PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STSL 4.Hafta | Aytemiz Alanyaspor 3-0 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

toksoy61
18.09.2016, 11:58
Suk u cok iyi kasmis bize yalniz porto..bonservissiz nakolmayi welinghtonu alsak daha iyiydi kayseride attiklari ortada.. 1.750bin avro yillik maliyeti bize bal yapmayan ari goruntusunde yaptigi tek sey kosmak bitiricilik yok 4 haftadaki goruntusu hic umut verici degil..muhammet desen onun bitiriciligi belki bi tik ustu suk un ama o da pozisyona giremiyor..n doye la azeri zaten nedir ne degildir belli degil..bu takim gol sorunu yasamayacakda kim yasayacak..ardahana 3 5 tane sallariz da gol hasretimiz sona erer belki..

peki bu SUK u hangi scout ekibi hangi özelliğinden dolayı almış acaba? asıl sorun burada. arada kimler nemalanmış?

tonya55
18.09.2016, 11:59
10 hafta gecsin sonra elestirelim oyuncuları daha cok erken yeni takımız.

tristram
18.09.2016, 12:00
konusmak icin cok erken ama anlasilan bu sene de sac bas yolacagiz.eyvallah yeniden yapilaniyoruz ama kimse kalkip bu taraftara artik tek laf etmesin,tepkisine laf soylemesin..dusme adayi alanya,antep gibi takimlar hakederek bizi yendiler..osmanli karsisinda zaten tifil kaldik..
butun yaz boyunca dilimizde tuy bitti bu takima stoper gerekiyor,mevcut 1.5 agir stoperle bu is yurumez dedik ama yeniden yapilandiralanlar boyle yola cikti.sagbek sag acik yok zaten..ustune skoru her an degistirebilecek 10 numaranda yok..ustune antepteki halinden eser kalmayan muhammet ve tam olarak ne oynadigi belli olmayan koreli bir golcun..bizim en buyuk sorunumuz takimda olmazsa olmaz dedigimiz topcularin olmamasi..istanbul ucuzleri veya ligde az sivrilen takimlara bakalim, hepsinde en az 3-4 tane net futbolcu vardir..bunlarin ne yapacagi ne oynayacagi bellidir..bizde maalesef boyle bir oyuncu yok,gecen sene de yoktu..bir ara mehmet duran toplarla falan takimda bu rolu almaya baslamisti ama sonra o da patladi..hakkini yemeyeyim onur'da bu takimda bir kac sezon bu rolu usttlendi ama son iki sezondur o da yok..
yeniden yapilaniyoruz bahanesinin arkasina kimsenin siginmamasi lazim..antep-alanya net kume dusme adaylari..bir tek osmanli macini anlarim, onlar zaten bu haliyle bizim kalitemizin cok ustunde(bir trabzonspor'luya bunu soyletenler utansinlar)..
her sene 8-10 tane adam aliyoruz ama her mactan sonra en az 5-6 tane transfere ihtiyacimiz var diyoruz..bu iste bir gariplik var..
hizli bir stoper+sagbek+sag acik+mehmetin yerine 10 numara+eli ayagi tutan bir golcu...onazi+castillo+bero+ibanez tuttu desek bu transferler gerekiyor, yok bunlar boyle devam ederse takimi tekrar sil bastan yapmak gerekiyor.
her sezon basi bir umutla yeni bir heyecanla lige basliyoruz ama bu heyecan anlasilan sadece bizde var..futbolcular yonetimler hocalar degisiyor ama saha sonuclari hep ayni..lanetlendik anasini satayim..
tek korkum bu seri maglubiyetlerin yonetimin ve hocanin sonunu getirmesi.az biraz saha sonuclari alinmazsa o koltukta biraz dururlar gibime geliyor.

7can61
18.09.2016, 12:05
Ersunun bu sistemiyle her maç yüzde elli kazanırız yüzde elli kaybederiz (baş takımlar hariç), rus ruleti gibi futbol oynatıyor takıma ersun.

EnjoyTheMusic
18.09.2016, 12:07
Alanyaspor için herkes küme düşecek diye yazmış ama 4 hafta sonunda 7 puanları var ve sadece beşiktaşa yenilmişler.

tonya55
18.09.2016, 12:08
feda sezonumuz hepimiz sabretmeliyiz.

EnjoyTheMusic
18.09.2016, 12:11
Futbolda en kritik bölge orta saha. Hücumda cogalamamizin ve kaç mactir yürüyerek orta sahamizi gecerek ceza sahamiz dışından yedigimiz gollerin sebebi zayıf orta sahamiz yüzündendir.

Seneye ilk iş selçuk colman gibi bu ligin uzerinde kalitede bir ikili transfer edilip onlarin etrafinda kadro kurulmalıdır. Eğer tek ön liberolu oynayayacaksak da bu ön liberomuz en azindan atiba ya da topal ayarinda olmalıdır. Bunlarin yanindada cok iyi bir golcü lazım. Orta saha ve golcumuz bu ligin uzerinde olmalıdır.
Aynen öyle

gurur6134
18.09.2016, 12:12
Alanyaspor için herkes küme düşecek diye yazmış ama 4 hafta sonunda 7 puanları var ve sadece beşiktaşa yenilmişler.

Alanya dusmez klup baskani zaten mevlut cavusoglunun kardesi siyaseti iyi kullanan bir klup gecen sene cok nemalandilar bundan icerdeki maclarda ozellikle hakemlerden yana bir sikintida cekmezler ligde kalacaklardir bu sene..

ucurum
18.09.2016, 12:24
Trabzonspor'un başarılı olacağını düşünmüyorum.

Tek tek oyunculara güvenim tam

Yönetimin her kararının arkasındayım

Ersun Hoca'ya güvenim sonsuz ama...

...ama bu taraftar bu takımı yine lime lime yiyip bitirecek.

Daha 4.hafta, Allah'tan korkun diyeceğim ama...

Travelair
18.09.2016, 12:31
Müşteriye bir ürün satılır. Bozuk çıkar. Eleştiriler. Müşteri haksız. Zaman verseydi bozuk olmayanını da yapardı firma. İstikrar lazım. Peki ertesi sene çok sevdiği firmadan bir ürün daha alır. Bayat. Zehirleniyor. Hastane günleri. Müşteri haksız. Eğer zaman verseydi tazesini yiyebilirdi. Müşteri tahammülsüz. Derken öteki sene müşteri o firmadan bir ürün daha alır. Meğerse bu da bozuk. Kap krizi. Müşteri komada. Müşteri haksız. Firmanın ürününe güveni tam. Müşteri sabretseydi eğer...

ccd6167
18.09.2016, 12:34
Boşuna kasmaya gerek yok. Ersun hoca bu sistemle oynarsa değişen hiçbirşey olmayacak. Ersun hoca da sistemi değiştirmeyeceğine göre bu takımdan hiçbişi olmayacak.

salihismet
18.09.2016, 12:34
Trabzonsporun forması macı alır zihniyetinin sona erdiğinin farkına varmalıyız. Bana göre bazı
yöneticiler ya kandırılıyor yada Trabzonsporu iyi tanımıyorlar. Yapmaya çalışdıkları işler geçekten
günümüz şartlarına uykun işler, ancak bu işlerin çoğu Trabzonun yapısına uymuyor. Örneğin
birinin kurduğu kadroyu diğeri gelip aynı hataları tekrarlayarak yeni bir kadro kurmaya çalışıyor.
Şu alınan yeni futbolcuların maliyetlerinin biraz düşük olmasının dışında eski alınanlardan ne farkları var?
bunden öncegiler menajerler aracılığıyla futbolcualdı, sen ıse bilmem ne ekibi kurarak araştırıp aldın,hem
bu futbolcuları hazırlık kampına yetişdiremedin hemde hazırlık maclarının çoğunu çok düşük seviyeli takımlara
karşı yaptın. Eğer başkanın içine yabancı birşey karışmadıysa bu işin altından kalkar, samimiyetine inanıyorum.

ucurum
18.09.2016, 12:43
Vay be Enes Hollanda liginde 5 golle krallık koltuğunda...

ilyskm
18.09.2016, 12:48
Alanya'dan 45 dakikada 3 gol yiyen bir takım için yapılacak tek yorum '0'

Sent from my iPhone using Tapatalk

hasannuhoglu
18.09.2016, 12:49
En başta hocaya ve başkana inanmaya devam ediyorum. Dün ilk yarı oldukça iyi oynadı takım. Hakkaten şanssızlık var,gol yapamıyoruz. Yapmalıyız..Takım olamadık hala, normal..Topçular birbirinden bağımsız gibi..Bir arkadaşlık organizasyonu kurulmalı.Maç anında olan olaylara birarada reaksiyonlar verilebilmeli..Kaçan pozisyonlarda,hatalı paslarda motive edici destekleyici konuşmalar yapmaları lazım aralarında.bunları pek gözlemleyemiyoruz. Bu yüzden takım kırılgan.golü yediğimiz anda fişimiz çekiliyor.

Doğukan Uçan
18.09.2016, 12:51
Son 6 senede geriye dusup cevirdigimiz mac var mi varsa kac tane

Kemal Öztel
18.09.2016, 12:53
Son 6 senede geriye dusup cevirdigimiz mac var mi varsa kac tane

Bi Kayseri maçı vardı Avni Akerde Salih Dursunla öne geçmişlerdi sonra Janko ve galiba Olcanla 2-1 kazanmıştık.Kayseri sonuncu mu neydi ama sonraki haftalarda gsyi yenmişti arenada.6 yılı bilmem ama son 3 yıl da hatırladığım tek geri dönüş o

kemaLAZ61
18.09.2016, 12:54
Bu da geçer, sıkıntı yok...

biltrabzon
18.09.2016, 12:54
Aldığımız adamlar Durica hariç hiç biri TS futbolcusu değil.Burda başkan kandırıldı.Nevzat Aydın ve scout ekibine başkan güvenmekle kendi ayağına sıktı.Nevzat Aydının futboldan anladığını zannetmiyorum.Daha öncede leş transferlere imza atmıştır Nevzat Aydın.Bu zengin ve şımarık ukala insanların futbolda işi olmamalı.

redbul
18.09.2016, 12:55
Takım yeni sabır diyoruz bu sene sabrederiz sıkıntı yok ama 50 yılda bu kadro ile mi şampiyon olacağız kimseyi kandirmanin bir anlamı yok şuanki mevcut kadro 20 sene beraber oynasın 4. Lütfen ileri gidemez bu takıma sagbek sağ açık 10 numara stoper yırtıcı bir forvet ve sağlam br onlbero olmak üzere en az 7 tane adam lazım yoksa 50.yılda hüsran oğlu hüsran olur

cakalkerem
18.09.2016, 12:58
arkadaslar dun maçı izlemedim...12 saat suren bayram donusu yolculugunda eski nostalji yaparak am den radyodan dinleyerek yolculuga devam ettim....
izlemedim dedim ama bugun izleyip bir daha bakacagım...
Onur'un ceza sahası dısından toplara zaafı var anlaşılan...formsuz ...nedeni bilmem ama bir kaleci takımı kurtarır..
ekici bu sezon belkide gönderilmeliydi....gecen seseki egoları cardozo ile olan polomikleri.....yazık oynamayacaksan git kardeşim....

yeniler verimli olabilir ama ersun hoca ne yapıyor 4 hafta olmus hala takım arıyor......ne zaman bitecek bu arayış...
adamlar topla koşuyor bizimkliler topsuz yetişemiyor...
nerede ersun yanal farkı...
yazık

Ahmet Aksu
18.09.2016, 12:59
bu yenilgilerin sorumlusu %60 ersun yanalın, %30 futbolcuların, %10da başkan ve yönetiminindir..

takımda sistemin 's' si yok. ersun yanal bu takımda neler yapıyor merak etmeye başladım doğrusu.

defans desek dağınık inanılmaz derecede uyumsuzluklar var.

ortasaha top tutamıyor iki pas üst üste zor yapıyor..

hücum hattı bireysel takılıyor topu alan çalıma girişip gol peşinde yardımlaşma 0.

ersun yanal bu takıma zerre katkı vermedi şu ana kadar.

takımda ne kondisyon var ne taktik ne uyum hiçbiri yok.

nakzo
18.09.2016, 13:00
Trabzonspor'un başarılı olacağını düşünmüyorum.

Tek tek oyunculara güvenim tam

Yönetimin her kararının arkasındayım

Ersun Hoca'ya güvenim sonsuz ama...

...ama bu taraftar bu takımı yine lime lime yiyip bitirecek.

Daha 4.hafta, Allah'tan korkun diyeceğim ama...

Sen iyimisin hemserim ne Allahtan korkması premier lige yenimi yukseldin.Chelseale mi ctiyle mi liverpoollamı oynadın .4 maç 3 maglubiyet bazen inanamıyorum bu yorumlara.

Mert Acar
18.09.2016, 13:08
Ortasaha kurgusunu değiştirmemiz gerek..Aytaç tek ön libero ve Ekici sol iç,Onazi sağ iç oynuyor ama olmuyor böyle.Beklerimiz Caner,Gökhan değilki önliberomuz stoperlerin arasına girsin.Zaten önliberolarimizda tek başına oynayabilecek nitelikte değil.Ersun hocanin sisteminde en önemli 3 mevki maalasef,yetersiz.
Bu yüzden çift ortasaha Okay,Onazi oynamalı.Önlerinde Bero.Klasik 4-2-3-1 oynamalıyız.10 numaralı sisteme dönüş yani.Bero orda süpriz işler yapacaktır

drose61
18.09.2016, 13:13
Olay bence forvet değil. Bjkde gomez mi var bu sene? Eren cok mu ahim sahim bir futbolcu? Bjk orta saha ile isi götürüyor ki malesef cok kaliteli orta sahalari (atiba inler oguzhan tolgay talisca).Gs ise bir tolga cigerci ile orta sahasini topladi ve durum ortada. En büyük öncelik saglam bir orta saha kurmaktir. Gerisi az cok eli yuzu düzgün oyuncu ile halledilir. Fb orta sahasi cok düz oyunculardan kurulu ve dikis tutamiyorlar. Bize simdiki orta sahayi cikar,yerlerine atiba oguzhan ve inleri koy doğrudan sampiyonluga oynarız. İlk is orta sahayi guclendirmektir. Bjk ismail tosic ve beck ile sampiyon oldu.bekler de onemli ama tekrar ediyorum en onemli yer orta saha!

