PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rakiplerimizi Ülke Puanı için Avrupa'da Desteklemeli miyiz?

dr.muhsin
14.12.2006, 12:53
Kuşkusuz hep ikilemde kaldığımız konulardan biridir.Tarihimiz boyunca nefret ettiğimiz,şampiyonluklarımızı elimizden türlü entrikalarla alan,arkasında medya ve büyük devlet adamları bulunan, hatta ve hatta spora siyaseti bulaştırıp başbakanı bile arkasına alan Türkiye Süper Ligi İstanbul takımlarını Avrupa da desteklemek ya da desteklememek? Bu konuda 2 ayrı görüş var tabiki:

1- Ülke Puanımız Artsın diye istemesek de rakiplerimizi Avrupa arenasında desteklemek,

2- Şaibe ve Şikelerle Hakkımızı Gaspettikleri için besbeter olsunlar deyip desteklememek.

Bu konu ankete taşınsın çok isterim zira ne zaman avrupada istanbul takımlarının maçı olsa ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Örneğin ben Galatasaray UEFA kupasını aldığı son ana kadar bütün maçlarını keyifle izliyor kendi taraftarlarından daha çok seviniyordum taki 2 yıl önce şampiyonluğa giderken Avni Aker'de 4-2 yenilip şampiyonluktan olup Necatinin biz profesyoneliz demesine kadar!!! Fener zaten başarılı olamadı desteklemekle desteklememek arasında fark olmadı sağolsunlar:D . Şimdi hala karar verememekle birlikte belki Bjk kazansın diyom içimden ama nedense Gs ve Fb Avrupada başarısız olsun istiyorum öte yandan acaba ülkeme ihanet mi ediyorum diye de ikileme düşüyorum.Önemli bir konu olduğu için paylaşmak istedim. Anket olursa daha da iyi olacağından şüphem yok.Saygılarımla...

Kaya
14.12.2006, 12:55
Bu konu 1 saat sonra "Türk ve Dünya Futbolu" bölümüne taşınacaktır...

Murat'
14.12.2006, 12:55
Ne yalan söyliyim artık puan almalarını istiyorum çünkü bu gidişle avrupa kupalarına çok az takımımız gidecek.....

TSelif
14.12.2006, 13:06
Ülke puanı için belki evet diyecem ama ...
Bir gerçek varki onların ülke dışında yada ülke içinde yedikleri golleri izlerken müthiş bir zevk alıyorum.Yalan yok .Akşam fenerin yediği iki golde de gooool diye bağırdım.Napıyım .Bir çeşit refleks diyelim.

Kaya
14.12.2006, 13:21
Galip geliyorlarsa ülke puanı için memnun oluruz...
Mağlup oluyorlarsa da dalga geçmek adına seviniriz...

Açıkçası maç sırasında da "ne hallari varsa görsünler" hissiyatındayım...

Bazı özel durumlarda yenilmelerini veya yenmelerini isterim açıkçası...

Yunan ve Rum takımına karşı açıkçası her Türk takımının galip gelmesini isterim.

champions
14.12.2006, 13:28

Yunan ve Rum takımına karşı açıkçası her Türk takımının galip gelmesini isterim.

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

İslam Sezer
14.12.2006, 13:29

bence en iyi taktik Kaya nın..yani ne safça her maçta desteklemek lazım,ne her maçta yenilmelerini istemek.zaten olan oluyor ve maçları bir skorla bitiyor.mesela fener elenseydı bu gruptan çok gülerdim,çünkü bence anlamsız olurdu bu kadar paraya,transfere böylesi bir başarısızlık.şimdi ilker yasin final yolundayız diye bas bas bağıra dursun,bakalım bu kadar zayıf takımla zar zor berabere kalıp sevinen bu takım nasıl final oynayacak.deplasmanda pkk bayrağı açan celta vigo yu yenseler diye bekledim maç içinde ama olmadı.dün frankfurt önünde yenilseler diye bekledim zar zor çıktılar gruptan.acaba hep tersi mi oluyor,öyleyse destekliyeyim artık.bakalım kargalar ne yapacak?geçen sene çıkamadılar,ya bu sene?ben öylesine izlerim yenerse bravo der,yenilirse üzülmem,bu kadar basit...

macka61
14.12.2006, 13:48
ben avrupada hepsinin maç kazanmasını isterim bu bizim onlardan üstün olan farkı gösterir

Burçak
14.12.2006, 15:39
istanbul kulüpleri hariç desteklerim . banane el fenerinden yada cincondan. zaten yeterince haksız biçimde puanlarımızı gasp ediyolar. işim olmaz onlarla.

Mayls
14.12.2006, 15:45
Galatasaray'i ve Besiktas'i yürekten destekliyorum. Fenerbahce'yi hic desteklemem. Bir kere biri sormustu senin bu yaptigin vatan hainligi olmuyor mu diye. Cevap: Republic of Fenevbahce.

Evet Türk takimlarini destekliyorum avrupada. Ama sadece Türk takimlarini

Gürkan
14.12.2006, 19:11
o avrupa kupası hakkını alınlarının akı ile alsalar insanın içi desteklerken rahat eder.

hakkımız yiyip oraya gittikleri için pek bir içimden gelmiyor desteklemek.

Cafer KILIÇSOY
14.12.2006, 20:23

Tam bişeyler yazayım diyordum ama sağolsun Kaya yapmış yorumu. Teşekkürler arkadaşım içimden gecenleri yazmışsın
:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Ama muhsin Arkadaşım Mutlaka birini seçmelisin diyorsa ikinci (2.) sık bana uygun:ts: :ts2:

hayat61
14.12.2006, 21:23
Ülke puanı için belki evet diyecem ama ...
Bir gerçek varki onların ülke dışında yada ülke içinde yedikleri golleri izlerken müthiş bir zevk alıyorum.Yalan yok .Akşam fenerin yediği iki golde de gooool diye bağırdım.Napıyım .Bir çeşit refleks diyelim.
Aynen.Annem her sevinmen sonrası böyle yapma sonra Trabzonspor için kötü oluyor söyleyip durdu.:D Trabzonsporum;"febe yabancılarla oynayıp yenildiğinde seviyorum,ben hainmiyim" diyen kadını ne hallere soktun.:p

Benim bir Türk takımının bütün içtenliğimle yenilmesini istediğim maçlar febe-Dinamo Kiev maçlarıdır.Canı gönülden Dinamo Kiev'i destekledim.febenin elenişine çok sevindim.

hay1699
14.12.2006, 21:31
desteklemesek performansları mı düşer...

pReN@_61
14.12.2006, 21:46
fener hariç desteklerim