PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TrabzonSPOR Kulübüdür! | #AmatörŞubemeDokunma | Hentbol Şubesi Kapatılmıyor!

Yiğit Gayretli
26.08.2016, 11:58
Trabzon bir spor kentidir. Trabzonspor ise bir spor kulübüdür! Bu şehrin ve kulübün genetik haritasına kodlanmış bir özellik, tarihi bir misyondur...

Türkiye'de spor dallarının bayraktarı durumunda olan futbolun büyümesi, profesyonelleşmenin ve bütçenin ona odaklanmasını sağlamış olmasına rağmen amatör branşlar da spor ailesinin vazgeçilmez üyeleridir. Büyük bir kulüp olan Trabzonspor'un, yani kulübümüzün yapması gereken; Türkiye'deki tüm amatör branşlarda boy göstermek ve başarı hedeflemektir.

Profesyonelleşme konusu bir binayı inşa etmek olarak kabul edilecek olursa; futbol temel direk, diğer dallar da harçtır, tuğladır. Sadece temelleri üzerinde duran çıplak bir yapının ne kendisine ne de bünyesinde barındırdıklarına bir faydası olamaz. Bu harç iyi karılmalı, tuğlalar özenle yerleştirilmelidir!

Trabzonspor olarak, amatör branşlar büyüklük yelpazesinin bir yaprağı kabul edilmeli ve bu ilke doğrultusunda gerekli destek verilmelidir.

Trabzonspor Kulübü, yıllardan bu yana şehrinin ona vermiş olduğu sportif misyonu hakkıyla taşımıştır. Bundan sonra da daha ileri götürmek adına elinden geleni yapmakla yükümlüdür. Hentbol ve voleybol branşlarının kapatılması bu misyonla taban tabana zıt bir tutumdur.

Hentbol şubesinin yıllık maliyeti 1 milyon TL'dir. Bunun 500.000 TL'si İddaa geliri olarak temin edilmekte, şubenin kulübümüze maliyeti ise kalan 500.000 TL'dir. Trabzonspor bu yatırımı yaparsa bütçesinden gider, yapmazsa büyüklüğünden... 40 yıldır Trabzon'da icra edilen bu spor dalı, Kulübümüzün büyüklüğüne büyüklük katan köklü bir unsurdur.

Bu vesileyle Trabzonspor Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta özelinde Trabzonspor Yönetim Kuruluna ve Trabzonspor camiasına sesleniyoruz. Amatör şubeler kapatılmamalı, kapatılamaz!

Hiçbir para birimi, bir spor kentinin yıllar içerisinde oluşturduğu kültürün devamlılığından ve ileri taşınmasından daha değerli değildir!

Paranı kaybet; ama büyüklüğünü kaybetme!

Saygılarımızla...

BordoMavi.Net Yönetim Kurulu

#AmatörŞubemeDokunma

zekeriyya
26.08.2016, 12:00
tüm branşlarda spor desteklenmeli
TS için taşıyıcı futbol dur
lakin
spor her alanda gençlere lazım
komik rakamlar için spor branşlarını kapatmak olimpiyatlarda neden yok olduğumuzun cevabı değilmidir

gurur6134
26.08.2016, 12:02
500bin tl icin koca hentbol subesi kapatiliyor yada bir sponsor bulunup teslim edilemiyorsa kapatalim dukkani ayip ya..

Kağan Selim
26.08.2016, 12:03
Trabzonspor'a yakışmaz.

Aksine yeni şubeler açılmalı.özellikle boks ve taekwando branşlarında trabzon çok başarılı.

gurur6134
26.08.2016, 12:11
2.ligde mucadele eden 150bin tl butceli voleybol takimida 7500 tl yatirilmadigi icin lige alinmadi haberleri var sosyal medyada.bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim varmidir bu isin asli..eger dogruysa tam bir skandal..

Sadettin_
26.08.2016, 12:35
Trabzonspor spor klubu degil futbol kulubudur.
Bunu süslü cumlelerle gizlemeye gerek yok.
Ayrica trabzon kenti , futbol kulubunun macina 10 TL lik bilet fiyatiyla dahi gitmeye tenezzul etmemektedir .
OF merkezde orjinal forma alan gencler keriz muamelesi gormektedir .

Durum futbol takiminda boyle iken diger branslardan bahsedesim gelmiyor

Cengiz Çubukcu
26.08.2016, 12:45
kendimi bildim bileli Trabzonda hentbol vardır, biz şampiyonluk hayal ederken şubenin kapanması fiyasko....aynı şeyi voleybol için de söyleyebiliriz....

