PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut-Ersen Önde, Marce Arkalarında, Musampa Solda Başlığı

guera
10.12.2006, 12:52
bilmiyoyrum sesimizi baska nasil duyursak! ancak denemeye deger diye düsündüm ve t. direktörün(adini bundan sonra azima almayacagim!) bu sayfayi ziyaret ettigini düpsünerek bu topici aciyorum!
kimimiz bunun icin dua ederken kimimiz böyle bir kadro ile sahaya cikmadigimiz icin cildiriyor kimimizde ona hak veriyoruz.
benim görüsüme göre hoca artik ne olursa olsun bu dörtlüyle bir kez olosun baslayabilmeli bu cesareti gösterebilmeli! bizlerde kendisine buradan destek vermeleyiz belki o zaman kücük insan sendromundan kurtulur ve bizim de istedigimizin tam da bu oldugunu görür ve uygulamaya gecer!
hayir hocam böyle bir dizilisten sonra yenilsen dahi bu taraftar sana küfretmeyecek ve defolup gitmeni istemeyecek! bu taraftar biliyor ki senin korkakliginin ecele faydasi yok! bu taraftar huseyinin bir macta daha az rol aldigi dakikalar yasamak istiyor( yani bu taraftar hüseyinin kaybetmek icin kazandigi toplari, kazandigi toplardna sonra hasani aramasini seyretmek istemiyor).
artik bir kez olsun o örümcek kafandaki eskimis düsünceleri bir yana birak ve bir kez olsun taraftarin sesini dinle! göreceksin o zaman marce de musampa da umut ve ersende form yükselisi sezeceksin! bu takim yedi haftadir alamadigi galibiyeti rahatlikla aldigi gibi belki son sekiz haftanin gol rekorunu kiracak ve sen bütün bunlardna en fazla rant saglaycak kisi olcaksin! cünkü herkez görecek ki sne kot kafali degilsin! sen de degisebilir, degisitirilebilirsin!
bizler bu topice imza atanlar oalrak senden bunu rica ediyoruz! bak sana ne küfür ne de hakaret hakaret ediyoruz! umarim bir kez olsun kendi sinirlarini asabilir kendi seviyendenukari cikmayi becerebilirsin!

28TS61
10.12.2006, 12:53
onune gelen topic aciyor bu ne ya

Kasım Hilal
10.12.2006, 13:05
Yazdıklarının Ziya Dopan tarafından net biçimde incelenmesini istiyorsan al saan kendi sitesindeki mail adresi

futbol@ziyadogan.com (futbol@ziyadogan.com)

Emre7
10.12.2006, 13:17
bende topic açacam Allahım şu taraftara akıl ver!!

Turgut Altun
10.12.2006, 13:25
bir başlık gerekli veya gereksizdir. Asıl meselenin bahsi geçen başlıkları
bu ne yaaa
kilit :D
cilitttttttt
kapanır bu
gereksiz bir konu
vesaire vesaire gibi mesajlarla gereksiz gördükleri halde sürekli yukarıya taşıyıp gündemde tutanların kendi tutumlarını da gözden geçirmeleri olduğu kanaatindeyim.

Ayrıca KHE

Ziya hoca'nın o adresi bile doğru dürüst inceleyeceğinden şüpheliyim.Şimdiden binlerce sövgü içerkli mesajdan bir kaç tanesini okuduktan sonra o adrestende elini eteğini çekecektir.

demokles
10.12.2006, 13:51
şimdi bu topic açıldı diye ziya doğana haber vermek lazım hatta bu topici destekleyenler direkt olark teknik adam yardımcıları olarak işe alınmalı ARKADAŞLAR bu işler öyle dediğiniz gibi olmuyor...

Ali Özcan
10.12.2006, 14:20
bu topic kesinlikle gerekli
ve kesinlikle açık kalmalı...

marcelinhos100
10.12.2006, 14:48
bu topic kesinlikle gerekli
ve kesinlikle açık kalmalı...

bencede kesinlikle müthiş bir konu açmış arkadaş birisi demişki musampa gönderilsin gökdeniz solda oynayacakmış bakın bir kere bu kadroyu sürmedi sahaya xxxxxxxx çünkü o da biliyorki musampayı solda oynatırsa marcelinhoyu mu ön libero oynatacak şu anda yattara yokken trabzonsporun hücum hattı şöyle olmalı ersen martin umut bulut arkalarında marce sag gökdeniz sol musampa geride hüseyin defans musa stephanov çagdaş mustafa keçeli ( emin olun musa ile mustafayı ellerim titreyerek yazıyorum ) kalecileri yazamıyorum bile hadi hayırlısı

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

guera
10.12.2006, 14:48
simdi diyorsunuz ki gereksiz bir topic! gerekli tropicler ve gereksiz topicler diyerek baska bir topic acsaniza yahu! ben düsüncemi yazdim sizler begenmeyebilir ya da karsi durus sergileyebilirsiniz ama bu benim takimda bu oyuncularin oynamasini istiyor olmam gercegini degistirmez! ve eminim bu sayfada böyle düsünen binlerce insan var!ayrica o adam bu sayfayi okuyor ya da okumuyor ben düsüncemi yaziyorum ha okuyorsa bir sekilde insanlarin da onun taktikleri!!!!! hakkinda neler düsündügünü bilmesi gerekli! malum bizim yönetimin futbolla olan alakasini hep birlikte görüyruz bari taraftarin mal olmadigini anlasin bu zat´i muhterem!

Şahin Yılmaz
10.12.2006, 14:49
Arkadaşlar her fikre saygı duymak zorundayız. Diyelimki TD. sitemize girdi. Alt konuları tek tek okuyup arkadaşın fikrini görmeyebilir. Anabaşlıkta gördüğün de bir bakayım diyebilir. Böyle bir ihtamal zayıf olsa da gerçekleşmeme ihtimaline de yok diyemeyiz.

Daha da önemlisi önce birbirimize saygı duyacağız sonra herkes tarafından saygı duyulan olacağız.

Topic gerekli gereksiz tartışmalarını da anlamsız buluyorum.

marcelinhos100
10.12.2006, 14:54
simdi diyorsunuz ki gereksiz bir topic! gerekli tropicler ve gereksiz topicler diyerek baska bir topic acsaniza yahu! ben düsüncemi yazdim sizler begenmeyebilir ya da karsi durus sergileyebilirsiniz ama bu benim takimda bu oyuncularin oynamasini istiyor olmam gercegini degistirmez! ve eminim bu sayfada böyle düsünen binlerce insan var!ayrica o adam bu sayfayi okuyor ya da okumuyor ben düsüncemi yaziyorum ha okuyorsa bir sekilde insanlarin da onun taktikleri!!!!! hakkinda neler düsündügünü bilmesi gerekli! malum bizim yönetimin futbolla olan alakasini hep birlikte görüyruz bari taraftarin mal olmadigini anlasin bu zat´i muhterem!

helal sana zeki adamsın böyle topicler aç kardeş bilki ziya dogan gibiler bizim aramızda da var

tamuğ yamtar
10.12.2006, 15:00
Kilit kararını verme hakkını kim verdi size.

Yazmazsın olur biter. Hele alaycı ifadeler. Çok mu biliyorsunuz?

Arkadaş fikrini belirtmiş ve önemli bir konu.

Arkadaşın yazdığı sistem bence doğrudur.

Marce yanlış yerde oynatılıyor çünkü.

Marce de bu yüzden etkili olamıyor.

turkercan
10.12.2006, 15:16
onune gelen topic aciyor bu ne ya

önüne gelen msj yazıyor bu ne yaa!!!

sanane kardeş açar açmaz senmisin buranın müdürü??? yanlış bişe yaptıysa yöneticiler sorunu halleder sen niye atlıyosun.. ayrıca çok doğru bi konuya değinmiş arkadaş.

OKTAY YILMAZ
10.12.2006, 15:21
Yazdıklarının Ziya Dopan tarafından net biçimde incelenmesini istiyorsan al saan kendi sitesindeki mail adresi

futbol@ziyadogan.com (futbol@ziyadogan.com)

ben bu yazdığın email adresine pek çok defalar mesaj attım ama galiba kullanılmıyor bu email adresi ve sürekli hata mesajı geliyor geri, adam düpe düz bizi email adresi ile de kazıklıyor,
Böylesine kokuşmuş bir insan daha olamaz yaaaaa, madem böyle bir email adresi koyuyorsun oraya o zaman kullan onu!!! yok kullanmıyorum diyorsan yeter artık yaaaaa bıktık artık tarama özürlü insan bizi enayi yerine koymandan bıktık artık...

GolaMTuRi
10.12.2006, 15:22
forumda ne cok normal user kilikli yonetici/admin varmis..yahu gereksizse yazmayin, kapatilir zaten..
guera yazdiklarinin hepsine katiliyorum ama bu ziya denen sahis hayatta cikarmaz bu kadroyu..ferhat hasan huseyin gibi futbol katilleri varken musampa,marce gibi isimler fazla prim yapmaz...

agahozlu
10.12.2006, 15:26
düşünülen sistem bence doğru bir sistem.ileride çift forvet oynamak akıllıca,tek forvetle sahaya çıktığımızda pozisyon bulamıyoruz.umut tek başına etkili olamıyor ersen tek başına umuta göre daha etkili ama ikisinin kesinlikle beraber oynaması gerekiyor.bursa maçının 2. yarısında çift forvetin etkisini gördük.gelelim marcelinho ya.futbol kariyerine hiç bir lafım olamaz ama Trabzonsporda şu ana kadar etkili değil.eğer ricardinho gibi oynatılırsa etkili olabilceğini düşünüyorum fakat mücadele etmesi koşması gerekiyor.yoksa istediği kadar o bölgede oynasın koşmadan bir şey olmaz.sol kanatta kiki sağda gökdeniz oyanayabilir.orta alanda hüseyin kesinlikle olmalı 2 forvet marce kiki ve gökdeniz 5 hücuma yönelik oyucu eder.hüseyini de ortaya koyduktan sonra takımın en berbat yerine geliyoruz defans ve kale.sağ ve sol bek diye bir şey yok takımda.göbekte stepanov un yanına adam yok.kalemiz yarı boş gibi zaten.ufukhan eski ufukhan değil sağ bekte son maçta bence döküldü.sol kanattan golleri yedik zaten.stepanov kaliteli kumaş ama tek kişiylede defans yapılmaz.sistem güzel fakat ileriyi düşünüren geriyide sağlama almak gerekir.bu sistemde özellikle beklerin çok iyi olması gerekir.

guera
10.12.2006, 15:32
sorun hüseyinin iyi ya da kötü olusu degil ya da hasanin futbol kalitesinin bu takimda oynamaya yetmiyor olmasi! sorun sanirim ziyanin bu oyunculara tutunarak tkaimda kalabilmesi! surasi cok acik ki takimin yarisindna fazlasi ziyadan nefret ediyor ! düsünebiliyor musunuz musampanin ya da marcenin ya da symkonun bu hocayi tuttugunu? bu hocanin adamlari bu takimda belli!!! keceli musa huseyin gökdeniz hasan ! fatih akyelin ortaya cikardigi gerrcek sanirim aysbergin sadece görünen yani! yani sorun kisiler üzerinden kurulan hanedanlik! hüseyinin yönetimle arasi cok iyi hasanin da oyle! gerisini varin siz düsünün...

guera
10.12.2006, 15:40
herseyden önce ufukhanin eski ufukhan olmamasi sorununa deginelim! ufukhanin zaten gecmiste varolan basarilari saman alevi gibi bi rmaclik iki maclik peryodlardan ibaret! yasi bizim onun hakkinda birsey söylememize engel! ancak fenerbahce macinda gördük ki 20li yaslarin basinda biri icin bizim defansimizda düsünebilecegimiz bir oyuncu icin cok yavas! marceye gleince! bu adama hala mucadele etmiyor diyorsak biryerlerde yanlis yapiyoruz demektir! ben onu seyrettigim hermacta inanilmaz gayretli gördüm! özellikle defansa yardim edisi pres yapmasi vs! benim derdim burada oyunculari tartismak degil sistemi tartismak! bize yüreginde biraz cesaret atesi olan bir hoca lazim hoca musvettesi degil! bu adma bence eski teksir makinalarinda cogaltilip anadoluya yollanan istanbul tkaimlarinda futbol oynayip sonrasinda t. direktörlük kurslarini bitirmis bir sablondan cikma bir insan! yani teksir kagidi kadar degeri bile olmayan birisi! simdi mac baslayacak yavas yavas gideyim mactan sonra burada nasil osla görüsecegiz...

yağız61
10.12.2006, 18:21
kesinlikle haklısın kardeş.takımımz artık kendi oyununu kaliteli futbolcularla oynamalı.

