PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : STSL 3.Hafta l Trabzonspor 0-2 Osmanlýspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

ilyskm
12.09.2016, 06:53
Allahtan Scout ekibimiz var olmasaydý ne yapardýk?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ilyskm
12.09.2016, 06:55
Osmanlý'nýn siyahi oyuncularýna bakýyorum adamlarda gram yað yok Ýngiliz atý gibi koþuyorlar bizim aldýklarýmýz sütçü beygiri gibi yere sürünerek koþuyorlar.

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 08:09
Okay topu kaptirabilir de 40-50 m mesafede onu niye durduramazlar? Uður Demirok niye düþürmez? Þikebahçe bile yenilmesine raðmen net pozisyonlar yakalýyor. Biz sahamýzda farktan kurtuluyoruz. Pozisyonumuz yok. Dünkü futbol beni karamsarlýða itti. Bayramý yaþayamýyorum.

SM-J700F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 08:13
sevgili forum.

takýmýn mevcut durumunu ,
geleceðini ve nereye doðru gittiðini,
hepimiz çok iyi görüyoruz.

evet .
Pozitif enerjiye inanýrým.
sinerjinin bizi bir yerlere getireceðine ,
ayaða kaldýrabileceðine inancým her zaman var .

ancak
benim bünye artýk error veriyor.
bazý þeyleri kaldýrmak , göðüs germek ,
yýllardýr sýkýntýyla boðuþmak ve
devamlý patinaj yapmak
bana artýk çok kötü koyuyor.

sevdiðinin günden güne eridiðini görmek,
rüzgar nereden eserse oraya savrulan bir teknede yol almak,
devamlý bir kargaþa ortamýnda yaþamak ve buna maruz kalmak,
en önemlisi de
heyecanýný yitiren bir takým görmek
beni derinden üzüyor.

evet.
takýmýmý çok seviyorum ama
saðlýðýmdan olmak istemiyorum.
iki günlük dünyada artýk kaliteli bir hayat yaþamak istiyorum.

buralara artýk girmeden ,
çok sevdiðim takýmýmý (eðer becerebilirsem)
hayatýmýn merkezinden çýkararak
takýmýmý gönülden sevmeye devam edeceðim.

eðer böyle bir kararý almazsam
iyi biliyorum ki
bu maç sonuçlarý ve takým stresi
beni sevdiklerimden erken koparacak.

eskiþehir'li Mustafa Çelik kardeþim !!!

saðlýk yönünden
senin durumuna düþmemek adýna ,
sevdiklerimi üzmemek adýna ,
burada takýmý kendine dert yapan arkadaþlar adýna,

benim açýmdan
biraz mola , biraz nefes ,
biraz dinlenmekte fayda var.

herkesten Allah razý olsun.

UMARIM BAÞARIRIZ.
Benim psikolojim de çok bozuldu. Ben de bu gidiþle takýmý uzaktan seveceðim. Ama birkaç maç daha beklemeyi düþünüyorum. Tamamen ümitsiz degilim. Bereketli futbol tarlasýndan mahsulü bir türlü alamayan bir kulüp haline nasýl geldik böyle?

DNA-TS
12.09.2016, 08:35
Bayram arefesinde yüzümüzü güldürseydiler iyi olacaktý.
Trabzonspor için baþarýsýz geçen sezonlar týpký dershanelerin yapmýþ olduðu deneme sýnavlarýndan sonra verilen cevap anahtarlý grafikler gibiydi. hangi soruyu yanlýþ yaptýn yaptýðýn yanlýþ hangi konuya ait falan hepsi yazýyor ya onun gibi.
aslýnda yapmamýz gereken oydu yanlýþlarýmýz eksiklerimiz gözümüze sokar gibi her hafta sýrýtýyordu aradan yeni yapýlanma yeni düzen olacak diye bekledik þimdiye kadar sadece ekonomik reform paketini olumlu buluyoruz ne oyun ne taktik olarak birþey yok.
daha erken kaybedilmiþ birþey yok ama maç izlemek artýk eziyet oldu zevk alamýyorum geçen sene son maçlarý izlememiþtim yeni sezona bir umutla baþladým ama skoru geçtim oyun olarakta birþey görememek üzüyor.bu zeminde oyun mu oynanýr onun payý var diyen çýkar mý acaba.
onur un kurtardýðý hatýrladýðým 4 pozisyon var. bizim kaçýrdýðýmýz var mý?
castillo birþeyler yapmaya çalýþýyor ama nafile.
iyi bayramlar.

Travelair
12.09.2016, 09:18
Herkesin bayramýný kutlarým

Bazý konularda boþa kürek çekiyoruz. Aman mücadele etti, aman iyi çocuk, aman 40 yýlýn baþýnda gol attý, aman 40 yýlýn baþýnda pas attý diye diye kendimizi kandýrýyoruz. Kötü futbolcuyla iyi futbol olmaz. Zemin herkese kötü zemin. Bizim meselemiz futbolcularýmýzýn kötü olmasý. Zirve takýmýna elit futbolcu seçebilirsiniz. Futbolcularýnýz seçmece olmazsa zirve takýmý olamazsýnýz. Yorumlarý okuyorum da; hiç olmazsa mücadele etti, elinden geleni yaptý destek verelim köstek olmayalým gibi kusura bakmayýn bilgiye dayanmayan, boþ yorumlar yapýlmýþ. Umarým kulübe akýlý geri getirebiliriz. Sen kötü futbolcularý takýmda tut, iyi sonuç bekle, eleþtirenleri suçla. Güçsüz yine güçsüz, aðýr yine aðýr, þiþko yine þiþko, akýlsýz yine akýlsýz. Bunlar seçmece deðil, düzelecekleri de yok.

ccd6167
12.09.2016, 09:29
Yýllardýr söylüyorum. Bizim derdimiz transfer deðil yada yönetim de deðil. Bizim derdimiz sistemin olmamasý. Ersun hoca bunu 2. Ve 3. Denemelerinde yine yapamadý. Bu kafayla devam ederse yapamayacakta. Oynattýðý sistem için kaliteli hücum oyuncularý lazým. Bu kadro da yapamaz onu.

Ayný durum liverpool için de vardý. Napýyor klopp? Topu rakibe veriyor oyunu bozuyor oyunu kurmuyor. Bizde de tam tersi. Bu takým oyun kurmaz kuramaz öyle bi gücü yok ama çok iyi oyun bozar.

biz büyük maçlarda çok iyi futbol oynayacaðýz çünkü oyunu bozan olacaz ama anadolu takýmlarýna karþý bu sistem baþarýlý olmaz

Fatih Öztürk
12.09.2016, 09:36
Herkesin bayramýný kutlarým

Bazý konularda boþa kürek çekiyoruz. Aman mücadele etti, aman iyi çocuk, aman 40 yýlýn baþýnda gol attý, aman 40 yýlýn baþýnda pas attý diye diye kendimizi kandýrýyoruz. Kötü futbolcuyla iyi futbol olmaz. Zemin herkese kötü zemin. Bizim meselemiz futbolcularýmýzýn kötü olmasý. Zirve takýmýna elit futbolcu seçebilirsiniz. Futbolcularýnýz seçmece olmazsa zirve takýmý olamazsýnýz. Yorumlarý okuyorum da; hiç olmazsa mücadele etti, elinden geleni yaptý destek verelim köstek olmayalým gibi kusura bakmayýn bilgiye dayanmayan, boþ yorumlar yapýlmýþ. Umarým kulübe akýlý geri getirebiliriz. Sen kötü futbolcularý takýmda tut, iyi sonuç bekle, eleþtirenleri suçla. Güçsüz yine güçsüz, aðýr yine aðýr, þiþko yine þiþko, akýlsýz yine akýlsýz. Bunlar seçmece deðil, düzelecekleri de yok.

Iyi bayramlar hocam,tesbitleriniz yerinde.

sasone
12.09.2016, 09:54
Bayram sabahý gelip buraya yazýyoruz,derde bak,öncelikle camiamýzýn bayramýný tebrik ederim.

Sorun belli Uður aðýr,Mustafa aðýr,Aytaç aðýr,Okay yorgun belki ve hala olmasý gereken tecrübeden uzak.
Ekici ne kokar ne bulaþýr,Onazi'nin de ayaðýna hakim bir görüntüsü yok.Güray da beklenin altýnda,Yusuf beyin olarak bu kadar,Suk bu maçtaki görüntüsü ile korkuttu,Castillo çabalýyor ama son harekette batýrýyor.
Durica ve biraz da Onur dýþýnda sahaya galibiyet için gerekli yeteneði koyamýyoruz.

Kadro yapmak,burada þu kadro oynasýn demek haddimize deðil ama Akbaþ,Ibanez,Bero ve Ramil her türlü daha faydalý olur.Sahadakilerden daha zekiler bence,bu bile artý bir þey.

Gurpas
12.09.2016, 10:07
Arkadaþlar iyi olacak ben inanýyorum olacak...

7can61
12.09.2016, 10:10
Durica tek baþýna yetmiyor, bir stoper daha gerek. Yumlu ve uður gerçekten çok yetersiz.

Santrafor Suk denilen arkadaþa bir anlam veremiyorum. 1 kendine 1 de kiralama bedeli 2 milyon euro ödenen adam bu kadar kötü çýkmamalýydý. Jankoyu hatýrlatýyor bana. Sanýrým bu arkadaþ gol atamadan gidecek bu sene.

Yumluyu açýk oynatarak yönetime subliminal mesaj veren ersun da çok kötü bir maç çýkardý.