UğurB
26.08.2016, 13:58
Acil olarak bu yanlistan donulmelidir.
TrabzonSPOR Kulubudur

Tunç Tosun
26.08.2016, 14:48
Hentbol un Trabzon daki yeri ayrıdır. Trabzonspor un hentbol maçını TV den izleyip, az mutlu olmamışızdır.

Spor un ruhuna aykırı amatör branşların kapatılması, durum kötü ise bütçe kıs, kapatmak nedir? Futbolcular kendi kazançlarının %3 ünü verse bu takımlar kafaya oynar.

OnurKul
26.08.2016, 14:51
Bazı arkadaşlar hentbol sporunu tanımıyor ve Trabzon'daki önemi de kavrayamıyor. Diğer başlıkta yazdıklarımı toparlayıp buraya da koymak istedim:

Hentbol camiasından biri olarak maliyet ile ilgili şunu söyleyebilirim basketbol, futbol, voleybol gibi branşların yanında devede kulak.

En büyük sıkıntı bu takıma bir vizyon ve misyon verilemedi. Bilen bilir 24 Şubat Hentbol Takımı süper lige yükseldiğinde adını Trabzonspor yapmıştık. Ancak bu takımın içinde bir değişim yapılamadı. 6 senedir mevcut yetersiz antrenörler ve bir iki hentbolcuyla söylediğim gibi misyonsuz bir şekilde devam edildi.

Mevcut düzen başarı getirmedi. Misyon ve vizyon eksik kaldı. Gereksiz bir branş olarak öne çıktı ve ne yazık ki buraya verilen 3-5 kuruşa göz dikip kulübü ekonomik olarak kurtarma adı altında sanırım şube kapatıldı.

Barça'nın, PSG'nin hentbol takımları mevcut Madrid'in, Münih'in, Barça'nın, bir çok futbolla özdeşleşmiş kulübün basketbol şubeleri mevcut. Örnekler çoğaltılabilir şimdi tek tek bakmayalım olaya.

Bu işi zaten şubelere atadığın kişiler yönetir. İcabında başkanları da ayırırsın ama o şube durur.

Büyük bir SPOR kulübüne şube kapatmak yakışmaz. Bakın biz Trabzon FK değiliz Trabzonspor'uz.

Bir de insanların ne yaptığını, ne izlediğini bilmeden "av sanki voleybol ve hentbolda başarımız var da, sanki her gün izliyorsunuz da... " yazmak da çok ama çok yanlış. Evet ben takip ediyorum ve izliyorum.

Bu arada UEFA ile yapılan anlaşma futbol şubesini bağlıyor. Hentbol şubesini kapatarak UEFA ile olan sıkıntılar çözülmez.

Hentbol Avrupa'da çok tutulan bir spordur. Hedef zaten Türkiye olmamalıydı, Avrupa kupaları olmalıydı bu bir prestij işidir.

bordox
26.08.2016, 14:52
Bilmiyorum ama bu tür branşları şehir, üniversite veya belediye-kamu firmaları üzerinden yürütemez mi?
Şöyle ki isminde Trabzonspor olunca onun belli bir kalite ve yarışmacı pozisyonunda olması gerekiyor,buna kulüp olarak yeterince yetişmiş insan,zaman ve maddiyat ayıramayınca da Trabzonspor ismi zarar görüyor.
En son basket yöneticisinin yaşattığı durum ortada.
Olaya sadece maddiyat olarak baktıklarını düşünmüyorum.

sakoglu61
26.08.2016, 14:58
Kapatılsın demiyorum asla. Ama maliyetleri külfet oluyorsa kapatılabilir.

Bu #AmatörŞubemeDokunma olayı bana biraz nedense #AyasofyaCamiOlsun olayını hatırlatıyor.

Nasıl ki daha Sultanahmet'i doldurmadan Ayasofya'yı açmak çok mantıklı değilse, daha futbol tribünlerini dolduramayan bir şehirde 10 kişiden 11'inin bile pek umrunda olmayan bu branşları kulübün açık tutması pek mantıklı değil.

Sponsor yok, taraftar yok, gelir yok. Sadece gider için bir şubeyi açık tutmak bana mantıklı gelmiyor. Lütfen bana birisi açıklasın.

Ha eğer ki biz toplanıp her maça gideceğiz, destek olacağız diyorsanız başka. En azından basketbolun az çok bir taraftarı ilgileneni var. Mesela onun gibi olsalar kapanmasın asla derim.

