PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sorunumuz Ne?

Mustafa Mahmutoğlu
13.12.2006, 22:38
arkadaşlar sizce Trabzonsporumuzun sorunu ne?düşüncelerinizi bekliyorum..Ankaraspor maçı inş. moral olur..bazıları ankara maçını aldık diye sanki lideriz gibi seviniyor..bence daha çok çalışmak lazım..

Ömer SEVİNÇ
13.12.2006, 22:42
Sorunumuz yönetimdeki insanların yönetim bilgisizliği. Futbol takımının nasıl yönetileceğini bilmiyorlar. İşin en kötü tarafı bu değil ama. En kötü tarafı nasıl yönetildiğini bilmediklerini de bilmiyorlar.
Kısa vadede sorun bu iken uzun vadede ise sorunu taraftarın kelle isteyen anlayışı olarak görüyorum.

Mustafa Mahmutoğlu
13.12.2006, 22:54
bence sorun yönetimin

Bartuğ13
13.12.2006, 23:16
sorun yönetimin

Ahmet Karaman
13.12.2006, 23:22
sorun yönetim kurulumuzun adam gibi bir hoca bulup takımın başına getirememeleridir.

emre_erbayts
13.12.2006, 23:26
bu takımın sorunu ziya doğan gibi bilgisiz- çağdışı- vizyonu olmayan bir hoca ile çalışmaktır. yazık olacak bu kadroya. devre arası transefde heba edecekler kulubün geleceğini. yazık çok yazık

hüseyin toraman
13.12.2006, 23:45
futbola ters düşen bol bol vaaedlerle yönetime gelen beceriksiz ve de tecrübesiz yönetim suçlu bence

ftunsal
13.12.2006, 23:50
hoca-hoca-hoca

sonra yanlış ata oynayan yönetim

muratt
14.12.2006, 11:06
ilk etapta kesinlikle yonetim ve teknik direktor.. Ziya Hoca'miz vizyon ve taktik olarak yeterli degil kesinlikle.. Yonetim de profesyonelce yonetemiyor. Belki daha profesyonel bir kadro ile ayni baskan kalabilir ama bunu yapacagini sanmiyorum..
Amaaa... sahadaki kotu sonucun nedeni kesinlikle takim oyununu sahaya koyamamamiz.. Takim oturmadi, birbirine alisamadi ve hirsi motivasyonu yakalayamadi.. Biraz zamana ihtiyac var.. 1-2 mantikli transfer ve birazda sansla (kotu oynadigimiz maclari kazanmak gibi) takim cok daha iyi olabilir.. Kadro bence kotu degil .. Takim oturunca daha iyi sonuclar alinir diye dusunuyorum.. Bizim icin daha iyi sonuc degil sampiyonluk ve uzun donemde basarilar onemli tabi.. Bunun icin ise hocanin degismesi ve yonetiminde profesyonellesmesi lazim ..

caykarali_erdal
14.12.2006, 11:26
arkadaşlar sizce Trabzonsporumuzun sorunu ne?düşüncelerinizi bekliyorum..Ankaraspor maçı inş. moral olur..bazıları ankara maçını aldık diye sanki lideriz gibi seviniyor..bence daha çok çalışmak lazım..

Sevinenler ya futboludan hayatlarinda bir sey gormemisler yada kendilerini boyle avutuyorlar bu gotu gidisin nedenleri nedir her baslikda sorulur olan bir soru nedeni medeni sudur futbolculuk namina bir kisi yok takimda vede klubde kendilerine Trabzonspor markasindan pay almak isteyenlerle dolmus klub buda Trabzonsporun bu durumlarda olmasinin etkinidir bu isler duzeltilmeden vede bu kisiler klubden uzaklastirilmadikdan sonra biz daha cok sampiyonluklar bekleriz isterse yonetim dunyanin en klas oyuncularini getirsin gene bir sey olmaz.

Burçak
14.12.2006, 11:45
yönetim görevini yapsa takımda sahada gezinemez!!

Cüneyt Canlıca
14.12.2006, 11:58
sorun herkeste..

futbolcularda:Fb den örnek vermekten hicab duymakla birlikte onlarda 3 önliberoyla oynuyor ama adamnların o alanda oynayan futbolcuları bizimkilerden kat kat kailteli

hocada:takıntılı adam ziya bey..taktı hasan hüseyin ferhat üçlüsüne takımı katletti..ya adam biraz esnek olur inat etmenin alemi yokki zaten 7 maç kazanamamıssın bu maçlardan birinde hucum oynat sür ilk onbirde musampayı koy marce yi forvetin arkasına simek i ön libero olarak dene yok ama şaçları boşuna dökmedim ben dercesine inadım inat diyor.

yönetimde:doğru dürüst bi teknik adam secmekten aciz,takımın sorunlarını görmekten aciz, her kafadan bir ses cıkan yönetim.

keles76
14.12.2006, 12:26
tespit iyi trabzonun ligdeki başarısızlığının sebebi takım olamaması bazı yerler aksıyor bunun tespitini hoca yapar ve yönetim alır .Daha önceyi bir tarafa bırakırsak bu ara dönemde iş hocaya kaldı ama ben hocadan umutsuzum basında yazanlar doğru ise yanlış yolda hala eski topçularının peşinde yani sorunu çözemez sadece takımı şişirir bizimde avrupada olmadığımıza göre geniş kadroya ihtiyacımız yok

champions
14.12.2006, 12:26
yönetim kesinlikle yetersiz getirdikleri hocanında onlardan pek eksik kalır yanı yok hocaya bağlı olarak takım oyunu yok biraz da oyunculara
açıkcası tek bişey olamaz hepsi birbiriyle bağlantılı şeyler yönetim iyi olacak oda iyi hocayı getirecek oda takım oyunu oynatacak
taraftar şıkkı ise komik kaçmış

Gürkan
14.12.2006, 12:34
her yeni başlık bizi en başa götürüyor.

sorunumuz ne dedik.

hocadan başlanacak ,yönetimin tercihlerinden bahsedilecek,başkanın ve yönetimin uyuşmaması,futbolcular araya katılacak.yanlış yerde oynayandan ruhsuz olana,takımı bölenden yeteneksizine.aylardır yazılanların aynısı tekrar yazılacak. bence bu sorunun cevabı ve fazlası diğer başıklarda defalarca söylendi ve hala söyleniyor.

zaten başlıklara bakacak olursanız,cevabınıda almış olursunuz.birde ayrıyetten bu başlıkta aramnın anlamı yok.