Saha zeminine gerekli bakýmý yapmayan yönetim hala akýllanmadý, kulübü þirket mantýðýyla yönetmeye çalýþýyorlar.

Böyle giderse ekonomik baþarýlarý kimse görmez iki maç sonra yönetim istifa seslerini duymaya baþlarýz.

Oruç
12.09.2016, 10:13
Durica, Uður, Yumlu ya da Akbaþ hepsi aðýr. Bir tane hýzlý stoper olmadýkça daha çok bu 4'üne söveceðiz.

alper*
12.09.2016, 10:20
Kimse bize, „6-7 tane futbolcu alacaðýz ve geçen sezonun son iki maçýnda 13 gol yiyip gol atamamýþ olan takým tüm rakiplerine 3’er 5’er gol atacak“ diye bir söz vermedi.

Bize durumu tüm açýklýðý ile izah ettiler; reçeteyi sundular. Biz de kabul ettik, öyle deðil mi?

Travelair
12.09.2016, 10:27
Baþkan ne diyordu? Bahçývaný deðiþtirmek istiyoruz, 2 bakan devreye giriyor. Bahçývanýn bu forsunun olduðu yerde futbolcunun olmaz mý? Hami'nin geliþi? Peki bu yanlýþlarýn arasýnda doðru yolu nasýl bulacaðýz?

Defansta Durica Trabzonspor kadrosunda yer alabilir, bir de Onur. Orta sahada Onazi yer alýr ama su koy vermek üzere olabilir. Mehmet laylaylom oynuyor, iþini ciddiye almazsa gitsin, baþka orta saha yok, Bero'yu daha göremedik. Forvette Suk olursa o da kiralýk. Kanatlarda Castillo'nun da makina gibi iþleyen bir takýma ihtiyacý var. Kaç kiþi saydým? Bunlarýn dýþýndaki isimler Trabzonspor'a yakýþmýyor. Neden böyle diyorum, çünkü Trabzonspor zirve kulübüdür. Futbolcularý da ona göre olmalýdýr. Olmazsa zirve kulübü olamazsýnýz, olamazsanýz yaþayamazsýnýz, çünkü taraftar zirveden baþka bir þey kabul etmez. Bu da onlarca sorun baþýnýza açar. Bunu sabýrla örtmeniz mümkün olmaz, çünkü manzara bellidir, deðiþmez

tonya55
12.09.2016, 10:48
Yahu niye devre arasý bir oyuncu kiralamamýz çok zor !!!

Nasýl bir mantalite seninkisi , iþin gücün çok zor olmaz vs.

Adam kulübünden yeterince sanþ bulamyodur gelir kiralýk , Premier ligde kadro geniþliklerine bir bak istersen.
renkdasým kiralýk alýnýr dedim bonservisiyle almak zor dedim yanlýs anladýn.

Mert Oðuzlu61
12.09.2016, 10:51
Yumlu nun indirdiði topu Suk 2 metreden boþ kaleye zýmbalamak yerine ayaklarýnýn altýndan kaçýrdý, maç orada gitti... Bize gelen niye böyle oluyor, milletin adamý affetmiyor bizimkiler cömertçe harcýyor. Gol atamazsan maç kazanamazsýn. Castillo soldan saðdan bireysel çabayla top getiriyor ceza sahasýnda bir tane adam yok yada defansýn arkasýnda top seker de gol atarým diye uyuþuk uyuþuk bekliyorlar.

Antep maçý ve bu maç... Kaçýrýlmayacak fýrsatlar bulduk, atamadýk sonuç ortada. Ýþte ben bu yüzden defansý sallayýn, ofansif oyuncu alýn þu takýma sað açýk alýn diye yýrtýndým. Takým içi formüller üretemezsek gol sorunu çekeceðiz, defans zaten aksýyor. Yani dengeli deðiliz, biri iyi biri kötü olsa tamam ama ikisi de kötü.

pazarkapýlý
12.09.2016, 10:56
mustafa hocayý dinlemek yeter trabzonspor için....
baskan yönetim ve taraftar hakkýnda soyledikleri, trabzonsporu calýstýrmayacagýný vs vs....
mustafa hoca, tolunay hoca ve bircok isim eminim ayný fikirdeler....
mustafa hoca, dinlemek, ders cýkarmak, tolerans hepsi artýk bir tepside, bu sekilde analiz olursa daha saðlýklý olur kanaatindeyim....

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 11:01
Arkadaþlar iyi olacak ben inanýyorum olacak...
Ah bi de biz inanabilsek

ucurum
12.09.2016, 11:19
Neye inanmak istiyorsunuz?
Þampiyonluða mý?
Eze eze top oynamaya mý?

LÜTFEN

Sene sonuna doðru takým olmuþ bir ekip ve 62 puan hedefti ve ben inanýyorum olacak.

Çok büyük umutlar büyük hayal kýrýklýklarý doðurur.

Bizim takýmýmýz þampiyonluðun deðil iyi takým olmanýn yolunda.

Biraz sakin ol üç maçta hele ki "ilk" üç maçta karamsarlýða düþmeyin, her þey daha iyi olacak.

Sevgiler...

BlackPanther
12.09.2016, 11:25
Bayramýmýz mübarek olsun.

Birde scout ekibinin ve bu scout ekibini kuran Baþkanýn bayramýný özellikle kutlarým. Nice Jun Suklara.

artvints
12.09.2016, 11:36
Þampiyonluða mý?
Eze eze top oynamaya mý?

LÜTFEN

Sene sonuna doðru takým olmuþ bir ekip ve 62 puan hedefti ve ben inanýyorum olacak.

Biraz sakin ol üç maçta hele ki "ilk" üç maçta karamsarlýða düþmeyin, her þey daha iyi olacak.

Sevgiler...

Taraftari takmaya gerek yok, sabir falan dedikce daha da agresiflesiyorlar zaten. Yenilgiye verdikleri tepkiyi degistiremez kimse. Cok fazla ilgilenmeyip onumuzdeki secimlere kadar eksiksiz bir takim yapmaya odaklansinlar.butun sarsintilara direnip istikrari korusunlar.o secimi atlatirsak onumuz acik. Taraftarin isyanlari olur cok onemli degil. Bazi kesimler ikinci haftadan ilk yenilgiden baslamislardi konusmaya cunku klup ellerinden kayiyor, buna olanca gucleri ile direnecekler her firsati degerlendirecekler.yonetim sabretsin yeterli bizim icin.

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 12:03
Þampiyonluða mý?
Eze eze top oynamaya mý?

LÜTFEN

Sevgiler...
Þampiyonluk beklemek hayalcilik olur. Bizim istediðimiz sahada yüreðiyle oynayan, son ana kadar mücadele eden bir takim izlemek. Kendi sahanda bu kadar acizlik olur mu? Ayrýca iki haftadýr kopya gibi goller yiyoruz. Yenilmenin de bir onuru vardýr. ONUR olmasa fark yerdik. Dünkü maçta en son eleþtirilecek adam gibi oyuncu Onur Recep Kivrak'tir. Umarým sýkýntýmýn sebebine çoðu taraftar katýlacaktýr.

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 12:09
Ersun Yanal maçtan sonra: Taraftarsýz bu iþin tadý yok. TS taraftarýyla güzel diyor. Muhabirin sorduðu soruya baķin: Hocam ne kadar direnç gösterebileceksiniz? Hoca da çok kýzdý haklý olarak. Yerel medya nin bu sorularýnda art niyet var. Inþallah Alanya ve Konya maçlarýný kazaniriz da pusuda baþarýsýzlýk bekleyen yerel Ýrlandalýlar çenesini kapatýr.

BlackPanther
12.09.2016, 12:13
Ersun Yanal maçtan sonra: Taraftarsýz bu iþin tadý yok. TS taraftarýyla güzel diyor. Muhabirin sorduðu soruya baķin: Hocam ne kadar direnç gösterebileceksiniz? Hoca da çok kýzdý haklý olarak. Yerel medya nin bu sorularýnda art niyet var. Inþallah Alanya ve Konya maçlarýný kazaniriz da pusuda baþarýsýzlýk bekleyen yerel Ýrlandalýlar çenesini kapatýr.

Renkdaþ bu takýmla çok zor. Alanya ve Konya bu takýmý jun suk yapar.

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 12:16
Renkdaþ bu takýmla çok zor. Alanya ve Konya bu takýmý jun suk yapar.

Dünkü futboldan sonra Alanya'yi bile yeneriz diyemiyorum. Koskoca efsaneyi bu hale getirenlerin ve bize bu sýkýntýlarý yaþatanlarýn (Baþkanlar, TD'ler, Futbolcular) Allah cezasýný versin.

Murat Keçeci
12.09.2016, 12:17
Osmanlispor bizi kendi sahamizda net bir skorla yenerek þunu gosterdi.Þuan biz sizden daha iyi bir takimiz bizim hedefimiz ilk 5 sizde bu hedeflerden gerçekçi olarak bahsetmek istiyorsaniz bizden daha iyi olmalisiniz.Ben bir taraftar olarak bu mesaji aldim futbolcu kardeslerimizde gereken mesaji almýþtýr umarim.

Takimda görülen en büyük problem pas kalitesinin çok düþük oluþu ve futbolcularin verilen görevleri yapmada algýlama eksikliði.Oynanmaya calisilan sistem oyuncu kapasitesini aþmýþ olabilir daha basit bir düzene gecmemiz gerekebilir.