Egemen
10.12.2006, 18:23
guera kazandık ama senin dediğin gibi oynatmadan. bide öyle çıkarsaydı kadroyu 5e 6ya giderdi herlade.. ;) konu çok güzel.. teşekkürler..

Emre B.
10.12.2006, 18:27
Ziya Hoca hayatta böyle bir kadro çıkartmaz

guera
10.12.2006, 18:28
simdi kaldigimiz yerden davam edelim! ne diyoruz umut ersen önde marce arkada musampa solda! bugün ne vardi umut ersen önde marce solda musampa bes dakika onlarin arkasinda! anlatmaya calistigimiz sisteme yakin bir sistem bes dakika kadar sahaya yansidi marce solda musampa ortada! ortadan iceriye bukadar iyi sizan bir elemanin solda oynadigini düsünebiliyor musuz! ve marcenin ortada o herthadan alistigimiz dlaislarini yaptigini!

bu mac kazanildiysa kele ragmen kazanilmis bir mac olmustur! ve bu ona ragmen kazanilmistir lafini onun ilk gelisinde de maclar sonrasi cok kullanmistim! anlasilan degistigini umut ettigimiz sahis degismemis.. zaten uygulamaya ya da uygulatmaya claistigi sistem o zaman bir sekilde isleyen sistemin aynisi! yani kontraataga dayali üc kisiyle yapilacak hucum organizasyonlariyla bulunacak gollerle alinacak galibiyetlerle bu adam bize bahsettigi o cok buyuk hayallerini gerceklestirecek....

Egemen
10.12.2006, 18:30
aga hayal mayal gercekleştieremeyecek. şu sezonu TRABZONSPORda bitirebilirse en büyük hayali gercekleşmiş olacak.. ama sanmıyorum..

Emre B.
10.12.2006, 18:32
Bu kadroyu söylüyoruz ama ikinci yarı YATTARA geliyor.:D

zedboysts
10.12.2006, 18:34
bu takımda marcelinhonun yerinde szmykowiak oynasa 50 kat daha verimli olur hemde o kadar kötü oynamasına rağmen. Ayrıca bazıları marcelinho verimli olamıyo asıl yerinde oynamıyo diyo. Size şunu diyim sadece marcelinho bugüne kadar ne hasan gördü ne de hüseyin...

My
10.12.2006, 18:38
I ıhh! Olmamış. Çok gol yeriz böyle (Ziya DOĞAN)

Enes Berfin
10.12.2006, 18:49
umut ersen önde marce arkalarinda musampa solda topici!

Muhahaha valla ya hic gülesim yoktu alemsin ya :D

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

immortal_TS
10.12.2006, 20:18
Yattara gelsin büyük ihtimal böyle olacak ama musampa ortaya alınabilir yattara solda gökdeniz sağda ersen umut ilerde arkalarında marcelinho ama ziya doğan olmazsa böyle olacak:D

oguzkoc
10.12.2006, 20:19
bu topic buraya boşuna açılmıştır bugünkü kadrodan sonra...

geçen haftanın yıldızı bu hafta yedek ve oyunda ferhat diye top yapmaktan ve hatta top kapmaktan bile aciz bi adam...

Çetin
10.12.2006, 20:41
musampa oynayamaz ilk 11 de bu formuyla bence. ama topic bence güzel boş boş köstek olmaktan bahsedeceğimize yaratıcı topiclere her zaman varım niye kilit vurulsun ki?

guera
10.12.2006, 20:45
nasil yani! musampa neden oynayamasin bu formuyla! ne yapmadi ki musampa bugün de sen onu onbire düsünmüyorsun! malum kel sahisla, hani su bizim maclarda saha kenarinda elleri ceplerinde bögürenle bir akrabalik olayi falan var herhalde! ;-)))

Emre B.
10.12.2006, 21:02
Musampa çok iyi oynuyo.

Recep Çaltepe
10.12.2006, 21:08
Forum tarihinde benim hatırladığım en yaratıcı ve en eğlenceli topic ismi :D

ahmetansu61
10.12.2006, 21:10
kiki cok koşamaz bunu ziyada biliyo onun için odan orta saha yharatmaya çalışıyo
zaten iki kanadımızda yattara gibi olacak değil ya. kiki yi marcelinho yu gökdenizi sarkık sol kanat gibi oynatırsa güzel olur

----------umut----------
gökdeniz----marcelinho-----yattara
--------kiki------hüseyin---------
murat----cağdaş---stepanov---ufukhan
----------jeferson---------------

bi kere ferhattan kesinlikle kurtulması lazım. kikinin fazlalık külalarını vermesi lazım. çağdaş ve stapanoun birbirini ezberlemesi lazım. musanın yerine ufukhanda ısrarcı olmasını isterim açıkcası. aynı şekilde de herazaman umuttan yana ısrarcı olması lazım.

eren_61
10.12.2006, 21:16
oynar bu sene kimler oynadı formsuzluklarıyla da musampa ile szymek oynamadı.zaten benim kızgınlığım buna.hasan hüseyin ferhat mustafa hepsi oynadı çok formdaydılar da szymek ve musampa formsuz oynamadı.ziya kandırdın beni

go home ziyaaaaa

Emre B.
10.12.2006, 21:37
Jeff
Ufukhan Stepanov Çağdaş Murat
Hüseyin Kiki
Gökdeniz Marce Yattara
Umut
Bu kadro ligi sallar.

fteotdgs
10.12.2006, 21:45
Her kelimesine katiliyorum. Eger kitlenin, surunun bir parcasi degil de bireyseniz kendi dusunceniz olmasi ve bunu dile getirmeniz kadar dogal bir sey olamaz; fikirleriniz gucun, otoritenin isine gelmese bile. Buna "demokrasi" diyor bazilari.

Hüseyin Çümen
10.12.2006, 21:52
bu tpice destek veriorum çok zekice ziya hoca gör şunu gerçi ziya gitsin yerine gelen görsün bu topiği

Erdem Keser
10.12.2006, 22:05
allah askina bi kis eger bi topic acmissa biraz saygi duyalim ne yani sen katilmiyosan hemen kapanmak zorundami sana sacma geliyosa yazma kardesim adam fikirlerini soylemis begenilmezse zaten kapanir gider ama boyle her acilan konuya kusur bulmayalim fikirne uyan yazar uymayan yazmaz

Çetin
10.12.2006, 22:09
nasil yani! musampa neden oynayamasin bu formuyla! ne yapmadi ki musampa bugün de sen onu onbire düsünmüyorsun! malum kel sahisla, hani su bizim maclarda saha kenarinda elleri ceplerinde bögürenle bir akrabalik olayi falan var herhalde! ;-)))

ben körü körüne kimseye haketmediği değeri vermiyorum demek istediğim bu. formu olmadığı ortada 10 dakika oynadı yine bazı toplarda kesildi daha ne olsun. keşke formunu yakalasada ilk 11 in değişmez ismi olsa.

Ali Özcan
10.12.2006, 22:18
İşte böyle destek bulursa bu tarz topicler renk gelir foruma...puan durumuna baktım az önce...ikinciyle aramızda 11 puan fark var...herşey olur bu ligde...

liginefendisi
11.12.2006, 09:33
Selam;

Başlık hakikaten güzel,Musampa solda olsun,Marce ortada bu da doğru,iki forvetle oynayalım bu da güzel peki Sağ açığımız da Gökdeniz olacak bu durumda Yattara nerde? peki ya Szmek ?
Hıncal Uluç tarzı futbol yorumculuğu vardır;sürekli şunu niye oynatmıyorsun diye yazar ama kimi çıkartacağını yazmaz...Çözümün bir parçası olmak güzel ama Hüseyin nerede oynayacak?
Eğer elimizdeki oyuncular oyunun iki yönünü de aynı kabiliyetle oynasa problem yok hele de Ziya Hoca gibi savunmacılara aşık bir hocanız varsa böyle bir tertip sadece hayal olur....Yine de hayali bile güzel

Gürkan
11.12.2006, 09:57
Selam;

Başlık hakikaten güzel,Musampa solda olsun,Marce ortada bu da doğru,iki forvetle oynayalım bu da güzel peki Sağ açığımız da Gökdeniz olacak bu durumda Yattara nerde? peki ya Szmek ?
Hıncal Uluç tarzı futbol yorumculuğu vardır;sürekli şunu niye oynatmıyorsun diye yazar ama kimi çıkartacağını yazmaz...Çözümün bir parçası olmak güzel ama Hüseyin nerede oynayacak?
Eğer elimizdeki oyuncular oyunun iki yönünü de aynı kabiliyetle oynasa problem yok hele de Ziya Hoca gibi savunmacılara aşık bir hocanız varsa böyle bir tertip sadece hayal olur....Yine de hayali bile güzel

yattara takıma girerse tek forvete dönersin. szymek zaten yolcu galiba yerine elleri alısın.elleri hüseyinin yerine koyarsın.hüseyin yedek klübesinin yanındaki boşlukta oynasın.

ziyayı da yollar dama gibi hücumu düşünen bir hoca alırsın.

ben devre arasnda şuan ki kadrodaki oyunculardan dah iyi bir oyuncu alınabileceğini sanmıyorum.sayılan isimlerde şuan ki isimlerle aynı.tek fark denenmemiş olmaları.

yeni bir hoca ve mantalite ile

***************jeff*******************
**akyel ***step ***çağdaş ***murat******
***************eller******************
**yattara**gökdeniz **marce** musampa**
***************umut*****************
**************(ersen)*****************

sayılan isimlerle ve bu yönetimle bundan daha iyi bir kadronun devre arasında kurula bileceğini sanmıyorum.

pReN@_61
11.12.2006, 10:07
arkadaş düşüncesini paylaşmış...saygımız sonsuz

pReN@_61
11.12.2006, 10:08
İşte böyle destek bulursa bu tarz topicler renk gelir foruma...puan durumuna baktım az önce...ikinciyle aramızda 11 puan fark var...herşey olur bu ligde...

2.devre de bi seri yakalarsak kimse tutamaz bizi....

CeSS
11.12.2006, 10:08
Sevgili Guera

Bu benim düşüncemdir , saygı duyarsınız yada duymazsınız diyorsunuz ya , sendende halen Trabzonspor'un hocası olan Ziya Hoca'ya saygı duymanı beklerdim. Ziya hocaYı Beğenirsin yada beğenmezsin ama ismini bile anmak istemiyorum , o adam vss gibi söylemler hoş durmamış. Her maç sonrası Ziya hoca ile ilgili başlık açmak zorundada değilsin. Anladık artık ziya Hocayı sevmiyorsun.

Konu ile ilgili yorum yapmayacağım. Yapılan yorumları okumakla yetiniyorum. İnşallah seninde istedigin gibi Ziya hoca'da bu başlığı okuyordur. Bu kadar cevher ve fikirden bir şeyler kapar eminim...

sarman61
11.12.2006, 10:15
Bu tarz bir oyun kurgusu ile çıkmasını biz herhalde 6 haftadır söylüyoruz. Ama ziya hocanın oyun mantailetisi daha farklı. Sonuçta takımın hocası o. Takım kaybettimi de sorumlu kendisi. Ama burdaki çoğu kişi gibi benimde en büyük arzum ziya hocanın bu şekilde takımı sahaya çıkarması merak ediyorum nasıl bir sonuç olacak. İnşallah bizlere takımımızı bu şekilde görmek nasip olur.

guera
11.12.2006, 11:28
Sevgili Guera

Bu benim düşüncemdir , saygı duyarsınız yada duymazsınız diyorsunuz ya , sendende halen Trabzonspor'un hocası olan Ziya Hoca'ya saygı duymanı beklerdim. Ziya hocaYı Beğenirsin yada beğenmezsin ama ismini bile anmak istemiyorum , o adam vss gibi söylemler hoş durmamış. Her maç sonrası Ziya hoca ile ilgili başlık açmak zorundada değilsin. Anladık artık ziya Hocayı sevmiyorsun.

