PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Renklerinin Standardı Nedir?

bordoylamavi
14.12.2006, 22:22
renklerin bir standardı olmalı 1990 larda nerdeyse laciverte yakın maviler olmaya başlamıştı .bazen açık bazen koyu bordolar da dikkatimizi çekmiştir. renklerin numaraları vardır hem matbaacılık hem de dijital ortamda. bununla ilgili bir satndart oluşturmak için önerileriniz nelerdir ?

sheva
14.12.2006, 22:39
ya başlık ve nickteki uyuma bakar mısınız :) harika.

Emre B.
14.12.2006, 23:38
Kappa'nın son senesinde kullandığı renkler çok güzeldi.

Enes Berfin
14.12.2006, 23:42
Bizim asil rengimiz koyu mavi ile bordo, gercek renkler bunlar ama nedense bu son yillarda rnkler degistirildi bende anlamadim gitti, yada bordo mavinin yanina iste turunc veya beyaz renklerde eklendi, zaten simdiki deplasman formalarimizdan biride beyaz.

Hic yakismiyor hiiicc.

28TS61
14.12.2006, 23:42
Kappa'nın son senesinde kullandığı renkler çok güzeldi.

evet kappanin ve

hangi sezon oldugunu tam olarak hatirlamiyorum. heralde 97-98 sezonu olabilir.
vestel gögus reklami olan adidas formasinin renkleri cok guzeldi kalin cubuklu cizgili olanlari diyorum.
hatta o sezon beyaz ve gri renk formalar vardi

bu 3 formamizin dezayni ve renkleri harikaydi

lazzist
14.12.2006, 23:51
takımımızın şuanki renkleri orjinal enklerimizdir açık mavi koyu bordo kulubümüzcede o renklerin lisansi alınmıstır renk kodları bellidir.

Can52
15.12.2006, 01:58
Adidas zamaninda renkler cok degisikti.
Barcelona formasi gibiydi ( o vestel reklamli forma)

bordoylamavi
15.12.2006, 08:49
takımımızın şuanki renkleri orjinal enklerimizdir açık mavi koyu bordo kulubümüzcede o renklerin lisansi alınmıstır renk kodları bellidir.
bu kodları biliyorsan yayınlayabilirmisin en azından bizde standardını kullanırız

#10 Fietra
15.12.2006, 11:56
Tüzük de belirtildiği üzere;

TEMSİLİ RENKLERİ VE AMBLEMİ

MADDE 4 Renkleri “KOYU BORDO – AÇIK MAVİ” dir. Amblemi ise bu maddede yer aldığı gibidir. Bu amblemi kullanabilmek, kulübün iznine bağlıdır.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/ts_logo.gif

ahmetansu61
15.12.2006, 14:58
kullanırken izin aldın mı bari :)
ben size bişe söyliyim. trabzonsporun formaları içerde cok eleştiriliyo. eskiler forma böyle olmamalı diyo. önümüzdeki sene kesin adidasla anlaşılacakmış.
bende renkelrimizin kappa daki gibi olduğuna inanıyorum. deniz mavisi ve bordo. yani aston villanın renkleri. ama onlardan da farkımız bordomuz cok az daha koyu. onların bordosu mora çalıyo biraz.
ben suanki formanın bordosunun fazlasıyla koyu olduğunu düşünyorum aynı şekildede yakası cok kötü geliyo bana. cubuklu formanın kollarındaki cubuklarıda çapraz duruyo.
aslında gerçek renklerler ya addidas yada kappaya geri dönmek. özellikle adidas diğer ürünlerdeki kaliteyide artıracaktır.

Fatih Ay
15.12.2006, 15:04
ahh ahh kappalı formalar çok güzeldiler bide böyle vucudu sarıyodu dardı...
ona geri dönsek iyi olur ama bu pumalardan kurtulsak daha iyi olur....

renklerimizde tabi koyu bordo açık mavi:ts2:

Murat'
15.12.2006, 15:08
forma renkleri habire değişiyor...her sene forma rengimiz değişiyor....bence bizim reklerimiz logomuzdaki renkler olmalı...o tonlarda olmalı formalarımız

Gürkan
15.12.2006, 15:10
:)
ahh ahh kappalı formalar çok güzeldiler bide böyle vucudu sarıyodu dardı...
ona geri dönsek iyi olur ama bu pumalardan kurtulsak daha iyi olur....

renklerimizde tabi koyu bordo açık mavi:ts2:

kappalar iyiydi hastı da göbeklilerde komik duruyodu.

