısada yeni bir başkan istemiyorum..
yeni bir hocada...hatta yeni futbolcu dahi...
eldekilerle yürüyüp gidelim...
midem kaldırmıyor bu hızlı trenciliği...
veeeee en vahim tablo geliyor.......

yazik degilmi bu paralara

ahmetansu61
16.12.2006, 18:31
trabzonda yaşayan ve burdaki gerginliği bilen bir taraftar olarak genel kurul tamda beklediğim gibi geçti.
konuşmacıların hepsi 3 aşağı 5 yukar aynı şeylerden bahsetti. farkı şeylerden bahseden yoktu. herkes paradan, olduğumuz durumdan bahsetti. yönetimi suçladı ama genelde kimse ne yapılması konusunda mantıklı bi açıklama yapmadı. ya transfer yapmayın dendi yada güven tazeleyin dendi. kartaldaki benzin istasyonu ülker tartışıldı ama kimse şuda var şunuda yapalım diye bi proje ortaya koymadı. her defasında " bu klup bizim klubumuz" diyenler yine eleştrdi, ortaya bi proje koyamadı. illa bi proje ortaya atmak için yönetimin içinde mi olmak lazım. geçen senki genel kurulda " nuri beyde para varsa bende de proje ve işini bilen bir yöentim kadrosu var" diyen iskender önal; nerde sizin bu projeleriniz. rafamı kaldırdınız.
bu genel kurullar sadece mali bütçenin açıklanması ve olağan durumun eleştirilmesi midir? zaten bu ikisinide herkes biliyo biraz yaptırım yapın ama ben bunu göremedim.
özellikle özkan sümerin herne olursa olsun genel kurulda konuşmaması beni ayriyetten üzdü.
ne acıki hem yönetim olsun hem yönetimin dışındakiler kendilerini biz trabzonspora hizmet ediyoruz desede bence artık yaşı aşmış insanların görüyorumki trabzonspor hakkınnda eleştiri yapmak gibi bir hobileri olmuş. televizyondan maçları izleyip trabzonporun içerisinde ne olduğundan haberi olmayan taraftarının durumunu bilmeyen bu insanlar her nekadar büyüğümüzde olsa malesef bu hobilerini artık bırakmaları lazım.
bize bilinçli taraftar kitlesi lazım.
umuyorumki ilerde bizle bu hayalde olan genel kurullarda kavga eleştiri değil projelerle trabzonsporu daha ileriye taşırız...

6Şafak Aydın1
16.12.2006, 18:32

kaynagin nedir? listen eksik ayrica A takiminin tümünü yazman daha dogru olurdu. Paralar ne zaman nasil ödeniyor... Belki bizi alakadar bile etmemeli ama eger böyle birsey yaziyorsan komple yaz da objektif degerlendirelim...

kutoz
16.12.2006, 18:32
ileri liberonun haklı olduğunu ben de yaşadım
Naim denen biri var
BMN sitesinde yeni olmama rağmen bu arkadaşın dikkatinin çekilmesi gerektiğine inanıyorum
Teşekkürler...

Güzel kardeşim, bir üyeyi şikayet etmenin yolu bu olmasa gerek dimi. Bu başlıkla, senin Naim'le olan ilişkinin ne alakası var söylermisin...

kml61ts
16.12.2006, 18:33
Trabzonspor'da barış rüzgarları

Trabzonspor, Olağan Mali Genel Kurul toplantısı sona erdi. KTÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan bordo-mavili kulübün 55. genel kurulunun son bölümünde konuşan Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Adem Söğüt, yönetim kuruluna sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Söğüt, birbirleriyle konuşmadıkları ve gergin oldukları iddia edilen kulüp asbaşkanı Haşim Sayitoğlu ile kulüp başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmaoğlu'ndan birbirleriyle sarılıp tokalaşmalarını istedi.
Bunun üzerine Sayitoğlu ve Hacıosmanoğlu, herhangi sorun yaşamadıklarını iddia ederek, birbirlerine sarıldılar.

Toplantı, daha sonra divan başkanı Cengiz Çebi'nin konuşmasıyla sona erdi.

Kaynak : LİG TV

Bu sahtekarlar resmen gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar ve bizden bunu yutmamızı bekliyorlar... Bunu o genel kuruldaki vizyonsuz , geri kafalı üyelere yutturursunuz ancak Hacıosmanoğlu ve Sayitoğlu efendiler...
Biz kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz...ULAN HİÇ BİRİNİZDE AZCIK UTANMA YOKMUŞ HELAL OLSUN TÜH SİZE VE SİZİN TİYATRONUZU ORADA SEYREDEN ÜYELERE YAZIKLAR OLSUN BUNA ÇANAK TUTANLARA DA..:mad:

OLCAY ÇAKIR
16.12.2006, 18:36
bu rakamların elden ele dolaşması etik midir..?

görüşüm;bana pekde şık bir uygulama gibi görünmedi.!

mutito
16.12.2006, 18:36
Güzel kardeşim, bir üyeyi şikayet etmenin yolu bu olmasa gerek dimi. Bu başlıkla, senin Naim'le olan ilişkinin ne alakası var söylermisin...

Yönetici Emrah arkadaşın sözlerine katkıda bulunmak içindi.
Yersiz olduğunun farkındayım, kusura bakmayın.
Saygılar...

kutoz
16.12.2006, 18:38
Saygılar...

Anladım, önemli değil. Farkına varabilme erdemine göstermen bile güzel.

sbay
16.12.2006, 18:38
bonservis miktarlari........

cagdas atan 600 bin dolar+50 bin avro

umut bulut 3 trilyon 400 milyar+erdinc sehit=menejer 300.000 lira

cem demir 200 bin lira

marcelinho.....2 milyon 325 bin avro

musampa.....menejerlik sirketine 200 bin avro

mustafa keceli 550 bin dolar....

Travelair
16.12.2006, 18:39
Çağdaş Atan'ın herhalde opsiyon fiyatı(750bin dolar) ile birlikte aldığı ücret toplanmış= 1 milyon 300 bin YTL Ya Celaleddin? Allah daha çok versin ama dengesizlik var (Olasılık az çünkü 750bin$ zaten 1milyon 50binYTL civarında para ediyor)

En basitinden fiyat/performans diye bişey vardır. Bu oyuncular en iyi oyuncularımız mı?

mutito
16.12.2006, 18:39
Ha bu arada kongre salonunda yönetimin savunuculuğunu taraftar gruplarının yapmasını ve ibra etmeyen oyların ibra eden oyların yarısından daha fazla (140'a 80) olmasını ve bunun TS tarihinde bir ilk olmasını BMN camiasının takdirine bırakıyorum...

sbay
16.12.2006, 18:42
kaynagin nedir? listen eksik ayrica A takiminin tümünü yazman daha dogru olurdu. Paralar ne zaman nasil ödeniyor... Belki bizi alakadar bile etmemeli ama eger böyle birsey yaziyorsan komple yaz da objektif degerlendirelim...

dostum yazimin basini okusaydin kaynagin ne oldugunu anlardin...ayrica solim hemen kaynak kongrede dagitilan faaliyet raporu.....kadronun cogunu yazdim....ayrica futbolcular bu paralari yillik aliyo ne zaman nasil aliyo onu bilemicem

kutoz
16.12.2006, 18:43
Ha bu arada kongre salonunda yönetimin savunuculuğunu taraftar gruplarının yapmasını ve ibra etmeyen oyların ibra eden oyların yarısından daha fazla (140'a 80) olmasını ve bunun TS tarihinde bir ilk olmasını BMN camiasının takdirine bırakıyorum...

Bana da ilginç gelen, Taraftarlar Derneği başkanının, yönetime destek çağrısında bulunmasıydı... Dibe oturmuş bir takıma destek veren taraftarlar derneği, neden geçen yıl destek çağrısında bulunmadı.

Tartışılmalı ve bilinmeli ki, şuanki taraftarlar derneği sadece kendi üyelerinin sesidir. Benim sesim değil...

6Şafak Aydın1
16.12.2006, 18:45
Seninde kutlu olsun... inşallah, birileri de bu yerli malının ana fikrini Trabzon'da uygulamaya başlar...

insallah... birileri dedigin ?

kutoz
16.12.2006, 18:46
insallah... birileri dedigin ?

Bizi Çağdaş'a, Ferhat'a, Cem Demir'e, Fatih Akyel'e layık görenler...

6Şafak Aydın1
16.12.2006, 18:48
dostum yazimin basini okusaydin kaynagin ne oldugunu anlardin...ayrica solim hemen kaynak kongrede dagitilan faaliyet raporu.....kadronun cogunu yazdim....ayrica futbolcular bu paralari yillik aliyo ne zaman nasil aliyo onu bilemicem

okdir . bütün gün senin yazilarini takib edemem kusura bakma... yap bir tane komple olsun...

dedigin kitapcikta Genclerin aldigi ödemelerden bahsediliyormu... mesela ufukhan , feridun gibi

EmrahYalçınalp
16.12.2006, 18:49
Saygılar...
Güzel kardeşim/abicim, hangisiyse...

Bu forum için bir çok üye arkadaşla birlikte harcadığımız maddi-manevi çabaların karşılığında ima yolu ile bile olsa birinin dümen suyundaymışız gibi davranılması asla tölere edemeyeceğim bir şey. Bizim kim olduğumuz belli. Ad-soyadı google yazsan telefon nosundan iş yerime kadar her şeye ulaşırsın. Bir bildiği olan adam da kim olduğunu gizlemeden çıkıp delikanlı gibi konuşmalı. Kavgamız, emeğimiz Trabzonspor'a katkı sağlamak için. Bunu yaparken mikro ölçekte bir çok arkadaşla farklı düşünebiliriz, ama bu birbirimizin iyi niyetinden endişe etme anlamı taşıdığı an işimiz bitmiş, burda işimiz kalmamış demektir. Bana ne faydası var bu yönetimin, ya da çok savunduğum Atay başkan yolda görse "gel bir çay içelim" mi diyecek?

Şu forumu idare ederken bile nelerle suçlanıyoruz... O yüzden koca Trabzonspor'da durumu az çok tahmin edebiliyorum. Biz baya bi bekleriz şampiyonluk için...

antagonist
16.12.2006, 18:52
Şu forumu idare ederken bile nelerle suçlanıyoruz... O yüzden koca Trabzonspor'da durumu az çok tahmin edebiliyorum. Biz baya bi bekleriz şampiyonluk için...

İşte kilit nokta bu bence...

sbay
16.12.2006, 18:55
okdir . bütün gün senin yazilarini takib edemem kusura bakma... yap bir tane komple olsun...

dedigin kitapcikta Genclerin aldigi ödemelerden bahsediliyormu... mesela ufukhan , feridun gibi

ucretlerin yazildigi yazilari okuduysan gorursun...ki okumusuun.....ole gorunuyo..neyse onemli degil....ben takimda goze batan ucretleri yazmaya calistim......

littlebighorn
16.12.2006, 18:57

Bu forum için bir çok üye arkadaşla birlikte harcadığımız maddi-manevi çabaların karşılığında ima yolu ile bile olsa birinin dümen suyundaymışız gibi davranılması asla tölere edemeyeceğim bir şey. Bizim kim olduğumuz belli. Ad-soyadı google yazsan telefon nosundan iş yerime kadar her şeye ulaşırsın. Bir bildiği olan adam da kim olduğunu gizlemeden çıkıp delikanlı gibi konuşmalı. Kavgamız, emeğimiz Trabzonspor'a katkı sağlamak için. Bunu yaparken mikro ölçekte bir çok arkadaşla farklı düşünebiliriz, ama bu birbirimizin iyi niyetinden endişe etme anlamı taşıdığı an işimiz bitmiş, burda işimiz kalmamış demektir. Bana ne faydası var bu yönetimin, ya da çok savunduğum Atay başkan yolda görse "gel bir çay içelim" mi diyecek?