Abdallı61
14.12.2006, 14:51
bizim sorunumuz siyaset , elin takımları çatır çatır avrupada tur atlıyor şampiyon oluyor bizim takımdada yok siyasetti yok adam kayırmaydı yok hesaplaşmaydı diye her sene gittikçe batıyoruz

Egemen Yılmaz
14.12.2006, 16:02
sorun yönetimdedir

golebshera
14.12.2006, 16:56
Ankette bir seçenek daha olsun: "hepsi" diye..

Dursun Kaplan
14.12.2006, 17:02
bu yönetimle olmaz olamz ya !!

Mustafa Mahmutoğlu
14.12.2006, 17:04
bncede yönetimin böyle ziya doğan gibi bi teknik direktör getirmeleri sorun bi dedikleri dieğerini tutmuyo kardeşim

Erdem Keser
14.12.2006, 17:40
sorun herkeste gerek yonetim herkes futbolcular gerek teknik direktor ama bizdede hata var protesto diye kirip dokmesek daha iyi olur

Şentürk
14.12.2006, 17:47
Bence sorunlar birbiriyle bağlantılı,yani hepsi.

Mustafa Mahmutoğlu
14.12.2006, 17:49
ama herşeyi yönetim başlatıo

littlebighorn
14.12.2006, 18:16
Önem sırasına göre:

1. Yönetim çok kötü.
2. Birinci maddenin sonucu olarak takım kadrosu kötü. (En az 4 mevkide direkt oynayacak oyuncuya ihtiyaç var.) Bu kadro kesinlikle şampiyonluk falan kovalayacak kapasitede değil.
Teknik Direktörü sorgulamak için erken. 2. yarının ortalarını beklemek en mantıklısı.

Ahmet Karaman
14.12.2006, 18:22
bence ankette bir sakatlık var. takım oyunu oynayamıyoruz şıkkı teknik direktörden bişey çıkmaz şıkkıyla aynı. yani takım oyunu oynayamamamızın sebebi teknik direktör zaten. iki şıkkın oyları ziya doğanı sorumlu yapar .

erdal6167
14.12.2006, 19:48
şiklarda ki hiç biri sorunumuz değil bene göre, bana göre futbolcu kapatisemiz zayıf, bu futbolcular olmaz

macka61
14.12.2006, 19:54
sorun yönetimdir

eren_61
14.12.2006, 20:13
aslında hepsi olsa daha iyi olur:D

bmtr
14.12.2006, 20:31
Sorun bazi vasat futbolcular. Gokdeniz'inde dedigi gibi bu vasat futbolcular stresi kaldiramiyorlar. Adamlar stres altinda olunca vasatin bile altinda oynuyorlar. Psikoljik baskiyi kaldiramiyorlar. Bu 3-5 vasat oyuncu takimin oyununu da bozuyor. Dusunun takimda iyi futbolcular var. Onlar ataga kalkiyor ve guzel paslarla atak basliyor. Orada top vasat futbolcunun birinin ayagina geliyor o da o cok teknik ve guzel atilmis topu ya disari atiyor ya da diger takimdaki oyuncunun kucagina. Boyle olunca iyi oynayan futbolcunun hem morali bozuluyor, hem de oraya kadar sarf ettigi effort heba olup gidiyor. Sonra oyun bir tenis macina donuyor. Kisacasi esas sorun takimdaki vasat oyuncular. Bunlar kim diye sorarsaniz, bana gore bunlarin basinda Ferhat, Hasan Ucuncu, Mustafa, Ufukhan, Murat, Ersen (topu kullanamamasindan dolayi), Tayfun, Feridun, ve Musa geliyor.

Mustafa Mahmutoğlu
14.12.2006, 20:33
iyide futbolcular psikolojik baskıdan napçaklarını bilmiolarki??

Ahmet Karaman
14.12.2006, 23:11
ziyaaaa ziyaaaaaa

Bartuğ13
14.12.2006, 23:21
ben değiştiriyorum:
sorun işi bilmeyen yönetimişn getirdiği başarısız teknik adamın oynatamadığı yüreksiz futbolcularındadır.yani anlayacağınız hepsindedir.

Tevfik Kılıç
14.12.2006, 23:51
En büyük sorunumuz yüzsüz Ziya Doğandır. Hala anlayamadınızmı?

Ahmet Karaman
14.12.2006, 23:53
En büyük sorunumuz yüzsüz Ziya Doğandır. Hala anlayamadınızmı?
ben anlayalı baya oldu da bu bişey ifade etmiyor. önemli olan yönetimin anlaması. yönetimin de anlayışı kıt olduğuna göre biz daha çok kafayı yeriz ziya doğan ile birlikte.

Tevfik Kılıç
14.12.2006, 23:57
ben anlayalı baya oldu da bu bişey ifade etmiyor. önemli olan yönetimin anlaması. yönetimin de anlayışı kıt olduğuna göre biz daha çok kafayı yeriz ziya doğan ile birlikte.

Aynen öyle arkadaşım.