çizgili formanın çizgileri göbek kısmında genişliyodu.

yani ben aynaya bakınca öyle görünüyo.:D

bordoylamavi
15.12.2006, 15:22
:)

kappalar iyiydi hastı da göbeklilerde komik duruyodu.

çizgili formanın çizgileri göbek kısmında genişliyodu.

yani ben aynaya bakınca öyle görünüyo.:D

sorma dediğin gibi göbeklilerde bi acaip duruyodu direk hop diye ortaya çıkıyodu göbek:)

bach72
17.12.2006, 17:02
Kesinlikle Kappanın formaları göbeği olanlarda çok komikti,hem vücuda yapıştığı için benim gibi göbeği olanlarda nahoş bir görüntüye neden oluyordu ki TS Clap mağazasında giymemle çıkarmam bir olmuştu.Ama vücut çalışmış kişilerde o formalar enfes durur...

Hüseyin Çümen
17.12.2006, 17:15
renklerimiz en güsel bordo en güzel mavidir :)

aaahmet61
19.12.2006, 10:05
barcelonanın renkleri muhteşem.gerisi yalan

Kobalas61
19.12.2006, 11:27
logo muzdaki renkeler güzel
ama kuruluşumuzdaki orjinal renkler neyse onlar kullanılmalı
tribünde herkeste başka bordo-mavi oluyor

Gürkan
19.12.2006, 11:40
kendi takımımız diyemi çok dikkat ediyoruz bilmiyorum ama,tribünlerde bizim kadar çeşitli tonlarda forma atkı vs olmuyo hiç bir takımda.

bizde ise lacivertten açık maviye kırmızıdan koyu bordoya kadar mavi kırmızının her tonu var maşallah.

bunu en büyük nedeni korsan mallar.çünkü onlar pek renklerin tonuna dikkat etmezler ikinciside orjinal ürünlerde hala bir renk standartı tutturamamamız.

bakıyorum aynı markanın bile farklı ürünlerde renklerin tonları farklı farklı.

evdeki formaları yan yana koy amblemleri ört hepsi farklı takım forması gibi.

Özgür Öztürk
19.12.2006, 11:47
Klüp bir ara aşağıda ki renkleri tescil ettirmişti, yanlış hatırlamıyorsam bu renkleri de resmi sitede duyurmuştu.

http://img88.imageshack.us/img88/971/renklerwg0.jpg

Kumaş üzerine atılan bu renk kodları kumaşın cinsine göre farklılık göstermektedir. Ama bu çözümsüzlük değildir yine o renk koduna yakın ton çeşitli yöntemlerle bulunabilinir diye düşünüyorum.

kivancpehlivan
19.12.2006, 13:08
Klüp bir ara aşağıda ki renkleri tescil ettirmişti, yanlış hatırlamıyorsam bu renkleri de resmi sitede duyurmuştu.

Kumaş üzerine atılan bu renk kodları kumaşın cinsine göre farklılık göstermektedir. Ama bu çözümsüzlük değildir yine o renk koduna yakın ton çeşitli yöntemlerle bulunabilinir diye düşünüyorum.

bu renk tamamdır bence :) :tsbayrak:

sweetrose
19.12.2006, 16:54
Başkan bir ara; baecelona değilde aston villanın renkleri tam olarak uygun diordu...

Murat'
19.12.2006, 17:06
aynı bizimmn atkılarındakirenk işte tamam

A.Alper
19.12.2006, 19:22
koyu bordo açık mavi...

Şuayip Aydın
19.12.2006, 19:44
bence hepsi koyu olmalı cunku butuntarafatarlar koyu trabzonsporlu dimiyani

sametaydin
24.12.2006, 20:44
bi kere mavi koyu olmalı bence bordosu da işte bira zsert bi bordo olmalı.sert bordo da nasıl oluyosa işte anlayın.