Neden ki? Forum gayet güzel idare ediliyor. Sorun Trabzonspor' un kötü hem de çok kötü idare edilmesi. Trabzonspor'da bu forum gibi idare edilirse neden şampiyon olmayalım.

mutito
16.12.2006, 18:58

Emrah kardeşim;

Ben sadece diğer arkadaşın söylediklerinde az da olsa doğruluk payı olduğunu söylemek istedim.
Bence gereksiz yere konuyu uzatmayalım.
Sizin gibi arkadaşların yaptığı işlerin saygı duyulması gerektiğine inaniyorum.
Sizlere inanıyorum !
İyi ki varsınız !
Hepimiz TS için buradayız.

Biz biriz, biz TRABZONSPOR'uz !!!

Saygılar...

OLCAY ÇAKIR
16.12.2006, 19:08
düşünsenize;

bir genel kurul...

bir taraftarlar derneği...
ve onun başkanı...

iki adet başkan yardımcısı...

kulübümüzün seçilmiş ikilisi...

-öpüşün huzurda....

-biz zaten küs değildik ki?

koca koca adamların oynadığı küçük bir oyun...

6Şafak Aydın1
16.12.2006, 19:09
"dagitilan kitapcikta futbolcularin yillik aldigi paralar yaziyo....

musampa 1 milyon dolar (~1 trilyon 400 milyar )
marcelinho 1 milyon 250 bin avro (~ 2 trilyon 330 milyar)
szymek.......540 bin avro ( ~ 1 trilyon )
ibrahima yattara.......800 bin dolar ( ~ 1 trilyon 100 milyar )
stepanov.............460 bin avro ( ~860 bin lira)

cem demir 200 bin lira
mustafa keceli 550 bin dolar...."

bilgilendirdigin icin tesekkür sbay

Şuayip Aydın
16.12.2006, 19:12
bu ne ya turklerin aldıgı paraya bak bende olsam şimekin yerinde oynamam vallaha adama daha prim bile vermemişler...

champions
16.12.2006, 19:17
takımın en faydalı oyuncularından olan ve bütün maçlarda 90 dakika oynayan stepanovun sezon boyunca hiçbi işe yaramayan 1 veya 2 maç oynayan celalettinden daha az almasını nası açıklayabiliriz nerde bizim dengemiz başkan nerde

macka61
16.12.2006, 19:24

musampa 1 milyon dolar

cem demir 200 bin lira

neden böyle bütçenin açık verdiği belli utanmıyormu bu yönetim celalettine senelik bu kadar para vermenin nedeni ne acaba ben böyle yönetim anlayışı görmedin ondan sonra suçu kendilerinde nasıl bulmuyorlar bu yönetim başımıza daha çok iş açacak bunlarda Trabzonsporluluk sevgisi yok bana bunu kanıtlayamazlar

Emre B.
16.12.2006, 19:34

cem demir 200 bin lira

Yazık bu paralar.

ahmetansu61
16.12.2006, 19:36
aldığı parayı haketmiyenleri görüyoruz. ona göre tepkimizi koyalım. biz ufukhanlar feridunlar oynasın dediğimizde bunun için diyoruz bu adamlar bedavaya oynuyor resmen. trabzonsporun boyle bi kadroyu kaldıracak ekonımik gücü yok. onun için gönderimesi gerekenler birazda aldığı paraya göre değerlendirilmeli. eller acaba nekadar alıyodu eminim oda cok az alıyodur. takımı dengeli bi hale getirmek için bu admlardan kurtulmak lazım. transferi bunları gönderip yerine alt yapıdan ve yerli oyuncularla takas şeklinde yaparsa bu yönetim trabzonspor devre arasınada kazanmış olur. aksi taktirde bu bütçe açığı 20 senede kapanmaz gibi geliyo. istanbul takımları borçlu bütçeyi kaldırabilir ama biz kaldıramayız. trabzonspor ucuz altyapıdan ve dşardan getirip yetiştirdiği topcularla ün yapar. hamile fatihler şotalar. biz bunları ne kadar cok yaparsak okadar iyi. yoksa özkan hocanın dediği gibi yıldız isteyen gökyüzüne baksın ben kayan yıldız istemiyorum. ben daha yıldız olmamış ama kumaşı olan adam istiyorum stepanov gibi şimek gibi admları getirin bu klube.

ahmetansu61
16.12.2006, 19:40

cem demir 200 bin lira

bunların yerine ufukhan murat ocak gibi az paraya daha cok fayda kazandıracak adamlarla oynarım daha iyi. bunları devre arasında takas yoluyla daha ucuz ama kumaşı daha iyi olan topcularla değiştirebilrsek ne güzel

Çebi
16.12.2006, 19:44
Bana da ilginç gelen, Taraftarlar Derneği başkanının, yönetime destek çağrısında bulunmasıydı... Dibe oturmuş bir takıma destek veren taraftarlar derneği, neden geçen yıl destek çağrısında bulunmadı.

Tartışılmalı ve bilinmeli ki, şuanki taraftarlar derneği sadece kendi üyelerinin sesidir. Benim sesim değil...

Adem Söğüt ve grubu şuan yönetimi destekleyen tek grup Trabzon'da...Fenerbahçe maçında birlikte hareket ettikleri Trabzonlu Gençler Grubuyla aralarında çıkan kavganın nedeni de bu durum, şuanda ayrıldılar ve maratondaki gruplar 3 e bölünmüş oldu...Yapılan protestoların hiçbirine iştirak etmeyen, ne yersem kardır şeklinde bir yaklaşımla olaylara bakan ve tribünden çok yöneticlere, hocaya, ona buna çiçek vermeyi, basın açıklaması yapmayı, tv de görünmeyi kendine görev edinmiş bir başkan...E tabi bunu yapması gayet doğal derneğine kim plazma tv ler, koltuk takımları alcak değil mi...

geronimo_61
16.12.2006, 19:55
Adem Söğüt ve grubu şuan yönetimi destekleyen tek grup Trabzon'da...Fenerbahçe maçında birlikte hareket ettikleri Trabzonlu Gençler Grubuyla aralarında çıkan kavganın nedeni de bu durum, şuanda ayrıldılar ve maratondaki gruplar 3 e bölünmüş oldu...Yapılan protestoların hiçbirine iştirak etmeyen, ne yersem kardır şeklinde bir yaklaşımla olaylara bakan ve tribünden çok yöneticlere, hocaya, ona buna çiçek vermeyi, basın açıklaması yapmayı, tv de görünmeyi kendine görev edinmiş bir başkan...E tabi bunu yapması gayet doğal derneğine kim plazma tv ler, koltuk takımları alcak değil mi...

yapma ya, gerçekten böle bir durum var he....
yandık ki o zaman hemde ne yandık
yuh olsun yahuuu yuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

tamuğ yamtar
16.12.2006, 19:57

Dün de maçtaydı kendisi.

Kenara geçtim rahat rahat maçımı izledim.

Ne bağırdım ne çağırdım. Kendi kendime takıldım.

Geçen sene ki antreman ziyaretimizi de hatırladım sonra.

Ben hayatta bu tarz şeyleri hiç sevmedim.

Taraftarlık işi amatörce oldu mu güzeldir?

Hele dün bahsedilen kişiyi tanıyorum havalarında kasılanlar yok muydu?

İyi de güzel kardeşim tanısan ne olacak?

Mesela dün iki grup vardı, Ankara dan maçta.

Hiçbir zaman en öne geçen bir insan değilim. Çünkü sevmem.

Ama bu bahsedilen arkadaş geldiği zaman bir baktım hemen en başa ve ortaya geçti.

Kimse de birşey demedi.

Daha yazılacak çok şey varda. Zamanla artık...

tamuğ yamtar
16.12.2006, 20:06
İnsanlar neden gelmiyor anlayın işte, anlayın.

Ne bağıracağım kardeşim.

Geçerim boş tarafa özgürce kendi istediğim gibi bağırırım.

Arabesk, kıro adamların ağız kokularını neden çekeceğim.

Çoluğa çocuğa neden bağırmıyorsunuz diye bağıran kabadayı kılıklı adamları neden muhatap alacağım?

Bu işlerden nemalanan adamların kullandığı adamlardan mı olacağım?

Bunu farketmek lazım işte. Ama onlarda çakal.

Nasıl kullanırlar insanların saf ve temiz duygularını hemen.

Bağırtırlar ama kendileri bağırmazlar.

Eskiden daha mı iyiydi, neydi?

Çok mu girdim bu işlere?

Kendi kendime yaşıyordum ne güzel taraftarlığımı.

En azından bu rezillikleri görmüyordum.

Bu takım da saf ve temiz değil.

Bunu anlamak lazım, anlayıp düzeltmek lazım.

BMN'yi bunun için takip ediyorum.

İnşallah kaliteli ve "adam gibi" bir topluluk olur...

demokles
16.12.2006, 20:12
BÜTÜN TRABZONSPORLULAR uyanık olsunlar bu yönetim ve oynanan futbol ilerisi için bir umut veriyormu size karanlık gümler yakında kimse yattaraya falan güvenmesin kümeye oynarız bu futbolla...

champions
16.12.2006, 20:36
Sayitoğlu cevapladı
Hacıosmanoğlu’nun ardından sözü alan Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu, önceki konuşmacıların yaptığı eleştirilere cevap verdi. Stadyum projesine yönelik ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Sayitoğlu, “Bir kurumun projesiz yaşama şansı yok. İnsanlar da hayal ettikleri müddetçe yaşarlar. Stadyumla ilgili olarak şu ana kadar sadece bir ön fizibilite çalışması yapılmıştır. Stat inşa maliyetlerinde bugün kişi başı 1200 dolar gibi bir fiyat vardır. Bizim de 35.000 kişi olarak düşündüğümüz yeni stadyumumuz söylendiği gibi 100 milyon euro’ya değil 35 milyon dolar gibi bir rakama çıkacaktır. Projemizi tanıtırken “24 saat yaşayan bir stat” ifadesini kullandık çünkü tanıtımını etkili bir şekilde yapmayı hedefliyorduk. Şu an için stadımızın maketi dışında projelendirme ya da ihaleye çıkılma gibi bir durum söz konusu değildir” dedi.:confused: :confused: :confused:

6Şafak Aydın1
16.12.2006, 20:45
kartaldaki benzin istasyonu hangisi ya ? ordada kaliyorum ...bilgisi olan varmi ...

Mustafa Ayazoğlu
16.12.2006, 21:34
Nuri Albayrak istifa edeceği yok !

Trabzonspor tafatarının çoğunluğu bu yönetime ve teknik kadroya artık olumlu bakmıyor..

Taratfar olarak yönetime söz geçiremiyoruz !

Trabzonspor taraftarı olarak bi gücümüz kalmadığı için bu hallere düştük !
20 yıldır şampiyon olamama nedeni bu !

Yıllardır kendisine Trabzonspor'u rant ve siyasi emellerine alet edn kişilerce yöneetildi bu takım !

Bitsin artık ne olur !

Tüm Trabzonspor taraftarını takıma sahip çıkmaya davet ediyorum !

Mustafa Ayazoğlu
16.12.2006, 21:39
Umut Bulut, Çağdaş çok para harcanmış çok !!!!!
Yuuuuh yani !!! Ayıtır günahtır !!!

Szymek , Yattara , Stephanov çok az alıo :(

Szymek neden kötü şimdi anladım !!!

