PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kulübümüzün 2016 Yaz Transfer Sezonunu Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Fatih Çelik
31.08.2016, 23:46
Kulübümüzün 2016 Yaz Transfer Sezonunu Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Doğukan Ş.
31.08.2016, 23:53
Sağ bek alınsaydı daha iyi olurdu ama kısmet değilmiş.Genel olarak başarılı.

Adem Akyüz'
31.08.2016, 23:56
Yüzde 85 oranında başarılı. Yüzde 15'lik 3Y kısmı da ciddi bir hata olarak gözüküyor. Kısmen Başarılı.

Ogün YAZICI
31.08.2016, 23:59
başarısız.3.haftadan itibaren sağ bek,5.haftadan itibaren sol bek,7.haftadan itibaren stoper sıkıntısı gün yüzüne daha net çıkacak...

jairzinho
01.09.2016, 00:05
çok net başarısız.özellikle son cardozo olayı tam bi skandal.koskoca transfer sezonunda sağbek bulamamışlar.çoh enteresan.kanat forvet sefa yollandı.sağ açıkta oynardı.suk un maliyetine cardozo elde tutulurdu.

koskoca transfer sezonunda ndoye a takım bulunamadı.olmadı aga.

soruyorum bu takımda kim gol atacak.onazi mi her hafta seni kurtaracak.rakipler her hafta gollük hatalar mı yapınca gol atabileceksin.suk demir ndoye üçünü toplasan cardozo etmiyorlar yetenek olarak

http://www.transfermarkt.de/trabzonspor/startseite/verein/449/saison_id/2016

şuraya bak. takımda 5 stoper var.1 sağbek. kim yaptı bu kadro mühendisliğini çoh merak ediyorum.bu arada solbekte de aslında 1 solbek var.güray bildiğin açık oyuncusu.

Kazım Bostan
01.09.2016, 00:13
sağ bek hariç başarılı. benim için takımın maddi durumu önemli. minimum giderle maksimum başarı.. 2.5m euro yıllıkları sanki ben ödüyormuşum gibi daratlıyordu beni. bence yönetim kulübü tamamen ticarethane mantığıyla yönetmeli.

Karmam
01.09.2016, 00:14
çok net başarısız.özellikle son cardozo olayı tam bi skandal.koskoca transfer sezonunda sağbek bulamamışlar.çoh enteresan.kanat forvet sefa yollandı.sağ açıkta oynardı.suk un maliyetine cardozo elde tutulurdu.

Cardozo Trabzon'dan ayrıldıktan sonra şehre geri dönmeyeceğine dair kulübe faks çekiyor.

Ne yapsaydık diz çöküp yalvarsa mıydık ben bu takımda artık oynamam diyen adama?

AYRICA 1) Cardozo'nun maaliyetini önce iyi öğren. 1.25 m euro bonservis+2.5 m euro yıllık 3.75 milyon euro cardozo'yu bu sezon oynatmanın maaliyeti seneye sözleşmesi bitiyor. Suk'un maaliyetinin 2 katından fazla. 2) Cardozo kronik sakat 2 sezondur tamı tamına 11 farklı sakatlık geçirdi ve 20 maçı sakatlık sebebiyle kaçırdı 3) sen cardozo'nun suk'tan iyi olduğunu veya olacağını nereden çıkarıyorsun

n'doye'a takım bulamamak değil mesele. mesele n'doye'a 2.5m euro ödeyecek kadar gerizekalı bir takım bulamamak.

Hakan
01.09.2016, 00:14
Bero,Castillo,Onazi nokta transfer,değerini katlayacak bu adamlar.
Başarılı.

Karmam
01.09.2016, 00:19
bir sağ bek ve bir sağ açık gelseydi destanlar yazardık

olmadı

16 maç dayanacağız

sakin sakin düşündüğümüzde uefa'dan ceza yemek/kötü futbolcu almak mı ya da 16 maç direnmek mi dediğinizde cevap net bir şekilde belli.

40'ın üzerinde çöp gönderildi. yıllık giderler yarının da altına indirildi. 7 tane hem ekonomik hem sportif olarak süper transfer yapıldı.

çok başarılı - sağ bek - sağ açık = transfer dönemimiz

batuhanTs
01.09.2016, 00:34
Basarisiz kelime anlami itibariye hafif kalır KEPAZE geçirdik transfer dönemini

artvints
01.09.2016, 00:44
defansa hızlı atletik önde oynamaya uygun, uzun dönem omurgaya girecek bir oyuncu lazımdı alınmadı.

yine stoper için tecrübeli bir oyuncu alınması iyi olurdu durica alındı.

solbek alındı ama defansı zayıf deniyor bakacağız.

solbeki dengeleyecek, iki yönlü, atletik biraz da uzun boylu bir sağbek gerekiyordu, yönetim şoka uğrattı bizi.

orta sahada tempo yapmaya uygun dirençli oyuncular gerekiyordu. onazi ve bero alındı. iyi sayılabilir.

yine merkez orta sahada topa sahip olup pas yapmamızı sağlayacak çok ciddi bir oyuncuya ihtiyaç vardı. eldeki ekici ve okay'a güvendiler. sonucu göreceğiz. kaddouri önemliydi.

erkan yerine castillo geldi. müthiş hamle.

sağ kanada ekstra olarak bir kanat forvet, veya bir wonderkid alınabilirdi elde var ndoye.