Hüseyin Çümen
25.12.2006, 01:17
bi kere mavi koyu olmalı bence bordosu da işte bira zsert bi bordo olmalı.sert bordo da nasıl oluyosa işte anlayın.

2 side koyu olursa araadki fark belli olmas sanki düz formayla çıkmış gibi oluruz
açık mavi koyu bordo olay bu

miragef
25.12.2006, 16:26
koyu bordo açık mavi ..

Mayls
25.12.2006, 19:39
renklerimizin numaralari resmi sitede mevcuttu yanilmiyorsam.
Bizim renklerimiz hamsinin acik ve parlak mavisinden ve gözündeki koyu bordosundan geliyor.

Egemen
26.12.2006, 03:33
tamam hamsi ama kulağına kar suyu kaçmış hamsi olması lazım :D:D yoksa gözlerindeki o derin bordo ifadeyi alamıyoruz :D

Önder28
27.12.2006, 02:46
şu anda kullanılan (puma) bordo ve mavi güsel

conquerant
18.01.2007, 06:56
renklerimizin numaralari resmi sitede mevcuttu yanilmiyorsam.
Bizim renklerimiz hamsinin acik ve parlak mavisinden ve gözündeki koyu bordosundan geliyor.

bir karara varamadığımız nokta da bu konu.. renklerimiz nerden geliyor acaba..

KaraSowalye
02.02.2007, 00:39
asıl renk koyu bordo mawı ama bellı dıkı yesıl forma wardı kappa nın bu sene pumanın beyaz bı forma sı cıktı kafalarına gore forma cıkarıılar en guzel cızgılı koyu bordo mawı kappa nın yaptıgı

murseltaskin
20.02.2007, 17:29
koyu bordo v e mavi olmalı

TSKara61
05.04.2007, 07:25
Ben su anki pumanin renklerini seviyorum ama 2003-2004 sezondaki koyu mavi koyu bordoda bence cok guzeldi.

POYRAZ
18.04.2007, 14:05

Evet, asil rengimiz budur iste. Koyu bordo ve acik mavidir.

Yavuz Hasan
18.04.2007, 16:57
koyu bordo ve açık mavi asıl renklerimiz ama ben arasıra değişik renklerdi de kullanmaları taraftarıyım özellikle turuncu ve beyaz

zafer6161
19.04.2007, 21:32
bordooooooooooooooo maviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

POYRAZ
20.04.2007, 20:52
koyu bordo ve açık mavi asıl renklerimiz ama ben arasıra değişik renklerdi de kullanmaları taraftarıyım özellikle turuncu ve beyaz
Tabiki bu düsünce de tartismaya acilabilir. Gerci konumuz bu degil ama forma dizaynina göre! turuncu seritler falan hic fena olmaz gibime geliyor. Ama ne olursa olsun asil rengimiz olan Bordo ve Mavi her formamizda olmali bence.

jefferson61sefa
20.04.2007, 23:14
yahu eskiden rengimiz kaçmıştı resmen laciverttik bide kappanın sırf bordo forması vardı sadece omuzalrda ve yanalrda lacivert 1 cizgi rezaletti
turuncu formalar ne kadar eleştirilsede roma formasının sadece logo ve reklamlarının depşltrilmiş haliydi ve güzeldi aslında ama hepsi kappa zamanında
kappanın formaları 2004 de süperdi
o kollu bordo acık mavi kappa forma süperdi
istanbulspora 5 attığımız maçta giyilen forma son zamnalardaki en güzel formamız dı sonra 2005 de güeldi fakat
2006 da TS clup la ii en azından güzel sayılan forma vardı
ancak bu sene ki formaları pek beğenmiyorum desen ve yerde seriliyken askıda çok güzel gözüksede üstünde çok güzel durmuyor forma çubuklu forma hiç güzel değil maçta izleyince sanki 45 çubuk varmış gibi gözüküyor
önümüzdeki sene 2004 de ki formaya benzer bir forma olmasını çok istiyorum ve yeniden kappayla anlaşmalıyız

SDanışmaz
21.04.2007, 12:40
Kappanın yaptığı çubuklu formadaki renkler çok hoşuma gitmişti. O renklerdir İnşallah :)

A.Alper
23.04.2007, 15:57
üçüncü renk olarak turuncu iyi olur..