Ahmet Karaman
15.12.2006, 00:02
Aynen öyle arkadaşım.
valla benim hala ümidim var aslında ziya doğanın görevden alınması konusunda. haşim sayitoğlu alabilir ziya yı görevden

Mustafa Cem Şeyhoğlu
15.12.2006, 09:16
kesinlikle yonetim! albayrak inşaat işine benzemez futbol işi yürek ister

ozturk
15.12.2006, 11:17
Bence takım oyunu oynayamamamız en büyük sorun yani sorun futbolcularda.. tabii yönetimde de sorun var. Bu futbolcuları doldurdu takıma kaliteli bi kadro kurcam diye... kaç kaliteli futbolcu var ki takımda

kurnaze
15.12.2006, 11:30
ben taraftar secenegi hariç hepsini secmek isterdim ama en buyuk suc yonetimde

bendarodes
15.12.2006, 12:56
ya şöyle bişi var yönetim istifaymış!!!! tamam istifa etsin ama işler böyle çözüme ulaşmaz sonrasında ne olacak bi kerz olsun bunu düşünelim... hiç bir zaman daha kötüsü olmaz demiyelim vardır... çözüm üretmeden bu kadar basit bir şekilde yönetim istifa denmez.. zaten sizin gibiler yüzünden trabzon bu hallere gelmiştir. evet yönetim bencede başarısızdır. hatta trabzon tarihinin mehmet ali yılmaz yönetimlerinden sonraki en başarısız yönetimidir... fakat çözüm üretmeden direk kesmek bi işe yaramaz. yeni yönetim yeni transferler uyum sürecei derken 1 sene de olnar gelir geçer başarısız olur bu kısır döngü hiç bitmez.. konu açılmışken şunuda söylim aziz yıldırım başkanlığı 5 senede öğrendi fenerbahçede .. 5.sene sonunda doğru transferler yapmaya başladı ......ve başarılı oldu oluyoda ... malasef arkadaşlar bu para babaları sizin ya da benim kadar zeki ve futbolu bilen insanlar değiller. ya bunlardan komple trabzonu kurtarıp para babası olmayan başkanlar seçicez ya da bizde 4 sene daha bekliyecezz.. ama bir başka para babası gelip yeni bir 5 senelik periyot başlatacağımıza 4 seneyi bekleyelim daha iyi(21 senedir bekliyoruz)

Özgür Öztürk
15.12.2006, 13:35
Sorunu sadece bir tarafa yüklemek yanlış olur. Herkesin bu işte bir miktar tuzu biberi var.

Abdallı61
15.12.2006, 14:15
ya şöyle bişi var yönetim istifaymış!!!! tamam istifa etsin ama işler böyle çözüme ulaşmaz sonrasında ne olacak bi kerz olsun bunu düşünelim... hiç bir zaman daha kötüsü olmaz demiyelim vardır... çözüm üretmeden bu kadar basit bir şekilde yönetim istifa denmez.. zaten sizin gibiler yüzünden trabzon bu hallere gelmiştir. evet yönetim bencede başarısızdır. hatta trabzon tarihinin mehmet ali yılmaz yönetimlerinden sonraki en başarısız yönetimidir... fakat çözüm üretmeden direk kesmek bi işe yaramaz. yeni yönetim yeni transferler uyum sürecei derken 1 sene de olnar gelir geçer başarısız olur bu kısır döngü hiç bitmez.. konu açılmışken şunuda söylim aziz yıldırım başkanlığı 5 senede öğrendi fenerbahçede .. 5.sene sonunda doğru transferler yapmaya başladı ......ve başarılı oldu oluyoda ... malasef arkadaşlar bu para babaları sizin ya da benim kadar zeki ve futbolu bilen insanlar değiller. ya bunlardan komple trabzonu kurtarıp para babası olmayan başkanlar seçicez ya da bizde 4 sene daha bekliyecezz.. ama bir başka para babası gelip yeni bir 5 senelik periyot başlatacağımıza 4 seneyi bekleyelim daha iyi(21 senedir bekliyoruz)

bu başkanla 5 seneyi bırak 2 senede 2. ligde tutunma mücadalesi veririz amacına ulaşır :mad: bu adam acemi olsa tamam destekleriz sonuna kadar ama acemi değil bunlar kötü niyetli adamın yüzünde meymenet yok

Berk Akçay
15.12.2006, 15:35
hata taraftarda diyen arkadaşlara sesleniyorum siz ne yaptınız öyle taraftarda nasıl suç olur taraftar her maçına destek verdiği için mi suç taraftarda bu kadar olur yani

Mustafa Mahmutoğlu
15.12.2006, 16:29
hata asla taraftarda değildir..

telvin
16.12.2006, 01:03
bence ana problemimiz TRABZONSPORUN sorunsalını ortaya net bir şekilde profesyonelce bir çalışmayla koyulamaması...bakın burda bile hepimiz farklı sorunlardan bahsediyoruz evet hepsi 3 aşşağı 5 yukarı doğru...peki ya bu sorunların temelinde ne var neden buralara geldik...yönetimden başlayarak en alt kademeye kadar bir sorun ağı var TRABZONSPORUMUZDA...bence bugün yönetimin yapması gereken varolan sorunları hemen çözmeye çalışmaktan ziyade sorunun temelini ciddi bir araştırmayla bulup çıkarmak..çünkü üretecekleri çözümlerin hepsi suni olacak ve kısa vadede TRABZONSPOR aynı şeyleri aynı insanlar olsun olmasın yaşayacaktır...zaten hepiniz 20 küsür yıldır suni çözümlerin bizi dönüp dolaşıp aynı yere getirdiğini görmektesinizdir...

Hüseyin Çümen
16.12.2006, 02:22
sorun teknik direktörlerin seçiminde o yüzden ilk suçlu yönetim oluor

6Şafak Aydın1
16.12.2006, 02:23
sorunumuz: "ben daha iyi bilirim"

wien_ts
16.12.2006, 02:26
bence en büyük sorun ziya doganin artik abarttigi korkak futbolu..önce bu sorunun halledilmesi lazim bence...

erdal6167
16.12.2006, 11:24
sorun kesinlikle futbolcuların yetersiz kapasitelerinde, bu oyuncularla olmaz. ve en son yine böyle bazı takımların artıklarını aldığımızda yine küme düşme tehlikesi yaşamış ve samsun macı ile ligde kalmıştık. o zamanlar nesimler falan vardı, şimdi cağdaşlar musalar var.

bu futbolcularla olmaz.. .