forvette kesinlikle riske girilmemeliydi. pozisyonsuz gol çıkaracak şanslı bir golcü lazımdı. suk ne yapar göreceğiz. ekstra olarak da pres yapabilecek bir forvet gerekirdi. suk bu yönden iyi. böyle tatmin edecek bir santraforun bulunması zor tabi, kabul ediyorum. pahalı gelirdi.ama çok iyi araştırma yapıldı mı, şüpheler var.

bunların dışında ramazan'ın gitmesi hataydı.hele ki sağbek boşken, onazi'nin ciddi bir alternatifi yokken. kime battı anlamadım. eskişehir'de oynayacak da ne olacak trabzon'da oynama fırsatı varken. zaten yayın bile yok.

stoperde durica yanında uğur'a güvenmek doğru değil, idare eder ancak. yine yavaş bir stoper tandemi kuruldu ama çok mücadele edecekleri kesin. yumlu'dan şikayet edip uğur'a güvenmek bizim taraftarın çelişkisi. zamanla görecekler kim nasıl hata yapıyor. yumlu dışındaki stoperlerin hata yapmadığını zannediyorlar. akbaş olumlu bir hamle sol stoper ve solbek yedeği olarak, ilk maçta katkısını da yaptı. buraya serdar ve ileri dönemlerde fransa liginden atletik bir stoper bekliyorum. uzun dönemde çözeceğiz inşallah.sağbek ve stoper fransa'dan olsun.
,
sonuç olarak isimler vasat. ama oluşturulan ortam olumlu. sonuna kadar mücadele edeceklerinden şüphem yok. deplasmanda sıkıntı yaşarız, gol sorunu çekeriz gibi duruyor.pas konusunda sıkıntı yaşayacağımız açık. abdülkadir ve yazıcı'nın kadroda olması olumlu. zayıf mevkilerde de genç oyuncular olsa daha iyi olurdu. en azından bir umut beklerdik. bir kanat, bir bek falan kazanırdık belki. çok iyi kadro planlaması yapıyoruz dendi ama çok iyi olduğunu düşünmüyorum. özellikle son iki eksik hamle çok etkiledi bu düşünceyi.iyi niyetten hiç şüphem yok. yoksa kolay olan uefa'dan ceza alıp transfer şov yapmaktı malum takım gibi. menejer oyuncağı olmak kolay. o zaman oyuncular sormuyor maaşlar ödeniyor mu diye.

Ahmet Kara
01.09.2016, 00:46
Ortalama diyelim. En basitinden takımda bitirici bir adam yok. Suk'a fazla güvenmiyorum golcülük anlamında.

Ozan Yılmaz
01.09.2016, 00:46
Sağ bek ve sağ açık vaad edip getiremeyince olumlu ibre birden terse döndü ne yazık ki. İnşallah gelenler yararlı ve başarılı olur. Gidenler açısından ise olumlu diyebiliriz.

memmedaga
01.09.2016, 00:57
Sağbek meselesi komik kaçtı

artvints
01.09.2016, 01:02

soruyorum bu takımda kim gol atacak.onazi mi her hafta seni kurtaracak.rakipler her hafta gollük hatalar mı yapınca gol atabileceksin.suk demir ndoye üçünü toplasan cardozo etmiyorlar yetenek olarak

http://www.transfermarkt.de/trabzonspor/startseite/verein/449/saison_id/2016

şuraya bak. takımda 5 stoper var.1 sağbek. kim yaptı bu kadro mühendisliğini çoh merak ediyorum.bu arada solbekte de aslında 1 solbek var.güray bildiğin açık oyuncusu.

cardozo'nun gönderilmesi çok doğru. adam 2.5 milyon euro para alıyor, her seferine hatırlatmak zorunda mıyız? üstüne fiziksel olarak tükenmiş. ayağına top getiremeyiz, kendi araştırması lazım. olympiakos gibi ligimizde rahat takım değiliz. ciddi mücadele lazım.

Çağatay_
01.09.2016, 01:34
Yanlışlıkla başarısız şıkkını işaretledim, kısmen başarılı diyecektim :(

Metin Ural
01.09.2016, 01:52
hatirlamiyorum gecen senelerde boyle bir anket var miydi ama herhalde iho sezonlarinda hep basarili cikardi bu anket.

Uluhan
01.09.2016, 04:45
Gidenlere bakınca bence son derece başarılı bir transfer dönemi geçirdik ; Ndoye dışında diğer oyuncuların mali yükünden büyük bir çoğunlukla kurtulduk.

Gelenlerden Durica , Onazi , Castillo , Bero , Suk'un cuk diye oturan nokta transferler olduğunu düşünüyorum. Bu mali durumda bence oldukça yerinde tercihler.

Ibanez hucüm konusunda ve duran toplarda çok iyi ancak defansif olarak kötü ; oynarsa yedirdiğinden fazla attırır mı emin değilim :) Hoca sistemi buna göre ayarlarsa çok yararlı olur yalnız.

Ramil oldukça potansiyelli belli ama bence Muhammet Beşir elde varken potansiyelli genç bir forvete yatırım yapmazdım. Ndoye da elde kalınca ilk yarı muhtemelen pek forma bulamayabilir.