Oemer61
25.04.2007, 14:22

ücüncü renge gerek yok, bordooooooo ile maviiiiiiiiiii dir bizim renklerimiz ve baska renge gerek yok dolayisiyla. Bu iki renkten daha güzel renk mi var dünyada?

gaybana61
27.06.2007, 00:09
sadece bordo ve sadece mavi....

Murat'
27.06.2007, 15:08
bence bu sene yapılan çubuklu formalardaki renkler tamamdır...

Halil Atalay
28.06.2007, 10:20
evet arkataşlar bence bu pumadan kurtulmamız lazım trabzonspor a hiç bir değer katmamıştır yeni ürün yok forma yakaları içler açısı ben bu sene forma almadım hangi maça gittiysem kappa formasıyla gittim beni çok hoşuma gitiyor forma halı saha maçlarında hep aynı formayı giyerim ve beni herzaman maça hızırlar kutsal formam evet arkadaşlar birisi yeni bir başlık açsın ve adı tsclup acizliği olsun çünkü tsclup hiçbirşey yok sadece sıradan şeyler var daha fazla ürün ve bol çeşit yok sadece forma ve bazı ürünler konulmuş raflara yanı tsclup mağzaları yıkılıyor

TSezgin61
28.06.2007, 17:36
bordooooooooooooooo maviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

avni akeri özledim:D

A.Alper
28.06.2007, 19:19

oldu bile..

Murat'
28.06.2007, 19:45
oldu bile..

artık olmuyor ama nedense

turuncu hareket engellenmemeli

ktü_ts
28.06.2007, 23:29
renklerimiz belli bordo ve mavii bence bu konu hakkında konuşmak bile yanlış...

osman23100
29.06.2007, 12:09
:tsbayrak:arkadaşlar turuncu rengin bize yakışıp yakışmadığını tartışmıyacam ama lütfen duyarlı olun bu üç renk bir araya geldimi ermenistan bayrağı gibi oluyor. onun için turuncu renge sonunu kadar HAYIIIIIRRRRRR...:tsbayrak:BORDO VE MAVİ :bayrak::bayrak::bayrak::bayrak:

Murat'
29.06.2007, 17:41
:tsbayrak:arkadaşlar turuncu rengin bize yakışıp yakışmadığını tartışmıyacam ama lütfen duyarlı olun bu üç renk bir araya geldimi ermenistan bayrağı gibi oluyor. onun için turuncu renge sonunu kadar HAYIIIIIRRRRRR...:tsbayrak:BORDO VE MAVİ :bayrak::bayrak::bayrak::bayrak:

böyle bir benzetmeye kesinlikle katılamaycağım......

osman23100
30.06.2007, 11:04
:bayrak:murat dinç kardeşim ben şimdi o paçavrayı(ermeni bayrağını)bu foruma eklemek istemiyorum o yüzden önce bir inceleyin sonra karar verin bu arada başımdan geçen bir olayı anlatiyim yabancı kanalda bu adiler amerikada gösteri yapıyorlardı elerinde o paçavralarla ve fb liler bak sizinkiler diye benimle alay ettiler ilk önce bende bizim tarftarlar sandım daha sonra habere iyice bakınca konuyu anladım ve çok bozuldum..şimdi sen böyle bir benzetmeye kesinlikle katılmıyorum diyorsun ama bak başkaları nasıl katılıyor sinekte küçüktür ama mide bulandırır o yüzden duyarlı olalım diyorum yarın öbürgün aynı şeyin bir başka arkadaşımızın başından geçmemesi için SONUNA KADAR TURUNCU RENGE HAYIRRRR..:bayrak::tsbayrak:BORDO VE MAVİİİ başka renge gerek yok...

tslove
04.07.2007, 17:47
turuncu renge gerek bordo mavi yeter:tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak::tsba yrak::tsbayrak:

Emirhan Makul
20.09.2009, 06:38
Çok tartışılacak bir konudur bence renklerin tonajları.

