PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STSL 3.Hafta l Trabzonspor 0-2 Osmanlıspor | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Nazim Can
28.08.2016, 00:56
Ilk mac basligim, Insallah akli Avrupada olacak olan bir takima karsi rahat bir galibiyet aliriz.

Yiğit SARI
28.08.2016, 01:02
Onur
Zeki - Uğur - Durica - Ibanez
Okay
Onazi - Ekici
Güray ..................... Castillo
Suk

Kendi adıma Zeki ve Uğur için çanlar çalıyor diyebilirim. Ekici de biraz mevkisi gereği takımı yönlendirebilse çok güzel olacak

Bu 11 denenbilir. Muhammet dinlensin biraz

ilyskm
28.08.2016, 01:11
1 puan başarı olur...

Sent from my iPhone using Tapatalk

DeAgLeMaNyAq
28.08.2016, 01:13
Çoğumuz Antep yerine Osmanlı maçında puan kaybı bekliyorduk. Antep'te bu hakkı üstelik mağlubiyetle kullandığımıza göre Osmanlı maçının kredisi yok. Üstüste 2 mağlubiyet sezona erken havlu attırır...

Doğukan Uçan
28.08.2016, 01:16
maç seyircisiz ise banko beraberlik ya da mağlubiyet diyorum. osmanlı ligin yenilmesi en zor takımlarından birisi. insallah yaniliriz

Kazım Bostan
28.08.2016, 01:19
Allaaaah en merak ettiğim maç :D

mra ölür de bize puan vermez. bizden giden topcu bize gol atar, bizden giden teknik direktör bize karşı ölüm kalım maçı oynar ben böyle bilirim, göreceğiz.

ffırtına
28.08.2016, 01:36
Kaybedersek kimse niye kaybettik diye hesap soramaz, form durumu olarak maçın mutlak favorisi Osmanlıspordur.

Ozan Yılmaz
28.08.2016, 01:37
Evimizde bu yıl istikrarlı olacağımızı ve kolayına yenilmeyeceğizi düşünüyor ve umuyorum.
Umarım şu deplasman karnemizi de bir an önce düzeltiriz, özellikle son iki yıldır çok kötü durumda.

Fatih Çelik
28.08.2016, 01:38
Duran toptan atıp yatalım. Mra reis kitlensin çıldırsın :D

ilyskm
28.08.2016, 01:39
Zor hem de çok zor. Fark yemesek bari. Osmanlı'nın en iyi bölgesi orta saha ve ileri üçlü aksine bizim en zayıf bölgelerimiz. İnşaallah rezil olmayız...

Sent from my iPad using Tapatalk

selcuk
28.08.2016, 03:43
5-0 aliriz

İ. SARAL
28.08.2016, 08:48
Berabere biter veya biz kazaniriz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Punisher-61
28.08.2016, 09:52
Osmanlisporun güclü kadrosu var.. Beraberlik bizim acimizdan iyidir

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Berke6198
28.08.2016, 10:24
Maalesef net bir mağlubiyet alırız. Milli takım arasında yeni transferler gelir, takıma ısınırlar falan ama bu mağlubiyeti önlemez diye düşünüyorum. Çok daha oturmuş bir takımları var ve moralleri yüksek.

Ersun hoca 1. hafta da Onazi'nin golleriyle kurtardığı bu kısır kadroyu oynatmakta diretiyor. Orta kesemeyen, adam kaçıran, ileriye devamlı anlamsız toplar şişiren Güray kesik yemediği sürece hücum anlamında büyük problemler yaşarız.

Ibanez adam kaçırsa da oynamalı. En azından Güray'dan 5 gömlek daha iyi hücum bilgisi var ve ortaları güzel.

Alper Beyazay
28.08.2016, 10:36
Çok zor maç. Duygusal davranmayı bırakıp düşünecek olursak yeniliriz..

Mesut
28.08.2016, 10:40
-------------------Onur---------------
Zeki-----Uğur---------Durica--İbanez
-----------------Okay------------------
------------Onazi-----Memo----------
Suk-------------Demir-----------Castillo

Mert Acar
28.08.2016, 10:58
Ilk haftalar çok kritik dedik.1. fireyi verdik ve sırada Osmanlı.Taş gibi takım.Puan almak çok zor.
Olası kayıpta taraftarin tüm motivasyonu düşecek ve kombine,forma satışları etkilenecek. :(
O yüzden antep maçını önemsemiştim.

SiNo
28.08.2016, 11:14
Sezonun bu şekilde geçeceği en başından belliydi kasımpaşa galibiyeti ile iyi hava yakaladık dedik ama antep malubiyeti herkesi karamsarlığa sokmasın yeni takım yeni oyuncular yetersiz mevkiler haliyle bu sezon çok yaşacağımız inişli çıkışlı grafik önümüzde haliyle bu maçtan çekinmek gerekmiyor çıkacağız en kötü beraberlikle ayrılacağız çünkü takım oturmadı oturması için zaman lazım tamam sabır kalmadı diyorsunuz ama senelerdir aynı şeyi yapıyoruz bırakalım da takım olma yolunda gerekiyorsa puan kaybedelim ama takım olalım yönetim acilen bir beyin alması lazım takıma orta alana birde sağ bek kesinlikle sonuçta taşlar bir anda oturmuyor bu maçdan kesin puan alacağımıza inanıyorum osmanlı ne kadar kontra oynasada bizde kontra da iş yapabiliriz osmanlı saldırırsa yenilecektir bekleyip üzerimize ansızın gelirse en kötü beraberlik çıkacaktır.

ilyskm
28.08.2016, 11:26
Osmanlı'yı yenecek bir kadromuz yok maalesef.

ilyskm
28.08.2016, 11:27
Osmanlı'nın sol beki tek başına bu maçı alır

Erkin
28.08.2016, 11:29
1 puan kurtarırsak başarı olur yoksa normal şartlarda zaten Osmanlı o takım yapısıyla alır. 4 gün sonra Steaua maçına çıkacak olsalar da Mra tam kadro çıkar diye düşünüyorum.

Cengiz Çubukcu
28.08.2016, 11:56
Bu kadar kolay teslim olmayız arkadaşlar... osmanlıspor'u barcelona yaptınız :)

Berke6198
28.08.2016, 12:00
Osmanlı'ya karşı artık bu kadro ile çıkmalıyız. Ekici görevden kaçmayıp Onazi'den her pozisyonda topu almalı ve etrafına dağıtmalı. Bero tam sağ kanat gibi değil de sağ iç oynamalı. Eğer transfer yapılamazsa, Bero sağ iç gibi oynamaya devam etmeli. Sağ bek alınmaması gibi bir ihtimal veremiyorum o yüzden kesinlikle bindirici ve iyi defansı olan bir sağ bek lâzım. Yoksa defansın bütün yükü Durica'ya kalır.

http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1498861_Trabzonspor.jpg

Hakan
28.08.2016, 12:16
Futbol oynamaya çalışan bir takım,kazanırız.

artvints
28.08.2016, 12:20
çok zor maç, kazanırsak antep maçı telafi edilmiş olur. kaybedersek de normal aslında ama üst üste iki mağlubiyeti dünyanın sonu olarak algılayacak taraftarımızın sağlığı için kazanmamız gerekiyor. antep'i yensek banko bir puan derdim.

Ahmet Kara
28.08.2016, 12:23
Seyircisiz olması bizim için avantaj. Osmanlı'yı fazla abartmayalım.

Ahmet Aksu
28.08.2016, 13:16
seyircisiz baskısız bir maç rakip bizden daha iyi ve daha hazır beraberlik candır..
akyazıya kadar inşallah yenilmezsek ilk 5 te ligi bitiririz. işimiz zor..

Arda'
28.08.2016, 13:17
Osmanlının favori olduğu bir maç 0-2 biter

BERBATOV61
28.08.2016, 13:20
dünkü oyunu oynayacaksa takım MRA umarım fair play falan ayağına skoru fazla açmadan takımı geri çeker sadece mağlubiyetle kurtuluruz. MRA dan bile medet umacak haldeyiz yazık bize

taha küçük
28.08.2016, 13:40
Su ana kadar en iyi olduğumuz yer defans bölgesi osmanlının da hücum.Osmanlının avrupa elemesi maçını izledimde hücumda uretemeyince geri çekilen ve kontra atak ile etkili olan bir takım.ışte osmanli ya en dikkat etmemiz gerken yer kontra ataklar.adamların kanatları çok hızlı bu yüzden ersun hoca ibanezi oynatmayabilir.maçın 2 hafta sonra oynanacak olması bir avantaj takım biraz daha oturur.Tabi yeni geleecek oyuncular da çok önemli bu halde sağ kanatimiz çok kötü.Velhasıl kelam zor bir maç galip gelmek zor olacak.

Yiğit Gayretli
28.08.2016, 13:50
Doğru bildiğimizi ve gördüğümüzü konuşmaya devam edelim. Topa ne kadar sahip olur, sahaya ne kadar doğru dağılırsak o kadar maça ortak oluruz. Kazanma ihtimalimiz kaybetme ihtimalimizden düşük, bu kesin. Osmanlı hem bizden daha hazır hem de daha oturmuş. Form olarak da yukarıdalar... Sabırlı ve akıllı olmak zorundayız.

redbul
28.08.2016, 13:57
ilk golü yersek maçı alma ihtimali 100 de 1 olur osmanlı bu ligde deplasmanlarda en iyi oynayan takımı umar ndiaye delarge bizim savunmayı kevgire çevirir açıkcası benim bu maçtan pek ümidim yok heleki dünkü oyunu gördükten sonra

Uğur Kalyoncu
28.08.2016, 14:13
Cok zor mac..

Bu hafta kazansak beraberlik benim icin büyük sıkıntı olmazdi..

Simdi berabere kalsak sıkıntı kaybetsek cok büyük sıkıntı. .

Kazanmaktan baska caremiz yok..

İnsallah yeni transferler sahada olur ve yeni bir baslangic yapariz..

Alphan Altun
28.08.2016, 15:09
Ligin en hazır olmayan 2 takımıyla oynadık.(Yeni lige çıkanları bilmiyorum) 3 puan aldık.Kasımpaşalı futbolcu boş kaleye topu içeri atabilse puanımız olmayacaktı.Şimdi,

Trabzon Osmanlı
Osmanlı Trabzon
Trabzon Bursa
Bursa Trabzon
Trabzon Konya
Konya Trabzon
Trabzon Başakşehir
Başakşehir Trabzon
Trabzon Gs
Gs Trabzon
Trabzon Şb
Şb Trabzon
Trabzon Bjk
Bjk Trabzon

Hatta

Trabzon Gençlerbirliği
Gençlerbirliği Trabzon
Trabzon Akhisar
Akhisar Trabzon
...

Hangi maç için favoriyiz diyebiliriz? Ama burada 54 puan var.

ilyskm
28.08.2016, 15:32
Bu kafa ve kabiliyet ile alcağımız puan max 40, 3 puan aldık kaldı 37 puan fikstüre bakın ve hangi maçı bu takım %100 kazanır ve 37 puanı toplar ona bakın...

Ozan Kara
28.08.2016, 17:58
Dünyada ki en kötü şey milli takım arasıdır.

gurur6134
28.08.2016, 20:20
herturlu sonuca acık maç..bıldıgım bısey varsa mucadele gucu ust sevıyede zevklı bır mac olur.. ılk golu bulan kontradan 2 yıde bulabılır 3 ude ..ıkı takımda acık futbolu sevıyor kontraya uygun oyuncular var ıkı takımdada..

Burçak
28.08.2016, 20:38
http://i.hizliresim.com/2j8vJN.jpg (http://hizliresim.com/2j8vJN)

lazkopatfaroz
28.08.2016, 20:47
Beyler kendimize gelelim. Ne büyüttük bu Osmanlı'yı yahu?

Ege Kum
28.08.2016, 20:56
Ligin en hazır olmayan 2 takımıyla oynadık.(Yeni lige çıkanları bilmiyorum) 3 puan aldık.Kasımpaşalı futbolcu boş kaleye topu içeri atabilse puanımız olmayacaktı.Şimdi,

Trabzon Osmanlı
Osmanlı Trabzon
Trabzon Bursa
Bursa Trabzon
Trabzon Konya
Konya Trabzon
Trabzon Başakşehir
Başakşehir Trabzon
Trabzon Gs
Gs Trabzon
Trabzon Şb
Şb Trabzon
Trabzon Bjk
Bjk Trabzon

Hatta

Trabzon Gençlerbirliği
Gençlerbirliği Trabzon
Trabzon Akhisar
Akhisar Trabzon
...

Hangi maç için favoriyiz diyebiliriz? Ama burada 54 puan var.

senin mantığınla bakınca durica boş kaleye atsaydı antepin puanı olmayacaktı? ne meraklısınız rivriv yapmaya daha 2 hafta oldu

Heisenberg
28.08.2016, 21:01

1-0 önde değil miydik o pozisyon kaçtığında? Nasıl puanımız olmayacaktı?

Cafer Bulur
28.08.2016, 22:24
Beyler kendimize gelelim. Ne büyüttük bu Osmanlı'yı yahu?

Bu maçın favorisi net osmanli spordur.