Sağ açıkta gözüken ilk yarı Yusuf ,Güray , Ndoye ve zaman zaman Suk yada M Demir den birini izleyebiliriz ; hiçbirinin beklenen anlamda bu pozisyonda verimli olacağını düşünmüyorum.

Sağ bek için tek alternatifin Zeki olması hatalı bir tercih ; son dakikaya bırakılmamalı, en azından biri kiralanmalıydı.

Sonuç olarak Gidenler ve Gelenleri hesaba katınca ; bence ortaya çıkan kadro yapısı iyi.
Ekonomik bağlamda maaş yükünün 20 M Euro civarına çekilmesi müthiş bir başarı.

Herşeye rağmen ben bu dönemi başarılı buluyorum. % 100 doğru yoldayız ; bu yol bizi kesinlikle sürekli ve her sezon başarılı bir takıma götürecek.

PortoDeGalinhas
01.09.2016, 05:00
benim için bu transfer döneminin değerlendirmesindeki en önemli kıstas takımdaki çöplerden kurtulmaktı, ndoye hariç hepsinden kurtulduğumuz için gayet verimli bir transfer dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. onazi, castillo, durica, ibanez ve suk ekstra oldu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

S.ÖZKAN
01.09.2016, 08:54
Bir sağbek alabilseydik iyi olurdu

Berke6198
01.09.2016, 10:05

Neye göre mesela ?

Böyle bir dili kullanmanızın tek sebebini ben ortamı germek olarak algılıyorum. Sebep yok, sonuç yok ama "kepazelik" şeklinde yorumluyorsunuz. Haydi biraz teknik açıdan yorumlayın..

61ronin61
01.09.2016, 12:00
paslaşma atak organizasyonu gole gitme hepsi iyiydide son vuruşu gol vuruşunu yapamadılar.

ama genel olarak iyi .bu şartlarda mükemmelde denebilir.

cebinizde para yoksa kredi kartınızdada 10 tl varsa markete gittiğinizde kredi kartındaki para kadar alabilirsiniz.

nankörlük yapmayalım batırılmış bir kulüpte daha iyisi yapılamazdı.

Yiğit SARI
01.09.2016, 12:11
İyi.
Eksik.
Teşekkürler.

İskender
01.09.2016, 12:20
Onca enkazın birden halledilmesini beklemek kolaycılık olur.

Kıymet de bilinmez, yapılan hatalar bu kadar kolay tölere edilecek şeyler değildi.Bizde anlayalım artık.

Anlayalım ki ona göre yöneticilerden beklenti ve isteklerimizi gözden geçirelim.

Zihinsel bir değişimin en acı dönemlerini yaşıyor yönetim, kolaycılığa kaçmadıkları için hepsini tebrik ediyorum.

Bireyselleştirdiğimde bir sürü hata sayılabilir ama genele baktığımda çok başarılı işler yaptılar.

Meyvelerini toplamak kısa zamanda zor ama orta vadede çok güzel şeyler olacak.

Sabır filan demiyorum, beklenti ve homurdanmalar şahsen benim umrumda değil belli ki yönetim de böyle düşünüyor.

Son olarak en güzel nasihat musibet, bir şeylerin eksik kalması bu nedenle hayrımıza vesselam...

selcukyazici
01.09.2016, 12:44
Maaş bütçe az çok istenilen seviyeye çekildi. Çöplerin hemen hepsi gitti. Bunca bütçesel planlamaya rağmen 7 transfer yapıldı. Eksikler var ama gene de bana göre başarılı.

61ronin61
01.09.2016, 12:47
Onca enkazın birden halledilmesini beklemek kolaycılık olur.

Kıymet de bilinmez, yapılan hatalar bu kadar kolay tölere edilecek şeyler değildi.Bizde anlayalım artık.

Anlayalım ki ona göre yöneticilerden beklenti ve isteklerimizi gözden geçirelim.

Zihinsel bir değişimin en acı dönemlerini yaşıyor yönetim, kolaycılığa kaçmadıkları için hepsini tebrik ediyorum.

Bireyselleştirdiğimde bir sürü hata sayılabilir ama genele baktığımda çok başarılı işler yaptılar.

Meyvelerini toplamak kısa zamanda zor ama orta vadede çok güzel şeyler olacak.

Sabır filan demiyorum, beklenti ve homurdanmalar şahsen benim umrumda değil belli ki yönetim de böyle düşünüyor.

Son olarak en güzel nasihat musibet, bir şeylerin eksik kalması bu nedenle hayrımıza vesselam...

evet renkdaşım doğum sancısı.

doğum sancısız olmaz.

ama sonunda sıfır kilometre bir bebek dünyaya gelicek.

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2016, 15:01
Kısmen başarılı
Sağ bek alınsaydı başarılı derdim

Muhammed Kambur
01.09.2016, 15:11
Sağ kanat konusunda hata yapılsada haksızlık yapmamalıyız yönetimimiz başarılı. Hele linç edip sayıp sövmek olmaz. Ne emekler verilmiştir bilmediğimiz çok şey vardır o yüzden anlayışlı olmak lazım. Tabi şöyle bir durumda var hiç kuşkusuz rakiplerimiz Zeki kanadından saldıracaklar. Hocanın bir bildiği vardır demekten başka bir şey gelmiyor elden ama yinede takım yapısında iyi bir ışık görüyorum. Kısaca başarılı.

batuhanTs
01.09.2016, 15:28
Neye göre mesela ?