Öncelikle sistemi 4-1-4-1 e döndürüp pas baglantisini ve takim oyununu bozan oyunculari yedeðe çekebiliriz. Solbek ve sað beki mecburen defansi zayif fakat pas konusunda tekniði olan ibanez ve zekiyle idare etmeliyiz.Defansin önüne ise hantal aðýr okay yerine ona göre daha çevik daha çabuk oynama ihtimali olan onaziyi yerlestirebiliriz.onlarin onundeki 4luyu ise solda castillo saðda ise takim oyununu ve pas baglantisini bozan yusufu kenara çekip ona göre daha takim oyuncusu görüntüsü veren Güray i koyabiliriz.Onazinin önünde ise bero ve ekiciyle oynayabiliriz.forvette ise yine junu kullanabiliriz. Onazinin yedeði okay, beronun yedeði yusuf yazici, ekicinin yedeði de Abdülkadir olarak tutup ilk onbirin hakkini veremeyen olursa çekinmeden bunlarla degisebiliriz.Kagit üzerinde yumuþak bir takim gorunsede pas kalitesini baþka þekilde arttirma ihtimalimiz yok ve herkesin rüyasina girene kadar pas idmanlari yapmamiz gerekiyor al-ver boþa kaç ve tek oyna bu mantalitenin yerleþmesi gerekiyor.
Ve mümkünse en tez zamanda bunlara baþlanmalýdýr mümkünse þimdi.

Koþu mesafeleri her futbolcu teker teker 11-12 km yi bulana kadar kapasitelerini zorlamalidir ve mac basi pas ortalamasi 400 un altýna dusmemelidir.Ilk 5 te olmak istiyorsak bunlar þart.

Ve bütün bunlari zamanin bizim için ne kadar deðerli olduðu bilinci içinde yapilmalidir.
Eksik kalan bölgeler için ise þuan yapilacak biþey yok kötünün iyilerini bulup kullanmaktan baska.

Yerel basina bir cift söz söylemek gerekirse o kadar saçma sorular soruyolar ki QI testine girip zeka seviyeleri nedir diye bakmak lazim.

ilyskm
12.09.2016, 12:33
Takým her gün her saniye ortada sýçan oynamasý gerekiyor, pas trafiði çok önemli, Osmanlý'nýn özellikle taç çizgisi kenarýnda yaptýðý 2 ye 1 leri Ersun hoca takýma ders niteliðinde çalýþtýrmalý...

Ýsmail Sezgin
12.09.2016, 12:47
Osmanlý bizi ezmedi bence. Bizde pozisyon bulduk atamadýk. Gaziantep maçýda öyleydi. Zaman gelir biz golleri atmaya baþlarýz.

Tayfun Aydýn
12.09.2016, 12:58
Güray denilen futbol fukarasý sol bek oynayacak Ýbanez neden alýndý. Ýbanez bundan kötüyse o neden alýndý. Sað bek M.Yumlu:)))))))

Futbolcu kendini belli eder arkadaþ bu Suk dan bie santrofor falan olmaz. Önündeki topa vuramayan adamdan topçu olmaz.

Onazi bir hafta oynadý þimdi yok.

M.Ekici saha topçuya benzeyen tek adamdý.

ve Onur. Kardeþim Allah aþýkýna form tut yoksa küme düþecez bu sene. Ýlk golü de bildiðimiz Onur çýkarýrdý. Fark açýlmadýysa Onur sayesindedir.

Para yok eyvallah. Allah aþkýna Sadri Þener de sýfýrdan kadro kurdu M.Usta da.

munzevil
12.09.2016, 13:09
erdal hoþ aðabeyin dediði gibi takýmý ersun hoca hazýrlasýn fakat sahaya taktisyen biri çýkarsýn takýmý
saðbek mustafa,önünde yusuf breh breh

Fatih Öztürk
12.09.2016, 13:15
Pas at pas.
Bol pas,sürekli pas.
Ayaða oyna, çabuk düþün sürekli yerden ve hýzlý oyna.

Trabzonspor ne oynuyor?
Haftaya Alanyaspor ya da ligin 16.haftasý ayný oyuncu kadrosuyla ne oynayacak bugünden farký ne olacak?

alper*
12.09.2016, 13:23
Deðerli arkadaþlar,
Bugün hemen herkesin imrendiði Atiker Konyaspor ve Aykut Kocaman örneðinde ilk dönemlere bakacak olursak:

Ýlk 15 maç içerisinde 8 maðlubiyet, 5 galibiyet, 2 de beraberlik var. Atýlan 21 gole karþýlýk 25 golü kalelerinde görmüþler. Bu 21 golün 7'si Cizrespor'a atýlmýþ. Ayný Cizrespor'a 2-0'lýk maðlubiyetleri var bu 15 maçlýk dönemde.

Bu 15 maç içerisinde peþ peþe 3 maçlýk bir dönem var ki; 12 gol yenilip gol atýlamamýþ. Bu dönemde 2 tane 5-0'lýk maðlubiyet var. Biri Galatasaray biri de Gençlerbirliði.

Bu 15 maçlýk dönemde hiç galibiyet olmayan 4 yenilgili 5 haftalýk bir dönem var. O zaman Aykut Kocaman'ýn görevine son verilseydi; bir süre sonra karþýlaþacaðýmýz ama galibiyetten belki pek azýmýzýn emin olduðu Atiker Konyaspor gibi bir takým belki hiç oluþmayacaktý. (Maç bilgileri vs. internette var, dileyen herkes bakabilir.)

Belki o kelimeyi duymaktan yorulduk ama gerçekten sabýr.

ucurum
12.09.2016, 13:26
Maçýn teknik analizini yapmaya baþlayabiliriz.

Öncelikle taktiðimiz 3 - 1 - 4 - 1 - 1 idi. Castillo serbest oynadý. Keþke çift forvet oynasaydýk.

Maçtan önce ayný diziliþ için dedim ki, 3142 ile 3151 arasýnda çok fark.

Nasýl yani. Siz tek forvet ile oynayýnca, rakibin bekleri ileri çýkmakta zorlanmaz. Çift forvette ise korkak kalabilir. Kalmasa da pozisyon zenginliði yaratma fýrsatýnýz olur. Diðer 2 maçta defans oyun kuruyordu bizde. Durica Uður ve Okay. Bunu yaparken, rakip kanat ve ortasahamýzý kapatýrken pres uygulayamýyordu. Taktiðe bayýlmýþtým. açýkçasý 433 görünümlü 253 gibi oynuyorduk. Þimdi ise Sadece 2 kiþi hücumda, 3 çakýlý defans ile oynadýðýmýzdan, Osmanlýspor bizim cezasahasý önünde 3 kiþiyle 4 kiþiyle bazen 5 kiþiyle baský kurdu. Ortasahamýz da yakýnlaþtýðýnda bu sayý 6yý buldu ki bu yüzdendir Onazi ve Mehmet en kötü futbolu oynadýlar. Daha doðrusu top oynayamadýlar ki.

Ersun Hocanýn 433 görünümlü 343ü bu maç için çok ideal bir diziliþti. Osmanlýspor defansif zaaflarý olandan çok Hücum gücü kuvvetli bir takýmdý. Ersun Hoca'nýn 3lü defansý daha iyi hücum yapmak adýna bir hamle deðildi. Gözler yanýlmasýn 3lü defans Osmanlýspor'dan çekindiði için kurulmuþ bir düzendi. Bunu kimse görmek istemiyor. Bizim takým önceki maçlarda hücumda neredeyse 2li defans yapýyordu. Okay araya giriyordu bekler foraydý...

Ýkinci yarý tabi gole ihtiyaç olunca eski taktiðe geri dönüldü?!?! Çünkü bizim orjinal taktiðimiz daha ofansif bir taktik. Takýmýmýz da oynamaya daha alýþýk. Yalnýz Yumlu'nun bek oynayýp hücumda bu kadar topla buluþmasý çok enteresan günlerin habercisidir benim açýmdan. Çünkü Ersun'un orjinal sisteminde kanadýn önündeki adamlar forvete kayarken, bekler hücuma orta yapmak için çýkýyordu. Yumlu ise forveti 5ler bir nitelikte beklik yaptý! Zeki'den zaten beklemiyorum da ne Ibanez ne de Güray'ýn asla yapmak istemediði bir þey... Yani Yumlu deli cesaretiyle oynadý ki gole en yaklaþtýðýmýz anlardý bunlar, Bi þutu Meslek Lisesine gitti, kafa pasýna da Suk dokunamadý...

Alanya maçýna orjinal taktik ile çýkacaðýz. Suk ve Mami için þunu söylemek istiyorum, çok farklý özellikleri var gibi dursalar da ikisi de ayný etkiye sebebiyet veriyorlar. Suk daha bir pivot tarzý oyun oynarken Mami daha hareketli... Suk iyi oyuncu ama ben hala iddia ediyorum Mami TS'nin fotveti olmalýdýr.

Okay formunun zirvesinde ve milli takýma da seçildi. Çok da iyi bir oyuncu. Ve muhtemelen bu sene en fazla süre alan oyuncu olacak. Ama ben arkada Okay önünde Onazi Mehmet ile oynamam :D. Onazi arkada önlerinde Bero Mehmet ile oynarým... Bero çok fazla ceza sahasýna giriyor ve çok koþuyor. Onazi topla iyi olsa da çok az topla buluþuyor ve Bero kadar aktif hücuma katýlmýyor.