MarceloTS
16.12.2006, 11:27
Sorunuumuz korkak ziya

erdal6167
16.12.2006, 11:41
yazık ya cok yazık belkide istanbul ve izmirden sonra hadi ankara da olsun profesyonel liglerde en fazla takımı olan iliz. ama biz hala nerelerde adam arıyoruz. al gencleri ver bu takımlara hem onlar kazansın hem sen ama nerdeeeee, nato mermer nato kafa.

marcelinhos100
16.12.2006, 12:00
O Kadar MaÇ Seyrettİm Ben Hayatimda Zİya Dogan Kadar Korkak Üst Üste YanliŞlar Yapan Adam GÖrmedİm O YÜzden Bu Adam Gİtmelİ Ya Neydİ GÜnahimiz Ya Bİtİrdİ Bİzİ Syzmekİ Bİtİrdİ Fatİh Akyelİ Bİtİrdİ Musampayi Bİtİrdİ Marcelİnhoyu Bİtİrdİ Tarftari Bİtrdİ

firidin61
16.12.2006, 12:16
anketteki seçenekler yanlış...

evet takım oyunu oynayamıyoruz bu dogru ama bunu ZİYA(N) DoGAN yüzünden yapamıyoruz...hiç kimse yönetim diye söylenmesin!!!senin 2 yıldızların kenardayken başkanın abrahamovic(umarım böle yazılıyodur)olsa ne yazar!!!!szymek e tercih edilen adam ferhat!(90 dk 1 tane olumlu hareket yapamazmı insan??)MUSAMPAya tercih edilen adam Feridun!!!:mad: ya arkadaslar bunun neresi yönetimin suçu???bu bas baya Teknik direktör(derken bile utanıyorum)ün iş bilmezliği!!!!:mad:
yönetiimin 1 suçu varsa oda bu adamı bu takımın basından DEF edememesidir gerisi hikaye!!!yada soyunma odasına inip 1 insanın bu herifin kulaklarına yapısıp uzatmamasıdır...

champions
16.12.2006, 12:29
peki bu teknik adamı :) bunca rezilliğe rağmen takımın başında tutan kim biz değiliz herhalde

littlebighorn
16.12.2006, 12:34
Önem sırasına göre:

1. Yönetim çok kötü.
2. Birinci maddenin sonucu olarak takım kadrosu kötü. (En az 4 mevkide direkt oynayacak oyuncuya ihtiyaç var.) Bu kadro kesinlikle şampiyonluk falan kovalayacak kapasitede değil.
Teknik Direktörü sorgulamak için erken. 2. yarının ortalarını beklemek en mantıklısı.
Eğer ikinci yarının ilk maçına da ilk onbirde Ferhat 'la çıkarsa, sözümü geri alıyorum, Ziya' yı sorgulamak için sezonun ortasına kadar beklemeye gerek yok. Hemen gönderilmeli.

karatasof
16.12.2006, 13:00
Anketi hazırlayanların biraz aceleye getirdiklerini görüyorum ve soruyorum 1.Takım oyunu oynamıyoruz 3.TD'den bir şey olmaz.Bence bu iki şıkta aynı şeydir.Takımı oynatması gereken ben değilim heralde.Tabiki bu sorunu TD denen kişli çözecek.Dolayısıyla bu iki şıkkı birlikte değerlendirmek gerekir diyorum ve ben ;
ZD TD değildir
ZD TS 'un TD ise
TS takımı başarılı değildir önermesinin doğru cevap olduğunu söylüyorum.

BOZOHAN
16.12.2006, 16:22
takım oyunu oynamıyoruz.

A.Alper
16.12.2006, 18:13
ruh.................

mkmsas
16.12.2006, 18:30
musampa ve marcelinho aynı anda sahada iken, musampayı göbekte marcelinhoyu solda oynatan bir teknik direktörümüz var bizim. yetmez mi?

A.Alper
16.12.2006, 18:45
musampa ve marcelinho aynı anda sahada iken, musampayı göbekte marcelinhoyu solda oynatan bir teknik direktörümüz var bizim. yetmez mi?
fazla bile

Mustafa Mahmutoğlu
16.12.2006, 20:09
her zaman her şey yönetim yüzünden olur..

serseerii
16.12.2006, 20:30
bence sorunn en fazla taraftarda istakrar diye bişeyi bilmiyoruz 3 maç arka arkaya kaybetsek tamam hekes gitsin diyozz ya bi hocayı yıl sonuna kadar beklememeiz lasım yokya ziya gider ondan sonra gelen giderr bizde daha çok bekleriz sampiyon luk

subay
16.12.2006, 20:52
Bence takimin kötü sonuclar almasinin nedenlerin en basinda Ziya Dogan geliyor, Hasan, Hüseyin, Ferhat tan vaz gecemezsen, bunlarin yerine Musampa yi ve Szymkowiaki yedekte tutarsan, asil Musampa nin oynamasi gereken yere Marcelinho yu koyarsan adamin elini kolunu baglarsan böyle olur.

Sonra seyirci/taraftar geliyor bence. Ben Trabzonspor da futbolcu olsam elim ayagim titrer sahaya cikinca, seyircinin cok büyük baskisi oluyor benim görüsüm ondan dolayida oyuncular kötü oynuyor.

Yattara nin gelisiyle bence takim birkac haftaligina düzelecektir. Ama Hasan, Hüseyin, Ferhat gitmedikten sonra uzun vadeli istikrarli Trabzonspor olacagini sanmiyorum.

Fanatik28
16.12.2006, 21:07
En büyük sorun Kel Ziya`nin Teknik Direktörümüz olmasi. Ama onun oraya gelmesindeki en büyük suc taraftarin. Bakin görün, ikinci devrede Yattara yedek bekleyecektir. Bunu bilen taraftar, onu tekrar göreve cagirdi.

Taraftarimiz ne zaman düsünerek yorum yapmaya baslarsa, o zaman belki bir gün dogruyu buluruz.

Mustafa Ayazoğlu
16.12.2006, 21:33
Nuri Albayrak istifa edeceği yok !

Trabzonspor tafatarının çoğunluğu bu yönetime ve teknik kadroya artık olumlu bakmıyor..

Taratfar olarak yönetime söz geçiremiyoruz !

Trabzonspor taraftarı olarak bi gücümüz kalmadığı için bu hallere düştük !
20 yıldır şampiyon olamama nedeni bu !

Yıllardır kendisine Trabzonspor'u rant ve siyasi emellerine alet edn kişilerce yönetildi bu takım !

Bitsin artık ne olur !