Böyle bir dili kullanmanızın tek sebebini ben ortamı germek olarak algılıyorum. Sebep yok, sonuç yok ama "kepazelik" şeklinde yorumluyorsunuz. Haydi biraz teknik açıdan yorumlayın..

Niye germek isteyebilirim bunu da sizin aciklamaniz gerekir soyle kisaca aciklayabilirim verilen sozlerin tutulmamasindan bahsetmiyoruk bile yonetimin tamamiyle birinci onceligi toplam maas buni anlayabiliriz ama oyuncularin gonderilis sekli garip hepsi kiralik nerdeyse seneye ne olacak gene ayni tantana gene oyuncu yollamaya calisacaksin ama bunlardan tek kurus kazanamayacaksin ahlaksiz dedigin cavanda dan para kazandin belki adami itibarsizlastirmasalar 1 degil 2 alicaktik keza kadro disi kalan oyuncularin degeri neredeyse sifira indi aykut demir i kiralik veriyorsun mustafa yumlu ile sozlesme uzatiyorsun neden amaci ne yumlunun ne ozelligi var aykut tan fazla simdi elinde 1 degil 2 tane gereksiz stoper olacak seneye ki bunlarla sozlesme imzalandiginin kap a bildirilme surecini soylemiyorum bile herkes biliyor

Uluhan
01.09.2016, 15:34

Bahsettigimiz anket burda iste , bir haftaya sanirim forumda aktif olan herkes oyunu kullanmis olur ; boylece sonuclari degerlendiririz.

Elestirinin dozunu dogru ayarlamak gerek ; bence cok abartiyorsun.

batuhanTs
01.09.2016, 15:43
Bahsettigimiz anket burda iste , bir haftaya sanirim forumda aktif olan herkes oyunu kullanmis olur ; boylece sonuclari degerlendiririz.

Elestirinin dozunu dogru ayarlamak gerek ; bence cok abartiyorsun.

Kismen basari sizleri tatmin ediyorsa sorun yok ben olamadim maalesef hadi bu sene sabredelim 50 yil da sampiyonluga oynayacak cekirdek bu mu herkes gonul rahatligiyla bunu soyleyebilir mu

kadriviv
01.09.2016, 15:44
Onur (Esteban/Uğurcan)
Zeki(Akakpo) - Uğur(Yumlu/Akakpo) - Durica(Akbaş) - İbanez(Güray/Yusuf/Akbaş)
Okay(Aytaç/Akakpo/Onazi)
Mehmet(Bero) - Onazi(Abdülkadir/Yazıcı)
N'Doye(Yusuf/Suk/Güray) - Suk(Demir/Ramil/N'doye) - Castillo(Güray/Yusuf/Bero)

Kadroya bir de böyle bakmak lazım... Tabi ki sağ bek ve açık gelmesini hepimiz isterdik... Ancak olmadı, şartlar elvermedi... İnşallah daha iyilerini ilerleyen zamanlarda alabiliriz...

Gönderilen oyuncuların yıllık maaşlarını vs. düşündüğümüzde çok kârlı bir transfer dönemi geçirdik... Oyuncuların yeteneklerine paralel ortalama ve üstü verim alabilirsek daha güzel düşünüp daha güzel hissedeceğimize inancım tam... Bu saatten sonra iyi düşünelim, iyi olsun inşallah! Hep destek - tam destek!

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2016, 16:07
Onur (Esteban/Uğurcan)
Zeki(Akakpo) - Uğur(Yumlu/Akakpo) - Durica(Akbaş) - İbanez(Güray/Yusuf/Akbaş)
Okay(Aytaç/Akakpo/Onazi)
Mehmet(Bero) - Onazi(Abdülkadir/Yazıcı)
N'Doye(Yusuf/Suk/Güray) - Suk(Demir/Ramil/N'doye) - Castillo(Güray/Yusuf/Bero)

Kadroya bir de böyle bakmak lazım... Tabi ki sağ bek ve açık gelmesini hepimiz isterdik... Ancak olmadı, şartlar elvermedi... İnşallah daha iyilerini ilerleyen zamanlarda alabiliriz...

Gönderilen oyuncuların yıllık maaşlarını vs. düşündüğümüzde çok kârlı bir transfer dönemi geçirdik... Oyuncuların yeteneklerine paralel ortalama ve üstü verim alabilirsek daha güzel düşünüp daha güzel hissedeceğimize inancım tam... Bu saatten sonra iyi düşünelim, iyi olsun inşallah! Hep destek - tam destek!
Çok ferasetli bir analiz. Tebrikler ve teşekkürler. Yönetim bütçeyi iyi toparladı. Devre arası veya sezon bitimi aksak yerleri de onaracaklarini bekliyorum.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gurur6134
01.09.2016, 16:09
Kismen basarili

-Samet
01.09.2016, 16:11
Büyük oranda başarılı.
Hem gelenler hem de gidenler olarak düşünmek lazım.

Faruk BERBER
01.09.2016, 16:13
Kısmen başarılı diyenlerin büyük çoğunluğu Zeki hamlesine takılı kaldı bence. Ben de öyle düşünüyorum.

Genel anlamda başarılı diyebiliriz ama sonu iyi bitmedi.