Kanatlarýn forveti 3lediði bu sistemde Ibanez'in neden oynamadýðý en büyük soru iþareti... Güray için iyi olduðunu söyleyenler var. Bende mi sýkýntý var anlamýyorum hem çok yavaþ hem de çok etkisiz geliyor bana, defansta da Ibanez'e oranla çok büyük bir fark yaratacaðý yok. Aytýca gelmiþ geçmiþ en iyi gitar markalarýndan biri yani Gibson da yok ki yerine oynasýn!

Bu arada Onur, þaka maka deðil, sen bizim her þeyimizsin ya...

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 13:36
Maçýn teknik analizini yapmaya baþlayabiliriz.

Öncelikle taktiðimiz 3 - 1 - 4 - 1 - 1 idi. Castillo serbest oynadý. Keþke çift forvet oynasaydýk.

Maçtan önce ayný diziliþ için dedim ki, 3142 ile 3151 arasýnda çok fark.

Nasýl yani. Siz tek forvet ile oynayýnca, rakibin bekleri ileri çýkmakta zorlanmaz. Çift forvette ise korkak kalabilir. Kalmasa da pozisyon zenginliði yaratma fýrsatýnýz olur. Diðer 2 maçta defans oyun kuruyordu bizde. Durica Uður ve Okay. Bunu yaparken, rakip kanat ve ortasahamýzý kapatýrken pres uygulayamýyordu. Taktiðe bayýlmýþtým. açýkçasý 433 görünümlü 253 gibi oynuyorduk. Þimdi ise Sadece 2 kiþi hücumda, 3 çakýlý defans ile oynadýðýmýzdan, Osmanlýspor bizim cezasahasý önünde 3 kiþiyle 4 kiþiyle bazen 5 kiþiyle baský kurdu. Ortasahamýz da yakýnlaþtýðýnda bu sayý 6yý buldu ki bu yüzdendir Onazi ve Mehmet en kötü futbolu oynadýlar. Daha doðrusu top oynayamadýlar ki.

Ersun Hocanýn 433 görünümlü 343ü bu maç için çok ideal bir diziliþti. Osmanlýspor defansif zaaflarý olandan çok Hücum gücü kuvvetli bir takýmdý. Ersun Hoca'nýn 3lü defansý daha iyi hücum yapmak adýna bir hamle deðildi. Gözler yanýlmasýn 3lü defans Osmanlýspor'dan çekindiði için kurulmuþ bir düzendi. Bunu kimse görmek istemiyor. Bizim takým önceki maçlarda hücumda neredeyse 2li defans yapýyordu. Okay araya giriyordu bekler foraydý...

Ýkinci yarý tabi gole ihtiyaç olunca eski taktiðe geri dönüldü?!?! Çünkü bizim orjinal taktiðimiz daha ofansif bir taktik. Takýmýmýz da oynamaya daha alýþýk. Yalnýz Yumlu'nun bek oynayýp hücumda bu kadar topla buluþmasý çok enteresan günlerin habercisidir benim açýmdan. Çünkü Ersun'un orjinal sisteminde kanadýn önündeki adamlar forvete kayarken, bekler hücuma orta yapmak için çýkýyordu. Yumlu ise forveti 5ler bir nitelikte beklik yaptý! Zeki'den zaten beklemiyorum da ne Ibanez ne de Güray'ýn asla yapmak istemediði bir þey... Yani Yumlu deli cesaretiyle oynadý ki gole en yaklaþtýðýmýz anlardý bunlar, Bi þutu Meslek Lisesine gitti, kafa pasýna da Suk dokunamadý...

Alanya maçýna orjinal taktik ile çýkacaðýz. Suk ve Mami için þunu söylemek istiyorum, çok farklý özellikleri var gibi dursalar da ikisi de ayný etkiye sebebiyet veriyorlar. Suk daha bir pivot tarzý oyun oynarken Mami daha hareketli... Suk iyi oyuncu ama ben hala iddia ediyorum Mami TS'nin fotveti olmalýdýr.

Okay formunun zirvesinde ve milli takýma da seçildi. Çok da iyi bir oyuncu. Ve muhtemelen bu sene en fazla süre alan oyuncu olacak. Ama ben arkada Okay önünde Onazi Mehmet ile oynamam :D. Onazi arkada önlerinde Bero Mehmet ile oynarým... Bero çok fazla ceza sahasýna giriyor ve çok koþuyor. Onazi topla iyi olsa da çok az topla buluþuyor ve Bero kadar aktif hücuma katýlmýyor.

Kanatlarýn forveti 3lediði bu sistemde Ibanez'in neden oynamadýðý en büyük soru iþareti... Güray için iyi olduðunu söyleyenler var. Bende mi sýkýntý var anlamýyorum hem çok yavaþ hem de çok etkisiz geliyor bana, defansta da Ibanez'e oranla çok büyük bir fark yaratacaðý yok. Aytýca gelmiþ geçmiþ en iyi gitar markalarýndan biri yani Gibson da yok ki yerine oynasýn!

Bu arada Onur, þaka maka deðil, sen bizim her þeyimizsin ya...
Onur neredeyse 2.golü de çýkaracaktý. Can havliyle topa deðdi ama yetmedi. Maçtan sonra Onur' u eleþtirenlere þunu hatirlatiyim. Ð Antep ve dünkü gollerde Onur'un hatasý yok. Toplar iyi yere gitti. Bu üç golde de baþ sorumlular belli! Baþta Uður ve Zeki.

DURAS
12.09.2016, 14:18
Zemin iyi oldaydý biz yenerdik.

ucurum
12.09.2016, 14:19
Onur neredeyse 2.golü de çýkaracaktý. Can havliyle topa deðdi ama yetmedi. Maçtan sonra Onur' u eleþtirenlere þunu hatirlatiyim. Ð Antep ve dünkü gollerde Onur'un hatasý yok. Toplar iyi yere gitti. Bu üç golde de baþ sorumlular belli! Baþta Uður ve Zeki.

Ben de forumu takip ettiðimi sanýyordum, ONUR'U ELEÞTÝRENLER MÝ VAR!!!

Yuh

pazarkapýlý
12.09.2016, 14:20
takým kurgusu olarak;

defans onu 3 lu ortasaha kurgusu denenerek belki besiktasýn uyguladýgý ikili ortasahadan daha farklý bir anlayýs futbola oturtulabilir....
mehmet ekicinin saha içi liderligi kendisine teslim edilmesinde problem yok ama oyun kurgusunda liderlik görevi abdülkadir yada bero ya verilse hiç fena olmaz...
forvet ikili düzende olmalý bunlardan birininde kesinlikle n doye olmasý gerektigini düsünüyorum....

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 14:23
takým kurgusu olarak;

defans onu 3 lu ortasaha kurgusu denenerek belki besiktasýn uyguladýgý ikili ortasahadan daha farklý bir anlayýs futbola oturtulabilir....
saha içi liderligi kendisine teslim edilmesinde problem yok ama oyun kurgusunda bu görev abdülkadir yada bero ya verilse hiç fena olmaz...
forvet ikili düzende olmalý bunlardan birininde kesinlikle n doye olmasý gerektigini düsünüyorum....
Dün Suk'un kaçýrdýðý golleri N'Doye atardý. Giden Cardozo kesin atardý. Suk faul yapýp duruyor. Ibanez ve Bero ilk 11 çýkmalý bundan sonra

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 14:43
Olympiakos'ta Marco Marin 2 asist yaptý ve çok etkili oynadý. Biz niye bu adamý gönderdik?

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 15:30
Bugün bana moralin niye bozuk diyenlere þunu diyorum: Bayram TS'lunun neyine?

7can61
12.09.2016, 15:30
Olympiakos'ta Marco Marin 2 asist yaptý ve çok etkili oynadý. Biz niye bu adamý gönderdik?

bize messi suarez neymar gelse mala baðlarlar. Bir lanet var takýmýn üstünde okutmak gerek.

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 15:34
bize messi suarez neymar gelse mala baðlarlar. Bir lanet var takýmýn üstünde okutmak gerek.
Çok doðru. Takýmýn kimyasý bozuk. Özgüven sýfýr. Bize gelen iyi oyuncular neden bizde oynayamýyor diye aklýný zorluyor insan? Nedir bu üzerimizdeki uðursuzluk mu desem beddua mý desem þanssýzlýk mi desem? Allah bir an önce bu takýma yar ve yardýmcý olsun.

kayseriliyiz
12.09.2016, 15:47
Mustafa hocayi hiç göndermeyecektik.
Geçmise dönüp baktigimda en büyük hatamiz bu diyebilirim.

Envoyé de mon ECHO_SMART_4G en utilisant Tapatalk

eþref81
12.09.2016, 15:50
Deðerli arkadaþlar,
Bugün hemen herkesin imrendiði Atiker Konyaspor ve Aykut Kocaman örneðinde ilk dönemlere bakacak olursak:

Ýlk 15 maç içerisinde 8 maðlubiyet, 5 galibiyet, 2 de beraberlik var. Atýlan 21 gole karþýlýk 25 golü kalelerinde görmüþler. Bu 21 golün 7'si Cizrespor'a atýlmýþ. Ayný Cizrespor'a 2-0'lýk maðlubiyetleri var bu 15 maçlýk dönemde.

Bu 15 maç içerisinde peþ peþe 3 maçlýk bir dönem var ki; 12 gol yenilip gol atýlamamýþ. Bu dönemde 2 tane 5-0'lýk maðlubiyet var. Biri Galatasaray biri de Gençlerbirliði.