Eğer rakipten daha çok isteyip daha çok kosmaz ise yenilgiye hazırlıklı olmak gerekiyor.

Ozan Yılmaz
28.08.2016, 22:38
Antep maçı için hemen hemen herkes kazanırız demişti. Bu maç için gelen tahminler umutlarımı arttırıyor :)

Joomla!
28.08.2016, 22:43
acik olmak gerekirse Osmanli bizi parcalar.

Soner Albayrak
28.08.2016, 22:44
Kazanırız.

bach72
28.08.2016, 23:28
Osmanlıspor'un 3 veya 4 farkla kazanacağını düşünüyorum.Maalesef 1 puan bile mucize olur.

sessizkral_1
28.08.2016, 23:42
biraz sakin olmak lazım puan kaybetmeyen yok.
Fenerbahçenin sadece 1 puanı var..

Osman Seran
28.08.2016, 23:44
Osmanlıspor Avrupa da iyi işler yaptı iyi kontra takımı. Zor bir maç olacak.

smart
28.08.2016, 23:56
Osmanlı kazanır

Enes K
29.08.2016, 00:02
En az iki farkla galibiyet alacağız.

Mehmet BAŞ
29.08.2016, 00:07
Trabzonspor açısından önemli bir sınav olacağı aşikar!

Fakar Osmanlı asar, keser, parçalar gibi yorumları sağlıklı bulmuyorum.

Evet Osmanlıspor hazır bir takım, çok iyi çıkıyorlar, hızlı ve etkili oyuncuları var.

Benim çok beğendiğim ''Badou Ndiaye'' gibi bir futbolcular var.

Hepsine katılıyorum.

Fakat bir şeyi unutuyorsunuz, ''Osmanlıspor topu ayağına alıp oyununu rakibe hükmederek oynamıyor!''

İşte bu nedenle maç çok farklı bir hal alacaktır.

Bence bu maç Trabzonspor açısından en kötü berabere biter. (Çok iddialı bir yorum olduğunu biliyorum.)

Bu maç ile birlikte daha iyi oyun kurcağımızı, pas oyununu daha ileri bir seviyeye çıkaracağımızı düşünüyorum.

Ortasahada Onazi & Ndiaye mücadelesini zevkle izleyeceğim.

Fabian Castillo'nun kanattan akışını zevkle izleyeceğim. (Umarım içeride biri olur da çocuk asistini de yapar.)

Ve tabi inş.Zeki'yi yedek kulübesinde görürüz. Darısı Muhammet ve Yusuf'un başına...

Belki bu maçta Kadduri'yi izleriz, ne dersiniz? :)

Joomla!
29.08.2016, 00:10
mra'nin igrenc bi oyun stili var. ilk dakilarda gol bulup kalan zamana yatiyor ve arada hizli cikip skoru arttirmak istiyor.

benim düsüncem ilk 15 dakika icinde baski kurup golü bulacaklar, bizim takim isiran bir takim olmadigi icin geriden gelmesi zaten cok cok zor. bu girisimlerimiz sirasinda da Osmanli oyunu öldürüp golleri arttirabilir.

Ege Kum
29.08.2016, 10:04
Abdülkadir ve Yazıcı kadroya alınır umarım 2 maçtır Yumlu Akbaş ve İbanez yedekte. Üçüne birden ihtiyacımız olma şansımız yok.

Maçtan beklentim ise çoğunluğun aksine kazanacağımız yönünde sağ bekleri Zekiden beter Castillo bayram eder orada, stoperleride pek sağlam durmuyor Antep mağlubiyetlerini affettirir takım.

UĞUR DURTAŞ
29.08.2016, 10:24
dün akşam fb maçından çok,osmanlı-gençler maçını izledim.
çok dinamikler çokkk
orta saha ve ilerideki oyuncuları çok iyiler,çok hızlılar,
ersun hocanın bu takıma karşı kesinlikle planı olmalı,
yoksa işimiz zorlaşır.
bu hafta sonu için rize ve samsun ile hazırlık maçı yapılmalı.
kalecileri karcemarkas iyi bir kaleci, antep maçındaki gibi vuruşlar yaparsak gol atamayız.
yediğimiz gol gibi vuruşlar olması şart,
kanatlarda oynayanların daha dikkatli olması şart,
orta saha iyi çalışmalı,onazi ve ekici elini taşın altına sokmalılar,top almalılar,
o topların sunumunu iyi yapmalılar,
osmanlı maçında bunlara açık alan bırakmamamız gerekiyor.
cezayı hemen keserler.

Harun-61
29.08.2016, 10:27
Kimse kizmasin ama bu macin favorisi Osmanli.
Tas gibi kadro'lari var. Orta sahalari cok iyi. Forvet hatti oturmus. En azindan kosuyor adamlar. Yani azim ve gayret var.

Adem Akyüz'
29.08.2016, 10:42
Suk ve İbanez'in ilk 11'e monte edilmesi lazım diyeceğim ama ofansif olarak iyi bir Osmanlı var. İbanez yine yedek kalır muhtemelen.

İskender Çakmak
29.08.2016, 10:46
Bu maç sıkıntı. Antep'i yenip bu maçta kötü sonuç hakkımız olabilirdi.
Kesinlikle mücadele etmemiz ve sonuca gitmemiz gereken bir maç.

Yiğit Gayretli
29.08.2016, 11:24
Tekrar etmiş olalım; maçtan puan çıkarmak için en az Osmanlı kadar mücadele etmek şart. Daha fazla mücadele edersek ne ala...

kaan61
29.08.2016, 11:35
Bu sene her maç zor . Her maç derslik . İyi değerlendirirsek gelecek parlak. Aksini düşünmüyorum. Bu sene omurga kadro oturacak .

UğurB
29.08.2016, 11:47
15 gun sonrasi icin simdiden ahkam kesmeyecegim...

Sertan Danışer
29.08.2016, 11:59
net bir mağlubiyet olur

matrixx61
29.08.2016, 13:44
madem ibanezin savunması zayıf hangi akla alınıyor anlamıyorum..ama öyle bişey olduğunu zannetmiyorum..takıma alışınca çok daha iyi olacaktır..inşallah bu ara ona ve takıma iyi gelir..

osmanlı maçı için kadrom:

---------------------Onur-----------------
Transfer (İnşallah) Uğur--Durica---İbanez
----------Bero----Onazi----Okay----------
--------Yusuf---Suk-----Castillo-----------

HOPA'LI TS'Lİ
29.08.2016, 13:59
Ibanez Bero ve Suk ilk 11 oynarsa maçı alırız.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emirhan TOPCU
29.08.2016, 14:03
madem ibanezin savunması zayıf hangi akla alınıyor anlamıyorum..ama öyle bişey olduğunu zannetmiyorum..takıma alışınca çok daha iyi olacaktır..inşallah bu ara ona ve takıma iyi gelir..

osmanlı maçı için kadrom:

---------------------Onur-----------------
Transfer (İnşallah) Uğur--Durica---İbanez
----------Bero----Onazi----Okay----------
--------Yusuf---Suk-----Castillo-----------

aynen dostum bencede ideal kadro lakin sağbek için yazdığın inşallah Yusuf için İNNŞAALLLAH olması gerekirdi :)

nakzo
29.08.2016, 22:00
Yeniden yapılanma diyorsunuz,geleceğin takımı diyorsunuz ,ışık diyorsunuz, izlenerek alınan oyuncular diyorsunuz;sonra hepiniz dönüp bir Anadolu takımını Trabzonspora göre mutlak favori görüyorsunuz.Demekki bu takımdanda, aldığı garip gureba adamlardannda bir halt olmazmış bu takımda kesinlikle ışık görmüyorum.48 -50 ARASI BİR PUAN TOPLAR LİGİDE 7. BİTİRİR SENEYEDE BU LEŞLERİ ELİMİZDEN ÇIKARMAYA ÇALIŞIRIZ.

Fatih Öztürk
29.08.2016, 22:40
Gerçekleri konuşmak gerekirse Osmanlı bizden çok daha iyi durumda ve inanılmaz coşku dolu tempoyla oynuyorlar.Sert ve hızlı oynayıp coşkularına çelme takmalıyız.Bu maçta mümkün mertebe Zeki,Yusuf,Güray ve Muhammet'i 18 kişilik kadroya Almamalıyız.
Lütfen!

artvints
29.08.2016, 22:56
Gecen hafta 2-0'dan sonra sahasindan cikmakta zorlandi osmanli cok baski yediler. Mra da futbolcular avrupa maclarindan sonra lige odaklanmakta zorluk yasiyorlar dedi.maca bu yonden de hazirlanirlar.bekler guven vermiyor.osmanli'nin en iyi yani da forvet arkasindaki uclu, hem yetenekli atletik, hem de caliskanlar. hepsi takim oyuncusu.

Hasanu
29.08.2016, 22:57
Arkadaşlar İbanez'in savunmasının kötü olduğu kanısına nasıl ulaştığınızı merak ediyorum.Bilen varsa söylesin de öğrenelim.
Osmanlı takımına karşı geçen sene Ankara'daki gibi biz büyük takımız oyunu Osmanlı'nın sahasında oynarız dersek yanarız.Çünkü Osmanlı'nın istediği senin topla oynaman ve oynarken de kapalı defansı aşamayıp top kaybı yapmanı bekleyip kontraatağa çıkmak.Bizim yapmamız gereken iki şey var.Bunlar;bir oyuncular birbirine yakın oynamalı,iki de oyunu dengeli oynayarak pas hatasını asgari seviyeye indirmek.Bunları yaptığımız takdirde bu maç bizim.

orhan42
29.08.2016, 23:03
Osmanlı'yı gözümüzde çok büyütüyoruz..Avrupa liginde karşı karşıya geldiği takımlar vasat takımlar..2 haftadır ligde berabere kalıyorlar..Konya ve osmanlı medya tarafından büyütülüyor..Topu rakibe teslim edip ani akınlarla sonuca gidiyorlar..1-0'ı bulduktan sonra da zaten gerisi geliyor.Minimum top kaybı ile oynamalıyız.Ayrıca oyunun boyunu uzatırsak osmanlı geçen seneki faturayı daha rahat keser gibime geliyor..

DeAgLeMaNyAq
30.08.2016, 01:51
Osmanlı'nın Başakşehir veya Konya gibi etkili takım oyunu sergilediğini asla düşünüyorum. Lâkin birbirlerini çok iyi tamamlayan bazı oyuncularının katkılarıyla, bu takımlardan çok daha etkili hücum yapabilme yeteneğine sahip oldukları ortada. Avrupa'da çok güçlü takımlarla oynamadıkları bilinen bir durum fakat 2016 yılında oynadıkları 25 maçın sadece 2'sini kaybettiklerini de unutmamak gerekiyor. Biz de aksine 2016 yılında 12 mağlubiyet alarak bu anlamda bağışıklık kazanmaya başladık.

Şu da bir gerçek ki bu lig artık herkesin herkese puan kaybedeceği bir hâle geldi. Oysa şampiyonluk gören büyüklerimiz bir tarafa, 96 jenerasyonuyla büyüyen bizim nesilin kafasında "bu hafta acaba yenilir miyiz" diye bir soru asla bulunmuyordu. Özellikle geçtiğimiz sezon bu açıdan taraftarlarda büyük bir özgüven kaybına neden oldu. Aynı zamanda Antep maçının sonucuyla da ortaya çıkan erken eleştiriler de işi ayyuka çıkardı. Eleştiri hepimiz yapıyoruz, yapmalıyız da ama işin içine skor yorumculuğu girdi mi işin tadı kaçıyor. Kalemize doğru dürüst gelmeyen Antep'in şans golüyle kazanmasıyla çok kötü takım olmadık, Osmanlı'yı yendiğimiz takdirde de bir anda çok iyi takım olmayacağız...

bach72
30.08.2016, 01:59
Bugün öğretmenlerevinin yanındaki dijitürk bayisindeydim.Bir Trabzon'lu abimiz sadece Osmanlıspor'un maçlarını satın alıp lig tv ye abone oldu.Sanırım Mustafa Reşit Akçay'dan dolayı.Bana enteresan geldi.

asilhamsi
30.08.2016, 09:32
Gerçekleri konuşmak gerekirse Osmanlı bizden çok daha iyi durumda ve inanılmaz coşku dolu tempoyla oynuyorlar.Sert ve hızlı oynayıp coşkularına çelme takmalıyız.Bu maçta mümkün mertebe Zeki,Yusuf,Güray ve Muhammet'i 18 kişilik kadroya Almamalıyız.
Lütfen!

bu adamlar 11 baslarca macı izlemeyecegim.

İskender Çakmak
30.08.2016, 09:41

Ağabey büyük konuşma izlersin ya ;)

Hasan61
30.08.2016, 10:00
Suk ve İbanez'in ilk 11'e monte edilmesi lazım diyeceğim ama ofansif olarak iyi bir Osmanlı var. İbanez yine yedek kalır muhtemelen.

Görende Güray defansif olarak üst düzey bir oyuncu sanacak.

