PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alper Saruhan Trabzonspor'dan ayrıldı

Burak
10.10.2016, 19:14
2014-2016 yılları arasında takımımızda görev yapan ve takımımızın kaptanlığını üstlenen Alper Saruhan, kendisinin çok sevdiği Trabzonspor Basketbol Kulübü’nden “ ailevi problemlerinden dolayı” ayrılmak istediğini yönetimimize bildirmiştir.

Her zaman kendi sporcusunu ve ailesine sahip çıkan Trabzonspor Basketbol Kulübü olarak söz konusu aile ve sağlık olduğunda her şeyin önüne geçen bu durum karşısında takım kaptanımız Alper Saruhan’a gerekli kolaylığı sağlayarak ayrılığı gerçekleşmiştir.

Takım kaptanımız Alper Saruhan’a kapımızın her zaman açık olduğunu , ailesine ve kendisine her konuda destek olacağımızı belirterek takımımıza yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği

selcuk
10.10.2016, 19:18
yolu acik olsun, sevdirmisti kendini

basketboldan pek anlamasamda sunu demeliyim, sportif bize cok sey kattigini düsünmüyorum

Oğuz ZEYTİN
10.10.2016, 21:31
43 Lig
3 Türkiye Kupası
15 Eurochallenge
2 Eurocup

Alper, toplam 63 maça çıktı takımımızla (Stipanovic-124, Hardy-101 ve Velickovic-79'ten sonra bu alanda dördüncü).

34/69 ikilik (49%)
47/122 üçlük (39%)
14/22 faul atışı (64%)

3,5 sayı - 1,1 rib - 0,9 ast - 0,5 tç - 0,6 tk - 1,6 faul

Eurochallenge'da finale yürüdüğümüz sene savunması ve ceza şutlarıyla katkı vermişti. Koç Markovic onu Marshall'ın önünde ilk beş başlatıp Hardy'yle hücum savunma dengesi kurmuştu. Ancak geçen seneki sakatlık sebebiyle otuz bir maç kaçırdı. Bu seneki hazırlık maçlarında hazır görünmüyordu. Zaten Lee takıma katıldıktan sonra sadece ortalama 8 dk. şans bulabildi. Fakat dikkat çeken bir şey vardı, Alper'in etrafa yaydığı enerji yoktu. Takımla ilgili veya ilgisiz canını sıkan bir şeyler vardı. Ben bunun fiziki durumuna ve performansından memnun olmamasına bağlamıştım. Best'le oynadığımız hazırlık maçında koç Bazarevich onu üçüncü çeyreğin hemen başında öfkeyle yanına almıştı.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/22910-Basketbol-Transfer-Dosyas%C4%B1?p=1920545154&viewfull=1#post1920545154

Cumartesi günü de çok moralsizdi. Parke dışında kulüp profesyonellerinin berbat sosyal medya kullanımına taş çıkarırcasına taraftarlar iletişim kurdu. Tribünü oyuna kattı.

Emeği için teşekkürler. Yolu açık olsun...

Cengiz Çubukcu
10.10.2016, 22:26
Sebebin ailevi olduğuna inanmıyorum , değerli bir oyuncumuzu emekli edip ondan yıllarca yararlanmak varken hep aynı hataya duşuyor ve bir çırpıda silip atıyoruz... alper her yönüyle örnek bir sporcu ve üstüne üstlük Trabzonu da sevmiş birisiydi

bach72
10.10.2016, 23:52
Trabzon ve kent insanıyla bütünleşmiş oyuncumuzdu.Üzüldüm.Bu tarz adamları kaçırmamak lazım.Constant gibi soytarılara trilyonlarca lira para veriyoruz.Sadece Constant değil.Bir çok kıçına süs vermekten başka bi halt yapmayan adamlara trilyonlarca lira para gömdük.Ne halkın arasına karışırlar ne kulübe bir katkıları vardır.Trabzon'u ve Trabzonspor'u özümsemiş adamları elimizde tutalım.Bu adamlar can'dır.Bu kulüp Cyzio,Şeyhmus gibi adamlarda gördü.Örneğin Diyarbakırlı Şeyhmus benim için bir çok Trabzon kökenli Trabzonspor'lu futbolcudan daha Trabzonluydu.

sakoglu61
11.10.2016, 01:14
Sevilesi bir insandı. Allah yolunu açık etsin.

Yiğit Gayretli
11.10.2016, 08:22
Fatih Tekke gittiğinde böyle üzülmüştüm en son...

Yolun ve bahtın açık olsun kaptan.

Cumartesi günü takım otobüsünün önünde bize "Unutmayın, önemli olan gönüllerin bir olması. Bizim gönüllerimiz her zaman bir olacak. Merak etmeyin." demişti. Eyvallah...

alone_6161
11.10.2016, 09:19
Yolu açık olsun. Emekleri için teşekkürler...