Bu 15 maçlýk dönemde hiç galibiyet olmayan 4 yenilgili 5 haftalýk bir dönem var. O zaman Aykut Kocaman'ýn görevine son verilseydi; bir süre sonra karþýlaþacaðýmýz ama galibiyetten belki pek azýmýzýn emin olduðu Atiker Konyaspor gibi bir takým belki hiç oluþmayacaktý. (Maç bilgileri vs. internette var, dileyen herkes bakabilir.)

Belki o kelimeyi duymaktan yorulduk ama gerçekten sabýr.
Bugun konyaspor ornegi benim de aklima geldi kesinlikle sonuna kadar sabir her sey guzel olacak insaallah

Lenovo P1a42 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

memozcan
12.09.2016, 16:06
osmanlýspor ligde organize atak yapamayan ama çok iyi organize kontraatak yapan bir takým.. bu takýma karþý sahada 3lü defans ve önünde okay aðýrýný göründe maðlubiyetin kaçýnýlmaz olduðunu anladým..

okayýn modern futbolda yeri yok arkadaþlar.. ve yumlunun da ve yusufun da..

bu taktikle fener maçýna çýksan alnlarým.. adamlar maçý sete çevirip senin üstüne gelecek sen de defansý katý tutacaksýn.. ama osmanlý, konya, baþakþehir, þimdi karabükspora karþý ise her zaman yeniliriz.. bu takýmlara karþý gerekirse sýfýr defansla çýkalým ama top kaptýrdýðýmýz zaman geriye ndiayeden hýzlý koþan iki adamýmýz olsun kafidir..

Çaðatay_
12.09.2016, 16:06
Osmanlispor bizi kendi sahamizda net bir skorla yenerek þunu gosterdi.Þuan biz sizden daha iyi bir takimiz bizim hedefimiz ilk 5 sizde bu hedeflerden gerçekçi olarak bahsetmek istiyorsaniz bizden daha iyi olmalisiniz.Ben bir taraftar olarak bu mesaji aldim futbolcu kardeslerimizde gereken mesaji almýþtýr umarim.

Takimda görülen en büyük problem pas kalitesinin çok düþük oluþu ve futbolcularin verilen görevleri yapmada algýlama eksikliði.Oynanmaya calisilan sistem oyuncu kapasitesini aþmýþ olabilir daha basit bir düzene gecmemiz gerekebilir.

Öncelikle sistemi 4-1-4-1 e döndürüp pas baglantisini ve takim oyununu bozan oyunculari yedeðe çekebiliriz. Solbek ve sað beki mecburen defansi zayif fakat pas konusunda tekniði olan ibanez ve zekiyle idare etmeliyiz.Defansin önüne ise hantal aðýr okay yerine ona göre daha çevik daha çabuk oynama ihtimali olan onaziyi yerlestirebiliriz.onlarin onundeki 4luyu ise solda castillo saðda ise takim oyununu ve pas baglantisini bozan yusufu kenara çekip ona göre daha takim oyuncusu görüntüsü veren Güray i koyabiliriz.Onazinin önünde ise bero ve ekiciyle oynayabiliriz.forvette ise yine junu kullanabiliriz. Onazinin yedeði okay, beronun yedeði yusuf yazici, ekicinin yedeði de Abdülkadir olarak tutup ilk onbirin hakkini veremeyen olursa çekinmeden bunlarla degisebiliriz.Kagit üzerinde yumuþak bir takim gorunsede pas kalitesini baþka þekilde arttirma ihtimalimiz yok ve herkesin rüyasina girene kadar pas idmanlari yapmamiz gerekiyor al-ver boþa kaç ve tek oyna bu mantalitenin yerleþmesi gerekiyor.
Ve mümkünse en tez zamanda bunlara baþlanmalýdýr mümkünse þimdi.

Koþu mesafeleri her futbolcu teker teker 11-12 km yi bulana kadar kapasitelerini zorlamalidir ve mac basi pas ortalamasi 400 un altýna dusmemelidir.Ilk 5 te olmak istiyorsak bunlar þart.

Ve bütün bunlari zamanin bizim için ne kadar deðerli olduðu bilinci içinde yapilmalidir.
Eksik kalan bölgeler için ise þuan yapilacak biþey yok kötünün iyilerini bulup kullanmaktan baska.

Yerel basina bir cift söz söylemek gerekirse o kadar saçma sorular soruyolar ki QI testine girip zeka seviyeleri nedir diye bakmak lazim.

Ekici hariç katýlýyorum. Ekici oynamadan Okay geride , önde Onazi-Bero tercih ederim.

Ekici sürekli yan pas, veya þahsi oyun ile takýma el freni oluyor, oyun kurucu deðil ama kendini öyle zannediyor.

Pas oyununa alýþmadýkça sýkýntý devam edecektir.

Uluhan
12.09.2016, 16:23
renkdasým kiralýk alýnýr dedim bonservisiyle almak zor dedim yanlýs anladýn.

"devre arasý oyuncu alamayýz belki kiralýk 1 takviye olur oda cok zor. "

Topragim aynen bunu demissin. Bunun anlami benmim anladigim gibi.

Eger kastin farkli ise ; farkli sekilde kurmalisin cumleyi. Bunu noktalama degisiklikleri falan da kurtarmaz.

tonya55
12.09.2016, 16:36
"devre arasý oyuncu alamayýz belki kiralýk 1 takviye olur oda cok zor. "

Topragim aynen bunu demissin. Bunun anlami benmim anladigim gibi.

Eger kastin farkli ise ; farkli sekilde kurmalisin cumleyi. Bunu noktalama degisiklikleri falan da kurtarmaz.
karýstý frekanslar aslýnda onu kast etmemiþtim neyse saglýk olsun.

OFLU
12.09.2016, 16:41
Ýþin en kötü yaný da geçen sene býraktýðýmýz yerden devam ediyor, ne bir pas ne bir organize atak ne bir ara pas , hiçbirsey yok takýmda, sistem falan hak getire, geçen yýl ilk yarý topladýðýmýz puanlarla ligde kaldýk evet de bu yýl çok erken o moda girdik. Sonumuz hayra alamet gibi görünmüyor.

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 16:49
Bugun konyaspor ornegi benim de aklima geldi kesinlikle sonuna kadar sabir her sey guzel olacak insaallah

Lenovo P1a42 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
2008-2009 sezonunda Ersun Yanal sýfýrdan kurduðu takýmla özellikle ilk devre cok iyi performans göstererek sonuna kadar þampiyonluk mücadelesi vermiþti. Lig bitiminde sýralama 1-Bjk:71 2-Sivas:66 3-TS:65 olmuþtu. Umarým bu sezon, gelecek yillarda þampiyonluða oynayacak takýmý oluþturur. Olacak ama süre uzun olmazsa iyi olur. Ayrica artik TD deðiþtirmekten kurtulmamýz lazým. Yerel basýn muhabirinin sorduðu soru bu baðlamda çok yanlýþtý. Bu yerel basýna Baþkanýn bir ayar vermesi lazým. Istikrar istiyoruz artýk.

cubido
12.09.2016, 21:00
Hiç kývýrýp mazeret üretmeyelim, kötü oynadýk.
Bunun sað kanat transferleri ile bir ilgisi de yok. Sað kanada 2 çok iyi adam alsaydýk da sonuç deðiþmezdi.
Kaldý ki iyi dediðimiz sol kanat da defansif ve ofansif yönden henüz yeterli deðil.
Aslnda çok normal bir durum yeni ve üstelik genç oyunculardan kuruluysanýz takým olmak çok da kolay olmaz.
GS'nin 2012 þampiyonluðuyla kýyaslamak da doðru deðil. Onlar hazýr oyunculardan bir takým kurdular, biz henüz kariyerinin baþýndakilerle bu yola çýktýk.
Coðrafyamýzda en az bulunan þey olan Sabýr önümüzdeki 1 yýl hatta belki 2 yýl boyunca en çok ihtiyacýmýz olan þey olacak.
Dünkü maça gelirsek; Takýmýn son 2 hafta en kötü 2 oyuncusu Onazi ve Yusuf. Yusuf'un kabiliyetsizlikerine alýþtým ama ilk kez bu kadar isteksiz görüyorum. Zeki ve Yusuf'taki bu isteksizliði açýk açýk "sað kanada adam alacaktýk ama kaynak bulamadýk" söylemine de baðlýyorum. Tamam adamlarýn çapý bu ama bi yandan da "sizden bihalt olmaz ilkpara bulduðumuzda yolcusunuz" demek de iyi yöneticilik deðil.
onazi'de sorun var. O kadar belliki. Sorun ne bilmiyorum. Nerden geldim buraya da diyor olabilir baðýrsak enfoksiyonu da �� Beden Sahada, ruh baþka bi yerde. Zaten yumuþak olan ortasaha Onsuz oyundan düþüyor.
solbek iþini sanýrým bir 20 yýl daha çözemeyeceðiz. Ben umudu kestim artýk.
Castillo hücumda biþeyler yapmaya çalýþýyor, yapýyor da ama çok top kaybediyor.
Okay'ý 1 maçla silmeyin, çok lazým bize.
en büyük endiþelerimden biri de uður'du. Maalesef vasat bir stoper. Durica ve önlerinde okay'la çok çok aðýr bir defans göbeði.
Yumlu bizden gittiði an görebileceði en iyi takým Akhisar'dýr. 1 yýl snra da Alt lig.
Fanteziye gerek yok. Elimizde 1 tane sað bek var. Zeki'yi beðenmesek de yenisi gelene kadar o oynamalý.
Bu arada 3'lü defans oynadýk saçmalýðý nerden çýktý?
3 stoperle oynadýk. Yumlu sað bek oynadý. Ezbeciliðe bayýlýyoruz.
Suk ve Demir'e kýzacak kadar topu o bölgeye aktaramýtoruz.
Ekici istekliydi.
Sonuç; daha öok çile çekeceðiz. Hazýr olun �� Ama yolun sonu aydýnlýk.
iyi bayramlar.