6Şafak Aydın1
16.12.2006, 21:42
Sayitoğlu cevapladı
Hacıosmanoğlu’nun ardından sözü alan Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu, önceki konuşmacıların yaptığı eleştirilere cevap verdi. Stadyum projesine yönelik ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Sayitoğlu, “Bir kurumun projesiz yaşama şansı yok. İnsanlar da hayal ettikleri müddetçe yaşarlar. Stadyumla ilgili olarak şu ana kadar sadece bir ön fizibilite çalışması yapılmıştır. Stat inşa maliyetlerinde bugün kişi başı 1200 dolar gibi bir fiyat vardır. Bizim de 35.000 kişi olarak düşündüğümüz yeni stadyumumuz söylendiği gibi 100 milyon euro’ya değil 35 milyon dolar gibi bir rakama çıkacaktır. Projemizi tanıtırken “24 saat yaşayan bir stat” ifadesini kullandık çünkü tanıtımını etkili bir şekilde yapmayı hedefliyorduk. Şu an için stadımızın maketi dışında projelendirme ya da ihaleye çıkılma gibi bir durum söz konusu değildir” dedi.:confused: :confused: :confused:

yani 100 milyon euroluk stadi ki rakam standarttir 35 milyonami yaptiracaklar ?? allah allah

Mustafa Ayazoğlu
16.12.2006, 21:49
yani 100 milyon euroluk stadi ki rakam standarttir 35 milyonami yaptiracaklar ?? allah allah

bunlar oflu yaparlar gerçekten.. çimetodan, demirden çalarlar :)

Nadir Bekar
16.12.2006, 21:58
Nuri Albayrak istifa edeceği yok !

Trabzonspor tafatarının çoğunluğu bu yönetime ve teknik kadroya artık olumlu bakmıyor..

Taratfar olarak yönetime söz geçiremiyoruz !

Trabzonspor taraftarı olarak bi gücümüz kalmadığı için bu hallere düştük !
20 yıldır şampiyon olamama nedeni bu !

Yıllardır kendisine Trabzonspor'u rant ve siyasi emellerine alet edn kişilerce yöneetildi bu takım !

Bitsin artık ne olur !

Tüm Trabzonspor taraftarını takıma sahip çıkmaya davet ediyorum !

istifa etmeyeceği kesin şampiyonluktan vazgeçtik ligden düşmesek iyidir diyacek hale soktu bizi

macka61
16.12.2006, 22:00
55. Olağan Genel Kurul yapıldı
Kulübümüzün 55. Olağan Genel Kurulu bugün KTÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Genel Kurul Divanı’nın oluşturulması ile başlayan toplantı, Divan Başkanı Av. Cengiz Çebi’nin yaptığı açılış konuşması ve İstiklal Marşı’nın okunmasını takiben Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin’in kulübün yönetim kurulu ve idari ve mali raporlarını okumasıyla devam etti.

Eski yöneticiler konuştu
Yönetim kurulu idari ve mali raporlarının okunmasından sonra genel kurul üyelerinden Trabzonspor eski genel sekreterlerinden Yusuf Ziya Yılmaz ve Ali Özbak, eski başkan yardımcılarından Ali Kemal Aktürk ve Taylan Üner ile eski asbaşkan İskender Önal ve eski yönetim kurulu üyesi Mehmet Ongan söz alarak raporlara yönelik eleştirilerini dile getirdiler.

“Trabzonspor her zaman siyaset üstüdür”
Konuşmaların ardından kürsüye gelen Başkan Yardımcımız İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu konuşmasında şunları söyledi: “Trabzonsporluların birbirine üstünlük sağlamak üzere kaybedecek bir dakikası bile olmadığını düşünüyoruz. Trabzonspor yöneticilerinin her zaman istişare içinde olması gerektiğini görüşündeyiz. Trabzonspor her zaman siyaset üstü olmuştur. Kimsenin gücü Trabzonspor’a siyaset bulaştırmaya yetmez. Başkanımızın iktidar baskısı olduğu söylenen TFF Genel Kurulu’nda duruşu siyaseti ne kadar dışarıda tuttuğunun göstergesidir.''

Sayitoğlu cevapladı
Hacıosmanoğlu’nun ardından sözü alan Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu, önceki konuşmacıların yaptığı eleştirilere cevap verdi. Stadyum projesine yönelik ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Sayitoğlu, “Bir kurumun projesiz yaşama şansı yok. İnsanlar da hayal ettikleri müddetçe yaşarlar. Stadyumla ilgili olarak şu ana kadar sadece bir ön fizibilite çalışması yapılmıştır. Stat inşa maliyetlerinde bugün kişi başı 1200 dolar gibi bir fiyat vardır. Bizim de 35.000 kişi olarak düşündüğümüz yeni stadyumumuz söylendiği gibi 100 milyon euro’ya değil 35 milyon dolar gibi bir rakama çıkacaktır. Projemizi tanıtırken “24 saat yaşayan bir stat” ifadesini kullandık çünkü tanıtımını etkili bir şekilde yapmayı hedefliyorduk. Şu an için stadımızın maketi dışında projelendirme ya da ihaleye çıkılma gibi bir durum söz konusu değildir” dedi.

Kurumsallaşma bitmedi
Asbaşkanımız, Trabzonspor’da başlatılan kurumsallaştırma çalışmalarının kendi dönemlerinde sekteye uğramadığını belirterek, “Sadece isimler değişmiş, yapı aynı kalmıştır. Bundan hiç şüpheniz olmasın” diye konuştu.

Seçim takvimi yok
Bazı konuşmacıların yönetim kurulunun bir seçim takvimi oluşturmasına yönelik taleplerine karşılık Sayitoğlu, “Seçim takvimi açıklamak gibi bir lüksümüz yok. Seçim Aralık 2007’de yapılacak. Ben gerek görsel gerekse yazılı medyada konuşan eski yöneticilerimizin üsluplarının yumuşatmasının gelecek dönemler için daha yararlı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Fatih Tekke’yi satmak istemedik”
Sayitoğlu yönetim kurulunun hiçbir zaman Fatih Tekke’yi satmak düşüncesiyle hareket etmediğini açıklayarak, “Ancak oluşan tablo kendisini satmayı gerektirdi. Biz onla sözleşme imzalamak için 1 hafta konuştuk. Kendisi bize ‘Haziran 2007’de çok sevdiğim Trabzonspor’dan ayrılacağım. Bunun için hem kulübün hem de benim menfaatim için lütfen beni gönderin’ dedi.” diye konuştu.

Kulüp isteğe bağlı organlarının faaliyetlerine ilişkin genel kurula bilgi sunmalarının ardından Başkanımız Nuri Albayrak konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi.

Kartal’daki benzin istasyonu
Öncelikli olarak Kartal Tesisleri’nde yapılacak benzin istasyonuyla ilgili üyeleri aydınlatan Albayrak, “İstasyonun imar izni alınmış olup önümüzdeki günlerde de ihalesini gerçekleştireceğiz. Hangi şartlarla ihale yapılacağını resmi internet sitemiz yoluyla kamuoyuna duyuracağız. İstasyonun 16 yıllık irtifak hakkının devri ve 16 yıllık işletmesini devredeceğiz. Kulübe ne kadar rant sağlarız onun peşindeyiz, başka hiçbir amacımız yok” dedi.

“Küstürmemek lazım”
Başkanımız sözlerini şöyle sürdürdü: “Trabzonspor’u yönetmeye talip çok fazla insan yok, bu nedenle talip olanları da küstürmemek lazım. Her yıl bir yönetimin seçilmesine hep karşı oldum. Biz de kulübü zor şartlarda devralmıştık. O dönemli moral-motivasyon çok bozuktu. Bu sene yine o kadar kötü olmasa da benzer bir süreçten geçtik. Sakat futbolcuların iyileşmesi ve uyum sürecini atlatmamızla birlikte inşallah özlenen Trabzonspor’u ikinci yarıda izleyeceğiz” dedi.

Marcelinho’nun bonservisi
Brezilyalı futbolcu Marcelinho’nun bonservis bedelini kendisinin ödediğini ancak bunu çok fazla dile getirmek istemediğini kaydeden Albayrak, “Dünyanın en önemli liglerinden birinde oynayan ve iki kez yılın futbolcusu seçilen bir oyuncuyu takımımıza getirdik” diye konuştu.

Trabzonspor TV kurulacak
Albayrak konuşmasında stadyum projesinin Trabzonspor’un cebinden para çıkmadan halletmeye çalıştıklarını ve 2007 yılı içinde Trabzonspor TV’yi kurmaya çalıştıklarını da açıkladı.

“Çıkar için gelmedim”
Trabzonspor’a siyasi ve ticari beklenti içinde olmadan geldiğini belirten Albayrak, “Kulübe faydalı olmak ve daha iyi yerlere getirmek için geldim” diye konuştu.

Bütçe kabul edildi
Konuşmanın ardından yönetim kurulunun faaliyetleri idari ve mali bakımdan 85'e karşın 144 oy ile ibra edildi. 2007 yılı tahmini bütçesi de kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde yapılan konuşmaların ardından Divan Başkanı Cengiz Çebi’nin konuşmasıyla 55. Genel Kurul sona erdi.
ben artık albayrak ve yönetimin dediğine hiç inanmıyorum itimat denen bir şey kalmadı bu dediklerini yapacağına ihtimal bile vermiyorum

6Şafak Aydın1
16.12.2006, 22:05
eger yeni bir stad yapilirsa ismide degisecekmi ?

ayrica avrupada ingilterede arsenalin stadi fly emirates(ucak sirketi), hamburg AOL -Arena, Bielefeld Schüco-Arena (schüco pencere,solar enerji vs. firmasi), Frankfurt Commerzbank-Arena ( frankfurtun en büyük bankalarindan) stadi oldu... bu isimlerden gelir kaynagi saglaniyor...bir sirket o isim hakkini belirli bir zaman icin satin aliyor..

Hamburg AOL-Arena diye anilsin diye AOL sirketi Hamburg kulübüne tonla para ödüyor atiyorum yilda 2 milyon euro 3 senelik etti sana 6 milyon euro.

Mustafa Ayazoğlu
16.12.2006, 22:07

ayrica avrupada ingilterede arsenalin stadi fly emirates(ucak sirketi), hamburg AOL -Arena, Bielefeld Schüco-Arena (schüco pencere,solar enerji vs. firmasi), Frankfurt Commerzbank-Arena ( frankfurtun en büyük bankalarindan) stadi oldu... bu isimlerden gelir kaynagi saglaniyor...

olmaz öle şey
HÜSEYİN AVNİ AKER

vazgeçilemez !

AYYILDIZ
16.12.2006, 22:11
stadın 35000 kişilik olacak olması güzel.

champions
16.12.2006, 22:13

ayrica avrupada ingilterede arsenalin stadi fly emirates(ucak sirketi), hamburg AOL -Arena, Bielefeld Schüco-Arena (schüco pencere,solar enerji vs. firmasi), Frankfurt Commerzbank-Arena ( frankfurtun en büyük bankalarindan) stadi oldu... bu isimlerden gelir kaynagi saglaniyor...bir sirket o isim hakkini belirli bir zaman icin satin aliyor..

