PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TsClub Sitesinin Yeni Hali

bordo61
14.12.2006, 13:15
Tsclup yeni sitesini dört gözle bekliyodum yeni halini ve buyuk hayal kırıklıgına ugradım dizaynı cok kotu eski dizaynı cok guzeldi hatta trabzonspor resm
sitesine de benzer bir dizayn yapmalarını beklerken cok amatorce bir site cıkardılar çok yazık ya ne yapıyolar bunlar anlamış değilim

Murat'
14.12.2006, 13:19
Eski tasarım daha iyiydi yaaaa

macka61
14.12.2006, 13:39
bencede beceremiyorlar bu dizayn kulübümüze yakışmıyor

Gürkan
14.12.2006, 18:15
o mavinin tonunu kim belirledi kim onay verdi.

Mustafa Mahmutoğlu
14.12.2006, 18:23
bence çok güzel olmuş daha tamamen gezmedim

Enes Berfin
14.12.2006, 18:26
Aslinda bana göre dizayn cok güzel oldu, bir tek yanlis yapilan mavinin rengi, cok acik oldu mavide denmez ona koyu mavi olmasi gerekiyordu.

Mustafa Mahmutoğlu
14.12.2006, 18:35
deniz mavisi olsa güzel olurdu..ayrıca bütün siparişlere HATA diyor:@

Emre B.
14.12.2006, 18:39
Eski tasarım çok daha iyiydi.

turkercan
14.12.2006, 18:57
bir tane bere yok bu nasıl iş yaa

hayat61
14.12.2006, 22:15
deniz mavisi olsa güzel olurdu..ayrıca bütün siparişlere HATA diyor:@

üye girişini yapmadığın için hata veriyordur.

pReN@_61
14.12.2006, 22:17
galiba eskisi daha güzeldi....

AyKaN
15.12.2006, 05:26
Az buçuk bu işlerle uğraşan biri olarak bence "çok kötü" ... Yaratıcılıktan eser yok. Soldaki menünün yanındaki tablo menüye çok yakın, Üst linklerde ve butonlarda bir ovallik var fakat ürünlerinolduğu ana tablo köşeli, sitenin sağ alttaki köşede eksiklik var. sol alt köşe gibi değil. gölgelenmiş sağ alt tablo resmi yok yani. Bir duyuru bölümü var, okunamaması için yapılmış herhaldei. ilk bakışta gözüme çarpanlar bunlar, varın gerisini siz düşünün.

Tasarım , sanki işi acemi biri kapmış gibi gösteriyor kendini. Allah aşkına şu renleri kullanmak çok mu zor, Koyu Bordo-Açık Mavi.

Takımmızın öyle güzel ve uyumlu renkleri var ki, bir çok yerde bordo ve mavi renkleri yanyana görebiliriz. (tv stüdyoları, dekorlar,...)

bordo61
15.12.2006, 12:53
yok ya ben ugrasıyorum bu işlerle çok amatorce eski hali çok daha profesyonelceydi o sitenin aynısı 2-3 saat
sürmez yapımı

ahmetansu61
15.12.2006, 14:52
ben size olanı söyliyim.
bu işler benim bildiğim kadarıyla anlaşmalı oluyo. anlaşma süresi dolmuştur ama bundan kimsenin haberi olmamıştır. acele böyle bi site yapmışlardır. en kısa zamanda düzeltirler. ama bunu resmi sitede haber yapmak cok daha saçma. bari böyle bi hata yapıyosun açıklama yapma değilmi.

Gürkan
15.12.2006, 15:16
formalardaki görünen mavi ile diğerinin alaksı yok insan ona bakarak yapar.

resmi sitede ve ts club sitesinde gerçek renklerimiz dışında mavinin ve bordonun tüm renkleri kullanıldı.

ulatwilight
15.12.2006, 18:38
bence ts club sitesinde gözü yoran beyaz renk.. zira bordoyla mavinin tonlarının arasında beyaz çok keskin bi şekilde sırıtmış..