Fatih Birinci
12.09.2016, 21:03
Trabzonsporumuz yenilince Forum bile tat vermiyor....inþallah Alanya macý ile cýkýþa baþlarýz

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

HOPA'LI TS'LÝ
12.09.2016, 21:30
Trabzonsporumuz yenilince Forum bile tat vermiyor....inþallah Alanya macý ile cýkýþa baþlarýz

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk
Yenilse de yense de bu takýmdan vazgeçemiyoruz. Bu ne sevgi ah bu ne izdirap?

Gurpas
12.09.2016, 21:47
Akyazý stadýna geçinceye kadar maçlarýmýzý baþka þehirlerde oynasak, bu zeminde maç kazanamayýz yazýk olacak.

Poor
12.09.2016, 23:47
Sende bir Ndiyaye var mý? Varsa burada konuþa bilirsin.

Yok ama bizde de osmanlida olmayan oyuncular var. Kadromuzun daha iyi olmasi yada daha kotu olmasi bisey degistirmez. Teknik hocan iyiyse kotu takima da iyi top oynatir.
Bence MRA tam kotu kadrolarin adami. Yeniden yapilanma doneminde ersundan daha basarili olurdu bence.
Ersun hocaya sabretmek lazim kazanmak icin. O sabir bu taraftarda yok.

ysngmz
13.09.2016, 01:07
Bizim takým tv programlarýnda fazla konuþulmuyor 2 dk lafý geçiyor takým yeni iyi transfer zaman lazým diye geçiþtiriyorlar sizde yiyorsunuz.yazik yazýk

General Mobile 4G cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

memmedaga
13.09.2016, 05:26

Bizden kim giderse gitsin baþarýlý
Þenol hoca þampiyon
MRA bize karþý 6 galibiyet
Marin vs giderken arkalarýndan neler demedik

Orkun Tantan
13.09.2016, 08:14
Ýlk önce saha berbattý bu sahada ronaldo ve messi bile verimli olamazdý, ayrýca Ýlk yarý o golü yemeseydik iyi götürüyorduk. En azýndan ezilmedik. Ama golü atýnca osmanlýspor'un istediði boþluklar oluþmaya baþladý. Bence iyi yoldayýz. Kesinlikle yeni oluþan takýmlarýn sýkýntýlarý bunlar. Benim düþünceme göre 5-6 hafta sonra bu takým zor yenilir...

Bir parantezde aþýrý eleþtirenlere, baþkan bu sene neden hedef koymadý sanýyorsunuz, enkazý toparlamak kolaymý... 2001-2002 sezonu gibi þuanki durumumuz. Ozaman 14. Olmuþtuk sanýrým sonra komple takým yenilendi ve yenilendiði sezon yine zorlanmýþtýk týpatýp ayný sezonlar... Bir inceleyin o 2000 yýlýndan sonrraki sezonlarý maçlarýyla beraber....

Orkun Tantan
13.09.2016, 09:16
Sizler için araþtýrdým ve gerçekten bir inceleyin bu sezonlarý... Týpatýp þimdiki yaþadýklarýmýzýn aynýsý...

2001 - 2002 sezonu, ayný geçen sezon gibi berbat bir sezon geçirmiþtik. en moralsiz olduðum sezondu, dün gibi hatýrlarým :(

2001-2002 Puan Durumu
http://imageshack.com/a/img921/121/B4ufSZ.png

2001-2002 fikstür
http://imageshack.com/a/img924/3449/N2TDpY.png

geçen sezondan bile daha vahim bir durumdaydýk.
__________________________________________________ __________

2002-2003 sezonunda kendimizi yeniden yapýlanmaya verdik ve týpký bu sezondaki gibi neredeyse takýmý baþtan kurduk,birkaç oyuncu dýþýnda tamamen yenilenmiþti. Hatta Yattara bile bu sezonda alýndý. Týpký Yattara'ya benzerliði olan ve þimdiki sezon alýnan Castillo gibi...

2002-2003 Puan Durumu
http://imageshack.com/a/img923/2739/oONpl4.png

2002-2003 fikstür
http://imageshack.com/a/img922/2781/b2meZl.png

Dikkat ederseniz ligde ilk 7 maçta sadece 1 galibiyetimiz var... ve sezonu 7. bitirmiþiz. Bence bu sezon gibi olacak durumumuz ilk 7 içinde bitiririz.. Ayrýca ilk 7 maçtan sonraki 5 maçlýk galibiyet serisine dikkat çekerim... Takým yeni olduðu için o seriyi daha çok uzatamamýþýz. ama genel olarak iyi bir sezon geçirmiþiz...
__________________________________________________ ________

2003-2004 sezonuna geldiðimizde þampiyonluða oynayan bir takým oluvermiþiz... Týpký sonraki sezonda olacaðýný hissettiðim tablo :) mükemmel bir takým olmuþtuk o sezon ve gerçekten fikstüre bakarsanýz Fenere 2 kez yenilmiþtik (birisi hakem fiyaskosuydu) beþiktaþa 1 kez ve Galatasaray'a bir kez yenilmiþiz birde gençler ve konya maçlarý... Yani üç büyüklerle fener dýþýnda neredeyse denk miþiz. Fener maçýndan birini yensek zaten þampiyon oluyoruz. Yani hakemler bizi katlettiði maçta...

2003-2004 Puan Durumu
http://imageshack.com/a/img922/1488/KjWVOA.png

2002-2003 fikstür
http://imageshack.com/a/img921/908/PJaKku.png

Bu sezondada yine bir þeye dikkat çekmek istiyorum... Sezonun ikinci yarýsýnda fenere yenildikten sonra tam 13 maç evet yanlýþ duymadýnýz TAM 13 MAÇ herkesi yeniyoruz A.Sebatspor hariç :) Yani demem o ki biz iyi yoldayýz ;)

Harun-61
13.09.2016, 10:24
herseyi gectim. Yahu Takim'da arzu yok, istek yok. Caba yok. Hani gecen yildan farkli olacakti ?

Ruh istiyoruz ya, gerekirse 5:0 kayip edelim, Adamlar umrunda degil:( !!!

.

HOPA'LI TS'LÝ
13.09.2016, 11:42
Bizden kim giderse gitsin baþarýlý
Þenol hoca þampiyon
MRA bize karþý 6 galibiyet
Marin vs giderken arkalarýndan neler demedik
Lanetlendik galiba

HOPA'LI TS'LÝ
13.09.2016, 11:49
TS maçlarý: Adrenalin, gerilim, sinir, stres, öfke, tansiyon, mide aðrýsý, kalp sýkýþmasý, ses kýsýlmasý

M. Fatih ALEMDAR
13.09.2016, 12:05
Orkun Tantan

Adamsin hacim.
Senin gibi taraftar lazim bu takima.

Eyvallah.

TRABZONSPOR

HOPA'LI TS'LÝ
13.09.2016, 12:11
Orkun Tantan

Adamsin hacim.

Eyvallah.

TRABZONSPOR
2001-2002 sezonunda TS taraftarýnýn müthiþ kenetlenmesini unutamýyorum. Özellikle düþme stresi yaþadýðýmýz son haftalarda Avni Aker'in tamamý dolmuþtu. Biz böyle iþte renklere aþýðýz. Çok deðil 5 hafta sonra umutlu bir takýmýn tohumlarýnýn atýldýðýný göreceðimizi düþünüyorum.

Orkun Tantan
13.09.2016, 12:19
Orkun Tantan

Adamsin hacim.

Eyvallah.

TRABZONSPOR
Teþekkürler kardeþim. Eminim ki herkes bir kýpýrdanma görse sarýlacak takýma ama iþte kýpýrdanma hemen olmuyor zamanla olacak bu iþler ne olursa olsun bu takým için herzaman destek olurum bizim takým basit bir takým deðil bunu herkes biliyor sadece sabýr renkdaþlarým. ;)

BlackPanther
13.09.2016, 12:20
Yok ama bizde de osmanlida olmayan oyuncular var. Kadromuzun daha iyi olmasi yada daha kotu olmasi bisey degistirmez. Teknik hocan iyiyse kotu takima da iyi top oynatir.
Bence MRA tam kotu kadrolarin adami. Yeniden yapilanma doneminde ersundan daha basarili olurdu bence.
Ersun hocaya sabretmek lazim kazanmak icin. O sabir bu taraftarda yok.

Sabretmemiz lazim. Bu Hoca Sadri Þenerle birlikte þahane bir kadro kurdu ve o kadro hem kupa aldý, süper kupayý kaldýrdý ve þampiyonluðu çalýndý.

Yani Erduna destek.

ccd6167
13.09.2016, 12:27
Hala sabýr diyenleri gördükçe bana birþeyler oluyor.

Sistemin olmadýðý yerde neye sabrdeceðiz merak ediyorum. Baþkan bir sistem getirmeye çalýþýyor bu belli. Fakat bu sistem de ersun hocanýn sistemi nedir var mýdýr belli deðil hala.

cubido
13.09.2016, 12:30
Sizler için araþtýrdým ve gerçekten bir inceleyin bu sezonlarý... Týpatýp þimdiki yaþadýklarýmýzýn aynýsý...