Bence karar kulübü yönetenlerin tasarrufuna bırakılmalı.

only ts
26.08.2016, 15:04
Trabzonsporun mutlaka tum branjlara onem vermesi gerekir. Trabzonspor sadece bi futbol kulubu degildir. Bu sehirde potansiyeli olan genclerin onunu acmada, onlara bir gelecek vaad etme konusunda cok onemlidir. Dusununki voleybola yetenegi olan bir genc, kendini Trabzon da kime nereye kanitlasin, nereye soylesin ben voleybolda iyiyim beni yetistirin diye. Bu mutlaka Trabzonspor olmalidir. Bir Trabzonlunun baska bir kulup catisi altinda herhangi bir spor dalinda yetismesi ve gelismesine razi olamayiz, bu kabul edilemez !!

Yiğit Gayretli
26.08.2016, 15:10

Bu #AmatörŞubemeDokunma olayı bana biraz nedense #AyasofyaCamiOlsun olayını hatırlatıyor.

Nasıl ki daha Sultanahmet'i doldurmadan Ayasofya'yı açmak çok mantıklı değilse, daha futbol tribünlerini dolduramayan bir şehirde 10 kişiden 11'inin bile pek umrunda olmayan bu branşları kulübün açık tutması pek mantıklı değil.

Sponsor yok, taraftar yok, gelir yok. Sadece gider için bir şubeyi açık tutmak bana mantıklı gelmiyor. Lütfen bana birisi açıklasın.

Ha eğer ki biz toplanıp her maça gideceğiz, destek olacağız diyorsanız başka. En azından basketbolun az çok bir taraftarı ilgileneni var. Mesela onun gibi olsalar kapanmasın asla derim.

Yukarıda durumu özetleyen güzel açıklamalar var.

Kapatmak sorunu ötelemek, göz ardı etmektir. Çözüm yollarını aramak yerine bunu yaparsak asla büyük kulüp olamayız. Çözüm odaklılık farklı bir hadisedir.

Oğuz ZEYTİN
26.08.2016, 15:20

Aziz Dostum,

Ayasofya semboldur, tıpkı hentbol şubemiz gibi.

Sultanahmet'i doldurmadan Çamlıca'ya cami dikmenin mantığını sabaha kadar tartışalım ama Ayasofya başka.

Konuya dönersek... Doksanların başında Belediye'nin 19 Mayıs'taki maçına gider oradan Yavuz Selim'e ve nihayetinde Avni Aker'e geçerdik. Salon da stadyum da doluydu. İlginin yıllar içinde azalması bu şubenin suçu mu? O zaman sizin teziniz çöküyor. Futbol şehrinde (!) stadyum dolmuyorsa, ilgisizlikten Avni Aker'e veda erteleniyorsa futbol takımını kapatalım diyebiliyor musunuz? Bir gün bu kara tabloyu da yaşamayız inşallah.

Yapmayın, kapatmak en kolayı. Gelin hep birlikte maddi manevi ne yapabiliyorsak yapalım. Bu sinerji bizi topyekun ayağa kaldırır.

EK: Yönetim kurulumuza bakıyorum. Emre Aksoy, Zağnosspor'un başkanı. Önder Bülbüloğlu, TED Kolejliler'in eski başkanı. Mehmet Yiğit Alp, Trabzonspor Basketbol'un kapanma sürecini en yakından yaşamış eski başkanı. Hentbol, voleybol ve diğer şubelerimizin bahsedildiği gibi 500 Bin TL gibi maliyetlerinin böyle tecrübeli yöneticiler için kapatma sebebi olacağını düşünmek istemiyorum.

Tunç Tosun
26.08.2016, 15:23
sakoglu61 bu tweet bile tek başına çok şey anlatıyor.

İsmail Alkan @ialkan 17 sa.17 saat önce
Bu branşlar sadece maddi anlamda değerlendirilemez.
Futbol kulübünün ulaşamadığı Anadolunun en ücra köşesine senin büyüklüğünü ulaştırıyor.

https://pbs.twimg.com/media/CqutW37WIAAw0qi.jpg

OnurKul
26.08.2016, 15:37
Çoğunluğun demokrasi olduğunu sanıyoruz hala... Şimdi birisi de oylama yapılsın istenmiyorsa kapansın diyecek gibi geliyor. Arkadaşlar yapmayın etmeyin, bir şehirde sadece bir branşın yaşaması orayı kurak bir topraktan başka bir şey yapmaz. O şehrin çocuklarının diğer sporlara da ihtiyacı var! Bir çocuk futbolda beceriksiz ise bu demek değildir ki başka branşlarda da beceriksizdir.