Adem Akyüz'
30.08.2016, 10:05
Görende Güray defansif olarak üst düzey bir oyuncu sanacak.
Ben üst düzey demedim. İbanez'le kıyaslayınca Güray daha defansif bir oyuncu.

gurur6134
30.08.2016, 10:11
Muhammedin yerine kesinlikle suk baslamali 11 de..ekicinin yerinede bero onazi ikilisi olabilir mi acaba diye dusunmuyor degilim..ekici hizimizi cok kesiyor topla oynamayi seviyor toplarin cogunu eziyor macin gidisatina gore degerlendirilebilir sirf duran top icin sahada tutulcaksa o isi ekici kadar ibanezde yapar..ibanez sol bekde baslicaksa eger gurayda saga cekilsin zekinin yerine..

6Şafak Aydın1
30.08.2016, 10:54
Maalesef her ne yaptigini bilen bir rakip icin kolay lokmayiz. Yaslanip kontralarla fisimizi cekerler. Erken gol atsak bile ikinciyi atmadan yeriz muhtemelen.
Transfer bagimlisi sözde profesyonel bir kulüpte bir takimin meydana cikmasini beklemek futbolun dogasina aykiri oldugundan artik 4.cülüklerde zor.

cotanak61
30.08.2016, 10:56
Günaydin Arkadaslar. Izine gelecem gelecek günlerde.
Trabzonsporumuz ne zaman seyircili maca cikabilecek. Birisi yardimci olabilirmi lütfen.

umitçebi
30.08.2016, 11:03
Antep maçında yusuf çıkıp suk gırdıgınde sankı muhammed sağa geçtı suk da one geldı.Bero nun da enerjısı ıle gole kadar antep pek kalemıze gelemedı.Acaba yıne oyle mı yapsa ama muhammed sağ da oynarmı tartışılır tabı

Fatih Cengiz
30.08.2016, 12:34
Kalede onur

Sağ bek çok karışık ama zeki harici akakpo bile olabilir.. Hem de Osmanlı'nın kontra ataklarına daha hazır olabiliriz.

Orta defans değişmez gibi..

Sol bek ya Akbaş ya da ibanez.. Gürayın hiçbir katkısı yok.. Akhisarlı Güraydan da eser yok.

Ön libero Okay yanında çift yönlü de ibanez..

Orta ofans Ekici.. Hazır değil ama olacak, olmak zorunda

Sağ açık yusuf değil, ya Bero ya da güray..

Sağ açık Castillo..

Forvet Suk..

Özellikle Beronun sağ açık da bir şekilde 11 e monte edilmesi gerek.. Müthiş bir pres enerjisi var. topla da kötü değil.. Forvete de sıklıkla girip pozisyona giriyor..

Suk için de ibanez ortaları iyi gelecektir...

Akıllı, istekli ve coşkulu oynayabilirsek kendimize geliriz, inceden..

Ama sabır etmeyi de akıldan çıkarmayalım.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğukan Uçan
30.08.2016, 13:48
akakpo da oynasa o tarafı otobana çevirirler. geçen seneyi unuttunuz mu ? adamlar dalga geçtiler resmen

M. Fatih ALEMDAR
30.08.2016, 19:26
Cok kisinin aksine bu maci rahat alacagimizi dusunuyorum.
Skor tahminim 2 veya 3 - 0.

Takimimiza guvenelim.

TRABZONSPOR

Fatih Öztürk
30.08.2016, 22:24

Izdıraptan başka bir şey değil.

kaan61
31.08.2016, 17:44
Transfer olmadığına göre taraftarın gazını almak için

................................. Onur ...............................

Güray ....... Uğur ............. Durica ........... M. Akbaş

Castillo ......... Onazi ......... Okay .......... İbanez

..........................Mehmet Ekici ...........................

............................ SUK .....................................

Sacit
31.08.2016, 18:17
Ndiaye ve Aminu'yu zeki savunur artık..

Orkun Tantan
31.08.2016, 18:18
Ne çok karamsar bakan var maça :) bence bu kadronun gücünü daha kimse görmedi bu maçtan lehimize farkta çıkabilir beraberlikte çıkabilir ama yenileceğini pek sanmıyorum iki maçtır çok iyi oynuyor yepyeni bir takıma göre...

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

U.Sadıkoğlu
31.08.2016, 18:21
Günaydin Arkadaslar. Izine gelecem gelecek günlerde.
Trabzonsporumuz ne zaman seyircili maca cikabilecek. Birisi yardimci olabilirmi lütfen.

Bundan sonra oynayacağımız Konyaspor maçı seyircili olacak. (FB Maçında tribünde değilseniz eğer)

smart
31.08.2016, 21:43
Eğer hoca Ibanezi bu maçta da oynatmazsa hocaya olan destegimi cekiyorum

Hakan
31.08.2016, 22:59
Onur
Zeki Uğur Durica Ibanez
Ekici Okay Onazi
Bero Suk Castillo

Yedekler:Esteban,Akakpo,Akbaş,Yazıcı,Güray,Ramil,M uhammet

TolgaTopçu61
31.08.2016, 23:04
Bu maçta kimi oynatırsan oynat, Osmanlı'ya rakip olamayız..

Ogün'
31.08.2016, 23:05
En az 3-0 Osmanlı kazanır

bahadır2561
31.08.2016, 23:15
Zeki'yi bu maçta harcarlar

Korean
31.08.2016, 23:25
Zeki'yi bu maçta harcarlar

Insallah.

AyhanPe
31.08.2016, 23:35
Bu maci aliriz..Bir sagbek alinsaydi da bu macin skorunu etkilemeyecekti..zekiye bu mactada sans verebilir ama oynamamasi gereksiz yere yipranmamasini önler oyuncunun..

samway
31.08.2016, 23:47
2-0 alırız zeki ve yusuf atar Komik di mi :)

redbul
31.08.2016, 23:51
sağda umar solda delarge ortada ndiaye ilerde webo bu ileri dörtlü bizi kevgire çevirir sonucu yazmıyorum bile

OFLU
01.09.2016, 00:07
Osmanlı kazanır. Acı ama gerçek

Berke6198
01.09.2016, 00:17
Ramil artık kadroya girmeli. Bunu gerçekten hak ediyor. Hatta ilk 11 olarak Ramil-Suk bile denenebilir...

Fatih Çelik
01.09.2016, 00:20
Ramil artık kadroya girmeli. Bunu gerçekten hak ediyor. Hatta ilk 11 olarak Ramil-Suk bile denenebilir...

Ramil kulübeden girmeli kesinlikle. Demir de aklını başına alır biraz.

Fatih Çelik
01.09.2016, 00:21
Beraberlik bekliyorum. Muhtemelen duran toptan veya fahiş bir bireysel hatadan atarız. 1-1

ffırtına
01.09.2016, 00:30
Olur da Zeki bir hata yapar ve gol yersek vah ki ne vah yönetimi eleştiri yağmuruna tutar herkes..

yorumsuz6117
01.09.2016, 00:34
Trabzonspor 30 % 70 Osmanlıspor

Erkin
01.09.2016, 00:46
Deplasmanda başarılı olmalarını sağlayan kontraları kollayacaklardır. Sevgili yönetimimizin bir sorun olarak görmediği sağ taraftaki krateri otobana çevirmeyi deneyecekler. Zira şaşkın ördek uyuşuk M.Demir oynarsa tam yandık. Ön bölgeye de top götürmemiz lazım. Osmanlıyı umarım yeneriz yoksa geçiş dönemi, sabır falan havalarda gezinen kelimeler olarak kalabilir. Bu takım ivme kazanmak zorunda, beklenti yükselmesin ancak hedefsiz gibisinden düşünceler -şayet varsa- gerçek dışıdır.

Berke6198
01.09.2016, 00:47
Bence bunu denemeli hoca. Başka çare yok.

http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1500886_Trabzonspor.jpg

r9emre
01.09.2016, 01:43
Rahat bir galibiyet alacagiz. 2-0 gibi net bir skor gelir.

PortoDeGalinhas
01.09.2016, 05:03
Olur da Zeki bir hata yapar ve gol yersek vah ki ne vah yönetimi eleştiri yağmuruna tutar herkes..

eleştiri yapmaya niyeti olanlar zekiye bir hata bulurlar mutlaka.

Cagdas Topal
01.09.2016, 07:23
Kazanamayız osmanlı kaybetmez gibime geliyor.

Orkun Tantan
01.09.2016, 07:39
Osmanlıspor kendinden emin bir şekilde oynayacak ve büyük ihtimalle yenmek için atak oynayacak. Biz bunu avantaja çevirirsek ve kontra dan erken bir gol bulursak maç farka gider. Ama erken bulamazsak maç berabere bitecek gibi geliyo bana bu maç yenilmeyiz benim şahsi düşüncem :)

hyasin61
01.09.2016, 07:53
Kontra bulursak illaki sol tarafa veya merkeze dogru oynasinlar topu ,sag tarafa oynarsalar o kontra gelir bizi bulur

Orkun Tantan
01.09.2016, 07:56
Kontra bulursak illaki sol tarafa veya merkeze dogru oynasinlar topu ,sag tarafa oynarsalar o kontra gelir bizi bulur
:D katılmamak elde değil :)

Muhammet Hacısalihoğlu
01.09.2016, 09:00
Ersun hoca aynı kadroyu çıkarır..

Osmanlı yener..

Yunus Danışmaz
01.09.2016, 09:18
Forvette Muhammed oynamasın yeter. İnanılmaz ağır kalıyor. Suk direkt başlamalı bence.

Lantis
01.09.2016, 09:26
http://www.kadronukur.com/uploads/squads/6f2a1809b6-26824.png (http://www.kadronukur.com/squads/view/6f2a1809b6-26824.html)

YEDEKLER: ESTEBAN, XEKİ, GÜRAY, YUSUF, BERO, ABDÜLKADİR, NDOYE,

UĞUR DURTAŞ
01.09.2016, 09:28
her maç olduğu gibi osmanlı maçıda zor geçecek.
zekiyi beğenmesekte geçen yıl kayseriye ciddi katkı sağladı,
zeki ve yusufu bende eleştiriyorum,
ersun hoca gerçeği var ortada,bizler sadece sahada gördülerimizle yarum yapıyoruz,
ağır eleştirilerde bulunuyoruz,
eğer bunlarda az buçukta olsa bir ışık görmeseydi,
ersun hoca,
sonları,cardozo,musa,özer,dougla,aykut demir,cavanda gibi olurdu.
zeki ve yusuf öyle veya böyle lig başlamadan önceki kampı verimli geçirdiler,
sonra ben dahil sağ bek ve sağ açık transferi istedik.
bunu sadece bizler dillendirmedik,yönetim,teknik heyet ve tüm basın sağ kanada yapılacak 2 transferi yazdı çizdi.
kendimizi zeki ve yusufun yerine koyarsak,
bazılarımızda + motivasyon yapar,
bazılarındada zeki ve yuusf görüldüğü gibi form düşüklüğü yapar.
dün gece 24:00 itibariyle transferer gerçekleşmedi.
çok çapa sarfedildiğini adım gibi biliyorum.
olmadı,gönül isterdiki sağlam bir sağ bek ile sağ açık alınsın.
sağlık olsun diyeceğiz ve trabzonsporumuza destek olacağız.
arkadaşlar şunu düşünüyor ve sizlerle paylaşmak istiyorum.
dün gece 24:00 itibariyle zeki ve yusuf ta ciddi bir rahatlama olmuştur.
ne kadarda bu iki oyuncuyu istemesekte,eleştirsekte,
bundan sonra şans buldukları maçlarda,
kendilerine olan güvenin yerine geldiğini düşünürsek,
kasımpaşa ve antep maçlarındaki performanslarının çok çok üzerinde olacaklardır.
inşallah yanıltmazlar bizleri.

Uğur Ö.
01.09.2016, 09:29
Hala aklım almıyor ya Beroyu alacağımıza iyi bir sağkanat almak bukadar zormuydu

Tunç Tosun
01.09.2016, 09:33
Ersun hoca inşallah baskılardan bunalıp bütün yeni transferleri sahaya süreyim demez. Osmanlıya karşı defansı sıkı tutmak lazım..

Oğuzhan Fidan
01.09.2016, 09:53
zor bir maç.. bu seneki hedef aslında camia için tr kupası

Yiğit Gayretli
01.09.2016, 09:55
Bero kesinlikle sahada olmalı. O oynadığı zaman orta saha direnci iki katına çıkıyor...

profesör x
01.09.2016, 11:09
osmanlı soldan merkezi bir hucum planı gerçekleştirirse bizi zor durumlara sokar.sol tarafta kanat ve sol beki ile beraber yusuf zeki ikilisini oyundan düşürürler çok tehlikeli.

TSelif
01.09.2016, 11:14
Zeki Yusuf ikilisi oyunun içinde ne zaman olmuş ki düşsünler :rolleyes:

Murathan
01.09.2016, 11:20
kazanmak için çıkmamalıyız.
solda akbaş ibanez ikilisi denenebilir.

Faruk BERBER
01.09.2016, 11:31
Çok zor maç. Kadrosu oturmuş, sezonu erken açmış, kompakt bir takım var karşımızda.

Delarge ve Aminu kanatlardan çok zorlar bizi. Bek oyuncularımız için test maçı olacak.