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hasannuhoglu
18.09.2016, 13:15
Taraftarın mağlubiyetlere tepkisini anlıyorum ama çok saçma yorumlar yapılıyor. Yeni Transferlerin hepsini çöpe atanlar var. Eren Derdiyok gelse Suktan farklı performans gösteremeyecekti yüzde yüz eminim. Bir futbolcunun performansı, etrafında oynayan takım arkadaşları ve takım oyunuyla doğru orantılıdır. Durica,Bero,Onazi,Castillo,Ibanez,Suk kumaşı kaliteli topçular..Takım olarak bir bütünlük gösterebildiğimiz anda kaliteleri daha bir ortaya çıkacaktır. Şimdiden astığınız Castillonun,Osmanlı maçında ortasahada taç çizgisinden nası ceza sahasına indiğini izlememiş gibi konuşuyorsunuz.
Biraz daha dolu yorumlar yapalım arkadaşlar lütfen

legorakiss
18.09.2016, 13:15
antep maçı: antepliler yerde yattı zaman geçirdi ve takım daha yeni

osmanlı maçı: zemin tarla gibiydi ve takım daha yeni

alanya maçı: şans yanımızda değildi ve takımın zaman ihtiyacı var.

yenilgilerin tek suçlusu bu takımı beğenmeyen taraftar. başka hiç kimsenin suçu yok.

kendini kandırarak bir yere varamazsın.

rakibi boğarsın, topların direkten döner, rakip kaleci ve defans inanılmaz toplar çıkarır dersinki şansızdık, eyvallah. o pozisyonlar ilerisi için umut ışığı olur.

hatalı verilen ofsayt ve verilmeyen penaltı pozisyonu (haklı veya haksız) hakeme itiraz eden bir kimse gördünüz mü sahada

kırık burunla çıkmış omuzla yarılmış kafayla sonuna kadar oynayan oyunculardan nerelere geldik.

nerde bu takımın hırsı nerde istek azim. yenilgiyi baştan kabullenmiş oyuncularla hiç bir şeye varamayız. umut ışığı göremeyen taraftar bundan olumsuz bakıyor herşeye.

her geçen yıl daha geriye gidiyoruz.

haftaya konya maçı puan almak için tek şansımız avni akerin patates tarlası gibi zemini.

usta iyi bir yönetici ama taraftar psikolojisinden anlamıyor. hedefsiz bir takım diye birşey yok. keşke bir kaç yıl takımda yöneticilik yapıp oyle başkan olsaydı.

alperrr
18.09.2016, 13:16
maçın başından beri gs ye sövüyor bizimkiler birazda zahmet olmazsa takıma destek verseler çok iyi olurdu..

Gs'den nefret ederim ama alakasız bir maçta takımı motive edici tezahürat yerine gsye sövmek anlamsız

revalation benden buraya kadar demişti..
benden de buraya kadar ..

sebebi de şu aklı kullanamamak
hiç bir durumda aklını kullanamayanlarla dolu bir camia

şike davsında fb ye düşman olan ama kupanın bir numaralı savunucusuna yani malum kişiye oy yağdıran bir şehir..

alanya ile maç yapıyorsun toplamda 3 puanın var
golde atmamışsın hala başka bir takımla uğraşmakda neyin nesi..

kendini rezil etmekden başka ne işe yarar
ne oldu yedik üç tane , debelen dur
bi kendine gel takım ol kime söversen söv.

başkan ve yönetimde kendiyle gurur duysun çoluk çocuktan hucüm hattı kurmuş
niye gol atamıyoruz diye düşünüyorlardır bide..

yumluyla zekiyi gönderin diye..
burda millet yırtındı ama akıl yokki

cakalkerem
18.09.2016, 13:17
istifa sesleri yükselmedimi forumda?

CEMEFKER
18.09.2016, 13:22
Burada bulunan herkses bi şekilde kendi görüşünü, yorumu yapıp kendini ifade etmek istiyor. Her görüşe saygı duymalıyız. Bu forumda yaklaşık 9 yıldır varım ve birçok tartışmalara şahit olduk. Bi ego tatmini hep ön planda çıktı bu tartışmalarda. Kimler geldi geçti...Ne isimler vardı burada şimdi olmayan...Ancak bu tartışma kısır döngüsünden sıyrılıp yaşımın da verdiği olgunluk ile birkaç önemli noktayı işaretlemek istiyorum.

30 senelik bilfiil futbol ve Trabzonspor takipçisiyim. Fazla ayrıntılara girmeden futboldan bugüne kadar ne anladığımı ve mevcut durumu özetlemeye çalışcam.

Gidişat maalesef kötü. Ne için kötü 50. yılda şampiyonluk için kötü tabi ki..Yoksa uzun vadede bu takım 3-4-5 yılda elbet bir yerlere gelir. Bu sezon için bugüne kadar gördüklerimize bakıldığında şampiyonluk mu olur yoksa tekrar "yarışmacı" bir takım mı çıkar bu gruptan büyük bir soru işareti. Çünkü gidişat gerçekten kötü gruptan kalma hedefi olan bir takım haline geldik ne Avrupa kaldı ve başkabirşey...

Bir önceki mesajımda da değindim bu takımın ve yönetimin 50. yıl hedefi olmazsa olmaz ve verilmiş bir söz ise bu takımın bu sene mutlaka ama mutlaka ilk içinde yer alıp seneye şampiyonluk için yarışması lazım. Yoksa hedef, yönetim falan kalmaz.

30 yıllık futbol takipçisiyim demiştim buradan şuna geliyorum burada söylenen " ya dün takım çok iyi oynadı ilk yarı, golleri kaçıran bizdik, iki tane garip golle geri düştük, az sabr" tarzı savunmalar inanın boş futbolda. Çünkü herkes her takım bi şekilde iyi oynuyor zaten, mücadele etmeyen çok az gösterirsiniz şu ligde ki onlar da asansör takımıdır... Dün böyle bir takımla oynadık ancak adamların mücadele gücü ortadaydı.

Buradan şuraya gelip noktalıyorum. SKOR ÜRETEMEDİĞİNİZ MÜDDETÇE samimiyetiniz, iyi niyetiniz, iyi sporculuğunuz, iyi futbolculuğunuz hiç bir anlamı yok. Skor üretmek derken soyut açıklamalardan somut bir örnek vermek istiyorum. Büyük çoğunlumuzun futbol tarzını sevmediği ZİYA DOĞAN ile bu takım Tekke ve Gökdeniz ikilisi ile birçok maçta bir şekilde golü bularak takımı şampiyonlukta tuttu, kaçırıdı. O dönem D.Kiev maçları sonrası ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde dönmüştük.

İşte bu somut örnekte savunma yapan, ancak takım olan, güveni tam bir takımdan bahsediyorum. Bi şekilde atmaktan kastım bu. Şu anki takım içinde tek tek kaliteli ayaklar vardır mutlaka ancak takım kimyası ayaklar altında.Teknik ekibe zaten güvenmiyorum bu manada.

Mental ve psikolojisi zayıf bir teknik adam ile yola devam ediyoruz. Burası önemli bakın !

Ahmet Aksu
18.09.2016, 13:22

Allah a şükür yönetim açısından şimdilik sessiziz bu konuda. eleştirelim ama istifa asla nasıl kötü hale geldiysek sezon sonuna kadar düzeltecekler düzletmeliler olmazsa sonrasında başlarız istifa diye..

Ersun hocaya ise istifa sesleri konya maçını saymayalım zaten yenilgi gözüyle baktığımızdan ama karabük veya akhisar mağlubiyeti sonrası başlarız diye tahmin ediyorum..

nakzo
18.09.2016, 13:32

Milletin öncelikli derdi kümede kalmak ustanın kurduğu bu takımla istifa söylemine gerek kalmadan bırakacağını düşünüyorum.Bu kadar büyük hedefler ve vizyon gösterisi yapıp bu kadar kötü oyuncular toplarsan seni kimse kurtaramaz başkan senden harbiden umutluydum.Ama aldın tek adam bile ise yaramaz bu kadar.Çok büyük bir fiyasko oldun bizi ihoculara rezil ettin.

Mert Acar
18.09.2016, 13:35
Tek ön libero ve önünde sagiç,soliç oynamakla çift ortasaha önünde 10 numara ile oynamak çok farklı şeyler.Sorunlarımızdan biri de bu.
Hoca Caner,Gökhan ve Topal ile bunu yapıyordu fakat Yumlu,Ibanez ve Aytaçla olmaz o oyun.Israr etmeye gerek yok.2li önlibero ortasahadaki kırılganlıgımızı giderebilir.Önlerindeki 10 numara ile de hücumdaki etkinliğimiz artabilir.
Birbirine yardım eden,sorumluluk alan 2 ortasahayla oynamak daha mantıklı.Okayın pasör yani ile Onazinin dinamizmi birleşince belki bir uyum yakalanır.Önlerinde de serbest bir 10 numara;Bero.
Tek önlibero oynayınca oradaki oyuncu hem oyun kurmak hemde defansif problemleri tek başına idare etmek zorunda.Aytaç da Okay da o meziyette değil.
Birbirlerini tamamlayan 2li ile oynamak her zaman avantaj.Selçuk-Colman,Selçuk-Tolga,Selçuk-Melo,Atiba-Oğuzhan,Ozan-Belluschi gibi...Tabii bu sistemde öne çıkan 10 numaralar;Jaja,Sneijder,Sosa,Batalla..
Bero da ısrar etmeliyiz.

ucurum
Burdaki karamsarlarla savaşmak gerçekten zor ama, bıkmadan usanmadan tam destek hep destek...

nakzo
Yetersiz bir takım kurmayı göze aldıysan samet hocayı başa getireceksin.Sezon sonu çok söyledim ama dalga gecildim .Bu ligde en iyi geçiş dönemi hocası samet hocadır.Macera aramaz ederin neyse ona göre oynatır takımını.

ucurum
18.09.2016, 13:39
http://www.61saat.com/images/upload/Screenshot_6_9.jpg

nakzo
18.09.2016, 13:40
Olay bence forvet değil. Bjkde gomez mi var bu sene? Eren cok mu ahim sahim bir futbolcu? Bjk orta saha ile isi götürüyor ki malesef cok kaliteli orta sahalari (atiba inler oguzhan tolgay talisca).Gs ise bir tolga cigerci ile orta sahasini topladi ve durum ortada. En büyük öncelik saglam bir orta saha kurmaktir. Gerisi az cok eli yuzu düzgün oyuncu ile halledilir. Fb orta sahasi cok düz oyunculardan kurulu ve dikis tutamiyorlar. Bize simdiki orta sahayi cikar,yerlerine atiba oguzhan ve inleri koy doğrudan sampiyonluga oynarız. İlk is orta sahayi guclendirmektir. Bjk ismail tosic ve beck ile sampiyon oldu.bekler de onemli ama tekrar ediyorum en onemli yer orta saha!

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dün attığı rövaşata bile bizim takımdaki 2 düz tabanın muhammet ve sukun erenin kirli çorabı olamayacağını alemi cihana göstermiştir.

Mert Acar
18.09.2016, 13:45
Alanyaspor maçından sonra Trabzonspor yönetimi. https://t.co/Ao5dNZiasf

Nevzat başkan sanki sorun ne anlamıyorum der gibi..

legorakiss
18.09.2016, 13:50
Alanyaspor maçından sonra Trabzonspor yönetimi. https://t.co/Ao5dNZiasf

Nevzat başkan sanki sorun ne anlamıyorum der gibi..

bence ersun yanala tepki gösteriyor.

Travelair
18.09.2016, 13:52
http://www.61saat.com/images/upload/Screenshot_6_9.jpg

Futbolculuk sonu hayata yatırım yapıyor galiba

Ahmet Aksu
18.09.2016, 13:52
bence ersun yanala tepki gösteriyor.

haklılar
takıma zerre katkı verememiş hoca..

SONra
18.09.2016, 13:54
Arkadaşlar ne bekliyorsunuz biraz mantıklı olun hatalar olacak illaki ve görülen hatalar düzeltilecek sabır denilirsen herkes skorlar üzerinden yorum yapıyor skorlara bakmak anlamsız sizin gibi bende kahroluyorum ama önemli olan tutarlı hareket etmek başkan devre arasında bu sistem tutmadı şimdi yıldızları alalım derse beraber eleştirelim ama bu süreç doğru süreç genç futbolcular alınacak denenecek bazıları tutacak bazıları tutmayacak ben onazi castillo beroyu beğendim inanarız soru işareti suk bizim takımın oyuncusu değil izlemeye devam edelim sabredelim acı çekelim güzel günler böyle kazanılır benim ersun hocayı eşeltireceğim tek husus ramazan övüçü takımda tutmaması cavandayı başından beti kadroda düşünmüyordu onu eleştirmemeli belki ücretinde indirim yapmadı belki başka sebep ama ben ramazanı böyle bir kadroda mutlaka tutardım Zeki gibi 10 adam eder ve kadroyu şu şekilde yapardım ve yenilgide olsa ısrar ederdim onur Ramazan Mustafa durica ıbanez okay onazi Mehmet güray castillo Muhammed oyuna sonradan dahil edeceğim üçlü bero Yusuf Erdoğan ve suk takımın devre arası ve önümüzdeki sezon transferleri Fatih tekke tarzı forvet kaddouri tarzı sağ açık iyi bir 10 numara sağ bek stoper hızlı ve güçlü ön libero bu vizyon önümüzdeki sene olmazsa bir sonraki sezon mutlaka şampiyon olur tabiki rn sonunda en önemli transfer taraftar tribünler full olmalı ...

legorakiss
18.09.2016, 13:58
haklılar
takıma zerre katkı verememiş hoca..

bir maç 4-4-1-1
bir maç 3-6-1
bir maç 4-2-3-1

oynattı takımı yazın ne yaptılar çok merak ediyorum.

sistem oturana kadar iş işten geçmese bari.

gurur6134
18.09.2016, 14:00
https://mobile.twitter.com/haydevira/status/777230812714504192?p=v

nakzo
18.09.2016, 14:04
https://mobile.twitter.com/haydevira/status/777230812714504192?p=v Viranın yaptığı açıklama çok yerinde ve güzel...

Ahmet Aksu
18.09.2016, 14:07
biz burada haykırıyorduk bu takım bol bol maç yapmalı oyuncular kampa erken katılmalı diye ama ne dedi çok bilen renktaşlar bu sezon zaten geçiş sezonu lig maçlarında yapılmasını bekliyorlardı o zaman bu sonuçlar normal çünkü sezon öncesi yapılması gereken arayışlar sezon içinde yapılıyor.

milli maç arasında bile maç yapmalıydı bu kadro uyum için ama o bile boş geçildi.

ersun yanal bu işi beceremedi olmadı bence..

bir maç 4-4-1-1
bir maç 3-6-1
bir maç 4-2-3-1

oynattı takımı yazın ne yaptılar çok merak ediyorum.

sistem oturana kadar iş işten geçmese bari.

gurur6134
18.09.2016, 14:07
Viranın yaptığı açıklama çok yerinde ve güzel...

Bende begendim gayet yapici yerinde bir aciklama olmus.kirmadan dokmeden yonetimi cok guzel uyarmis kendilerine ceki duzen vermeleri konusunda..

Travelair
18.09.2016, 14:08
Onur? Aklı nerde?

Bekler bek vazifelerini yapabiliyorlar mı? Hayır. Yani takımda bek yok

Peki bek oynayanların hücumda etkili olabilir mi? Ibanez, o da belki

Peki bunların defansı zayıf, biraz iyi stoperinse ağır, o halde öteki stoperin mutlaka libero tarzı olmalı, yani süpürücü, kademelere girip pozisyonları başarılı şekilde savuşturan. Mesela Ersun hocanın getirdiği Song tarzı. Var mı? Yok

Peki orta sahanda ön liberoların nasıl? Libero adı geçtiğine göre bunlar süpürücü olmalı. Okay, Aytaç? Değiller, yani ön libero da yok

Başka orta saha? Bero? Çok koşuyor diyorlar, ofansta etkili olabilir diyorlar. Bakalım. Mehmet? Krallığını ilan etmiş, ister oynuyor, ister oynamıyor. Onazi? O da rölantiye aldı. Abdülkadir, Yusuf Yazıcı bir umut, tecrübe sıfır

Kanatlar? Çalımcı Castillo, koşu delisi Yusuf... Bunları isim yaftalamak için değil, komple futbol oynamadıkları için yazıyorum

Forvet? Ne yapacağı net olmayan Suk ve Muhammet

Kalanlara değinmesem de olur

Bu takım nasıl başarılı olur? Bunun adı kadro mühendisliği değil, o kesin. Bazı mahkumiyetler bizi buraya getirdi dense bile bu bir mazeret olamaz. Devre arası bize önce üstün bir futbol aklı, sonra da o aklın getireceği doğru adımlar lazım

Ahmet Aksu
18.09.2016, 14:08
https://mobile.twitter.com/haydevira/status/777230812714504192?p=v

çok güzel açıklama tebrikler vira..