Kimse kusura bakmasın Trabzonspor'un kentine karşı sosyal bir sorumluluğu vardır. Bu sorumluluk o memlketin çocuklarını, gençlerini sarıp sarmalamak, spor içinde tutup başka yönlere devşirilmesine engel olmaktır.

Hayat futbol değildir arkadaşlar. Siz sevmiyorsunuz veya izlemiyorsunuz diye bu sporlar yok olacak değil.

Kulübün yabancı transferi yapıp şampiyon falan olmasını geçin bu kulübün farklı branşlarda gençlere, çocuklara hizmet vermesi, bu memleketin çocuklarına borcudur.

sakoglu61
26.08.2016, 15:50
Aziz Dostum,

Ayasofya semboldur, tıpkı hentbol şubemiz gibi.

Sultanahmet'i doldurmadan Çamlıca'ya cami dikmenin mantığını sabaha kadar tartışalım ama Ayasofya başka.

Konuya dönersek... Doksanların başında Belediye'nin 19 Mayıs'taki maçına gider oradan Yavuz Selim'e ve nihayetinde Avni Aker'e geçerdik. Salon da stadyum da doluydu. İlginin yıllar içinde azalması bu şubenin suçu mu? O zaman sizin teziniz çöküyor. Futbol şehrinde (!) stadyum dolmuyorsa, ilgisizlikten Avni Aker'e veda erteleniyorsa futbol takımını kapatalım diyebiliyor musunuz? Bir gün bu kara tabloyu da yaşamayız inşallah.

Yapmayın, kapatmak en kolayı. Gelin hep birlikte maddi manevi ne yapabiliyorsak yapalım. Bu sinerji bizi topyekun ayağa kaldırır.

EK: Yönetim kurulumuza bakıyorum. Emre Aksoy, Zağnosspor'un başkanı. Önder Bülbüloğlu, TED Kolejliler'in eski başkanı. Mehmet Yiğit Alp, Trabzonspor Basketbol'un kapanma sürecini en yakından yaşamış eski başkanı. Hentbol, voleybol ve diğer şubelerimizin bahsedildiği gibi 500 Bin TL gibi maliyetlerinin böyle tecrübeli yöneticiler için kapatma sebebi olacağını düşünmek istemiyorum.

@sakoglu61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=48342) bu tweet bile tek başına çok şey anlatıyor.

İsmail Alkan @ialkan 17 sa.17 saat önce
Bu branşlar sadece maddi anlamda değerlendirilemez.
Futbol kulübünün ulaşamadığı Anadolunun en ücra köşesine senin büyüklüğünü ulaştırıyor.

https://pbs.twimg.com/media/CqutW37WIAAw0qi.jpg

Yukarıda durumu özetleyen güzel açıklamalar var.

Kapatmak sorunu ötelemek, göz ardı etmektir. Çözüm yollarını aramak yerine bunu yaparsak asla büyük kulüp olamayız. Çözüm odaklılık farklı bir hadisedir.

YANLIŞ ANLAŞILDIM.

Ben asla kapatılmasını istemiyorum. Suçlu olan şube değil bizleriz. Bu branşların maliyetlerinin bir futbolcu maaşı civarında olduğunu biliyoruz zaten.

Sorun şu ki ne yerel zenginler sponsor oluyor. Ne branşların reklamları doğru yapılıyor. Ne de şehrin insanının spora ilgisi kaldı.

Kapatmak en kolayı ama burada sorumluluk sadece yönetimin değil bence. Hem şubelerin yönetim kurulunun çok sıkı çalışması takımı halka tanıtması maçlara davet etmesi hem de şehir insanının ilgisine ihtiyacı var bu branşların.

Kasımpaşa gibi bir futbol kulübü bile yılların yatırımından sonra resmen "ben 500 taraftar için mi milyonlar harcıyorum" deyip küçülmeye gitti. Sorun tek bir noktada değil sorun genel.

Ama biz daha bu kadar kampanyaya bu kadar davete rağmen Avni Aker'in vedasında bile tribünleri dolduramayıp organizasyonu erteliyorsak bu branşlar için durum çok çok daha vahim.

Ahmet Aksu
26.08.2016, 17:30
kesinlikle kapatılmamalı..
biz sadece futbol şehri değil spor şehri olmalıyız..
bakın fb ye adamlar olimpiyatlardaki sporcuları ülkemizi temsil ediyor madalya alıyor. onlar zarar etmiyor mu ediyor. biz neden sporcu çıkaramıyoruz. ayıramıyor muyuz 3-4milyon tl. saçma sapan yerlere para harcamayı biliyoruz da neden hentbol, voleybol ve amatör branşlara gerekli önemi vermiyoruz.