Kağıt üstünde bu testi geçeceklerini düşünen sayısı oldukça az görüldüğü üzere.

Bu maça dair aklımda olumlu olan tek şey, milli ara. Bu arada biraz daha çalışma fırsatı bulduk.

İlk golü yememeliyiz, dönüşü olacağını hiç sanmıyorum.

TSelif
01.09.2016, 11:43
Favorinin Osmanlı olması güzel.. Belki yeneriz :D

Doğukan Ş.
01.09.2016, 11:44
Umar Aminu ve N'diaye başrolündeki müstehcen içerikli film: Trabzonspor - Osmanlıspor

Ahmet Kara
01.09.2016, 11:47
--------Onur---------
Zeki Uğur Durica Akbaş
--------Okay---------
-----Ekici-Onazi------
Castillo---------Ibanez
--------Suk----------

Bence en mantıklısı bu.

61ronin61
01.09.2016, 11:49
2 den 1 olurmu yoksa 2 den 2 mi:)

Emirhan TOPCU
01.09.2016, 11:52
--------Onur---------
Zeki Uğur Durica Akbaş
--------Okay---------
-----Ekici-Onazi------
Castillo---------Ibanez
--------Suk----------

Bence en mantıklısı bu.

Kesinlikle katılıyorum hatta ekici yerine bero daha mantıklı olur diye düşünüyorum.Bero orta sahada bu tarz takımlara karşı her zaman fark yaratır beronun 11 e monte edilmesi lazım müthiş bi transfer bazı taraftarlarımız beğenmesede.

Tahir61
01.09.2016, 11:56
-------------------------------onur------------------------------

------------akakpo----------uğur----------durica-------------

--yusuf/güray----------okay-----------onazi---------ibanez--

-----------------bero/ndoye----------------------castillo----------

------------------------------suk/demir--------------------------

Dip.Ing.Mag.
01.09.2016, 11:59
Kesinlikle katılıyorum hatta ekici yerine bero daha mantıklı olur diye düşünüyorum.Bero orta sahada bu tarz takımlara karşı her zaman fark yaratır beronun 11 e monte edilmesi lazım müthiş bi transfer bazı taraftarlarımız beğenmesede.

_______________Onur______________
Zeki____Ugur_______Durica____Akbas
_________Onazi____Okay___________
_____________Ibanez______________
____Bero_______________Castillo____
______________Suk________________

kadromuz bu olmali.

Faruk BERBER
01.09.2016, 12:01
Dip.Ing.Mag. Ibanez'in yerini garipsedim.

Şu bekler skandal ya, ligin en kötü 2 bek performansını gösterirler, şüphem yok bu konuda.

O kadar transfer yapıp da bek bölgesinde bu oyuncuları izlemeye nasıl dayanacağız bakalım.

Hakan
01.09.2016, 12:02
Bek oyuncusunu kanat yapıp da iyi sonuç alan kaç takım var?

Emirhan TOPCU
01.09.2016, 12:03
_______________Onur______________
Zeki____Ugur_______Durica____Akbas
_________Onazi____Okay___________
_____________Ibanez______________
____Bero_______________Castillo____
______________Suk________________

kadromuz bu olmali.

ibanez orada olmaz bence ortalarından faydalamayız,yani kanatta daha etkili olacaktır.

selcuk
01.09.2016, 12:04
Bek oyuncusunu kanat yapıp da iyi sonuç alan kaç takım var?
tersi olduda, defansdan öne cikip basarili olan bir isim hatirlamiyorum

Hakan
01.09.2016, 12:09
tersi olduda, defansdan öne cikip basarili olan bir isim hatirlamiyorum
Bi de 28 yaşından sonra.

sessizkral_1
01.09.2016, 12:20
ibanez sağ bek oynamaz mı ?

Mert Oğuzlu61
01.09.2016, 12:23
Kagit uzerinde İstanbullulari yenemeyiz diyoruz ama Osmanli, Basaksehir, Konya gibi takimlari yenecek kadro kuramamis olmamiz zevksiz, tatsiz, tuzsuz maclarin habercisi.

Sol bekimiz zayif diyorduk, sag bek ile dengeleriz aciga da yaratici oyuncu alip hucumda eksik oldugumuz ve yama oyuncularla oynadigimiz bolgeyi kapatip dengeli hucum ederiz diyorduk. Ne sag bek geldi ne hucumcu.

Yani hem defans hem ofans suan buyuk sorun. Stoper de lazim gorusu vardi ama orada Durica nin yanini yamariz idare edebilecek bolge dedik ciktik isin icinden. Maalesef sag bek ve acik icin ayni durum gecerli degil, olmazsa olmaz bolgelerdi. Hele ki Ersun Yanal in sisteminde en onemli yerler. Ersun hoca resmen kendi ayagina sıktı, neden boyle yapti anlamadim. Ben bunlari Avrupa ya gotururum diye kendine guveniyor demek...

Gelelim Osmanli macina... 2 bekimiz sorunlu, defans Durica haric vasat durumda. Gecen sene Kayseri nin 5 buyuklerle oynadigi her maci izledim, hizli kanat oyuncusu olan her takim bizi Zeki nin kanadinda delik desik edecek o konuda hic polyanna olamam, izlemeyen adam der ozevlat guvenelim siz nasil taraftarsiniz vs.. bunlar benim icin bos laflar. Ben guvensem ne olacak, yine orasi delik desik olacak, benim guvenmeme mi bagli bu durum ? Guvensem Zeki nin icine Dani Alves mi girecek ? :) Komik bile olmuyor artik yil olmus 2016 baska argumanlar bulun yeter taraftara mok attiginiz.

Neyse cok uzattim, macla ilgili mac gunune kadar kadro yapasim yok cunku tum heyecanim kacti. Ciddi eksiklerle yeni sezona baslamak pozitif havayi, enerjimi aldi goturdu. Osmanli maci belki "acaba?" dedirtebilir ama adamlar catir catir top oynuyor. Delarge, Umar, Ndiaye... Zeki mi tutacak bu adamlari... 1 puan alsak iyidir derim, hic heyecan yok...

Dip.Ing.Mag.
01.09.2016, 12:26
su yorumu begendim: Nevzat Aydin diyor ki; 7 tane nokta atis Transfer yaptik. Nokta atisi transferlerden Bero yedek, Ibanez yedek, Suk yedek ve Ramil 18 de yok.

takima alisamadilar vs denebilir de her ne olursa olsun nokta atisi dedigin direkt 11 de baslar. kabulümdür Transfer politikasini ben de takdir ediyorum fakat, bir yerlerde bir eksiklik var gibi. o Kadar yeni alinan oyuncunun yerine hala eskiler oynuyor

Yıldıray Emanet
01.09.2016, 12:29
Kadehin dibini vurunca dostlar masaya gönlümün sokaklarında kandiller yanar Osmanlıda bize 3 tane atar öptüm by

Mehmet BAŞ
01.09.2016, 12:36
Benim gözümde nokta atışı şunlardır:

1. Durica
2. Onazi
3. Castillo
4. Hyun Suk (Henüz kendini gösteremedi.)
5. İbanez (Henüz kendini gösteremedi.)

Bu beş oyuncu da Trabzonspor'un ilk 11'inde oynayacak kalitede isimlerdir.

Bero ve Ramil ise yedek veya alternatif olabilecek kapasitedir.

bahadır2561
01.09.2016, 12:37
Onazi zaman zaman sağ bek oynadı sanki(Lazio'da) oynamadıysa da şimdi geçsin oynasın

Onazi-Uğur-Durica-İbanez

---Bero---Okay----Ekici

---Suk---Ndoye--Castillo--

Mehmet BAŞ
01.09.2016, 12:42
Osmanlı maçı için kadrom bu şekildedir.

Eldeki oyuncuları baz alarak ve Ersun Hocanın hücumda 3-5-2 oynattığını düşünerek 17. Haftaya kadar kadroyu bu şekilde kurardım.

Yedek olarak Bero, Abdülkadir Ve Yusuf Yazıcı'yı aktif olarak kullanırdım.

http://www.footballuser.com/formations/2016/09/1501248_Trabzonspor.jpg

Diğer dizilimi de söyle yapardım:

http://www.footballuser.com/formations/2016/09/1501251_Trabzonspor.jpg

Fatih Öztürk
01.09.2016, 12:47
Osmanlı'ya kesinlikle mağlup olmamamız lazım.Kaybolan sadece 3 puan olmayacak bildiğin ilk 5 hayal olacak.Yönetimin futbolcu maaş indirimini başarı olarak görüyorum diğer yandan kurulan kadronun önümüzdeki seneler ligi forse edeceğini sanmıyorum.Elin takımları aldıkları oyuncuları havaalanına getirdiği akşamın sabahına tek antremanla akşam ilk onbirde sahaya sürüyor bizde yeni yapılandık ayağına aldıklarımızın yarısını haftalarca yedekte tutuyoruz bu nasıl bir iştir?

Gurpas
01.09.2016, 12:47
Ben kazanacağımızı düşünüyorum...

selcukyazici
01.09.2016, 12:49

Eldeki oyuncuları baz alarak devre arasına kadar tercih edeceğim kadro bu olurdu.

Castillo sağda yeterince etkili olamıyor sanki. İbanez'i sol beke çekip Güray'ı sağ kanada koymak bence daha mantıklı gibi. Birde Osmanlının üstün orta sahasını tutmak için Okay veya Mehmet'in yerine Bero olabilir.

gökçay61
01.09.2016, 12:53

Eldeki oyuncuları baz alarak ve Ersun Hocanın hücumda 3-5-2 oynattığını düşünerek 17. Haftaya kadar kadroyu bu şekilde kurardım.

Diğer dizilimi de söyle yapardım:

http://www.footballuser.com/formations/2016/09/1501251_Trabzonspor.jpg

kesinlikle 1. Dizilime katılıyorum ve aynı düşünüyorum.

gökçay61
01.09.2016, 12:57
Çok rahat maç olacak. Osmanlı ilk 15-20 dakka kendi sahasında oyunu kabul edecek. Biz diyeceğiz ki takım iyi oynuyor. Sonra saçma salak bi kontradan gol yiyeceğiz. Zaten maçı çevirecek yetenekte forvetimizde yok. Atak yaparken 2. Golü de yiyerek maçı 2-0 kaybederiz. Bir sonraki maça nevzat aydın sağ bek olarak başlar ve 5 bin kombineyle akyazı açılış yapar.

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2016, 13:03
Osmanlı, Yusuf ve Zeki'nin kanadından vurur bizi

artvints
01.09.2016, 13:11
beki ön tarafta oynatmak büyük takıma yakışmaz, hiçbir şeyi de çözmez. ön tarafta üretilecek çözümler var ama arka sağlam olmalıydı.hadi olmadı diyelim o zaman kaddouri alınıp ön tarafta hiç değişikliğe gerek duymadan atak organizasyonlarımızı oturtmalıydık, bu şekilde topu kalemizden uzak tutardık.

yüregimts
01.09.2016, 13:11
.............Onur ..............
yusuf....Durica.....Ugur.......İbanez

N doye....Okay...Onazi......Castillo

................Mehmet.........

..............Suk...............

Mesut
01.09.2016, 13:13
Mehmet Ekici sağ kanat oynabilir
Ekici-----Demir-----Castillo
-------------Suk-----------------

Mehmet BAŞ
01.09.2016, 13:17
Castillo sağda yeterince etkili olamıyor sanki. İbanez'i sol beke çekip Güray'ı sağ kanada koymak bence daha mantıklı gibi. Birde Osmanlının üstün orta sahasını tutmak için Okay veya Mehmet'in yerine Bero olabilir.

Dediğiniz gibi de olabilir Selçuk Bey.

Aslında Castillo'yu sağ tarafa yazma nedenim tamamen zorunluluk :)

Güray ve İbanez'in her ikisinin de savunması zayıf olduğu için ikisini arkalı önlü oynatmayı düşündüm.

En azından birbirinin defansif eksiklerini kapatırlar diye.

Güray veya İbanez'in önünde Castillo oynarsa defansif zaafiyet yaşayabiliriz diye düşünüyorum.

Ama dediğiniz gibi de denenebilir. Burada önemli olan İbanez'in savunma performansı ne olacak?

Açıkçası ben de merak ediyorum.

Mehmet BAŞ
01.09.2016, 13:20
Çok rahat maç olacak. Osmanlı ilk 15-20 dakka kendi sahasında oyunu kabul edecek. Biz diyeceğiz ki takım iyi oynuyor. Sonra saçma salak bi kontradan gol yiyeceğiz. Zaten maçı çevirecek yetenekte forvetimizde yok. Atak yaparken 2. Golü de yiyerek maçı 2-0 kaybederiz. Bir sonraki maça nevzat aydın sağ bek olarak başlar ve 5 bin kombineyle akyazı açılış yapar.

Muhtemel senaryo bu şekilde olabilir. Yüksek ihtimal :)

Burada belirleyici olan bizim takım oyunumuz ve hücum performansımız olacaktır.

Ama karşımızda dersini iyi yapan bir Osmanlıspor var.

Ünlü düşünür ne demiş? ''Top yuvarlaktır ama biz değiliz.''