Konu ile ilgili yorum yapmayacağım. Yapılan yorumları okumakla yetiniyorum. İnşallah seninde istedigin gibi Ziya hoca'da bu başlığı okuyordur. Bu kadar cevher ve fikirden bir şeyler kapar eminim...

ziya hocanin kisiligine herhangi bir sekilde bir hakaret edici ya da onur kirici bir cümle kurmadim bunu daha önce yapmistim ceza aldim simdi yogurdu üfleyerek yiyorum ancak onun ismini agzima almamam da anlayisla karsilanacaktir saniyorum!bu takim 8 haftada 6 maglubiyet bir beraberlik bir galibiyet aldiysa takimi olusturan oyuncularin hala dört aydan bu yana form grafikleri kendisinin geldiginde bahsettigi sekilde yerlerde sürünüyorsa ve yine bahsettigi musampayi marcheyi oynatamiyorsa söyledikelriyle uygulamalri farkliysa bizi aptal yerine koyuyorsa t. direktör olarak ona saygi duymamim olanagi yoktur! hincalin ne dedigi ya da ne düsündügü cok da önemli degil ama önemli olan bu takimin basarisizligini havada asili birakmak ancak o ve onun gibi insanlara yakisan bir davrnais! nedne haftalardir musampayla ilgili bir aciklama yapamiyor! nedne marcenin yerinde oynatilmamasiyla ilgili birseyler geveleyemiyor! benim kanimca bunun tek sebebi var bu adamin futbol bilgisi 7-2-1 sinirli da o yüzden! dün bir kez daha yasadik bunu takim biraz ofansif futbol oynayinca goller geliyor! daha ötesi var mi bunun! bir de bu kadar cevher ve fikirden birseyler kapar diyorsun! ince süzlerle bizi alaya alman hos dogrusu ancak bilmelisin ki burada kayitli olan insanlarin bir cogunun genel kultürel donanimi olsun bilimsel donanimi olsun cok saygideger!!!!! hocamizin cok cok üzerinde! bunlara hatta bazi arkadaslarimizin icin futbol bilgisini dahi ekleyebilir bu anlamiyla ziya hoca bordomavi netten ögrenebilecegi coksey oldugunu bilmeli!!! bilmem yaniliyor muyum?

İslam Sezer
11.12.2006, 12:03
Bence sağda yattaranın gelişiyle musa arkada daha rahat oynar.veya ufukhan-feridun ikilisinden biride olur.kalede transfer yoksa jeff-tolga ikilisi ile devam edicez sanırım.ortada stephanov ve çağdaş,geri gelirse erdinçte katılacak.solda murat ve musampa,mustafa var.hüseyin kendisinin de istediği üzere tek ön libero olmalı.önünde gökdeniz.gökdeniz enerjisini prese ve defansa ayırmaya başlamalı.marcelinho daha aktif olacaktır böylece asist ve gol yollarında.bir nevi fb de alex in yaptığı vazifeyi yapmalı.ilerde bence umut tek olmalı.veya illa kanattan daha fazla gelmek lazım olursa ersenlede başlanabilir ama benim forvet tercihim umut olur.
benim ideal kadrom bu ama tabi kağıt üstünde sonuçta.çeşke formda olsalar ve hep kazansalar ikinci yarı.önemli olan gerçek bir takım olmak ve özgüven gerisi biraz hikaye:

------------jefferson----------

musa--- çağdaş--- stephanov--- murat

------------hüseyin-----------

yattara ---gökdeniz---- musampa

-------- marcelinho-------------

------------umut---------------

yedekler:
tolga
şimek
ufukhan
ferhat
hasan
mustafa
ersen

ARAF
11.12.2006, 12:22
.....................Jeff
Ufukhan ..Stepanov ...Çağdaş ........Murat
.................symek
yattara...Gökdeniz....... Marce......kiki
...............Umut

bence böyle bir kadro daha çok iş yapar ama ziya hoca böyle bir kadro çıkarmaz inşallah ziyayı gönderip hucum oynatacak bir hoca getirirler
aslında forvete ŞOTA yı alırlarsa tam süper olacak

CeSS
11.12.2006, 14:13
@guera

Bir yeri düzeltmek istiyorum. Kesinlikle kimseye alaya almak için yazılmış bir yazı değildi. Yoruma açık bir paragraftı ama yanlış yorumlamışsınız.

Dünkü karşılaşma her ne kadar bizim galibiyetimizle bitsede, Ankaraspor'un da rahatlıkla kazanabileceği maçta. Nitekim bizden daha çok kaleye şut çektiler. Net fırsatlar yakaladılar ama değerlendiremediler. Bana göre sorun sistemden çok futbolcuların kapasiteleri ile ilgili. Bu kadro ile bu kadar,terziye kumaşı iyi verinki iyi elbise isteyin. Hem kumaş kötü , hem bu nasil elbise dedigimiz zaman bana göre yanlış oluyor. Ziya Hoca'yi tali hatalı olarak görüyorum. Bu takımın başına kim gelirse gelsin bu kadro ile şampiyonluğa oynatmak zor.

Sevgiyle kal...

geronimo_61
11.12.2006, 14:36
@guera

Bir yeri düzeltmek istiyorum. Kesinlikle kimseye alaya almak için yazılmış bir yazı değildi. Yoruma açık bir paragraftı ama yanlış yorumlamışsınız.

Dünkü karşılaşma her ne kadar bizim galibiyetimizle bitsede, Ankaraspor'un da rahatlıkla kazanabileceği maçta. Nitekim bizden daha çok kaleye şut çektiler. Net fırsatlar yakaladılar ama değerlendiremediler. Bana göre sorun sistemden çok futbolcuların kapasiteleri ile ilgili. Bu kadro ile bu kadar,terziye kumaşı iyi verinki iyi elbise isteyin. Hem kumaş kötü , hem bu nasil elbise dedigimiz zaman bana göre yanlış oluyor. Ziya Hoca'yi tali hatalı olarak görüyorum. Bu takımın başına kim gelirse gelsin bu kadro ile şampiyonluğa oynatmak zor.

Sevgiyle kal...

bu kadro ile şampiyonluğa oynanamayabilir ama
sanıyorum kiii
herhalde bu kadar kötü durumlara düşecek bir kadro da değil bizim kadromuz

yada şöle diyelim
rize, kayseri, antalya, ankara, denizli, sakarya, bursa, sivas, antep heralde bu takımlardan çok daha iyi bir kadromuz varrr,,

hatalar trokyasının 3'te biri bence ziya doğan
3/2 sini de hepimiz biliyoruz

Erdinç Dilek
11.12.2006, 14:37
mutlaka bir teknik direktöründe kendine göre taktik anlayışı vardır. geçerli olan oynayacağın takımın niteliklerine göre takım ve taktik kurgusunu oluşturman gerekir, ama maalesef dişlileri kırılmış çarklardan oluştuğu için takım eldeki en iyi verimi alacağını sandığı-bakın sandığı diyorum(sanmak fiili)- futbolcuları çıkartmak zorunda kalıyor maalesef.

Gürkan
11.12.2006, 18:28
kadrolara bakıyorum hemen hemen herkesin kadroları bırbırının aynı ufak tefek degsıklıklerle bır tek zıya hocanın ki farklı.

demekki Trabzonspor camiasının istediğini ile hocanın ki örtüşmüyor.organ nakli yaptık ama bünye organı kabul etmişyor.

6Şafak Aydın1
11.12.2006, 18:37
Ziya Hoca ve yardimicilarina pankart yapip postalayalim bunu. Ankaraspora böyle baslasin 2 - o dan 3-2 yapariz yani gol de yeriz belki ama ileride cok tehlike oluruz . Oyun sistemi takim halinde ofansif defansif anlayisi daha cok hosuma gider. DOLDUR BOSALT FUTBOL ACIZLIGIDIR.

Cengiz Çubukcu
11.12.2006, 18:38
bu topicteki kadro'ya bir de yattarayı ekleyelim isterseniz...yok böyle birşey bu oyuncuların hepsini oynatmak gerçekten fantastik olur ama takım diye birşeyden bahsetmek zor olur...oyunu tek yönlü oynayan oyuncular bunlar ..ekle gökdenizi de sadece umut pres yapıyor...ispanya, ingiltere, italya ligini izlemiyor musunuz? pres yapmayan oyuncu var mı?

karayamayman
11.12.2006, 19:10
Umut-Ersen önde, Marce arkalarında, Musampa Solda, Yattara sağda
Gökdeniz ortada...

Bu dizilişle ve halihazırdaki defans yapımızla her maçta en az 4 gol yeriz.

Ben Ziya Doğan'ın futbol anlayışında bir sorun görmüyorum. Sıkıntı takımın kurgusunun dengesiz olması ve orta sahada oyunun her iki yönünü de oynayabilecek futbolcuların bulunmaması. Appiah ya da Aurello gibi iki adam lazım bize. Gençlerbirliği'ndeki Mehmet Çakır da bence iyi bri örnek.

Bu sene zaten kaybedildi. Bırakalım Ziya Doğan istediği takımı kursun ve talep ettiği yerlere takviye yapılsın. Sene sonunda karar verilir Trabzonspor'a faydalı olup olmayacağını. Tek istediğim Yönetim'in ara transfer döneminde oyuncu tercihlerine kesinlikle karışmamasıdır.

Gürkan
11.12.2006, 19:14
Trabzonda ziyanın göreceği bir iki bilboard a ilan verelim.

Marce forvet arkası,Musampa daima solda.!

Hüseyin Çümen
11.12.2006, 19:18
bu oyuncuların hepsini hemde formlarının zirevesindeyken kondisyonları tamken bi arada oynatmak karşı takımı nasıl etkiler bi düşünün ama bu kadro ya ziya doğan ın elinde yazık olur gerçekten

Gürkan
11.12.2006, 19:24
iş yerinde ahçımız vardı yemekler bir şeye benzemiyordu.habire dışarından yemek istiyorduk.

sonra yeni bir usta aldık.

tüm malzemeler aynı yerden alına aynı kalitede malzemeler.adam bir yemek yapıyor parmagını yersin.

mantalitesi farklı bizim ahçının galiba.

karayamayman
11.12.2006, 19:33
iş yerinde ahçımız vardı yemekler bir şeye benzemiyordu.habire dışarından yemek istiyorduk.

sonra yeni bir usta aldık.

tüm malzemeler aynı yerden alına aynı kalitede malzemeler.adam bir yemek yapıyor parmagını yersin.

mantalitesi farklı bizim ahçının galiba.

Nasıl bir malzeme varmış ki bizde, önce Halilhodziç, sonra Lazaroni, şimdi de Doğan bir cacık yapamadılar bu malzemeden.

Kendimizi kandırmayalım. Ligdeki tüm takımların dirençlerinin arttığı düşünülürse bu yapıdaki bir kadro hiçbir zaman başarılı olamayız.

Akıllıca yapılacak takviyeler gerek bu takıma. Doğan'ı rahat bırakın istediği kadroyu kursun.

Gürkan
11.12.2006, 20:03
Nasıl bir malzeme varmış ki bizde, önce Halilhodziç, sonra Lazaroni, şimdi de Doğan bir cacık yapamadılar bu malzemeden.

Kendimizi kandırmayalım. Ligdeki tüm takımların dirençlerinin arttığı düşünülürse bu yapıdaki bir kadro hiçbir zaman başarılı olamayız.

Akıllıca yapılacak takviyeler gerek bu takıma. Doğan'ı rahat bırakın istediği kadroyu kursun.

halil hodziçin kadrosunda musampa ve marce varmıydı.

acaba o marceyi solda oynatırmıydı.

şuan ki kadro süper olmasada türkiye ligini baz alırsan ve diğer takımlarla eşlersen iyi bir kadrodur.

tabii musampanın yedek klubesınde daha verımlı olması gerekır.

evet biliyoruz rahat bırakırsak kuracagı kadroyu.o yuzden serbest bırakmak ıstemıyoruz.telaffuz edılen oyuncuların tamamı defans ağılrıklı.gerci onun o kuracağı kadrodakı defans oyuncusu sayısı turkıyede yok.