Tüm Trabzonspor taraftarını takıma sahip çıkmaya davet ediyorum !

pReN@_61
16.12.2006, 21:55
sorunumuz YÖNETİM

fteotdgs
16.12.2006, 21:59
Ilk sorun Ziya Dogan. Ikinci sorun bu kadar kotu teknik direktorleri bulma basarisi gosteren ve sonra kovamayan aciz yonetim. Ucuncu ve en onemli sorun: Bu captaki teknik direktor ve yonetimden hala umut duyan, Senol Gunes'in de son konusmasinda ima ettigi, bezgin camia.

OKTAY YILMAZ
16.12.2006, 22:24
En büyük sorun Kel Ziya`nin Teknik Direktörümüz olmasi. Ama onun oraya gelmesindeki en büyük suc taraftarin. Bakin görün, ikinci devrede Yattara yedek bekleyecektir. Bunu bilen taraftar, onu tekrar göreve cagirdi.

Taraftarimiz ne zaman düsünerek yorum yapmaya baslarsa, o zaman belki bir gün dogruyu buluruz.
KESİNLİKLE HAKLISIN KARDEŞ, O ADAMA %85 lik oy oranı toplayan taraftar getirdi o adamı oraya, şimdi onlar kovsunlar neden kafasını kuma gömüyorlar deve kuşu gibi anlamıyorum, %85 lik kitle şimdi toplanıp bir %85 lik daha oy toplayıp bu adamı kovdurtun.
Bunu da size şöyle ispatlıyayım.
Taraftarla yönetimin arası Fatih Tekke satılınca açıldı, işler kötü gitmeye başlayınca da hesabı Lazaroni ye kesip ziyayı getirdiler getirme sebepleri ise hem daha önce bu takımda çalışmış olması hem de taraftarla arayı düzeltmek için %85 lik anketi baz aldılar
SONUÇ FACİA

karatasof
16.12.2006, 22:42
KESİNLİKLE HAKLISIN KARDEŞ, O ADAMA %85 lik oy oranı toplayan taraftar getirdi o adamı oraya, şimdi onlar kovsunlar neden kafasını kuma gömüyorlar deve kuşu gibi anlamıyorum, %85 lik kitle şimdi toplanıp bir %85 lik daha oy toplayıp bu adamı kovdurtun.
Bunu da size şöyle ispatlıyayım.
Taraftarla yönetimin arası Fatih Tekke satılınca açıldı, işler kötü gitmeye başlayınca da hesabı Lazaroni ye kesip ziyayı getirdiler getirme sebepleri ise hem daha önce bu takımda çalışmış olması hem de taraftarla arayı düzeltmek için %85 lik anketi baz aldılar
SONUÇ FACİA
Daha acısı sizin %85 diye bildiğiniz oran şu anda %92'lere çıkmış durumda.Bakınız BMN ana sayfa TS'un bugünkü halinin sorumlusu kimdir anketi.Demekki bizim göremediğimiz bir cevheri bu %92 arkadaş görebiliyor ZD'da.Ee bu durumda ne yapmalıyız, bu kadar büyük taraftar desteğine sahip ZD'a laf söyleyemeyen yönetime yükleniyor.Bu yönetimin tek hatası ZD'dır ve maalesef bunun bedelini ağır ödüyorlar.

littlebighorn
16.12.2006, 23:05
Bu yönetim yaptığı yanlışları sıralarsak Ziya Doğan en son sırada gelir.

Asıl sorunumuz hala bunları göremeyen insanlar olması

gokmen
17.12.2006, 16:01
yaaaa
Arkadaşlar sizin teknik direktörden bir şey çıkmaz dediğiniz ZİYA DOĞAN iki sene üst üste t.kupasını ve o senelerde 2 kez ş.ligini getiren adam
yorumlarınıza biraz dikkat edin

tamuğ yamtar
17.12.2006, 16:03
yaaaa
Arkadaşlar sizin teknik direktörden bir şey çıkmaz dediğiniz ZİYA DOĞAN iki sene üst üste t.kupasını ve o senelerde 2 kez ş.ligini getiren adam

Yanlış biliyorsun arkadaşım.

cınar#7
17.12.2006, 16:41
tabiki ziya doğan dunyanın en korkak futbol oynatan t.direktörü.kasıtlı hata yapmaya çalışsa bu kadar beceremez

Mehmet Fırat
17.12.2006, 16:47
yaaaa

1. si türkiye kupasını bir kez kazandı o da 2003-04 de 2002-03 de samet aybaba kazandı
2. si (bundan emin değilim) ş.ligi de bir sezon oldu diğerinde ş.güneşti

aytex
17.12.2006, 18:03
Arkadaşlar
Sizler de biliyorsunuz ki, sahada işlerin iyi gitmesi bu olayın sonucudur. Sonuçlar üzerinden konuştuğumuzda yine sorunu bulamayız; bulamadık da... Saha sonuçları iyi iken sorunlar halının altına süpürülmüştü. Çünkü halının üstünde sorun yoktu...

Sorunumuz ne? Elbette yönetilememek... Kurum iyi yönetilememenin sıkıntılarını çekiyor. Kurumun lokomotifi futbol takımı... Futbol takımın başındaki erk (başkan/yonetim/teknik kadro) Trabzonspor'un gelişimi için hiçbir şey yapmıyor. Yönetim kurulları hazırlıksız geliyor. TRabzonspor'un Türkiye'de şampiyonluk, Türkiye dışında da çağdaş dünya kulübü olması için ellerinde bırakın projeyi, bir tek veri dahi olmuyor. On beş yöneticiyi tek tek odalara alın, hepsine aynı soruları sorun inanın ki hepsi farklı cevap verecektir. Ne kadar taraftarımız var bilen var mı? O dediğim çağdaş kulüplerde ne kadar forma satılacağı bile bellidir.
Tüm yönetim kurullarını kast ederek konuşuyorum, baştan belirli stratejileri olmadığı için sadece ve sadece haftanın maçı, haftanın olayı, hakemlerle ilgili demeçlerle karşımıza çıkıyorlar...