EMiRHAN61
20.09.2009, 08:49
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs143.snc1/5291_105630584098_842604098_1987306_6696392_n.jpg

Emre ÖZTÜRK
20.09.2009, 08:54
şuanki renkler güzel tartışmaya gerek yok...

başkaları gibi mor renk kullanmadıkça sorun yok.(milka çikolatası renklamındaki inekler gibi:D:D)

Fatih Kuloğlu
20.09.2009, 09:36
http://img198.imageshack.us/img198/2654/4232trabzonsporformalar.jpg

Bence aynen böyle olmalı

Mustafa ÖZDEMİR
21.09.2009, 16:00
bizim renklerimiz koyu bordo düz mavi...

bordo61
21.09.2009, 17:02
http://trabzonspor.org.tr/images/theme/tslogoklup1.jpg

b_m_61
16.10.2009, 00:46
http://trabzonspor.org.tr/images/theme/tslogoklup1.jpg

Bunu göstermekle iş bitse keşke ama o kadar kolay değil. Belli bir rengimiz var diyoruz sonra her sene hem bordonun hem de mavinin tonlarıyla oynuyoruz. Şimdi açın resmi siteyi girin en az 3 tane farklı renklerde Trabzonspor amblemi görürsünüz.

TaraftaR
16.10.2009, 00:55
Arkadaslarin turuncu konusundaki hassasiyetine katiliyorum. Renk olarak benim de hosuma gidiyordu. Üretici firma da Kappa olunca göz alici bir hale gelmisti. Ama 1-2 sene önce turuncunun da dahil edildigi yatay seritli Trabzonspor bayragini ve yaptigi cagrisimi görünce soke oldum. Mümkünse artik turuncu kullanmayalim. En azindan bu renk kullanilarak bayrak yapilmasin/satilmasin/alinmasin/sallanmasin...

Misina
16.10.2009, 01:13
Arkadaslarin turuncu konusundaki hassasiyetine katiliyorum. Renk olarak benim de hosuma gidiyordu. Üretici firma da Kappa olunca göz alici bir hale gelmisti. Ama 1-2 sene önce turuncunun da dahil edildigi yatay seritli Trabzonspor bayragini ve yaptigi cagrisimi görünce soke oldum. Mümkünse artik turuncu kullanmayalim. En azindan bu renk kullanilarak bayrak yapilmasin/satilmasin/alinmasin/sallanmasin...

Kulübün yaptığı Turunculu Logo Bayrak yok.Korsancıların işi.

Anıl C
16.10.2009, 01:27
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs143.snc1/5291_105630584098_842604098_1987306_6696392_n.jpg

vay be nostalji oldu
preguia destanını italya'da yazdığımızda bu formayı giymiştik
uzatma da ne çakmıştı füzeyi

Anıl C
16.10.2009, 01:29

ya bi de şunu anlamıyorum
sene başı 3. renk gri olarak belirlenmişti
sonradan neden turuncuya dönüldü
aslında bordo ve mavi tonları gri rengiyle daha güzel

Melek
16.10.2009, 08:58
3'uncü renk olarak sadece beyazı seviyorum,turuncu rengi kim nerden önerdiyse hangi akıl fikirle seçtilerse hiç bir uyum söz konusu değildir,bizimle alakası olmayan bir renk yeşil seçseydiler daha iyi olurdu :) beyaz dışında renk seçmek gereksiz..bordo mavi daha ne olsun arada beyazla da kombine et temam sene de bir kerede özel bir renk hatıra forması çıkar...bu kadarını düşüncek insan yok mu allah aşkına klupte..

Renklerin tonuna gelince Trabzonspor Tarihçesini okuduğumuzda oldukça zor olmuş renk konusu ...