Pardon ya, bunu İ.Hacıosmanoğlu demişti değil mi :)

artvints
01.09.2016, 13:21
Mehmet Ekici sağ kanat oynabilir
Ekici-----Demir-----Castillo
-------------Suk-----------------

ekici sağ kanat oynayamaz, gençken bile denendi oynayamadı. ekici'de net bir şekilde düzelme var. antep maçını kaybettiğimiz için sonuç odaklı yorumlar ekici üzerinden yapılıyor. o duran top girseydi mehmet geri döndü olacaktı. gayet iyi bir performans gösterecek merkezde, hep birlikte izleyeceğiz.

yüregimts
01.09.2016, 13:27
istanbul ezikleri saga sola ortaya 2 alternatifli adamlar aldı biz hala onu oraya onu oraya yamamaya calısıyoruz.Allahım sen sabır ver

emrhan61
01.09.2016, 13:30
Onur
Zeki-Akakpo-Durica-İbanez
Okay-Onazi
Ndoye-Bero-Castillo
Suk

El Cordobes
01.09.2016, 13:30
ne kadar yetersiz de olsa ideali herkesi kendi mevkisinde oynatmaktır. çeşitli mevkilere aynı verimlilikte evrilebilen oyuncu sayısı dünyada azdır. bizim özelimize bakarsak

ibanez sol açık olmaz.
ndoye kanat forvet veya sağ açık olmaz.
ekici sağ kanat olmaz.

selcukyazici
01.09.2016, 13:35
Dediğiniz gibi de olabilir Selçuk Bey.

Aslında Castillo'yu sağ tarafa yazma nedenim tamamen zorunluluk :)

Güray ve İbanez'in her ikisinin de savunması zayıf olduğu için ikisini arkalı önlü oynatmayı düşündüm.

En azından birbirinin defansif eksiklerini kapatırlar diye.

Güray veya İbanez'in önünde Castillo oynarsa defansif zaafiyet yaşayabiliriz diye düşünüyorum.

Ama dediğiniz gibi de denenebilir. Burada önemli olan İbanez'in savunma performansı ne olacak?

Açıkçası ben de merak ediyorum.

Osmanlının sağ kanadı nasıl bilmiyorum eğer çok etkili biri değilse İbanez yeterli olur bence. Çünkü gol yememek kadar topu ileri götürebilmekte önemli.

DİNÇ
01.09.2016, 13:37
Yüreğim "Kazanalım, kazanırız merak etme biz Trabzonsporuz" diyor...

Mantığım "Bu ezik, sıradan ve yeteneksizlerle nereye kazanacaksın... 3 yer oturursun" diyor...

Bakalım hangisi haklı gelecek?

selcukyazici
01.09.2016, 13:44
Yüreğim "Kazanalım, kazanırız merak etme biz Trabzonsporuz" diyor...

Mantığım "Bu ezik, sıradan ve yeteneksizlerle nereye kazanacaksın... 3 yer oturursun" diyor...

Bakalım hangisi haklı gelecek?

Şahsen ben takımı artık ezik görmüyorum. Sadece beraber oynamaya ve zamana ihtiyaçları var. Tabi birde kendilerine sabredecek taraftara.

Fatih Kuloğlu
01.09.2016, 13:52
Maç seyircisiz mi ?

Faruk BERBER
01.09.2016, 14:00
Maç seyircisiz mi ?

Evet

Emre İskender
01.09.2016, 14:25
Maç seyircisiz mi ?

Evet

Maç sağbeksiz mi? :)

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2016, 14:27
Seyircisiz. Zeki ve Yusuflu

Turgay Atalay
01.09.2016, 14:43
Osmanlı içimizden geçer, ezerek hemde. Acı ama gerçek.

artvints
01.09.2016, 14:48
burada ne söylendiyse tersi çıkar genelde yine de sonuç tahmini yapmaktan vazgeçmez taraftarımız.

Hakan
01.09.2016, 14:53
Sag bek eksik kalınca 3-0 yeniliyoruz,Prochazka üst düzey bir oyuncu zaten.
Ayrıca Osmanlı Kalju hariç tüm deplasmanlarda çok pozisyon verdi.Evinde 2-0'ı koruyamayan da aynı takım.

artvints
01.09.2016, 15:06
Sag bek eksik kalınca 3-0 yeniliyoruz,Prochazka üst düzey bir oyuncu zaten.
Ayrıca Osmanlı Kalju hariç tüm deplasmanlarda çok pozisyon verdi.Evinde 2-0'ı koruyamayan da aynı takım.

beni şaşırtıyorsun :D

Hakan
01.09.2016, 15:15
beni şaşırtıyorsun :D
Nasıl gelişme var mı :)

artvints
01.09.2016, 15:17
Nasıl gelişme var mı :)

yöneticilik yaradı, çok farklı bir pozisyonda olabilirdin :D

UğurB
01.09.2016, 15:39
Onur
Zeki-Ugur-Durica-Ibanez
Okay-Onazi
Bero-Ekici-Castillo
Suk

Esteban-Akbas-Aytac-Guray-Yusuf-Ramil-Demir

Hakan
01.09.2016, 15:44
yöneticilik yaradı, çok farklı bir pozisyonda olabilirdin :D
Hakan S.gibi mi :D

mkmoglu
01.09.2016, 15:49
o hiç sevmediğin hocalığını beğenmediğiniz mra osmanlının teknik direktöru..sizi gidi alt yapı ve trabzonspor düşmanları..

İskender Çakmak
01.09.2016, 15:51
o hiç sevmediğin hocalığını beğenmediğiniz mra osmanlının teknik direktöru..sizi gidi alt yapı ve trabzonspor düşmanları..

öyle bir cümle kurmuşsunuz ki osmanlı sanki real madrid seviyesinde bir takım...

Ayrıca MRA sevdiğim bir hoca ve insan...

artvints
01.09.2016, 15:53
Hakan S.gibi mi :D

anlayamadım şakayı, utanarak söylüyorum. ama merak ettim detaylı açıkla, gazı kaçıyor ama olsun.

kaan61
01.09.2016, 15:59
Onur
Zeki-Ugur-Durica-Ibanez
Okay-Onazi
Bero-Ekici-Castillo
SUK

Evet bence denemeye değer bir kadro . Yusuf , güray , muhammet kenara ....

Hakan
01.09.2016, 16:03
anlayamadım şakayı, utanarak söylüyorum. ama merak ettim detaylı açıkla, gazı kaçıyor ama olsun.
Bi tereddüt ettim ama anlarsın sandım.Artık aramızda olmayan bi arkadaşa gönderme yapmıştım :)

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2016, 16:09
Onur
Zeki-Ugur-Durica-Ibanez
Okay-Onazi
Bero-Ekici-Castillo
SUK

Evet bence denemeye değer bir kadro . Yusuf , güray , muhammet kenara ....
Nu kadro fena durmuyor. Zeki yerine Akakpo olsa tam olurdu

Furkan Dündar
01.09.2016, 16:15
*****onur*******

güray**uğur***durica***ibanez

*****okay******

***onazi***mehmet(bero)*

*ndoye********castillo

****muhammet(suk)-****

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2016, 16:35
*****onur*******

güray**uğur***durica***ibanez

*****okay******

***onazi***mehmet(bero)*

*ndoye********castillo

****muhammet(suk)-****
Bu N'Doye bir patlama yapsa da bizi şaşırtsa. Oysa ilk geldiğinde medyada bile sansasyon yaratmıştı. Neden olmasın?

Ogün YAZICI
01.09.2016, 16:49
malesef rakibimize üstünlük sağlarız diyebileceğimiz tek bölge yok.orta sahada da üstünler; kanatlarda da ,ceza alanında da...kale de bile üstünler !

Emirhan TOPCU
01.09.2016, 16:53
hala aklım almıyor bu ekici sevdasını neyapıyor benim sahada göremediğim ekici allahını seven söylesin bi!

birde Osmanlı maçına ekici ile çıkalım diyenler var adamların ölümcül ortasahasına ekici ile başlamak parçala bizi demek olur.

bero bu maç için en mantıklı oyuncudur kesinlikle o dinamizmi katacaktır takıma ve bian önce beroyu monte etmesi lazım ersun hocanın..kadrom şu;

onur

zeki uğur durica yusuf

okay

castillo bero onazi ibanez

suk

(zeki sağ bekte nasıl oynayamıyorsa,yusufda sağ açık oynayamaz bu takımda onun için en ideal yer sol bek kontra oyuncusu çünkü kendisi bunu söylememin sebebi ibanezin savunma yönünü bursa ve antep maçlarında görmüş olmam ikiside solbekte savunma anlamında aynı katkıyı verecektir.)

Arda'
01.09.2016, 16:56
Bero sağda olmaz bence Ekici sağ kanat oynamalı Bero ortada

Ahmet Aksu
01.09.2016, 17:01
Bero sağda olmaz bence Ekici sağ kanat oynamalı Bero ortada

Bence birakin artik olmaz hala ekici yi kanada yazmayin adam gecebilecek kıvamda degil hizlida degil fizik gucu desen hic yok ayak kalitesi ile kadroda bulunan adami yine kanada yaziyoruz saka gibi.. :)

Devsirme yapa yapa bir hal olduk ndoyeyi mehmeti kanada yazmayin artik lutfen olmuyor olmayacak

A. Aydın
01.09.2016, 17:05
Onur
....-----uğur-----durica----ibanez

-------------okay----onazi---------
--------------------Bero--------------

ekici---------------------------castillo
--------------SUK---------------------

Bero ve ekici aynı anda oyunda olursa top hakimiyetimiz artar. Bero ile rakibin oyunu kolay başlatmasını önleriz.
Karamsar değilim. 3 Puan bekliyorum.

ÖmürKaradeniz61
01.09.2016, 17:08
Bence bu maçı kazanırız,Osmanlı geçen seneki kadar iyi değil Avrupa ligi performansı yanıltmasın.

EMİR
01.09.2016, 17:09
Bundan sonra oynayacağımız Konyaspor maçı seyircili olacak. (FB Maçında tribünde değilseniz eğer)

Tribündeydik reis :(

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2016, 18:43
Bu maçı kazanırsak transferdeki hayal kırıklığı ve olumsuz havayı dağıtırız.
G.Antep yenilgisini asla hak etmedik ama futbolda var bunlar
Güneşli günler göreceğiz
Haramilerin saltanatını 8. kez yıkacağız

jairzinho
01.09.2016, 19:18
takımın seviyesini görmek için iyi bir test olacak bu maç.gayet organize bir takım osmanlıspor.ersunun nasıl bir 11 ile sahaya çıkacağınıda merak ediyorum

jairzinho
01.09.2016, 19:21
solbekleri tiago pinto çok etkili bindirmeler yapıyor.merak ettiğim bişeyde zekinin pinto karşısında ne yapacağı?

Tahir61
01.09.2016, 19:53
ndoye ye ısınmaya başladım :)

hadi ersun hocam şu boşlukta hazırla şu adamı

Tahir61
01.09.2016, 19:54
solbekleri tiago pinto çok etkili bindirmeler yapıyor.merak ettiğim bişeyde zeki bin pinto karşısında ne yapacağı?

zeki, kendini pintoya durdurtarak pintoyu durduracaktır inşaallah :)

Bera B.
01.09.2016, 21:21
Rencide oluruz. Osmanlı korkutuyor beni.

Sezgin Öztürk
01.09.2016, 21:32
Sabırlı oynamalıyız Osmanlı iyi takım olsada Avrupa ligi eleme maçlarında defanslari güven vermedi. Bir çok pozisyonda uyudular rakip değerlendiremedi. Becerikli olup yakaladığımız pozisyonları değerlendirirsek galibiyet neden olmasın.

Trabzon-Spor-61
01.09.2016, 22:10
Suan oynayabilecegimiz en zor takimlardan biri Osmanlispor. Ama bunun sadece bi dezavantaj oldugunu düsünmüyorum, oyuncularimiz daha iyi motive olacakdir bu maca. Saten nezaman bi maci rahat aliriz dedigimizde, hep tam tersi oluyor. Bu mactada aynisi olur insallah.

Ozan Kara
02.09.2016, 10:37
Osmanli 2 haftadir galibiyet alamadi.

oflubektas
02.09.2016, 10:56
Şansımız yaver giderse kazanabiliriz de Trabzonspor'dan güzel futbol göremeyeceğimize adım gibi eminim. Zira geri düştüğümüz anda, aklınız varsa (veya duygunuz ve umut eşiğiniz mantığın önünde değilse) maçı hemen kapatın.

Osmanlıspor öyle ahım şahım bir takım değil, kara uşaklarına Maradona muamelesi yapmaya, hiçbirini Trabzon'da görmek istemeyeceğiniz yerlilerine (Aykut da bizden kiralık gitti) övgüler düzmeye hacet yok. Ancak kahretsin ki "oturmuş" bir takım, kimin ne yaptığı belli. Ersun Hoca ise yetersiz transfer ve geç gelen oyuncularla 1-2 ayda takımı toparlayabilirse ne ala. Mustafa Reşit Paşa memleketinin takımını çok iyi bildiği için sabırlı ve kapalı oynayarak açık kollayacaktır. Maalesef o açıklar bizde fazlasıyla var. Ha maçta geriye düşmez, Onur 1-2 pozisyon çıkarır, Ekici (her geçen gün daha da soğutuyor ama..) , Castillo,İbanez, hatta Muhammet gibi adamların bireysel yeteneğinden doğan bir gol gelirse maçı koparabiliriz.