EmrahYalçınalp
11.12.2006, 20:11
Bu korkalık nedir anlamadım gitti. Sanki Bundesliga'dan bahsediyoruz... Şu uyduruk ligde ne menem bi mentaliteyse, 3 ön libero 2 çakılı stoperle oynuyoruz ve ligin en çok yenilen 3. takımıyız. Bunların da ikisinde 1. dakikada gol yiyoruz... Hala mentaliteden bahsediyoruz. Yaw top tutacak adam yok ortada...! Bu ne mücadelesidir, ne presidir? Kime pres yapıyoruz, hangi takımlara karşı müdafaa ağırlıklı oynuyoruz da 7 hafta tek puan alamıyoruz, hatta 6 hafta gol atamıyoruz?

Delirecem yaw... Hala şurda şu anlamsız ve çapsız korkak futbolu savunanlar var.

karayamayman
11.12.2006, 20:48
Bu korkalık nedir anlamadım gitti. Sanki Bundesliga'dan bahsediyoruz... Şu uyduruk ligde ne menem bi mentaliteyse, 3 ön libero 2 çakılı stoperle oynuyoruz ve ligin en çok yenilen 3. takımıyız. Bunların da ikisinde 1. dakikada gol yiyoruz... Hala mentaliteden bahsediyoruz. Yaw top tutacak adam yok ortada...! Bu ne mücadelesidir, ne presidir? Kime pres yapıyoruz, hangi takımlara karşı müdafaa ağırlıklı oynuyoruz da 7 hafta tek puan alamıyoruz, hatta 6 hafta gol atamıyoruz?

Delirecem yaw... Hala şurda şu anlamsız ve çapsız korkak futbolu savunanlar var.

Takımımızın kadrosu hepimizin özlediği oyunun her iki yönünü de oynabilecek yeterlilikte değil.

Ben görüşlerimde ısrarcıyım. Ön liberolar ileriye pas yapamıyor, oyun kuramıyor, sadece top kesiyor. Orta sahanın diğer elemanları sadece oyunun hücum yönünü oynamaya çalışıyorlar onu da beceremiyorlar.

Ben iyi savunma yaptığımız iddiasında değilim. Sorun da bu ya zaten, ne savunma, ne de hucüm yapabiliyoruz.

Ben takım korkak oynasın da demiyorum. Daha önceki yazdıklarım da bunu ispatıdır.

Benim isteğim kadronun dengeli bir hale getirilmesi ve oyunun iki yönünü de oynayabilen oyuncuların takıma kazandırılmasıdır.

Hepinizin gördüğünü, Ziya Doğan göremiyor değil mi? Bu senenin kayıp olduğu belli, dediğim gibi rahat bırakalım adamı, kendi sistemini kursunç

Yerine gelecek olan sanki mucizeler yaratacak. Asıl önemli olan yönetimdeki anlayış ve idare yeteneği eksikliğinin giderilmesidir.

EmrahYalçınalp
11.12.2006, 20:57
Yaw iyi de, bir işi iyi yapamıyorsan o işte ısrar etmez, iyi olduğun konularda ısrar edersin. Bu kadar top kullanma özürlü adamı "savunma" sağlamak için sahaya çıkartıp ligin en çok yenilen 3. takımı oluyor ve iki maçta ilk dakikada gol yiyorsan ciddi bir hata yapıyorsun demektir.

karayamayman
11.12.2006, 21:00
Diğer konuda da, hücum, iyi olduğumuzu düşünmüyorum.

Dediğim gibi bu takıma takviye şart, özellikle de ortasahada oyunun iki yönünü de oynayabilen adamlar lazım.

Son olarak, fazla hücum oyuncusuyla oynamak, her zaman iyi hücum yapılacağı anlamına gelmez.

Gürkan
11.12.2006, 21:49
bu is ziya hocaya bırakılırsa, hucumu bılmeyen defansıf ozellıklerı on planda olan adamları takıma dolduracak.ve biz ıkı on lıbero dahıl yapamadıgımız savunmayı,defansıf agırlıklı sol kanat sag kanatlarla desteklenmıs sekıldedevam ettırcegız.

hucm oyuncusu fazla olmakla ıyı hucum demek degıldır tabıkı ama oyuncularıyerınde oynatmaarak.ne hucum ne defans ne baska bır sey yapabılırsın.

EmrahYalçınalp
11.12.2006, 22:02
Son olarak, fazla hücum oyuncusuyla oynamak, her zaman iyi hücum yapılacağı anlamına gelmez.
Bunu "fazla defans oyuncusuyla oynamamıza rağmen iyi savunma yapamıyoruz, en çok mağlup olan 3. takımız ve ilk dakikada 2 gol yedik" diyen adama söylüyorsunuz...

Takviyenin sonu yok, Barca'ya da bir Kaka çok yakışır mesela. Mesele kadromuzun ihtiyaçları meselesi değil, en azından değildi. Bu kadro korkakça, "çok savunma oyuncusu ile iyi savunma yapılır" mantığıyla verimsiz kullanıldı.

Ayrıca defalarca yazmama rağmen sanırım benden kaynaklana nedenlerle anlatamıyorum. Türkiye Ligi'nde bu kadro iş yapar(dı). Marce-Musampa-Ersen-Umut-Gökdeniz beşlisinin yapamayacağı pres de 3 ön liberonun kullanamadığı toplardan daha fazla zarar getirmez(di).

Sonuç olarak Türkiye Liglerinde bırakın Trabzonspor'un bundan sonraki performansını, çok uzun bir süre herhangi bir takımın 7 hafta üst üste mağlup olacağını görebileceğimizi sanmıyorum.

Ortada mücadele gücü -güya- yüksek adamları kalabalık tutup savunmayı sağlama almaya çalışıp korkunç bir başarısızlığa imza atmak var. Kaldı ki topu rakibin 8 numarasından kaıp 3 numarasına atmak bir meziyetse varsın Musampa hiç kapmasın.

Hala mentaliteden falan bahsediyoruz...

Harun-61
11.12.2006, 22:10
Bunu "fazla defans oyuncusuyla oynamamıza rağmen iyi savunma yapamıyoruz, en çok mağlup olan 3. takımız ve ilk dakikada 2 gol yedik" diyen adama söylüyorsunuz...

Takviyenin sonu yok, Barca'ya da bir Kaka çok yakışır mesela. Mesele kadromuzun ihtiyaçları meselesi değil, en azından değildi. Bu kadro korkakça, "çok savunma oyuncusu ile iyi savunma yapılır" mantığıyla verimsiz kullanıldı.

Ayrıca defalarca yazmama rağmen sanırım benden kaynaklana nedenlerle anlatamıyorum. Türkiye Ligi'nde bu kadro iş yapar(dı). Marce-Musampa-Ersen-Umut-Gökdeniz beşlisinin yapamayacağı pres de 3 ön liberonun kullanamadığı toplardan daha fazla zarar getirmez(di).

Sonuç olarak Türkiye Liglerinde bırakın Trabzonspor'un bundan sonraki performansını, çok uzun bir süre herhangi bir takımın 7 hafta üst üste mağlup olacağını görebileceğimizi sanmıyorum.

Ortada mücadele gücü -güya- yüksek adamları kalabalık tutup savunmayı sağlama almaya çalışıp korkunç bir başarısızlığa imza atmak var. Kaldı ki topu rakibin 8 numarasından kaıp 3 numarasına atmak bir meziyetse varsın Musampa hiç kapmasın.

emrah abi, elimde olsa seni aninda bu takima monte ederim, artik hocaya taktik mi verirsin, teknik menejer'mi olursun bilmiyorum ama son zamanlarda zihnimden ne geciyorsa yaziyorsun :-):tsatkı:

fteotdgs
11.12.2006, 22:19

Hakikaten 7 haftalik performansimiza cok zor ulasilir bundan sonra. Bunu ancak yine Ziya Dogan kirabilir ne yazik ki. Hayir, adam korkak tamam ama bir de inatci. Neyine inat ediyorsun yahu? "Defans defans" diyorsun neredeyse her maca 1-0 yenik basliyorsun. Demek ki taktigin, mantaliten yurumuyor, basarisiz. Bir kere de ben nasil gol atarim diye dusun, bir kere de farkli seyler dene, farkli dusun, nerdeee?

Gürkan
11.12.2006, 22:27
en iyi savunma saldırıdır !

karayamayman
11.12.2006, 22:41
Bu sefer de ben kendimi anlatamıyorum herhalde.

Bu kadro yeterliyse ve çok iyiyse, ligde kafaya oynayacaksa, o zaman hiç eleştirmeyelim Sayın Başkan'ı. Teşekkür edelim kendisine. Hücum potansiyeli yüksek ve rakiplerini gole boğacak bir takım kurmuş bize, ama becereksiz teknik adamlar mahvediyor herşeyi.

Direnci olmayan adamlardan kurulu bir orta sahaya sahip bir takım bizim ligimizde bile fark yemeye mahkumdur.

Kimse 7 hafta maç kazanamadık demesin. Onu biliyoruz. Ben bu takımın savunması da kötü diyorum. Sizin dediğiniz çözümle maçları 1-0 değil, 5-2 kaybederiz. Ha maçlarımız daha zevkli olur, ama bu alacağımız puan sayısını değiştirmez.

Barcelona'ya Kaka yakışır mı bilmem ama, bizim orta sahaya bir Appiah ve Aurello gerektiğini iyi biliyorum.

Gürkan
11.12.2006, 23:04
appiah ve aurelio

yani beslı on lıberomu.

zıya hocnın elınde bunlar olsun yanına yıne hasan huseyın ferhattan en az ıkısını koyar.

macların cogunda adamların uzerıne gıdemedgımız ıcın kendı sahamızda onlar atakta bız savunmada gectı.

top tutacak adam az oldugu ıcın tp hep onlarda ıdı.

adamlara saldıramadıgın ıcın defanslarındakı lerle bırlıkte uzerımıze geldıler.

oguzkoc
11.12.2006, 23:21
appiah ve aurelio

yani beslı on lıberomu.

zıya hocnın elınde bunlar olsun yanına yıne hasan huseyın ferhattan en az ıkısını koyar.

macların cogunda adamların uzerıne gıdemedgımız ıcın kendı sahamızda onlar atakta bız savunmada gectı.

top tutacak adam az oldugu ıcın tp hep onlarda ıdı.

adamlara saldıramadıgın ıcın defanslarındakı lerle bırlıkte uzerımıze geldıler.

sen dahil herkes bu forumda bu taktiksel sistemleri düşünüyor... sen haklısın, ben haklıyım, herkes haklı...

biz hepimiz bu yanlışları görebiliyoruz merak ediyorum ziya hoca niye hala göremiyor yaw??

Barış
11.12.2006, 23:26
Bence Ziya Hoca nın istediklerini 2 ön libero yapabilse 3 ön liberoyla oynamayız.Mesela kaliteli 2 ön liberomuz olsa her maça dünkü gibi klasik 4-4-2 çıkarız.Ama adamlar yetersiz,hatta yetersiz ötesi.

Hüseyin Çümen
11.12.2006, 23:54
Bence Ziya Hoca nın istediklerini 2 ön libero yapabilse 3 ön liberoyla oynamayız.Mesela kaliteli 2 ön liberomuz olsa her maça dünkü gibi klasik 4-4-2 çıkarız.Ama adamlar yetersiz,hatta yetersiz ötesi.

sorun liberolarda falan deil sorun çağ dışı futbol anlayışında sorsak ziya hocaya appiah ve aurelio gibi 2 tane savunma ağırlıklı orta saha elemeanı istermisin die hayatta istemes di bence o nerde kalas hucuma çıkmayan şut çekemeyen adam var onu isterdi appiah allah muhafaza hüücuma çıkar ödü kopar ziya hocanın

EmrahYalçınalp
12.12.2006, 06:55
Sizin dediğiniz çözümle maçları 1-0 değil, 5-2 kaybederiz. Ha maçlarımız daha zevkli olur, ama bu alacağımız puan sayısını değiştirmez.