Hamburg AOL-Arena diye anilsin diye AOL sirketi Hamburg kulübüne tonla para ödüyor atiyorum yilda 2 milyon euro 3 senelik etti sana 6 milyon euro.

eğer ciddi bi gelir kaynağı sağlanacaksa neden olmasın çokda güzel olur

frango
16.12.2006, 22:40
koongeyi sabahın 10undan akşamın 5.30 una kadar kesıntısız izledim
öncelikle bunu canlı yayınlayan trabzon tv ye teşekkür ediyorum...

konuşucak çok konu var ama kesinlikle beklenenden çok daha sönük bi mali kongreydi sokaklarda kahvelerde konuşanlar ne hikmetse kongreye gelmediler ama ben onları kongreye bekler ve ne dusunuyolarsa burda sölemeleri gerektiğini düşünüyodum ama gelmediler

littlebighorn
16.12.2006, 22:44
Kolay değil....

littlebighorn
16.12.2006, 22:48
neden böyle bütçenin açık verdiği belli utanmıyormu bu yönetim celalettine senelik bu kadar para vermenin nedeni ne acaba ben böyle yönetim anlayışı görmedin ondan sonra suçu kendilerinde nasıl bulmuyorlar bu yönetim başımıza daha çok iş açacak bunlarda Trabzonsporluluk sevgisi yok bana bunu kanıtlayamazlar
Celalettin'e bu kadar parayı veren sanırım bir önceki yönetim...

frango
16.12.2006, 22:50
anlayamadığım her kongreye katılan vede söz alan özkan sümer bu kongrede niye konuşmadı dahada önemlisi neden kongreye katılmadı...
bunun nasıl izah edileceğini bilmiyorum eğer klupte maaşla çalıştığı için gelmedi derseniz bunuda onaylamam ne olursa olsun özkan sümerin bu kongreye konusmasada katılması gerektiğini düşünüyorum

Berk Akçay
16.12.2006, 22:53
Ziyaeddin doğan giderse yönetim güya bütün yükü hatalrı ona yüklemiş olur yanlış olur

Cafer KILIÇSOY
16.12.2006, 23:01
Ben isterdim ki mali genel kurul olağanüstü genel kurul olsun. Trabzonspor'a bu aşamada yararı olmasada, güven tazelemek açısından iyi olurdu.

Benim sahsi görüşüm ikinci yarıdada hiçbirşeyin değişmeyeceği. Yönetimin paralı olması herşeyi halletmiyor. Yöneticilik kabiliyet ister. Özkan Sümer'in parası yoktu ama bu yönetimden çok daha iyiydi. Ayrıca Mali Genel Kurula bugün nasıl katılmaz anlamıyorum.

Transfer politikası yalnış olan bir yönetim herzaman başarısızlığa mahkumdur. ALLAH sonumuzu hayırlı etsin.

Emorfo
16.12.2006, 23:01
Genel Kurul sonunda neler netleşti onlara bakalım.
- Benzin istasyonu projesi netleşti. İmar izni alındı. İhale varmış yakında. 16 yıllığına kullanım bedeli satılacak. Bir nevi arazi kiraya verilecek. Burdan 15 trilyon felan gelir bekleniliyor.
- Stad Projesi'nde sona yaklaşılmış anladığım kadariyle. Albayrak sözüm söz diyor. Trabzonspor'un cebinden kuruş çıkmadan hatta cebine para girecek şekilde yeni dtadı yapacağız diyor.
- 2007'de Trabzonspor Tv'nin yayına geçmesi planlanıyor.

Şimdi gelelim değerlendirmeye. Başa dönecek olursak Yönetim büyük vaadlerle geldi. Bazı arkadaşlarımıza bu vaadler inandırıcı gelmiyor. Bazıları bu yönetim seçildiğinden beri karşı cephede. Albayrak seçilirken yıldız dedi, stad dedi, gelirleri arttıracaz dedi vs vs. İcraatlara bakacak olursak. Başkan yıldız sözünde durdu. Ali Ağoğlu ne oldu Allah bilir onunda bir yıldız sözü vardı. Keşke yıldız sözünü tutmasaydı. Seçildiği günden veri yazıp çiziyoruz. Trabzonspor'a yıldız mıldız lazım değil. Bozar bizi uyum sağlayamaz felan. Ama malesef o gün marcilinho alındığında havalarda uçanlar bu gün marcelinho kazmadır bu yönetim yalancıdır felan diyor. Garip bir durum söz konusu. Hoca seçiminde büyük bir yalnış yapıldı... Şöyle bir durum gözlemledim. Yönetim iddialı geldi ilk çatlak 6 ay sonra hoca olayında ortaya çıktı. Geçmiş yönetimlerin hatalarından hiç ders alınmamış. O günden bu güne Hacıosmanoğlu, Sayitoğlu gerginliği rekabeti uyumsuzluğu devam ediyor. Bunun en büyük nedeni de listelerin grupların etkisinde kalalınarak yapılması. Nuri Albayrak iyi niyetine ben şahidim, bazı arkadaşlarımızın eleştirdiği gibi, siyaset, rant, reklam gibi bir derdi yok. E tabi sonuçta Trabzonspor başkanıysanız birazcık forsunuz olacak. Ama malesef iyi niyetinin cezasını çekiyor. Herhalde şimdi biraz uyanmıştır. Açıkcası bu sezondan çok fazla bir şey beklemiyordum ama böyle kötü duruma da düşeceğimiz aklıma gelmemişti. Lazaroni transfer edilince az olan ümitlerimde gitti. Ziya Doğan'la biraz umutlanır gibi olduk yine toparlayamadık. Baktığımızda takımdaki futbolcular bireysel özellikleri bakımından çok kötü değiller. Ancak yalnış transfer politikalarının kurbanıyız şu anda. Takım olamadık ve bu yapıyla biraz zor oluruz. Yeni transfer edilen futbolcularla yapılan sözleşmeler çok fena. Yukarda verilen rakamlar doğruysa pes doğrusu. Buna hiç gerek yoktu. Trabzonspor sezon başında yıldız mıldız almayıp lazaronilerin peşinde koşmadan enazından beğenmediğimiz ziyayı lig bitince takımın başına getirseydi. Az paraya çok iş yapılmış olacaktı bu kötü durumada düşmeyecektik. Burda bariz şekilde yönetim hatası var. Genel kurulda Ali Kemal Aktürk'ün konuşması çoş hoşuma gitti. Sabah erken kalkıp kulübe ilk giden açıklama yapıyor :) Daha öncede eleştiriyordum bu durumu. İş yerinde gazetecilerle demeç veren röportaj veren araba galericileri ve mermercileri vardı. Hemide şirketlerinin tabelalarının önünde oha felan yani. Reklam sınır tanımıyor.
Sonuç olarak geçmiş yönetimlerin benzeri bir yönetim söz konusu, aşk, ihtiras, entrika dedikodu, yalan, dolan bunda da var. Bunlara artık alıştık, başından beri benim için önemli olan stad olayıdır. Trabzonspor hep bir atılım yapmak zorundadır diyorum. Eğer stad yapılırsa Trabzon'da çok şey değişecek. Bunu fenerbahçe'den biliyorum. 800 kişiye oynayacan fenerbahçe bu gün her maçını 40 bin kişiye oynuyor. Trabzon'un ekonomik durumunu felan öne sürmeyin. Trabzon'da hali vakti yerind egençler adamlarda maça gitmiyor bu bilinen bir gerçek. Yeni stad herşeye bir hava getirecek. Bu yüzden 3 sene saha sonuçları bakımından bir şey beklemediğimi daha öncede yazdım. Artık günlük düşümüyorum günlük düşüne düşüne bu hale geldik. Yine daha önce yazdığım gibi bu yönetim bu sözünü yerine getiremezse Trabzonspor tarihinin en sahtekar yönetimi olarak tariha geçecekler ve iki cihanda da ellerim yakalarında olacak hakkımı da helal etmeyeceğim.
Başkana bu kadar fazla yüklenilmesine anlam veremiyorum. Yok siyasetmiş yok bilmemneymiş, peki ben bunu neden göremiyorum Atay Aktuğ'a da saldırdık ama hiç kimse siyaset konuşmadı, bende istifasını istedim ama siyaset öne sürmedim. Sanırım Albayrak'ın en büyük sorunu başbakana yakın olması tüm mesele bu. Öyle garip düşünceler var ki, Öyle komplo terorileri var ki anlamakta zorluk çekiyorum, yan ben çok safım gerçeği göremiyorum ya da bu arkadaşlarımız hakkatten kafayı yedi. Nette çok fazla gaza geliyorsunuz bazı olayları bilmeden ahkam kesiyorsunuz, gündemi Trabzonspor'u çok iyi takip etmiyorsunuz kulak dolma laflarla hareket ediyorsunuz. Burası ağlama veya hakaret etme mekanı değil ha onu da yapacaksanız adam gibi yapın alın cezanızı rahatlayın. Burda fikirleri düşünceleri paylaşmaya çalışıyoruz. Bu foruma fitneyi fesatı sokmaya çalışan arkadaşları çok iyi biliyorum. Bu yönetimler gelip geçicidir, has olan taraftardır. Biribirine sahip çıkması gereken taraftardır. Bu gün gergin ortamın en büyük nedeni Trabzonspor'un lig sıralamasındaki yeridir. Sezon öncesinde milyonlarca taraftarımızın hayallerinin yıkılmasıdır, kendilerini aldatılmış hissettikleridir. Herşey saha sonuçlarına kilitlenmiş, yönetimler ne yaparlarsa yapsınlar saha sonuçları iyi olmadığı zaman işleri çok zordur. Bu yönetim seçildiği gün stad için 3 sene ben umudumu kestim zaten, ha böyle yüz kızartıcı sonuçlara da katlanamıyorum malesef.
Bu günki genel kurulu elimden geldiğince takip ettim izledim. Sinirler gergin herkes yönetime yükleniyor haklı olarak. Bu ortamda başkanın yeni stad, Trabzonspor tv ve diğer açıklamalarının havada kalacağını veya yüzlerce sinirli insana bakarak yalan söyleceğini düşünebiliyor musunuz. İsteyen istediği gibi düşünebilir pek tabiki. Ama ben günlük ve saha sonuçlarına göre hareket etmiyorum ne kadar sinirlensemde kendime kabul ettirdim bu durumu. Varsa yoksa stad...
Çözüm olayına gelirsek, yalnış transferler yapıldı daha fazla yalnış transfer yapmamak için yöneticiler bu işten uzak dursun. Şu saatte bir hoca değişikliği işe yaramaz, Ziya Doğan'la yola devam fakat birileri bu adama Trabzonspor'un 7 kişiyle defans oynayamayacağını anlatması lazım. Takımı sürekli hücumu düşünen bir yapıya getirmeli. Yönetimde çatlak sesler kesilmeli, herkes işine bakmalı. başkan yöneticilere konuşma yasağı koymalı. Trabzonspor'un mali yapısını düzeltmek için Musampa, Marcelinho gibi gereksiz futbolcular sezon sonunda gönderilmeli böyle saçma sapan sözleşmeler olmaz. Bu konuda teknik ekibinde görüşleri önemli tabiki. Ama benim gördüğüm Musampa ve Marcelinho'nun sorumluluk almak istemedikleri Trabzonspor'un başarısının pek umurlarında olmadığı, ununu elemiş eleğini asmış halleri var. Genel kurulda adı geçen projelerde somut gelişmeler görmek istyoruz;
- Sezon sonunda stada kazma vurulsun
- Trabzonspor Tv projesi havada kalmasın, gerçekten bu bilnçsiz taraftarı adam edebilir böyle bir tv. Çok Çok önemli.
- benzinlik midir nedir ne olacaksa olsun artık.
- Kulüp şeffaf olsun, kısır çekişmeler içerisine girilmesin.
- Yöneticiler sorumluluklarını yerine getirsinler, medya yasaklansın bu adamlara. Şöret budalası oluyor hepsi.
- Laf değil icraat istiyoruz,

frango
16.12.2006, 23:05
atay aktuğa o gün saldıranlar 2 mağlıbiyette istifasını ısteyen trabzonun önde gelen bürokratları kongre üyeleri taraftar grupları şimdiki durumda neden ses çıkarmıyolar ve neden bu mali kongrede seslerini çıkarmadılar

konuşanlarda hepsi kendi dönemini övdü yok 96 da şöyle yok 2000 kongresi böyle yazık ey büyük trabzonsporum çok yazık kimsenin derdi trabzonspor deyil herkes kendi çıkarlarınde ve reklamında.....

littlebighorn
16.12.2006, 23:16
Trabzonspor gibi bir takım ne için olursa olsun öyle 3 sene falan rölantiye alınamaz. Bunu düşünmek bile ürpertiyor beni. Bizim kurtuluşumuz en kısa sürede saha içi başarılara ulaşmaktan geçer.