BERBATOV61
26.08.2016, 17:37
Yiğit bey böyle eleştiriler yapmayın sonra başkana fikir verebilecek ortamlardan dışlanırsınız. Sonra twit atarken bunun eksikliğini yaşarsınız demedi deme

bir de unutmadan adettendir yönetimi eleştirene bu cevabı vermek
Durun kardeşim bu adamlar yeni geldi hemen eleştirmeyin bir bildikleri vardır siz onlardan iyimi bileceksiniz ? İhocumusunuz size böyle vizyonlu başkan çok bile

Yiğit Gayretli
26.08.2016, 17:54
Yiğit bey böyle eleştiriler yapmayın sonra başkana fikir verebilecek ortamlardan dışlanırsınız. Sonra twit atarken bunun eksikliğini yaşarsınız demedi deme

bir de unutmadan adettendir yönetimi eleştirene bu cevabı vermek
Durun kardeşim bu adamlar yeni geldi hemen eleştirmeyin bir bildikleri vardır siz onlardan iyimi bileceksiniz ? İhocumusunuz size böyle vizyonlu başkan çok bile

Bizim samimiyetimiz Trabzonspor üzerinedir. Başkanımız da bunu yakinen biliyor. Hiç sıkıntı yok... Asıl eleştirmezsek sorun olur.

BERBATOV61
26.08.2016, 18:02
Bizim samimiyetimiz Trabzonspor üzerinedir. Başkanımız da bunu yakinen biliyor. Hiç sıkıntı yok... Asıl eleştirmezsek sorun olur.

böyle güzel bir başlığı konusundan saptırmak istemem fakat mecburum eleştiri her konuda yapılır sizin istediğiniz konuda eleştirip istemediğiniz konuda eleştiremezsek o pek eleştiri olmaz. Detay isterseniz özelden yazarım kolay gelsin

EROS87
26.08.2016, 18:25
benim naçizane birkaç kriterim var. bunların biri bile sağlanıyorsa kapanmasını eleştiririm.

-alt yapısı var ve gençlere spor yapma imkanı veriyorsa
veya
-arkasında bir taraftar desteği, kemik bir izleyici kitlesi varsa
veya
-trabzonsporun ismini türkiyede, avrupada başarılarıyla gündeme getiriyorsa

takip ettiğim kadarıyla hiçbirini yapmıyor bu kulüpler.

söylediğim tarzda bir başarıları yok. ayrıca başarı da ekonomiyle doğru orantılı. ne kadar yatırım yapılırsa o kadar karşılık alıyorsun. bu dönemde de oraya başarı getirecek bir meblağıyı verecek durum yok malumunuz.

alt yapıları, genç sporcular yetiştirme, şehrin çocuklarına spor yaptırma gibi bir olayları yok. bu da ekonomiyle bağlantılı aslında, yatırımlar gerekiyor. şuan taşıma suyla değirmen döndürüyorlar.

izleyeni geçtim takip edeni bile yok denecek kadar az.

zamanında sırf bakanlıktan destek almak için açılan bu amatör branşların doğru bir temelinin olmamasının sorunları bunlar. açmış olmak için açıldı şimdi kapanınca gündem oluyor.

sosyal sorumluluk deniyorsa ekonomik olarak belimizi doğrulttuğumuzda takım sporlarından ziyade şehrin sosyal yapısı da düşünüldüğünde bireysel sporlara, gençlere yönelik açılım yapmalı kulüp. tesisler zaten şehirde mevcut. milli eğitimle ortak hareket edilip futbol, basketbol dışında neye yatkınlığı varsa imkanlar sunulmalı gençlere.