Teknik kadroya gelirsek; bir kere üç ayda bir hoca değiştirmeyeceksiniz... Hocanızı ve teknik kadronuzu zamanında doğru seçip, onunla uzun yürüyüşlere hazır olacaksınız. Diyeceksiniz ki, sahada sportif beklentileri veremeyen hocayı tutmanın ne anlamı var? Tutacaksınız... Futbolcu seçimlerini de yönetimlere bırakmayacaksınız. Yönetimleri on beş kişilik de yapmayacaksınız. Her ilçeden bir yönetici alalım gibi kaygılarla mı yönetimler oluşturmak lazım yoksa liyakata mı bakmak lazım?

Benim kulübümün örnek alacağı kulüpler BArcelona'dır, BAyern Muınich'tir. Ben en tepedekini örnek alırım. Bayern'i örnek alırım ve o yönde çalışırım ama BAyern olamasam da Schalke seviyesine yükselirim... (Bayern Munich yönetici seçerken aman A eyaletinden Jurgen olsun, B eyaletinden de Michael gelsin. Bunlar komik şeyler ve maalesef bizde hala bunlarla uğraşıyoruz)

Hey TRabzon'dakiler kafanızı İstanbul'a dönmekten vazgeçin. Onlar bile üç yılda bir nöbetleşe şampiyonluk yaşamalarına rağmen türlü türlü sıkınıtllar içindeler...

Hep söylüyoruz ve söylemekten de bıkmayacağız... Trabzonspor futbol takımının bundan sonra şampiyon olması öyle devre arası takviyelerle, yönetimlerin değişmesiyle, 'sar başa kaseti' misali eskileri geri getirmekle olmaz...

Önümüzde bir yarım sezon var... Trabzonspor iki buçuk yl sonra şampiyon olacak kadroyu bu yarım sezonun sonunda kurmaya başlayabilir. Şimdi transfer diyor bazı arkadaşlar. Kimin için ne için? Bu sezon sekizinci olmak için mi transfer yapalım? Bu yarım devrede önümüzdeki beş yıl içinde (3+2) çalışılacak hocayı tespit edelim. Hocaya da yönetim desin ki, 'İki sezon şampiyonluk lafı yok... Taraftara da anlatacağız bunu. Oluşturacağın takım ilk iki sezon şampiyonluk işaretleri versin, üç-dört-beşinci sezonlarda da şampiyonluk istiyoruz... Yönetimler değişse de kulüp politikası değişmeyecek.

Şimdi sen nerede yaşıyorsun diyeceksiniz bana... Sorun nerede diyorduk ya? Sorun zihniyette işte...

littlebighorn
17.12.2006, 21:59
Doğru tespitler ama bunları bu yönetimin yapabileceğine zerre kadar inancım yok. O yüzden öncelik yönetimin gönderilmesidir. Durdukları her saat kayıptır.

Ayrıca şu anda yangın var. Yangın varken itfaiye sistemini kurmayı konuşamıyorsun maalesef. Hem de çok ciddi yangın var.

Saygılar

kivancpehlivan
17.12.2006, 22:18
Takım oyunu oynamıyoruz ve oyuncular adam akıllı oynamıyor nedendir bilmiyorum

Bülent Bayraktar
17.12.2006, 22:29
bütün şıklarda sorun war nasıl düzelecez bilmiyorum...

Ahmet Karaman
19.12.2006, 00:05
takım oyunu oynayamamamızın sebebi avrupa yakasındaki burhan altıntop mu ? yoksa ziya doğan denen yaratık mı?
anket sorusunun cevabı bir numaralı sorumlu yönetim ziya doğan denen yaratığı görevde tutmaları ve onunla devam etmeleri. iki numaralı sorumlu ziya doğan denen yaratıktır.

Hüseyin RİZELİ
19.12.2006, 00:15
sorun tabıkı yonetım we hocadadr yanlıs oyuncu tercıhlerı yuzunden sorunlar çıkıo..

cyberentalpi
19.12.2006, 00:58
Sorun kafada basliyor. Ziya Hocanin kafasi sorun.

salihismet
19.12.2006, 01:11
Hocanin i$ine kari$miyorum, eline nasil bir malzeme veriltiyse onlari oynatmaya cali$iyor, bize vizyon sahibi hocalarda geldi, mesela $enol Güne$ milli takimi dünya ücüncüsü yapmi$, onuda yolladik, Giray Bulakta geldi onuda yolladik, yapilan ankette Ziya Hocayi isteyenler % 85 idi. Nereye dayanarak bu kadar yüksek bir oranda Ziya hoca istendi? Eger yönetim 3 kola ayriltiysa hoca ne yapsin?
1. istanbul kanati, 2 Trabzon kanati, 3 Trabzon kanatinin kanati. Ziya Dogan yetersiz olabilir, fakat takimi kendisi olu$tursun, transferleri yapsin ondan sonra bakalim ne olur. Ayrica $unuda unutmamak lazim, ne $enol Güne$, nede Giray Bulak $u anda Trabzonsporu cali$tirmak istemediklerini acikladilar, kimse zannatmesinki bu $artlarda hocalar bize ko$arak gelirler. Eski futbolculara bir sorun bakalim, Ahmet Suat zamaninda hanki taktikle oynuyordular, hafta arasi oynanan cift kale maci hafta sonundaki macin taktigi olurdu. $imdi zaman degi$mi$ her$ey cok farkli, bence bu zaman degi$imine ayak uyduramayan yönetimler Trabzonsporu yanli$ yönetiyorlar. Eger alinan hoca yetersizse bunun sorumlusu futboldan anlamayan yöneticilertir. Elinde sihirli deynek olan hoca varsa haber verin lütfen, cünkü biz her$eyin ak$amdan sabaha düzelmesini isteyen taraftarlariz.

space
19.12.2006, 14:00
su anki pozisyonda olmamizin nedeni ziya dogandir. onun hoca olmadigi herkesce bilinir!!!! onu getiren kim yonetim. demekki suclu yonetim..
peki yonetimi kim getirdi??? taraftar. demekki burada taraftarda sucludur.
parali baskan, albayrak baskan trabzon sampiyon.
sonuc 82 puanlik takima istifa bagiran taraftar. ilk yari sonunda 19 puan alan takima ses cikartmamasi.
atay aktugun yuzune kufur edenler, hacisuleymanoglunu gorunce baskanim sizin aciniz bizden buyuk diyor. neden senin acidan daha buyuk senden daha mi cok seviyor klubu??? ya da atay aktug daha mi az seviyordu bu klubu??
yine de tek kurtulusumuz sadece ziyanin gitmesidir diye dusundugum icin oyumu ziyadan yana attim.