Şuayip Aydın
15.12.2006, 18:45
aynen katılıyom size arkadaslar ama yapacak bişi yok be ya...

bordo61
15.12.2006, 20:23
ya renkler sonradan da halledilir ama sitenin dizaynı iğrenc bole sorumsuzluk olmaz ya anlaşma bitmeden laşırsın bi şirketle bittiginde 2-3 gün hadi kapalı kalsın bi hafta kapalı kalıp bole salak bi site cıkarmaları beni saşırttı inşlh düzelir zaten test yayını da yazıyor

HALİT KARAKAŞ
15.12.2006, 23:36
:tsbayrak: arkadaşlar,ben sitenin içeriğini,rengini,dizaynını beğendim.emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim.sağolsunlar,,,

frango
15.12.2006, 23:44
açıkcası ben beğendim.benim hoşuma gitti daha iyisi tabiki olabilirdi

Zeki Çelenkoğlu
16.12.2006, 03:47
bence çok dandik olmuşş.. önceki bunu 5e katlardı... bizimkilerde ilerleme olmaz zaten , hep gerileme... bu nedir yaaa...

Egemen Yılmaz
17.12.2006, 12:55
gerçekten berbat. o mavi(!) rengi görünce siteyi kapattım zaten. yeşil mi mavi mi belli değil. insan biraz dikkat eder TSClub sitesi yapıyorsun sonuçta.

Enes Berfin
17.12.2006, 13:49
Arkadaslar Konuyla alakasi yok, ama benim Ts Club üzerinde önemli bi sorum olacakti.

Ben bundan yaklasik 4 hafta önce iki cift forma siparis etmistim ve bugüne kadar bana ulasmadi, ha bu normal olabilir cünki bagzen böle uzun sürebiliyor belkide degil bilmiyorum.

Bu aralar endise icerisine giriyorum forma gelmez diye, bunun sebepleri ts club'larin kapanma söz konusu olmasindan dolayi olabilirmi diye düsünüyorum, para cekilmis havale edildi ama forma hala gelmedi.

Bu konuda bana bilgi sahibi edilebilecek biri varsa sölesin.

Saygilar.

Ali Sırrı
17.12.2006, 14:37
Tasarım felaket.. daha öncekinin neyi vardı da değiştirme gereği duydular anlamadım..

Hüseyin Çümen
17.12.2006, 17:17
kötü olmuş bencede basitleştirilmiş gelen gideni arattı gerçekten

macka61
17.12.2006, 18:23
Arkadaslar Konuyla alakasi yok, ama benim Ts Club üzerinde önemli bi sorum olacakti.

Ben bundan yaklasik 4 hafta önce iki cift forma siparis etmistim ve bugüne kadar bana ulasmadi, ha bu normal olabilir cünki bagzen böle uzun sürebiliyor belkide degil bilmiyorum.

Bu aralar endise icerisine giriyorum forma gelmez diye, bunun sebepleri ts club'larin kapanma söz konusu olmasindan dolayi olabilirmi diye düsünüyorum, para cekilmis havale edildi ama forma hala gelmedi.

Bu konuda bana bilgi sahibi edilebilecek biri varsa sölesin.

Saygilar.

öyle bir şey olamz herhalde arkadaşım ts clublar kapansa bile online mağaza kapanmaz ben bugün cevahire gittim adama sordum daha belli değil ne olup olacağı daha kesin bir şey yokmuş ama merkez kapandı diyor o hangi mağaza bilmiyorum

Enes Berfin
17.12.2006, 18:33
öyle bir şey olamz herhalde arkadaşım ts clublar kapansa bile online mağaza kapanmaz ben bugün cevahire gittim adama sordum daha belli değil ne olup olacağı daha kesin bir şey yokmuş ama merkez kapandı diyor o hangi mağaza bilmiyorum

Haklisin bu mallarin hepsi istanbul'dan gidiyor trabzona.

Murat'
17.12.2006, 19:16
bzde zaten bir yıldan beri böyle gelen gideni aratıyor....

kivancpehlivan
17.12.2006, 23:59
berbat!!! çok basit bi site gibi eskisi çok şıktı

Volkan Yavuz
18.12.2006, 00:57
Yawwwww versinler 1000 Ytl adam gibi internetden anlayan birisi güzzel bir sayfa yapsin buna benzeri

www.manutd.com:yattara:

Mustafa AYDIN
18.12.2006, 12:30
Dizaynını geçtim sitede ürün yok,3-4 tane ürünle geçiştirmişler.

Gürkan
18.12.2006, 12:48
o renkleri görünce inasnın siteyi gezesi gelmiyor. ürün çeşidi hak getire zaten.

sarman61
19.12.2006, 17:27
Sitenin tasarımı çok kötü. Yani bir albenisi yok. Bu işi bana devretselerdi çok cüzi bir ücrete bu işi yaptırırdım. Yani piyasada bu işi yapan o kadar çok iyi kişiler varki. tasarımı yapan kişi hiç templatemoonstar.com a bakmadımı binlerce tema içinden birini bizim siteye uygulardı. Bu gerçekten çok kötü olmuş.

Trabzonspor_Web
20.12.2006, 12:29
Sitenin tasarımı çok kötü. Yani bir albenisi yok. Bu işi bana devretselerdi çok cüzi bir ücrete bu işi yaptırırdım. Yani piyasada bu işi yapan o kadar çok iyi kişiler varki. tasarımı yapan kişi hiç templatemoonstar.com a bakmadımı binlerce tema içinden birini bizim siteye uygulardı. Bu gerçekten çok kötü olmuş.

Merhabalar,

Önemli olan kulübün kasasından para çıkmadan, başkalarını taklit etmeden bir şeyler yapabilmektir. Template'lere bakarak hiç bir yere varılamaz önemli olan bir şeyler üretebilmektir. Tabi burada emeğe saygıyı da düşünmek gerekiyor...

Ümit EĞRİOĞLU
Trabzonspor Kulübü
Bilgi İşlem

Naim
20.12.2006, 13:19
Merhabalar,

Önemli olan kulübün kasasından para çıkmadan, başkalarını taklit etmeden bir şeyler yapabilmektir. Template'lere bakarak hiç bir yere varılamaz önemli olan bir şeyler üretebilmektir. Tabi burada emeğe saygıyı da düşünmek gerekiyor...

Ümit EĞRİOĞLU
Trabzonspor Kulübü
Bilgi İşlem

Maaş Olarak Deniz suyu ve Karadeniz havası mı alınıyor merak ettim?

Ümit Bey/Kardeş
Trabzonsporun her hangibir çalışanın asli görevi işini doğru düzgün ve Dünya ölçeğinde Trabzonspora yakışır bir biçimde Trabzonspor Markasını koruyorak ve geliştirerek yapmaktır.
Trabzonspor kulubunun her hangi bir profesyonel çalışanı Kulubun en temel unsuru olan Kulub üyeleri ve Taraftarlarına laf yetiştirmeye çalışmamalıdr.
Ortaya iyi niyetle fakat yetersiz bilgi birikim ve teknik yapıyla konulan bir iş vardır
Kulubun taraftarı ve üyeleride bunu en doğal hakları olarak eleştirmek daha iyisini istemek haklarına sahipdirler

Siz bir Webmaster/ yada Tasarımcısı olarak taraftara emeğimizin karşılığı olarak teşekkür edin ama eleştirmeyin deme hakkına haiz değilsiniz
En azından Maaş çeklerinizi hesap numaralarına yatırıldığı sürece bu konuda eleştrileri dinleyip yol gösterici eleştirilerden nasiplenip daha iyisine çaba göstermek Yanlış eleştiriler içinde en fazla bilgi vermek olabilir.

Bordomavi.net sitesinin bir tasarımcısı veya yöneticisi BMN siteleri için (demiyor ya) dese ki beğenmeyebilirsiniz ama ortada ki emeğe saygı göstermelisiniz bu konuda sonuna kadar haklıdır çünki ortada para karşılığı yapılan bir iş yoktur
Fakat sizin gibi maaş alan çalışanlar müşterilene bu şekilde konuşmamalıdır.

Bir IT sorumlusu, bir Dizayn ve yönetim firması büyük müşterisi olarak sizin biçiminizde davranan bir kişi çalıştığım firmada bana karşı davransa idi ya çalışanın firmasıyla ilişkisi kesilir yada firmanın bizimle yaptığı işlere anında son verilir di.
Trabzonspor da Profesyonel bir yöneticilik zihniyeti olmadığı için siz "cebimizden Para çıkmadan bu işi yaptık" deme hakkını kendinizde görmüş olabilirsiniz
Evet Trabzonsporun Size verdiği maaşlar dışında cebinizden para çıkmamış olabilir ama marka değeri olarak kaybettirdiklerinizi nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz?

Ortaya bir iş konulmuş size verilen paranın karşılığının bu iş olduğunu düşünebilirsiniz saygı duyarım
O zaman ya size bu işi yapabiliyorsanız hakkıyla yapmanız karşılığında hak ettiğiniz ücret verilmeli
Yada emeğinize saygı göstericek başka bir kurum firma bulmanız için size teşekkür edilmeli.

Ama Derseniz ki Trabzonspor bu iş için bir bütce ayırmamıştır bizimde teknik ve idari bilgimiz ancak bununla sınırlıdır
Gelin biz size Trabzonsporun hak ettiği en güzel tasarımları ortaya koyalım.

Samet Metin
20.12.2006, 15:14
Trabzonsporun büyüklüğüne yakışmayan dandik bi site!!! Hazırlayanların özen göstermediği çok belli oluyor. Sadece alelade bi site hazırlayalım olsun bitsin düşüncesi ile hazırlandığı çok açık.
Bu gibi amatör hareketler Trabzonspor kulübünü küçük düşürmekten başka bişeye yaramıyor. Ayrıca taraftara yönelik bir site olması kulüp yöneticilerinin taraftara ne gözle baktığini,neyi layık gördüğünü ortaya koyuyor.
Kısacası:::BERBAT!!!

sarman61
20.12.2006, 15:30
Merhabalar,

Ümit EĞRİOĞLU
Trabzonspor Kulübü
Bilgi İşlem

Sayın Ümit EĞRİOĞLU.

Buraya yazmanız iyi oldu. Bende kendi kendime diyordum biz buraya yazıyoruz ama kim takıyor bizi diye. Anlaşılan takan biri var. Şimdi bu işin parasız yapılması bir cevap olamaz kusura bakmayın. Trabzonspor gibi bir klubün bu işi için iyi bir tasarımcı ile anlaşması gerekirdi. Futbolculara milyon dolarlar veriliyor iyi güzel. Ama birde klubün taraftarlar gözünde bir prestiji var. Yani biz diğer takımlar la. Her alanda yarışıyoruz. Buna takımımızın alışveriş sitesi de dail. Burda kaliteli bir iş çıksaydı. İnanın herkez tebrik ederdi. Ama çıkan işi gerçekten çok kötü. Büyük bir klube yakışmamış. Benim tavsiyem yeniden bir tasarım yapmanız. Bizler burada yıkıcı eleştiri yapmıyoruz. Yapıcı eleştiri yapıyoruz. Bizler trabzonsporumuzu kendimizin bir parçası olarak görüyoruz. Her şeyinin en iyisi olmasını isteriz. Hatta burada forumda bir tasarım yarışması yapılsa. İnanın bu forumda çok iyi grafikerler var. Bir şablon oluşturulabilirdi. Bir fikir oluşurdu sizler için. Yada bir kaçtane şablon oluşturun BMN sayesinde bunu oylamaya sunabiliriz. Böylece daha iyi sonuç elde etmiş oluruz. Bu benim düşüncem. İster katılırsınız ister katılmazsınız. Saygılarımla. Çalışmalırınızda Başarılar

My
22.12.2006, 02:31
Kasadan para çıkmadan denildi mi her nedense tüylerim diken diken oluyor. İlk sebebi Trabzonspor gibi bir kurumun ne kadar profesyonelce yönetildiğinin, zihniyetin göstergesi olması. İkincisi ise çalıştığım iş yerimde sırf yukarıya masraflı gözükmemek için yöneticilerin sergiledikleri gerçeklerden kopuk tutum.

miragef
26.12.2006, 15:02
eski tasarımı daha iyidi.

Bülent Bayraktar
27.12.2006, 13:30
yaw ndn değiştirdiler önceki dizayn çokk güzeldi durup durup iş çıkarıyolar

Sevgi
27.12.2006, 14:25
Merhabalar,

Ümit EĞRİOĞLU
Trabzonspor Kulübü
Bilgi İşlem

ne demek önemli olan kulübün kasasından para çıkmadan yapmak medine dilencisimiyiz biz,Trabzonspor bir websitesi yaptıramacak kadar aciz mi ? bu nasıl zihniyet !
taklit etmeden bişeyler yapmak, bu mu yaptığınız, bırakın yapmayın kalsın.Hiç olmaması rezil olmasından daha iyidir.
Ey gidi Trabzonspor kimlerin, hangi zihniyetlerin eline düşmüşsün :( Ölmüşüzde ağlayanımız yok :(

Halit Aydın
27.12.2006, 16:56
sitedeki mavi tonu düzeltmişler biraz daha iyi olmus böylece.
ne o öle yeşil gibi bi renkti...

Emre B.
28.12.2006, 08:59
Eski hali çok güzeldi.Bu kadar güzel olduğı için şaşırmıştım.Onu da mahfettiler

Ayaz
28.12.2006, 11:53
profesyonellerle çalışılmıyor.. eğer bir avrupa kulübüyseniz, maliyetine bakılmadan, referansları iyi sadece tasarım şirketi ile anlaşılıp, çok güzel işlere imza atılabilir..
bence daha iyisi olabilir..

Egemen Yılmaz
28.12.2006, 17:30
Merhabalar,

Ümit EĞRİOĞLU
Trabzonspor Kulübü
Bilgi İşlem

kulübün kasasından para çıkmaması da ne demek? o zaman transfer de yapmayalım altyapıyla idare edelim... ayrıca kulüp kendi bir web sitesi yapamıyorsa (ki bu aşikar) bu işi yapanlara belli bir ücret karşılığı yaptırır. Tasarımı geçtim, yazılımı da yapamamışsınız, zira üye olmak istediğimde bana persist mail uyarısı geliyor. yani üye olamıyorum, TSClub' a hiçbir şekilde ulaşamıyorum. web yazılım işinden ben de anlarım, yapacağınız şey o kadar da zor değil. isteseniz bir şekilde ziyaretçinin mal almasını sağlayabilirsiniz.

maskeli61
28.12.2006, 18:42
bence fena degil hatta yılbaşı 2007 paketinden bi tanede sipariş verdim :) güzel site amna dahada güzel olbilir emege geçenlere teşekkürler...

Ali Sırrı
28.12.2006, 19:18
Maaş Olarak Deniz suyu ve Karadeniz havası mı alınıyor merak ettim?

Ümit Bey/Kardeş
Trabzonsporun her hangibir çalışanın asli görevi işini doğru düzgün ve Dünya ölçeğinde Trabzonspora yakışır bir biçimde Trabzonspor Markasını koruyorak ve geliştirerek yapmaktır.
Trabzonspor kulubunun her hangi bir profesyonel çalışanı Kulubun en temel unsuru olan Kulub üyeleri ve Taraftarlarına laf yetiştirmeye çalışmamalıdr.
Ortaya iyi niyetle fakat yetersiz bilgi birikim ve teknik yapıyla konulan bir iş vardır
Kulubun taraftarı ve üyeleride bunu en doğal hakları olarak eleştirmek daha iyisini istemek haklarına sahipdirler

Siz bir Webmaster/ yada Tasarımcısı olarak taraftara emeğimizin karşılığı olarak teşekkür edin ama eleştirmeyin deme hakkına haiz değilsiniz
En azından Maaş çeklerinizi hesap numaralarına yatırıldığı sürece bu konuda eleştrileri dinleyip yol gösterici eleştirilerden nasiplenip daha iyisine çaba göstermek Yanlış eleştiriler içinde en fazla bilgi vermek olabilir.

Bordomavi.net sitesinin bir tasarımcısı veya yöneticisi BMN siteleri için (demiyor ya) dese ki beğenmeyebilirsiniz ama ortada ki emeğe saygı göstermelisiniz bu konuda sonuna kadar haklıdır çünki ortada para karşılığı yapılan bir iş yoktur
Fakat sizin gibi maaş alan çalışanlar müşterilene bu şekilde konuşmamalıdır.

Bir IT sorumlusu, bir Dizayn ve yönetim firması büyük müşterisi olarak sizin biçiminizde davranan bir kişi çalıştığım firmada bana karşı davransa idi ya çalışanın firmasıyla ilişkisi kesilir yada firmanın bizimle yaptığı işlere anında son verilir di.
Trabzonspor da Profesyonel bir yöneticilik zihniyeti olmadığı için siz "cebimizden Para çıkmadan bu işi yaptık" deme hakkını kendinizde görmüş olabilirsiniz
Evet Trabzonsporun Size verdiği maaşlar dışında cebinizden para çıkmamış olabilir ama marka değeri olarak kaybettirdiklerinizi nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz?

Ortaya bir iş konulmuş size verilen paranın karşılığının bu iş olduğunu düşünebilirsiniz saygı duyarım
O zaman ya size bu işi yapabiliyorsanız hakkıyla yapmanız karşılığında hak ettiğiniz ücret verilmeli
Yada emeğinize saygı göstericek başka bir kurum firma bulmanız için size teşekkür edilmeli.

Ama Derseniz ki Trabzonspor bu iş için bir bütce ayırmamıştır bizimde teknik ve idari bilgimiz ancak bununla sınırlıdır
Gelin biz size Trabzonsporun hak ettiği en güzel tasarımları ortaya koyalım.

Anlatılması gereken herşeyi anlatmışsın abi, ağzına sağlık..

Chesare
29.12.2006, 23:54
Merhabalar,

Ümit EĞRİOĞLU
Trabzonspor Kulübü
Bilgi İşlem

sadece yardımcı olmak amaçlı bi iki bişe yaziym...

com.tr - tsclub sitesi için

1- sitede kullanabileceğiniz renk kodları: mavi için: 6699CC ve 86B3E0 veya yakın bir ton - bordo için: 770014 , 51000F , 9F001C ( bu renkleri photoshop veya farklı bir resim işleme programından rahatlıkla alabilirsiniz. )

2- bu renklere ek olarak siyah veya beyazı da dengeleyici olsun diye dozunda kullanabilirsiniz.

3- soldaki menü başlıklarının arasını birazdaha açıp aralarına az belirgin bir çizgi ile ayırabilirsiniz

4- üstteki ana sayfa dergi aboneliği vs. olan butonlar orada çok saçma durmuş. sitenin en stüne küçük birer link olarak verilebilir.

5- ürün listelemede ürünlerin isimlerinin yazıldığı yeri bordo yapmazsanız oradaki küçük TS logosunun arkasına ışık koyma zorunluluğunuz olmaz. böylece logo daha güzel gözükür.

6- sepete ekle tuşu dış kapının mandalı gibi duruyo. daha sade olmalı ( şuanki tasarıma göre )

7- test yayını yazısını öle olorta biyere değil de logonun üstüne koymalısınız. veya oralarda biyere..

8- ana logoyu eğecekseniz hem perspektife uygun eğin hem de yıldızı da eğin. olabiliyosa biraz da kalınlık verin ki kağıt gibi durmasın

9- güvenirlilik sağlaması için kullanılan güvenlik sertifikalarının logolarını uygun biyere koyun

10- sitenin arka planı şuan beyaz... acil değişin. bordo , mavi veya siyah yapın.

11- duyurulardaki kayan yazıyı kaldırın sabit duyuru kullanın .. ille de olcak diyosanız orayı bi ayırın siteden. çok havada kalmış...

12- ya her başlığa veya tuşa icon ( ev, anahtar gibi ) kullanın ya da hiç kullanmayın.

13- zemin rengiyle aynı renkte yazıyı kullanmayın.

şimdilik bunlar. umarım yardımı olur....