:)
Ben de diyorum ki, ben "mevcut mentalite ile 7 haftada 0 çektik" diyor ve bir farklılık talep ediyorum. Oysa siz farazi konuşuyorsunuz. Nerden biliyorsunuz? Hiç denemedik ki... Ne olur yani 7 haftadır süren bu saçmalığa çözüm aramak için bir kez olsun top yapan ortasaha ile bir maça çıkıp bir kez de öyle yenilseydik? (Kaldı ki duman attırırız, onu da iddia ediyorum. Bu kadronun febe'den sonra -o da bahsettiğiniz Appiah faktöründen- en iyi kadro olduğunu da...)

==================

Yeri gelmişken... Halil Şanlı'yı bilirsiniz. Aynı şeyleri dün TV'de söyledi. Halil Şanlı "yanlış" konuşabilir. Hepimiz öyle. Ama yalan konuşmaz, en azından ben şahit olmadım... Musampa'yı ZD'nın yönetim içinde yaşanan bir olay yüzünden kasıtlı oynatmadığını ve adamın 3 tane Gökdeniz edeceğini söyledi. Bilginize...

SxSx
12.12.2006, 07:36
İkinci yarı marce, Ziya istesede istemesede hucuma dönük ortasaha oynayacaktır. Sebep ; Yattaranın büyük bir aksilik olmassa sakatlığı geçiyor. Sağ kanat yattara olacak.Yattarayı oynatmaması Ziyanın kovulma sebebidir.taraftar izin vermez yattaranın oynatılmamasına. Gökdenizi takımdan kesemez, yani gökdeniz sola kayacak. E syzmek zaten uçtu yuvadan. Marcelinhoyu ipe ipe göbekte oynatacak. Buda demek oluyorki bu korkak Ziya hocamız ikinci yarı tek forvet oynayacak.Hüseyin.hasan yada hüseyin ferhat ikilisi hep orta sahamızda yer alacak. Veya bi güzellik yapıp hüseyin musampa ikilisini orta sahada deniyebilir.

.......................................jeff....... ..................................

....musa..............milan................çağdaş. .................ocak.....

......................hüso........................ musampa........................

.....Yattara...................Dos santos...................gökdeniz.......

..................................Umut(ersen)..... ...............................

Yeni transfer olmassa kadro böyle gözüküyor...
Gerçi transfer olursada sistem değişmez..Oyuncular değişir....

En sonunda bu mesajın bu topiğe yakışacağını düşündüm..Bu mesajı farklı topiclere yazıp durmuşum...uyku şaşkınlığı kusura bakmayın bi kaç yerde aynı mesajı görürseniz...

herkese günaydın bu arada!!!

sarman61
12.12.2006, 08:23
Musampayı oynatmayan anlayışa ban ban. Bu adam süper yetenek. Hatta idaa ediyorum. Bu adam oynadıkca aynı yattara gibi takımda en sevilen oyunculardan biri olur. Hatta biraz sonra musampa forması sipariş edecem. Anlasınlar musampa ne kadar seviliyor.

Gürkan
12.12.2006, 08:33

bence tam tersi.2 oyuncu 3 oyuncunun yapacagını yapasın.ziya doğan dahada iyi olsun diye 3.adamıda koyar yanına.camiadan tepki almasın her maça 3 ön li
bero ile çıkar.

kaleci + 4 savunma+3 önlibero ile savunma.tabii geri kalan 3 adamda savunma yönü sağlam olacak.

artık 3 kişi ile ne kadar hüzum yapabilirsen.

1+4+3+2+1

MİSSE_MİSSE
12.12.2006, 16:15
JEFFERSON

TRANSFER STEPHANOV TRANSFER OCAK

GÖKDENİZ HÜSEYİN(CEMDEMİR)

YATTARA MARCE KİKİ

UMUT

MARTİN

gökdeniz orda cok iş yapar.gökdenizin en büyük özelliği hızı ve zamanlaması ile top kapmasıdır burada hem top kapar hem de markajda olmadığı için boş bindirmeler yapar.cem demiri cok tutuyorum.huseyile kıyaslayalım isterseniz
hüseyin cemdemir
topkapma 8 ?(bence en az 7 alablir)
top istopu 2 8
isabetli pas 2 7
hız 4 6
oyunokuma 4 6
şut 1 7
orta 1 5
kafa 1 7
devamlılık 9 6-7(oynadıkca artar)

huseyini kesilememesinin bir nedenide uzun boyuyla gelen topları karsılaması ve alternatiflerinin kısa boylu olmasıdır. cem 190 lık boyuyla bu görevide yerine getirebilir.en azından denenebilir.

Şuayip Aydın
12.12.2006, 17:02
en iyi 11 cıksın oynasın da gorun....
..........................................=jeffers on=............................................... .......
..........................= feridun-stepanov-fatih.ak-ufukan=.....................................
.......................=musampa-hüseyin-cem demir-marselinyo=................................
....................................=gokdeniz=.... .........=ersen=.................................. ...
.................................................. =umut bulut=............................................

tabiki anraka macı ile ilgi gorus yatara icin herzaman yer var..... tabi bide eller icin

zanoylu
12.12.2006, 17:07
Ben hala 3-5-2 de ısrarcıyım hele hele iç saha maçlarında
.................Jeferson................
...............Stephanov...............
..Ufukhan..................M.Ocak...
................Miroslav.................
..Yattara....Gökdeniz...Musampa.
..............Marcelinho...............
.......Ersen.........Umut.............

Miroslav'ın yerine iyibir ön liberoda olabilir.Türkiyenin dikine kaleye gidebilen en iyi adamıdır Gökdeniz.Kanatlar bindirecek,Marcede servis yapacak.

Deplasmamlarda veya zorluk derecesi yüksek maçlarda :

..................Jeferson......................
..Ufukhan....Setephanov.......M.Ocak..
.................(Önlibero)......................
.........Gökdeniz....Miroslav................
..Yattara.....Marcelinho.....Musampa...
...............(Ersen veya umut)............

Muhalif
12.12.2006, 17:22
Bu takıma bir kaleci ve bir önlibero alınsın tamamdır aslında.. ha bir stoper de alınırsa cabası olur.. El Saka Türk statüsünde oynarsa o bile olabilir mesela.. geriden oyun kurma babında yardımı dokunur.. olmasa da çok şey değişmez diyelim..

--------------Kaleci---------------

Fatih---Stepanov---Çağdaş(Saka)-- Murat

--------Dikine Pas Atabilen Önlibero-------

Yattara----Gökdeniz----Marcelinho----Musampa

------------Ersen(Umut)------------------

hoş dikine pas atamayan önlibero ve kalecisiz bile bu takım ilk yarıyı 13.lükten üstte bitirirdi.. bunun için de bir adet kel olmayan teknik adam almalıyız:D

guera
12.12.2006, 17:56
konu yavas yavas kendi yolundan cikmak üzere! bari yeninden toparlayalim!
kimi arkadaslar diyorlar ki bu kadroyla bu kadar! ypmayin yaaa! simdi bu kadro dedinizde bir sayalim bakalim! musampa, marce, gökdeniz, stepanov, symko, ersen, umut... simdi bu oyuncular türkiyenin baska hangi takimlarinda oynayablir! hepsinde! yani kadro zaafiyeti var ama tkaimin geneline yayilacak bir durum degil bu! kaldi ki sorunumuz defansif futbol anlayisina ragmen cok gol yememiz! ynai bazi arkadaslarin dedigi üzere bu kadroyla cikip dört gol yemek diye birsey söz konusu olamaz bu kadroyla cikmayarak yedi hafta hep yenildik zaten! yazdiklarimizin mantik kurallari icinde olmasi gerekliliginin üzerine vurgu yapmali miyim bilmiyorum!
sonra yattarnain katilimi sorunsali var! bence bu konuyu hic acmayalim yoksa gercekten kabus görmeye baslayacagiz! hatirlarsaniz bu adam ilk geldiginde yani iki yil önce yattarayi musampanin marcenin olmadigi kadroda zorla oynatiyordu ki hep ikinci yarilar simdi nasil oynatacak ben merak ediyorum hadi oynatti diyelim o zaman yüreginde su olmayna bu sahis kimi kesecek takimdan! hasani mi! hüseyini mi yoksa marce, musampa ya da yattarayi mi! kendimizi kandirmayalim! sayet bu hoca yattara musampa marceyi birlikte oynatsin ben de ona kontratinin sonuna kadar yüzde yüz destek vermezsem namerdim!
bu takim sezoin basinda istanbul basininin dahi kiskandigi bir kadroydu! ne lazaroni ne bu adam bu takimdan istedigince faydalanamadi ancak lazaroniye göstermedigimiz sabri bu adama hem de tüm bu rezilliklere ragmen gösteriyoruz(hani sayet olur da bana kimse destek vermedi falan deme yüzsüzlügünü gösterirse gün gelir de bu da ona kapak olsun) takimi belki sezon basinda almadi ama iki milli mac arasi vardi toplam 30 gün eder yani tkaimla calisma firsati kendini anlatma firsati fazlasiyla verildi bu sahsa!
tekrar konumuza dönersek!
musampa solda oynarsa oynadigi maclarda görüldügü üzere defansa da yardima gelir! musampa futbolu tek yönlü oynayan bir oyuncu degil ve ofansif özelliklerinin yanisira defansif özellikleri olan bir oyuncu! özellikle kazanilan toplari ileriye dogru pozitif kullanma konusunda takimin tüm yükünü kaldirabilecek kapasitede. ve marce eger yerinde yani iki santraforun arkasinda oynarsa o zaman onun da defansif özelliklerini kullanabiliriz ve hüseyinin önünde oynayacagindan huseyinden bile bir adam yarataibliriz marcenin sayesinde! ve gelelim ikinci yarida yattaranin takima katilma olayina! bu olsa olsa bize arti kazandirir! hatirlayin gökdeniz aybaba döneminde simdi oynadigi yerde oynamak istemiyordu ve bu yüzden aybaba onu iki hafta yedek birakmisti! yani gökdeniz tekrar eski yerine ortasahanin icine dönebilir ki bu da en kötü ihtimalle hasandan kurtulusumuzun recetesi olur bizim icin hani hüseyinden kurtulusumuz olur diye yazacagim ama buna daha halk kazir degil... o zaman hüseyin gokdeniz ortasahada defansif ofansif olarak oynayabilirler musampa yattara kanatlarda ve ersen umut ileride yani kadro su sekilde olusubilir;

....................................... jeff

...........................stepanov .......cagdas
................ufukhan........................... .......murat

...........................gökdeniz .... .....hüseyin

.................yattara...........marce ...........musampa

.................................... umut (ersen)

bu kadronun en büyük avantaji hemen bütün ofansif oyuncularin defansif özelliklerinin de olmasi buna gökdeniz de dahil! bütün sorun bu oyunculara bu oyun anlayisini anlatabilecek uygulatabilecek bir t. direktörün basimizda bulunmasi! haaa symko gider yerine adma gibi yabanci bir sag bek alinir ve bir de saglam bir soltürk bek alinirsa o zaman zaten yemezsin de yaninda yatarsin bu kadronun.

Egemen Yılmaz
12.12.2006, 19:08
..........................................=jeffers on=............................................... .......
..........................= feridun-stepanov-fatih.ak-ufukan=.....................................
.......................=musampa-hüseyin-cem demir-marselinyo=................................
....................................=gokdeniz=.... .........=ersen=.................................. ...
.................................................. =umut bulut=............................................

tabiki anraka macı ile ilgi gorus yatara icin herzaman yer var..... tabi bide eller icin

cem demir hüseyin in yanında oynatıyorsun... helal olsun :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Hüseyin Çümen
12.12.2006, 19:14
aslında musampa yattara marce gökdeniz umut ve ersen aynı ayna oynaabilirler çok sağlam yapalım defansımızı bu iş olur stephanov eski haline geri dönsünyanına çok aşırı ii bi defnas daha hüseyin de ii zamnalrındaki gib olsu yada oraya eer bulabilirsek bi oyuncu çok ta zor deil bunları bi arada oynatmak

EmrahYalçınalp
12.12.2006, 19:21
Ey Trabzonspor...

Korkmana gerek yok, geçmişte yaptın.