Ayrıca bu yönetim anlayışı ile stad projesine başlamanın çok daha kötü sonuçları olacağını düşünüyorum.

Saygılar

frango
16.12.2006, 23:20
her kongrede olduğu gibi neden söz alanlar aynı kişiler oluyo başka nıye kımse söz almıyo her kongrede ayni insanları aynı şeyleri duymaktan ben sıkıldım allahtan kongrenin sonlarında yeni yüzlerde çıktı konuştu ama ancak temenniler bölümünde konuştu onlarda

macka61
16.12.2006, 23:40
albayraka artık hiç güvenim kalmadı onun iyi niyetli olduğunuda sanmıyorum bence rant için gelmiştir verdiği hiç bir sözü tutmadı yanlış hatırlamısyorsam geçen sezon bittiğinde yani bu sezon stada kazma çakılacaktı ama çakılmadı yıldız diye marcelinho ve musampayı kakaladılar yıldızımızı tutmadılarkulüb mali açıdan baya borç içine girdi kısacası bu yönetimden bir şey olmaz ama inşallah ben yanılırım o zaman albayrakın köpeği olurum

fever_TS
16.12.2006, 23:50
Allah buyuk inşallah bunların hepsi olurda artı olarak sprotif başarı da gelirde bir de dünya batmadan bunlarıda görürsek başka birşey istemem Allah'tan ömür boyu mutlu yaşarım :)

coker
16.12.2006, 23:51
Kimse zaten başkandan: ''Evet ben rant için, siyaset için geldim. Bu gidişle gerçekten küme düşeceğiz!" demesini beklemiyordu. Ama hatalarını kabul edip onurlu bir şekilde çekilmek bundan sonra o şahsın yapabileceği en büyük taraftarlıktır...

yağız61
17.12.2006, 00:10
peki sonuç ne oldu arkadaşlar?hangi kararlar alındı?bilen yazsın.

6Şafak Aydın1
17.12.2006, 00:16
peki sonuç ne oldu arkadaşlar?hangi kararlar alındı?bilen yazsın.

sadece vaadlar verildi...bir degisim yok..
Emorfo nun yazilarini takib edersen cok güzel dile getirdi..

ahmetansu61
17.12.2006, 01:21
atay aktuğa o gün saldıranlar 2 mağlıbiyette istifasını ısteyen trabzonun önde gelen bürokratları kongre üyeleri taraftar grupları şimdiki durumda neden ses çıkarmıyolar ve neden bu mali kongrede seslerini çıkarmadılar

konuşanlarda hepsi kendi dönemini övdü yok 96 da şöyle yok 2000 kongresi böyle yazık ey büyük trabzonsporum çok yazık kimsenin derdi trabzonspor deyil herkes kendi çıkarlarınde ve reklamında.....

bunun nedeni cok açık murat bunu başkan antalya maçıydı sanırım o maçtan sonrada açıkladı. sipiker soruyor genel urula seçim maddesi koydurcakmısınız diye. nuri albayrak da öyle bişe yok ayrıca böyle bi talepte bulunanda yok dedi.
niye yok peki nuri albayrak klubumu 22 trilyon (bu daha da artacak heralde) borca soktu. şimdi söyle bana hangi aklı selim bu klube ben başkan olurum diye cıkailir. kim ben bu klubu düzlüğe cıkarırım diyebilir. o yüzden millet başkanım sen gitme ama içinde çatlaklıklar var bari onları gider diyor. şuan malesef sahipsiz kaldık.
ben sana başka bişe diyim. bu iskender önal geçen sene demedimi " nuri albayrakta vaadediyor ama ortada bi projesi yok ama benim projelerim hazır ve işi bilen yönetimimde hazır" nerde bu projeler nerde bu işi bilenler.
projesi olan endine saklıyor ben yönetici yada başkan olursam cıkartırım diye. yada tam tersi bazısı projesini götürüyo bu seferde bizim yönetimimiz sen bizden değilsin olmaz diyip istemiyor. trabzonspor bu kafayla bi yere gidemez. asıl genel kurul bu projelerin ortaya cıktığı tartışıldığı gerçek hayata sokulması için çaba gösterilen yer olmalıdır. yoksa bizde klubun borcu olduğunu takımın kötüye gittiğini biliyoruz. papanlık yapmayalım allah aşkına..

Çebi
17.12.2006, 01:24
Gördüğüm kadarıyla bütçe hakkında pek yorum yapılmamış…

İbra edilmesine rağmen sunulan tahmini bütçenin gerçekleri yansıtmadığı fikri dillendirildi hemen herkes tarafından. İbra edilmesindeki en büyük etken aleyhte görüş bildiren çoğu üyenin çekimser oy kullanması. Belki de en sert konuşmayı yapan Yusuf Ziya Yılmaz’ın oylama sonrası mikrofonlara “Kabul edip kendi düşüncelerimle çelişemezdim, etmeyip bu sıkıntılı ortamda kulübe hiçbir hazırlık yokken kaos ortamı hazırlayamazdım” ( Tüzüğe göre, Genel Kurul'da faaliyet ve denetleme raporunun ibra edilememesi durumunda yönetimin olağanüstü genel kurulu toplama kararı alması gerekiyor. İşin adli süreci olayın diğer boyutu ) … Benzer açıklamaları Ongan ve Bali de yaptı…Yani insanların içine sinen bir bütçe mevz-u bahis değil…

Gelir giderleri dengeleme adına tahmini bütçede yapılan oynamalar da kimsenin gözünden kaçmasın;

Benzin istasyonu projesi;

16 yıllığına kiraya veriyorsun 16 yıla yayılması gereken bir gelirken bunu tahmini bütçeye tek kalem olarak geçiyorsun, yani önümüzdeki yılın tahmini bütçesine 15 trilyon olarak yazılmış benzin istasyonu geliri; fakat bu gelir önümüzdeki yılın değil 16 yılın geliri…Hedef rakamları dengelemek…Ama sen bugün kendin neden olduğun bu borçları 16 yılı satarak kapatıyorsun…Yarın satabilecek,kiralayabilecek bir benzin istasyonun olmayacak; aynı şekilde satabilecek bir Fatih Tekke’n…Bu oyunu görmezlikten gelmeyelim; 16 yılı sat, 1 yılın gelirine yaz; olmaz öyle şey…

Yine bakıldığında tahmini bütçedeki tüm giderler net iken gelirler konusunda afaki bir talo çizilmesi. Mesela Avrupa Kupaları için 1.5 trilyon gelir yazılmış, benzin istasyonu için 1/16 olması gerekirken tamamı geçilmiş, transfer gelirleri, stat reklam gelirleri vs…Tamamıyla giderleri dengeleme adına rakamlarla oynanmış… Bakmayın ibra edilmesine; yukarıda belirttiğim düşünceden dolayı 145’e 85’te kalmıştır durum…Bu bile Trabzonspor tarihinde bir ilktir.

Yönetim tarafından yapılan açıklamalar, cevaplar tatmin edici olmamıştır. Net açıklamalar gelmemiştir. Kulüp başkanımız üyelere verilen kitapçığın ilk sayfasını okuyarak bir nevi dalga geçmiştir insanlarla…Şu ortamda pembe tablo çizmenin anlamı yok; neyin ne olduğunu herkesin gördüğü, Trabzonspor’un felakete sürüklendiği bu ortamda hala hiçbirşey olmamış gibi davranmak insanların duygularını hiçe saymaktır. Başkan bütçe eleştirilerine net cevaplar vereceğine çıkmış şansızlıklardan, takımın tam kadro sahaya çıkamamasından ondan bundan bahsediyor. Hüseyin topa vurmuş da top direkten dönmüş Fb maçında. Futbolun adaleti yokmuş…Adam sana benzin istasyonu diyor, stat diyor o diyor bu diyor sen neden bahsediyorsun.

“Şu an için stadımızın maketi dışında projelendirme ya da ihaleye çıkılma gibi bir durum söz konusu değildir” diyor Sayitoğlu…Fakat projeler bölümünde hala stadyum projesi ilk sırada…Geçtiğimiz yıl her maçın ardından mikrofonlara “maçlarımızı nerde oynayacağımıza taraftarımız karar verecek” vb açıklamalar yaparken başkan, Sayitoğlu resmi siteye “Fatih Stadı da alternatif olabilir” açıklaması gönderirken 5 yıl sonra yapılacak stadı mı konuşuyorlardı. İşler kötü gidince koydular önümüze maketi bir de çıkıp maket dışında bir şey yapmadık deme cureti gösteriyorlar…Bu maketin maliyeti de 150.000 USD…Başladık gs gibi maket yapmaya sonumuz hayrolsun!

“Stat inşa maliyetlerinde bugün kişi başı 1200 dolar gibi bir fiyat vardır. Bizim de 35.000 kişi olarak düşündüğümüz yeni stadyumumuz söylendiği gibi 100 milyon euro’ya değil 35 milyon dolar gibi bir rakama çıkacaktır.” Gelelim bu açıklamaya…Sunduğunuz makette sadece stad mı var? Hani 24 saat yaşıyordu stad…Alış veriş merkezleri vs…Hem verdiğiniz rakamlarla bile maliyet 45 milyon usd ye yaklaşıyor…Söyledikleri bile çelişiyor vaadleriyle…Zaten bunun ardından sadece maket yapıldığını, maketten başka somut adımladığını da inkar etmiyorlar…

Hani 15 gün içinde cevap veriyordunuz 150.000 USD verdiğiniz maketçilere?...

Yusuf Ziya Yılmaz’ın konu hakkındaki değerlendirmesini de bu noktada hatırlatayım;

“Neyle yapacaksınız, nasıl yapacaksınız? Trabzon'un gerçeklerini hesaba kattınız mı, stadın altındaki büfeyi 150 ytl ye kiraya vermeye zorlanırken kimi yap işlet devret modeliyle buraya yatırım yapmaya ikna edeceksiniz. Kasadan para çıkmayacak diyorsunuz, projeniz nedir, kiminle paylaştınız…Ülkenin en değerli yerlerinden birindeki Ali Sami Yen için GS yıllardır formül bulamazken siz bu büyük yatırımı buraya nasıl yaptıracaksınız yap işlet devret modeliyle. Maketlerle, resimlerle halkı oyalamanın ne anlamı var”

Sonuç olarak ibra edilse de bütçe konusunda ciddi sıkıntılar vardır, bugünü, bu ibrayı güvenoyu olarak değerlendirirse yönetim iyice çamura batarız. Bu ciddi bir uyarıdır, ciddi adımlar atılması gerekir. Hala hiçbirşey olmamış gibi davranır, hatayı kabullenme erdemi göstermemeye devam ederlerse içinden çıkılamayacak bir ortama gireriz. Mevcut gidişat, verilen rakamlara gerçekçi mantıklı bakıldığında bütçe açığı 25-30 trilyon civarında…İyi niyetli olabilirsiniz eyvallah ama yetmez. Herkes iyi niyetli Atay da Özkan da…Ama yanlışları nedeniyle bugün orada değiller. Başarılıysanız kalırsınız başarısızsanız gidersiniz. Basına, üyelere iyi niyetliyiz biz de çok üzülüyoruz, eleştirmeyin destek verin demenin anlamı yok…

Travelair
17.12.2006, 01:55
Sponsor değil devlet

gs devlete yaptırıyor stadını. Hem de bedavaya. Kimse ne olduğunu çözemiyor(!) Herkes 3 maymunu oynuyor. feybe bişey demeye çalışıyor Polat çıkıyor bizim de bildiklerimiz var haa diye susturuyor. Ya manisa ya da kayseri takımlarından biri 30bin kişilk stadını gençlik ve spor genel müdürlüğü ile birlikte yaptırmaya başladı bile. Biz stadın sahibi olacağız da ne geçecek elimize? bence yanlış yoldayız. devletle anlaşıp adil bir anlaşmanın yollarını aramalıyız. Yoksa sponsorlara kaldıysak, korkarım yıllık ödenek bittiği zaman yarım kalır o inşaat 20 senede biter. Stadı bizim yapmamızın ne tür bir avantajı olabilir? Trabzonspor Trabzon'un bir tanesi başka takım mı kapacak elinden?
Şurda Ülker'i eleştiriyoruz 1 milyon dolar senelik sponsorluğu çok az diye. Şurası belli ki o sponsor yap işlet devret modeliyle gelirse stad gelirleri de onlara kalacak.