Ahmet Aksu
18.09.2016, 14:10
resmen takıma uygun oyuncu alınmamış bölgeye göre alınmış. demişlerki bize kanat lazım bize ortasaha lazım sol bek lazım detay verilmemiş gibi :D

ucurum
18.09.2016, 14:13
Futbolculuk sonu hayata yatırım yapıyor galiba

Gökdeniz'in buna ihtiyacı olduğunu hiç sanmıyorum.

Travelair
18.09.2016, 14:19
Gökdeniz'in buna ihtiyacı olduğunu hiç sanmıyorum.

Bu açıklamaları daha önce yapmıyordu, hatta artık futbol hayatımı burda devam ettiriyorum deyip kestirip atıyordu diye hatırlıyorum

mete61bordomavi
18.09.2016, 14:20
Deniz bitti ve kara göründü. Bundan sonraki maçlarda 3 puan beklentisi olan varsa boşuna hayal kuruyordur.
Koca bir yaz yattınız. Bir sistem oturtmadan lige başladınız ve kıytırık takımlarla sözde hazırlık maçları yaptınız. Sanki o ayarda takımmışsınız gibi. Hele bir de yapılan transferlerin çoğu yanlış.
Şimdi ne bekliyorsunuz ki ya ne olacağıdı?

umutayberkukul
18.09.2016, 14:22
sag bek alamazken cavandayi gondermek ne demek lutfen biri aciklasin cavandanin olusu 20 mustafa 30 tane zekiyi cebinden cikarir

Ahmet Aksu
18.09.2016, 14:22
bu takımın prim sistemini değiştirmeliyiz..

eğer gol ve asist primi alıyorsa oyuncular asist primi golün iki katı olmalı hatta daha fazla çünkü gol atmak için nice pozisyonları harcıyoruz dünkü maçta anladığım özellikle castillo için..

ayrıca pas sayısına ve top kazanma, kaybetmeye göre de prim sistemi olmalı en azından(geri pas yapılmaması kaydı ile :D) daha seri oyun izleriz topu alan kendi etrafında tur atıyor oyun yavaşlıyor. dikine oynamayı bilmiyor bu takım..

umutayberkukul
18.09.2016, 14:24
bero ve ibanez yerine ikisinin maliyetiyle eren de alinabilirdi ayrica bilmiyorum belki de kadro oturdukca cok iyi olucaz ama suanda hic umit vermiyo bu takim

EnjoyTheMusic
18.09.2016, 14:25
Takım 6 gol yedi ve 6"sı da ceza sahasının dışından. Bu demek ki takımın ortasahası sıkıntılı.

Şahin Yılmaz
18.09.2016, 14:27
Bir başkan düşününki bizim hiçbir hedefimiz yok diyerek sezona başlıyor.Ya şu lafı adanasporun başkanından bile duydunuz mu????Sen böyle dersen o futbolcu kendini verir mi sen böyle dersen ersun hoca her hafta başka bir saçmalığı imza atmaz mı çünkü herkes rahat umrunda değil kimsenin çünkü hedefsiz bir takım yarantın başkan.Aldigin adamları bir kere seyrettin mi ya bir kerecik...Bu takımın 10 numarası yookken,forveti yookken,sağ beki sağ açığı yokken.Ne düşünerek sezona basladın başkan aldığın ve 12 milyon avro harcadigin bu molozları almayıp.Sadece ereni,viscayı,atıfı ve ndiaye yi alıp bunlara 12 milyon verseydin ve yumlu,ekici,yusuf,zeki,aytaç gibi mikropları bu takımdan defetseydin.Abdulkadir,ramazanı,yusuf yazıcıyı bu takıma monte etseydin şu andaki görüntü ne olurdu başkan.Bu takım şuanda 9 puandaydı başkan.Bu kadar basit bir operasyonu bile yapmaktan acizseniz niye geldiniz başkan amacınız neydi sizin???

Ya kardeşim hedef konusuna takma. Şartlar değişti artık bir hedefimiz var. Kümede kalmak. Hedefim yok dersen hedef olursun.

Al sana hedef. Kümede kal ondan sonra da başarılıyız de. Kümede kaldık yönetim olarak başarılıyız der çıkarsın.

Ahmet Aksu
18.09.2016, 14:28
kesinlikle sezon öncesi bomboş geçmiş anlaşılan bir tane bile üst düzey takımla maç yapmadık resmen eksikliğimizi örtmek için 4.lig takımları ile maç yapmış bulunduk.. zaten oyuncularda çok geç geldi. 1.kampa yetişecek diyen başkan 2.kampa zor yetiştirdi.. yanlış üstüne yanlışlar yapıldı..
ama bu saatten sonra bu durumu düzeltecek isim şimdilik başkan değil, ersun yanaldır. oda düzeltemezse 2-3 maç daha üst üste kayıp yaşarsak başka bir hoca bulur başkan yapacak birşey yok. sonrasında ise devreye başkan girecek ve devre arasında eksik yerlere transfer bekleyeceğiz başka çaremiz yok..

Deniz bitti ve kara göründü. Bundan sonraki maçlarda 3 puan beklentisi olan varsa boşuna hayal kuruyordur.
Koca bir yaz yattınız. Bir sistem oturtmadan lige başladınız ve kıytırık takımlarla sözde hazırlık maçları yaptınız. Sanki o ayarda takımmışsınız gibi. Hele bir de yapılan transferlerin çoğu yanlış.
Şimdi ne bekliyorsunuz ki ya ne olacağıdı?

Ahmet Kara
18.09.2016, 14:36
Önümüzde 13 maç kaldı. 3 Puanımız var. Bu 13 maçta mutlaka 6 galibiyet 3 beraberlik ve 4 mağlubiyet almalıyız. 24 Puan toplamak ilk yarı için kötü olmaz.

Devre arası doğru transferlerle, yeni stadla ikinci yarı iyi bir hava yakalayabiliriz.

Omar El Kaddouri
Serdar Taşçı
Badou N'Diaye
Orkan Çınar vs.

Bu oyunculara girişimler yapmalıyız.

mete61bordomavi
18.09.2016, 14:39
kesinlikle sezon öncesi bomboş geçmiş anlaşılan bir tane bile üst düzey takımla maç yapmadık resmen eksikliğimizi örtmek için 4.lig takımları ile maç yapmış bulunduk.. zaten oyuncularda çok geç geldi. 1.kampa yetişecek diyen başkan 2.kampa zor yetiştirdi.. yanlış üstüne yanlışlar yapıldı..
ama bu saatten sonra bu durumu düzeltecek isim şimdilik başkan değil, ersun yanaldır. oda düzeltemezse 2-3 maç daha üst üste kayıp yaşarsak başka bir hoca bulur başkan yapacak birşey yok. sonrasında ise devreye başkan girecek ve devre arasında eksik yerlere transfer bekleyeceğiz başka çaremiz yok..

Bak işte, yanlışlar nerden başlamış görüyor musunuz?
Vizyonmuş neymiş cart curt! 36 yaşındayım. Vizyonla şampiyon olunmaz ve başarı da gelmez!
Başarı ter ile emek ile gelir. Bunu görürsen sabredersin! Ta ki olgunlaşana dek sabredersin.
30 yıldan aşkın bir süre şampiyonluk yüzü görmemiş bir takımın taraftarına hala sabredin diyenin ağzına kürekle vurasım geliyor!
Vizyonmuş? Sizin vizyonunuza turp sıkayım! 4.lig ekipleriyle halı saha maçı kıvamında hazırlık maçı yapacak kadar VİZYONSUNSUZSUNUZ BE VİZYON FUKARALARI SİZİ!
Kimi kandırıyorsunuz?
Trabzonspor'un dengi Napoli, Lazio, İnter, Sevilla olmalıdır! Vizyonuna televizyon attıklarım sizi!
Koca yaz kampı yattınız be kardeşim yattınız işte!
Orta yapmaktan aciz topçuları yine transfer diye yuttururdunuz bize!
Daha neler yazarım da sinirden ellerim titriyor. Ayıp ya!

Şahin Yılmaz
18.09.2016, 14:39
Diyorlar ki uyum süreci bende buna takarım arkadaş. Bursa her yıl bizim gibi 10 futbolcu değiştiriyor. Bak bakayım Bursa uyum sürecimi istiyor. İyi oynamıyor olabilirler ama sonuçları en azından kötü değil. Bak Alanya dün çıkmış lige kadrosunun hepsini değiştirmiş. Sanırsın bir biz transfer yaptık. Bak Cincona adamlar şampiyonluğa oynuyorlar.

Kimse bana uyum sürecinden bahsetmesin. Geçen yıl ikinci devre boyunca araştırıp oyuncuları sezon açılışına yetiştirmek çok mu zor. Ondan sonra hazırlık maçları niye var.

Bu kadro yapısı ve Ersun Beyle küme düşeriz. Çünkü Ersun Bey önde basmaya çalışan bir takım istiyor. Defansın hali belli. Kevgire döneriz.

Haddini bilerek kapanarak kontra atak futbolu oynamazsak Hedefimiz 50. Yılda Lige geri çıkmak olur. Net ama çok net.

Sabır edin önümüzdeki yıl herşey çok güzel olacak diyenlere de bir çift lafım var. Önümüzde yıl ligde kalırsak bu kafayla bu yıldan da bir farkımız olmayacak. Bu kafayla hedefimiz her yıl kümede kalmak olacaktır. Kendinizi kandırmayın.

EnjoyTheMusic
18.09.2016, 14:44
Diyorlar ki uyum süreci bende buna takarım arkadaş. Bursa her yıl bizim gibi 10 futbolcu değiştiriyor. Bak bakayım Bursa uyum sürecimi istiyor. İyi oynamıyor olabilirler ama sonuçları en azından kötü değil. Bak Alanya dün çıkmış lige kadrosunun hepsini değiştirmiş. Sanırsın bir biz transfer yaptık. Bak Cincona adamlar şampiyonluğa oynuyorlar.

Kimse bana uyum sürecinden bahsetmesin. Geçen yıl ikinci devre boyunca araştırıp oyuncuları sezon açılışına yetiştirmek çok mu zor. Ondan sonra hazırlık maçları niye var.

Bu kadro yapısı ve Ersun Beyle küme düşeriz. Çünkü Ersun Bey önde basmaya çalışan bir takım istiyor. Defansın hali belli. Kevgire döneriz.

Haddini bilerek kapanarak kontra atak futbolu oynamazsak Hedefimiz 50. Yılda Lige geri çıkmak olu

Sabır edin önümüzdeki yıl herşey çok güzel olacak diyenlere de bir çift lafım var. Önümüzde yıl ligde kalırsak bu kafayla bu yıldan da bir farkımız olmayacak. Bu kafayla hedefimiz her yıl kümede kalmak olacaktır. Kendinizi kandırmayın.

sabredenlere bi çift lafın varmış. Tamam bay her şeyi eleştiren söyle bakalım takımın içinde bulunduğu durumdan nasıl kurtulabiliriz? Eleştirmeyi bırak da öneri sun hadi

Şahin Yılmaz
18.09.2016, 14:45
Kimi gönderdiysek onu arar hale düştük. Vahid hocayı hatta MRA yı arayacağımı rüyamda görsem hayra yormazdım.

Ya kardeşim denenmiş adamı ne diye getirirsin. Zekiyi gümüş kadrosuna alacak adam senin TD olamaz. Yokmuydu güney amerikada başarıya aç rakibi tokatlayarak futbol oynatan disiplinli bir TD. Kıtlıkmı girdi Dünyada TD mü kalmadı. Yok efendim Ersun Beyin oyuncu listesi varmış. Gördük listesini.

mete61bordomavi
18.09.2016, 14:45
Hangi vizyon be hangi vizyon? Akçaabat Sebat'ta oynatmayacağım SUK'u forvete alıyorsunuz! Hem de Oscar Cardozo'yu yollayarak!
Cardozo'ya alındığından beri adam gibi kaç tane orta kesildi? Kaç tane pas atıldı? Cardozo hangi golleri kaçırdı da bu adamı sattınız?
Anlatın da dinleyelim eyyyy vizyon sahipleri?
Takımda ne bir orta kesme var, ne bir araya kaçma var ne bir defans kurgusu kademe anlayışı var! Ki bunları bir yıldan beri bu forumda defalarca yazdık durduk! Sırf dikkat çeksin diye ayrı başlıklar açtım Taktikler hakkında!
Bir takımın her maç kara düzen farklı rastgele 11'i ve taktiği mi olur? Siz ne yapıyorsunuz?
Bütün yanlışları yapıp üstüne başarı beklemek!? Arkadaş ben lustrala devam edeyim yine!

Yasin Altuntas
18.09.2016, 14:47
Takım 6 gol yedi ve 6"sı da ceza sahasının dışından. Bu demek ki takımın ortasahası sıkıntılı.

Bundan ziyade genellikle tek pas ile degil, topu alip bir vakit sürdükten sonra sut cekip gol yemisiz. Yani adamlar yüzü kaleye dönük stoper ile karsi karsiya kalmis genellikle.

Her ne kadar Stoperlerimizi de baya hatali bulsam (örnegin Ugur) Ön liberoda ve orta saha gercekten sıkıntılı, ve bu nedense mevcut kombinasyonlar ile zor cözülür.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Gurpas
18.09.2016, 14:48
Onur özür dilemedimi?

Ahmet Aksu
abi az sanki yav.. valla yazdığıma pişman oldum şimdi.. bu kadar ağır bir yazı beklemiyordum :)

vizyon ile şampiyonluk gelir abi ama önemli olan vizyonu doğru şekilde trabzonspora aktarmak. başkanın ve yönetiminin yanlışları var yok değil ama bu saatten sonra yapacak birşey yok artık takım uyumu ve taktikler konuşacak. iş ersun yanalda artık. oda çok becerebilmiş değil.

Bak işte, yanlışlar nerden başlamış görüyor musunuz?
Vizyonmuş neymiş cart curt! 36 yaşındayım. Vizyonla şampiyon olunmaz ve başarı da gelmez!
Başarı ter ile emek ile gelir. Bunu görürsen sabredersin! Ta ki olgunlaşana dek sabredersin.
30 yıldan aşkın bir süre şampiyonluk yüzü görmemiş bir takımın taraftarına hala sabredin diyenin ağzına kürekle vurasım geliyor!
Vizyonmuş? Sizin vizyonunuza turp sıkayım! 4.lig ekipleriyle halı saha maçı kıvamında hazırlık maçı yapacak kadar VİZYONSUNSUZSUNUZ BE VİZYON FUKARALARI SİZİ!
Kimi kandırıyorsunuz?
Trabzonspor'un dengi Napoli, Lazio, İnter, Sevilla olmalıdır! Vizyonuna televizyon attıklarım sizi!
Koca yaz kampı yattınız be kardeşim yattınız işte!
Orta yapmaktan aciz topçuları yine transfer diye yuttururdunuz bize!
Daha neler yazarım da sinirden ellerim titriyor. Ayıp ya!

Gurpas
Şimdi gördüm Sefa bile gol atmış bize. Var bu takımda bir numara ama hayırlısı diyelim.

Erkan A.
18.09.2016, 14:52
Yahu hepsini.geçtim orta sahanın yetersiz olduğu bariz belliyken, neden hazırlık maçlarının bana göre en iyileri arasındaki akakpo oynatılmaz..milyon euro almıyor diye mi bu yancılık...

hocam hazirlik maclari yazdin hazirlik maclarimizi malesef dördüncü lig takimlariyla oynadik avrupada kreisliga takimlari

oynadigimiz rakiplerin cogu oyunculari Sabah aksam firmalarda calisiyorlar ekmek parasi icin ..bizimkiler sirf antromanla milyon eurolar aliyorlar

büyük takim hazirlik maclarini büyük takimlarla yapmali yapmaliki yanlislari görsün diye ...dördüncü besinci amatör kulüplerle oynarsan okayda beroda zekide mustafada Yildiz olur ...