"Artık bütün resmi işlemler tamamlandıktan sonra sıra gelmişti Trabzonspor'un renklerine. Renk bulmak öyle kolay olmadı. Trabzon'da uzun yıllar süren İdmanocağı-İdmangücü rekabetinde Sari-Kırmızı ve Yeşil-Beyaz renkler hakimdi. Trabzonspor'un renkleri bu renklerin dışında olmalıydı. Trabzon'u ve Karadeniz'i simgeleyen renkler aranıyordu. Bu konuda yarışma açılması da gündeme geldi ancak sonra vazgeçildi. Renk için geceli gündüzlü toplantılar düzenleniyordu. Dört toplantıdan sonuç alınamamıştı. Beşinci toplantıda her şey bitecekti. Artık taraftarın da sabrı kalmamıştı. Sonunda Trabzon ve Karadeniz'in sembolü olan Hamsi üzerinde duruldu. Hamsinin gümüş mavisi rengi ve gözlerinin bordosu dikkate alindi. Kimileri buna karşı çıktı. Neymiş efendim bordo renk kırmızıya kaçıyormuş, öyle ya İdmanocağı renkleri de Sari-Kırmızı ya. İşte bu nedenle bordonun rengi biraz koyu tutularak İdmanocağı'nın kırmızısından kaçınıldı. Böylece bir haftadır şehirde süren renk kavgası sona ermişti ve Trabzonspor Bordo-Mavi renklere kavuşmuş oldu "

Bu paragraftan da anladığımız gibi koyu bordo açık mavi :)

Egemen
16.10.2009, 10:02
ya bi de şunu anlamıyorum
sene başı 3. renk gri olarak belirlenmişti
sonradan neden turuncuya dönüldü
aslında bordo ve mavi tonları gri rengiyle daha güzel

öyle bi söylem vardı ama ne oldu anlamadık.. büyükj ihtimal bir dahaki sene için böyle bir şey düşünüyorlar..

hatta balık figürü falan gibi hikayeler de vardı..

BAHADIR33
16.10.2009, 10:04
Kendi adıma söyleyeyim,
Tonu ne olursa olsun bu iki rengi yan yana görünce hep aynı duyguyu yaşıyorum.

Anıl C
16.10.2009, 16:18
öyle bi söylem vardı ama ne oldu anlamadık.. büyükj ihtimal bir dahaki sene için böyle bir şey düşünüyorlar..

hatta balık figürü falan gibi hikayeler de vardı..

hatta resmi sitede, gazetelerde bile yayınlandı 3. rengin gri olacağı belirtilmişti
http://www.cnnturk.com//2008/spor/futbol//12/25/trabzonsporun.ucuncu.rengi.gri.oldu/506374.0/index.html
burada haber geçiyo. tarih aralık 2008. bu sezon için gri konusunda karar verilmiş. harbi garip iş. yoksa gri mavi tonlara çok güzel yakışıyo. sanırsam 2006 senesinde porto koyu mavi-gri renklerini kullanmıştı. ya nike'la tekrar anlaşılamadı ya da nike formaları yetiştiremedi.

Gordon Freeman
16.10.2009, 16:44
http://img198.imageshack.us/img198/2654/4232trabzonsporformalar.jpg

Bence aynen böyle olmalı

Bence tartışılmamalı.Asıl renklerimiz budur.Bordo ve Açık Mavi..
Ayrıca Pumanın yaptığı formalar harikaydı..Şu mükemmelliğe bakın.
bi de şimdiki bez parçalarına....

Sivrikaya
21.10.2009, 20:32
Tüzük de belirtildiği üzere;

TEMSİLİ RENKLERİ VE AMBLEMİ

MADDE 4 Renkleri “KOYU BORDO – AÇIK MAVİ” dir. Amblemi ise bu maddede yer aldığı gibidir. Bu amblemi kullanabilmek, kulübün iznine bağlıdır.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/ts_logo.gif

Açık mavi hoş değil.. Normal mavi olsaymış..