Yani; yeni stada geçme isteğimizin nedeni olan gelir kaynağımızı en az 15 sene ipotek edeceğiz, kullanamayacağız. O zaman ne anladım bu işten? Avni Aker devletin stadı ve stad eskidi. Devletin stada sahip çıkması ve yeni bir stadın diğer örneklerde olduğu gibi devletin önderliğinde yapılması lazım. O stadda da gerekli düzenlemeler pekala yapılabilinir, devlete de kira ödemeye devam edebiliriz. Yoksa sponsporların yap-işlet-devret modeli ancak bunu tolere edebilecek devlet kurumları için uygun bir model olabilir (baraj, yol vb) Oysa daha bütçe dengesini bile seneden seneye oluşturamayan bir kulüp için "Size su getireceğim, çeşme yapacağım ama 15 sene su içmek yok" demek hiç de mantıklı değildir

6Şafak Aydın1
17.12.2006, 02:37
yanlis yazmisim..........1 milyon avro olacakti.....

off off...

bilgileriniz icin tesekkür...Demek durumlar böyle haa...

Yanliz anlamadigim bir-iki detay var...

biri Yusuf Ziya Yilmaz yazdiginiz gibi demisse hani "beceremiyorsunuz ama kimse olagan genel kurula hazir degil, cekimser oylar falan "

E peki ne diye cikiyorsun o zaman ortaligi gerginlestiriyorsun ? Önce atliyor ortaya sonra geri cekiyor...

digeri 150.000 USD makete verildi biraz abartili bence yani fotomacin haberine benzedi biraz

Stad icin ortada hic bir formül yok yada karanlik isler ceviriliyor ki net bir plan olsa AHA BUDUR DENIRDI fakat karanlik isleri de beceremez bu yönetim...

Bu yönetim bizi bitirecek...

Çebi
17.12.2006, 03:07
digeri 150.000 USD makete verildi biraz abartili bence yani fotomacin haberine benzedi biraz

bütçede şuana kadar yeni stad projesi için harcanan mebla 150.000 usd olarak gösterilmiş.E ortada maketten başka bişey olmadığını söyleyende mevcut asbşkan..Yani Fotomaç haberi değil, bizzat yönetimin faaliyet raporunda bu rakamlar...

6Şafak Aydın1
17.12.2006, 03:09
anladim kardes. hayirlisi olsun.

Gökhan Bozyiğit
17.12.2006, 09:52
Özkan hocanın dediği gibi yıldız isteyen gökyüzüne baksın ben kayan yıldız istemiyorum. ben daha yıldız olmamış ama kumaşı olan adam istiyorum stepanov gibi şimek gibi admları getirin bu klube.

Ahmet 2 cümlede transfer politikamızın nasıl olması gerektiğini özetlemişsin. Nasıl daha önceden kadromuzda Trabzonlu olmasa bile genç yaşta Trabzon'a gelip burada piştiği için Trabzonsporluluk ruhunu taşıyan oyuncular varsa (Ör: Orhan Çıkrıkçı, Şota, Ünal) yine öyle olması lazım. Yoksa adam 30 yaşına gelmiş emekli olmuş gibi top oynuyor bir heyecanı, kanıtlayacak bir şeyi kalmamış oynamaması normal tabi.

Stad yapılırsa ismi "Albayrak Arena" olarak değiştirilir mi acaba?

kuzey_lee
17.12.2006, 11:38
kartaldaki benzin istasyonu hangisi ya ? ordada kaliyorum ...bilgisi olan varmi ...

yıllık 2 milyon dolardan fazla kar etmesi beklenen,amma ve lakin 7-8 milyon dolara uzun süreliğine kiraya verilecek olan,pendikten bostancıya kadarki sahil şeridinde tek olacak olan benzin istasyonu..

yllık 2 milyon dolardan 8 milyon doları 4 senede alırsın..ama sen 16 seneliğine 8 milyon dolara birilerine kiralarsan burayı,ben de seni tebrik ederim..

çebi'nin son sayfada yazdığı bütçeyle ilgili yazıyı okumamıştım..yazımı editliyim.

bütçe konusunda gerçekten çok komik şeyler söyleniyor.bu benzin istasyonundan gelmesi beklenen 7-8 milyon doları 2 ay önce açıkladıkları 22 trilyon zararı kapatmak için kullanacakları çok açık..bunun yanında mevcut sportif başarının sonucu olarak naklen yayın ve havuz gelirlerindeki düşüşü de hiç hesaba katmamışlar.artı bitecek olan sponsorlukların yerine aynı maddi kazancı getirecek yeni sponsorluklar yapılamayacağı da gayet açık ve net..

stad olayı için de ''kesinlikle öyle bir niyetleri yok'' diyeli 2 aydan fazla oldu.haşim sayitoğlunun kritik cümlesi sözümüzü doğruluyor.birileri hala stad yapılacak diye kandırıladursun..

taraftarlar birliği başkanının genel kurulda söz alması bence gayet iyi bir gelişme.ama gönül ister ki sadece taraftarlar birlği başkanı söz almasın,alırsa da birilerini pohpohlamasın..ben de gidip söz alayım,sıradan bir trabzonspor üyesi vatandaş da söz alsın,konuştuğu zaman kimse öcü gibi bakması..

kutoz
17.12.2006, 12:09

Çebi, Trabzon'da ve tribünün has yerinde olan birisi olarak konuya açıklık getirdiğin için sağol... Daha öncede söylediğim gibi, Trabzonspor Taraftarlar Derneği başkanı, benim sesim olamaz... Yönetimin düşünceleri doğrultusunda hareket eden insan, benim sesim olamaz.

Ankaraspor maçından sonra, BMN/Ankara olarak yönetimi istifaya davet ettiğimizde de, taraftarlar derneği başkanının bize tepkisi, onun hangi rüzgara kapıldığının göstergesiydi...

Yukarıda Fatih'in söylediği gibi, böyle bir misyona sahip birisinin kongrelerde söz alması gerçekten güzel. Fakat, sanki bütün Trabzonspor taraftarı da kendisi gibi düşünüyormuş gibi söylemde bulunması, birilerini yanlış yönlendirmektedir.

keles76
17.12.2006, 15:16
futbolcu fiyatlarının yüksek olmasının sebebi her iyi görünümlü türk topçusuna geyse feybe vede bejeke çok astronomik fiyatlar teklif etmesi böyle olunca ve Atay aktuğ yönetimi söz verdiği için trabzonda trilyonlar celo gibi adamlara dağıtıldı şimdi sen celoya trilyon verince başkalarıda ister ve daha kötüsü yabancılar bu durumdan rahatsız olur sen syzmeksin nasıl celonun yarı parasına oynarsın polonya milli takımı topçusu böyle kim ve ne niyetle alındığı belli olmayan topçulardan az kazanırsan sorun yaparsın aşağılanmayı kaldıramazsın.
Benim fikrim geldi: celo, çağdaş, musa , mustafa ,fakyeli gönderelim hem bu takım artık şampiyonda olamaz yerlerine genç iş yapaca istanbul takımında oynamamış topçu alalım vede syzmek, yattara ve stephanova gelecek sene geçerli olacak şekilde iyileştirme yapalım marcedende indirim isteyelim.

6Şafak Aydın1
17.12.2006, 16:54
bu kadar acemi olunmaz, bu kadar acemice bir kulüp yönetilemez.

Kafama iyice takilan önemli bir nokta var:

Manesetlerde "Albayrak gürledi" diyor. Stad konusunda "Bu Albayrak.Sözüm sözdür diyor."

E mali tabloda, aciklari kapama planlarida ortada. Bastan beri bu kadar büyük konusan ve köseye sIkIstigi zaman yine ayni "büyüklükte" konusmaya devam eden ve koltuguda birakmayan Bu Nuri Adamcagiz bu isin icinden nasil cikacak? ( kulübümüze oynanan kisisel, Siyasi, cok aci ve büyük bir oyun olmadigini umuyorum)

Oyuncularimiza yapilan haksiz ve adil olmayan ödemeleri nasil düzeltecek ki 3 liraya oynayan oyuncuya kusura bakma kardes sana cok ödemisiz sana artik 2 lira ödiyecegizmi diyecek ? Bu oyuncu böyle birsey sözkonusu olduktan sonra daha ne kadar oynar ve nasil oynar...

Kocaman bir patlama olmadan ve arkadasin dedigi gibi isten anlayan bir yönetim kadrosu ve piskin, reformcu bir baskan olmadan hic bir degismez. Yolun devami zaten genel kurul.

Badaloğlu
17.12.2006, 19:23
Çebi, Trabzon'da ve tribünün has yerinde olan birisi olarak konuya açıklık getirdiğin için sağol... Daha öncede söylediğim gibi, Trabzonspor Taraftarlar Derneği başkanı, benim sesim olamaz... Yönetimin düşünceleri doğrultusunda hareket eden insan, benim sesim olamaz.

Ankaraspor maçından sonra, BMN/Ankara olarak yönetimi istifaya davet ettiğimizde de, taraftarlar derneği başkanının bize tepkisi, onun hangi rüzgara kapıldığının göstergesiydi...

Yukarıda Fatih'in söylediği gibi, böyle bir misyona sahip birisinin kongrelerde söz alması gerçekten güzel. Fakat, sanki bütün Trabzonspor taraftarı da kendisi gibi düşünüyormuş gibi söylemde bulunması, birilerini yanlış yönlendirmektedir.

Hadi tribünlerde bir şekilde insanları susturuyorsunuz peki sandık önümüze gelince ne olacak?:mad:

Cafer KILIÇSOY
17.12.2006, 19:49
Nuri Albayrak ve ekibi yöneticiliğin 'y' sini bilmiyor.Ama cokta uyanıklar.

Düşündüler ''Kongrelerde bize en fazla eleştiriyi kim yapar'' diye. Özkan Sümer. Hemen altyapının başına getirdiler susturmak için. Bizi istifaya kim davet eder. Taraftarlar. Hemen derneğe koltuk takımı , plazma tv. Oda tamam. Şimdiki korkum ne biliyormusunuz, yakında Y. Ziya Yılmaz'a ve İskender Önal'ada yöneticilik teklif eder bunlar.

Şu çok iyi bilinmelidir ki, bugün yönetimi haklı görenlerin yarın seçim zamanı yönetimi eleştirme hakları yoktur. Zira bu yüzsüzlüğün daniskasıdır. Trabzonspor hiç bu kadar kötü bir durumda olmamıştı. Yönetim çıkıp iyi işler yaptıklarından bahsediyor ama Trabzonspor günden güne eriyor ve bunu kimse görmüyor.

Göz göre göre Trabzonsporu bitirmeye çalışanlara, iki koltuk bir plazmaya Trabzonsporu hiçe sayanlara, diğer kongrelerde ahkam kesip bugün susanlara (Özkan Sümer'e) yazıklar olsun

Travelair
17.12.2006, 20:45
Eyvah bütçe açığı 22 trilyonu buldu başkanım nereye gidiyoruz?

Yahu telaşlanma! 2 ay içinde hazır kaynağı...

-E ne yapacağız?

-Benzin istasyonunu 16 yıllığına kiralıyacağım...

-Ama başkan sezon sonuna kadar artar bu bütçe açığı?