Suk da artık 11 başlasın, biraz kütük ama çok iyi yerlere kaçıyor, topsuz oyununu çok beğendim.

Sertan Danışer
02.09.2016, 11:38
onur-güray-uğur-durica-ibanez-onazi-ekici-bero-castillo-ndoye-suk

zaten kaybedeceğiz yüksek ihtimal bari hücum futbol oynayalım hem belli mi olur şansımız yaver giderse belki gol bile atabiliriz.

Enes Ünal Kaya
02.09.2016, 11:51
onur-güray-uğur-durica-ibanez-onazi-ekici-bero-castillo-ndoye-suk

zaten kaybedeceğiz yüksek ihtimal bari hücum futbol oynayalım hem belli mi olur şansımız yaver giderse belki gol bile atabiliriz.

Yazmak için girdiğim kadroyu yazmışsın fakat Okay çok formda bero yerine okay bence. hem böylece defansif anlamdada güc kanmış oluruz.

Bero 2.yarı girer gerekirse

ersn.alparslan
02.09.2016, 12:01
------------Onur-------------

--zeki--uğur--durica--ibanez

--------okay----onazi---------

-----------Mehmet------------

--ndoye-----------castillo---

----------jun suk------------

Sertan Danışer
02.09.2016, 12:09
Yazmak için girdiğim kadroyu yazmışsın fakat Okay çok formda bero yerine okay bence. hem böylece defansif anlamdada güc kanmış oluruz.

Bero 2.yarı girer gerekirse

okayın ilk 2 haftalık performansını ben de beğendim fakat 2 stoperin arasına pas almaya girip oyun kurmaya çalıştığında onazi ve ekici ona o kadar uzak kalıyor ki sonunda ya beklere oynamak zorunda ya da topu ileriye şişirmek zorunda kalıyor.top stoperlerden direk ekici ile buluşsa ve önlerinde de yaptığı şok presler ve ceza sahası içinde buluştuğu toplarla gole ekiciden daha yakın bir görüntü çizen bero oynasa daha ofansif bir görüntü verebilir takım.ayrıca sol bekte ileri çıkışlarını ve ortalarını beğendiğim ibanez ve sağ taraftada ilk iki hafta sol bekte izlediğimiz güray oynarsa beklerden de katkı almamız muhtemel.sağ açıkta ise ndoyenun forvet özelliklerini de kullanıp saha içerisinde zaman zaman çift forvetli sistemi kullanmamız üretkenliği arttıracaktır.tıpkı muhammed demirin tek santrafor değilde second striker tarzı kullanılması gerktiğini düşündüğüm gibi.

HOPA'LI TS'Lİ
02.09.2016, 14:22
Ersun Yanal, Osmanlı maçında Güray yerine Ibanez' e forma verecek. (ASPOR)

Muhammet Hacısalihoğlu
02.09.2016, 14:34
Ersun Yanal, Osmanlı maçında Güray yerine Ibanez' e forma verecek. (ASPOR)

Muhammet Demir yerine de bi zahmet SUK oynasın..

ffırtına
02.09.2016, 15:02
Gelenek değişmez ve eski oyuncularımızdan gol yeme hastalığımız devam eder. Aykut oynarsa golü var yazın kenara..

Enes Başkaya60
02.09.2016, 15:05
2-1 Kazanacagimizi dusunuyorum...

evonon
02.09.2016, 15:35
maçı az önce seyrettim, çok kötü goller yiyebildiğimiz için sıfıra karşı kazanamayız ama 2-1 olablir veya 3-1

Dip.Ing.Mag.
02.09.2016, 15:55
Gelenek değişmez ve eski oyuncularımızdan gol yeme hastalığımız devam eder. Aykut oynarsa golü var yazın kenara..

O kesin.

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

HOPA'LI TS'Lİ
02.09.2016, 16:41
Muhammet Demir yerine de bi zahmet SUK oynasın..
Öyle olacaktır ve olmalıdır

Ertan 51
02.09.2016, 16:48
Üst üste 2. mağlubiyet içimizdeki İrlandıları şaha kaldıracağı için kesinlikle kazanılması gereken bir maç. Osmanlı güzel futbol oynuyor,zor maç falan deniliyor ama ben aksini düşünüyorum,net bir skorla kazanacağız Allahın izni ile.

brnclhn
02.09.2016, 16:56
ne zaman ki şu maç başlıklarında "fark atarız"cılar olmuyor, o başlığı okumak zevk veriyor...

Berke6198
02.09.2016, 17:04
Biraz pozisyon analizi yapalım o zaman. Stoper mevkiinde futbol oynayan birisi olarak son Antep maçında hem Zeki'nin hem de yediğimiz goldeki savunmamızın duruş analinizini yapmaya çalışacağım...

İlk olarak Zeki'yle başlamak istiyorum. G.Antep maçında, boş kaleye Antep'li oyuncunun kaçırdığı pozisyonu şimdi fotoğrafla birlikte detaylı olarak inceleyelim.

http://i.hizliresim.com/Y4bZgk.png (http://hizliresim.com/Y4bZgk)

Üstteki fotoğrafta göründüğü üzre Antep'li oyuncu şutunu çekmiş. Onur sıçramış, müdahale edememiş ve top direğe çarpıp oyun alanına geri dönmüş. Şu durumda pozisyonu birkaç saniye öncesinden sezmesi gereken isimlerin başına gelen birisi varsa o da Zeki'dir. Çünkü hem kendi mevkiindeki oyuncuyu boş bırakmış, hem de pozisyonu seyre dalmış.

Eğer bu tür pozisyonlarda seyre dalarsanız pozisyonun bitiş ihtimallerinden biri şudur; top direkten dönüp ya arka direkteki oyuncuya gider ki bu pozisyonlar çoğu zaman golle sonuçlanır, ya da Zeki'nin yanındaki oyuncuya gider.

Zeki'nin durması gereken yer aslında her iki oyuncunun da ortası. Ne kendi kanadındaki oyuncuyu boş bırakabilir ne de penaltı çizgisine yakın olan futbolcuyu.

He, burda bütün hata Zeki'nin mi ? Hayır tabii ki de. Onazi'nin Zeki'den önce pozisyona uyanıp hemen penaltı çizgisine yakın olan rakibin markajını yapması gerekirdi ancak görünen o ki Onazi de pozisyonu seyre dalıp kaçıranlar arasında. Durica durması gereken yerde, yukarıdaki oyuncuyu savunuyor. Uğur da Durica'nın önünde, mevkiisini gereksiz şekilde kaybetmiş ama bu vuruşun öncesinde topun orta olarak içeri gelmesini engelleyen oyuncu olmuştu. Yine de mevkiisini boş bırakmamalıydı. Bu pozisyonda bence başı Zeki ve Onazi'nin kademe hataları çekiyor.

Zeki ve Onazi'ye -5 puan buradan :)

Gelelim Orkan Çınar'dan gol yediğimiz pozisyona. Bu pozisyonu da tabii ki fotoğraflayarak ele alacağım.

http://i.hizliresim.com/kEvdQ7.png (http://hizliresim.com/kEvdQ7)

Bu pozisyonda top Muhammet'in ayağından sekmiş, Castillo topu elinde olmayan sebeplerden kontrolü altına alamamış ve Orkan topu almış ilerlemeye başlamış. 3 numaralı oyuncu, yani Güray bu pozisyonda halı sahada bile hakaret sayılacak o rezil çalımı yemiş ve sırtı rakibine dönük vaziyette. Üstelik Orkan'ın çalım atmak için hiçbir çabası yokken! Sadece dümdüz topu sürerek çalım atmış, kafası yerde ilerliyor.

Şimdi, fotoğraftaki 1. oyuncu Okay Yokuşlu. Pozsiyon itibariyle en iyi mevzilenmiş oyunculardan birisi Okay. Rakibi tam karşıdan görüyor, ayakta ve sağa doğru hem vücudunu hem de sağ bacağını atmış. Yani kendini Orkan'a hamle yapmak için tam olarak hazırlamış. Ama birden Okay dünyanın en basit, en etkisiz top çalma girişmlerinden birini gerçekleştiriyor. Anlamsız bir şekilde birden Orkan onun yanından geçerken sadece sağ bacağını Orkan'ın önüne atarak topu ondan almak istiyor.

Bir başka isim, yani 2 numaralı M.Demir de topu çok kötü kontrol ettikten sonra pozisyonun özellikle kendi hatasından oluştuğunun farkında ve bunu telafi etmek amaçlı Orkan'ın sırtına yapışıyor. Normal şartlarda henüz pozisyonun olgunluğu fotoğraftaki gibiyken sırtı dönük bir oyuncuya müdahale yapmak anlamsız olur çünkü ona yüzü dönük olan başka savunmacı arkadaşları olduğunu görüyor ve oradan çıkma ihtimali ona biraz zayıf geliyor.

Bu sırada 4 numaralı oyuncu Uğur Demirok, Orkan'ın gelişinden dolayı oradan bir tehlike çıkabileceğini düşünüyor ve (doğru hamle olmasına rağmen çevre denetimi yapmadan) mevkiisinden ayrılarak Orkan'ın topu sürdüğü yola doğru koşu yapıyor. Buraya kadar her şey tamam. Gelelim diğer fotoğrafımıza...

http://i.hizliresim.com/PQMJL5.png (http://hizliresim.com/PQMJL5)

Okay rakibinin peşini bırakmış. Neden ? Alt tarafı başarısız bir hamle girişmiydi ? Oyuncunun ilerlerdiğini gören bir savunma ağırlıklı oyuncunun o pozisyonu takipten çıkarması büyük bir mantıksızlıktır ve hatadır.

Her neyse, haydi Okay'ı geçelim ve M.Demir-Güray ikilisine gelelim. Pozisyonun gerçekleştiği kanat Güray'ın kanadı. Üstelik Güray inanılmaz amatör bir top çalma girişimiyle rakibinden çalımı yemiş. Bunlar yetmezmiş gibi de koşusunu yavaşlatmış ve pozisyon takibini bırakmış. M.Demir ise oyuncunun halen birkaç adım gerisinde ve sırtında. Ne kadar bu pozisyonda hamle şansı daha yüksek olan kişi Durica gibi görünse de durum hiç de öyle değil. Çünkü Durica'nın anlık bir sorumsuzluğu hem yer kaybına, hem Orkan'ın açısının genişlemesine hem de gol şansının artmasına sebep olur.

2 numarayla işaretlediğim Uğur ise hem siyahi forvet tehlikesine karşın hem de Orkan'ın halen topu sürmesine karşın pozisyonunu başka türlü almış. Pozisyon itibariyle en iyi yer alan 2 oyuncu Durica ve Uğur Demirok.

Bu pozisyonda yapılması gereken Orkan'ın ne pahasına olursa olsun orada yere indirilmesidir. Eğer topu almayı beceremiyorsanız ki bunu deneyen hiçbir oyuncu olmamış, daha fazla atağın olgunlaşmaması için oyuncuyu imkân bulduğunuz an yere indireceksiniz. Emin olun bu hiçbir şeyden daha tehlikeli değildir. 0-0 süren ve dakikanın 88'e ulaştığı bir maçta eğer kafanızı çalıştırıp o oyuncuyu yere indirmezseniz pozisyonun gole dönüşme olasılığını kabul etmişsiniz demektir.

Bu arada pozisyondan şu anda çok uzakta olmasına rağmen M.Ekici de rakibe odaklanmış halde ve soldan soldan yaklaşıyor :)

Gelelim 4. fotoğrafımıza...

http://i.hizliresim.com/MkJ3E2.png (http://hizliresim.com/MkJ3E2)

Son fotoğrafta gördüğünüz üre Orkan artık pozisyonunu iyice olgunlaştırmış, takibi zaten çoktan bırakmış olan Okay ve Güray pozisyondaki yerlerini kaybetmiş ve Orkan ayağını vuruş yapmak üzere germiş.

Ben tam vuruş için ayağını gerdiği anı yakalamışım ancak saliseler öncesinde Orkan halen topu 18 çizgisine paralel olarak sürüyordu. Pozisyonun başından beri aslında Orkan çok da hızlı yol almamasına rağmen M.Demir oyuncunun sırtından ayrılarak onu düşürmeyi, önüne geçmeyi veya dengesini bozmayı hiç denememiş. Aslında sadece koşmuş olarak görünmek için koşmuş.

Siyahi forvet çoktan ofsayta düşmüş, Uğur o tehlikenin geçtiğini görünce hemen Durica'nın yanında pozisyon almış ve Orkan'ı Durica-Uğur ikilisi kıskaca almış halde.

1 numaralı oyuncu olarak işaretlediğim Uğur'un bu pozisyondaki hatası, vücut ağırlığını sağ tarafa vermiş olmasıdır. Hatta ve hatta o andaki sağa yatışı yetmezmiş gibi Orkan şutu çektiği sırada bir kademe daha ileri-sağ yapıp iyice Orkan'a alan açıyor Uğur Demirok...