Hami, Şota, Archil, Ünal, Abdullah, Orhan, Tolunay hep hücuma dönük adamlardı, hep oynadılar, hiç de öyle 4 falan yemediler... Lemi, Ogün, Cengiz gibi "golcü" savunma oyuncularını saymıyorum bile...

littlebighorn
12.12.2006, 23:47
Hepsi birbirinin muadili yabancıları topladılar ondan sonra onu kesme, bunu kesme. Marce' yi, Symek'i, Musampa' yı, Yattara' yı, Gökdeniz' i bazı istisna maçlar haricinde aynı anda oynatamazsın. Artık Anadolu kulüpleri de değişti, Trabzonspor' a bakışları da... Eskiden Avni Aker' de sırf adından dolayı orta sahayı geçemezlerdi....
Takımın öncelikli ihtiyaç isteyen yerlerine transfer yapıp da bu adamları alsalar tamam, hedefi olan bir takımda böyle muadillere tabiiki ihtiyaç var. Fakat takımın sağ beki yok, ön liberosu yok, stoperi yok.....

Bartuğ13
12.12.2006, 23:51
Ben hala 3-5-2 de ısrarcıyım hele hele iç saha maçlarında
.................Jeferson................
...............Stephanov...............
..Ufukhan..................M.Ocak...
................Miroslav.................
..Yattara....Gökdeniz...Musampa.
..............Marcelinho...............
.......Ersen.........Umut.............

Miroslav'ın yerine iyibir ön liberoda olabilir.Türkiyenin dikine kaleye gidebilen en iyi adamıdır Gökdeniz.Kanatlar bindirecek,Marcede servis yapacak.

Deplasmamlarda veya zorluk derecesi yüksek maçlarda :

..................Jeferson......................
..Ufukhan....Setephanov.......M.Ocak..
.................(Önlibero)......................
.........Gökdeniz....Miroslav................
..Yattara.....Marcelinho.....Musampa...
...............(Ersen veya umut)............

tamer abi ya bence sen biraz aşırı hucüm düşünmüşsün.hani ben de isterim bunu ama teknik direktör ziya olmasa bile zor,ziya varsa imkansız ötesi.rüyamda göremem o derece yani.

ben de nacizane yazarsam
tolga
ufukhan milan çağdaş murat ocak
hüseyin musampa
gökdeniz marce
umut ersen

ankara maçı için.gersiini sonra yazarım

TheCrow
13.12.2006, 03:02
Alıntı:
samsunlu_suayıp tarafından yazılan

cem demir hüseyin in yanında oynatıyorsun... helal olsun

Cem Demir'in Hüseyin'in yanında oynaması neyse de,maça 12 kişi çıkarsak ceza alabiliriz :D

EmrahYalçınalp
13.12.2006, 08:54
Hepsi birbirinin muadili yabancıları topladılar ondan sonra onu kesme, bunu kesme. Marce' yi, Symek'i, Musampa' yı, Yattara' yı, Gökdeniz' i bazı istisna maçlar haricinde aynı anda oynatamazsın. .....
Bu adamların nesi birbirinin muadili, onu anlayamıyorum. Belki biraz, o da çok zorlarsak, Szymek-Marce diyebiliriz. Marce gerçek yerinde oynatılırsa tek muadili Kaka'dır zaten. O derece ısrarlıyım "yıldız" olduğuna...
Musampa ortada da oynamış, ama sol kanat oyuncusu. Szymek 3-5-2'nin göbek adamı, 4-4-2'de pekala önlibero oynar. Zaten onu sildim ben, canı sağ olsun... Yattara'ya hiç girmeyelim, alakası yok zaten. Gökdeniz topla dikine giden adam, o da çok farklı...

Yok eğer bunların hepsi "mücadele gücü" ile değil de teknik özellikleriyle ön planda, o açıdan muadiller diyorsan ben de bu kadar zamandır hep mücadele olan adamlarla oynadıkta ne oldu derim.

Kaldı ki adamlara yapıştırılan yaftalardan da kurtulmak lazım. Ne Ferhat, ne Hasan, ne de Hüseyin Marce kadar koşmadılar. Yattara Kıbrıs'tan sonra oldukça iyi koşuyordu, talihsiz bir sakatlık geçirdi, umarım güçlü döner. Szymek oynadığı zaman seyrederken yoruluyorduk. Musampa'yı da artık bi dahaki milenyuma hazırlar Ziya.

Sonuç olarak bu adamlar -en azından- Hasan-Hüseyin-Ferhat kadar birbirine benzer adamlar değiller.

littlebighorn
13.12.2006, 09:13
Bu adamların nesi birbirinin muadili, onu anlayamıyorum. Belki biraz, o da çok zorlarsak, Szymek-Marce diyebiliriz. Marce gerçek yerinde oynatılırsa tek muadili Kaka'dır zaten. O derece ısrarlıyım "yıldız" olduğuna...
Musampa ortada da oynamış, ama sol kanat oyuncusu. Szymek 3-5-2'nin göbek adamı, 4-4-2'de pekala önlibero oynar. Zaten onu sildim ben, canı sağ olsun... Yattara'ya hiç girmeyelim, alakası yok zaten. Gökdeniz topla dikine giden adam, o da çok farklı...

Yok eğer bunların hepsi "mücadele gücü" ile değil de teknik özellikleriyle ön planda, o açıdan muadiller diyorsan ben de bu kadar zamandır hep mücadele olan adamlarla oynadıkta ne oldu derim.

Kaldı ki adamlara yapıştırılan yaftalardan da kurtulmak lazım. Ne Ferhat, ne Hasan, ne de Hüseyin Marce kadar koşmadılar. Yattara Kıbrıs'tan sonra oldukça iyi koşuyordu, talihsiz bir sakatlık geçirdi, umarım güçlü döner. Szymek oynadığı zaman seyrederken yoruluyorduk. Musampa'yı da artık bi dahaki milenyuma hazırlar Ziya.

Sonuç olarak bu adamlar -en azından- Hasan-Hüseyin-Ferhat kadar birbirine benzer adamlar değiller.
Bence uzun zamandır sorunumuzda bu zaten. Mücadele gücü yüksek diye nitelendirilebilecek adamlarımız çok kötü, teknik özellikleri iyi oyuncularımız da hiç mücadele etmiyor. (Symek mücadele etmemeye sonradan başladı- Geçen yıl için Fatih Tekke 'de buna dahildir).

Artık en az 10 futbolcunuzun mücadele etmesi gerekiyor yoksa sizden çok daha kötü takımlara bile yenilebiliyorsunuz.

Ben de diyorum ki yabancı haklarımızı Marce-Musampa yerine öncelikle Ferhat-Hüseyin ya da Musa muadilleri için harcasaydık daha iyi olurdu?

KuĞu
13.12.2006, 11:29
Bu topic çok eğlenceli adını gördüğüm zaman hala gülüyorum aynen katılıyorum bence arkadaşın bu dileğini ziya doğan 1 maç olsun yerine getirmeli :yattara:

bysurmeneli
13.12.2006, 14:16
1-Martinez 2-M.Topuz 3-Murat Ocak 4-Yasin 5- Stephanov 6- Musampa
7-İ.Yattara 8- Selçuk 9-Umut 10-Gökdeniz 11-Ersen

1-Tolga 2-A.Rahman (Ufukhan) 3-Mustafa 4-Çağdaş 5-Erdinç 6- Celalettin
7-Musa 8-Hüseyin (Adem/Hasan) 9-Ersen 10-Marcelinho(Ceyhun) 11-Ö.Rıza (A.Güzeldal)

Devre arasında kurulabilecek en iyi kadro...

Oruç
13.12.2006, 14:38
Umut'un yanına kaliteli bir forvet alınmalı. Hızlı ve top tekniği yüksek biri.

karayamayman
13.12.2006, 14:43
Hepsi birbirinin muadili yabancıları topladılar ondan sonra onu kesme, bunu kesme. Marce' yi, Symek'i, Musampa' yı, Yattara' yı, Gökdeniz' i bazı istisna maçlar haricinde aynı anda oynatamazsın. Artık Anadolu kulüpleri de değişti, Trabzonspor' a bakışları da... Eskiden Avni Aker' de sırf adından dolayı orta sahayı geçemezlerdi....
Takımın öncelikli ihtiyaç isteyen yerlerine transfer yapıp da bu adamları alsalar tamam, hedefi olan bir takımda böyle muadillere tabiiki ihtiyaç var. Fakat takımın sağ beki yok, ön liberosu yok, stoperi yok.....

Aynen katılıyorum...

My
13.12.2006, 14:49
“Hem oynayan hem oynatan oyuncuyum”
Hertha Berlin’deki performansının henüz yüzde 50’sini bile bulamadığını itiraf eden Brezilyalı futbolcu, “Geldiğimden beri ideal pozisyonumda değil, görev verilen yerde oynamaya çalıştım. Bu tarz kararlara saygılıyım verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Ben daha çok hücum yönü ağır basan, defansif özellikleri az olan, hem oynayan hem de oynatan bir futbolcu tipiyim” açıklamasını yaptı. (Resmi Site)

Yönetici arkadaşlardan bir ricam şu ifadelere bir tanede kafasını duvarlara vuran adam koymaları. Bunu herkes söylüyor, yazıyor, çiziyor, Marcel bile yerimde değilim diyor artık gör hocam da.

Mustafa Mahmutoğlu
13.12.2006, 22:27
musampasız takım olmaz..ama hüseyinsiz neden olmasın..tabiki hüseyin olmasunn:!!

jeffi

f.akyel stepanov çağdaş murat ocak

yattara marcelinho musampa gökdeniz

umut ersen

bence en ideal kadro budur..

Ömer SEVİNÇ
13.12.2006, 22:35
Pletikosa
Mehmet Topuz-Stepanov-Eller-Murat Ocak
Yattara-Marcelinho-Minerio-Gökdeniz
Umut-Ersen

Benim hayalimdeki takım. Jeff, Musampa ve Szymek gitse onların yerine şu adamlar alınsa ne süper olurdu...

ts_fan
17.12.2006, 02:00
---edit---

asimetrik
17.12.2006, 10:47
puan durumuna bakın üstteki takımlar bizden iyi kadroyamı sahip???
belliki t.d. işi bilmiyor. Ayrıca korkaklıktan bildiğinide unuttu. Musampayada haksızlık yapıyor. Futbol zekası en yüksek oyuncu kiki , kabiliyetli olduğuda belli. Top ayağına gelince kalitesi gözüküyor. (Yattara'dan sonra )

----------------------------jeferson------------------------------
Fatih Akyel--------Stepanov----------Çağdaş ------- Fabiano Eller
(Feridun-Ufukhan) -----------------------------------(Murat Ocak)

Gökdeniz-----------Hasan---------------Kiki-------------Marcelinho
------------------(Hüseyin) ----------(Szymek)

-------------------Yattara ---------Umut
----------------------------------(Ersen)

iyi yerli olmayınca 6 yabancı yaptım. benim kanımca kaliteli oyuncu her durumda oynamalı. kalitesizler yedek bile olmamalı.
Ayrıca takımda fena olmadı. Yattara'yı yerli yaptıkmı iş çözülür.

cınar#7
17.12.2006, 12:48
sağda yattara solda gökdeniz,defansif orta sahada Musampa,forvet arkasındada Marce olması gerek şimdiki kadroya göre

Hüseyin Çümen
17.12.2006, 16:31
ziya doğan başımızda oldukça biz hangi kadroya sahip olursak olalım bu adam ideal hucum cu kadroyu sahaya sürmez linden geldiince defans adamlarını doldurur

Vkgz
17.12.2006, 21:02
ersenin bu takımda oynayacak kalitede bir oyuncu olduguna inanmıyorum

Ali Özcan
17.12.2006, 22:39
Artık kadroları Yattaraya göre yapın...Kara Bela Geri Dönyoooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Ali Özcan
17.12.2006, 22:40
Pletikosa
Mehmet Topuz-Stepanov-Eller-Murat Ocak
Yattara-Marcelinho-Minerio-Gökdeniz
Umut-Ersen

Benim hayalimdeki takım. Jeff, Musampa ve Szymek gitse onların yerine şu adamlar alınsa ne süper olurdu...