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2016, 16:37
Kısmen başarılı diyenlerin büyük çoğunluğu Zeki hamlesine takılı kaldı bence. Ben de öyle düşünüyorum.

Genel anlamda başarılı diyebiliriz ama sonu iyi bitmedi.
Aynen öyle. Umutlarımız kırılmasın lütfen

Orkun 61
02.09.2016, 10:52
Kısmen başarılı.

Sağ açık kısmı için devre arasının beklenmesini o kadar yanlış bulmuyorum.Nitekim yollanması gereken çok oyuncu vardı ve bir şekilde bu da kısmen sağlandı.O konuda yönetimi tebrik ediyorum.

Ancak sağ bek konusu öyle değil.Transfer planlamasının yeteri kadar doğru yapılmadığını düşünüyorum. Bosingwa kalabilirdi hadi yaşı sakatlığı vs vs diye düşünüldüyse gençlerden birini neden kadroda tutmazsın ? Ahmeti alamazsak Mehmeti,onu da alamazsak Osmanı alırız diye transfer planı olmaz.Ya bu listedeki kimseyi alamazsak ? kısmını da düşünmeleri lazımdı,ama olmadı.

Forvet konusunda Muhammed'e güvenen tayfadanım ama bir türlü düzen tutmuyor.Ramil'in çok pişmesi lazım.Suk'un satın alama opsiyonsuz kiralanması bana mantıklı gelmiyor.Madem iskeletini kurucaz şampiyon kadronun,oraya da en azından tapusu bizde olan yada olacak genç bir isim kazandırılsaydı.

Özetle sağ açık ve forvet hatta stoper konusunda yönetimi anlıyorum.Bu bölgelere (özellikle Santrafor ve Sağ açık) özellikli,çeşitli meziyetleri olan oyuncular bakılıyor (Castillo gibi) ve bu tip oyuncular ucuz olmuyor.Devre arasına kadar Scout sistemi işletilebilir bu mevkiler için. Ancak Sağ bek için sadece tek futbolcuya kalmanın mantıklı açıklamasını bulamıyorum.

tonya55
02.09.2016, 21:02
kamyonla borca rahmen iyi iş cıkardı yönetim.

Alika87
02.09.2016, 21:11
Şartlara göre cok başarılı.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Adamın Dibi
02.09.2016, 21:30
Sağ kanat-açık önemli değildi.O bölgede kullanabileceğiz oyuncular var.Ancak sağ bek alınmalıydı bence.Ona rağmen yinede güzel geçti.

tanjugunduz
03.09.2016, 11:57
ahhh o sag bek mevkide tamamlansaydi bal kaymak olacakti

O ruh geri gelecek

omondoles
03.09.2016, 13:52
Başarılı

Loading %61..

Enes Coşkun
03.09.2016, 16:04
Eksik transfer olduğu için kısmen başarılı,beklemedeyiz.

M. Fatih ALEMDAR
04.09.2016, 01:05
Buna sukur valla.
Gayet iyi operasyonlar yaptik.
Daha da iyisi olacak.

TRABZONSPOR

HOPA'LI TS'Lİ
04.09.2016, 23:56
ahhh o sag bek mevkide tamamlansaydi bal kaymak olacakti

O ruh geri gelecek

4 Ocak'ta başlayacak ara transfer dönemine kadar sabredelim.
Ersun Hoca sağ bekte Serge Akakpo'yu denemeye başladı.
Mali disiplinin sağlanması, borçların FFP kapsamında azaltılması gibi durumları da dikkate alırsak başarılı yönetim
Başarılı ve kısmen başarılı oranı %81 gibi yüksek oran.

Muharrem USTA ve Ersun Hoca'ya sabredersek TS ruhu geri gelecek ve mutlu günler göreceğiz.

Samet Yildirim
04.09.2016, 23:58
Yüzde 90 basarili..

Giden-Gelen-Eksik Mevkiler-Maa$ düsürme.

--------

yüzde 90 basarili kesinlikle..

HOPA'LI TS'Lİ
05.09.2016, 00:08
Yüzde 90 basarili..

Giden-Gelen-Eksik Mevkiler-Maa$ düsürme.

--------

yüzde 90 basarili kesinlikle..
Harikasınız. Böyle pozitif düşünen taraftar sayısını yükselirsek önce TS sonra bizler kazanırız. Ne dedi NTV'de büyük Başkan? Bebeği öldürmeyelim. Birlikte büyütelim. Iyi ki varsınız. Iyi geceler herkese

S.ÖZKAN
05.09.2016, 08:50
Ne yazık ki bu yıl çok büyük ekonomik ve prestij sorunlarımız vardı hala da bir kısmı mevcut. O yüzden kadromuzu oluşturuken zorlandık bir kaç bölgede de istediklerimizi gerçekleştiremedik.

İnşallah bu yılın sonunda sorunlarımızı minimum düzeye indireceğiz. Bu arada da takımımız oturmuş olacak eksik bölgelerimiz tamamen ortaya çıkmış olacak ve önümüzdeki yıl hem daha rahat transfer yapacağız hem de daha az transfer yapacağız.

Oturmuş kadronun ve sistemin üzerine gelecek 2-3 trabsfer ile özlediğimiz TS'yi gelecek yıl izleyeceğiz.

Ama en önemlisi bizlerin sabrı ve desteği.

Yiğit Gayretli
05.09.2016, 09:10
Sadece transfer dönemi performansı olarak değerlendirmek lazım.

Gelenlerle beraber gidenlere de bakınca, tamamlanamamış bir yapboz gibi. Birleşince ortaya ne çıkacağını anlayabiliyoruz. Resmin büyük kısmı ortada ama eksikler var.

İskender Çakmak
05.09.2016, 09:24
Kulübün mali yapısına rağmen başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Eksik kaldığımız mevkiler var.

Bu yılın gelişme yılı olduğunu düşünürsek devre arası takviyelerle bu eksikliklerin giderileceği kanaatindeyim.

HOPA'LI TS'Lİ
05.09.2016, 11:51
Bu sezon bebeği sabır ve özveriyle büyütme sezonu. Gelecek sezondan itibaren bebeği sevmeye başlayabiliriz hep birlikte

Harun-61
05.09.2016, 12:15
Belkalem'i alternatif olaral alaydik iyi olurdu. Ligue 2'ye transfer olmus.

muratt
05.09.2016, 12:55
Bu transfer dönemini beğenmeyenler muhtemelen İHO zamanında yapılan son gün transferlerine göbek atıyorlardı. Sonuç az daha batıyorduk. Bugün burun kıvrılan bu transferler belki kurtuluşumuz olacak.

Bununlar beraber, "yapılanma" kavramını taraftar bir gün anlayabilecek mi çok merak ediyorum. Geriye bakarsak hiçbir zaman transferle ilk sezonda başarı yakalamadık. 2011'deki şampiyonluk 2008 yapılanmasıyla geldi, daha önce 2004-2005 yıllarındaki başarılı dönemin yapılanması 2000'li yıllarında başında Özkan Sümer ile yapıldı. Yaşı yetenler hatırlar, 96 yılının yapılanması da 90'lı yılların başında yine Sadri Şener'le yapılmıştı. Şu anda içinden geçtiğimiz süreç, 2017-18 şampiyonluğunun yapılanması, bu yapılanma sürecinde sağbek bir yıl geç gelse de olur. Önemli olan yapılanmanın kendisi ve istikrar.

Bu transfer dönemini beğenmeyenler mümkünse beğendikleri transfer dönemini de yazarlarsa çok seviniriz.

HOPA'LI TS'Lİ
05.09.2016, 13:14
Bu transfer dönemini beğenmeyenler muhtemelen İHO zamanında yapılan son gün transferlerine göbek atıyorlardı. Sonuç az daha batıyorduk. Bugün burun kıvrılan bu transferler belki kurtuluşumuz olacak.

Bununlar beraber, "yapılanma" kavramını taraftar bir gün anlayabilecek mi çok merak ediyorum. Geriye bakarsak hiçbir zaman transferle ilk sezonda başarı yakalamadık. 2011'deki şampiyonluk 2008 yapılanmasıyla geldi, daha önce 2004-2005 yıllarındaki başarılı dönemin yapılanması 2000'li yıllarında başında Özkan Sümer ile yapıldı. Yaşı yetenler hatırlar, 96 yılının yapılanması da 90'lı yılların başında yine Sadri Şener'le yapılmıştı. Şu anda içinden geçtiğimiz süreç, 2017-18 şampiyonluğunun yapılanması, bu yapılanma sürecinde sağbek bir yıl geç gelse de olur. Önemli olan yapılanmanın kendisi ve istikrar.

Bu transfer dönemini beğenmeyenler mümkünse beğendikleri transfer dönemini de yazarlarsa çok seviniriz.
Ağzına sağlık.

jairzinho
08.09.2016, 19:20
maaş bütçesinde olumlu gelişmeler olsada yeterli değil.daha fazla düşürmeliler maaşları.

seri a takımlarının maaşları bu sezonki.

http://acetobalsamico.blogspot.com.tr/2016/09/serie-ada-yllk-ucretler-2016-2017.html

toplam maaş bütçesi 10 milyon avro yu geçmemeli.net

Yılmaz Korkmaz
08.09.2016, 19:36
maaş bütçesinde olumlu gelişmeler olsada yeterli değil.daha fazla düşürmeliler maaşları.

seri a takımlarının maaşları bu sezonki.

http://acetobalsamico.blogspot.com.tr/2016/09/serie-ada-yllk-ucretler-2016-2017.html

toplam maaş bütçesi 10 milyon avro yu geçmemeli.net

Bu rakamların oyuncunun eline geçen prim harici net para olduğunu biliyorsun değil mi? Juventusun maaş bütçesi de geçen sene net 72m gözüküyordu ama bilançoda 220m çıktı. %70ten fazla prim var yani

jairzinho
08.09.2016, 20:56
Bu rakamların oyuncunun eline geçen prim harici net para olduğunu biliyorsun değil mi? Juventusun maaş bütçesi de geçen sene net 72m gözüküyordu ama bilançoda 220m çıktı. %70ten fazla prim var yani

bunlar net kemiksiz maaşlar.bizde de kap a açıklanan maaşlar kemiksiz.

Uluhan
09.09.2016, 15:53

Dikkate alma onun dediklerini; dalga geciyor akli sira. 2004 den beri forumda tek engelledigim insan kendisi.