Cihan
21.10.2009, 22:22
puma formalarını hiç sevmezdim keşke o rengi adidasla kullansaydık ... formada adidas üstüne forma beğenmiyorum ayrıca son diadoralar da fena değli

Travelair
22.10.2009, 09:25

Bence mavinin bir ton daha açık, bordonun bir ton daha koyu olması lazım :I

torulgenclik
22.10.2009, 09:28
tek gerçek renklerimiz zaten

28TS61
15.04.2010, 17:11
biktim usandim artik. her defasinda ayni hatalar.
bizim resmi logomuz hangisi artik karar versinler.
bir kulübün bir armasi olur. bizimki ise cesit cesit.

fotografta iki tane degisik logo var farkindaysaniz. hangisi dogru?
http://www.ressim.net/upload/010c35aa.jpg

burda ise logomuzdaki topun rengi beyaz olmasi gerekir e 1967 yazisi eksik.
bu sadece bir grafik ama olayi dikkatle takip edecegim proje gerceklestiginde orijinal görüntüsü ne olacak diye

hatta formalarimizda logomuz yanlis.
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4109-9V3D2K3V.jpg

28TS61
15.04.2010, 17:26
bu renktasimizda benim gibi sikayetci bu konuda

Orjinal Logomuzda ki TS amblemi ile Nike forması üzerindeki TS amblemi arasında ki fark!
Bu denli bir deforme için baya çaba harcamışlar :mad:

http://img182.imageshack.us/img182/9224/logo2zv.jpghttp://img245.imageshack.us/img245/5663/logo3bi.jpg (http://img182.imageshack.us/i/logo2zv.jpg/)

Armanın yapıştırma veya dikiş tekniğinden önce basım hatasını düzeltmeleri gerek. Son bir kaç yıldır şu armayı doğru düzgün göremediğime yanıyorum.
Benim gözümde mi yanılma var yoksa en-boy oranında mı sorun var anlayamadım doğrusu. Resmi sitedeki arma ile forma üzerinde kullanılan arma arasında ki deformasyon hatası ne zaman düzeltilecek merakla bekliyorum.

http://img204.imageshack.us/img204/7541/ekranalntsni.jpg

öncedende belirtmistim hatali diye

http://img193.imageshack.us/img193/7945/afssort.jpg

a f s
15.04.2010, 17:58
Kulübün renk ve logo uygulamalarında kargaşanın giderilmesi için kurumsal kimlik rehberi hazırlanıyor . İşin doğrusu TS Club ve Trabzonspor için böyle bir çalışma yapıyorum ( TS Club yetkilerinin ricası üzerine bilgisini de ekleyeyim ) Trabzonspor üyesi olarak.

Bu çalışma sayesinde kulüp kendi ürününde yanlış logo uygulama saçmalığından veya sarı lacivert ürün çıkarma garipliğinden kurtulmuş olacak.

Daha önce üreticilerin insafına bırakılan bu tür konular ikazlarımızla daha dikkatle değerlendirilip bu standartlara göre uygulanacak.

KURUMSAL KİMLİK

Kurumsal kimlik nedir?

Kurumsal kimlik, bir kurumun, şirket içi/şirket dışında duruşunu ve davranışlarını temsil etme biçimlerinin tümüne verilen addır.

Günümüzde birçok kuruluş, artık toplam kalite anlayışını benimsemiş ve kurumsal bir stratejiyle kurumsallığını sunma çabası ve gayreti içine girmiştir.

Kurumsal kimlik bileşenleri nelerdir?

Kurumsal kimlik çalışması kapsamında düşünülmesi gereken materyaller 2 bölümde incelenmelidir;

1- Kurum içi
2- Kurum dışı

Kurum içi;
* Amblem / Logotayp kullanım standartları
* Antetli kağıt tasarımı
* Devam kağıdı tasarımı
* Zarf tasarımı
* Kartvizit tasarımı
* Dosya tasarımı
* Bloknot tasarımı
* Haberleşme formları
* Kurum içi yönlendirmeleri
* Muhasebe dokümantasyonlarının tasarımı (Fatura, İrsaliye, Makbuz vb...)
* Şirket giyim ve davranış kuralları
* Dijital materyallerin tasarımı
* Kurumsal kimlik kullanım standartları kılavuzu

Kurum dışı;
* Araç / filo tasarımları
* Bina cephesi ve iç tasarımı
* Tanıtım materyalleri (Katalog, broşür, insert, kit vb...)
* Gazete, dergi ve/veya diğer tanıtım materyalleri
* Kurumsal web projesi

Kurumsal kimliği oluştururken izlenmesi gereken süreçler nelerdir?