Yiğit Gayretli
26.08.2016, 18:25
böyle güzel bir başlığı konusundan saptırmak istemem fakat mecburum eleştiri her konuda yapılır sizin istediğiniz konuda eleştirip istemediğiniz konuda eleştiremezsek o pek eleştiri olmaz. Detay isterseniz özelden yazarım kolay gelsin

Anlayamadım açıkçası. Özel mesaj alabilirim.

batuhanTs
26.08.2016, 18:51
Kusura bakmayin yazi guzel ama ilk cumle cok komik trabzon spor kenti filan degildir futbol kenti kimligini bile kaybetmeye başlamış bir kentin spor kenti olmasi mümkün degildir yazi genel olarak dogru ama Trabzonspor icin gecerli degil maalesef hatta Türkıye icin bile geçerli degil rio kepazeliginden sonra birakin kulupleri ulkede sporcu filan yetismiyor

Yiğit Gayretli
26.08.2016, 19:11
Cemal Kamacı, Selçuk Aydın, Hüseyin Avni Aker, Hayri Gür, Kenan Sofuoğlu gibi nice "spor" adamları yetiştirmiş, 40 yıldır hentbol oynanan, sayısız hentbol hakemi yetiştirmiş ve daha nice bunun gibi örneklerini bünyesinde barındıran bir şehire "spor şehri değil" demek tuhaf.

Dinamiklerine ters davranıyorsa sebeplerini araştırmak lazım. İnkarcılık çözüm değil.

İlkhan
26.08.2016, 20:48
"bu bir kıyaslama değildir"

sanırım fb ve gs de hentbol şubesi yok. sadece bjk'da var ve onlar da lige ambargo koymuş gibi.

"bu bir kıyaslama değildir"

selcuk
26.08.2016, 21:27
Cemal Kamacı, Selçuk Aydın, Hüseyin Avni Aker, Hayri Gür, Kenan Sofuoğlu gibi nice "spor" adamları yetiştirmiş, 40 yıldır hentbol oynanan, sayısız hentbol hakemi yetiştirmiş ve daha nice bunun gibi örneklerini bünyesinde barındıran bir şehire "spor şehri değil" demek tuhaf.

Dinamiklerine ters davranıyorsa sebeplerini araştırmak lazım. İnkarcılık çözüm değil.
kenan sofuoglunun Trabzonlan alakasi ne
o sakarya akyazili

Travelair
26.08.2016, 21:32
Orda Karadenizli çok diye biliyorum. Sofuoğlu aslen Trabzonlu diye hatırlıyorum

selcuk
26.08.2016, 21:37
Orda Karadenizli çok diye biliyorum. Sofuoğlu aslen Trabzonlu diye hatırlıyorum
evet
Trabzon yetistirmesinlen Trabzonlu olusun bir bagi mi var

Yiğit Gayretli
26.08.2016, 23:20
o sakarya akyazili

Aslen Trabzonlu. Trabzon'dan göçtüler.

Tuğrul
27.08.2016, 01:37
Voleybol ve Hentbol dalının kapatılması doğru bir karar.

Takım sporlarında basketbol kafi'dir.

Trabzonspor'un olimpik dallarda, bireysel sporcu yetiştirme gibi amacı olmalı.

Bu nedenle yüzme branşının kapatılmasına anlam veremedim.

Judo, Boks, Eskrim, Atıcılık, Kürek, Tekvando, Güreş, Atletizm, Yüzme, Halter vs... gibi alanlara ciddi biçimde eğilmeliyiz.

2020 olimpiyatlarına TS'dan atıyorum 50 sporcu katılsa hoş olmaz mı ?

artvints
27.08.2016, 02:15
o sakarya akyazili

abi oranın adı niye akyazı sence? :D

selcuk
27.08.2016, 02:30
abi oranın adı niye akyazı sence? :D
anne tarafi büyük dedem tonyadan akyaziya göc etti, yani biraz yeniköy (eski adi: yagcilar) akyaziliyim, ama bunu bilmiyorum

artvints
27.08.2016, 02:34
anne tarafi büyük dedem tonyadan akyaziya göc etti, yani biraz yeniköy (eski adi: yagcilar) akyaziliyim, ama bunu bilmiyorum

yok sakarya'daki akyazı'dan bahsediyorum. karadenizliler vermiştir o ismi, trabzon'dan göçenler, emin değilim ama.

selcuk
27.08.2016, 02:38
yok sakarya'daki akyazı'dan bahsediyorum. karadenizliler vermiştir o ismi, trabzon'dan göçenler, emin değilim ama.
bende oradan bahsediyorum
Trabzon akcaabat (baba)- sakarya akyaziliyim
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@artvints (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=43669)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->
hicbir fikrim yok

tahminin ne ki?

sen daha iyi bilirsin abi o zaman, ben öyle tahmin yürüttüm sadece.
@selcuk (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=347) işte o bölgenin isim babası trabzonlulardır. benzetmişlerdir memleketlerine o ismi vermişlerdir.
sanmiyorum
fethi osman gazi döneminde oldugundan ismini daha önce almistir
ayrica Trabzonda mahallelerin ve köylerin isimleri daha cok yeni Türkce oldu