Soldan gelen, rakibe müdahale etmesine sadece bir iki adım kalmış Ekici ise tam Orkan şutu çekerken onu hem bozmak hem de topu engellemek yerine kendini adeta "stop" ettiriyor ve rakibi gram rahatsız etmeden şut çıkarmasına göz yumuyor. Pozisyonun başından beri aslında Orkan'ı müthiş savunmuş olan Durica da oyuncunun şut amasına geldiğini görüp üstüne atlamak yerine halen olduğu yerden savunarak anlık hatalardan birine imza atıyor.

Bu pozisyonda yapılması gerekeni ele alacak olursak, Uğur vücut ağırlığını ne pahasına olursa olsun sol tarafa vermeli çünkü Durica ile aralarındaki boşluktan topun geçmesini engellemeli. Durica Orkan'ı karşıdan savunmak yerine bir adım atarak hem müdahale şansını denemeli hem de fizik üstünlüğünü konuşturarak Orkan'ı saf dışı bırakmalı. Muhammet Demir başından beri sırtından takip ettiği oyuncunun o civarlarda bir tehlike yaratabileceğini sezmeli ve yere indirmeli veya ayağını uzatarak topa müdahaleyi denemeli. Ekici rakibe doğru koşarken kendini durdurmak yerine rakibin üstüne koşusunu devam ettirmeli ve onu kesinlikle bozmalı.

Baktığımız zaman, pozisyon boyunca maalesef bu hamlelerden hiçbirini göremedik ve doğal olarak devamında topu kalemizde gördük. Bu koordinasyonların şu anda gerçekleşmemesinin nedenini hem bazı futbolcuların yetersizliği olarak görüyorum hem de çok taze bir takım olmamızın getirdiği dezavantajlardan biri olarak görüyorum...

Şu anlık pozisyon tespitlerim bunlardan ibarettir. Sağlıcakla kalın...

Trabzon34
02.09.2016, 17:21
Bana göre erken bir test maçı.. Osmanlı UEFA için sezonu erken açtı.. Kadroyu çok dağıtmadılar.. Geçen seneye damga vuran oyuncular kadroda.. mantıklı takviyeler de yaptılar.. uefa da gruplara kalmaları bana göre azımsanmayacak bir başarı... ben şahsen bir anadolu takımın ön elemeleri geçip gruplara kaldığını hatırlamıyorum.. (Biz anadolu takımıyız ama biz aynı zamanda büyük takımız o bakımdan biz hariç) Geçen sene deplasmanlarda daha iyi sonuç alıyorlardı.. bana göre kazanma veya kaybetmek önemli değil.. ama söylemek istediğim kaybetmek yolun sonu değil.. ve sanki işimiz kolay değil gibi duruyor..

Şahsen ben takımı artık ezik görmüyorum. Sadece beraber oynamaya ve zamana ihtiyaçları var. Tabi birde kendilerine sabredecek taraftara.

Aynen katılıyorum.. Başkan dün söyledi arkadaşlar.. Bu sene hedef yok.. Bebek büyütüyoruz öldürmeyelim dedi.. Kıymayın hayallerimize.. Bakın bu sene olmazdı zaten arkadaşlar.. Klüp batmanın eşiğinden döndü.. transferlerde %100 başarı olmamıştır, eksik bölgelerimiz vardır v.s. ama dediğim gibi batmanın eşiğinden döndük böyle bir durumda hemen şampiyonluk gelmez.. Biraz sabretmek gelmez.. Destekleyin demiyorum.. Çünkü görüyorum ki destek yok zaten.. Ama bari engellemeyin.. Bir fırsat var gibi geliyor üzerinde değerlendirirseniz siz de benzer sonuçlara varacaksınız inanıyorum..

Necat Ulusoy
02.09.2016, 17:28
Bize göre çok daha oturmuş ve çok daha diri bir takım, zor maç olacak bizim için...

Tuğrul
02.09.2016, 19:05
_____________Onur________________

Onazi_______Uğur______Durica_______İbanez

Muhammet___Bero____Okay____Ekici______Castillo

___________________Suk___________________

Mümkün mertebe bu oyun şablonu, futbolcularla oynamamız elzem.

Onazi yabancı olmadığı sağ bekte değerlendirilmeli.

Mehmet Ekici de savunmaya yakın oyun kurucu gibi oynamalı. 10 numara oynayacak kalibrede değil.

Muhammet sağ çizgiye yakın ama ceza sahasına gelip giden, forveti çiftleyen biçimde kullanılmalı.

Savunmaya geçişlerde Matus Bero Muhammet'in boşalttığı yere geçerek, kademeye girmeli.

Teknik direktörlerin macera aramasına, ezberleri bozacak saçmasapan kadrolar yapmasına kıl oluyorum.

Elindeki malzeme en iyi bu şekilde kullanılır. Ersun hoca bu planı oturtursa pişman olmayacaktır.

Doğan Keskin
02.09.2016, 19:44
Onazi'nin yan mevkisi sağ bek acaba orada oynatılır mı?

Berkan
02.09.2016, 20:00
Onazi'nin yan mevkisi sağ bek acaba orada oynatılır mı?

Hocam naaptın ortasahanın beynını sağbeke koydun.

Tuğrul
02.09.2016, 20:04
Antep'in boş kaleye kaçırdığı pozisyonda Zeki ofsaytı bozuyor.

Durica şut atılmadan önce sezgileri, hisleri ile olacak pozisyonu tasavvur ediyor.

ileri doğru koşu yaparken, Zeki Yavru yerinde sabit bekliyor.

Pozisyon bilgisi ve oyun zekası'nın önemini görüyoruz.

Mesela aynı tufaya Mustafa Yumlu'da düşüyor. Serbest atışlarda top savunmadan ileri doğru karşılanıyor. Mustafa çizgi halinde ileri çıkmak yerine, savunmada bekliyor.

Tuğrul
02.09.2016, 20:11
Hocam naaptın ortasahanın beynını sağbeke koydun.

Onazi Atiba gibi, Ekici de Oğuzhan gibi kullanılmalı.

Okay ve Onazi birarada oynaması takımın hücuma geçişlerinde pranga vuruyor. İkisi de topa hükmeden, topa yön veren oyuncu değil.

Topla katetme, topsuz koşudan yoksun Mehmet Ekici de eklenince takımın hücum gücü sıfırlanıyor.

Onazi sağ beke, Bero orta alana geçmeli.

memmedaga
02.09.2016, 20:45
beraberlik olasılığı yüksek

HOPA'LI TS'Lİ
02.09.2016, 22:20
Hislerim kaliteli bir oyunla 6 puana ulaşacağımızı söylüyor.

Ahmet Aksu
03.09.2016, 13:32
biz niye hazırlık maçı yapmıyoruz?
baktım ligin yarısı yapacak kesinlikle bizde yapmalıyız. ne kadar maç oynarsak o kadar takım alışır birbirine. maç gereksinimi en fazla olan takım biziz ligde..

Samet Yildirim
03.09.2016, 13:56
Genel 11 im farkli olacak...

Osmanlispor maci icin yaptigim kadro

--------------------Onur------------------
zeki--------Ugur----------Durica-----Ibanez
------------------Okay------------------
--------------Onazi--------------------
-----N`doye-------Ekici-------Castillo-----
-----------------Suk----------------------

Yedekler: Esteban, Yumlu(Akakpo), Akbas, Aytac, Bero, Yusuf, Muhammet

----------------------------------

Ilerleyen sürecte olusacak 11 bana göre $öyle..

-------------------Onur-----------------
Zeki----------Ugur-------Durica----Ibanez
------------------Onazi------------------
--------------Ekici---------------------
-----N`doye-------Bero------Castillo----
----------------Suk----------------------

HOPA'LI TS'Lİ
03.09.2016, 14:06
biz niye hazırlık maçı yapmıyoruz?
baktım ligin yarısı yapacak kesinlikle bizde yapmalıyız. ne kadar maç oynarsak o kadar takım alışır birbirine. maç gereksinimi en fazla olan takım biziz ligde..
Ben de bir hazırlık maçı bekliyordum açıkçası. Ne kadar maç o kadar erken alışma döneminin kısalması

ibrahim
03.09.2016, 14:44
Keşke Avni Akerde bi hazırlık maçı yapsaydılar. Hazır memleketteyken giderdik.

Gesendet von meinem HTC One_M8 mit Tapatalk

HOPA'LI TS'Lİ
03.09.2016, 17:28

Aynen. Niye boş geçiriyoruz 1 haftayı anlamıyorum.

jairzinho
03.09.2016, 17:52
Biraz pozisyon analizi yapalım o zaman. Stoper mevkiinde futbol oynayan birisi olarak son Antep maçında hem Zeki'nin hem de yediğimiz goldeki savunmamızın duruş analinizini yapmaya çalışacağım...

İlk olarak Zeki'yle başlamak istiyorum. G.Antep maçında, boş kaleye Antep'li oyuncunun kaçırdığı pozisyonu şimdi fotoğrafla birlikte detaylı olarak inceleyelim.

http://i.hizliresim.com/Y4bZgk.png (http://hizliresim.com/Y4bZgk)

Üstteki fotoğrafta göründüğü üzre Antep'li oyuncu şutunu çekmiş. Onur sıçramış, müdahale edememiş ve top direğe çarpıp oyun alanına geri dönmüş. Şu durumda pozisyonu birkaç saniye öncesinden sezmesi gereken isimlerin başına gelen birisi varsa o da Zeki'dir. Çünkü hem kendi mevkiindeki oyuncuyu boş bırakmış, hem de pozisyonu seyre dalmış.

Eğer bu tür pozisyonlarda seyre dalarsanız pozisyonun bitiş ihtimallerinden biri şudur; top direkten dönüp ya arka direkteki oyuncuya gider ki bu pozisyonlar çoğu zaman golle sonuçlanır, ya da Zeki'nin yanındaki oyuncuya gider.

Zeki'nin durması gereken yer aslında her iki oyuncunun da ortası. Ne kendi kanadındaki oyuncuyu boş bırakabilir ne de penaltı çizgisine yakın olan futbolcuyu.

He, burda bütün hata Zeki'nin mi ? Hayır tabii ki de. Onazi'nin Zeki'den önce pozisyona uyanıp hemen penaltı çizgisine yakın olan rakibin markajını yapması gerekirdi ancak görünen o ki Onazi de pozisyonu seyre dalıp kaçıranlar arasında. Durica durması gereken yerde, yukarıdaki oyuncuyu savunuyor. Uğur da Durica'nın önünde, mevkiisini gereksiz şekilde kaybetmiş ama bu vuruşun öncesinde topun orta olarak içeri gelmesini engelleyen oyuncu olmuştu. Yine de mevkiisini boş bırakmamalıydı. Bu pozisyonda bence başı Zeki ve Onazi'nin kademe hataları çekiyor.

Zeki ve Onazi'ye -5 puan buradan :)

Gelelim Orkan Çınar'dan gol yediğimiz pozisyona. Bu pozisyonu da tabii ki fotoğraflayarak ele alacağım.

http://i.hizliresim.com/kEvdQ7.png (http://hizliresim.com/kEvdQ7)

Bu pozisyonda top Muhammet'in ayağından sekmiş, Castillo topu elinde olmayan sebeplerden kontrolü altına alamamış ve Orkan topu almış ilerlemeye başlamış. 3 numaralı oyuncu, yani Güray bu pozisyonda halı sahada bile hakaret sayılacak o rezil çalımı yemiş ve sırtı rakibine dönük vaziyette. Üstelik Orkan'ın çalım atmak için hiçbir çabası yokken! Sadece dümdüz topu sürerek çalım atmış, kafası yerde ilerliyor.

Şimdi, fotoğraftaki 1. oyuncu Okay Yokuşlu. Pozsiyon itibariyle en iyi mevzilenmiş oyunculardan birisi Okay. Rakibi tam karşıdan görüyor, ayakta ve sağa doğru hem vücudunu hem de sağ bacağını atmış. Yani kendini Orkan'a hamle yapmak için tam olarak hazırlamış. Ama birden Okay dünyanın en basit, en etkisiz top çalma girişmlerinden birini gerçekleştiriyor. Anlamsız bir şekilde birden Orkan onun yanından geçerken sadece sağ bacağını Orkan'ın önüne atarak topu ondan almak istiyor.

Bir başka isim, yani 2 numaralı M.Demir de topu çok kötü kontrol ettikten sonra pozisyonun özellikle kendi hatasından oluştuğunun farkında ve bunu telafi etmek amaçlı Orkan'ın sırtına yapışıyor. Normal şartlarda henüz pozisyonun olgunluğu fotoğraftaki gibiyken sırtı dönük bir oyuncuya müdahale yapmak anlamsız olur çünkü ona yüzü dönük olan başka savunmacı arkadaşları olduğunu görüyor ve oradan çıkma ihtimali ona biraz zayıf geliyor.