İnan bana bu kadro o kadar da hayal değil...6 milyon dolar civarında bi para bu 3 transferi yapar ve bu takım her sene şampiyon olur...

kudu_61
18.12.2006, 13:05
Ana sayfadaki ankete bakıyorum da ziyacılar aldı başını gidiyor ne diyeyim herkes yönetim düşmanı olmuş şimdiye kadar yapılan en iyi transferler bu yönetim zamanında yapılmış fakat hocayı seçememişlerdir zaten hocayı iyi seçebilselerdi şimdiki yerimiz ilk üç olurdu yani anlayacağınız yönetim suçlu ama asıl suçlu hoca be mübarek
hasan-hüseyin-ferhat-keçeli-musa ile kaybetmek mi hoşuna gidiyor
yoksa
gökdeniz-marse-kiki-ersen-umut ile mi kaybetmek hoşuna gider ben Trabzonsporlu bir taraftar olarak kaybedeceksem saldırarak kaybetmeyi tercih ederim tırsarak değil bu inat bize bu sene futbol izlettirmeyecek ben kikiyi oynarken görmek istiyorum ben o adamı izlemek için stada giderim yattaranın solu olur bu adamı hazırla artık hazırla
siz zannediyormusunuz yattara iyileşince kiki süper oynayınca trabzonda izliyeceğiz

Gürkan
18.12.2006, 13:10
Ana sayfadaki ankete bakıyorum da ziyacılar aldı başını gidiyor ne diyeyim herkes yönetim düşmanı olmuş şimdiye kadar yapılan en iyi transferler bu yönetim zamanında yapılmış fakat hocayı seçememişlerdir zaten hocayı iyi seçebilselerdi şimdiki yerimiz ilk üç olurdu yani anlayacağınız yönetim suçlu ama asıl suçlu hoca be mübarek
hasan-hüseyin-ferhat-keçeli-musa ile kaybetmek mi hoşuna gidiyor
yoksa
gökdeniz-marse-kiki-ersen-umut ile mi kaybetmek hoşuna gider ben Trabzonsporlu bir taraftar olarak kaybedeceksem saldırarak kaybetmeyi tercih ederim tırsarak değil bu inat bize bu sene futbol izlettirmeyecek ben kikiyi oynarken görmek istiyorum ben o adamı izlemek için stada giderim yattaranın solu olur bu adamı hazırla artık hazırla
siz zannediyormusunuz yattara iyileşince kiki süper oynayınca trabzonda izliyeceğiz

ben yönetime oy ver dim ama ziyacı değilim.

illa bir yere oy verdikmi diğerini mi tutmuş oluyoruz.

hocada da suç var tabi.

ankette zaten

Trabzonspor'un başarısızlığındaki en büyük pay sahibi sizce kimdir?

diyor suçlu kimdir demiyor.

YAVUZ_61
18.12.2006, 14:08
En Buyuk Transferimiz Solda Yattara Ve Sagda Wederson Forvetin Arkasinda Marcelinho Ileride Ersen Ve Umut Oldunmu Gol Rekoru Kirariz Ozellikle Wedersonu Bir Alabilsek Ama Hayal Kuruyorum Iste

zafercalikoglu
18.12.2006, 15:36
2.yarı nın şampiyonu yap bizi ziya hoca,

poetricus
18.12.2006, 15:43
Bu forumdan pekçok şey öğrendim ama en önemlisi ne biliyor musunuz?
Trabzonspor taraftarının büyük bir kısmı fotbolu Ziya Doğan'dan çok daha iyi biliyor. Bu taraftar için ne kadar sevindiriciyse takım için o kadar üzücü. Bu takım kimin eline teslim edilmiş.
Gerçekçi olalım. Yattara'nın gelişi takıma çok şey katar ama onu yerinde oynatacak, hadi ondan vazgeçtim ilk on birde sahaya sürecek bir hoca varsa.
Ziya Doğan'ın Yattara'yı sağ bek ya da ön libero oynatmayacağından emin misiniz?

Faik Yılmaz
18.12.2006, 15:46
En Buyuk Transferimiz Solda Yattara Ve Sagda Wederson Forvetin Arkasinda Marcelinho Ileride Ersen Ve Umut Oldunmu Gol Rekoru Kirariz Ozellikle Wedersonu Bir Alabilsek Ama Hayal Kuruyorum Iste

ersenle umut aradığımız tipte forvetler değilki.. bize en az 1 tane bitirici özelliği olan 18 içinde etkili forvet lazım...... wederson kaliteli 2 forvet ve 1-2 transfer daha yapabilirsek o zaman hedefi olan bi takım oluruz yoksa tolgalarla adem koçaklarla olacak iş değil bu.....

kudu_61
18.12.2006, 16:52
ben yönetime oy ver dim ama ziyacı değilim.

illa bir yere oy verdikmi diğerini mi tutmuş oluyoruz.

hocada da suç var tabi.

ankette zaten

Trabzonspor'un başarısızlığındaki en büyük pay sahibi sizce kimdir?

diyor suçlu kimdir demiyor.
Pay oranlarını yanlış dağıtıyoruz gibi geldi bana ben suçlu arıyorum pay sahibi değil eğer elindeki kadroyu değerlendirebilseydi şimdi hep beraber albayrakın başarısını konuşuyor olurduk ben sadece anketi kendime göre yorumladım ne ziyacı oldum ne albayrakçı şu an düştüğümüz durumda ben hesap sorması gereken sorgulaması gereken mevkiyim taraftarım sizlerde benim ile aynı davada hakim konumundasınız pay sahibi aramak yerine suçlu aramalıyız çünkü ortada yüzkızartıcı bir suç var ve o suçluyu ben buldum diğer hakim arkadaşlarımında benim ile aynı kararda olmasını istiyorum çünkü futbol hukukunu en iyi bilen hakim gurubuyla çalışıyorum sadece ziyanın oylarını görünce kendi kendime kızdım kimsenin düşüncesini yargılamadım yanlış anlaşıldıysa kusura bakma...

izzet
18.12.2006, 16:54
Kardesim bu Ziya nasil bi hoca

Bu Topici okumadimi yosa yaw

Gürkan
18.12.2006, 17:14
Pay oranlarını yanlış dağıtıyoruz gibi geldi bana ben suçlu arıyorum pay sahibi değil eğer elindeki kadroyu değerlendirebilseydi şimdi hep beraber albayrakın başarısını konuşuyor olurduk ben sadece anketi kendime göre yorumladım ne ziyacı oldum ne albayrakçı şu an düştüğümüz durumda ben hesap sorması gereken sorgulaması gereken mevkiyim taraftarım sizlerde benim ile aynı davada hakim konumundasınız pay sahibi aramak yerine suçlu aramalıyız çünkü ortada yüzkızartıcı bir suç var ve o suçluyu ben buldum diğer hakim arkadaşlarımında benim ile aynı kararda olmasını istiyorum çünkü futbol hukukunu en iyi bilen hakim gurubuyla çalışıyorum sadece ziyanın oylarını görünce kendi kendime kızdım kimsenin düşüncesini yargılamadım yanlış anlaşıldıysa kusura bakma...

senin bahsettiğin gibi bir sonuç bu tarz ankette maalesef çıkmaz.

cyberentalpi
19.12.2006, 00:52
Avrupa bir bakalim. En sevilen takimlar kanimca Barcelona w.bremen ve AZ dir su anda. Ozelliklerine hucuma donuuk takimlar.Ani patliyorlar. 10 dk da 3 gol ativeriyorlar

Bizim ziya ise gorulmemis bir sekilde takimda onlibero oynayacak bir adam bile yokken 3 onlibero koyuyor. Yani adam guvenmiyor onliberolara. Bir kisilik isi 3 kisive veriyo.
Musampa eminim su an sol kanadi hepsinden iyi oynar. Tum amc oynamasin ama eminim 70 dk ustune adam olmaz. Formsuz mu. keceli musa huseyin ferhat hasan ancak etiform olur
Defansimiz cagdas -Step -murat ocak bu kesinlesiyor gibi.
Simdi ziya hocanin kusurunun olmadigi bir sey soyliyim size. Cidden bizim onliberolar cok beceriksiz. Bir kez cezali ldugu icin oynamadi Gs macinda baya iyi oynamistik.
Arkadaslar bu takimin en buyuk sorunu ziya ile beraber en kritik yerde oynayan huseyindir. Herkeste kadrosuna almis. Onlibero top kesmek disinda takimi ataga hazirlar. Kendi de cikar. Sut ceker. Apiah ve aourelio en guzel ornek. Bizim ki antreman pasi yapiyor anca. Zaten ileriye pas veremesin beceremiyor.Bir arkadas Cem demir demis. Valla bence Huseyin kadar yapar o isi. bir yapar iki yapar alisir.
Bu takimda hakki ziya hoca tarafindan yenen oyunculaer var.
Musampa en basta. Sonra Cem Demir.Biraz umut. Murat ocak. Marcelinho. Hatta szymek Hatta F. akyel. Bu lisyete yattarada yakinda girer. Takima bir oyuncu alsindal Saglam bir onlibero emin olun cok is yapariz.Lig gecti de kupayi aliriz

littlebighorn
19.12.2006, 08:59
Bu takimda hakki ziya hoca tarafindan yenen oyunculaer var.
Musampa en basta. Sonra Cem Demir.Biraz umut. Murat ocak. Marcelinho. Hatta szymek Hatta F. akyel. Bu lisyete yattarada yakinda girer. Takima bir oyuncu alsindal Saglam bir onlibero emin olun cok is yapariz.Lig gecti de kupayi aliriz

Bu sözlere katılmam mümkün değil. Musampa'yı en sona bırakıyorum.
Cem Demir. Sezon başında Lazoroni oynatırken hepimiz eleştiriyorduk, neden Umut, Ersen dururken Cem'i oynatıyor diye, şimdi yazılana inanamıyorum. Eğer yenmeden kastınız Eskişehirspor maçı ise bence değiştirmekle doğru yaptı. Yoksa kastınız Cem Demir'i neden başka mevkilerde oynatmıyor diye mi?
Umut: Her maçta oynattı hem de mevkisinde. O kadar para verdiğimiz bir fubolcu için bu kadar sabretmek zorunda olmamız bence bize haksızlıktır. Ama bunda Ziya' nın ne suçu olabilir?
Murat Ocak: Ona da yeterince şans verdiğini düşünüyorum.
Marcelinho: Her maçta oynattı, sorun bazı maçlarda neden mevkiisinde oynatmadı diye. Eğer o kadar para verip yıldız diye almışsanız futbolcu nerede oynarsa oynasın bir şey gösterir bir umut verir, ben hiçbirini şimdiye kadar göremedim. Yani beş metre içeride oynasaydı harikalar yaratacaktı da sol çizgiye beş metre yaklaşınca bu kadar dökülür mü bir futbolcu?
Symek: Suç tamamen yönetimin transfer işini yönetememesindendir. Adam kafada bitirmiş işi, o kadar da oynattı ama hepsinde de Symek hüsrana uğrattı en azından beni, kazanmak gerek ama bilemiyorum.
F.Akyel: Ben olsam daha ağır bir ceza verirdim. Hastayım diyor ve günü birlik İstanbul' a kaçıyor. Dingonun ahırı mı olası? Bakın daha sonra böyle disiplinsiz adamlar nasıl başımız ağrıtıyor???
Yattara: Göreceğiz.
Musampa: Öncelikle bu oynucunun alınması hatadır. Kendisi diyor 3 aydır idmansızdım diye. Yönetimimiz şampiyonluk için kadroyu hazırlık öncesi kuracağım demesine rağmen 3 ay idmansız adamı maçlar başladıktan sonra transfer etmiştir. Ne diyeyim. Ayrıca Symek'i n olduğu takımımızda Musampa ve Marce' nin en az biri lüksdür bana göre.
Ama benimde hakverdiğim konu örneğin Ferhat' ın yerine ilk onbirde Musampa oynatılamamaz mı? Tamam ama bir insan sırf Musampa' yı ilk onbirde oynatmıyor diye tüm bu başarısızlığın sorumlusu ilan edilebilir mi? Ayrıca benim şimdiye kadar izlediğim takım öyle Musampa'yla falan kurtulacak durumda değildi?
Bu oyuncuların hiçbirini Ziya Hoca da transfer ettirmedi. Acaba sezon başında takımda olsaydı örneğin Musa' yı transfer edermiydik? Ya da Musampa yerine bir ön libero ya da sağ bek mi alırdık? Bilemiyorum? Benim düşüncem bilmek için biraz daha beklemek gerekiyor. Ama daha önce çalıştırdığı sene ara transferde doğru seçimler yapmıştı. (Celo' nun sonradan bozulmasını gözardı ederek yazıyorum)
Saygılar

Tansu Onur Erdoğan
19.12.2006, 09:48
Bu forumdan pekçok şey öğrendim ama en önemlisi ne biliyor musunuz?
Trabzonspor taraftarının büyük bir kısmı fotbolu Ziya Doğan'dan çok daha iyi biliyor. Bu taraftar için ne kadar sevindiriciyse takım için o kadar üzücü. Bu takım kimin eline teslim edilmiş.
Gerçekçi olalım. Yattara'nın gelişi takıma çok şey katar ama onu yerinde oynatacak, hadi ondan vazgeçtim ilk on birde sahaya sürecek bir hoca varsa.
Ziya Doğan'ın Yattara'yı sağ bek ya da ön libero oynatmayacağından emin misiniz?
sorunda orda zaten taraftarın futbolu iyi bilmesi

redflag
19.12.2006, 13:06
Korkak Hocaaaaa .. bu hocalrdan cektqimz ne yaaa Marcelnho Musampa sende oynatmıosn

tacon
19.12.2006, 15:29
Korkak Hocaaaaa .. bu hocalrdan cektqimz ne yaaa Marcelnho Musampa sende oynatmıosn

redflag lütfen sırf attığın msj sayısı artsın , yüksek görünsün diye her başlığa msj atma. marchelinho'yu oynatmadığı maç mı var?!!

cınar#7
19.12.2006, 15:33
marchelinho'yu oynatmadığı maç mı var?!!
oynatıyoda nerde oynatıyo?defansın solunda oynatacagına hiç oynatmasın daha iyi adamın kendine güveni gidiyo yavaş yavaş

taraftar61a
02.01.2007, 22:28
redflag lütfen sırf attığın msj sayısı artsın , yüksek görünsün diye her başlığa msj atma. marchelinho'yu oynatmadığı maç mı var?!!