2001 - 2002 sezonu, ayný geçen sezon gibi berbat bir sezon geçirmiþtik. en moralsiz olduðum sezondu, dün gibi hatýrlarým :(

2001-2002 Puan Durumu

2001-2002 fikstür

2002-2003 sezonunda kendimizi yeniden yapýlanmaya verdik ve týpký bu sezondaki gibi neredeyse takýmý baþtan kurduk,birkaç oyuncu dýþýnda tamamen yenilenmiþti. Hatta Yattara bile bu sezonda alýndý. Týpký Yattara'ya benzerliði olan ve þimdiki sezon alýnan Castillo gibi...

2002-2003 Puan Durumu

2002-2003 fikstür

Dikkat ederseniz ligde ilk 7 maçta sadece 1 galibiyetimiz var... ve sezonu 7. bitirmiþiz. Bence bu sezon gibi olacak durumumuz ilk 7 içinde bitiririz.. Ayrýca ilk 7 maçtan sonraki 5 maçlýk galibiyet serisine dikkat çekerim... Takým yeni olduðu için o seriyi daha çok uzatamamýþýz. ama genel olarak iyi bir sezon geçirmiþiz...

2003-2004 sezonuna geldiðimizde þampiyonluða oynayan bir takým oluvermiþiz... Týpký sonraki sezonda olacaðýný hissettiðim tablo :) mükemmel bir takým olmuþtuk o sezon ve gerçekten fikstüre bakarsanýz Fenere 2 kez yenilmiþtik (birisi hakem fiyaskosuydu) beþiktaþa 1 kez ve Galatasaray'a bir kez yenilmiþiz birde gençler ve konya maçlarý... Yani üç büyüklerle fener dýþýnda neredeyse denk miþiz. Fener maçýndan birini yensek zaten þampiyon oluyoruz. Yani hakemler bizi katlettiði maçta...

2003-2004 Puan Durumu

2002-2003 fikstür

Bu sezondada yine bir þeye dikkat çekmek istiyorum... Sezonun ikinci yarýsýnda fenere yenildikten sonra tam 13 maç evet yanlýþ duymadýnýz TAM 13 MAÇ herkesi yeniyoruz A.Sebatspor hariç :) Yani demem o ki biz iyi yoldayýz ;)
Eline saðlýk, güzel hatýrlatma. Camianýn ihtiyacý var geçmiþin hatýrlatýlmasýna. Bu arada bir ek de ben yapayým bu takým 2005'e kadar baþarýlý bir þekikde þampiyonluk mücadelesi verdi.
ayný durum 2008 yapýlanmasý ile 2011'de sonuç verdi.
yeni takým kur, sabret, 3.sene sonuç alýyorsun. Durum bu kadar basit aslýnda.
Bizim þimdiye kadar beceremediðimiz þeylerden biri hedef yýlýndan sonra kadroyu daðýtmamýz.
96-2005 ve 2011 hepsinde de 2.olduk bir yýl daha ayný kadro devzm etse muglu son olacakken kadroyu daðýttýk.

Adem Özlü
13.09.2016, 12:37

2001-2002 Puan Durumu

2001-2002 fikstür

2002-2003 Puan Durumu

2002-2003 fikstür

2003-2004 Puan Durumu

2002-2003 fikstür

Kadromuz baþtan sona yenilenmedi sýkýntý burda zaten 5 tane yeni oyuncu ilk 11 baþladý Osmanlý maçýnda ondan önce ki iki maçta 4 taneydi bunlar.
Geçen yýlýn futbol bilmezleri hâlâ kaldýðý yerden devam ediyor takýmda maalesef.

HOPA'LI TS'LÝ
13.09.2016, 12:50
Bizim takým tv programlarýnda fazla konuþulmuyor 2 dk lafý geçiyor takým yeni iyi transfer zaman lazým diye geçiþtiriyorlar sizde yiyorsunuz.yazik yazýk

General Mobile 4G cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
NTVSPOR: þikebahçe kanalý. TS konuþulmaz. TRTSPOR: 3 Bizans takimi saatlerce konuþulur. Program bitimine yakýn laf olsun diye 2 cümle TS yorumu yapýlýr. Bu da 5 dak.yý geçmez. ASPOR: En adil spor kanalý. TS'ye en az 10-15 dakika ayrýlýyor. LIGTV: Yorumsuz (Siz biliyorsunuz)

HOPA'LI TS'LÝ
13.09.2016, 14:41
Bir zamanlar TS sýradýþý takýmlarý yenen bir efsaneydi. (Liverpool, Inter, Barcelona, Aston Villa vs.). Þimdilerde sýradan takýmlarý bile yenemiyor. Bu günleri göreceðim hiç aklýma gelmezdi 😣

Orkun Tantan
13.09.2016, 15:21
Hala sabýr diyenleri gördükçe bana birþeyler oluyor.

Sistemin olmadýðý yerde neye sabrdeceðiz merak ediyorum. Baþkan bir sistem getirmeye çalýþýyor bu belli. Fakat bu sistem de ersun hocanýn sistemi nedir var mýdýr belli deðil hala.
Sonuna kadar katýlýyorum sistem yok çünkü çok yeniyiz ama inþallah bu düzelecek

noname
13.09.2016, 15:48

2001-2002 Puan Durumu

2001-2002 fikstür

2002-2003 Puan Durumu

2002-2003 fikstür

2003-2004 Puan Durumu

2002-2003 fikstür

Orkun ben de çevreme bunu anlatmaya çalýþýyordum. Artýk daha net anlatabileceðim Teþekkürler çalýþman için.

HOPA'LI TS'LÝ
13.09.2016, 15:57
Sonuna kadar katýlýyorum sistem yok çünkü çok yeniyiz ama inþallah bu düzelecek
Ersun Yanal þampiyon Hoca'dýr. Sistemi oturtacagina eminim. Takim olduðumuz da keyif veren bir takim izleriz. 5 maç sonra (Bjk) derbisinden sonra bunu görebileceðiz.

Hasanu
13.09.2016, 16:01
Benim üzüldüðüm takýmýn ne yaptýðýný bilmemesi.Takýmýn bir tane organize ataðý yok.Hadi organizeyi de geçtik,bir kere kaleye gidemedik.Bu takýmýn bu oyunla gol atmasý mümkün deðil.Bizde bir sýkýntý olduðu muhakkak.Bir takým bir kere ceza sahasýna giremez mi?Benden söylemesi,bu takýmdan 3sene birþey beklemeyin.

HOPA'LI TS'LÝ
13.09.2016, 16:13
Benim üzüldüðüm takýmýn ne yaptýðýný bilmemesi.Takýmýn bir tane organize ataðý yok.Hadi organizeyi de geçtik,bir kere kaleye gidemedik.Bu takýmýn bu oyunla gol atmasý mümkün deðil.Bizde bir sýkýntý olduðu muhakkak.Bir takým bir kere ceza sahasýna giremez mi?Benden söylemesi,bu takýmdan 3sene birþey beklemeyin.
Garip ama gerçek. Allah sonumuzu hayreylesin.

yorumsuz6117
13.09.2016, 16:36
Yukardaki lig tablolarýna istinaden söylüyorum biz bir daha Gökdeniz , Szymek , Yattara , Tekke gibi ölümcül bi hücum hattýný rüyamýzda zor görürüz.. Býrak 4'lüyü sadece golcüyü 5 senede bir buluyoruz..

TS FAN
13.09.2016, 16:37
evet takým yeni böyle sýkýntýlar olacaktýr.evet sonuçta maddi bir rahatlama yaþandý diyebiliriz.bununla paralel olarak tartýþmalý geçen bir transfer sürecinin de sonunda bir takým oluþturuldu.Artýk bu noktadan itibaren referans alýnacaktýr yada alýnmalýdýr artýk.Baþlangýç noktamýz burasý bundan sonra pozitif iþlere yönelmek gerekir eksik kalan ve tutmayan aksayan zarar veren yönler hýzla düzeltilmelidir.

bu nedenle zor maçlar oynayacaðýz osmanlý bizden iyi takým kadrosu oturmuþ hocasý sistemi kurmuþ artýk böyle olan takýmlara karþý iþimiz hep zor olacak bizim gibi yeni kurulan takýmlara karþý þansýmýz biraz daha fazla olacak gibi.böyle böyle bizde artýk kadromzu oturtmalýyýz bunun üzerine bina etmeye baþlamalýyýz.

sorun takým içinde etkili baskýn ateþleyici 1-2 adamýn olmamasý bence.Hem karakteriyle hem yetenekleriyle ittirici hýrslý takýmý peþinden sürükleyecek 1-2 adam olmasý þu aþamada en faydalý þey olurdu ama þu anda böyle bir þey yok gibi görünüyor.Biraz Castillo nun çabasý biraz durica nýn performansý takýmda pozitif etki olarak görünüyor ve taraftarý heycanlandýrabiliyor.Ancak bu da tem yeterli deðil.Özellikle Forvet hattýnýn durumu takýmý darboðaza sokuyor.

takým performansýný arttýrmak zorunda þu an maddi bir rahatlama var evet ama yükseliþ saðlamak için bu noktadan itibaren ''baþarý'' þart.Baþarý olmazsa nasýl yükseleceðiz her anlamda maddi manevi yükseliþ için takýmýn da sahada artýk bir þeyler yapmasý gerekir.