Kurumsal kimlik oluşturma sureci de 5’e ayırabiliriz;

1- Tasarım süreci öncesi yapılacakların tespiti ve onaylanması

2- Tasarım süreci zamanlaması

3- Tasarımların sunumu

4- Sunum sonrası düzeltiler

5- Onaylanan tasarımların baskı ve uygulama süreci zamanlaması

Başarılı bir kurumsal kimlik çalışması için olmazsa olmazlar nelerdir?

Başarılı bir kurumsal kimlik çalışması için, olmazsa olmaz olarak nitelendirilmesi gereken tek şey, kurumla ilgili tüm verilerin eksiksiz ortaya konmasıdır. Bu veriler kısa zaman içerisinde, kurumun tasarımla ilgili genel anlayışı ortaya koyup, çalışmanın en doğru süreçte ve doğrulukta ilerlemesini sağlayacaktır.

Bir kurumsal kimlik çalışmasının renk seçiminde nelere dikkat etmek gereklidir?

Bir kurum; bir anlayış, bir kültür, bir geçmiş ve bir hedef içerir. Kurumla ilgili fikirlerinizi tartarken bu kurumun tüm içeriğini anlamak gerekir. Kurumun kurumsallığı var olan/olmayan, zaten bir renktir, o rengi bulup ortaya çıkarmakla kurumun rengini bulmuş olursunuz. Bir kurum için şu veya bu renk güzel ve doğru denmesi kesinlikle yanlıştır.

Yine de renk seçiminde; sektör, hedef kitle ve kurumun psikolojik olarak vermek istediği mesaj gibi hususlara dikkat etmek gerekmektedir.

Başarılı bir kurumsal kimliğin firmaya katkıları nelerdir?

Başarılı bir kurumsal kimliğin firmaya kazancı tabii ki hemen olmaz, olamaz. Bu davranış tamamen geleceğe yatırımdır. Kurumun kendisiyle ilgili vermek istediği mesaj ne ise, bu yolla verilir. Firmanın diyalog kurmak istediği kişi veya kurumlar kimlerse onlara gösterdiği yüzüdür kurumsal kimlik.

Bir insan düşünün; çok şık bir takım elbiseli, bakımlı ve konuşmasındaki ahenge diyecek yok. Siz böyle bir insanla diyalog kurmak, onunla sohbet etmek belki de iş yapmak istemez misiniz? Sizce bir fark var mı?

Kurumsal kimliği yapacak ajansı seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Bir ajansın kurumsal kimlik yapmak üzerine yeterliliğini, bir kurumun anlaması veya çalışmak istediği ajanslardan birisini seçmesi için dikkat etmesi gereken en genel iki unsur şudur (Zaten belli bir ajans yetkinliğini geçmiş olduğu düşünülen ajanslar için bu söylediklerim geçerlidir);

A
Hangi şartlar altında olunursa olunsun, ajans veya ajanslar gerekli isteklerle bilgilendirilir. Ardından, ajans/ajanslardan kurum tarafından verilen bu bilgilerin anlaşılıp anlaşılmadığının kontrolü için yazılı bir geri bildirim istenir. Alınacak olan bu yazılı geri bildirim, ajansın kuruma yaklaşımını ve yetkinliğini ispatlar.

B
Bir diğer unsur ise, sektöre yakınlığı ile yapmış oldukları çalışmalar ve referanslardır.

28TS61
16.04.2010, 01:39
logomuz hatali :( bizim kadar logosunu yanlis kullanan bir kulüp yoktur dünyada
10 tane logomuz var nerdeyse
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4122-9E6Q8Z9B.jpg

Özgür Hacıosmanoğlu
25.04.2010, 20:21
Logomuz diğer takımların da özendiği bir estetikte. Fakat yanlış kullanılıyor. Forma üzerindeki ile internettekiler birbirini tutmuyor..

Sibel
15.05.2010, 21:15
Bana Her bordo her mavi,Bordo mavi:D:D Taraftar bile farklı bayrak sallıyor aaaa:D:sevinç::tsbayrak: