PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : febe'ye verilen 3 maclik ceza

Harun-61
12.12.2006, 22:46
bizim ligimizde cidden ilginc olaylar ya$aniyor...?

bizim ne febeye nede geseye sempatimiz var, yesinler birbirlerini. gerci febe'ye verilen 3 maclik ceza büyük ihtimal 1 maca vs. iner ama neyse...

sizce febeye verilen 3 maclik ceza dogrumu ? yoksa febelilerin iddia ettigi gibi, bütü bunlar gese'yi $ampiyon yapma oyunlarimi daha dogrusu febeyi 100. yilinda yapmama giri$imlerimi ???

---

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Süper Ligin 16. haftasında oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçında çıkan olaylardan dolayı Fenerbahçe Kulübüne 3 maç seyircisiz oynama cezası, Sarı-Kırmızılı takıma ise 60 bin YTL para cezası verdi.

TSelif
12.12.2006, 22:58
Hadi ya .Biz alıyoruz cezayı olar niye almasın kardeşim.Az bile verilmiş. Hepsi pislik bunların

28TS61
12.12.2006, 23:01
bu da zaman gecimine ugrar derler ve seyircisiz cezayi saha kapamaya cevirip baska sehirde oynayin derler

ts_fan
12.12.2006, 23:02
Maçta yaşananları göz önüne getirdiğimizde ceza uygundur diyebiliriz ama tahkim kurulu yapılacak olası itiraz sonrası nasıl bir karar vereceği konusu hepimizin malumudur, ceza azalır.

Can52
12.12.2006, 23:03
Dogrumu yanlismi , bilmem....
Hakem yorumu gibi tüm cezalar ayni standart olmasi gerekir.
Sezon basinda belirli cezalardan dolayi 3 puan silme talimati verilmisti.
Ne oldu? Ceza ya yakin olan kulüpler Federasyona endiselerini dile getirdiler.
Ceza talimati degisti..

Ben cezaya karsi degilim, 10 mac cezada versinler , eger Futbolu kurtarmak icin veriliyorsa bu ceza , ama sözlerin arkasinda kalsinlar...

3 mac , 2 veya bir maca iner ve herkes bosuna konusmus olur.

Sonradanda, onlar sunu yapti , bizde bunu yapalim der..

Bu isin sonu gelmez...

Türkiye Futbolu iyi yolda degil ve bunun en büyük mimarlarida TFF...

Erkan
12.12.2006, 23:03
onlarin yaptigina bakin bide bize verilen ceza ya bakin... Hakli bir ceza dir... (malesef iner)

frango
12.12.2006, 23:16
tahkim kurulu cezayı 1 maça indiri oda kupadakı ınegöl maçına rast gelir bi maçıda ceza olsun diye izmirde oynatırlar

Kaya
12.12.2006, 23:29
İtiraz edileceği kesin. Cezanın kalması için 3 maç verildi.
İtiraz gelince 1 maça iner.

FANATIK61
12.12.2006, 23:38
Onlara yag yakmak icin 3 Mac diye gösterdiler hepimizin bildigi gibi 1 Maca iner ceza.

Özgür Öztürk
12.12.2006, 23:39
Akşam TV8 veya Kanaltürk'e alınan bu üç maçlık cezı ile ilgili olarak febeşden bir yönetici telefon bağlantısına katıldı.

Adam kendi cezaları için bile bize çattı. Yok efendim gs-Trabzonspor'a maçında aynı olaylar olmuş neden Trabzonspor'a bir maç ceza verildi bize niye üç maç verildi. O maçda da geretse bazı maddeler atılmış, yok efendim üç maç alması için adamın kafasımı yarılacaktı. Sahaya insanlar girmiş vs...

Adaletten tırı vırıdan şeylerden bahsetti. Ulan beter olun inşallah. Kendi pisliklerini ört pas etmek için sağa sola çatmaya başlıyorlar. Her konuda aynılar ya neyse...

TSelif
12.12.2006, 23:41
Bunlar varya .Yaa bunları süreceksin memleketten.Valla havasını bozuyo TÜRKİYE nin

Erkan
13.12.2006, 00:06
Bunlar varya .Yaa bunları süreceksin memleketten.Valla havasını bozuyo TÜRKİYE nin
Elif abla aynen oyle:).

Turkiyenin sorunu irtica, terror merror falan degil dir bunlardir! Bunlarin hepsini somaliye sursek bak ab ye de gireriz ab de oluruz.....

Ey gidi ey... :ata: olsaydi :D nerde....

#10 Fietra
13.12.2006, 00:39
Bence ceza ağır.

eys_61
13.12.2006, 02:35
ülkede güzel şeyler de oluyor yahu :D

Ayşe Aygün
13.12.2006, 09:45
Ülkede güzel şeyler oluyoda. Ama kesin bu ceza iner 1 maça. Sadece göz boyama ve gündemi kapatma.yapılanlar ortada neyin savunmasını yapacaklar bilmiyorum.

Bartuğ13
13.12.2006, 23:48
inmezse çok güzel,haklı ve yerinde bir ceza

AtalaY_BuğrA
14.12.2006, 00:28
Bence ceza ağır.

Osman Sanırım nasılsa tahkimde indirirler diye fazla vermişlerdir. Nasıl olsa biliyorsun ki tahkim kurulunda değişmeyen ceza görmedik. Tam olayları görmedim ama sanırım İlk kez bir T.D alnında bir açılma oldu. Daha önce oldu ise lütfen düzeltin. Ama bence 3 maç normal gibi geldi.

cicero9
14.12.2006, 01:02
UEFA'dan cezayı yediler mi ağızlarını açamıyorlar.
Türkiye liginde bi tarafları kalkıyor.

Ne de olsa Aziz Başkan bütün Gebze organize sanayinin sermaye babası, Nihat Baba devletin düzenli ihale ortağı, diğerleri de galeri sahibi vs...

Bunlar şu an Türkiye'yi ayakta tutuyorlar(!) Bu amcalar tatmin olmak futbolla uğraşıyorlar. Bu amcaları üzersek aman devletimize zeval gelir(!)

Sen cefakar taraftarsın, öyle kal fazla konuşma! Maça git, kulüp malzemeleri al takımına destek ol! Fotomaç oku, olmayan transferlerle gaza gel, çok sıkılırsan da bu amcalar duymayacak şekilde onlara söv.

Haydi hayırlı traşlar:alkış: :alkış:

irfanköse276
14.12.2006, 02:38
Osman Sanırım nasılsa tahkimde indirirler diye fazla vermişlerdir. Nasıl olsa biliyorsun ki tahkim kurulunda değişmeyen ceza görmedik. Tam olayları görmedim ama sanırım İlk kez bir T.D alnında bir açılma oldu. Daha önce oldu ise lütfen düzeltin. Ama bence 3 maç normal gibi geldi.

bence de 3 maç cezanın gelme sebebi geretsin alnının kanaması ve sonrasındaki tutumuydu.. trabzonda kendine atılan çakmaklara göktaşı geliyor gibi davranan zico gibi davranmayıp, duruşunu koruduğu için bu olay çok fazla gözler(imiz)de büyüdü... Aslına bakarsak her derbide bunları yaşıyoruz..

son olarak eğer cezada indirime gidilirse bence federasyonun ve bütün kurumlarının saygınlığı tamamiyle biter

cicero9
14.12.2006, 02:57
Hocam federasyona bağlı hangi kurum şu anda saygınlığını koruyabiliyor?
Hangisine kefil olabilirsin?

İster tüm cezaları kaldırsınlar, hiçbir şey şu an için değişmez. Kimse bir miktar saygınlığa sahipse, onu kaybetmez.

Bu düzen şu anda böyle, belki isimler değişirse zihniyet ilerleyen yıllarda değişir. Nerede İtalyadaki gibi ciğerli bir federasyon!!!

Onun için şu anda bütün Ali Cengiz oyunlarını kullanıp biz şampiyon olmalıyız, gücü elimize aldığımızda o köhnemiş kurumları daha rahat düzeltebiliriz.

Travelair
14.12.2006, 11:42
Ben konuya şöyle bakıyorum. feybe cezayı ağır buluyor. Ağır bulmasında kendine yontacağı sebepler var

Bunlardan ilki federasyon ile ilgili. Federasyonu yıpratmak ve onlardan olabildiğince bu yolla iltimas kopartmak feybe'nin Ali Şen'den beri kulüp politikasıdır. Federasyon 3 maç ceza vermiş zaten bunlardan birisini kupa maçı yiyor. 2 maç kalıyor. Daha ne yapsın federasyon size?

Gerets'in alnı patlamış. Bunlar "cumhuriyet" ya, "abd" ya, özür bile dilemiyorlar, üzüntülerini belirtme lutfunda bulunuyorlar

Mondragon'un Gerets'in kafasında patlayan şişe sayısı belli değil. Mondragon'un kafasında ses bombası dahi patlatabiliyolar sonra da ceza ağır deme pişkinliğinde bulunabiliyorlar. Yakında o zaman molotof atarlar bunlar. Olmadı misket bombası

Yaptığı rezilliklere bir İngiliz gazetesi 3 sayfa ayırıyor hala yetiştiremiyor.

Bize acımasız davranan federasyon feybeye çok merhametli ve cömert davranmıştır. Bence 9 maç almaları lazımdı. Bu cezanın caydırıcılığı yok

feybenin ikinci itiraz ettiği olay "3 maç seyircisiz" oynamak zorunda olmaları. İnanın 7 maç sahaları kapansa bu kadar tepki göstermezlerdi. Nedeni ise "Seyircisiz oynama" cezasında taraftar ve kulüp, saha kapama cezasının aksine gerçekten cezalandırılıyor. Yani hem seyirci maça gelemiyor, hem de yönetim o 3 maçta elde edilecek gelirden mahrum bırakılıyor.

Bu yüzden medya da dahil her yolla federasyona saldırıp baskı altına almaya ve kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar. Çıkarları batsın.

Öteki tarafta bu terorist faaliyetleri mazur göstermeleri tek tek karşılarına çıkartılacak

AtalaY_BuğrA
14.12.2006, 12:00
Gerets'in alnı patlamış. Bunlar "cumhuriyet" ya, "abd" ya, özür bile dilemiyorlar, üzüntülerini belirtme lutfunda bulunuyorlar

Sevgili büyüğüm hadi özürüde geçtik. Şekip denen şeref yoksunu insan ise maç sonrası abartılacak birşey olmadı maçta ve ben bu olaylarında saha kapamayı gerektirecek birşey olduğunu düşünmüyorum deme pişkinliğini bile gösteriyor. Türk Futbolundan ne zaman elinizi çekeceksiniz acaba. bu aziz 3. sefer giderse geleneksel azizi döndürme yürüyüşü ile geri mi gelir acaba? Türk futboluna zerre iyiliği olmayan insanlarsınız hepiniz.

Murat'
14.12.2006, 14:11
Ceza iyi güzel ama bizde cezaları habire indiren bir kurum var tahkim kurulu...Bu cezayıda düşürecektir....

Burçak
14.12.2006, 15:38
ben bi yerde aziz yıldırım 1 sene hak mahrumiyeti cezası almış diye okumuştum. ne derece doğru bu bilgisi olan var mı?

Mayls
14.12.2006, 15:41
Bence ceza iyi oldu da yakinda 1 maca düser. Zaten önündeki 3mac kolay alabilecekleri maclar. O yüzden bence pek adaletli olmamis

Emorfo
14.12.2006, 17:19
PFDK, AZİZ YILDIRIM'A 1 YIL HAK MAHRUMİYETİ CEZASI VERDİ

İSTANBUL - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a 1 yıl hak mahrumiyeti cezası verdi.

:)
Kim koyarsa koysun fenere koyandan Allah razı olsun. :)

Mustafa Mahmutoğlu
14.12.2006, 17:22
yakışır,gebersinler fbliler

Dursun Kaplan
14.12.2006, 17:32
aynı olay bizim başımıza gelse tv ler bangır bangır bağırırdı.. olay olay olay diye ama iş fb ye gelice bişe olmuyo hayret bişe ya !!

Oruç
14.12.2006, 18:47
3 maç ceza az. Liglerden atmak lazım...

Cafer KILIÇSOY
14.12.2006, 20:30
Tahkime gider ikiye düşer gibime geliyor. İnşallah yanılırım

Harun-61
14.12.2006, 21:25
PFDK, AZİZ YILDIRIM'A 1 YIL HAK MAHRUMİYETİ CEZASI VERDİ

İSTANBUL - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a 1 yıl hak mahrumiyeti cezası verdi.

:)
Kim koyarsa koysun fenere koyandan Allah razı olsun. :)

:D :D :D

faruk abi :-)

pReN@_61
14.12.2006, 21:47
az bile...!