Ben devre arasýna dek böyle istikrarsýz iniþli çýkýþlý bir halin devam edebileceðini öngörüyorum ancak baþarý artýk biraz olsun kendini de belli etmeli ileriye bakabilmek adýna.devre arasý da eksik kalan aksayan bölgelere artýk takviyeler yapýlmalý ve bu takviyeler dediðim gibi en baþta takýmý ateþleyecek peþinden sürükleyecek türde adamlar olmalý.Bu pozitif bir havayý beraberinde getirecek ve takýmýn tüm camianýn performansýný da yukarý çekecektir.

HOPA'LI TS'LÝ
13.09.2016, 16:43
Aslinda ceza sahasýna gelmemizde pek sýkýntý yok. Sýkýntý ceza sahasýndaki pozisyonlarý gole cevirememekte. Bursa, Gaziantep ve Osmanlý maçlarýnda bu pozisyonlarýn yarýþý gol olsaydý son 2 lig maçýndan 4 puan çýkarmýþtýk.

Orkun Tantan
13.09.2016, 17:03
Yukardaki lig tablolarýna istinaden söylüyorum biz bir daha Gökdeniz , Szymek , Yattara , Tekke gibi ölümcül bi hücum hattýný rüyamýzda zor görürüz.. Býrak 4'lüyü sadece golcüyü 5 senede bir buluyoruz..
Yattara istikrarsýz fatih tekke anorthosis famagustaya gol atamadý diye yerin dibine sokuldu. Cardozo kullanýlabilse fatih tekkeden daha iyiydi. Waris bana göre süper gkaanat ve golcü olarak oynayabilirdi ama hepsini yedik bitirdik. Önemli olan oyuncularý verimli kullanmak... burak yýlmaz ve fatih tekke bizde süper oynadýðý gibi diðer takýmlarda oynamadý. Çünkü verimli kullanýlmadý...

Orkun ben de çevreme bunu anlatmaya çalýþýyordum. Artýk daha net anlatabileceðim Teþekkürler çalýþman için.

Rica ederim kardeþim :) çok benzerlikler var gerçekten

HOPA'LI TS'LÝ
13.09.2016, 17:22
Orkun kardeþim güzel bir çalýþma olmuþ. Yüreðimize su serptin valla. 2003-2004 sezonu 18. haftasýnda Ziya Doðan gelmiþ ve 13 maç üst üste kazanmýþtýk (tarihimizde 2.kez bunu baþarmýþ olduk). Son maça kadar sikebahceyle çekiþmiþtik. 2005-2006 sezonunda Kadiköy''de Cem Papila denen emek katili bizi doðramýþtý. 2001-2002 sezonunda çoðu akþam yatarken aklýma gelen düþme korkusu ile iþe zor gittiðim günler olmuþtu. Ama büyük TS taraftarý takimina sahip çýkýp zor da olsa 40 puanla ligde kalmayý saðlamýþtý. TS efsanedir. Her yýl olmasa bile ara sýra þampiyonluk mücadelesi vermiþ olan ve bence her yýl bunu vermesi gelen bir takimdir. Her gecenin bir þafaðý vardýr. TS mutlaka baþarili olacak hatta þampiyonluklar yaþayacaktýr.

Orkun Tantan
14.09.2016, 10:46
Orkun kardeþim güzel bir çalýþma olmuþ. Yüreðimize su serptin valla. 2003-2004 sezonu 18. haftasýnda Ziya Doðan gelmiþ ve 13 maç üst üste kazanmýþtýk (tarihimizde 2.kez bunu baþarmýþ olduk). Son maça kadar sikebahceyle çekiþmiþtik. 2005-2006 sezonunda Kadiköy''de Cem Papila denen emek katili bizi doðramýþtý. 2001-2002 sezonunda çoðu akþam yatarken aklýma gelen düþme korkusu ile iþe zor gittiðim günler olmuþtu. Ama büyük TS taraftarý takimina sahip çýkýp zor da olsa 40 puanla ligde kalmayý saðlamýþtý. TS efsanedir. Her yýl olmasa bile ara sýra þampiyonluk mücadelesi vermiþ olan ve bence her yýl bunu vermesi gelen bir takimdir. Her gecenin bir þafaðý vardýr. TS mutlaka baþarili olacak hatta þampiyonluklar yaþayacaktýr.

Eyvallah kardeþim ben muharrem ustayý iho ile baþkanlýk döneminde araþtýrmýþtým çok beðenmiþtim mükemmel azimli biriydi hýrsý var hiç kaybolmayan bir enerjisi var ve inanýyorum ki bu takým öyle bir toparlanacak ki eleþtirenler bile þaþýracak :)

Tayfun Aydýn
14.09.2016, 10:49

2001-2002 Puan Durumu

2001-2002 fikstür

2002-2003 Puan Durumu

2002-2003 fikstür

2003-2004 Puan Durumu

2002-2003 fikstür

Güzel çalýþma hele o 13 maçlýk seride bir Malatya maçý var ki 2-1 den 3-2 ye dönmüþtü maç son 5 dakika da. Ama o zaman kadronda Fatih in Gökdeniz in vardý. Þuan ki kadro da ikisine yaklaþacak oyuncun da yok ne yazýk ki. Tamam þampiyonluk hayal baþkan açýk açýk söyledi ama ben Güral vitaminsizini sol bekte M.Yumlu kazmasýný sað bekte izlemek zorunda mýyým. Trabzonspor alt yapýsýnda bu ikisi kadar oyunayacak topçu yok mudur?

Plan program o sahanýn hali ne. Onazi iki kere saha yüzünden topu kaptýrdý oyundan düþtü.

Hala ceza sahasýna orta yapamýyoruz. Okay çok aðýr Aytaç saatli bomba peki Ramazan nerede kiralýk. Yazýklar olsun Aytaç ý tutup Ramazan ý gönderenlere. Seneler sonra kemik gibi bir orta saha oyuncumuz oldu o da kadro da tutulmadý. Okay NDiaye nin arkasýndan koþuyor düþüremiyor kartý var yetiþemiyor aðýr topla çýkamýyor korkuyor. Þu Ramazan þans verilmedi ya daha diyecek birþey yok.

6 ay sonunda önündeki topa vuramayan bir Koreli forvet o da güzel.

Kombinemi alacam renklere aþkýmdan ama takýmdan zerre ümidim yok daha önce yazdým ilk 10 hafta da 10 puan ancak alýrýz benim hedefim bu.

Bu takýmda bu haliyle de küme düþer Usta baþkan da 50.yýlda PTT de þampiyonluk kupasýný kaldýrýr.

HOPA'LI TS'LÝ
14.09.2016, 12:06
Eyvallah kardeþim ben muharrem ustayý iho ile baþkanlýk döneminde araþtýrmýþtým çok beðenmiþtim mükemmel azimli biriydi hýrsý var hiç kaybolmayan bir enerjisi var ve inanýyorum ki bu takým öyle bir toparlanacak ki eleþtirenler bile þaþýracak :)
Öyle olmasýný umuyoruz

pazarkapýlý
14.09.2016, 12:24
ersun hocanýn, takým planlamasý ve düsüncesi tamamýyle takým oyununa yönelik....anlayýs cok olumlu ancak unutulan birsey war oda takým olma sürecinin sancýlarý, belki unutulmadý sürekli camiaya bu konuda mesaj veriliyor- ki bencede olmalý ayný zamanda- ancak saha içinde bu sürecin olmasý adýna belirli oyuncular takýma kazandýrýlabilirdi....

maliyeti düsük olacak sekilde,ligi de iyi bilen cernat tarzý skorer bir on numara, sok goller bulabilecek rizenin eski iranlý sað beki, denizlideki yusuf simsek gibi, ndiaye gibi oyuna müdahil olabilcek tarzda oyuncu arastýrmasý kazanýmý yapýlabilirdi zira alýnan tüm oyuncular birbirini tamamlayacak oyuncular yani takým olusunca performanslarý artacak oyuncular....

trabzonspor takýmý her ne kadar belirli dezaavantajlarý olsada ülkenin büyük takýmlarýndan birsidir, sadece bunu hatýrlamasý ve hatýrlatmasý bile bu sürecde kendisine avantaj teskil edecektir....

HOPA'LI TS'LÝ
14.09.2016, 19:42
ersun hocanýn, takým planlamasý ve düsüncesi tamamýyle takým oyununa yönelik....anlayýs cok olumlu ancak unutulan birsey war oda takým olma sürecinin sancýlarý, belki unutulmadý sürekli camiaya bu konuda mesaj veriliyor- ki bencede olmalý ayný zamanda- ancak saha içinde bu sürecin olmasý adýna belirli oyuncular takýma kazandýrýlabilirdi....

maliyeti düsük olacak sekilde,ligi de iyi bilen cernat tarzý skorer bir on numara, sok goller bulabilecek rizenin eski iranlý sað beki, denizlideki yusuf simsek gibi, ndiaye gibi oyuna müdahil olabilcek tarzda oyuncu arastýrmasý kazanýmý yapýlabilirdi zira alýnan tüm oyuncular birbirini tamamlayacak oyuncular yani takým olusunca performanslarý artacak oyuncular....

trabzonspor takýmý her ne kadar belirli dezaavantajlarý olsada ülkenin büyük takýmlarýndan birsidir, sadece bunu hatýrlamasý ve hatýrlatmasý bile bu sürecde kendisine avantaj teskil edecektir....
Tebrikler. Trabzonspor bir markadýr.

Adem Akyüz'
14.09.2016, 20:04
Bero-Mehmet-Onazi üçlüsünü bir þekilde oturtmak lazým.

HOPA'LI TS'LÝ
14.09.2016, 20:09
Bero-Mehmet-Onazi üçlüsünü bir þekilde oturtmak lazým.
Oturursa þahlanýr takým