-Yahu tasalanma? 24 seneğine yaparız anlaşmayı olur biter? :eek:

frango
17.12.2006, 21:09
başkan ve sayitoğlundan özelliklede başkandan beklediğim açıklamaları yapmadı kongreye giden hiç kimse başkanın yaptığı açıklamalardan tatmin olmadı

salihismet
17.12.2006, 22:19
Bence herkes tatmin oldu, bol bol birbirine $erefsiz diye bagirtilar, eger bunlar stadi yapsinlar, Almanyadan Türkiyeye kadar e$ek gibi anirmasam .......Birakip gidecekler ve aynen $öyle diyecekler: Yapacaktik fakat ömrümüz yetmedi.

TSelif
17.12.2006, 23:09
Eyvah bütçe açığı 22 trilyonu buldu başkanım nereye gidiyoruz?

Yahu telaşlanma! 2 ay içinde hazır kaynağı...

Telaşlanma doğru dedi.Elinde Yattara , Stepanov ve Gökdeniz var....Olmadı satar :mad:

salihismet
18.12.2006, 00:22
Telaşlanma doğru dedi.Elinde Yattara , Stepanov ve Gökdeniz var....Olmadı satar :mad:
Ya orasi Dinkonun ahirimi, bunlardan takimi kurtarmanin hic mümkünü yok mu? O futbolculari satarak takimi bende idare ederim, bunlara ne gerek var?

ahmetansu61
18.12.2006, 00:52
valla trabzonspor başkanlığının bir belei olmalı. hem bu bedel az buz da olmamalı. yoksa eğer bu klup gelir giderlerle yönetiliyosa başkanlığa talip olmayacak trabzonlu tanımıyorum.
herkesin bi fiyatı vardır. bu fiyatın üstünde bi fiyatla biri gelirse neden satılmasın tabi. yani yattara benim gözümde en az 20 milyon dolarlık adamdır. bunun üstünde gelen varsa satalım derim herzaman. kimsenin turşusunu kurmayacaz. zaten trabzonspor yattara gibi stepanov gibi getirdiği topçuları yıldız yapı bunlardan para kazanan bi takım olursa başarılı olur. bunuda böyle bilmek gerekir.

My
18.12.2006, 01:10
Ya orasi Dinkonun ahirimi, bunlardan takimi kurtarmanin hic mümkünü yok mu? O futbolculari satarak takimi bende idare ederim, bunlara ne gerek var?

Yalnız arada bir fark var. Sen o futbolcuları satarak idare edebileceğini söylerken onlar satsa dahi idare edecek umudunu veremiyorlar. Fatih TEKKE'yi sattılar da ne yaptılar? Gelen parayı 44 kalem (yanlış hatırlamıyorsam) idari gidere harcadılar. Kulübün geleceğini pazarlıyorlar. En büyük korkum geleceğimizi yani gelecekte de gelir getireceklerimizi ederinden çok düşüğe sırf günü kurtarmak için elden çıkarmaları.

My
18.12.2006, 01:42
Nuri ALBAYRAK'ın Marcelinho transferini açıklamasını izledim tvde. Başkanın da belirttiği gibi bu transferin sadece 2.325.000 euroluk kısmını başkan cebinden vermiştir. Ve masaya vura vura ben "bunun haricinde bir söz vermedim" dedi. Yani Marcel için nede olsa ALBAYRAK'ın cebinde çıktı diye aklınızdan geçirmeyin. 3 yıllık anlaşmanın sonucunda bizden alacağı parayı yine biz ödeyeceğiz. Yani burada iğne başkana çuvaldız yine bize girmiştir. Saol başkanım, Allah razı olsun...

NAKLEN YAYIN KRİZİ Mİ?
TRABZONSPOR TV
Dünkü genel kurulda en ilginç detay ise, Başkan Nuri Albayrak'ın 2007-2008 futbol sezonundaki naklen yayın kuruluşundan alınacak pay ile ilgili sorunların yaşanabileceği sinyaliydi. Hem Asbaşkan Sayitoğlu hem de Başkan Albayrak, bu konuda imalı sözler sarfederken çözüm olarak Trabzonspor TV'nin devreye sokulabileceği mesajını verdiler. (Karadeniz Gazetesi)

Ayrıca bence kongrenin en kafa karıştıran kısmı başkanımızın gelecek seneki yayın gelirlerimizin tehlikeye düşebileceğine dair imalarıydı. Serdar BALİ kürsüye çıkıp "umarım başkanımızın bu konuda dili sürçmüştür" diye bir iki şey söyledi ama başkanımızın ve SAYİTOĞLU'nun imalı açıklamaları neydi, ne dendi acaba?

salihismet
18.12.2006, 02:09
En büyük korkum geleceğimizi yani gelecekte de gelir getireceklerimizi ederinden çok düşüğe sırf günü kurtarmak için elden çıkarmaları.

Onlari biraz zor satarlar, orasi babalarinin ciftligi deyil.

salihismet
18.12.2006, 02:30
Marcelinhonun parasini ba$kanin cebinden vermesi dogru olabilir, fakat iki büyük $ehir takimindan yapilan transferlerin aciklamasini hala yapmadilar, orada nasil dolaplar döndügü sonradan aciklanir galiba, in$allah i$ i$ten gecmi$ olmaz, ba$kan igneyide cuvaldizida Trabzona batirdi, kendisine henüz bir$ey batmadi.
Naklen yayin gelirleri biraz tehlikeye girecek, anadolu takimlari Trabzonun aldigi paraya itirazlari var, Ulusoy orrada kalmazsa, ki öyle görünüyor, cünkü Tayip öyle istiyor, seneye i$imiz bayagi zor.

EmrahYalçınalp
18.12.2006, 07:27
Bence herkes tatmin oldu, bol bol birbirine $erefsiz diye bagirtilar, eger bunlar stadi yapsinlar, Almanyadan Türkiyeye kadar e$ek gibi anirmasam .......Birakip gidecekler ve aynen $öyle diyecekler: Yapacaktik fakat ömrümüz yetmedi.
Benim de en çok merak ettiğim konu bu kısım aslında. Bu satdyum yapılamazsa bırakın Albayrak'ın siyasete atılma iddialarını -eğer doğru ise- gerçekleştirmesini, ne o, ne de ekibindekiler oy kullanmak için bile dışarıya zor çıkar, sandığa zor giderler. Yok beceripte yaparlarsa, bu kez kongre salonunda "yapamazsınız" diyenler baya "kötü" olur. Sonuçta iki taraftan birinin façası gidecek...

Öte yandan, asıl tehlike Trabzonspor'umuzun yayın gelirleri konusu. Bu yıllardır milletin dillendirdiği birşey zaten. Kimse kaşımız-gözümüz için bize o parayı vermiyor. Dimdik durmayı bileceğiz, Lig TV'lerimizi iade edeceğiz, yine de herkese haddini bildirip ne kadar büyük bir camia olduğumuzu göstereceğiz. Bu gibi durumlarda yönetim-başkan düşünceleri bir yere kadar. İçerde birbirimizi yeriz, dışardan kimseye yedirmeyiz. Eğer beceremezsek, yani bize o parayı vermeyenleri ekonomik olarak sarsacak boyutta bir hareket yaratamazsak zaten o parayı da hak etmiyormuşuz demektir. Kişisel olarak potansiyelimizden emin olduğum için içim rahat.

salihismet
18.12.2006, 14:26
[QUOTE=EmrahYalçınalp;572878. İçerde birbirimizi yeriz, dışardan kimseye yedirmeyiz. Eğer beceremezsek, yani bize o parayı vermeyenleri ekonomik olarak sarsacak boyutta bir hareket yaratamazsak zaten o parayı da hak etmiyormuşuz demektir. Kişisel olarak potansiyelimizden emin olduğum için içim rahat.[/QUOTE]

Aslinda iceride birbirimizi yeme konusu dogru, yemesek Trabzonspora daha faydali olacagizda bunu önlemekte cok zor gibime geliyor.

littlebighorn
18.12.2006, 18:55
Benim de en çok merak ettiğim konu bu kısım aslında. Bu satdyum yapılamazsa bırakın Albayrak'ın siyasete atılma iddialarını -eğer doğru ise- gerçekleştirmesini, ne o, ne de ekibindekiler oy kullanmak için bile dışarıya zor çıkar, sandığa zor giderler. Yok beceripte yaparlarsa, bu kez kongre salonunda "yapamazsınız" diyenler baya "kötü" olur. Sonuçta iki taraftan birinin façası gidecek...

Siyasete atılmayı planlıyorsa Trabzon'dan aday olması şart mı? İstediği yerden aday olabilir. Şimdiye kadar verilen sözler tutulmadı da ne oldu? façalar yerinde...

#10 Fietra
18.12.2006, 21:03
Nuri ALBAYRAK'ın Marcelinho transferini açıklamasını izledim tvde. Başkanın da belirttiği gibi bu transferin sadece 2.325.000 euroluk kısmını başkan cebinden vermiştir. Ve masaya vura vura ben "bunun haricinde bir söz vermedim" dedi. Yani Marcel için nede olsa ALBAYRAK'ın cebinde çıktı diye aklınızdan geçirmeyin. 3 yıllık anlaşmanın sonucunda bizden alacağı parayı yine biz ödeyeceğiz. Yani burada iğne başkana çuvaldız yine bize girmiştir. Saol başkanım, Allah razı olsun...

Yahu başkan herhalde bonservis bedelini cepten ödeyecekti.Ne bekliyordunuz ki siz?

Bahtiyar
18.12.2006, 22:36
benim anlamadığım başkan topçuyu şirketine çalışmaya almıyoki sonuçta ts. ye alıyo. adam cebinden maaşa mı bağlayacak bi de.

salihismet
19.12.2006, 00:05
Yunanistana gidenler belki görmü$lerdir, bazi yollara, köprülere ve tünellere $öyle yazar: AB`nin katkilariyla yaptirilmi$tir. Bizde Marcelinho`nun formasina yazalim, Nuri Albayragin katkilariyla alinmi$tir diye.

Ahmet Karaman
19.12.2006, 00:14
yapılan bu egenel kurulda ziya doğan denen insan ziyanını istifaya çağıran hiç mi kimse yoktu. bu kadar mı futboldan uzak bir genel kurulumuz var bizim ?

My
19.12.2006, 03:40
Yahu başkan herhalde bonservis bedelini cepten ödeyecekti.Ne bekliyordunuz ki siz?
Vaadleri arasında yıldız transferinin tamamını mı yoksa bir kısmını mı karşılayacağı tartışma konusuydu başkanın. Ona istinaden yazdım. Benim beklenti mi soracak olursan; sadece bonservisi değil vaad ettiği şekilde kulübün kasasına dokunmadan yıldız transferiydi.

benim anlamadığım başkan topçuyu şirketine çalışmaya almıyoki sonuçta ts. ye alıyo. adam cebinden maaşa mı bağlayacak bi de.

Sanki Nuri ALBAYRAK'ın seçilmeden önce yıldız transferi (hatta transferleri) için vermiş olduğu vaadleri yokmuş gibi yazmışsınız.

Yıldızlar yolda
Fotomaç'ı ziyaret eden başkan adayı Nuri Albayrak "Göreve gelirsek birçok yıldız alacağız" diye konuştu.

ALBAYRAK ÇOK İDDİALI
FOTOMAÇ'I ziyaret eden Nuri Albayrak projelerini anlattı. B.Belediyespor'u UEFA standartlarına getirdiklerini hatırlatan Albayrak " Trabzonspor'u hem mali hem de saha sonuçları ile güçlü yapacağız" diye konuştu.