Asil bakmasi gereken Italya liginde sampiyon olan yada sampiyonluga oynayan takimlarin butceleri : Inter , Milan, juventus , Roma, Napoli !!! Bunu kendi de biliyor da , isin makarasinda iste

Bizim sampiyonluga oynayabilmemiz icin 25-30 milyon Euro maas butcesi esik degerdir. Bu degerin altinda sampiyonluga oynamak hemen hemen mumkun degil. 4 takimin 4 unun birden kotu oldugu 20 sezondan birinde, ancak Bursa kadar sansin olur altinda.

Prim konusunda da ciddi duzenlemeler yapti yonetim. Mali konuda inanilmaz basarililar.

Uğur Kalyoncu
10.09.2016, 08:43
Sag tarafta eksik kalsa da transferler belirli plan program çerçevesinde yapıldığı icin genel olarak basarili bir dönem gecirdik..Tutar tutmaz bunlari zaman gösterir ama yöntem dogru bu noktada israrci olmak lazim.

Faruk BERBER
10.09.2016, 15:51
Özellikle takımda yapılan temizlik konusunda yönetimi oldukça başarılı buluyorum. Gelenlere de bakarsak sabredip beklememiz gerekiyor. Uzun vadede kazançlı çıkacağımızı düşünüyorum. Transfer konusunda yönetime katılmadığım en belirgin iki nokta ki Zeki'nin ilk 11'de kalması konusunda herkes ile hem fikirimdir sanırım. Diğeri de Yumlu ile sözleşme uzatılması.

batuhanTs
10.09.2016, 16:44
oh be sonunda gitti diyebildiğimiz ve seneye dönmeyecek kaç oyuncumuz var aslında bu sorunun cevabı bile yönetimin bu konudaki başarısı hakkında bize fikir veriyor

TS FAN
13.09.2016, 17:03
Transferlerle ilgili bir şey söylemek pek istemiyorum.Sonuçta oldu bitti.Gelen –kalan oyuncular artık Trabzonspor un oyuncusu.Eleştiri kesinlikle olacaktır ve bu normal Çünkü biz Şerefli Trabzonspor dan bahsediyoruz ve biz büyük bir takımın taraftarıyız.Başarı ,ruh ,mücadele olmazsa olmaz bunu artık anlamak gerekiyor anlamayana da anlatmanın gereği yok önce gidip Trabzonspor un yada tuttuğunu sandığı taraftarı olduğunu zannettiği takımın ne olduğunu öğrenmeleri gerek önce yoksa taraftar olmak dünyanın en kolay şeyi ama büyük takım taraftarı olmak ayrı bir şeydir..

Trabzonspor 7 oyuncu aldı bunların çoğu kesinlikle olmaz kötü diyebileceğimiz oyuncular değil.Tek tek baktığımızda ;

Bero;son zamanlarda yükselen Slovak futbolunun en gözde genç yeteneği ve almanyaya gitmesi beklenirken bize geldi.

Durica; euro 16 da banko oynamış gruptan çıkmış takımın göz önündeki stoperi.Ayrıca oynadığı futbol ile de zaten pişman etmiyor hatta kendisi gibisini aratıyor.

İbanez; Geldiği takımın yıldız oyuncusu, taraftarının ayrılıyor diye başkanına resmen sövdüğü,oyun sitili ve özellikleriyle tam Trabzonspor un bek-kanat hattında aradığı tipte bir adam izlenimi verdi.Ancak şu andaki durumu kapalı kutu sanırım yeni takım olmanın getirdiği uyum sorunları var, bu her futbolcuda olabilir ve var da zaten.Bunlar aşıldığında çoğu yeni transferler yanı sıra ibanez in katkısı kat kat artacak ve takımın başarısı da o oranda yükselecektir.

Onazi; İtalyan ligi tecrübesi,lazio da oynayan ,hocası izin vermediği halde gelen,Nijerya milli takımında banko, dünya futbolunda tanınan bir isim bu oyuncunun alınmasına yanlış diyemeyiz.

Castillo;başta önyargılı davranıyordum abd liginin durumu ve tam bir kapalı kutu olmasından dolayı ancak takımımıza gelmek istemesindeki azmi ve fedakarlığı yanı sıra şu anda yeni bir takım olmanın geçiş süreci yaşamanın getirisi olan istikrarsızlık ve sıkıntılar içinde en çok çabalayan oyuncuların başında geliyor.

Hyun jun; sürpriz bir transfer kapalı bir kutu.kariyeri de öyle çok fazla bir ip ucu vermiyor.Şu an için bir şey demek zor yetenekleri özellikleri var ama ne kadar etkisi olur görmek gerek.Aynı zamanda kiralık, göz önünde olabilecek bir oyuncu başarılı yada başarısız olmasının en büyük yansıması yine bize olacak.Trabzonspor kariyerinin başı ve sonu için şu anda bir fikir beyan edilemeyecek gerçekten kapalı bir kutu.Ama başarılı ışık gördüğü genç oyuncuları kadrosunda toplamasıyla ünlü porto nun bu adamı tercih etmiş olması da göz önüne alınmalı.