Castillo yeni geldiginde ilk macini oynadiginda da pek fazla varlik gösterememisti yinede sabir yeni geldi deniliyordu ..suana Kadar hic bir varlik gösteremedi sabahlara Kadar bekledigimiz büyük umut bagladigimiz Castillo sahada yok gibi iki calim atiyor diye ..

Şahin Yılmaz
18.09.2016, 14:54
sabredenlere bi çift lafın varmış. Tamam bay her şeyi eleştiren söyle bakalım takımın içinde bulunduğu durumdan nasıl kurtulabiliriz? Eleştirmeyi bırak da öneri sun hadi

1- Hizipçi ve yeteneksiz tüm futbolculara bay bay diyeceksin. İsmi önemli değil.

2- Disiplinli yabancı bir TD. bulacaksın. Urbain Breams gibi.

3- Transfer yaparken kaliteden ziyade karaktere önem vereceksin. Orta seviyede olsa iş ahlakı olan futbolcularla çalışacaksın.

4- Öyle medyadan sallama yapmayacaksın. Tarih verip şu yılımızda şampiyonluğa deyip, bu yıl hedefimiz yok demeyeceksin. İşini yapacaksın. Soruyorum size Barcelonanın Man. Unt. Atletico Madridin Başkanını kaç kişi biliyor. Ülke olarak bizde Başkan olan TV den aşağı inmiyorlar.

5- Bir futbol direktörü getireceksin. Teknik direktörü bile o seçecek. Transfer komitesini herşeyi ona bağlayacaksın. Biz Başkanın ismini kongreden kongreye duyacağız.

6- Her maç prensip kararı alacaksın. Altyapıdan en az bir futbolcu Abdulkadir gibi Yusuf Yazıcı gibi her maç maç kadrosunda oynayacak.

Sana en az 20 madde daha yazarım burada. Lafı uzatmamak adına yazmıyorum. Ekonomik durum kötü vs. demeyin. Hangi kulubün ekonomisi iyi. Bana söyleyin.

mete61bordomavi
18.09.2016, 14:55
abi az sanki yav.. valla yazdığıma pişman oldum şimdi.. bu kadar ağır bir yazı beklemiyordum :)

vizyon ile şampiyonluk gelir abi ama önemli olan vizyonu doğru şekilde trabzonspora aktarmak. başkanın ve yönetiminin yanlışları var yok değil ama bu saatten sonra yapacak birşey yok artık takım uyumu ve taktikler konuşacak. iş ersun yanalda artık. oda çok becerebilmiş değil.

Bak kardeşim. Trabzonspor'un 7 tane gol yediği bir maçını biliyorum. O da İnönü stadındaki yanılmıyorsam 93'teki Beşiktaş maçı! 7-1 yenilmiştik. O zaman orta sona gidiyordum. Maçı Show tv canlı vermişti. Cine5 vs yoktu o zamanlar.
O zaman da takım daha yeni kuruluyordu. Şota'nın ilk maçıydı. 7 tane yemiştik ama o zaman herkes bu takım iyi olur diyebiliyordu. nitekim 96 kadrosunun çekirdeği oldu o 7 yiyen kadro!
Şimdi siz bana bu takım yeni yapılanıyor ilerde ligi domine edecek bir takım olacak, sabret derseniz buna kargalar bile güler! Çünkü kaliteli bir oyuncu kadromuz yok! Hiçbir oyuncu maçlara formaya kendini vermiyor. Adamıyor! Yeniden yapılanma değil bu, bu geçen seneki yanlışların devam ettirilmesi sonucu yaşanan bariz bir çöküştür!
Erkenden önlemini almak lazımdır!
Orta kesemeyen, korner atamayan adamların bu takımda ne işi var?

Ahmet Aksu
18.09.2016, 14:58
hoca çok önemli çok. hepimiz aldandık dedik ersun hoca taktikçi hücumu sever ama yanıldığımız bir nokta var.

birkere hocadan iki şey beklenir ya önceden bir taktiği stratejisi vardır ve ona göre takım oluşturulur nokta transferler yapılır yada ekonomik vs şeylerden dolayı önce bir şekilde takım oluşturulur transferler yapılır sonra hocadan o takıma uygun taktik ve stratejiyi bulup uygulatması beklenir.

bizim sıkıntımız şu oldu 1.seçeneğe uygun hocanın 2. seçeneği denemesi olmuş oldu bence..

Şahin Yılmaz
18.09.2016, 14:59
Ya artık vazgeçtik şampiyonluğa felan oynamayalım arkadaş.

Başımızı öne eğdirmeyecek küme düşmeyecek şablonu olan her oyuncusunun nerde oynayacağı belli olan orta sıralarda ruhu ile kora kor mücadele eden sistemi belli olan bir takım istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz. Artık bu hale geldik.

Gurpas
18.09.2016, 14:59
Artık mağlübiyetlerde maç primi verilmeyecek demişti başkan, umarım dorudur. Ama öyle bir futbolcular profilimiz varki suratlarına tükürsen yarabbi şükür diyecekler. Taraftar artık bu işe bir dur demeli takım futbolun f sini oynamıyor bu ortada, ama burasıda dingonun ahırı değil. Trabzona sesleniyorum tirbünleri doldurun futbolculra hangi takımda oynadıklarını hatırlatın, yoksa bu işin sonu karanlık...

Ahmet Aksu
18.09.2016, 15:02
abi bu şartlarda erken önlem nasıl alacağız benim aklıma sadece hoca değişikliği geliyor. oyuncu alıp satamazsın başkan gitse başka biri gelse sana harikalar yaratamaz hemen. ee ne yapacağız.

Bak kardeşim. Trabzonspor'un 7 tane gol yediği bir maçını biliyorum. O da İnönü stadındaki yanılmıyorsam 93'teki Beşiktaş maçı! 7-1 yenilmiştik. O zaman orta sona gidiyordum. Maçı Show tv canlı vermişti. Cine5 vs yoktu o zamanlar.
O zaman da takım daha yeni kuruluyordu. Şota'nın ilk maçıydı. 7 tane yemiştik ama o zaman herkes bu takım iyi olur diyebiliyordu. nitekim 96 kadrosunun çekirdeği oldu o 7 yiyen kadro!
Şimdi siz bana bu takım yeni yapılanıyor ilerde ligi domine edecek bir takım olacak, sabret derseniz buna kargalar bile güler! Çünkü kaliteli bir oyuncu kadromuz yok! Hiçbir oyuncu maçlara formaya kendini vermiyor. Adamıyor! Yeniden yapılanma değil bu, bu geçen seneki yanlışların devam ettirilmesi sonucu yaşanan bariz bir çöküştür!

mete61bordomavi
18.09.2016, 15:02
1- Hizipçi ve yeteneksiz tüm futbolculara bay bay diyeceksin. İsmi önemli değil.

2- Disiplinli yabancı bir TD. bulacaksın. Urbain Breams gibi.

3- Transfer yaparken kaliteden ziyade karaktere önem vereceksin. Orta seviyede olsa iş ahlakı olan futbolcularla çalışacaksın.

4- Öyle medyadan sallama yapmayacaksın. Tarih verip şu yılımızda şampiyonluğa deyip, bu yıl hedefimiz yok demeyeceksin. İşini yapacaksın. Soruyorum size Barcelonanın Man. Unt. Atletico Madridin Başkanını kaç kişi biliyor. Ülke olarak bizde Başkan olan TV den aşağı inmiyorlar.

5- Bir futbol direktörü getireceksin. Teknik direktörü bile o seçecek. Transfer komitesini herşeyi ona bağlayacaksın. Biz Başkanın ismini kongreden kongreye duyacağız.

6- Her maç prensip kararı alacaksın. Altyapıdan en az bir futbolcu Abdulkadir gibi Yusuf Yazıcı gibi her maç maç kadrosunda oynayacak.

Sana en az 20 madde daha yazarım burada. Lafı uzatmamak adına yazmıyorum. Ekonomik durum kötü vs. demeyin. Hangi kulubün ekonomisi iyi. Bana söyleyin.

Gayet mantıklı çözüm önerileri. İki tane yanlış bir doğru etmezken, yönetim geçen seneden beridir aynı yanlışları yapıyor!
Trabzonspor'da oynayacak oyuncunun kumaşı bir kere belli bir çıtanın üstünde olmak zorunda! Yoksa işini şansa bırakırsın ki, günümüz futbolunda şansa bala yenme devri bitti.
Bana mantıklı ne yaptınız? Onu açıklayın? Sabret demeyin boşuna! Hedefiniz nelerdir? Lig fikstürü belli olduğu zaman elinize fikstürü alıp şu takımdan 3 puan bu takımdan en kötü berabere diye bir planlama yaptınız mı?
Hedefsiz vizyon mu olur yahu?

Şahin Yılmaz
18.09.2016, 15:03
Eskiden futbolcu yenildiği zaman sokağa çıkamazdı. Sopayı yerdi. Affedersin ertesi maç it gibi koştururdu can havliyle. Şimdikiler gevrek gevrek gülerek tavla okey oynuyor.

Şahin Yılmaz
18.09.2016, 15:04
Futbolcuda ruh kalmamış. La kümeye gidiyorsunuz kümeyeeeeeeeee. Ondan da geçtim ne bu haliniz laaaaa. Terbiyesizler haysiyetsizler.

emrex61
18.09.2016, 15:06
Başkan ve teknik ekibin devamlı arkasında durmaktan yanayım fakat nevzat aydın gerçekten aşırı kibir ve egolu çok böldü taraftarı.

yk61
18.09.2016, 15:09
Alanya maçının birde iyi yanlarına bakalım (iyi yanı var mı diyebilirsiniz) ilk yarı kötü futbol oynamadık, eksiklerimiz kesin vardı ama kalemize iki defa gelebildi alanyaspor, sadece son vuruşlarda etkisizdik yada alanyaspor kalecisi iyiydi. İzleyenler hatırlayabilir castillo ve beronun hızlı paslaşıp ceza sahasına girişlerini, bence bu tür paslaşmalar artınca daha etkili ataklar gelecektir bu oyunlar ise bir arada oynamış oyuncularla sağlanır. Benim gözlemlerime gelirse zeki sağbek alınıncaya kadar mevkisinde oynamalı duricanın yanına akakpo 10 numaraya ise bero sağ açığa alınıncaya kadar güray da ısrar edilmeli mehmet ekici yedeğe çekilmeli zamanında pas vermiyor önceden de öyleydi hızlı oynamıyor pozisyona giren arkadaşlarınına zamanında pas vermeyince kademelerine giriliyor takım kırılkan sebebi belli özgüven eksikliği nasıl aşılır konya maçında göreceğiz bu sezon içerideki çoğu maçı seyirci alacak futbolcularımız Trabzonspor taraftarı özgüvenini ve hırsını tribünlere yansıtırsa futbolculara da sirayet edecektir, malesef başka Trabzonspor yok ya yok edeceğiz yada var edeceğiz bunu futbolcular değil taraftarlar yapar, ayrıca umutsuzluğa kapılıp yok küme düşeriz yok on hafta da sekiz puan alırız diye yaygara yapıp umutsuzluğa kapılanlar burası Trabzon burada umutsuzluğa ve karamsarlığa yer yok burası inatçı hırslı insanların yaşayıp var olduğu yer

mete61bordomavi
18.09.2016, 15:13
Bu saatten sonra hemen bir toparlanma olmaz. Son iki yönetim transfer ve takım planmasında o kadar büyük yanlışlar yaptılar ki, bu yanlışların toptan bir sezonda giderilmesi mümkünsüz gözüküyor.
Gerçekten hem başkanın hem hocanın işi artık çok daha zor! Kredilerini çok erkenden tüketmeye başladılar ve onlara duyulan güven son üç haftada epeyce aşındı.
Taraftarın, hem oyunculara, hem hocaya, hem yönetime güvensizlik duymaya çok erkenden başlamaları olabilecek en kötü işarettir o sezon için zaten.

Takımdan gönderilmesi gereken o kadar oyuncu var ki, adeta yeniden takımı kurmak gerekiyor. İşte yönetim de tam burada çok kritik bir hata yaptı!
Geçen seneki takımı komple değiştirmesi gerekirken, ekonomik tabloya öncelik verip, sportif tabloyu hafife aldı!
Futbolda ekonomik başarı ise sportif başarıya sıkı sıkıya bağlıdır! Bunun için gereken adımlar atılmadı. Geçen seneki Gençlerin temelinde olduğu savaşan bir kadroya transferler eklemlenmeliydi.
Oysaki o gençlere şans verilmeyip, takımda kaybetmeyi alışkanlık ve karakter haline getirmiş ama ismi olan oyunculara güvenildi. Sonuç ise yıkım.
İşin kötü tarafı lig devam ederken müdahele şansı da yok! Ve durum daha da kötüye gidecek.

katre-i.matem
18.09.2016, 15:23
Maglubiyetin bir numarali sorumlusu ersun hocadir. Gel gor ki bizi duzluge cikaracak olan da yine ersun hocadir.

Yeni sistem kurma cabasini anlarim ama her hafta bu sistemi degistirerek aramasini anlamam. Yillar once samet aybaba geldiginde de ilk maclar cok sanciliydi ama o zaman samet hoca kafasinda ki dogruda israr etmis sene sonu turkiye kupasini almistik yanilmiyorsam.

Simdi bu maglubiyetler maalesef ersun hocanin inancini da kiriyordur ama inandigi dogruda israr etmek camia destek vermek zorunda. Hoca degisikligi ise su asamada en sacma hamle olur.

Fatih Öztürk
18.09.2016, 15:25

Heyt be aradan 23 sene geçmiş bende orta sona gidiyordum 7 yediğimiz akşamın sabahına kadar ağlamaktan uyumadım ertesi gün okula gittim teneffüste bizim sınıftan Sivas'lı bjk'li Tekin diye arkadaş vardı toplamış etrafına milleti nasıl 7 koyduk hamsilere derken bunu ele aldım ağız burun girdim sonra okulun müdürü bizi ele aldı yermisin yemezmisin dayak yedik 1 ders boyunca.Evet o kadro senelerin birikimiydi taa 89 yılına dayanır kuruluşu.Takım her halükârda ümit veriyordu sezonun 2.yarısında bjk'yi farklı yenmiştik şimdi geldiğimiz duruma bak 6-7 yiyoruz kimsenin umurunda değil,sıradan kasaba takımından 3 yiyoruz hâlâ sabır safsataları.

yazıkoldu
18.09.2016, 15:27
şu bir gerçek ki geleceğe umutla bakmak için hiç bir neden yok.

munzevil
18.09.2016, 15:32
Alanya maçının birde iyi yanlarına bakalım (iyi yanı var mı diyebilirsiniz) ilk yarı kötü futbol oynamadık, eksiklerimiz kesin vardı ama kalemize iki defa gelebildi alanyaspor, sadece son vuruşlarda etkisizdik yada alanyaspor kalecisi iyiydi. İzleyenler hatırlayabilir castillo ve beronun hızlı paslaşıp ceza sahasına girişlerini, bence bu tür paslaşmalar artınca daha etkili ataklar gelecektir bu oyunlar ise bir arada oynamış oyuncularla sağlanır. Benim gözlemlerime gelirse zeki sağbek alınıncaya kadar mevkisinde oynamalı duricanın yanına akakpo 10 numaraya ise bero sağ açığa alınıncaya kadar güray da ısrar edilmeli mehmet ekici yedeğe çekilmeli zamanında pas vermiyor önceden de öyleydi hızlı oynamıyor pozisyona giren arkadaşlarınına zamanında pas vermeyince kademelerine giriliyor takım kırılkan sebebi belli özgüven eksikliği nasıl aşılır konya maçında göreceğiz bu sezon içerideki çoğu maçı seyirci alacak futbolcularımız Trabzonspor taraftarı özgüvenini ve hırsını tribünlere yansıtırsa futbolculara da sirayet edecektir, malesef başka Trabzonspor yok ya yok edeceğiz yada var edeceğiz bunu futbolcular değil taraftarlar yapar, ayrıca umutsuzluğa kapılıp yok küme düşeriz yok on hafta da sekiz puan alırız diye yaygara yapıp umutsuzluğa kapılanlar burası Trabzon burada umutsuzluğa ve karamsarlığa yer yok burası inatçı hırslı insanların yaşayıp var olduğu yer

Akl-i selim budur

Oğuz ZEYTİN
18.09.2016, 15:38
Baskan, NTV yayininda cok dogru soyledi: "Takimin bu sene hedefi yok".

E o zaman uzulmeye de gerek yok. Alisin her Antalya deplasmaninda tarihi farklar yemeye.

Fatih Öztürk
18.09.2016, 15:41
2012-13 sezonunda küme düşme korkusuyla camia olarak kenetlendik yanılmıyorsam Tolunay hocayla Antalya maçına ölüm kalım maçı gözüyle baktık yendik totoyu kurtardık.Geçen sene kritik Mersin maçını kazanmasaydık yüksek ihtimal küme düşecektik.
Trabzonspor tarihinin yüz karası bu dönemleri atlatırken çekilen sancı ve çilelerden ders çıkarmışa benzemiyoruz ne yönetim nede taraftar olarak.
Bu sefer kritik diyecek,kenetlenecek bir maçımız olmayabilir şaka gelmesin kimseye!

Erkan A.
18.09.2016, 15:53

E o zaman uzulmeye de gerek yok. Alisin her Antalya deplasmaninda tarihi farklar yemeye.

hocam bir baskan hedefimiz yok derse oyuncu daha nasil oynasin Allah askina ???

ben almanyada yasiyorum bundesligayi takip ederim genelde simdik siradan bir takim diyelim almanyada fc köln bu takimin hocasi diyecek hedefimiz yok öylesine takilin beyler ?? bunu diyecek adami almanyadan kovarlar , futbol hedefsiz oynanmaz FORUMDA TAKILAN GENCLERE GELSIN SIZ FUTBOL OYNARKEN KENDI ARANIZDA HEDEFINIZ GOL ATMAK DEGILMI ?? BEN GENC YASIMDA COK INATCIYDIM YENILGIYI KABUL EDEMEZDIM PARA FELAN ALMIYORDUK HEDIYEDE YOKTU YINEDE CANLA BASLA OYNARDIK hedefsiz nasil oynasin bu cocuklar simdik 3 gol yedik Mehmet Ekici diyelim gönül rahatligi ile evine gidecek playstation oynayacak yemegini yiyecek internete takilacak üst bas siparis yapacak yatmaya giderken kontosuna bakacak oh be nasilsa hedefimiz yok diyecek kendi kendine böylece sakatlikta olmaz devre arasinda hedefi olan takima giderim der en iyisi sakatlik yasamayayim der oynar BIR BASKANIN HEDEFIMIZ YOK DEMEYE HAKI YOKTUR KOCA TRABZONSPOR HEDEFSIZ OYNAYAMAZ EGER BÖYLEYSE ARDAHANSPORLA KUPA MACIMIZ OLACAK BIRAKALIM YENSIN BIZI GARIBANLAR PARA KAZANIRLAR NASILSA HEDEFIMIZ YOK YAZIK ... BEN MUARREM USTANIN EN BÜYÜK DESTEKCISIYIM KÖYLÜM SAYILIR BU ACIKLAMASI OLMADI YAKISMADI BUNUN ACIKLAMASINI YAPMALI BENI YANLIS ANLADILAR DEMELI YOKSA FUTBOLCULAR YAZDIGIM GIBI CANLA BASLA OYNAMAZLAR NE ICIN OYNAYAYIM DERLER

ucurum
18.09.2016, 15:59
İstatistikleri mackolik.com'dan aldım...
Ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Ama yine de bir analiz için yeterli.

Şut istatistiklerimiz:

2 Trabzonspor : 9/15
0 Kasımpaşa : 2/9

1 Gaziantep : 1/9
0 Trabzonspor : 2/9

0 Trabzonspor : 3/12
2 Osmanlıspor : 3/5

3 Alanyaspor : 5/9
0 Trabzonspor : 7/18

4 maç oynayan diğer iki zirve takımı inceleyelim, bu iki takım geçen seneden devam eden kaliteleri yok, yeni kuruldular:

1 Galatasaray : 5/18
0 Karabükspor : 5/16

1 Akhisar : 6/11
3 Galatasaray : 9/18

1 Kayserispor : 5/9
1 Galatasaray : 4/13

2 Galatasaray : 6/14
0 Rizespor : 1/10

Bursa'ya bakalım.

1 Adanaspor : 4/10
2 Bursaspor : 5/12

0 Bursaspor : 1/7
2 Başakşehir : 4/18

0 Fenerbahçe : 3/13
1 Bursaspor : 4/7

3 Bursaspor : 5/12
1 Kayserispor : 3/12

Bursaspor ortalama 3,25 kaleyi bulan ortalama 09,50 şut çekerek 6 gol atıp 09 puan toplamış
Rakipleri ortalama 3,50 kaleyi bulan ortalama 13,25 şut çekerek 4 gol atıp 03 puan toplamış

Galatasaray ortalama 6,00 kaleyi bulan ortalama 15,75 şut çekerek 7 gol atıp 10 puan toplamış
Rakipleri ortalama 4,25 kaleyi bulan ortalama 11,50 şut çekerek 2 gol atıp 01 puan toplamış

Trabzonspor ortalama 5,25 kaleyi bulan ortalama 13,50 şut çekerek 2 gol atıp 03 puan toplamış
Rakipleri ortalama 2,75 kaleyi bulan ortalama 08,00 şut çekerek 6 gol atıp 09 puan toplamış

Ligin zirvesindeki Galatasaray kadar şut çekip kaleyi bulmuşken, onların neredeyse 4te 1i kadar gol atmış olmamız üç anlam taşır. Forvetlerimiz kötü, rakip kaleciler iyi, şansızlık yanımızda. Ya da üçü birden! Bursa bizim 3'te 2'miz kadar kaleyi yoklamışken bizden 3 katı fazla gol atmış olması, gerçekten insanın içini acıtıyor.

Beni ilgilendiren diğer aslınd adiğer istatistik. Ligin en az şut gören ve kaleye buldurtan takımıyız belki de. Yani insanlar bize şut atamıyor ve kaleyi bulamıyor. Ortalama 2,75 şut kaleciye gidiyor ve maç başı yediğimiz gol sayısı 1,5! Yani kaleye giden her iki şuttan biri gol olmuş!

Galatasaray kaleye bulan şutlarının %30'unu gol yapmış.
Bursaspor %46'sını. Neredeyse iki şutu kaleyi bulduysa biri gol olmuş!
Trabzonspor için bu oran %10! Yani kaleye çekilen şutlardan bahsetmiyorum, isabet bulan her 10 şuttan ancak 1'i gol olmuş!!!
Peki ya rakiplerimiz için bu oran nasıl? %55! Bursaspor gibi neredeyse her iki şuttan biri gol olmuş!

Ya olayı hemen şuna yoracaksınız. Onur rezil kaleci, forvetler yetersiz. Bu istatistikler bu kadar zalimce açıklanamaz. Gerçekten bu noktada ŞANSIZ olduğumuz gerçeğini de göz önüne almanız gerek. bu takım bu kadar beceriksiz olsa bu kadar şut atıp kaleyi bulmazdı.

Sabır diyen dillerimizi kesmek istiyorsunuz ya, Trabzonspor'un ihtiyacı olan şey sabır değil, DESTEK DESTEK DESTEK! Bu istatistik böyle gitmez.

mete61bordomavi
18.09.2016, 16:07
Heyt be aradan 23 sene geçmiş bende orta sona gidiyordum 7 yediğimiz akşamın sabahına kadar ağlamaktan uyumadım ertesi gün okula gittim teneffüste bizim sınıftan Sivas'lı bjk'li Tekin diye arkadaş vardı toplamış etrafına milleti nasıl 7 koyduk hamsilere derken bunu ele aldım ağız burun girdim sonra okulun müdürü bizi ele aldı yermisin yemezmisin dayak yedik 1 ders boyunca.Evet o kadro senelerin birikimiydi taa 89 yılına dayanır kuruluşu.Takım her halükârda ümit veriyordu sezonun 2.yarısında bjk'yi farklı yenmiştik şimdi geldiğimiz duruma bak 6-7 yiyoruz kimsenin umurunda değil,sıradan kasaba takımından 3 yiyoruz hâlâ sabır safsataları.

Heyt be, yaşladık hakikaten :D O 7 yediğimiz maç, 96'daki Vanspor maçı :D 96'daki Fb maçı...
Bu maçları hafızamdan hiçbir zaman silemedim.
Gerçi 7 yediğimiz bjk maçının intikamını sezonun 2. devresi almıştık. Yani sıcak sıcak intikamını aldığımız için içim bir nebze soğumuştu.
Yine 2010'da fb'yi son maç kendi evinde şampiyonluktan etmemiz bir nebze de olsa 96'nın intikamı sayılabilir...

Ama gel gelelim bu son iki sezon çok hesap birikti. Öyle böyle değil! Ama bunun şuurunda olacak futbolcu kadrosu nerede??????????????
Tam bir vurdumduymaz oyuncu grubumuz var. Mahalle maçında 5 yesen hırs yaparsın ya, bunlar da hırs vs hiçbirşey yok.
Hani Trabzonspor ruhu diyoruz, dik oyna diyoruz ya, işte bu duyguların zerresinin hocasından tut, futbolcusuna kadar zerresini göremeyişimizdir bizi karamsarlığa umutsuzluğa sürükleyen.
Bunun nesine, nasıl sabredelim?
Zerre kadar dahi umut ışığı olmadığı gibi, tünelin sonu çok daha karanlık gözüküyor.
Aslında bu arabanın nereye gittiğini herkes net bir şekilde görüyor ama kimse birşey yapamıyor, kimsenin elinden birşey gelmiyor!

Biz yine bir hafta sonra yine bir Trabzonspor maçı izleyeceğiz. Bakalım haftaya bir tedbirin alındığı bir hamlenin yapıldığı veya en azından bu kötü gidişin ciddiyetine varıldığı belli olur umarım.
Sonrası mı?
Sonrasını düşünmek bile içimi acıtıyor.

nakzo
18.09.2016, 16:09
Futbolcuda ruh kalmamış. La kümeye gidiyorsunuz kümeyeeeeeeeee. Ondan da geçtim ne bu haliniz laaaaa. Terbiyesizler haysiyetsizler.

Ya ben koca Trabzonspor da oynayacam Allah bana bu şansı verecek ve 3 maç üst üste yenilecem 1 hafta utancımdan markete bile gidemem sizin o olmayan yüzünüze tüküreyim TÜH TÜH TÜH....

Euzjad
18.09.2016, 16:26
Manchester United Mancitya 1-2, Feyenoorda 1-0, Deminde Watforda 3-1 yenildi. Pogba, Rooney, Ibrahimovic. 3 kez ust uste yeniliyo. Arti antrenor Mourinho. olur boyle seyler. mac bitmis onumuzdeki maclara bakip Full destek olmamiz gerekiyo. Baskan gelecek maci bedavaya yapsin. Futbolcular 10 haftadir seyirci gordugu yok.

yorumsuz6117
18.09.2016, 16:39
Onazi , İbanez falan dün maç biter bitmez instagrama koştular.. Soyunma odasına gidince ilk işleri telefonlarına koşuyorlar heralde..

yorumsuz6117
18.09.2016, 16:44
İstatistikleri mackolik.com'dan aldım...
Ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Ama yine de bir analiz için yeterli.

Şut istatistiklerimiz:

2 Trabzonspor : 9/15
0 Kasımpaşa : 2/9

1 Gaziantep : 1/9
0 Trabzonspor : 2/9

0 Trabzonspor : 3/12
2 Osmanlıspor : 3/5

3 Alanyaspor : 5/9
0 Trabzonspor : 7/18

4 maç oynayan diğer iki zirve takımı inceleyelim, bu iki takım geçen seneden devam eden kaliteleri yok, yeni kuruldular:

1 Galatasaray : 5/18
0 Karabükspor : 5/16

1 Akhisar : 6/11
3 Galatasaray : 9/18

1 Kayserispor : 5/9
1 Galatasaray : 4/13

2 Galatasaray : 6/14
0 Rizespor : 1/10

Bursa'ya bakalım.

1 Adanaspor : 4/10
2 Bursaspor : 5/12

0 Bursaspor : 1/7
2 Başakşehir : 4/18

0 Fenerbahçe : 3/13
1 Bursaspor : 4/7

3 Bursaspor : 5/12
1 Kayserispor : 3/12

Bursaspor ortalama 3,25 kaleyi bulan ortalama 09,50 şut çekerek 6 gol atıp 09 puan toplamış
Rakipleri ortalama 3,50 kaleyi bulan ortalama 13,25 şut çekerek 4 gol atıp 03 puan toplamış

Galatasaray ortalama 6,00 kaleyi bulan ortalama 15,75 şut çekerek 7 gol atıp 10 puan toplamış
Rakipleri ortalama 4,25 kaleyi bulan ortalama 11,50 şut çekerek 2 gol atıp 01 puan toplamış

Trabzonspor ortalama 5,25 kaleyi bulan ortalama 13,50 şut çekerek 2 gol atıp 03 puan toplamış
Rakipleri ortalama 2,75 kaleyi bulan ortalama 08,00 şut çekerek 6 gol atıp 09 puan toplamış

Ligin zirvesindeki Galatasaray kadar şut çekip kaleyi bulmuşken, onların neredeyse 4te 1i kadar gol atmış olmamız üç anlam taşır. Forvetlerimiz kötü, rakip kaleciler iyi, şansızlık yanımızda. Ya da üçü birden! Bursa bizim 3'te 2'miz kadar kaleyi yoklamışken bizden 3 katı fazla gol atmış olması, gerçekten insanın içini acıtıyor.

Beni ilgilendiren diğer aslınd adiğer istatistik. Ligin en az şut gören ve kaleye buldurtan takımıyız belki de. Yani insanlar bize şut atamıyor ve kaleyi bulamıyor. Ortalama 2,75 şut kaleciye gidiyor ve maç başı yediğimiz gol sayısı 1,5! Yani kaleye giden her iki şuttan biri gol olmuş!

Galatasaray kaleye bulan şutlarının %30'unu gol yapmış.
Bursaspor %46'sını. Neredeyse iki şutu kaleyi bulduysa biri gol olmuş!
Trabzonspor için bu oran %10! Yani kaleye çekilen şutlardan bahsetmiyorum, isabet bulan her 10 şuttan ancak 1'i gol olmuş!!!
Peki ya rakiplerimiz için bu oran nasıl? %55! Bursaspor gibi neredeyse her iki şuttan biri gol olmuş!

Ya olayı hemen şuna yoracaksınız. Onur rezil kaleci, forvetler yetersiz. Bu istatistikler bu kadar zalimce açıklanamaz. Gerçekten bu noktada ŞANSIZ olduğumuz gerçeğini de göz önüne almanız gerek. bu takım bu kadar beceriksiz olsa bu kadar şut atıp kaleyi bulmazdı.

Sabır diyen dillerimizi kesmek istiyorsunuz ya, Trabzonspor'un ihtiyacı olan şey sabır değil, DESTEK DESTEK DESTEK! Bu istatistik böyle gitmez.

Evet Onur bu sezon gerçekten rezil bi performansı var ne yazık ki bence artık Esteban oynasın bu Onur'dan iyi oynar.. Forvetlerimiz de yakaladığını atabilen adamlar değil fazlasıyla vasatlar.. Net bi forvet almayarak büyük hata yapıldı..

Uluhan
18.09.2016, 16:57
ucurum İzlediğim kadarıyla asıl sorun forvet ve ortasahanın bitiriciliğinde.

Bizim kaleye gelen şutların çoğu iyi yerler gitti hakikaten , net vuruşlardı. Bizim forvetlerin ki şu ana kadar malesef öyle değil.

Desteğe devam edeceğiz ,ilk devre arası 2 takviye gelir zannımca.

ucurum
18.09.2016, 16:59
ucurum İzlediğim kadarıyla asıl sorun forvet ve ortasahanın bitiriciliğinde.

Bizim kaleye gelen şutların çoğu iyi yerler gitti hakikaten , net vuruşlardı. Bizim forvetlerin ki şu ana kadar malesef öyle değil.

Desteğe devam edeceğiz ,ilk devre arası 2 takviye gelir zannımca.

Doğru diyorsun ama bence her şey de üst üste geldi yani bu kadar rezil sonuçları hak etmedi takım.

Uluhan
18.09.2016, 17:04
Doğru diyorsun ama bence her şey de üst üste geldi yani bu kadar rezil sonuçları hak etmedi takım.

Osmanlı maçı çok kötüydü. Antep maçı idare ederdi.

Dünki maçı 3-0 kaybetmemize rağmen ben ışık gördüm. İlk yarı oldukça iyiydik.

Hoca eldeki kadroyla birkaç maça daha çıkınca , elindeki malzemeyi daha iyi kullanır diye düşünüyorum.

Bence ısrarla 442 oynamalıyız. Eldeki forvetlerden 4231 de verim alamayacağız gibi.

EnjoyTheMusic
18.09.2016, 17:10
Hedef yok diye bir futbolcu veya hepsi kötü oynama lüksüne sahip değildir. Bir futbolcunun hiçbir maçta kötü oynamaya hakkı yoktur. Yok başkan hedef yok demiş de bilmem ne. Futbolcular başkan hedef yok dedi diye kötü oy-na-ya-maz. Çuvalla para kazanıyorlar. Lamı cimi yok, Aldıkları paranın hakkını vermeli hepsi! Veremiyorsalar özür dileyip bıraksınlar futbolu veya kulüpten ayrılsınlar

Sefer A.
18.09.2016, 17:12
Hoca değişikliği olursa kesinlikle Kurban Berdyev gelmeli... başkasını getirirseler iyi söverim... ondan daha iyisini getiremeyeceklerinden eminim...
Yönetim hatalarından ders çıkarmalı

bordox
18.09.2016, 17:20
Trabzonspor'un yedek kadrosu bile Alanya ve benzeri takımlardan 3 gol yemez,bu kulubün tarihi ve kurumsal hafızası buna müsade etmez,etmemeli.
Cok ciddi bir erozyon var kulübün hafızasında,yeni bir Özkan Sümer,A.Suat Özyazıcı,ekoller arası mücadele çıkaramadık.
Elimize geçen değerleri çok çabuk harcadık.
Başta taraftar olmak üzere herkesin çok ciddi özeleştiri yapması gerekiyor.
Trabzonspor olarak üreten olmaktan uzaklaşıp,tüketen ve mutsuz bir camiaya dönüştük.
Sevgi ve fedekarlık ortada yok,acımasızca eleştirmek en büyük hobimiz oldu.

Travelair
18.09.2016, 17:46
Muhtemelen bugün izinli futbolcular. Merak ediyorum biz burda dertleşirken onlar ne kadar üzgün? Üzülüyorlar mı yoksa olur böyle şeyler deyip eğlenceye mi çıkıyorlar? Tesislere gidip bu durumu dert mi ediyorlar yoksa İstanbul'a mı? Hemen bir sigara yakıyor, bir bira mı açıyorlar? Acaba arkadaşlık nasıl, kaçı birlikte zaman harcıyor antrenman dışında, hep beraberler mi, yoksa herkes tek mi takılıyor... Şimdi biri çıkıp onlar profesyoneller demesin lütfen

ESER
18.09.2016, 18:00

Trabzonspor baskani cikip hedefimiz yok demisse sonun baslangici yasanmaya baslamis demektir.
Buna da alistirilip, kumede kaldigimiza sevinecegimiz gunler pek uzak degil demekki

Latif Özdem
18.09.2016, 18:41
Yönetim çok önemli işler yaptı ekonomik ve kurumsal anlamda ama

-Ersun Yanal hataydı.
-Mustafanın gönderilmemesi yanlıştı. Çok kötü stoper olduğu için değil (takımdaki en iyi stoperlerden biri uğura 5 basar topçu olarak), hain olduğu için
-Onurun satılmaması, gönderilmemesi yanlıştı. En başta hainlikleri ve artislikleri saymakla bitmeyeceği için. Hem de 2011 haricinde kötü kaleci olup haddinden çoooook fazla aldığı için.
-Ekici'nin satılmaması yanlıştı. TS kaptanlık pazu bandına ve camiaya terbiyesizliği için ve takım oyuncusu olmayıp bu kafada yerinde sayacağı için.
-Uğurun gönderilmemesi hataydı. Takımdaki en kötü stoper olduğu için.
-Hedefimiz yok denmesi ve aşırı yumuşak ve anlayışlı yönetim tarzı hatadır.

Yine de desteğe devam. Çok kötü de oynamadık. Futbolcular şımartılmsk yerine giydikleri forma hatırlatılıp motive edilirse yükselişe geçeriz inşallah.

Ahmet Faruk
18.09.2016, 18:49
Fena bir yazı değil:

https://twitter.com/erdalhos/status/777519709310816256

Jedi
18.09.2016, 19:29
Hoca değişikliği olursa kesinlikle Kurban Berdyev gelmeli... başkasını getirirseler iyi söverim... ondan daha iyisini getiremeyeceklerinden eminim...
Yönetim hatalarından ders çıkarmalı

oda gelse futbolu unutur trabzonda eminim.......

Ahmet Aksu
18.09.2016, 19:31
inşallah dediği gibi olur ama ben fazla iyimser buldum gerçekçi gelmedi..

Fena bir yazı değil:

Kemal Öztel
18.09.2016, 19:36
Fena bir yazı değil:

Sondaki Hamdi yorumu süper.Ersun Hoca iyi bir hoca ve mevcut kadronun çok daha iyi yerlerde olması lazım ama oyunu doğru oynadığımız alanları ve zamanı doğru kullandığımız kesinlikle söylenemez

Ahmet Aksu
18.09.2016, 19:41
ilk defa başkanımızın sözleri etkilemedi beni fazla hayalci yaklaşım sergiliyorlar bakalım 2 hafta daha üst üste mağlubiyet görünce ne diyecekler..

S.Seymen
18.09.2016, 19:42
inşallah dediği gibi olur ama ben fazla iyimser buldum gerçekçi gelmedi..

gayet güzel bir yazı biraz daha içe dönmeliyiz

sürdürülebilirlilik adına

ayrıca da güçlü olmak için maddi anlamda ve masa başında da güçlü olmak lazım

maddi güç te kazanılıyor

borç harç içinde başkalarının eline bakarak başarı olmaz olan sadece icazet olur

onurlu olun ve sabredin güzel günler gelecek bu yol biraz dikenli ama doğru bir yoldur..

Fatih Öztürk
18.09.2016, 20:42
Edit

Fatih Öztürk
18.09.2016, 20:43
Heyt be, yaşladık hakikaten :D O 7 yediğimiz maç, 96'daki Vanspor maçı :D 96'daki Fb maçı...
Bu maçları hafızamdan hiçbir zaman silemedim.
Gerçi 7 yediğimiz bjk maçının intikamını sezonun 2. devresi almıştık. Yani sıcak sıcak intikamını aldığımız için içim bir nebze soğumuştu.
Yine 2010'da fb'yi son maç kendi evinde şampiyonluktan etmemiz bir nebze de olsa 96'nın intikamı sayılabilir...

Ama gel gelelim bu son iki sezon çok hesap birikti. Öyle böyle değil! Ama bunun şuurunda olacak futbolcu kadrosu nerede??????????????
Tam bir vurdumduymaz oyuncu grubumuz var. Mahalle maçında 5 yesen hırs yaparsın ya, bunlar da hırs vs hiçbirşey yok.
Hani Trabzonspor ruhu diyoruz, dik oyna diyoruz ya, işte bu duyguların zerresinin hocasından tut, futbolcusuna kadar zerresini göremeyişimizdir bizi karamsarlığa umutsuzluğa sürükleyen.
Bunun nesine, nasıl sabredelim?
Zerre kadar dahi umut ışığı olmadığı gibi, tünelin sonu çok daha karanlık gözüküyor.
Aslında bu arabanın nereye gittiğini herkes net bir şekilde görüyor ama kimse birşey yapamıyor, kimsenin elinden birşey gelmiyor!

Biz yine bir hafta sonra yine bir Trabzonspor maçı izleyeceğiz. Bakalım haftaya bir tedbirin alındığı bir hamlenin yapıldığı veya en azından bu kötü gidişin ciddiyetine varıldığı belli olur umarım.
Sonrası mı?
Sonrasını düşünmek bile içimi acıtıyor.

Nerdeeen nereye kardeşim bizim emsaller şanlı Trabzonspor'u iliklerine kadar hissettmiş bir çok kez gururla göğsünü gere gere Istanbul sokaklarında derbi maçlarından sonra havasını basmış nesile şimdiki bomboş kadroları yutturamaz kimse.Nakzo kardeşimde senelerdir burada haklı olarak yakınıyor bu taraftarın hakettiği Trabzonspor bu olamaz.
Bu arada hakkaten yaş gitmiş yolun yarısı :)

nakzo
18.09.2016, 20:56
Nerdeeen nereye kardeşim bizim emsaller şanlı Trabzonspor'u iliklerine kadar hissettmiş bir çok kez gururla göğsünü gere gere Istanbul sokaklarında derbi maçlarından sonra havasını basmış nesile şimdiki bomboş kadroları yutturamaz kimse.Nakzo kardeşimde senelerdir burada haklı olarak yakınıyor bu taraftarın hakettiği Trabzonspor bu olamaz.
Bu arada hakkaten yaş gitmiş yolun yarısı :)

Diyorum ya 90 li yıllardı.Avniakerde bir maç pederle seyrediyoruz.Ilk yarı 4_0 ikinci yarı gol atamadık;ama 4_0 kazandık seyirci ikinci yarı nasıl sövüyor.2.Yarı gol atamadık diye.Nereden nereye .Basit anadolu takımlarına karşı bile direnemeyen bir Trabzonspor alışamam bu duruma.

orhan42
18.09.2016, 20:58
Yukarıdaki bi renkdaşımın yazdıklarına katılıyorum..Kalemizi bulan ilk şutlar hep gol oluyor..Osmanlı maçı hariç antep ve alanya maçlarında rakibin kaleye doğru düzgün şutları bile yok..Antep maçı ve son maçta kaçanlardan birisi gol olsa inanıyorum bu 2 maç da farklı bir şekilde lehimize sonuçlanacaktı..Ne diyelim bekleyelim ve görelim..

Fatih Öztürk
18.09.2016, 21:03
Diyorum ya 90 li yıllardı.Avniakerde bir maç pederle seyrediyoruz.Ilk yarı 4_0 ikinci yarı gol atamadık;ama 4_0 kazandık seyirci ikinci yarı nasıl sövüyor.2.Yarı gol atamadık diye.Nereden nereye .Basit anadolu takımlarına karşı bile direnemeyen bir Trabzonspor alışamam bu duruma.

Aynen kardeşim hele feneri kupa maçıydı galiba ilk yarısı 4-0 öndeyken oyuncularımız gol üstüne gol kaçırıyordu dalga geçercesine fener ikinci yarı 3 gol atmıştı 4-3 yenmiştik ama yinede kamuoyunda büyük eleştiriler almıştı takımımız farkı koruyamadı diye.Gel gelelim şimdi senelerdir fenere gol atamıyoruz bırak yenmeyi şu halimize bak.

bordolu mavi
18.09.2016, 22:19
stad guide de olmasa bu sene de heyecan olmayacak

EnjoyTheMusic
18.09.2016, 22:49
Biraz da şans olacak. Bakın bizi yenen antepspor kendi kalesine gol attı ve başakşehire yenildi. Bize rastlamıyor böyle olaylar. Tüm gudubetlik bizim maçlarda aleyhimize oluyor niyeyse

Fatih Kuloğlu
18.09.2016, 23:09
Biraz da şans olacak. Bakın bizi yenen antepspor kendi kalesine gol attı ve başakşehire yenildi. Bize rastlamıyor böyle olaylar. Tüm gudubetlik bizim maçlarda aleyhimize oluyor niyeyse

Sefa frikikten gol atıyor mesela

Sent from my iPhone using Tapatalk

asilhamsi
18.09.2016, 23:18
yemin ediyorum polyanna gorse kıskanır forumu.

4 macta 3 maglubiyet hemde cogu ligin en zayıf takımlarına karsı alındı ve geldigimiz noktada

sut sayımız diger takımlardan iyiymiş,kaleye giden ilk toplar gol oluyormus,sabır gostermemiz gerekirmiş.

Bence bir de tac atısı sayılarına ve aut atısı sayılarına bakın.Onlarda da iyiysek oo deyme keyfimize.Seneye kesin sampiyonuz.

Siz hala uyanamadınız vizyon denen tatlı uykudan ama eger bir an evvel ciddi onlemler alınmazsa bu gidisin sonu hayra alamet degil.

Daha once yazmıstım tekrar ediyorum onumuzdeki 6 macta alacagımız maksimum puan 5 olur.

Buda bizi ligin en dibine gönderir.

halilaziz61
19.09.2016, 08:56

ben almanyada yasiyorum bundesligayi takip ederim genelde simdik siradan bir takim diyelim almanyada fc köln bu takimin hocasi diyecek hedefimiz yok öylesine takilin beyler ?? bunu diyecek adami almanyadan kovarlar , futbol hedefsiz oynanmaz FORUMDA TAKILAN GENCLERE GELSIN SIZ FUTBOL OYNARKEN KENDI ARANIZDA HEDEFINIZ GOL ATMAK DEGILMI ?? BEN GENC YASIMDA COK INATCIYDIM YENILGIYI KABUL EDEMEZDIM PARA FELAN ALMIYORDUK HEDIYEDE YOKTU YINEDE CANLA BASLA OYNARDIK hedefsiz nasil oynasin bu cocuklar simdik 3 gol yedik Mehmet Ekici diyelim gönül rahatligi ile evine gidecek playstation oynayacak yemegini yiyecek internete takilacak üst bas siparis yapacak yatmaya giderken kontosuna bakacak oh be nasilsa hedefimiz yok diyecek kendi kendine böylece sakatlikta olmaz devre arasinda hedefi olan takima giderim der en iyisi sakatlik yasamayayim der oynar BIR BASKANIN HEDEFIMIZ YOK DEMEYE HAKI YOKTUR KOCA TRABZONSPOR HEDEFSIZ OYNAYAMAZ EGER BÖYLEYSE ARDAHANSPORLA KUPA MACIMIZ OLACAK BIRAKALIM YENSIN BIZI GARIBANLAR PARA KAZANIRLAR NASILSA HEDEFIMIZ YOK YAZIK ... BEN MUARREM USTANIN EN BÜYÜK DESTEKCISIYIM KÖYLÜM SAYILIR BU ACIKLAMASI OLMADI YAKISMADI BUNUN ACIKLAMASINI YAPMALI BENI YANLIS ANLADILAR DEMELI YOKSA FUTBOLCULAR YAZDIGIM GIBI CANLA BASLA OYNAMAZLAR NE ICIN OYNAYAYIM DERLER

Yanılmıyorsam hedef ilk 5 diye belirlendi

selcuk
19.09.2016, 10:04

yav kim diyor hedefim yok

takima 65 puan hedefi konuldu, o hedefe göre maddi primler belirlendi

sen yönetimin taraftarlan ve takimlan konusdugu aynimi saniyorsun...

Samet Yildirim
19.09.2016, 11:16
Cok basit.

Alanya ve Antep maclarinda 0-1 olana kadar 2-0 öne gecmemiz gerekirdi...Ama olmadi.

Alanya 1 Pozisyonu vardi ama gol olmadi sut ile gol yedik. Daha sonra koptuk.
Antep in 1 Pozisyonu vardi ama oda olmadi ve Sut ile yedik.

2 macta yedigimiz gol e kadar 9-10 Pozisyonumuz var..

Sonuc: Oyun-Pozisyon göre bakarsak 9 Puanimiz olmaliydi...Osmanli macinda yenilmemiz normal.

Samet Yildirim
19.09.2016, 11:27
yav kim diyor hedefim yok

takima 65 puan hedefi konuldu, o hedefe göre maddi primler belirlendi

sen yönetimin taraftarlan ve takimlan konusdugu aynimi saniyorsun...

Hedef yok denmedi, bu sezon mücadele eden bu takim olacak sabir edersek dendi Piskolijik olarak.
Saha ici olarak hedef ise ztn Prim sistemi ortada...Hedeflere göre Prim sistemi kuruldu.

Sonuc: Saha disi ve saha ici hedef net.

Ahmet Faruk
19.09.2016, 11:45
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/fb8170a7308f684ce423790b880aa624.jpg

:)

Safları sıklaştırma zamanı.

Samet Yildirim
19.09.2016, 11:52
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/fb8170a7308f684ce423790b880aa624.jpg

Safları sıklaştırma zamanı.

7 gün de koskocaman Manchester yenildi...ama Mourinho hala görevde :)))) Manchester 3 mac üst üste maglup olmasi seyredilemez :)))

İzmirliTS
19.09.2016, 13:12
Cok basit.

Alanya ve Antep maclarinda 0-1 olana kadar 2-0 öne gecmemiz gerekirdi...Ama olmadi.

Alanya 1 Pozisyonu vardi ama gol olmadi sut ile gol yedik. Daha sonra koptuk.
Antep in 1 Pozisyonu vardi ama oda olmadi ve Sut ile yedik.

2 macta yedigimiz gol e kadar 9-10 Pozisyonumuz var..

Sonuc: Oyun-Pozisyon göre bakarsak 9 Puanimiz olmaliydi...Osmanli macinda yenilmemiz normal.

Katılıyorum. Biz Osmanlı maçı hariç en azından rakipten daha kötü değildik.
Kasımpaşa maçında ilk gölü attık kazandık ,atamasaydık muhtemelen mağluptuk ama gaziantep ve alanya maçlarında üstün oynadığımız anlarda skoru lehimize çeviremedik.
Adamların da maşallah vurdukları gol oluyor jeneriklik goller yiyoruz.
Tamam iyi değiliz ama
1 - Hiç şansımız yok.
2 - Hakemler bize antipati ile bakıyor, çaktırmadan düdükleri ile oyuna yön veriyor. Bu geçen sene de böyle idi.

Sercan Keleş
19.09.2016, 16:37
Yenilginin sebepleri o kadar belli ki. Net bir şekilde hemde. İsim isim belli. Nerede hata yaptığımız nasıl yenildiğimiz çok belli çok.

Ozan Yılmaz
20.09.2016, 23:36
Sancaktepe bugün kupa maçında Alanya'yı deplasmanda 1-0 yenerek eledi. Biz önümüze gelene ...

Çağatay_
21.09.2016, 01:11
Katılıyorum. Biz Osmanlı maçı hariç en azından rakipten daha kötü değildik.
Kasımpaşa maçında ilk gölü attık kazandık ,atamasaydık muhtemelen mağluptuk ama gaziantep ve alanya maçlarında üstün oynadığımız anlarda skoru lehimize çeviremedik.
Adamların da maşallah vurdukları gol oluyor jeneriklik goller yiyoruz.
Tamam iyi değiliz ama
1 - Hiç şansımız yok.
2 - Hakemler bize antipati ile bakıyor, çaktırmadan düdükleri ile oyuna yön veriyor. Bu geçen sene de böyle idi.

Geçen sene biz iyiyken hakemler bizi zorla kötü yaptı, bir de şanssızdık.

Bu sene orta şekerli gidiyoruz, takım yeni oturuyor, iyiye gitme umudumuz varken saçma sapan goller yiyoruz, şanssızlık devam ediyor.

Aynı zamanda Onur'un performansı da bu gollerde etkili.

HOPA'LI TS'Lİ
21.09.2016, 12:01

7 gün de koskocaman Manchester yenildi...ama Mourinho hala görevde :)))) Manchester 3 mac üst üste maglup olmasi seyredilemez :)))

Sinirlerimi bozmamak için yerel basına ait haber ve gazeteleri almıyor ve okumuyorum.

ÇAY TV'de program yapan Altuğ ve Cevattan ne farkları var?

Latif Özdem
22.09.2016, 09:10
Kendisini Trabzonspor'dan üstün gören ve/veya kişisel hesaplar ve bencillikler yüzünden, sevmediği hocayı göndermek için TAKIMINI SATAN hiç kimsenin ama hiç kimsenin Trabzonspor'un efsanesi olamayacağını kavradığımızda..

Eğer bana çok daha fazla ekmek yoksa bu kulüpten (ya da benim gönlüm hoş tutulmuyorsa, efsane eski topçu ya da uzman gazeteci, yorumcu vb. diye sürekli pohpohlanmıyorsam) o zaman Trabzonspor batsın, kahrolsun ben de güzel güzel eleştireyim, yerden yere vurayım düşüncesindekilerin (Giray Bulak, Serdar Bali, Hami hatta futbolculuğu gerçekten efsane olan Fatih Tekke ve dahabir yığın eski topçu, yorumcu, çakma yazar, sözde renkdaş) sözlerine kulak asmadığımızda..

İşte o zaman her şey çok daha güzel olacak..

Yiğit Gayretli
22.09.2016, 09:28
Kendisini Trabzonspor'dan üstün gören ve/veya kişisel hesaplar ve bencillikler yüzünden, sevmediği hocayı göndermek için TAKIMINI SATAN hiç kimsenin ama hiç kimsenin Trabzonspor'un efsanesi olamayacağını kavradığımızda..

Eğer bana çok daha fazla ekmek yoksa bu kulüpten (ya da benim gönlüm hoş tutulmuyorsa, efsane eski topçu ya da uzman gazeteci, yorumcu vb. diye sürekli pohpohlanmıyorsam) o zaman Trabzonspor batsın, kahrolsun ben de güzel güzel eleştireyim, yerden yere vurayım düşüncesindekilerin (Giray Bulak, Serdar Bali, Hami hatta futbolculuğu gerçekten efsane olan Fatih Tekke ve dahabir yığın eski topçu, yorumcu, çakma yazar, sözde renkdaş) sözlerine kulak asmadığımızda..

İşte o zaman her şey çok daha güzel olacak..

Siz o kanıya nereden vardınız Latif bey?

Latif Özdem
22.09.2016, 10:29
Siz o kanıya nereden vardınız Latif bey?

Özellikle son yıllarda takımını satan, kendini takımdan üstün gören topçuların olduğu ve tüm Trabzonsporlular tarafından olmasa bile önemli sayılabilecek bir çoğunluğun bu tarz topçuları baş tacı ettiği, şımarttığı apaçık ortada.. (Ama isterseniz birkaç örnek: Mehmet Ekicinin kaptanlık bandını takmaması, bunun için nezaketen dahi özür bile dilememesi ve satılmasını istemek yerine hala takımın baştacı olarak görülmesi, Onurun önce Yumlu ve Olcanla birlikte Reşit Akçayı sonra en başta Yumlu ile Halilhodziçi, son olarak da Şotayı göndertmesi. Şota kötü hocaydı ayrı konu. Son olarak formasını bırakması.. ) (Çarpıcı örnek olarak Rabotniçki ve 4-4'lük gaziantep maçlarına bakılabilir.)

Hami gibi daha konuşmayı beceremeyen birinin türlü kulislerle ve efsane bombacı hami anlayışıyla 2 kez takımın başına getirilmesi (muhtemelen hamiyi göklere çıkaran taraftarların baskısı ve bazı topçuların talebiyle) neler yaptığı da ortada..

Yiğit Gayretli
22.09.2016, 10:40
Özellikle son yıllarda takımını satan, kendini takımdan üstün gören topçuların olduğu ve tüm Trabzonsporlular tarafından olmasa bile önemli sayılabilecek bir çoğunluğun bu tarz topçuları baş tacı ettiği, şımarttığı apaçık ortada.. (Ama isterseniz birkaç örnek: Mehmet Ekicinin kaptanlık bandını takmaması, bunun için nezaketen dahi özür bile dilememesi ve satılmasını istemek yerine hala takımın baştacı olarak görülmesi, Onurun önce Yumlu ve Olcanla birlikte Reşit Akçayı sonra en başta Yumlu ile Halilhodziçi, son olarak da Şotayı göndertmesi. Şota kötü hocaydı ayrı konu. Son olarak formasını bırakması.. ) (Çarpıcı örnek olarak Rabotniçki ve 4-4'lük gaziantep maçlarına bakılabilir.)

Hami gibi daha konuşmayı beceremeyen birinin türlü kulislerle ve efsane bombacı hami anlayışıyla 2 kez takımın başına getirilmesi (muhtemelen hamiyi göklere çıkaran taraftarların baskısı ve bazı topçuların talebiyle) neler yaptığı da ortada..

Aslında sorum "bu kanıya nasıl vardınız?" şeklindeydi.

Yoksa bu çıkarımlar futbolcuların o anki ruh hali, form durumu gibi donelerle de açıklanabilir. Belki kısmen, belki tamamen doğru da olabilir.

Zan ve tahminden fazlası olup olmadığını soruyorum kısacası...

Latif Özdem
22.09.2016, 10:41
Giray Bulak, Serdar Bali, Fatih Tekke, Ogün gibi eskiler ve birçok çakma yazar için de bir sürü yazı/yorum örneği verilebilir. Burada bizim üzüldüğümüzün, dert ettiğimizin %5 ini bile hissetmek şöyle dursun hangi yönetim olursa olsun araları iyi değilse veya istedikleri gibi nemalanamıyorlarsa Trabzonspor'un başarısına seviniyolar bile. En hafif haliyle umursamıyorlar. Bu da apaçık ortada.

Latif Özdem
22.09.2016, 11:11
Aslında sorum "bu kanıya nasıl vardınız?" şeklindeydi.

Yoksa bu çıkarımlar futbolcuların o anki ruh hali, form durumu gibi donelerle de açıklanabilir. Belki kısmen, belki tamamen doğru da olabilir.

Zan ve tahminden fazlası olup olmadığını soruyorum kısacası...

Zan ve tahmin ile alakası yok. 2011'de şikeyi hepimiz veya belki çoğumuz daha ortada tape vb yokken sadece maçları izlerken de görüyorduk. Biliyorduk. Hakemlerin bilerek İstanbul takımlarından yana olduğunu biliyoruz, görüyoruz. Benzer şekilde futbolcular istemedikleri hocayı göndermek için bilerek kötü veya eksik oynadıklarında bunu görebilmek o kadar zor değil. Kendilerini takımdan üstün gören tutumları görmek daha da kolay. Zaten kabak gibi ortada.

Daha önemlisi, futbolcunun ruh hali/form durumu/psikolojisi ne olursa olsun;

-Trabzonsporumuzun formasını yere bırakamaz! Form durumu kötü olabilir ama hoca göndermek için kötü oynayamaz. Menager ile hoca ile ben senden büyüğüm ben şuyum büyüğüm, seni harcarım gibi çocukça, şımarıkça yarışlara giremez.

-Madem ben kaptan olmadım o zaman bu maçta hocadan intikam alayım, diyemez.

-Bu hoca da kim alt ligden geldi çapı ne ki benim direktörüm olacak, harcayalım şunu diyemez.

-Ben çok klas adamım böyle fark yediğimiz maçta pazubandı takmam diyemez. Veya başka herhangi bir psikoloji ile o şerefli pazubandı öyle çıkaramaz!
-Önünden yavaş yavaş yuvarlanarak geçen topa bu pası beğenmedim ben bu takımım üstündeyim, bakın nasıl dokunmuyorum bile diyemez. Arkadaşını rencide edecek şekilde azarlayamaz.

Çünkü giydiği formaya, yaptığı işe, en azından onca para kazandığı kulübe yeterince saygı duymayan futbolcudan bize fayda gelmez. Ne kadar iyi top tutsa da. Ne kadar iyi topa vursa da...

Tabi bunlar benim düşüncelerim. Benim hayalimdeki olmasını istediğim Trabzonspor. Elbette herkes farklı düşünebilir.

Yiğit Gayretli
22.09.2016, 11:15
Zan ve tahmin ile alakası yok. 2011'de şikeyi hepimiz veya belki çoğumuz daha ortada tape vb yokken sadece maçları izlerken de görüyorduk. Biliyorduk. Hakemlerin bilerek İstanbul takımlarından yana olduğunu biliyoruz, görüyoruz. Benzer şekilde futbolcular istemedikleri hocayı göndermek için bilerek kötü veya eksik oynadıklarında bunu görebilmek o kadar zor değil. Kendilerini takımdan üstün gören tutumları görmek daha da kolay. Zaten kabak gibi ortada.

-Trabzonsporumuzun formasını yere bırakamaz! Form durumu kötü olabilir ama hoca göndermek için kötü oynayamaz. Menager ile hoca ile ben senden büyüğüm ben şuyum büyüğüm, seni harcarım gibi çocukça, şımarıkça yarışlara giremez.

-Bu hoca da kim alt ligden geldi çapı ne ki benim direktörüm olacak, harcayalım şunu diyemez.

-Ben çok klas adamım böyle fark yediğimiz maçta pazubandı takmam diyemez. Veya başka herhangi bir psikoloji ile o şerefli pazubandı öyle çıkaramaz!
-Önünden yavaş yavaş yuvarlanarak geçen topa bu pası beğenmedim ben bu takımım üstündeyim, bakın nasıl dokunmuyorum bile diyemez. Arkadaşını rencide edecek şekilde azarlayamaz.

Çünkü giydiği formaya, yaptığı işe, en azından onca para kazandığı kulübe yeterince saygı duymayan futbolcudan bize fayda gelmez. Ne kadar iyi top tutsa da. Ne kadar iyi topa vursa da...

Tabi bunlar benim düşüncelerim. Benim hayalimdeki olmasını istediğim Trabzonspor. Elbette herkes farklı düşünebilir.