özellikle akyazi bayagi Trabzonlu doludur, haklisin
yasam ama cok baska, ben hic isinamadim insanlarina

Bazı şeyleri anlamakta zorlanıyorum Trabzonspor futbol kulubu deyilmi diyer dallar bana göre kulple fiilen koparılmalı özelleştirilmeli yani şirketleştirilmeli sadece adını trabzonspor koyarsın isim hakkı vs olur bunun haricinde futbol klubune enerjimizi harcamalıyız bir çok imkan var trabzonda baya tesis var yetiştir yarıştır cok zor olmamalı bunu sadece Trabzonspora bağlamamak lazım burda gençlik ve spor müdürlüğü ve belediyede işe sokmalı kendini tüm ekonomik desteği trabzonspor karşılayamaz ben bu şekilde düşünüyorum.

katiliyorum

Manu61
27.08.2016, 02:41

Akyazı ismi daha eskiye dayanıyor diye biliyorum.

artvints
27.08.2016, 02:54
bende oradan bahsediyorum
Trabzon akcaabat (baba)- sakarya akyaziliyim

sen daha iyi bilirsin abi o zaman, ben öyle tahmin yürüttüm sadece.
selcuk işte o bölgenin isim babası trabzonlulardır. benzetmişlerdir memleketlerine o ismi vermişlerdir.

emrex61
27.08.2016, 02:56
Bazı şeyleri anlamakta zorlanıyorum Trabzonspor futbol kulubu deyilmi diyer dallar bana göre kulple fiilen koparılmalı özelleştirilmeli yani şirketleştirilmeli sadece adını trabzonspor koyarsın isim hakkı vs olur bunun haricinde futbol klubune enerjimizi harcamalıyız bir çok imkan var trabzonda baya tesis var yetiştir yarıştır cok zor olmamalı bunu sadece Trabzonspora bağlamamak lazım burda gençlik ve spor müdürlüğü ve belediyede işe sokmalı kendini tüm ekonomik desteği trabzonspor karşılayamaz ben bu şekilde düşünüyorum.

Ufuk Turgut
29.08.2016, 21:41
bence başkan haklı .taraftar olarak yeterince sahip cıkmıyoruz takıma.gelen para karşılamıyor takımın maliyetini .

EnjoyTheMusic
30.08.2016, 23:29
Hentbol kalsın. Diğer beleşçi branşlar kapatılsın. osman arz ise derhal kovulsun

tonya55
30.08.2016, 23:38
yüzme ile alakalı daha profesyonel çalısma yapılmalı.

ÖmürKaradeniz61
31.08.2016, 09:46
Burda amatör şube kapatılmasın diye bas bas bağıranlar en son ne zaman amatör bir spor müsabakası izlemiş,yüzmeyeyle alakalı çalışma yapılsın diyorsunuz ama ayda en fazla 2-3 defa yüzmeye gitmişsinizdir.Kendimi ayırmıyorum bende dahil Türkiyede insanların aktivitelerinde amatör spor ne yazıkki yoktur.Bizde sadece futbol vardır başkada bir spor bilmeyiz.Amatör spor tamamiyle klüplere yük çünkü maddi ve manevi hiçbir geliri yok sadece gider,doğal olarakda klüpler amatör şubeleri kapatmak için 40 takla atıyor haklı olarak.

Oğuz ZEYTİN
31.08.2016, 12:40
Arkadaslar spor kulubunun ana amacini kar etmek olarak gördükleri icin bu vahim yanlista ısrar ediyorlar. Lutfen kulubumuzun tuzugunun 7. Maddesindeki amaclari okuyun.

İyi Trabzonsporlu olmak forma almakla olculmuyor, kulubun varlik nedenini bileceksiniz oncelikle.

Ha ayrica merak edenler icin belirteyim. Sizler futbol takimina bile kusup kenara çekilirken basketbol maclari icin deplasman yapan bir Trabzonsporluyum. Bizim gibi hentbol, voleybol vb. branslarin sevdalilari da vardır illa ki...

Bir de... Allah askina acin Trabzonspor'un bilançosunu, kar zarar tablosunu inceleyin. Sanki futbol takimi yillardir arti veriyor!? Sizin mantiginiza gore kapatilmasi gereken ilk şube futbol.

Yiğit Gayretli
31.08.2016, 12:58
Şu Japonya'daki meşhur hikayeyi bilmeyeniniz yoktur herhalde...

http://www.hurriyet.com.tr/japonyada-bir-tren-hatti-tek-bir-ogrenci-icin-acik-tutuluyor-40038214

Faydacılık nedir? Profesyonellik nedir?