Bu sırada 4 numaralı oyuncu Uğur Demirok, Orkan'ın gelişinden dolayı oradan bir tehlike çıkabileceğini düşünüyor ve (doğru hamle olmasına rağmen çevre denetimi yapmadan) mevkiisinden ayrılarak Orkan'ın topu sürdüğü yola doğru koşu yapıyor. Buraya kadar her şey tamam. Gelelim diğer fotoğrafımıza...

http://i.hizliresim.com/PQMJL5.png (http://hizliresim.com/PQMJL5)

Okay rakibinin peşini bırakmış. Neden ? Alt tarafı başarısız bir hamle girişmiydi ? Oyuncunun ilerlerdiğini gören bir savunma ağırlıklı oyuncunun o pozisyonu takipten çıkarması büyük bir mantıksızlıktır ve hatadır.

Her neyse, haydi Okay'ı geçelim ve M.Demir-Güray ikilisine gelelim. Pozisyonun gerçekleştiği kanat Güray'ın kanadı. Üstelik Güray inanılmaz amatör bir top çalma girişimiyle rakibinden çalımı yemiş. Bunlar yetmezmiş gibi de koşusunu yavaşlatmış ve pozisyon takibini bırakmış. M.Demir ise oyuncunun halen birkaç adım gerisinde ve sırtında. Ne kadar bu pozisyonda hamle şansı daha yüksek olan kişi Durica gibi görünse de durum hiç de öyle değil. Çünkü Durica'nın anlık bir sorumsuzluğu hem yer kaybına, hem Orkan'ın açısının genişlemesine hem de gol şansının artmasına sebep olur.

2 numarayla işaretlediğim Uğur ise hem siyahi forvet tehlikesine karşın hem de Orkan'ın halen topu sürmesine karşın pozisyonunu başka türlü almış. Pozisyon itibariyle en iyi yer alan 2 oyuncu Durica ve Uğur Demirok.

Bu pozisyonda yapılması gereken Orkan'ın ne pahasına olursa olsun orada yere indirilmesidir. Eğer topu almayı beceremiyorsanız ki bunu deneyen hiçbir oyuncu olmamış, daha fazla atağın olgunlaşmaması için oyuncuyu imkân bulduğunuz an yere indireceksiniz. Emin olun bu hiçbir şeyden daha tehlikeli değildir. 0-0 süren ve dakikanın 88'e ulaştığı bir maçta eğer kafanızı çalıştırıp o oyuncuyu yere indirmezseniz pozisyonun gole dönüşme olasılığını kabul etmişsiniz demektir.

Bu arada pozisyondan şu anda çok uzakta olmasına rağmen M.Ekici de rakibe odaklanmış halde ve soldan soldan yaklaşıyor :)

Gelelim 4. fotoğrafımıza...

http://i.hizliresim.com/MkJ3E2.png (http://hizliresim.com/MkJ3E2)

Son fotoğrafta gördüğünüz üre Orkan artık pozisyonunu iyice olgunlaştırmış, takibi zaten çoktan bırakmış olan Okay ve Güray pozisyondaki yerlerini kaybetmiş ve Orkan ayağını vuruş yapmak üzere germiş.

Ben tam vuruş için ayağını gerdiği anı yakalamışım ancak saliseler öncesinde Orkan halen topu 18 çizgisine paralel olarak sürüyordu. Pozisyonun başından beri aslında Orkan çok da hızlı yol almamasına rağmen M.Demir oyuncunun sırtından ayrılarak onu düşürmeyi, önüne geçmeyi veya dengesini bozmayı hiç denememiş. Aslında sadece koşmuş olarak görünmek için koşmuş.

Siyahi forvet çoktan ofsayta düşmüş, Uğur o tehlikenin geçtiğini görünce hemen Durica'nın yanında pozisyon almış ve Orkan'ı Durica-Uğur ikilisi kıskaca almış halde.

1 numaralı oyuncu olarak işaretlediğim Uğur'un bu pozisyondaki hatası, vücut ağırlığını sağ tarafa vermiş olmasıdır. Hatta ve hatta o andaki sağa yatışı yetmezmiş gibi Orkan şutu çektiği sırada bir kademe daha ileri-sağ yapıp iyice Orkan'a alan açıyor Uğur Demirok...

Soldan gelen, rakibe müdahale etmesine sadece bir iki adım kalmış Ekici ise tam Orkan şutu çekerken onu hem bozmak hem de topu engellemek yerine kendini adeta "stop" ettiriyor ve rakibi gram rahatsız etmeden şut çıkarmasına göz yumuyor. Pozisyonun başından beri aslında Orkan'ı müthiş savunmuş olan Durica da oyuncunun şut amasına geldiğini görüp üstüne atlamak yerine halen olduğu yerden savunarak anlık hatalardan birine imza atıyor.

Bu pozisyonda yapılması gerekeni ele alacak olursak, Uğur vücut ağırlığını ne pahasına olursa olsun sol tarafa vermeli çünkü Durica ile aralarındaki boşluktan topun geçmesini engellemeli. Durica Orkan'ı karşıdan savunmak yerine bir adım atarak hem müdahale şansını denemeli hem de fizik üstünlüğünü konuşturarak Orkan'ı saf dışı bırakmalı. Muhammet Demir başından beri sırtından takip ettiği oyuncunun o civarlarda bir tehlike yaratabileceğini sezmeli ve yere indirmeli veya ayağını uzatarak topa müdahaleyi denemeli. Ekici rakibe doğru koşarken kendini durdurmak yerine rakibin üstüne koşusunu devam ettirmeli ve onu kesinlikle bozmalı.

Baktığımız zaman, pozisyon boyunca maalesef bu hamlelerden hiçbirini göremedik ve doğal olarak devamında topu kalemizde gördük. Bu koordinasyonların şu anda gerçekleşmemesinin nedenini hem bazı futbolcuların yetersizliği olarak görüyorum hem de çok taze bir takım olmamızın getirdiği dezavantajlardan biri olarak görüyorum...

Şu anlık pozisyon tespitlerim bunlardan ibarettir. Sağlıcakla kalın...

4. foto da onur a bakıyorum.nedense pozisyon analizinde onurdan bahsetmemişsiniz.ani gelişen yada orkan aniden şut atmıyor.göstere göstere gelip şutunu atıyor.onur pozisyonu takip ediyor.gafil değil yani.top birisine çarpıp konturpi de de kalmıyor.ama mesafe en az 20 metre olmasına rağmen golü yiyor.açısıda gayet iyi.kalenin ortasında.

jairzinho
03.09.2016, 17:54

aynen. 1461 ile maç yapılabilirdi.hem gençler de görülürdü.yeni oyuncular keşfedilebilirdi. vs.

Berke6198
03.09.2016, 18:02
4. foto da onur a bakıyorum.nedense pozisyon analizinde onurdan bahsetmemişsiniz.ani gelişen yada orkan aniden şut atmıyor.göstere göstere gelip şutunu atıyor.onur pozisyonu takip ediyor.gafil değil yani.top birisine çarpıp konturpi de de kalmıyor.ama mesafe en az 20 metre olmasına rağmen golü yiyor.açısıda gayet iyi.kalenin ortasında.

Onur pozisyon boyunca hayli iyi yer tutmuş, o yüzden bahsetmedim :)

Ama bence de o golü yememesi gerekirdi, orası ayrı. Golü yemesinin sebebi durduğu noktanın üzerinde sıçraması oldu. Yani sağına doğru yeterli şekilde uzansa topu rahatlıkla bile yakalayabilirdi. Top iyi yere gitti tabii ama Onur olduğu yerde zıplayarak hata yaptı.

selcuk
03.09.2016, 18:31
cezaalani 16 metre oldugunu bilmeyen adamin yorumu

Alika87
03.09.2016, 19:06
cezaalani 16 metre oldugunu bilmeyen adamin yorumu

Ceza sahasının köşesinden kaleye 20m rahat var, hatta daha fazla. Hesapladım ve 23m çıktı.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/2e4a0db3d034c6c7444b3e2af1e5ffae.jpg

selcuk
03.09.2016, 19:14
Ceza sahasının köşesinden kaleye 20m rahat var, hatta daha fazla. Hesapladım ve 23m çıktı.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/2e4a0db3d034c6c7444b3e2af1e5ffae.jpg

kösenin konuylan alakasi ne ki?

Alika87
03.09.2016, 19:21
kösenin konuylan alakasi ne ki?

Orhan köşeden şutu cekmedimi? Konuşulan o mesafe değilmi?

selcuk
03.09.2016, 19:24
Orhan köşeden şutu cekmedimi? Konuşulan o mesafe değilmi?

http://i.hizliresim.com/MkJ3E2.png

Alika87
03.09.2016, 19:37
http://i.hizliresim.com/MkJ3E2.png

Benim aklımda özet vardı ve sanki şut daha köşeden çekilmiş gibi hatırlıyordum.

Top uzun köşeye gitti, o yüzden mesafe 20m olabilir.

selcuk
03.09.2016, 19:49
Benim aklımda özet vardı ve sanki şut daha köşeden çekilmiş gibi hatırlıyordum.

Top uzun köşeye gitti, o yüzden mesafe 20m olabilir.

ali topun yolunuda mi hesapliyacagiz?

adam 17 metreden vuruyor, onur kisayi kapatiyor, top 2 stoperin icinden uzak köseye gidiyor

benzer posizyonda kurtarilmis bir pozisyon gösteremez kimse, goygoyculuktan baska bisey degil burada yapilan

zaten sehitlerimiz yüzünden sinirden delircem, birde bu konuya girmeyelim

İsmail05
03.09.2016, 19:52
20 metreden fazla orası yaklaşık 21 metre gibi.

Şanlı SanMarino
03.09.2016, 20:36
Mutlak yenilgi görünüyor,

Fakat galibiyet olursa Antep maçındaki puan kaybı telafi edilir. Osmanlı ilk 6'nın ciddi adaylarından biri.

Diğer takımların iki katı hazırlanmamız gereken bir mücadele.

Alika87
03.09.2016, 21:02
ali topun yolunuda mi hesapliyacagiz?

adam 17 metreden vuruyor, onur kisayi kapatiyor, top 2 stoperin icinden uzak köseye gidiyor

benzer posizyonda kurtarilmis bir pozisyon gösteremez kimse, goygoyculuktan baska bisey degil burada yapilan

zaten sehitlerimiz yüzünden sinirden delircem, birde bu konuya girmeyelim

O topu çıkarmak cok zordu zaten ve Onur'un hatası asla söylenilmez. Mesafe ama yinede 20 m :D

artvints
03.09.2016, 21:03
O topu çıkarmak cok zordu zaten ve Onur'un hatası asla söylenilmez. Mesafe ama yinede 20 m :D

adım atarak atlasa çıkarırdı :D

selcuk
03.09.2016, 21:03

sen diyorsan vardir

Alika87
03.09.2016, 21:10
sen diyorsan vardir

Şaka yapıyorum, ciddiye alma :D

Alika87
03.09.2016, 21:12
adım atarak atlasa çıkarırdı :D

Çıkarabilirdi, ama top kaleye gelmeden sekiyor ve direk direğin yanından kaleye gidiyor. Yani zor bir top ve göründüğü kadar kolay değil çıkarması.

cyberentalpi
03.09.2016, 21:24
O pozisyonu çoğu kaleci yerdi ama zaten onu yemezsen sen macın adamı olursun. Önündeki dörtlüde takımda nasıl olsa kalecimiz yemez modunda rahatlar.,

Osmanlı Paşa ve Antep değil. Kabul edelim ki şu an bizden iyi takım. Yenebiliriz ama Ersun Hoca ya asıl bu macta iyi iş dusuyor. Bazı takımlar vardır yenersen iyi olur ama en azından yenilmezsin. Öyle bir mac iste. Zor işimiz. Konrta yemememiz gerekiyor

Uğur Kalyoncu
03.09.2016, 21:25
Cok önemli mac kazanirsak Antep maci telafi olur bir ivme kazaniriz..

selcuk
03.09.2016, 21:35
Şaka yapıyorum, ciddiye alma :D

vallahi ciddiye almiyorum
alsam auto cad la cizerdim pozisyonu ;)
laz inati...

A.Ali Karanis
03.09.2016, 21:47
Antep maçını kazanmış olsak bu maçtan puan bırakmaya toleranslı bakabilirdim ancak hem takımın keyfi açısından hem Avrupa hedefi için bu maç önemli.Kesin kazanmalıyız zor da olsa.1-0 olsun bizim olsun maçı.

Alika87
03.09.2016, 21:51
laz inati...

Bende Satz des Pythagoras kullanarak hesapladım mesafeyi. Varmı bunun ötesi? :D

EMİR
03.09.2016, 22:20
laz inati...

"AutoCAD" Yazılımını bilmeyen adamın yorumu....

Makara amaçlıdır :)

Yukarıya gönderme...

sasort
03.09.2016, 22:44
arkadaşlar sağ bek için alternatif sizce kim olabilir

akakpo aytaç güray

asıl soru bu ersun sağ açıkta ndoyeyi oynatırmmı

bu hafta ersundan süpriz bekliyorum

batuhanTs
03.09.2016, 22:48
Osmanli soyleymis boyleymis geciceksin gelip catir catir yeneceksin bu kadar basit fazla buyutmeye gerek yok kaybedersek kaza kursunu sayarim

Berke6198
03.09.2016, 23:20
Osmanlı 2 haftadır galip gelemiyor..

Bi de işin bu boyutu var.