İşte bu zan ve tahmin oluyor.

Yoksa, teorik olarak "ideal Trabzonspor" ya da "ideal Trabzonsporlu futbolcu" betimlemesi yaptığınız kalıplara sığar.

Çağatay_
22.09.2016, 11:30

İşte bu zan ve tahmin oluyor.

Yoksa, teorik olarak "ideal Trabzonspor" ya da "ideal Trabzonsporlu futbolcu" betimlemesi yaptığınız kalıplara sığar.

Bence hepimiz dürüst olalım, bunları gördük.

Bu gördüklerimizi yokmuş gibi kabul ettikçe de, bu şekilde yerlerde sürünmeye devam edeceğiz.

Onur'un kastedildiği kısım açık, bilerek gol yedi diyemem Rabotnicki maçı için. Ama takıma ciddi ivme kaybettirdiği o dönemden beri görünen bir gerçek.

Şahısları Trabzonspor'un üzerinde tuttukça rezil olmaya devam edeceğiz.

Yiğit Gayretli
22.09.2016, 11:34
Bence hepimiz dürüst olalım, bunları gördük.

Bu gördüklerimizi yokmuş gibi kabul ettikçe de, bu şekilde yerlerde sürünmeye devam edeceğiz.

Onur'un kastedildiği kısım açık, bilerek gol yedi diyemem Rabotnicki maçı için. Ama takıma ciddi ivme kaybettirdiği o dönemden beri görünen bir gerçek.

Şahısları Trabzonspor'un üzerinde tuttukça rezil olmaya devam edeceğiz.

Diyorum ya, anlayışa katılmamak için başka takım taraftarı olmak lazım. Sonuna kadar haklı. Yalnız altını doldururken, bazı şeyler temeli çürük gösteriyor. Onur sakatlandıktan sonra hiç toparlayamadı ki maç satsın, misal. He formayı yere bıraktı. Büyük ayıp. Döndü, özür diledi... Mehmet pazubandı takmadı, üstü kapatıldı. O da ayıp... Ama kesin yargı için kesin bilgi lazım.

Latif Özdem
22.09.2016, 11:49
Diyorum ya, anlayışa katılmamak için başka takım taraftarı olmak lazım. Sonuna kadar haklı. Yalnız altını doldururken, bazı şeyler temeli çürük gösteriyor. Onur sakatlandıktan sonra hiç toparlayamadı ki maç satsın, misal. He formayı yere bıraktı. Büyük ayıp. Döndü, özür diledi... Mehmet pazubandı takmadı, üstü kapatıldı. O da ayıp... Ama kesin yargı için kesin bilgi lazım.
Diyelim kimse hoca göndermek için bilerek takımı satmadı. Bence öyle değil ama diyelim öyle olsun.

Ama,

-Mehmet pazubandı gözlerimizin önünde bıraktı. Biz maçı izlerken.. Gizli gizli bırakmış da biz bir yerden duymuş değiliz. Öyle usul usul da değil. Müthiş bir hışımla çıkardı. Ve bu ayıptan da öte. Neyin kesin bilgisi lazım? O pazubant hiçbir şekilde öyle çıkarılamaz. Olmamalı.

-Onur formayı gözlerimizin önünde bıraktı. Biz maçı izlerken.. Gizli gizli bırakmış da biz bir yerden duymuş değiliz. Gördük bunları..

Latif Özdem
22.09.2016, 11:59
Ve bu Onurun ilk özürü değildi. Yediği ilk nane de değildi. Say say bitmez..

Bırakamadı takımı çünkü kimse Onura volkan babacanın 7 katı 5 katı para vermez.

Mesele Ali Veli Onur Mehmet meselesi değil. Mesele şu ki;

Trabzonspor'a yeterince ve doğru şekilde saygı duymayanları hiç hak etmedikleri şekilde göklere çıkartınca Trabzonspor'un saygınlığı her şekilde, her platformda zarar görüyor. O yüzden en büyük sorunlarımızdan biri bu bence.

Çağatay_
22.09.2016, 12:19
Diğer olayları çıkarsak, sadece performansı ve kaptan oldukları halde takım ortamını sağlayamamaları sebebiyle bile takımdan gönderilmesi gereken kişiler, geçmiş günlerin hatrına tutulunca, bunun adı vefa olmuyor.

Vefa dediğin Dozer Cemil'i unutmamaktır, Ali Yavuz'u terzi yardımcılığı yapacak maddi duruma sürüklememektir, Akçaabat Sebat uçurumdan yuvarlanırken sadece seyretmekle kalmamaktır, Glowacki'yi, Szymkowiak'ı, Cyzio'yu, Vugrinec'i en azından arada bir Trabzon'a davet edip etkinliklerle camianın büyüklüğünü hissettirmektir.

Kötü oynayan adamın kontratını uzatıp zorla iyi performans almaya çalışmak, sürekli maaşını arttırmak olsa olsa enayiliktir. Adam gibi vedalaşmayı becermek ayıp değildir, erdemdir.

7can61
22.09.2016, 13:47
Ve bu Onurun ilk özürü değildi. Yediği ilk nane de değildi. Say say bitmez..

Bırakamadı takımı çünkü kimse Onura volkan babacanın 7 katı 5 katı para vermez.

Mesele Ali Veli Onur Mehmet meselesi değil. Mesele şu ki;

Trabzonspor'a yeterince ve doğru şekilde saygı duymayanları hiç hak etmedikleri şekilde göklere çıkartınca Trabzonspor'un saygınlığı her şekilde, her platformda zarar görüyor. O yüzden en büyük sorunlarımızdan biri bu bence.

Dokuz mesajın var dokuzu onurun üstüne, tilkinin peynir hesabı.

Latif Özdem
22.09.2016, 15:12
Dokuz mesajın var dokuzu onurun üstüne, tilkinin peynir hesabı.
Ne tilkisi? Ne peyniri? Ne alaka? Nedir bu anlamsız, konu ile tamamen alakasız, çirkin ve zorlama benzetme çabası?

7can61
22.09.2016, 15:35
Ne tilkisi? Ne peyniri? Ne alaka? Nedir bu anlamsız, konu ile tamamen alakasız, çirkin ve zorlama benzetme çabası?

Ne alaka çirkin filan değil bir atasözü bu, tilkinin kırk hesabı varmış kırkı da peynir üstüne derlermiş.

Ayrıca çirkin alakasız anlamsız ve zorlama olan senin takım kaptanına hain demendir.

HOPA'LI TS'Lİ
22.09.2016, 15:41
Alanya ve Gaziantep gibi bu ligin küme düşme adaylarına yenilmek çok ağrıma gitti.
İki maçta da galibiyete yakındık. Antepte 2.yarı, Alanyada 1.yarı
Osmanlı yenilgisi neyse
Bundan sonra böyle saçma sapan yenilgiler almayalım bari

Latif Özdem
23.09.2016, 01:02
Ne alaka çirkin filan değil bir atasözü bu, tilkinin kırk hesabı varmış kırkı da peynir üstüne derlermiş.

Ayrıca çirkin alakasız anlamsız ve zorlama olan senin takım kaptanına hain demendir.

Benim yorumlarım takımla ve anlayışla ilgiliydi. Kimse aynı fikirde olmak zorunda değil. Ancak senin tilki peynir hesabın ise direk olarak şahsıma yöneltilmiş ifadeydi. Çirkin olmasının bir önemli sebebi budur. Aynı fikirde olmayana karşı tavırdığın tutumdur. Diğer sebebi de kelime oyunu ile gizlenemeyecek kadar aşikardır.

Onura gelirsek, evet, maalesef takım kaptanımızdır bence hainin daniskasıdır. Defalarca hoca harcamış, bilerek gol yemiş, son olarak giydiği şanlı formayı çıkarma artisliği ile hainliğini perçinlemiştir.

Yıllardır içinde bulunduğumuz durumun önemli sorumlularından biridir. Ama neyse ki gelip geçicidir. Kalıcı olan Trabzonspor'dur.

İçinde bulunduğumuz duruma sebep olan en temel mantalite sorunu da bu tip çakma kahramanları ilahlaştırmak ve apaçık ortada olan yanlışlarını bile görmek istememek, kayırmak ve böylece en başta Trabzonspor'a saygının, disiplinin yok olmasına, isteyenin istediği artisliği yapabilmesine çanak tutmaktır.

7can61
23.09.2016, 09:19
Benim yorumlarım takımla ve anlayışla ilgiliydi. Kimse aynı fikirde olmak zorunda değil. Ancak senin tilki peynir hesabın ise direk olarak şahsıma yöneltilmiş ifadeydi. Çirkin olmasının bir önemli sebebi budur. Aynı fikirde olmayana karşı tavırdığın tutumdur. Diğer sebebi de kelime oyunu ile gizlenemeyecek kadar aşikardır.

Onura gelirsek, evet, maalesef takım kaptanımızdır bence hainin daniskasıdır. Defalarca hoca harcamış, bilerek gol yemiş, son olarak giydiği şanlı formayı çıkarma artisliği ile hainliğini perçinlemiştir.

Yıllardır içinde bulunduğumuz durumun önemli sorumlularından biridir. Ama neyse ki gelip geçicidir. Kalıcı olan Trabzonspor'dur.

İçinde bulunduğumuz duruma sebep olan en temel mantalite sorunu da bu tip çakma kahramanları ilahlaştırmak ve apaçık ortada olan yanlışlarını bile görmek istememek, kayırmak ve böylece en başta Trabzonspor'a saygının, disiplinin yok olmasına, isteyenin istediği artisliği yapabilmesine çanak tutmaktır.

Burada defalarca takım futbolcusuna hatta kaptanına kendi içsel dünyanda yarattığın sanrılarla (sallamak demek istemiyorum, zira sonra alınıyorsun) hain diyebiliyorsun ve hiç ceza almıyorsun enteresan. Birisi bana küfür etse ya da hain dese benim için bir farkı yoktur. Bu düpedüz hakarettir.

Söylemek istediğim şu ki, forumda on mesaj atıp onunu da onurun hainliği üzerine yazman biraz garip değil mi?

Açıkçası yumluya çok hain denildi buralarda, kimse somut bir neden koymadı. İnsanları böyle yaftalamak hoş değil.

Sana bir atasözüyle cevap verince çirkin diyorsun, ama gönül verdiğin ve bu takıma çok hizmetleri olmuş adama hain deme genişliğini gösterebiliyorsun.

Bu ne perhiz bu lahana turşusu dersem kelime oyunu mu olur?

Ya da altı hamam üstü şişhane desem çirkin mi olur?

Sen karar ver...

7can61
23.09.2016, 10:48
İşte insanlar yazdıklarıya belli ediyor karakterlerini, diyorum ya adam 3 mesaj atıyor hepsi nefret ve kin üstüne, derdi de Trabzonspor muş. Yersen.

Daha fazla cevap vermeye gerek yok, ne olduğunu kendin çıkardın ortaya, selametle.

Çağatay_
23.09.2016, 13:28
Kişisel tartışmaları ve karşılıklı ithamları bir kenara bırakırsak;

Pazubandı bir koşu çıkaran, formayı yere seren, kaptan olduğu halde takım içi birlik beraberlik ortamı sağlanmasına ön ayak olmak yerine bölünmede rol oynayan, performansı da düşük iki isme yönelik eleştiriler neden böyle şiddetle savuşturuluyor? Biz bu çöküşü izlemek zorunda mıyız?

Ayrıca bu takım hiçbir oyuncunun gönderilmesi ile dibe vurmamıştır.

Aksine o formaya asaletini kazandıran değerlerin ortadan kaybolması ile dibe vurmuştur. Kendi futbolcusunu kontrol edemeyen bir kulübün yaşama şansı yoktur.

7can61
23.09.2016, 13:46
kişisel tartışmaları ve karşılıklı ithamları bir kenara bırakırsak;

pazubandı bir koşu çıkaran, formayı yere seren, kaptan olduğu halde takım içi birlik beraberlik ortamı sağlanmasına ön ayak olmak yerine bölünmede rol oynayan, performansı da düşük iki isme yönelik eleştiriler neden böyle şiddetle savuşturuluyor? Biz bu çöküşü izlemek zorunda mıyız?

Ayrıca bu takım hiçbir oyuncunun gönderilmesi ile dibe vurmamıştır.

Aksine o formaya asaletini kazandıran değerlerin ortadan kaybolması ile dibe vurmuştur. Kendi futbolcusunu kontrol edemeyen bir kulübün yaşama şansı yoktur.

edit

7can61
23.09.2016, 13:50
edit

Çağatay_
23.09.2016, 15:27
Birisine hain demeyi eleştiri olarak mı algılıyorsunuz?

Buyrun o zaman bende size ve felsefeci arkadaşa kulübün az çok değeri olan futbolcularına hakaret ettiğiniz için hain diyeyim. Eleştiri mi oldu bu şimdi?

Adam gibi eleştiri yapanlara bir lafım yok, onurun son zamanlardaki performansı kötüdür, mehmetin de öyle kendilerine çeki düzen vermeleri gerekiyor diyin kimse gereksiz tartışmalara girmesin.

Kişisel tartışmalar ve karşılıklı ithamlar derken "hain" sözlerini içeren mesajları da kastettim. Yani ben böyle bir sözü uygun görsem kendim söylerim.

Onur ile ilgili görüşlerim kendi başlığında da yazıyor burada da. Değil Onur'a hiçbir futbolcu veya kişiye böyle bir söylemim olamaz, her şeyden önce kişilik haklarına saldırıdır.

Dolayısıyla böyle bir söylemi savunmam söz konusu değil, lütfen bu yazınızda bana yönelik bu eleştiriyi düzenleyiniz. Forumda da beni tanıyan tanır, 10 yılı aşkın süredir hiçbir insan için böyle bir üslubu benimsemedim.

Benim sözlerim eleştirilere gelen tepkilere, oyuncuları dokunulmaz kılan anlayışa yönelikti.

7can61
23.09.2016, 15:33
Kişisel tartışmalar ve karşılıklı ithamlar derken "hain" sözlerini içeren mesajları da kastettim. Yani ben böyle bir sözü uygun görsem kendim söylerim.

Onur ile ilgili görüşlerim kendi başlığında da yazıyor burada da. Değil Onur'a hiçbir futbolcu veya kişiye böyle bir söylemim olamaz, her şeyden önce kişilik haklarına saldırıdır.

Dolayısıyla böyle bir söylemi savunmam söz konusu değil, lütfen bu yazınızda bana yönelik bu eleştiriyi düzenleyiniz. Forumda da beni tanıyan tanır, 10 yılı aşkın süredir hiçbir insan için böyle bir üslubu benimsemedim.

Benim sözlerim eleştirilere gelen tepkilere, oyuncuları dokunulmaz kılan anlayışa yönelikti.

Yanlış anlama kardeşim sözlerim sana karşı değildi zaten, gideceği yere gitti.

Çağatay_
23.09.2016, 15:57
Yanlış anlama kardeşim sözlerim sana karşı değildi zaten, gideceği yere gitti.

Peki, teşekkür ediyorum.

Diğer kullanıcının da üslubunda sivrilik ve ağır ithamlar olmasa söyledikleri daha çok önemsenecek.

Zira söyledikleri tamamen yanlış değil, sadece buradan yola çıkarak kişilere sarfettiği sözler diğer söylediklerini gölgede bırakıyor.

Tayfun Aydın
13.10.2016, 12:38
İlk defa bir maç için alırız alamayız diye yorum yapacam. Bu maçı alacaz net. Ama ilk 10 hafta da 10 puan ancak alırız diyorum.

Maçı bilemedik de puanı tutturacam sanki:(