Oğuz'un verdiği örnekten yola çıkarak değerlendirin şu Japon devletinin tutumunu. Ya bir kişi bile olsa, Trabzonspor'un her hentbol müsabakasını takip eden taraftarı varsa? Trabzonspor kim için? Ne için?

Murat'
31.08.2016, 13:48
Amatör branşlar zarar ediyor denilerek bu şubelerin kapatılması haklı gösterilemez. Biz iki seneden beri bir tek Nazilli'ye gol atan Ndoye'e 2,5 milyon avro ödüyoruz be kardeşim. Olaya zarar açısından bakarsak futboldan daha fazla zarar eden bir branş yok. Kapatalım gitsin o zaman.

Yiğit Gayretli
31.08.2016, 16:41
Son dakika müjdesi!

Hentbol şubesi kapatılmıyor! Şimdi sıra voleybolda...

Murat'
31.08.2016, 16:44
Sevindirici bir haber, darısı voleybolun başına.

Cengiz Çubukcu
31.08.2016, 17:07
Arkadaslar spor kulubunun ana amacini kar etmek olarak gördükleri icin bu vahim yanlista ısrar ediyorlar. Lutfen kulubumuzun tuzugunun 7. Maddesindeki amaclari okuyun.

İyi Trabzonsporlu olmak forma almakla olculmuyor, kulubun varlik nedenini bileceksiniz oncelikle.

Ha ayrica merak edenler icin belirteyim. Sizler futbol takimina bile kusup kenara çekilirken basketbol maclari icin deplasman yapan bir Trabzonsporluyum. Bizim gibi hentbol, voleybol vb. branslarin sevdalilari da vardır illa ki...

Bir de... Allah askina acin Trabzonspor'un bilançosunu, kar zarar tablosunu inceleyin. Sanki futbol takimi yillardir arti veriyor!? Sizin mantiginiza gore kapatilmasi gereken ilk şube futbol.
10 ekimde büyükçekmecedeyiz unutma :)

zekeriyya
01.09.2016, 08:24
daha çok amatör spor dallarının açılması ve desteklenmesi gerekir.
kaldı ki Trabzon'da bulunan spor tesislerinin bir çoğu çoğu ilimizde yok bile
tüm şehir spor tesisleri ile donatıldığı halde neden gençlerimiz başı boş amaçsız olsun
bu tüm Türkiye'ye örnek olacak bir Spor anlayışına dönebilir.

OnurKul
01.09.2016, 17:53
İşte bu!!! Yönetim çok ama çok doğru bir karar verdi ve büyük bir yanlıştan döndü. Sanırım taraftar baskısı da burada önemli bir rol oynadı. Herkese teşekkürler.

Oğuz ZEYTİN
07.09.2016, 09:55
Son dakika müjdesi!

Hentbol şubesi kapatılmıyor! Şimdi sıra voleybolda...

Güzel.

10 ekimde büyükçekmecedeyiz unutma :)

İnşallah abi...

İşte bu!!! Yönetim çok ama çok doğru bir karar verdi ve büyük bir yanlıştan döndü. Sanırım taraftar baskısı da burada önemli bir rol oynadı. Herkese teşekkürler.

Başta size teşekkürler.

zafer6161
07.09.2016, 10:08
bence basketbol harici tüm branşlar kapatılmalıdır.sadece bizim için değil.türkiyede futbol basketbol harici hiç birbranş ilgi çekmiyor.hentbolda voleybol da masa tenisinde başarılı olsan ne olur olmazssan ne olur.bu branşlara ilgi yok denecek kadar az.

Yiğit Gayretli
07.09.2016, 10:27
bence basketbol harici tüm branşlar kapatılmalıdır.sadece bizim için değil.türkiyede futbol basketbol harici hiç birbranş ilgi çekmiyor.hentbolda voleybol da masa tenisinde başarılı olsan ne olur olmazssan ne olur.bu branşlara ilgi yok denecek kadar az.

Toyluk dönemimden bir örnek vereyim...

Bir müzik türüyle uğraştım belli süre... Uğraşmak hoşuma gidiyordu, fakat müziğin piyasa açısından bir geleceği yoktu. Özellikle de bizim eğildiğimiz dalının. Yine de vakit ve nakit ayırdık... Profesyonellik ve profesyonelleşme mevzusu "kârlılık/zararlılık" seviyesine indirgenirse en büyük zararı oradan ederiz.