Sheidaev; Rus ümit milli takımının gözde oyuncusu gelecek vaat ediyor.Kesinlikle boş bir transfer değil.Büyük takımların yaptığı gibi geleceğe iyi bir yatırım.Yalnız şans vermek yada kiralamak gerekiyor bunun olması için.,

Bunun yanı sıra takımda kalanlar ile gidenler ve yahut sözleşmesi devam edenler..vb. ile ilgili forumda ve başka bir çok ortamda düşüncelerimi açıkça söyledim yazdım.Bunlar genelde tüm Trabzonspor sevdalıların, şerefli Trabzonspor taraftarının genel anlamda ortak fikirde olduğu ve bildiği düşüncelerdir zaten.Tekrar yazmaya gerek yok.

Ben bu noktada Transferde ve takımın şu anki başlangıç aşaması da olsa genel anlamda aksadığı mevkilerle ilgili düşünce ve tavsiyelerimi paylaşmak istiyorum.

Bana göre kalanlar gidenler gelenler haricinde şu an genel anlamda takıma 5 oyuncu daha gereklidir.Bunlar ;stoper,sağ bek,sağ açık,orta ofans ve etkili bir santrafor.

Bu açıdan kulağıma gelen araştırdığım bazı isimleri yazıyorum bunu yönetime ve klübe de yazılı yollardan ileteceğim;

OSCAR MURİLLO – STOPER- 28 YAŞ –KOLOMBİYA – PACHUCA-2M.SÖZLEŞMELİ

WhBBJxhKXFU

durica nın yanında kesinlikle tamamlayıcı rol oynayacak fizik ve mental anlamda diri,yırtıcı ve yetenekli bir stoper.kolombiyalılığın ve güney Amerika stilinin agresif sert psikopat özelliklerini üstünde taşıyor ancak bunu profesyonellikle birleştiriyor.Ülkesinin ve liginin futbol programlarının ve futbolcu ödül yarışmalarının en önde gelen oyuncusu.hele videoda görülen tigres maçında gignac ı patates etmesiyle büyük sükse yapmıştı.

IBRAGIM TSALLAGOV – SAĞ BEK – 25 YAŞ – RUSYA-SAMARA-3M. SÖZLEŞMELİ

KNlkahDfyK8

Hırslı azimli ve dikine oynayan hızlı oyun tarzıyla sadece defansta değil takımın ataklarında da etkili olan kritik sürpriz gollere imza atan rus ümit milli takımında yer alan gelecek vadeden pas yüzdesi yüksek gün geçtikçe gelişen göz önüne gelen türk asıllı oyuncu.Artan performansıyla Bir ara şikeci fb ninde gündemine gelmişti.

HECTOR VİLLALBA – SAĞ KANAT – 22 YAŞ – ARJANTİN – TIJUANA- 3M.DEVRE ARASI
8_ePmYX_-Uc

hızlı ve dikine oynayan tarzıyla tam efsanevi Trabzonspor futbol ekolune uygun genç bir yetenek.son vuruşları etkili forvet özellikleri de olan ayaklarına hakim ne yaptığını bilen çok koşan çalışkan bir oyuncu devre arası kiralık sözleşmesi sona eriyor.

NICOLAS BLANDI – SANTRAFOR – 26 YAŞ- ARJANTİN –SAN LORENZO. 3M. DEVRE ARASI
gp-NZjj8yFM
şu anda kesinlikle ihtiyacımız olan tarzda, deneme yanılmaya riske hataya tahammülü olmayan forvet hattında güven verebilecek bir isim san lorenzo nun golcüsü.kısaca cardozo-teofilo karşımı bir santrafor.bitirici takipçi ve hareketli.Bu özellikleriyle de en zor pozisyonları gole çevirmedeki yeteneği çok güzel jeneriklik goller atmasına ve taraftarı coşturmasına yetiyor.devre arası sözleşmesi bitiyor.

ALEKSANDR EROKHIN – ORTA OFANS- 26 YAŞ- RUSYA – ROSTOV – 5M. SÖZLEŞMELİ

Wc59ZZFy9Q4

Çoğu zaman vasatın altında kalan rostov un son zamanlarda çıkışa geçmesinde ve şamp. ligine katılmasında en büyük pay sahibi olan erokhin orta ofansın tüm özelliklerini üzerinde taşıyan artı olarak forvete koy kesme santraforu aratmayacak hava toplarına hakim asist yeteneği yüksek
1 96 lık dev oyuncu rus milli takımında da yer buldu ve kendini kabul ettirdi..her geçen gün başarısını ve fiyatını katlayan erokhin tarz olarak bize çok yakın özelliklere sahip.

Bunların yanı sıra Transferi için çaba harcanan ama gerçekleşmeyen el kaddouri ve soudani de alınması halinde takıma faydalı olabilecek oyuncular.Burada önemli olan takıma ateşleyici hırslı öz güveni yüksek karakter ve yetenekteki adamların eklenmesidir karakter olarak böyle 2-3 adamın olması takımı ateşler taraftarı çeker.pozitif bir etki yapar.

yeni transferlerin ve sistemin durgunluğu istikrarsızlığı doğal ama bu nedense hele son yıllarda resmen tehlikeli bir hal alıyor saki takımın üzerinde ölü toprağı atılmış gibi bunu yapılacak nokta adımlarla çözmeliyiz.Gerisi zaten gelir.

tonya55
13.09.2016, 18:30
belkalem ptt 1 ligde oynayacak kapasitede agır iyi olsa takımında oynardı.bizim ülkemizde maaslar hiçbir zaman italya ligi seviyesinde olmaz o rakamlara buraya oyuncular gelmez imkansız.