Mehmet Fırat
19.12.2006, 14:26
2003-2004
petkoviç
emrah eren-tolga-erdinç-volkan b.
hasan-hüseyin
maxim-gökdeniz-yattara
fatih

2006-2007
jefferson
musa-stepanov-çağdaş-keçeli
hasan-hüseyin-ferhat
gökdeniz---------marcelinho
umut

üstteki kadro 12 kere üstüste maç kazanmış, türkiye kupasını almış, ligi kılpayı ikinci bitirmiş kadro.
alttakinin nerelerde olduğunu hepimiz biliyoruz.
iki kadronun ortak özelliği td. nin ziya doğan olması.
iki kadro arasında oyuncu özelliği bakımından pek bir fark da yok.
fark sadece yönetimde...
birinde atay aktuğ başkan diğerinde nuri albayrak...
işte sorun buralarda bi yerlerde...:ts:

hüseyin1975
19.12.2006, 14:28
sorun futbolcularin karninin tok olmasidir :mad:

bunlari ac birakacaksin. bak o zaman sahada nasil kosuyorlar :ts2:

tacon
19.12.2006, 14:51
sen seçenekler arasına bir de Trabzon'daki mafyayı ekle.

space
19.12.2006, 19:32

evet o da var

Şuayip Aydın
19.12.2006, 19:37
bence sorun yonetim...

Ahmet Karaman
19.12.2006, 23:35
Sorunumuz Futbolculara Takim Oyunu Oynatamayan Ve 11 İ YanliŞ Ve De Defansİf Oyunculardan Kuran Zİyan DoĞan Denen Zati Muhteremİ GÖrevden Almayan YÖnetİmİ Yeterİnce İyİ Protesto Edemeyen Bİz Taraftarlardadir !!!

sweetrose
20.12.2006, 09:04

:)

Mafya zaten yönetimde; gerekmez eklemeye..

littlebighorn
20.12.2006, 09:09
Mafya bir tek Trabzonda değil ki her yerde var.

tacon
20.12.2006, 12:15
Mafya bir tek Trabzonda değil ki her yerde var.

heryerde var ama o mafyalar takımın yararına çalışırken bizimkiler fatih tekke'yi, gökdeniz'i kurşuna tutup ahmet ağaoğlu'nu başkanlıktan edip saymadığım birçok şekilde takımın aleyhine aleyhine ve aleyhine çalışıyor.

daha önce de söylemiştim gene söylim. biz biara fatih tekke'yi sakat bilirken o ayağından vurulmuş halde yatıyordu.

emre_erbayts
20.12.2006, 23:28
Sorunumuz Futbolculara Takim Oyunu Oynatamayan Ve 11 İ YanliŞ Ve De Defansİf Oyunculardan Kuran Zİyan DoĞan Denen Zati Muhteremİ GÖrevden Almayan YÖnetİmİ Yeterİnce İyİ Protesto Edemeyen Bİz Taraftarlardadir !!!
abi ben bu tespitin altına imzamı atıyorum.:alkış: :alkış: :alkış:

Ömer SEVİNÇ
20.12.2006, 23:33
2003-2004
petkoviç
emrah eren-tolga-erdinç-volkan b.
hasan-hüseyin
maxim-gökdeniz-yattara
fatih

2006-2007
jefferson
musa-stepanov-çağdaş-keçeli
hasan-hüseyin-ferhat
gökdeniz---------marcelinho
umut

üstteki kadro 12 kere üstüste maç kazanmış, türkiye kupasını almış, ligi kılpayı ikinci bitirmiş kadro.
alttakinin nerelerde olduğunu hepimiz biliyoruz.
iki kadronun ortak özelliği td. nin ziya doğan olması.
iki kadro arasında oyuncu özelliği bakımından pek bir fark da yok.
fark sadece yönetimde...
birinde atay aktuğ başkan diğerinde nuri albayrak...
işte sorun buralarda bi yerlerde...:ts:

Kardeş nasıl kadrolar neredeyse aynı? Fatih nasıl Umutla bir olur? Yattara o 12 maçın 5-6'sını tek başına almıştır. O zamanki Tolga-Erdinç'le şimdiki Stepanov-Çağdaş bir midir? Volkan-Murat değerlendirmesi yapılmaz bile. Romaschenko da Trabzonspora gelmiş en iyi sol kanatlardan biriydi bence...

İki kadro arasında dağlar kadar fark var...

6Şafak Aydın1
21.12.2006, 00:32
Sorunumuz yönetimdeki insanların yönetim bilgisizliği. Futbol takımının nasıl yönetileceğini bilmiyorlar. İşin en kötü tarafı bu değil ama. En kötü tarafı nasıl yönetildiğini bilmediklerini de bilmiyorlar.
Kısa vadede sorun bu iken uzun vadede ise sorunu taraftarın kelle isteyen anlayışı olarak görüyorum.

al bendende bu kadar , biryere yazmistim herkesin kafasindaki "ben daha iyi bilirim"le Takimimiza yaklasmiyacaksin bir kerre

6Şafak Aydın1
21.12.2006, 02:01
heryerde var ama o mafyalar takımın yararına çalışırken bizimkiler fatih tekke'yi, gökdeniz'i kurşuna tutup ahmet ağaoğlu'nu başkanlıktan edip saymadığım birçok şekilde takımın aleyhine aleyhine ve aleyhine çalışıyor.

daha önce de söylemiştim gene söylim. biz biara fatih tekke'yi sakat bilirken o ayağından vurulmuş halde yatıyordu.

sen ne diyorsun... Ziya Doganin dedigi "Ser odaklari" bu olsa gerek (?)....
dedigin bir söylentimi...

tacon
21.12.2006, 11:00
sen ne diyorsun... Ziya Doganin dedigi "Ser odaklari" bu olsa gerek (?)....
dedigin bir söylentimi...

hayır trabzonda yaşayan bir akrabamın bana söylediği ve yalan olma ihtimali %5 bile değil

tacon
21.12.2006, 11:01
adam yoksa nie çantasında silah taşısın? fatih tekke gösteriş meraklısı bir adam mı ki silahla gezsin?