PARALARINI BİZ VERECEĞİZ
Trabzonlu işadamları ile yemek yediğini belirten Albayrak "Kasadaki paraya dokunmadan 1 yıldız futbolcuyu ben alacağım. İşadamı Ali Ağaoğlu da 1 yıldızın mali külfetini kendisi katlanacağının sözünü verdi" dedi. (http://www.fotomac.com.tr/2005/12/14/tra102.html)

bordobluex
19.12.2006, 03:51
Geçmişteki haberleri bu zamanda okumak daha etkileyici oluyor! :tsmeşale:

Gürkan
19.12.2006, 08:58
hey gidi internet sen nelerde yapıyorsun.adamın agzına yapısıyor laf.

#10 Fietra
19.12.2006, 15:50
Yıldızlar yolda
Fotomaç'ı ziyaret eden başkan adayı Nuri Albayrak "Göreve gelirsek birçok yıldız alacağız" diye konuştu.

ALBAYRAK ÇOK İDDİALI
FOTOMAÇ'I ziyaret eden Nuri Albayrak projelerini anlattı. B.Belediyespor'u UEFA standartlarına getirdiklerini hatırlatan Albayrak " Trabzonspor'u hem mali hem de saha sonuçları ile güçlü yapacağız" diye konuştu.

PARALARINI BİZ VERECEĞİZ
Trabzonlu işadamları ile yemek yediğini belirten Albayrak "Kasadaki paraya dokunmadan 1 yıldız futbolcuyu ben alacağım. İşadamı Ali Ağaoğlu da 1 yıldızın mali külfetini kendisi katlanacağının sözünü verdi" dedi. (http://www.fotomac.com.tr/2005/12/14/tra102.html) (http://www.fotomac.com.tr/2005/12/14/tra102.html))
Başkan ne kadar böyle açıklamalar yapsa da bütün maddi külfetini kendisinin karşılayacağını beklemek toz pembe bir hayal olur doğrusu.Çünkü yıllık ücretini kendi cebinden verse yönetim gidebilir falan filan gibi durumlar da var işin içinde.Siz baya bir kaptırmışsınz ne diyeyim:rolleyes:

Emorfo
19.12.2006, 15:52
Bu nasıl mali genel kuruldur anlamadık. Borsadan gelen paraya ne oldu, Fatih'ten gelen praya ne oldu. Trabzonspor'un cebine son kii senede nakiğt olarak 45 trilyon para girdi bu paralar ne oldu. Mali genel kurulda rakam rakam paraların nerelere gittiğini anlayamadık bu konuda bir açıklama yapmadılar. Sadece futbolcuların aldıkları paralar gösterildi. Diğer giderler gösterildi. Peki nasıl oluyorda Trabzonspor 20 trilyon borçlanıyor. Son iki senede büyüyor dediğimiz Trabzonspor nasıl bu hale geldi.

GolaMTuRi
19.12.2006, 16:05
huseyin yattaradan fazla para aliyor olacak is degil..gelde cildirma..
celalettin,huseyin,musa,mustafa bu adamlara verilen paralara yazik, bunlara verilen paralari altyapiya versek daha iyi olmazmi...

ustune para vermeleri lazim bu adamlarin bu takimda oynamak icin..
ayrica musampaya o kadar veriliyor ve neden oynatilmiyor oda baska bir konu..

LazAnisT
19.12.2006, 16:22
Genç Trabzonsporlular bir şekilde kulübe yaklaştırılmıyor...

Mesela Trabzon Fikir Kulübü Üyesi Yavuz Saltık, delege olarak konuşma yapmak istemiş. İlk bölümde konuşacakken sonra yok sonra konuş demişler adama.

Trabzonspor ile ilgili anket yapmak istemiş, yok yönetim şu soruları beğenmedi, onları çıkar bunları koy... İki sene önceki kongrede böyle şeyler olmadığını kendisi söyledi bana...

Ülker ile ilgili anlaşmada gündeme gelmiş ve BMN'nin adı bile geçmiyor bu anlaşmada. Başkanın kişisel gayretleri ile yapıldı denmiş...

Trabzonspor ileriye gitsin diye burdayız ama maalesef bazılarının elinde oyuncak oldu...

Tarihinde ilk kez bir mali kongrede kavgalar çıkıyor. Tarihinde ilk kez bir mali kongreye 600 civarında delege katılıyor. Demek ki şartlar ağır...

My
20.12.2006, 03:32
@#10 Fietra

Sanırım burada kaptıran ben değilde başkan. Üstelik kendisini kaptırdığı gibi bize de kaptırmış ;)

Fakat açıkçası bu konuya yaklaşımın çok ilginç geldi bana :) Başkan olmuş birinin gazete tv verdiği sözlerine itimat edilmeyecekse, ''her söylediğine inamayın'' deniyorsa vay bizim halimize. Ayrıca milyonlara karşı söz veriyorsun. Koskoca Trabzonspor Başkanlık Makamı'na aday olan birinin ağzından çıkanı kulağı duymuyorsa, verdiği milyonlarca dolarlık sözü hesaplayamıyorsa vay bu kulübün haline.

#10 Fietra
20.12.2006, 14:20
@#10 Fietra

Sanırım burada kaptıran ben değilde başkan. Üstelik kendisini kaptırdığı gibi bize de kaptırmış ;)

Fakat açıkçası bu konuya yaklaşımın çok ilginç geldi bana :) Başkan olmuş birinin gazete tv verdiği sözlerine itimat edilmeyecekse, ''her söylediğine inamayın'' deniyorsa vay bizim halimize. Ayrıca milyonlara karşı söz veriyorsun. Koskoca Trabzonspor Başkanlık Makamı'na aday olan birinin ağzından çıkanı kulağı duymuyorsa, verdiği milyonlarca dolarlık sözü hesaplayamıyorsa vay bu kulübün haline.
Anlatmak istediğim o değil ki.Başkan yıldız sözü verdi ve bonservisini karşıladı bence daha fazlasını beklemek hayal olurdu.Trabzonspor kasasına zarar vermeden cümlesi de çok yuvarlak bir cümle.Kim öle kim kala sezonluk parasını da kendi cebinden verecek hali yoktu ya.

Selman
20.12.2006, 14:26
Bu nasıl mali genel kuruldur anlamadık. Borsadan gelen paraya ne oldu, Fatih'ten gelen praya ne oldu. Trabzonspor'un cebine son kii senede nakiğt olarak 45 trilyon para girdi bu paralar ne oldu. Mali genel kurulda rakam rakam paraların nerelere gittiğini anlayamadık bu konuda bir açıklama yapmadılar. Sadece futbolcuların aldıkları paralar gösterildi. Diğer giderler gösterildi. Peki nasıl oluyorda Trabzonspor 20 trilyon borçlanıyor. Son iki senede büyüyor dediğimiz Trabzonspor nasıl bu hale geldi.

Eee siz değil miydiniz bana abartıyorsun diyen?4 trilyonluk borç 20 trilyona çıktığında önceki yönetimlerin suçuydu, uzun vadeli borçlardı ve günleri geldi diyen?Şimdi ne oldu?

Emorfo
20.12.2006, 14:40
Eee siz değil miydiniz bana abartıyorsun diyen?4 trilyonluk borç 20 trilyona çıktığında önceki yönetimlerin suçuydu, uzun vadeli borçlardı ve günleri geldi diyen?Şimdi ne oldu?

Ne diyormuşum. geçmiş yönetimin iyileştirme adı altında yaptığı uygulama ve Jun olayında kulübün o dönemin sezon sonunda 3,4 trilyon açık vermesi zaten bekleniyordu. Seçen sezon devre arasında bazı futbolcuların gönderilmesi ile bu açık bir nebze olsa düzeltildi. Bu arada temettü olayı da var her sene 4,5 trilyon borsaya gidiyor. Trabzonspor'un açık vermesi zaten bekleniyordu, fakat 20 trilyon beklenmiyordu üstelik Fatih Tekke'nin satışına rağmen. Garip bir durum söz konusu.

OLCAY ÇAKIR
20.12.2006, 15:20
gazetelere yansımış bir enstantane;

bağrışmalar...

''dışarda görüşürüz''

yahu senin derdin kulüpmü kendinmi...

kendi özel işinmi bu....

dışarda neyi çözeceksiniz be adam...

dışarda çözeceksen içerde senin ne işin var ...

Tahir
20.12.2006, 18:32
yönetici profili oluşmalı trabzonumuzda öyle kişisel gelişimini tamamlayamamış insanlar yönetici olursa böyle utanç veriçi meselerle gündemi meşgul eder dururuz.olayın iki tarafını da kınıyorum.

champions
21.12.2006, 13:45
Divan başkanı mali tabloyu ibra edenler diye salona hitap etti ve eller havaya kalktı.
Peşine ise kabul etmeyenler diye sorunca kalkan eller ise evetlerden daha çok olduğu görüldü. Bu sebeple divan başkanı yeniden sorup elleri sayalım dedi. Hayır oylarının havaya kalktığı anda ben yönetim kuruluna şöyle bir baktığımda, yüzlerinin mosmor olduğunu fark ettim.

Divan başkanı tekrar soruları sorunca evet oylarının yine aynı kaldığını, ama hayır oylarından bazılarının gereken ders verildiği için, yöneticilerin arkaya dönerek kim nereye veriyor diye baktığından daha azaldığı görüldü. Neticede divan başkanı gerekeni yaptı ve 140 evet 85 hayır dedi ve yönetim kurulu inanılmaz bir alkış tuttu.
(serdar balinin yazısından alıntıdır )

Berk Akçay
21.12.2006, 13:51
Divan başkanı mali tabloyu ibra edenler diye salona hitap etti ve eller havaya kalktı.
Peşine ise kabul etmeyenler diye sorunca kalkan eller ise evetlerden daha çok olduğu görüldü. Bu sebeple divan başkanı yeniden sorup elleri sayalım dedi.Hayır oylarının havaya kalktığı anda ben yönetim kuruluna şöyle bir baktığımda, yüzlerinin mosmor olduğunu fark ettim.

Divan başkanı tekrar soruları sorunca evet oylarının yine aynı kaldığını, ama hayır oylarından bazılarının gereken ders verildiği için, yöneticilerin arkaya dönerek kim nereye veriyor diye baktığından daha azaldığı görüldü.Neticede divan başkanı gerekeni yaptı ve 140 evet 85 hayır dedi ve yönetim kurulu inanılmaz bir alkış tuttu.
(serdar balinin yazısından alıntıdır )

EVET O anda bende oradaydım SAYIN SERDAR BALİ bu olayı mükemmel bir şekilde gözlemlemiş BRAVO :alkış: :alkış: :alkış:

macka61
21.12.2006, 16:56
bu haber doğruysa divan başkanı Trabzonspora mı yoksa albayraka mı hizmet ediyor delegeler neden albayraktan korkuyor bu sorular insanın aklına geliyor

Berk Akçay
21.12.2006, 23:15
@macka61 divan başkanı albayraktan korkmuyor eger öyle bir durum olsaydı TRABZONSPOR tariinde bir ilk olucaktı ve bu iş böyle olsaydı bu sefer TS kötülüğü açısından yani sayıma gidilmeden önce hayır kararları gerçekten fazlaydı ama ama sayıma geçince benim yanımdaki gruptakiler indirdiler ellerini çünkü bu bir ders olucak diye düşüdüler

Emorfo
23.12.2006, 13:39
Bildiğim kadariyle hayır oyları fazla çıksaydı bu durumda maliye kulübe soruşturma açabilecekti bir nevi bu durumu ihbar kabul edecekti. İş bıraz karışık.

frango
23.12.2006, 13:48
evet hayır oyları fazla çıksaydı klüp daha zor duruma düşecekti zaten bu şartlarda başarılı olamayan yönetim o durumdahiç başarı sağlayamayacaktı.
ama umarım bu hayır oylarından gerekli dersler çıkarılmıştır.bu arada çekimser kalıp oy kullanmayn çokda çekimser delegeler vardı tek düşünceleri hayır oyu verip kulubu daha zor duruma sokmamaktı bencede iyi yaptılar bu kararlarında