Marceyi oynatıyor ama yanlış yerde oynatıyor ...

maçkaloji
02.01.2007, 22:42
Anlaşılan herkezde benim gibi Ziyanın oyuncu seçimindeki yanlışlara katılmakta. Ama sizce Ziya bunlara 2. yarı kulak vercek mi yoksa aynı tas aynı hamam mantığıyla devam mı edecek bilemem. Sabrımız en fazla 2 maç yoksa defolsun gitsin.

EmrahYalçınalp
02.01.2007, 22:53
Ayrıca Symek'i n olduğu takımımızda Musampa ve Marce' nin en az biri lüksdür bana göre.
Hüseyin'in (hiç beğenmiyorum, ama topçuların hepsi beğeniyorsa bir sebebi vardır, oynasın, sorun yok) oynadığı takımda Ferhat, Hasan gibi top kullanma ve oyuna sokma yetisi olmayan adamlar lüks değil mi? İnsanın aklına "0" puan çektiği bir buçuk, aralarla birlikte iki ay boyunca "lan bunun bi de şu modeli vardı" demek gelmez mi?

Ayrıca benim şimdiye kadar izlediğim takım öyle Musampa'yla falan kurtulacak durumda değildi?
Hiç değilse "hoca bir değişiklik yapmış, demek durumdan o da memnun değil" derdik.

Bu oyuncuların hiçbirini Ziya Hoca da transfer ettirmedi. Acaba sezon başında takımda olsaydı örneğin Musa' yı transfer edermiydik?
Kesinlikle ederdik :)

(Celo' nun sonradan bozulmasını gözardı ederek yazıyorum)
Kişisel görüşüm Celo'nun hiç bir zaman kalbur üstü bir adam olamadığı yönünde. İki sezon önce GB maçında Fatih'e yaptığı orta dışında bir tek asistini de hatırlamıyorum. Musampa'nın 4 ay düzenli isman yapmasına rağmen hazır olmadığı gerekçesiyle oynatılmadığı dönemde iki ay top oynamamış Celo'nun ilk 11'de olması da zaten benim olayı çözmeme yeterli bir sebepti.

Herkes eşittir, bazıları biraz daha fazla eşittir.

littlebighorn
03.01.2007, 00:09
Sevgili renkdaşım, Ziya tartışmasını ikinci yarının ortalarına erteleyelim. Ben Ziya hakkında kesin yargımı o zaman belirlemeyi tasarlıyorum, bakalım hangimiz haklı çıkacak?

Yalnız Musampa' nın transferinin hatalı olması konusunda ısrarcıyım. Ayrıca haklısın Celo kalbur üstü bir oyuncu değil fakat 2 sezon önceki performası şu anda orada oynayan 2 oyuncumuzdan da çok daha iyi idi. (Hatta Türk statüsünde daha iyisini bulabileceğimiz tartışılır (2 sezon önce)). Dolayısı ile Ziya Celoyu ve daha önemlisi Tolgayı getirmekle doğru iş yapmıştı.
Yiğidi öldürelim hakkını yemeyelim..

Saygılar

nesta61
03.01.2007, 00:30
ne gereksiz bir baslik

littlebighorn
03.02.2007, 22:01
Sevgili renkdaşım, Ziya tartışmasını ikinci yarının ortalarına erteleyelim. Ben Ziya hakkında kesin yargımı o zaman belirlemeyi tasarlıyorum, bakalım hangimiz haklı çıkacak?

Yalnız Musampa' nın transferinin hatalı olması konusunda ısrarcıyım. Ayrıca haklısın Celo kalbur üstü bir oyuncu değil fakat 2 sezon önceki performası şu anda orada oynayan 2 oyuncumuzdan da çok daha iyi idi. (Hatta Türk statüsünde daha iyisini bulabileceğimiz tartışılır (2 sezon önce)). Dolayısı ile Ziya Celoyu ve daha önemlisi Tolgayı getirmekle doğru iş yapmıştı.
Yiğidi öldürelim hakkını yemeyelim..

Saygılar
Sayın Emrah Yalçınalp, Ziya Hoca konusunda siz haklıymışsınız. Ben haksızmışım. Sayın Cyzo' ya da eğer okuyorsa selamlar.

EmrahYalçınalp
03.02.2007, 23:12
Yaw ne önemi var kimin haklı olmasının. Keşke siz haklı olsaydınız, ya da inşallah haklı olursunuz, daha ortalara çok var. Ama yazık oluyor. Takıma, bize... Yıllardır fb,gs,bjk puan keybedince sevinirdik, şimdi Antalya ile ilgileniyoruz.

oooff of...

engts61
03.02.2007, 23:23
ne gereksiz bir baslik
Katılıyorum bencede

littlebighorn
03.02.2007, 23:29
Yaw ne önemi var kimin haklı olmasının. Keşke siz haklı olsaydınız, ya da inşallah haklı olursunuz, daha ortalara çok var. Ama yazık oluyor. Takıma, bize... Yıllardır fb,gs,bjk puan keybedince sevinirdik, şimdi Antalya ile ilgileniyoruz.

oooff of...
Ziya Doğan benim kısa vadede tek umudumdu. Ama o da olmadı(zaten olmayacakmış).

Şu anda elimden sabır etmekten başka bir şey gelmiyor....

İlker
03.02.2007, 23:52
ersen mi?umut mu?adamlar sahaya oynamak için değil yürüyüş için çıkıyorlar:)forvetimiz yok dediğimde herkes erseni umutu gösterdi peki ne yaparlar?

Recep Çaltepe
03.02.2007, 23:54
başlığın şu şekilde değiştirilmesini talep ediyorum:

"Ersen-Umut bir battaniyenin altında, Yattara yanlarında, Ceyhun ve Musampa kol kola Yattara'nın solunda..." başlığı

İşte size çok güzel bir yedek kulübesi oturma düzeni.

DOĞA SARAÇ
03.02.2007, 23:57
ne gereksiz bir baslik
Bencede:bayrak:

TSKara61
04.02.2007, 00:59

"Ersen-Umut bir battaniyenin altında, Yattara yanlarında, Ceyhun ve Musampa kol kola Yattara'nın solunda..." başlığı

"Ersen-Umut anadolu takimlarinda, tum yetenekli gencleri kiralikda, Marce Almanyada, Syzmek Polonyada, Bizde timarhanede" bence daha uygun

Sinan Akyıldız
04.02.2007, 01:31

bence öyle değilde musampa klübede okeye 4 lü bulamayınca olay çıkardı ve klubeyi terk etti :(

macka61
04.02.2007, 11:28
bu başlığı kapatalım bence marce gitti ve en önemlisi ziya böyle bir kadro çıkarmaz

Ayhan Yüksek
04.02.2007, 11:35

oooff of...
konunu özüde bu olsa gerek artık alt sıralardaki takımların puan kaybetmesi ilgilendiriyor bizi çünkü rakibimiz onlar nekadar acı bunu kabullenemiyorum yakışmıyor bize ve bu halde olmamızın suçluları hala yerlerinden kalkmıyorlar Tabzonspor büyük takımdır değil 14. 5. sıradan üste çıkaramıyorsan ve çok kötüysen derhal bırakmalısın bu takımı ama yüzsüz herifler işte

Emorfo
04.02.2007, 11:42
Başlık değişsin.
Umut Ersen Önde, Ceyhun arkalarında, Musampa solda, Yattara sağda başlığı :)

AkYaZiLi61_Ts
04.02.2007, 11:44
tam olarak öyle işte
tam isabet...duruma göre cem...çocuk çıkış arıyor ama bizim kel ona bu şansı verecek gibi görünmüyor...

egeli
04.02.2007, 11:45
şaka gibi bir konu bu arkadaşlar

hayatta en kötü şey neymiş bir kere daha anladım."Ümidimizi Kaybetmekmiş"

Artık korkmaya başladım küme düşmekten çünkü ilerde ışık görünmüyor.Ben Manisa da Vestel de çalışıyorum ve adamlar bizi kümeye ittiklerini söylüyorlar.Düşünebiliyormusunuz 2 yıl önce süper lige çıkan bir takımın taraftarlarının söylemlerini.

AkYaZiLi61_Ts
04.02.2007, 11:48
doğrudur kardeş herşey olur...bak ne hallere geldik...bende gölcükte askerim arkadaşlarla izliyoruz maçı ben çıldırıyorum millet benimle dalga geçiyor bu takımmı diye...biz her zaman sahip çıkıyoruz gerekirse kavga ediyoruz...ama takım yüzümü bi kere güldürmedi...maç başalar başlamaz belli oluyor ne olacağı...bu kelle bu iş yürümez....

EmrahYalçınalp
04.02.2007, 16:15
---------Tolga
Ufukhan-Risp-Milan-Çağdaş
---------Hüseyin (Ayman)
Yattara-Ceyhun-Musampa-Gökdeniz
----------Forvet

Ortasahada kimse koşmayacak ulan!!! 7 haftadır senin ortasahanda herkes koşuyorda neye yaradı. Bir kez de koşmasın...!!!

champions
04.02.2007, 16:21
EmrahYalçınalp'e katılıyorum hemde şiddetle

Naim
04.02.2007, 16:25
Başlık Değişsin
Ziya Malatyada Nuri belediye de Haşim Amatör de İbrahim Teknede Trabzonspor Zirvede
olarak

hüseyin1975
04.02.2007, 17:09
Başlık değişsin.
Umut Ersen Önde, Ceyhun arkalarında, Musampa solda, Yattara sağda başlığı :)

Sen iyice Rüya alemine dalmissin :D

hüseyin1975
04.02.2007, 17:10
Başlık Değişsin
Ziya Malatyada Nuri belediye de Haşim Amatör de İbrahim Teknede Trabzonspor Zirvede
olarak

Muahahahahahaaaaaaaaa :D :D :D

Şentürk
04.02.2007, 17:16
ey gidi marce şimdi wolsburgda şov yapıyor.

alpi53
04.02.2007, 18:13
wallahi yahu bide kosmasinlar yaa.. en fazla yeniliriz kaybimiz 1 puan olur .. hic olmazsa zefkli bir mac olur beee.
kosmasinlar yahu istemiyem .. .yeter 3 onlibero ile ne hallere dustuk yaa golgemizden korkar olduk..
tek forvet kimi koyarsan koy karismam ama arkalarina sagda yattara ortada ceyhun gokdeniz solda musampa tek on libero ayman .. habu takimi bi cikarda gorelim nasil oynuyorlar ...