6Şafak Aydın1
21.12.2006, 11:03
oralari bilemiyorum kardesim ama böyle sorunlarda Emniyet ne güne duruyor ... daha fazla bilgin varsa paylaski ses getirsin...

Mustafa Mahmutoğlu
23.12.2006, 19:04
e o zaman yapsın görevini..

Uluhan
24.12.2006, 11:25
balik bastan kokar

yonetim kotu,tecrubesiz ve bilgisiz

tacon
24.12.2006, 22:59
emniyet kendini korumaktan aciz. malum böle olaylarda emniyet falan pek sökmüyor. koskoca sat komandosunu tinercinin öldürdüğü günümüzde isteyerek yada istemeyerek böyle olayların içindeysen tek çare fatih'in de yaptığı gibi çekip gitmek. o da onu yaptı.

t-juba-n
25.12.2006, 20:14
bursa macına gittim ts taraftarı birbiriyle kavga ediyo kimse de bağırmadı macta taraftarın yarısı dışarda kalmış dediler taraftardada biraz suc var bazı maclarda cok iyi bazı maclarda mahalle takımı destekler gibi takım destekliyorlar

Semih GÜL
25.12.2006, 20:57
bursa macına gittim ts taraftarı birbiriyle kavga ediyo kimse de bağırmadı macta taraftarın yarısı dışarda kalmış dediler taraftardada biraz suc var bazı maclarda cok iyi bazı maclarda mahalle takımı destekler gibi takım destekliyorlar

lem 16 yaşındaki mudanyalı neredesun at bakim özelden mesaj gördümmü ben seni?

Burçak
25.12.2006, 21:01
sorun yönetim. işbilmezlik.

Cabri61
25.12.2006, 21:09
yönetimde de hata var takımda da

Mustafa Mahmutoğlu
25.12.2006, 22:08
hep diyorum hep diyeceğim böyle yönetim olmasaydı böyle şeyler gelmezdi başımıza

sweetrose
25.12.2006, 22:12
Şu an tek sorun yönetim olsa gerek...!

Adem CAKIR
25.12.2006, 22:13
Bu sayılanlardan hiç biri diğerinden az kabahatli değil ancak bu takımın Gs ve Fb maçlarındaki oyunundan sonra en büyük övgüyü kim alıp kasım kasım olduysa bugünkü kötü futbolun eleştirisini göğüslemesi gerekende odur...

pReN@_61
25.12.2006, 22:29
bence yönetim bu şanlı Takıma layık değiL

Semih GÜL
25.12.2006, 22:44
sorunumuz basit başkandan tarftara kadar çok konuşup TS için az iş yapmak.... Örnekleri düşünebilen her zihniyet bulabilir....

maçkaloji
25.12.2006, 23:54
herşeyde sorun var bence ne yönetim,ne hoca nede topçular işe yarar bence. Bu yönetim,hoca ve topçularla seneyede devam edersek şampiyonluk bence 3-4 yol daha yalan. 3-4 senedir fatih,gökdeniz,yattara,stepanovla idare ediyorduk. Ama her sene hep geriye düştük son haftalar 2. liğe kadar yükseldik. seneye iyi bir kadro teknik hocayla şampiyonluk için oynamalıyız. Yoksa yıllarımız heba olur...

topalkaplan
26.12.2006, 07:45
şanssızlık
örneğin yattaranın sakatlığı
kale dibinden kaçan goller
topu en iyi kullanacağını zannettiğimiz adamların şaşkınlığı

minerva
27.12.2006, 01:15
bence sorun köylü kafalı olup şehirli taklidi yapan yönetimde.

Erman
27.12.2006, 11:17
Arkadaslar, önce bugün Fanatik'te cikan su haberi bir okuyun:

Eller’in eski takım arkadaşları, Sambacı hakkında bir hayli olumlu görüşler belirtiyor. İşte, onunla aynı dönemde oynayan Celalettin, Erdinç ve Ufukhan’ın Eller ile ilgili izlenim ve gözlemleri: Celalettin: En büyük problemlerinden biri dil sorunuydu. Kalsaydı elbetteki takımda yer bulabilirdi. Biraz ağırdı ama sezgileri çok iyiydi. Geri dönerse Trabzonspor’a faydalı olacağı inancındayım. Göbekte Hüseyin ile beraber başarılı olurlar. (...) Ufukhan: Sezgileri çok güçlü ve soğukkanlı bir oyuncuydu. Onunla oynadığımda kendimi daha güvende hissediyordum. Dönerse faydalı olur.Bu haberi desifre ettigimizde takimdaki asil sorun kendini acik acik belli ediyor. Dikkat ederseniz, haberde adi gecen Celalettin ve Ufukhan "Eller dönerse iyi olur" demisler. Bu ikisi halen Trabzonspor'un futbolculari ve cok iyi biliyorlar ki Eller'in dönmesi halinde yabanci arkadaslarindan biri gitmek zorunda.

Iste beyler bayanlar. Icinde oldugumuz durumun hali pür meali. Takimda arkadaslik denen bir sey yok. Gruplar var. Iki futbolcu da "dönsün" derken, gidecek olani düsünmüyor. Böyle bir kaygilari yok haberden anladigimiz kadariyla.

Arkadaslik sifir; futbolcular arasinda iletisim yok, herkes gruplar halinde takiliyor; canini disine takarak tekmeye kafa uzatanla eli belinde oynayan ve hatta hic oynamayan arasinda daglar kadar para farki var; basimiza futboldan anlamayan yönetim tünemis durumda, hocamiz ise bu kadar kaliteli futbolcuyu rüyasinda dahi görmemis, hücüm futbolunu bilmeyen bir adam...

Acaba "bu" Trabzonspor'dan baska ne bekliyoruz?